Об утверждении Перечня специальностей и должностей медицинских, фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников, отнесенных к кадрам здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 463. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июля 2003 года N 2404. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 февраля 2007 года N 97
Сноска. Приказ Министра здравоохранения РК от 20 июня 2003 года N 463 утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12 февраля 2007 года  N 97  ( вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Во исполнение статьи 62  Закона  Республики Казахстан от 19.05.1997 г. N 111-1 "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" и в целях упорядочения учета, подготовки, регламентации специальностей и должностей работников сферы здравоохранения приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Перечень специальностей и должностей медицинских,  фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников с высшим и средним образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утвержден
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 20 июня 2003 года N 463
Перечень специальностей и должностей
медицинских, фармацевтических, научных,
научно-педагогических, педагогических,
инженерно-технических работников, с высшим и
средним образованием, отнесенных
к кадрам здравоохранения  <*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 .
1. Специальности фармацевтических, научных,
научно-педагогических, педагогических,
инженерно-технических работников с высшим
образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения
1. Провизор-менеджер фармации (провизор-организатор)
2. Провизор-технолог
3. Провизор-аналитик
4. Провизор фармакогност
5. Биолог санитарно-эпидемиологической службы
6. Зоолог санитарно-эпидемиологической службы
7. Паразитолог санитарно-эпидемиологической службы
8. Энтомолог санитарно-эпидемиологической службы
9. Инженер
10. Инженер по обслуживанию сложного медицинского оборудования
11. Инженер компьютерной системы обработки, информации и управления
12. Инженер-физик организации и охраны технологии защиты информации
13. Логопед
14. Педагог

Денсаулық сақтау кадрларына жататын медициналық, фармацевтикалық, ғылыми, ғылыми-педагогикалық, педагогикалық, инженерлік-техникалық қызметкерлердің мамандықтары мен лауазымдарының Тізбесі туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 20 маусымдағы N 463 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 15 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2404. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсалық сақтау министрінің 2007 жылғы 12 ақпандағы N 97 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсалық сақтау министрінің 2007 жылғы 12 ақпандағы   N 97   (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
________________________________________
"Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-І  Заңының  62-бабын орындау және денсаулық сақтау саласы мамандықтары  мен қызметкерлерінің лауазымдарын есепке алуды ретке келтіру, дайындау, регламенттеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған денсаулық сақтау кадрларына жататын, жоғары және орта білімді медициналық, фармацевтикалық, ғылыми, ғылыми-педагогикалық, педагогикалық, инженерлік-техникалық қызметкерлер мамандықтарының Тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2003 жылғы 20 маусымдағы
N 463 бұйрығымен
бекітілген
Денсаулық сақтау кадрларына жататын, жоғары және орта білімді медициналық, фармацевтикалық, ғылыми, ғылыми-педагогикалық, педагогикалық, инженерлік-техникалық қызметкерлердің мамандықтары мен лауазымдары
1. Денсаулық сақтау кадрларына жататын, жоғары білімді фармацевтикалық, ғылыми, ғылыми-педагогикалық, педагогикалық, инженерлік-техникалық қызметкерлер мамандықтары
Ескерту: Бөлімге толықтыру енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 10 қаңтардағы N 9   бұйрығымен .
1. Фармация провизор-менеджері (провизор-ұйымдастырушы)
2. Провизор-технолог
3. Провизор-талдаушы
4. Провизор-фармакогност
5. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің биологы
6. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің зоологы
7. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің паразитологы
8. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің энтомологы
9. Инженер
10. Күрделі медициналық құралдармен қызмет көрсету жөніндегі инженер
11. Өңдеу, ақпарат және басқару компьютерлік жүйесі инженері
12. Күрделі медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету жөніндегі инженер-физигі
13. Логопед
14. Педагог

15. Инженер программист
16. Социальный педагог
17. Психолог (социальный психолог)
18. Консультант-психолог, работающий в сфере МВД, со средствами
массовой информации
19. Социальные работники, занятые в системе здравоохранения и
социальной сфере
20. Специалист по медицинской информатике
21. Химик-аналитик
22. Химик-технолог
23. Инженер по обслуживанию промышленного оборудования
24. Судебно-медицинский эксперт общего экспертного исследования,
эксперт-биолог, физик-техник, провизор, химик-токсиколог,
гистолог
25. Судебно-медицинский эксперт химик-токсиколог (химик, провизор)
26. Лаборант
27. Менеджер здравоохранения
2. Специальности медицинских, фармацевтических,
инженерно-технических работников со средним
образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения
1. Лаборант
2. Фельдшер
3. Акушер
4. Помощник врача гигиениста-эпидемиолога
5. Зубной врач (дантист)
6.  (Пункт исключен -   приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
7. Ассистент стоматолога
8. Зубной техник
9. Фармацевт (ассистент фармацевта)
10. Медицинская сестра
11.  (Пункт исключен -   приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
12. Помощник врача-лаборанта
13. Оптик-офтальмолог
14. Техник-оптик
15. Оптикометрист
16. Техник-электроник
17. Медицинский техник
18.  (Пункт исключен -   приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
19.  (Пункт исключен -   приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
20. Медицинский статистик (медицинская сестра/фельдшер)
3. Должности медицинских, фармацевтических,
научных, научно-педагогических, педагогических,
инженерно-технических работников с высшим образованием,
отнесенных к кадрам здравоохранения
1. Заведующий-провизор объектом фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
2. Заместитель заведующего объектом фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
3. Заведующий отделом объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
4. Провизор-стажер
5. Провизор-менеджер
6. Провизор-аналитик
7. Провизор-технолог
8. Провизор объекта фармацевтической деятельности (аптечной организации)
9. Биолог санитарно-эпидемиологической службы
10. Зоолог санитарно-эпидемиологической службы
11. Энтомолог санитарно-эпидемиологической службы
12. Специалист-валеолог (психолог, журналист, педагог)
13. Лаборант с высшим образованием (биохимический лаборант)
14. Судебно-медицинский эксперт (биолог, гистолог, химик-
токсиколог, физио-механик, физико-техник)
15. Химик-аналитик
16. Химик-токсиколог
17. Инженер по обслуживанию промышленного оборудования

15. Инженер бағдарламашы
16. Әлеуметтік педагог
17. Психолог (әлеуметтік психолог)
18. ІІМ саласында, бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс істейтін консультант-психолог
19. Денсаулық сақтау жүйесі мен әлеуметтік салада жұмыс істейтін әлеуметтік қызметкерлер
20. Медициналық ақпарат жөніндегі маман
21. Химик-талдаушы
22. Химик-технолог
23. Өнеркәсіптік құрал-жабдықтармен қызмет көрсету жөніндегі инженер
24. Жалпы сараптамалық зерттеудің сот-медициналық сарапшысы, сарапшы-биолог, физик-техник, провизор, химик-токсиколог, гистолог
25. Сот-медициналық сарапшы-химик-токсиколог (химик, провизор)
26. Зертханашы
2. Денсаулық сақтау кадрларына жататын, орта білімді медициналық, фармацевтикалық және инженерлік-техникалық қызметкерлер мамандықтары
Ескерту: Бөлімге өзгерістер, толықтырулар енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 10 қаңтардағы N 9   бұйрығымен .
1. Зертханашы
2. Фельдшер
3. Акушер
4. Гигиенист-эпидемиолог дәрігердің көмекшісі
5. Тіс дәрігері (дантист)
6.  алынып тасталды
7. Стоматологтың ассистенті
8. Тіс технигі
9. Фармацевт (фармацевтің ассистенті)
10. Медбике
11.  алынып тасталды
12. Дәрігер-зертханашының көмекшісі
13. Оптик-офтальмолог
14. Техник-оптик
15. Оптикометрист
16. Техник-электроншы
17. Медициналық техник
18.  алынып тасталды
19.  алынып тасталды
20. Медициналық статистик (медбике/фельдшер)
3. Денсаулық сақтау кадрларына жататын, жоғары білімді медициналық, фармацевтикалық, ғылыми, ғылыми-педагогикалық, педагогикалық, инженерлік-техникалық қызметкерлер лауазымдары
Ескерту: Бөлімге өзгерістер, толықтырулар енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 10 қаңтардағы N 9   бұйрығымен .
1. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) провизор-меңгерушісі
2. Фармацевтикалық қызмет объектісі (дәріхана ұйымының) меңгерушісінің орынбасары
3. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) бөлім меңгерушісі
4. Провизор-тағылымдамашы
5. Провизор-менеджер
6. Провизор-талдаушы
7. Провизор-технолог
8. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) провизоры
9. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің биологы
10. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің зоологы
11. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің энтомологы
12. Маман-валеолог (психолог, журналист, педагог)
13. Жоғары білімді зертханашы (биологиялық зертханашы)
14. Сот-медициналық сарапшы (биолог, гистолог, химик-токсиколог, физик-механик, физик-техник)
15. Химик-талдаушы
16. Химик-токсиколог
17. Өнеркәсіптік құрал-жабдықтармен қызмет көрсету жөніндегі инженер

18. Инженер-программист
19. Инженер-физик
20. Инженер
21. Менеджер здравоохранения
22. Техник телемедицинского центра
4. Должности медицинских, фармацевтических,
научных, научно-педагогических, педагогических,
инженерно-технических работников
со средним образованием, отнесенных к кадрам
здравоохранения
1. Заведующий (ая) фельдшерско-акушерского пункта,
фельдшерского пункта
2. Фельдшер
3. Фельдшер отделения (кабинета)
4. Фельдшер семейной врачебной амбулатории, сельской участковой
больницы, фельдшерско-акушерского пункта, фельдшерского пункта
5. Фельдшер-нарколог
6. Фельдшер станции скорой медицинской помощи
7. Фельдшер поликлиники
8. Фельдшер акушер
9. Фельдшер Су-Джок терапии
10. Фельдшер службы крови
11. Фельдшер службы СПИД
12. Фельдшер медицинских пунктов организаций образования
13. Главная акушерка
14. Старшая акушерка структурного отделения родовспомогательного
учреждения
15. Акушерка
16. Акушерка родильного отделения
17. Акушерка женской консультации
18. Акушерка акушерско-гинекологического участка
19. Санитарный фельдшер
20. Помощник гигиениста-эпидемиолога
21. Помощник энтомолога
22. Помощник врача-паразитолога
23. Помощник врача-эпидемиолога
24. Инструктор по санитарному просвещению
25. Помощник санитарного врача по общей гигиене
26. Помощник санитарного врача по коммунальной гигиене
27. Помощник санитарного врача по гигиене детей и подростков
28. Помощник санитарного врача по гигиене питания
29. Помощник санитарного врача по гигиене труда
30. Помощник врача по радиационной гигиене
31. Зубной врач
32. Ассистент стоматолога
33. Дантист
34. Зубной техник
35.  (Пункт исключен - приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
36. Заведующий-фармацевт аптеки
37. Заведующий-фармацевт аптечного пункта
38. Заведующий-фармацевт аптечного киоска
39. Заместитель заведующего объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
40. Заведующий-фармацевт отделом объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
41. Фармацевт объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
42.  (Пункт исключен - приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
43. Фармацевт-заведующий аптечным киоском
44. Фармацевт-заведующий аптечным пунктом
45. Фармацевт-заместитель заведующего аптекой
46. Фармацевт-заведующий аптекой
47. Медицинская сестра общей практики/семейной медицины
48. Главная медицинская сестра лечебно-профилактического учреждения
49. Медицинская сестра-преподаватель сестринского дела
50. Старшая медицинская сестра структурного подразделения
лечебно-профилактического учреждения

18. Инженер-бағдарламашы
19. Инженер-физик
20. Инженер
21. Денсаулық сақтау менеджері
22. Телемедицина орталығының технигі
4. Денсаулық сақтау кадрларына жататын, орта білімді медициналық, фармацевтикалық, ғылыми, ғылыми-педагогикалық,
педагогикалық, инженерлік-техникалық қызметкерлер лауазымдары
Ескерту: Бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 10 қаңтардағы N 9   бұйрығымен .
