О назначении судей областных и Алматинского городского судов, освобождении от должностей председателя судебной коллегии по гражданским делам Костанайского областного суда, судей некоторых областных и судей, председателей некоторых районных судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 1999 г. N 87
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 K951000_ Конституции Республики
Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктами 2), 3), 4), 6) и 8) пункта
1 и подпунктами 2) и 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента Республики
Казахстан, имеющего силу конституционного закона, от 20 декабря 1995
года № 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
постановляю:
1. Назначить судьями
Акмолинского областного суда
Айсину Саулеш Демеубаевну
Алматинского городского суда
Султанова Асхата Максутовича
Актюбинского областного суда
Чернышеву Татьяну Николаевну
Восточно-Казахстанского областного суда
Немцеву Тамару Демьяновну
Жамбылского областного суда
Тер-Томасову Галину Александровну
Карагандинского областного суда
Азбанбаева Марата Акторгаевича
Волкову Жанну Анатольевну
Жаканову Майру Оразовну
Ибраеву Гульсуну Кумарбековну
Хон Ларису Григорьевну
Костанайского областного суда
Ибрашева Талгата Аулиехановича
Нурлумбаеву Агайшу Каримовну
Пашкевич Ларису Романовну
Ваганюк Наталью Николаевну
Салыкбаева Ракимбая Хамитовича
Кызылординского областного суда
Жубанганова Талапа Кушеновича
Омиртайулы Нурлана
Павлодарского областного суда
Альжанова Габита Умирхановича
Ткаченко Надежду Ивановну
Северо-Казахстанского областного суда
Беспятову Любовь Петровну
Исенову Насль Баймурзиновну
Шакимова Кайрата Казкеевича
Южно-Казахстанского областного суда
Заппарова Раимхана Расильхановича
Кадырбаева Таубая Аскарулы
2. Освободить от занимаемых должностей:
по Костанайскому областному суду
председателя судебной         -  Ваганюк Наталью Николаевну
коллегии по гражданским          в связи с несоответствием
делам                            занимаемой должности
судей:
Акмолинского областного суда
Айтхожина Еркена Жумабаевича   - в связи с назначением на
должность председателя
судебной коллегии по
хозяйственным делам
суда г. Астаны
Борецкую Антонину Францевну    - в связи с назначением на
должность председателя
судебной коллегии по
гражданским делам суда
г. Астаны
Актюбинского областного суда
Титову Надежду Николаевну      - в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан
Алматинского городского суда
Лобача Сергея Валентиновича    - в связи с назначением на
должность председателя
судебной коллегии по
гражданским делам этого же суда
Атырауского областного суда
Сагынбая Ерлана Мусабайулы     - по состоянию здоровья
Карагандинского областного суда
Бакылова Даулена Жумаловича    - в связи с назначением на
должность председателя
Алматинского районного
суда г. Астаны
Свистовцеву Татьяну Васильевну - в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан
Кызылординского областного суда
Азходжаева Дауржана Омаровича   - в связи с назначением на
должность председателя
судебной коллегии по
уголовным делам этого же суда
Калымбетова Бахытжана          - в связи с назначением на
Муслимбековича                   другую должность в государственный
орган
Мангистауского областного суда
Оразбаеву Магрипу Салиевну     - в связи с назначением на
должность председателя
судебной коллегии по
хозяйственным делам этого же
суда
Павлодарского областного суда
Михнову Лидию Ивановну         - в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан
Северо-Казахстанского областного суда
Баймурзина Еркина               - в связи с назначением на
Шахмановича                       должность председателя
судебной коллегии по
уголовным делам суда г. Астаны

Облыстық және Алматы қалалық соттарының судьяларын тағайындау, Қостанай облыстық сотының азаматтық істер жөніндегі сот алқасының төрағасын, Қазақстан Республикасы кейбір облыстық соттарының судьяларын және аудандық соттарының судьяларын, төрағаларын қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 1999 жылғы 19 наурыз N 87
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар мен судьялардың мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2694 Конституциялық заң күші бар Жарлығының 44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 2), 3), 4), 6) және 8) тармақшаларына, 2 тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар судьялар болып тағайындалсын:
Ақмола облыстық соты
Айсина Сәулеш Демеубайқызы
Алматы қалалық соты
Сұлтанов Асхат Мақсұтұлы
Ақтөбе облыстық соты
Чернышева Татьяна Николаевна
Шығыс Қазақстан облыстық соты
Немцева Тамара Демьяновна
Жамбыл облыстық соты
Тер-Томасова Галина Александровна
Қарағанды облыстық соты
Азбанбаев Марат Ақторғайұлы
Волкова Жанна Анатольевна
Жақанова Майра Оразқызы
Ибраева Гүлсуна Құмарбекқызы
Хон Лариса Григорьевна
Қостанай облыстық соты
Ибрашев Талғат Әулиеханұлы
Нұрлымбаева Ағайша Кәрімқызы
Пашкевич Лариса Романовна
Ваганюк Наталья Николаевна
Салықбаев Рақымбай Хамитұлы
Қызылорда облыстық соты
Жұбанғанов Талап Күшенұлы
Өміртайұлы Нұрлан
Павлодар облыстық соты
Әлжанов Ғабит-Өмірханұлы
Ткаченко Надежда Ивановна
Солтүстік Қазақстан облыстық соты
Беспятова Любовь Петровна
Есенова Нәсіл Баймұрзақызы
Шәкімов Қайрат Қазкейұлы
Оңтүстік Қазақстан облыстық соты
Заппаров Райымхан Рәсілханұлы
Қадырбаев Таубай Асқарұлы.
2. Мыналар атқаратын қызметтерінен босатылсын:
Қостанай облыстық соты бойынша
Азаматтық істер жөніндегі         Ваганюк Наталья Николаевна
сот алқасының төрайымы            атқаратын қызметіне сай
келмеуіне байланысты
судьялар:
Ақмола облыстық соты бойынша
Айтқожин Еркін Жұмабайұлы         - Астана қаласы сотының
шаруашылық істер жөніндегі                                          сот алқасының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Борецкая Антонина Францевна       - Астана қаласы сотының
азаматтық істер жөніндегі
сот алқасының төрайымы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Ақтөбе облыстық соты бойынша
Титова Надежда Николаевна         - Қазақстан Республикасының                                         азаматтығынан айрылуына
байланысты
Алматы қалалық соты бойынша
Лобач Сергей Валентинович         - осы соттың азаматтық
істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Атырау облыстық соты бойынша
Сағынбай Ерлан Мұсабайұлы         - денсаулығына байланысты
Қарағанды облыстық соты бойынша
Балықов Дәулен Жұмалұлы           - Астана қаласы Алматы
аудандық сотының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Свистовцева Татьяна Васильевна    - Қазақстан Республикасының                                         азаматтығынан айрылуына
байланысты
Қызылорда облыстық соты бойынша
Әзходжаев Дәуіржан Омарұлы        - осы соттың қылмыстық
істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Қалымбетов Бақытжан Мүсілімбекұлы - мемлекеттік органда басқа                                          қызметке тағайындалуына
байланысты
Маңғыстау облыстық соты бойынша
Оразбаева Мағрипа Сәліқызы      - осы соттың шаруашылық
істер жөніндегі сот
алқасының төрайымы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Павлодар облыстық соты бойынша
Михнова Лидия Ивановна          - Қазақстан Республикасының                                         азаматтығынан айрылуына
байланысты
Солтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша
Баймұрзин Еркін Шахманұлы         - Астана қаласы сотының
қылмыстық істер жөніндегі
сот алқасының төрағасы
қызметіне тағайындалуына
байланысты.

3. Освободить от должностей председателей и судей районных
(городских) судов
по Акмолинской области
судью Целиноградского           - Айсину Саулеш Демеубаевну
районного суда                    в связи с назначением на
должность судьи Акмолинского
областного суда
судью Шортандинского            - Кузганова Ерлана Хабибуловича
районного суда                    в связи с невыполнением
требований, предъявляемых к
судье
по  Актюбинской области
судью Актюбинского              - Чернышеву Татьяну Николаевну
городского суда                  в связи с назначением на
должность судьи Актюбинского
областного суда
по г. Алматы
судью  Жетысуского               - Султанова Асхата Максутовича
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Алматинского
городского суда
по Восточно-Казахстанской области
судью Таврического               - Немцеву Тамару Демьяновну
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Восточно-
Казахстанского областного суда
по Жамбылской области
судью Таласского                 - Тер-Томасову Галину
районного суда                     Александровну в связи с
назначением на должность судьи
Жамбылского областного суда
по Карагандинской области
судью Октябрьского               - Волкову Жанну Анатольевну
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи
Карагандинского
областного суда
судью Октябрьского               - Ибраеву Гульсуну Кумарбековну
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи
Карагандинского
областного суда
судью Советского                 - Азбанбаева Марата Акторгаевича
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи
Карагандинского
областного суда
судью Советского                 - Жаканову Майру Оразовну
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи
Карагандинского
областного суда
судью Советского                 - Хон Ларису Григорьевну
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи
Карагандинского
областного суда
по Костанайской области
судью Аркалыкского               - Ибрашева Талгата Аулиехановича
городского суда                    в связи с назначением на
должность судьи Костанайского
областного суда
по Кызылординской области
судью Жалагашского               - Жубанганова Талапа Кушеновича
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Кызылординского
областного суда
судью Кармакшинского             - Омиртайулы Нурлана
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Кызылординского
областного суда
по Павлодарской области
судью Индустриального            - Альжанова Габита Умирхановича
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Павлодарского
областного суда
председателя                     - Ткаченко Надежду Ивановну
Экибастузского                     в связи с назначением на
городского суда                    должность судьи Павлодарского
областного суда
по Северо-Казахстанской области
судью Сергеевского               - Исенову Насль Баймурзиновну
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Северо-
Казахстанского областного суда
судью Петропавловского           - Беспятову Любовь Петровну
