Об утверждении Правил хранения, учета, выписывания, отпуска, использования лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 11 мая 2001 года N 428. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2001 года N 1604. Утратил силу - приказом Министра здравоохранения РК от 07.04.2005г. N 173 (V053599)
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693 P001693_ "Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан и упорядочения хранения, учета, выписывания, отпуска, использования лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащих контролю" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выписывания рецептов, требований и отпуска лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю;
2) Форму специального рецептурного бланка на лекарственные средства Категории II;
3) Правила хранения, учета и отпуска лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю, и специальных рецептурных бланков из аптечных складов;
4) Правила хранения и учета лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в аптеках;
5) Правила хранения и учета лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю и специальных рецептурных бланков в лечебно-профилактических организациях;
6) Правила списания и уничтожения лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю и специальных рецептурных бланков, не использованных онкологическими больными, в лечебно-профилактических организациях;
7) Правила хранения и учета, наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров, подлежащих контролю, и лекарственных средств их содержащих, в испытательных лабораториях (центрах);
8) Правила хранения и учета, наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров, подлежащих контролю, и лекарственных средств их содержащих, в научно-исследовательских институтах и учебных заведениях;
9) Форму внеочередного донесения, представляемого в Комитет по борьбе с наркоманией и наркобизнесом и Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения о хищении и краже из аптечных и лечебно-профилактических организаций лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю.

Бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтау, есепке алу, жазып беру, босату Ережелері
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы N 428 бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 31 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1604. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 7 сәуірдегі N 173 Бұйрығымен (V053599)
"Қазақстан Республикасында есірткілік дәрілердің, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына Мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693  қаулысын жүзеге асыру мақсатында және бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтауды, есепке алуды, жазып беруді, босатуды реттеу үшін
БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарға рецепттер, талаптар жазу мен босату Ережелері;
2) ІІ Санаттағы дәрілік заттарға арнайы рецептуралық бланкілер үлгісі;
3) Дәріхана қоймаларында бақылауға және арнайы рецептуралық бланкілерге жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтау, есепке алу және босату Ережелері;
4) Дәріханаларда бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтау мен есепке алу Ережелері;
5) Емдеу-алдын алу ұйымдарында бақылауға және арнайы рецептуралық бланкілерге жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтау мен есепке алу Ережелері;
6) Емдеу-алдын алу ұйымдарында онкологиялық науқастар пайдаланбаған арнайы рецептуралық бланкілерге жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды есептен шығару мен жою Ережелері;
7) Дәрілік заттарды оларды ұстайтын сынақ лабораторияларында (орталықтарында) бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтау мен есепке алу Ережелері;
8) Дәрілік заттарды оларды ұстайтын ғылыми-зерттеу институттары мен оқу орындарында бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды сақтау мен есепке алу Ережелері;
9) Дәріхана және емдеу-алдын алу ұйымдарынан құрамында бақылауға жататын, есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды талан-таражға салу мен ұрлау туралы Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитет пен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігіне ұсынылатын кезекті хабарлау үлгісі бекітілсін.

2. Установить, что наркотические средства, психотропные вещества, прекурсоры, подлежащие контролю и лекарственные средства Категорий II, III и IV подлежат предметно-количественному учету в лечебно-профилактических и аптечных организациях, в испытательных лабораториях (центрах), в научно-исследовательских институтах и учебных заведениях.
3. Руководителям областных, г.г. Астана и Алматы управлений (департаментов) здравоохранения:
1) представлять расчет нормативов потребления в наркотических и психотропных лекарственных средствах (Категории II, группа "А" и "В"), согласованные с региональными представительствами Комитета по борьбе с наркоманией и наркобизнесом на следующий календарный год в Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения не позднее 1 марта текущего года;
2) утверждать приказом, предварительно согласованным с региональным представительством Комитета по борьбе с наркоманией и наркобизнесом, перечень лечебно-профилактических организаций, имеющих право на использование лекарственных средств Категории II (группы "А" и "В") и хранение специальных рецептурных бланков, а так же перечень аптечных организаций, к которым указанные лечебно-профилактические организации прикрепляются по вопросу обеспечения лекарственными средствами Категории II в срок до 25 декабря текущего года;
3) проводить один раз в год раздельные, либо совместные с заинтересованными государственными органами, проверки юридических лиц, независимо от форм собственности расположенных на данной административной территории, по соблюдению порядка оборота лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
4) возложить на руководителей лечебно-профилактических организаций персональную ответственность за учет, сохранность, отпуск, назначение и использование лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю и специальных рецептурных бланков;
5) обеспечивать лечебно-профилактические организации специальными рецептурными бланками на лекарственные средства Категории II. Запас специальных рецептурных бланков на лекарственные средства Категории II в органах управления здравоохранением и лечебно-профилактических организациях не должен превышать месячной потребности.
4. Категорически запретить врачам выписывать и выдавать рецепты на лекарственные средства Категории II (группы "А" и "В") больным, страдающим наркоманией.
5. Руководителям лечебно-профилактических организаций:
1) обязать лечащих врачей назначение и использование лекарственных средств Категории II, III, IV оформлять записями в медицинской документации (амбулаторная карта, история болезни) с указанием наименования лекарственного средства, его количества и дозировки;

2. Бақылауға жататын есірткі құралдары және ІІ, ІІІ және ІV Санаттардағы дәрілік заттар емдеу-алдын алу және дәріхана ұйымдарында, сынақ лабораторияларында (орталықтарында), ғылыми-зерттеу институттары мен оқу орындарында заттық-сандық есепке алуға жатады деп белгіленсін.
3. Денсаулық сақтаудың облыстық, Астана мен Алматы қалалық басқармаларының (департаменттерінің) басшылары:
1) ағымдағы жылдың наурызынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігіне келесі күнтізбелік жылға Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитеттің аймақтық өкілдіктерімен келісілген есірткілік және психотроптық дәрілерге (ІІ Санаттың, "А" және "В" топтарының) қажеттілік нормаларының есебін тапсырсын.
2) Ағымдағы жылдың 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі аймақтық өкілдіктерімен алдын ала келісілген ІІ Санаттың ("А" және "В" топтарының) дәрілік заттарын пайдалануға және арнайы рецептуралық бланкілерді сақтауға құқығы бар емдеу-алдын алу ұйымдарының тізбесін, сондай-ақ ІІ Санатты дәрілік заттармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша көрсетілген емдеу-алдын алу ұйымдары тіркелген дәріхана ұйымдарының тізбесін ағымдағы жылдың 25 желтоқсанына дейінгі мерзімде бұйрықпен бекітсін;
3) меншік нысанына қарамастан, осы әкімшілік аумағында орналасқан заңды тұлғаларды құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттар айналымы тәртібінің сақталуына жылына бір рет бөлек, не мүдделі мемлекеттік органдармен бірлескен тексерулер жүргізсін;
4) емдеу-алдын алу ұйымдарының басшыларына бақылауға және арнайы рецептуралық бланкілерге жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттардың есепке алынуы, сақталуы, босатылуы, тағайындалуы және пайдаланылуы үшін дербес жауапкершілік жүктелсін;
5) емдеу-алдын алу ұйымдарын ІІ Санаттағы дәрілік заттарға арнайы рецептуралық бланкілермен қамтамасыз етсін. ІІ Санаттағы дәрілік заттарға арнайы рецептуралық бланкілер запасы денсаулық сақтау басқармалары органдары мен емдеу-алдын алу ұйымдарында бір айлық қажеттіліктен аспауға тиіс.
4. Дәрігерлердің нашақорлықтан зардап шегетін науқастарға ІІ Санаттағы ("А" және "В" топтары) дәрілерге рецепттер жазып беруіне және беруіне үзілді-кесілді тыйым салсын.
5. Емдеу-алдын алу ұйымдарының басшылары:
1) емдеуші дәрігерлерді ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың тағайындалуы мен пайдаланылуын медициналық құжаттамасында (амбулаториялық картасында, ауру тарихында) дәрілік заттың аталымын, көлемі мен мөлшерін көрсете отырып, жазбаша рәсімдеуге міндеттесін;

2) осуществлять систематический контроль за назначением лекарственных средств Категории II, III, IV и установленным порядком их выписывания;
3) обязать лечащих или дежурных врачей сдавать использованные ампулы из-под наркотических лекарственных средств заместителю руководителя по лечебной части, а в организациях, где он отсутствует, - руководителю лечебно-профилактической организации в этот же день, за исключением выходных и праздничных дней. Уничтожение использованных ампул производить комиссией под председательством руководителя, с оформлением соответствующего акта по установленной форме.
7. Не допускать рекламу лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю.
8. Внести данный приказ в "Перечень справочной литературы, нормативных документов, регламентирующих оборот лекарственных средств".
9. Руководителям областных, г.г. Астана, Алматы управлений (департаментов) здравоохранения и аптечных организаций довести данный приказ до сведения медицинских и фармацевтических работников.
10. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения.
Председатель
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано Согласовано
Министр внутренних дел И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Правила выписывания рецептов, требований и отпуска
лекарственных средств, содержащих наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю
1. На специальных рецептурных бланках установленного образца выписываются лекарственные средства Категории II группы "А" и "В", содержащие наркотические средства, психотропные вещества.
2. Рецепты на специальных рецептурных бланках должны быть выписаны рукой врача, подписавшего его, заверены штампом, круглой печатью лечебно-профилактической организации, личной печатью врача, подписью главного врача лечебно-профилактической организации или его заместителя, которые несут полную ответственность за назначение наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
В рецепте должен быть указан номер медицинской документации (амбулаторная карта, история болезни) и адрес больного.
3. При выписывании лекарственных средств Категории II для отпуска на льготных условиях дополнительно к специальному рецептурному бланку выписывается рецепт на бланке формы 108-У.

2) ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың тағайындалуына және оларды жазып берудің белгіленген тәртібіне жүйелі бақылау жасауды жүзеге асырсын;
3) емдеуші немесе кезекші дәрігерлерді есірткілік дәрілік заттардың пайдаланылған ампулаларын басшының емдеу бөлімі жөніндегі орынбасарына, ол болмаған жерде - емдеу-алдын алу ұйымының басшысына демалыс пен мейрам күндерін қоспағанда, сол күні тапсыруды міндеттесін. Пайдаланылған ампулаларды жоюды белгіленген үлгі бойынша тиісті актіні ресімдей отырып, басшының төрағалық етуіндегі комиссия жүргізетін болсын.
6. Бақылауға жататын, құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды жарнамалауға жол бермесін.
7. Осы бұйрықты "Анықтама әдебиеттер, дәрілік заттардың айналымын реттейтін нормативтік құжаттар Тізбесіне" енгізсін.
8. Облыстық, Астана мен Алматы қалалары денсаулық сақтау басқармаларының (департаменттерінің) және дәріхана ұйымдарының басшылары осы бұйрықты медицина және фармацевтика қызметкерлерінің назарына жеткізсін.
9. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігі Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының  2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының      Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі            министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________       есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Бақылауға жататын құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарға
рецепттер, талаптар жазып беру мен босату Ережелері
1. Белгіленген үлгідегі арнайы рецептуралық бланкіде құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар бар ІІ Санаттағы "А" мен "В" тобы дәрілік заттары жазылып беріледі.
2. Арнайы рецептуралық бланкілердегі рецептер оған қол қойған дәрігердің қолымен жазылып, емдеу-алдын алу ұйымының мөртабанымен, дөңгелек мөрімен, дәрігердің жеке мөрімен, емдеу-алдын алу ұйымының есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тағайындалуы үшін толық жауапкершілікте болатын бас дәрігерінің немесе оның орынбасарының қолымен расталады.
Рецептте науқастың медициналық құжаттамасының (амбулаториялық картасының, ауру тарихының) нөмірі мен мекен-жайы көрсетілуі тиіс.
3. Жеңілдікті жағдайда босату үшін ІІ санаттағы дәрілік заттарды жазып бергенде, арнайы рецептуралық бланкке қосымша 108-У үлгідегі бланкте рецепт жазылып беріледі.

4. Запрещается выписывать лекарственные средства Категории II больным, страдающим наркоманией.
5. На бланках формы 107-У, заверенных штампом и печатью лечебно-профилактической организации "Для рецептов", подписью и личной печатью врача выписываются лекарственные средства Категории III и Категории IV.
6. При выписывании лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, в дозе, превышающей высший однократный прием, врач обязан написать дозу этого средства прописью и поставить восклицательный знак.
При несоблюдении врачом этого требования фармацевтический работник обязан отпустить прописанное вещество в половине той дозы, которая установлена как высшая разовая.
7. Не разрешается выписывать рецепты и отпускать амбулаторным больным этиловый эфир, фентанил, а также лекарственные средства, содержащие кокаина гидрохлорид.
8. На одном рецептурном бланке разрешается выписывать одно лекарственное средство Категории II, III, IV.
9. При отпуске больному лекарственных средств, в состав которых входят наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, фармацевтический работник обязан на обороте рецепта указать наименование, количество отпущенного лекарственного средства, дату и роспись отпустившего.
10. Запрещается отпуск прописанных в рецепте наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в смеси с другими ингредиентами вне состава изготовленной формы.
11. При отпуске готовых и экстемпорально изготовленных лекарств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры Категорий II, III, IV, больному вместе с лекарством, взамен рецепта выдается сигнатура с желтой полосой в верхней части и надписью черным шрифтом "Сигнатура" с данными полностью, соответствующими рецепту, этикетке или заводской маркировке и заверяется печатью аптеки.
Сигнатура является документом, подтверждающим законность приобретения и применения лекарств Категорий II, III, IV.
12. В одном рецепте не разрешается выписывать и отпускать больным более тех количеств лекарственных препаратов, которые приведены ниже, кроме случаев, указанных в п. 13, 14, 15, 17:
______________________________________________________________________
Наименование лекарственного|Единица   |Предельно допустимое количество|
средства          |измерения |для отпуска на один рецепт     |
___________________________|__________|_______________________________|
Бупренорфин(норфин)(0,2 мг)   таблетки     20
подъязычные таблетки
Бупренорфин 0,6 мг в 1 мл     ампулы       10

4. ІІ Санаттағы дәрілік заттарды нашақорлықтан зардап шегетін науқасқа жазып беруге тыйым салынады.
5. Емдеу алдын-алу ұйымының мөртабанымен және "Рецептер үшін" мөрімен, дәрігердің қолы және жеке мөрімен расталған 107-У үлгідегі бланкаларда ІІІ Санаттағы және ІV Санаттағы дәрілік заттар жазылып беріледі.
6. Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды жоғары бір жолғы қабылдаудан асатын мөлшерде жазып бергенде, дәрігер бұл дәрінің мөлшерін жазбаша жазуға және леп белгісін қоюға міндетті.
Дәрігер бұл талапты сақтамаған жағдайда фармацевтика қызметкері жазылып берілген затты жоғары бір жолғы қабылдау ретінде белгілеген мөлшердің жартысы көлемінде босатуға міндетті.
7. Амбулаториялық науқастарға этил спиртіне, фентанилге, сондай-ақ құрамында кокаин гидрохлориді бар дәрілік заттарға рецептер жазып беруге және оларға босатуға рұқсат етілмейді.
8. Бір рецептуралық бланкіде ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы бір дәрілік заттарды жазып беруге рұқсат етіледі.
9. Науқасқа құрамына есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар кіретін дәрілік заттарды босатқанда, фармацевтика қызметкері рецепттің сыртқы бетінде босатылған дәрілік заттың аталымын, көлемін, мерзімін көрсетуге және босатушы қолын қоюға міндетті.
10. Рецептте жазылып берілген есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды дайындалған түрлер құрамынан тыс басқа ингредиенттермен аралас босатуға тыйым салынады.
11. Құрамында ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дайын және экстемпоральды дайындалған заттарды босатқанда, рецепттің орнына дәрімен бірге жоғары бөлігінде сары жолағы және қара әріптермен "Сигнатура" деген жазуы, заттаңбасына немесе зауыттық таңбалануына толық сәйкес келетін мәліметтері бар сигнатура беріліп, дәріхана мөрімен расталады.
Сигнатура ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілердің сатып алынуы мен қолданылуының заңдылығын растайтын құжат болып табылады.
12. 13, 14, 15, 17-тармақтарда көрсетілген жағдайларды қоспағанда, науқастарға бір рецептте төменде көрсетілгеннен асатын көлемдегі дәрілік препараттарды жазып беруге және босатуға рұқсат етілмейді:
__________________________________________________________________________
Дәрілік заттың аталымы          Өлшем      Бір рецептке босатуға арналған
бірлігі    жол берілетін шекті көлем
__________________________________________________________________________
Бупренорфин (норфин) (0,2)      таблетка.   20
тіл асты таблеткалары  20       лар
Бупренорфин 1 мл-де 0,6 мг      ампула.     10
лар

Бупренорфин 0,3 мг в 1 мл     ампулы       20
Кодеин                        грамм        0,2
Кодтермопс, кодтерпин         таблетки     20
Морфин, морфина гидрохлорид,
морфилонг, (морфин
пролонгированного действия)    грамм       0,1
Ноксирон                       упаковка     1
Омнопон                        грамм       0,1
Промедол                       грамм       0,25
Просидол                       грамм       0,25
Психотропные средства
Категории III                  упаковка    1, но не более 50 таблеток
Снотворные препараты -
производные барбитуровой
кислоты                        таблетки    10-12
Этаминал натрия                грамм       1,0
Этилморфина гидрохлорид        грамм       0,2
(дионин)
Эфедрина гидрохлорид           грамм       0,6
______________________________________________________________________
13. В глазных каплях и мазях дионин может выписываться в количествах до 1 грамма при наличии на рецепте указания врача "По специальному назначению".
14. При выписывании наркотических средств, психотропных веществ на одном рецепте для лечения инкурабельных онкологических больных, их количество может быть увеличено в 2 раза против указанного в п.12.
15. Лекарственное средство для инкурабельных онкологических больных может быть выписано на нескольких рецептах в количествах необходимых на 5 -10 дней терапии, но не более количеств, утвержденных приказом Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 24 апреля 2000 г. N 234 "Об утверждении расчетных нормативов потребности наркотических лекарственных средств для амбулаторных и стационарных больных" таблицы 4.
16. Инкурабельные онкологические больные прикрепляются для обеспечения лекарственными средствами Категории II группы "А" и "В" к аптеке по письменному распоряжению руководителя лечебно-профилактической организации, которое должно быть заверено подписью и круглой печатью руководителя лечебно-профилактической организации. Прикрепление переоформляется один раз в полгода.
В аптеке должен быть список, образцы подписей и личных печатей врачей прикрепленных лечебно-профилактических организаций, имеющих право выписывать рецепты на лекарственные средства Категорий II, III, IV.
17. Рецепты на лекарственные средства Категорий III, IV в чистом виде и в смеси с другими лекарственными средствами, для больных хроническими заболеваниями могут выписываться на курс лечения сроком до 1 месяца.
В этих случаях на рецептах должна быть надпись "По специальному назначению", скрепленная личной печатью, подписью врача и печатью лечебно-профилактической организации "Для рецептов".

Бупренорфин 1 мл-де 0,3 мг      ампула.     20
лар
Кодеин                          грамм       0,2
Кодтермопс, кодтерпин           таблетка.   20
лар
Морфин, морфин гидрохлориді,    грамм       0,1
морфилонг (әсері ұзартылған
морфин)
Ноксирон                        орам        1
Омнопон                         грамм       0,1
Промедол                        грамм       0,25
Просидол                        грамм       0,25
ІІІ Санаттағы психотроптық      орам        1 бірақ 50 таблеткадан артық
заттар                                      емес
Ұйықтататын дәрілер -           таблетка.   10-12
барбитурат қышқылы туындылар    лар
Натрий этаминалы                грамм       1,0
Этилморфин гидрохлориді         грамм       0,2
(дионин)
Эфедрин гидрохлориді            грамм       0,6
__________________________________________________________________________
13. Көз тамшылары мен жақпа майлардағы дионин рецептте дәрігердің "Арнайы тағайындау бойынша" деген нұсқауы болғанда 1 граммға дейінгі көлемде жазылып берілуі мүмкін.
14. Инкурабельдік онкологиялық науқастарды емдеуге арналған есірткі құралдарын, психотроптық заттарды бір рецептте жазып бергенде, олардың көлемі 12-тармақта көрсетілгеннен 2 есе арттырылуы мүмкін.
15. Инкурабельдік онкологиялық науқастарды емдеуге арналған дәрілік заттар 5-10 күндік терапияға қажетті көлемде, бірақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігінің 2000 жылғы 24 сәуірдегі N 234 "Амбулаториялық және стационарлық науқастарға арналған есірткілік дәрілік заттар қажеттілігінің есептік нормативін бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген 4 кестедегі көлемнен аспайтын мөлшерде бірнеше рецептке жазылып берілуі мүмкін.
16. Инкурабелдік онкологиялық науқастар ІІ Санаттағы "А" мен "В" тобының дәрілік заттарымен қамтамасыз етілуі үшін емдеу-алдын алу ұйымы басшысының қолымен және дөңгелек мөрімен расталуға тиіс емдеу-алдын алу ұйымы басшысының жазбаша өкімімен дәріханаға бекітіледі.
Тіркеу жарты жылда бір рет қайта ресімделеді.
Дәріханаға бекітілген емдеу-алдын алу ұйымдарының ІІ, ІІІ, ІV Санаттағы дәрілік заттарға рецептер жазып беруге құқығы бар дәрігерлерінің тізімі, қолдары мен жеке мөрлерінің үлгілері болуға тиіс.
17. Созылмалы аурулары бар науқастар үшін таза және басқа дәрілік заттармен аралас күйіндегі ІІІ, ІV Санаттағы дәрілік заттарға берілетін рецептер 1 ай мерзімге дейінгі емдеу курсына жазылып берілуі мүмкін.
Бұл жағдайларда рецепттерде дәрігердің жеке мөрімен, қолымен, емдеу-алдын алу ұйымының "Рецептер үшін" мөрімен расталған, "Арнайы тағайындау бойынша" деген жазуы болуға тиіс.

18. Запрещается отпуск из аптек наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по рецептам ветеринарных лечебных организаций.
19. Рецепт, не отвечающий хотя бы одному из перечисленных требований или, содержащий несовместимые лекарственные средства, считается недействительным. Врач, выдавший такой рецепт, или главный врач лечебно-профилактической организации, обязаны обеспечить своевременное возобновление требуемого для больного рецепта.
20. Рецепты на лекарственные средства Категории II действительны в пределах административной территории района, города, области, определенного органами здравоохранения.
Рецепты на лекарственные средства Категорий III, IV действительны на всей территории Республики Казахстан.
21. Рецепты, выписанные на:
лекарственные средства Категории II действительны в течение 7 дней;
лекарственные средства Категорий III, IV в чистом виде и в смеси с другими лекарственными средствами действительны в течение 30 дней.
22. Требования лечебно-профилактических организаций на получение наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров, а также лекарственных средств, подлежащих предметно-количественному учету, выписываются на латинском языке, на отдельных бланках для каждой Категории лекарственных средств, заверяются круглой печатью и подписью руководителя или его заместителя по лечебной части лечебно-профилактической организации.
В требовании обязательно должно быть указано количество выписанных лекарственных средств прописью, наименование отделения или кабинета, назначения лекарства (для инъекций, для наружного или внутреннего применения, глазные капли и т.д.), (приложение 1 к настоящим правилам).
23. Стоматологи, зубные врачи могут выписывать требования на эфир этиловый (в чистом виде) и пасту лечебную, содержащую кокаина гидрохлорид, применяемые в стоматологическом кабинете (без права выдачи их пациентам на руки).
Приложение 1
к Правилам выписывания рецептов, требований
и отпуска лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие контролю
Форма требования на лекарственные средства,
содержащие наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры лечебно-профилактической
организации в аптечную организацию
Наименование лечебно-профилактической организации ___________
Штамп
Утверждаю
Главный врач
___________________
"___"_______ 20 __ г.
печать
Требование - накладная N __ от "____"_______ 20___ г.
Кому ______________(наименование аптечной организации)
От __________________ (наименование отделения, кабинета)
Через ____________________ (Ф.И.О. старшей медсестры)
По доверенности N _______ от  "____"__________ (срок
действия доверенности 10 дней)
_______________________________________________________________________
N  |Наименование    |Ед. |Кол-во за-|Кол-во от-|Цена|Сум-|Се-|N серти- |
п/п|лек. средства   |изм.|требован- |пущенного |    |ма  |рия|фиката   |
|(с указанием    |    |ного      |прописью  |    |    |   |соответ- |
|Ф.И.О. больного)|    |прописью  |          |    |    |   |ствия,   |
|                |    |          |          |    |    |   |срок     |
|                |    |          |          |    |    |   |действия |
___|________________|____|__________|__________|____|____|___|_________|
___|________________|____|__________|__________|____|____|___|_________|
Ф.И.О. заведующего отделением___________ подпись
Ф.И.О. затребовавшего __________________ подпись
Ф.И.О. получившего    __________________ подпись
Ф.И.О. отпустившего   __________________ подпись
Требование составляется в трех экземплярах.
Один остается в аптеке, второй передается в бухгалтерию, третий передается в лечебно-профилактическую организацию.
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано                              Согласовано
Министр внутренних дел                   И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан                  Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года                    с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Форма специального рецептурного бланка
_____________________________________________________________________
Корешок остается в лечебно- |  Рецепт на право получения лекарства,
профилактической            |  содержащего наркотическое средство
организации, по окончании   |
передается в бухгалтерию    |
____________________________|________________________________________
РЕЦЕПТ Серия А       N      |РЕЦЕПТ    Серия А        N
____________________________|________________________________________
Дата выписки рецепта        |Штамп лечебно-профилактической
|организации
____________________________|________________________________________
Ф.И.О. больного,            |Дата выписки рецепта "___"______ 20___ г.
возраст_____________________|Ф.И.О. больного,
|возраст_______________________
|Адрес__________________________
|N участка _____________________
|N медицинской документации больного
|___________________________________
____________________________|Ф.И.О. врача_______________________
Адрес_____________________, |
N  участка_________________,|Rр.:
N медицинской документации  |
больного___________________ |
|
Ф.И.О. врача                |Подпись и личная печать врача   м.п.
____________________________|______________________________________
|   Исправления не допускаются
____________________________|______________________________________

18. Дәріханалардан есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды мал-дәрігерлік емдеу ұйымдарының рецепттері бойынша босатуға тыйым салынады.
19. Аталған талаптардың біреуіне болсын сай келмейтін немесе құрамында үйлеспейтін дәрілік заттар бар рецептер жарамсыз деп есептеледі. Мұндай рецепті берген дәрігер немесе емдеу-алдын алу ұйымының бас дәрігері науқасқа қажетті рецепттің уақтылы қайта жазылып берілуін қамтамасыз етуге міндетті.
20. ІІ Санаттағы дәрілік заттарға жазылған рецептер ауданның, қаланың, облыстың денсаулық сақтау органдары белгілеген әкімшілік аумағы шегінде жарамды.
ІІІ, ІV санаттағы дәрілік заттарға берілген рецептер Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында жарамды.
21. Мыналарға:
ІІ Санаттағы дәрілік заттарға жазылған рецептер 7 күн бойы;
ІІІ, ІV Санаттағы таза және басқа дәрілік заттармен аралас күйіндегі дәрілік заттарға жазылған рецептер 30 күн бойы жарамды.
22. Емдеу-алдын алу ұйымдарының есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, прекурсорларды, сондай-ақ заттық-сандық есепке алынуға жатқызылатын дәрілік заттарды алуға жазылып берілетін талаптары дәрілік заттардың әрбір Санаттары үшін жеке бланктерде латын тілінде жазылып, емдеу-алдын алу ұйымы басшысының немесе емдеу ісі бөлігі жөніндегі оның орынбасарының дөңгелек мөрімен және қолымен расталады.
Талапта жазылып берілген дәрілік заттардың мөлшері, бөлімшенің немесе кабинеттің аталымы, дәрінің тағайындалуы (инъекция үшін, сыртқа қолдануға немесе ішуге, көз тамшылары және т.с.с) міндетті түрде жазбаша көрсетілуі тиіс ( осы Ережелерге 1 қосымша).
23. Стоматологтар, тіс дәрігерлері этил эфиріне (таза күйіндегі) және стоматологиялық кабинеттерде (емделушінің қолына беру құқығынсыз) қолданылатын құрамында кокаин гидрохлориді бар емдік пасталарына талаптар жазып бере алады.
Құрамында бақылауға жататын
есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар дәрілік заттарға
рецептер, талаптар жазып беру мен
босату Ережелеріне 1 қосымша
Емдеу-алдын алу ұйымының дәріхана ұйымына құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар
дәрілік заттарға талап жазу үлгісі
Емдеу-алдын алу ұйымының аталымы _______________
Мөртабан
Бекітемін
Бас дәрігер
__________
"___" ________ 20__ ж.
мөр
N _______ талап-тіркеме қағаз "____"__________ 20__ж.
Кімге ___________ (дәріхана ұйымының аталымы)
Қайдан____________  (бөлімшенің, кабинеттің аталымы)
Кім арқылы _____________ (бас медбикенің Т.А.Ә.)
N _______ сенімхат бойынша  "____"__________ 20__ж.
(сенімхаттың жарамды мерзімі 10 күн)
___________________________________________________________________________
N   Дәрілік заттың  Өл.   Талап    Босатыл.  Баға.  Сома.  Сер.  N  сәйкес.
р/  аталымы         шем   етілген  ған       сы     сы     ия    тік серти.
к   (науқастың      бір.  көлем    көлем                         фикаты,
Т.А.Ә.          лігі  жазбаша  жазбаша                       жарамды
көрсетіледі)                                                 мерзімі
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Бөлімше меңгерушісінің Т.А.Ә. __________ қолы
Талап етушінің  Т.А.Ә. __________ қолы
Алушының Т.А.Ә. __________ қолы
Босатушының Т.А.Ә. __________ қолы
Талап үш данада жазылады.
Біреуі дәріханада қалдырылады, екіншісі бухгалтерияға өткізіледі,
үшіншісі емдеу-алдын алу ұйымына жіберіледі.
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі                  министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________             есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Арнайы рецептуралық бланктың үлгісі
G011604_
___________________________________________________________________________
Түбіртек емдеу-алдын алу          Құрамында есірткі құралдары бар
ұйымында қалдырылады,             дәрілерді алу құқығына рецепт
аяқталысымен бухгалтерияға
өткізіледі
___________________________________________________________________________
РЕЦЕПТ А сериясы  N               РЕЦЕПТ А сериясы  N
___________________________________________________________________________
Рецепттің жазылған мерзімі         Емдеу-алдын алу ұйымының мөртабаны
___________________________________________________________________________
Науқастың Т.А.Ә.,                 Рецепттің жазылып берілген мерзімі
жасы ________________________     "___" _________ 20__ ж.
Науқастың Т.А.Ә.,
жасы __________________
Мекен-жайы _______________
Учаске N _____________________
Науқастың медициналық құжаттамасы
N _______________
Дәрігердің Т.А.Ә. __________________
______________________________
Мекен-жайы _______________
Учаске N _____________________
Науқастың медициналық құжаттамасы  Rр.:
N ____________________________
Дәрігердің Т.А.Ә. _________________ м.о.
Дәрігердің қолы және жеке мөрі
___________________________________________________________________________
Түзетуге жол берілмейді
___________________________________________________________________________

1) Данный бланк повторяет бланк ранее утвержденного образца розового цвета на бумаге с водяными знаками.
2) Заполняется шариковой ручкой.
3) Оформление его осуществляется в соответствии с Правилами выписывания рецептов (пункт 2).
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано                              Согласовано
Министр внутренних дел                   И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан                  Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года                   c наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Правила
хранения, учета и отпуска лекарственных средств,
содержащих наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие контролю, и
специальных рецептурных бланков из аптечных складов
1. Хранение лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры Категории II, III, IV (далее по тексту лекарственные средства Категории II, III, IV) осуществляется в помещениях, на которые имеется разрешение на их использование в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, выданное территориальными лицензионно-разрешительными отделами (отделениями, группами) органов внутренних дел, на территории которых находятся данные объекты (помещения).
2. Ответственность за организацию правильного хранения, сохранность и учет лекарственных средств Категорий II, III, IV и специальных рецептурных бланков возлагается на первого руководителя организации.
3. Список лиц, допущенных к работе с лекарственными средствами Категории II, III, IV оформляется приказом по данной организации.
Лица, имеющие доступ, должны иметь заключения органов внутренних дел о соответствующей проверке, заключения врачей психиатра и нарколога об отсутствии заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом.
Доступ в комнату, где хранятся лекарственные средства Категории II, III, IV и специальные рецептурные бланки, разрешается лишь лицам, непосредственно работающим с ними.
4. Лекарственные средства Категории II должны храниться в помещениях (кладовых), оборудованных охранной, противопожарной и тревожной сигнализацией в закрытых сейфах.
Лекарственные средства Категории III, IV должны храниться в оборудованных помещениях в запирающихся металлических шкафах или на специально оборудованных стеллажах.
5. Помещения хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров должны находиться в закрытом состоянии. По окончании работы они должны запираться и опечатываться или пломбироваться. Ключи, печать и пломбир должны находиться у материально-ответственного лица, отвечающего за хранение указанных средств, назначенного приказом по организации.

1) Осы бланк сутамғы белгісі бар қызыл түсті қағаздағы бұрынғы
бекітілген үлгіні қайталайды.
2) Шарикті қаламмен толтырылады.
3) Оны рәсімдеу рецептер жазып беру Ережелеріне (2-тармақ) сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі                  министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________             есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Құрамында бақылауға жататын есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды
және арнайы рецептуралық бланкілерді сақтау, есепке алу
және дәріхана қоймаларынан босату
Ережелері
1. Құрамында ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі мәтін бойынша ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар) сақтау оларды есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында пайдалануға рұқсат етілген үй-жайларда жүзеге асырылады, бұл рұқсатты аумағында осы объектілер (үй-жайлар) орналасқан ішкі істер органдары, аумақтық лицензиялық-рұқсат беру бөлімдері (бөлімшелері, топтары) береді.
2. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар мен арнайы рецептуралық бланкілердің дұрыс сақталуын, бүтіндігі мен есепке алынуын ұйымдастыру жауапкершілігі ұйымның бірінші басшысына жүктеледі.
3. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттармен жұмыс істеуге рұқсаты бар адамдардың тізімі осы ұйым бойынша бұйрықпен ресімделеді.
Қолы жететін адамдарда тиісті тексеруден өткізілгендігі жөніндегі ішкі істер органдарының қорытындысы, нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы алкоголизммен ауыруы жоқтығы жөніндегі психиатр дәрігерлердің қорытындысы болуға тиіс.
ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар мен арнайы рецептуралық бланкілер сақталған бөлмеге кіруге тек осылармен тікелей жұмыс істейтін адамдарға ғана рұқсат етіледі.
4. ІІ Санаттағы дәрілік заттар арнайы жабдықталып, құлып салынған үй-жайларда (қоймаларда) орналасқан сейфте сақталуға тиіс.
ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар жабдықталған үй-жайлардағы жабылатын металл шкафтарда немесе арнайы жабдықталған стеллаждарда сақталуы қажет.
5. Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар сақталатын үй-жайлар жабық жағдайда болуға тиіс. Жұмыс аяқталғаннан кейін олар бекітілуі және мөрленуі немесе пломбылануы тиіс. Кілттер, мөр мен пломбы салғыш ұйым бойынша бұйрықпен тағайындалған, көрсетілген дәрілердің сақталуына жауап беретін материалдық жауапкершіліктегі адамда болуы қажет.

6. Предметно-количественному учету подлежат лекарственные средства Категорий II, III, IV независимо от лекарственной формы в специальной книге, пронумерованной, прошнурованной, скрепленной подписью и печатью органа-лицензиара по утвержденной форме (приложение 1 к настоящим Правилам).
7. Специальные рецептурные бланки учитываются на складах в пронумерованном и прошнурованном журнале по утвержденной форме (приложение 2 к Правилам хранения, учета в лечебно-профилактических организациях).
8. Книги учета заводятся сроком на один год и хранятся в течение пяти лет, не считая текущего.
На первой странице указывается перечень лекарственных средств, подлежащих предметно-количественному учету. Для каждой лекарственной формы, дозировки, фасовки отводится отдельный лист (разворот). Указываются единицы учета для каждого препарата. Поступление отражается по каждому приходному документу в отдельности с указанием номера и даты. Расход записывается дневными итогами (ежедневные записи).
9. На первое число каждого месяца необходимо проводить инвентаризацию лекарственных средств Категорий II, III, IV. Фактическое количество сверяется с книжным остатком и составляет акт сверки по утвержденной форме (приложение 2 к настоящим Правилам).
В случае выявления расхождений или несоответствия результатов, руководитель аптечного склада обязан в течение суток поставить в известность орган-лицензиар и Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения. Сообщение представляется по форме, утвержденной настоящим приказом.
10. Ежеквартально к пятому числу следующего за отчетным кварталом месяца представляется отчет об обороте наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров органу-лицензиару, Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения и территориальному органу здравоохранения по утвержденной форме (приложение 3 к настоящим Правилам).
11. Все документы по приходу и расходу лекарственных средств Категорий II, III, IV (счета-фактуры, накладные, требования, доверенности) на складе должны храниться в закрытом и опломбированном сейфе у лица, ответственного за их хранение, в условиях, гарантирующих полную их сохранность. Документы должны храниться в подшитом, опечатанном виде по месяцам и годам.
12. Приходные и расходные документы на лекарственные средства Категории II хранятся пять лет, лекарственные средства Категорий III, IV хранятся один год, не считая текущего.
13. Лекарственные средства Категорий II, III, IV при поступлении на аптечный склад принимаются комиссией, назначенной приказом руководителя организации.
Руководитель склада или его заместитель обязаны лично проверить соответствие полученных количеств сопроводительным документам.

6. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар дәрілік түріне қарамастан бекітілген үлгі (осы Ережеге 1 қосымша) бойынша нөмірленген, тігілген, лицензиар-органның қолы және мөрімен расталған арнайы кітапта заттық-сандық есепке алынуға жатқызылады.
7. Арнайы рецептуралық бланкілер қоймалардағы 61-АП үлгіде нөмірленген және тігілген журналда есепке алынады (емдеу-алдын алу ұйымдарындағы сақтау, есепке алу Ережелеріне 2 қосымша).
8. Есепке алу кітабы бір жыл мерзімге ашылады және ағымдағы жылды есептемегенде бес жыл бойы сақталады.
Бірінші бетінде заттық-сандық есепке алынуға жатқызылатын дәрілік заттардың тізбесі көрсетіледі. Әрбір дәрілік түрге, мөлшерге, буып-түюге жеке парақ (айқарма бет) арналады. Әрбір препарат үшін есепке алу бірлігі көрсетіледі. Түсілім нөмірі мен мерзімі көрсетіле отырып, әрбір кіріс құжаты бойынша жеке көрсетіледі. Шығындар күндізгі нәтижелермен жазылады (күнделікті жазулар).
9. Әр айдың бірінші күні ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарға мүккәмалдау жүргізу қажет. Нақты саны кітаптағы қалдықпен салыстырылады және бекітілген үлгі (осы Ережелерге 2 қосымша) бойынша салыстыру актісі жасалады.
Алшақтықтар немесе нәтижелердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда дәріхана қоймасының басшысы бір тәуліктің ішінде лицензиар-орган мен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігін хабардар етуге міндетті. Хабарлама осы бұйрықпен бекітілген үлгіде ұсынылады.
10. Тоқсан сайын, есеп берілетін тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне, бекітілген үлгі (осы Ережелерге 3 қосымша) бойынша орган-лицензиарға Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау істері жөніндегі агенттігіне және денсаулық сақтаудың аумақтық органына есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы туралы есеп ұсынылады.
11. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың кірісі мен шығыны жөніндегі барлық құжаттар қоймада, олардың толық сақталуына кепілдік берілетін жағдайда, сақтауға жауапты адамның жабық, пломбыланған сейфінде сақталуға тиіс. Құжаттар айлар мен жылдар бойынша тігілген және мөрленген күйінде сақталуы қажет.
12. ІІ Санаттағы дәрілік заттардың кіріс және шығыс құжаттары бес жыл, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардікі ағымдағы жылды есептемегенде бір жыл сақталады.
13. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар дәріхана қоймасына келіп түскен кезде ұйым басшысының бұйрығымен тағайындалған комиссия арқылы қабылданады.
Қойма басшысы немесе оның орынбасары қабылдап алынған көлемнің бірге жіберілген құжатқа сәйкестігін жеке өзі тексеруге міндетті.

14. Лекарственные средства Категорий II, III, IV отпускаются со склада только юридическим лицам, имеющим лицензию на право работы в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
15. Лекарственные средства Категорий II, III, IV ангро отпускаются со склада только в опечатанном виде, при этом на каждую упаковку наклеивается этикетка с указанием отправителя, наименования содержимого и номера анализа.
16. Требования на лекарственные средства Категорий II, III, IV должны быть заверены подписью руководителя или его заместителя и печатью организации по утвержденной форме (приложение 4 к настоящим Правилам).
Требования и счета на лекарственные средства Категорий II, III, IV должны выписываться отдельно от требований и счетов на другие лекарственные средства, с указанием количеств в них прописью.
17. Выдача лекарственных средств Категорий II, III, IV производится по отдельной доверенности, оформленной в установленном порядке, с указанием наименования получаемых средств, доз, концентрации, лекарственной формы и количества прописью. Срок действия доверенности 10 дней.
18. Перед отпуском лекарственных средств Категорий II, III, IV материально ответственное лицо должно лично проверить основание для отпуска (счет-фактура, доверенность), соответствие отпускаемого лекарственного средства с данными сопроводительного документа, правильность, целостность упаковки и расписаться во всех экземплярах счета-фактуры (приложение 5 к настоящим Правилам).
Приложение 1
к Правилам хранения, учета и отпуска
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю, и специальных рецептурных
бланков из аптечных складов
Название организации ______________________
Книга
учета наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров на аптечных складах
Наименование лекарственного средства ________________
Единица измерения ______________
_____________________________________________________________________
Ме-|Оста-|  Приход        |Всего | Расход        |Всего|Ос-  |Подпись|
сяц|ток  |----------------|за ме-|---------------|рас- |таток|матери-|
|на   |От   |N до-|Кол-|сяц по|Кому|N до-|Кол-|ход  |     |ально-  |
|нача-|кого |куме-|во  |прихо-|от- |куме-|во  |за   |     |ответ- |
|ло   |полу-|нта и|    |ду с  |пу- |нта и|    |ме-  |     |ствен- |
|меся-|чено |дата |    |остат-|ще- |дата |    |сяц  |     |ного   |
|ца   |     |     |    |ком   |но  |     |    |     |     |лица   |
___|_____|_____|_____|____|______|____|_____|____|_____|_____|_______|
1 |  2  |  3  |  4  |  5 |  6   | 7  |  8  |  9 |  10 | 11  |  12   |
___|_____|_____|_____|____|______|____|_____|____|_____|_____|_______|
Ян-
варь
_____________________________________________________________________
Фев-
раль
______________________________________________________________________
и
т.д.
______________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам хранения, учета и отпуска
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю, и специальных рецептурных
бланков из аптечных складов
Форма акта сверки
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Наименование организации
Утверждаю
Руководитель организации
"___" _________ 200___г.
АКТ
сверки наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
за ___________месяц 200__ года
________________________________________________________________
N   |   Наименование   |   Единица | Остаток на   |  Приход    |
п/п |                  | измерения |начало месяца |            |
____|__________________|___________|______________|____________|
1 |        2         |     3     |      4       |     5      |
____|__________________|___________|______________|____________|
_______________________________________________________________
Расход    |   Остаток   |   Остаток    |  Разница между     |
|   книжный   |  фактический |  фактическим и     |
|             |              |  книжным остатком  |
_____________|_____________|______________|____________________|
6       |     7       |      8       |         9          |
_____________|_____________|______________|____________________|
Заключение
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Лицо ответственное _______________________ должность, подпись
Проверил  ________________________________ должность, подпись.
Приложение 3
к Правилам хранения, учета и отпуска
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю, и специальных рецептурных
бланков из аптечных складов
ОТЧЕТ
об обороте наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров,
подлежащих строгому контролю
за ____отчетный квартал 200__ года
_____________________________________________________________________
(Наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, Е-маil)
_______________________________________________________________________
N  |   Наименование    |Поставщик |Остаток  |Приход за отчетный квартал|
п/п|                   |(юридичес-|на 01.01.|--------------------------|
|                   |кий адрес)|200_г.   |Поставщик   |Количество   |
|                   |          |         |(юридический|упаковок     |
|                   |          |         |адрес)      |(ампул)      |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
1 |          2        |    3     |    4    |     5      |      6      |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
1.|  Наркотические    |          |         |            |             |
|  средства         |          |         |            |             |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
|  Итого:           |          |         |            |             |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
2.|  Психотропные     |          |         |            |             |
|  вещества         |          |         |            |             |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
|  Итого:           |          |         |            |             |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
3.|  Прекурсоры       |          |         |            |             |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
|  Итого:           |          |         |            |             |
___|___________________|__________|_________|____________|_____________|
Продолжение таблицы:
______________________________________________________________________
N  |   Наименование    |Расход за отчетный квартал     | Остаток на  |
п/п|                   |-------------------------------| 01.__200__г.|
|                   |Покупатель-        |Количество |             |
|                   |организация        | упаковок  |             |
|                   |(юридический адрес)|(ампул)    |             |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
|                   |          7        |     8     |       9     |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
1.|  Наркотические    |                   |           |             |
|  средства         |                   |           |             |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
|  Итого:           |                   |           |             |
___|___________________|_________ _________|___________|_____________|
2.|  Психотропные     |                   |           |             |
|  вещества         |                   |           |             |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
|  Итого:           |                   |           |             |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
3.|  Прекурсоры       |                   |           |             |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
|  Итого:           |                   |           |             |
___|___________________|___________________|___________|_____________|
Руководитель юридического лица ____________   Подпись ________
"___" __________ 200__г.
Печать
Приложение 4
к Правилам хранения, учета и отпуска
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю, и специальных рецептурных
бланков из аптечных складов
Форма требования на лекарственные средства,
содержащие наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, аптечной организации
на аптечный склад
Наименование аптечной организации _____________________
Лицензия на деятельность в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров N_______________действительна до ___________________________________________
Требование N _____ от "____"_______ 20___ г.
Кому __________________(наименование аптечного склада)
Через ____________________ (Ф.И.О.  получателя)
По доверенности  N ______ от _________ (срок действия
доверенности 10 дней)
_______________________________________________________________________
N  |Наименование |Ед. |Норматив   |Использован-|Требуемое |Примечание |
п/п|средства     |изм.|потребления|ный норматив|количество|           |
|             |    |на год     |потребления |прописью  |           |
|             |    |           |за период с |          |           |
|             |    |           |01.01       |          |           |
___|_____________|____|___________|____________|__________|___________|
______________________________________________________________________
Ф.И.О.  руководителя аптечной организации ______ подпись
Ф.И.О. заявившего ___________                    подпись
печать
Требование составляется в двух  экземплярах.
Для каждой Категории лекарственных средств выписывается отдельное требование.
Отпуск производится на основании договора аптеки с аптечным складом. В случае разового получения, к требованию прилагается копия лицензии.
Приложение 5
к Правилам хранения, учета и отпуска
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю, и специальных рецептурных
бланков из аптечных складов
Счет-фактура на отпуск лекарственных
средств, содержащих наркотические средства,
психотропные вещества и прекурсоры
Счет-фактура должен содержать следующие сведения:

14. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар қоймадан тек есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында жұмыс құқығына лицензиясы бар заңды тұлғаларға босатылады.
15. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы ангро дәрілік заттар қоймадан мөрленген күйінде босатылады, бұл орайда әрбір орамға жіберушісі, ішіндегісінің аталымдары мен талдама нөмірі көрсетілген заттаңба жапсырылады.
16. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарға жазылып берілетін талаптар ұйым басшысының немесе оның орынбасарының қолымен және мөрімен бекітілген үлгі бойынша расталуы тиіс (осы Ережелерге 4 қосымша).
ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарға жазылып берілетін талаптар мен есеп-шоттар ондағы көлемі жазбаша көрсетіле отырып, басқа дәрілік заттарға жазылып берілетін талаптар мен есеп-шоттардан бөлек жазылып беріледі.
17. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды беру алынатын дәрілердің аталымдары, мөлшері, концентрациясы, дәрілік түрі мен көлемі жазбаша көрсетіле отырып, белгіленген тәртіпте ресімделген жеке сенімхат бойынша жүргізіледі. Сенімхаттың жарамды мерзімі 10 күн.
18. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды босатудың алдында материалдық жауапты адам босатуға негіз (шот-фактура, сенімхат) барын, босатылатын дәрілік заттың бірге жіберілген құжатқа сәйкестігін, орамның дұрыстығын, бүтіндігін жеке өзі тексеруі және шот-фактураның барлық даналарында қол қоюы тиіс (осы Ережелерге 5 қосымша).
Дәріхана қоймаларында құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар дәрілік заттар
мен арнайы рецептуралық бланкілерді сақтау,
есепке алу және босату Ережелеріне
1 қосымша
Ұйымның аталымы __________________
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен
прекурсорларды дәріхана қоймаларында есепке алу
кітабы
Дәрілік заттың аталымы ______________
Өлшем бірлігі ______________
__________________________________________________________________________
Айы  Ай.   Кіріс           Қал.   Шығыс            Ай    Қал.  Мат.
дың   Кім.   Құ.  Са. дық    Кім.   Құ.   Са. ішін. дық   ери.
ба.   нен    жат  ны  пен    ге     жат   ны  дегі        ал.
сын.  алын.  N        бірге  боса.  N         бар.        дық.
дағы  ды     мен      ай     тыл.   мен       лық         жау.
қал.         күні     ішін.  ды     күні      шы.         апты.
дық                   дегі                    ғыс         адам.
кіріс                               ның
бой.                                қо.
ынша                                лы
бар.
лығы
__________________________________________________________________________
1    2     3     4    5    6      7      8     9  10    11    12
__________________________________________________________________________
Қаң.
тар
Ақ.
пан
және
т.б.
__________________________________________________________________________
Дәріхана қоймаларында құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар дәрілік заттар
мен арнайы рецептуралық бланкілерді сақтау,
есепке алу және босату Ережелеріне
2 қосымша
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорларды
түгендеп салыстыру актісінің үлгісі
Ұйымның аталымы
Бекітемін
Ұйым басшысы
"___"_______ 200__ ж.
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен
прекурсорларды түгендеп салыстыру
Актісі
200___жылғы_________айына
__________________________________________________________________________
N        Аталымы      Өлшем        Ай         Кіріс
р/к                   бірлігі    басындағы
қалдық
__________________________________________________________________________
1           2           3           4            5
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________________________________________
Шығыс      Кітаптағы     Нақты      Нақты және
қалдық      қалдық     кітаптағы
қалдық
арасындағы
айырмашылық
__________________________________________________________________________
6             7          8             9
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қорытынды
___________________________________________________________________________
___________________________
Жауапты адам_____________ қызметі, қолы
Тексерген _____________      қызметі, қолы
Дәріхана қоймаларында құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар дәрілік заттар
мен арнайы рецептуралық бланкілерді сақтау,
есепке алу және босату Ережелеріне
3 қосымша
200___ жылғы______тоқсандағы
қатаң бақылауға жатқызылған есірткі құралдарын, психотроптық
заттар мен прекурсорлардың айналымы туралы
Есеп
___________________________________________________________________
(ұйымның аталымы, заңдық мекен-жайы, телефон, факс, E-mail)
___________________________________________________________________________
N    Аталымы   Жеткі.  01.01. Есепті тоқсандағы   Есепті тоқсандағы  01.__
р/             зуші    200_ж.      кіріс               шығыс         200_ж.
к              (заңдық  қал. _______________________________________  қал.
мекен-   дық  Жеткізу.    Орамдар.  Сатып    Орамдар.  дық
жайы)         ші (заңдық  (ампула.  алушы-   дың
мекен-      лардың)   ұйым     (ампула.
жайы)       саны      (заңдық  лардың)
мекен-   саны
жайы)
___________________________________________________________________________
1      2         3       4      5           6        7        8         9
___________________________________________________________________________
1. Наркотика.
лық заттар
___________________________________________________________________________
Барлығы:
___________________________________________________________________________
2. Психотроп.
тық заттар
___________________________________________________________________________
Барлығы:
___________________________________________________________________________
3. Прекурсор.
лар
___________________________________________________________________________
Барлығы:
___________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның басшысы_______________     Қолы__________
200__ж. "___"_______
мөрі
Дәріхана қоймаларында құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар дәрілік заттар
мен арнайы рецептуралық бланкілерді сақтау,
есепке алу және босату Ережелеріне
4 қосымша
Дәріхана ұйымының дәріхана қоймасына құрамында есірткі
құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік
заттарға талап үлгісі
Дәріхана ұйымының аталымы ____________________________
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметке  N ______  лицензия ___________ дейін жарамды.
20__ ж. "____"___________ N _____  талап
Кімге _________________ (дәріхана қоймасының аталымы)
Кім арқылы __________________ (Алушының Т.А.Ә.)
N _____ сенімхат бойынша   ________ бастап (сенімхаттың қолданылу
мерзімі 10 күн)
_______________________________________________________________________
N   Зат аталымы  Өлшем    Бір жылға  01.01-ден     Талап    Ескерту
р/с               бірлігі  тұтыну     бастап        етілген
нормативі  кезең ішін.   мөлшер
дегі тұтыну.  жазбаша
дың пайдала.
нылған
нормативі
_______________________________________________________________________
Дәріхана ұйымының басшысының Т.А.Ә. _________ қолы
Талап етушінің Т.А.Ә. _________ қолы
мөр
Талап екі данада әзірленеді.
Дәрілік заттардың әрбір Санаты үшін бөлек талап жазылып беріледі.
Босату дәріхананың дәріхана қоймасымен шарт негізінде жүргізіледі.
Бір жолғы алу жағдайында талапқа лицензия көшірмесі қоса беріледі.
Дәріхана қоймаларында құрамында
есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар дәрілік заттар
мен арнайы рецептуралық бланкілерді сақтау,
есепке алу және босату Ережелеріне
5 қосымша
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен
прекурсорлар бар дәрілік заттарды босатуға шот-фактура
Шот-фактурада:

1) дата и номер документа;
2) реквизиты аптечного склада (РНН, полное наименование, расчетный
счет, юридический адрес, N и дата выдачи лицензии в сфере оборота
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров);
3) на основании чего отпускается товар (договор);
4) условия оплаты (по договору, за наличный расчет);
5) поставка осуществлена по доверенности
N ____ от "____"_______ 20__ г.
6) реквизиты покупателя (РНН, полное наименование, расчетный счет,
юридический адрес, N и дата выдачи лицензии в сфере оборота наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров).
_________________________________________________________________
N  |Се-|N сер-|Наиме-|Ед. |Цена|Сум-|Став-|Сум-|Став-|Сумма|Общая|
п/п|рия|тифи- |нова- |изм.|за  |ма  |ка   |ма  |ка   |акци-|сумма|
|   |ката  |ние   |    |еди-|без |НДС  |НДС |ак-  |за   |     |
|   |срок  |лек.  |    |ницу|НДС |     |    |циза |     |     |
|   |дейст-|сред- |    |    |    |     |    |     |     |     |
|   |вия   |ства  |    |    |    |     |    |     |     |     |
___|___|______|______|____|____|____|_____|____|_____|_____|_____|
1 | 2 |   3  |   4  | 5  | 6  | 7  |  8  |  9 | 10  | 11  | 12  |
___|___|______|______|____|____|____|_____|____|_____|_____|_____|
Подписи:    руководителя организации;
главного бухгалтера;
отпустившего;
получившего;
печать аптечной организации, отпустившей товар.
Счет-фактура выписывается в двух экземплярах, исправления не
допускаются.
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано                              Согласовано
Министр внутренних дел                   И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан                  Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года                   с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Правила хранения и учета лекарственных средств,
содержащих наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в аптеках
1. Хранение лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры Категории II, III, IV (далее по тексту лекарственные средства Категории II, III, IV) осуществляется в помещениях, на которые имеется разрешение на их использование в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, выданное территориальными лицензионно-разрешительными отделами (отделениями, группами) органов внутренних дел, на территории которых находятся данные объекты (помещения).
2. Ответственность за хранение, учет лекарственных средств Категорий II, III, IV возлагается на первого руководителя организации.

1) құжаттың мерзімі мен нөмірі;
2) дәріхана қоймасының реквизиттері (РНН, толық атауы, есеп айырысу
шоты, заңдық мекен-жайы, N мен есірткі құралдары, психотроптық заттар мен
прекурсорлар айналымы саласындағы лицензия берілген мерзімі);
3) тауар ненің негізінде босатылады (шарт);
4) ақы төлеу шарттары (шарт бойынша, қолма-қол есеп айырысу);
5) тауар жеткізу  20__ ж. "___" _________ N ______ сенімхат бойынша
жүзеге асырылды;
6) сатып алушының реквизиттері (РНН, толық атауы, есеп айырысу шоты,
заңдық мекен-жайы, N мен есірткі құралдары, психотроптық заттар мен
прекурсорлар айналымы саласындағы лицензия берілген мерзімі) қамтылуға
тиіс.
_________________________________________________________________________
N  Серия  Сер.   Дәрі.  Өл.   Бір    ҚҚС-  ҚҚС   ҚҚС   Ак.   Ак.   Жал.
тифи.  лік    шем   дана.  сыз   став. сома. циз   циз   пы
кат    зат.   бір.  ның    сома  касы  сы    став. сома. сома
N      тың    лігі  баға.                    касы  сы
қолда. атауы        сы
нылу
мер.
зімі
_________________________________________________________________________
1    2     3       4      5     6      7     8     9     10    11    12
_________________________________________________________________________
Қолдары: ұйым басшысынікі;
бас бухгалтердікі;
алушының;
босатушының;
тауарды босатқан дәріхана ұйымының мөрі.
Шот-фактура екі данада жазылып беріледі, түзетулерге жол берілмейді.
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі                  министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________             есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Дәріханаларда бақылауға жататын, құрамында есірткі
құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік
заттарды сақтау мен есепке алу
Ережелері
1. Құрамында ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі мәтін бойынша ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар) сақтау оларды есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында пайдалануға рұқсат етілген үй-жайларда жүзеге асырылады, бұл рұқсатты аумағында осы объектілер (үй-жайлар) орналасқан ішкі істер органдары, аумақтық лицензиялық-рұқсат беру бөлімдері (бөлімшелері, топтары) береді.
2. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды сақтау, есепке алу үшін жауапкершілік ұйымның бірінші басшысына жүктеледі.

3. Список лиц, допущенных к работе с лекарственными средствами Категорий II, III, IV оформляется приказом по аптечной организации.
Лица, имеющие доступ, должны иметь заключения органов внутренних дел о соответствующей проверке, заключения врачей психиатра и нарколога об отсутствии заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом.
Доступ в комнату, где хранятся запасы лекарственных средств Категорий II, III, IV разрешается лицам, непосредственно работающим с ними.
4. Лекарственные средства Категории II должны храниться в специальных капитальных помещениях (кладовых), оборудованных охранной, противопожарной и тревожной сигнализацией в закрытых сейфах.
Лекарственные средства Категорий III, IV должны храниться в специально оборудованных комнатах в металлических или деревянных запирающихся шкафах.
5. В рабочее время ключ от сейфа с лекарственными средствами Категорий II, III, IV, находящегося в ассистентской комнате, должен быть у провизора, ответственного за выдачу этих средств.
6. Помещения и сейфы после окончания рабочего дня опечатываются и/или пломбируются, а ключи от них, печать и/или пломбир должны находиться у материально ответственного лица, уполномоченного на то приказом по аптеке.
7. На внутренней стороне дверок сейфа и шкафа должен быть перечень хранящихся лекарственных средств с указанием высших разовых и суточных доз.
8. Выдача лекарственных средств Категорий II, III, IV в ассистентскую комнату для текущей работы должна производиться из материальной комнаты только материально-ответственным лицом, уполномоченным на это.
9. В ассистентской комнате аптек запасы лекарственных средств Категорий II, III, IV не должны превышать пятидневной потребности.
10. Запас лекарственных средств Категории II в аптеках не должен превышать месячного норматива. Для аптек, удаленных от баз снабжения, запас этих средств устанавливается органами управления здравоохранением по согласованию с территориальным представителем Комитета по борьбе с наркоманией и наркобизнесом.
11. В дежурных аптеках в ночное время разрешается, при необходимости, использовать лекарственные средства Категорий II, III, IV, которые хранятся в опечатанном и опломбированном сейфе, в помещении предназначенном для работы в ночное время.
После окончания дежурства специалист заполняет отдельную, специальную книгу учета (пронумерованную, прошнурованную, скрепленную подписью и печатью органа-лицензиара по утвержденной форме (приложение 1 к настоящим Правилам) и отчитывается перед материально ответственным лицом, отвечающим за учет и хранение лекарственных средств Категорий II, III, IV, с приложением документации (рецептов, счетов-фактур и тому подобных), удостоверяющих использование данных Категорий лекарственных средств.

3. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттармен жұмысқа жіберілетін адамдардың тізімі дәріхана ұйымы бойынша бұйрықпен ресімделеді.
Қол жеткізетін адамдарда тиісті тексеру туралы ішкі істер органдарының қорытындысы, нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы алкоголизммен ауыруының жоқтығы туралы психиатр мен наркологтың қорытындысы болуы қажет.
ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар запас сақталатын бөлмеге кіруге олармен тікелей жұмыс істейтін адамдарға рұқсат етіледі.
4. ІІ Санаттағы дәрілік заттар сейфтерде, арнайы жабдықталған үй-жайларда (қоймаларда) құлыпталып сақталады.
ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар арнайы жабдықталған бөлмелерде жабылатын металл және ағаш шкафтарда сақталуы қажет.
5. Жұмыс уақытында ассисенттік бөлмеде болатын ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар бар сейф кілті осы заттарды беруге жауапты провизорда болуға тиіс.
6. Жұмыс күні аяқталғаннан кейін үй-жайларда және сейфтерге мөр басылады және/немесе пломбыланады, ал олардың кілттері, мөр және/немесе пломбир бұған дәріхана бойынша бұйрықпен уәкілетті материалдық жауапты адамда болуы қажет.
7. Сейф есіктерінің ішкі жағында жоғары бір жолғы және тәуліктік мөлшерлер көрсетілген сақталатын дәрілік заттардың тізбесі болуы керек.
8. Ағымдағы жұмыс үшін ассистенттік бөлмеге ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды беруді бұған уәкілетті материалдық жауапты адам ғана материалдық бөлмеден жүргізуге тиіс.
9. Дәріхананың ассисенттік бөлмесінде ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың запастары бес күндік қажеттіліктен аспауға тиіс.
10. Дәріханаларда ІІ Санаттағы дәрілік заттар запасы бір айлық нормативтен аспауы қажет. Жабдықтау базаларынан қашықтағы дәріханалар үшін бұл заттардың запасын Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитеттің аумақтық өкілімен келісім бойынша денсаулық сақтау басқармаларының органдары белгілейді.
11. Түнгі уақытта қажет болған жағдайда кезекші дәріханаларда түнгі уақыттағы жұмысқа арналған үй-жайда мөрленген және пломбыланған сейфте сақталатын ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды пайдалануға рұқсат етіледі. Кезекшілік аяқталғаннан кейін маман арнайы жеке есепке алу кітабын (нөмірленген, баумен байланған, осы ережелердің 1 қосымшасының бекітілген үлгісінде лицензиар органының мөрімен және қолымен расталған) толтырады және осы Санаттардағы дәрілік заттардың пайдаланылғанын растайтын құжаттаманың қосымшасын (рецептер, шот-фактуралар және т.б.) ұсына отырып, ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың есепке алынуы мен сақталуы үшін жауап беретін материалдық жауапты адамның алдында есеп береді.

2. Лечебно-профилактические организации, не имеющие своих аптек, должны получать лекарственные средства Категорий II, III, IV только в виде готовых лекарственных форм, изготовленных в условиях промышленного производства или в условиях аптеки.
3. Ответственность за хранение, учет, назначение и выдачу больным наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров возлагается на первого руководителя организации.
4. Список лиц, допущенных к работе с наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами оформляется приказом по лечебно-профилактической организации.
Лица, имеющие доступ, должны иметь заключения органов внутренних дел о соответствующей проверке, заключения врачей психиатра и нарколога об отсутствии заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом.
5. Лекарственные средства Категории II должны храниться в специальных капитальных помещениях (кладовых), оборудованных охранной, противопожарной и тревожной сигнализацией в закрытых сейфах.
Лекарственные средства Категорий III, IV должны храниться в специально оборудованных комнатах в металлических или деревянных запирающихся шкафах.
В конце рабочего дня комната и сейф опечатываются или пломбируются. Ключи и пломбир должны находиться у лица, назначенного приказом по организации за хранение, учет и выдачу указанных средств.
6. Наркотические средства, психотропные вещества для парентерального, внутреннего и наружного применения должны храниться раздельно.
На внутренней стороне дверки сейфа должен находиться перечень наркотических средств, психотропных веществ с указанием высших разовых и суточных доз.
7. Лекарственные средства Категорий II, III, IV получаемые из аптек, должны иметь на этикетке обозначения: "Внутреннее", "Наружное", "Для инъекций", "Глазные капли" и т.д., название или номер аптеки, изготовившей лекарство, наименование отделения (кабинета), состав лекарства в соответствии с прописью, указанной в требовании лечебно-профилактического организации, дату изготовления, N анализа, срок годности, подписи лиц: изготовившего, проверившего и отпустившего лекарство из аптеки.
8. При отсутствии на упаковках лекарственных средств Категорий II, III, IV перечисленных обозначений хранение и применение их в лечебно-профилактических организациях не разрешается.
9. Расфасовка, рассыпка, переливание и перекладывание в тару отделения (кабинета), а также замена этикеток, категорически запрещаются.
10. Запасы лекарственных средств Категории II в отделениях (кабинетах) определяются руководителем лечебно-профилактической организации и не должны превышать трехдневной потребности в них, а в аптеках лечебно-профилактических организаций - месячной потребности.

2. Өздерінің дәріханалары жоқ емдеу-алдын алу ұйымдары ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды өнеркәсіптік өндіріс жағдайларында немесе дәріханалық жағдайда дайындалған дайын дәрілік нысандар түрінде ғана алуы қажет.
3. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтау, есепке алу, науқастарға тағайындау мен беру үшін жауапкершілік ұйымның бірінші басшысына жүктеледі.
4. Есірткі құралдарымен, психотроптық заттармен және прекурсорлармен жұмысқа жіберілетін адамдардың тізімі емдеу-алдын алу ұйымы бойынша бұйрықпен ресімделеді.
Қол жеткізетін адамдарда тиісті тексеру туралы ішкі істер органдарының қорытындысы, нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы алкоголизммен ауыруының жоқтығы туралы психиатр мен наркологтың қорытындысы болуы қажет.
5. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы күресті жүзеге асыратын уәкілетті ішкі істер органы пайдалануға рұқсат беретін сейфтерде, үй-жайларда сақталуы қажет.
Жұмыс күні аяқталғаннан кейін бөлме мен сейфке мөр басылады немесе пломбыланады. Кілттер мен пломбир көрсетілген заттарды сақтау, есепке алу және беру үшін ұйым бойынша бұйрықпен тағайындалған адамда болуы қажет.
Сейф есіктерінің ішкі жағында жоғары бір жолғы және тәуліктік мөлшерлер көрсетілген есірткі құралдарының, психотроптық заттардың тізбесі болуы керек.
6. Дәріханалардан алынатын ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың заттаңбаларында мынадай белгілер: "Ішуге", "Сыртқа", "Инъекция үшін", "Көз тамшылары" және т.с.с., дәріні дайындаған дәріхананың атауы немесе нөмірі, бөлімшенің (кабинеттің) атауы, емдеу-алдын алу ұйымының талабында көрсетілген жазбаға сәйкес дәрінің құрамы, дайындалған мерзімі, анализ N , жарамды мерзімі, дәріні дайындаған, тексерген және дәріханадан босатқан адамдардың қолдары болуы қажет.
7. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттардың орамдарында көрсетілген белгілер болмаған жағдайда оларды емдеу-алдын алу ұйымдарында сақтау мен қолдануға рұқсат берілмейді.
8. Ашуға, төгуге, бөлімшенің (кабинеттің) ыдысына қайта құюға және қайта салуға, сондай-ақ заттаңбаларды ауыстыруға үзілді-кесілді тыйым салынады.
9. Бөлімшелердегі (кабинеттердегі) ІІ Санаттағы дәрілік заттардың запастарын емдеу-алдын алу ұйымының басшысы айқындайды және оларға үш күндік қажеттіліктен, ал емдеу-алдын алу ұйымдарының дәріханаларында - 1 айлық қажеттіліктен аспауы қажет.
10. Өмірлік көрсетілімдер бойынша кешкі және түнгі уақытта шұғыл медициналық көмек көрсету үшін стационарлардың қабылдау бөлімшелерінде "А" тобы ІІ Санаты дәрілік заттарының бес күндік резервін жасауға рұқсат етіледі. Көрсетілген резерв жауапты кезекті дәрігердің рұқсаты бойынша стационардың барлық бөлімшелерінде пайдаланылуы мүмкін.

11. Для оказания экстренной медицинской помощи в вечернее и ночное время по жизненным показаниям разрешается создавать в приемных отделениях стационаров пятидневный резерв лекарственных средств Категории II "А". Указанный резерв может быть использован по разрешению ответственного дежурного врача во всех подразделениях стационара.
12. Оформление использованных препаратов может проводиться после оказания помощи больному. Для чего делается запись в медицинской документации о назначении и отметка, о введении указанных лекарств.
13. Выдача больным лекарств, содержащих лекарственные средства Категорий II, III должна производиться отдельно от других лекарств. Пероральный прием наркотических средств должен производиться только в присутствии медицинской сестры.
14. Лечебно-профилактические организации должны иметь в местах хранения и на постах дежурных врачей и сестер таблицы высших разовых и суточных доз наркотических средств, психотропных веществ, а также таблицы противоядий при отравлениях ими.
15. В отделениях и кабинетах лечебно-профилактических организаций подлежат предметно-количественному учету лекарственные средства Категорий II, III, IV.
Учет ведется в специальной книге, пронумерованной, прошнурованной и скрепленной печатью и подписью руководителя лечебно-профилактической организации по утвержденной форме (приложение 1 настоящих Правил).
Книга учета заводится на один год. Для каждого наименования, фасовки, дозировки отводится отдельный лист. Книга учета хранится пять лет, не считая текущего, в условиях обеспечивающих их сохранность, у лица, ответственного за учет, хранение и отпуск указанных средств.
16. В стационарах подлежат сбору и уничтожению пустые ампулы и ампулы, содержимое которых частично использовано, содержащие наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры. Порядок хранения и уничтожения осуществляется в соответствии с порядком списания, уничтожения наркотических средств, психотропных веществ Категории II и специальных рецептурных бланков, не использованных онкологическими больными в лечебно-профилактических организациях.
17. Обеспечение лечебно-профилактических организаций специальными рецептурными бланками для выписывания лекарственных средств Категории II производится через территориальные органы управления здравоохранением. Запас специальных рецептурных бланков в лечебно-профилактических организациях не должен превышать месячной потребности.
18. В каждой лечебно-профилактической организации приказом руководителя назначается лицо, ответственное за получение, хранение, пополнение и выдачу специальных рецептурных бланков.

11. Пайдаланылған препараттарды ресімдеу науқасқа көмек көрсетілгеннен кейін жүргізілуі ықтимал. Бұл үшін тағайындау туралы медициналық құжаттамада жазба, көрсетілген дәрілерді енгізу туралы белгі жасалады.
12. Науқастарға құрамында ІІ, ІІІ Санаттардағы дәрілік заттар бар дәрілер беру басқа дәрілерден бөлек жүргізіледі. Ішілетін есірткі құралдарын қабылдау медбикенің қатысуымен ғана жүргізілуге тиіс.
13. Емдеу-алдын алу ұйымының сақтау орындары мен постыларында кезекші дәрігерлері мен медбикелері, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың жоғары бір жолғы және тәуліктік мөлшерлері, сондай-ақ улануларда уға қарсы кестелері болуы қажет.
14. Емдеу-алдын алу ұйымдарының бөлімшелері мен кабинеттерінде ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар заттық-сандық есепке алуға жатады.
Есепке алу үлгі бойынша (осы ережелердің 1 қосымшасы) нөмірлеген, тігілген және емдеу-алдын алу ұйымы басшысының мөрімен және қолымен бекітілген арнайы кітапта жүргізіледі.
Есепке алу кітабы бір жылға жүргізіледі. Әрбір аталым, орам, мөлшерлеу үшін жеке парақ бөлінеді. Есепке алу кітабы ағымдағы жылды есептемегенде, сақталуы қамтамасыз етілетін жағдайларда көрсетілген заттарды есепке алу, сақтау мен босату үшін жауапты адамда бес жыл сақталады.
15. Стационарларда есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар салынған бос ампулалар мен ішіндегісі жартылай пайдаланылған ампулалар жинауға және жоюға жатады. Сақтау мен жою тәртібі ІІ Санаттағы есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және емдеу-алдын алу ұйымдарында онкологиялық науқастар пайдаланбаған арнайы рецептуралық бланкілерді есептен шығару, жою тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
16. ІІ Санаттағы дәрілік заттарды жазып беру үшін емдеу-алдын алу ұйымдарын арнайы рецептуралармен қамтамасыз ету денсаулық сақтаудың аймақтық органдары арқылы жүргізіледі. Емдеу-алдын алу ұйымдарындағы арнайы рецептуралық бланкілер запасы бір айлық қажеттіліктен аспауға тиіс.
17. Әрбір емдеу-алдын алу ұйымында басшының бұйрығымен арнайы рецептуралық бланкілерді алу, сақтау, толтыру мен беру үшін жауапты адам тағайындалады.
18. Емдеу-алдын алу ұйымдарына түскенде арнайы рецептуралық бланкілерді ұйым басшысы тағайындаған комиссия қабылдайды және қабылдау комиссиясының актісіне сәйкес үлгі бойынша (осы ережелердің 2 қосымшасы) есірткі құралдарына, психотроптық заттарға арнайы рецептуралық бланкілерді есепке алу жөніндегі журналда қабылдау комиссиясының актісіне сәйкес кіріске алынады.
Журнал нөмірленуі, тігілуі, жоғары тұрған ұйым басшысының мөрімен және қолымен бекітілуі қажет.

19. Специальные рецептурные бланки при поступлении в лечебно-профилактические организации принимаются комиссией, назначенной руководителем организации, и согласно акту приемной комиссии приходуются в журнале по учету специальных рецептурных бланков на наркотические средства, психотропные вещества по утвержденной форме (приложение 2 настоящих Правил).
Журнал должен быть пронумерован, прошнурован, скреплен печатью и подписью руководителя вышестоящей организации.
20. В каждой лечебно-профилактической организации создается постоянно действующая комиссия, уполномоченная приказом руководителя организации проводить не реже 1 раза в месяц проверку целесообразности назначения лечащими врачами наркотических средств, психотропных веществ, а также состояние хранения, учета и расходования наркотических средств, психотропных веществ и специальных рецептурных бланков в данном учреждении.
21. Лечащему врачу выдается при наличии показаний специальный рецептурный бланк (бланки) на лекарственные средства Категории II для конкретного больного с разрешения заместителя руководителя лечебно-профилактической организации по лечебной части.
22. Запасы специальных рецептурных бланков на наркотические средства, психотропные вещества хранятся только в закрытом и опломбированном сейфе, ключ от которого должен находиться у руководителя организации или лица, уполномоченного им на это приказом по организации.
23. Руководитель лечебно-профилактический организации несет полную ответственность за рациональное использование и сохранность лекарственных средств Категорий II, III, IV и специальных рецептурных бланков для их выписывания.
Приложение 1
к Правилам хранения и учета
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю и специальных рецептурных
бланков в лечебно-профилактических
организациях
Название лечебно-профилактической организации _______________________
Книга
учета лекарственных средств, содержащих наркотические
средства, психотропные вещества и прекурсоры в
отделениях и кабинетах
Наименование средства, дозировка, фасовка ___________________________
Единица измерения __________________________________
__________________________________________________________________________
Приход                  |       Расход         |Оста- | Фамилия
_________________________________|______________________|ток   |И.О.,
Дата   |Откуда   |Кол-во|Фамилия |Дата  |   N    |Кол-во|      |подпись
получе-|получено,|      |И.О.,   |выдачи|истории |      |      |отпустив-
ния    |N и дата |      |подпись |      |болезни,|      |      |шего
|документа|      |получив-|      |Фамилия |      |      |
|         |      |шего    |      |И.О.    |      |      |
|         |      |        |      |больного|      |      |
--------------------------------------------------------------------------
1   |    2    |  3   |    4   |  5   |    6   |  7   |  8   |    9
--------------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам хранения и учета
лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие
контролю и специальных рецептурных
бланков в лечебно-профилактических
организациях
Название лечебно-профилактической организации _______________________
Журнал
учета специальных рецептурных бланков на наркотические
средства, психотропные вещества
_________________________________________________________________________
N |         Приход           |         Расход             |Фами-|Оста- |
п/п|--------------------------|----------------------------|лия, |ток   |
|Дата |Откуда|Общее|N  |Ко-|Дата|N  |Ко-|Кому |Подпись  |и.о. |      |
|пос- |полу- |коли-|се-|ли-|вы- |се-|ли-|выда-|получив- |вы-  |      |
|туп- |чено, |чест-|рии|че-|дачи|рии|че-|но:  |шего     |дав- |      |
|ления|дата  |во   |   |ст-|    |   |ст-|фами-|         |ше-  |      |
|доку-|и N   |блан-|   |во |    |   |во |лия, |         |го   |      |
|мента|доку- |ков  |   |   |    |   |   |и.о. |         |     |      |
|     |мента |     |   |   |    |   |   |врача|         |     |      |
-------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3   |  4  | 5 | 6 | 7  | 8 | 9 | 10  |   11    | 12  |  13
-------------------------------------------------------------------------
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано Согласовано
Министр внутренних дел И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Правила
списания и уничтожения лекарственных средств,
содержащих наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие контролю и специальных
рецептурных бланков, не использованных онкологическими
больными, в лечебно-профилактических организациях

19. Әрбір емдеу-алдын алу ұйымында ұйым басшысының бұйрығымен айына кемінде 1 рет емдеуші дәрігерлердің есірткі құралдарын, психотроптық заттарды тағайындау мақсаттылығына, сондай-ақ осы мекемеде есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен арнайы рецептуралық бланкілердің сақталу, есепке алыну мен жұмсалуына бақылау жүргізуге ұйым басшысының бұйрығымен уәкілетті тұрақты жұмыс істейтін комиссия құрылады.
20. Емдеуші дәрігерге көрсетілімдер болған жағдайда емдеу бөлігі бойынша емдеу-алдын алу ұйымы басшысының рұқсатымен нақты науқас үшін ІІ Санаттағы дәрілік заттарға арнайы рецептуралық бланк (бланкілер) беріледі.
21. Есірткі құралдарына арнайы рецептуралық бланкілердің запастары тек жабылған және пломбыланған сейфте ғана сақталады, оның кілті ұйым басшысында немесе бұған ұйым бойынша бұйрықпен уәкілетті адамда сақталуға тиіс.
22. Емдеу-алдын алу ұйымының басшысы ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар мен оларды жазып беруге арналған арнайы рецептуралық бланкілердің ұтымды пайдаланылуы мен сақталуы үшін толық жауапкершілікте болады.
Бақылауға жатқызылатын есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен прекурсорлар бар
дәрілік заттар мен арнайы рецептуралық
бланкілерді емдеу-алдын алу ұйымдарында
сақтау, есепке алу және босату Ережелеріне
1 қосымша
Емдеу-алдын алу ұйымының атауы _____________________
Бөлімшелер мен кабинеттерде құрамында есірткі,
психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды
есепке алу кітабы
Дәрілік заттың атауы, мөлшерлеу, буып-түю _______________
Өлшем бірлігі _____________________________
__________________________________________________________________________
Кіріс                Шығыс                  Қалды.  Боса.
Алын.    Қайдан   Саны  Тегі,    Беріл.   Ауру     Саны  ғы      тушы.
ған      алын.          А.Ә.,      ген    тарихы.                ның
мерзімі  ды             алушы.   уақыты   ның N                  тегі,
құжат.         ның               Науқас.                А.Ә.
тың N          қолы              тың
мен                              тегі,
мерзімі                          А.Ә.
__________________________________________________________________________
1         2        3     4         5       6         7      8      9
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылауға жатқызылатын есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен прекурсорлар бар
дәрілік заттар мен арнайы рецептуралық
бланкілерді емдеу-алдын алу ұйымдарында
сақтау, есепке алу және босату Ережелеріне
2 қосымша
Емдеу-алдын алу ұйымының атауы _____________________
Есірткі құралдарына, психотроптық заттарға арнайы
рецептуралық бланкілерді есепке алу журналы
__________________________________________________________________________
N                    Кіріс                   Шығыс
р/ Құжат.  Қай.  Блан.  Сер. Са. Беріл. Сер. Са.  Кімге  Алу. Бер.   Қал.
к  тың     дан   кілер. ия   ны  ген    ия   ны   беріл. шы.  уші.   дық
түскен  алын. дің    N        мер.   N         ді:    ның  нің
мерзі.  ды,   жал.            зімі             дәрі.  қо.  тегі,
мі      құж.  пы                               гер.   лы   аты,
ат.   саны                             дің         әкесі.
тың                                    мінде.      нің
мер.                                   тін         аты
зімі                                   атқару.
мен                                    шының
N                                      тегі,
а.ә
__________________________________________________________________________
1   2       3      4     5    6    7     8     9   10     11   12      13
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі                  министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________             есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Емдеу-алдын алу ұйымдарында онкологиялық науқастар
пайдаланбаған құрамында бақылауға жататын есірткі
құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік
заттарды және арнайы рецептуралық бланкілерді есептен
шығару мен жою Ережелері

1. Руководитель лечебно-профилактической организации организует прием и учет неиспользованных рецептов и лекарственных средств, содержащих наркотические средства и психотропные вещества Категории II, оставшиеся после умерших больных на дому.
2. Приказом по лечебно-профилактической организации на работника, ответственного за оформление свидетельств о смерти, возлагается прием у родственников умершего онкологического больного неиспользованных рецептов, остатков лекарственных средств, содержащих лекарственные средства Категорий II, III, IV. Данный работник должен провести сверку расхода препарата с момента получения очередного рецепта, записанного в амбулаторной карте. Количество сданных рецептов и препаратов, их наименования и лекарственные формы (ампулы, таблетки, порошки) регистрируются в специальном журнале, пронумерованном, прошнурованном, скрепленном круглой печатью и подписью руководителя организации по утвержденной форме (приложение 1 к настоящем Правилам).
3. В журнале учета неиспользованных наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также рецептов для их выписывания, делается отметка о количестве и способе уничтоженных лекарств.
4. Сданные рецепты и препараты подлежат хранению в сейфе до их уничтожения.
5. Для уничтожения лекарственных средств Категорий II, III, IV с истекшим сроком годности, сданных родственниками умерших больных, а также бой, брак, пустые ампулы и рецептурные бланки, приказом по лечебно-профилактической организации создается постоянно действующая комиссия с привлечением представителей органов внутренних дел и санитарно-эпидемиологического надзора по согласованию.
6. По мере накопления порошков, таблеток и ампулированных лекарственных средств Категорий II, III, IV не позднее 30-го числа каждого месяца в присутствии постоянно действующей комиссии лечебно-профилактической организации, представителей органов внутренних дел, санитарно-эпидемиологического надзора, производится их уничтожение: порошков и таблеток путем сжигания, ампулированных препаратов путем раздавливания.
7. По результатам уничтожения составляется акт (приложение 2 и 3 к настоящим Правилам).
Приложение 1
к Правилам списания, уничтожения
наркотических средств, психотропных
веществ, прекурсоров и специальных
рецептурных бланков, не использованных
онкологическими больными, в лечебно-
профилактических организациях
Журнал
учета неиспользованных наркотических средств,
психотропных веществ, прекурсоров и рецептов,
сданных родственниками умерших больных
_______________________________________________________________________
N |Дата|Ф.И.О.|Общее |в т.ч.|Наиме-  |Коли- |Фами-|Фами-|Отметка
п/|пос-|адрес |кол-во|по но-|нование |чество|лия и|лия и|о количестве
п |туп-|боль- |рецеп-|мерам |сданных |ампул,|под- |под- |и способе
|ле- |ного  |тов и |      |наркот.,|порош-|пись |пись |уничтожения
|ния |      |препа-|      |психот. |ков,  |сдав-|при- |
|    |      |ратов |      |веществ |табле-|шего |няв- |
|    |      |      |      |        |ток   |     |шего |
__|____|______|______|______|________|______|_____|_____|______________
1|  2 |  3   |  4   |   5  |    6   |   7  |  8  |  9  |      10
__|____|______|______|______|________|______|_____|_____|______________
_______________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам списания, уничтожения
наркотических средств, психотропных
веществ, прекурсоров и специальных
рецептурных бланков, не использованных
онкологическими больными, в лечебно-
профилактических организациях
Утверждаю
Главный врач ___________
"___"____________ 20 __ г.
АКТ <*>
на уничтожение использованных ампул и частично
использованных в лечебно-профилактических
организациях
г. _____________                              от _____________________
Комиссия в составе (не менее 3-х человек):

1. Емдеу-алдын алу ұйымының басшысы науқастар үйде қайтыс болғаннан кейін қалған пайдаланылмаған рецептер мен құрамында есірткі құралдары мен психотроптық заттар бар дәрілік заттарды қабылдау мен есепке алуды ұйымдастырады.
2. Емдеу-алдын алу ұйымы бойынша бұйрықпен қайтыс болғаны туралы куәлікті ресімдеуге жауапты қызметкерге қайтыс болған онкологиялық науқастың туыстарынан пайдаланылмаған рецепттерді, құрамында ІІ, ІІІ, ІУ Санаттағы дәрілік заттар бар дәрілік заттар қалдықтарын қабылдау жүктеледі. Бұл қызметкер амбулаториялық картада жазылған кезекті рецепт алынған сәттен бастап препарат шығынына салыстыру жүргізуі қажет. Өткізілген рецептер мен препараттар саны, олардың атаулары мен дәрілік түрлері (ампулалар, таблеткалар, ұнтақтар) бекітілген үлгі бойынша (осы ережелерге 1 қосымша) нөмірленген, тігілген, ұйым басшысының дөңгелек мөрімен және қолымен бекітілген арнайы журналда тіркеледі.
3. Пайдаланылмаған есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды, сондай-ақ оларды жазып беру рецепттерін есепке алу журналында жойылған дәрілердің мөлшері мен тәсілі туралы белгі жасалады.
4. Өткізілген рецепттер мен препараттар олар жойылғанға дейін сейфте сақталуға жатады.
5. Қайтыс болған науқастардың туыстары өткізген, жарамды мерзімі өткен ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттарды, сондай-ақ шағылған, бүлінген, бос ампулалар мен рецептуралық бланкілерді жою үшін емдеу-алдын алу ұйымы бойынша бұйрықпен ішкі істер органдары мен санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының өкілдері келісім бойынша тартылған тұрақты жұмыс істейтін комиссия құрылады.
6. ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар ұнтақтарының таблеткалары мен ампулаландырылған дәрілік заттарының жинақталуына қарай, әрбір айдың 30-шы күнінен кешіктірілмей емдеу-алдын алу ұйымының тұрақты жұмыс істейтін комиссиясының, ішкі істер, санитарлық-эпидемиологиялық органдары өкілдерінің қатысуымен оларды: ұнтақтар мен таблеткаларды жағу жолымен, ампулаландырылған препараттарды жаншу жолымен жою жүргізіледі.
7. Жою қорытындылары бойынша (осы Ережеге 2 және 3 қосымша) акт жасалады.
Емдеу-алдын алу ұйымдарында онкологиялық
науқастар пайдаланбаған есірткі құралдарын,
психотроптық заттарды, прекурсорлар мен
арнайы рецептуралық бланкілерді есептен
шығару, жою Ережелеріне
1 қосымша
Қайтыс болған науқастардың туыстары өткізген
пайдаланылмаған есірткі құралдарын, психотроптық заттарды,
прекурсорлар мен рецепттерді есепке алу журналы
__________________________________________________________________________
N   Түскен  Науқас. Рецеп.  Оның    Өткі.  Ампу.   Өт.   Қабыл. Жою
р/  уақыты  тың     тер     ішінде  зіл.   лалар.  кізу. дап    мөлшері
к           Т.А.Ә.  мен     нөмір.  ген    дың,    шінің алушы. мен
препа.  лер     нарко. ұнтақ.  тегі  ның    тәсілі
рат.    бойын.  тика.  тар.    мен   тегі   туралы
тардың  ша      лық,   дың,    қолы  мен    белгі
жалпы           психо. таб.          қолы
саны            троп.  летка.
тық    лардың
зат.   саны
тардың
аталы.
мы
__________________________________________________________________________
1     2      3        4       5       6       7       8    9        10
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Емдеу-алдын алу ұйымдарында онкологиялық
науқастар пайдаланбаған есірткі құралдарын,
психотроптық заттарды, прекурсорлар мен
арнайы рецептуралық бланкілерді есептен
шығару, жою Ережелеріне
2 қосымша
БЕКІТЕМІН
Бас дәрігер __________
20__ж. "___" __________
Емдеу-алдын алу ұйымдарында пайдаланылмаған және
жартылай пайдаланылған ампулаларды жою
Актісі <*>
___________________ қ.      кімнен__________________
Мына құрамдағы комиссия (кемінде 3 адам)

1) Ф.И.О., должность представителей лечебно-профилактической
организации;
2) Ф.И.О.,  должность представителя органов внутренних дел;
3) Ф.И.О., должность представителя санитарно-эпидемиологического
надзора,
произвела уничтожение использованных ампул из-под наркотических
лекарственных средств за период с__________по_______в количестве
(прописью) __________штук от ___________ количества больных, которым были
применены наркотические вещества (Ф.И.О. больного и N истории болезни).
Ампулы уничтожены путем раздавливания.
Председатель:   (подпись)
Члены комиссии: (подпись)
(подпись)
(подпись)
------------------------------
<*> - Акт хранится в течение 3-х лет
Приложение 3
к Правилам списания, уничтожения
наркотических средств, психотропных
веществ, прекурсоров и специальных
рецептурных бланков, не использованных
онкологическими больными, в лечебно-
профилактических организациях
АКТ
на уничтожение наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров, рецептов, сданных
родственниками умерших больных
г._____________                                от __________________
Комиссия в составе (не менее 3-х человек):
Ф.И.О., должность представителей лечебно-профилактической
организации;
Ф.И.О., должность представителя органов внутренних дел;
Ф.И.О., должность представителя санитарно-эпидемиологического надзора,
произвела уничтожение наркотических средств, психотропных веществ с
истекшим сроком годности, сданных родственниками больных, умерших на дому,
а также боя и брака за период с...по... по наименованиям:
в ампулах, в порошках, в таблетках  (указать наименование,
количество, от кого принято, Ф.И.О., N истории болезни больного)
___________________________________________________________
___________________________________________________________
____________________
Лекарства уничтожены: ампулы - раздавливанием; порошки и
таблетки - сжиганием.
Председатель _______________(подпись)
Члены комиссии: _____________(подпись)
_____________(подпись)
_____________(подпись)
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано                              Согласовано
Министр внутренних дел                   И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан                  Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года                   с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Правила
хранения и учета наркотических средств, психотропных,
ядовитых веществ и прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих, в испытательных
лабораториях (центрах)

1) Т.А.Ә., емдеу-алдын алу ұйымы өкілінің қызметі;
2) Т.А.Ә., ішкі істер органы өкілінің қызметі;
3) Т.А.Ә., санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау өкілінің
қызметі.
Есірткі заттары қолданылған науқастар (науқастың Т.А.Ә. және ауру
тарихының N) санынан _______мөлшерде_________ бастап _________ дейінгі
мерзім ішінде есірткілік дәрілік заттардың пайдаланылған ампулаларын жоюды
жүргізді. Ампулалар жаншу арқылы жойылды.
Төраға (қолы)
Комиссия мүшелері: (қолы)
(қолы)
(қолы)
----------------------
<*> - Акт 3 жыл ішінде сақталады.
Емдеу-алдын алу ұйымдарында онкологиялық
науқастар пайдаланбаған есірткі құралдарын,
психотроптық заттарды, прекурсорлар мен
арнайы рецептуралық бланкілерді есептен
шығару, жою Ережелеріне
3 қосымша
Қайтыс болған науқастардың туысқандары өткізген есірткі
құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды жою
актісі
___________________ қ.     кімнен__________________
Мына құрамдағы комиссия (кемінде 3 адам)
Т.А.Ә., емдеу-алдын алу ұйымы өкілдерінің қызметі;
Т.А.Ә., ішкі істер органы өкілінің қызметі;
Т.А.Ә., санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау өкілінің қызметі
үйде қайтыс болған науқастардың туысқандары өткізген, жарамды мерзімі өткен, сондай-ақ шағылған және бүлінген есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды _________ бастап _________ дейінгі мерзім ішінде атаулар бойынша:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________ ампулаларда, ұнтақтарда,
таблеткаларда (аталуын, мөлшерін, кімнен қабылданғанын Т.А.Ә.,
науқастың ауру тарихы N көрсету керек) жоюды жүргізді.
Дәрілер: ампулалар жаншу, ұнтақтар мен таблеткалар жағу жолымен       жойылды.
Төраға (қолы)
Комиссия мүшелері: (қолы)
(қолы)
(қолы)
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі                  министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________             есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Бақылауға жататын есірткі құралдарын, психотроптық, улы
заттар мен прекурсорларды және құрамында осылар бар
дәрілік заттарды сынақ лабораторияларында
(орталықтарында) сақтау мен есепке алу
Ережелері

1. Хранение наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров, подлежащих контролю, и лекарственных средств, их содержащих, используемых испытательной лабораторией (центром), осуществляется в помещениях, на которые имеется разрешение на их использование в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, выданное территориальными лицензионно-разрешительными отделами (отделениями, группами) органов внутренних дел, на территории которых находятся данные объекты (помещения).
2. Ответственность за хранение, учет наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров возлагается на руководителя лабораторией (центром).
3. Список лиц, допущенных к работе с наркотическими средствами, психотропными, ядовитыми веществами и прекурсорами, оформляется приказом по организации.
Лица, имеющие доступ, должны иметь заключения органов внутренних дел о соответствующей проверке, заключения врачей психиатра и нарколога об отсутствии заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом.
Доступ в комнату, где хранятся наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры разрешается лицам, непосредственно работающим с ними.
4. Наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры, сданные на анализ, должны храниться в помещениях (кладовых), оборудованных охранной, противопожарной и тревожной сигнализацией в закрытых сейфах.
Ключи от сейфа должны находиться у лица, назначенного приказом ответственным за работу с наркотическими средствами, психотропными, ядовитыми веществами и прекурсорами.
В конце рабочего дня комната и сейф опечатываются или пломбируются.
Выданные аналитику для анализа лекарственные средства, содержащие наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры, должны храниться изолированно от других лекарственных средств под замком.
Реактивы, содержащие в своем составе ядовитые вещества и прекурсоры, должны храниться под замком.
5. Наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры и лекарственные средства их содержащие, поступающие на анализ от аптечных организаций (аптечные склады, аптеки, промышленные производства), по окончании анализа хранятся в течение 3 месяцев, после чего, остатки их возвращаются аптечным организациям, откуда поступили или изымались данные средства на анализ, по акту приема-передачи (приложение 4 к настоящим Правилам).
6. Остатки от анализа лекарственных форм, приготовленных в условиях аптеки, содержащих наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры, хранятся в течение 20 дней.

1. Құрамында ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі мәтін бойынша ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар) сақтау оларды есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында пайдалануға рұқсат етілген үй-жайларда жүзеге асырылады, бұл рұқсатты аумағында осы объектілер (үй-жайлар) орналасқан ішкі істер органдары, аумақтық лицензиялық-рұқсат беру бөлімдері (бөлімшелері, топтары) береді.
2. Есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды сақтау үшін жауапкершілік лабораторияның (орталықтың) бірінші басшысына жүктеледі.
3. Есірткі құралдарымен, психотроптық, улы заттармен және прекурсорлармен жұмысқа жіберілетін адамдардың тізімі ұйым бойынша бұйрықпен ресімделеді.
Қол жеткізетін адамдарда тиісті тексеру туралы ішкі істер органдарының қорытындысы, нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы алкоголизммен ауыруының жоқтығы туралы психиатр мен наркологтың қорытындысы болуға қажет.
Есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар сақталатын бөлмеге кіру олармен тікелей жұмыс істейтін адамдарға рұқсат етіледі.
4. Анализге тапсырылған есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар арнайы жабдықталған үй-жайларда, сейфте сақталуға тиіс.
Сейф кілттері есірткі құралдарымен, психотроптық, улы заттармен және прекурсорлармен жұмыс істеуге бұйрықпен жауапты болып тағайындалған адамда болады.
Жұмыс күнінің аяғында бөлме мен сейфке мөр соғылады немесе пломбыланады. Талдаушыға анализ үшін берілген құрамында есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттар құлыпталып, басқа дәрілік заттардан оқшау сақталады.
Құрамында улы заттар мен прекурсорлар бар реактивтер құлыпталып сақталуға тиіс.
5. Дәріхана ұйымынан (дәріхана қоймасы, дәріханалар, өнеркәсіптік өндірістер) талдамаға келіп түскен есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар және құрамына осылар кіретін дәрілік заттар анализ аяқталғаннан кейін 3 ай бойы сақталады, бұдан соң олардың қалдықтары өткізу-қабылдау актісі бойынша осы заттар алынған дәріхана ұйымдарына қайтарылады (осы Ережелерге 4 қосымша).
6. Құрамында есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар бар, дәріхана жағдайларында дайындалған анализден қалған дәрілік заттар қалдықтары 20 күн бойы сақталады.

7. Забракованные наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры после истечения срока хранения, а также остатки от анализа (п.6) после окончания срока хранения, уничтожаются комиссией, созданной при испытательной лаборатории (центре) с привлечением представителей вышестоящей организации, органов внутренних дел и санитарно-эпидемиологического надзора. Составляется акт на уничтожение (приложение 3 к настоящим правилам).
8. Лекарственные средства, содержащие наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры Категорий II, III, IV, V независимо от лекарственной формы, поступающие в лабораторию для анализа, подлежат предметно-количественному учету в отдельных пронумерованных и прошнурованных журналах, скрепленных печатью и подписью ответственного лица органа-лицензиара (приложение 1 к настоящим правилам).
9. Реактивы, содержащие наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры, подлежащие контролю на территории Республики Казахстан, подлежат предметно-количественному учету в журнале учета, пронумерованном, прошнурованном, скрепленном печатью и подписью ответственного лица органа-лицензиара (приложение 2 к настоящим правилам).
10. Все документы по приходу и расходу наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров должны храниться в условиях, гарантирующих полную их сохранность в течение пяти лет, не считая текущего, у лица, ответственного за хранение, учет и отпуск.
Приложение 1
к Правилам хранения, учета наркотических
средств, психотропных, ядовитых веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих,
в испытательных лабораториях (центрах)
______________________________________________________
Название испытательной лаборатории (центра)
КНИГА
учета лекарственных средств, содержащих наркотические
средства, психотропные, ядовитые  вещества и прекурсоры,
поступающих в испытательную лабораторию (центр) для анализа
Наименование средства __________
Единица измерения ______________
________________________________________________________________
Приход                   |        Выдано           |
______________________________________|_________________________|
N     |Дата |От кого| N   |К-во |Вид  | Дата |Коли- |Подпись    |
п/п,  |пос- |получе-|серии|полу-|испы-|      |чество|получившего|
т.е.  |туп- |но, N  |     |чено,|тания|      |      |           |
N ана-|ления|доку-  |     |ед.  |     |      |      |           |
лиза  |     |мента  |     |изм. |     |      |      |           |
______|_____|_______|_____|_____|_____|______|______|___________|
1   |  2  |   3   |  4  |  5  |  6  |  7   |   8  |     9     |
______|_____|_______|_____|_____|_____|______|______|___________|
Продолжение таблицы
__________________________________________________________________
Расход
__________________________________________________________________
Израсхо-|Метод     |Дата за-|Ре-  |Оста-|Рос- |Отметка о     |Под- |
дованное|испытаний,|полнения|зуль-|ток  |пись |передаче в    |пись |
количе- |количество|и распи-|тат  |от   |при- |аптечную      |зав. |
ство на |испытаний |ска ана-|ана- |ана- |няв- |орган. или    |лабо-|
анализ  |          |литика  |лиза |лиза |шего |унич. и, кол- |рато-|
|          |        |     |     |оста-|во, N акта    |рией |
________|__________|________|_____|_____|тки _|______________|_____|
10   |    11    |   12   |  13 | 14  | 15  |     16       |  17 |
________|__________|________|_____|_____|_____|______________|_____|
Приложение 2
к Правилам хранения, учета наркотических
средств, психотропных, ядовитых веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих
в испытательных лабораториях (центрах)
Журнал учета реактивов, содержащих наркотические
средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры,
подлежащие контролю, в испытательных лабораториях (центрах)
Наименование лаборатории ______________
______________________________________________________________________
Приход       |              Расход
________________________|_____________________________________________
Дата   |Откуда     |Кол-|Дата|На что  |Кол-|Роспись |Роспись  |Остаток
поступ-|получено, N|во  |    |израс-  |во  |получив-|отпустив-|
ления  |документа  |    |    |ходовано|    |шего    |шего     |
_______|___________|____|____|________|____|________|_________|_______
1   |     2     |  3 |  4 |    5   |  6 |   7    |   8     |   9
_______|___________|____|____|________|____|________|_________|_______
______________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам хранения, учета наркотических
средств, психотропных, ядовитых веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих
в испытательных лабораториях (центрах)
АКТ
на уничтожение забракованных наркотических средств,
психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров и остатков от
анализа в испытательных лабораториях (центрах)
г. _________________                       от _____________________
Комиссия в составе (не менее 3-х человек):

7. Бүлінген есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды сақтау мерзімі өткеннен кейін, сондай-ақ анализ қалдықтарын (6-т) сақтау мерзімі аяқталғаннан соң жоғары тұрған ұйым, ішкі істер мен санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының өкілдері тартыла отырып, сынақ лабораториясы (орталығы) жанында құрылған комиссия жояды. Жоюға акт жасалады (осы Ережелерге 3 қосымша).
8. Дәрілік түріне қарамастан, лабораторияға анализге түскен, құрамында ІІ, ІІІ, ІV, V Санаттардағы есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттар лицензиар-органның жауапты адамының мөрімен және қолымен бекітілген (осы Ережелерге 1 қосымша), жеке нөмірленген және тігілген журналдарда заттық-сандық есепке алуға жатады.
9. Қазақстан Республикасының аумағында бақылауға жататын құрамында есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар бар реактивтер нөмірленген, тігілген, жауапты лицензиар-орган мөрімен және қолымен бекітілген (осы Ережелерге 2 қосымша) есепке алу журналында заттық-сандық есепке алуға жатады.
10. Есірткі құралдарының, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлардың кірісі мен шығысы жөніндегі барлық құжаттар ағымдағы жылды есептемегенде, сақтау, есепке алу мен босату үшін жауапты адамда олардың сақталуына бес жыл бойы толық кепілдік берілетін жағдайларда сақталады.
Бақылауға жататын есірткі құралдарын,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және құрамында осылар бар  дәрілік заттарды
сынақ лабораторияларында (орталықтарында)
сақтау мен есепке алу Ережелеріне
1 қосымша
_________________________________________________
Сынақ лабораториясының (орталығының) аталымы
Анализ үшін сынақ лабораториясына (орталығына) түскен
құрамында есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен
прекурсорлар бар дәрілік заттарды есепке алу
КІТАБЫ
Заттардың аталымы_______________
Өлшем бірлігі ___________________
__________________________________________________________________________
Кіріс                            Шығыс
N   Түскен  Кімнен  Серия  Алын.   Сынақ  Мерзімі  Мөлшері  Алушының
р/  уақыты  алынды  N      ған     түрі                     қолы
с           құжат          мөлше.
N              рі
өлшем
бірлігі
__________________________________________________________________________
1     2       3       4      5       6       7        8         9
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
кестенің жалғасы
__________________________________________________________________________
Шығыс
Анализге  Сынақ    Толты.   Анализ   Анализ. Қалдық.  Дәріхана  Лабора.
шығын.    тәсілі,  рылған   қорытын. ден     ты       ұйымына   тория
далған    сынақ.   уақыты   дысы     қалған. қабыл.   өткізу    меңгеру.
мөлшер    тар      мен               дары    даушы.   немесе    шісінің
саны     талдау.                   ның      жою       қолы
шының                     қолы     туралы
қолхаты                            белгі,
саны,
акт N
__________________________________________________________________________
10        11        12       13       14      15      16          17
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылауға жататын есірткі құралдарын,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және құрамында осылар бар  дәрілік заттарды
сынақ лабораторияларында (орталықтарында)
сақтау мен есепке алу Ережелеріне
2 қосымша
Сынақ лабораторияларында (орталықтарында) бақылауға
жататын құрамында есірткі құралдары, психотроптық, улы
заттар мен прекурсорлар бар реактивтерді есепке алу
журналы
Лабораторияның атауы ______________
__________________________________________________________________________
Кіріс                                                     Шығыс
Түскен  Қайдан   Мөлшері  Мерзімі Шығын.  Мөлше. Алушы.  Босату.  Қалды.
уақыты  алынды                    далғаны  рі     ның     шының    ғы
құжат N                                   қолы    қолы
__________________________________________________________________________
1       2         3        4       5      6      7       8         9
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылауға жататын есірткі құралдарын,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және құрамында осылар бар  дәрілік заттарды
сынақ лабораторияларында (орталықтарында)
сақтау мен есепке алу Ережелеріне
3 қосымша
Сынақ лабораторияларында (орталықтарында) бүлінген есірткі
құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және анализ қалдықтарын жою актісі
қ. ___________________      кімнен__________________
Мына құрамдағы комиссия (кемінде 3 адам)

1) Ф.И.О., должность представителей испытательной лаборатории
(центра);
2) Ф.И.О., должность представителя органов внутренних дел;
3) Ф.И.О., должность представителя санитарно-эпидемиологического
надзора,
произвела уничтожение забракованных наркотических средств,
психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров и остатков от анализа за
период с_______по_______в количестве (прописью) __________штук, граммов
от ___________ аптечных организаций. Ампулы уничтожены путем
раздавливания, порошки, таблетки путем сжигания.
Председатель:   (подпись)
Члены комиссии: (подпись)
(подпись)
(подпись)
Приложение 4
к Правилам хранения, учета наркотических
средств, психотропных, ядовитых веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих
в испытательных лабораториях (центрах)
АКТ
приема-передачи лекарственных средств, содержащих
наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества
и прекурсоры, оставшихся после анализа
г. ____________                               "___"__________ 200_ г.
Комиссия в составе ___________________________________ составила
настоящий акт в том, что для проведения испытаний по документу _______
были переданы (изъяты) от ________________ (наименование организации)
__________________(наименования лекарственных средств).
Остатки лекарственных средств передаются в _____________ в
(наименование организации) в количестве:
________________________________________________________________
N п/п   | Наименование лекарственного |   Серия   |  Количество
| средства                    |           |   прописью
________|_____________________________|___________|______________
1   |              2              |     3     |      4
________|_____________________________|___________|______________
Подписи: членов комиссии, сдавшего и принявшего.
Согласовано                               Утверждено
Министр образования                приказом Агентства Республики
и науки Республики Казахстан       Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано                              Согласовано
Министр внутренних дел                   И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан                  Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года                   с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Правила
хранения, учета наркотических средств, психотропных,
ядовитых веществ и прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих, в научно-
исследовательских институтах и учебных заведениях
1. Хранение наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров, подлежащих контролю, и лекарственных средств, их содержащих, используемых в научно-исследовательских институтах и учебных заведениях, осуществляется в помещениях, на которые имеется разрешение на их использование в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, выданные территориальными лицензионно-разрешительными отделами (отделениями, группами) органов внутренних дел, на территории которых находятся данные объекты (помещения).

1) Т.А.Ә., сынақ лабораториясы (орталығы) өкілдерінің қызметі;
2) Т.А.Ә., ішкі істер органы өкілінің қызметі;
3) Т.А.Ә., санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау өкілінің қызметі
Бүлінген есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен
прекурсорларды және дәріхана ұйымдарындағы жүргізілген анализ қалдықтарын
___мөлшерде (жазбаша)_________ данада, грамдарда _________ бастап ________
дейінгі мерзім ішінде жоюды жүргізді. Ампулалар жаншу жолымен, ұнтақтар,
таблеткалар жағу жолымен жойылды.
Төраға (қолы)
Комиссия мүшелері: (қолы)
(қолы)
(қолы)
Бақылауға жататын есірткі құралдарын,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және құрамында осылар бар  дәрілік заттарды
сынақ лабораторияларында (орталықтарында)
сақтау мен есепке алу Ережелеріне
4 қосымша
Анализден қалған құрамында есірткі құралдары,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар бар дәрілік
заттарды қабылдау-өткізу
актісі
қ. ___________________     "____" ____________ 2000 ж.
Комиссия мынадай құрамда __________________________
_______ құжат бойынша сынақтар жүргізу үшін _________ (ұйымның аталымы)
____________ дәрілік заттар (дәрілік заттардың аталымы) берілгені
(жойылғаны) туралы осы актіні жасады.
Дәрілік заттардың қалдықтары ______________  (ұйымның аталымы)
мынадай мөлшерде беріледі:
_______________________________________________
N р/с  Дәрілік заттың   Серия    Мөлшері
аталымы                   жазбаша
_______________________________________________
1          2            3         4
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
Өткізген және қабылдап алған комиссия мүшелерінің қолы:
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"          "КЕЛІСІЛГЕН"              "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан              Қазақстан             Қазақстан Республикасы Әділет
Республикасының        Республикасының       министрлігінің Нашақорлыққа
Ішкі істер министрі    Білім және ғылым      және есірткі бизнесіне қарсы
2001 ж. "___"________  министрі м.а          күрес жөніндегі комитеті
2001 ж. "___"_______  төрағасының м.а.
2001 ж. "___" _________
Бақылауға жататын есірткі құралдарын, психотроптық, улы
заттар мен прекурсорларды және осылар құрамында бар
дәрілік заттарды ғылыми-зерттеу институттары мен оқу
орындарында сақтау, есепке алу
Ережелері
1. Құрамында ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарды (бұдан әрі мәтін бойынша ІІ, ІІІ, ІV Санаттардағы дәрілік заттар) сақтау оларды есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында пайдалануға рұқсат етілген үй-жайларда жүзеге асырылады, бұл рұқсатты аумағында осы объектілер (үй-жайлар) орналасқан ішкі істер органдары, аумақтық лицензиялық-рұқсат беру бөлімдері (бөлімшелері, топтары) береді.

2. Ответственность за правильное хранение, учет наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров возлагается на первого руководителя организации.
3. Список лиц, допущенных к работе с наркотическими средствами, психотропными, ядовитыми веществами и прекурсорами оформляется приказом по организации.
Лица, имеющие доступ, должны иметь заключения органов внутренних дел о соответствующей проверке, заключения врачей психиатра и нарколога об отсутствии заболеваний наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом.
Доступ в комнату, где хранятся наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры разрешается лицам, непосредственно работающим с ними.
4. Наркотические средства, психотропные вещества Таблиц I, II Списка хранятся в специальных капитальных помещениях (кладовых) оборудованных охранной, противопожарной и тревожной сигнализацией в закрытых сейфах.
После окончания работы, комната и сейф должны опечатываться или пломбироваться.
Ключи от сейфа и пломбир должны находиться у лица, ответственного за работу с наркотическими средствами, психотропными, ядовитыми веществами и прекурсорами.
Реактивы, содержащие ядовитые вещества и прекурсоры, должны храниться под замком.
5. Ответственность за правильное использование наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров выданных для проведения практических занятий со студентами в учебных заведениях, приказом по организации возлагается на преподавателя, отвечающего за практические занятия со студентами.
Не разрешается хранение наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров в аудиториях после окончания учебных занятий.
6. При поступлении наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров руководитель учреждения обязан лично проверить соответствие полученных лекарственных средств сопроводительным документам.
7. Отпуск наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров для текущей работы производится только по письменному разрешению руководителя организации, по подписанному им требованию, с указанием фамилии и должности лица, получающего это средство (приложение 1 к настоящим Правилам).
8. Перед отпуском наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров лицо, ответственное за их хранение, назначенное приказом, обязано лично проверить обоснование для отпуска, правильность оформления сопроводительных документов и качество упаковки, после чего расписаться в копии требования.
9. Учет наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ и прекурсоров ведется в отдельных журналах, пронумерованных, прошнурованных, скрепленных печатью и подписью органа-лицензиара (приложение 2 к настоящим Правилам).

2. Есірткі құралдарының, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлардың дұрыс сақталуы мен есепке алынуы үшін жауапкершілік ұйымның бірінші басшысына жүктеледі.
3. Есірткі құралдарымен, психотроптық, улы заттармен және прекурсорлармен жұмысқа жіберілетін адамдардың тізімі ұйым бойынша бұйрықпен ресімделеді.
Қол жеткізетін адамдарда тиісті тексеру туралы ішкі істер органдарының қорытындысы, нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы алкоголизммен ауыруының жоқтығы туралы психиатр мен наркологтың қорытындысы болуы қажет.
Есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар сақталатын бөлмеге кіруге олармен тікелей жұмыс істейтін адамдарға рұқсат етіледі.
4. Есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар арнайы жабдықталған бөлмедегі сейфтерде сақталуға тиіс.
Жұмыс аяқталғаннан кейін бөлме мен сейф мөрленуі немесе пломбылануы қажет.
Сейфтің кілті мен пломбылағыш есірткі құралдармен, психотроптық, улы заттармен, прекурсорлармен жұмыс үшін жауапты адамда болуға тиіс.
Құрамында улы заттар мен прекурсорлар бар реактивтер құлып салынып сақталуы қажет.
5. Оқу орындарында студенттермен практикалық сабақтар өткізу үшін берілген есірткі құралдардың, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлардың дұрыс пайдаланылуы үшін жауапкершілік ұйым бойынша бұйрықпен студенттермен практикалық сабақтарға жауапты оқытушыға жүктеледі.
Есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды сабақ аяқталғаннан кейін аудиторияларда сақтауға рұқсат етілмейді.
6. Есірткі құралдары, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлар келіп түскенде, ұйым басшысы алынған дәрілік заттардың бірге жіберілген құжаттарға сәйкестігін жеке өзі тексеруге міндетті.
7. Есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды ағымдағы жұмыстар үшін босату тек ұйым басшысының жазбаша рұқсатымен, сол затты алатын адамның тегі мен қызметі көрсетіле отырып, ол қол қойған талап бойынша жүргізіледі (осы Ережелерге 1 қосымша).
8. Есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды босатудың алдында олардың сақталуы үшін жауапты, бұйрықпен тағайындалған адам босату үшін дұрыс негіз бар екенін, бірге жіберілген құжаттың дұрыс ресімделуі мен орам сапасын жеке өзі тексеруге міндетті, одан кейін талаптар көшірмелеріне қолын қояды.
9. Есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды есепке алу нөмірленген, тігілген, лицензиар-органның мөрімен және қолымен расталған жеке журналдарда жүргізіледі (осы Ережеге 2 қосымша).

10. Документы по приходу и расходу на наркотические средства, психотропные, ядовитые вещества и прекурсоры должны храниться в течение пяти лет, не считая текущего, в условиях, обеспечивающих их сохранность, у лица ответственного за хранение, учет и отпуск.
Приложение 1
к Правилам хранения, учета наркотических
средств, психотропных, ядовитых веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих, в
научно-исследовательских институтах и
учебных заведениях
Форма требования
на наркотические средства, психотропные, ядовитые
вещества и прекурсоры для работы
Наименование организации ___________
Штамп
Разрешено отпустить
Руководитель организации
_________________
Требование от "____"__________ 20____ г.
От кого _________________ (Ф.И.О., должность получателя)
Для каких целей (обоснование)_____________________
____________________________________________________________________
N  | Наименование | Ед. |Количество   |Количество | Цена  | Сумма
п/п| средства     | изм.|затребован-  |отпущенного|       |
|              |     |ного прописью|прописью   |       |
___|______________|_____|_____________|___________|_______|_________
1 |      2       |  3  |      4      |     5     |   6   |    7
___|______________|_____|_____________|___________|_______|_________
Ф.И.О. затребовавшего _______________ подпись
Ф.И.О. отпустившего   _______________ подпись
Ф.И.О. получившего    _______________ подпись
Приложение 2
к Правилам хранения, учета наркотических
средств, психотропных, ядовитых веществ и
прекурсоров, подлежащих контролю, и
лекарственных средств их содержащих, в
научно-исследовательских институтах и
учебных заведениях
_________________________________
Наименование организации
Журнал
учета наркотических средств, психотропных, ядовитых
веществ и прекурсоров в научно-исследовательских институтах
и учебных заведениях
Наименование______________________
Единица измерения_________________
______________________________________________________________________
Дата |          Приход        |               Расход                  |
полу-|________________________|_______________________________________|
чения|Постав-|Ко- |Фамилия,   |Дата|Ф.И.О.|На  |Ко- |Под- |Ф.И.О.|Ос- |
|щик и N|ли- |И.О., под- |вы- |полу- |ка- |ли- |пись |выдав-|та- |
|доку-  |че- |пись матер.|дачи|чив-  |кие |че- |полу-|шего, |ток |
|мента  |ство|отв. лица  |    |шего  |цели|ство|чив- |под-  |    |
|       |    |           |    |      |    |    |шего |пись  |    |
_____|_______|____|___________|____|______|____|____|_____|______|____|
1  |   2   |  3 |    4      |  5 |   6  |  7 | 8  |  9  |  10  | 11 |
_____|_______|____|___________|____|______|____|____|_____|______|____|
______________________________________________________________________
Утверждено
приказом Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
от 11 мая 2001 года N 428
Согласовано Согласовано
Министр внутренних дел И.о. Председателя Комитета
Республики Казахстан Республики Казахстан по борьбе
от 5 мая 2001 года с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 3 мая 2001 года
Форма
внеочередного донесения, представляемого в Комитет
по борьбе с наркоманией и наркобизнесом и Агентство
Республики Казахстан по делам здравоохранения,
о хищении и краже из аптечных и лечебно-
профилактических организаций лекарственных средств,
содержащих наркотические средства, психотропные
вещества и прекурсоры, подлежащие контролю
_____________________________________________ _________________________
N |Текст        |  Содержание донесения      |Кто          | Порядок
п/|сообщения    |                            |представ-    |представ-
п |             |                            |ляет         |ления
__|_____________|____________________________|_____________|_____________
|Экстренное   |Наименование учреждения и   |Руководитель |Экстренное
|извещение о  |его адрес.                  |аптечной, ле-|извещение
|хищении      |Наличие специальных средств,|чебно-профи- |направляется
|(краже) ле-  |обеспечивающих сохранность  |лактической  |в Комитет РК
|карственных  |наркотических лекарственных |организации: |по борьбе с
|средств,     |средств (охранная сигнализа-|Ф.И.О., тел. |наркоманией и
|содержащих   |ция, вневедомственная       |служебный,   |наркобизнесом
|наркотические|охрана, сторожевая охрана,  |тел. домаш-  |с приложением
|средства,    |охраны нет).                |ний, адрес   |копии донесе-
|психотропные |Характеристика здания (по-  |проживания   |ния в терри-
|вещества и   |строено по типовому проекту,|             |ториальный
|прекурсоры из|приспособленное здание, кир-|             |орган управ-
|аптечных и   |пичное, деревянное). Способы|             |ления внутрен-
|лечебно-про- |хранения наркотических ле-  |             |них дел,
|филактических|карственных средств (в спе- |             |Агентство РК
|организаций  |циально оборудованном поме- |             |по делам
|             |щении, в сейфе, в металличе-|             |здравоохра-
|             |ском шкафу и др.). Наличие  |             |нения, тер-
|             |решеток на окнах помещения  |             |риториальный
|             |(да, нет). Дата совершения  |             |орган здра-
|             |кражи. Способ проникновения |             |воохранения
|             |преступников в помещение.   |             |
|             |Наименование похищенных ле- |             |
|             |карственных средств и их ко-|             |
|             |личество. Дата сообщения о  |             |
|             |краже органам внутренних    |             |
|             |дел. Наличие разрешения ор- |             |
|             |ганов внутренних дел на ис- |             |
|             |пользование объекта.        |             |
__|_____________|____________________________|_____________|_______________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Мартина Н.А.)

10. Есірткі құралдарының, психотроптық, улы заттар мен прекурсорлардың кірісі мен шығысы жөніндегі құжаттар ағымдағы жылды есептемегенде бес жыл бойы, олардың сақталуы қамтамасыз етілген жағдайда сақтауға, есепке алуға және босатуға жауапты адамда сақталады.
Бақылауға жататын есірткі құралдарын,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және осылар құрамында бар дәрілік заттарды
ғылыми-зерттеу институттары мен оқу
орындарында сақтау, есепке алу Ережелеріне
1 қосымша
Жұмысқа арналған есірткі құралдарына, психотроптық, улы
заттар мен прекурсорларға талап үлгісі
Ұйымның атауы ______________
Мөртабан
Босатылуға рұқсат етілген
Ұйым басшысы
_______________
"___" ________ 20 __ ж. талап
Кімнен__________________(Т.А.Ә., алушының қызметі)
Қандай мақсаттарға (негіздеме)_______________
___________________________________________________________________________
N    Заттың аталымы   Өлшем    Талап    Босатылған  Бағасы  Сомасы
р/к                    бірлігі  етілген  көлемі
көлемі   жазбаша
жазбаша
___________________________________________________________________________
1         2             3        4         5           6       7
___________________________________________________________________________
Талап етушінің Т.А.Ә._____________________қолы
Босатушының Т.А.Ә._____________________қолы
Алушының Т.А.Ә._____________________қолы
Бақылауға жататын есірткі құралдарын,
психотроптық, улы заттар мен прекурсорларды
және осылар құрамында бар дәрілік заттарды
ғылыми-зерттеу институттары мен оқу
орындарында сақтау, есепке алу Ережелеріне
2 қосымша
Ұйымның атауы _______________
Ғылыми-зерттеу институттары мен оқу орындарында
есірткі құралдарын, психотроптық, улы заттар мен
прекурсорларды есепке алу
Журналы
Аталымы___________________
Өлшем бірлігі_______________
___________________________________________________________________________
Алған            Кіріс     |               Шығыс
мерзімі ___________________________________________________________________
Жет.   Мөл.  Мате.   Беріл. Алған  Қан.        Алу.  Беру.  Қал.
кізіп  шері  риал.   ген    адам.  дай  Мөлше. шы.   шінің  дық
беру.        дық     мерзі. ның    мақ. рі     ның   Т.А.
ші           жауап.  мі     Т.А.   сат.        қолы  Ә.
және         ты             Ә.     тар.              қолы
құжат        адам.                 ға
нөмі.        ның
рі           Т.А.
Ә.
___________________________________________________________________________
1      2       3    4        5      6      7     8     9    10      11
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау істері жөніндегі Агенттігі
төрағасының 2001 жылғы 11 мамырдағы
N 428 бұйрығымен бекітілген
"КЕЛІСІЛГЕН"                           "КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасы Әділет
Ішкі істер министрі                  министрлігінің Нашақорлыққа және
2001 ж. "___" __________             есірткі бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті төрағасының
м.а.
2001 ж. "___" _________
Бақылауға жататын, есірткі құралдарын, психотроптық заттар
мен прекурсорлар ұстайтын дәріханалар мен емдеу-алдын алу
ұйымдарынан талан-таражға салу мен ұрлау туралы
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі
комитет пен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
істері жөніндегі агенттігіне ұсынылатын кезекті хабарлама үлгісі
__________________________________________________________________________
N   Хабарлама     Хабарлама мазмұны        Мүдде       Ұсыну тәртібі
р/   мәтіні                              білдіруші
с
__________________________________________________________________________
Дәріханалар    Мекеменің атауы       Дәріхана,      Төтенше
мен емдеу-     мен мекен-жайы.       емдеу-алдын    хабарлама
алдын алу      Қолда бар есірткі.    алу ұйымының   Нашақорлыққа
ұйымдарынан    лік дәрілік зат.      басшысы:       және есірткі
құрамында      тардың сақталуын      Т.А.Ә.,        бизнесіне қарсы
есірткі        қамтамасыз ететін     тел. қызмет.   күрес жөніндегі
құралдары,     арнайы құралдар       тік, үй        ҚР комитетіне,
психотроптық   (күзет сигнализа.     тел.           көшірмесі ішкі
заттар мен     циясы, ведомсто.      тұратын        істер аумақтық
прекурсорлар   дан тыс күзет,        мекен-жайы     басқару
бар дәрілік    сақтық күзет,                        органдарына
заттарды       күзет жоқ).                          жолданып, ҚР
талан-таражға  Ғимарат сипатта.                     Денсаулық сақтау
салу (ұрлау)   масы (типтік жоба                    істері жөніндегі
туралы төтенше бойынша салынған,                    агенттігіне,
хабарлама      бейімделген                          денсаулық сақтаудың
ғимарат, кірпіштен,                  аумақтық органда.
ағаштан салынған).                   рына жіберіледі.
Есірткілік дәрілік
заттарды сақтау
тәсілдері (арнайы
жабдықталған үй-
жайда, сейфте,
металл шкафта және
т.б.). Үй-жай
терезелеріндегі
торлар (бар, жоқ).
Ұрлық жасалған күн.
Қылмыскерлердің
үй-жайға өту тәсілі.
Ұрланған дәрілік
заттардың аталымы
мен олардың мөлшері.
Ішкі істер органда.
рына ұрлық туралы
хабарланған мерзім.
Ішкі істер органда.
рының объектіні
пайдалануға берген
рұқсаты.
__________________________________________________________________________