О порядке предоставления политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. N 3057. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198
Сноска. Указ Президента РК от 15 июля 1996 г. N 3057 утратил силу Указом Президента РК от 10 октября 2006 года N  198 .
В соответствии с подпунктом 14) статьи 44 Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Утвердить Положение о порядке предоставления политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан (прилагается).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) осуществлять финансирование расходов по обустройству лиц, получивших политическое убежище в Республике Казахстан, за счет средств местных бюджетов, предусмотренных на переселенческие мероприятия;<*>
2) в двухмесячный срок:
разработать и утвердить образец свидетельства о предоставлении политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан;
обеспечить финансирование изготовления указанного образца;
обеспечить приведение своих нормативных актов и актов центральных исполнительных органов в соответствие с настоящим Указом.
Сноска. Подпункт 1) - в редакции Указа Президента РК от 20 июня 1997 г. N 3568   U973568_ .
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Для служебного пользования
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 15 июля 1996 г. N 3057
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке предоставления политического убежища
иностранным гражданам и лицам без гражданства
в Республике Казахстан

Қазақстан Республикасында шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы. 1996 жылғы 15 шiлдедегi N 3057. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 10 қазандағы N 198  Жарлығымен .
Қазақстан Республикасы  Конституциясының 44-бабының 14-тармақшасына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасында шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртiбi туралы Ереже (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) Қазақстан Республикасында саяси баспана алған адамдарды жайластыру жөнiндегi шығыстарды қаржыландыру жергiлiктi бюджеттердiң көшi-қон шараларына көзделген қаражаты есебiнен жүзеге асырылсын.
2) екi ай мерзiмде:
Қазақстан Республикасында шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртiбi туралы куәлiктiң үлгiсiн әзiрлеп, бекiтетiн болсын;
аталған үлгiнiң жасалуын қаржыландыруды қамтамасыз етсiн;
өзiнiң нормативтiк актiлерi мен орталық атқарушы органдардың
актiлерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 1)-тармақшасы жаңа редакцияда - ҚР      Президентiнiң 1997.06.20. N 3568  жарлығымен.
3. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қызмет бабында пайдалану үшiн
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1996 жылғы 15 шiлдедегi
N 3057 Жарлығымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында шетел азаматтарына
және азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру
тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