Об утверждении Инструкции о порядке взаимодействия и размещения контролирующих органов при осуществлении контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан
Совместный приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 47, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 декабря 2002 года N 217, Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 353-I, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 января 2003 года N 34 и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 января 2003 года N 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2003 года N 2174. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 марта 2017 года № 108, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 апреля 2017 года № 194, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 марта 2017 года № 157, Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2017 года № 56, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 10.03.2017 № 108, Министра здравоохранения РК от 21.04.2017 № 194, Министра по инвестициям и развитию РК от 17.03.2017 № 157, Министра финансов РК от 26.01.2017 № 56, Председателя Комитета национальной безопасности РК от 24.04.2017 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1358 "О создании единой государственной системы контроля за автомобильными перевозками на территории Республики Казахстан", а также в целях упорядочения проведения контроля автотранспортных средств в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан и обеспечения выполнения международных договоров и законодательства Республики Казахстан приказываем:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке взаимодействия и размещения контролирующих органов при осуществлении контроля в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляем за собой.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Председатель Комитета Министр
национальной безопасности транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан Республики Казахстан
Председатель Агентства Министр
таможенного контроля сельского хозяйства
Республики Казахстан Республики Казахстан
Министр
здравоохранения
Республики Казахстан
Утверждена приказами:
Председателя Комитета Министра
национальной безопасности транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан Республики Казахстан
от 9 декабря 2002 года N 217 от 23 ноября 2002 года N 353-I
Председателя Агентства Министра
таможенного контроля сельского хозяйства
Республики Казахстан Республики Казахстан
от 10 октября 2002 года N 47 от 7 января 2003 года N 03
Министра
здравоохранения
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерiнде бақылауды жүзеге асыру кезiндегi бақылаушы органдардың өзара iс-қимылының және оларды орналастырудың тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 217, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 353-І, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2002 жылғы 10 қазандағы N 47, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 3, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 14 қаңтардағы N 34 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 17 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2174. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылағы министрінің 2017 жылғы 10 наурыздағы № 108, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 21 сәуірдегі № 194, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 17 наурыздағы № 157, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 56, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 22 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылағы министрінің 10.03.2017 № 108, ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.04.2017 № 194, ҚР Инвестициялар және даму министрінің 17.03.2017 № 157, ҚР Қаржы министрінің 26.01.2017 № 56, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 24.04.2017 № 22 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль тасымалдарына бiрыңғай мемлекеттiк бақылау жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 қыркүйектегi N 1358 қаулысын орындау үшiн, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерiнде автокөлiк құралдарына бақылау жүргiзудi реттеу және халықаралық келiсiмдер мен Қазақстан Республикасының заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасындағы бiрыңғай бақылау-өткiзу пункттерiнде бақылауды жүзеге асыру кезiнде бақылаушы органдардың өзара iс-қимылының тәртiбi туралы нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзiмiзге қалдырамыз.
3. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар министрі
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
төрағасының
2002 жылғы 9 желтоқсандағы N 217
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрінің
2002 жылғы 23 қазандағы N 353-І
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2002 жылғы 10 қазандағы N 47
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 7 қаңтардағы N 3
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің

от 14 января 2003 года N 34
Сноска. Инструкция в редакции совместного приказа Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2007 года N 397, Министра транспорта и коммуникаций от 4 декабря 2007 года N 258, Министра здравоохранения от 27 ноября 2007 года N 700, Министра сельского хозяйства от 14 ноября 2007 года N 685, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года N 197 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Инструкция по взаимодействию и координации действий
контролирующих органов в пунктах пропуска через
Государственную границу Республики Казахстан
1. Настоящая Инструкция по взаимодействию и координации действий контролирующих органов в пунктах пропуска через Государственную (таможенную) границу Республики Казахстан (далее - Инструкция) детализирует совместные действия территориальных подразделений Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - пограничная служба), Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - таможенные органы), Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - органы транспортного контроля), Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - органы ветеринарно-фитосанитарного контроля) и Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - органы санитарно-эпидемиологического надзора) (далее - контролирующие органы) при осуществлении контроля за грузовыми автомобилями и автобусами иностранных и казахстанских перевозчиков в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан (далее - автомобильные пункты пропуска), утвержденных Правительством Республики Казахстан и устанавливает координацию данных действий таможенными органами.
2. В пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан все контролирующие органы должны находиться в здании таможенных органов до строительства Единого контрольно-пропускного пункта.
3. Контроль за следующими через Государственную границу Республики Казахстан автотранспортными средствами осуществляется контролирующими органами в пункте пропуска по принципу "единая остановка" и "одно окно".
4. Координация действий (организация работы) органов транспортного контроля, органов ветеринарно-фитосанитарного контроля и санитарно-эпидемиологического надзора, за исключением подразделений пограничной службы, в пунктах пропуска возлагается на таможенный орган, расположенный в пункте пропуска.

2003 жылғы 14 қаңтардағы N 34
бұйрықтарымен бекітілген
Ескерту. Нұсқаулық жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2007 жылғы 20 қарашадағы N 197 н/с, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 27 қарашадағы N 700, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2007 жылғы 14 қарашадағы N 685, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы N 258, Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2007 жылғы 16 қарашадағы N 397 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу
пункттерiнде бақылаушы органдардың өзара iс-қимылдары және
оларды үйлестіру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерiнде бақылаушы органдардың өзара iс-қимылдары және оларды үйлестіру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі - шекара қызметі), Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - кеден органдарының), Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі (бұдан әрі - көліктік бақылау органдары), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі - малдәрiгерлiк-фитосанитарлық бақылау органдары), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетi (бұдан әрi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары) (бұдан әрі - бақылаушы органдар) аумақтық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен автокөлiк құралдарын Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерiнде (бұдан әрi - автомобильдiк өткiзу пункттерi) шетелдiк және қазақстандық тасымалдаушылардың жүк автомобильдерi мен автобустарына бақылауды жүзеге асыру кезiндегi бірлескен іс-қимылдарын жан-жақты қамтиды және осы іс-қимылдарды кеден органдарының үйлестіруін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттеріндегі барлық бақылаушы органдар Бірыңғай бақылау-өткізу пункттері салынғанға дейін кеден органдарының ғимаратында болуы тиіс.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы жол жүретін көлік құралдарын бақылауды бақылаушы органдар өткізу пунктінде "бірыңғай аялдама" және "бір терезе" қағидаты бойынша жүзеге асырады.
4. Шекара қызметі органдарын қоспағанда көліктік бақылау органдарының, малдәрiгерлiк-фитосанитарлық бақылау органдарының және санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының іс-қимылдарын үйлестіру (жұмысын ұйымдастыру) өткізу пунктінде орналасқан кеден органына жүктеледі.

5. Контролирующие органы исполняют свои функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан и несут ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан.
6. Режим работы контролирующих органов в пунктах пропуска согласовывается этими органами, а контроль его соблюдения производится таможенным органом.
7. При въезде транспортного средства на территорию Республики Казахстан в пункте пропуска пограничной службой производится выдача талона о прохождении государственного контроля (далее - талон) в 2-х экземплярах по установленной форме (Приложение 1 к настоящей Инструкции). При выезде с территории Республики Казахстан талон выдается таможенным органом. После окончания контроля один талон остается в таможенном органе в пункте пропуска.
Изготовление, хранение и учет талонов возлагается на таможенные органы, в связи с чем ежеквартально пограничной службой и таможенными органами производятся сверки по количеству выданных пограничной службе талонов и выданных ею перевозчикам и водителям транспортных средств.
8. После проставления пограничной службой отметки в талоне перевозчик или лицо ответственное за товар предоставляет сопроводительные документы на товар, транспортное средство и талон должностному лицу таможенного органа для регистрации в Журнале регистрации талонов прохождения государственного контроля в пункте пропуска (Приложение 2 к настоящей Инструкции).
9. Должностное лицо таможенного органа при предоставлении документов проверяет их на соответствие описи и далее передает должностным лицам других контролирующих органов для проверки в соответствии с компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан и проставления соответствующих отметок.
10. Должностные лица контролирующих органов при проверке документов отмечают в талоне время начала и завершения контроля.
Не допускается необоснованное затягивание сроков при проведении того или иного вида государственного контроля. Сроки должны предельно соответствовать времени, необходимому для проведения такого контроля.
11. В пунктах пропуска, где отсутствуют посты транспортного контроля в талоне должностным лицом таможенного органа производится отметка об отсутствии данного вида контроля.
В данном случае транспортный контроль проводится за пределами пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан на первом внутреннем посту транспортного контроля. При этом, в случаях выявления нарушений законодательства Республики Казахстан в области транспортного контроля должностное лицо органа транспортного контроля информирует таможенный орган в пункте пропуска.

5. Бақылаушы органдар өз функцияларын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес атқарады және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілікте болады.
6. Өткізу пункттеріндегі бақылаушы органдардың жұмыс тәртібі осы органдармен келісіледі, ал оның орындалуын бақылауды кеден органы жүргізеді.
7. Көлік құралы Қазақстан Республикасының аумағына кірген кезде өткізу пунктінде шекара қызметі белгіленген нысан бойынша (осы Нұсқаулыққа 1-қосымша) мемлекеттік бақылаудан өту туралы талонын (бұдан әрі - талон) 2 данада береді. Қазақстан Республикасының аумағынан кеткен кезде талонды кеден органы береді. Бақылау аяқталғаннан кейін бір талон өткізу пунктіндегі кеден органында қалдырылады.
Талондарды жасау, сақтау және есепке алу кеден органдарына жүктеледі, осыған байланысты шекара қызметі мен кеден органдары шекара қызметіне берілген және ол тасымалдаушылар мен көлік құралдарды жүргізушілерге берген сандар бойынша салыстырулар жүргізеді.
8. Шекара қызметі талонға белгі қойғаннан кейін тасымалдаушы немесе тауарға жауапты тұлға тауар мен көлік құралдарға жолдама құжаттарды және талонды кеден органының лауазымды адамына өткізу пунктінде мемлекеттік бақылаудан өткізу талондарын тіркеу журналында тіркеу үшін береді (осы Нұсқаулыққа 2-қосымша).
9. Кеден органының лауазымды адамы құжаттар ұсынылған кезде олардың тізімдемеге сәйкестігін тексереді және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыретке сәйкес тексеру және тиісті белгілерді қою үшін басқа бақылаушы органдардың лауазымды адамдарына береді.
10. Бақылаушы органдардың лауазымды адамдары құжаттарды тексерген кезде бақылаудың басталу мен аяқталу уақытын белгілейді.
Мемлекеттік бақылаудың кез келген түрін жүргізген кезде мерзімдерді негізсіз созуға жол берілмейді. Мерзімдер осындай бақылауды өткізу үшін қажетті уақытқа дәлме-дәл сәйкес болу қажет.
11. Көліктік бақылау бекеттері жоқ өткізу пункттерінде кеден органының лауазымды адамы бақылаудың осындай түрі жоқтығы туралы белгі қояды.
Бұл жағдайда көліктік бақылау Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктінен тыс көліктік бақылаудың бірінші ішкі бекетінде жүргізіледі. Бұл ретте, Қазақстан Республикасының кедендік бақылау саласында заңнаманы бұзушылықтар анықталған жағдайда, көліктік бақылау саласындағы лауазымды адам өткізу пунктіндегі кеден органына хабарлайды.

12. Таможенные органы совместно с контролирующими органами ежедневно проводят сверки по количеству прошедших через пункт пропуска автотранспортных средств, а также ведут Журналы учета и контроля автотранспортных средств.
В случае отсутствия органа транспортного контроля в пункте пропуска, сверка с ним осуществляется не реже одного раза в неделю.
13. При выявлении нарушений допущенных перевозчиками и водителями автотранспортных средств международных договоров и законодательства Республики Казахстан, контролирующий орган, выявивший нарушение, ставит об этом в известность другие контролирующие органы и производит запись о принятом решении в талоне, а также в журналах учета и контроля автотранспортных средств.
При этом оба экземпляра талона изымаются и остаются на хранение в таможенном органе.
Одновременно принимаются меры по привлечению виновных лиц к ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. По окончании проведения документального контроля должностное лицо таможенного органа организует совместный досмотр транспортного средства и товаров, при котором заполняется акт совместного досмотра (Приложение 3 к настоящей Инструкции), который подлежит регистрации в Журнале учета актов совместного досмотра (Приложение 4 к настоящей Инструкции).
15. В случаях, при которых согласно законодательству Республики Казахстан предусмотрен возврат автотранспортного средства и товара за пределы Республики Казахстан, то такое решение принимается по согласованию со всеми контролирующими органами и составляется Акт возврата транспортного средства и товара, составленный в 2-х экземплярах по установленной форме (Приложение 5 к настоящей Инструкции).
Приложение N 1
к Инструкции по взаимодействию и координации
действий контролирующих органов в пунктах
пропуска через государственную границу
Республики Казахстан
Талон прохождения государственного контроля
в пункте пропуска N _____
Пункт пропуска____________________ "_____"_______ 200__г.
Автотранспортное средство_______________________________
Регистрационный номер АТС____________прицеп_____________
Маршрут движения АТС ___________________________________
Наименование груза и масса (кол-во пассажиров)__________
Пограничный контроль
_____ час _______ мин
(начало контроля)
_____ час _______ мин
(окончание контроля)
принятое решение ____________
______________ (подпись)
штамп
Санитарно-эпидемиологический
контроль
_______ час _______ мин
(начало контроля)
_______ час _______ мин
(окончание контроля)
принятое решение ___________
______________ (подпись)
штамп
Ветеринарный контроль
_______ час _______ мин
(начало контроля)
_______ час _______ мин
(окончание контроля)
принятое решение ____________
______________ (подпись)
штамп
Фитосанитарный контроль
_______ час _______ мин
(начало контроля)
_______ час _______ мин
(окончание контроля)
принятое решение ____________
______________ (подпись)
штамп
Таможенный контроль
______ час _______ мин
(начало контроля)
______ час _______ мин
(окончание контроля)
принятое решение ___________
______________ (подпись)
штамп
Транспортный контроль
_____ час _______ мин
(начало контроля)
_____ час _______ мин
(окончание контроля)
принятое решение ___________
______________ (подпись)
штамп
Приложение N 2
к Инструкции по взаимодействию и координации
действий контролирующих органов в пунктах
пропуска через государственную границу
Республики Казахстан
Журнал
регистрации талона прохождения государственного контроля
в пункте пропуска
N
п/п
Гос. номер
транспорт.
средства
Сведения
о перевозчике
Ф.И.О.
должностного лица,
осуществившего
регистрацию
Примечание
Приложение N 3
к Инструкции по взаимодействию и координации
действий контролирующих органов в пунктах
пропуска через государственную границу
Республики Казахстан
Акт совместного досмотра товаров и транспортных средств
N 00000/00000/000000
Настоящий акт составлен должностными(-ым) лицами(-ом) таможенного
органа_________________________________________________________________
с участием_____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность сотрудника контрольных органов)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
проведен досмотр партии товаров, отправленного грузоотправителем
(транспортного средства) ______________________________________________
_______________________________________________________________________
из (в) _____________ в адрес грузополучателя___________________________
_______________________________________________________________________
по документам _________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Место
досмотра_______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Предъявлена партия товаров из ___ мест. Вес брутто по документам __ кг.
В результате досмотра установлено следующее:
Фактический вес товара нетто ________ кг., брутто ____ кг.,
определен способом:
[ ] фактического взвешивания
[ ] определения среднего веса одного места взвешиванием ____ мест
[ ] расчетным
[ ] прочее
Транспортные средства/контейнеры NN ___________________________________
прибывшие с обеспечениями ______________ N ________,_______________ шт.
Обеспечения: [ ] нарушены [ ] не нарушены
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(причина проведения досмотра, идентификация товаров и иные сведения
результатов досмотра)
Изъятий не производилось.
Грузовые места упакованы
в нашем присутствии.
Произведено изъятие
(взятие проб и образцов) по акту
от ________ N _________
Наложены таможенные обеспечения _______ N _______ в количестве ____ шт.
Должностные (-ое) лица (-о) ___________________________________________
_______________________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы, подпись,
_______________________________________________________________________
личная номерная печать)
Присутствовали___________________________________________________
Фамилия, инициалы, должность, подписи
_______________________________________________________________________
декларанта, или иных лиц обладающих полномочиями в отношении
_______________________________________________________________________
товаров, или перевозчика, или понятых)
Время окончания досмотра ______________________________________________
Лист _____ / _____
Второй экземпляр акта досмотра товаров и транспортных средств получил__
________________________
*Элемент 00000 / 00000 / 000000

12. Кеден органдары бақылаушы органдарымен бірлесіп өткізу пункті арқылы өткен автокөлік құралдардың саны бойынша салыстыруларды күн сайын жүргізеді, сондай-ақ Автокөлік құралдарды есептеу мен бақылау журналдары жүргізіледі.
Өткізу пунктінде көліктік бақылау органы болмаған жағдайда, онымен салыстыру аптасына бір реттен кем емес жүзеге асырылады.
13. Тасымалдаушылар мен автокөлік құралдарды жүргізушілердің халықаралық келісімдер мен Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзушылықтарға жол берілгендігі анықталған кезде бұзушылықты анықтаған бақылаушы орган бұл туралы басқа да бақылаушы органдарға хабардар етеді, сондай-ақ автокөлік құралдарды есепке алу мен бақылау журналдарында қабылданған шешім туралы жазады.
Бұл ретте, талонның екі данасы қайтарып алынады және кеден органында сақтауға қалдырылады.
Сонымен бірге кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының заңнамасынасәйкес жауапкершілікке тарту бойынша шаралар қабылданады.
14. Құжаттамалық бақылауды жүргізу аяқталғаннан кейін кеден органының лауазымды адамы көлік құралдар мен тауарларды бірлесіп тексеруді ұйымдастырады, бұл ретте Бірлесіп тексеру актілерінің есебін жүргізу журналында (осы Нұсқаулыққа 4-қосымша) тіркеуге жататын бірлесіп тексеру актісі (осы Нұсқаулыққа 3-қосымша) толтырылады.
15. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес автокөлік құралы мен тауар Қазақстан Республикасының шегінен тыс қайтару көзделген жағдайларда, мұндай шешім барлық бақылаушы органдармен бірге келісім бойынша қабылданады және белгіленген нысан (осы Нұсқаулыққа 5-қосымша) бойынша 2 данада жасалған Көлік құрал мен тауарды қайтару актісі толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу
пункттерiнде бақылаушы
органдардың өзара iс-қимылдары
және оларды үйлестіру
жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
N___ өту пунктінде мемлекеттік
бақылаудан өту талоны
Өткiзу пунктi ____________________200 жылдың "__" _________________
Автокөлiк құралы __________________________________________________
Автокөлiк құралының тiркелу нөмiрi __________ тiркеме______________
Автокөлiк құралының қозғалыс бағыты _______________________________
Жүктiң атауы және салмағы (жолаушылардың саны) ____________________
Шекаралық бақылау
________сағ ________ мин
(бақылаудың басталуы)
________сағ ________ мин
(бақылаудың аяқталуы)
қабылданған шешім __________
_________ қолы
Мөртабан
Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау
________сағ ________ мин
(бақылаудың басталуы)
________сағ ________ мин
(бақылаудың аяқталуы)
қабылданған шешім _________
_________ қолы
Мөртабан
Малдәрігерлік бақылау
________сағ ________ мин
(бақылаудың басталуы)
________сағ ________ мин
(бақылаудың аяқталуы)
қабылданған шешім __________
_________ қолы
Мөртабан
Фитосанитарлық бақылау
________сағ ________ мин
(бақылаудың басталуы)
________сағ ________ мин
(бақылаудың аяқталуы)
қабылданған шешім _________
_________ қолы
Мөртабан
Кедендік бақылау
________сағ ________ мин
(бақылаудың басталуы)
________сағ ________ мин
(бақылаудың аяқталуы)
қабылданған шешім __________
_________ қолы
Мөртабан
Көліктік бақылау
________сағ ________ мин
(бақылаудың басталуы)
________сағ ________ мин
(бақылаудың аяқталуы)
қабылданған шешім _________
_________ қолы
Мөртабан
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк шекарасы арқылы
өткiзу пункттерiнде бақылаушы
органдардың өзара iс-қимылдары
және оларды үйлестіру
жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
Өткізу пунктінде мемлекеттік бақылаудан
өткізу талондарын тіркеу журналы
N р/б
Көлік құралдың
мемлекеттік
нөмірі
Тасымалдаушы
туралы мәлі-
меттер
Тіркеуді жүзеге
асырған лауазымды
адамның Т.А.Ә.
Ескерту
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк шекарасы арқылы
өткiзу пункттерiнде бақылаушы
органдардың өзара iс-қимылдары
және оларды үйлестіру
жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
Тауарлар мен көлік құралдарды
бірлесіп тексеру актісі
N 00000/00000/000000
Осы акті
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бақылау органдары қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы)
қатысуымен
____________________________________________________________________
кеден органының лауазымды адамы (адамдары) жасады
Жүк жөнелтуші __________________________________________________қай
жерден (қайда)
_________________________________________________(жүк алушыға) _____
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
құжаттар бойынша жіберген тауардың (көлік құралдың) партиясын
тексеру жүргізілді
____________________________________________________________________
Тексеру орны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________орындардан тауарлардың партиясы ұсынылды. Құжаттар бойынша жалпы салмағы _____________кг.
Тексеру нәтижесінде мыналар анықталды:
Тауардың іс жүзіндегі таза салмағы ___кг, жалпы салмағы___кг.
Мынадай тәсілмен анықталды:
[ ] іс жүзінде өлшеу
[ ] ____орындарды өлшеумен бір орынның орташа салмағын анықтау
[ ] есептік
[ ] өзге де
N ____________,____________ дана қамтамасыз етулермен келген
N№N___________________________________________________көлік
құралдар/контейнерлер
Қамтамасыз етулер: [ ] бұзылған [ ] бұзылмаған
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексеруді жүргізудің себептері, тауарларды сәйкестендіру және тексерудің басқа да мәліметтері)
Алулар жүргізілген жоқ.
Жүк орындары біздің
қатысуымызбен оралды.
N_____________ актісі бойынша
сынамалар мен үлгілерді алу
жүргізілді
_____ дана мөлшерінде N_______кедендік қамтамасыз етулер жатқызылды.
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, атының, әкесі атының бастапқы әріптері, қолы жеке
нөмірлік мөрі)
____________________________________________________________________
________________________________ лауазымды адам (адамдар) қатысты
Декларанттың, немесе тауарға, немесе тасымалдаушыға немесе куәгерлерге қатысты уәкілеттіктері барлардың лауазымы, тегі, аты-жөнінің бастапқы әріптері, қолы
Тексерудің аяқталу уақыты
________________________________________________________
______/______ парақ
Тауарлар мен көлік құралдарды тексеру актісінің
екінші данасын ______ алды.
*Элемент 00000 / 00000 / 000000

1 2 3, где
1 - цифровой код таможенного органа в соответствии с Классификатором
таможенных органов Республики Казахстан, производящих таможенное оформление;
2 - день, месяц и последняя цифра текущего года;
3 - порядковый номер по Журналу регистрации актов досмотра, который
формируется по возрастающей. При этом в начале нового года нумерация
возобновляется.
Дополнительный лист
к Акту совместного досмотра N _______________
В результате досмотра установлено следующее:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Должностные (-ое) лица (-о)____________________________________________
(Должность, фамилия, инициалы,
_______________________________________________________________________
подпись, личная номерная печать)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Присутствовали ________________________________________________________
(Фамилия, инициалы, должность, подписи
_______________________________________________________________________
декларанта или иных лиц, обладающих полномочиями в отношении
_______________________________________________________________________
товаров, или перевозчика, или понятых)
Приложение N 4
к Инструкции по взаимодействию и координации
действий контролирующих органов в пунктах
пропуска через государственную границу
Республики Казахстан
Журнал
регистрации Актов совместного досмотра товаров
и транспортных средств
N
п/
п
Номер
акта
досмотра
Гос.
номер
транспорт.
средства
Сведения о
перевозчике
Ф.И.О.
должностного
лица,
осуществившего
регистрацию
Примечание
Приложение N 5
к Инструкции по взаимодействию и координации
действий контролирующих органов в пунктах
пропуска через государственную границу
Республики Казахстан
Акт возврата
транспортного средства и товара
Дата __________
Пункт пропуска_______________________________________________________
Наименование перевозчика_____________________________________________
N автотранспортного средства_________________________________________
наименование товара (масса, количество)
_____________________________________________________________________
получатель___________________________________________________________
причина возврата_____________________________________________________
подписи контролирующих органов (Ф.И.О. должностных лиц, должность,
наименование органа, печати)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

1 2 3, бұл жерде
1 - Қазақстан Республикасы кеден органдарының жіктеуішіне сәйкес кедендік ресімдеуді жүргізетін кеден органының цифрлық коды;
2 - күні, айы және үстіміздегі жылдың соңғы екі цифры;
3 - өсуі бойынша қалыптастырылатын Тексеру актілерін тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі. Бұл ретте, жаңа жылдың басында нөмірлеу жаңадан басталады.
N_________бірлесіп тексеру актісіне
қосымша парақ
Тексеру нәтижесінде мыналар анықталды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Лауазымды адам (дар) (лауазымы, тегі, атының, әкесі атының бастапқы
____________________________________________________________________
әріптері, қолы, жеке нөмірлік мөрі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қатысқандар
____________________________________________________________________
(Декларанттың немесе тауарларға қатысты уәкілеттіктері бар өзге де
адамдардың, немесе
____________________________________________________________________
тасымалдаушының, немесе куәгерлердің қолдары)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк шекарасы арқылы
өткiзу пункттерiнде бақылаушы
органдардың өзара iс-қимылдары
және оларды үйлестіру
жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
Өткізу пунктінде мемлекеттік бақылаудан
өткізу талондарын тіркеу журналы
N р/б
Тексеру актісі-
нің
нөмірі
Көлік
құралының
мемлекеттік
нөмірі
Тасымалдаушы
туралы
мәліметтер
Тіркеуді
жүзеге
асырған
лауазымды
адамның
Т.А.Ә.
Ескерту
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк шекарасы арқылы
өткiзу пункттерiнде бақылаушы
органдардың өзара iс-қимылдары
және оларды үйлестіру
жөніндегі нұсқаулыққа
5-қосымша
Көлік құралы мен тауарды
қайтару актісі
Күні
________
Өткізу пункті
____________________________________________________________________
Тасымалдаушының атауы ______________________________________________
Автокөлік құралдың N _______________________________________________
Тауардың атауы (салмағы, саны)
____________________________________________________________________
алушы ______________________________________________________________
қайтару
себебі______________________________________________________________
бақылаушы органдардың қолдары (лауазымды адамдардың Т.А.Ә., лауазымы, органның атауы, мөрі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________