О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2001 года N 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2001 года N 1547. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 1 декабря 2004 г. N 424 (V043293) (вводится в действие с 1 января 2005 года)
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Изменения и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 V980517_  "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены
приказом Министерства финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2001 года N 267
Изменения и дополнения
в приказ Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217 V980517_ "Об утверждении Инструкции
об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской
отчетности государственных учреждений"
1. В пункте 1.4 абзац второй исключить.
2. Пункт 1.6 дополнить абзацами вторым, третьим и четвертым следующего содержания:
"Отчетным периодом для годовой финансовой отчетности является календарный год, начиная с 1 января по 31 декабря.
Первый отчетный год для вновь созданного государственного учреждения начинается с момента его государственной регистрации по 31 декабря того же года.
Существует счетный период - период, не входящий в новый финансовый год, в течение которого проводятся заключительные операции по не обеспеченным финансированием в истекшем финансовом году утвержденным бюджетным расходам, а также по зачислению в бюджеты официальных трансфертов. Продолжительность счетного периода устанавливается Министерством финансов Республики Казахстан со сроком его завершения не позднее 1 апреля текущего года.".
3. В пункте 1.7:
1) в абзаце первом:
слово "Департамент" заменить словом "Комитет";
слово "графику" дополнить словами ", который доводится до государственных учреждений за 45 дней до даты представления бухгалтерской отчетности";
2) в абзаце втором слово "предприятия" дополнить словами ", но не позднее 5 дней до даты представления бухгалтерской отчетности".
4. Дополнить пунктом 1.7-1 следующего содержания:
"1.7-1. Администраторы республиканских бюджетных программ и их подведомственные государственные учреждения обязаны предоставлять Министерству финансов Республики Казахстан и Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета в установленные сроки информацию, необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета.".

"Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есебiнiң жылдық, тоқсандық көлемi мен нысандары туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 18 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1547. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 (V043293) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есебiнiң жылдық, тоқсандық көлемi мен нысандары туралы нұсқаулықты бекiту туралы"  V980517_  Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2001 жылғы 22 мамыр
N 267 бұйрығымен
бекітілген
" Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есебiнiң жылдық,
тоқсандық көлемi мен нысандары туралы нұсқаулықты бекiту
туралы"  V980517_  Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерiстер мен
толықтырулар
1. 1.4-тармақта екiншi абзац алынып тасталсын;
2. 1.6-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi, үшiншi және төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Жылдық қаржылық есептiлiк үшiн есептi кезең болып 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда күнтiзбелiк жыл болып табылады.
Қайта құрылған мемлекеттiк мекеме үшiн бiрiншi есептi жыл дәл сол жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанын қоса алғанда мемлекеттiк тiркелген сәтiнен басталады.
Есептi кезең - өткен қаржы жылында қаржыландырумен қамтамасыз етiлмеген бекiтiлген бюджеттiк шығыстар бойынша, сондай-ақ, бюджетке ресми трансферттердің есепке алынуы бойынша қорытынды операциялар жүргiзiлетiн жаңа қаржы жылына енбейтiн кезең. Есептi кезеңнiң ұзақтығын ағымдағы жылдың 1 сәуiрiнен кешiктiрмеген мерзiмiмен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бекiтедi.".
3. 1.7-тармақта:
1) бiрiншi абзацта:
"Департамент" деген сөз "Комитет" деген сөзбен ауыстырылсын;
"кестеге" деген сөз "бухгалтерлiк есептiлiктi ұсыну күнiне дейiн 45 күнде мемлекеттiк мекемелерге жеткiзiлетiн" деген сөздермен толықтырылсын;
2) екiншi абзацтағы "кәсіпорнының" деген сөзден кейiн ", бiрақ бухгалтерлiк есептiлiктi ұсыну күнiне дейiн 5 күннен кешiктiрмей" деген сөздермен толықтырылсын.
4. Мынадай мазмұндағы 1.7-1 тармақпен толықтырылсын:
"1.7-1. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және бағынысты мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігiне және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiне белгiленген мерзiмде республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты беруге мiндеттi.".

5. В пункте 2.1:
1) абзац четвертый исключить;
2) дополнить абзацами тринадцатым, четырнадцатым следующего содержания:
"отчет об использовании средств, выделенных на представительские расходы - форма N 7;
отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий и пособий на погребение - форма N 8-вп;";
3) в абзаце тринадцатом после слова "средств" дополнить словом ", активов";
4) дополнить абзацами двадцать третьим, двадцать четвертым, двадцать пятым и двадцать шестым следующего содержания:
"справка об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
информация о расходовании средств администраторами республиканских бюджетных программ - форма N 3;
аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета;
аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов.".
6. В пункте 2.2:
1) в абзаце первом:
слова "и сумм, проведенных в порядке взаимозачета задолженности согласно постановлениям Правительства Республики Казахстан" исключить;
дополнить предложениями следующего содержания:
"В пояснительной записке к отчету необходимо отразить списание недостачи денежных средств, активов и материальных ценностей за счет государственного учреждения, а также причины образования кредиторской задолженности за приобретенные товары (работы, услуги) сверх утвержденной сметы расходов государственного учреждения. Кроме того, следует указать причины образования остатков наличных денег в кассе государственного учреждения, не сданных в текущем финансовом году для зачисления на бюджетный счет, которые в обязательном порядке должны быть возвращены в новом финансовом году на бюджетный счет с последующим перечислением в соответствующий бюджет по кодам бюджетной классификации доходов.";
2) в абзаце втором слова "с приложением Справки об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов" исключить;
3) дополнить абзацами седьмым и восьмым следующего содержания:
"Правом первой подписи на сводной бухгалтерской отчетности об исполнении сметы расходов администратора республиканских бюджетных программ обладает руководитель данного органа, или другое, уполномоченное им, лицо. Данное полномочие предоставляется на основании приказа руководителя администратора республиканских бюджетных программ, копия которого должна быть приложена к бухгалтерскому отчету.
Во всех формах представляемой бухгалтерской отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера обязательно должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).".

5. 2.1-тармақта:
1) төртiншi абзац алынып тасталсын;
2) мынадай мазмұндағы он үшiншi, он төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"үкiметтiк шығыстарға бөлiнген қаражатты пайдалану туралы есеп - N 7 нысан;
зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды және жерлеуге арналған жәрдемақыларды төлеу туралы есеп - N 8-жт нысан;";
3) он үшiншi абзацтағы "қаражаттың" деген сөзден кейiн ", активтердің" деген сөзбен толықтырылсын;
4) мынадай мазмұндағы жиырма үшiншi, жиырма төртiншi, жиырма бесiншi және жиырма алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнің және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражатты пайдалану туралы анықтама;
республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшілерiнің қаражатты жұмсауы туралы ақпарат - N 3 нысан;
республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешек туралы талдамалы деректер;
жергiлiктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешек туралы талдамалы деректер.".
6. 2.2-тармақта:
1) бiрiншi абзацта:
"және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қаулысына сәйкес берешектердi өзара есепке алу тәртiбiнде жүргiзiлген сомалары" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Есепке түсiндiрме жазбада ақшалай қаражаттың, активтер мен материалдық құндылықтардың жетiспеуiн мемлекеттiк мекеменің есебiнен шығаруын, сондай-ақ мемлекеттiк мекеменің бекiтiлген шығыстар сметасынан тыс сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн кредиторлық берешектің пайда болу себептерiн көрсету қажет. Бұдан басқа кiрiстердің бюджеттiк жiктемесiнің кодтары бойынша тиiстi бюджетке кейiннен аудара отырып, жаңа қаржы жылы бюджеттiк шотқа мiндеттi түрде қайтарылуы тиiс, ағымдағы қаржы жылы бюджеттiк шотқа есепке алу үшiн тапсырылмаған мемлекеттiк мекеменің кассасындағы қолма-қол ақша қалдықтарының пайда болу себептерiн көрсету керек.";
2) екiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражатты пайдалану туралы анықтаманы қоса бере отырып" деген сөздер алынып тасталсын;
3) мынадай мазмұндағы жетiншi және сегiзiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң шығыстар сметасының орындалуы туралы жиынтық бухгалтерлiк есептiлiгiне бiрiншi қол қою құқығына осы органның басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға ие болады. Осы өкiлеттiк республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң басшысы бұйрығы негiзiнде берiледi, оның көшiрмесi бухгалтерлiк есеппен қоса берiлуi тиiс.
Бухгалтерлiк есеппен қоса берiлген барлық нысандарда басшы мен бас бухгалтердiң қолының қасында мiндеттi түрде қойылған қолдың мағынасының ашылуы болуы керек (аты-жөнi және тегi).".

7. Пункт 2.3 изложить в следующей редакции:
"2.3. Организации (банки, местные исполнительные органы), получающие финансирование из республиканского бюджета, составляют и представляют бухгалтерскую отчетность о полученных из республиканского бюджета средствах по форме N 2 "Отчет об исполнении сметы расходов государственного учреждения" (код 0603008), форме N 2-о (код 0603008) и пояснительную записку к ним в территориальные органы Казначейства без представления формы N 1 "Баланс исполнения сметы расходов".".
8. Дополнить пунктами 2.3-1, 2.3-2 следующего содержания:
"2.3-1. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, но получающие лимиты из местных бюджетов на соответствующие цели, представляют отчет об исполнении сметы расходов по форме N 2 (код 0603008) в соответствующие местные финансовые органы, а бухгалтерскую отчетность в полном объеме форм в соответствующие территориальные органы Казначейства и вышестоящий орган.
2.3-2. В случаях получения разрешения на расходование бюджетных средств, выделенных другим администратором республиканских бюджетных программ, государственное учреждение составляет два отдельных бухгалтерских отчета об исполнении сметы расходов:
на суммы финансирования, полученные от своего вышестоящего администратора бюджетных программ;
на суммы финансирования, полученного от другого администратора бюджетных программ.
Данная бухгалтерская отчетность представляется в соответствующие территориальные органы Казначейства, через которые проведены кассовые расходы, а затем с отметкой органа Казначейства вышестоящему администратору республиканских бюджетных программ.
На основании бухгалтерских отчетов подведомственных государственных учреждений администраторы республиканских бюджетных программ составляют на сумму полученных лимитов на расходование бюджетных средств по межминистерскому (межведомственному) разрешению формы N 2-б от другого администратора республиканских бюджетных программ бухгалтерский отчет в сводном виде и представляют последнему в установленные сроки.".
9. В пункте 2.7 слово "Департаментом" заменить словом "Комитетом".
10. В абзаце первом пункта 3.4 второе предложение изложить в следующей редакции:
"Порядок открытия счетов изложен в Инструкции о порядке открытия и закрытия счетов государственных учреждений, утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 241, с учетом дополнений и изменений.".
11. В абзаце первом пункта 3.5 слова "установленном порядке" заменить словами "соответствии с Инструкцией о порядке проведения инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса в организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов Республики Казахстан, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 23 июля 1998 года N 335".

7. 2.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.3. Республикалық бюджеттен қаржыландыру алатын ұйымдар (банктер, жергiлiктi атқарушы органдар) "Мемлекеттiк мекемелердiң шығыстар сметасының орындалуы туралы есеп" N 2 нысаны (0603008 коды), N 2-о нысан бойынша республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы бухгалтерлiк есептi және оларға түсiндiрме жазбаны жасайды және "Шығыстар сметасының орындалу балансы" N 1 нысанын ұсынбай-ақ Қазынашылықтың аумақтық органына бередi.
8. Мынадай мазмұндағы 2.3-1, 2.3-2-тармақтармен толықтырылсын:
"2.3-1. Республикалық бюджеттен ұсталатын, бiрақ тиiстi мақсаттарға жергiлiктi бюджеттен лимиттер алатын мемлекеттiк мекемелер (0603008 коды) N 2 нысан бойынша шығыстар сметасының атқарылуы туралы есептi тиiстi жергiлiктi қаржы органдарына, ал бухгалтерлiк есептi нысандарының толық көлемiнде Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органдарына және жоғары тұрған органға ұсынады.
2.3-2. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың басқа әкiмшiсi бөлген бюджеттiк қаражатты жұмсауға рұқсат алған жағдайда, мемлекеттiк мекеме:
өзiнiң жоғары тұрған бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнен алған қаржыландыру сомасына;
басқа бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнен қаржыландыру сомасына шығыстар сметасының атқарылуы туралы жекелеген екi бухгалтерлiк есептi жасайды.
Осы бухгалтерлiк есептiлiк кассалық шығыстар жүргiзілген Қазынашылықтың тиiстi аумақтық органына, содан соң Қазынашылық органының белгiсiмен жоғары тұрған республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне ұсынылады.
Бағынысты мемлекеттiк мекемелердің бухгалтерлiк есептерiнің негiзiнде республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi N 2-б нысанның министрлiк аралық рұқсат бойынша республикалық бюджеттің басқа әкiмшiсiнен бюджет қаражатын жұмсауға алынған лимиттердің сомасына жиынтық түрде бухгалтерлiк есеп жасайды және белгiленген мерзiмде соңғысына тапсырады.".
9. 2.7-тармақта "Департаментiнiң" деген сөз "Комитетінiң" деген сөзбен ауыстырылсын.
10. 3.4-тармақтың бiрiншi абзацында екiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Есептердi ашу тәртiбi толықтырулар мен өзгерiстердi есептей отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 25 мамырдағы N 241 бұйрығымен бекiтiлген мемлекеттiк мекемелердің шоттарын ашу және жабу тәртiбi туралы ережесiнде айтылған.".
11. 3.5-тармақтың бiрiншi абзацындағы "белгiленген тәртiппен" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнің 1999 жылғы 23 шiлдедегi N 335 бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының республикалық және жергілiктi бюджеттерiнің есебiнен ұсталатын ұйымдарда активтердi, материалдық қорларды, ақшаларды, есеп айырысулар мен баланстың басқа баптарын түгендеудi жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулығына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын.

12. Пункт 3.6 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"По окончании года администраторы республиканских бюджетных программ, получившие лимиты по форме 2-б, произведенные расходы списывают заключительными оборотами и отражают бухгалтерской записью по дебету субсчета 233 "Финансирование из бюджета на расходы администратора республиканских бюджетных программ за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ" и кредиту субсчета 201 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ".
13. В пункте 4.6:
1) абзац шестой исключить;
2) в абзаце восьмом после слов "финансируемые за счет других бюджетов" дополнить словами ", в том числе официальных трансфертов (субвенций)";
3) дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"По строке 161 "Лимиты по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в республиканский бюджет и расходованием их" (098) - показывается сумма открытых лимитов на расходы государственного учреждения и на другие мероприятия за счет товарной или натуральной части поступлений в республиканский бюджет.";
4) в абзаце девятом:
по всему тексту после слова "займов" дополнить словами "и грантов";
цифру "161" заменить цифрой "162";
5) дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"По строке 172 "Лимиты по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в местный бюджет и расходованием их" (108) - показывается сумма открытых лимитов на расходы государственного учреждения и на другие мероприятия за счет товарной или натуральной части поступлений в местный бюджет.";
6) абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 190 "Текущий счет для спонсорской и благотворительной помощи и для зачисления страховой выплаты" (110) - показывается остаток средств, полученных государственными учреждениями, в соответствии с действующим законодательством от юридических и физических лиц в виде спонсорской и благотворительной помощи, а также в виде страховой выплаты, осуществляемой страховщиком в случае повреждения или уничтожения имущества государственного учреждения в результате дорожно-транспортного происшествия.";
7) в абзаце пятнадцатом после слова "вносителю" дополнить словами ", остаток средств по государственному образовательному кредиту и государственному студенческому кредиту";
8) в абзаце шестнадцатом по всему тексту после слова "займам" дополнить словами "и грантам";

12. 3.6-тармақ мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"Жыл аяқталғаннан кейiн 2-б нысаны бойынша лимиттер алатын республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi жүргiзiлген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығарады және республикалық басқа бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердің есебiнен республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнің шығыстарына бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шотының дебетi және 201 "Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың басқа әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердің есебiнен мемлекеттiк мекеменi ұстауға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредитi бойынша бухгалтерлiк жазбамен көрсетедi.
13. 4.6-тармақта:
1) алтыншы абзац алынып тасталсын;
2) сегiзiншi абзацтағы "сомасының қалдығы" деген сөздерден кейiн ", оның iшiнде ресми трансферттер (субвенциялар)" деген сөздермен толықтырылсын;
3) мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"161 "Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлігiне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар жөнiндегi лимиттер" (098) жолы бойынша - мемлекеттiк мекеменiң шығыстарына және республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлігiнің есебiнен басқа да iс-шараларға арналған ашық лимиттердің сомасы көрсетiледi.";
4) тоғызыншы абзацта:
бүкiл мәтiн бойынша "заемдар" деген сөзден кейiн "мен гранттар" деген сөздермен толықтырылсын:
"161" деген сан "162" деген санмен ауыстырылсын;
5) мынадай мазмұндағы он екiншi абзацпен толықтырылсын:
"172 "Жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiне және олардың жұмсалуына байланысты" (108) жолы бойынша мемлекеттiк мекеменің және жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiнің есебiнен басқа да iс-шараларға арналған ашық лимиттер.";
б) он үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"190 Демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн және сақтандыру төлемiн есепке алу үшiн ағымдағы шоты" (110) жолы бойынша - қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес демеушiлiк және қайырымдылық көмек түрiнде, жол-көлiк оқиғасы нәтижесiнде мемлекеттiк мекеменің мүлкi зақымданған немесе жойылған жағдайда сақтандырушы жүзеге асыратын сақтандыру төлемi түрiнде мемлекеттiк мекеме алатын қаражаттың қалдығы көрсетiледi.";
7) он бесiншi абзацтағы "қалдығы" деген сөзден кейiн ", мемлекеттiк бiлiмдiк несие және мемлекеттiк студенттiк несие бойынша қаражаттың қалдығы" деген сөздермен толықтырылсын;
8) он алтыншы абзацта бүкiл мәтiн бойынша "заемдар" деген сөзден кейiн "мен гранттар" деген сөзбен толықтырылсын";

9) абзац восемнадцатый исключить;
10) дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"По строке 230 "Аккредитивы" (130) показывается остаток аккредитивов, открытых в соответствии с обязательствами государственных учреждений, возникающими перед поставщиками по оплате за поставку товаров.";
11) в абзаце двадцать первом цифру "230" заменить цифрой "231";
12) в абзаце двадцать втором цифру "231" заменить цифрой "232".
14. В пункте 4.7:
1) в абзаце втором после слова "займов" дополнить словами "и грантов";
2) в абзаце шестом слова "Расчеты по взносам социальный налог" заменить словами "Расчеты по взносам социального налога", цифру "581" заменить цифрой "580";
3) в абзаце седьмом цифру "582" заменить цифрой "581";
4) абзац девятый изложить в следующей редакции:
"По строке 290 "Расчеты по обязательному социальному обеспечению" (171) - показывается сумма задолженности государственных учреждений по начисленным работникам пособиям по обязательному социальному обеспечению, по строке 582 в пассиве показывается остаток задолженности по социальному обеспечению.";
5) в абзаце тринадцатом:
после слова "дебиторами" дополнить словами "и кредиторами в пределах утвержденной сметы";
после слова "разделе" дополнить словами "в пределах утвержденной сметы";
6) в абзаце четырнадцатом слово "плановых" заменить словом "авансовых";
7) в абзаце пятнадцатом цифру "321" заменить цифрой "322";
8) дополнить абзацем пятнадцатым следующего содержания:
"По строке 321 "Расчеты, связанные с изъятием наличных тиынов из денежного обращения" (188) - показывается остаток суммы излишне выплаченных тиынов в результате применения арифметического метода округления суммы до одного тенге, по строке 671 в пассиве показывается остаток суммы невыплаченного остатка заработной платы, стипендии, остатков невыплаченных сумм, удержанных по исполнительным листам, сумм задолженности перед подотчетным лицом в тиынах, в результате применения арифметического метода округления суммы до одного тенге.";
9) дополнить абзацем шестнадцатым следующего содержания:
"По строке 323 "Расчеты по трансфертам на обязательное социальное обеспечение" (192) - показываются суммы, перечисленные на счета работодателей по обязательному социальному обеспечению.";
10) в абзаце шестнадцатом цифры "322" и "682" заменить соответственно цифрами "324" и "683";

9) он сегiзiншi абзац алынып тасталсын;
10) мынадай мазмұндағы жиырма бiрiншi абзацпен толықтырылсын:
"230 "Аккредитивтер" (130) жолы бойынша тауарларды жеткiзуге ақы төлеу бойынша берушiлер алдында туындаған мемлекеттiк мекемелердің мiндеттемелерiне сәйкес ашылған аккредитивтердің қалдығы көрсетiледi.";
11) жиырма бiріншi абзацта "230" деген сан "231" деген санмен ауыстырылсын;
12) жиырма екiншi абзацта "231" деген сан "232" деген санмен ауыстырылсын.
14. 4.7-тармақта:
1) екiншi абзацта "заемдар" деген сөзден кейiн "мен гранттар" деген сөзбен толықтырылсын;
2) алтыншы абзацта "Әлеуметтiк салық жарналар бойынша есеп айырысулар" деген сөздер "Әлеуметтiк салықтың жарналары бойынша есеп айырысулар" деген сөздермен ауыстырылсын, "581" деген сан "580" деген санмен ауыстырылсын;
3) жетiншi абзацтағы "582" деген сан "581" деген санмен ауыстырылсын;
4) тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
290 "Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша есеп айырысулар" (171) жолы бойынша - мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша қызметкерлерге есептелген жәрдемақылар бойынша мемлекеттiк мекемелердiң берешек сомасы көрсетiледi, 582-жол бойынша пассивте әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша берешектiң қалдығы көрсетiледi.";
5) он үшiншi абзацтағы:
"Өзге дебиторлармен" деген сөздер "Бекiтiлген сметаның шегiнде дебиторлармен және кредиторлармен" деген сөздермен толықтырылсын;
"осы бөлiмде көрсетiлмеген" деген сөздерден кейiн "бекiтiлген сметаның шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
6) он төртiншi абзацтағы "жоспарлы" деген сөз "аванстық" деген сөзбен ауыстырылсын;
7) он бесiншi абзацтағы "321" деген сан "322" деген санмен ауыстырылсын;
8) мынадай мазмұндағы он бесiншi абзацпен толықтырылсын:
"321 "Қолма-қол тиындардың ақшалай айналымнан алынуына байланысты есеп айырысулар" (188) жолы бойынша соманы бiр теңгеге дейiн дөңгелектеудiң арифметикалық әдiсiн қолдану нәтижесiнде артық төленген тиындардың қалдық сомасы көрсетiледi, 671-жол бойынша пассивте жалақының, стипендияның төленбеген қалдығы, атқару парақтары бойынша ұсталған төленбеген сомалардың, соманы бiр теңгеге дейiн дөңгелектеудiң арифметикалық әдiсiн қолдану нәтижесiнде тиындармен есеп беретiн тұлға алдындағы берешек сомалардың қалдықтары көрсетiледi.";
9) мынадай мазмұндағы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"323 "Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған трансферттер бойынша есеп айырысулар" (192) жолы бойынша - мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша жұмыс берушiлердiң шоттарына аударылған сомалар көрсетiледi.";
10) он алтыншы абзацтағы "322" және "682" деген сандар тиiсiнше "324" және "683" деген сандармен ауыстырылсын;

11) дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"По строке 325 "Расчеты по внутреннему кредитованию" (199) - показывается остаток задолженности по обязательствам внутреннего кредитования на возвратной основе, а также по государственному образовательному кредиту и государственному студенческому кредиту.".
15. В пункте 4.8:
1) в абзаце втором:
после слова "мероприятия" дополнить словами "в пределах утвержденной сметы расходов";
после слов "за счет бюджетного финансирования" дополнить словами "в пределах утвержденной сметы расходов";
2) в абзаце пятом:
слова "займов" (204)" заменить словами "займов и грантов" (204)";
слова "средств внешних займов" заменить словами "внешних займов и за счет грантов, полученных от международных финансовых организаций и иностранных государств";
3) дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"По строке 342 "Расходы на содержание государственного учреждения и другие мероприятия сверх утвержденной сметы расходов" (208) - показывается сумма фактических расходов государственного учреждения сверх утвержденной сметы расходов, в случае невозможности возврата поставщику товаров (работ, услуг), приобретенных в долг.";
4) абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"По строке 370 "Расходы за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи, за счет страховой выплаты и прочих средств" (213) - показывается сумма расходов за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи, за счет страховой выплаты и прочих средств.".
16. В пункте 4.12:
1) абзац пятый исключить;
2) в абзаце восьмом после слова "займов" дополнить словами "и грантов";
3) дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"По строке 482 "Внутреннее кредитование" (247) - показывается остаток задолженности по суммам кредитов, выданных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (по внутреннему кредитованию), а также по средствам государственного образовательного кредита и государственного студенческого кредита.";
4) в абзаце десятом:
после слова "займы" дополнить словами "и гранты";
слова "на возвратной основе" заменить словами "и суммы грантов от международных финансовых организаций и иностранных государств".
17. Пункт 4.14:
1) дополнить абзацем вторым и третьим следующего содержания:
"По строке 554 "Расчеты с кредиторами сверх утвержденной сметы" (154) - показывается сумма задолженности за приобретенные товары (работы, услуги) сверх утвержденной сметы расходов государственного учреждения.

11) мынадай мазмұндағы он жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"325 "Iшкi несиелендiру бойынша есеп айырысулар" (199) жолы бойынша - қайтарымды негiзде iшкi несиелендiрудiң мiндеттемелерi бойынша, сондай-ақ мемлекеттiк бiлiмдiк несие және мемлекеттiк студенттiк несие бойынша берешектердiң қалдығы көрсетіледi.".
15. 4.8-тармақта:
1) екiншi абзацта:
"Ұйымдарды ұстауға" деген сөздердің алдынан "Бекiтілген шығыстар сметасының шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
"жолы бойынша" деген сөздерден кейiн "Бекiтiлген шығыстар сметасының шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
2) бесiншi абзацта:
"заемдар (204)" деген сөздер "заемдар мен гранттар" (204) деген сөздермен ауыстырылсын;
"сыртқы заем қаражаттары" деген сөздер "сыртқы заем және халықаралық қаржы ұйымдары мен шетел мемлекеттерiнен алынған гранттардың есебiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"342 "Бекiтiлген шығыстар сметасынан тыс мемлекеттiк мекеменi ұстауға және басқа да iс-шараларға арналған шығыстар" (208) жолы бойынша - қарызға алынған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiге қайтару мүмкiндiгi болмаған жағдайда, мемлекеттiк мекеменiң бекiтiлген шығыстар сметасынан тыс iс жүзiндегi шығыстарының сомасы көрсетiледi.";
4) сегiзiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"370 Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың есебiнен, сақтандыру төлемi мен өзге қаражаттың есебiнен шығыстар" (213) жолы бойынша - Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың есебiнен, сақтандыру төлемi мен өзге қаражаттың есебiнен шығыстардың сомасы көрсетiледi.".
16. 4.12-тармақта:
1) бесiншi абзац алынып тасталсын;
2) сегiзiншi абзацтағы "заемдар" деген сөзден кейiн "мен гранттар" деген сөздермен толықтырылсын;
3) мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"482 "Ішкi несиелендiру" (247) жолы бойынша - қайтарымды негiзде республикалық немесе жергiлiктi бюджеттердің негiзiнде берiлген несиелердің сомасы бойынша (iшкi несиелендiру бойынша), сондай-ақ мемлекеттiк бiлiмдiк несие және мемлекеттiк студенттiк несие қаражаты бойынша берiлген несиелердің сомалары жөнiндегi берешектің қалдығы көрсетiледi.";
4) оныншы абзацта:
"заемдар" деген сөзден кейiн "мен гранттар" деген сөздермен толықтырылсын;
"қайтарымды негiзде" деген сөздер "және халықаралық қаржы ұйымдарынан және шетел мемлекеттерiнен алынған гранттар сомасы" деген сөздермен ауыстырылсын.
17. 4.14-тармақ:
1) мынадай мазмұндағы екiншi және үшiншi абзацтармен толықтырылсын:
"554 "Бекiтiлген сметадан тыс несие берушiлермен есеп айырысу" (154) жолы бойынша - мемлекеттiк мекеме бекiтiлген сметадан тыс сатып алған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн берешек сомасы көрсетiледi.

По строке 572 "Расчеты по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в бюджет и расходованием их" (158) - сумма задолженности за полученные активы, малоценные и быстроизнашивающиеся предметы и другие материальные ценности, за обучение кадров, ремонт оборудования и другие виды работ и услуг, оказанных государственному учреждению по операциям, связанным с товарной или натуральной частью поступлений в бюджет и расходованием их.";
2) в абзаце втором после слова "назначению" дополнить словами ", включая суммы по государственным образовательным кредитам и государственным студенческим кредитам";
3) в абзаце третьем после слова "помощи" дополнить словами ", страховой выплаты";
4) дополнить абзацами девятым, десятым и одиннадцатым следующего содержания:
"По строке 681 "Расчеты по выплате пенсий и государственных социальных пособий" (191) - показывается сумма задолженности по выплате пенсий и государственных социальных пособий.
По строке 682 "Расчеты по трансфертам физическим лицам" (193) - показывается сумма задолженности по социальным выплатам и социальной помощи, по возмещению ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем, либо иным повреждением здоровья, связанным с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством, по компенсациям репатриантам (оралманам), по единовременным выплатам родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих, по денежной компенсации военнослужащим на оплату расходов по содержанию жилища и коммунальных услуг, по другим трансфертам физическим лицам.
По строке 683 "Расчеты по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды" (198) - показывается сумма обязательных пенсионных взносов, удержанная с дохода работников и не перечисленная в накопительные пенсионные фонды.".
18. В пункте 4.18:
1) в названии Справки о движении сумм финансирования из бюджета по субсчетам 230; 231; 235; 239 (140; 143; 145) исключить цифры "235;" и "; 145";
2) в абзаце четвертом слова "Списано безнадежных долгов" заменить словами "Списано нереальной для взыскания задолженности", слова "суммы безнадежных долгов" заменить словами "суммы нереальной для взыскания дебиторской задолженности";

"572 "бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша есеп айырысулар" (158) жолы бойынша - активтер, арзан құнды және тез тозатын заттар және басқа материалдық құндылықтар үшiн, кадрларды оқыту, жабдықтарды жөндеу және бюджетке түсетiн түсiмдердің тауарлық немесе заттай бөлiгiне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша мемлекеттiк мекемеге көрсетiлетiн жұмыстар мен қызметтердiң түрi үшiн алынған берешек сомасы көрсетiледi.";
2) екiншi абзацтағы "жолы бойынша" деген сөздерден кейiн "мемлекеттiк бiлiмдiк несие мен мемлекеттiк студенттiк несие бойынша соманы қоса алғанда" деген сөздермен толықтырылсын;
3) үшiншi абзацта "көмек" деген сөзден кейiн ", сақтандыру төлемi" деген сөздермен толықтырылсын;
4) мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы және он бiрiншi абзацтармен толықтырылсын:
"681 Зейнетақыларды және мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеу бойынша есеп айырысулар" (191) жолы бойынша - зейнетақыларды және мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеу жөнiндегi берешек сомасы көрсетiледi.
682 "Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер бойынша есеп айырысулар" (193) жолы бойынша - әлеуметтiк төлемдер және әлеуметтiк көмек бойынша, заңнамаға сәйкес қызметкерлер мен қызметшiлерге олардың еңбек мiндеттерiн орындауға байланысты мертiгуден не денсаулығының зақымдалуынан келген залалдың орнын толтыру бойынша, репатрианттарға (оралмандарға) өтемақылар бойынша, қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердің ата-аналарына, балаларын асырап алушыларға, қамқорлыққа алушыларға бiр жолғы төлемдер бойынша, әскери қызметшiлерге тұрғын үйдi сақтау мен коммуналдық қызметтердi ұстау жөнiндегi шығыстарды төлеуге ақшалай өтемақы бойынша, жеке тұлғаларға берiлетін басқа да трансферттер бойынша берешектің сомасы көрсетiледi.
683 "Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша есеп айырысулар" (198) жолы бойынша - қызметкерлердің табысынан ұсталған және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылмаған мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы көрсетiледi."
18. 4.18-тармақта:
1) 230; 231; 235; 239 (140; 143; 145) қосалқы шоттары бойынша бюджеттен қаржыландыру сомаларының қозғалысы туралы анықтаманың атауындағы "235" және "; 145" деген сандар алынып тасталсын;
2) төртiншi абзацта "Есептен шығарылған үмiтсiз борыштар" деген сөздер "Өндiріп алу үшiн нақты емес берешек есептен шығарылды" деген сөздермен ауыстырылсын, "үмiтсiз борыштар сомалары" деген сөздер "дебиторлық берешектi талап ету үшiн нақты емес сомалар" деген сөздермен ауыстырылсын;

3) дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"по строке 943 "Списано нереальной для взыскания задолженности" - сумма нереальной для взыскания кредиторской задолженности;";
4) абзац двадцать пятый исключить.
19. Пункт 4.20 исключить.
20. В пункте 4.22:
1) название формы и абзацы первый, второй, третий, четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
"Форма N 4 (0503041) Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственных учреждений
4.22. Государственные учреждения, имеющие доходы от реализации продукции, от выполнения работ, оказания платных услуг или осуществления иной деятельности, составляют и представляют "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений" по форме 4 (код 0503041).
В форме 4 показываются доходы, фактические и кассовые расходы по платным услугам при наличии одного вида платных услуг.
Форма 4 является квартальной и годовой отчетностью.
По строкам 010 и 170 по графе 7 "Кассовые расходы" показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации платных услуг на начало и на конец отчетного периода, с выделением соответственно по строкам 011 и 171 - "в том числе остаток денежных средств". Строки 010 и 011 отчетного периода должны соответствовать строкам 170, 171 отчета формы N 4 за предыдущий год.
По графе 4 "Утверждено по смете на год" - показываются данные утвержденной сметы расходов государственного учреждения, по графе 5 "Утверждено по смете с начала года" - показываются данные, утвержденные по смете с начала года на отчетную дату, в графе 6 - показываются фактические расходы, а в графе 7 - следует отражать суммы поступлений и кассовые расходы нарастающим итогом с начала года.";
2) в абзаце четырнадцатом слова "безнадежных долгов" заменить словами "нереальной для взыскания дебиторской задолженности".
21. Дополнить пунктом 4.22-1. следующего содержания:
"Форма N 4-сводная Отчет об использовании средств,
получаемых от реализации платных услуг государственных
учреждений
4.22-1. Администраторы бюджетных программ на основании данных, показанных в отчете по форме 4 "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений", составляют отчет в сводном виде по форме 4-сводная "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений".
Форма N 4-сводная является квартальной и годовой отчетностью.".

3) мынадай мазмұндағы жиырма үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"943 "Кредиторлық берешектi талап ету үшiн нақты емес есептен шығару" - кредиторлық берешектi талап ету үшiн нақты емес сома;";
4) жиырма бесiншi абзац алынып тасталсын.
19. 4.20-тармақ алынып тасталсын.
20. 4.22-тармақта:
1) нысанның атауы және бiрiншi, екiншi, үшiншi, төртiншi және бесiншi абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"N 4 нысан (0503041) Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтерiн
сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
4.22. Өнiмдi сатудан, жұмыстарды орындаудан, ақылы қызметтер көрсетуден немесе өзге де қызметтердi жүзеге асырудан алынған кiрiстерi бар мемлекеттiк мекемелер 4-нысан (коды 0503041) бойынша "Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" жасайды және ұсынады.
4-нысанда ақылы қызметтердің бiр түрi болған жағдайда, ақылы қызметтер бойынша кiрiстер мен iс жүзiндегi шығыстар көрсетіледi.
4-нысан тоқсандық және жылдық есеп-қисап болып табылады.
"Кассалық шығыстар" бағаны бойынша 010 және 170-жолдар бойынша 011 және 171-жолдар "оның iшiнде ақшалай қаражаттардың қалдығы" бойынша тиiсiнше бөлiнген есептi кезеңнің басында және аяғында ақылы қызметтердi сатудан алынатын қаражат қалдықтарының сомасы көрсетiледi. Өткен жылға арналған N 4 нысанның есептi кезеңiне 010 және 011 жолдары есептің 170, 171-жолдарына сәйкес келуi тиiс.
"Бiр жылға смета бойынша бекiтiлгенi" бағаны бойынша мемлекеттiк мекеменiң бекiтiлген шығыстар сметасының деректер, "Жыл басынан берi смета бойынша бекiтілгенi" бағаны - бойынша есептi күнге жыл басынан бергi смета бойынша бекiтiлген деректер көрсетiледi, 6-бағанда - iс жүзiндегi шығыстар, 7-бағанда - өспелi жиынымен жыл басынан бергi түсiмдер мен кассалық шығыстардың сомасын көрсету керек."
2) он төртiншi абзацтағы "үмiтсiз борыштар мен" деген сөздер "өндiріп алу үшiн нақты емес дебиторлық берешектiң және" деген сөздермен ауыстырылсын.
21. Мынадай мазмұндағы 4.22-1-тармақпен толықтырылсын:
"N 4 жиынтық нысан Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтерiн
сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
4.22-1. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi "Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" 4-нысаны бойынша есепте көрсетiлген деректердің негiзiнде "Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн сатудан алынатын қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" 4-жиынтық нысаны бойынша жиынтық түрде есеп жасайды.
N 4-жиынтық нысан тоқсандық және жылдық есеп-қисап болып табылады.

22. В пункте 4.23:
1) в названии формы и в абзацах первом, втором после слова "помощи" дополнить словами "и сумм страховой выплаты";
2) абзац третий изложить в следующей редакции:
"В графах 3, 4, 5 показывается поступление и расходование средств по видам сумм от спонсорской и благотворительной помощи, в графе 6 показывается поступление и расходование сумм страховой выплаты, графа 7 - итоговая.";
3) в абзаце седьмом после слова "произведенных" дополнить словом "кассовых";
4) дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"По строке 140 - показывается сумма, перечисленная в доход бюджета.".
23. Пункт 4.24 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"По строке 140 показывается сумма, перечисленная в доход бюджета.".
24. В пункте 4.25:
1) в заголовке цифру "0503014" заменить цифрой "0503047";
2) в абзаце седьмом цифру "105" заменить цифрой "104".
25. Дополнить пунктами 4.28-1, 4.28-2 следующего содержания:
"Форма N 7 - Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские расходы
4.28-1. Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские расходы, должны представить в сводном виде "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские расходы" по форме N 7 в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, последний представляет отчет в сводном виде в составе бухгалтерской отчетности в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. В форме N 7 отражаются представительские расходы, произведенные за счет средств, выделенных из республиканского бюджета, в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан и согласованным в Правительстве Республики Казахстан.
В графе 3 "Утверждено по смете" показывается сумма представительских расходов, утвержденная по смете, в графе 4 "Кассовые расходы" показываются суммы произведенных кассовых расходов, в графе 5 "Остаток неиспользованного лимита" показывается остаток неиспользованного лимита. Кроме того, справочно показывается сумма выделенного лимита.
Форма отчетности - квартальная и годовая.
Форма N 8-вп Отчет о выплате пенсии, государственных
социальных пособий, специальных государственных пособий
и пособий на погребение
4.28-2. Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий и пособий на погребение по форме N 8-вп представляют в составе бухгалтерского отчета: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан; областные, городов Астаны, Алматы департаменты (управления), районные (городские) отделы труда, занятости и социальной защиты населения - в соответствующие местные финансовые органы. В форме отчета в графе 3 показывается сумма выделенных лимитов с начала отчетного периода соответственно из республиканского бюджета - по казначейским разрешениям или из местных бюджетов - по финансовым разрешениям, в графе 4 - поступление бюджетных средств на расчетный счет Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" или его филиалов (далее - ГЦВП), в графе 5 - перечисление суммы платежным поручением ГЦВП в банк второго уровня или организацию, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций (далее - банк), в графе 6 - показываются суммы, зачисленные банком на лицевые счета получателей.
Форма отчетности - квартальная и годовая.".

22. 4.23-тармақта:
1) нысанның атауындағы және бiрiншi, екiншi абзацтарындағы "сомалар" деген сөзден кейiн "және сақтандыру төлемiнің сомасын" деген сөздермен толықтырылсын;
2) үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
3, 4, 5-бағандарда демеушiлiк және қайырымдылық көмектен алынатын соманың түрлерi бойынша қаражаттың түсуi мен жұмсалуы көрсетiледi, 6-бағанда сақтандыру төлемi сомасының түсуi мен жұмсалуы көрсетiледi, 7-баған - жиынтық баған."
3) жетiншi абзацтағы "жүргiзiлген" деген сөзден кейiн "кассалық" деген сөзбен толықтырылсын;
4) мынадай мазмұндағы сегiзiншi абзацпен толықтырылсын:
"140-жол бойынша - бюджеттің кiрiсiне аударылған сома көрсетiледi.".
23. 4.24-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"140-жол бойынша - бюджеттің кiрiсiне аударылған сома көрсетiледi.".
24. 4.25-тармақта:
1) тақырыбындағы "0503014" деген сан "0503047" деген санмен ауыстырылсын;
2) жетiншi абзацтағы "105" деген сан "104" деген санмен ауыстырылсын.
25. Мынадай мазмұндағы 4.28-1, 4.28-2-тармақтармен толықтырылсын:
"N 7 нысан - Өкiлдi шығыстарға бөлiнген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
4.28-1. Өкiлдi шығыстарға қаражат алған бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жиынтық түрде Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне N 7 нысан бойынша "Өкiлдi шығыстарға бөлiнген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп" беруi тиiс, соңғысы есептi жиынтық түрде бухгалтерлiк есептiлiк құрамында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне тапсырады. N 7 нысан бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жасаған және Қазақстан Республикасының Үкiметiнде келiсiлген Iс-шаралар жоспарына сәйкес республикалық бюджеттен бөлiнген қаражаттың есебiнен жүргiзiлген өкiлдi шығыстар көрсетiледi.
"Смета бойынша бекiтiлгенi" 3-бағанында смета бойынша бекiтiлген өкiлдi шығыстарының сомасы көрсетiледi, "Кассалық шығыстар" 4-бағанында жүргiзiлген кассалық шығыстардың сомасы көрсетiледi, "Пайдаланылмаған лимиттiң қалдығы" 5-бағанында пайдаланылмаған лимиттiң қалдығы көрсетiледi. Бұдан басқа, бөлiнген лимиттiң сомасы анықтама түрiнде көрсетiледi.
Есеп-қисап нысаны - тоқсандық және жылдық.
N 8 зт нысаны Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк
жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды және
жерлеуге арналған жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
4.28-2. Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды және жерлеуге арналған жәрдемақыларды төлеу туралы есептi бухгалтерлiк есептiң құрамында N 8-вп нысаны бойынша: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне; облыстық, Астана, Алматы қалаларының Еңбек, жұмыспен қамтамасыз ету және әлеуметтiк қорғау департаменттерi (басқармалары), аудандық (қалалық) бөлiмдерi - тиiстi жергiлiктi қаржы органдарына тапсырады. 3-бағандағы есептiң нысанында есептi кезеңнiң басынан берi тиiсiнше қазынашылық рұқсаттар бойынша республикалық бюджеттен немесе қаржылық рұқсаттар бойынша - жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген лимиттердiң сомасы көрсетiледi, 4-бағанда - "Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының (ЗТМО) есеп шотына бюджеттiк қаражаттың түсуi, 5-бағанда - ЗТМО-ның төлем тапсырмасымен екiншi деңгейдегi банкке немесе банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымдарға (бұдан әрi - банк) соманың аударылуы, 6-бағанда - алушылардың дербес шоттарына банк аударған сома көрсетiледi.
Есеп-қисап нысаны - тоқсандық және жылдық.

26. В пункте 4.29:
1) в названии формы после слова "средств" дополнить словом ", активов";
2) в абзаце четвертом:
после слова "денег" дополнить словом ", активов";
после слов "от порчи" дополнить словами "активов и";
3) дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"По строке 051 показывается сумма недостачи денежных средств, списанная за счет государственного учреждения в отчетном году.".
27. В пункте 4.34:
1) в названии формы N 16 и в тексте после слова "займам" дополнить словом ", грантам";
2) дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Администраторам республиканских бюджетных программ форму 16 "Отчет по внешним займам, грантам" необходимо представить для проверки и визирования в Департамент государственного заимствования Министерства финансов Республики Казахстан.".
28. Пункт 4.36 дополнить абзацем первым следующего содержания:
"Форма N 046 "Разрешение администратора бюджетных программ, о распределении лимитов по республиканскому бюджету" формируется в том случае, когда администратором республиканских бюджетных программ финансирование, распределенное по подведомственным государственным учреждениям, произведено в конце месяца, и выделенные этим разрешением лимиты зачислены территориальными органами Казначейства в следующем месяце, представляется государственным учреждениям.".
29. В пункте 4.38 слова ", и прикладывают к пояснительной записке" исключить.
30. Пункт 4.39 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"По строке 140 - внесено в доход бюджета.".
31. Дополнить пунктами 4.40, 4.41, 4.42 следующего содержания:
"Форма N 3 Информация о расходовании средств администраторами
Республиканских бюджетных программ
4.40. Администраторы республиканских бюджетных программ и иные организации, получающие финансирование из бюджета, представляют информацию о расходовании средств по республиканскому бюджету по форме N 3, полученную от Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, заверив подписями руководителя и главного бухгалтера, в сроки, установленные для сдачи бухгалтерского отчета.
Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по
расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов,
государственных учреждений, содержащихся за счет
республиканского бюджета
4.41. На основании результатов инвентаризации расчетов с дебиторами и кредиторами государственным учреждениям, содержащимся за счет республиканского бюджета, необходимо в составе бухгалтерского отчета представить аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов на отчетную дату в тенге. Аналогично администраторами республиканских бюджетных программ в составе бухгалтерского отчета исполнения сметы расходов представляются сводные данные в тысячах тенге.
При заполнении следует иметь в виду, что дебиторская и кредиторская задолженность показывается в балансе исполнения сметы расходов развернуто, т.е. расчеты с дебиторами - в активе баланса, расчеты с кредиторами - в пассиве баланса.
Территориальным органам Казначейства при проверке бухгалтерского отчета государственных учреждений необходимо сверить по всем субсчетам суммы, отраженные в аналитических данных о состоянии кредиторской задолженности, с суммами, отраженными в разделах III "Расчеты", V "Финансирование капитального строительства" пассива баланса исполнения сметы расходов.
Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности
по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов,
государственных учреждений, содержащихся за счет
местных бюджетов

26. 4.29-тармақта:
1) нысанның атауындағы "қаражаттардың," деген сөзден кейiн "активтердің" деген сөзбен толықтырылсын;
2) төртiншi абзацта:
"ақша" деген сөзден кейін ", активтер" деген сөзбен толықтырылсын;
", сондай-ақ" деген сөзден кейiн "активтердің және" деген сөздермен толықтырылсын;
3) мынадай мазмұндағы жетіншi абзацпен толықтырылсын:
"051-жол бойынша ақша қаражатының жетiспейтiн, есептi жылы мемлекеттiк мекеменің есебiнен есептен шығарылған сомасы көрсетiледi.".
27. 4.34-тармақта:
1) N 16 нысанның атауындағы және мәтiнiндегi "заемдар" деген сөзден кейiн "гранттар" деген сөзбен толықтырылсын;
2) мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi 16 "Сыртқы заемдар, гранттар бойынша есеп" нысанын тексеру және бұрыштама қою үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк қарыз алу департаментiне тапсыруы қажет.".
28. 4.36-тармақ мынадай мазмұндағы бiрiншi абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджет бойынша лимиттердi бөлу туралы бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінің рұқсаты" N 046 нысаны республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бағынысты мемлекеттiк мекемелер бойынша бөлiнген қаржыландыруды айдың аяғында жүргiзген және осы рұқсатпен бөлiнген лимиттердi келесi айда Қазынашылықтың аумақтық органдары есепке алған жағдайда, мемлекеттiк мекемелерге тапсырылады.".
29. 4.38-тармақтағы "және түсiндiрме жазбаға жапсырады" деген сөздер алынып тасталсын.
30. 4.39-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"140-жол бойынша - бюджеттің кiрiсiне енгiзiлдi.".
31. Мынадай мазмұндағы 4.40, 4.41, 4.42-тармақтармен толықтырылсын:
"N 3 нысан Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің қаражатты жұмсауы туралы ақпарат
4.40. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және бюджеттен қаржыландыру алған өзге де ұйымдар басшының және бас бухгалтердің қолдарымен куәландырып, бухгалтерлiк есеп тапсыру үшiн белгiленген мерзiмдерде N 3 нысан бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнен алынған республикалық бюджеттiк бағдарлама бойынша қаражаттың жұмсалуы туралы ақпаратты тапсырады.
Республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк
мекемелердiң шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу
баптары жөнiндегi кредиторлық берешектiң жай-күйi туралы
талдамалы деректер
4.41. Дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысуды түгендеу қорытындыларының негiзiнде республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер бухгалтерлiк есептің құрамында есептi кезеңде теңгемен шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешектің жай-күйi туралы талдамалы деректердi беруi қажет. Сол сияқты республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi шығыстар сметасын орындаудың бухгалтерлiк есебiнің құрамында мың теңгемен жиынтық деректер бередi.
Толтыру кезiнде дебиторлық және кредиторлық берешек шығыстар сметасын орындау балансында толығынан, яғни дебиторлармен есеп айырысу - баланс активiнде, кредиторлармен есеп айырысу - баланстың пассивiнде көрсетiледi.
Мемлекеттiк мекемелердің бухгалтерлiк есебiн тексеру кезiнде Қазынашылықтың аумақтық органдары барлық қосалқы шоттар бойынша кредиторлық берешектің жай-күйi туралы талдамалы деректерде көрсетiлген соманы шығыстар сметасын орындау балансы пассивiнің III "Есеп айырысу", V "Күрделi құрылысты қаржыландыру" бөлiмдерiнде көрсетiлген сомамен салыстыруы қажет.
Жергiлiктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк
мекемелердiң шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу
баптары жөнiндегi кредиторлық берешектiң жай-күйi туралы
талдамалы деректер

4.42. Порядок заполнения вышеназванной формы аналогичен порядку заполнения формы "Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов, государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета".
32. Перечень форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений изложить в новой редакции согласно Приложению N 1 к настоящему приказу.
33. В Схему согласования основных показателей по формам годового и квартальных бухгалтерских отчетов об исполнении смет расходов государственных учреждений (Приложение N 2) внести следующие изменения и дополнения:
1) в графе 2 слова "Форма 2 (зачет) "Отчет об исполнении сметы расходов государственного учреждения" и пункт 13 исключить;
2) в графе 1 пункт 5 после цифры "4" дополнить словами "плюс строка 481 графа 4";
3) дополнить графы 1 и 2 после пункта 7 пунктом 7.1 следующего содержания: графу 1 "7.1. Строка 341 графа 4 минус графа 3 плюс строка 211 графа 4 минус графа 3 плюс строка 239 графа 4 минус графа 3"; графу 2 "7.1. Строка 491 графа 4 минус графа 3";
4) в графе 1 пункта 8 после слов "строка 420 графы 3" дополнить словами "плюс строка 331 графа 4 минус строка 331 графа 3";
5) пункт 9 изложить в следующей редакции:
в графе 1 "9. Строка 900 графа 7 плюс графа 8 минус строка 140 графа 4 минус строка 141 графа 4 минус строка 142 графа 4 минус строка 150 графа 4 (квартальный отчет), в графе 2 "9. Строка "Всего" графа 6";
6) в графе 1 пункта 12 после цифры "7" дополнить словами "минус строка 152 графа 4";
7) в графе 2 пункта 35 и в графах 1 и 2 пункта 56 в названии формы N 15 "Отчет о недостачах и хищениях денежных средств и материальных ценностей в государственных учреждениях" после слова "средств" дополнить словом ", активов";
8) в графах 1 и 2 после пункта 35.2 дополнить следующими пунктами:
в графе 1 "35.2.1. Строка 239 графа 4 минус графа 3 плюс строка 341 графа 4 минус графа 3" соответственно в графе 2 "35.2.1. Строка 050 графа 5";
в графе 1 "35.2.2. Строка 491 графа 4 минус графа 3" соответственно в графе 2 "35.2.2. Строка 040 графа 5";
9) в графах 1 и 2 пункта 36 после цифры "6" дополнить цифрой "7";
10) в графе 2 пункта 37 после цифры "140" дополнить словами "минус строка 141";
11) в графе 2 пункта 38 после слов "строка 020" дополнить словами "строка 030", после слов "строка 050" дополнить словами "строка 140";

4.42. Жоғарыда аталған нысанды толтыру тәртiбi "Республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешек туралы талдамалық деректерi" нысанын толтыру тәртiбiне ұқсас.".
32. Мемлекеттiк мекемелердің бухгалтерлiк есебiнің жылдық, тоқсандық нысандарының тiзбесi осы бұйрықтың N 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
33. Мемлекеттiк мекемелердің шығыстар сметаларының орындалуы туралы бухгалтерлiк есебiнің жылдық және тоқсандық нысандары бойынша негiзгi көрсеткiштердiң келiсу сұлбасына (N 2 қосымша) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 2-бағандағы "Мемлекеттiк мекемелердің шығыстар сметаларының орындалуы туралы есеп" 2-нысаны (есепке алу)" деген жолдар және 13-тармақ алынып тасталсын;
2) 1-бағандағы 5-тармақ "4" деген саннан кейiн "481-жол 4-баған қосу" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 1 және 2-бағандар 7-тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы 7.1-тармақпен толықтырылсын: 1-бағанды "341-жол 4-баған шегеру 3-баған қосу 211-жол 4-баған шегеру 3-баған қосу 239-жол 4-баған шегеру 3-баған"; 2-бағанды "7.1. 491-жол 4-баған шегеру 3-баған";
4) 8-тармақтың 1-бағанындағы "420-жол 3-баған" деген сөздерден кейiн "қосу 331-жол 4-баған шегеру 331-жол 3-баған" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1-бағандағы "9. 900-жол 7-баған қосу 8-баған шегеру 140-жол 4-баған шегеру 141-жол 4-баған шегеру 142-жол 4-баған шегеру 150-жол 4-баған (тоқсандық есеп), 2-бағанда "9. "Барлығы" жол 6-баған;
6) 12-тармақтың 1-бағанындағы "7" деген саннан кейiн "шегеру 152-жол 4-баған" деген сөздермен толықтырылсын;
7) 35-тармақтың 2-бағанындағы және 56-тармақтың 1 және 2-бағандардағы "Мемлекеттiк мекемелерде ақшалай қаражаттар мен материалдық құндылықтардың жетiспеушiлiгi мен ұрлануы туралы есеп" 15-нысанның атауындағы "қаражаттардың" деген сөзден кейiн "активтердің" деген сөзбен толықтырылсын;
8) 1 және 2-бағандардағы 35.2-тармақтан кейiн мынадай тармақтармен толықтырылсын:
1-бағанда "35.2.1. 239-жол 4-баған шегеру 3-баған қосу 341-жол 4-баған шегеру 3-баған" тиiсiнше 2-бағанда "35.2.1. 050-жол 5-баған";
1-бағанда "35.2.2. 491-жол 4-баған шегеру 3-баған" тиiсiнше 2-бағанда "35.2.2. 040-жол 5-баған";
9) 36-тармақтың 1 және 2-бағандарындағы "6" деген саннан кейiн "7" деген санмен толықтырылсын;
10) 37-тармақтың 2-бағанындағы "140" деген саннан кейiн "шегеру 141-жол" деген сөздермен толықтырылсын;
11) 38-тармақтың 2-бағанында "020-жол" деген сөздерден кейiн "030-жол" деген сөздермен толықтырылсын, "050-жол" деген сөздерден кейiн "140-жол" деген сөздермен толықтырылсын;

12) дополнить графы 1 и 2 после пункта 38 пунктом 38.1 следующего содержания: графу 1 "Форма N 4 "внебюдж." "Отчет по внебюджетным фондам" "38.1. Строка 170 графа 3"; графу 2 "Форма N 4 "внебюдж." "Отчет по внебюджетным фондам" "38.1. Строка 010 плюс строка 020 минус строки 050, 140 графа 3";
13) в графе 2 пункта 39 после цифры "050" дополнить словами "минус строка 140".
Произвести замену следующих форм бухгалтерской отчетности:
форму N 1 (0503001) Баланс исполнения сметы расходов формой N 1 (0503001) Баланс исполнения сметы расходов; форму N 2 (0603008) Отчет об исполнении сметы расходов организации формой N 2 (0603008) Отчет об исполнении сметы расходов государственного учреждения; форму N 4 (0503041) Отчет об исполнении сметы по специальным средствам формой N 4 (0503041) Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений; форму N 4-сводная (0503042) Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений формой N 4-сводная Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственных учреждений; форму N 4-внебюдж. Отчет по внебюджетным фондам формой N 4-внебюдж. Отчет по внебюджетным фондам; форму N 4-д Отчет по депозитным средствам формой N 4-д Отчет по депозитным средствам; форму N 4-сп Отчет о движении средств спонсорской и благотворительной помощи формой N 4-сп Отчет о движении средств спонсорской и благотворительной помощи и сумм страховой выплаты; форму N 4-в (0503047) Отчет о движении фонда валютных средств формой N 4-в (0503047) Отчет о движении фонда валютных средств; форму N 15 Отчет о недостачах и хищениях денежных средств и материальных ценностей в государственных учреждениях формой N 15 Отчет о недостачах и хищениях денежных средств, активов и материальных ценностей в государственных учреждениях; форму N 16 Отчет по внешним займам формой N 16 Отчет по внешним займам, грантам; в новой редакции согласно приложениям.
Ввести формы бухгалтерской отчетности:
форма N 7 Отчет об использовании средств, выделенных на представительские расходы; форма N 8-вп Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий и пособий на погребение; форма N 3 Информация о расходовании средств администраторами республиканских бюджетных программ; Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета; Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения сметы расходов государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов; согласно приложениям.
Приложение 1
к приказу Министерства финансов
Республики Казахстан
от ______ N _____
ПЕРЕЧЕНЬ
форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений
___________________________________________________________________________
Номера форм    !
_____________________!
Годовая и  ! Годовая!
квартальная !        !               Наименование форм
__________________________________________________________________________
1      !    2   !                       3
__________________________________________________________________________
1                Баланс исполнения сметы расходов со справкой о
движении сумм финансирования из бюджета
2                Отчет об исполнении сметы расходов государственного
учреждения
2-(отзыв)           Отчет об исполнении сметы расходов государственного
учреждения с отметкой "отзыв"
4                Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственного
учреждения
4-сводная           Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственных
учреждений
4в    Отчет о движении фонда валютных средств
4-внебюдж.          Отчет по внебюджетным фондам
4-д              Отчет по депозитным средствам
4-сп             Отчет о движении средств спонсорской и
благотворительной помощи, сумм страховой выплаты
5     Отчет о движении активов
6     Отчет о движении материальных ценностей
7                Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские расходы
8-вп             Отчет о выплате пенсии, государственных социальных
пособий, специальных государственных пособий и
пособий на погребение
15     Отчет о недостачах и хищениях денежных средств,
активов и материальных ценностей в государственных
учреждениях
16               Отчет по внешним займам, грантам
1     Ведомость о полученных из республиканского бюджета
средствах с распределением сумм по распорядителям
лимитов
2     Сводная ведомость о полученных из республиканского
бюджета средствах
032-А    Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по
республиканскому бюджету
132-А    Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по местному
бюджету
О46              Разрешения администратора бюджетных программ,
о распределении лимитов по республиканскому
бюджету
О47              Ведомость контроля полноты распределения лимитов,
выделенных из республиканского бюджета
146              Финансовое разрешение, подлежащее распределению по
местному бюджету
Справка об использовании средств, выделенных из
резервов Правительства Республики Казахстан и
местных исполнительных органов
3               Информация о расходовании средств администраторами
республиканских бюджетных программ
Аналитические данные о состоянии кредиторской
задолженности по расчетным статьям баланса
исполнения сметы расходов государственных
учреждений, содержащихся за счет республиканского
бюджета
Аналитические данные о состоянии кредиторской
задолженности по расчетным статьям баланса
исполнения сметы расходов государственных
учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов
___________________________________________________________________________
Примечание: Отдельные формы отчетности могут не заполняться по
причине отсутствия бухгалтерских операций в отчетном
периоде, а также отсутствия данных об остатках на начало
года и на отчетную дату, при этом в пояснительной записке
необходимо указать эти формы.
Утверждена
Министерством финансов Республики Казахстан
Баланс
исполнения сметы расходов
Код
___________
Форма N 1   по ОКУД    О503001
___________
Государственное учреждение _________________      по ОКПО  ___________
на "____"____________ ____г.      Дата     ___________
Периодичность: годовая, квартальная _____________ по ОКУД  ___________
Единица измерения _______________________________ по СОЕИ  ___________
Контрольная сумма _______________________________          ___________
______________________________________________________________________
Актив                    ! Код  ! на начало !    на
!строки! отчетного ! отчетную
!      !    года   !   дату
________________________________________!______!___________!____________
1                     !   2  !     3     !     4
________________________________________!______!___________!____________
I. Активы

12) 1 және 2-бағандар 38-тармақтардан кейiн мынадай мазмұндағы 38.1-тармақпен толықтырылсын: 1-бағанды "N 4 (бюджтыс) нысан "Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп" "38.1. 170-жол 3-баған"; 2-бағанды "N 4 (бюджеттен тыс) нысан "Бюджеттен тыс қорлар жөнiндегi есеп" "38.1. 010-жол қосу 020-жол шегеру 050, 140-жолдар 3-баған";
13) 39-тармақтың 2-бағанындағы "050" деген саннан кейiн "шегеру 140-жол" деген сөздермен толықтырылсын.
Қосымшаларға сәйкес бухгалтерлiк есептің мынадай нысандарын
ауыстыру жүргiзiлсiн:
Шығыстар сметасының орындалу балансы N 1 нысаны (0503001) Шығыстар сметасының орындалу балансы N 1 нысанына;
Ұйымдар сметалары шығыстарының орындалуы туралы есеп N 2 нысаны (0603008) Мемлекеттiк мекеме сметалары шығыстарының орындалуы туралы есеп N 2 (0603008) нысанына;
Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалуы туралы есеп N 4 нысаны (0503041) Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтер көрсетуден алынған қаражаттардың орындалуы туралы есеп N 4 нысанына (0503041);
Арнаулы қаражаттар бойынша сметалардың орындалуы бойынша есеп N 4 жиынтық нысаны (0503042) Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызмет көрсетуден алынған қаражаттарды пайдалануы туралы есеп N 4 нысанына;
Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп N 4 бюджтыс нысаны Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп N 4 бюджтыс нысанына;
Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп N 4д нысаны Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп N 4д нысанына;
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының қозғалысы туралы есеп 4-дк нысаны Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының және сақтандыру төлемдерi сомаларының қозғалысы туралы есеп 4-дк нысанына;
Валюталық қаражаттар қорының қозғалысы туралы есеп N 4-в (0503047) нысаны Валюталық қаражаттар қорының қозғалысы туралы есеп N 4-в нысанына (0503047);
Мемлекеттiк мекемелерде ақшалай қаражаттардың және материалдық құндылықтардың жетiспеушiлiгi мен ұрлануы туралы есеп N 15 нысаны Мемлекеттiк мекемелерде ақшалай қаражаттардың, активтердің және материалдық құндылықтардың жетiспеушiлiгi мен ұрлануы туралы есеп N 15 нысанына;
Сыртқы заемдар бойынша есеп N 16 нысаны Сыртқы заемдар, гранттар бойынша есеп N 16 нысанына ауыстыру жүргiзiлсiн.
Қосымшаларға сәйкес бухгалтерлiк есептiң мынадай нысандары:
Өкiлдi шығыстарға бөлiнген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп N 7 нысаны;
Зейнетақылар, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар, арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар және жерлеуге арналған жәрдемақылар төлеу туралы есеп N 8-зт нысаны;
Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің қаражатты жұмсауы туралы ақпарат N 3 нысаны;
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу баптары жөніндегі кредиторлық берешектің жай-күйі туралы талдамалы деректер;
Жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің шығыстар сметасын орындау балансының есеп айырысу баптары жөніндегі кредиторлық берешектің жай-күйі туралы талдамалы деректер енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
2001 жылғы 22 мамырдағы
N 267 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есебiнiң
жылдық, тоқсандық нысандарының тiзбесi
___________________________________________________________________________
Нысандардың нөмірі
Жылдық   Жылдық                    Нысандардың атауы
және
тоқсандық
___________________________________________________________________________
1       2                               3
___________________________________________________________________________
1              Бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы
анықтамамен бiрге шығыстар сметасының орындалу балансы
2              Мемлекеттiк мекеменiң шығыстар сметасының орындалуы
туралы есеп
2-(қайта.          Мемлекеттiк мекеменiң шығыстар сметасының орындалуы
рып алу)           туралы есеп "қайтарып алу" белгiсiмен.
4              Мемлекеттiк мекеменiң ақылы қызметтерiн сатудан
алынатын қаражатты пайдалану туралы есеп
4-жиынтық          Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн көрсетудi
сатудан алатын қаражатты пайдалану туралы есеп
4-в     Валюталық қаражат қорының қозғалысы туралы есеп
4-бюд.тыс          Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
4-д             Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп
4-дк            Демеушілiк және қайырымдылық көмек қаражаттарының
сақтандыру төлемi сомасының қозғалысы туралы есеп
5      Активтердiң қозғалысы туралы есеп
6      Материалдық құндылықтардың қозғалысы туралы есеп
7              Өкiлдi шығыстарға бөлiнген қаражаттарды пайдалану туралы
есеп
8-зт             Зейнетақылар, мемлекеттiк әлеуметтік жәрдемақылар,
арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар және жерлеуге арналған
жәрдемақылар төлеу туралы есеп
15      Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қаражаттар, активтер мен
материалдық құндылықтардың жетiспеушiлiгi мен ұрлану
туралы есеп
16              Сыртқы заемдар, гранттар бойынша есеп
1      Лимиттердi бөлушiлер бойынша сомаларды бөле отырып
республикалық бюджеттен алынған қаражаттар туралы
тiзiмдеме
2      Республикалық бюджеттен алынған қаражаттар туралы
жиынтық тiзiмдеме
032-А     Республикалық бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi
ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар
қозғалысының тiзiмдемесi
132-А     Жергілiктi бюджет бойынша алынған мiндеттемелердi
ескере отырып бөлiнген лимиттер және кассалық шығыстар
қозғалысының тiзiмдемесi
046              Республикалық бюджет бойынша лимиттердi бөлу туралы
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң рұқсаты
047              Республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердiң толығымен
бөлiнуiне бақылау жасау тiзiмдемесi
146              Жергiлiктi бюджет бойынша бөлуге жататын қаржылық
рұқсаттар
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi
атқарушы органдардың резервiнен бөлiнген қаражаттарды
пайдалану туралы анықтама
3                Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнiң
қаражаттарды жұмсауы туралы ақпарат
Республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк
мекемелердiң шығыстар сметасын орындауы балансының есеп
айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешектердiң
жай-күйi туралы талдамалы деректемелер
Жергiлiктi бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттік
мекемелердiң шығыстар сметасын орындауы балансының есеп
айырысу баптары жөнiндегi кредиторлық берешектердiң
жай-күйi туралы талдамалы деректемелер
___________________________________________________________________________
Ескерту: Есептіліктің жеке нысандары есепті кезеңде бухгалтерлік
операциялардың болмауына, сондай-ақ жылдың басында және есепті күні
қалдықтар туралы деректердің болмауына байланысты толтырылмауы мүмкін, бұл
ретте түсіндірме жазбада осы нысандарды көрсету қажет.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бекіткен
Шығыстар сметасының орындалу
БАЛАНСЫ
_________
Коды
N 1-нысан    ЕҚБС бойынша    _________
503001
Мемлекеттiк мекеме _________________________     ҚҰБС бойынша    _________
_________ жылғы "__"_________  Күні           _________
Кезеңi: жылдық, тоқсандық ______________________ ЕҚБС бойынша    _________
Өлшем бiрлiгi __________________________________ ӨББЖ бойынша    _________
Бақылау сомасы _______________________________________
___________________________________________________________________________
Жол   есепті  есепті
АКТИВ                               коды  жылдың  күнгі
басын.
дағы
___________________________________________________________________________
1                                   2     3       4
___________________________________________________________________________
1. Активтер

Активы (010-013, 015-019)                  О10
Нематериальные активы (014)                О11
II. Материальные запасы
Изделия производственных (учебных)
мастерских (030)                           О20
Продукты подсобных (учебных)
сельских хозяйств (031)                    О30
Материалы длительного использования
для научных исследований и на
лабораторном испытании (043)               О40
Молодняк животных и животные на
откорме (050)                              О60
Материалы и продукты питания (060-069)     О70
III. Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы
Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы (070-073)                         О80
IV. Затраты на производство
и другие цели
Затраты производственных (учебных)
мастерских (080)                           О90
Затраты подсобных (учебных)
сельских хозяйств (081)                    100
Затраты на изготовление
экспериментальных устройств (083)          120
Затраты по изготовлению и переработке
материалов (084)                           130
V. Денежные средства
Открытые лимиты на расходы госучреждения,
для перевода подведомственным
учреждениям и на другие
мероприятия (090)                          140
Открытые лимиты в пути (091)               141
Открытые лимиты на расходы
администратора республиканских
бюджетных программ за счет лимитов,
выделенных другому администратору
республиканских бюджетных
программ (092)                             142
Открытые лимиты на капитальные
вложения (093)                             150
Лимиты отозванных (взысканных) средств
нецелевого использования (095)             152
Открытые лимиты за счет других
бюджетов (096)                             160
Лимиты по операциям, связанным с товарной
или натуральной частью поступлений в
респуб.бюджет и расходованием их (098)     161
Открытые лимиты на расходы по проектам за
счет внешних займов и грантов (099)        162
Лимиты на расходы госучреждения, для
перевода подведомственным учреждениям
и на другие мероприятия (100)              170
Лимиты на капитальные вложения (103)       171
Лимиты по операциям, связанным с товарной
или натуральной частью поступлений в
местный бюджет и расходованием их (108)    172
Средства заказчика на спецсчете в банке
для расчетов с подрядчиком по капитальным
вложениям (109)                            180
Текущий счет для спонсорской
и благотворительной помощи, и для
зачисления страховой выплаты (110)         190
Текущий счет для средств от платных

Активтер (010 - 013, 015 - 019)..................       О10
Материалдық емес активтер (014).......................  О11
II. Материалдық қорлар
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының бұйымдары (030).....  О20
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнiмдерi (031)..........  О30
Ғылыми-зерттеу және лабораториялық сынақ үшiн ұзақ
уақыт пайдаланылатын материалдар (043)................ О40
Жануарлардың жас төлдерi және бордақылаудағы малдар (050).................................................. О60
Материалдар мен азық-түлiк өнiмдерi (060 - 069).......  О70
III. Арзан құнды және тез тозатын заттар
Арзан құнды және тез тозатын заттар (070 - 073).......  О80
IV. Өндiрiске және басқа да мақсаттарға арналған
шығындар
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының шығындары (080) ....  О90
Қосалқы (оқу) ауыл шаруашылығы шығындары (081)........  100
Тәжiрибелiк қондырғыларды дайындауға арналған
шығындар (083) ........                                 120
Материалдарды дайындау және ұқсату жөнiндегi
шығындар (084).......                                   130
V. Ақшалай қаражаттар
Меммекеменiң шығыстарына, ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарға және басқа да шараларға аударуға арналған
ашылған лимиттер (090)................................. 140
Жолдағы ашылған лимиттер (091).................         141
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың басқа
әкiмшiлерiне лимиттердiң есебiнен республикалық
бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнiң шығыстарына
арналған ашық лимиттер (092)..................          142
Күрделi салымға арналған ашық лимиттер (093)..........  150
Мақсатсыз пайдаланудың қайтарып алынған
(өндiрiп алынған) қаражаттардың лимиттерi (095)         152
Басқа бюджеттердiң есебiнен ашылатын лимиттер (096)...  160
Республикалық бюджетке түсетiн түсімдердiң тауарлық
немесе заттай бөлiгіне және оларды жұмсауға байланысты
операциялар бойынша лимиттер (098)..................... 161
Сыртқы заемдардың және гранттардың есебiнен жасалатын
жобалар бойынша шығыстарға арналған ашық лимиттер (099) 162
Меммекеменiң шығыстарына, ведомстволық бағыныстағы
мекемелерге және басқа да шараларға аудару үшiн
лимиттер (100)......................................... 170
Күрделi жұмсалымға арналған ашық лимиттер (103)........ 171
Жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердiң тауарлық немесе
заттай бөлiгiне және оларды жұмсауға байланысты
операциялар бойынша лимиттер (108)..................... 172
Күрделi жұмсалым бойынша мердiгермен есеп айырысу үшін
тапсырысшының арнаулы шотындағы қаражаттары (109).... ..180
Демеушілік және қайырымдылық көмек үшiн және сақтандыру
төлемiн есептеу үшiн ағымдағы шот (110)................ 190
Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынған қаражаттарға

услуг (111)                                200
Депозитный счет (112)                      210
Специальный счет по внешним займам
и грантам (113)                            211
Специальный счет софинансирования (114)    212
Расчетный счет (115)                       213
Валютный счет (118)                        215
Касса (120)                                220
Аккредитивы (130)                          230
Денежные документы (132)                   231
Финансовые вложения (134)                  232
VI. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов и грантов (151)             239
Расчеты по частичной оплате заказов на
опытно-конструкторские разработки по
бюджетной тематике (152)                   240
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги (153)            241
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157)                             261
Расчеты по взносам социального
налога (159)                               262
Расчеты с подотчетными лицами (160)        270
Расчеты по недостачам (170)                280
Расчеты по обязательному социальному
обеспечению (171)                          290
Расчеты по специальным видам
платежей (172)                             300
Расчеты по платежам в бюджет (173)         301
Расчеты по средствам, полученным на
кредитование субъектов малого и среднего
бизнеса (175)                              302
Расчеты с прочими дебиторами в пределах
утвержденной сметы (178)                   310
Расчеты в порядке авансовых платежей (179) 320
Расчеты, связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188)        321
Расчеты по выплате пенсий и гос.соц.
пособий  (191)                             322
Расчеты по трансфертам на обязат.соц.
обеспечение (192)                          323
Расчеты по обязат.пенс.взносам в накоп.
пенс. фонды (198)                          324
Расчеты по внутреннему кредитованию (199)  325
VII. Расходы
Расходы по бюджету на содержание
госучреждения и другие мероприятия в

арналған ағымдағы шот (111)............................ 200
Депозиттiк шот (112)................................... 210
Сыртқы заемдар мен гранттар бойынша арнайы шот (113)... 211
Бiрлесiп қаржыландырудың арнайы шоты (114)............. 212
Есеп шот (115)........................................ 213
Валюталық шот (118)................................... 215
Касса (120)........................................... 220
Аккредитивтер (130)................................... 230
Ақшалай құжаттар (132)................................ 231
Қаржылық салымдар (134)............................... 232
VI. ЕСЕП АЙЫРЫСУ
Сыртқы заемдар мен гранттар есебiнен мiндеттемелер бойынша
есеп айырысулар (151)................................. 239
Бюджет тақырыбы бойынша тәжiрибелi-конструкторлық
әзiрлеуге арналған тапсырыстарға бөлiп төлеу бойынша
есеп айырысулар (152)................................. 240
Орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтер үшiн
тапсырысшылармен есеп айырысулар (153) ............... 241
Жұмыстар мен қызмет көрсетулер үшiн тапсырысшылардың
аванстары бойынша есеп айырысулар (157)............... 261
Әлеуметтiк салыққа арналған жарналар бойынша
есеп айырысулар (159).................................  262
Есеп беретiн тұлғалармен есеп айырысулар (160)........  270
Жетiспеушiлiктер бойынша есеп айырысулар (170)........  280
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша
есеп айырысулар (171).................................  290
Төлемдердiң арнайы түрлерi бойынша
есеп айырысулар (172).................................  300
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша
есеп айырысулар (173).................................  301
Шағын және орта бизнес субъектiлерiн несиелендiруге
алынған қаражаттар бойынша есеп айырысулар (175)...... 302
Бекiтiлген сметаның шегiнде басқа дебиторлармен есеп
айырысулар (178)...................................... 310
Жоспарлы төлемдер тәртiбiндегi есеп айырысулар (179)................................................. 320
Ақша айналымынан қолма-қол
тиындарды алуға байланысты есеп айырысулар (188)...... 321
Зейнетақылар мен мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар
төлеу жөнiндегi есеп айырысулар (191)................. 322
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған трансферт.
тер бойынша есеп айырысулар (192)..................... 323
Жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi зейнетақы
жарналары бойынша есеп айырысулар (198)............... 324
Iшкi несиелендiру бойынша есеп айырысулар (199)....... 325
VІІ. ШЫҒЫСТАР
Бекiтiлген сметаның шегiнде мемлекеттiк мекемелердi
ұстауға және басқа шараларға арналған бюджет

пределах утвержденной сметы (200)          330
Расходы по бюджету на содержание
госучреждения за счет лимитов,
выделенных другому администратору
республиканских бюджетных программ (201)   331
Расходы за счет других бюджетов (202)      340
Расходы по проектам, финансируемым за
счет внешних займов и грантов (204)        341
Расходы на содержание гос.учреждения
и другие мероприятия сверх утвержденной
сметы (208)                                342
Расходы к распределению (210)              350
Расходы за счет средств, получаемых от
реализации платных услуг (211)             360
Расходы за счет средств от спонсор. и
благотвор.помощи, за счет страховой
выплаты и прочих средств (213)             370
Расходы за счет прочих фондов (215)        372
Расходы за счет прочих фондов на
капитальные вложения (216)                 373
Расходы за счет валютных средств (220)     375
VIII. Убытки
Убытки (410)                               380
IХ. Затраты на капитальное строительство
Оборудование к установке (040)             390
Строительные материалы для капитального
строительства (041)                        400
Расчеты с поставщиками и
подрядчиками (150)                         410
Расходы по бюджету на капитальные
вложения (203)                             420
Расходы на капитальные вложения и
приобретение оборудования за счет
средств, получаемых от реализации
платных услуг (212)                        430
Баланс                                     440
______________________________________________________________________
Пассив                     ! Код  ! на начало !    на
!строки! отчетного !отчетную
!      !    года   !  дату
________________________________________!______!___________!____________
1                     !   2  !     3     !     4
________________________________________!______!___________!____________
I. Финансирование
Финансирование из бюджета на расходы
госучреждений и другие мероприятия
(230, 140)                                 450
Финансирование из бюджета на расходы
администратора республиканских
бюджетных программ за счет лимитов,
выделенных другому администратору
республиканских бюджетных программ
(233, 141)                                 451
Финансирование за счет других

бойынша шығыстар (200)................................ 330
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың басқа
әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердiң есебiнен мемлекеттiк
мекемелердi ұстауға арналған бюджет бойынша шығыстар
(201 )................................................ 331
Өзге бюджеттердiң есебiнен шығыстар (202 )........... 340
Сыртқы заемдар мен гранттар есебiнен қаржыландырылатын
жобалар бойынша шығыстар (204)........................ 341
Бекiтiлген сметадан тыс мемлекеттiк мекемелердi ұстауға
және басқа шараларға арналған шығыстар (208).......... 342
Бөлуге арналған шығыстар ( 210 )...................... 350
Ақылы қызмет көрсетудi сатудан алынатын қаражаттар
есебiнен шығыстар (211)............................... 360
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаты есебiнен,
сақтандыру төлемi және өзге қаражат есебiнен
шығыстар (213)....................                      370
Өзге қорлар есебiнен шығыстар (215)...................  372
Күрделi салымдарға арналған өзге қорлар есебінен
шығыстар (216)........................................  373
Валюталық қаражаттар есебiнен шығыстар (220)..........  375
VІІI. Залалдар
Залалдар (410)........................................  380
IХ. Күрделi құрылысқа арналған шығыстар
Қондырғыға арналған жабдықтар (040)...................  390
Күрделi құрылысқа арналған құрылыс материалдары (041).  400
Жеткiзiп берушiлермен және мердiгерлермен есеп
айырысулар (150)......................................  410
Күрделi салымдарға бюджет бойынша есеп
айырысулар (203)......................................  420
Ақылы қызметтi сатудан алынатын қаражаттар есебiнен
күрделі салымдарға және жабдықтар сатып алуға
арналған шығыстар (212)                                 430
Баланс................................................  440
___________________________________________________________________________  __________________________________________________________________________
Жол  есепті  есепті
ПАССИВ                              коды  жылдың  күнгі
басын.
дағы
___________________________________________________________________________
1                                  2      3      4
___________________________________________________________________________
1. Қаржыландыру
Мемлекеттiк мекемелердiң шығындарын және басқа да
iс-шараларды бюджеттен қаржыландыру (230, 140)........  450
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың басқа
әкiмшiсіне бөлiнген лимиттер есебiнен республикалық
бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң шығыстарына
арналған бюджеттен қаржыландыру (233, 141)............  451

бюджетов (232, 142)                        460
Средства родителей на содержание
детского учреждения (236)                  470
Прочие средства на содержание
госучреждений (238)                        480
Финансирование проектов из средств
внешних займов и грантов (239)             481
Внутреннее кредитование (247)              482
Кредиты (248)                              490
Внешние займы и гранты (249)               491
II. Фонды и средства целевого назначения
Фонд материального поощрения (240)         510
Фонд производственного и социального
развития (246)                             520
Фонд в активах (250)                       530
Прочие фонды (272)                         533
Фонд валютных средств (273)                534
Фонд в ценных бумагах (274)                535
Износ активов (020)                        540
Износ нематериальных активов (021)         541
Фонд в малоценных и быстроизнашивающихся
предметах (260)                            550
III. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов и грантов (151)             551
Расчеты по частичной оплате заказов на
опытно-конструкторские разработки по
бюджетной тематике (152)                   552
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги (153)            553
Расчеты с кредиторами сверх утвержденной
сметы (154)                                554
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157)                             571
Расчеты по операциям, связанным с товарной
или натуральной частью поступлений
в бюджет и расходованием их (158)          572
Расчеты по взносам социального налога (159)580
Расчеты с подотчетными лицами (160)        581
Расчеты по обязательному социальному
обеспечению (171)                          582
Расчеты по специальным видам
платежей (172)                             590
Расчеты по платежам в бюджет (173)         600
Расчеты по депозитным суммам (174)         610
Расчеты по средствам, полученным на
расходы за счет спонсорской и
благотворительной помощи, страховой

Басқа бюджеттер есебiнен қаржыландыру (232, 142)......  460
Балалар мекемелерiн ұстау үшiн ата-аналардың
қаражаттары (236) ........                              470
Меммекемелердi ұстау үшiн өзге де қаражаттар (238)....  480
Жобаларды сыртқы заемдар мен гранттар қаражатынан
қаржыландыру (239)                                      481
Iшкi несиелендiру (247)..............                   482
Несиелер (248)........................                  490
Сыртқы заемдар мен гранттар (249).....................  491
II. Қорлар мен нысаналы мақсаттағы қаражаттар
Материалдық ынталандыру қоры (240)....................  510
Өндiрiстiк және әлеуметтiк даму қоры (246).........     520
Активтердегi қор (250)................................  530
Басқа да қорлар (272).................................  533
Валюталық қаражат қоры (273)..........................  534
Бағалы қағаздардағы қор (274).........................  535
Активтердiң тозуы (020) ..............................  540
Материалдық емес активтердiң тозуы (021)..............  541
Арзан құнды және тез тозатын заттардағы қор (260).....  550
III. Есеп айырысулар
Сыртқы заемдар мен гранттардың есебiнен мiндеттемелер
бойынша есеп айырысулар (151)..                         551
Бюджет тақырыбы бойынша тәжiрибелi-конструкторлық
әзiрлеуге арналған тапсырмаларға бөлiп төлеу бойынша
есеп айырысулар (152) ................................ 552
Орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтер үшiн
тапсырысшылармен есеп айырысулар (153)                  553
Бекiтiлген сметадан тыс несие берушiлермен есеп
айырысу (154)                                           554
Жұмыстар мен қызмет көрсетулер үшiн тапсырысшылардың
аванстары бойынша есеп айырысулар (157)......           571
Бюджетке түсетiн түсiмдердiң тауарлық немесе заттай
бөлiгiне және оларды жұмсауға байланысты операциялар
бойынша есеп айырысулар (158)......................     572
Әлеуметтiк салыққа арналған жарналар бойынша есеп
айырысулар (159) ...............                        580
Есеп беретiн тұлғалармен есеп айырысулар (160).......   581
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша есеп
айырысулар (171).......                                 582
Төлемдердiң арнаулы түрлерi бойынша есеп
айырысулар (172)                                        590
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша есеп
айырысулар (173)                                        600
Депозиттiк сомалар бойынша есеп айырысулар (174)......  610
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсету,
сақтандыру төлемi есебiнен жұмсалатын шығыстарға
арнап алынған қаражаттар бойынша есеп

выплаты (176)                              620
Расчеты с депонентами (177)                630
Расчеты с прочими кредиторами в пределах
утвержденной сметы (178)                   640
Расчеты с рабочими и служащими (180)       650
Расчеты со стипендиатами (181)             660
Расчеты с рабочими и служащими по
безналичным перечислениям (182-187)        670
Расчеты, связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188)        671
Другие расчеты за выполненные работы (189) 680
Расчеты по выплате пенсий и
государственных социальных пособий (191)   681
Расчеты по трансфертам физическим
лицам (193)                                682
Расчеты по обязательным пенсионным
взносам в накопительные пенсионные фонды
(198)                                      683
IV. Реализация продукции и доходы
Реализация изделий производственных
(учебных) мастерских (280)                 690
Реализация продукции подсобных
(учебных) сельских хозяйств (281)          700
Доходы от реализации платных услуг (400)   720
Прибыль (410)                              730
V. Финансирование капитального строительства
Расчеты с поставщиками и
подрядчиками (150)                         740
Финансирование из бюджета капитальных
вложений (231, 143)                        750
Баланс                                     760
Забалансовые счета
Арендованные активы (01)                   770
Товарно-материальные ценности, принятые
на ответственное хранение (02)             771
Бланки строгой отчетности (04)             772
Списанная задолженность неплатежеспособных
дебиторов (05)                             773
Материальные ценности, оплаченные по
централиз. снабжен. (06)                   774
Задолженность учащихся и студентов за
невозвращенные материальные ценности (07)  775
Переходящие спортивные призы и кубки (08)  776
Путевки (09)                               777
Учебные предметы военной техники (11)      778
Обязательные пенсионные взносы в
накопительные пенсионные фонды (12)        779
Контрольная сумма                          780
___________________________________________________________________________
Справка о движении сумм финансирования из бюджета

айырысулар (176)...                                     620
Депоненттермен есеп айырысулар (177)................    630
Бекiтiлген сметаның шегінде өзге несие берушiлермен
есеп айырысулар (178)...........................        640
Жұмысшылармен және қызметшiлермен есеп айырысулар (180) 650
Стипендиаттармен есеп айырысулар (181)................ 660
Жұмысшылармен және қызметшiлермен қолма-қол ақшасыз
аудару бойынша есеп айырысулар (182-187).............. 670
Ақша айналымынан қолма-қол тиындарды алуға
байланысты есеп айырысулар (188).....                   671
Орындалған жұмыстар үшiн басқа да есеп
айырысулар (189).........                               680
Зейнетақылар мен мемлекеттiк әлеуметтiк
жәрдемақыларды төлеу жөнiндегі есеп айырысулар (191)..  681
Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер бойынша есеп     682
айырысулар (193)...........
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы
жарналары бойынша есеп айырысулар (198)...............  683
IV. Өнiмдердi сату және кiрiстер
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының бұйымдарын
сату (281)....                                          690
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнiмдерiн сату (281)....  700
Ақылы қызмет көрсетудi сатудан түсетiн
түсiмдер (400)..................                        720
Пайда (410)                                             730
V. Күрделi құрылысты қаржыландыру
Берушiлермен және мердiгерлермен есеп айырысу (150)...  740
Күрделi салымдарды бюджеттен қаржыландыру (231, 143)..  750
......................................................
...................................................... ...................................................... Баланс................................................ 760
Баланстан тыс шоттар
Жалға алынған активтер (01)........................... 770
Жауапты сақтауға қабылданған тауарлы-материалдық
құндылықтар (02)......................................  771
Қатаң есеп беру бланкiлерi (04).......................  772
Төлем қабiлетi жоқ дебиторлардың берешегiн есептен
шығару (05)                                             773
Орталықтанд. жабд. б/ша ақысы төленген материалдық
құнд. (06)                                              774
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшiн оқушылар мен
студенттердiң берешегi (07) ..........................  775
Ауыспалы спорттық жүлделер мен кубоктар (08)..........  776
Жолдамалар (09).......................................  777
Әскери техниканың оқу құралдары (11)..................  778
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы
қорлары (12)................                            779
Бақылау сомасы........................................  780
___________________________________________________________________________              ҚАРЖЫЛАНДЫРУ СОМАСЫНЫҢ ҚОЗҒАЛЫСЫ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА

по субсчетам 230; 231; 239 (140; 143)
----------------------------------------------------------------------
Дебет                !  Код   !          Сумма
! строки !--------------------------------
!        !   по смете      !  капитало-
!        !   расходов      !вложения и др.
!        !                 !мероприятия
----------------------------!--------!-----------------!--------------
1                 !    2   !       3         !       4
----------------------------------------------------------------------
Отнесено на счет 173 -
"Расчеты по платежам
в бюджет"                      800
Списано нереальной для
взыскания задолженности        810
Списано недостач. материалов,
принятых за счет гос.
учреждений                     820
Остаток неиспользованных
лимитов, закрытых
31 декабря (1)                 830
Остаток неиспользованных
лимитов по внешним займам,
закрытых 31 декабря (1)        831
Списано затрат по
законченным и сданным в
эксплуатацию объектам
строительства (1)              840
Списано расходов в
отчетном году (1)              850
Списано лимитов, выделенных
в отчетном году за счет
внешних займов (1)             860
Безвозмездно переданные
материальные ценности          870
Передача финансирования
незаконченных объектов
строительства                  871
Всего                          880
Справочно:                     881
----------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
----------------------------------------------------------------------
Кредит                 !  Код   !             Сумма
! строки !--------------------------------
!        !   по смете     ! капитало-
!        !   расходов     !вложения и др.
!        !                !мероприятия
----------------------------------------------------------------------
5                  !   6    !       7        !      8
----------------------------------------------------------------------
Остаток на начало года        890
Открыто лимитов в течение
года (квартала)               900
в т.ч. открытые лимиты в пути 901
Оприходовано излишков
и безвозмездно полученных
материалов                    910
Выплаты, произведенные
в централизованном порядке
вышестоящим распорядителем
лимитов за счет сметы
данных гос.учреждений         920
Перечислено со счета
активов и малоценных
предметов на счет материалов  930
Курсовая разница              940
Открыто лимитов по
внешним займам                941
в т.ч. открытые лимиты по
внешним займам в пути         942
Списано нереальной для
взыскания задолженности       943
Отзыв                         951
в т.ч. отзыв в пути           952
Прочие                        961
Получено финансирование
незаконченных объектов
строительства                 962
Всего                         970
Остаток по субсчету на
конец года (квартала)         980
----------------------------------------------------------------------
(1) В квартальном отчете не заполняют.
М.П.   Руководитель ________________  Главный бухгалтер___________________
(подпись)(фамилия и.о.)              (подпись)(фамилия и.о.)
"___"____________200__г.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Отчет
об исполнении сметы расходов государственного
учреждения
Код
_________
Форма N 2   по ОКУД       О603008
_________
Функциональная группа ___________________________________   _________
Администратор бюджетных программ ______________по ОКПО      _________
Программа________________________________________________   _________
Подпрограмма_____________________________________________   _________
Наименование государственного
учреждения ____________________________________по ОКПО      _________
на _______________________ г.       Дата         _________
Периодичность: годовая, квартальная ___________по ОКУД      _________
Единица измерения _____________________________по СОЕИ      _________
Контрольная сумма
----------------------------------------------------------------------
Наименование            !  Код    ! Утверждено ! Утверждено
специфики расходов         !специфики!  по смете  !  по смете
!         !   на год   ! на отчетный
!         !            !   период
----------------------------------------------------------------------
1                    !    2    !     3      !      4
----------------------------------------------------------------------
Основная заработная плата           111
Дополнительные денежные выплаты     112
Компенсационные выплаты             113
Социальный налог                    121
Взносы на обязательное страхование
гражданско-правовой ответственности
владельцев автотранспортных
средств                             125
Взносы на государственное
обязательное личное страхование
работников государственных
учреждений                          126
Приобретение продуктов питания      131
Приобретение медикаментов прочих
ср-в мед. назначения                132
Приобретение, пошив и ремонт
предметов вещевого имущества и
другого форменного и специального
обмундирования                      134
Приобретение особого оборудования
и материалов                        135
Командировки и служебные разъезды
внутри страны                       136
Командировки и служебные разъезды
за пределы страны                   137
Оплата аренды помещений             138
Приобретение прочих товаров         139
Оплата коммунальных услуг           141
Оплата услуг связи                  142
Оплата транспортных услуг           143
Оплата за электроэнергию            144
Оплата за отопление                 145
Содержание, обслуживание, текущий
ремонт зданий, помещений,
оборудования и других основных
средств                             146
Прочие услуги                       149
Расходы Фонда всеобщ.обязат.
средн.образования                   153
Исполнение исполнительных
документов                          155
Особые расходы                      157
Погашение кредиторской
задолженности                       158
Прочие текущие расходы              159
Услуги, оказываемые юридическими
лицами                              161
Услуги, оказываемые физическими
лицами                              163
Выплаты вознаграждений (интересов)
по внутренним займам                211
Выплаты вознаграждений (интересов)
по займам, полученным из
республиканского бюджета местными
исполнительными органами            212
Выплаты вознаграждений (интересов)
по внешним займам                   221
Субсидии                            311
Трансферты физическим лицам на
обязательное социальное
обеспечение                         331
Трансферты физическим лицам         332
Пенсии                              333
Стипендии                           334
Субвенции                           341
Бюджетные изъятия                   342
Прочие текущие трансферты другим
уровням государственного
управления                          349
Текущие трансферты организациям
за границу                          351
Различные прочие текущие
трансферты                          369
Приобретение активов                411
Приобретение зданий и сооружений    412
Строительство зданий и сооружений   421
Строительство дорог                 422
Капитальный ремонт зданий,
сооружений                          431
Капитальный ремонт дорог            432
Приобретение земли                  451
Приобретение нематериальных
активов                             452
Капитальные трансферты
государственным предприятиям        461
Капитальные трансферты акционерным
обществам                           463
Капитальные трансферты другим
уровням государственного
управления                          464
Прочие капитальные трансферты       469
Капитальные трансферты международным
организациям и правительствам
иностранных государств              471
Прочие капитальные трансферты
за границу                          479
Кредитование других уровней
гос.управления                      511
Кредитование государственных
предприятий                         512
Кредитование финансовых
организаций                         513
Кредитование физических лиц         514
Прочее внутреннее кредитование      519
Приобретение акций международных
организаций                         531
Погашение долга по государственным
ценным бумагам, размещенным на
внутреннем рынке                    612
Погашение прочего внутреннего
долга                               619
Погашение внешнего долга            621
Всего
Плата, поступившая от учащихся
учебных заведений за общежитие
Родительская плата на содержание
детей
Задолженность родителей
----------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
--------------------------------------------------
Разрешено  !   Кассовые     ! Фактические
с начала года!   расходы      ! расходы
--------------------------------------------------
5      !      6         !       7
--------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Руководитель ___________________     Главный бухгалтер ___________________
(подпись) (фамилия И.О.)                (подпись) (фамилия И.О.)
Дата "___"______________г.
Утверждена
Министерством финансов
Республики Казахстан
Форма N 4
Отчет
об использовании средств, получаемых от реализации
платных услуг государственного учреждения
Код
__________
по ОКУД    О503041
Функциональная группа ____________________________________  __________
Подфункция _______________________________________________  __________
Администратор бюджетных
программ _________________________________________ по ОКПО  __________
Программа ________________________________________________  __________
Подпрограмма _____________________________________________  __________
Наименование государственного
учреждения _______________________________________________  __________
на "____"__________________ г.       Дата     __________
Периодичность: годовая, квартальная ______________ по ОКУД  __________
Единица измерения ________________________________ по СОЕИ  __________
Вид платных услуг
----------------------------------------------------------------------
Название                !  Код    !  Код    ! Утверждено
доходов и расходов           ! строки  !специфики!  по смете
!         !         !   на год
----------------------------------------------------------------------
1                    !    2    !     3   !     4
----------------------------------------------------------------------
Доходы
Остаток средств на начало года - всего   О10                    Х
В том числе остаток денежных средств     О11
Поступления текущего года                О20
Кредиты банка                            О30
Итого доходов                            О40
Расходы
Расходы - всего                          О50
в том числе:

бюджеттен 230; 231; 239 (140; 143) қосалқы шоттар бойынша
___________________________________________________________________________
Жол     Сомасы                     Жол     Сомасы
ДЕБЕТ         коды_____________      КРЕДИТ      коды______________
шығыс. күрде.                      шығыс. күрде.
тар    лі                          тар    лі
сме.   сал.                         сме.   сал.
тасы   ымдар                        тасы  ымдар
бой.   және                         бой.   және
ынша   т.б.                         ынша   т.б.
шара.                               шара.
лар                                 лар
___________________________________________________________________________
1                2    3     4           5            6    7      8
___________________________________________________________________________
"Бюджетке төленетiн                     Жыл басындағы     890
төлемдер бойынша                        қалдығы
есеп айырысу" 173-                      Жыл (тоқсан)
шотына жатқызылды      800              ішінде ашылған
лимиттер          900
Өндiрiп алу үшiн
нақты емес берешектер                   о.і.жолдағы ашық
есептен шығарылды      810              лимиттер          901
Меммекеме есебiне                       Артық және қай.
қабылданған материал.                   тарымсыз алынған
дардың жетiспеушiлiгi                   материалдар қосып
есептен шығарылды      820              алынды....        910
31 желтоқсанда жабыл.                   Лимиттерді жоға.
ған сыртқы заемдар                      рыда тұрған тара.
бойынша пайдаланыл.                     тушының меммекеме
маған лимиттердiң                       мәліметтерінің
қалдығы (1)            830              сметасы есебінен
31 желтоқсанда                          орталықтандырыл.
жабылған сыртқы                         ған тәртіпте
заемдар бойынша                         жүргізілген
пайдаланылмаған ли.    831              төлемдер ....     920
иттердiң қалдығы (1)
Аяқталған және пайда.                   Активтер мен
лануға берiлген құрылыс                 арзан құнды зат.
объектiлерi бойынша                     тардың шотынан
шығындар есептен                        материалдар шоты.
шығарылды (1).......   840              на аударылды      930
Есептi жылда шығыстар                   Бағамдық айырма.
есептен шығарылды (1). 850              шылық             940
Сыртқы заемдар есебi.                   Сыртқы заемдар
нен есептi жылда бөлiн.                 бойынша лимиттер
ген лимиттер есептен                    ашылды........    941
шығарылды (1)......... 860              о.і. жолдағы
сыртқы заемдар
б/ша ашық лимит.
Өтеусiз берiлген                        тер               942
материалдық                             Өндіріп алу үшін
құндылықтар            870              нақты емес бере.
Аяқталмаған құрылыс                     шек есептен шыға.
объектiлерiне          871              рылды             943
қаржыландыру беру                       Қайтарып алу .... 951
о.і. жолдағы
қайтарып алу      952
Басқалар......... 961
Аяқталмаған
құрылыс объекті.
леріне қаржылан.  962
дыру алынды
Барлығы.............   880              Барлығы.......... 970
Жыл аяғындағы
(тоқсандағы)
Анықтама:              881              қосалқы шот бой.
ынша қалдық       980
___________________________________________________________________________
(1) Тоқсандық есепте толтырылмайды.
М.О. Басшы ________ _______________ Бас бухгалтер _________ ______________
(қолы)   (аты-жөні, тегі)               (қолы)  (аты-жөні, тегі)
200___жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бекіткен
Мемлекеттік мекемелердің шығыстар сметасының орындалуы туралы
ЕСЕП
_________
Коды
N 2-нысан    ЕҚБС бойынша    _________
О603008
Функционалдық топ ___________________________________________    _________
Бюджеттік бағдарламалардың                                       _________
әкімшілері ____________________________________  ҚҰБС бойынша    _________
Бағдарлама __________________________________________________    _________
Кіші бағдарлама _____________________________________________    _________
Мемлекеттік мекеменің атауы ____________________ ҚҰБС бойынша    _________
_________ жылғы ___________    Күні            _________
Кезеңi: жылдық, тоқсандық ______________________ ЕҚБС бойынша    _________
Өлшем бiрлiгi __________________________________ ӨББЖ бойынша    _________
___________________________________________________________________________
Шығыстар                   Ерек.  Бір   Есепті Жыл   Касса. Іс
ерекшелігінiң                 шелік ______ кезең. басы. лық    жү.
атауы                     коды  жылға   ге    нан   шығыс. зін.
смета  смета  рұқ.  тар    дегі
бой.    б/ша  сат          шы.
ынша    бекі. етіл.        ғыс.
бекі.   тіл.  гені         тар
тіл.    гені
гені
___________________________________________________________________________
1                         2     3      4     5      6     7
___________________________________________________________________________
Негiзгi жалақы                         111
Қосымша ақшалай төлемдер               112
Өтемақы төлемдерi                      113
Әлеуметтік салық                       121
Автокөлiк құралдары иелерiнiң азамат.
тық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi
сақтандыруға арналған жарналар         125
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметшi.
лерін мемлекеттiк мiндеттi дербес      126
сақтандыруға арналған жарналар
Азық-түлік өнiмдерiн сатып алу         131
Дәрi-дәрмектер мен өзге де медицина.
лық тағайындаудағы құралдарды
сатып алу                              132
Заттай мүлiк керек-жарақтарына және
басқа арнайы пішім киiм-кешектерiн
сатып алу, тiгу және жөндеу            134
Ерекше жабдықтар мен материалдар
сатып алу                              135
Ел iшiне iссапарлар мен қызметтiк
сапарлар                               136
Шетелдерге iссапарлар мен қызметтік
сапарлар                               137
Үй-жайларға жалгерлiк төлем            138
Басқа да тауарларды сатып алу          139
Коммуналдық қызмет көрсетуге ақы
төлеу                                  141
Байланыстық қызмет көрсетуге ақы
төлеу                                  142
Көліктік қызмет көрсетуге ақы төлеу    143
Электр энергиясына ақы төлеу           144
Жылуға ақы төлеу                       145
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдық.
тарды және негiзгi құрал-жабдықтарды
ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы
жөндеу                                 146
Басқа да қызмет көрсетулер             149
Жалп. бiрд. мiнд. орта бiлім қорының
шығындары                              153
Атқару құжаттарының орындалуы          155
Ерекше шығыстар                        157
Кредиторлық берешектi өтеу             158
Басқа да ағымдағы шығыстар             159
Заңды тұлғалар көрсететін қызметтер    161
Жеке тұлғалар көрсететін қызметтер     163
Ішкi заемдар бойынша сыйақы (мүдде)
төлеу                                  211
Жергiлiктi атқарушы органдардың
республикалық бюджеттен алған заемдары
бойынша сыйақы (мүдде) төлеу           212
Сыртқы заемдар бойынша сыйақы (мүдде)
төлеу                                  221
Субсидиялар                            311
Міндетті әлеуметтік қамсыздандыру
үшін жеке тұлғаларға арналған
трансферттер                           331
Жеке тұлғаларға арналған трансферттер  332
Зейнетақылар                           333
Стипендиялар                           334
Субвенциялар                           341
Бюджеттiк алулар                       342
Мемлекеттiк басқарудың басқа
деңгейлерiне арналған өзге ағымдағы
трансферттер                           349
Шетелдегi ұйымдарға арн. ағымдағы
трансферттер                           351
Әртүрлi өзге ағымдағы трансферттер     369
Активтердi сатып алу                   411
Үйлер мен ғимараттар сатып алу         412
Үйлер мен ғимараттар салу              421
Жолдар салу                            422
Үйлердi, ғимараттарды күрделi жөндеу   431
Жолдарды күрделi жөндеу                432
Жер сатып алу                          451
Материалдық емес активтердi сатып алу  452
Мемлекеттік кәсiпорындарға арналған
күрделi трансферттер                   461
Акционерлiк қоғамдарға арн. күрделi
трансферттер                           463
Мемлекеттік басқарудың басқа
деңгейлеріне арналған өзге күрделi
трансферттер                           464
Басқа күрделі трансферттер             469
Халықаралық ұйымдарға және шет
мемлекеттердiң үкiметтерiне арналған
күрделi трансферттер                   471
Шетелге басқа да күрделi трансферттер  479
Мембасқарудың басқа деңгейлерiн
несиелендiру                           511
Мемлекеттік кәсiпорындарды
несиелендiру                           512
Қаржы ұйымдарын несиелендiру           513
Жеке тұлғаларды несиелендiру           514
Басқа да iшкi несиелендiру             519
Халықаралық ұйымдардың акцияларын
сатып алу                              531
Iшкi рынокта орналасқан мемлекеттік
бағалы қағаздар бойынша борышты өтеу   612
Басқа да iшкi борышты өтеу             619
Сыртқы борышты өтеу                    621
Барлығы
Жатақхана үшiн оқу орындарында
оқитындардан түскен төлем
Балаларды ұстау үшiн ата-аналардың
төлемi
Ата-аналардың берешектерi
___________________________________________________________________________
Басшы ________ _______________     Бас бухгалтер _________ ______________
(қолы)   (аты-жөні, тегі)                   (қолы)  (аты-жөні, тегі)
Күні ___ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бекіткен
N 4-жиынтық нысан
_______ бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің ақылы
қызмет көрсетулерді сатудан алатын қаражаттарды пайдалануы туралы
есеп
_____ жылғы "___" __________ арналған
(мың теңге)
___________________________________________________________________________
Кодтар
_______________________________________           Кірістер     Шығыстар
Функционалдық топ                       Жылдық  ___________________________
Ішкі функция                         жоспар  Жоспар Есеп  Жоспар  Есеп
Бағдарлама әкімшісі                               касса.        касса.
Бағдарлама                                      лық           лық
Кіші бағдарлама                               атқа.         атқа.
Ақылы қызмет көрсетулер                     рылуы         рылуы
Жол/ерекшелік
Атауы
___________________________________________________________________________
1   2 3 4 5 6  7            8             9       10    11      12    13
___________________________________________________________________________
О10     Кірістер, барлығы                          Х     Х
011  Жылдың басындағы
қаражаттың қалдығы
012  Ағымдағы жылғы түсім.
дер
О20     Шығыстар, барлығы            Х     Х
Әрбір                   Х     Х
ерекшелік бойынша
О21  Бюджеттің кірісіне
аудару
030  Есепті кезең аяғындағы          Х     Х
қаражаттың қалдығы
___________________________________________________________________________
Басшы ________ _______________     Бас бухгалтер _________ ______________
(қолы)   (аты-жөні, тегі)                   (қолы)  (аты-жөні, тегі)
_____ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
бекіткен
Мемлекеттік мекеменің ақылы қызметтерін сатудан
алынатын қаражаттардың пайдаланылуы туралы
ЕСЕП
N 4-нысан
_________
Код
ЕҚБС бойынша    _________
503041
Функционалдық топ ___________________________________________    _________
Ішкі функция ________________________________________________    _________
Бюджеттік бағдарламалардың                                       _________
әкімшісі ______________________________________  ҚҰБС бойынша    _________
Бағдарлама __________________________________________________    _________
Кіші бағдарлама _____________________________________________    _________
Мемлекеттік мекеменің атауы _________________________________    _________
_________ жылғы "__" _________    Күні         _________
Кезеңi: жылдық, тоқсандық ______________________ ЕҚБС бойынша    _________
Өлшем бiрлiгi __________________________________ ӨББЖ бойынша    _________
Ақылы қызмет көрсетулердің түрі
___________________________________________________________________________
Ерек. Бір    Жыл   Іс   Касса.
Табыстар мен шығыстардың            Жол   ше.   жылға  ба.   жү.  лық
атауы                       коды  лік   смета  сына  зін. шығыс.
коды  б/ша   смета дегі тар
бекі.  б/ша  шы.
тіл.   бекі. ғыс.
гені   тіл.  тар
гені
___________________________________________________________________________
1                         2     3     4     5      6     7
___________________________________________________________________________
Кірістер
Жыл басындағы қаражаттардың қалдығы
- барлығы                              О10          Х
Оның iшiнде ақшалай қаражаттардың
қалдығы                                О11
Ағымдағы жылдың түсімдері              О20
Банк несиелері                         О30
Кірістер жиыны                         О40
Шығыстар
Шығыстар-барлығы                       О50
оның ішінде:

Основная заработная плата                О51        111
Дополнительные денежные выплаты          О52        112
Компенсационные выплаты                  О53        113
Социальный налог                         О55        121
Взносы на обязательное страхование
гражданско-правовой ответственности
владельцев автотранспортных средств      О56        125
Взносы на государственное обязательное
личное страхование работников
государственных учреждений               О57        126
Приобретение продуктов питания           О58        131
Приобретение медикаментов и прочих
средств медицинского назначения          О59        132
Приобретение, пошив и ремонт предметов
вещевого имущества и другого форменного
и специального обмундирования            О60        134
Приобретение особого оборудования
и материалов                             О61        135
Командировки и служебные разъезды
внутри страны                            О62        136
Командировки и служебные разъезды
за пределы страны                        О63        137
Оплата аренды помещений                  О64        138
Приобретение прочих товаров              О65        139
Оплата коммунальных услуг                О66        141
Оплата услуг связи                       О67        142
Оплата транспортных услуг                О68        143
Оплата за электроэнергию                 О69        144
Оплата за отопление                      О70        145
Содержание, обслуживание, текущий
ремонт зданий, помещений,
оборудования и других основных
средств                                  О71        146
Прочие услуги                            О72        149
Расходы Фонда всеобщ.обязат.
средн.образования                        О73        153
Исполнение исполнительных
документов                               О74        155
Особые расходы                           О75        157
Погашение кредиторской
задолженности                            О76        158
Прочие текущие расходы                   О77        159
Услуги, оказываемые юридическими
лицами                                   О78        161
Услуги, оказываемые физическими
лицами                                   О79        163
Выплаты вознаграждений (интересов)
по внутренним займам                     О80        211
Выплаты вознаграждений (интересов)
по займам, полученным из
республиканского бюджета местными
исполнительными органами                 О81        212
Выплаты вознаграждений (интересов)
по внешним займам                        О82        221
Субсидии                                 О83        311
Трансферты физическим лицам на
обязательное социальное

Негiзгі жалақы                         О51   111
Қосымша ақшалай төлемдер               О52   112
Өтемақы төлемдерi                      О53   113
Әлеуметтiк салық                       О55   121
Автокөлiк құралдары иелерiнiң азамат.
тық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндеттi
сақтандыруға арналған жарналар         О56   125
Мемлекеттiк мекемелердің қызметші.
лерін мемлекеттік мiндетті дербес
сақтандыруға арналған жарналар         О57   126
Азық-түлік өнiмдерін сатып алу         О58   131
Дәрi-дәрмектер мен өзге де медицина.
лық тағайындаудағы жабдықт. сатып алу  О59   132
Заттай мүлік керек-жарақтарын және
басқа арнайы пiшiм киiм-кешектерiн
сатып алу, тiгу және жөндеу            О60   134
Ерекше жабдықтар мен материалдар
сатып алу                              О61   135
Ел ішіне іссапарлар мен қызметтік
сапарлар                               О62   136
Шетелдерге iссапарлар мен қызметтік
сапарлар                               О63   137
Үй-жайларға жалгерлік төлем            О64   138
Басқа да тауарларды сатып алу          О65   139
Коммуналдық қызмет көрсетуге ақы төлеу О66   141
Байланыстық қызмет көрсетуге ақы төлеу О67   142
Көліктік қызмет көрсетуге ақы төлеу    О68   143
Электр энергиясына ақы төлеу           О69   144
Жылуға ақы төлеу                       О70   145
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды
және негізгі құрал-жабдықтарды ұстау,
қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу        О71   146
Басқа да қызмет көрсетулер             О72   149
Жалп. бірд. мінд. орта білім қорының
шығындары                              О73   153
Атқару құжаттарының орындалуы          О74   155
Ерекше шығыстар                        О75   157
Кредиторлық берешекті өтеу             О76   158
Басқа да ағымдағы шығыстар             О77   159
Заңды тұлғалар көрсететін қызметтер    О78   161
Жеке тұлғалар көрсететін қызметтер     О79   163
Ішкі заемдар бойынша сыйақы (мүдде)
төлеу                                  О80   211
Жергiлiкті атқарушы органдардың
республикалық бюджеттен алған заемдары
бойынша сыйақы (мүдде) төлеу           О81   212
Сыртқы заемдар бойынша сыйақы (мүдде)
төлеу                                  О82   221
Субсидиялар                            О83   311
індетті әлеуметтік қамсыздандыру үшін