О мерах по реализации статьи 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственной службе"
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 1997 г. N 3575. Утратил силу - Указом Президента РК от 29 декабря 1999 г. N 318 ~U990318.
В соответствии с пунктом 4 статьи 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952730_ "О государственной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Отнести к следующим категориям должностей государственных служащих нижеперечисленные должности:
1) к первой категории - должности: помощника Президента Республики Казахстан по вопросам национальной безопасности - Секретаря Совета безопасности Республики Казахстан; помощника Президента Республики Казахстан - заместителя Председателя Высшего экономического совета при Президенте Республики Казахстан; руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей;
2) ко второй категории - должности: руководителей структурных подразделений, их заместителей, главных инспекторов структурных подразделений Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
3) к третьей категории - должности: послов по особым поручениям Министерства иностранных дел; заведующих секторами, консультантов, старших референтов, референтов Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; помощника Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; заведующих отделами, консультантов, экспертов, старших референтов, референтов аппарата Центральной избирательной комиссии, помощника, советника Председателя Центральной избирательной комиссии;
4) к четвертой категории - должности: заведующих отделами Архива Президента Республики Казахстан; советников и первых секретарей аппарата Министерства иностранных дел; заместителя руководителя аппарата акима области, города республиканского значения и столицы Республики; помощников, советников акимов областей, городов республиканского значения и столицы Республики;
5) к пятой категории - должности: главных и ведущих специалистов Архива Президента Республики Казахстан; вторых, третьих секретарей и атташе аппарата Министерства иностранных дел; главных и старших налоговых инспекторов Налогового комитета Министерства финансов и налоговых комитетов по областям и городу Алматы; главных и старших контролеров-ревизоров Комитета финансового контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан; главных и старших казначеев, ведущих бухгалтеров-экспертов Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан; секретарей коллегий, заведующих секторами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы Республики; начальников отделов, заместителей начальников отделов в составе структурных подразделений исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы Республики; консультантов, старших референтов и референтов аппаратов исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы Республики;

"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 8-бабын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 1 шiлде N 3575. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 1999.12.29. N 318 жарлығымен. ~U990318
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 8-бабының 4-тармағына сәйкес қаулы етемiн:
1. Төменде аталған лауазымдар мемлекеттiк қызметшiлер лауазымдарының мынадай санаттарына жатқызылсын:
1) бiрiншi санат - Қазақстан Республикасы Президентiнiң ұлттық қауiпсiздiк мәселелерi жөнiндегi көмекшiсiнiң - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк кеңесi Хатшысының; Қазақстан Республикасының Президентi көмекшiсiнiң - Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Жоғары экономикалық кеңес Төрағасы орынбасарының; Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы мен оның орынбасарларының лауазымдары;
2) екiншi санат - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, олардың орынбасарларының, құрылымдық бөлiмшелерi бас инспекторларының лауазымдары;
3) үшiншi санат - Сыртқы iстер министрлiгiнiң айрықша тапсырмалар жөнiндегi елшiлерiнiң; Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi сектор меңгерушiлерiнiң, консультанттарының, аға референттерiнiң, референттерiнiң, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы көмекшiсiнiң; Орталық сайлау комиссиясының аппараты бөлiм меңгерушілерiнiң, консультанттарының, сарапшыларының, аға референттерiнiң, референттерiнiң, Орталық сайлау комиссиясының Төрағасы көмекшiсiнiң, кеңесшiсiнiң лауазымдары;
4) төртiншi санат - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi бөлiм меңгерушiлерiнiң; Сыртқы iстер министрлiгi аппараты кеңесшiлерi мен бiрiншi хатшыларының; облыс, республикалық маңызы бар қала мен Республика астанасының әкiмi аппаратының басшысы орынбасарының; облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы әкiмдерi көмекшiлерiнiң, кеңесшiлерiнiң лауазымдары;
5) бесiншi санат - Қазақстан Республикасының Президентi Архивiнiң бас және жетекшi мамандарының; Сыртқы iстер министрлiгiнiң аппараты екiншi, үшiншi хатшылары мен атташесiнiң; Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi мен облыстар және Алматы қаласы бойынша салық комитеттерi бас және аға салық инспекторларының; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы бақылау комитетi бас және аға бақылаушы-ревизорларының; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң бас және аға қазынашыларының, жетекшi бухгалтер-сарапшыларының; облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы әкiмдерiнiң аппараттары алқа хатшыларының, сектор меңгерушiлерiнiң; облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшелерi құрамындағы бөлiм бастықтарының, бөлiм бастықтары орынбасарларының; облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы атқарушы органдарының аппараттары консультанттарының, аға референттерi мен референттерiнiң лауазымдары;

6) к шестой категории - должности: специалистов первой категории Архива Президента Республики Казахстан; налоговых инспекторов налоговых комитетов по областям и городу Алматы; контролеров-ревизоров Комитета финансового контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан; казначеев, бухгалтеров-экспертов Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан; заместителей акимов аулов, сел, поселков, сельских округов; заместителей начальников отделов, заведующих секторами аппаратов акимов районов и городов областного значения;
7) к седьмой категории - должности: главных, старших налоговых инспекторов, налоговых инспекторов районных налоговых отделов; главных, ведущих и старших специалистов аппаратов акимов районов и городов областного значения.
2. В пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 14 сентября 1996 года N 3117 U963117_ "Об отнесении отдельных должностей государственных служащих к категориям должностей государственных служащих, установленных Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О государственной службе" внести следующие изменения:
1) в подпункте 1) исключить слова: "заместителя Председателя Высшего экономического совета при Президенте Республики Казахстан";
2) в подпункте 2) исключить слова: "Секретаря Совета безопасности Республики Казахстан";
3) в подпункте 3) исключить слова: "Национальной комиссии Республики Казахстан по бухгалтерскому учету", "руководителя телерадиокомплекса Пресс-службы Президента Республики Казахстан", "главных инспекторов структурных подразделений Аппарата Правительства Республики Казахстан", "главного ученого секретаря Государственного аттестационного комитета Республики Казахстан";
4) в подпункте 6) исключить слова: "главных и старших контролеров-ревизоров Комитета финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан"; "главных и старших казначеев, ведущих бухгалтеров-экспертов Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"; "начальников отделов, заместителей начальников отделов местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы Республики";
5) в подпункте 7) исключить слова: "заведующих секторами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы Республики"; "контролеров-ревизоров Комитета финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан"; "казначеев, бухгалтеров-экспертов Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".

6) алтыншы санат - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Архивi бiрiншi санаттағы мамандарының; облыстар және Алматы қаласы бойынша салық комитеттерi салық инспекторларының; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы бақылау комитетi бақылаушы-ревизорларының; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментi қазынашыларының, бухгалтер-сарапшыларының; ауылдар, селолар, поселкелер, селолық округтер әкiмдерi орынбасарларының; аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiнiң аппараттары бөлiм бастықтары орынбасарларының; сектор меңгерушiлерiнiң лауазымдары;
7) жетiншi санат - аудандық салық бөлiмдерi бас, аға салық инспекторларының, салық инспекторларының; аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкiмдерiнiң аппараттары бас, жетекшi және аға мамандарының лауазымдары.
2. "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығымен белгiленген мемлекеттiк қызметшiлердiң лауазымдар санаттарына мемлекеттiк қызметшiлердiң жекелеген лауазымдарын жатқызу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 14 қыркүйектегi N 3117 Заң күшi бар Жарлығының U963117_ 1-тармағына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 1)-тармақшада: "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Жоғары экономикалық кеңес Төрағасы орынбасарының" сөздерi алынып тасталсын;
2) 2)-тармақшада: "Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк кеңесi Хатшысының" сөздерi алынып тасталсын;
3) 3)-тармақшада: "Қазақстан Республикасының Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссиясы", "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Баспасөз қызметi телерадиокешенi басшысының", "Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының құрылымдық бөлiмшелерi бас инспекторларының", "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк аттестациялық комитетi бас ғалым хатшысының" сөздерi алынып тасталсын;
4) 6)-тармақшада: "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы-валюталық бақылау комитетi бас және аға бақылаушы-ревизорларының", "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылығының бас және аға қазынашыларының, жетекшi бухгалтер-сарапшыларының"; "облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және Республика астанасының жергiлiктi атқарушы органдарының бөлiм бастықтарының, бөлiм бастықтары орынбасарларының" сөздерi алынып тасталсын;
5) 7-тармақшада: "облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы әкiмдерi аппараттарының сектор меңгерушiлерiнiң"; "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы-валюталық бақылау комитетi
бақылаушы-ревизорларының"; "Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Қазынашылығының қазынашыларының,
бухгалтер-сарапшыларының" сөздерi алынып тасталсын;

3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi