О внесении изменений и дополнения в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2001 года N 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2001 года N 1409. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года N 179.
Извлечение из приказа
Министра финансов РК
от 15.04.2008 N 179
"В соответствии с пунктом 1  статьи 27  Закона "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) в недельный срок сообщить Министерству юстиции Республики Казахстан и в официальные печатные издания о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2008 года N 179
Перечень утративших силу некоторых нормативных
правовых актов Республики Казахстан
1.  ........ .
2.  ........ .
3.  ........ .

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 17 қараша 2000 жылғы N 487 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрнің 2001 жылғы 13 ақпандағы N 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 25 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1409. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Үзінді:
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңның  27-бабы  1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н. Айтжанова) бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және ресми баспа басылымдарына Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                     Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 15 сәуірдегі
N 179 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының күшін жойған кейбір
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1.  ........ .
2.  ........ .
3.  ........ .

4.  ........ .
5.  ........ .
6.  ........ .
7.  ........ .
8.  ........ .
9.  ........ .
10. ........ .
11. ........ .
12. ........ .
13. ........ .
14. ........ .
15. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2001 года N 71 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1409, опубликован в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 г., N 15, ст. 371).
16. ........ .
17. ........ .
18. ........ .
19. ........ .

4.  ........ .
5.  ........ .
6.  ........ .
7.  ........ .
8.  ........ .
9.  ........ .
10. ........ .
11. ........ .
12. ........ .
13. ........ .
14. ........ .
15. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 17 қараша 2000 жылғы N 487 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 13 ақпандағы N 71 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1409 болып тіркелді,«"Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзгеде мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде" жарияланды, 2001 ж., N 15, 371-құжат).
16. ........ .
17. ........ .
18. ........ .
19. ........ .

20. ........ .
21. ........ .
22. ........ .
23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
__________________________________________________________________________
Приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487  V001332_  "Об утверждении структуры специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан" следующее изменение:
структуру специфики экономической классификации расходов бюджета, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению.

20. ........ .
21. ........ .
22. ........ .
23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
_____________________________________
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 17 қараша 2000 жылғы N
487   V001332_   "Қазақстан Республикасы бюджетінің шығыстарының экономикалық
сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымын бекіту туралы" бұйрығына келесі
өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бюджеті шығыстарының экономикалық
сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда
жазылсын.

2. Настоящий приказ вступает в силу с 1 января 2001 года и не распространяется на заключительные операции, осуществляемые в счетный период на 2000 год.
Министр
Приложение
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от 13 февраля 2001 г N 71
Структура специфики экономической классификации
расходов бюджета Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
Под- !Спе-  !  Название      ! Определение  !Перечень расходов!Примечание
класс!цифика!                !              !                 !
___________________________________________________________________________
А. Расходы
Текущие расходы
110          Заработная плата
111   Основная         Денежные        Основная         Договоры на
заработная       выплаты         заработная плата поставку
плата            работникам      политических и   товаров,
государственных административных работ и
учреждений:     государственных  услуг не
за исполнение служащих:        заключаются
должностных       должностные
обязанностей    оклады;
с учетом          доплата за
квалификацион-  проживание в
ных категорий;  зонах экологичес-
по тарифным   кого бедствия;
ставкам.          оплата отпуска,
По данной       компенсация за
специфике       неиспользованный
отражаются      отпуск в случае
надбавки к      увольнения
должностному    работника;
окладу, носящие   разница в
постоянный      заработной плате,
характер и      выплачиваемая в
установленные   связи с измене-
законодатель-   ниями условий
ством.          оплаты труда с
Подоходный      1 января 2000 года;
налог             доплаты,
с физических    установленные
лиц,            Законом Республики
обязательные    Казахстан   Z990493_
пенсионные      "О труде в Республике
взносы          Казахстан";
в накопительные   основная
пенсионные      заработная плата
фонды и другие  работников
удержания из    государственных
заработной      учреждений, не
платы следует   относящихся к
перечислять     политическим и
с данной        административным
специфики.      государственным
служащим:
должностные
оклады (тарифные
ставки);
доплата за
квалификационные
классы, классные
чины, воинское,
персональное и
специальное
звание;
надбавка за
классность
специалистам;
надбавка за
ученую степень;
надбавка за
выслугу лет
или за про-
должительность
непрерывной
работы в
конкретном
учреждении и
должностях;
надбавки к
должностному
окладу
(тарифной
ставке);
повышение
должностных
окладов
(тарифных
ставок);
оплата за
работу в
ночное время;
разница в
заработной плате,
выплачиваемая
в связи с
изменениями
условий оплаты
труда с 1 января
2000 года (в том
числе отменой
районного коэф-
фициента,
коэффициента
за работу в
высокогорных,
пустынных и
безводных
местностях);
районный
коэффициент
для военно-
служащих,
сотрудников
органов внут-
ренних дел,
работников
налоговой
полиции,
сотрудников
таможенных
органов,
работников
прокуратуры и
судей Республики
Казахстан;
надбавка к
заработной плате
(коэффициент)
за работу в
высокогорных,
пустынных и
безводных
местностях для
военнослужащих,
сотрудников
органов внутренних
дел, работников
налоговой полиции,
сотрудников
таможенных органов,
работников
прокуратуры и судей
Республики
Казахстан;
оплата за
проживание в зонах
экологического
бедствия;
оплата отпуска,
компенсация за
неиспользованный
отпуск в случае
увольнения
работника;
доплаты,
установленные
Законом Республики
Казахстан   Z990493_
"О труде
в Республике
Казахстан"
112   Дополнительные   Денежные        Дополнительные   Договоры
денежные         выплаты         денежные выплаты на поставку
выплаты          работникам      политическим и   товаров,
государственных административным работ и
учреждений      государственным  услуг не
стимулирующего, служащим:        заключаются.
поощрительного    премии, при
характера, а    наличии экономии
также за        фонда оплаты
дополнительную  труда по решению
работу по реше- руководителя
нию руководите- государственного
ля государствен органа;
ного учреждения   надбавки к
должностному
окладу за счет
экономии фонда
оплаты труда по
решению
руководителя
государственного
органа.
Дополнительные
денежные выплаты
работникам
государственных
учреждений, не
относящихся к
политическим и
административным
государственным
служащим:
премии;
надбавки к
должностному
окладу за счет
экономии фонда
оплаты труда
(тарифной ставке)
113   Компенсационные  Денежные выплаты  Компенсационные  Договоры
выплаты          компенсацион-   выплаты политичес- на постав-
ного характера  ким и администра-  ку това-
работникам      тивным государст-  ров, работ
государственных веным служащим:    и услуг
учреждений        пособие для      не заклю-
оздоровления;      чаются
выходное пособие;
сохраняемая
заработная плата
на период
трудоустройства;
компенсация,
единовременное
пособие в
соответствии с
законодательством;
материальная
помощь, оказываемая
работнику по
решению
руководителя
государственного
органа в пределах
экономии фонда
оплаты труда,
в случае
наступления
определенных
событий, не
связанных с
работой,
выполненной этим
работником;
невыплаченные
пособия по
временной
нетрудоспособ-
ности, в том числе
по трудовым увечьям
и профессиональным
заболеваниям, по
беременности и
родам, на рождение
ребенка,
на погребение,
начисленные за
период с 1 января
1999 года по 17
апреля 1999 года и
возмещаемые из
республиканского
бюджета;
пособия по
временной
нетрудоспособности,
по беременности и
родам, в сумме
превышающей
1,5% от фонда
оплаты труда.
Компенсационные
выплаты работникам
государственных
учреждений, не
относящихся к
политическим и
административным
государственным
служащим:
компенсация
военнослужащим и
сотрудникам органов
внутренних дел,
взамен продовольст-
венного пайка;
пособие для
оздоровления
военнослужащим и
сотрудникам органов
внутренних дел;
выходное пособие;
сохраняемая
заработная
плата на период
трудоустройства;
единовременные
выплаты при уходе
на пенсию;
подъемное пособие;
материальная
помощь, оказываемая
работнику по решению
руководителя
государственного
органа
в пределах фонда
оплаты труда,
в случае
наступления
определенных
событий, не
связанных
с работой,
выполненной
этим работником;
пособия по
временной
нетрудоспособности,
в том числе по
трудовым
увечьям и
профессиональным
заболеваниям, по
беременности и
родам, на рождение
ребенка, на
погребение,
начисленные за
период
с 1 января 1999
года по 17 апреля
1999 года и
возмещаемые из
республиканского
бюджета;
пособия по
временной
нетрудоспособности,
по беременности
и родам,
в сумме превышающей
1,5% от фонда
оплаты труда
120         Взносы
работодателей
121   Социальный       Отчисления,                       Договоры на
налог            производимые                      поставку
государственными                  товаров,
учреждениями в                    работ и
бюджет, выплата                   услуг не
пособий по                        заключаются
временной нетру-
доспособности,
по беременности
и родам в пределах
1,5% от фонда
оплаты труда
согласно Закону
Республики
Казахстан   Z952235_
"О налогах и
других обязательных
платежах в бюджет"
125   Взносы на        Отчисления                        Заключается
обязательное     юридических лиц,                  договор
страхование      имеющих транспортные              обязатель-
гражданско-      средства, взносов в               ного стра-
правовой         страховые организации             хования
ответственности  в соответствии с                  гражданско-
владельцев       постановлением                    правовой
автотранспортных Правительства                     ответствен-
средств          Республики Казахстан              ности

2. Осы бұйрық 2001 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді және есеп
кезеңіндегі аяқтаушы операцияларға қолданылмайды.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
"13" ақпан 2001 жылғы
N 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы
ерекшелігінің құрылымы
___________________________________________________________________________
Сын. Ерек.
ыпша шелі.     Атауы     Анықтама       Шығыстардың тізімі     Ескерту
гі
___________________________________________________________________________
А. ШЫҒЫСТАР
АҒЫМДАҒЫ
ШЫҒЫСТАР
___________________________________________________________________________
110        Жалақы
___________________________________________________________________________
111  Негізгі    Мемлекеттік меке.   Саяси және әкімші. Тауарларды,
жалақы     мелердің қызмет.    лік мемлекеттік    жұмыстарды
керлеріне ақшалай   қызметкерлердің    және қызмет
төлемдер:           негізгі еңбек      көрсетулерді
біліктілік сынып.   ақысы:             беруге арнал.
тарын ескере оты.   лауазымдық қызмет. ған шарттар
рып, лауазымдық     ақылар; экология.  жасалмайды
міндеттемелерін     лық апат аумақта.
орындағаны үшін;    тарында тұрғаны
тарифтік ставкалар  үшін үстемақы;
бойынша.            демалысқа ақы
Бұл ерекшелік       төлеу, қызметкер
бойынша тұрақты     жұмыстан босаған
сипатқа ие және     кезде пайдаланыл.
заңдарда белгілен.  маған демалысы
ген лауазымдық      үшін өтемақы;
қызметақыға үстем.  2000 жылдың 1 қаң.
ақылар көрсетіледі. тарынан бастап
Жеке тұлғалардан    еңбек ақы төлеу
алынатын табыс      шарттарының өзгеру.
салығы және жалақы. іне байланысты
дан алынатын өзге   еңбек ақыдағы айыр.
де ұстамдар осы     машылықты төлеу;
ерекшелікпен сана.  "Қазақстан Республи.
малануы керек.      касындағы еңбек
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңымен белгіленген
үстемақылар   Z990493_   .
Саяси және әкімші.
лік мемлекеттік
қызметкерлерге жат.
пайтын мемлекеттік
мекемелердің жұмыс.
шыларының негізгі
еңбек ақысы:
Лауазымдық қызмет.
ақылар (тарифтік
ставкалар);
Біліктілік сынып.
тарына арналған
үстемақылар, сынып.
тық атақтар, әске.
ри, персоналды және
арнайы атақтар;
Мамандандарға
сыныптар;
оқу деңгейі;
қызмет өткерген
жылдары үшін немесе
нақтылы мекемедегі
және лауазымдағы
үздіксіз жұмысының
ұзақтығы үшін;
лауазымдық қызмет.
ақыға (тарифтік
ставкаға) үстем.
ақылар;
түнгі уақытта жұмыс
істегені үшін ақы
төлеу;  әскери
қызметкерлер,
ішкі істер органда.
ры қызметкерлері,
салық полициясы
қызметкерлері,
кеден органдары
қызметкерлері, про.
куратура және сот
қызметкерлері үшін
аудандық
коэффициент;
экологиялық апат
аумақтарында тұр.
ғаны үшін үстем.
ақы;
демалысқа ақы
төлеу, қызметкер
жұмыстан босаған
кезде пайдаланыл.
маған демалысы
үшін өтемақы;
2000 жылдың 1
қаңтарынан бас.
тап еңбек ақы
төлеу шарттары.
ның өзгеруіне
байланысты еңбек
ақыдағы айырмашы.
лықты төлеу,
(сонымен бірге
аудандық коэф.
фициент, таулы
шөлді және сусыз
жерлерде жұмыс
істегені үшін
төленетін коэф.
фициенттердің
алынып тасталуы.
на байланысты);
әскери қызметкер.
лер, ішкі істер
органдары қызмет.
керлері, салық
полициясы қызмет.
керлері, кеден
органдары қызмет.
керлері, прокура.
тура және сот
қызметкерлеріне
таулы, шөлді және
сусыз жерлерде
жұмыс істегені
үшін еңбек ақыға
үстемақылар
(коэффициент);
"Қазақстан
Республикасында.
ғы еңбек туралы"  Z990493_
Қазақстан
Республикасының
Заңымен белгі.
ленген үстемақы.
лар.
___________________________________________________________________________
112  Қосымша    Ынталандыру, көтер. "Саяси және әкім.  Тауарларды,
ақшалай    мелеу сипатында,    шілік қызметкер.   жұмыстарды
төлемдер   сондай-ақ мемлекет. лерге қосымша ақ.  және қызмет
тік мекеме басшысы. шалай төлемдер:    көрсетулерді
ның шешімі бойынша  сыйақылар, мемле.  беруге арнал.
қосымша жұмыс істе. кеттік органның    ған шарттар
гені үшін мемлекет. басшысының шешімі. жасалмайды
тік мекемелердің    мен, еңбек ақы
қызметкерлеріне     төлеу қорында үнем
ақшалай төлемдер.   болған жағдайда;
лауазымдық қызмет.
ақыға үстемақылар,
еңбек ақы төлеу
қорындағы үнем
есебінен мемлекет.
тік органның басшы.
сының шешімімен;
Саяси және әкімші.
лік қызметкерлерге
жатпайтын мемле.
кеттік мекемелер
қызметкерлеріне
қосымша ақшалай
төлемдер:
сыйақылар;
лауазымдық қызмет.
ақыға (тарифтік
ставкаға) үстеме.
ақылар, еңбек ақы
төлеу қорындағы
үнем есебінен;
___________________________________________________________________________
113  Өтемақы    Мемлекеттік мекеме. Саяси және әкімші. Тауарларды,
төлемдері  лердің қызметкер.   лік мемлекеттік    жұмыстарды
леріне берілетін    қызметкерлерге     және қызмет
өтемақы сипатында.  өтемақы төлемдері: көрсетулерді
ғы ақшалай төлемдер сауықтыру үшін     беруге арнал.
жәрдемақы;         ған шарттар
демалу жәрдемақы.  жасалмайды
сы; жұмысқа орна.
ласу кезінде сақ.
талатын жалақы;
жұмыскерлердің
жұмысына байланыс.
ты емес, белгілі
бір жағдайлар пайда
болғанда көрсетіле.
тін материалдық
көмек. Мемлекеттік
мекеме басшысының
шешімімен;
1999 жылдың 1 қаң.
тарынан 1999 жыл.
дың 17 сәуірі
аралығындағы есеп.
телген және
республикалық бюд.
жеттен өтелетін
уақытша еңбекке
жарамсыздық бойын.
ша төленбеген
жәрдемақылар, оның
ішінде еңбек жара.
қаттары, кәсіби
сырқаттар, аяқ
ауырлық пен боса.
ну, баланың туыл.
ғанына, жерлеу
бойынша;
еңбек ақы төлеу
қорының 1,5 %
асқан, аяқауырлық
және босану бойын.
ша  және уақытша
еңбекке жарамсыз.
дық төлемақысы;
Саяси және әкімші.
лік қызметкерлерге
жатпайтын мемле.
кеттік мекемелер.
дің қызметкерлеріне
өтемақы төлемдері;
әскери қызметші.
лерге азық-түлік
паегінің орнына
берілетін өтемақы;
әскери қызметші.
лерге және ішкі
істер органдары
қызметкерлеріне
сауықтыру үшін
жәрдемақы;
демалу жәрдем.
ақысы;
жұмысқа орнала.
су кезінде сақта.
латын жалақы;
зейнеткерлікке
шығу кезінде бері.
летін бір жолғы
төлемдер;
көтерме жәрдемақы;
жұмыскерлердің
жұмысына байланыс.
ты емес, белгілі
бір жағдайлар
пайда болғанда
көрсетілетін
материалдық
көмек. Мемлекеттік
мекеме басшысының
шешімімен;
1999 жылдың 1 қаң.
тарынан 1999 жыл.
дың 17 сәуірі ара.
лығындағы есептел.
ген және  респу.
бликалық бюджеттен
өтелетін уақытша
еңбекке жарамсыз.
дық бойынша төлен.
беген жәрдемақы.
лар, оның ішінде
еңбек жарақаттары,
кәсіби сырқаттар,
аяқ ауырлық пен
босану, баланың
туылғанына, жерлеу
бойынша;
еңбек ақы төлеу
қорының 1,5 %
асқан, аяқауырлық
және босану бойын.
ша және уақытша
еңбекке жарамсыз.
дық төлемақысы;
___________________________________________________________________________
120        Жұмыс
беруші.
лердің
жарна.
лары
___________________________________________________________________________
121  Әлеумет.   "Салық және бюджет.                    Тауарларды,
тік салық  ке төленетін басқа                     жұмыстарды
да міндетті төлем.                     және қызмет
дер туралы"                            көрсетулерді
Қазақстан                              беруге арнал.
Республикасының                        ған шарттар
Заңының   Z952235_   сәйкес                 жасалмайды
еңбекақы қорының
1,5 % шеңберінде
мемлекеттік бюджет.
ке аударатын ауда.
рымдары, уақытша
жұмысқа жарамсыз.
дығы бойынша,
жүктілігі мен бала
тууы бойынша
жәрдемақыларды
төлеу.
___________________________________________________________________________
125  Автокөлік  Көлік құралдары бар                    Автокөлік
құралдары. заңды тұлғалардың                     құралдары
ның        Қазақстан Республи.                    иелерінің
иелерін    касы Үкіметінің                        азаматтық-

от 31 октября 1996                владельцев
года N 1319   P961319_                автотранс-
портных
средств
126   Взносы на        По данной                         Заключается
государственное  специфике отражаются              договор
обязательное     расходы по                        страхования
личное           страхованию
страхование      военнослужащих и
работников       сотрудников
государственных  правоохранительных
учреждений       органов, органов
прокуратуры,
государственных
служащих и судей
в соответствии с
законодательством
130         Приобретение
товаров
131   Приобретение     Расходы на      Приобретение и    Договоры
продуктов        приобретение и  хранение          на поставку
питания          хранение        продуктов         товаров
продуктов       питания           (работ и
питания в       государственными  услуг) за-
государственных учреждениями для  ключаются.
учреждениях     собственного      При выплате
для собственных использования;    денежных
нужд.           специальное       компенсаций
Данные расходы  питание; пита-    взамен
предназначены   ние животных;     табачных
для             приобретение      изделий для
непосредствен-  табачных          военно-
ного            изделий или       служащих
приобретения    денежная          срочной
продуктов       компенсация       службы
питания         взамен            договоры на
в отличие от    табачных          поставку
платежей        изделий для       товаров
физическим      военнослужащих    (работ и
лицам в         срочной службы;   услуг) не
денежной        оплата            требуются.
форме для       питания военно-
приобретения    служащих
продуктов       срочной
питания.        службы,
Такие расходы   курсантов
классифицируют- военных учебных
ся по специфике заведений,
332 "Трансферты учебных
физическим      заведений
лицам"          органов
внутренних дел,
осужденных,
подозреваемых
и обвиняемых
в совершении
преступлений,
учащихся школ
и школ-
интернатов в
столовых
132   Приобретение     Расходы на        Приобретение   Договоры на
медикаментов и   приобретение    медикаментов,    поставку
прочих средств   медикаментов    препаратов и     товаров
медицинского     и прочих        перевязочных     (работ и
назначения       средств         средств,         услуг)
медицинского    медицинских      заключаются.
назначения      инструментов
одноразового    и прочие;
и многоразового   приобретение
использования в крови;
государственных   приобретение
учреждениях     биопрепаратов
134   Приобретение,    Расходы на                       Договоры на
пошив и ремонт   приобретение,                    поставку
предметов        пошив и ремонт                   товаров
вещевого         предметов                        (работ и
имущества и      вещевого                         услуг)
другого          имущества для                    заключаются.
форменного и     военнослужащих,                  При выплате
специального     сотрудников                      денежной
обмундирования   органов                          компенсации
внутренних дел,                  взамен
налоговой                        приобретения
полиции,                         вещевого
курсантов                        имущества,
военных учебных                  форменного и
заведений,                       специального
воспитанников                    обмундирова-
военных школ-                    ния договоры
интернатов,                      на поставку
специального                     товаров,
и форменного                     работ и
обмундирования                   услуг не
для сотрудников                  заключаются.
таможенной
службы, органов
прокуратуры,
судей, форменной
одежды и знаков
различия для
работников
государственной
лесной охраны
и охотничьего
хозяйства,
а также денежные
компенсации
взамен
приобретения
вещевого
имущества,
форменного и
специального
обмундирования
135  Приобретение      Расходы на                        Договоры
особого           приобретение                      на поставку
оборудования      предметов,                        товаров
и материалов      материалов,                       (работ и
оборудования                      услуг)
военного                          заключаются
назначения,
строительство
объектов
военного
значения
136  Командировки      Расходы на      Командировочные  Договоры на
и служебные       командировки и  расходы;         поставку
разъезды внутри   служебные       полевое          товаров,
страны            разъезды в      довольствие      работ и
пределах                         услуг не
Казахстана.                      заключаются.
Сюда входят
расходы на
авиабилеты,
суточные и
другие расходы,
непосредственно
связанные с
поездкой
(передвижение в
аэропорт и из
аэропорта и т.д.)
137  Командировки      Расходы,                         Договоры на
и служебные       связанные с                      поставку
разъезды за       командировками                   товаров,
пределы страны    и служебными                     работ и
разъездами за                    услуг не
пределы Казахстана,              заключаются
включая СНГ.
В данной специфике
отражаются расходы,
подобные расходам,
описанным выше
в специфике 136
138  Оплата аренды     По данной специфике              Договоры на
помещений         отражается плата                 поставку
за аренду помещений.             товаров
Расходы на содержание            (работ и
арендуемого помещения,           услуг)
коммунальные услуги,             заключаются.
расходы на
электроэнергию,
отопление
классифицируются
по соответствующим
спецификам
139  Приобретение      Расходы на                       Договоры на
прочих товаров    приобретение                     поставку
товаров, стоимость               товаров
за единицу которых               (работ и
не превышает 40-                 услуг)
кратный месячный                 заключаются.
расчетный
показатель,
за исключением
расходов,
отражаемых по
спецификам 131-
138
140         Приобретение
услуг
141  Оплата            Расходы на воду,  Плата за       Договоры на
коммунальных      газ и другие    горячую,         поставку
услуг             коммунальные    холодную воду,   товаров
услуги, за      канализацию;     (работ и
исключением       плата за газ.  услуг)
электроэнергии                   заключаются.
и отопления.
Они отражаются
в спецификах

азаматтық- 1996 жылғы 31                          құқықтық
құқықтық   қазандағы N 1319                       жауапкершілі.
жауапкер.  қаулысына сәйкес                       гін міндетті
шілікке    сақтандыру ұйымда.                     сақтандыруға
міндетті   рына жарналар                          шарттар
сақтанды.  аударуы.                               жасалады
руға
арналған
жарналар
___________________________________________________________________________
126  Мемлекет.                                         Сақтандыру
тік меке.                                         шарты
мелер                                             жасалады
қызмет.
керлерін
мемлекет.
тік міндет.
ті жеке
сақтанды.
руға,
арналған
жарналар.
___________________________________________________________________________
130        Тауарлар
сатып алу
___________________________________________________________________________
131  Азық-түлік Жеке мұқтаждар үшін жеке пайдасы үшін  Тауарларды
өнімдерін  мемлекеттік мекеме. мемлекеттік меке.  (жұмыстар.
сатып алу  лерге азық-түлік    мелердің азық-     ды және
өнімдерін сатып     түлік өнімдерін    қызмет көрсе.
алуға және оларды   сатып алуы мен     тулерді)
сақтауға жұмсалатын сақтау;            беруге арнал.
шығыстар. Бұл       арнайы түсінік;    ған шарттар
шығыстар халықтың   жануарлардың       жасалады.
аз қамдалған бөлі.  тағамы;            Мерзімді
гінің азық-түлік    мерзімді әскери    әскери қызмет.
өнімдерін сатып алу қызметшілер үшін   шілер үшін
үшін үй шаруашылығы темекі бұйымдарын  темекі бұйым.
мен жеке тұлғалар.  сатып алу немесе   дарының орны.
дың төлемдеріне     темекі бұйымдары.  на ақшалай
қарағанда азық-     ның орнына ақша.   өтемақы төле.
түлік өнімдерін     лай өтемақы;       ген кезде
тікелей сатып алуға мерзімді әскери    тауарларды
арналған.           қызметшілердің,    (жұмыстарды,
Мұндай шығыстар     әскери оқу орында. қызмет көрсе.
332 - Жеке тұлға.   ры, ішкі істер     тулерді)
ларға арналған      органдары оқу      беруге арнал.
трансферттер        орындары курсант.  ған шарттар
ерекшелігі бойынша  тарының, соттал.   жасалмайды.
сыныпталады.        ғандардың, қылмыс
жасағандығына
күдіктілер мен
кінәлілердің, мек.
тептер мен мектеп-
интернаттар оқушы.
ларының асханадағы
тамағына ақы
төлеу;
___________________________________________________________________________
132  Дәрі-дәр.  Мемлекеттік мекеме. дәрі-дәрмектер,    Тауарларды
мектер мен лерде бір жолғы     препараттар мен    (жұмыстарды
медицина.  және бірнеше рет    байлап-тану құрал. және қызмет
лық бағыт. пайдалануға арнал.  дарын, медициналық көрсетулер.
тағы өзге  ған дәрі-дәрмектер  құрал-саймандарды  ді) беруге
де құрал.  мен медициналық     және өзгелерді     арналған
дар сатып  бағыттағы өзге де   сатып алу;         шарттар
алу        құралдарды сатып    қан сатып алу;     жасалады
алуға арналған      биопрепараттар
шығыстар            сатып алу.
___________________________________________________________________________
134  Мүліктік   Әскери қызметкер.                      Тауарларды
заттармен  лер, ішкі істер                        (жұмыстарды
басқа да   органдары қызмет.                      және қызмет
формалық   керлері, салық                         көрсетулерді)
және       жүйесі, таможня                        беруге
арнаулы    қызметі қызмет.                        арналған
мүккамал.  керлеріне, әскери                      шарттар
дарды      оқу орындарының                        жасалады.
сатып алу, курсанттарына,                         Әскери
тігу,      әскери мектеп -                        қызметшілерге
жөндеуден  интернаттарының                        нысанды киім.
өткізу     тәрбиеленушілеріне                     дердің орны.
мүліктік заттармен                     на ақшалай
басқа да формалық                      өтемақы төле.
және арнаулы мүк.                      ген кезде
камалдарды сатып                       тауарларды,
алу, тігу, жөндеу.                     жұмыстарды
ден өткізу                             және қызмет
көрсетулерді
беруге арнал.
ған шарттар
жасалады.
Мүліктік
заттармен
басқа да
формалық және
арнаулы мүк.
камалдардың
орнына ақша.
лай өтемдер.
ді төлеу
барысында
тауарлы,
жұмыстар мен
қызметтерді
беруге арнал.
ған шарттар
жасалмайды.
___________________________________________________________________________
135  Ерекше     Әскери мақсат.                         Тауарларды,
құралдар   тағы заттар,                           жұмыстарды
мен        материалдар,                           және қызмет
материал.  құралдарды сатып                       көрсетулерді
дарды      алу, әскери                            беруге арнал.
сатып алу  бағыттағы объекті.                     ған шарттар
лерді салу                             жасалады.
__________________________________________________________________________
136  Ел ішінде.  Қазақстан шеңбе.    іссапар шығыстары;  Тауарларды,
гі         ріндегі іссапарға   далалық тамақ жаб. жұмыстарды
іссапарлар және қызметтік      дықталымы;         және қызмет
мен        сапарларға арнал.                      көрсетулерді
қызметтік  ған шығыстар.                          беруге арнал.
сапарлар   Бұған авиабилеттер.                    ған шарттар
ге, тәуліктік                          жасалмайды.
шығыстар және жол
жүруге тікелей
байланысты басқа
шығыстар (әуежайға
және әуежайдан жету
және т.б.) кіреді.
