О Государственной комиссии Республики Казахстан по борьбе с коррупцией
Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 1998 года N 4143. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 30 сентября 1998 года и в соответствии со статьей 19 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу конституционного закона, "О Президенте Республики Казахстан"  Z952733_ , статьей 6 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией"  Z980267_ ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Государственную комиссию Республики Казахстан по борьбе с коррупцией (далее - Комиссия) как государственный орган, непосредственно подчиненный и подотчетный Президенту Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан в месячный срок:
1) решить вопросы финансового и материально-технического обеспечения деятельности Комиссии, выделения ей необходимых зданий и помещений;
2) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего Указа;
3. Председателю Комиссии в десятидневный срок внести на рассмотрение Главе государства проект Положения о Комиссии; предложения по ее персональному составу, общей штатной численности секретариата Комиссии.
4. Признать утратившими силу следующие Указы Президента Республики Казахстан: от 21 октября 1997 года № 3705 "О Высшем дисциплинарном совете Республики Казахстан"  U973705_ (САПП Республики Казахстан, 1997, № 47, ст.431); от 29 октября 1997 года № 3722 "О персональном составе Высшего дисциплинарного совета Республики Казахстан"  U973722_ ; от 28 сентября 1998 года № 4083 "Об изменениях в составе Высшего дисциплинарного совета
Республики Казахстан"   U984083_   .
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию
Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(оператор:   А.Турсынова
специалист: Р.Жантасова)

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі мемлекеттік комиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 1998 жылғы 12 қараша N 4143. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Мемлекет басшысының 1998 жылғы 30 қыркүйектегі Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында және "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Конституциялық заң күші бар Жарлығының 19-бабына, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган ретінде Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мемлекеттік комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі бір ай мерзімде:
1) Комиссия қызметін қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, оған қажетті ғимараттар мен үй-жайлар бөлу мәселелерін шешетін болсын;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де қажетті шараларды қолдансын.
3. Комиссия төрағасы он күн мерзімде Комиссия туралы ереженің жобасын; оның дербес құрамы, Комиссия хатшылығының жалпы штат саны жөніндегі ұсыныстарды Мемлекет басшысының қарауына енгізетін болсын.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай: "Қазақстан Республикасының Жоғары тәртіптік кеңесі туралы" 1997 жылғы 21 қазандағы N  3705 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997, N 47, 431-құжат); "Қазақстан Республикасы Жоғары тәртіптік кеңесінің дербес құрамы туралы" 1997 жылғы 29 қазандағы N  3722 ; "Қазақстан Республикасы Жоғары тәртіптік кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" 1998 жылғы 28 қыркүйектегі N  4083 Жарлықтарының күші жойылған деп танылсын.
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы  Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті