Об утверждении Инструкции о порядке осуществления государственного пожарного надзора и организации тушения пожаров Государственной противопожарной службой Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям на объектах Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 14 апреля 2003 года N 251 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2003 года N 2361. Утратил силу - совместным приказом И.о.Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 25.07.2005г. N 42 и Министра внутренних дел РК 1.08.2005г. N 461
Извлечение из совместного приказа
И.о.Министра по чрезвычайным ситуациям РК
от 25.07.2005г. N 42 и Министра внутренних дел РК
1.08.2005г. N 461
"В целях приведения нормативных актов в соответствие с действующим законодательством Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы органов внутренних дел и по чрезвычайным ситуациям согласно приложению к настоящему приказу...
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министра внутренних дел РК          И.о.Министра по чрезвычайным
ситуациям РК
Приложение
к совместному приказу
Министра внутренних дел РК
1.08.2005г. N 461 и
и.о.Министра по чрезвычайным
ситуациям РК от 25.07.2005г. N 42
Перечень утративших силу
некоторых совместных приказов органов
внутренних дел и по чрезвычайным ситуациям
...
3. Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 14 апреля 2003 года N 251 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 258 "Об утверждении Инструкции о порядке осуществления государственного пожарного надзора и организации тушения пожаров Государственной противопожарной службой Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям на объектах Министерства внутренних дел Республики Казахстан"...".
-------------------------------------------------------------------
На основании Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года N 48-I "О пожарной безопасности", а также в целях обеспечения эффективности взаимодействия органов внутренних дел и подразделений Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям при предупреждении и ликвидации пожаров на объектах Министерства внутренних дел Республики Казахстан приказываем:

Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң объектiлерiнде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң мемлекеттiк өрт қадағалауын жүзеге асыру және өрт сөндiруiн ұйымдастыру тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 14 сәуірдегі N 251. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрiнің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 258 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 13 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2361. Күші жойылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 2005 жылғы 25 шілдедегі N 42 және ҚР Iшкi iстер министрінің 2005 жылғы 1 тамыздағы N 461 бірлескен бұйрығымен
Ішкі істер және төтенше жағдайлар органдарының кейбір бірлескен бұйрықтарының күшін жойылды деп тану туралы
ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2005.07.25.
N 42 және ҚР Iшкi iстер министрінің 2005.08.01. N 461 бірлескен бұйрығынан үзінді
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкестендіру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес ішкі істер және төтенше жағдайлар органдарының кейбір бірлескен бұйырықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Төтенше жағдайлар саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау комитеті бұйрықтың көшірмесін бір апта ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрінің м.а.
... 3. "Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі объектілерінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі Мемлекеттік өртке қарсы қызметінің мемлекеттік өртті қадағалауды және өрт сөндіруді ұйымдастыруды жүзеге асыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 сәуірдегі N 251 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 258 бірлескен бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2361 болып тіркелген).
"Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы N 48-І  Заңының  негiзiнде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң объектiлерiндегi өрттiң алдын алу және жою кезiндегi Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет бөлiмшелерi мен iшкi iстер органдарының өзара iс-қимылы тиiмдiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:

1. Утвердить и ввести в действие Инструкцию о порядке осуществления государственного пожарного надзора и организации тушения пожаров Государственной противопожарной службой Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям на объектах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (прилагается).
2. Настоящий совместный приказ ввести в действие со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель                     Министр
Агентства Республики Казахстан        внутренних дел
по чрезвычайным ситуациям        Республики Казахстан
Утверждена
совместным приказом
Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
от 14 апреля 2003 г. N 251
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 мая 2003 г. N 258
Инструкция
о порядке осуществления государственного пожарного надзора
и организации тушения пожаров Государственной
противопожарной службой Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям на объектах
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Настоящая Инструкция определяет порядок и основные направления взаимодействия органов внутренних дел и подразделений Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям (далее - АЧС РК) в области предупреждения и тушения пожаров.
2. Функции ведомственного пожарного надзора на объектах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД РК), ввиду их специфических особенностей, осуществляет противопожарная служба МВД РК.
3. Объекты МВД РК могут быть обследованы сотрудниками Государственной противопожарной службы АЧС РК по просьбе руководства МВД РК. Допуск представителей этой службы на объекты МВД РК с учетом режимных требований осуществляется при наличии допуска к государственным секретам и в установленном законодательством порядке.
4. По результатам пожарно-технических обследований объектов МВД РК руководители Государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы дают руководителям объектов предписания для устранения нарушений норм и правил пожарной безопасности. Руководители объектов МВД РК несут персональную ответственность за обеспечение пожарной безопасности и обязаны принимать исчерпывающие меры по выполнению предложенных противопожарных мероприятий в полном объеме и в установленные сроки.
5. Тушение пожаров на объектах МВД РК осуществляется подразделениями Государственной противопожарной службы АЧС РК. Руководство МВД РК по согласованию с Государственной противопожарной службой АЧС РК определяет перечень объектов, на которых осуществляется тушение пожаров подразделениями этой службы и порядок их допуска.

1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң объектiлерiнде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң мемлекеттiк өрт қадағалауын жүзеге асыру және өрт сөндiруiн ұйымдастыру тәртiбi туралы нұсқаулық бекiтiлсiн және қолданысқа енгiзiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Осы бiрлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күннен бастап қолданысқа енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
жөнiндегi агенттігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Iшкi істер министрi
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегi
агенттiгi төрағасының
2003 жылғы 14 сәуірдегі N 251.
Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрiнің
2003 жылғы 8 мамырдағы
N 258 бірлескен бұйрықтарымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң объектiлерiнде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгі Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң мемлекеттiк өрт қадағалауын жүзеге асыру және өрт сөндiруiн ұйымдастыру тәртiбi туралы нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық өрттiң алдын алу және сөндiру саласында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi (бұдан әрi - ҚР ТЖА) Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң бөлiмшелерi мен iшкi iстер органдарының өзара iс-қимылының тәртiбiн және негiзгi бағытын айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң (бұдан әрi - ҚР IIМ) объектiлерiндегi ведомстволық өрт қадағалау функциясын олардың өзiне тән ерекшелiгiне қарай Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң өртке қарсы қызметi жүзеге асырады.
3. ҚР IIМ объектiлерiн ҚР ТЖА Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң қызметкерлерi ҚР IIМ басшыларының өтiнiшi бойынша тексеруi мүмкiн. Осы қызметтiң өкiлдерiн ҚР IIМ объектілерiне жiберуге рұқсат беру режимдiк талаптарды ескере отырып, мемлекеттiк құпияларға рұқсаты болған жағдайда және белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.
4. ҚР IIМ объектiлерiн өрт-техникалық тексеру нәтижесi бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет басшылары өрт қауiпсiздiгi нормалары мен ережелерiнiң бұзылуын жою үшiн объектi басшыларына нұсқама бередi.
ҚP IIМ объектiлерiнiң басшылары өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету үшiн жауаптылықта болады және ұсынылған өртке қарсы шараларды орындау жөнiнде толық көлемде және белгіленген мерзiмде жеткiлiктi шаралар қабылдауға мiндеттi.
5. ҚP IIМ объектiлерiндегi өрттi сөндiрудi ҚР ТЖА Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет бөлiмшелерi жүзеге асырады. ҚР IIМ министрлiгiнiң басшылары ҚР ТЖА Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң келiсiмi бойынша осы қызмет бөлiмшелерi өрт сөндiрудi жүзеге асыратын объектiлердiң тiзбесiн және оларды жiберу рұқсатын белгiлейдi.

6. Руководителям Государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы, в районе выезда которых находятся объекты МВД РК, начальствующему составу дежурных служб пожаротушения Государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы предоставляется право в установленном пунктом 3 настоящей Инструкции порядке предварительного ознакомления с пожарно-техническими характеристиками объектов. Указанные лица и подразделения могут участвовать в пожарно-тактических учениях на этих объектах.
Разработка оперативных планов и карточек пожаротушения, их хранение и практическая отработка устанавливаются руководителями Государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы совместно с руководителями объектов МВД РК.
7. Государственная противопожарная служба областей, городов Астаны и Алматы по просьбе руководителей объектов МВД РК оказывает необходимую помощь в обучении сотрудников этих объектов правилам пожарной безопасности, а также дает консультации по вопросам, связанным с обеспечением пожарной безопасности.
8. Возникающие разногласия по применению настоящей Инструкции разрешаются руководителями Государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы и руководителями объектов МВД РК.
При отсутствии единого мнения по возникшим разногласиям решения принимаются Департаментом Государственной противопожарной службы АЧС РК и Департаментом тыла МВД РК.

6. ҚР IIM объектілерi орналасқан аудандарға келген облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет басшыларына облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының Мемлекеттiк өртке қарсы қызметi кезекшi өрт сөндiру қызметiнiң басшы құрамына осы Нұсқаулықтың 3-тармағында белгiленген тәртiпте объектiлердiң өрт-әдiстемелiк сипаттамаларымен алдын ала танысу құқығы беріледi.
Өрт сөндiрудiң жедел жоспарларын және кәртiшкелерiн әзiрлеудi, оларды сақтауды және iс жүзiнде жасауды облыстардың, Астана мен Алматы қалалары Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң басшылары ҚP IIМ объектiлерi басшыларымен бiрлесiп белгілейдi.
7. Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының Мемлекеттiк өртке қарсы қызметi ҚР IIМ объектiлерi басшыларының келiсiмi бойынша осы объектілердiң қызметкерлерiн өрт қауiпсiздiгiнiң ережелерiне оқытып-үйретуде қажеттi көмек көрсетедi, сондай-ақ өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге байланысты мәселелер бойынша кеңес бередi.
8. Осы Нұсқаулықты пайдалану жөнiнде туындаған келiспеушiлiктi облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет басшылары және ҚР IIМ объектiлерiнiң басшылары шешедi.
Туындаған келiспеушiлiк бойынша бiр пiкiр болмаған жағдайда, ҚР ТЖА Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет департаменті және ҚР IIМ Тыл департаментi шешiм қабылдайды.