О внесении изменений и дополнений в Положение о порядке наложения дисциплинарных взысканий на государственных служащих Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 20 декабря 1996 года N 3279
Указ Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1997 г. N 3764
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан N 3705 от 21 октября 1997 года U973705_ "О Высшем дисциплинарном совете Республики Казахстан" постановляю:
1. В Положение о порядке наложения дисциплинарных взысканий на государственных служащих Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 20 декабря 1996 года N 3279, U963279_ внести следующие изменения и дополнения:
В пункте 2 раздела V:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) служащих, назначаемых Главой государства, руководителей государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту, и их заместителей, руководителей центральных исполнительных органов и их заместителей, акимов областей, городов Акмолы и Алматы и их заместителей, могут налагаться Президентом Республики Казахстан по собственной инициативе, по предложению Высшего дисциплинарного совета Республики Казахстан, по представлению непосредственных руководителей этих служащих или иных уполномоченных Главой государства должностных лиц";
в подпункте 3) слова "Аппарата Правительства", "его Аппарата" заменить соответственно словами "Канцелярии Премьер-Министра", "его Канцелярии"; перед словами "руководителей ведомств" исключить слова "центральных исполнительных органов";
в подпункте 4) слова "Аппарата Правительства", "его Руководителем", "его Аппарата" заменить соответственно словами "Канцелярии Премьер-Министра", "Руководителем Канцелярии Премьер-Министра", "Канцелярии Премьер-Министра";
раздел V дополнить новым пунктом 3 следующего содержания:
"3. Дисциплинарные дела в отношении руководителей государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Главе государства, и их заместителей, руководителей центральных исполнительных органов и их заместителей, акимов областей, городов Акмолы и Алматы и их заместителей рассматривает Высший дисциплинарный совет Республики Казахстан с последующим внесением предложения Президенту Республики о мере их дисциплинарной ответственности";
пункты 3-7 раздела V считать соответственно пунктами 4-8.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 3279 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiне тәртiптiк жазалар қолдану тәртiбi туралы Ережеге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы 1997 жылғы 3 желтоқсандағы N 3764
"Қазақстан Республикасының Жоғары тәртiптiк кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 21 қазандағы N 3705 U973705_ Жарлығына сәйкес қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 3279 U963279_ Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiне тәртiптiк жазалар қолдану тәртiбi туралы Ережеге мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
V тараудың 2-тармағында:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекет басшысы тағайындайтын қызметшiлерге, Президентке тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттік органдар басшыларына және олардың орынбасарларына, орталық атқарушы органдардың басшылары мен олардың орынбасарларына, облыстардың, Ақмола мен Алматы қалаларының әкiмдерi мен олардың орынбасарларына өз бастамашылығы бойынша, Қазақстан Республикасы Жоғары тәртiптiк кеңесiнiң ұсынуы бойынша, осы қызметшiлердiң тiкелей басшыларының немесе Мемлекет басшысы уәкiлдiк берген лауазымды адамдардың ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi қолдануы мүмкiн";
3) тармақшадағы "Үкiмет Аппараты", "оның Аппараты" сөздерi тиiсiнше "Премьер-Министр Кеңсесi, "оның Кеңсесi" сөздерiмен алмастырылсын. "Үкiмет Аппараты" сөздерiнен кейiнгi "орталық атқарушы органдар" сөздерi алынып тасталсын.
4) тармақшадағы "Үкiмет Аппаратының", "оның Басшысы", "оның Аппаратының" сөздерi тиiсiнше "Премьер-Министр Кеңсесiнiң", "Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы", "Премьер-Министр Кеңсесiнiң" сөздерiмен алмастырылсын;
V тарау мынадай мазмұндағы жаңа 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Мемлекет басшысына тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар басшылары мен олардың орынбасарларына, орталық атқарушы органдар басшылары мен олардың орынбасарларына, облыстардың, Ақмола мен Алматы қалаларының әкiмдерiне және олардың орынбасарларына
қатысты тәртiптiк iстердi Қазақстан Республикасының Жоғары тәртiптiк
кеңесi қарап, кейiннен олардың тәртiптiк жауапкершiлiгiнiң деңгейi
жөнiнде Республика Президентiне ұсыныс енгiзедi";
V тараудың 3-7-тармақтары тиiсiнше 4-8-тармақтар болып саналсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi