Об утверждении Изменений и дополнений в Положение о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня, утвержденное постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Положения о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня" от 25 июля 1997 г. N 288
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 438. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2000 года N 1344. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 473
Примечание. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 438 утратило силу - постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 473.
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность банков второго уровня в Республике Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Изменения и дополнения в Положение о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня, утвержденное постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Положения о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня" от 25 июля 1997 года N 288, и ввести их в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Изменений и дополнений в Положение о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня, утвержденное постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Положения о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня" от 25 июля 1997 года N 288;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Изменения и дополнения в Положение о порядке регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня, утвержденное постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года N 288, до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінiң тiркеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 25 шiлдедегi N 288 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқармасы 2000 жылғы 28 қараша N 438. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 28 желтоқсан N 1344 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2002 жылғы 26 қарашадағы N 473 қаулысымен.
Қазақстан Республикасындағы екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 25 шiлдедегi N 288 қаулысымен  бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшіне енгізiлсiн.
2. Банктердi қадағалау департаментi (Мекiшев А.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 25 шiлдедегi N 288 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 25 шiлдедегi N 288 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2000 г. N 438
Изменения и дополнения
в Положение о порядке регистрации Национальным Банком
Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств,
выданных банками второго уровня, утвержденное постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан
"Об утверждении Положения о порядке регистрации
Национальным Банком Республики Казахстан договоров
гарантий и поручительств, выданных банками
второго уровня" от 25 июля 1997 года N 288
1. Заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила регистрации Национальным Банком Республики Казахстан договоров гарантий и поручительств, выданных банками второго уровня".
2. По всему тексту слова "настоящее Положение", "настоящего Положения", "настоящим Положением" заменить словами "настоящие Правила", "настоящих Правил", "настоящими Правилами".
3. В наименованиях глав цифры "I", "II", "III", "IV" заменить цифрами "1", "2", "3", "4".
4. Пункт 5 главы 1 дополнить частью второй следующего содержания:
"Регистрации в Национальном Банке подлежат гарантии (поручительства), выданные банками в тенге и иностранной валюте на сумму свыше 5 млн. тенге.".
5. Пункт 6 главы 1 дополнить частью второй следующего содержания:
"Договоры гарантий (поручительств), составленные на двух и более листах, должны быть пронумерованы, прошиты, скреплены бумажной пломбой и печатью банка.".
6. В пункте 10 главы 2 цифру "5" заменить словами "пяти рабочих".
7. В пункте 11:
исключить слова ", а Национальный Банк - проводить их регистрацию";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Названное требование не применяется при наличии у банков и выполнении ими одобренных (согласованных) Правлением Национального Банка Планов (Программ) мероприятий по устранению нарушений отдельных пруденциальных нормативов.".
8. В пункте 13 главы 2 слово "пяти" заменить словами "семи рабочих".
Председатель
Национального Банка

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2000 жылғы 28 қарашадағы
N 438 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
"Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу  тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 25 шiлдедегi N 288 қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер берген кепiлдiктер шарттарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң тiркеу
тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар
1. Тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң екiншi деңгейдегi банктер берген кепілдiктер шарттарын тiркеу ережелерi".
2. Барлық мәтiн бойынша "осы Ереже", "осы Ереженiң", "осы Ережеге" деген сөздер "осы Ережелер", "осы Ережелердiң", "осы Ережелерге" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Тараулардың атауларындағы "I", "II" "III", "IV" деген сандар "1", "2", "3", "4" деген сандармен ауыстырылсын.
4. 1-тараудың 5-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Банктер теңгемен және шетел валютасымен берген сомасы 5 млн. теңгеден асатын кепiлдiктер (кепiлдемелер) Ұлттық Банкте тiркелуге тиiс".
5. 1-тараудың 6-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Екi немесе одан көп парақ етiп жасалған кепiлдiктердiң (кепiлдемелердiң) шарттары нөмірленiп, тiгiлуi керек, қағаз пломбамен қойылуы және банктiң мөрiмен бекiтiлуi керек."
6. 2-тараудың 10-тармағындағы "5" саны "бес жұмыс күнiнен" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 11-тармақтағы:
", ал Ұлттық Банк оны тiркеуге" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Мұндай талап банктерде жекелеген пруденциалдық нормативтердiң бұзылуын жою жөнiнде Ұлттық Банк Басқармасы мақұлдаған (келiскен) iс-шаралар жоспарлары (бағдарламалары) болса және олар орындалған болса қолданылмайды."
8. 2-тараудың 13-тармағындағы "бес" деген сөз "жетi жұмыс күнi" деген сөздермен ауыстырылсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы