О мерах по совершенствованию структуры государственных органов Республики Казахстан и уточнению их компетенции
Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 1999 года N 235. Утратил силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44  K951000_ Конституции Республики Казахстан, статьями 10, 17-1, 19 Конституционного закона  Z952733_ "О Президенте Республики Казахстан", статьями 23 и 24 Конституционного закона  Z952688_ "О Правительстве Республики Казахстан" постановляю:
1. Реорганизовать:
1) Агентство Республики Казахстан по экономическому планированию - в Министерство экономики Республики Казахстан;
2) Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан - в Агентство по стратегическому планированию Республики Казахстан как государственный орган, непосредственно подчиненный и подотчетный Президенту Республики Казахстан, с передачей функций в финансово-экономической сфере Министерству экономики Республики Казахстан;
3) Министерство образования, здравоохранения и спорта Республики Казахстан и Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан - путем их слияния в Министерство образования и науки Республики Казахстан, с передачей функций в сфере здравоохранения Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения, функций в сфере спорта - Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту, функций в сфере атомной энергетики и космических исследований - Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
4) Министерство транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан - в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, с передачей функций в сфере туризма Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту;
5) Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан:
с передачей функций в сфере лесного, рыбного и охотничьего хозяйства, водных ресурсов, за исключением функций мелиорации, ирригации и дренажа, - Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан;
с передачей функций в сфере земельных ресурсов - Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
6) Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и Агентство Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса - путем их слияния в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства.

Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының құрылымын жетілдіру және олардың құзыретін нақтылау жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 1999 жылғы 13 қазан N 235. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы"  Конституциялық  заңының 10, 17-1, 19-баптарына, "Қазақстан Республикасы Үкіметі туралы" Конституциялық  заңының 23 және 24-баптарына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі агенттігі - Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі болып;
2) Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігі - қаржы-экономикалық саладағы функциялары Қазақстан Республикасының Экономика министрлігіне беріле отырып, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган ретінде Қазақстан Рспубликасының Стратегиялық жоспарлау жөніндегі агенттігі болып;
3) Қазақстан Республикасының Білім, денсаулық сақтау және спорт министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі денсаулық сақтау саласындағы функциялары Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігіне, спорт саласындағы функциялары Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігіне, атом энергетикасы мен ғарыштық зерттеулер саласындағы функциялары Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне беріле отырып, оларды Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі етіп біріктіру жолымен;
4) Қазақстан Республикасының Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігі - туризм саласындағы функциялары Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігіне беріле отырып, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі болып;
5) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі:
орман, балық және аң шаруашылығы, мелиорация, суландыру және топырақ құрғату функцияларын қоспағанда, су ресурстары саласындағы функциялары - Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігіне беріле отырып;
жер ресурстары саласындағы функциялары - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігіне беріле отырып;
6) Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі мен Қазақстан Республикасының Шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі - оларды Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігіне біріктіру жолымен, Үкімет құрамына кірмейтін орталық атқарушы орган ретінде қайта ұйымдастырылсын.

2. Образовать следующие центральные исполнительные органы, не входящие в состав Правительства:
1) Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения;
2) Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту;
3) Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
3. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить образование следующих ведомств:
Комитета по атомной энергетике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
Аэрокосмического комитета Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
(абзац пятый)Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйств Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан;
Комитета по водным ресурсам Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан;
2) в месячный срок утвердить положения о реорганизованных и вновь образованных в соответствии с настоящим Указом исполнительных органах;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа. <*>
Сноска. Абзац четвертый подпункта 1) исключен - Указом Президента РК от 2 ноября 1999 г. N 259  U990259_
4. Агентству по стратегическому планированию Республики Казахстан в месячный срок внести на рассмотрение Главе государства проект Положения об Агентстве, предложения по структуре, общей штатной численности Агентства и о приведении ранее изданных актов Президента Республики Казахстан в соответствие с настоящим Указом.
5. В Указ Президента Республики № 6 от 22 января 1999 года   U990006_ "О структуре Правительства Республики Казахстан" внести следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
исключить абзацы следующего содержания:
"Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан";
"Министерство транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан";
"Министерство здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан";
"Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции";
"Агентство Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса";
"Агентство Республики Казахстан по экономическому планированию";
дополнить новыми абзацами следующего содержания:
"Министерство экономики Республики Казахстан";
"Министерство образования и науки Республики Казахстан";
"Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";
"Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса";
"Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения";
"Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту";
"Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами".

2. Үкімет құрамына кірмейтін мынадай орталық атқарушы органдар құрылсын:
1) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі;
2) Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі;
3) Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) мынадай ведомстволар:
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда
министрлігінің Атом энергетикасы жөніндегі комитетін;
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда
министрлігінің Аэроғарыш комитетін;
Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман, балық және аң шаруашылығы комитетін;
Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитетін құруды қамтамасыз етсін;
2) бір ай мерзімде осы Жарлыққа сәйкес қайта ұйымдастырылған және жаңадан құрылған атқарушы органдар туралы ережелерді бекітетін болсын;
3) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Президентінің 1999.11.02. N 259  жарлығымен.
4. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөніндегі агенттігі бір ай мерзімде Мемлекет басшысының қарауына Агенттік туралы ереженің жобасын, Агенттіктің құрылымы, жалпы штат саны жөнінде және Қазақстан Республикасы Президентінің бұрын шығарылған актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтіру туралы ұсыныстар енгізсін.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" Республика Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 6  Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы абзацтар алынып тасталсын:
"Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім
министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Көлік, коммуникациялар және туризм
министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт
министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі";
"Қазақстан Республикасының Шағын бизнесті қолдау жөніндегі
агенттігі";
"Қазақстан Республикасының Экономикалық жоспарлау жөніндегі
агенттігі";
мынадай мазмұндағы жаңа абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар
министрлігі";
"Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі";
"Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі";
"Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі".

6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
7. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті