О внесении дополнений в приказ Агентства Республики Казахстан по инвестициям от 14 апреля 2000 года N 01/7
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по инвестициям от 22 мая 2000 года N 01/31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25.05.2000г. N 1144. Утратил силу - приказом Председателя Комитета по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 18 марта 2003 года N 18-п (V032222)
В соответствии с пунктом 1 Указа  Президента Республики Казахстан от 5 апреля 1997 года N 3444 "Об утверждении Перечня приоритетных секторов экономики Республики Казахстан для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций" и пунктом 2 Указа  Президента Республики Казахстан от 6 марта 2000 года N 349 "Об утверждении Правил предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики" приказываю:
1. В приказ  Агентства Республики Казахстан по инвестициям от 14 апреля 2000 года N 01/7 "О совершенствовании процедуры предоставления льгот и преференций при заключении контрактов с инвесторами, осуществляющими инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики" внести следующие дополнения:
дополнить Приложением 3 "Список наиболее важных производств для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций на период до 2002 года" согласно Приложению к настоящему приказу;
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) Список наиболее важных производств для привлечения прямых отечественных и иностранных инвестиций на период до 2002 года (Приложение 3).".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Приложение 3
Утверждено
Приказом Агентства
Республики Казахстан
по инвестициям
от 22.05.2000г. N 01/31
Список
наиболее важных производств
для привлечения прямых отечественных
и иностранных инвестиций на период до 2002 года
1. Производственная инфраструктура
Железные дороги
Объекты обеспечения работы железнодорожного транспорта
Ремонт подвижного состава железных дорог
Железнодорожные вокзалы
Грузоперевалочные и нефтеналивные терминалы
Метрополитен
Автомобильные дороги с автовокзальными комплексами
Аэропорты с аэровокзальными комплексами
Объекты аэронавигации
Морские и речные порты
Водные и наземные сооружения
Мосты и путепроводы
Газопроводы
Электрические станции (тепловые, газотурбинные, малые гидро и
ветростанции)
Трансформаторные подстанции и линии электропередачи (за
исключением магистральных)
Сбор, передача и распределение электроэнергии электросетями
Распределительные электросети
Телекоммуникационные сети
Системы беспроводниковой связи, включая спутниковую для
сельской местности
Инфраструктура международной и междугородней связи
(информационная супермагистраль)

Қазақстан Республикасының инвестициялар жөніндегі Агенттіктің 2000 жылдың 14 сәуірдегі 01/7 бұйрығына қосымша енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігі төрағасының 2000 жылғы 22 мамырдағы N 01/31 бұйрығы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 25 мамыр N 1144 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2003 жылғы 18 наурыздағы N 18-п бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Отандық және шетелдiк тiкелей инвестицияларды тартудағы Қазақстан Республикасы экономикасының басым секторларының тiзбесiн бекiту туралы" 1997 жылдың 5 сәуiрдегi N 3444 Жарлығының  1 тармағы және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызмет атқарушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасасудағы жеңiлдiктер мен пұрсаттылық берудiң Ережелерiн бекiту туралы" 2000 жылдың 6 наурыздағы N 349 Жарлығының  2 тармағына сәйкес Бұйырамын:
1. "Экономиканың басым секторларында инвестициялық қызмет атқарушы инвесторлармен келiсiм-шарт жасасудағы жеңiлдiктер мен пұрсаттылық берудiң процедурасын жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi агенттiгiнiң 2000 жылғы 14 сәуiрдегi бұйрығына  мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
Осы бұйрыққа қоса берiлiп отырған қосымшаға сәйкес "2002 жылға дейiнгi отандық және шетелдiк тiкелей инвестицияларды тартудағы ең маңызды өндiрiстер тiзбесi" 3 Қосымшамен толықтырылсын;
Бiрiншi тармақтың 3) бөлiгi мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"3) 2002 жылға дейiнгi отандық және шетелдiк тiкелей инвестицияларды тартудағы ең маңызды өндiрiстер тiзбесi (3 Қосымша).".
