Об утверждении формы обязательства о вывозе/ввозе товаров и транспортных средств
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 12 мая 2003 года № 186. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2003 года № 2271. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии со статьями 189, 198 и 268 Таможенного Кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемую форму обязательства об обратном ввозе и обратном вывозе товаров и транспортных средств (приложение 1), представляемые таможенному органу при заявлении таможенных режимов временного ввоза товаров и транспортных средств и временного вывоза товаров и транспортных средств.
2. Утвердить прилагаемую форму обязательства об обратном вывозе транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу физическими лицами (приложение 2) в льготном порядке.
3. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Конлыбаева А.А.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
5. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 21 февраля 2003 года N 67 "Об утверждении Правил таможенного контроля за товарами, перемещаемыми физическими лицами через таможенную границу в упрощенном, льготном порядке" (государственная регистрация в Министерстве юстиции от 21 марта 2003 года N 2213).
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
7. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 12 мая 2003 года N 186
"Об утверждении формы
обязательства о вывозе/ввозе
товаров и транспортных средств"
Обязательство
об обратном вывозе/обратном ввозе товаров
-------------------------------------------
и транспортных средств
----------------------
(ненужное вычеркнуть)
N ГТД_________________________________
___________________________________________________________________
(наименование лица, заявляющего режим временного ввоза/вывоза,
___________________________________________________________________
реквизиты)
обязуется произвести ввоз на таможенную территорию Республики
Казахстан, вывоз за пределы таможенной территории Республики
Казахстан (указать нужное):
___________________________________________________________________
(наименования товаров с указанием отличительных признаков,
___________________________________________________________________
позволяющих идентифицировать товары (либо ссылка на спецификацию),
___________________________________________________________________
для транспортных средств: вид и марка, N двигателя, шасси, кузова,
___________________________________________________________________
регистрационный номер)
___________________________________________________________________
в срок до         "____" ______________ 20__ года.
С требованиями, предъявляемыми к временному ввозу/вывозу товаров и
транспортных средств ознакомлен.
Об ответственности за нарушение таможенного законодательства предупрежден.
Руководитель организации (предприятия)  ________________   Ф.И.О.
(Подпись)
М.П.
/Для юридических лиц/
________________________ Ф.И.О.
(Подпись)
___________________________________________________________________
(номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность)
/Для физических лиц/
"____" ___________ 200__год.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 12 мая 2003 года N 186
"Об утверждении формы
обязательства о вывозе/ввозе
товаров и транспортных средств"
Обязательство N ____
об обратном вывозе
транспортного средства
в льготном порядке
________________________________
наименование таможенного органа
Вид, заводская марка _______________________________________
Номер двигателя ____________________________________________
Номер шасси ________________________________________________
Государственный номер ______________________________________
Владелец ___________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
Гражданство ________________________________________________
Удостоверение личности (паспорт) номер______________________
Кем выдано, дата ___________________________________________
Адрес места жительства _____________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дата обратного вывоза (ввоза) ______________________________
"___" ____________ 20_ год          Подпись _________________
Отметки таможни:
__________________________________________________________________
Подпись инспектора таможни _________________________________
заверяется личной номерной печатью
"___" _______________ 20_ год
Транспортное средство не может отчуждаться, передаваться в пользование или распоряжение другим лицам без помещения его под определенный таможенный режим.
Обязательство, заверенное надлежащим образом, является документом, содержащим сведения о фактах, имеющих юридическое значение. Сообщение неверных сведений в обязательстве, а также должностному лицу таможенного органа или нарушение сроков обратного вывоза влечет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Тауарлар мен көлік құралдарын әкету/әкелу міндеттемелерінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы N 186 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 15 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2271. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474  Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 189 198 және 268-баптарына сәйкес бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған тауарлар мен көлік құралдарын уақытша әкелу және тауарлар мен көлік құралдарын уақытша әкету кеден режимдерін мәлімдеу негізінде кеден органына ұсынылатын тауарлар мен көлік құралдарын кері әкелу мен кері әкету туралы міндеттемелердің нысаны (1-қосымша) бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған Жеке тұлғалар кеден шекарасы арқылы оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен өткізетін көлік құралдарын кері әкету туралы міндеттемелердің (2-қосымша) нысаны бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі (А.А.Қоңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. "Оңайлатылған, жеңілдетілген тәртіппен кеден шекарасы арқылы жеке адамдар өткізетін тауарларды кедендік бақылаудың ережесін бекіту туралы" (Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 наурызда мемлекеттік N 2213 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 21 ақпандағы N 67 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.Қ.Ержановқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
"Тауарлар мен көлік құралдарын
әкету/әкелу міндеттемелерінің
нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы
N 186 бұйрығына
1-қосымша
Тауарлар мен көлік құралдарын кері әкету/кері әкелу туралы
(керек емесін сызып тастау қажет)
Міндеттеме
ЖКД-ның N __________________________
__________________________________________________________________
(уақытша әкелу/әкету режимін мәлімдеген тұлғаның атауы,
деректемелері)
__________________________________________________________________
(тауарларды бірдейлендіруге мүмкіндік беретін айырмашылық
белгілерін көрсете отырып (не тізбеге сілтеме жасай отырып)
__________________________________________________________________
тауарлардың атауы, көлік құралдары үшін: түрі және маркасы,
__________________________________________________________________
двигателінің, шассиінің, кузовының N, тіркеу нөмірі)
"___" _________ 20__ жылғы мерзімге дейін Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелуді, Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тысқары жерлерге әкетуді жүргізуге міндеттенеді (қажеттісін көрсету):
Тауарлар мен көлік құралдарын уақытша әкелуге/әкетуге талаптармен танысты.
Кеден заңнамасын бұзғандығы үшін жауаптылық туралы ескертілді.
Ұйымның (кәсіпорынның) басшысы    _________    Т.Ә.А.
(қолы)
М.О.
/Заңды тұлғалар үшін/
______________ Т.Ә.А.
(қолы)
____________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен берілген күні)
/Жеке тұлғалар үшін/
"___" _________ 20 _жыл.
"Тауарлар мен көлік құралдарын
әкету/әкелу міндеттемелерінің
нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы
N 186 бұйрығына
2-қосымша
көлік құралдарын жеңілдетілген тәртіппен кері әкету туралы
____________N ____  міндеттеме
________________
(кеден органының атауы)
Түрі, зауыттық нөмірі ____________________________
Двигателінің нөмірі ____________________________
Шассиінің нөмірі ____________________________
Мемлекеттік нөмірі ____________________________
Иесі ____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)
Азаматтығы ____________________________
Жеке басы куәлігінің (паспорт) нөмірі ____________________________
Куәлікті берген мекеме, күні ____________________________
Тұрғылықты жерінің мекен-жайы, ____________________________
____________________________
____________________________
Кері әкету (әкелу) күні ____________________________
"___" _________ 200_жыл                            Қолы _________
Кеденнің белгісі:
__________________________________________________________________
Кеден инспекторының қолы _______________________________________
жеке нөмірлі мөрімен куәландырылады
"___" _________ 20 _жыл
Автокөлік құралын иеліктен айыру, пайдалануға беру немесе оны белгіленген кеден режиміне орналастырмастан басқа адамның иелік етуіне берілуі мүмкін емес.
Лайықты дәрежеде куәландырылған міндеттеме заңды мәні бар фактілер туралы мәліметтерді қамтитын құжат болып табылады. Міндеттемеде, сондай-ақ кеден органының лауазымды адамына дұрыс емес мәліметтерді хабарлау немесе кері әкету мерзімдерін бұзу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылыққа әкеп соқтырады.