Об утверждении Правил составления Расчета по исчислению индивидуального подоходного налога по доходам работников, облагаемым у источника выплаты
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 1 февраля 2002 года N 125. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 1 марта 2002 года N 1787. Утратил силу - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 7 ноября 2003 года N 445 (V032597) (вступает в силу с 1 января 2004 года)
В целях реализации статьи 153 Кодекса Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 12 июня 2001 года (Налоговый Кодекс) приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления Расчета по исчислению индивидуального подоходного налога по доходам работников, облагаемым у источника выплаты.
2. Департаменту методологии (Усенова Н.Д.) направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
Министр
Утверждены
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
от 01 февраля 2002 г. N 125
Правила
составления Расчета по исчислению
индивидуального подоходного налога по доходам работников,
облагаемым у источника выплаты
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 153 K010209_ Налогового Кодекса и определяют порядок равномерного исчисления индивидуального подоходного налога по доходам работников, облагаемым у источника выплаты и составления Расчета по исчислению индивидуального подоходного налога по доходам работников, облагаемым у источника выплаты, включающего прилагаемую форму (далее - форма).
2. В Расчете налогоплательщиком указываются следующие данные:
1) в графе 1 соответствующие месяцы отчетного налогового периода;
2) в графе 2 суммы начисленных доходов за соответствующий месяц налогового периода;
3) в графе 3 суммы начисленных доходов нарастающим итогом с начала налогового периода;
4) в графе 4 суммы доходов, не подлежащих налогообложению в соответствии со статьей 144 Налогового Кодекса за соответствующий месяц налогового периода;
5) в графе 5 суммы доходов, не подлежащих налогообложению, нарастающим итогом с начала налогового периода;
6) в графе 6 суммы налоговых вычетов, определяемых в соответствии с подпунктами 1) и 2) пункта 1 статьи 152 Налогового Кодекса за соответствующий месяц налогового периода;
7) в графе 7 суммы налоговых вычетов, нарастающим итогом с начала налогового периода;
8) в графе 8 суммы обязательных пенсионных взносов, определяемых в соответствии с пенсионным законодательством, за соответствующий месяц налогового периода;

Төлем көзінен салық салынатын қызметкерлердің табысы бойынша жеке табыс салығын есептеу Есебін құрастыру Ережесін бекіту туралы
Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 1 ақпандағы N 125 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 1 наурызда тіркелді. Тіркеу N 1787. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 7 қарашадағы N 445 (V032597) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Кодексiнiң (Салық Кодексi) 153-бабын iске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Төлем көзiнен салық салынатын қызметкерлердің табысы бойынша жеке табыс салығын есептеу Есебiн құрастыру Ережесi бекiтiлсiн.
2. Әдiстеме департаментi (Үсенова Н.Д.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеу өтуге жiберсiн.
3. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеу күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Бекiтілдi
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс Министрiнiң
2002 жылғы 1 ақпандағы
N 125 бұйрығымен
Төлем көзiнен салық салынатын
қызметкерлердiң табысы бойынша жеке табыс
салығын есептеу Есебiн құрастыру Ережесi
1. Осы Ереже Салық Кодексiнiң 153-бабына сәйкес әзiрленiп, төлем көзiнен салық салынатын қызметкерлердiң табысы бойынша жеке табыс салығын бiркелкi есептеу тәртiбiн және төлем көзiнен салық салынатын қызметкерлердiң табысы бойынша жеке табыс салығын есептеу, енгiзiлген формаға сәйкес Есебiн айқындайды.
2. Есепте салықтөлеушiмен мынадай мәліметтер көрсетiледi:
1) 1 бағанда салық кезеңiнiң тиiстi айлары;
2) 2 бағанда салық кезеңiнiң тиiстi айы үшiн есептелген табыстардың сомасы;
3) 3 бағанда салық кезеңiнiң басынан бастап үдемелi жиынмен есептелген табыстардың сомасы;
4) 4 бағанда Салық Кодексiнiң 144-бабына сәйкес салық кезеңiнiң тиiстi айы үшiн салық салуға тиiс емес табыстардың сомасы;
5) 5 бағанда салық кезеңiнiң басынан бастап үдемелi жиынмен салық салуға тиiс емес есептелген табыстардың сомасы;
6) 6 бағанда Салық Кодексiнiң 152 бабының 1 тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес айқындалатын салық кезеңiнiң тиiстi айы үшiн салық шегерiмiнiң сомасы;
7) 7 бағанда Салық кезеңiнiң басынан бастап үдемелi жиынмен салық шегерiмiнiң сомасы;
8) 8 бағанда салық кезеңiнiң тиiстi айы үшiн зейнетақы заңдарына сәйкес белгiленген мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы;

9) в графе 9 суммы обязательных пенсионных взносов нарастающим итогом с начала налогового периода;
10) в графе 10 суммы облагаемых доходов с начала налогового периода, определяемых как разница граф 3, 5, 7 и 9;
11) в графе 11 коэффициент перерасчета, определяемый как отношение общего количества месяцев в календарном году к количеству месяцев, за которое определяется сумма облагаемого дохода с начала налогового периода;
12) в графе 12 расчетная сумма облагаемого дохода, определяемая путем умножения суммы облагаемого дохода с начала налогового периода (графа 10) на коэффициент перерасчета (графа 11);
13) в графе 13 сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного путем применения ставки, установленной в пункте 1 статьи 145 K010209_ Налогового Кодекса к расчетной сумме облагаемого дохода;
14) в графе 14 сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного за отчетный месяц налогового периода, определяемая как отношение графы 13 к графе 11;
15) в графе 15 сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного за предыдущие месяцы налогового периода;
16) в графе 16 сумма индивидуального подоходного налога, подлежащего удержанию за соответствующий месяц налогового периода, определяемая как разница граф 14 и 15.
Приложение
к Правилам составления
Расчета по исчислению
индивидуального подоходного
налога по доходам
работников, облагаемым у
источника выплат
Расчет
по исчислению индивидуального подоходного налога
по доходам работников, облагаемым у источника выплаты
__________________________________________________________________________
Месяцы |  Начислено    |   Доходы, не  |Налоговые вычеты |Сумма обяза-   |
нало-  |   дохода      |   подлежащие  |-----------------|тельных пенси- |
гового |---------------|налогообложению|за от- |с начала |онных взносов  |
периода|за от-|с начала|---------------|четный |налого-  |---------------|
|четный|налого- |за от-|с начала|месяц  |вого     |за от-|с начала|
|месяц |вого    |четный|налого- |       |периода  |четный|налого- |
|      |периода |месяц |вого    |       |         |месяц |вого    |
|      |        |      |периода |       |         |      |периода |
-------------------------------------------------------------------------|
1   |   2  |    3   |   4  |    5   |   6   |    7    |   8  |   9    |
-------------------------------------------------------------------------|
-------------------------------------------------------------------------|
-------------------------------------------------------------------------|
Итого:                                                                   |
_________________________________________________________________________|
Продолжение таблицы
_________________________________________________________________________
Сумма   |Коэффи- |Расчетная|  Сумма    |    Сумма индивидуального     |
облагаемого| циент  |  сумма  | налога с  |     подоходного налога       |
дохода с  |перерас-|облагае- |расчетного |------------------------------|
начала   |  чета  |  мого   |облагаемого|за от- |за предыду- |подлежа- |
налогового |        | дохода  |  дохода   |четный | щие месяцы |   щего  |
периода   |        |(гр. 10* |           |месяц  | отчетного  |удержанию|
|        |гр. 11)  |           |(гр.13:| налогового |(гр. 14 -|
|        |         |           |гр.11) |  периода   |гр. 15)  |
-------------------------------------------------------------------------|
10    |   11   |    12   |     13    |   14  |     15     |    16   |
-------------------------------------------------------------------------|
-------------------------------------------------------------------------|
-------------------------------------------------------------------------|
_________________________________________________________________________|

9) 9 бағанда салық кезеңiнiң басынан бастап үдемелi жиынмен мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы;
10) 10 бағанда салық кезеңi басынан бастап 3, 5, 7 және 9-бағандардың арасындағы айырма ретiнде айқындалатын салық салынатын табыстардың сомасы;
11) 11 бағанда салық кезеңiнiң айлардың жалпы санының салық салынатын табысы айқындалатын айлардың санына қатынасты ретте айқындалатын қайта есептеу коэффициентi;
12) 12 бағанда салық кезеңінің басынан бастап салық салынатын табысының сомасы (10 баған) мен қайта есептеу коэффициентiне (11 баған) көбейту жолымен айқындалатын салық салынатын табыс сомасы;
13) 13 бағанда салық салынатын табыстың есептi сомасына Салық Кодексiнiң 145-бабының 1-тармағында белгiленген ставканы қолдану жолымен есептелген жеке табыс салығының сомасы;
14) 14 бағанда салық кезеңi үшiн есептелген 13 бағанының 11 бағанға қатысы ретiнде айқындалатын жеке табыс салығының сомасы;
15) 15 бағанда салық кезеңiнiң өткен айлары үшiн есептелген жеке табыс салығының сомасы;
16) 16 бағанда салық кезеңiнiң тиiстi айы үшiн ұстап қалуға тиiстi, 14 және 15 бағандардың қатысы айырма ретiнде айқындалатын жеке табыс салығының сомасы.
Төлем көзінен салық
салынатын қызметкерлердің
табысы бойынша жеке табыс
салығын есептеу Есебін
Ережеге қосымша
Төлем көзінен салық салынатын қызметкерлердің табысы бойынша
жеке табыс салығын есептеу
__________________________________________________________________________
Салық !Табыс есептелген! Салық салуға тиіс! Салық шегерімдері!Міндетті зей.
кезең.!                !  емес табыстар   !                  !нетақы жарна.
інің  !                !                  !                  !ларының
айлары!                !                  !                  !сомасы
!________________!__________________!__________________!_____________
!Салық ! Салық   ! Салық  ! Салық   ! Салық   ! Салық  !Салық !Салық
!кезеңі!кезеңінің! кезеңі !кезеңінің! кезеңі  !кезеңі. !кезеңі!кезең.
! үшін !басынан  ! үшін   !басынан  ! үшін    !нің     ! үшін !інің
!      !бастап   !        !бастап   !         !басынан !      !басы.
!      !         !        !         !         !бастап  !      !нан
!      !         !        !         !         !        !      !бастап
___________________________________________________________________________
1     2       3         4        5         6        7        8      9
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Барлығы:
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________________________________
Салық      !Қайта  !  Салық   !  Салық  ! Жеке табыс салығының сомасы
кезеңінен   !есепте !салынатын !салынатын!________________________________
бастап      !коэффи.!табыстар. !табыстар.! салық   ! салық ! ұстап қалуға
салық салы. !циенті !дың есепті!дың есеп.!кезеңі   !кезеңі.!   тиісті
натын табыс.!       !сомасы    !ті салық ! үшін    !нің өт.!(14 бағ.-
тардың сома.!       !(10*бағ.  !сомасы   !(13 бағ.:!кен ай.! 15 бағ.)
сы          !       !11 бағ.)  !         !11 бағ.) !лары   !
!       !          !         !         !үшін   !
___________________________________________________________________________
10          11       12        13        14        15         16
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________