2. Осы бұйрық Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
3 Қосымша
Қазақстан Республикасының
инвестициялар жөнiндегi
Агенттiгiнiң 2000
жылғы ____ ________ N _____
бұйрығымен бекітілген
2002 жылға дейiнгi отандық және шетелдiк тура
инвестициялар тарту үшiн маңызды өндiрiстер тiзiмi
1. Өндiрiстiк инфрақұрылым
Темiр жолдар
Темiр жол жұмысын қамтамасыз ететiн объектiлер
Темiр жолдың жылжымалы құрамын жөндеу
Темiр жол сапаржайлары
Жүк тасымалдау мен мұнай құятын терминалдар
Метрополитен
Автокөлiк жолдары мен автосапаржайлар кешендерi
Аэросапаржайлар кешендерi бар әуежайлар
Аэронавигациялық объектiлер
Теңiз және өзен порттары
Су және құрғақтағы кешендер
Көпiрлер мен жолайырымдар
Газ тасымалдау құбырлары
Электростанциялар (жылу, газотурбиналық, кiшi су және жел станциялары)
Трансформаторлық станциялар мен электр тасымалдау
желiлерi (магистралдықтардан басқалары)
Электр желiлерi арқылы электр энергиясын жинау,
беру және бөлу
Тарататын электржелiлер
Телекоммуникациялық желiлер
Сымсыз байланыс жүйелерi, ауылдық жерлер үшiн
жер серiгі байланыс жүйелерiн қоса алғанда
Халықаралық және қалааралық байланыс
инфрақұрылымы (ақпараттық iрi магистраль)

2. Обрабатывающая промышленность
Выпуск одежды, пряжи, тканей, товарных кож, обуви, меховых и
кожевенных изделий и мытой шерсти
Сборка мебели
Производство древесно-стружечной плиты (ДСП); древесно-
волокнистой плиты (ДВП); фанеры; новых видов изделий на основе
древесины и ее отходов
Производство новых видов картонно-бумажной продукции
Производство бумаги и картона и изделий из них
Производство всех видов упаковочных материалов
Промышленная переработка сельхозпродукции
Переработка и консервирование мяса и производство
мясопродуктов
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Производство растительных и животных масел и жиров
Производство рафинированных масел и жиров, саломаса
Развитие молочного производства и его переработка
Производство продуктов мукомольной промышленности
Переработка продукции рыболовства и рыбоводства
Переработка и консервирование рыбы и рыбных продуктов
Рыбоводство, деятельность рыбопитомников и рыбных ферм
Заготовка и хранение сельскохозяйственной продукции
Строительство элеваторов, овощебаз
Строительство современных холодильных установок
Производство детского питания
Производство кондитерских изделий и сока
Производство кондитерских изделий
Производство концентратов и сока из фруктов и овощей
Выпуск новых высокотехнологичных типов машин, оборудования и
инструментов
Производство механического оборудования и инструментов
Производство двигателей и турбин
Производство насосов, компрессоров и гидравлических систем
Производство кранов, клапанов и котлов
Производство отопительных систем   Производство шестерен и
механических элементов передач и приводов
Производство металлургического оборудования
Производство машин для горнодобывающей промышленности и
строительства
Производство машин для переработки сельскохозяйственной
продукции
Производство подъемного, такелажного оборудования и деталей
крепления
Производство машин для текстильной промышленности
Производство промышленных охлаждающих и вентиляционных
установок
Производство станков
Производство медико-хирургического оборудования и
ортопедических приспособлений
Производство спортивного инвентаря
Производство транспортных средств и транспортного оборудования
Производство легковых автомобилей
Производство грузовых автомобилей
Производство пассажирского автотранспорта
Производство специализированного автотранспорта
Производство сельскохозяйственных машин
Производство колесных тракторов
Производство автомобильного оборудования
Судостроение
Производство железнодорожного подвижного состава
Производство летательных аппаратов и космических летательных
аппаратов
Производство мотоциклов и велосипедов
Производство промышленной электроники и электротехнической
продукции
Производство компьютеров, периферии и оргтехники
Производство электромоторов, генераторов и трансформаторов
Производство электрораспределительной и контрольной
аппаратуры
Производство изолированных проводов и кабелей
Производство аккумуляторов и гальванических элементов
Производство энергосберегающих электроламп и осветительных
приборов
Производство электрооборудования для двигателей и
транспортных средств
Производство контрольного оборудования для промышленных
процессов
Производство потребительских товаров электротехнического
назначения и электроники
Производство электробытовых приборов
Производство передающей аппаратуры
Производство аппаратуры для приема, записи и воспроизведения
звука и изображения
Производство контрольно-измерительных приборов
Производство оптических инструментов и фотооборудования
Производство аудио-, видео- и электронных носителей информации
Производство минеральных удобрений и средств защиты растений
Производство продукции нефтехимии из казахстанского сырья за
исключением нефтепродуктов, бытовой химии и парфюмерно-
косметических изделий
Производство всех видов полимерных основ (гранул)
Производство продуктов тонкого органического синтеза
Производство дубильных веществ
Производство красок, красителей, лаков, эмалей, минеральных
пигментов для них
Производство готовых растворителей и разбавителей красок и
лаков
Производство моющих и чистящих средств, парфюмерной
продукции
Производство лекарственных средств и препаратов
Выращивание лекарственных растений
Производство лекарственных средств
Производство медицинского оборудования и изделий
медицинского назначения
Производство лекарственных препаратов для ветеринарии
Производство легированных марок стали
Производство изделий из отечественных легированных марок стали
Производство цинка для гальванических элементов
Производство продукции конечных переделов черных и цветных
металлов и алюминиевого профиля с применением новейших
высокоэффективных технологий
Производство жести
Производство тяжелых и легких профилей (арматура, кабель,
железнодорожные рельсы и пр.)
Производство труб
Производство проволоки
Производство прогрессивных и новых видов строительных материалов,
конструкций и изделий
Производство металлических конструкций для строительства и
промышленности
Производство конструкций для зданий и сооружений, мостов,
ангаров, линий электропередачи и других строительных конструкций
Специализированное производство структурных пространственных и
рамных конструкций, покрытий и каркасов зданий Производство дверей,
окон, дверных и оконных рам, ставней, ворот, перил, лестниц и т.д.
Производство стекла и изделий из стекла Производство изделий из керамики Производство кафеля, санитарно-технических изделий Производство черепицы и кирпича Производство тепло-, гидро- и звукоизоляционных материалов и изделий Производство сухих и пастообразных строительных смесей и изделий из них, наполнителей по новым технологиям и дорожных покрытий Производство расходных материалов для строительства Производство взрывчатых веществ и средств взрывания Производство изделий из природного и искусственного камня и отходов его переработки Производство труб и других строительных материалов на полимерной основе Производство оборудования для очистных сооружений Переработка отходов
Мусороперерабатывающие заводы
Утилизация промышленных и отходов Производство игрушек, игрового и спортивного оборудования Производство губчатого титана с использованием местного сырья Производство каустической соды и хлора
Производство изделий из оксида бериллия
Производство резинотехнических изделий
Переработка фосфора и фосфорсодержащего сырья

2. Өңдейтiн өнеркәсiп
Киiм, иiрiлген жүн, мата, пiшiлмеген терi, аяқ киiм, тон
және терi заттары мен жуылған жүн өндiрiп шығару
Жиhаз жинау
Ағаш талшықты тақта (ДСП); ағаш жоңқалы тақта
(ДВП); фанералар жасау; ағаш пен оның қалдықтарынан
жаңа бұйымдар өндiру
Картон-қағаз бұйымдарының жаңа түрлерiн өндiру
Қағаз және картон жасау, олардан бұйымдар өндiру
Орап, буып-түйетiн материалдардың барлық түрлерiн
өндiру
Ауылшаруашылық өнiмдерiн өндiрiстiк өңдеу
Еттi өңдеп консервiлендiру және ет тағамдарын өндiру
Жемiс-жидектер мен көкөнiстердi өңдеу және
консервiлеу
Өсiмдiктер мен жануарлар майын және тоң майын
өндiру
Тазартылған майлар мен тоң майларды өндiру,
саломаса
Сүт өндiрiсiн және оны өңдеудi молайту
Астық тарту өнеркәсiбiнiң тағамдарын өндiру
Балық аулау мен балық өсiрудiң бұйымдарын өңдеу
Балық және балық тағамдарын өңдеу мен консервiлеу
Балық өсiру, балық питомниктерi мен балық
фермаларының қызметi
Ауылшаруашылық өнiмдерiн дайындау және сақтау
Элеваторлар мен көкөнiс базаларын салу
Кәзiргi талапқа сай тоңазытқыш қондырғыларын салу
Сәбилер тағамын өндiру
Кондитерлiк тағамдар мен шырындарды өндiру
Кондитерлiк тағамдар өндiру
Жемiс пен көкөнiстен концентраттар мен шырындар
өндiру
Жоғарғы технологиялық жаңа машиналар мен құрал-
жабдықтардың түрлерiн шығару
Механикалық жабдықтар мен құрал-саймандар өндiру
Двигательдер мен турбиндарды өндiру
Гидравликалық жүйелердi, насостарды және
компрессорларды өндiру
Крандарды, клапандарды және қазандарды өндiру
Жылу жүйелерiн өндiру
Тiстi дөңгелектер мен механикалық жылжымалы
тетiктердi өндiру
Металлургиялық жабдықты өндiру
Құрылыс пен тау-кен өнеркәсiптерiне арналған
машиналарды өндiру
Ауылшаруашылығы өнiмдерiн өңдеуге арналған
машиналарды өндiру
көтеретiн және такелаждық жабдық пен бекiту
тетiктерiн өндiру
