О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Инструкции "Пруденциальные нормативы для организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1330
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 134. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2003 года N 2334. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 412 (V053995)
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. В  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Инструкции "Пруденциальные нормативы для организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1330, опубликованное в январе 2001 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 1, с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 434, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1690) внести следующие изменения и дополнения:
название изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами.";
в Инструкции "Пруденциальные нормативы для организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами", утвержденной указанным постановлением:
в правом верхнем углу текст изложить в следующей редакции: "Утверждены  постановлением  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами";
название изложить в следующей редакции:
"Правила о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Правила о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Правила), разработаны во исполнение  Закона  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и устанавливают пруденциальные нормативы, обязательные к соблюдению организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами и накопительными пенсионными фондами, самостоятельно осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами.";
по всему тексту слова "в настоящей Инструкции", "настоящей Инструкцией", "настоящей Инструкции", "к настоящей Инструкции" заменить соответственно словами "в настоящих Правилах", "настоящими Правилами", "настоящих Правил", "к настоящим Правилам"; слова "Национальная комиссия", "Национальной комиссией", "Национальной комиссии" заменить соответственно словами "уполномоченный орган", "уполномоченным органом", "уполномоченному органу"; слова "Компанией", "Компании", "Компаний", "Компаниям", "Компаниями", "Компания" заменить соответственно словами "Организацией", "Организации", "Организаций", "Организациям", "Организациями", "Организация";
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1330 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер" нұсқаулығын бекiту туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 2 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2334. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 412 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 412   қаулысымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін    2-тармақтан   қараңыз ).
__________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер" нұсқаулығын бекiту туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1330 тіркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында 2001 жылғы қаңтарда жарияланған, N 1, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1690 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 16 қарашадағы N 434  қаулысымен  енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту жөнінде";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ұсынылып отырған Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереже бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер" нұсқаулығында:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын: "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені" бекiту жөнінде" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысымен бекітілді";
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереже";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын орындау үшін әзірленді және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар мен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлары сақтауға міндетті пруденциалдық нормативтерді белгілейді.";
барлық мәтін бойынша "осы Нұсқаулықта", "осы Нұсқаулық", "осы Нұсқаулықтың", "осы Нұсқаулыққа" деген сөздер тиісінше "осы Ережеде", "осы Ереже", "осы Ереженің", "осы Ережеге" деген сөздермен; "Ұлттық комиссия", "Ұлттық комиссиясының", "Ұлттық комиссияны", "Ұлттық комиссияға" деген сөздер тиісінше "уәкілетті орган", "уәкілетті органның", "уәкілетті органды", "уәкілетті органға" деген сөздермен; "Компания", "Компаниялар", "Компанияға", "Компанияларға", "Компанияның", "Компаниядан" деген сөздер тиісінше "Ұйым", "Ұйымдар", "Ұйымға", "Ұйымдарға", "Ұйымның", "Ұйымнан" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"1) Организация - организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами и накопительный пенсионный фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами;
2) Уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий функции и полномочия по регулированию и надзору за деятельностью накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, банков-кастодианов, страховых организаций;";
подпункт 2-1) исключить;
в подпункте 5) пункта 2:
в абзаце первом слова "которые определены" заменить словами "в соответствии с порядком инвестирования пенсионных активов, установленным уполномоченным органом";
абзацы второй и третий исключить;
в пункте 9:
формулу изложить в следующей редакции:
"              Вi+Тi+Пi1-Нi1-Нi2
УЕi = УЕ(i-1)+ -----------------
С(i-1)      ";
слова "KBi1 - комиссионные вознаграждения Фонда и Компании от пенсионных взносов, начисленные за данный день" исключить;
в подпункте 2) пункта 13 слова "(за исключением ЗАО "Государственный накопительный фонд")" исключить;
в пункте 14 слова "(за исключением ЗАО "Государственный накопительный фонд")" исключить;
название главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Пруденциальный норматив 3 "Вложения собственных средств в основные средства и нематериальные активы";
в пункте 16:
абзаце первом слова "во внеоборотные активы и товарно-материальные запасы" заменить словами "в основные средства и нематериальные активы";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"ВА - размер вложений Организации в основные средства и нематериальные активы в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности";
в пункте 24:
в абзаце первом слова "которые определены" заменить словами "в соответствии с порядком инвестирования пенсионных активов, установленным уполномоченным органом";
подпункты 1) и 2) исключить;
в названии главы 7 слова "(на депозиты)" исключить;
в пункте 26:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Суммарный размер инвестиций Организации в негосударственные ценные бумаги одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня, которые могут быть осуществлены в соответствии с порядком инвестирования пенсионных активов, установленным уполномоченным органом, не должен превышать следующих значений:";
в подпункте 1) слова "(на депозиты)" исключить;
в подпункте 1-1) слово "(депозиты)" исключить;
в абзацах втором и третьем подпункта 2) слова "5% от" заменить словами "10% от";
в абзацах втором, третьем и четвертом подпункта 3) слова "5% от" заменить словами "10% от";
в пункте 27:
в абзаце первом слова "(на депозиты)" исключить;
в подпункте 1) слово "организации" заменить словом "резидента", слова "ЗАО "Казахстанская фондовая биржа" заменить словами "организатором торгов ценными бумагами";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) собственный капитал иностранного эмитента определяется на основании его последнего доступного квартального или годового баланса, размещенного в информационных аналитических системах Reuters или Bloomberg V. L. Р. или в сети ИНТЕРНЕТ на сайте организатора торгов ценными бумагами, в торговой системе которого котируются данные ценные бумаги, или на сайте эмитента данных ценных бумаг";
подпункт 3-2) исключить;

"1) Ұйым - зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры;
2) Уәкілетті орган - жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиан банктердің, сақтандыру ұйымдарының қызметін реттеу және қадағалау жөніндегі қызметтер мен өкілеттіктерді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;";
2-1) тармақша алынып тасталсын;
2-тармақтың 5) тармақшасында:
бірінші абзацтағы "мыналармен" деген сөз "уәкілетті орган белгілеген зейнетақы активтерін инвестициялау тәртібіне сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші және үшінші абзацтар алынып тасталсын;
9-тармақта:
формула мынадай редакцияда жазылсын:
Вi   + Тi + Пi1 - Нi1 - Нi2
"УЕi = УЕ(i-1)+ _________________________";
С (i-1)
"КВi1  - Қордың және Компанияның осы күнi зейнетақы жарналарынан есептелген комиссиялық сыйақылары" деген сөздер алынып тасталсын;
13-тармақтың 2) тармақшасындағы "("Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ын қоспағанда)" деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақтағы "("Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ын қоспағанда)" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. "Өз қаражатын негізгі құрал-жабдықтарға және материалдық емес активтерге салу" 3-пруденциалдық норматив";
16-тармақта:
бірінші абзацтағы "айналымнан тыс активтерге және тауарлы-материалдық запастарға" деген сөздер "негізгі құрал-жабдықтарға және материалдық емес активтерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ВА - Ұйымның Қаржылық есептің халықаралық стандарттарына сәйкес негізгі құрал-жабдықтарға және материалдық емес активтерге салымдарының мөлшері";
24-тармақта:
бірінші абзацтағы "мыналармен" деген сөз "уәкілетті орган белгілеген зейнетақы активтерін инвестициялау тәртібіне сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) және 2) тармақшалар алынып тасталсын;
7-тараудың атауындағы "(депозиттерге)" деген сөз алынып тасталсын;
26-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұйымның бір эмитенттің мемлекеттік емес бағалы қағаздарына, екінші деңгейдегі бір банктегі салымдарға уәкілетті орган белгілеген зейнетақы активтерін инвестициялау тәртібіне сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін инвестицияларының жиынтық мөлшері мынадай мәндерден аспауы тиіс:";
1) тармақшадағы "(депозиттерге)" деген сөз алынып тасталсын;
1-1) тармақшадағы "(депозиттерге)" деген сөз алынып тасталсын;
2) тармақшаның екінші және үшінші абзацтарындағы "5%" деген сөздер "10%" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшаның екінші, үшінші және төртінші абзацтарындағы "5%" деген сөздер "10%" деген сөздермен ауыстырылсын;
27-тармақта:
бірінші абзацтағы "(депозиттерге)" деген сөз алынып тасталсын;
1) тармақшадағы "ұйымы" деген сөз "резиденті" деген сөзбен, "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ы" деген сөздер "бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) шетелдік эмитенттің өз капиталы Reuters немесе Bloomberg V.L.P. ақпараттық талдау жүйелерінде немесе ИНТЕРНЕТ желісінде сауда жүйесінде осы бағалы қағаздар құнды деп есептелетін бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сайтында немесе осы бағалы қағаздар эмитентінің сайтында орналастырылған оның соңғы рұқсат етілген тоқсандық немесе жылдық балансы негізінде айқындалады";
3-2) тармақша алынып тасталсын;

пункт 27-1 изложить в следующей редакции:
"27-1. Размер остатка денег в кассе Организации на конец дня не должен превышать 10% от собственных активов Организации.";
в пункте 28 слова "настоящей Инструкцией, Правилами осуществления инвестиционной деятельности компаниями по управлению пенсионными активами, утвержденными постановлением Национальной комиссии от 13 августа 1998 года N 11, и Правилами осуществления инвестиционной деятельности Государственным накопительным пенсионным фондом, утвержденными вышеназванным постановлением" заменить словами "порядком инвестирования пенсионных активов, установленным уполномоченным органом";
пункты 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"32. Расчеты значений коэффициентов К1 и К4 предоставляются Организациями в уполномоченный орган еженедельно, не позднее 16.00 часов алматинского времени пятого рабочего дня, следующего за отчетным периодом, по состоянию на конец первого календарного дня недели.
Расчеты значений коэффициентов К1 и К4 ежемесячно предоставляются Организациями уполномоченному органу по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным, не позднее пятого числа указанного месяца.
33. В случае несоответствия значений, рассчитанных в соответствии с пунктом 29 настоящих Правил, а также коэффициентов К2 и К3 пруденциальным нормативам, установленным настоящими Правилами, Организация сообщает уполномоченному органу в течение одного дня о факте и причинах данного несоответствия с приложением плана мероприятий по его устранению.";
пункты 34-37 исключить;
в приложении 1:
в правом верхнем углу текст изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Правилам о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденным постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87";
в названии слова "компании по управлению пенсионными активами" заменить словами "организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами";
в названии столбца 6 слово "(интерес)" исключить;
в названии столбцов 10 и 11 слово "взносов" заменить словом "активов";
в приложении 2:
в правом верхнем углу текст изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к Правилам о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденным постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87";
в названии слова "компании по управлению пенсионными активами" заменить словами "организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами";
в названии столбца 6 слово "(интерес)" исключить;

27-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27-1. Ұйым кассасында күн аяғындағы ақша қалдығының мөлшері Ұйымның өз активтерінің 10%-нен аспауы тиіс.";
28-тармақтағы "осы Нұсқаулыққа, Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 13 тамыздағы N 11  қаулысымен  бекiтiлген Зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялардың инвестициялық қызметтi жүзеге асыру қағидаларына және жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық қызметтi жүзеге асыру қағидаларына" деген сөздер "уәкілетті орган белгілеген зейнетақы активтерін инвестициялау тәртібіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
32 және 33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. К1 және К4 коэффициенттері мәндерінің есебін Ұйымдар апта сайын есепті кезеңнен кейінгі бесінші жұмыс күні, аптаның бірінші күнтізбелік күнінің аяғындағы жағдай бойынша алматы уақытымен сағат 16.00-ден кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
К1 және К4 коэффициенттері мәндерінің есебін Ұйымдар көрсетілген айдың бесінен кешіктірмей есептіден кейінгі айдың бірінші күнгі жағдай бойынша уәкілетті органға ұсынады.
33. Осы Ереженің 29-тармағына сәйкес есептелген, сондай-ақ К2 және К3 коэффициенттердің мәндері осы Ережеде белгіленген пруденциалдық нормативтерге сәйкес келмеген жағдайда Ұйым бір күннің ішінде мұндай сәйкес келмеу фактісі және себептері туралы оны жою жөніндегі іс-шаралар жоспарымен қоса уәкілетті органға хабарлайды.";
34-37-тармақтар алынып тасталсын;
1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысымен бекітілген Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженің 1-қосымшасы";
атауындағы "зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компания" деген сөздер "зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бағанның атауындағы "(мүдде)" деген сөз алынып тасталсын;
10 және 11-бағандардың атауындағы "жарналарынан" деген сөз "активтерінен" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысымен бекітілген Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженің 2-қосымшасы";
атауындағы "зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компания" деген сөздер "зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бағанның атауындағы "(мүдде)" деген сөз алынып тасталсын;

в названии столбцов 10 и 11 слово "взносов" заменить словом "активов".
2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и накопительных пенсионных фондов.
3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка

10 және 11-бағандардың атауындағы "жарналарынан" деген сөз "активтерінен" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының барлық мүдделі бөлімшелеріне, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан Қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы