Сноска. Наименование Правил в редакции приказа Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления, формирования и использования документа контроля доставки товаров (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьями 74767786, 90, 217257276 и 476 Таможенного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок контроля доставки товаров и транспортных средств.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
2. Товары перевозятся по процедуре внутреннего таможенного транзита (далее - процедура ВТТ) от таможенного органа отправления до таможенного органа назначения под ответственность перевозчика, всеми видами транспорта.
3. Таможенный орган назначения проверяет полученные документы и в случае непоступления товаров в сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, уведомляет по оперативным каналам связи таможенный орган отправления, проводит необходимые мероприятия для обеспечения таможенного оформления недоставленных товаров.
2. Порядок оформления и формирования
документа контроля доставки
Сноска. Наименование главы 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
4. Документ контроля доставки (далее - ДКД) заполняется в четырех экземплярах на бланках грузовой таможенной декларации установленной формы таможенной декларации - 1, таможенной декларации - 2. (Приложение 1) с одновременным формированием электронной копии, в соответствии со статьей 76 Кодекса и требованиями настоящих Правил.
5. Регистрация ДКД производится таможенным органом отправления в журнале регистрации документов контроля доставки по форме, приведенной в Приложении 2.
6. При перевозке товаров по процедуре ВТТ на всех экземплярах ДКД и на всех экземплярах товаросопроводительных документов (грузовые накладные, счет-фактуры, инвойсы, коносаменты и т.д.) проставляется штамп, указанный на рисунке 1 (Приложение 3). Штамп заверяется личной номерной печатью и подписью должностного лица таможенного органа, производившего оформление перевозки по процедуре внутреннего таможенного транзита.
7. Второй и третий экземпляры ДКД вручаются перевозчику для предоставления вместе с товаром в таможенный орган назначения, первый экземпляр - остается в таможенном органе отправления на контроле (контрольный лист), четвертый экземпляр вместе с копиями товаротранспортных документов (счет-фактура, транспортная накладная и другие) - отправляется в таможенный орган назначения оперативными видами связи.
Первый экземпляр ДКД, с копиями товаросопроводительных документов хранится в отдельной папке таможенного органа отправления.

Ескерту. Ереженің атауы жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлардың жеткізілуін бақылау құжатын ресімдеу, қалыптастыру және пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң (бұдан әрi - Кодекс) 747677, 86,  90217257276 және 476-баптарына сәйкес әзiрлендi және тауарлардың кедендiк бақылаумен орналастыру кезiндегi жеткiзiлуiн бақылау тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.
2. Тауарлар iшкi кеден транзитi рәсiмi бойынша (бұдан әрi - IКТ рәсiмi) кедендiк жөнелту органының баратын кеден органына дейiн тасымалдаушының жауаптылығымен, көлiктiң барлық түрлерiмен тасымалданады.
3. Баратын кеден органы алынған құжаттарды тексередi және тауарлар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мерзiмдерде келiп түспеген жағдайда, жедел байланыс арналары бойынша жөнелтушi кеден органын хабардар етедi, жеткiзiлмеген тауарлардың кедендiк ресiмделуiн қамтамасыз етуге арналған тиiстi iс-шаралар жүргiзедi.
2. Жеткізілуін бақылау құжатын ресімдеу және қалыптастыру тәртібі
Ескерту. 2-тараудың атауы жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.
4. Жеткiзiлуiн бақылау құжаты (бұдан әрi - ЖБҚ) кедендiк декларация-1, кедендiк декларация-2 нысанындағы (2-қосымша) жүк кедендiк декларациясының бланкасында төрт данада бiр мезгiлде электрондық көшiрмесi жасала отырып, Кодекстiң 76-бабына және осы Ереженiң талаптарына сәйкес толтырылады.
5. ЖБҚ тiркеудi жөнелтушi кеден органы 2-қосымшада келтiрiлген нысан бойынша жеткiзудi бақылау құжаттарын тiркеу журналында жүргiзедi.
6. Тауарларды АКТ рәсiмi бойынша тасымалдау кезiнде ЖБҚ барлық
даналарына және тауарға iлеспе құжаттардың (жүктiк жөнелтпе құжат, шот-фактура, инвойстар, коносаменттер және т.б.) барлық даналарына 1-суретте (3-қосымша) көрсетiлген мөртаңба қойылады. Мөртаңба тасымалдауды iшкi кедендiк транзит рәсiмi бойынша ресiмдеудi жүргiзушi кеден органы лауазымды адамының жеке нөмiрлiк мөрiмен және қолымен расталады.
7. ЖБҚ-ның екiншi және үшiншi даналары тауармен бiрге баратын кеден органына ұсыну үшiн тасымалдаушыға тапсырылады, бiрiншi дана - жөнелтушi кеден органының бақылауында (бақылау парағы) қалады, төртiншi дана тауар-көлiк құжаттарының (шот-фактура, көлiктiк жөнелтпе құжат және басқа) көшiрмелерiмен бiрге - жедел байланыс түрлерiмен баратын кеден органына жөнелтiледi.
ЖБҚ-ның бiрiншi данасы тауарға iлеспе құжаттардың көшiрмелерiмен бiрге жөнелтушi кеден органында жеке папкада сақталады.

8. Заполняются следующие графы документа контроля доставки товаров: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 25, 29, 31, 32, 33, 35, 38, 40, 42, пункты 2, 7 графы 44, 46 (на печатающем устройстве компьютера или пишущей машинке заглавными буквами), 50, 53, 54, А, С, Д.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 20 мая 2005 года N  195  (вводится в действие по истечению одного месяца с момента официального опубликования).
9. Графы ДКД заполняются декларантом либо перевозчиком, экспедитором, а при отсутствии указанных лиц - должностным лицом таможенного органа.
Графа 1 "Тип декларации":
в первом подразделе графы проставляется направление перемещения товаров и транспортных средств:
ИМ - при ввозе на территорию Республики Казахстан от таможенного органа отправления до таможенного органа назначения,
ТР - при перемещении товаров и транспортных средств через территорию Республики Казахстан в соответствии с таможенным режимом "транзит товаров",
ВТ - при перемещении товаров и транспортных средств по территории Республики Казахстан, ранее помещенных под иные таможенные процедуры (место временного хранения, таможенный склад и так далее),
ТТ - при перемещении товаров и транспортных средств с одного таможенного органа в другой таможенный орган через территорию иностранного государства;
второй подраздел не заполняется, а в третьем подразделе указывается ДКД.
Графа 2 "Отправитель" - указывается наименование и полный юридический адрес отправителя.
Графа 3 "Добавочные листы" - заполняются, если используются добавочные листы. В первом подразделе графы указывается порядковый номер листа, во втором - общее количество представляемых листов ДКД, включая добавочные.
Графа 4 "Отгрузочная спецификация" - заполняется при использовании описи товаров. Указывается общее количество приложенных листов.
Графа 5 "Всего наименование товаров" - проставляется общее количество наименований товаров в декларируемой партии, указанных в графах 31 основного и добавочных листов ДКД.
Графа 6 "Количество мест" - указывается общее количество мест в декларируемой партии товаров. При перемещении через таможенную границу насыпных, наливных грузов, а также навалом, в графе указывается - "0". Для товаров, перевозимых в контейнерах, ящиках или на поддонах, соответственно указывается количество контейнеров, ящиков, поддонов.
Графа 7 "Справочный номер" - указывается регистрационный номер и дата принятия ДКД к таможенному оформлению по следующей схеме: 11111/22334/55555, где цифры 1 - пятизначный цифровой код таможенного органа в соответствии с Классификатором таможенных органов Республики Казахстан, производящих таможенное оформление, цифры 2 и 3 день и месяц принятия ДКД к таможенному оформлению, цифра 4 - последняя цифра текущего года, цифры 5 - порядковый номер ДКД, оформленной соответствующим таможенным органом (нарастающим итогом в текущем году, по окончании года нумерация возобновляется). Порядковый номер ДКД не должен повторяться, независимо от того вывозятся или завозятся товары. В случае применения добавочных листов в нижней части графы "А" над графой 33 указывается регистрационный номер основного листа ДКД. После заполнения графы, данные заверяются личной номерной печатью инспектора, оформляющего ДКД.
Графа 8 "Получатель" - указывается полный юридический адрес получателя. В случае перевозки товара железнодорожным транспортом дополнительно указывается код железнодорожной станции в зоне деятельности таможенного органа назначения, определенной в железнодорожной накладной.
Графа 9 - указывается номер акта и решения при таможенном сопровождении.
Графа 15 "Страна отправления" - указывается страна отправления.
Графа 16 "Страна происхождения" - указывается страна происхождения товара.
Графа 17 "Страна назначения" - указывается страна назначения.
Графа 18 "Транспортное средство при отправлении" - в левом подразделе графы проставляется количество транспортных средств, после пробела указываются сведения о транспортном средстве, на котором производится перевозка товаров из пункта пропуска на таможенной границе Республики Казахстан. В правом подразделе графы указывается цифровой код страны, которой принадлежит транспортное средство, в соответствии с Классификатором стран мира.
Графа 21 "Транспортное средство на границе" - в левом подразделе графы проставляется количество транспортных средств, после пробела указываются сведения о транспортном средстве, на котором товары будут вывезены за пределы Республики Казахстан. В правом подразделе графы указывается цифровой код страны, которой принадлежит транспортное средство.
Графа 22 "Валюта и общая фактурная стоимость товаров" - в левом подразделе указывается цифровой код валюты и общая фактурная стоимость товаров согласно счету-фактуре и другим товаросопроводительным документам.
Графа 23 "Курс валюты" - указывается курс валюты на день принятия ДКД к оформлению.
Графа 25 "Код вида транспорта" - указывается код вида транспорта.
Графа 29 "Таможня на границе" - указывается таможенный орган отправления.
Графа 31 "Грузовые места и описание товара", "Маркировка и количество - номера контейнеров - описание товара" - указывается наименование товара и их технические характеристики, включая номера моделей, типы, размеры, параметры и т.п. не допускается указание декларируемых товаров общим наименованием товарной позиции, приведенных по товарной номенклатуре внешней экономической деятельности (далее - ТН ВЭД). Для товаров, перевозимых в контейнерах, в верхней правой части указывается количество и после пробела номера контейнеров.

8. Тауарлардың жеткізілуін бақылаудың мынадай бағандары толтырылады: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 25, 29, 31, 32, 33, 35, 38, 40, 42 және 44, 46-бағандарының 2, 7-тармақтары (компьютердің басылым құрылғысында немесе басу машинкасында бас әріптермен), 50, 53, 54, А, С, Д.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 20 мамырдағы N 195 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан қараңыз) .
9. ЖБҚ бағандарын декларант не тасымалдаушы, экспедитор, ал көрсетілген адамдар болмаған жағдайда - кеден органының лауазымды адамы толтырады.
"Декларацияның түрі" 1-бағаны:
бірінші қосымша бөлікте тауарлар мен көлік құралдарын өткізу бағыты қойылады:
ИМ - Қазақстан Республикасының аумағына жөнелтуші кеден органынан межелі кеден органына дейін әкелу кезінде;
ТР - "тауарлар транзиті" кедендік режиміне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тауарлар мен көлік құралдарын өткізу кезінде;
ВТ - бұрын өзге де кедендік рәсімдерге (уақытша сақтау орындары, кеден қоймасы және тағы басқалар) орналастырылған тауарлар мен көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өткізу кезінде;
ТТ - тауарлар мен көлік құралдарын шетел мемлекетінің аумағы арқылы бір кеден органынан басқа кеден органына өткізу кезінде;
екінші қосымша бөліктері толтырылмайды, ал үшінші қосымша бөлікте ЖБҚ көрсетіледі.
"Жөнелтушi" 2-бағанында - жөнелтушiнiң атауы мен толық заңды мекен-жайы көрсетiледi.
"Қосымша парақтар" 3-бағаны - егер қосымша парақтар пайдаланылса толтырылады. Бағанның бiрiншi қосымша бөлiгiнде парақтың реттiк нөмiрi, екiншiсiнде - қосымшаларды қоса алғанда ұсынылған ЖБҚ парақтарының жалпы саны көрсетiледi.
"Түсiру ерекшелiгi" 4-бағаны - тауарлардың тiзiмдемесi пайдаланылған жағдайда толтырылады. Қоса берiлген парақтардың жалпы саны көрсетiледi.
"Барлық тауарлардың атауы" 5-бағанына - ЖБҚ негiзгi және қосымша парақтарының 31-бағанында көрсетiлген декларацияланатын топтағы тауарлар атауларының жалпы саны қойылады.
"Орындардың саны" 6-бағанында - тауарлардың декларацияланатын тобындағы орындардың жалпы саны көрсетiледi. Кеден шекарасы арқылы сусыма, құйылма, сондай-ақ төгiлмелi жүктер өткiзiлген жағдайда, бағанда - "0" көрсетiледi. Контейнерлерде, жәшiктерде немесе табандарда тасымалданатын тауарлар үшiн тиiсiнше контейнерлердiң, жәшiктердiң, табандардың саны көрсетiледi.
"Анықтамалық нөмiр" 7-бағанында - ЖБҚ-ның кедендiк ресiмдеуге қабылданған күнi мен тiркеу нөмiрi мынадай сызба бойынша көрсетiледi: 11111/22334/55555, мұнда 1 сандары кедендiк ресiмдеудi жүргiзетiн кеден органының Қазақстан Республикасы кеден органдарының жiктеушiсiне сәйкес бес мәндi сандық коды, 2 және 3 сандары ЖБҚ-ның кедендiк ресiмдеуге қабылданған күнi мен айы, 4 саны - ағымдық жылдың соңғы саны, 5 сандары - тиiстi кеден органы ресiмдеген ЖБҚ-ның реттiк нөмiрi (ағымдық жылдағы өспелi қорытындымен, жыл аяқталғаннан кейiн нөмiрлену жаңартылады). ЖБҚ-ның реттiк нөмiрi тауарлардың әкетiлетiндiгiне немесе әкелiнетiндiгiне қарамастан, қайталанбауы тиiс. Қосымша парақтар қолданылған жағдайда "A" бағанының төменгi бөлiгiнде 33-бағанының үстiнде ЖБҚ негiзгi парағының тiркеу нөмiрi көрсетiледi. Баған толтырылғаннан кейiн, деректер ЖБҚ-ны ресiмдеушi инспектордың жеке нөмiрлiк мөрiмен расталады.
"Алушы" 8-бағанында - алушының толық заңды мекен-жайы көрсетiледi. Тауар темiржол көлiгiмен тасымалданған жағдайда қосымша темiржол жүк құжатында белгiленген баратын кеден органының қызмет аймағындағы темiр жол станциясының коды көрсетiледi.
9-бағанда - кедендiк алып жүру кезiндегi акт пен шешiмнiң нөмiрi көрсетiледi.
"Жөнелтушi ел" 15-бағанында - жөнелтушi ел көрсетiледi.
"Шығарылған ел" 16-бағанында - тауарды шығарған ел көрсетiледi.
"Баратын елi" 17-бағанында - баратын елi көрсетiледi.
"Жөнелту кезiндегi көлiк құралы" 18-бағанында - бағанның сол жақ қосымша бөлiгiнде көлiк құралдарының саны қойылады, ашық алаңнан кейiн Қазақстан Республикасының кеден шекарасындағы өткiзу пунктiнен тауарларды тасымалдауды жүргiзетiн көлiк құралы туралы мәлiметтер көрсетiледi. Бағанның оң жақ қосымша бөлiгiнде Әлем елдерi жiктеушiсiне сәйкес көлiк құралы тиесiлi болатын елдiң сандық коды көрсетiледi.
"Шекарадағы көлiк құралы" 21-бағанында - бағанның оң жақ қосымша бөлiгiнде көлiк құралдарының саны қойылады, ашық жерден кейiн Қазақстан Республикасының шегiнен тысқары жерлерге тауарларды әкететiн көлiк құралы туралы мәлiметтер көрсетiледi. Бағанның оң жақ қосымша бөлiгiнде көлiк құралы тиесiлi болатын елдiң сандық коды көрсетiледi.
"Валюта және тауарлардың жалпы фактуралық құны" 22-бағанында - сол жақ қосымша бөлiкте валютаның сандық коды және тауарлардың шот-фактураға және басқа да тауарға iлеспе құжаттарға сәйкес жалпы фактуралық құны көрсетіледі.
"Валюта бағамы" 23-бағанында - валютаны ЖБҚ-ны ресiмдеуге қабылдау күнiндегi бағамы көрсетiледi.
"Көлiк түрiнiң коды" 25-бағанында - көлiк түрiнiң коды көрсетiледi.
Шекарадағы кеден" деген 29-бағанда - жөнелтуші кеден органы көрсетіледі.
"Жүк орындары мен тауардың сипаттамасы", "Контейнерлердiң маркiленуi және саны, нөмiрi - тауардың сипаттамасы" 31-бағанында - моделдерiнiң нөмiрлерiн, түрлерiн, мөлшерлерiн, параметрлерiн және т.б. қоса алғанда тауардың атауы және олардың техникалық сипаттамалары көрсетiледi, декларацияланатын тауарлардың сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасы бойынша (бұдан әрi - СЭҚ ТН) келтiрiлген тауарлар позициясының жалпы атауымен көрсетуге рұқсат етiлмейдi. Контейнерлерде тасымалданатын тауарлар үшiн, жоғарғы оң жақ бөлiгiнде контейнерлердiң саны және ашық жерден кейiн нөмiрi көрсетiледi.

Графа 32 "Товар N" - указывается порядковый номер товара, декларируемых в графе 31.
Графа 33 "Код товара" - указывается код товара в соответствии с классификацией товаров по ТН ВЭД ЕврАзЭС. Структурно код записывается без пробелов и иных разделительных знаков. При невозможности определения точного кода товара по ТН ВЭД ЕврАзЭС указывается товарная позиция (код товара на уровне четвертого знака цифрового кода);
Графа 35 "Вес брутто (кг)" - указывается в килограммах общий вес товара с упаковкой. В отношении товаров, общий вес которых более одного килограмма вес округляется до целых величин по правилам округления.
Графа 38 "Вес нетто (кг)" - указывается вес товара без упаковки.
Графа 40 "Предшествующий документ" - указывается номер документа контроля доставки товаров сопредельного государства, либо номер грузовой таможенной декларации.
Графа 42 "Фактурная стоимость" - указывается фактурная стоимость товаров согласно счету-фактуре или другим товаросопроводительным документам.
Графа 44 "Дополнительная информация/представляемые документы" указывается, начиная каждый из реквизитов с новой строки и проставляется перед каждым из них порядковый номер:
2 - номер транспортного документа,
7А - номер и дата счета-фактуры,
7В -  номер гарантийного обязательства,
7С - номер и дата документа, подтверждающего обеспечение уплаты,
7D - номер лицензии таможенного перевозчика.
Графа 46 "Статистическая стоимость" - указывается фактурная стоимость товара, выраженная в долларах США по курсу на день принятия ДКД.
Графа 50 "Доверитель" - указываются сведения о перевозчике, принявшим товары к перевозке в соответствии с процедурой ВТТ (наименование, адрес, штамп перевозчика, его обязательство о доставке товара до таможенного органа назначения, Ф.И.О. и подпись представителя перевозчика); срок доставки до таможенного органа назначения.
В случае перемещения товаров и транспортных средств из таможенного органа отправления, оснащенного Автоматизированной системой контроля доставки товаров, в таможенный орган назначения, оснащенного Автоматизированной системой контроля доставки товаров, в графе дополнительно указывается обязательство перевозчика о доставке и передаче в таможенный орган назначения электронной пломбы (с указанием номера) в неизменном состоянии.
Графа заполняется собственноручно представителем перевозчика.
Графа 53 "Таможня и страна назначения" - указывается наименование и код таможенного органа назначения.
Графа 54 "Место и дата" - указывается место и дата заполнения ДКД: место оформления, наименование организации.
Графа А - указывается адрес места доставки.

"N тауары" 32-бағанында - 31-бағанда декларацияланатын тауардың реттiк нөмiрi көрсетiледi.
33-баған "Тауардың коды" - тауарлардың ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН бойынша жіктемесіне сәйкес тауар коды көрсетіледі. Кодтың құрылымы ашық жерсіз және өзге де бөлгіш таңбаларсыз жазылады. Тауардың ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН бойынша дәл кодын айқындау мүмкін болмайтын жағдайда тауар позициясы (тауардың сандық кодтың төртінші белгісі деңгейіндегі коды) көрсетіледі;
"Қосымша салмақ (кг)" 35-бағанында - тауардың ораммен қоса жалпы салмағы килограммен көрсетiледi. Жалпы салмағы бір килограмнан асатын тауарларға қатысты салмақ дөңгелектеу ережесi бойынша бүтiн шамаға дейiн дөңгелектенедi.
"Таза салмақ (кг)" - 38-бағанында - тауардың орамсыз салмағы көрсетiледi.
"Алдыңғы құжат" 40-бағанында - шектес мемлекеттердiң тауарлар жеткiзiлуін бақылау құжатының нөмiрi көрсетіледi.
"Фактуралық құн" 42-бағанында - тауарлардың шот-фактураға немесе басқа да тауарға iлеспе құжаттарға сәйкес фактуралық құны көрсетiледi.
"Қосымша ақпарат/ұсынылатын құжаттар" 44-бағанында - әрбiр деректемелердi жаңа жолдан бастай отырып және әрқайсысының алдына олардың реттік нөмiрi көрсетiле отырып:
2 - көлiк құжатының нөмiрi,
7A - шот-фактураның нөмірi мен күнi,
7В - кепiлдi мiндеттеменiң нөмiрі,
7C - төлемнің қамтамасыз етiлгендiгін растайтын құжаттың нөмiрi мен күні,
7D - кеден тасымалдаушысы лицензиясының нөмiрi көрсетiледi.
"Статистикалық құн" 46-бағанында - тауардың ЖБҚ қабылданған күнгi бағам бойынша АҚШ долларындағы фактуралық құны көрсетiледi.
Сенімгер" 50-бағанында - тауарларды IКТ рәсіміне сәйкес тасымалдауға қабылдаған тасымалдаушы туралы мәліметтер (тасымалдаушының атауы, мекен-жайы, оның баратын кеден органына дейін тауарды жеткізетіндігі туралы міндеттемесі, тасымалдаушы өкілінің аты-жөні және қолы); баратын кеден органына дейін жеткізу мерзімі көрсетіледі.
Тауарлар мен көлік құралдарын Тауарларды жеткізуді бақылаудың автоматтандырылған жүйесімен жабдықталған жөнелтуші кеден органынан Тауарларды жеткізуді бақылаудың автоматтандырылған жүйесімен жабдықталған межелі кеден органына дейін өткізу жағдайында бағанда тасымалдаушының межелі кеден органына дейін электронды пломбаны (номерін көрсетіп) өзгеріссіз жайда жеткізу және беру туралы міндеттемесі көрсетіледі.
Бағанды өз қолымен тасымалдаушының өкілі толтырады.
"Кеден және баратын eл" 53-бағанында - баратын кеден органының атауы мен коды көрсетiледi.
"Орны және күнi" 54-бағанында ЖБҚ толтырылған орын және күн: ресiмделген жерi, ұйымның атауы көрсетiледi.
А бағанында жеткiзiлу орнының мекен-жайы көрсетiледi.

Графах С и Д проставляются штампы, указанные, соответственно на рисунках 1 и 2 приложения 3 к настоящим Правилам и заверяются личной номерной печатью.  <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 1 декабря 2003 года  N 537 ; от 20 мая 2005 года N  195  (вводится в действие по истечению одного месяца с момента официального опубликования); от 29 сентября 2005 года N  386 .
3. Особенности применения таможенного режима транзита товаров
10. При перемещении товаров и транспортных средств, транзитом через территорию иностранного государства таможенный орган отправления обеспечивает идентификацию товаров и транспортных средств, а таможенный орган назначения  проверяет наличие сохранности  средств идентификации товаров  и транспортных средств при их перемещении  в соответствии с процедурой ВТТ.
4. Порядок регистрации гарантийных обязательств о доставке товаров в таможенных органах назначения
11. Для регистрации гарантийных обязательств, получатель должен обратиться с заявлением в таможенный орган назначения.
12. Регистрация гарантийных обязательств производится при соблюдении следующих условий:
наличие учетной карточки участника внешнеэкономической деятельности;
наличие собственного склада временного хранения (далее - СВХ) или места временного хранения (далее - МВХ), либо договора на оказание услуг по временному хранению с одним из СВХ;
отсутствие нарушений по таможенному законодательству Республики Казахстан за последний год.
13. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) два заполненных бланка гарантийного обязательства;
2) карточка участника внешнеэкономической деятельности;
3) копии внешнеторговых договоров (контрактов) (при наличии);
4) копии договоров с владельцами складов (при наличии).
14. Срок рассмотрения заявления получателя не должен превышать двух рабочих дней с момента его поступления в таможенный орган назначения. В случае необходимости проведения дополнительной проверки документов и сведений, срок рассмотрения заявления может быть продлен по решению руководства таможенного органа, но не более чем на пять дней.
15. Сотрудники таможенного органа ставят обратившегося получателя на учет. Регистрация производится в журнале учета получателей (далее - журнал учета), который ведется по прилагаемой форме (Приложение 4). Каждому получателю присваивается номер по журналу учета.
При необходимости на каждого получателя заводится отдельная папка учета для хранения всех документов, содержащих необходимые данные об этом получателей.

С және Д бағандарында ocы Тәртiпке 3-қосымшаның 1 және 2-суреттеріне сәйкес көрсетiлген мөртаңбалар қойылады және жеке нөмiрлiк мөрмен расталады.
Ескерту: 9-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2003 жылғы 1 желтоқсандағы N 537 бұйрығымен, 2005 жылғы 20 мамырдағы N 195    бұйрығымен(қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз), 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 386 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтанқараңыз) .
3. Тауарлар транзитi не кеден режимін қолданудың
ерекшелiктерi
10. Тауарлар мен көлiк құралдарын шетелдiк мемлекеттiң аумағы арқылы транзитпен өткізу кезiнде жөнелтуші кеден органы тауарлар мен көлiк құралдарын бiрдейлендiрудi қамтамасыз етедi, ал баратын кеден органы тауарлар мен көлiк құралдарын оларды IKТ рәсiмiне сәйкес өткiзу кезiнде бiрдейлендіру құралдарының сақталуын тексередi.
4. Баратын кеден органына жеткізілетін тауарлар туралы
кепілдік мiндеттемелердi тiркеудiң тәртiбi
11. Кепілдi мiндеттемелердi тiркеу үшін алушы баратын кеден органына өтінішпен жүгінуі тиіс.
12. Кепiлдi мiндеттердi тiркеу мынадай жағдайлардың сақталуы шартымен жүргiзiледi:
сыртқы экономикалық қызметке қатысушының есеп кәртiшкесiнiң болуы;
жеке уақытша сақтау қоймасының (бұдан әрi- УСҚ) немесе уақытша сақтау орнының (бұдан әрi - УСО), не УСҚ-ның бірiнде уақытша сақтау жөнiндегi қызметтер көрсетуге арналған шарттың болуы;
соңғы жыл iшiнде Қазақстан Республикасы кеден заңнамасы бойынша бұзушылықтардың болмауы.
13. Өтiнішке мынадай құжаттар қоса берiледi:
кепiлдi мiндеттеменің толтырылған екi бланксi;
сыртқы экономикалық қызметке қатысушының қызмет аясында сыртқы экономикалық қызметке қатысушы орналасқан кеден органында тiркелген кәртішкесi;
сыртқы сауда шарттарының (келiсiм-шарттарының) (қолда бар) көшiрмелерi;
қойма иелерiнiң жасасқан шарттардың көшірмесi (болған жағдайда).
14. Алушының өтінішін қарау мерзiмi оны алған сәттен бастап екi жұмыс күннен аспауы тиiс. Құжаттар мен мәлiметтердi қосымша тексеру жүргiзу қажет болған жағдайда өтініштi қарау мерзiмi кеден органы басшылығының шешiмi бойынша ұзартылуы, бiрақ бес күннен артық емес уақытқа ұзартылуы мүмкін.
15. Кеден органының қызметкерi жүгiнген алушыны есепке қояды. Қоса берiлiп отырған нысап бойынша (4-қосымша) жүргiзiлетiн Алушылардың есебiн жүргiзу журналында (бұдан әрi - есебiн жүргiзу журналы) тiркеу жүргiзiледi. Әрбiр алушыға есебiн жүргізу журналы бойынша нөмiр берiледi.
Қажет болған жағдайда, осы алушы туралы қажеттi деректердi қамтитын барлық құжаттарды сақтауға арналған есеп жүргiзудiң жеке папкасы жүргізiледi.

16. Таможенный орган назначения отказывает в регистрации  гарантийного обязательства, в случаях:
если получатель не представил документы, указанные в пункте 13 настоящих Правил;
если получатель не исполнил предыдущее гарантийное обязательство (кроме случаев, указанных в пункте 21 настоящих Правил);
если получатель имеет задолженность по таможенным платежам и налогам на момент проверки документов;
если в отношении получателя или перевозчика в течение года  возбуждались дела об административных правонарушениях в сфере таможенного законодательства Республики Казахстан.
17. Гарантийные обязательства регистрируются в отдельном журнале по установленной форме (Приложение 5).
18. Гарантийному обязательству (Приложение 6) присваивается регистрационный номер, формируемый по следующей схеме:
7777/000/11223/9999, где:
7777 - номер получателя по журналу учета, 000 - первые три знака цифрового кода таможенного органа назначения в соответствии с Классификатором таможенных органов, 11 и 22 - соответственно день и месяц регистрации, 3 - последняя цифра текущего года, 9999 - порядковый номер гарантийного обязательства по журналу регистрации.        19. Гарантийное обязательство выдается на срок из расчета две тысячи километров за один месяц.
20. Сотрудники таможенных органов ведут реестр получателей,  не выполняющих свои обязательства по исполнению гарантийных обязательств перед таможенными органами.
21. Не использованные гарантийные обязательства по истечении срока действия должны быть сданы получателем в таможенный орган, зарегистрировавшего данные гарантийные обязательства.
22. Сданные неиспользованные гарантийные обязательства погашаются путем проставления на лицевой стороне документа и в соответствующей графе журнала регистрации надписи "ВОЗВРАЩЕНО". Надпись производится должностным лицом таможенного органа и заверяется подписью и личной номерной печатью этого лица.
23. Неиспользованные гарантийные обязательства хранятся вместе с первыми (контрольными) экземплярами таких обязательств.
24. По мотивированному обращению получателя, таможенный орган, зарегистрировавший гарантийное обязательство, направляет в таможенный орган отправления гарантийное обязательство по средствам связи, с последующим досылом оригинала почтой.  <*>
Сноска. В пункт 24 внесены изменения - приказом Вице-министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 29 сентября 2005 года N  386 .
25. При предъявлении гарантийного обязательства получателя товаров, в таможенном органе отправления гарантийное обязательство изымается и подшивается к контрольному экземпляру ДКД. Гарантийное обязательство выдается на разовое перемещение товаров через таможенную границу Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 25 внесены изменения - приказом Вице-министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 29 сентября 2005 года N  386 .

16. Баратын кеден органы, кепілдi мiндеттеменi тiркеуден мынадай жағдайда бас тартады:
егер алушы осы Ереженiң 13-тармағында көрсетiлген құжаттарды ұсынбаса;
егер алушы алдыңғы кепiлдi мiндеттеменi орындамаса (осы Ереженiң 21-тармағында көрсетiлген жағдайлардан басқа);
егер алушының құжаттарды тексеру сәтiнде кеден төлемдерi мен салықтары бойынша қарызы болса;
егер алушыға немесе тасымалдаушыға қатысты жыл iшiнде Қазақстан Республикасының кеден заңнамасы саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс қозғалса.
17. Кепiлдiк мiндеттеме белгiленген нысан бойынша (6-қосымша) жеке журналда тiркеледi.
18. Кепілдiк мiндеттемеге (6-қосымша) мынадай:
7777/000/11223/9999, мұнда:
7777 - алушының есебiн жүргiзу журналы бойынша нөмiрi, 000 - баратын кеден органының кеден органдарының жiктеушiсiне сәйкес сандық кодын бiрiншi үш белгiсi, 11 және 22 - тiркеудiң тиiстi күнi мен айы, 3 - ағындық жылдың соңғы саны, 9999 - кепiлдi  мiндеттеменiң тiркеу журналы бойынша реттiк нөмiрi болатын сызба бойынша жасалатын тiркеу нөмiрi берiледi.
19. Кепiлдi мiндетте бiр ай iшiнде екi мың километр есебiндегi мерзiмге берiледi.
20. Кеден органының қызметкерлерi кеден органдарының алдындағы өз мiндеттемелерiн орындамаған алушылардың тiзiлiмiн жүргiзедi.
21. Орындамаған кепiлдi мiндеттемелердi қолданылу мерзiмi аяқталғаннан кейiн алушы аталған кепiлдi мiндеттеменi тiркеген кеден органының тауардың жеткiзiлуiн бақылау бөлiмiне тапсыруы тиiс.
22. Тапсырылған, пайдаланылмаған кепiлдi мiндеттеме құжаттың беткi жағына және тiркеу журналының тиiстi бағанына "ҚАЙТАРЫЛДЫ" жазбасын қою жолымен жабылады. Жазбаны ТЖББ лауазымды адамы жүргiзедi және осы адамның қолымен және жеке нөмiрлiк мөрiмен расталады.
23. Пайдаланылған кепiлдi мiндеттемелер мұндай мiндеттемелердiң бiрiншi (бақылау) даналарымен бiрге сақталады.
24. Алушының дәлелді өтініші бойынша кепілдік берілген міндеттемені тіркеген кеден органы жөнелтуші кеден органына кейіннен түпнұсқаны пошта арқылы жібере отырып байланыс құралдары бойынша кепілдік берілген міндеттемені жібереді.
Ескерту: 24-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 386 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін    4-тармақтанқараңыз) .
25. Тауарларды алушының кепiлдi мiндеттемесiнiң ұсынылған жағдайда, жөнелтyшi кеден органында кепiлдiк мiндеттеме алынады және ЖБҚ бақылау данасына тiгiледi. Кепiлдiк мiндеттеме Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы тауарларды өткiзуде бiр жолға берiледi.
Ескерту: 25-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 386 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз).

5. Порядок заполнения краткой декларации
26. Краткая декларация подается перевозчиком либо лицом, обладающим полномочиями в отношении товаров, не позднее следующего рабочего дня после представления товаров и транспортных средств таможенному органу, в трех экземплярах по установленной форме (Приложение 7).
При этом экземпляры краткой декларации распределяются в следующем порядке:
1-й экземпляр - остается для контроля в делах таможенного органа;
2-й экземпляр - выдается перевозчику либо лицу, обладающего полномочиями в отношении товаров;
3-й экземпляр - передается владельцу СВХ (таможенного склада, свободного склада).
При нарушении сроков подачи краткой декларации наступает ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
27. Краткая декларация регистрируется таможенными органами в журнале учета кратких деклараций по установленной форме (Приложение 8), с одновременным формированием электронной базы данных.  Порядковый номер краткой декларации в журнале учета является ее регистрационным номером.
28. Краткой декларации присваивается регистрационный номер, формируемый по следующей схеме:
11111/22334/555555, где
11111 - код таможенного органа, зарегистрировавшего краткую декларацию,
22 и 33 - соответственно день и месяц регистрации,
4 - последняя цифра текущего года,
555555 - порядковый номер краткой декларации по журналу регистрации.
29. Предъявленная на регистрацию таможенным органам краткая декларация должна содержать номер регистрации на складе временного хранения или места временного хранения, формируемого следующим образом:
111111/22334/555555, где
111111 - последние шесть цифр лицензии (разрешения),
22 и 33 - соответственно день и месяц регистрации,
4 - последняя цифра текущего года,
555555 - порядковый номер регистрации по соответствующему журналу поступления товаров.
30. Краткая декларация состоит из 17 граф и должна содержать следующие сведения:
графа 1. "Отправитель товаров, страна отправления":
наименование, юридический адрес отправителя с указанием страны отправления;
графа 2. "Получатель товаров, страна назначения":
наименование, юридический адрес получателя с указанием страны назначения;
графа 3. "Перевозчик":
наименование и юридический адрес лица, осуществляющего перевозку товаров.
В случае, если перевозчиком является:
физическое лицо - Ф.И.О лица, паспортные данные и его место жительства;
железная дорога - делается запись "железная дорога";
авиакомпания - делается запись "авиа" и указывается номер рейса и дата прибытия воздушного судна в казахстанский аэропорт;           морское или речное судно - делается запись "морское (речное) судно" и указывается порт приписки и дата прибытия в казахстанский порт;
графа 4. "Сведения о транспортном средстве":
вид транспорта, наименование и номер транспортного средства;
графа 5. "Наименование, номера транспортных документов":
наименование документов, в случае наличия номера транспортного документа - его номер;
графа 6. "Наименование/код по ТН ВЭД товара":
наименование товара, в случае отсутствия в транспортных документах кода товара по ТН ВЭД его указание не обязательно. При представлении более трех наименований товаров допускается указание сведений по данной графе на обороте декларации с отметкой номера графы ("Дополнение к графе 6"), заверенных подписью и личной номерной печатью должностного лица таможенного органа, производящего прием и регистрацию краткой декларации с указанием даты оформления;
графа 7. "Количество мест":
количество мест, указанных в транспортных документах;
графа 8. "Вес (кг)":
вес товаров, помещаемых на временное хранение, в килограммах, указанный в товаросопроводительных документах;
графа 9. "Количество и номера пломб и иных средств идентификации":
количество, номера пломб или иных средств идентификации, имеющихся на транспортном средстве;
графа 10. "Фактурная стоимость": стоимость, указанная в товаросопроводительных документах;
графа 11. "Код валюты": код валюты платежа, указанного в товаросопроводительных документах;
графа 12. "Предшествующий документ": справочный номер документа контроля доставки;
графа 13. "Дополнительные сведения":
заполняется в случае, если представляются товары, ограниченные к помещению в отдельные места временного хранения             графа 14. "Место временного хранения":
наименование и месторасположение избранного места временного хранения, сведения о владельце места с отметкой склада о фактическом помещении товара на хранение;
графа 15. "Срок временного хранения":
срок временного хранения, определяемый в соответствии с Таможенным кодексом Республики Казахстан;
графа 16. "Наименование таможенного органа":
полное наименование таможенного органа Республики Казахстан, которому представляются товары и транспортные средства;
графа 17. "Решение таможенного органа":
решение таможенного органа о месте временного хранения.

5. Қысқаша декларацияларды толтырудың тәртiбi
26. Қысқаша декларацияны тауарларға қатысты уәкiлеттiгi бар тасымалдаушы не тұлға, тауарлар мен көлiк құралдарын кеден органына әкелгеннен кейiн келесi жұмыс күнiнен кешiктiрмей белгiленген нысан бойынша (7-қосымша) үш данада бередi.
Бұл орайда, қысқаша декларацияның даналары мынадай тәртiппен бөлiнедi:
1-шi дана - бақылау үшiн кеден органының iс қағаздарында қалады;
2-шi дана - тасымалдаушыға берiледi;
3-шi дана - УСҚ (кеден қоймасы, еркiн қойма) иесiне берiледi.
Қысқаша декларацияны берудің мерзiмiн бұзған жағдайда Қазақстан Республикасының Әкiмшiлік құқық бұзушылық туралы  кодексіне сәйкес жауаптылықта болады.
27. Кеден органдары қысқаша декларацияны белгiленген нысан бойынша (8-қосымша) қысқаша декларациялардың есебін жүргiзу журналында, бiрмезгiлде деректер базасының электронды көшiрмесiн жасай отырып тiркейдi. Қысқаша декларацияның есепке алу журналындағы реттiк нөмiрi оның тiркеу нөмiрi болып табылады.
28. Қысқаша декларацияға тiркеу нөмiрi мынадай сызба бойынша қалыптастырылады, берiледі:
11111/22334/555555, мұнда
11111 - қысқаша декларацияны тiркеген кеден органының коды,
22 және 33 - тиiсiнше тiркелген күнi мен айы,
4 - ағымдағы жылдың соңғы саны,
555555 - тiркеу журналы бойынша қысқаша декларацияның реттік нөмiрi.
29. Кеден органы тiркеуге ұсынған қысқаша декларацияда уақытша сақтау қоймасында немесе уақытша сақтау орындарында тiркеу нөмiрi жазылуы тиiс, мынадай түрде қалыптастырылған:
111111/22334/555555, мұнда
111111 - лицензияның соңғы алты саны (рұқсаты),
22 және 33 - тиiсінше тiркелген күнi мен айы,
4 - ағымдағы жылдың соңғы саны,
555555 - жеткiзілген тауарларды тиiстi журнал бойынша реттiк тiркеу нөмiрi.
30. Қысқаша декларация 17-бағаннан тұрады және мынадай мәлiметтерді қамтуы тиiс:
1-баған. "Тауарларды жөнелтушi, жөнелтушi ел":
жөнелтушi ел көрсетiле отырып жөнелтушiнiң атауы, заңды мекен-жайы;
2-баған. "Тауарларды алушы, баратын ел":
баратын ел көрсетiле отырып алушының атауы, заңды мекен-жайы;
3-баған. "Тасымалдаушы":
тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын тұлғаның атауы және заңды мекен-жайы.
Егер, тасымалдаушы:
Жеке тұлға болып табылса - тұлғаның Т.А Ә, төлқұжаттық деректерi және оның тұратын жерi;
темiржол болып табылса - "темiржол" жазбасы жазылады;
авиакомпания болып табылса - "авиа" жазбасы жазылады және рейстiң нөмiрi мен әуе кемесінiң Қазақстан әуежайына келу күнi көрсетiледі;
теңiз немесе өзен кемесi болып табылса - "теңiз (өзен) кемесi" деген жазба жазылады және рейстің нөмірі мен күнi көрсетiледi;
4-баған. "Көлiк құралы туралы мәліметтер":
көлiктiң түрi, көлiк құралының атауы және нөмiрi;
5-баған. "Көлiктiк құжаттардың атауы, нөмiрлерi":
құжаттардың атауы, көлiк құралының нөмiрi болған жағдайда - оның нөмiрi;
6-баған. "Тауардың атауы/ТМД СЭҚ ТН бойынша коды":
тауардың атауы, көлiктiк құжаттарда тауардың ТМД СЭҚ ТН бойынша коды болмаған жағдайда, оны көрсету мiндеттi емес. Тауарлардың үштен астам атаулары ұсынылған жағдайда, декларацияның сыртқы жағына баған ("6-бағанға толықтыру") нөмiрiне белгi соғу арқылы, ресiмделген күнi көрсетiле отырып, қысқаша декларацияны қабылдауды және тiркеудi жүргiзген кеден органының лауазымды адамының қолымен және жеке нөмiрлiк мөрiмен расталған аталған баған бойынша мәлiметтердi көрсетуге рұқсат етiледi.
7-баған. "Орындардың саны":
көлiк құралдарында көрсетiлген орындардың саны;
8-баған. "Салмағы (кг)":
уақытша сақтауға орналастырылған тауарлардың тауарға iлеспе құжаттарда көрсетiлген салмағы, килограмдағы;
9-баған. "Пломбалар мен өзге де бiрдейлендiру құралдарының саны және нөмiрлерi".
көлiк құралында бар пломбалардың немесе өзге де бiрдейлендiру құралдарының саны, нөмiрi;
10-баған. "Фактуралық құны": тауарға iлеспе құжаттардағы құны, көрсеткiштерi;
11-баған. "Валютаның коды": тауарға iлеспе құжаттардағы көрсетiлген төлем валютасының коды;
12-баған. "Алдыңғы құжат": жеткiзiлуiн бақылау құжатының анықтама нөмiрi;
13-баған. "Қосымша мәлiметтер":
егер уақытша сақтаудың жекелеген орындарына орналастыруға шек қойылған тауарлар ұсынылған жағдайда толтырылады;
14-баған. "Уақытша сақтау орны":
таңдап алынған уақытша сақтау орнының атауы және орналасқан жерi, тауардың сақтауға iс-жүзiнде орналастырғандығы туралы қойма белгiсiмен бiрге орын иесi туралы мәлiметтер;
15-баған. "Уақытша сақтау мерзiмi":
Қазақстан Республикасының Кеден  кодексiне сәйкес айқындалатын уақытша сақтау мерзiмi;
16-баған. "Кеден органының атауы":
тауарлар мен көлiк құралдары ұсынылатын Қазақстан Республикасы кеден органының толық атауы;
17-баған. "Кеден органының шешiмi":
кеден органының уақытша сақтау орны туралы шешiмi.

31. Графы 1-14 заполняются представителем перевозчика товаров и транспортных средств, а при отсутствии специально уполномоченного лица - лицом, управляющим транспортным средством.
32. Графы 15-17 заполняются должностным лицом таможенного органа, производящим таможенное оформление товаров и транспортных средств.
33. Краткая декларация заверяется подписью и личной номерной печатью должностного лица таможенного органа, производящего таможенное оформление товаров и транспортных средств с указанием даты оформления.
6. Завершение процедуры внутреннего таможенного транзита
34. После поступления товара, перевозимого по процедуре ВТТ, перевозчик уведомляет об этом таможенный орган назначения путем предоставления товаров и документов на них. Должностное лицо таможенного органа назначения при оформлении завершения доставки товаров проставляет штамп, указанный на рисунке 2 (Приложение 3) с указанием номера краткой декларации либо грузовой таможенной декларации на втором и третьих экземплярах ДКД и транспортных документах, который заверяется личной номерной печатью и подписью этого должностного лица таможенного органа, регистрирует в журнале поступления товаров по форме, приведенной в Приложении 9, после чего по оперативным каналам связи в таможенный орган отправления передает информацию об окончании перевозки товара по процедуре ВТТ, с отправкой бумажных носителей ДКД с отметкой о поступлении груза в таможенный орган отправления, где он остается на хранении с контрольным экземпляром ДКД в отдельной архивной папке.
35. Товары и транспортные средства, перемещаемые в соответствии с процедурой внутреннего таможенного транзита, считаются доставленными с момента регистрации прибытия.  <*>
Сноска. Пункт 35 в редакции - приказом Вице-министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 29 сентября 2005 года N  386 .
7. Порядок заполнения удостоверения ввоза порожнего
иностранного автотранспортного средства
36. При временном ввозе порожнего автотранспортного средства  таможенным органом производится оформление удостоверения ввоза порожнего иностранного автотранспортного средства, по установленной форме (Приложение 11).
37. Удостоверение ввоза является бланком строгой отчетности и оформляется таможенным органом отправления, расположенным в месте ввоза транспортного средства на таможенную территорию Республики Казахстан в двух экземплярах (первый выдается владельцу транспортного средства, либо его представителю, второй - остается в таможенном органе). Удостоверение ввоза должно быть заверено печатью таможенного органа, а также подписью и личной номерной печатью должностного лица этого таможенного органа.

31. 1-14-бағандарының тауарлар мен көлiк құралдарын тасымалдаушының өкiлi, ал арнайы уәкiлеттi тұлға болмаған жағдайда - көлiк құралын басқарушы адам толтырады.
32. 15-17-бағандарын тауарлар мен көлiк құралдарына кедендiк ресiмдеу жүргізетiн кеден органының лауазымды адамы толтырады.
33. Қысқаша декларация ресiмделген күнi көрсетiле отырып, тауарлар мен көлiк құралдарына кедендiк ресiмдеу жүргiзушi кеден органы лауазымды адамының қолымен және жеке нөмiрлiк мөрiмен расталады.
6. Iшкi кедендiк транзит рәсiмдерiнiң аяқталуы
34. IКТ рәсiмi бойынша тасымалданатын тауар келiп түскеннен кейiн тасымалдаушы бұл туралы баратын кеден органын тауарлар мен олардың құжаттарын ұсыну жолымен хабардар етедi. Баратын кеден органы тауарлардың жеткiзiлуiн бақылау жөнiндегi бөлiмiнiң лауазымды адамы тауарлардың жеткiзiлуiнiң аяқталғандығын ресiмдеу кезiнде кеден органының осы лауазымды адамының жеке нөмiрлiк мөрiмен және қолымен расталатын ЖБҚ-ның екiншi және үшiншi даналарында және көлiк құжаттарында қысқаша декларацияның, не жүк кедендiк декларацияның нөмiрiн көрсете отырып 2-суретте (3-қосымша) көрсетiлген мөртаңбаны қояды, 9-қосымшада келтiрiлген нысан бойынша түскен тауарларды журналда тiркейдi, одан кейiн жедел байланыс арналары бойынша жөнелтушi кеден органына ол ЖБҚ-ның бақылау данасымен бiрге жеке мұрағаттық папкада сақталатын жөнелтушi кеден органына жүктiң келiп түскендiгi туралы белгi соғу арқылы ЖБҚ-ның қағаз тасығыштары жөнелтiле отырып тауарды ІКТ рәсiмi бойынша тасымалдаудың аяқталғандығы туралы ақпарат берiледi.
35. Ішкі кедендік транзит рәсіміне сәйкес өткізілетін тауарлар мен көлік құралдары келгенін тіркеген сәттен бастап жеткізілген деп есептеледі.
Ескерту: 35-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 386 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін    4-тармақтанқараңыз) .
7. Бос шетелдiк автокөлiк құралдарын әкелу
куәлiгiн толтырудың тәртiбi
36. Бос автокөлiк құралдарын уақытша әкелу кезiнде белгiленген нысан бойынша (11-қосымша) кеден органы бос шетелдiк автокөлiк құралдарына әкелу куәлiгiн ресiмдеудi жүргiзедi.
37. Әкелу куәлiгi қатаң есептiлiк бланксi болып табылады және оны Қазақстан Республикасының кеден аумағына автокөлiк құралын әкелу орнында орналасқан жөнелту кеден органы екi данада (бiрiншiсi - көлiк құралының иесiне, не оның өкiлiне берiледi, екiншiсi - кеден органында қалады) ресiмделедi. Әкелу куәлiгi кеден органының елтаңбалық мөрiмен, сондай-ақ осы кеден органы лауазымды адамының қолымен және жеке нөмiрлiк мөрiмен расталуы тиiс.

38. Таможенный орган устанавливает срок пребывания порожнего транспортного средства на территории Республики Казахстан, исходя из возможностей транспортного средства, намеченного маршрута, но не свыше предельного срока, определяемого из расчета две тысячи километров за один месяц.
39. Регистрация Удостоверений ввоза иностранного порожнего транспортного средства производится в журнале по установленной форме (Приложение 12).
8. Порядок применения и изготовления
средств идентификация
40. Идентификация товаров путем наложения пломб и печатей на грузовые отделения транспортных средств производится в соответствии статьей 476 Кодекса.
41. Печати и пломбы не налагают на грузовые отделения транспортных средств при доставке тяжеловесных и громоздких грузов, а также животных и иных товаров, к которым необходим доступ во время осуществления перевозки.
При доставке под контролем товаров, в том числе тяжеловесных и громоздких, в открытых транспортных средствах или в транспортных средствах, средства идентификации по решению должностного лица таможенного органа могут налагаться на отдельные грузовые места, либо в качестве средств идентификации могут использоваться описание товаров, чертежи, масштабные изображения, фотографии, иллюстрации.
Указанные документы заверяются должностным лицом таможенного органа отправления и прилагаются к документу контроля доставки товаров. Товаросопроводительные документы (в том числе счета-
фактуры или счета-проформы) являются средствами таможенной идентификации.
Сведения о наложенных или применимых средствах идентификации указываются в ДКД.
Пломбы применяются при перевозках товаров, находящихся под таможенным контролем. К пломбировочным устройствам и приспособлениям относятся:
1) контрольные свинцовые (либо их сплав) пломбы, которые служат для наложения на сумки и мешки, емкости с образцами и пробами, на таможенные затворы, почтовые посылки, на затворы технического оборудования, а также для опечатывания складов и служебных помещений;
2) пломбираторы с плашками, на которых имеется индивидуальный номер, при необходимости - логотип либо другие отличительные символы. Диаметр плашек должен быть равен 10 мм (Приложение 13).
42. Идентификационные знаки являются одним из средств идентификации товаров и документов в период их доставки под таможенным контролем.
43. Идентификационные знаки, используемые при доставке товаров, изготовляются на самоклеющейся основе из материала со светоотражающим покрытием (Приложение 13), представляют собой изображение эмблемы таможенных органов Республики Казахстан с надписями, образованных путем аббревиатуры от слов названия центрального таможенного органа Республики Казахстан, ПОД ТАМОЖЕННЫМ КОНТРОЛЕМ и наклеиваются таможенным органом отправления на грузовые места после идентификационного досмотра товаров.

38. Кеден органы бос көлiк құралының Қазақстан Республикасының аумағына келу мерзiмiн көлiк құралының мүмкiндiктерiн, белгiленген бағытты негiзге ала отырып белгiлейдi, бiрақ бiр айдың iшiнде екi мың километр есебiмен белгiленетiн шектi мерзiмнен аспайтын етiп белгiлейдi.
39. Шетелдiк бос автокөлiк құралының әкелу куәлiгiн тiркеу белгiленген нысан бойынша журналға (12-қосымша) тiркеу арқылы жүргiзiледi.
8. Бiрдейлендiру құралдарын қолданудың және
дайындаудың тәртiбi
40. Көлiк құралдарының жүк бөлiмшелерiне пломбалар мен мөрлер салу жолымен тауарларды бiрдейлендiру Кодекстiң  476-бабына сәйкес жүргiзiледi.
41. Ауыр салмақты және өте ауқымды жүктердi, сондай-ақ жануарларды және тасымалдауды жүргiзу кезiнде оларға кiру қажет етiлетiн өзге де тауарларды жеткiзу кезiнде көлiк құралдарының жүк бөлiмшелерiне мөрлер мен пломбалар салынбайды.
Тауарларды, оның iшiнде ауыр салмақты және өте ауқымды тауарларды бақылаумен ашық көлiк құралдарында немесе Көлiк құралдарын жабдықтау ережесiне сәйкес келмейтiн көлiк құралдарында жеткiзу кезiнде бiрдейлендiру құралдары кеден органы лауазымды адамының шешiмi бойынша жекелеген жүк орындарына салынуы мүмкiн, нe бiрдейлендiру құралдары ретiнде тауарлардың сипаттамасы, сызбалар, масштабтық бейнелер, фото суреттер, иллюстрациялар пайдаланылуы мүмкiн.
Көрсетiлген құжаттарды баратын кеден органының лауазымды адамы растайды және тауарлардың жеткiзiлуiн бақылау құжатына (ТЖҚ) қоса берiледi. Тауарға iлеспе құжаттар (оның iшiнде шот-фактуралар немесе шот-проформалар) кедендiк бiрдейлендiру құралдары болып табылады.
Салынған немесе қолданылған бiрдейлендiру құралдары мәлiметтер ТЖҚ көрсетiледi.
Пломбылар кедендiк бақылаудағы тауарларды тасымалдау кезiнде қолданылады. Пломбылау құрылғылары мен қондырғыларына:
1) сөмкелерге және қапшықтарға, үлгiлерi және сынамалары бар ыдыстарға, кедендiк бекiтпелерге, почта сәлемдемелерiне, техникалық жабдықтардың бекiтпелерiне салу үшiн, сондай-ақ қоймалар мен қызметтiк үй-жайларды сүргiлеу үшiн пайдаланылатын бақылаулық қорғасын (не оның қорытпасы) пломбалар;
2) жеке нөмiрi бар, қажет болған жағдайда - логотипi, не басқа да ерекшелейтiн белгiлерi бар бұранда кескiштi пломба салғыштар жатады. Бұранда кескiштiң диаметрi 10 мм тең болуы тиiс (13-қосымша).
42. Бiрдейлендiрушi белгiлер тауарлар мен құжаттарды оларды кедендiк бақылаумен жеткiзу кезегiндегi бiрдейлендiру құралдары болып табылады.
43. Тауарларды жеткiзу кезiнде пайдаланылатын бiрдейлендiру белгiлерi өздiгiнен жапсырылатын негiзде жарық шағылыстырушы қабаты бар материалдан дайындалады (13-қосымша), Қазақстан Республикасы орталық кеден органдарының атауы сөздерiнiң қысқартылуы жолымен құрастырылған, КЕДЕНДIК БАҚЫЛАУМЕН жазбалармен Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi эмблемасының бейнесi көрсетiледi және оны жөнелтушi кеден органы тауарларды бiрдейлендiру тексерiсiнен кейiн жүк орындарына жапсырады.

44. Идентификационные знаки, используемые для идентификации документов, представляют собой надпись "ПОД ТАМОЖЕННЫМ КОНТРОЛЕМ" и наклеиваются на свободное место на лицевой стороне или на оборотной стороне документов.
45. В качестве средств идентификации таможенными органами Республики Казахстан применяются печати и штампы, проставляемые в документах для таможенных целей.
46. В качестве средств идентификации таможенными органами могут быть приняты:
1) описание товара, осуществляемое в виде акта осмотра с указанием в нем отличительных признаков товара, таких как: модель, марка, размеры, материал из которого он изготовлен, наличие и характер маркировки или клеймения, цвет, технические характеристики и свойства, степень износа, наличие повреждений, комплектность и т.п.;
2) технические чертежи, составленные в трех проекциях, с указанием размеров и материала изготовления предмета или объекта;
3) цветные фотографии, исполненные в трех проекциях с масштабом, позволяющим различать основные видимые детали идентифицируемого объекта и их отличительные признаки;
4) копии масштабных изображений или иллюстраций, приведенных в технической документации, каталогах и других официальных печатных изданиях;
5) товаросопроводительные документы с описанием товаров, формуляры, ярлыки, этикетки, счета-фактуры, проформы, коносаменты, накладные, паспорта изделий и т.п.
47. Все вышеперечисленные средства идентификации применяются отдельно или в произвольном сочетании, при условии, что их использование позволяет однозначно определить соответствие им только представленного для идентификации товара.
48. Порядок изготовления средств идентификации производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере государственных закупок.
9. Особенности применения товаросопроводительных документов
в качестве документа контроля доставки товаров
Сноска. Правила дополнены главой 9 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
49. В качестве ДКД используются товаросопроводительные документы в случаях:
оснащения таможенного органа отправления в соответствии с требованиями пункта 50 настоящих Правил;
соответствия товаросопроводительных документов требованиям, установленным в пунктах 52 и 53 настоящих Правил или предварительного представления информации посредством веб-портала Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
50. Таможенные органы, принимающие в качестве ДКД товаросопроводительные документы, оснащаются программным обеспечением и оборудованием, обеспечивающим сканирование товаросопроводительных документов, автоматическое присвоение справочных номеров ДКД и передачу сканированных изображений в центр обработки документов.
Перечень таможенных органов, оснащенных программным обеспечением и оборудованием для использования товаросопроводительных документов в качестве ДКД, публикуется на веб-портале Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан и обновляется по мере оснащения таможенных органов.
Информация о возможности использования товаросопроводительных документах в качестве ДКД, размещается на информационном стенде таможенного органа отправления.

44. Құжаттарды бiрдейлендiру үшiн пайдаланылатын бiрдейлендiру белгiлерi "КЕДЕНДIК БАҚЫЛАУМЕН" жазбасы түрiнде болады және құжаттардың беттiк жағындағы немесе сырт жағындағы бос орынға жапсырылады.
45. Қазақстан Республикасының кеден органдары бiрдейлендiру құралы ретінде кеден мақсаттары үшiн құжаттарға қойылатын мөрлер мен мөртаңбаларды қолданады.
46. Кеден органдары бiрдейлендiру құралдары ретiнде:
1) тауардың: моделi, маркасы, мөлшерлерi, ол дайындаған материал, марклеудiң немесе белгiлеудiң болуы және сипаты, түрi, техникалық сипаттамасы мен қасиеттерi, тозу дәрежесi, ақауларының болуы, жиынтықтылығы және т.б. сияқты ерекшелiк белгiлерi көрсетiле отырып қарау актісі түрінде жүзеге асырылатын тауарлардың сипаттамасы;
2) заттың немесе объектiнiң мөлшерлерi мен материалы көрсетiле отырып үш проекцияда жасалған техникалық сызбалар;
3) бiрдейлендiретiн объектiнiң негiзгі көзге көрiнетiн деталдары мен олардың ерекшелiк белгілерiн айыруға мүмкiндiк беретiн масштабтағы үш проекцияда орындалған түрлi-түстi фото суреттер;
4) техникалық құжаттамаларда, каталогтарда және басқа да ресми баспа басылымдарында келтiрілген масштабтық бейнелердiң немесе иллюстрациялардың көшiрмелерi;
5) тауарлардың сипаттамасы бар тауарға ілеспе құжаттар, формулярлар, жапсырмалар, заттаңбалар, шот-фактуралар, проформалар, коносаменттер, жүк құжаттар, бұйымдардың паспорттары және т.б. қабылдануы мүмкін.
47. Жоғарыда санамаланған барлық бiрдейлендiру құралдары олардың пайдалануы бiрдейлендiру үшiн ұсынылған тауарларға сәйкестiгін айқындауға мүмкiндiк беруi шартымен жеке немесе еркiн қосылыста қолданылуы мүмкін.
48. Бiрдейлендіру құралдарын дайындау тәртiбi мемлекеттік сатып алу саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргiзiледi.
9. Тауарға ілеспе құжаттарды тауарлардың жеткізілуін бақылау құжаты ретінде қолдану ерекшеліктері
Ескерту. 9-бөліммен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.
49. ЖБҚ ретінде тауарға ілеспе құжаттар:
осы ереженің 50-тармағының талаптарына сәйкес жөнелтуші кеден органы жарақтандырылған;
осы ереженің 52 және 53-тармақтарында белгіленген талаптарға тауарға ілеспе құжаттардың сәйкестігі немесе Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің веб-порталы арқылы алдын ала ақпарат ұсыну жағдайында пайдаланылады.
50. ЖБҚ ретінде тауарға ілеспе құжаттарды қабылдайтын кеден органдары, бағдарламалық қамтамасыз етумен және тауарға ілеспе құжаттарды сканерлеуді, ЖБҚ анықтамалық нөмірін автоматты түрде беруді және құжаттарды өңдеу орталығына сканерленген бейнелерді жолдауды қамтамасыз ететін жабдықпен жарақтандырылады.
Тауарға ілеспе құжаттарды ЖБҚ ретінде пайдалану үшін бағдарламалық қамтамасыз етумен және жабдықпен жарақтандырылған кеден органдарының тізбесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің веб-порталында жарияланады және кеден органдарының жарақтандырылуына қарай жаңартылады.
Тауарға ілеспе құжаттарды ЖБҚ құжаты ретінде пайдалану мүмкіндігі туралы ақпарат жөнелтуші кеден органының ақпараттық стендінде орналастырылады.

51. Представляемая таможенному органу предварительная информация содержит сведения согласно Приложению 14 к настоящим Правилам.
В качестве подтверждения предоставления предварительной информации таможенному органу отправления, представителем перевозчика предъявляется код регистрации предварительной информации на веб-портале путем указания его в верхнем правом углу товаротранспортного документа или предъявлением штрих-кода регистрации, выданного веб-порталом.
52. Товаросопроводительные документы, принимаемые в качестве ДКД, должны содержать следующие сведения о (об):
отправителе, получателе товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) документами;
стране отправления, стране назначения товаров;
декларанте;
перевозчике;
транспортном средстве, на котором перевозятся товары;
наименовании, количестве, стоимости товаров в соответствии с коммерческими, транспортными (перевозочными) документами;
коде товаров в соответствии с Гармонизированной системой описания и кодирования товаров или Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности на уровне не менее первых шести знаков;
весе брутто товаров или объеме, а также количестве товаров в дополнительных единицах измерения (при наличии таких сведений) по каждому коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности или Гармонизированной системы описания и кодирования товаров;
количестве грузовых мест;
пункте назначения товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) документами;
документах, подтверждающих соблюдение ограничений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу, если такое перемещение допускается при наличии этих документов;
планируемой перегрузке товаров или грузовых операциях в пути.
53. Товаросопроводительные документы, принимаемые в качестве ДКД, составляются на государственном или русском языке. В иных случаях, лицом обладающим полномочиями в отношении перемещаемых товаров, обеспечивается перевод товаротранспортных и коммерческих документов на государственный или русский язык.
54. Товаросопроводительные документы, принимаемые в качестве ДКД, предъявляются таможенному органу отправления в одном экземпляре с составлением двух экземпляров описи подаваемых документов согласно Приложению 15 к настоящим Правилам.
Все листы товаросопроводительных документов, а также перевод документов в случае его наличия, пронумеровываются по порядку.
В описи документов заполняется обязательство перевозчика о доставке товара до таможенного органа назначения, Ф.И.О. и подпись представителя перевозчика. В случае перемещения товаров и транспортных средств, с применением электронной пломбы, на описи указывается обязательство перевозчика о доставке и передаче в таможенный орган назначения электронной пломбы в неизменном состоянии (с указанием номера электронной пломбы).

51. Кеден органына ұсынылатын алдын ала ақпарат осы Ереженің 14-қосымшасына сәйкес мәліметтерді қамтиды.
Жөнелтуші кеден органына алдын ала ақпарат ұсынуды растау ретінде тасымалдаушының өкілі оны тауаркөліктік құжаттың жоғарғы оң жақ бұрышында көрсету арқылы веб-порталда алдын ала ақпаратты тіркеу кодын немесе веб-портал берген тіркеу штрих-коды ұсынылады.
52. ЖБҚ ретінде қабылданатын тауарға ілеспе құжаттар:
көліктік (тасымалдау) құжаттарға сәйкес тауарды жөнелтуші, алушы;
тауарларды жөнелтуші ел, межелі елі;
декларант;
тасымалдаушы;
тауарлар тасымалданатын көлік құралы;
коммерциялық, көліктік (тасымалдау) құжаттарға сәйкес тауарлардың атауы, мөлшері, құны;
Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне немесе Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес кемінде алты мәнді деңгейіндегі тауарлар коды;
тауарлардың брутто салмағы немесе көлемі, сондай-ақ Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының немесе Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесінің әрбір коды бойынша (мұндай мәліметтер болған кезде) қосымша өлшем бірлігіндегі тауарлар мөлшері;
жүк орындарының саны;
көліктік (тасымалдау) құжаттарға сәйкес тауарлардың межелі пункті;
егер мұндай өткізуге осы құжаттар болған кезде жол берілсе, тауарлардың кедендік шекара арқылы өткізілуімен байланысты шектеулердің сақталуын растайтын құжаттар;
жоспарланған тауарларды қайта тиеу немесе жолдағы жүк операциялары туралы мәліметтерді қамтуға тиіс.
53. ЖБҚ ретінде қабылданатын тауарға ілеспе құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылады. Өзге жағдайларда, өткізілетін тауарларға қатысты өкілеттігі бар тұлға тауаркөліктік және коммерциялық құжаттарды мемлекеттік немесе орыс тіліне аударуды қамтамасыз етеді.
54. ЖБҚ ретінде қабылданатын тауарға ілеспе құжаттар осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес берілетін құжаттар тізімдемесінің екі данасы жасала отырып, жөнелтуші кеден органына бір данада көрсетіледі.
Тауарға ілеспе құжаттардың барлық парақтары, сондай-ақ ол болған жағдайда, құжаттардың аудармасы рет бойынша нөмірленеді.
Құжаттар тізімдемесінде тасымалдау өкілінің Т.А.Ә. және қолы, тасымалдаушының тауарды межелі кеден органына дейін жеткізу туралы міндеттемесі толтырылады. Тауарлар мен көлік құралдары электрондық пломбаны қолдана отырып өткізілген жағдайда тізімдемеде тасымалдаушының электрондық пломбаны (электрондық пломбаның нөмірін көрсете отырып) межелі кеден органына өзгермеген жай-күйінде жеткізу және тапсыру туралы міндеттемесі көрсетіледі.

55. Должностное лицо таможенного органа отправления заверяет каждый лист поданных товаросопроводительных документов личной номерной печатью и с помощью программного обеспечения присваивает порядковый номер ДКД.
Данный порядковый номер, заверенный личной номерной печатью, указывается на товаротранспортных и коммерческих документах, а также на описи документов.
В левом нижнем углу описи документов проставляется штамп, указанный на рисунке 1 Приложения 3 к настоящим Правилам. В правом нижнем углу описи документов указывается код таможенного органа назначения, номера пломб (в случае перемещения транспортного средства под печатями и пломбами), фамилия и инициалы должностного лица таможенного органа принявшего документы. Данные записи заверяются личной номерной печатью должностного лица таможенного органа принявшего документы.
56. После проведения с помощью программного обеспечения сканирования представленных товаросопроводительных документов, а также описи документов, должностным лицом таможенного органа отправления, представленные документы с одним экземпляром описи документов возвращаются представителю перевозчика для осуществления перемещения товаров под таможенным контролем в таможенный орган назначения.
Второй экземпляр описи документов остается в таможенном органе отправления для осуществления контроля за перемещением товаров и транспортных средств до таможенного органа назначения.
57. После прибытия товаров и транспортных средств, перевозимых по товаросопроводительным документам в качестве ДКД, перевозчик уведомляет об этом таможенный орган назначения путем предоставления товаров и документов на них. Должностное лицо таможенного органа назначения оформляет завершение доставки товаров путем проставления штампа, указанного на рисунке 2 Приложения 3 к настоящим Правилам, на описи документов, а также на товаротранспортных и коммерческих документах. Данный штамп заверяется личной номерной печатью и подписью должностного лица таможенного органа назначения.
Факт поступления товаров регистрируется должностным лицом таможенного органа назначения, в журнале поступления товаров по форме, приведенной в Приложении 9 к настоящим Правилам, после чего по оперативным каналам связи в таможенный орган отправления передает информацию об окончании перевозки товаров по процедуре ВТТ.
Заверенная копия описи и товаросопроводительные документы вручаются перевозчику, а оригинал описи документов остается на хранении в таможенном органе назначения.
10. Особенности применения книжек Международных дорожных
перевозок в качестве документа контроля доставки товаров

55. Жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы берілген тауарға ілеспе құжаттардың әрбір парағын жеке нөмірлік мөрімен куәландырады және бағдарламалық қамтамасыз етудің көмегімен ЖБҚ реттік нөмірін береді.
Жеке нөмірлік мөрмен куәландырылған осы реттік нөмір тауаркөліктік және коммерциялық құжаттарда, сондай-ақ құжаттардың тізімдемесінде көрсетіледі.
Құжаттар тізімдемесінің сол жақ төменгі бұрышында осы Бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес 1-суретте көрсетілген мөртаңба қойылады. Құжаттар тізімдемесінің оң жақ төменгі бұрышында межелі кеден органының коды, (көлік құралы мөрлермен және пломбалармен өткізілген жағдайда) пломба нөмірлері, құжаттарды қабылдаған кеден органы лауазымды тұлғасының тегі және инициалдары көрсетіледі. Осы жазулар құжаттарды қабылдаған кеден органы лауазымды тұлғасының жеке нөмірлік мөрімен куәландырылады.
56. Ұсынылған тауарға ілеспе құжаттарға, сондай-ақ құжаттар тізімдемесіне бағдарламалық қамтамасыз етудің көмегімен сканерлеу жүргізілгеннен кейін жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы құжаттар тізімдемесінің бір данасымен ұсынылған құжаттар тауарларды межелі кеден органына кедендік бақылаумен өткізуді жүзеге асыру үшін тасымалдаушының өкіліне қайтарылады.
Құжаттар тізімдемесінің екінші данасы тауарлар мен көлік құралдарын межелі кеден органына дейін өткізуге бақылауды жүзеге асыру үшін жөнелтуші кеден органында қалады.
57. ЖБҚ ретінде тауарға ілеспе құжаттар бойынша тасымалданған тауарлар мен көлік құралдары келгеннен кейін тасымалдаушы тауарлар мен оларға арналған құжаттарды ұсыну жолымен бұл туралы межелі кеден органын хабардар етеді. Межелі кеден органының лауазымды тұлғасы құжаттар тізімдемесінде, сондай-ақ тауаркөліктік және коммерциялық құжаттарға осы Бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес 2-суретте көрсетілген мөртаңбаны қою жолымен тауарлардың жеткізілуін аяқтауды ресімдейді. Осы мөртаңба межелі кеден органы лауазымды тұлғасының қолымен және жеке нөмірлік мөрімен куәландырылады.
Тауарлар түсу фактісін межелі кеден органының лауазымды тұлғасы осы Бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес келтірілген нысан бойынша тауарлардың түсуі журналында тіркейді, одан кейін ІКТ рәсімі бойынша тауарларды тасымалдаудың аяқталуы туралы ақпаратты жедел байланыс желілері бойынша жөнелтуші кеден органына жолдайды.
Тізімдеменің куәландырылған көшірмесі және тауарға ілеспе құжаттар тасымалдаушыға табыс етіледі, ал құжаттар тізімдемесінің түпнұсқасы межелі кеден органында сақталады.
10. Халықаралық жол тасымалы кітапшаларын Тауарлардың жеткізілуін бақылау құжаты ретінде қолдану ерекшеліктері

Сноска. Правила дополнены главой 10 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
58. В случае перемещения товаров и транспортных средств под таможенным контролем, в качестве ДКД используется книжка Международных дорожных перевозок в соответствии с Таможенной Конвенцией о международной перевозке грузов с применением книжки Международной дорожной перевозки 1975 года (далее - МДП).
59. При перемещении товаров и транспортных средств под таможенным контролем, в соответствии с Таможенной конвенцией о международной перевозке грузов с применением книжки МДП (далее - Конвенция МДП), в таможенный орган отправления представителем перевозчика должны быть представлены следующие документы:
заполненная и оформленная таможенными органами государств отправления и государств транзита книжка МДП;
свидетельство о допущении транспортного средства (в соответствии с Конвенцией МДП);
товаротранспортные и коммерческие документы.
60. Принимаемая в качестве ДКД Книжка МДП состоит из склеенных типографским способом обложки, "неотрывного желтого", "белого (№ 1)" и "зеленого (№ 2)" листов. Количество "белых (№ 1)" и "зеленых (№ 2)" листов должно составлять минимум по одному экземпляру соответственно. Порядок выдачи книжек МДП определен Конвенцией МДП.
61. Должностное лицо таможенного органа отправления проверяет правильность заполнения книжки МДП (2-15 граф обложки и "неотрывного желтого" листа), в соответствии с требованиями Конвенции МДП и производит оформление данной книжки путем заполнения отрывных листов и корешков книжки МДП, а также заверяет товаросопроводительные документы личной номерной печатью.
62. На отрывных листах книжки МДП должностным лицом таможенного органа отправления заполняются графа "Для служебного пользования" и графы с 16 по 23.
Графа "Для служебного пользования" - указывается стоимость товара и код валюты, заверяется подписью и личной номерной печатью. Графа заполняется на одном комплекте "белого (№ 1)" и "зеленого (№ 2)" листов книжки МДП.
Графа 16 "Наложенные пломбы" - указывается количество наложенных пломб и их номер. Графа заполняется на каждом отрывном листе книжки МДП.
Графа 17 "Дата, печать и подпись таможни места отправления" - указывается дата открытия книжки МДП в таможенном органе открытия книжки МДП, проставляется подпись и личная номерная печать должностного лица таможенного органа открытия книжки МДП. Графа заполняется на каждом отрывном листе книжки МДП.
Последующие графы заполняется на одном комплекте "белого (№ 1)" и "зеленого (№ 2)" листов книжки МДП.
Графа 18 "Таможня места отправления или промежуточная таможня при въезде" - указывается наименование таможенного органа отправления.
Графа 19 "Состояние пломб" - проставляется отметка в случае, если пломбы, наложенные на транспортное средство, не повреждены.
Графа 20 "Продолжительность транзитной перевозки" - указывается контрольная дата доставки транспортного средства в таможенный орган назначения.
Графа 21 "Зарегистрировано таможней" - указывается код таможенного органа отправления и регистрационный номер по журналу.
Графа 22 "Разное (установленный маршрут, таможня, где должен быть представлен груз)" - указывается наименование таможенного органа назначения.
Графа 23 "Дата, печать и подпись" - указывается дата оформления книжки МДП в таможенном органе отправления, проставляется подпись и личная номерная печать должностного лица таможенного органа отправления.

Ескерту. 10-бөліммен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.
58. Тауарлар мен көлік құралдарын кедендік бақылаумен өткізген жағдайда, 1975 жылғы Халықаралық жол тасымалы (бұдан әрi - XЖT) кiтапшаларын қолдану арқылы халықаралық жүк тасымалдау туралы кеден конвенциясына сәйкес ЖБҚ ретінде Халықаралық жол тасымалы кітапшасы пайдаланылады.
59. Тауарлар мен көлік құралдарын кедендік бақылаумен өткізу кезінде ХЖТ кітапшасын қолдана отырып, халықаралық жүк тасымалдау туралы кеден конвенциясына сәйкес тасымалдаушының өкілі жөнелтуші кеден органына мынадай құжаттарды:
жөнелтуші мемлекеттердің және транзит мемлекеттерінің кеден органдары толтырған және ресімдеген ХЖТ кітапшасын;
(ХЖТ конвенциясына сәйкес) көлік құралын жіберу беру туралы куәлікті;
тауаркөліктік және коммерциялық құжаттарды ұсынуға тиіс.
60. ЖБҚ ретінде қабылданатын ХЖТ кітапшасы басылым тәсілімен жапсырылған мұқабадан, «үзілмейтін сары», «ақ (№ 1)» және «жасыл (№ 2)» парақтардан тұрады. «ақ (№ 1)» және «жасыл (№ 2)» парақтардың саны тиісінше ең аз дегенде, бір дананы құрауға тиіс. ХЖТ кітапшаларын беру тәртібі ХЖТ конвенциясымен айқындалған.
61. Жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы ХЖТ конвенциясының талаптарына сәйкес ХЖТ кітапшасының дұрыс толтырылуын тексереді (мұқабаның 2-15 бағандары мен «үзілмейтін сары» парақ) және ХЖТ кітапшасының үзбелі парақтары мен түбіртегін толтыру жолымен осы кітапшаны ресімдеуді жүргізеді, сондай-ақ тауарға ілеспе құжаттарды жеке нөмірлік мөрімен куәландырады.
62. Жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы ХЖТ кітапшасының үзбелі парақтарында «Қызметтік пайдалану үшін» және 16-дан 23-ке дейінгі бағандарды толтырады.
«Қызметтік пайдалану үшін» бағаны – тауардың құны мен валюта коды көрсетіледі, қолмен және жеке нөмірлік мөрмен куәландырылады. Баған ХЖТ кітапшасының «(№ 1) ақ» және «(№ 2) жасыл» парақтарының бір жинағында толтырылады.
«Салынған пломбалар» 16-бағаны – салынған пломбалардың саны және олардың нөмірлері көрсетіледі. Баған ХЖТ кітапшасының әрбір үзбелі парағында толтырылады.
«Жөнелтуші орын кеденінің қолы мен мөрі, күні» 17-бағаны - ХЖТ кітапшасы ашылған кеден органында ХЖТ кітапшасының ашылған күні көрсетіледі, ХЖТ кітапшасы ашылған кеден органы лауазымды тұлғасының қолы мен жеке нөмірлік мөрі қойылады. Баған ХЖТ кітапшасының әрбір үзбелі парағында толтырылады.
Кейінгі бағандар ХЖТ кітапшасының «ақ (№ 1)» және «жасыл (№ 2)» парақтарының бір жинағында толтырылады.
«Кіру кезінде жөнелту орнының кедені немесе аралық кеден» 18-бағаны - жөнелтуші кеден органының атауы көрсетіледі.
«Пломбалардың жай-күйі» 19-бағаны - көлік құралына салынған пломбалар бүлінбеген жағдайда белгі қойылады.
«Транзиттік тасымалдаудың ұзақтығы» 20-бағаны - көлік құралын межелі кеден органына жеткізудің бақылау күні көрсетіледі.
«Кеденмен тіркелген» 21-бағаны - жөнелтуші кеден органының коды мен журнал бойынша тіркеу нөмірі көрсетіледі.
«Әр түрлі (белгіленген бағыт, жүк ұсынылуға тиіс кеден)» 22-бағаны - межелі кеден органының атауы көрсетіледі.
«Күні, мөрі мен қолы» 23-бағаны - жөнелтуші кеден органында ХЖТ кітапшасын ресімдеу күні көрсетіледі, жөнелтуші кеден органы лауазымды тұлғасының қолы мен жеке нөмірлік мөрі қойылады.

63. На "белом (№ 1)" корешке книжки МДП должностным лицом таможенного органа отправления заполняются графы с 1 по 6.
Графа 1 "Прибытие установлено таможней" - указывается наименование таможенного органа отправления, в котором осуществлялось заполнение "белого (№ 1)" отрывного листа.
Графа 2 "за №" - указывается регистрационный номер по журналу в таможенном органе отправления, который должен соответствовать номеру, указанному в графе 21 комплекта "белого (№ 1)" и "зеленого (№ 2)" листов книжки МДП.
Графа 3 "Наложенные пломбы" - указывается количество наложенных пломб и их номер.
Графа 4 "Состояние пломб" - проставляется отметка в случае, если пломбы, наложенные на транспортное средство, не повреждены.
Графа 5 "Разное (установленный маршрут, таможня, где должен быть представлен груз)" - указывается наименование таможенного органа назначения.
Графа 6 "Дата, печать и подпись" - указывается дата оформления книжки МДП в таможенном органе отправления, проставляется подпись и личная номерная печать должностного лица таможенного органа отправления.
64. На "зеленом (№ 1)" корешке книжки МДП должностным лицом таможенного органа отправления заполняются графа 1 "Прибытие установлено таможней", где указывается наименование таможенного органа назначения.
65. "Белый (№ 1)" заполненный лист книжки МДП остается в таможенном органе отправления для осуществления контроля за перемещением товаров и транспортных средств до таможенного органа назначения. Книжка МДП, свидетельство о допущении транспортного средства, товаротранспортные и коммерческие документы возвращаются представителю перевозчика для перемещения в таможенный орган назначения.
66. После прибытия товаров и транспортных средств, перевозимых по книжке МДП, перевозчик уведомляет об этом таможенный орган назначения путем предоставления товаров и документов на них. Должностное лицо таможенного органа назначения оформляет завершения доставки товаров путем заполнения "зеленого (№ 2)" отрывного листа книжки и "зеленого (№ 2)" корешка книжки МДП.
67. На отрывном "зеленом (№ 2)" листе книжки МДП должностным лицом таможенного органа назначения заполняются графы с 24 по 28.
Графа 24 "Промежуточная таможня при выезде или таможня места назначения" - указывается наименование таможенного органа назначения.
Графа 25 "Состояние пломб" - проставляется отметка в случае, если пломбы, наложенные на транспортное средство, не повреждены.
Графа 26 "Число грузовых мест, в отношении которых удостоверено прекращение операции МДП" - указывается число мест при разгрузке в таможенном органе назначения. Данная графа заполняется только в таможенном органе назначения, где производится полное или частичное закрытие процедуры перемещения товаров.
Графа 27 "Оговорки при оформлении" - данная графа заполняется при выявлении нарушений условий процедуры перемещения, согласно Конвенции МДП (повреждение пломб, нарушения сроков доставки, утрата товаров и т.д.). При заполнении данной графы проставляется латинская буква "R" и описывается выявленное нарушение процедуры перемещения по книжке МДП.
Графа 28 "Дата, печать и подпись" - указывается дата оформления книжки МДП в таможенном органе назначения, проставляется подпись и личная номерная печать должностного лица таможенного органа назначения.

63. ХЖТ кітапшасының «ақ (№ 1)» түбіртегінде жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы 1-ден 6-ға дейінгі бағандарды толтырылады.
«Келгені кеденмен белгіленген» 1-баған - «ақ (№ 1)» үзбелі парақтың толтырылуы жүзеге асырылған жөнелтуші кеден органының атауы көрсетіледі.
«№» 2 бағаны - ХЖТ кітапшасының «(№ 1) ақ» және «жасыл (№ 2)» парақтар жинағының 21-бағанында көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс жөнелтуші кеден органындағы журнал бойынша тіркеу нөмірі көрсетіледі.
«Салынған пломбалар» 3-бағаны - салынған пломбалар саны мен олардың нөмірлері көрсетіледі.
«Пломбалардың жай-күйі» 4-бағаны - көлік құралына салынған пломбалар бүлінбеген жағдайда белгі қойылады.
«Әр түрлі (белгіленген бағыт, жүк ұсынылуға тиіс кеден)» 5-бағаны - межелі кеден органының атауы көрсетіледі.
«Күні, мөрі мен қолы» 6-бағаны - жөнелтуші кеден органында ХЖТ кітапшасын ресімдеу күні көрсетіледі, жөнелтуші кеден органы лауазымды тұлғасының қолы мен жеке нөмірлік мөрі қойылады.
64. ХЖТ кітапшасының «жасыл (№ 1)» түбіртегінде жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы межелі кеден органының атауы көрсетілген «Келгені кеденмен белгіленген» 1-бағанын толтырады.
65. ХЖТ кітапшасының толтырылған «ақ (№ 1)» парағы тауарлар мен көлік құралдарын межелі кеден органына дейін өткізуге бақылауды жүзеге асыру үшін жөнелтуші кеден органында қалады. ХЖТ кітапшасы, көлік құралын жіберу туралы куәлік, тауаркөліктік және коммерциялық құжаттар межелі кеден органына өткізілуі үшін тасымалдаушының өкіліне қайтарылады.
66. ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалданатын тауарлар мен көлік құралдары келгеннен кейін тасымалдаушы тауарларды және оларға арналған құжаттарды ұсыну жолымен ол туралы межелі кеден органын хабардар етеді. Межелі кеден органының лауазымды тұлғасы ХЖТ кітапшасының «(№ 2) жасыл» үзбелі парағы мен «(№ 2) жасыл» түбіртегін толтыру жолымен тауарлардың жеткізілуін аяқтауды ресімдейді.
67. ХЖТ кітапшасының «(№ 2) жасыл» үзбелі парағында межелі кеден органының лауазымды тұлғасы 24-тен 28-ге дейінгі бағандарды толтырады.
«Шығу кезіндегі аралық кеден немесе межелі орын кедені» 24-бағаны - межелі кеден органының атауы көрсетіледі.
«Пломбалардың жай-күйі» 25-бағаны - көлік құралына салынған пломбалар бүлінбеген жағдайда белгі қойылады.
«Оларға қатысты ХЖТ операциясын тоқтату куәландырылған жүк орындарының саны» 26-баған - межелі кеден органында жүк түсіру кезіндегі орындар саны көрсетіледі. Осы баған тауарларды өткізу рәсімін толық немесе ішінара жабу жүргізілетін межелі кеден органында ғана толтырылады.
«Ресімдеу кезіндегі ескертулер» 27-бағаны - ХЖТ конвенциясына сәйкес (пломбылардың бүлінуі, жеткізу мерзімін бұзушылық, тауарларды жоғалту және т.б.) өткізу рәсімінің шарттарын бұзушылықтар анықталған кезде толтырылады. Осы бағанды толтыру кезде «R» латын әрпі қойылады және ХЖТ кітапшасы бойынша анықталған өткізу рәсімін бұзушылық сипатталады.
«Күні, мөрі мен қолы» 28-баған - жөнелтуші кеден органында ХЖТ кітапшасын ресімдеу күні көрсетіледі, жөнелтуші кеден органы лауазымды тұлғасының қолы мен жеке нөмірлік мөрі қойылады.

68. На "зеленом (№ 2)" корешке книжки МДП должностным лицом таможенного органа отправления заполняются графы с 2 по 6.
Графа 2 "Состояние пломб" - проставляется отметка в случае, если пломбы, наложенные на транспортное средство, не повреждены.
Графа 3 "Число грузовых мест, в отношении которых удостоверено прекращение операции МДП" - указывается число мест при разгрузке в таможенном органе назначения. Данная графа заполняется только в таможенном органе назначения, где производится полное или частичное закрытие процедуры перемещения товаров.
Графа 4 "Наложенные пломбы" - в случае наложения новых пломб, указывается количество наложенных пломб и их номер.
Графа 5. "Оговорки при оформлении" - данная графа заполняется при выявлении нарушений условий процедуры перемещения, согласно Конвенции МДП (повреждение пломб, нарушения сроков доставки, утрата товаров и т.д.). При заполнении данной графы проставляется латинская буква "R" и описывается выявленное нарушение процедуры перемещения по книжке МДП.
Графа 6 "Дата, печать и подпись" - указывается дата оформления книжки МДП в таможенном органе отправления, проставляется подпись и личная номерная печать должностного лица таможенного органа отправления.
69. "Зеленый (№ 2)" заполненный лист книжки МДП остается в таможенном органе назначения.
При завершении перевозки по книжке МДП на таможенной территории Республики Казахстан должностным лицом таможенного органа назначения заполняется Свидетельство о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем по форме согласно Приложению 16 к настоящим Правилам, проставляет штамп, указанный на рисунке 2 Приложение 3 к настоящим Правилам на товаротранспортных и коммерческих документах.
70. Книжка МДП, товаротранспортные и коммерческие документы, возвращаются представителю перевозчика.
Приложение 1
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Грузовая таможенная декларация
Примечание РЦПИ.
См.бумажный вариант
Приложение 2
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Журнал
регистрации документов контроля доставки
____________________________________________________________________
N !Дата!Номер !Спра- !Отпра-!Получа- !Перевоз-!Товар!Коли- !Вес
!    !бланка!вочный!витель!тель    !чик     !(наи-!чество!Брутто/
!    !ДКД   !Номер !/(наи-!(наиме- !(наиме- !мено-!мест  !нетто
!    !      !ДКД   !мено- !нование,!нование !вание!      !(тонн)
!    !      !      !вание,!адрес,  !и адрес)!и код!      !
!    !      !      !адрес)!железно-!        !по ТН!      !
!    !      !      !      !дорожная!        !ВЭД) !      !
!    !      !      !      !станция !        !     !      !
!    !      !      !      !назначе-!        !     !      !
!    !      !      !      !ния)    !        !     !      !
--------------------------------------------------------------------

68. ХЖТ кітапшасының «жасыл (№ 2)» түбіртегінде жөнелтуші кеден органының лауазымды тұлғасы 2-ден 6-ға дейінгі бағандарды толтырады.
«Пломбалардың жай-күйі» 2-бағаны - көлік құралына салынған пломбалар бүлінбеген жағдайда белгі қойылады.
«Оларға қатысты ХЖТ операциясын тоқтату куәландырылған жүк орындарының саны» 3-бағаны - межелі кеден органында жүк түсіру кезіндегі орындар саны көрсетіледі. Осы баған тауарларды өткізу рәсімін толық немесе ішінара жабу жүргізілетін межелі кеден органында ғана толтырылады.
«Салынған пломбалар» 4-бағаны - жаңа пломбалар салынған жағдайда, салынған пломбалардың саны мен олардың нөмірлері көрсетіледі.
«Ресімдеу кезіндегі ескертулер» 5-баған - ХЖТ конвенциясына сәйкес (пломбалардың бүлінуі, жеткізу мерзімін бұзушылықтар, тауарларды жоғалту және т.б.) өткізу рәсімдерінің шарттарын бұзушылықтар анықталған кезде толтырылады. Осы бағанды толтыру кезде «R» латын әрпі қойылады және ХЖТ кітапшасы бойынша анықталған өткізу рәсімін бұзушылық сипатталады.
«Күні, мөрі мен қолы» 6-баған - жөнелтуші кеден органында ХЖТ кітапшасын ресімдеу күні көрсетіледі, жөнелтуші кеден органы лауазымды тұлғасының қолы мен жеке нөмірлік мөрі қойылады.
69. ХЖТ кітапшасының толтырылған «(№ 2) жасыл» парағы межелі кеден органында қалады.
Қазақстан Республикасының кеден аумағында ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалдау аяқталған кезде межелі кеден органының лауазымды тұлғасы осы Ереженің 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың кеден бақылаумен жеткізілуін растау туралы куәлікті толтырады және тауаркөліктік және коммерциялық құжаттарда 2-суретте (3-Қосымша) көрсетілген мөртаңбаны қояды.
70. ХЖТ кітапшасы, тауаркөліктік және коммерциялық құжаттар тасымалдаушының өкіліне қайтарылады.
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
1-қосымша
РҚАО-ның ескертуі: 1-қосымшаны қағаз мәтіннен қараңыз.
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
2-Қосымша
Жеткізуді бақылау құжаттарын тіркеу
Журналы
____________________________________________________________________
N |дата| ЖБҚ  | ЖБҚ  |Жібе. | Алушы |Тасымал.|Тауар |Орын |Салмағы
|    | блан.| анық.|руші/ |(атауы,| даушы  |(атауы|саны |Брутто-
|    | кісі.| тама |атауы/|мекен- |(атауы, | және |     | нетто
|    | нің  |нөмірі|мекен-| жайы, | мекен- |СЭҚ ТН|     |(тонна)
|    |нөмірі|      |жайы  | алушы | жайы)  |бойын.|     |
|    |      |      |      | т/ж   |        | ша   |     |
|    |      |      |      |станса.|        |коды) |     |
|    |      |      |      |  сы)  |        |      |     |
--------------------------------------------------------------------

1 !  2 !   3  !   4  !   5  !    6   !   7    !  8  !   9  !  10
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________________________________________
Код   !Стоимость !Таможенный!N Транс-!Ф.И.О.    !Приме-
валюты!фактурная/!орган наз-!портного!должност- !чание
!статисти- !начения   !средства!ного лица,!
!ческая    !          !        !личная    !
!          !          !        !номерная  !
!          !          !        !печать    !
-------------------------------------------------------
11  !   12     !    13    !   14   !    15    !  16
-------------------------------------------------------
Приложение 3
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
___________________________________________________________________
! Комитет таможенного контроля
! Министерства финансов
! Республики Казахстан
!(наименование таможенного органа)
! товар под таможенным контролем
! в количестве _____________мест
! подлежит доставке в ____ до_______
! 20___ г. (ДКД) N _____
! Инспектор __________________
! "___"__________ 200__г.
--------------------------------------------------------------------                                   Рис. 1
--------------------------------------------------------------------
! Комитет таможенного контроля
! Министерства финансов
! Республики Казахстан
!(наименование таможенного органа)
!
!         Товар поступил
! Инспектор __________________
! "___"________200__г.
--------------------------------------------------------------------
Рис. 2
Приложение 4
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Журнал учета получателей
товаров таможенным органом назначения
____________________________________________________________________
N !Наименование,адрес,! Дата подачи !Дополнительные! Подпись
п/п!код по общему клас-! заявления   !документы и   ! должностного
!сификатору пред-   ! получателя о!сведения (дан-! лица
!приятий и организа-! постановке  !ные, получен- !
!ций, регистрацион- ! на учет     !ные при допол-!
!ный номер налого-  !             !нительной     !
!плательщика        !             !проверке)     !
--------------------------------------------------------------------
1 !        2          !      3      !      4       !      5
--------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Журнал
регистрации гарантийных обязательств
____________________________________________________________________
N!Наиме-!Регист-!Страна !Тамо-  !Наиме-!Срок!Номер до-!Отметка !Под-
!нова- !рацион-!отправ-!женный !нова- !дос-!кумента  !об ис-  !пись
!ние   !ный    !ления  !орган  !ние   !тав-!контроля !полнении!дол-
!полу- !номер  !       !отправ-!товара!ки  !доставки !(N гру- !жно-
!чателя!       !       !ления  !      !    !таможен- !зовой   !ст-
!      !       !       !       !      !    !ного ор- !таможен-!ного
!      !       !       !       !      !    !гана отп-!ной дек-!лица
!      !       !       !       !      !    !равления !ларации,!
!      !       !       !       !      !    !         !краткой !
!      !       !       !       !      !    !         !деклара-!
!      !       !       !       !      !    !         !ции)    !
--------------------------------------------------------------------

1 |  2 |   3  |   4  |   5  |    6  |   7    |  8   |   9  |  10
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
_________________________________________________
Валюта|Факту.|Баратын| Көлік |Инспектор.|Ескерту
коды |ралық | кеден |құралы.|дың аты-  |
| құны | органы| ның N |жөні, жеке|
|      |       |       | нөмірлік |
|      |       |       |   мөрі   |
--------------------------------------------------
11  | 12   |  13   |  14   |    15    |   16
--------------------------------------------------
Кедендік бақылау комитеті
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
3-Қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.___________________________________________________________________
| ҚР-ның Кедендік бақылау агенттігі
| (кеден органының атауы)
| _____________ орын мөлшеріндегі кеден
| бақылауындағы тауар 200__ жылғы
| ____ дейін _______ жеткізілуге жатады.
| (ЖБҚ) N _____
| Инспектор __________________
| 200__ж. "___"__________
--------------------------------------------------------------------                                  1-сурет
--------------------------------------------------------------------
| ҚР-ның Кедендік бақылау агенттігі
| (кеден органының атауы)
|
|     Тауар келіп түсті
|
| Инспектор __________________
| 200__ж. "___"________
--------------------------------------------------------------------
2-сурет
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
4-Қосымша
Баратын кеден органының тауарларды
алушыларды есепке алу журналы
____________________________________________________________________
N |Атауы, мекен-жайы, |  Алушының    |Қосымша құжаттар| Лауазымды
| кәсіпорынның және | есепке қою   | мен мәліметтер |  адамның
|   ұйымның жалпы   |туралы өтініші|(қосымша тексеру|    қолы
|  жіктеме бойынша  |берілген күн  |кезінде алынған |
|коды, салық төлеу. |              |  мәліметтер)   |
|шінің тіркеу нөмірі|              |                |
--------------------------------------------------------------------
____________________________________________________________________
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
5-Қосымша
Кепілді міндеттемелерді тіркеу журналы
____________________________________________________________________
N|Алушы.|Тірке.|Жібе.|Жөнел.|Тауар.|Жет.|Жөнелтуші|Орындалуы|Лауа.
| ның  |  лу  |руші | туші | дың  |кізу|  кеден  | туралы  |зымды
|атауы |нөмірі| ел  |кеден |атауы |мер.|органының| белгі   |адам.
|      |      |     |органы|      |зімі| жеткізі.|  (жүк   | ның
|      |      |     |      |      |    |  луін   |кедендік |қолы
|      |      |     |      |      |    | бақылау |деклара. |
|      |      |     |      |      |    |құжатының|  ция,   |
|      |      |     |      |      |    |  нөмірі | қысқаша |
|      |      |     |      |      |    |         |деклара. |
|      |      |     |      |      |    |         | ция N)  |
--------------------------------------------------------------------

1!   2  !   3   !   4   !   5   !   6  ! 7  !    8    !   9    ! 10
--------------------------------------------------------------------
Приложение 6
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Гарантийное обязательство
N 7777/000/11223/9999
/процедура ВТТ/
____________________________________________________________________
/полное наименование предприятия, номер телефона, факса, номер
____________________________________________________________________
счета в банке, наименование банка, адрес, N телефона(факса)
____________________________________________________________________
/(документ, удостоверяющий личность физического лица, адрес)/
настоящим обязуется до "___"__________200__г.
доставить в _________ ______________________________________________
/таможенный орган/
__________________________________________________________________
/наименование грузов/
перевозимые из ___________________________________________________
/таможенного органа/
по процедуре внутреннего таможенного транзита ____________________
__________________________________________________________________
/наименование и адрес перевозчика/
N документа контроля доставки и грузового документа _____________
__________________________________________________________________
/указывается таможенным органом/
__________________________________________________________________
/наименование склада временного хранения/
Предприятие обязуется при не использовании данного документа
сдать в таможенный орган назначения до истечения срока его действия.
Руководитель предприятия               _____________
(подпись)
Главный бухгалтер                      _____________
(подпись)
Печать предприятия
_________________________________________________________________
(Ф.И.О.,подпись и личная номерная печать сотрудника таможни,
регистрирующий документ)
Приложение 7
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Краткая декларация N 1111/22334/555555
Регистрация на СВХ (МВХ) N 111111/22334/555555
___________________________________________________________________
1. Отправитель товаров, страна   !   3. Перевозчик
отправления             !

1|   2  |   3  |  4  |   5  |   6  | 7  |    8    |    9    |  10
--------------------------------------------------------------------
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
6-Қосымша
N 7777/000/11223/9999
КЕПIЛДIК МIНДЕТТЕМЕ
(IКТ рәсiмi)
___________________________________________________________________
(кәсiпорынның толық атауы, МҰЖК коды, телефонның, факстiң нөмiрi,
___________________________________________________________________
банктегi шоттың нөмiрi, банктiң атауы, мекен-жайы, телефон
___________________________________________________________________
(факстiң нөмiрi)
жеке тұлғанының жеке басын куәландыратын құжат, мекен-жайы/
200__ жылғы "__" ________ дейiн
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
/кеден органынан/
___________________________________________________________________
iшкi кедендiк транзит рәсiмi бойынша тасымалданатын
___________________________________________________________________
/кеден органына/
___________________________________________________________________
/жүктердiң атауы/
жеткiзуге мiндеттенедi.
___________________________________________________________________
/тасымалдаушының атауы мен мекен-жайы/
жеткiзуді бақылау құжатының және жүк құжатының нөмiрi _____________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
/кеден органы көрсетедi/
___________________________________________________________________
/уақытша сақтау қоймасының атауы/
Осы құжатты қолданбаған жағдайда кәсіпорын оны қолданылу
мерзiмi аяқталғанға дейiн _________ ТЖББ-не тапсыруға мiндеттеледi.
кеден органының атауы.
Кәсiпорын басшысы                      _____________
(қолы)
Бас бухгалтер                          _____________
(қолы)
Кәсiпорынның мөрi
___________________________________________________________________
(Құжатты тiркейтiн кеден қызметкерiнiң аты-жөнi, қолы және жеке
нөмiрлiк мөрi)
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
7-Қосымша
УСҚ (УСО) N _______ тіркелген
N ______ қысқаша декларация
___________________________________________________________________
1. Тауарларды жіберуші,      |   3. Тасымалдаушы
жіберуші ел           |
___________________________________________________________________

2. Получатель товаров, страна    ! 4. Сведения о транспортном
назначения              !       средстве
-------------------------------------------------------------------
5. Наименование, 6. Наименование/  7. Коли- 8. Вес  9. Количество
номера        код по ТН ВЭД     чество   (кг)    и номера
транспортных        товара         мест             пломб и
документов                                         иных средств
идентифика-
ции
--------------------------------------------------------------------
10. Фактурная    11. Код валюты    12. Предшествующий документ
стоимость
--------------------------------------------------------------------
13  Дополнительные сведения
--------------------------------------------------------------------
14. Место временного хранения      15. Срок временного хранения
--------------------------------------------------------------------
16. Наименование таможенного       17. Решение таможенного органа
органа
--------------------------------------------------------------------
Ф.И.О. представителя перевозчика
________________________________
(при отсутствии специально уполномоченного лица - лицо,
управляющее транспортным средством)
________________               дата
(подпись)
Приложение 8
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Журнал регистрации кратких деклараций
____________________________________________________________________
N !Номер !Номер!Полу-!Наиме-!Пере- !Транс-  !Коли- !Вес!Факт-!Код
!регис-!пред-!чате-!нова- !возчик!портное !чество!кг !урная!валю-
!трации!шест-!ль   !ние   !      !средство!      !   !стои-!ты
!на СВХ!вую- !     !товара!      !        !      !   !мость!
!(МВХ) !щего !     !      !      !        !      !   !     !
!      !доку-!     !      !      !        !      !   !     !
!      !мента!     !      !      !        !      !   !     !
!      !(ДКД)!     !      !      !        !      !   !     !
--------------------------------------------------------------------
1 !   2  !  3  !  4  !  5   !  6   !   7    !  8   ! 9 !  10 !  11
-------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_________________________________
Место  !Срок   !Прод-!Номер
времен-!времен-!ление!ГТД
ного   !ного   !срока!(ДКД),
хране- !хране- !     !разре-
ния    !ния    !     !шающий
!       !     !выпуск
!       !     !со
!       !     !склада
---------------------------------
12   !   13  !  14 !   15
---------------------------------
*Порядковый номер краткой декларации является ее регистрационным номером
Приложение 9
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Журнал
регистрации поступления товаров
____________________________________________________________________
N !Дата   !Справоч-!N краткой!Отправи-!Получа-!Товар  !Вес  !Коли-
!поступ-!ный     !деклара- !тель    !тель   !(наиме-!брут-!чест-
!ления  !номер   !ции, гру-!(наиме- !(наиме-!нование!то   !во
!       !ДКД     !зовой    !нование,!нован- !и код  !     !мест
!       !        !таможен- !адрес)  !ие,    !по ТН  !     !
!       !        !ной дек- !        !адрес) !ВЭД)   !     !
!       !        !ларации  !        !       !       !     !
--------------------------------------------------------------------
1 !   2   !    3   !    4    !    5   !   6   !   7   !  8  !  9
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_________________________________________________
Код    !Стоимость !Номер   !Ф.И.О.   !Приме-
валюты !фактурная/!транс-  !должность!чание
!статисти- !портного!лица та- !
!ческая    !средства!моженного!
!          !        !органа   !
-------------------------------------------------
10  !   11     !   12   !   13    !   14
-------------------------------------------------
Приложение 10
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Свидетельство
о подтверждении доставки товаров под таможенным контролем
от"___"__________200__года N ___
_______________________________________________________________
таможенный орган назначения
удостоверяет, что перевозка товаров под таможенным контролем по
ДКД (книжке МДП) N ___________________, с представлением _____
_______________________________________________________________
указать документ, подтверждающий обеспечение уплаты таможенных
платежей __________________________ от _______ N _____________,
и налогов зарегистрированного
________________________________________________________________
указать таможенный орган, зарегистрировавший
________________________________________________________________
завершена.
упомянутый документ    "___"_______200__г.
Место печати
______________________________________________________________
Ф.И.О., подпись и личная номерная печать должностного лица,
выдавшего Свидетельство
Приложение 11
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Удостоверение
ввоза порожнего иностранного
автотранспортного средства
__________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
удостоверяет, что транспортное средство
марка, модель _________категория транспортного средства
(С, прицеп) ______________________________________________________
год выпуска ______________________________________________________
двигатель N ______________________________________________________
шасси N __________________________________________________________
кузов N __________________________________________________________
регистрационный знак _____________________________________________
срок эксплуатации ________(лет) и пробег _________ (км)
объем двигателя _________________куб. см
ввезено на таможенную территорию Республики Казахстан.
Сведения о владельце _____________________________________________
(указать Ф.И.О. владельца транспортного
средства либо его представителя,
_________________________________________________________________
адрес места жительства)
Отметки таможенного органа ______________________________________
(указывается срок временного
ввоза, а также ограничение на право отчуждения, передачи в
пользование и владение другим лицам без разрешения таможенного
органа)
Место выезда с территории Республики Казахстан _________________
Нарушение установленных сроков пребывания транспортных средств
на территории Республики Казахстан влечет ответственность в
соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
"___"_________20__г.          _________________________________
М.П.                  (подпись и оттиск личной номерной
печати должностного лица
таможенного органа)
Удостоверение получил       ____________________________
(подпись владельца транспортного
средства либо его представителя)
Приложение 12
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Журнал
регистрации ввоза порожних иностранных
автотранспортных средств
____________________________________________________________________
N!Дата!Таможен-!N бланка !Марка,!Регист- !Владе-!Ф.И.О.  !Страна
!    !ный     !удостове-!модель!рацион- !лец   !водителя!принад-
!    !орган   !рения    !      !ный     !транс-!транс-  !лежности
!    !назначе-!ввоза    !      !номер   !порт- !портного!транспорт-
!    !ния     !иностран-!      !транс-  !ного  !средства!ного
!    !        !ных      !      !портного!сред- !        !средства
!    !        !порожних !      !средства!ства  !        !
!    !        !транспор-!      !        !      !        !
!    !        !тных     !      !        !      !        !
!    !        !средств  !      !        !      !        !
--------------------------------------------------------------------
1!  2 !    3   !    4    !   5  !    6   !   7  !    8   !    9
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
__________________
Срок !Ф.И.О.
пребы-!должность
вания !лица
!таможенного
------------------

2. Тауарларды алушы,         |   4. Көлік құралы туралы
алушы ел                  |       мәліметтер
___________________________________________________________________
5. Көлік      |6. Атауы/     |7. Орын|8. Салмағы |9. Пломба және
құжаттарының  |тауардың ТМД- |       |   (кг.)   |өзге сәйкестен.
нөмір атаулары|ның СЭҚ ТН    |       |           |діру құралдары.
|бойынша коды  |       |           |ның саны мен
|              |       |           |нөмірлері
___________________________________________________________________
10. Фактуралық|11. Валютаның |12. Алдыңғы құжат
құны      |    коды      |
___________________________________________________________________
13. Қосымша мәліметтер
___________________________________________________________________
14. Уақытша сақтау орындары  |15. Уақытша сақтау мерзімдері
___________________________________________________________________
16. Кеден органының атауы    |17. Кеден органының шешімі
___________________________________________________________________
Тасымалдаушы өкілінің аты-жөні
_______________________________________
арнайы өкілетті адам болмаса - көлікті басқаратын адам
______________________         айы, күні, жылы
(қолы)
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
8-Қосымша
Қысқаша декларацияларды тіркеу журналы
____________________________________________________________________
N | УСҚ  |Алдың.|Алушы|Тауар.|Тасы.| Көлік|Саны|Салма.|Факту.|Валю.
|(УСО) |  ғы  |     | дың  |мал. |құралы|    | ғы   |ралық |таның
|тіркеу|құжат.|     |атауы |даушы|      |    | (кг) | құны |коды
|нөмірі| тың  |     |      |     |      |    |      |      |
|      |нөмірі|     |      |     |      |    |      |      |
|      |(ЖБҚ) |     |      |     |      |    |      |      |
--------------------------------------------------------------------
1 |   2  |  3   |  4  |  5   |  6  |   7  |  8 |   9  |  10  |  11
-------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
_________________________________
Уақытша|Уақытша|Мерзім.|Қоймадан
сақтау |сақтау |  ін   |шығаруға
орыны  |мерзімі|ұзарту |рұқсат
|       |       |берілген
|       |       |  ЖКД
|       |       | (ЖБҚ)
|       |       | нөмірі
---------------------------------
12  |   13  |   14  |   15
---------------------------------
* Қысқаша декларацияның реттік нөмірі оның тіркелу нөмірі болып табылады
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
9-Қосымша
Тауарлардың түсуін тіркеу
ЖУРНАЛЫ ____________________________________________________________________
N |Түскен| ЖБҚ |Қысқаша |Жөнел.|Алушы  |Тауар, |Салмағы|Орын|Валюта
| күні |анық.|деклара.| туші |(атауы |(атауы |брутто |саны|коды
|      |тама |ция, жүк|(атауы|мекен- |СЭҚ ТН |       |    |
|      |  N  |кедендік|мекен-|жайы)  |бойынша|       |    |
|      |     |деклара.|жайы) |       | коды) |       |    |
|      |     |ция N   |      |       |       |       |    |
--------------------------------------------------------------------
1 |   2  |  3  |   4    |   5  |   6   |   7   |   8   |  9 |  10
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
_______________________________________
Фактура.| Көлік |Кеден органы|Ескерту
лық/ста.|құралы.| лауазымды  |
тистика.| ның   | адамының   |
құны   |нөмірі |   Т.А.Ә.   |
----------------------------------------
11   |   12  |     13     |   14
----------------------------------------
----------------------------------------
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
10-Қосымша
Тауардың кедендік бақылаумен
жеткізілгендігін растау туралы
200_ жылғы "___"__________ N ___ куәлік
___________________________________________________________________
(баратын кеден органы)
ЖБҚ бойынша (ХЖТ кiтапшасы) N _________________________ тауарларды
кедендiк бақылаумен жеткiзу, _____________________________________
ұсынылып, ________________________________________________________
Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуi қамтамасыз етiлетiнiн
растайтын құжат көрсету ____________ жылғы N ___________,
__________________________________________________ көрсету аяқталды.
аталған құжатты тiркеген кеден органы
200_ ж. "___" ___________
Мөр орны
___________________________________________________________________
Куәлiктi берген лауазымды адамның аты-жөнi, қолы және ЖНМ
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
11-Қосымша
Шетелдiк бос автокөлiк құралдарын әкелу
КУӘЛIГI
___________________________________________________________________
(кеден органының атауы)
көлiк құралы
марка, моделi, __________________ категория КҚ (С, прицеп) ________
шығарылған жылы
қозғалтқышының N __________________________________________________
шассиiнiң N _______________________________________________________
кузовының N _______________________________________________________
пайдаланылу мерзiмi _______ жыл, және жүрген жолы ________ (км)
қозғалтқыш көлемi ________ куб.см
Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнгенiн растау.
Иесi туралы мәлiметтер ____________________________________________
(көлiк құралы иесiнiң немесе оның өкiлiнiң
___________________________________________________________________
аты-жөнiн, мекен-жайын көрсету)
Кеден органының белгiсi ___________________________________________
Кеден органының рұқсатынсыз уақытша әкелу
мерзiмi, сонымен қатар
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
иелiктен шығару, өзге адамдарға пайдалану және иелену құқығын
шектеу көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы аумағынан шығып баратын орын ______________
___________________________________________________________________
Көлiк құралдарының Қазақстан Республикасы аумағында болуының
бекiтiлген мерзiмiн бұзу Қазақстан Республикасының кеден заңдарына
сәйкес жауапкершiлiкке тартылуына әкеледi.
200__ жылғы "___" ____________           __________________________
(кеден органы лауазымды
адамының қолы және ЖHM)
Кәулiктi алған
___________________________________________________________________
(көлік құралы иесiнiң немесе оның өкiлiнің қолы)
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
12-Қосымша
Шетелдік бос көлік құралдарының әкелінуін тіркеу
ЖУРНАЛЫ
____________________________________________________________________
N|Күні|Баратын| Шетелдік |Марка.| Көлік |Көлік | Көлік | Көлік
|    | кеден |бос көлік | сы,  |құралы.| құра.| құра. |құралының
|    |органы |құралдарын|модель|  ның  |лының |  лын  | шыққан
|    |       |  әкелу   |      | тіркеу| иесі | жүргі.|  елі
|    |       | куәлігі  |      | нөмірі|      |  зуші.|
|    |       |бланкісі. |      |       |      |  нің  |
|    |       | нің N    |      |       |      | Т.Ә.А.|
--------------------------------------------------------------------
1 |  2 |    3  |    4     |   5  |   6   |   7  |    8  |    9
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
__________________
Келу  | Кеден
мерзімі|органы
|лауазымды
|адамының
| Т.Ә.А.
------------------

10  !    11
------------------
Приложение 13
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Образцы
идентификационных знаков, используемых при доставке
товаров  (размеры указаны в мм)
1. Пломбираторы с плашками, применяемые при перевозке товаров  под таможенным контролем:
Рис.1                               Рис.2
Примечание РЦПИ.
См. бумажный вариант
2. Используются для идентификации документов путем наклеивания на свободное место на лицевой стороне или на оборотную сторону сопроводительного документа:
Рис.
Примечание РЦПИ.
См. бумажный вариант
3. Используются для идентификации товаров путем наклеивания на грузовые места:
Рис.
Примечание РЦПИ.
См. бумажный вариант
Приложение 14
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
Перечень
сведений при предоставлении предварительной информации
Сноска. Правила дополнены приложением 14 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 22.02.2010 № 74.
Сведения о (об):
отправителе, получателе товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) документами;
стране отправления, стране назначения товаров;
декларанте;
перевозчике;
транспортном средстве, на котором перевозятся товары;
наименовании, количестве, стоимости товаров в соответствии с коммерческими, транспортными (перевозочными) документами;
коде товаров в соответствии с Гармонизированной системой описания и кодирования товаров или Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности на уровне не менее первых шести знаков;
весе брутто товаров или объеме, а также количестве товаров в дополнительных единицах измерения (при наличии таких сведений) по каждому коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности или Гармонизированной системы описания и кодирования товаров;
количестве грузовых мест;
пункте назначения товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) документами;
документах, подтверждающих соблюдение ограничений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу, если такое перемещение допускается при наличии этих документов;
товаросопроводительных документах;
планируемой перегрузке товаров или грузовых операциях в пути.
Приложение 15
к Правилам оформления,
формирования и использования
контроля доставки товаров
ОПИСЬ
товаросопроводительных документов по товарам, перемещаемым по
процедуре внутренне таможенный транзит (ВТТ)
ДКД № __________________________________

10   |   11
------------------
Кедендік бақылау агенттігі
Төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
13-Қосымша
Тауарларды жеткізу кезінде қолданылатын
сәйкестендіргіш белгілердің
ҮЛГІЛЕРІ
(өлшемдер мм-де көрсетілген)
1. Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау кезінде плашкасы бар пломбалар салынады:
1-сурет                   2-сурет
РҚАО-ның ескертуі: Суретті қағаз мәтіннен қараңыз.
2. Құжаттарды сәйкестендіру үшін ілеспе құжаттың бірінші немесе келесі бетіне бос орынға жапсыру арқылы қолданылады:
РҚАО-ның ескертуі: Қағаз мәтінді қараңыз.
3. Тауарларды сәйкестендіру үшін жүк орындарына жапсыру арқылы қолданылады.
РҚАО-ның ескертуі: Қағаз мәтінді қараңыз.
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
14-қосымша
Ескерту. 14-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.02.22 N 74 бұйрығымен.
Алдын ала ақпарат ұсыну кезіндегі мәліметтердің тізбесі
Көліктік (тасымалдау) құжаттарға сәйкес тауарды жөнелтуші, алушы;
тауарларды жөнелтуші ел, межелі елі;
декларант;
тасымалдаушы;
тауарлар тасымалданатын көлік құралы;
коммерциялық, көліктік тасымалдау құжаттарға сәйкес тауарлардың атауы, мөлшері, құны;
тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне немесе Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес кемінде алты мәнді деңгейіндегі тауарлар коды;
тауарлардың брутто салмағы немесе көлемі, сондай-ақ Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының немесе Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесінің әрбір коды бойынша (мұндай мәліметтер болған кезде) қосымша өлшем бірлігіндегі тауарлар мөлшері;
жүк орындарының саны;
көліктік (тасымалдау) құжаттарға сәйкес тауарлардың межелі пункті;
егер мұндай өткізуге осы құжаттар болған кезде жол берілсе, тауарлардың кедендік шекара арқылы өткізілуімен байланысты шектеулердің сақталуын растайтын құжаттар;
тауарға ілеспе құжаттар;
жоспарланған тауарларды қайта тиеу немесе жолдағы жүк операциялары туралы мәліметтер.
Тауарлар мен көлік құралдарының
жеткізілуін бақылау ережесіне
15-қосымша

1. Настоящие Правила заполнения и представления документа, подтверждающего обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 77 Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяют порядок применения, представления документа, подтверждающего обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов (далее - ДПО) при доставке товаров и транспортных средств, находящихся под таможенным контролем.
2. Товары и транспортные средства, находящиеся под таможенным контролем, могут перемещаться по таможенной территории Республики Казахстан в соответствии с процедурой внутреннего таможенного транзита с использованием ДПО.
3. ДПО оформляется на одну партию перемещения товаров и транспортных средств, находящихся под таможенным контролем.
2. Порядок регистрации и заполнения ДПО
4. Регистрация ДПО таможенным органом допускается только после внесения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов в порядке, установленном таможенным законодательством Республики Казахстан.
5. ДПО выдается на основании заявления плательщика. В заявлении указывается цель внесения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов.
6. В случае если участник внешней экономической деятельности (далее - участник ВЭД) является резидентом Республики Казахстан, к заявлению прикладывается копия учетной карточки участника ВЭД.
7. Плательщиком оформляется ДПО в установленной форме (Приложение 1) в двух экземплярах и заверяется подписями руководителя, бухгалтера и печатью предприятия.
8. После проверки, действительности внесения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов, сотрудники отделов таможенных платежей и контроля доставки товаров заверяют правильность сведений указанных плательщиком данных личной номерной печатью и подписью.
9. ДПО подписывает начальник таможенного органа или лицо его замещающее. Подпись заверяется гербовой печатью таможенного органа, выдавшего ДПО.
10. Сотрудник таможенного органа регистрирует ДПО в отдельном журнале по установленной форме (Приложение 2).
11. ДПО присваивается регистрационный номер, формируемый по следующей схеме:
11111/22334/55555, где
11111 - код таможенного органа, зарегистрировавшего ДПО,
22 и 33 - соответственно день и месяц регистрации,
4 - последняя цифра текущего года,
55555 - порядковый номер ДПО по журналу регистрации.
12. Первый экземпляр ДПО выдается участнику ВЭД для осуществления перемещения товаров, находящихся под таможенным контролем по территории Республики Казахстан, второй экземпляр хранится в таможенном органе выдавшего ДПО.

1. Осы Кеден төлемдерi мен салықтарының төленуiнiң қамтамасыз етiлгендiгiн растайтын құжатты толтыру мен ұсынудың ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң (бұдан әрi - Кодекс)  77-бабына сәйкес әзiрлендi және кеден төлемдерi мен салықтарының төленуiнiң қамтамасыз етiлгендiгiн растайтын құжатты (бұдан әрi - ҚРҚ) қолданудың, ұсынудың тәртiбiн айқындайды.
2. Кедендiк бақылаумен орналастырылған тауарлар мен көлiк құралдары ҚРҚ пайдалана отырып iшкi кедендiк транзит рәсiмдерiмен Қазақстан Республикасының кеден аумағы бойынша өткiзiлуi мүмкiн.
3. ҚРҚ кедендiк бақылаумен орналастырылған, өткiзiлетiн тауарлар мен көлiк құралдарының бiр партиясына ресiмделедi.
2. ҚРҚ тiркеудiң және толтырудың тәртiбi
4. ҚРҚ тiркеуге кеден органы тек Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгiленген тәртiппен кеден төлемдерi мен салықтарының төленуi қамтамасыз етiлгеннен кейiн ғана рұқсат етiледi.
5. ҚРҚ төлеушi өтiнiшiнiң негiзiнде берiледi. Өтiнiште кеден төлемдерi мен салықтарын төлеудi қамтамасыз етудi енгiзудiң мақсаты көрсетiледi.
6. Егер, сыртқы экономикалық қызметке қатысушы (бұдан әрi - СЭҚ) Қазақстан Республикасының резидентi болып табылса, өтiнiшке сыртқы экономикалық қызметке қатысушының есеп кәртiшкесiнiң көшiрмесi қоса тiгiледi.
7. Төлеушi кәсiпорын басшысының, бухгалтерiнiң қолымен және мөрiмен расталған ҚРҚ-ны белгiленген нысанда (1-қосымша) екi данада ресiмдейдi.
8. Кеден төлемдерi мен салықтарын төлеудi қамтамасыз етудiң шын мәнiнде енгiзiлгендiгiн тексергеннен кейiн, кеден төлемi және тауардың жеткiзiлуiн бақылау бөлiмiнiң қызметкерi төлеушi көрсеткен деректер мәлiметтерiнiң дұрыстығын жеке нөмiрлi мөрiмен және қолымен растайды.
9. ҚРҚ-ға кеден органының бастығы немесе оны ауыстырушы адам қол қояды. Берiлген ҚРҚ-ы кеден органының елтаңбалық мөрiмен расталады.
10. Кеден органының қызметкерi белгiленген нысан бойынша (2-қосымша) жеке журналда тiркейдi.
11. ҚРҚ-ға тiркеу нөмiрi мынадай сызба бойынша жасалатын тiркеу нөмiрi берiледi:
11111/22334/55555, мұнда:
11111 - ҚРҚ-ны тiркеген кеден органдарының коды,
22 және 33 - тиiсiнше тiркелген күнi мен айы,
4 - ағымдағы жылдың соңғы саны,
55555 - тiркеу журналы бойынша ҚРҚ-ның реттiк нөмiрi.
12. ҚPҚ-ның бiрiншi данасы CЭҚ қатысушыға кедендiк бақылаумен орналастырылған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткiзудi жүзеге асыру үшiн берiледi, екiншi данасы ҚРҚ-ны берген кеден органында сақталады.

3. Порядок применения ДПО
13. В таможенном органе отправления предъявляется первый  экземпляр ДПО.
14. В соответствующих графах оборотной стороны ДПО сотрудником таможенного органа отправления проставляется отметка об открытии процедуры внутреннего таможенного транзита.
15. ДПО возвращается участнику ВЭД, а копия (обоих сторон) ДПО хранится в таможенном органе отправления вместе с первым экземпляром документа контроля доставки.
16. Для возврата обеспечения или проведения зачета по таможенным платежам и налогам, плательщик должен обратиться в таможенный орган, в котором был зарегистрирован документ, с заявлением.
17. К заявлению прикладывается оригинал ДПО.  <*>
Сноска. В пункт 17 внесены изменения - приказом Вице-министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 29 сентября 2005 года N  386 .
18. Сотрудник таможенного органа проверяет сведения об использовании обеспечения, отраженные в ДПО. В соответствующей графе оборотной стороны ДПО вносится заключение об использовании документа. Данная запись является основанием для возврата обеспечения или проведения зачета по таможенным платежам и налогам.
Приложение 1
к Правилам применения документа,
подтверждающего обеспечение уплаты
таможенных платежей и налогов,
утвержденными приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 12 мая 2003 года N 197
Начальник ТУ (таможни)______________
Фамилия, имя отчество
_________________
Место печати
Документ, подтверждающий обеспечение
уплаты таможенных платежей и налогов N 11111/22334/55555
1. Сведения об участнике внешнеэкономической деятельности
(наименование и реквизиты):___________________________________
2. Регистрационный номер налогоплательщика_______________________
3. Контракт (при наличии): ______________________________________
4. Получатель ___________________________________________________
5. Перевозчик____________________________________________________
6. Общая фактурная стоимость товара (в валюте
контракта):___________________________________________________
7. Валют контракта:______________________________________________
8. Описание товаров и предварительное исчисление таможенных
платежей и налогов:
___________________________________________________________________
N  !Наимено-!код по      !Фактур-! вес !вид    !Ставка! Сумма
п/п!вание   !товарной    !ная    !     !платежа!      !
!товара  !номенклатуре!стоимо-!     !       !      !
!        !внешней эко-!сть    !     !       !      !
!        !номической  !(тенге)!     !       !      !
!        !деятельности!       !     !       !      !
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Итого:

3. ҚPҚ-ны қабылдаудың тәртiбi
13. Жөнелту кеден органында ҚРҚ-ның бiрiншi данасы ұсынылады.
14. ҚРҚ-ның келесi жағындағы бағандарға сәйкес жөнелту кеден органының қызметкерi iшкi кеден транзитi рәсiмiнiң ашықтығы туралы белгiнi қояды.
15. ҚРҚ-ы СЭҚ қатысушыға қайтарылады ал ҚРҚ-ның көшiрмесi (екi жағының да) жөнелту кеден органында жеткiзулi бақылау құжатының бiрiншi данасымен бірге сақталады.
16. Кеден төлемдерi мен салықтарын қамтамасыз етудi қайтару үшiн немесе есепке жатқызуды жүргiзу үшiн, төлеушi өтiнiшпен бiрге құжаттар тiркелген кеден органына жүгінуi тиіс.
17. Өтiнiшке ҚРҚ-ның түпнұсқасы қоса берiледi.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 386   бұйрығымен   (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз) .
18. Кеден органының қызметкерi ҚРҚ-да көрсетiлген қамтамасыз етудi пайдалану туралы мәлiметтердi тексередi. ҚРҚ-ның келесi жағындағы тиiстi бағанға құжаттың пайдаланылуы туралы қорытынды енгiзiледi. Осы жазба кеден төлемдерi мен салықтары бойынша қамтамасыз етудi қайтару немесе есепке жатқызуды жүргiзу үшiн негiз болып табылады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Кеден төлемдері мен
салықтарының төленуінің
қамтамасыз етілгендігін
растайтын құжатты толтыру
мен ұсыну ережесіне
1-қосымша
Кеден төлемдерi мен салықтарының төлеушiнiң қамтамасыз
етiлгендiгiн растайтын N 11111/22334/55555 құжат
1. Сыртқы экономикалық қызметке қатысушы туралы мәлiметтер
(атауы деректемелер): ____________________________________________
__________________________________________________________________
2. СТН _____________________________________________________
3. Келiсiм-шарт (бap болған кезде): ________________________
4. Алушы ___________________________________________________
5. Тасымалдаушы ____________________________________________
6. Тауарлардың жалпы фактуралық құны (келiсiм-шарт
валютасында): ____________________________________________________
7. Валюта келiсiм-шарты: ___________________________________
8. Тауарлар және алдын ала есептелген кеден төлемдерi мен
салықтардың сипаттамасы
__________________________________________________________________
р/б|Тауардың |СЭҚ ТН|Фактуралық |Салмағы|Төлем | Ставкасы |Сомасы
N | атауы   | коды |құны (теңге|       | түрi |          |
|         |      |   мен)    |       |      |          |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жиынтығы:
__________________________________________________________________

9. Вид обеспечения (подчеркнуть):
7.1 залог;
7.2 банковская гарантия;
7.3 внесение денег на депозитный счет таможенного органа;
7.4 договор страхования.
10. Номер документа, свидетельствующего о внесении обеспечения
уплаты таможенных платежей и налогов:__________________
11. Цель внесения обеспечения:_______________________________
Руководитель предприятия       Проверено:
Место печати                   Должностное лицо
таможенного органа ______________
Должностное лицо
таможенного органа ______________
Оборотная сторона документа, подтверждающего обеспечение
уплаты таможенных платежей и налогов N 11111/22334/55555
Данные, заполняемые при оформлении документа контроля доставки
товаров (далее - ДКД) таможенным органом отправления:
___________________________________________________________________
N   ! Вес  ! Фактурная ! Код  ! Дата   ! Оттиск личной номерной
ДКД !товара! стоимость !валюты!доставки! печати должностного лица
!      !  товара   !      !        ! таможенного органа
!      !           !      !        ! отправления, подпись
--------------------------------------------------------------------
1  !   2  !     3     !   4  !    5   !            6
--------------------------------------------------------------------
Заключение об использовании документа:
____________________________________________________________________
свидетельство о подтверждении  ! Оттиск личной номерной печати
доставки товара под таможенным ! должностного лица таможенного
контролем N                    ! органа, оформившего ДПО, подпись
--------------------------------------------------------------------
1                   !              2
--------------------------------------------------------------------
__________________ Оттиск личной номерной печати
должностного лица таможенного органа, оформившего
ДПО, подпись
Приложение 2
к Правилам применения документа,
подтверждающего обеспечение уплаты
таможенных платежей и налогов,
утвержденными приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 12 мая 2003 года N 197
Журнал регистрации документа,
подтверждающий обеспечение уплаты таможенных
платежей и налогов
____________________________________________________________________
N  !Наимено-!Код по   !Регист-!N конт-!Описа-!Фактур-!Сумма  !Вид
п/п!вание   !общему   !рацион-!ракта  !ние   !ная    !обеспе-!обес-
!платель-!класси-  !ный    !       !товара!стоимо-!чения  !пече-
!щика    !фикатору !номер  !       !      !сть    !(тенге)!ния
!        !предприя-!налого-!       !      !(тенге)!       !
!        !тий и ор-!плате- !       !      !       !       !
!        !ганизаций!льщика !       !      !       !       !
--------------------------------------------------------------------

9. Қамтамасыз ету түрi (сызу керек):
7.1 кепiл;
7.2 банктiк кепiлдеме;
7.3 кеден органының депозиттік шотына ақша енгiзу:
7.4 сақтандыру келiсiмi.
10. Кеден төлемдерi мен салықтарын төлеудi қамтамасыз етудiң
негiздiгi туралы куәландырылатын құжаттың нөмiрi: ______________
11. Қамтамасыз етiлудi енгiзудiң мақсаты ____________________
___________________________________________________________________
Кәсiпорынның басшысы                  Тексерiлдi
M.O.                       Кеден органының лауазымды адамы ________
Кеден органының лауазымды адамы ________
Кеден төлемдері мен салықтарының төленуінің қамтамасыз
етілгендігін растайтын N 11111/22334/55555 құжаттың сыртқы жағы
Жөнелтуші кеден органы Жеткізілуін бақылау құжатын
(бұдан әрі - ЖБҚ) ресімдеу кезінде толтырылатын деректер:
___________________________________________________________________
ЖБҚ|Тауардың|Тауардың|Валюта.|Жеткізілу | Жөнелтуші кеден органы
N | салмағы|фактура.|  ның  |  күні    | лауазымды адамының жеке
|        |лық құны| коды  |          |   нөмірлі мөрінің мөр
|        |        |       |          |       таңбасы, қолы
___________________________________________________________________
1      2       3        4        5                  6
___________________________________________________________________
Құжаттың пайдаланылғандығы туралы қорытынды
___________________________________________________________________
кедендік бақылаумен тауардың  |      Жөнелтуші кеден органы
жеткізілгендігін растау туралы  |  лауазымды адамының жеке нөмірлі
куәліктің N             |    мөрінің мөр таңбасы, қолы
___________________________________________________________________
2                                    6
___________________________________________________________________
______________________ ҚБҚ ресімдеген кеден органы лауазымды
адамының жеке нөмірлі мөрінің мөр таңбасы, қолы
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 12 мамырдағы
N 197 бұйрығымен бекітілген
Кеден төлемдері мен
салықтарының төленуінің
қамтамасыз етілгендігін
растайтын құжатты толтыру
мен ұсыну ережесіне
2-қосымша
Кеден төлемдері мен салықтарының төленуін
қамтамасыз етілгендігін растайтын құжатты
тіркеу журналы
____________________________________________________________________
|Төлеу.|Кәсіпорын.|Салық |Келісім-|Тауар.|Факту.|Қамта.| Қамта.
р/б|шінің | ның және |төлеу.|шарттың | дың  |ралық |масыз | масыз
N |атауы | ұйымның  |шінің |   N    |сипаты| құны | ету  |  ету
|      |  жалпы   |тіркеу|        |      |(тең. |сомасы|  түрі
|      |жіктеушісі|нөмірі|        |      |гемен)| (тең.|
|      | бойынша  |      |        |      |      |гемен)|
|      |  коды    |      |        |      |      |      |
--------------------------------------------------------------------

1 !   2    !    3    !   4   !   5   !   6  !   7   !   8   !  9
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
__________________________________________________
N докумен-! Отметка об      !Заклю-!Оттиск личной
тов, под- ! исполнении      !чение !номерной
тверждаю- !-----------------!      !печати долж-
щих внесе-!N доку- !N свиде-!      !ностного
ние обес- !мента   !тельства!      !лица таможен-
печения   !контроля!о дос-  !      !ного органа,
!доставки!тавке   !      !оформившего
!        !        !      !ДПО, подпись
---------------------------------------------------

1 |   2  |    3     |  4   |   5    |   6  |   7  |   8  |    9
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
_____________________________________________________
Қамтамасыз|     Пайдалану     |Қоры. |ҚРҚ рәсімдеген
етудің   |   туралы белгі    |тынды | кеден органы
енгізіл.  |-------------------|      |  лауазымды
гендігін  |Жеткізі. | Жеткізу |      | адамының жеке
растау   |  луін   |  туралы |      |нөмірлі мөрінің
құжатының |бақылау  |куәліктің|      | мөртаңбасы,
N      |құжатының|    N    |      |     қолы
|    N    |         |      |
-----------------------------------------------------

10    !   11   !   12   !  13  !     14
---------------------------------------------------

10    |   11    |   12    |  13  |      14
-----------------------------------------------------