Тоқыма өнеркәсiбiне арналған машиналар өндiру
Өндiрiстiк суытқыш және желдеткiш қондырғыларын
өндiру
Станоктарды өндiру
Хирургиялық медицина жабдықтары мен
ортопедиалық құралдарды өндiру
Спорттық құрал-жабдықтарды өндiру
Көлiк пен көлiк жабдықтарын өндiру
Жеңiл автокөлiктердi өндiру
Жүк машиналарын өндiру
Жолаушылар тасымалдайтын автокөлiк өндiру
Арнайы мамандандырылған автокөлiк өндiру
Ауылшаруашылық машиналарын өндiру
Доңғалақты тракторлар өндiру
Автомобиль жабдықтарын өндiру
Кеме жасау
Темiр жолдың жылжымалы құрамын өндiру
Ұшатын аппараттар мен ғарышқа ұшатын
аппараттарды өндiру
Мотоциклдер мен велосипедтер өндiру
Өнеркәсiптiк электроника мен электротехникалық
бұйымдарды өндiру
Компьютерлер, перифериялар және оргтехникаларды
өндiру
Электрмоторларды, генераторларды және
трансформаторларды өндiру
Электр бөлгiш пен бақылау аппаратурасын өндiру
Тұйық желiстер мен сымдар өндiру
Аккумуляторлар мен гальваникалық элементтердi
өндiру
Энергия сақтаушы электр шамдары мен жарық
шашатын құрал-жабдықтарды өндiру
Двигательдерге және көлiктерге арналған электр
жабдықтарын өндiру
Өндiрiстiк процестерге арналған бақылау жабдығын
өндiру
Электроника мен электротехника саласындағы тұтыну
бұйымдарын өндiру
Тұрмыстық электр бұйымдарын өндiру
Тарататын аппаратураларды өндiру
Дыбыс пен бейненi қабылдайтын, жазатын және
қайтадан көрсете алатын аппаратураларды өндiру
Өлшегiштiк-бақылау құралдарын өндiру
Оптикалық құралдар мен фотожабдықтар өндiру
Аудио, видео және электронды ақпарат құрал-
жабдықтарын өндiру
Минералдық тыңайтқыштар мен өсiмдiктердi қорғайтын
заттарды өндiру
Мұнай өнiмдерiн, оның iшiнде тұрмыстық химия және
парфюмерлi-косметикалық бұйымдарды есепке алмағанда,
мұнай химиясы өнiмдерiн қазақстанның шикiзатынан
өндiру
Полимерлiк негiздегi барлық түрлердi өндiру
(гранулдарды)
Жұқа органикалық синтездi өнiмдердi өндiру
Былғары, терiге қатысты өңдейтiн бұйымдарды өндiру
Бояулар, бояғыштар, лактар, эмальдар және осыларға
минеральды пигменттер өндiру
Бояу мен лактарды ерiтiп, сұйылтатын дайын
ертiндiлердi өндiру
Жуатын, тазалайтын және парфюмерлiк бұйымдарды
өндiру
Арнаулы өнiмдер мен дәрi-дәрмектер өндiру
Шипалық қасиетi бар өсiмдiктердi өсiру
Дәрiлiк өнiмдердi өндiру
Медициналық құралдар мен медицинаға арналған
жабдықтарды өндiру
Мал дәрiгерлiгi саласына дәрi-дәрмектер өндiру
Арнаулы маркадағы құрышталған болатты өндiру
Отандық құрышталған болаттан өнiмдер өндiру
Гальваникалық элементтер үшiн мырыш өндiру
Қара және түстi металдар мен мыс кеспелерiнен жаңа да
аса тиiмдi технологиялар арқылы ақтық өңделген өнiмдер
өндiру
Қаңылтыр өндiру
Ауыр және жеңiл кеспелер (арматура, темiр жол
рельстерi мен желiлер) өндiру
Құбырлар өндiру
Сым өндiру
Конструкциялар, өнiмдер және құрылыс материалдарының
кәзiргi талаптарға сай жаңа түрлерiн өндiру
Өндiрiс пен құрылысқа арналған металл конструкцияларын өндіру
Үйлерге, ғимараттарға, көпiрлерге, қоймаларға және электр
желiлерiне арналған металл конструкцияларын өндiру
Құрылымды-кеңiстiк пен рамалық конструкциялар,
ғимараттардың төбе жабындылары мен қаңқасын шығаруға
мамандандырылған өндiрiс
Есiк, терезе, есiк пен терезе рамаларын, терезе
қақпақтарын, қақпалар, саты қоршаулары мен
баспалдақтар өндiру
Шыны мен шыны бұйымдарын өндiру
Күйдiрiлген қыш бұйымдарын өндiру
Сырлы кiрпiш және санитарлы-техникалық бұйымдарды
өндiру
Қыш шатыр мен кiрпiш өндiру
