О внесении изменений и дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года N 156"
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 2000 года N 84. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2000 года за N 1262. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 385 (V032591) (пост. N 385 у.с - пост. от 30.07.2005 г. N 269 (V053822) (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях расширения инвестиционных возможностей на рынке негосударственных ценных бумаг Республики Казахстан, на основании абзаца второго статьи 10 Закона Республики Казахстан " О рынке  ценных бумаг" от 5 марта 1997 года, пункта 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан "Об  акционерных обществах " от 10 июля 1998 года и подпункта 3) пункта 4 Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия"), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года  N 3755 , Национальная комиссия постановляет:
1. Внести следующие изменения и дополнение в постановление Национальной комиссии "Об утверждении Положения "О порядке регистрации выпуска и погашения облигаций" от 20 декабря 1996 года  N 156
в Положении о порядке регистрации выпуска и погашения облигаций, утвержденном указанным постановлением и зарегистрированном Министерством юстиции Республики Казахстан 28 февраля 1997 года за  N 263  (Сборник нормативно-законодательных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, 1997 г., с. 92-100):
1) пункт 4 исключить;
2) пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Номинальная стоимость облигации может быть установлена как в национальной валюте Республики Казахстан, так и в иностранной валюте и должна быть единой для всех облигаций одной эмиссии.";
3) пункт 12 исключить;
4) дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Действие пункта 21 настоящего Положения не распространяется на новые выпуски облигаций, обеспеченных ипотекой недвижимого имущества (ипотечные облигации).".
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности довести настоящее Постановление до сведения своих членов) и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

"Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы" ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 84 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 13 қазанда N 1262 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 385 (V032591) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк емес бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық мүмкiндiктердi кеңейту мақсатында, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 05 наурыздағы заңының  10-бабы екiншi азатжолының, "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегі заңының  33-бабы 2-тармағының және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрi - "Ұлттық комиссия" деп аталады) туралы ереженiң 4-тармағы 3) тармақшасының негізiнде Ұлттық комиссия қаулы етеді:
1. "Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы" ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 20 желтоқсандағы N 156 қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгізiлсiн:
жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде 1997 жылғы 28 ақпанда 263 нөмiрмен тiркелген Облигациялар шығарылымын тiркеу және өтеу тәртiбi туралы ережеге (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегі нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1997 ж., 92-100-беттер):
1) 4-тармақ алып тасталсын;
2) 11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Облигацияның атаулы құны Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен де және шетелдiк валютамен де белгiлене алады және бiр эмиссияның барлық облигациялары үшiн бiрыңғай болу керек.";
3) 12-тармақ алып тасталсын;
4) мынадай мазмұндағы 21-1 тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Осы Ереженiң 21-тармағының күшi жылжымайтын мүлiк ипотекасымен қамтамасыз етiлген облигациялардың жаңа шығарылымдарына (ипотекалық облигацияларға) қолданылмайды.".
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегi мiндеттi жүктей отырып) және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзсiн.

4. Управлению корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения эмитентов негосударственных облигаций;
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных выпустить негосударственные облигации;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии

4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Корпоративтiк қаржылар басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) мемлекеттiк емес облигациялар эмитенттерiнiң назарына жеткiзсiн;
2) осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) мемлекеттiк емес облигациялар шығаруға ниет бiлдiрген ұйымдардың назарына жеткiзсiн;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелері