О Центральной комиссии по разработке нефтяных и газовых месторождений
Приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 21 марта 2001 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12.04.2001 г. за № 1465. Утратил силу приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 1 октября 2010 года № 341
Сноска. Утратил силу приказом Министра нефти и газа РК от 01.10.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Положением о Министерстве энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 133, в целях упорядочения требований к проектным технологическим документам по разработке нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений на территории Республики Казахстан, осуществления единой государственной политики по контролю за состоянием разработки и эффективного использования потенциала нефтяных и газовых месторождений приказываю: См. P040001105
1. Создать Центральную комиссию по разработке нефтяных и газовых месторождений (далее - ЦКР) при Министерстве энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
2. Возложить на ЦКР права и функции экспертизы и утверждения технологических проектных и нормативных документов по разработке нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, осуществления контроля за разработкой этих месторождений, а также за эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа.
3. Решения и указания ЦКР по вопросам, отнесенным к ее компетенции, являются обязательными для исполнения всех хозяйствующих субъектов независимо от формы собственности, в том числе иностранных, занимающихся проектированием и осуществлением разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа на территории Республики Казахстан.
4. Утвердить прилагаемые:
1) (подпункт исключен - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 30 октября 2003 года N 214);
2) (подпункт исключен - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 30 октября 2003 года N 214);
3) Положение о ЦКР (приложение 3).
5. Департаменту недропользования обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Признать утратившим силу приказ Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 19 октября 1998 года N 200.
7. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Киинова Л.К. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
Приложение 1
к приказу Министерства энергетики
и минеральных ресурсов Республики Казахстан
от 21 марта 2001 года N 70
Состав Центральной комиссии
по разработке нефтяных и газовых месторождений <*>
Сноска. Состав с изменениями - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 декабря 2001 года N 320; приложение исключено - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214 .
Приложение 2
к приказу Министерства энергетики
и минеральных ресурсов Республики Казахстан
от 21 марта 2001 года N 70 <*>

Мұнай және газ кен орындарын әзiрлеу жөнiндегi орталық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2001 жылғы 21 наурыздағы N 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 12 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1465. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрінің 2010 жылғы 1 қазандағы N 341 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 2010.10.01 N 341 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133 қаулысымен бекiтiлген Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi туралы ережеге сәйкес Қазақстан Республикасы аумағындағы мұнай, газ және газ конденсаты кен орындарын игеру жөнiндегi жобалық технологиялық құжаттарға талаптарды реттеу, мұнай мен газ кен орындары әлеуеттерiн игеру мен тиiмдi пайдалану жағдайын бақылау жөнiндегi бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру мақсатында бұйырамын:
1. Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi жанынан Мұнай және газ кен орындарын әзiрлеу жөнiндегi орталық комиссиясы (КӘОК) құрылсын.
2. КӘОК-на мұнай, газ және газ конденсаты кен орындарын әзiрлеу жөнiндегi технологиялық жобалық және нормативтiк құжаттарды сараптау және бекiту, осы кен орындарын игерудi бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ мұнай және газ жер асты қойнауларын пайдалану құқықтары мен функциялары жүктелсiн.
3. КӘОК-ның құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша шешiмдерi мен нұсқаулары Қазақстан Республикасындағы барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң орындауы үшiн, соның iшiнде мұнай, газ және газ конденсаты кен орындарын әзiрлеудi жобалаумен жүзеге асырумен, мұнай және газ жер асты қойнауларын пайдаланумен айналысатын шетел субъектiлерi үшiн мiндеттi болып табылады.
4. Қоса берiлген:
1) алынып тасталды ;
2) алынып тасталды ;
3) КӘОК туралы Ереже бекiтiлсiн (3-қосымша).
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
5. Жер қойнауын пайдалану департаментi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлiгiнiң 1998 жылғы 19 қазандағы N 200 бұйрығының күшi жойылған деп танылсын.
7. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар вице-Министрі Л.К.Қиыновқа жүктелсiн.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары-Министр
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
2001 ж. 21.03. N 70 бұйрығына
1-қосымша
Мұнай және газ кен орындарын әзірлеу жөніндегі
орталық комиссияның құрамы <*>
Ескерту: Комиссияның құрамы өзгертілді, толықтырылды, алынып тасталды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 320 бұйрығымен , 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
2001 ж. 21.03. N 70 бұйрығына
2-қосымша
Мұнай және газ кен орындарын әзірлеу жөніндегі
орталық комиссияның тәуелсіз сарапшылар құрамы

Приложение исключено - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 30 октября 2003 года N 214.
Состав независимых экспертов Центральной комиссии
по разработке нефтяных и газовых месторождений
Приложение 3
к приказу Министерства энергетики
и минеральных ресурсов Республики Казахстан
от 21 марта 2001 года N 70
Положение
о Центральной комиссии по разработке нефтяных
и газовых месторождений
1. Общие положения
1. Центральная комиссия по разработке нефтяных и газовых месторождений (далее - ЦКР) является коллегиальным органом при Министерстве энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан (далее - Министерство).
2. От имени Компетентного органа ЦКР осуществляет контроль за разработкой месторождений нефти, газа и газоконденсата, эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа, качеством проектных технологических документов.
3. ЦКР в своей работе руководствуется законодательством  Республики Казахстан, "Едиными правилами разработки нефтяных и газовых месторождений Республики Казахстан", постановлениями и распоряжениями Правительства Республики Казахстан, приказами Министерства, а также настоящим Положением.
4. Состав ЦКР утверждается Министром энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан. В состав ЦКР входят, по согласованию, представители заинтересованных министерств и ведомств, научно-исследовательских и проектных организаций, а также опытных специалистов нефтегазовой отрасли, имеющих научные степени. <*>
Сноска. Пункт 4 с дополнениями - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214 .
5. Организация деятельности ЦКР, делопроизводство, сбор и хранение материалов и документов ЦКР осуществляется Департаментом нефтяной промышленности Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214 .
2. Задачи ЦКР
6. В соответствии с Положением о Министерстве основными задачами ЦКР являются:
1) проведение единой государственной политики на территории Республики Казахстан в области проектирования и осуществления разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатации подземных хранилищ нефти и газа;
2) контроль за разработкой нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатации подземных хранилищ нефти и газа в целях рационального использования нефтегазового потенциала Республики, соблюдения контрактных условий и требований по охране недр и окружающей среды, безопасному ведению работ;

Ескерту: Қосымша алынып тасталды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігінің 2001 ж. 21.03.
N 70 бұйрығына 3-қосымша
Мұнай және газ кен орындарын әзірлеу жөніндегі
орталық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Мұнай және газ кен орындарын игеру жөнiндегi орталық комиссия (бұдан әрi - КӘОК) Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi (бұдан әрi - "Министрлiк") жанындағы алқалы орган болып табылады.
2. Құзыреттi орган атынан КӘОК мұнай, газ, газконденсатты кен орындарын әзiрлеу, мұнаймен газды жер асты қойнауларын пайдалану жобалық технологиялық құжаттар сапасын бақылауды жүзеге асырады.
3. КӘОК өз жұмысында Қазақстан Республикасы  заңдарын, "Қазақстан Республикасы Мұнай және газ кен орындарын әзiрлеудің бiрыңғай ережелерiн", Қазақстан Республикасы Үкiметiнің, Министрлiктің бұйрықтары, мен өкiмдерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
4. КӘОК құрамын Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi бекiтедi. КӘОК құрамына, келiсiм бойынша, мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың өкілдерi кiредi, ғылыми-зерттеу және жобалау ұйымдары, сондай-ақ мұнай және газ өнеркәсібінің ғылыми дәрежесі бар тәжірибелі мамандар.
Ескерту: 4-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
5. КӘОК қызметiн ұйымдастыру, iс қағаздарын жүргiзу, КӘОК-тiң материалдары мен құжаттарын жинау мен сақтауды Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің Мұнай өнеркәсібі департаментi жүзеге асырады.
Ескерту: 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
2. МIНДЕТТЕРI
6. КӘОК-ның негiзгi мiндеттерi:
1) мұнай, газ және газконденсатты кен орындарын игерудi жобалау мен жүзеге асыру, мұнай мен газдың жер асты қойнауларын пайдалану саласында Қазақстан Республикасы аумағында бiртұтас мемлекеттiк саясатты жүргiзу;
2) республиканың мұнайгаз мүмкiндiлiгiн ұтымды пайдалану, келiсiм-шарттар талаптары  мен жер қойнауы мен қоршаған ортаны қорғау, жұмыстарды қауiпсiз жүргiзу мақсатында мұнай, газ және газконденсатты кен орындарын игеруге, мұнай мен газдың жер асты қойнауларының пайдалануын бақылау жасау;

3) разработка и выполнение единых на территории Республики Казахстан требований к проектным документам, обеспечение принятия в проектах наиболее эффективных методов и технологий разработки и эксплуатации нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений и контроль за их внедрением.
3. Функции ЦКР
7. В соответствии с возложенными задачами ЦКР осуществляет:
1) обязательную полную экспертизу и утверждение представляемых недропользователями рабочих программ, проектов пробной эксплуатации, технологических схем, проектов, уточненных проектов разработки, проектов опытно-промышленной разработки нефтяных месторождений с применением новых технологий нефтеизвлечения, проектных технологических документов по разработке газовых и газоконденсатных месторождений, по эксплуатации подземных хранилищ нефти и газа;
2) экспертизу технико-экономических обоснований коэффициента извлечения нефти, газа, конденсата для утверждения в ГКЗ;
3) анализ и оценку представленных недропользователями материалов и отчетов по текущему состоянию разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений;
4) разработку положений и инструкций о содержании, оформлении и порядке представления в ЦКР материалов, а также нормативно-технических документов, касающихся разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений;
5) организацию подготовки и проведения совещаний, семинаров в области разработки месторождений.
4. Права ЦКР
8. В соответствии с возложенными функциями ЦКР имеет право:
1) привлекать (на договорной основе) для проведения независимой экспертизы и подготовки по представленным на ЦКР материалам квалификационных специалистов научно-исследовательских, производственных предприятий, консалтинговых фирм и, при необходимости, иностранных экспертов;
2) получать от недропользователей, научно-исследовательских и проектных организаций в установленном порядке необходимые проектные, исследовательские и экспериментальные материалы в т.ч.:
ежегодную информацию об обеспеченности проектно-технической документацией разрабатываемых и планируемых к вводу в разработку залежей и месторождений нефти, газа и конденсата;
ежегодный отчет о ходе разработки нефтяных и газовых месторождений и экспериментальных производств;
ежегодно пояснительные записки по тем залежам и месторождениям, где имеют место отклонения от утвержденных технологических показателей разработки, с указанием основных причин и мероприятиями по их устранению;
3) вносить предложения в Компетентный орган о внесении корректив и изменений в условия Контрактов по добыче нефти и газа;

3) Қазақстан Республикасы аумағында жобалау құжаттарына бiрыңғай талаптарды әзiрлеу мен орындау, мұнай, газ және газконденсатты кен орындарын игеру мен пайдаланудың ең тиiмдi әдiстерi мен технологиялары жобалар енгiзудi қамтамасыз ету және оларды iске қосуға бақылау жасау болып табылады.
3. ҚЫЗМЕТТЕРI
7. Жүктелген мiндеттерге сәйкес КӘОК мыналарды жүзеге асырады:
1) мұнай алудың жаңа технологияларын, газ және газды конденсатты кен орындарын игеру, мұнай мен газ жер асты қойнауларын пайдалану жөнiндегi жобалық технологиялық құжаттарды қолдана отырып, жер қойнауын пайдаланушылар ұсынатын жұмыс бағдарламаларын, сынама пайдалану, технологиялық схемалар, жобаларын мұнай кен орындарын игеру жобаларын, игерудің нақтыланған жобаларын, тәжiрибе-өнеркәсiптiк әзiрлеу жобаларын мiндеттi толық сараптау және бекiтудi;
2) ЗМК-да бекiту үшiн мұнай, газ, конденсат алу коэффициентінің техникалық-экономикалық негiздемесiнің сараптамасын;
3) жер қойнауын пайдаланушылардың мұнай, газ және газ конденсат кен орындарын игерудiң ағымдағы жағдайы жөнiндегi табыс еткен материалдары мен есептерiн талдауды және бағалауды;
4) мұнай, газ және газ конденсат кен орындарын игеруге қатысты материалдарды, сондай-ақ нормативтiк-техникалық құжаттардың мазмұны, оларды ресiмдеу және КӘОК-ға табыс ету тәртiбi туралы ережелер мен нұсқаулар әзiрлеудi;
5) кен орындарын игеру саласында мәжiлiстер, семинарлар дайындауды және өткiзудi ұйымдастыруды.
4. ҚҰҚЫҚТАРЫ
8. Жүктелген мiндеттерге сәйкес КӘОК мыналарға:
1) КӘОК-ға табыс етiлген материалдар бойынша тәуелсiз сараптама және дайындық жүргiзу үшiн ғылыми-зерттеу, өндiрiстiк кәсiпорындардың, консалтингтiк фирмалардың бiлiктi мамандарын және қажет жағдайда шетел сарапшыларын тартуға (шартты негiзде);
2) жер қойнауын пайдаланушылардан, ғылыми-зерттеу және жобалау ұйымдарынан қажеттi жобалау, зерттеу және ғылыми тәжiрибелiк материалдар соның iшiнде мыналарды алуға:
игеріліп жатқан және игеруге енгiзуге жоспарланып отырған мұнай, газ және конденсат кендерi мен кен орындарының жобалау-техникалық құжаттамалармен қамтамасыз етiлуi туралы жыл сайынғы ақпаратты;
мұнай және газ кен орындары мен ғылыми тәжiрибелiк өндiрiстердi игеру барысы туралы жыл сайынғы есептi;
игерудiң бекiтiлген технологиялық көрсеткiштерiнен ауытқулар орын алатын кендер мен кен орындары бойынша, негiзгi себептерi мен оларды жою жөнiндегi шараларды көрсетiп жыл сайын түсiндiрме жазбаны;
3) құзыреттi органға мұнай және газ өндiру жөнiндегi  Келiсiм-шарттың  ережелерiне түзетулер мен өзгерiстер енгiзу туралы ұсыныстар енгiзуге;

4) вносить предложения в Компетентный орган и другие соответствующие ведомства о приостановлении и прекращении нефтяных операций в случае выявления нарушений недропользователем Единых правил разработки нефтяных и газовых месторождений и утвержденных ЦКР технологических проектных документов.
5. Порядок рассмотрения материалов в ЦКР
9. Предварительный план работы ЦКР на очередной год формируется по заявлениям недропользователей, представленным на рассмотрение в ЦКР до 20 января планируемого года. <*>
Сноска. Пункт 9 в новой редакции - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 30 октября 2003 года N 214.
10. На рассмотрение и утверждение ЦКР принимаются технологические проектные документы, анализы разработки и другие материалы от недропользователей, имеющих Лицензии на добычу (или совмещенные Лицензии на разведку и добычу) углеводородного сырья и заключивших Контракт с Компетентным органом Правительства Республики Казахстан.
11. Недропользователь направляет проект материалов в 5-ти экземплярах и заявление установленной формы (приложение) не позднее, чем за три месяца до срока рассмотрения их в ЦКР согласно предварительному плану ЦКР. <*>
Сноска. Пункт 11 в новой редакции - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214 .
12. Одновременно в ЦКР предоставляются материалы согласования и экспертизы технологических проектных документов с центральными или местными органами охраны недр, экологического, горно-технического и санитарного надзора.
13. ЦКР рассматривает полученные проектные документы и при соответствии их установленным требованиям направляет их для прохождения независимой экспертизы. Независимый эксперт назначается председателем ЦКР, или заместителем председателя ЦКР, в ведении которого находится реализация проектного или нормативного документа. Срок проведения экспертизы проектных документов 1,5 месяца со дня назначения эксперта. <*>
Сноска. Пункт 13 с дополнениями - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214 .
14. ЦКР вправе отклонить рассмотрение представленных проектов и материалов в случаях:
1) несоответствия принятых в технологических документах запасов углеводородов запасам, утвержденным в Государственном балансе нефти, газа и конденсата, включая попутные компоненты;
2) несоответствия представленных материалов Единым Правилам разработки нефтяных и газовых месторождений Республики Казахстан, установленным требованиям по составлению технологических документов разработки нефтяных и газовых месторождений.

4) жер қойнауын пайдаланушының мұнай және газ кен орындарын игерудiң Бiрыңғай ережелерiн және КӘОК-мен бекiтiлген технологиялық жобалау құжаттарды бұзғаны анықталған жағдайда Құзыреттi органға және басқа да тиiстi ведомстволарға мұнай операцияларын кiдiрте тұру және тоқтату туралы ұсыныстар енгiзуге құқылы.
5. МАТЕРИАЛДАРДЫ ҚАРАУ ТӘРТIБI
9. ИОК жұмысының кезекті жылға арналған алдын ала жұмыс жоспары жер қойнауын пайдаланушылардың жоспарланып отырған жылдың 20 қаңтарына дейін ИОК-ның қарауына ұсынылған өтініштері бойынша жасалады.
Ескерту: 9-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
10. КӘОК-ның жұмыс жоспарына енгiзу үшiн көмiрсутегi шикiзатын өндiруге лицензиясы бар (немесе барлау мен өндiруге қоса лицензиясы) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Құзыреттi органымен Келiсiм-шарт жасасқан жер қойнауын пайдаланушылардан технологиялық жобалау құжаттары, игерудің талдаулары және басқа да материалдар қабылданады.
11. Жер қойнауын пайдаланушы 5 данада материалдардың жобасын және белгіленген нысандағы өтінішті (қосымша) алдын ала жұмыс жоспарына сәйкес ИОК-да қарау мерзіміне кемінде үш ай қалғанда жібереді.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
12. Сонымен қатар КӘОК-ға технологиялық жобалау құжаттардың жер қойнауын қорғау, экологиялық, тау-кен-техникалық және санитарлық қадағалаудың орталық немесе жергiлiктi органдарымен келiсу және сараптама материалдары табыс етiледi.
13. КӘОК алынған жобалау құжаттарды қарап және белгiленген талаптарға сәйкес келсе оларды тәуелсiз сараптамадан өткiзу үшiн жібереді. Жобалық құжаттардың сараптамасын қарау мерзімі сарапшы тағайындалған күннен бастап 1,5 ай.
Ескерту: 13-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
14. КӘОК мына жағдайларда табыс етiлген жобаларды қараудан бас тарта алады:
1) технологиялық құжаттарда қабылданған көмiрсутегi запастары мұнай, газ және конденсаттың, жолай құрамдас бөлiктердi қоса алғанда Мемлекеттiк балансында бекiтiлген запастарына сәйкес келмесе;
2) табыс етiлген материалдар Қазақстан Республикасының мұнай және газ кен орындарын игерудiң Бiрыңғай Ережелерiне, мұнай және газ кен орындарын игерудiң технологиялық құжаттарын жасау жөнiндегi белгiленген талаптарға сәйкес келмесе.

15. После получения экспертных заключений ЦКР в соответствии с планом работы рассматривает представленные проектные технологические документы. Решение ЦКР оформляется протоколом в срок до 10 дней со дня рассмотрения на заседании.
16. Решения ЦКР принимаются большинством голосов присутствующих на заседании членов комиссии. Заседания комиссии правомочны, если на них присутствуют не менее 50% общего состава ЦКР. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.
В принятые решения ЦКР могут быть внесены изменения и/или дополнения решением ЦКР.
17. Затраты на проведение экспертизы и заключений ЦКР, командировочные расходы членов ЦКР, связанные с выполнением функциональных обязанностей по проектам возмещаются недропользователями.
Сноска. Пункт 17 в новой редакции - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 214 .
18. Решения и указания ЦКР по вопросам, отнесенным к ее компетенции, являются обязательными к исполнению для всех хозяйствующих субъектов независимо от формы собственности, в том числе иностранных, занимающихся проектированием и осуществлением разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа на территории Республики Казахстан.
Приложение к
Положению о ЦКР
Центральная комиссия по разработке
нефтяных и газовых месторождений
Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Заявление
на рассмотрение в ЦКР технологического документа
1. Недропользователь______________________________________________________
2. Лицензия, серия, N______ выданная______________________________________
(объекты, срок пользования)
Дата выдачи________________________________________________________________
Цель выдачи________________________________________________________________
(добыча, совмещенная - разведка и добыча)
3. Контракт на пользование недрами между __________________________________
___________________________________________________________________________
(Компетентный орган и недропользователь)
заключен___________________________________________________________________
(дата)
Акт Государственной регистрации N___________, Дата _______________________
4. Название технологического документа ____________________________________
5. Название организации-разработчика технологического документа
___________________________________________________________________________
Номер, дата и срок выдачи Лицензии (сертификата) на право ведения
проектных работ
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
К заявлению прилагается 5 (пять) экземпляров технологического документа.
Ф.И.О. и подпись руководителя предприятия,
представляющего технологический документ
М.П.

15. Сараптама қорытындысын алғаннан кейiн жұмыс жоспарына сәйкес КӘОК табыс етiлген жобалау технологиялық құжаттарды қарайды. КӘОК-ның шешiмi отырыста қаралған күннен бастап 10 күнге дейiн мерзiмде хаттамамен ресiмделедi.
16. КӘОК-ның шешiмдерi отырыста қатысып отырған комиссия мүшелерiнiң көпшiлiк дауысымен қабылданады. Комиссия отырыстары комиссия мүшелерiнiң көпшiлiк дауысымен қабылданады. КӘОК-ның жалпы құрамының 50%-тен кем емесi комиссия отырыстарына қатынасса ол құқылы. Дауыстар теңдiгiнде төрағалық етушінің дауысы шешушi болып табылады.
17. ИОК сараптама және қорытындылар жасауға кететін шығындарын, ИОК мүшелерінің жобалар бойынша функционалдық міндеттерін орындауына байланысты іссапарлық шығындарын жер қойнауын пайдаланушылар өтейді.
Ескерту: 17-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2003 жылғы 30 қазандағы N 214 бұйрығымен .
18. Оның құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша КӘОК-ның шешiмдерi мен нұсқаулары мұнай, газ және газ конденсат кен орындарын жобалаумен және игерудi жүзеге асырумен, мұнай және газдың жерасты қоймаларын пайдаланумен айналысатын Қазақстан Республикасындағы барлық шаруашылық жүргiзушi соның iшiнде шетел субъектiлерi үшiн орындауға мiндеттi.
КӘОК туралы Ережеге
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгiнің
Мұнай және газ кен орындарын
әзiрлеу жөнiндегi орталық
комиссиясы
КӘОК-да технологиялық құжаттарды қарау үшiн
ӨТIНIШ
1. Жер қойнауын пайдаланушы ________________________________________
2. ______________________________________________________ берілген
(объектiлер, пайдалану мерзiмi)
лицензия сериясы ________________, N ______________
Берiлген күнi ______________________________________________________
Беру мақсаты _______________________________________________________
(өндiру, барлау мен өндiрудi қоса)
3. ______________________________________________________ арасындағы
(құзыреттi орган мен жер қойнауын пайдаланушы)
жер қойнауын пайдалану үшiн келiсiм-шарт _____________ жасалды
(күні)
Мемлекеттiк тiркеу актiсiнiң N _______, күні _________________
4. Технологиялық құжаттың атауы ____________________________________
____________________________________________________________________
5. Техникалық құжатты әзiрлеушi ұйымның атауы ______________________
____________________________________________________________________
Жобалау жұмыстарын жүргiзу құқығы берiлген Лицензияның
(сертификаттың) нөмiрi, күнi, және мерзiмi
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтiнiшке технологиялық құжаттың 5 (бес) данасы қоса берiлген.
Технологиялық құжатты ұсынушы
кәсiпорын басшысының тегi, аты, әкесінің аты және қолы
М.О.