Об утверждении ставок земельного налога по городу Алматы
Решение XXIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 29 декабря 2002 года за N 503. Утратило силу решением XIX-й сессии маслихата города Алматы III созыва от 18 ноября 2005 года N 193 (V05R683)
В соответствии с пунктом 1  статьи 333 , пунктом 1  статьи
337 , пункта 1  статьи 338  Налогового Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и представлением акима города Алматы Алматинский городской Маслихат II-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на основании проекта (схем) зонирования земель города Алматы, приложение N 1.
2. Утвердить базовые налоговые ставки на придомовые земельные участки, приложение N 2.
3. Утвердить налоговые ставки на земельные участки, занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки, приложение N 3.
4. Считать утратившими силу приложения NN 1, 2, 3  решения  XIV-й сессии Алматинского городского Маслихата II-го созыва от 29 декабря 2001 года "Об утверждении налоговых ставок на земельные участки, сборов и платежей по городу Алматы".
5. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2003 года.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике и вопросам развития производства (Шелипанов А.И.), председателя налогового комитета по городу Алматы Нурпеисова К.К.
Председатель
XXIII-й внеочередной сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва              Р. Абсаметова
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва             Т. Мукашев
Приложение N 1
к решению XXIII-й внеочередной
сессии Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 28 декабря 2002 года
Корректировка базовых налоговых ставок на основании
проекта (схем) зонирования земель города Алматы
Сноска. Приложение N 1 - с изменениями, внесенными  решением  IV сессии Алматинского городского Маслихата III созыва N 22 от 24 декабря 2003 года.
Минимальная ставка
Базовая ставка
Максимальная ставка
Дифференциро-
ванная ставка земельного налога в тенге, утвержденная в 2003 году плюс 40% минус 10%
26,06
28,95
40,53
Председатель
XXIII-й внеочередной сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва              Р. Абсаметова
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва              Т. Мукашев
Приложение N 2
к решению XXIII-й внеочередной
сессии Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 28 декабря 2002 года
Базовые налоговые ставки на придомовые
земельные участки
Сноска. Приложение N 2 - с изменениями, внесенными  решением  IV сессии Алматинского городского Маслихата III созыва N 22 от 24 декабря 2003 года.
На земельные участки свыше 1000 квадратных метров
Ставки налога на земельные участки, превышающие 1000 квадратных метров

Алматы қаласы бойынша жер салығының мөлшерлемелерін бекіту туралы
IІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 29 желтоқсанда N 503 тіркелді. Күші жойылды - IІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XІХ сессиясының 2005 жылғы 18 қарашадағы N 193 шешімімен
"Салықтар және бюджетке өзге міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің  333 бабының  1 тармағына,  337 бабының  1 тармағына,  338 бабының  1 тармағына және Алматы қаласының ұсынысына сәйкес ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласының жерлерінің аудандастыру (сұлбалары) жобасының негізінде базалық салық мөлшерлемелерінің түзетілімі бекітілсін, N 1 қосымша.
2. Үй төңірегіндегі жер телімдерінің базалық салық мөлшерлемелері бекітілсін, N 2 қосымша.
3. Автотұрақ, автожанармай станциялары мен базалары үшін пайдаланылатын базалық салық мөлшерлемелері бекітілсін, N 3 қосымша.
4. "Алматы қаласы   бойынша жер телімдерінің салықтық мөлшерлемелерін, алымдар мен төлемдерді бекіту туралы" ІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 2001 жылғы 21 желтоқсандағы ХІV-сессиясы  шешімі  N 1, 2, 3 қосымшаларының күші жойылған деп танылсын.
5. Осы шешім күшіне 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика және өндірісті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (Шелипанов А.И.) және Алматы қаласы бойынша салық комитетінің төрағасы Қ.Қ. Нұрпейісовке жүктелсін.
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты кезектен тыс
ХIII-сессиясының
төрағасы
ІІ-сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының
хатшысы
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
кезектен тыс ХХІІІ-сессиясының шешіміне
N   1 қосымша
Алматы қаласының жерлерінің аудандастыру (сұлбалары)
жобасының негізінде базалық салық
мөлшерлемелерінің түзетілімі
Ескерту: 1 қосымша өзгерді - ІІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ІV сессиясының 2003 жылғы 24 желтоқсандағы N 22   шешімімен .
Ең төменгі мөлшерлеме
Базалық мөлшерлеме
Ең жоғарғы мөлшерлеме
2003 жылы 40% көбейтіліп 10% шегеріліп теңгемен бекітілген жер салығының сараланған мөлшерлемесі
26,06
28,95
40,53
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты кезектен тыс
ХIII-сессиясының
төрағасы
ІІ-сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының
хатшысы
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
кезектен тыс ХХІІІ-сессиясының шешіміне
N   2 қосымша
Үй төңірегіндегі жер телімдерінің базалық
салық мөлшерлемелері
Ескерту: 1 қосымша өзгерді - ІІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ІV сессиясының 2003 жылғы 24 желтоқсандағы N 22   шешімімен .
Мың шаршы метрден асатын жер телімдері үшін
1000 шаршы метрден асатын жер телімдері салығының мөлшерлемесі

5,00 тенге за один квадратный метр
Председатель
XXIII-й внеочередной сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                    Р. Абсаметова
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                    Т. Мукашев
Приложение N 3
к решению XXIII-й внеочередной
сессии Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 28 декабря 2002 года
Налоговые ставки на земельные участки, занятые под автостоянки,
автозаправочные станции и рынки
Земли населенных пунктов, отведенные под территории
Автостоянок
Рынков, на которых непосредственно размещены торговые места, определенные местным исполнительным органом
Автозаправочных станций всех категорий
Находящихся на земельных участках
( на праве собственности, праве постоянного землепользования, праве первичного безвозмездного временного землепользования, временного пользования на условиях аренды)  с постоянно закрепленными местами за автовладельцами и с ежемесячной оплатой за предоставленные услуги по установленному тарифу
Находящихся на земельных участках
( временного пользования на условиях аренды, на праве собственности, праве постоянного землепользования, праве первичного безвозмездного временного землепользования ), где в течение суток на одном месте паркуется несколько машин и используется суточный или часовой тариф, а также штрафных
Размеры увеличе
ния базовых ставок
2 раза
10 раз
10 раз
10 раз
Примечание:  Руководителям автостоянок произвести перерасчет стоимости арендуемого участка водителям транспортных средств, рекомендовать выделять земельные участки для парковки автотранспорта, принадлежащего участникам Великой Отечественной войны, инвалидам I и II групп  бесплатно.
Председатель
XXIII-й внеочередной сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва          Р. Абсаметова
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва          Т. Мукашев

бір шаршы метр үшін 5,00 теңге
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты кезектен тыс
ХIII-сессиясының
төрағасы
ІІ-сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының
хатшысы
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
кезектен тыс ХХІІІ-сессиясының шешіміне
N   3 қосымша
Автотұрақ, автожанармай станциялары мен базалары
үшін пайдаланылатын базалық салық
мөлшерлемелері
Аумақ үшін бөлінген
елді-мекендердің жерлері
Автотұрақтар
Жергілікті
атқарушы органдар анықтаған орындарға сауда нүктелері тікелей орналасты
рылған базарлар
Барлық санаттағы автожанар
май стансалары
Автокөлік иесіне орындар тұрақты бекітілген және белгіленген тариф бойынша көрсетілетін қызметі үшін ай сайын төлем төленетін жер телімдерінде орналасушыларға (меншік, жерді тұрақты пайдалану бастапқы тегін уақытша жерді пайдалану, жылдық шарттармен уақытша пайдалану құқықтарымен)
Тәулік бойында 1 орында бірнеше машина қойылатын және тәуліктік немесе сағаттық тариф, сондай-ақ айыппұл қолданылатын (жылдық шарттармен уақытша пайдалану құқықтарымен меншік, жерді  тұрақты пайдалану бастапқы тегін уақытша жерді пайдалану)
базалық мөлшерлемелерді көбейту көлемі
2 есе
10 есе
10 есе
10 есе
Ескертпе: автотұрақ басшылары көлік құралдар жүргізушілермен жалданған телім үшін есеп айырыссын, Ұлы Отан соғысы қатысушыларына, І және ІІ топтағы мүгедектерге тиесілі көлікті қою үшін жер телімін тегін беру ұсынылсын.
ІІ-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты кезектен тыс
ХIII-сессиясының
төрағасы
ІІ-сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының
хатшысы