1. Фельдшерлік-акушерлік пункттің, фельдшерлік пункттің меңгерушісі
2. Фельдшер
3. Бөлімше (кабинет) фельдшері
4. Отбасылық дәрігерлік амбулаторияның, ауылдық учаскелік аурухананың, фельдшерлік-акушерлік пункттің, фельдшерлік пункттің фельдшері
5. Фельдшер-нарколог
6. Жедел медициналық жәрдем станциясының фельдшері
7. Емхананың фельдшері
8. Фельдшер-акушер
9. Су-Джок терапия фельдшері
10. Қан қызметі фельдшері
11. ЖҚТБ қызметі фельдшері
12. Білім беру ұйымдары медициналық пункттерінің фельдшері
13. Бас акушер
14. Босану мекемелері құрылымдық бөлімшесінің аға акушері
15. Акушер
16. Әйелдер консультациясының акушері
17. Акушерлік-гинекологиялық учаскенің акушері
18. Перзентхана бөлімшесінің акушері
19. Санитарлық фельдшер
20. Гигиенашы-эпидемиологтың көмекшісі
21. Энтомологтың көмекшісі
22. Дәрігер-паразитологтың көмекшісі
23. Дәрігер-эпидемиологтың көмекшісі
24. Санитарлық ағарту жөніндегі нұсқаушы
25. Санитарлық дәрігердің жалпы гигиена жөніндегі көмекшісі
26. Санитарлық дәрігердің коммуналдық гигиена жөніндегі көмекшісі
27. Санитарлық дәрігердің балалар мен жасөспірімдер гигиенасы жөніндегі көмекшісі
28. Санитарлық дәрігердің тағам гигиенасы жөніндегі көмекшісі
29. Санитарлық дәрігердің еңбек гигиенасы жөніндегі көмекшісі
30. Санитарлық дәрігердің радиациялық гигиена жөніндегі көмекшісі
31. Тіс дәрігері
32. Стоматологтің ассистенті
33. Дантист
34. Тіс технигі
35.  алынып тасталды
36. Дәріхананың фармацевт-меңгерушісі
37. Дәріхана пунктінің фармацевт-меңгерушісі
38. Дәріхана дүңгіршегінің фармацевт-меңгерушісі
39. Фармацевтикалық қызмет объектісі (дәріхана ұйымының) меңгерушісінің орынбасары
40. Фармацевтикалық қызмет объектісі (дәріхана ұйымы) бөлімінің фармацевт-меңгерушісі
41. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) фармацеві
42.  алынып тасталды
43. Фармацевт - дәріхана киоскісінің меңгерушісі
44. Фармацевт - дәріхана пунктінің меңгерушісі
45. Фармацевт - дәріхана меңгерушісінің орынбасары
46. Фармацевт - дәріхана меңгерушісі
47. Жалпы практика/отбасылық медицина мейірбикесі
48. Емдеу-алдын алу мекемесінің бас мейірбикесі
49. Мейірбике-бике ісінің оқытушысы
50. Емдеу-алдын алу мекемесі құрылымдық бөлімшесінің мейірбикесі

51. Медицинская сестра в социальной сфере
52. Участковая медицинская сестра поликлиник
53. Медицинская сестра косметолог-эстетист
54. Медицинская сестра по лечебному питанию
55. Медицинская сестра по формированию здорового образа жизни
56. Медицинская сестра приемного покоя (отделения)
57. Медицинская сестра справочного бюро, медицинский регистратор
58. Медицинская сестра постовая
59. Медицинская сестра процедурного кабинета
60. Медицинская сестра палатная
61. Медицинская сестра участковая
62. Медицинская сестра кабинета массажа
63. Медицинская сестра по лечебной физкультуре
64. Медицинская сестра службы крови
65. Медицинская сестра службы СПИД
66. Медицинская сестра кабинета иммунопрофилактики
67. Медицинская сестра медицинских пунктов организаций образования
68. Медицинская сестра по трудовой терапии
69. Медицинская сестра инструктор по труду
70. Медицинская сестра централизованных стерилизационных отделений
71. Медицинская сестра гинекологического профиля
72. Медицинская сестра родильного дома
73. Медицинская сестра женской консультации
74. Медицинская сестра терапевтического профиля
75. Медицинская сестра сурдологического профиля
76. Медицинская сестра отоларингологического профиля
77. Медицинская сестра ортопедического профиля
