Об утверждении Правил отбора и приема на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ и УИС (факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 марта 2001 года N 202. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2001 года N 1462. Утратил силу - приказом Министра внутренних дел РК от 11 июля 2002 года N 487 (V021934)
В целях подготовки резерва руководящих кадров органов внутренних дел приказываю:
1. Утвердить Правила отбора и приема на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ и УИС (факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан (прилагаются).
2. Начальникам ГУВД, УВД, ГУВД на транспорте, учебных заведений и служб МВД Республики Казахстан:
1) принять указанный приказ к руководству и исполнению;
2) обеспечить своевременный и качественный отбор кандидатов на учебу на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ и УИС (факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан.
3. Считать утратившим силу приказ МВД Республики Казахстан N 691 от 12 декабря 2000 года  V001363_  .
4. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции Баймаганбетова С.Н.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Утверждены
приказом МВД Республики Казахстан
от 7 марта 2001 года N 202
Правила
отбора и приема на факультет подготовки
руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ и УИС
(факультет N 1) Академии МВД Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок отбора и приема слушателей на факультет подготовки руководящего состава МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ и УИС, далее - факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан.
2. Факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан осуществляет очную (заочную) подготовку на базе высшего юридического образования резерва руководящих кадров МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ, УИС и начальников ГОРРОЛОВД по специальности N 0901 "Государственное управление".

Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының Ішкіісминінің, ІІББ-ның, ІІБ-ның, КІІББ-ның және ҚАЖ-нің басшы құрамын даярлау факультетіне (N 1 факультет) іріктеу мен қабылдау ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 7 наурыздағы N 202 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 12 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1462. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 11 шілдедегі N 487 ~V021934 бұйрығымен.
Ішкі істер органдары басшы кадрларының резервін дайындау мақсатында U952707_
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының P990675_ Ішкіісминінің, ІІББ-ның, ІІБ-ның, КІІББ-ның және ҚАЖ-нің басшы құрамын даярлау факультетіне (N 1 факультет) іріктеу мен қабылдау ережелері бекітілсін.
2. ІІББ-ның, ІІБ-ның, көліктегі ІІББ-ның, Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің қызметтері мен оқу орындарының бастықтары:
1) көрсетілген бұйрықты басшылыққа алсын және орындасын;
2) Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының Ішкіісминінің,
ІІББ-ның, КІІББ-ның және ҚАЖ-нің басшы құрамын даярлау факультетіне (N 1
факультет) оқуға үміткерлерді уақытында және сапалы іріктеуді қамтамасыз
етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкіісмині 2000 жылғы 12 желтоқсандағы N
691
V001363_
бұйрығының күші жойылды деп есептелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі
істер вице-Министрі полиция полковнигі С.Н. Баймағанбетовке жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі -
Ішкі әскерлер қолбасшысы
генерал-майор
Қазақстан Республикасы
Ішкіісминінің
2001 жылғы 7 наурыздағы
N 202 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының
Ішкіісминінің, ІІББ-ның, ІІБ-ның, КІІББ-ның және
ҚАЖ-нің басшы құрамын даярлау факультетіне (N 1 факультет)
іріктеу мен қабылдау ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының
Ішкіісминінің, ІІББ-ның, ІІБ-ның, КІІБ-ның және ҚАЖ-нің басшы құрамын даярлау факультетіне, бұдан әрі - N 1 факультет тыңдаушыларды іріктеу мен қабылдау тәртібін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының N 1 факультеті жоғары заңгерлік білім беру базасында Ішкіісминнің, ІІББ-нің, ІІБ-ның, КІІБ-ның және ҚАЖ-нің басшы құрамының резервін және қалалық, аудандық, желілік ішкі істер бөлімдерінің бастықтарын күндізгі (сырттан) оқу бойынша даярлауды N 0901 "Мемлекеттік басқару" мамандығы бойынша жүзеге асырады.

3. Срок обучения на факультете N 1 Академии МВД Республики Казахстан:
- лиц, состоящих в резерве на замещение должностей руководителей аппарата МВД, а также ГУВД, УВД, ГУВДТ и УИС - 2 года (далее - первый поток обучаемых), по специализации: "Управление правоохранительной деятельностью МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ" с квалификацией "Юрист-управленец";
- лиц, состоящих в резерве на замещение должностей начальников ГОРРОЛОВД - 1 год (далее - второй поток обучаемых), по специализации: "Организация правоохранительной деятельности ГОРРОЛОВД" с квалификацией "Юрист-организатор".
2. Условия приема
4. Факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан комплектуется:
1) первый поток обучаемых - лицами старшего начальствующего состава, имеющими высшее юридическое образование, опыт руководящей и организаторской работы, обладающими высокими деловыми качествами и состоящими в резерве выдвижения на руководящие должности в аппаратах МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ, УИС, годными по состоянию здоровья к обучению в Академии и рекомендованными соответствующими отборочными комиссиями;
2) второй поток обучаемых - лицами среднего и старшего начальствующего состава, имеющими высшее юридическое образование, опыт руководящей и организаторской работы, обладающими высокими деловыми качествами и состоящими в резерве выдвижения на должности руководителей ГОРРОЛОВД, годными по состоянию здоровья к обучению в Академии и рекомендованными соответствующими отборочными комиссиями.
5. На факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан принимаются:
1) для обучения на первом потоке, лица старшего начальствующего состава в возрасте до 40 лет, имеющие стаж практической работы в органах внутренних дел не менее пяти лет: в том числе работающие не менее 2 лет на должностях не ниже начальников городских (районных) отделов внутренних дел, начальников и заместителей начальников служб (управлений), начальников самостоятельных отделов МВД, ГУВД, УВД и ГУВД на транспорте;
2) для обучения на втором потоке, лица среднего и старшего начальствующего состава в возрасте до 35 лет, имеющие стаж практической работы в органах внутренних дел не менее пяти лет, в том числе состоящих в резерве выдвижения на руководящие должности в горрайлинорганах.
6. Возраст и стаж службы на соответствующих должностях кандидатов, поступающих на учебу в Академию, исчисляются по состоянию на 1 октября года поступления.
3. Порядок отбора и приема кандидатов

3. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының N 1 факультетінде оқу мерзімі:
- Ішкіісминнің аппаратының және ІІББ-ның, ІІБ-ның, КІІБ-ның және ҚАЖ-нің басшы құрамының лауазымдарының орнын басу үшін резервте тұрған адамдар үшін (бұдан әрі - оқушылардың бірінші ағымы) "Ішкіісминнің, ІІББ-ның, ІІБ-ның, КІІБ-ның құқық қорғау ісін басқару" мамандандыруы және "Заңгер-басшы" біліктілігі бойынша - 2 жыл;
- қалалық, аудандық, желілік ішкі істер бөлімдерінің лауазымындарының орнын басу үшін резервте тұрған адамдар үшін (бұдан әрі - оқушылардың екінші ағымы) "Қалалық, аудандық, желілік ішкі істер бөлімдерінің құқық қорғау ісін ұйымдастыру" мамандандыруы және "Заңгер-ұйымдастырушы" біліктілігі бойынша - 1 жыл.
2. Қабылдау шарттары
4. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының N 1 факультеті:
1) оқушылардың бірінші ағымы - жоғары заңгерлік білімі, басшылық және ұйымдастырушылық жұмыс тәжірибесі бар, жоғары іскерлік қабілетке ие және Ішкіісминнің, ІІББ-нің, ІІБ-ның, КІІБ-ның және ҚАЖ-нің аппараттарында басшы лауазымдарда резервте тұрған, денсаулығы бойынша Академияда оқуға жарамды және тиісті іріктеу комиссиялары ұсынған аға басшы құрамдағы адамдармен жасақталады;
2) оқушылардың екінші ағымы - жоғары заңгерлік білімі, басшылық және ұйымдастырушылық жұмыс тәжірибесі бар, жоғары іскерлік қабілетке ие және қалалық, аудандық, желілік ішкі істер бөлімдері басшылары лауазымдарында резервте тұрған, денсаулығына байланысты Академияда оқуға жарамды және тиісті іріктеу комиссиялары ұсынған орта және аға басшы құрамдағы адамдармен жасақталады.
5. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының N 1 факультетіне:
1) бірінші ағымда оқу үшін, 40 жасқа толмаған, ішкі істер органдарындағы практикалық жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде қалалық (аудандық) ішкі істер бөлімдерінің бастықтарынан төмен емес лауазымдарда, Ішкіісмин, ІІББ, ІІБ, көліктегі ІІББ қызметтерінің (басқармаларының) бастықтары мен бастықтың орынбасарлары, дербес бөлімдерінің бастықтары лауазымдарында кемінде 2 жыл жұмыс істейтін аға басшы құрамдағы адамдар қабылданады;
2) екінші ағымда оқу үшін, жасы 35-ке дейінгі, ішкі істер органдарындағы практикалық жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде қалалық, аудандық, желілік ішкі істер бөлімдерінде басшы лауазымдарда резервте тұрған орта және аға басшы құрамдағы адамдар қабылданады.
6. Академияға оқуға түсуші үміткерлердің жасы мен тиісті лауазымдардағы қызмет өтілі түсу жылының 1 қазанындағы жағдай бойынша есептеледі.
3. Үміткерлерді іріктеу мен қабылдау тәртібі

7. Отбор кандидатов для обучения в Академии производится в соответствии с планом комплектования факультета N 1 Академии МВД Республики Казахстан, ежегодно утверждаемым приказом МВД Республики Казахстан.
8. Для приема кандидатов на учебу на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан создается приемная комиссия. Персональный состав комиссии утверждает Министр внутренних дел Республики Казахстан - Командующий внутренними войсками (далее - Министр). В комиссию по должности входят: вице-Министр внутренних дел Республики Казахстан, курирующий кадровые вопросы, начальник Академии, представители ведущих департаментов МВД и комплектующих органов, начальники ведущих кафедр Академии и иные лица, определяемые Министром.
9. Поступающие на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан подают рапорта на имя руководителя органа внутренних дел. В рапорте указываются: специальное звание, фамилия, имя и отчество, занимаемая должность, год и месяц рождения, образование.
10. Начальники служб МВД Республики Казахстан, начальники ГУВД, УВД, ГУВД на транспорте рассматривают рапорта и при соответствии кандидатов условиям приема направляют через кадровые аппараты их на медицинское освидетельствование для определения годности к обучению на факультете N 1 Академии по состоянию здоровья.
11. Для отбора кандидатов на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан в МВД, ГУВД, УВД областей и УВД на транспорте создаются отборочные комиссии.
12. Отборочные комиссии, руководствуясь настоящими Правилами, а также планом комплектования Академии МВД Республики Казахстан, тщательно изучают представленные на кандидатов документы, определяют соответствие этих кандидатов условиям приема и по каждому из них выносят мотивированное заключение.
13. Результаты работы отборочных комиссий оформляются протоколами. На каждого кандидата, поступающего в Академию, оформляется протокольный лист.
14. На лиц, отобранных на учебу на факультет N 1 Академии, кадровые аппараты МВД, ГУВД, УВД, УВДТ до 20 июня года поступления направляют в Академию МВД Республики Казахстан следующие документы:
личное дело, оформленное в установленном порядке;
учебное дело: рапорт кандидата; аттестация за последний период службы; копию решения отборочной комиссии о направлении на учебу с указанием должности, на которую будет назначен работник по окончании Академии; копию диплома об образовании; справку формы N 1; заключение военно-врачебной комиссии; четыре заверенные кадровым аппаратом фотокарточки (в повседневной форме, размером 3,5х4,5, без уголка).

7. Академиядағы оқуға үміткерлерді іріктеу Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің жыл сайынғы бұйрығымен бекітілетін Қазақстан Республикасы Ішкіісмині Академиясының N 1 факультетін жасақтаудың жоспарына сәйкес жүргізіледі.
8. Қазақстан Республикасы Академиясының N 1 факультетіне үміткерлерді қабылдау үшін қабылдау комиссиясы құрылады. Комиссияның дербес құрамын Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі - Ішкі әскерлер қолбасшысы (бұдан әрі - Министр) бекітеді. Лауазымы бойынша комиссияға: кадр мәселесімен айналысатын Қазақстан Республикасы ішкі істер вице-Министрі, Академия бастығы, Ішкіісмин жетекші департаменттерінің және жасақтаушы органдардың өкілдері, Академияның жетекші кафедраларының бастықтары және Министр анықтайтын басқа да адамдар кіреді.
9. Ішкіісмин Академиясының N 1 факультетіне түсушілер ішкі істер органы басшысының атына мәлімдеме жазады. Мәлімдемеде арнайы атағы, тегі, аты мен әкесінің аты, лауазымы, туған жылы мен айы, білімі көрсетіледі.
10. Қазақстан Республикасы Ішкіісмині қызметтерінің бастықтары, ІІББ, ІІБ, көліктегі ІІББ-ның бастықтары мәлімдемелерді қарап, үміткерлер қабылдау шарттарына сәйкес келген кезде, кадр аппараттары арқылы денсаулық жағдайы бойынша Академиядағы оқуға жарамдылығын анықтау үшін оларды медициналық куәландыруға жібереді.
11. Қазақстан Республикасы Академиясының N 1 факультетіне үміткерлерді іріктеу үшін Ішкі істер министрлігінде, облыстық ІІББ, ІІБ-да көліктегі ІІББ-да іріктеу комиссиялары құрылады.
12. Іріктеу комиссиялары осы Ережені, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясын жасақтау жоспарын басшылыққа ала отырып, үміткерлерге ұсынылған құжаттарды мұқият тексереді, бұл үміткерлердің қабылдау шарттарына сәйкес келуін анықтауға және олардың әрқайсысы бойынша дәлелді қорытынды шығарады.
13. Іріктеу комиссияларының жұмыс қорытындылары хаттамалармен рәсімделеді. Академияға түсуші әрбір үміткерге хаттама парағы рәсімделеді.
14. Академияның N 1 факультетіне оқуға іріктеп алынған адамдарға Ішкіісмин, ІІББ, ІІБ, КІІББ-ның кадр аппараттары түсу жылының 20 маусымына дейін Қазақстан Республикасы Академиясына мынадай құжаттар жібереді:
белгіленген тәртіпте рәсімделген жеке іс;
оқу ісі: үміткердің рапорты; қызметінің соңғы кезеңдегі аттестациясы; қызметкердің Академияны бітіргеннен кейін тағайындалатын лауазымын көрсетілген оқуға жіберу туралы іріктеу комиссиясы шешімінің көшірмесі; білімі туралы дипломның көшірмесі; N 1 нысандағы анықтама; әскери дәрігерлік комиссияның қорытындысы; кадр аппараты растаған 4 фото сурет (күнделікті киімді, көлемі 3,5х4,5 бұрышсыз).

15. Лица, отобранные отборочными комиссиями МВД, ГУВД, УВД, ГУВДТ, должны представить в Академию МВД Республики Казахстан до 15 мая года поступления реферат объемом 20-22 машинописных печатных листов через 1,5 интервала, отражающий вопросы управленческой деятельности по специфике занимаемой должности.
16. Приемная комиссия рассматривает материалы на лиц, рекомендованных комплектующими органами для поступления на факультет N 1 Академии и проводит тестирование кандидатов по комплексу вопросов, включающих в себя знание действующего законодательства, ведомственных нормативных актов, вопросов внутренней и внешней политики нашего государства.
17. Зачисление на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан производится приказом начальника Академии МВД Республики Казахстан по итогам тестирования, результатам рецензии рефератов кандидатов и с учетом морально-деловых качеств кандидатов.
18. Выписки из приказа начальника Академии МВД Республики Казахстан о зачислении на учебу не позднее десяти дней после его подписания высылаются в комплектующий орган, направивший кандидатов на учебу.
19. Приказ начальника Академии МВД Республики Казахстан о зачислении кандидата на учебу является основанием для его откомандирования к месту учебы из комплектующего органа.
20. Личные дела и другие документы кандидатов, не зачисленных на учебу в Академию МВД Республики Казахстан, возвращаются по месту комплектования.
21. Начало занятий на факультете N 1 Академии МВД Республики Казахстан - 1 октября.
22. Очередной отпуск лицам за текущий год, зачисленным на факультет N 1 Академии МВД Республики Казахстан, предоставляется с таким расчетом, чтобы он был полностью ими использован до откомандирования на учебу.
23. Лица, зачисленные в Академию МВД Республики Казахстан, но не
приступившие к занятиям без уважительных причин в течение 10 дней после
начала учебного года, исключаются из числа слушателей.
24. В случаях служебной необходимости по ходатайству ГУВД, УВД, УВДТ,
в порядке исключения, допускается отзыв на службу приказом МВД Республики
Казахстан слушателей первого потока факультета N 1 Академии, проучившихся
не менее 6 месяцев по очной форме обучения, с последующим их обучением по
индивидуальному графику.
4. Материальное обеспечение слушателей
факультета N 1 Академии МВД
25. Слушателям Академии МВД Республики Казахстан за время обучения
выплачивается месячный оклад денежного содержания по последней основной
(не временно исполняемой) штатной должности, занимаемой до направления на
учебу.
26. Обеспечение питанием и проживанием производится за счет
слушателей, а вещевым имуществом - в установленном порядке МВД Республики
Казахстан   V011398_  .

15. Ішкіісминнің, ІІББ-нің, ІІБ-нің, КІІББ-нің іріктеу комиссиялары іріктеп алған адамдар Қазақстан Республикасы Ішкіісминнің Академиясына, түсу жылының 15 мамырына дейін 1,5 интервал арқылы көлемі 20-22 м.т.п. атқарып жатқан лауазымының ерекшелігі бойынша басқару қызметінің мәселелерін көрсететін реферат ұсынулары керек.
16. Қабылдау комиссиясы Академияның N 1 факультетіне оқуға түсуге жасақтаушы органдар ұсынған адамдардың материалдарын қарап, үміткерлерді қолданыстағы заңнаманың, ведомстволық нормативтік актілер, еліміздің ішкі және сыртқы саясаты туралы кешенді сұрақтар кіретін тесттік сынақтан өткізеді.
17. Қазақстан Республикасы Академиясының N 1 факультетіне оқуға қабылдау тесттік сынақ нәтижесі, үміткерлердің рефератының резенциясының қорытындысы және моральдық-іскерлік қабілетін ескере отырып Қазақстан Республикасы Академиясы бастығының бұйрығымен жүзеге асады.
18. Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Академиясы бастығының оқуға қабылдау туралы бұйрығының көшірмесі оған қол қойылғаннан кейін он күннен кешіктірмей үміткерлерді оқуға жіберген жасақтаушы органға жіберіледі.
19. Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Академиясы бастығының үміткерді оқуға қабылдау туралы бұйрығы оны жасақтаушы органнан оқу орнына іссапарға жіберу үшін негіз болып табылады.
20. Оқуға қабылданбаған үміткерлердің жеке істері мен басқа да құжаттары жасақтау органдарына кері қайтарылады.
21. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының N 1 факультетіндегі сабақтың басталуы - 1 қазан.
22. Ішкіісминінің Академиясы N 1 факультетіне қабылданған адамдарға
ағымдағы жыл үшін кезекті демалыс толық және оқуға іссапарға жіберуге
дейін пайдаланылатындай есеппен ұсынылады.
23. Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Академиясына қабылданған,
бірақ оқу жылы басталғаннан кейін 10 күн ішінде дәлелсіз себептермен
сабаққа кіріспеген адамдар тыңдаушылар қатарынан шығарылады.
24. Қызметтік қажеттілік жағдайларында, ІІББ-нің, ІІБ-нің, КІІБ-нің
ұсынысы бойынша, ерекше жағдайда, Академияның N 1 факультетінің күндізгі
оқу нысаны бойынша кемінде 6 ай оқыған бірінші ағындағы тыңдаушыларды
кейіннен оларды жеке график бойынша оқыту арқылы Қазақстан Республикасы
Ішкіісминінің бұйрығымен қызметке шақырып алуға жол беріледі.
4. Ішкіісминінің Академиясы N 1 факультетінің тыңдаушыларын
материалдық қамтамасыз ету
25. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині Академиясының тыңдаушыларына
оқу уақытында оқуға жіберуге дейін атқарған соңғы негізгі (уақытша
орындалмаған) штаттық лауазымы бойынша ақшалай үлестің айлық жалақысы
төленеді.
26. Тамақтандыру мен орналастыру тыңдаушылар есебінен, ал заттай
мүліктермен қамтамасыз ету Қазақстан Республикасының Ішкіісмині белгілеген
тәртіппен жүргізіледі.
V011398_

5. Распределение выпускников факультета N 1
Академии МВД Республики Казахстан
27. В целях осуществления последовательной специализации слушателей в соответствии с профилем их будущей практической деятельности, перед стажировкой Департаментом кадровой работы МВД Республики Казахстан совместно с другими службами МВД Республики Казахстан, на основании предложений комплектующих органов и рекомендаций Академии МВД Республики Казахстан о целесообразности использования слушателей в соответствии с их подготовкой, проводит предварительное распределение выпускников факультета N 1 Академии. Персональное распределение выпускников указанной категории осуществляет МВД Республики Казахстан.
28. Выпускники первого потока, как правило, должны назначаться на должности заместителей начальников ГУВД, УВД, ГУВД на транспорте, начальников самостоятельных отделов, управлений МВД Республики Казахстан или на должность на одну ступень выше занимаемой должности до поступления на учебу на факультет N 1 Академии.
Выпускники второго потока, как правило, должны назначаться на
должности начальников ГОРРОЛОВД.
При отсутствии вакантных мест, а также в результате слабой выпускной
аттестации Академии МВД Республики Казахстан выпускники факультета N 1
Академии могут назначаться на другие должности, но не ниже занимаемых ими
должностей до поступления в Академию.
29. За 4 месяца до окончания обучения протокол персонального
распределения выпускников факультета N 1 представляется на утверждение
руководству МВД Республики Казахстан.
Департамент кадровой работы МВД Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)

5. Ішкіісминінің Академиясы N 1 факультетінің
бітірушілерін бөлу
27. Болашақтағы практикалық қызметіне сәйкес тыңдаушыларды мамандандыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Кадр жұмысы департаменті басқа да қызметтерімен бірлесе отырып, сынау мерзімінің алдында, жасақтаушы органдардың ұсыныстары мен Ішкіісмині Академиясының тыңдаушыларды олардың дайындығына сәйкес мақсатқа қолдану жөніндегі кепілдемесі негізінде, Академияның N 1 факультетін бітірушілерін алдын-ала бөлуді жүзеге асырады. Көрсетілген санаттағы бітірушілерді дербес бөлуді Қазақстан Республикасының Ішкіісмині жүзеге асырады.
28. Бірінші ағымды бітірушілер, әдетте ІІББ-і, ІІБ-і, КІІБ-і бастықтарының орынбасарлары, Ішкіісминінің дербес бөлімдері, басқармалары лауазымдарына немесе Академияның N 1 факультетіне оқуға түскенге дейін атқарған лауазымынан бір саты жоғары лауазымға тағайындалуы тиіс.
Екінші ағымды бітірушілер, әдетте, қалалық, аудандық, желілік ішкі
істер бөлімдерінің бастықтары лауазымдарына тағайындалуы тиіс.
Бос орындар болмағанда, сондай-ақ Қазақстан Республикасы
Ішкіісминінің Академиясын бітіру аттестациясының төмен нәтижесінде
Академия бітірушілері басқа, бірақ олар Академияға түскенге дейін атқарған
лауазымдардан төмен емес лауазымдарға тағайындалуы мүмкін.
29. Оқудың аяқталуына дейін 4 ай қалғанда N 1 факультет бітірушілерін
дербес бөлу хаттамасы Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің басшылығына
бекітуге ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
Кадр жұмысы департаменті
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.