О внесении изменений и дополнения в Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 178 "О некоторых вопросах элитного семеноводства", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1236
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2003 года N 2265. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 сентября 2008 года № 575
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 12.09.2008 № 575 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 704 "Отдельные вопросы, связанные с деятельностью Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и от 21 марта 2003 года N 288 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 мая 1993 года N 434 и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", в целях дальнейшего упорядочения деятельности в области элитного семеноводства приказываю:
1. Внести в Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 178 "О некоторых вопросах элитного семеноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1236, с изменениями и дополнениями, внесенными в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 336) следующие изменения и дополнение:
подпункт 3) пункта 1 исключить;
пункт 2 исключить;
в Правилах аттестации юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность в области элитного семеноводства, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Аттестация юридических и физических лиц осуществляется на основании их заявок экспертной комиссией, созданной приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.";
пункт 4 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. По результатам аттестации элитсемхоза выдается заключение экспертной комиссии.";
пункт 7 дополнить абзацем следующего содержания:
"Переаттестация проводится в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами для юридических и физических лиц, претендующих на получение статуса элитно-семеноводческого хозяйства при аттестации.";
в пункте 10-1 после слова "обследования" дополнить словами "областным территориальным органом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по форме согласно приложению 2";
в пункте 10-2 слово "межведомственной" исключить;
в пункте 12 слово "Межведомственная" исключить;
в пункте 13 слово "межведомственной" исключить;
в пункте 14 слово "межведомственную" исключить;
приложение 1 к Правилам аттестации юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность в области элитного семеноводства изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам аттестации юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность в области элитного семеноводства изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент земледелия (Евниев А.К.).
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
Приложение 1
к Приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 29 апреля 2003 года N 236
"О некоторых вопросах элитного
семеноводства"
Приложение 1
к Правилам аттестации юридических
и физических лиц, осуществляющих
деятельность в области элитного
семеноводства
Минимальные требования, предъявляемые к юридическим и
физическим лицам, претендующим на получение статуса
элитно-семеноводческого хозяйства
___________________________________________________________________
Основные критерии                 |   Минимальные
|   показатели
-------------------------------------------------------------------
Площадь паров в структуре пашни за последние три
года (на орошаемые земли требование не
распространяется; в зерно-пропашных севооборотах
допускается замена паров пластом многолетних
трав), %                                             Не менее 20
Наличие введенных и освоенных семеноводческих
севооборотов с числом ротации, не менее                   1
Удельный вес семеноводческих посевов в общей
посевной площади, %                                  Не менее 25
Урожайность за последние три года, ц/га                 Выше
среднеобластной
Опыт работы по семеноводству, лет                    Не менее 4
Удельный вес основного вида деятельности в общем
объеме производства (элитное семеноводство), %       Не менее 25
Количество возделываемых культур, по которым
ведется семеноводство                                Не более 4
Количество сортов, по каждой культуре, по которым
ведется семеноводство в соответствии с предметом
аттестации                                           Не более 3
Наличие страховых фондов, в % от потребности для
закладки суперэлиты: первичных звеньев                   100
суперэлиты                           50
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 29 апреля 2003 года N 236
"О некоторых вопросах элитного
семеноводства"
Приложение 2
к Правилам аттестации юридических
и физических лиц, осуществляющих
деятельность в области элитного
семеноводства
Акт
обследования юридического или физического лица на
соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к
юридическим и физическим лицам, осуществляющим деятельность
в области элитного семеноводства
от "___" ___________200__ года N____
___________________________________________________________________
(наименование областного территориального управления Министерства
сельского хозяйства РК)
составлен настоящий акт о результатах обследования
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
на соответствие статусу элитно-семеноводческого хозяйства по
производству и реализации элитных семян
___________________________________________________________________
(наименование культур, сортов)
в результате обследования установлено:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________
Заключение:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________
Подписи:
Начальник облтеруправления МСХ               Ф.И.О., подпись, печать
Семенной инспектор облтеруправления МСХ      Ф.И.О., подпись

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1236 тіркелген "Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2265. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2008 жылғы 12 қыркүйектегі N 575 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2008 жылғы 12 қыркүйектегі N 575 Бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының   6-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            М. Оразаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2008 жылғы 12 қыркүйектегі
N 575 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының тізбесі
1. ...
2. ...
3. "Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 236 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2265 болып тіркелген).
4. ...
5. ...
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қызметімен байланысты кейбір мәселелер" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 маусымдағы N 704 және "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 26 мамырдағы N 434 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылған деп тану туралы" 2003 жылғы 21 наурыздағы N 288 қаулыларына сәйкес, элиталық тұқым шаруашылығы саласындағы қызметті одан әрі ретке келтіру мақсатында бұйырамын:
1. "Элиталық тұқым шаруашылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2000 жылғы 7 шілдедегі N 178 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2001 жылғы 19 қазандағы N 336 бұйрығына сәйкес енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1693 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақтың 3)-тармақшасы алынып тасталсын;
2-тармақ алынып тасталсын;
осы бұйрықпен бекітілген Элиталық тұқым шаруашылығы саласында қызмет атқаратын заңды және жеке тұлғаларды аттестаттау ережесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"3. Заңды және жеке тұлғаларды аттестаттауды олардың өтініштері негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен құрылған сараптамалық комиссия жүзеге асырады.";
4-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"5. Элиттұқшарды аттестаттау нәтижесі бойынша сараптамалық комиссияның қорытындысы беріледі.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қайта аттестаттау осы Ережеде бекітілген аттестаттау кезінде элиталық тұқым шаруашылығы мәртебесін алуға үміткер заңды және жеке тұлғаларға арналған талаптарға сәйкес жүргізіледі";
10-1-тармақта "зерттеу" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстық аумақтық басқармасы 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
10-2-тармақта "ведомствоаралық" деген сөз алынып тасталсын;
12-тармақта "ведомствоаралық" деген сөз алынып тасталсын;
13-тармақта "ведомствоаралық" деген сөз алынып тасталсын;
14-тармақта "ведомствоаралық" деген сөз алынып тасталсын;
Элиталық тұқым шаруашылығы саласында қызмет атқаратын заңды және жеке тұлғаларды аттестаттау ережесіне 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда баяндалсын;
Элиталық тұқым шаруашылығы саласында қызмет атқаратын заңды және жеке тұлғаларды аттестаттау ережесіне 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда баяндалсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Егіншілік департаментіне (Евниев А.Қ.) жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәттен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Министр
Бұйрықты ұсынушы:
Егіншілік департаменті
Бұйрыққа бұрыштама қоюшылар:
Вице-Министр
Вице-Министр
Құқық және ұйымдастыру
жұмыстары департаменті
Құқық және кадр
жұмыстары басқармасы
"Элиталық тұқым шаруашылығының
кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 29 сәуірдегі N 236 бұйрығына
1-қосымша
Элиталық тұқым шаруашылығы саласында
қызмет атқаратын заңды және жеке
тұлғаларды аттестаттау ережесіне
1-қосымша
Элиталық тұқым шаруашылығы мәртебесін алуға үміткер
заңды және жеке тұлғаларға қойылатын ең төмен талаптар
------------------------------------------------------------------
Негізгі өлшемдер            ! Ең төмен көрсеткіштер
------------------------------------------------------------------
Егістік жер құрылымындағы сүрі жерлердің      20-дан төмен емес
соңғы үш жылдағы алқабы (суармалы
жерлерге талаптар жүрмейді;
астықты-отамалы дақылды ауыспалы
егістерде сүрі жерлерді көпжылдық
шөптердің қыртысымен ауыстыруға болады),
%
Айналым саны бар енгізілген және                      1
игерілген тұқымдық ауыспалы егістердің
бар болуы, кем емес
Жалпы егіс алқабындағы тұқымдық егістің         25-ден кем емес
жеке салмағы, %
Соңғы үш жыл ішіндегі өнімділік, Ц/га           орташа облыс
бойыншадағыдан жоғары
Тұқым шаруашылығы бойынша жұмыс                 4-тен кем емес
тәжірибесі, жыл
Қызметінің негізгі түрінің (элиталық           25-тен кем емес
тұқым шаруашылығы) жалпы өндіріс
көлеміндегі жеке салмағы, %
Тұқым шаруашылығы жүргізілетін өңделетін        4-тен көп емес
дақылдардың саны
Әр дақыл бойынша аттестаттау мәніне
сәйкес тұқым шаруашылығы жүргізілетін           3-тен көп емес сорттардың саны
Сақтандыру қорының болуы, суперэлитаны
егуге қажеттіктен %:
алғашқы бөлімшелердің                     100
суперэлитаның                             50
------------------------------------------------------------------
"Элиталық тұқым шаруашылығының
кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 29 сәуірдегі N 236 бұйрығына
2-қосымша
Элиталық тұқым шаруашылығы саласында
қызмет атқаратын заңды және жеке
тұлғаларды аттестаттау ережесіне
2-қосымша
Заңды және жеке тұлғаның элиталық тұқым шаруашылығы
саласында қызмет атқаратын заңды және жеке тұлғаларға
қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігін зерттеудің
2003 жылғы "___" _________ N ____
АКТІСІ
___________________________________________________________
_________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
облыстық аумақтық басқармасының атауы)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Ф.А.Ә.)
_________________________________________________________________
(дақылдардың, сорттардың атауы)
элиталық тұқымын өндіру және сату жөніндегі элиталық тұқым өндіруші
шаруашылық мәртебесіне сәйкестігін зерттеу нәтижелері туралы осы
актіні жасады.
Зерттеу нәтижесінде белгілі болғаны:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Қорытынды:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Қолдар:
АШМ облаумбасқармасы бастығы             Ф.А.Ә., қолы, мөрі
АШМ облаумбасқармасы тұқым инспекторы    Ф.А.Ә., қолы