Об утверждении форм квитанций, талонов, знаков почтовой оплаты или других приравненных к чекам документов строгой отчетности, выдаваемых населению при оказании услуг без применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2002 года N 230. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2002 года N 1894. Утратил силу - приказом И.о. Министра финансов Республики Казахстан от 17 сентября 2003 г. N 344
Извлечение из приказа И.о.
Министра финансов Республики Казахстан
от 17 сентября 2003 г. N 344
"Приказываю:
1. Признать утратившим силу приказ заместителя Премьер-Министра Республки Казахстан - Министра финансов от 23 мая 2002 года N 230 "Об утверждении форм квитанций, талонов, знаков почтовой оплаты или других приравненных к чекам документов строгой отчетности, выдаваемых населению при оказании услуг без применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью"...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
И.о.Министра"
--------------------------------------------------------------------------
Согласовано
Министр государственных доходов
Республики Казахстан
22 мая 2002 г.
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) приказываю:
1. Утвердить прилагаемые формы квитанций, талонов, знаков почтовой оплаты или других приравненных к чекам документов строгой отчетности, выдаваемых населению при оказании услуг без применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью:
для приема писем и бандеролей заказных и с объявленной ценностью, посылок обыкновенных и с объявленной ценностью, мелких пакетов, "EXPRESS" отправлений, мешков "В" и отправлений электронной почты согласно приложению 1;
для приема подписки на периодические подписные издания согласно приложению 2;
для приема платы за дополнительные и договорные услуги, знаки почтовой оплаты, конверты, открытки, товары почты и народного потребления, газеты и журналы согласно приложению 3;
для приема денежных переводов и платы за их пересылку согласно приложению 4;
для приема провозных платежей, сборов, штрафов и платежей, связанных с основной деятельностью железнодорожных организаций согласно приложению 5;
для приема сборов по услугам, не связанным с основной деятельностью железнодорожных организаций (услуги тепло-, водо-, электроснабжения, сточных вод) согласно приложению 6;
для приема платежей, осуществляемых в случаях технической неисправности контрольно-кассовой машины с фискальной памятью или отсутствии электроэнергии согласно приложению 7.

Түбiртектердiң, талондардың, почта төлемдерi белгiлерiнiң немесе фискалды жады бар бақылау-кассалық машиналарды қолданбай қызмет көрсету кезiнде тұрғындарға берiлетін чектерге теңестiрiлген басқа да қатаң есептiлiк құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 23 мамырдағы N 230 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 26 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1894. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 17 қыркүйектегі N 344 бұйрығы.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiн  (Салық кодексi) жүзеге асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған түбiртектердiң, талондардың, почта төлемдерi белгiлерiнiң немесе фискалдық жады бар бақылау-кассалық машинасын қолданбай қызмет көрсету кезiнде тұрғындарға берiлетiн чектерге теңестiрілген басқа да қатаң есептiлiк құжаттардың нысандары бекiтiлсiн:
1-қосымшаға сәйкес хаттарды және тапсырыс берiлген және құндылығы жарияланған бандеролдар мен жәй және құндылығы жарияланған сәлемдемелер, ұсақ пакеттер, "EXPRESS" жолдамын, "В" қаптары және электронды пошта жiберiмдерiн қабылдау үшiн;
2-қосымшаға сәйкес мерзiмдi жазылымдық басылымға жазылуды қабылдау үшiн;
3-қосымшаға сәйкес қосымша және келiсiлген қызметтер үшiн төлемдердi, почталық төлеу белгiлерiн, конверттердi, открыткаларды, пошта және халықтық тұтыну тауарларын, газеттер мен журналдарды қабылдау үшін;
4-қосымшаға сәйкес ақша аударымдары мен оларды салып жiбергенi үшiн төлемдердi қабылдау үшiн;
5-қосымшаға сәйкес кiрепұл төлемдерін, теміржол ұйымдарының негiзгi қызметiне байланысты алымдарды, айыпұлдарды және төлемдердi қабылдау үшiн;
6-қосымшаға сәйкес темiржол ұйымының негiзгi қызметiмен байланысты емес қызметтерi (жылу, су, электрмен қамтамасыз ету, ағын сулар) бойынша алымдарды қабылдау үшiн;
7-қосымшаға сәйкес фискалды жады бар бақылау-кассалық машинасының техникалық ақауы жүзеге асырылатын немесе электр энергия болмауы кезiнде төлемдердi қабылдау үшiн.

2. Департаменту фискальной политики и прогнозов согласовать настоящий приказ с Министерством государственных доходов Республики Казахстан и направить на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан  Министр финансов
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
___________________________________________________________________________
РНН________________                                      Форма 1
ОАО "Казпочта"
КВИТАНЦИЯ N_________
В приеме  ____________________________   |   ______________________________
(вид отправления)            |         (особые назначения)
Ценность  ________________________________________________________________
(прописью)
Наложенный платеж
________________________________________________________________
Куда
________________________________________________________________
Кому
Масса             Плата     За массу         Принял(а)
____кг. ___гр.
За объявленную   ___________________
ценность _____      (подпись)
За дополните-
льные услуги
______________
Итого ________
(прописью)
___________________________________________________________________________
оборотная сторона
___________________________________________________________________________
___________________________________
(календарный штемпель места подачи)
___________________________________________________________________________
Примечание РЦПИ: приложение 1 на государственном и русском языках (см. бумажный вариант).
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
___________________________________________________________________________
РНН________________                                      Форма ПС-2
ОАО "Казпочта"
Квитанция N_____ в приеме подписки
От __________________________________________
(фамилия и инициалы подписчика)
календарный штемпель
__________________________________________________________________________
индекс издания  |наименование издания |   с какого месяца  |   сумма
____________________|_____________________|____________________|__________
|                     |                    |
____________________|_____________________|____________________|__________
Деньги в сумме   ______________________________________________
(прописью)
Получил __________________________________________________________________
(подпись оператора)
__________________________ 200___ г.
(число, месяц)
___________________________________________________________________________
Примечание РЦПИ: приложение 2 на государственном и русском языках (см. бумажный вариант).
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
__________________________________________________________________________
РНН________________                                      Форма 47
ОАО "Казпочта"
Квитанция N __________
Получено от ____________________________________________________________
за _____________________________________________________________________
сумма платы ____________________________________________________________
(прописью)
_______________________
(подпись оператора)
_________________________________________________________________________
Примечание РЦПИ: приложение 3 на государственном и русском языках (см. бумажный вариант).
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
__________________________________________________________________________
РНН________________                                      Форма 5
ОАО "Казпочта"
Квитанция N __________
В приеме почтового перевода___________________________________________
(особое назначение)
Сумма ________________________________________________________________
(прописью)
Тенге_____ тиын________
Куда _________________________________________________________________
Кому _________________________________________________________________
Плата ______тенге ______ тиын          Принял ___________________
(подпись)
________________________________________________________________________
оборотная сторона
________________________________________________________________________
________________________________________
(календарный штемпель места подачи)
_________________________________________________________________________
Примечание РЦПИ: приложение 4 на государственном и русском языках (см. бумажный вариант).
Приложение 5
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
___________________________________________________________________________
27    КЗХ                                               Гу-57
Квитанция                Серия N
Ст. _____________
Выдана _________________________        ШИФР ______________________
(наименование плательщика)
___________________________________________________________________
За что получен сбор                  Тенге   Тиын
___________________________________________________________________
Итого....
Уплачено наличными ________________________________________________
(сумма прописью)
В уплату принят Чек N _____________________________________________
"____"___________ 200___г.                Кассир __________________
подпись
Квитанцию получил, уплаченную сумму подтверждаю
Подпись плательщика __________________________
_________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________
27    КЗХ                                               Гу-57
Корешок квитанция             Серия N
Ст. _____________
Выдана _________________________        ШИФР ______________________
(наименование плательщика)
___________________________________________________________________
За что получен сбор                  Тенге   Тиын
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Итого ....
Уплачено наличными ________________________________________________
(сумма прописью)
В уплату принят Чек N _____________________________________________
"____"___________ 200___г.                Кассир __________________
подпись
Квитанцию получил, уплаченную сумму подтверждаю
Подпись плательщика __________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
27    КЗХ                                               Гу-57
Талон квитанции                Серия N
Ст. _____________
Выдана _________________________        ШИФР ______________________
(наименование плательщика)
___________________________________________________________________
За что получен сбор                  Тенге   Тиын
___________________________________________________________________
Итого ....
___________________________________________________________________
Уплачено наличными ________________________________________________
(сумма прописью)
В уплату принят Чек N _____________________________________________
"____"___________ 200___г.                Кассир __________________
подпись
Квитанцию получил, уплаченную сумму подтверждаю
Подпись плательщика __________________________
_________________________________________________________________________
Приложение 6
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
Форма МД 4-3
Квитанция
Серия                                        N
Ст. _____________________
Выдана ______________________________________________________________
(наименование плательщика)
___________________________________________________________________
Наименование услуг              | тенге   |  тиын
____________________________________________________________________
1.
2.
3.
____________________________________________________________________
Уплачено наличными________________
"____"___________200___г.                 Кассир ____________________
(подпись)
Квитанцию получил, уплаченную сумму подтверждаю
Подпись плательщика __________________________
Местные доходы
Форма МД 4-3
Корешок квитанции
Серия                                        N
Ст. _____________________
Выдана ______________________________________________________________
(наименование плательщика)
___________________________________________________________________
Наименование услуг              | тенге   |  тиын
____________________________________________________________________
1.
2.
3.
____________________________________________________________________
Уплачено наличными________________
"____"___________200___г.                 Кассир ____________________
(подпись)
Квитанцию получил, уплаченную сумму подтверждаю
Подпись плательщика __________________________
Местные доходы
Форма МД 4-3
Талон квитанции
Серия                                        N
Ст. _____________________
Выдана ______________________________________________________________
(наименование плательщика)
___________________________________________________________________
Наименование услуг              | тенге   |  тиын
____________________________________________________________________
1.
2.
3.
____________________________________________________________________
Уплачено наличными________________
"____"___________200___г.                 Кассир ____________________
(подпись)
Квитанцию получил, уплаченную сумму подтверждаю
Подпись плательщика __________________________
Местные доходы
Приложение 7
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра финансов
от 23 мая 2002 года N 230
Товарный чек
__________________________________________________________________________
Товарный чек N ________________       Корешок товарного чека N _________
Дата ________Время ____________       Дата __________ Время_____________
Наименование налогоплательщика        Наименование налогоплательщика
_______________________________       __________________________________
РНН ___________________________       РНН ______________________________
Наименование товара (работ, услуг)    Наименование товара (работ, услуг)_
_________________________________     __________________________________
Цена товара (работы, услуги) ____     Цена товара (работы, услуги) ____
_________________________________     __________________________________
Регистрационный номер Машины ____     Регистрационный номер Машины ______
___________________________________     __________________________________
Сумма НДС _________________________     Сумма НДС _________________________
Серия и номер свидетельства             Серия и номер свидетельства
о постановке на учет по НДС _______     о постановке на учет по НДС _______
Подпись продавца __________________     Подпись продавца __________________
М.П.                                    М.П.
___________________________________________________________________________

2. Фискалды саясат және болжамдар департаментi осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Кiрiс министрлiгiмен келiссiн және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк тiркеуiнен өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қаржы министрiнiң
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
1-қосымша
PHH ____________
1 формасы
"Қазпочта" ААҚ
ТYБIРТЕК N
Қабылданды _________________________   ____________________________
(жiберiлiм түрi)               (айрықша белгiсi)
Құндылығы _________________________________________________________
(жазбаша)
Үстеме төлем_______________________________________________________
Қайда______________________________________________________________
Кiмге______________________________________________________________
Салмағы       Төлемi   Салмағы үшiн ____________ Қабылдап алдым
___ кг. ___ гр.            Жарияланған құндылығы үшiн   ___________
Қосымша қызметтер үшiн            (қолы)
Жиыны __________________
(жазбаша)
____________________________________________________________________
сыртқы беті
________________
|               |
|               |
|               |
|               |
|               |
|               |
|_______________|
(қабылдау орнының
күнтізбелік мөрқалыбы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
2-қосымша
PHH ____________
ПС-2 Формасы
"Қазпочта" ААҚ
Баспасөзге жазылуды қабылдаудағы
N __ түбіртек
____________
|           |
|           |
|           |
|           |
|           |             Кiмнен__________________________________
|___________|                 (жазылушының фамилиясы, аты-жөнi)
күнтiзбелiк мөрқалып
____________________________________________________________________
басылым          басылымның атауы        қай айдан        сомасы
индексi
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ақшалай сомасы __________________________________________________
(жазбаша)
Қабылдап алдым __________________________________________________
(оператордың қолы)
200__ж..____________
(күні, айы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
3-қосымша
PHH ____________                                      47 формасы
"Қазпочта" ААҚ
КВИТАНЦИЯ N ___
Кiмнен___________________________________________________________
не үшін _________________________________________________________
ақшалай төлемі___________________________________________________
(жазбаша)                                         ___________________________
(оператордың қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
4-қосымша
PHH ____________                                         5 формасы
"Қазпочта" ААҚ
КВИТАНЦИЯ N ___
Почта аударымы қабылданды __________________________________________
(айрықша белгісі)
Сома________________________________________________________________
(жазбаша)
Теңге ________ тиын ______
Қайда_______________________________________________________________
Кімге_______________________________________________________________
Төлемі ______ теңге _______ тиын      Қабылдадым __________________
(қолы)
____________________________________________________________________
сыртқы беті
________________
|               |
|               |
|               |
|               |
|               |
|               |
|_______________|
(қабылдау орнының
күнтізбелік мөрқалыбы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
5-қосымша
______   ______
|     |  |      |
| 27  |  | КЗХ  |                                           ГУ-57
|_____|  |______|
ТҮБІРТЕК                   Сериясы N
Ст.________________________________
Берілген_________________________            Шифр ____________
(төлеушінің атауы)                    |          |
|__________| ____________________________________________________________________
не үшін алым алынды                    теңге    тиын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                                              Жиыны....____________
Қолма-қол төленген_________________________________________________                                  (сомасы жазумен)
Төлеуге N _____ ___________________________________ ЧЕК қабылданды
"___"________20___жылы                      Кассир _______
қолы
Түбіртекті алдым, төленген соманы растаймын
Төлеушінің қолы
____________________________________________________________________
______   ______
|     |  |      |
| 27  |  | КЗХ  |                                         ГУ-57
|_____|  |______|
ТҮБІРТЕК                  Сериясы N
ТҮБІРШЕГІ
Ст.____________________________
Берілген ______________________                 Шифр ____________
(төлеушінің атауы)                         |          |
|__________|
____________________________________________________________________
не үшін алым алынды                    теңге    тиын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                                              Жиыны....______________
Қолма-қол төленді __________________________________________________
(сомасы жазумен)
Төлеуге N _____ ___________________________________ ЧЕК қабылданды
"___"________20___жылы                      Кассир _______
қолы
Түбіртекті алдым, төленген соманы растаймын
Төлеушінің қолы
____________________________________________________________________
______   ______
|     |  |      |
| 27  |  | КЗХ  |                                           ГУ-57
|_____|  |______|
ТҮБІРТЕК                    Сериясы N
ТАЛОНЫ
Ст.________________________________
Берілген __________________________            Шифр ____________
(төлеушінің атауы)                         |          |
|__________|
____________________________________________________________________
не үшін алым алынды                    теңге    тиын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                                              Жиыны....______________
Қолма-қол төленді__________________________________________________                                  (сомасы жазумен)
Төлеуге N _____ ___________________________________ ЧЕК қабылданды
"___"________20___жылы                      Кассир _______
қолы
Түбіртекті алдым, төленген соманы растаймын
Төлеушінің қолы
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
6-қосымша
МД-4-3-нысан
ТҮБІРТЕК
Сериясы
Ст.________________________________                     N
Берілген __________________________
(төлеушінің атауы)
_____________________________________________________________
Қызметтер атауы                   теңге    тиын
_____________________________________________________________
1.
_____________________________________________________________
2.
_____________________________________________________________
3.
_____________________________________________________________
Қолма-қол төленген
"___"________20___жылы                      Кассир _________
қолы
Түбіртекті алдым, төленгенді растаймын
Төлеушінің қолы
Жергілікті кірістер
____________________________________________________________________                                                   МД-4-3-нысан
ТҮБІРТЕК ТҮБІРШЕГІ
Сериясы
Ст.________________________________                     N
Берілген __________________________
(төлеушінің атауы)
_____________________________________________________________
Қызметтер атауы                   теңге    тиын
_____________________________________________________________
1.
_____________________________________________________________
2.
_____________________________________________________________
3.
_____________________________________________________________
Қолма-қол төленген
"___"________20___жылы                      Кассир _________
қолы
Түбіртекті алдым, төленгенді растаймын
Төлеушінің қолы
Жергілікті кірістер
____________________________________________________________________                                                   МД-4-3-нысан
ТҮБІРТЕК ТАЛОНЫ
Сериясы
Ст.________________________________                     N
Берілген __________________________
(төлеушінің атауы)
_____________________________________________________________
Қызметтер атауы                   теңге    тиын
_____________________________________________________________
1.
_____________________________________________________________
2.
_____________________________________________________________
3.
_____________________________________________________________
Қолма-қол төленген
"___"________20___жылы                      Кассир _________
қолы
Түбіртекті алдым, төленгенді растаймын
Төлеушінің қолы
Жергілікті кірістер
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қаржы министрінің
2002 жылғы 23 мамырдағы
N 230 бұйрығына
7-қосымша
Тауар чегi
____________________________________________________________________
N _______________________ тауар чегi   N __ тауар чегiнiң түбiршегi
Күнi _________ Уақыты _____________    Күнi _________ Уақыты ______
Салық төлеушiнiң атауы ____________    Салық төлеушiнiң аты________
___________________________________    ____________________________
СТН _______________________________    СТН_________________________
Тауардың атауы (жұмыстың, қызметтiң)   Тауардың атауы (жұмыстың,
қызметтiң)
___________________________________    ____________________________
Тауардың бағасы (жұмыстың,             Тауардың бағасы (жұмыстың,
қызметтiң) ________________________    қызметтiң)__________________
Машинаның тiркеу нөмiрi ___________    Машинаның тiркеу нөмiрi_____
___________________________________    ____________________________
ҚҚС сомасы ________________________    ҚҚС сомасы__________________
ҚҚС бойынша есепке қою туралы          ҚҚС бойынша есепке тұруы
туралы
куәлiктiң сериясы мен нөмiрi ______    куәлiктiң сериясы мен нөмiрi
______
Сатушының қолы ____________________    Сатушының қолы______________
М.О.                                   М.О.
____________________________________________________________________