О внесении изменения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Правил осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами" от 23 декабря 1998 года N 19
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 марта 2000г. N 68 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 апреля 2000г. за N 1102. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 175
Сноска. Постановление Национальной комиссии РК по ценным бумагам от 15 марта 2000г. N 68 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25 июня 2007 года N  175   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В связи со сложившейся ситуацией на рынке ценных бумаг Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующее изменение в постановление Национальной комиссии  V980707_  "Об утверждении Правил осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами" от 23 декабря 1998 года N 19, зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан 17 марта 1999 года за N 707 ("Рынок и право". Приложение к ж."Рынок ценных бумаг Казахстана", 1999 г., N 3(4), с. 7):
в пункте 2:
слова "по истечении одного года с момента регистрации вышеуказанных Правил Министерством юстиции Республики Казахстан" заменить словами "с 01 января 2001 года".
2. Обязать ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" привести свои Внутренние документы (как они определены подпунктом 2) пункта 1 Правил осуществления деятельности организаторов торгов с ценными бумагами, утвержденных вышеуказанным постановлением) в соответствие с настоящим Постановлением.
3. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов) и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

"Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметiн жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 23 желтоқсандағы N 19 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы 2000 жылғы 15 наурыз N 68 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 5 көкекте тіркелді. Тіркеу N 1102. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 175 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының  2000 жылғы 15 наурыздағы N 68 Қаулысының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы  N 175  (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі)   Қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан жағдаяттарға байланысты Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық - комиссия" деп аталады)
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 17 наурызда 707  V980707_  нөмiрмен тiркелген "Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметiн жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 23 желтоқсандағы N 19 қаулысына ("Рынок және құқық". "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналына қосымша, 1999 ж., N 3(4), 7-бет) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
2-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген сәттен бастап бiр жылдан кейiн" деген сөздер "2001 жылдың 01 қаңтарынан бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан қор биржасы ЖАҚ-ы өзінің Iшкі құжаттарын (олар жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың қызметiн жүзеге асыру қағидаларының 1-тармағының 2) тармақшасында айқындалған) осы Қаулыға сәйкес келтіруге мiндеттелсін.
3. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегi мiндеттi жүктей отырып) және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзсiн.

5. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения Национального Банка Республики Казахстан и организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, кастодиальную деятельность на рынке ценных бумаг, деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами и не являющихся членами ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" и саморегулируемых организаций
профессиональных участников рынка ценных бумаг;
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие)
до сведения организаций, намеренных получить лицензию на осуществление
деятельности организатора торгов с ценными бумагами;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель комиссии
Члены комиссии
г. Алматы, Республики Казахстан
15 марта 2000 года
N 68
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А)

5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi, бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметтi, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын және "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның және бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының мүшелері болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) бағалы қағаздармен сауда саттықты ұйымдастырушы қызметін жүзеге асыруға лицензия алуға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның төрағасы