Жылу, гидро және дыбыс өткiзбейтiн материалдар мен
бұйымдарды өндiру
Құрғақ және қоймалжың құрылыс қоспаларын, олардан
жасалатын бұйымдарды, жол бетiне төселетiндердi және
толтырғыштарды жаңа технологиямен өндiру
Құрылысқа арналған шығын материалдарды өндiру
Жарылғыш және қопарғыш заттар өндiру
Табиғи және жасанды тастан жасалатын бұйымдар өндiру,
тас қалдықтарын өңдеу
Полимерлiк негiзде құбырлар мен басқа да құрылыс
материалдарын өндiру
Тазартқыш құрылыстар үшiн құрал-жабдықтар жасау
Қалдықтарды өңдеу
Қоқыс қалдықтарын өңдейтiн заудтар
Өндiрiстiк қалдықтарды қайта өңдеу
Ойыншықтар мен ойындық, спорттық жабдықтарды өндiру
Көпiршiктi титан шығаруда жергiлiктi шикiзатты
пайдаланып өндiру
Каустикалық сода мен хлор өндiру
Бериллий оксидiнен жасалатын бұйымдар өндiру
Рәзiңке-техникалық бұйымдар өндiру
Фосфор мен фосфор қоспалы шикiзатты өңдеу

3. Объекты города Астана
Объекты, связанные с передислокацией высших государственных
органов в город Астана
Деловые центры
Дипломатический городок
Объекты инфраструктуры г. Астаны
4. Жилье, объекты социальной сферы и туризма
Коммерческое жилье*
Строительство групп одно- двухэтажных домов, многоэтажных
домов с инфраструктурой, автономных поселков с полной
инфраструктурой. (Обязательные условия - предоставление плана
перехода на использование местных стройматериалов, конструкции
и изделий и привлечение отечественных строительных
организаций)
Объекты здравоохранения и образования
Объекты массового спорта, отдыха, культуры и туризма
5. Сельское хозяйство
Выращивание высокоурожайных зерновых, технических и масличных культур и винограда на основе передовых технологий Производство семян высокоурожайных сортов сельскохозяйственных культур
Создание и разведение высокопродуктивных пород скота и птицы, а
также племенного стада
Создание специализированных селекционно-генетических центров для
хранения и обновления семени высокопродуктивных животных
Звероводство и пчеловодство
Восстановление племенной базы кроссов яичного и мясного
направления
Производство высокопитательных, экологически чистых кормов и
кормовых добавок
Примечание.
* - Государственная поддержка строительства индивидуального
жилья регламентируется отдельным законодательством.

3. Астана қаласының объектiлерi
Жоғарғы мемлекеттiк органдардың Астанаға көшуiне
байланысты объектiлер
Iскерлiк орталықтар
Елшiлiк қалашығы
Астана қаласы инфрақұрылымының объектiлерi
4. Тұрғын үйлер, әлеуметтiк және туристiк объектiлер
Коммерциялық тұрғын үй*
Бір-екі қабатты үйлер тобын, көп қабатты
инфрақұрылымды үйлер, толық инфрақұрылымды
автономды поселкілер салу (Міндетті шарттар-жергілікті
құрылыс материалдары мен
конструкцияларын пайдалану және отандық құрылыс
ұжымдарын тарту жоспарын алға тарту)
Денсаулық пен білім объектілері
Жаппай спорт, мәдениет және демалыс объектілері
5. Ауылшаруашылық
Алдыңғы қатарлы технологиялар негізінде жоғарғы өнімді
дақылдар, техникалық және май өндірілетін өсімдіктер мен
жүзімді өсіру
Ауылшаруашылықтың жоғарғы өнімді түрлерінің дәндерін
өндіру
Мол өнімді мал, құс және асыл тұқымды үй жануарларын өсіру
Жоғарғы өнім беретін малдардың ұрықтарын жаңалау және
сақтау үшін арнайы селекциялық-генетикалық орталық құру
Аңдар өсіру мен омарташылық
Ет пен жұмыртқа өндірудегі асыл тұқымды төл басының орнын
толтыру
Аса сіңімді және экологиялық таза жем және жем қоспаларын
өндіру