___________________________________________________________________________
137  Елден тыс  ТМД қоса алғанда,                      Тауарларды,
жерлерге   Қазақстаннан тыс                       жұмыстарды
іссапарлар жерлерге іссапар.                      және қызмет
мен        ларға және қызмет.                     көрсетулерді
қызметтік  тік сапарларға                         беруге арнал.
сапарлар   арналған                               ған шарттар
шығыстар.                              жасалмайды
Бұл ерекшелікте
жоғарыдағы 136-
ерекшелікте баян.
далған шығыстарға
ұқсас шығыстар
көрсетіледі.
__________________________________________________________________________
138  Үй-жайға   Бұл ерекшелікте                        Тауарларды,
жалгерлік  жалға алынған үй-                      жұмыстарды
төлем      жайға жалгерлік                        және қызмет
төлемдер көрсеті.                      көрсетулерді
леді. Коммуналдық                      беруге арнал.
қызмет көрсетулер,                     ған шарттар
электр энергиясына,                    жасалады
жылуға арналған
шығыстар сәйкес
ерекшеліктер бойын.
ша көрсетіледі.
___________________________________________________________________________
139  Басқа да   Бір бөлігі, 40 есе                     Тауарларды
тауарлар.  айлық есептік көр.                     (жұмыстарды
ды сатып   сеткіштен аспайтын                     және қызмет
алу        тауарларды сатып                       көрсетулерді)
алу шығындары.                         беруге арнал.
ған шарттар
жасалады.
___________________________________________________________________________
140        Қызмет
көрсету.
лерді
сатып
алу
___________________________________________________________________________
141  Коммунал.  Су,газ және басқа   ыстық, суық, кана. Тауарларды
дық қызмет коммуналдық қызмет  лизация үшін ақы   (жұмыстарды
көрсету.   үшін төлемдер,      төлеу;             және қызмет
лерге ақы  электроэнергия мен  газға ақы төлеу;   көрсетулерді)
төлеу      жылу төлемдерінен                      беруге арнал.
басқа. Бұл шығындар                    ған шарттар

144 и 145.
В случаях аренды
государственными
учреждениями
зданий, помещений
у организаций,
не являющихся
государственными
учреждениями,
финансирующимися
из бюджета
(балансодержатель),
государственное
учреждение
(арендатор)
средства на
оплату за
коммунальные
услуги по
данной
специфике
перечисляет
на счет
балансодержателя
142  Оплата услуг      Оплата услуг      абонентная     Договоры на
связи             всех видов      плата за         поставку
связи           телефоны;        товаров
междугородние    (работ и
переговоры;      услуг
сотовая связь;   заключаются.
почтово-
телеграфные
расходы;
правительствен-
ная связь;
факс;
электронная
почта;
спецсвязь;
спутниковая
связь;
телетайп;
радио и т.д.
143  Оплата            Расходы на      аренда           Договоры на
транспортных      транспортные    транспорта;      поставку
услуг             услуги,         оплата за        товаров
оказываемые     перевозку        (работ и
государственным оборудования,    услуг)
учреждениям     материалов,      заключаются
юридическими и  спецконтингента,
физическими     военной техники,
лицами, включая призывников и
расходы на      прочие перевозки
услуги
железнодорожного,
морского,
грузового,
воздушного и
автомобильного
транспорта.
Сюда также входят
расходы на
подготовку
предметов для
транспортировки
144  Оплата за         Плата за                         Договоры на
электроэнергию    потребленную                     поставку
электроэнергию.                  товаров
В случаях аренды                 (работ и
государственными                 услуг)
учреждениями                     заключаются.
зданий, помещений
у организаций,
не являющихся
государственными
учреждениями,
финансирующимися
из бюджета
(балансодержатель),
государственное
учреждение
(арендатор)
средства на
оплату
электроэнергии по
данной специфике
перечисляет
на счет
балансодержателя
145  Оплата за         Плата за                         Договоры на
отопление         потребленную                     поставку
теплоэнергию,                    товаров
включая расходы                  (работ и
на приобретение,                 услуг)
перевозку,                       заключаются
погрузку,
разгрузку и
хранение топлива
всех видов.
В случаях аренды
государственными
учреждениями
зданий, помещений
у организаций,
не являющихся
государственными
учреждениями,
финансирующимися
из бюджета
(балансодержатель),
государственное
учреждение
(арендатор)
средства на оплату
отопления по
данной специфике
перечисляет на
счет
балансодержателя
146  Содержание,       Расходы,                         Договоры на
обслуживание,     непосредственно                  поставку
текущий ремонт    связанные с                      товаров,
зданий,           текущим ремонтом                 работ и
помещений,        зданий, помещений,               услуг
оборудования и    текущим и                        заключаются
других основных   капитальным
средств           ремонтом
оборудования,
транспортных и
других основных
средств, а также
содержанием и
обслуживанием
основных средств.
Расходы на текущий
ремонт зданий и
помещений - это
расходы на ремонт
зданий и помещений,
который производится
систематически
в целях сохранения
и поддержки
технического
состояния объекта.
Независимо от того,
кем выполняется
содержание,
обслуживание,
ремонт основных
средств своими
силами или
сторонней
организацией,
по данной специфике
отражаются расходы
на оплату труда
внештатных
физических лиц,
занятых в
содержании,
обслуживании и
ремонте (в т.ч.
удержания из
заработной платы,
начисления),
на приобретение
товаров необходимых
для обслуживания и
содержания
основных средств,
строительных
материалов,
используемых на
ремонт основных
средств, запасных
частей для
оборудования,
транспортных
средств и другие
расходы,
непосредственно
связанные с
содержанием,
обслуживанием,
и ремонтом.
Приобретение ГСМ
для транспортных
средств, картриджей
для принтеров и
других расходных
материалов для
оборудования
отражаются по
139 специфике
149  Прочие услуги     Расходы по      услуги,          Договоры на
оплате услуг,   оказываемые      поставку
не отражаемых   юридическими     товаров
в спецификах    и физическими    (работ и
141-146         лицами по        услуг)
договору,        заключаются.
