О внесении изменений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 355. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2001 года N 1606. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года N 179.
Извлечение из приказа
Министра финансов РК
от 15.04.2008 N 179
"В соответствии с пунктом 1  статьи 27  Закона "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) в недельный срок сообщить Министерству юстиции Республики Казахстан и в официальные печатные издания о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 апреля 2008 года N 179
Перечень утративших силу некоторых нормативных
правовых актов Республики Казахстан
1.  ........ .
2.  ........ .
3.  ........ .

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 17 қарашадағы N 487 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N 355 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 31 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 1606. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 179 бұйрығымен.
Үзінді:
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңның  27-бабы  1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н. Айтжанова) бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және ресми баспа басылымдарына Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                     Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 15 сәуірдегі
N 179 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының күшін жойған кейбір
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1.  ........ .
2.  ........ .
3.  ........ .

4.  ........ .
5.  ........ .
6.  ........ .
7.  ........ .
8.  ........ .
9.  ........ .
10. ........ .
11. ........ .
12. ........ .
13. ........ .
14. ........ .
15. ........ .
16. ........ .
17. ........ .
18. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 июля 2001 года N 355 "О внесении изменений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 9702, опубликован в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 г., N 29, ст. 465).
19. ........ .

4.  ........ .
5.  ........ .
6.  ........ .
7.  ........ .
8.  ........ .
9.  ........ .
10. ........ .
11. ........ .
12. ........ .
13. ........ .
14. ........ .
15. ........ .
16. ........ .
17. ........ .
18. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 17 қарашадағы N 487 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N 355 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 9702 болып тіркелді, "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзгеде мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде" жарияланды, 2001 ж., N 29, 465-құжат).
19. ........ .

20. ........ .
21. ........ .
22. ........ .
23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
__________________________________________________________________________
Приказываю:
1. Внести в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 487  V001332_  "Об утверждении структуры специфики экономической классификации расходов бюджета" следующие изменения:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по специфике 111:
графу "Перечень расходов" изложить в следующей редакции:
"Основная заработная плата депутатов, политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, прокуроров, сотрудников органов прокуратуры, органов Агентства финансовой полиции, Академии финансовой полиции, Таможенных органов, правоохранительных органов, Государственной противопожарной службы, военнослужащих, в том числе военнослужащих срочной военной службы:
должностной оклад;
оклад по воинским званиям;
доплата за специальное звание;
доплата за классный чин;
надбавка за особые условия прохождения службы военнослужащим,
сотрудникам правоохранительных органов и государственной противопожарной
службы;
доплата за проживание в зонах экологического бедствия;
оплата отпуска, компенсация за неиспользованный отпуск в случае
увольнения работника;
разница в заработной плате, выплачиваемая государственным служащим в
связи с изменениями условий оплаты труда с 1 января 2000 года;
доплаты, установленные Законом Республики Казахстан   Z990493_   "О труде
в Республике Казахстан".
Основная заработная плата работников других государственных
учреждений:
должностные оклады (тарифные ставки);
надбавка за ученую степень;
надбавка за выслугу лет или за продолжительность непрерывной работы в
конкретном учреждении и должностях;
надбавка к должностному окладу (тарифной ставке);
повышение должностных окладов (тарифных ставок);
оплата за работу в ночное время;
разница в заработной плате, выплачиваемая в связи с изменениями условий оплаты труда с 1 января 2000 года (в том числе отменой районного коэффициента, коэффициента за работу в высокогорных, пустынных и безводных местностях);
доплата за проживание в зонах экологического бедствия;
оплата отпуска, компенсация за неиспользованный отпуск в случае увольнения работника;
доплаты, установленные Законом Республики Казахстан  Z990493_  "О труде в Республике Казахстан".";
по специфике 112:
графу "Перечень расходов" изложить в следующей редакции:
"Дополнительные денежные выплаты политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, прокуроров, сотрудников органов прокуратуры, органов Агентства финансовой полиции, Академии финансовой полиции, Таможенных органов, правоохранительных органов, Государственной противопожарной службы, военнослужащих:
надбавки к должностным окладам установленные по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете;
премии, выплачиваемые по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете.
Дополнительные денежные выплаты работников других государственных учреждений:

20. ........ .
21. ........ .
22. ........ .
23. ........ .
24. ........ .
25. ........ .
26. ........ .
27. ........ .
28. ........ ."
_____________________________________
Бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы"  V001332_  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 17 қарашадағы N 487 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджеті
шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
111 ерекшелік бойынша:
"Шығыстар тізімі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Депутаттардың, саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің,
судьялардың, алыс және таяу шет елдердегі Қазақстан Республикасының
Төтенше және Өкілетті Елшілерінің, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің шет елдердегі мекемелері қызметкерлерінің, прокурорлардың,
прокуратура органдары, Қаржы полициясы агенттігі, Кеден органдары, Құқық
қорғау органдары, Мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің, әскери
қызметшілердің, оның ішінде мерзімді әскери қызмет әскери қызметшілерінің
негізгі жалақысы:
лауазымдық қызметақылар;
әскери атақтар бойынша жалақылар;
арнаулы атаққа қосымша ақы;
сыныптық шен үшін қосымша ақы;
әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдары мен мемлекеттік өртке
қарсы күрес қызметі қызметкерлеріне қызмет өткерудің ерекше жағдайлары
үшін үстемақылар;
экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін үстемеақы;
демалысқа ақы төлеу, қызметкер жұмыстан босаған кезде пайдаланылмаған
демалысы үшін өтемақы;
2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап еңбек ақы төлеу шарттарының өзгеруіне
байланысты мемлекеттік қызметшілерге еңбек ақыдағы айырманы төлеу;
"Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес белгіленген қосымша ақылар;
Басқа мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің негізгі жалақысы:
лауазымдық қызметақы (тарифтік ставка);
ғылыми атаққа үстемақы;
еңбек сіңірген жылдары үшін немесе нақты мекемедегі және лауазымдағы
үздіксіз жұмыс істеу ұзақтығы үшін;
лауазымдық қызметақыға (тарифтік ставкаға) үстемеақылар;
лауазымдық қызметақыны (тарифтік ставканы) көтеру;
түнгі уақытта жұмыс істегені үшін ақы төлеу;
2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап еңбек ақы төлеу шарттарының өзгеруіне байланысты жалақыдағы айырмашылықты төлеу, (сонымен бірге аудандық коэффициенттің, таулы, шөлді және сусыз жерлерде жұмыс істегені үшін төленетін коэффициенттердің алынып тасталуы);
экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін үстемеақы;
демалысқа ақы төлеу, қызметкер жұмыстан босаған кезде пайдаланылмаған демалысы үшін өтемақы;
"Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы"  Z990493_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес белгіленген қосымша ақылар.";
112 ерекшеліктің "Шығыстар тізімі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегі Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшілерінің, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелері қызметкерлерінің, прокурорлардың, прокуратура органдары, Қаржы полициясы Агенттігі, Кеден органдары, Құқық қорғау органдары, Мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің, әскери қызметшілерінің қосымша ақшалай төлемдері:
смета бойынша тиісті органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен мемлекеттік органның басшысының шешімімен белгіленген лауазымдық қызметақыға үстемақылар;
смета бойынша тиісті органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен мемлекеттік органның басшысының шешімімен төленетін сыйлықтар;
Басқа мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің қосымша ақшалай төлемдері:

премии рабочим и служащим, не имеющим воинских и специальных званий, Министерства обороны Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Республиканской гвардии Республики Казахстан, Службы охраны Президента Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и их подведомственных государственных учреждений до 1 января 2002 года;
стимулирующие выплаты за счет экономии фонда оплаты труда по решению руководителя государственного учреждения";
по специфике 113:
графу "Перечень расходов" изложить в следующей редакции:
"Компенсационные выплаты депутатов, политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, прокуроров, сотрудников органов прокуратуры, органов Агентства финансовой полиции, Академии финансовой полиции, Таможенных органов, правоохранительных органов, Государственной противопожарной службы, военнослужащих, в том числе военнослужащих срочной военной службы:
пособие для оздоровления;
подъемное пособие при служебном перемещении военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам правоохранительных органов;
единовременное пособие при увольнении с военной или специальной службы военнослужащим, в том числе военнослужащим срочной военной службы, и сотрудникам правоохранительных органов;
выходное пособие государственным служащим;
сохраняемая заработная плата на период трудоустройства;
компенсация, единовременное пособие в соответствии с законодательством;
материальная помощь, выплачиваемая по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете;
невыплаченные пособия по временной нетрудоспособности, в том числе по трудовым увечьям и профессиональным заболеваниям, по беременности и родам, на рождение ребенка, на погребение, начисленные за период с 1 января 1999 года по 17 апреля 1999 года и возмещаемые из республиканского бюджета;
пособия по временной нетрудоспособности, по беременности и родам в сумме, превышающей 1,5 % от фонда оплаты труда.
Компенсационные выплаты работников других государственных учреждений:
сохраняемая заработная плата на период трудоустройства;
материальная помощь, оказываемая работнику по решению руководителя государственного учреждения в пределах фонда оплаты труда;
невыплаченные пособия по временной нетрудоспособности, в том числе по трудовым увечьям и профессиональным заболеваниям, по беременности и родам, на рождение ребенка, на погребение, начисленные за период с 1 января 1999 года по 17 апреля 1999 года и возмещаемые из республиканского бюджета;
пособия по временной нетрудоспособности, по беременности и родам в
сумме, превышающей 1,5 % от фонда оплаты труда";
по специфике 159 "Прочие расходы" в перечне расходов, пункт
10 "премии (денежные вознаграждения), памятные подарки работникам
государственных органов, отличившимся в борьбе с коррупцией" исключить.

2002 жылдың 1 қаңтарына дейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Республикалық гвардиясының, Қазақстан Республикасы Президенті күзеті қызметінің, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар агенттігінің және олардың ведомствалық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің әскери және арнаулы атақтары жоқ қызметшілері мен жұмысшыларына сыйлықтар.
еңбек ақы төлеу қорындағы үнем есебінен мемлекеттік мекеме бастығының шешімімен ынталандыру төлемдері.";
113 ерекшелік бойынша "Шығыстар тізімі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Депутаттардың, саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегі Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшілерінің, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелері қызметкерлерінің, прокурорлардың, прокуратура органдары, Қаржы полициясы Агенттігі, Кеден органдары, Құқық қорғау органдары, Мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің, әскери қызметшілердің оның ішінде мерзімді әскери қызмет әскери қызметшілерінің өтемақы төлемдері:
сауықтыру үшін жәрдемақы;
әскери қызметшілерге (мерзімді әскери қызметтегі қызметшілерден басқа) және құқық қорғау органдары қызметкерлеріне қызметтік ауысу кезіндегі көшу жәрдемақылары;
әскери қызметшілерге, оның ішінде мерзімді әскери қызмет әскери қызметшілеріне және құқық қорғау органдары қызметкерлеріне әскери немесе арнайы қызметтен босаған кездегі біржолғы жәрдемақылар;
мемлекеттік қызметшілердің шығу жәрдемақысы;
жұмысқа орналасу кезеңіндегі сақталатын жалақы;
заңдарға сәйкес өтемақы, біржолғы жәрдемақы;
, смета бойынша тиісті органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебінен мемлекеттік органның басшысының шешімімен төленетін материалдық көмек;
1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап 1999 жылдың 17 сәуірін қоса алғандағы аралықтағы есептелген және республикалық бюджеттен өтелетін уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша төленбеген, оның ішінде еңбек жарақаттары, кәсіби сырқаттар, екі қабат және босану, баланың туылғаны, жерлеу бойынша жәрдемақылар;
еңбек ақы төлеу қорының 1,5%-нан асып түсетін сомада екі қабат және босану бойынша және уақытша еңбекке жарамсыздық төлемақысы.
Басқа мемлекеттік мекемелердің жұмысшыларының өтемақы төлемдері:
жұмысқа орналасу кезінде сақталатын жалақы;
еңбек ақы төлеу қоры шегінде мемлекеттік мекеме басшысының шешімімен қызметкерге көрсетілетін материалдық көмек;
1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап 1999 жылдың 17 сәуірін қоса алғандағы аралықтағы есептелген және республикалық бюджеттен өтелетін уақытша еңбекке жарамсыздық бойынша төленбеген, оның ішінде еңбек жарақаттары, кәсіби сырқаттар, екі қабат және босану, баланың туылғаны, жерлеу бойынша жәрдемақылар;
еңбек ақы төлеу қорының 1,5%-нан асып түсетін сомада, екі қабат және
босану бойынша және уақытша еңбекке жарамсыздық төлемақысы".
159 Басқадай шығыстар ерекшелігінің "Шығыстар тізімі" бағанының
10-тармағы "сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресте ерекше көзге түскен
мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне сыйлықтар (ақшалай сыйақылар),
естелік сыйлықтар" алынып тасталсын.

2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Умбетова А.М.)

2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.