городского суда                    в связи с назначением на
должность судьи Северо-
Казахстанского областного суда
председателя Тайыншинского       - Смолина Анатолия Сергеевича
районного суда                     в связи с назначением на
должность председателя судебной
коллегии по уголовным делам
Северо-Казахстанского областного
суда
председателя Жамбылского         - Шакимова Кайрата Казкеевича
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Северо-
Казахстанского областного
суда
по Южно-Казахстанской области
судью Шымкентского               - Заппарова Раимхана Расильхановича
городского суда                    в связи с назначением на
должность судьи Южно-
Казахстанского областного
суда
судью Толебийского               - Кадырбаева Таубая Аскарулы
районного суда                     в связи с назначением на
должность судьи Южно-
Казахстанского областного
суда

3. Мыналар аудандық (қалалық) соттардың төрағалары мен судьялары қызметтерінен босатылсын:
Ақмола облысы бойынша
Целиноград аудандық             - Айсина Сәуле Демеубайқызы,
Сотының судьясы                 Ақмола облыстық сотының                                             судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Шортанды аудандық сотының       - Құзғанов Ерлан Хабиболұлы,
судьясы                         судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін
Ақтөбе облысы бойынша
Ақтөбе қалалық сотының         - Чернышева Татьяна Николаевна,
судьясы                        Ақтөбе облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Алматы қаласы бойынша
Жетісу аудандық сотының           - Сұлтанов Асхат Мақсұтұлы,
судьясы                           Алматы қалалық сотының
судьялық қызметіне
тағайындалуына байланысты
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Таврия аудандық сотының          - Немцева Татьяна Демьяновна,
судьясы                          Шығыс Қазақстан облыстық
сотының судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Жамбыл облысы бойынша
Талас аудандық сотының            - Тер-Томасова Галина
судьясы                           Александровна, Жамбыл
облыстық сотының судьясы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Қарағанды облысы бойынша
Октябрь аудандық сотының          - Волкова Жанна Анатольевна,
судьясы                           Қарағанды облыстық сотының                                          судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Октябрь аудандық сотының          - Ибраева Гүлсуна
Құмарбекқызы, судьясы
Қарағанды облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Совет аудандық сотының            - Азбанбаев Марат
судьясы                           Ақторғайұлы, Қарағанды
облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Совет аудандық сотының            - Жақанова Майра Оразқызы,
судьясы                           Қарағанды облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Совет аудандық сотының            - Хон Лариса Григорьевна,
судьясы                           Қарағанды облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Қостанай облысы бойынша
Арқалық қалалық сотының           - Ибрашев Талғат
судьясы                           Әулиеханұлы,
Қостанай облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Қызылорда облысы бойынша
Жалағаш аудандық сотының         - Жұбанғанов Талап Күшенұлы,
судьясы                          Қызылорда облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Қармақшы аудандық сотының         - Өміртайұлы Нұрлан,
судьясы                           Қызылорда облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Павлодар облысы бойынша
Индустриальный аудандық сотының   - Әлжанов Ғабит Өмірханұлы,
судьясы                           Павлодар облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Екібастұз қалалық сотының        - Ткаченко Надежда Ивановна,       төрайымы                           Павлодар облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Сергеев аудандық сотының         - Есенова Нәсіл Баймұрзақызы,
судьясы                            Солтүстік Қазақстан
облыстық сотының судьясы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Петропавл қалалық сотының         - Беспятова Любовь Петровна,
судьясы                             Солтүстік Қазақстан
облыстық сотының судьясы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Тайынша аудандық сотының          - Смолин Анатолий Сергеевич,
төрағасы                          Солтүстік Қазақстан
облыстық сотының қылмыстық
істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Жамбыл аудандық сотының           - Шәкімов Қайрат Қазкейұлы,       төрағасы                            Солтүстік Қазақстан
облыстық сотының судьясы
қызметіне тағайындалуына
байланысты
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Шымкент қалалық сотының           - Заппаров Райымхан
судьясы                           Рәсілханұлы, Оңтүстік
Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты
Төле би аудандық сотының          - Қадырбаев Таубай Асқарұлы,
судьясы                           Оңтүстік Қазақстан облыстық                                         сотының судьясы қызметіне
тағайындалуына байланысты.

4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті