О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" от 15 ноября 1999 года № 400
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 декабря 2001 года № 478. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2002 года № 1759. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2006 года № 106
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.10.2006 № 106 (вводится в действие с 01.01.2007 и подлежит официальному опубликованию).
В целях приведения нормативной правовой базы Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести прилагаемые изменения и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан  V991010_ "Об утверждении Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" от 15 ноября 1999 года N 400 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению валютного регулирования и контроля (Маженова Б.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в четырнадцатидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения уполномоченных организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Приложение к
постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 1 декабря 2001 года N 478
"О внесении изменений и дополнений
в постановление Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Инструкции
об организации обменных операций с
наличной иностранной валютой в
Республике Казахстан"
от 15 ноября 1999 года N 400"
Изменения и дополнения
в постановление Правления Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении Инструкции об организации обменных
операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан"
от 15 ноября 1999 года N 400
В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан  V991010_ "Об утверждении Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" от 15 ноября 1999 года N 400 внести следующие изменения и дополнения:
В Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан, утвержденной указанным постановлением:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 400 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2001 жылғы 1 желтоқсандағы N 478. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 22 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1759. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 106 қаулысымен.
Ескерту: Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы  N 106  қаулысымен.
___________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық базасын қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 400  V991010_  қаулысына берiлген өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiледi.
3. Валюталық реттеу және бақылау басқармасы (Мәженова Б.М.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күндiк мерзiмде осы қаулыны банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдарға жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 1 желтоқсандағы
N 478 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
"Қазақстан Республикасында
қолма-қол шетел валютасымен
айырбастау операцияларын
ұйымдастыру туралы нұсқаулықты
бекiту туралы"
1999 жылғы 15 қарашадағы
N 400 қаулысына өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау
операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекiту туралы"
1999 жылғы 15 қарашадағы N 400 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 400 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа:

1. В пункте 31:
1) подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) копию свидетельства налогоплательщика;";
2) дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) копию платежного документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора в размере и в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.".
2. Пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Филиал Национального Банка, в течение месяца со дня поступления всех необходимых документов, обязан проверить соответствие представленных документов и помещения обменного пункта требованиям настоящей Инструкции и принять решение о выдаче или отказе в выдаче лицензии.
В целях определения технической готовности уполномоченной организации к проведению обменных операций с наличной иностранной валютой создается комиссия по определению технической готовности из числа сотрудников филиала. Число членов комиссии должно быть не менее трех человек, включая специалистов подразделений валютного контроля и по работе с наличными деньгами. По результатам проверки комиссией с участием руководителя организации составляется акт.
Материалы о выдаче лицензии рассматриваются комиссией по рассмотрению вопросов о выдаче, приостановлении и отзыве лицензий на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой, в состав которой в обязательном порядке включаются директор или заместитель директора филиала, руководитель подразделения валютного контроля и юрист. По результатам рассмотрения материалов составляется протокол, который подписывается всеми членами комиссии.
В случае соответствия представленных документов и помещения обменного пункта требованиям настоящей Инструкции, филиал Национального Банка принимает решение о выдаче лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой, которое оформляется приказом по филиалу Национального Банка.".
3. Пункт 33 исключить.
4. Пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Филиал Национального Банка выдает юридическому лицу лицензию, оформленную в соответствии с приложением N 5 к настоящей Инструкции, которая учитывается в отдельном регистрационном журнале.".
5. В пункте 36:
1) слова "Национальный Банк" заменить словами "Филиал Национального Банка";
2) дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) юридическое лицо обратилось за получением лицензии позже одного года после государственной регистрации.".
6. Пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Филиал Национального Банка вправе приостановить или отозвать лицензию на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой по основаниям, установленным законодательными актами.
Материалы о приостановлении или отзыве лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой рассматриваются комиссией по рассмотрению вопросов о выдаче, приостановлении и отзыве лицензий на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой. По результатам рассмотрения материалов составляется протокол, который подписывается всеми членами комиссии.
Решение об отзыве лицензии предварительно согласовывается с центральным аппаратом Национального Банка.
Решение филиала о приостановлении или отзыве лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой оформляется приказом по филиалу Национального Банка.".

1. 31-тармақтың:
1) 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) салық төлеушi куәлiгiнiң көшiрмесi;";
2) мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мөлшерде және тәртiппен лицензиялық алым төлеудi растайтын төлем құжатының көшiрмесi.".
2. 32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Ұлттық Банктiң филиалы барлық қажеттi құжаттар түскен күннен бастап бiр айдың iшiнде берiлген құжаттар мен айырбастау пункттерi үй-жайының осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкестiгiн тексеруге және лицензия беру немесе беруден бас тарту туралы шешiм қабылдауға мiндеттi.
Уәкiлеттi ұйымның қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүргiзу дайындығын анықтау мақсатында филиал қызметкерлерiнен техникалық әзiрлiгiн анықтау жөнiндегi комиссия құрылады. Комиссия мүшелерiнiң саны валюталық бақылау және қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу бөлiмшелерiнiң мамандарын қосқанда үш адамнан кем болмауы керек. Комиссияның тексеру нәтижелерi бойынша ұйым басшысының қатысуымен актi жасалады.
Лицензия беру туралы материалдар құрамына мiндеттi түрде филиал директоры немесе директордың орынбасары, валюталық бақылау бөлiмшесiнiң басшысы және заңгер кiретiн қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензиялар беру, тоқтата тұру және қайтарып алу туралы мәселелердi қарау жөнiндегi комиссияда қаралады. Материалдарды қарау нәтижелерi бойынша хаттама жасалады, оған барлық комиссия мүшелерi қол қояды.
Тапсырылған құжаттар мен айырбастау пунктiнiң үй-жайы осы Нұсқаулықта белгiленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, Ұлттық Банктiң филиалы қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензия беру туралы шешiм қабылдайды, ол Ұлттық Банктiң филиалы бойынша бұйрықпен ресiмделедi.".
3. 33-тармақ алынып тасталсын.
4. 34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Ұлттық Банктiң филиалы осы Нұсқаулықтың N 5 қосымшасына сәйкес ресiмделген лицензияны заңды тұлғаға бередi, ол бөлек тiркеу журналында есепке алынады.".
5. 36-тармақтағы:
1) "Ұлттық Банк" деген сөздер "Ұлттық Банктiң филиалы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) заңды тұлға мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн бiр жылдан соң лицензия алуға өтiнiш берсе;".
6. 37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Ұлттық Банктiң филиалы қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берiлген лицензияларды заң актiлерiнде белгiленген негiздемелер бойынша тоқтатуға немесе қайтарып алуға құқылы.
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берiлген лицензияларды тоқтата тұру және қайтарып алу туралы материалдарды қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензиялар беру, тоқтата тұру және қайтарып алу туралы мәселелердi қарайтын комиссия қарайды. Материалдарды қарау нәтижелерi бойынша хаттама жасалады, оған барлық комиссия мүшелерi қол қояды.
Лицензияларды қайтарып алу туралы шешiм Ұлттық Банктiң орталық аппаратымен алдын-ала келiсiледi.
Филиалдың қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берiлген лицензияларды тоқтата тұру және қайтарып алу туралы шешiмi Ұлттық Банктiң филиалы бойынша бұйрықпен ресiмделедi.".

7. В пункте 37-1:
1) в абзаце первом слова "Национальный Банк" заменить словами "филиал Национального Банка";
2) абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Филиал Национального Банка в течение десяти рабочих дней со дня поступления полного пакета документов оформляет дубликат лицензии, который выдается за номером и датой первоначальной лицензии с указанием слова "Дубликат" и даты выдачи дубликата.";
3) абзац шестой исключить.
8. В пункте 38:
1) в абзаце первом слова "Национальный Банк" заменить словами "филиал Национального Банка";
2) абзац шестой изложить в следующей редакции:
"Филиал Национального Банка в течение десяти рабочих дней со дня поступления полного пакета документов переоформляет лицензию путем выдачи новой лицензии.";
3) абзац седьмой исключить.
9. В абзаце шестом пункта 40 слова "засвидетельствованные копии в двух экземплярах, один из которых направляется филиалом Национального Банка в центральный аппарат Национального Банка" заменить словами "засвидетельствованную копию".
10. Пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Уполномоченная организация вправе открывать несколько обменных пунктов в пределах области, а также города республиканского значения (столицы), по месту нахождения ее постоянно действующего органа.".
11. Дополнить пунктом 56-1 следующего содержания:
"56-1. Период нефункционирования обменных пунктов уполномоченной организации не может превышать трех месяцев.".
12. Пункт 64 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При покупке или продаже наличной иностранной валюты на сумму, превышающую эквивалент десяти тысяч долларов США, в журнале реестров фиксируется фамилия, инициалы клиента и данные документа, удостоверяющего его личность.".
13. Пункт 66 исключить.
14. Абзац первый пункта 67 изложить в следующей редакции:
"По просьбе клиента работником обменного пункта в момент проведения обменной операции с наличной иностранной валютой заполняется через копировальную бумагу справка-сертификат - бланк строгой отчетности (приложение N 9 к настоящей Инструкции). При оформлении справок-сертификатов в журнале реестров обязательно фиксируется фамилия, инициалы клиента и данные документа, удостоверяющего его личность (паспорт, служебный паспорт, удостоверение личности, а также военный билет для военнослужащих). Данные, содержащиеся в справках-сертификатах, должны совпадать с данными журнала реестров.".

7. 37-1 тармақтың:
1) бiрiншi азатжолындағы "Ұлттық Банк" деген сөздер "Ұлттық Банктiң филиалы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) бесiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктiң филиалы құжаттардың толық топтамасы түскен күннен бастап он жұмыс күнiнiң iшiнде "Дубликат" деген сөз және дубликаттың берiлген күнi көрсетiлген бастапқы лицензияның номерiмен және күнiмен лицензияның дубликатын ресiмдейдi.";
3) алтыншы азатжол алынып тасталсын.
8. 38-тармақтың:
1) бiрiншi азатжолындағы "Ұлттық Банк" деген сөздер "Ұлттық Банктiң филиалы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) алтыншы азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банктiң филиалы құжаттардың толық топтамасы түскен күннен бастап он жұмыс күнiнiң iшiнде жаңа лицензия беру арқылы лицензияны қайта ресiмдейдi.";
3) жетiншi азатжол алынып тасталсын.
9. 40-тармақтың алтыншы азатжолындағы "Уәкiлеттi ұйым көрсетiлген өзгерiстер мен толықтыруларды әдiлет органдарында тiркегеннен кейiн бiр айдан кешiктiрмей олардың нотариат растаған көшiрмелерiнiң екi данасын Ұлттық Банктiң филиалына беруге мiндеттi, оның бiрiн Ұлттық Банктiң филиалы Ұлттық Банктiң орталық аппаратына жiбередi." деген сөздер "Уәкiлеттi ұйым көрсетiлген өзгерiстер мен толықтыруларды әдiлет органдарында тiркегеннен кейiн бiр айдан кешiктiрмей олардың нотариат куәландырылған көшiрмесiн Ұлттық Банктiң филиалына беруге мiндетті." деген сөздермен ауыстырылсын.
10. 41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Уәкiлеттi ұйым тұрақты жұмыс iстейтiн органның тұрған жерiне қарай облыс, сондай-ақ республикалық дәрежедегi қала (астана) шегiнде бірнеше айырбастау пункттерiн ашуға құқылы.".
11. Мынадай мазмұндағы 56-1 тармақпен толықтырылсын:
"56-1. Уәкiлеттi ұйымы айырбастау пункттерiнiң жұмыс iстемейтiн кезеңi үш айдан аспауы тиiс.".
12. 64-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi азатжолмен толықтырылсын:
"Баламасы он мың АҚШ долларынан асатын сомаға қолма-қол шетел валютасын сатып алған немесе сатқан кезде тiзiлiм журналына клиенттiң аты-жөнi және оның жеке басын растайтын құжаттың деректерi жазылады.".
13. 66-тармақ алынып тасталсын.
14. 67-тармақтың бiрiншi азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Клиенттiң өтiнiшi бойынша айырбастау пунктiнiң қызметкерi сатып алынған және сатылған шетел валютасы сомасына қарамастан анықтама сертификаттарды - қатаң есептегi бланкiлердi (осы Нұсқаулыққа N 9 қосымша) көшiргiш қағаз арқылы мiндеттi түрде толтырады. Анықтама-сертификатты ресiмдеу кезiнде тiзiлiмдер журналында клиенттiң аты-жөнi және оның жеке басын растайтын құжаттың деректерi (паспорт, қызметтiк паспорт, жеке куәлiгi, сондай-ақ әскери қызметтегiлер үшiн әскери билет) жазылады. Анықтама-сертификаттардағы деректер тiзiлiм журналындағы деректермен сәйкес болуы тиiс."

15. Пункт 71 исключить.
16. Пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. Филиал Национального Банка ежемесячно до восьмого числа месяца, следующего за отчетным, по электронной почте или другими средствами электронной связи представляет центральному аппарату Национального Банка следующую информацию:
1) сведения в целом по области (городу республиканского значения) о количестве обменных пунктов с выделением обменных пунктов уполномоченных банков, уполномоченных кредитных товариществ, уполномоченных организаций и уполномоченных организаций почтовой связи с указанием номера и даты выдачи лицензии, юридического адреса, а также регистрационных номеров, наименования и мест нахождения открытых и закрытых обменных пунктов;
2) сведения о примененных санкциях к уполномоченным банкам, уполномоченным организациям, уполномоченным кредитным товариществам и уполномоченным организациям почтовой связи с указанием номера и даты выдачи лицензии, юридического адреса, а также регистрационных номеров, наименования и мест нахождения закрытых обменных пунктов.".
17. В пункте 85:
1) в абзаце первом слова "организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" заменить словами "кредитными товариществами, уполномоченными организациями почтовой связи";
2) дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"В случае выявления нарушений норм настоящей Инструкции уполномоченными организациями Национальный Банк направляет в соответствующий филиал Национального Банка представление на применение санкций в соответствии с полномочиями филиала Национального Банка.".
18. Пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Филиал Национального Банка при выявлении нарушений норм настоящей Инструкции, допущенных обменным пунктом уполномоченного банка, уполномоченного кредитного товарищества, уполномоченной организации почтовой связи, имеет право:
1) установить определенный срок для устранения выявленных нарушений;
2) вынести письменное предупреждение о недопущении впредь нарушений норм настоящей Инструкции;
3) приостановить деятельность обменного пункта до шести месяцев;
4) отозвать регистрационное свидетельство на открытие обменного пункта.".
19. В пункте 87:
1) подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) приостановить действие лицензии сроком до шести месяцев;";
2) дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) отозвать лицензию после предварительного согласования с центральным аппаратом Национального Банка.";

15. 71-тармақ алынып тасталсын.
16. 78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Ұлттық Банктiң филиалы ай сайын келесi есеп беретiн айдың сегiзiне дейiн электронды почтамен немесе басқа электронды байланыс құралдарымен Ұлттық Банктiң орталық аппаратына мынадай ақпарат жiбередi:
1) тұтастай алғанда облыс (республикалық дәрежедегi қала) бойынша уәкiлеттi банктердiң, уәкiлеттi кредиттiк серiктестiктердiң, уәкiлеттi ұйымдар мен уәкiлеттi почталық байланыс ұйымдарының айырбастау пункттерi лицензияларының номерiн және берiлген күнiн, заңды мекен-жайын, сондай-ақ ашық және жабық айырбастау пункттерiнiң тiркеу номерлерi, атауы және тұрған жерi бөлiп көрсетiлген саны туралы мәлiметтер;
2) лицензияларының номерiн және берiлген күнiн, заңды мекен-жайын, сондай-ақ жабық айырбастау пункттерiнiң тiркеу номерлерi, атауы және тұрған жерi көрсетiлген уәкiлеттi банктердiң, уәкiлеттi ұйымдардың, уәкiлеттi кредиттiк серiктестiктер мен уәкiлеттi почталық байланыс ұйымдарының айырбастау пункттерiне қолданылған санкциялар туралы мәлiметтер.".
17. 85-тармақтың:
1) "банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың" деген сөздер "кредиттiк серiктестiктiң, уәкiлеттi почталық байланыс ұйымының" деген сөздермен ауыстырылсын.
2) мынадай мазмұндағы жетiншi тармақшамен толықтырылсын:
"уәкiлеттi ұйымдар осы Нұсқаулықтың нормаларын бұзушылықтар байқалған жағдайда Ұлттық Банк филиалының өкiлеттiктерiне сәйкес санкциялар қолдануға ұсынысты Ұлттық Банктiң тиiстi филиалына жiберуге.".
18. 86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Ұлттық Банктiң филиалы уәкiлеттi банктiң, уәкiлеттi кредиттiк
серiктестiктiң, уәкiлеттi ұйым мен уәкiлеттi почталық байланыс ұйымының
айырбастау пункттерi осы Нұсқаулықтың нормаларын бұзғанын анықтаған
жағдайда тәртiп бұзушылықтардың түрiне қарай:
1) анықталған құқық бұзушылықты жою үшiн белгiлi бiр мерзiмiн
белгiлеуге;
2) осы Нұсқаулықтың нормаларын бұзушылықты болдырмау туралы жазбаша
ескерту жасауға;
3) айырбастау пунктiнiң қызметiн алты айға дейiн тоқтата тұруға;
4) айырбастау пунктiн ашуға берiлген тiркеу куәлiгiн қайтарып алуға
құқылы.".
19. 87-тармақтағы:
1) 3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) лицензияның қолданылуын алты ай мерзiмге дейiн тоқтата тұруға;";
2) мынадай мазмұндағы 3-1) және 3-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"3-1) Ұлттық Банктiң орталық аппаратымен алдын-ала келiскеннен кейiн
лицензияны қайтып алуға;
3-2) әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы заңнамаға сәйкес әкiмшiлiк
құқық бұзушылық туралы хаттама жасауға, оны соттың немесе Ұлттық Банктiң
уәкiлеттi лауазым иесiнiң қарауына жiберуге және әкiмшiлiк құқық бұзушылық
туралы iстi қозғауға және қарауға байланысты басқа функцияларды
орындауға.";

3) абзац седьмой исключить.
20. Приложение N 5 изложить в новой редакции.
Приложение N 5
к Инструкции об организации
обменных операций с наличной
иностранной валютой в Республике
Казахстан, утвержденной постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 15 ноября 1999 года N 400
Лицензия
на организацию обменных операций
с наличной иностранной валютой
N _________                                    "__"__________________года
(дата выдачи)
_____________________ филиал Национального Банка Республики
(наименование филиала)
Казахстан в соответствии со статьей 30 Закона Республики Казахстан
Z952444_   "О банках и банковской деятельности" от 31 августа 1995 года
выдает настоящую лицензию на организацию операций по покупке, продаже и
обмену наличной иностранной валюты  ___________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование и место нахождения уполномоченной организации)
Сфера действия настоящей лицензии ограничена территорией
_______________________________________________________________________
(наименование области или города республиканского значения)
Период нефункционирования обменных пунктов уполномоченной организации
не может превышать трех месяцев.
_______________________ филиал Национального Банка Республики Казахстан
(наименование филиала)
возлагает на уполномоченную организацию, осуществляющую отдельные виды
банковских операций, функции агента валютного контроля.
Права, вытекающие из условий настоящей лицензии, не могут быть
переданы третьим лицам. Настоящая лицензия выдается в единственном
экземпляре.
Директор __________
____________филиала
Национального Банка
Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Абрамова Т.М.)

3) жетiншi азатжол алынып тасталсын.
20. N 5 қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
1999 жылғы 15 қарашадағы
N 400 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасында
қолма-қол шетел валютасымен
айырбастау операцияларын
ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа
N 5 қосымша
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау
операцияларын ұйымдастыруға берілген
ЛИЦЕНЗИЯ
N______                             _____ жылғы "__"___________
(берілген күні)
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ______________________________
(филиалдың атауы)
филиалы "Банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы
Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес
____________________________
___________________________________________________________________________
(уәкiлеттi ұйымның атауы және мекен-жайы)
қолма-қол шетел Валютасын сатып алу, сату және айырбастау бойынша
операциялар ұйымдастыруға осы лицензияны бередi.
Осы лицензияның қолданылу аясы ______________________________________
__________________________________________________________________________
(облыстың немесе республикалық дәрежедегi қаланың)
аумағында шектеледi.
Уәкiлеттi ұйымы айырбастау пункттерiнiң жұмыс iстемейтiн кезеңi
үш айдан аспауы тиіс.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің _____________________________
(филиалдың атауы)
филиалы банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын уәкiлеттi
ұйымға валюталық бақылау агентiнiң мiндетiн жүктейдi.
Осы лицензияның шарттарынан туындайтын құқықтарды үшінші тұлғаларға
беруге болмайды. Бұл лицензия бiр данада ғана берiледi.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi
______________ филиалының
директоры ________________
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Жұманазарова А.Б.