в том числе
банковские
услуги;
оплата труда
внештатных
работников,
в том числе
водителей по
трудовым
договорам,
а также
подоходный
налог с
физических лиц,
взносы работо-
дателей,
удержания из
заработной
платы, начисляе-
мые на выплаты
внештатным
работникам и
водителям;
оплата
командировочных
расходов
внештатных
работников и
водителей по
трудовым
договорам
150        Другие
текущие расходы
153  Расходы Фонда     Расходы на      приобретение     Договоры на
всеобщего         оказание        одежды, обуви,   поставку
обязательного     финансовой и    учебников,       товаров,
среднего          материальной    учебных пособий, работ и
образования       помощи          школьно-         услуг не
остронуждаю-    письменных       заключаются
щимся           принадлежностей;
учащимся        обеспечение
государственных питания в школах;
общеобразова-   оказание денежной
тельных школ    помощи;
из числа        приобретение
малообеспечен-  путевок в
ных семей.      санаторно-
Расходы по      курортные
данной          учреждения и
специфике       лагеря отдыха;
определяются    финансовое
в размере не    обеспечение
менее одного    участия в
процента от     культурно-
расходов,       массовых и
предусмотрен-   спортивных
ных в бюджете   мероприятиях
на содержание   школьников
государствен-
ных общеобра-
зовательных школ
155  Исполнение        По данной                        Договоры на
исполнительных    специфике                        поставку
документов        отражаются                       товаров,
расходы по                       работ и
исполнению                       услуг не
исполнительных                   заключаются
документов.
Расходы по
оплате привле-
каемых юристов,
консультантов
отражаются по
специфике 149,
уплата государ-
ственной пошлины
отражается по
специфике 159
157  Особые расходы    Особые расходы                   Договоры на
в силовых и                      поставку
правоохранитель-                 товаров,
ных органах                      работ и
услуг не
заключаются
158  Погашение         В данной                         Договоры на
кредиторской      специфике                        поставку
задолженности     отражаются                       товаров,
расходы по пога-                 работ и
шению кредиторской               услуг не
задолженности                    заключаются
организаций
перед поставщиками
товаров (работ,
услуг), за счет
погашения
задолженности
хозяйствующих
субъектов по
платежам в
местный бюджет

144 және 145 ерек.                     жасалады.
шеліктерде көрсеті.
леді.
Мемлекеттік мекеме.
лер ғимараттар мен
үй-жайларды, мем.
лекеттік емес меке.
мелерден бюджеттен
қаржыландырылатын
(баланс  ұстаушы.
дан), жалға алған
жағдайда, мемлекет.
тік мекеме (жалгер)
коммуналдық қызмет.
ті төлеу қаражат.
тарын осы ерекшелік
бойынша баланс
ұстаушының шотына
аударады
___________________________________________________________________________
142  Байланыс   Байланыстың барлық  телефондар үшін    Тауарларды
қызмет.    түрлеріне қызмет    абоненттік ақы;    (жұмыстарды
теріне     көрсетуге ақы       қалааралық сөйле.  және қызмет
ақы төлеу  төлеу.              су; ұялы байланыс; көрсетулерді)
пошта-телеграф     беруге арнал.
шығыстары;         ған шарттар
үкіметтік          жасалады
байланыс;
факс;
электронды пошта;
арнайы байланыс;
спутникті байланыс;
телетайп;
радио және т.б.
___________________________________________________________________________
143  Көліктік   Темір жол, теңіз,   көлікті жалдау;    Тауарларды
қызмет     жүк, әуе және авто. жабдықтарды, мате. (жұмыстарды
көрсетуге  мобиль көлігінің    риалдарды, арнайы  және қызмет
ақы төлеу  қызмет көрсетулері. контингентті,      көрсетулерді)
не арналған шығыс.  әскери техниканы,  беруге арнал.
тарды қоса алғанда, әскерге шақырыл.   ған шарттар
мемлекеттік мекеме. ғандарды тасымал.  жасалады
лер,шаруашылық жүр. дауға арналған
гізуші субъектілер, шығыстар және өзге
жеке тұлғалар көр.  де тасымалдар;
сететін көліктік
қызмет көрсетулерге
арналған шығыстар.
Бұған, сондай-ақ
тасымалдау үшін
құралдарды дайын.
дауға арналған
шығыстар кіреді.
___________________________________________________________________________
144  Электр     Пайдаланылған                          Тауарларды
энергиясы  электр энергиясы                       (жұмыстарды
үшін ақы   үшін ақы.                              және қызмет
төлеу      Мемлекеттік мекеме.                    көрсетулерді)
лер ғимараттар мен                     беруге арнал.
үй-жайларды,                           ған шарттар
мемлекеттік емес                       жасалады
мекемелерден бюд.
жеттен қаржыланды.
латын (баланс
ұстаушыдан), жалға
алған жағдайда,
мемлекеттік мекеме
(жалгер) электро.
энергияны төлеу
қаражаттарын осы
ерекшелік бойынша
баланс ұстаушының
шотына аударады
__________________________________________________________________________
145  Жылуға     Отынның барлық                         Тауарларды
ақы        түрлерін сатып алу.                    (жұмыстарды
төлеу      ға, тасымалдауға,                      және қызмет
тиеуге, түсіруге                       көрсетулерді)
және сақтауға                          беруге арнал.
арналған шығыстар.                     ған шарттар
ды қоса алғанда,                       жасалады
пайдаланылған жылу
энергиясы үшін ақы.
Мемлекеттік мекеме.
лер ғимараттар мен
үй-жайларды, мем.
лекеттік емес меке.
мелерден бюджеттен
қаржыландырылатын
(баланс ұстаушы.
дан), жалға алған
жағдайда, мемлекет.
