О разукрупнении и изменении границ некоторых сельских округов, образовании отдельных административно-территориальных единиц
Решение Акмолинского областного маслихата и акима Акмолинской области от 10 ноября 2000 г. N С-5/5 зарегистрировано управлением юстиции Акмолинской области 19 декабря 2000 г. N 406
В соответствии с K951000_ Конституцией Республики Казахстан, статьей 11 Закона Республики Казахстан Z934200_ "Об административно- территориальном устройстве Республики Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан U000432_ "Об изменении границ города Астаны", в целях совершенствования административно - территориального устройства области и на основании совместного ходатайства маслихатов и акимов Аршалынского, Енбекшильдерского, Ерейментауского, Есильского, Жаркаинского и Целиноградского районов областной маслихат и аким области РЕШИЛИ:
- внести следующие изменения в административно - территориальное устройство области:
по Аршалынскому району:
1. Изменить границы Волгодоновского сельского округа и образовать две административно- территориальные единицы:
- Волгодоновский сельский округ, в границах с. Волгодоновка, с. Койгельды, с. Береке, разъезд N 42 с центром округа в с. Волгодоновка.
- Вячеславский сельский округ, в границах с. Вячеславка, ст. Бабатай с центром округа в с. Вячеславка.
по Енбекшильдерскому району:
1. Изменить границы Заураловского и Макинского сельских округов с передачей села Каратал из административного подчинения Заураловского сельского округа в административное подчинение Макинского сельского округа.
2. Изменить границы Енбекшильдерского и Валихановского сельских округов с передачей села Терек из административного подчинения Енбекшильдерского сельского округа в административное подчинение Валихановского сельского округа.
по Ерейментаускому району:
1. Изменить границы Павловского и Улентинского сельских округов и образовать административно-территориальную единицу:
- Койтасский сельский округ в границах с.Койтас, с.Ажы с центром округа в с.Койтас.
по Есильскому району:
1. Разукрупнить Бузулукский сельский округ и образовать две административно - территориальные единицы:
- Бузулукский сельский округ в границах с. Бузулук, с центром в с. Бузулук;
- Сурганский сельский округ в границах с. Сурган, станции Сурган, с центром округа в с. Сурган.

Кейбір ауылдық округтерді ірілендіріп шекараларын өзгерту және жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктер құру туралы
Ақмола облыстық мәслихатының, облыс әкімінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N С-5/5 Ақмола облысының әділет басқармасында 2000 жылғы 19 желтоқсанда N 406 тіркелді
Ескерту. Тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша «селолық», «селоларының», «селосы», «селолары», «селолар», «селолары» деген сөздер «ауылдық», «ауылдарының», «ауылдары», «ауылдар», «ауылдары» деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымы туралы" Z934200_ Заңының 11-бабына "Астана қаласының шекарасын өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің U000432_ Жарлығына сәйкес, облыстың әкімшілік-аумақтық құрылымын жетілдіру мақсаттарында, Аршалы, Еңбекшілдер, Ерейментау, Есіл, Жарқайың және Целиноград аудандарының әкімдері мен мәслихаттарының бірлескен өтініштері негізінде облыстық мәслихат пен облыс әкімі шешім етті:
- облыстың әкімшілік-аумақтық құрылымына төмендегідей өзгертулер енгізілсін:
Аршалы ауданы бойынша:
1. Волгодоновское ауылдық округінің шекаралары өзгертілсін және екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Вологодоновка, Қойгелді, Береке, № 42 разъезд селоларының шекараларында Волгодоновское ауылдық округі, округ орталығы Волгодоновка ауылы;
- Вячеславка, Бабатай станциясы ауылдарының шекараларында Вячеславское ауылдық округі, округ орталығы Вячеславка ауылы.
Еңбекшілдер ауданы бойынша:
1. Заураловское және Макенка ауылдық округтерінің шекаралары Қаратал ауылын Заураловское ауылдық округының әкімшілігі қарамағынан алып, Макинка ауылдық округінің әкімшілігі қарамағына тапсырылсын, округ орталығы Макинка ауылы.
2. Еңбекшілдер және Уәлиханов ауылдық округтерінің шекаралары Терек ауылын Еңбекшілдер ауылдық округінің әкімшілігі қарамағынан алып, Уәлиханов ауылдық округі әкімшілігінің қарамағына тапсыру арқылы өзгертілсін, округ орталығы Уәлиханов ауылы.
Ерейментау ауданы бойынша:
1. Павлов және Улентинское ауылдық округтарының шекаралары өзгертіліп, бір әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Қойтас, Ажы ауылдарының шекараларында, Қойтас ауылдық округі, округ орталығы Қойтас ауылы.
Есіл ауданы бойынша:
1. Бізұлық ауылдық округі ірілендіріліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Бізұлық ауылдық округі, Бізұлық ауылының шекарасында, округ орталығы Бізұлық ауылы;
- Сұрған ауылдық округі, Сұрған ауылы мен Сұрған станциясының шекараларында, округ орталығы Сұрған ауылы.

2. Разукрупнить Интернациональный сельский округ и образовать три административно - территориальные единицы:
- Интернациональный сельский округ в границах с.
Интернациональное с центром в с. Интернациональное;
- Ейский сельский округ в границах с. Ейское с центром в с. Ейское;
- Юбилейный сельский округ в границах с. Юбилейное с центром в с. Юбилейное.
3. Разукрупнить Каракольский сельский округ и образовать две административно-территориальные единицы:
- Каракольский сельский округ в границах с. Караколь с центром в с. Караколь;
- Речной сельский округ в границах с. Речное с центром в с. Речное.
4. Разукрупнить Московский сельский округ и образовать три административно-территориальные единицы:
- Жаныспайский сельский округ в границах с. Жаныспай с центром в с.Жаныспай;
- Ковыльненский сельский округ, в границах с. Ковыльное, станция Ковыльная с центром округа в с. Ковыльное;
- Московский сельский округ в границах с. Московское с центром в с. Московское.
5. Разукрупнить Ярославский сельский округ и образовать две административно-территориальные единицы:
- Раздольненский сельский округ в границах с. Раздольное с центром в с. Раздольное;
- Ярославский сельский округ в границах с. Ярославка с центром в с. Ярославка.
по Жаркаинскому району:
1. Изменить границы Баранкульского сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- Баранкульский сельский округ, в границах с. Баранкуль, с. Бапалак с центром округа в с. Баранкуль;
- Кумсуатский сельский округ в границах с. Кумсуат с центром в с. Кумсуат.
2. Изменить границы Бирсуатского сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- Бирсуатский сельский округ, в границах с. Бирсуат, с. Балуанколь с центром округа в с. Бирсуат;
- Зерноградский сельский округ в границах с. Зерноградское с центром в с. Зерноградское.
3. Изменить границы Далабайского сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- Далабайский сельский округ в границах с. Далабай, с. Актобе с центром округа в с. Далабай;
- Тассуатский сельский округ в границах с. Тассуат с центром округа в с. Тассуат.
4. Изменить границы Нахимовского сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- Нахимовский сельский округ в границах с. Нахимовка, с. Обалсай с центром округа в с. Нахимовка;
- Львовский сельский округ в границах с. Львовское с центром округа в с. Львовское.
5. Изменить границы Пригородного сельского округа и образовать две административно-территориальные единицы:
- Пригородный сельский округ в границах с. Пригородное, с центром в с. Пригородное;
- Гастелловский сельский округ, в границах с. Гастелло, с. Даулбай с центром округа в с. Гастелло.
по Целиноградскому району:

2. Интернациональный ауылдық округі ірілендіріліп, өзгертіліп, үш әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Интернациональная ауылдық округі, Интернациональная ауылының шекарасында, орталығы Интернациональная ауылы;
- Ейское ауылдық округі, Ейское ауылының шекарасында, орталығы Ейское ауылы;
- Юбилейное ауылдық округі, Юбилейное ауылының шекарасында, орталығы Юбилейное ауылы;
3. Қаракөл ауылдық округі ірілендіріліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Қаракөл ауылдық округі, Қаракөл ауылының шекарасында, орталығы Қаракөл ауылы;
- Речное ауылдық округі, Речное ауылының шекарасында, орталығы Речное ауылы;
4. Московское ауылдық округі ірілендіріліп, үш әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Жаныспай ауылдық округі, Жаныспай ауылының шекарасында, орталығы Жаныспай ауылы;
- Ковыльненское ауылдық округі, Ковыльненское ауылы мен Ковыльный станциясының шекараларында, орталығы Ковыльненское ауылы;
- Московское ауылдық округі, Московское ауылының шекарасында, орталығы Московское ауылы;
5. Ярославское ауылдық округі ірілендіріліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Раздольное ауылдық округі, Раздольное ауылының шекарасында, орталығы Раздольное ауылы;
- Ярославка ауылдық округі, Ярославка ауылының шекарасында, орталығы Ярославка ауылы.
Жарқайың ауданы бойынша:
1. Баранкөл ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік құрылсын:
- Баранкөл ауылдық округі, Баранкөл және Бапалақ ауылдарының шекараларында, орталығы Баранкөл ауылы;
- құмсуат ауылдық округі, Құмсуат ауылының шекарасында, орталығы Құмсуат ауылы.
2. Бірсуат ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік құрылсын:
- Бірсуат ауылдық округі, Бірсуат және Балуанкөл ауылдарының шекараларында, орталығы Бірсуат ауылы;
- Зерноградское ауылдық округі, Зерноградское ауылының шекарасында, орталығы Зерноградское ауылы.
3. Далабай ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік құрылсын:
- Далабай ауылдық округі, Далабай, Ақтөбе ауылдарының шекарасында, округ орталығы Далабай ауылы:
- Тассуат ауылдық округі, Тассуат ауылының шекарасында, округ орталығы Тассуат ауылы.
4. Нахимовский ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік-аумақтық бірлік құрылсын:
- Нахимовский ауылдық округі, Нахимовка, Обылсай ауылдарының шекараларында, округ орталығы Нахимовка ауылы.
- Львовский ауылдық округі, Львовское ауылының шекаралында, округ орталығы Львовский ауылы.
5. Пригородное ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Пригородное ауылдық округі, Пригородное ауылының шекарасында, орталығы Пригородное ауылы;
- Гастелло ауылдық округі, Гастелло және Дауылбай ауылдарының шекараларында, орталығы Гастелло ауылы.
Целиноград ауданы бойынша:

1. Образовать Шубарский сельский округ в границах с. Шубар, с. Кызыл суат, с. Малотимофеевка с центром округа в с. Шубар.
2. Образовать Талапкерский сельский округ в границах с.Талапкер, с. Коянды, с.им. Хаджимукана Мунайтпасова, разъезд № 96 с центром округа в с. Талапкер.
3. Территорию Кощинского сельского округа определить в границах:
- с. Кощи, с. Майбалык, с. Тайтобе с центром округа в с.Кощи.
4. Разукрупнить Красноярский сельский округ и образовать две административно-территориальные единицы:
- Красноярский сельский округ в границах с. Жалгызкудук, с. Красноярка с центром округа в с. Жалгызкудук;
- Маншукский сельский округ в границах с. им. Маншук Маметовой с центром в с. им. Маншук Маметовой.
5. Разукрупнить Софиевский сельский округ и образовать две административно-территориальные единицы:
- Софиевский сельский округ, в границах с. Софиевка, с. Миновка, с. Апполоновка с центром округа в с. Софиевка;
- Приреченский сельский округ, в границах с. Приречное, с.Антоновка с центром округа в с. Приречное.
6. Разукрупнить Малиновский сельский округ и образовать две административно-территориальные единицы:
- Малиновский сельский округ, в границах с. Малиновка, с. Отемис с центром округа в с. Малиновка;
- Караоткельский сельский округ, в границах с.Ильинка, с. Каражар, с. Жанажол с центром округа в с. Ильинка.
Председатель сессии Аким области
Секретарь маслихата

1. Шұбар, Қызылсуат, Малотимофеевка ауылдары шекараларында Шұбар ауылдық округі құрылсын:
- округ орталығы Шұбар ауылы.
2. Талапкер, Қоянды, Қажымұқан Мұңайтпасов атындағы ауылдар, № 96 разъезд шекараларында, Талапкер ауылдық округі құрылсын:
- орталығы Талапкер ауылы.
3. Қосшы ауылдық округінің аумағы өзгертіліп, ол төмендегі шекарада белгіленсін:
- Қосшы, Майбалық, Тайтөбе ауылдары, округ орталығы Қосшы ауылы.
4. Красноярка ауылдық округі ірілендіріліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Жалғызқұдық, Краснояр ауылдарының шекараларында Красноярка ауылдық округі, орталығы Жалғызқұдық ауылы;
- Мәншүк Мәметова атындағы ауылының шекарасында Мәншүк Мәметова атындағы ауылдық округ, орталығы Мәншүк Мәметова атындағы ауыл.
5. Софиевка ауылдық округі ірілендіріліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Софиевка, Миновка, Апполоновка ауылдарының шекараларында Софиевка ауылдық округі, орталығы Софиевка ауылы;
- Приречное және Антоновка ауылдарының шекараларында Приречное ауылдық округі, орталығы Приречное ауылы.
6. Малиновка ауылдық округі ірілендіріліп, екі әкімшілік аумақтық бірлік құрылсын:
- Малиновка, Өтеміс ауылдарының шекараларында Малиновка ауылдық округі, орталығы Малиновка ауылы;
- Ильинка, Қаражар, Жаңажол ауылдарының шекараларында Қараөткел ауылдық округі, орталығы Ильинка ауылы.
Облыстың мәслихат сессиясының төрайымы
Облыс әкімі
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Оқығандар: Закиев М.М.