тік мекеме (жалгер)
жылу энергиясын
қаражаттарын осы
ерекшелік бойынша
баланс ұстаушының
шотына аударады
___________________________________________________________________________
146  Ғимаратқа  Ғимараттар мен үй -                    Тауарларды,
үй-жай.    жайларды ағымдағы                      жұмыстарды
ларға,     жөндеуден өткізумен                    және қызмет
саймандар. және құралдар мен                      көрсетулерді
ға және    транспорттық және                      беруге арнал.
басқа да   басқада негізгі                        ған шарттар
негізгі    құралдарды күрделі                     жасалады
құралдарға және ағымдағы жөн.
қызмет     деуден, сондай-ақ
көрсету,    негізгі құрал.
ұстау,     дарды ұстау мен
ағымдағы   қызмет көрсетуге
жөндеу     байланысты шығын.
дар.
Негізгі құралдарды
ұстау, қызмет көр.
сету, ағымдағы жөн.
деу өз күшімен
немесе басқа ұйыммен
жасалғанына қара.
мастан бұл ерекше.
лік бойынша қызмет
көрсетуде, ұстауда,
ағымдағы жөндеуге
қатысатын штаттан
тыс жеке тұлғалар.
дың еңбек ақысы
(еңбек ақыдан
ұстаулар, төлем.
дер), негізгі
құралдарды ұстаумен
қызмет көрсетуге
тауарларды, негізгі
құралдарды жөндеуге
пайдаланылатын
құрылыс материалда.
рын, транспорт
құралдарына қосалқы
бөлшектер және
басқа да ұстаумен,
қызмет көрсетумен
және жөндеумен
тікелей байланысты
шығындар.
Транспорт құрал.
дарына жанар-жағар
май, принтерге
картридждер және
басқа да құралдарға
материалдар шығын.
дары 139 ерекшелік.
те көрсетіледі.
___________________________________________________________________________
149  Өзге       141-146-ерекшелік.  шарт бойынша заңды Тауарларды
қызмет     терде ескерілмеген  тұлғалар көрсете.  (жұмыстарды
көрсету.   қызмет көрсетулер.  тін қызметтер;     және қызмет
лер        ге ақы төлеу жөнін. еңбек шарттары     көрсетулерді)
дегі шығыстар       бойынша штаттың    беруге арнал.
тыс қызметкерлер.  ған шарттар
дің, оның ішінде   жасалады
жүргізушілердің
еңбегіне ақы тө.
леу, сондай-ақ
штаттан тыс
қызметкерлерге
төлеуге есептеле.
тін жеке тұлғалар.
дан алынатын табыс
салығы, жұмыс
берушілердің  жар.
налары;
штаттан тыс жүргі.
зушілер мен жұмыс.
шылардың еңбек
шарты бойынша
іссапар шығыстарына
ақы төлеу.
___________________________________________________________________________
150        Басқа да
ағымдағы
шығыстар
___________________________________________________________________________
153  Жалпыға    Аз қамтылған от.    киімдер, аяқкиім.  Тауарларды,
бірдей     басылар қатарында.  дер оқулықтар,оқу  жұмыстарды
міндетті   ғы мемлекеттік      әдістемелерін,     және қызмет
орта       жалпы білім беру    мектеп-жазба       көрсетулерді
білім беру мектептеріндегі     құралдарын алу;    беруге арнал.
қоры       көмек беруді тым    мектептерде тамақ. ған шарттар
шығындары  қажет ететін оқушы. тандыруды ұйымдас. жасалмайды
ларға қаржылық және тыру;
материалдық көмек   ақшалай көмек
беруге байланысты   беру;
шығындар.           емдеу-сауықтыру
Бұл ерекшелік       мекемелеріне және
бойынша шығындар    демалыс лагерлері.
мемлекеттік жалпы   не жолдамалар алу;
білім беру мектеп.  мектеп оқушылары.
терін ұстауға       ның мәдени-жаппай
қарастырылған бюд.  және спорт шарала.
жет шығындарының    рына қатысуларын
бір пайызынан кем   қаржылай қамтама.
емес көлеміне анық. сыз ету.
талады.
___________________________________________________________________________
155  Атқарушы   Осы ерекшелік                          Тауарларды,
құжаттарды бойынша атқарушы                       жұмыстарды
орындау    құжаттардың орын.                      және қызмет
дауы бойынша шығыс.                    көрсетулерді
тар көрсетіледі.                       беруге арнал.
Тартылатын заңгер.                     ған шарттар
лерге, консультант.                    жасалмайды.
тарға ақы төлеу
жөніндегі шығыстар
149-ерекшелікте
көрсетіледі, мемле.
кеттік баж төлеу
159-ерекшелікте
көрсетіледі.
___________________________________________________________________________
157  Ерекше     Күшті және құқық                       Тауарларды,
шығыстар   қорғау органдарын.                     жұмыстарды
дағы ерекше шығыс.                     және қызмет
тар                                    көрсетулерді
беруге арнал.
ған шарттар
жасалмайды.
___________________________________________________________________________
158  Кредитор.  Бұл ерекшелікте                        Тауарларды,
лық бере.  өткен жылдардағы                       жұмыстарды
шекті өтеу және есеп айырысу.                     және қызмет
лар кезінде өтелме.                    көрсетулерді
ген берешекті қоса                     беруге арнал.
алғанда, 1999 жыл.                     ған шарттар
дың қорытындылары                      жасалмайды.
бойынша пайда бол.
ған республикалық
және жергілікті
бюджетке төленетін
төлемдер бойынша
шаруашылық жүргізуші
субъектілердің
берешегін өтеу есе.
бінен 1999 жылы
жергілікті бюджет.
тен қаржыландырыл.
ған мемлекеттік
мекемелердің тауар.
ларды (жұмыстарды,
қызмет көрсетулер.
ді) берушілер
алдындағы 1999 жыл.
ғы 31 желтоқсанда.
ғы жағдай бойынша
белгілеген тәртіп.
пен тіркелген шарт.
тық міндеттемелер
бойынша пайда бол.
ған кредиторлық
берешегін өтеу
жөніндегі шығыстары
көрсетіледі.
___________________________________________________________________________