78. Медицинская сестра неврологического профиля
79. Медицинская сестра нейрохирургического профиля
80. Медицинская сестра наркологического профиля
81. Медицинская сестра психоневрологического профиля
82. Медицинская сестра эндокринологического профиля
83. Медицинская сестра кабинета "Диабетическая стопа"
84. Медицинская сестра профпатологического профиля
85. Медицинская сестра нефрологического профиля
86. Медицинская сестра гастроэнтерологического профиля
87. Медицинская сестра пульмонологического профиля
88. Медицинская сестра ревматологического профиля
89. Медицинская сестра кардиологического профиля
90. Медицинская сестра гематологического профиля
91. Медицинская сестра аллергологического профиля
92. Медицинская сестра урологического профиля
93. Медицинская сестра физиотерапевтического профиля
94. Медицинская сестра фтизиатрического профиля
95. Медицинская сестра онкологического профиля
96. Медицинская сестра дерматовенерологического профиля
97. Медицинская сестра инфекционного профиля
98. Медицинская сестра педиатрического профиля
99. Медицинская сестра неонатологического отделения (кабинета)
100. Медицинская сестра хирургического профиля
101. Медицинская сестра травматологического профиля
102. Медицинская сестра эндоскопического профиля
103. Медицинская сестра проктологического профиля

51. Әлеуметтік сала мейірбикесі
52. Емханалардың учаскелік мейірбикесі
53. Косметолог-эстетист мейірбике
54. Емдік тағам жөніндегі мейірбике
55. Салауатты өмір салтын қалыптастыру жөніндегі мейірбике
56. Қабылдау бөлімінің (бөлімшесінің) мейірбикесі
57. Анықтама бюросының мейірбикесі, медициналық тіркеуші
58. Пост мейірбикесі
59. Емшара кабинетінің мейірбикесі
60. Палата мейірбикесі
61. Учаскелік мейірбике
62. Массаж кабинетінің мейірбикесі
63. Емдік денешынықтыру жөніндегі мейірбике
64. Кан қызметінің мейірбикесі
65. ЖҚТБ қызметінің мейірбикесі
66. Иммундық алдын алу мейірбикесі
67. Білім беру ұйымдары медициналық пункттерінің мейірбикесі
68. Еңбек терапиясы жөніндегі мейірбике
69. Еңбек жөніндегі нұсқаушы мейірбике
70. Орталықтандырылған стерилдеу бөлімшесінің мейірбикесі
71. Гинекологиялық бейіндегі мейірбике
72. Перзентхана мейірбикесі
73. Әйелдер консультациясының мейірбикесі
74. Терапиялық бейіндегі мейірбике
75. Сурдологиялык бейіндегі мейірбике
76. Отоларинологиялық бейіндегі мейірбике
77. Ортопедиялық бейіндегі мейірбике
78. Неврологиялық бейіндегі мейірбике
79. Нейрохирургиялық бейіндегі мейірбике
80. Наркологиялық бейіндегі мейірбике
81. Психоневрологиялық бейіндегі мейірбике
82. Эндокринологиялық бейіндегі мейірбике
83. Диабеттік аяқ басы кабинетінің мейірбикесі
84. Кәсіби ауру бейініндегі мейірбике
85. Нефрологиялық бейіндегі мейірбике
86. Гастроэнтерологиялық бейіндегі мейірбике
87. Пульмонологиялық бейіндегі мейірбике
88. Ревматологиялық бейіндегі мейірбике
89. Кардиологиялық бейіндегі мейірбике
90. Гематологиялық бейіндегі мейірбике
91. Аллергологиялық бейіндегі мейірбике
92. Урологиялық бейіндегі мейірбике
93. Физиотерапиялық бейіндегі мейірбике
94. Фтизиатриялық бейіндегі мейірбике
95. Онкологиялық бейіндегі мейірбике
96. Дерматовенерологиялық бейіндегі мейірбике
97. Инфекциялық бейіндегі мейірбике
98. Педиатриялық бейіндегі мейірбике
99. Неонатологиялық бөлімше (кабинет) мейірбикесі
100. Хирургиялық бейіндегі мейірбике
101. Травматологиялық бейіндегі мейірбике
102. Эндоскопиялық бейіндегі мейірбике
103. Проктологиялық бейіндегі мейірбике

104. Медицинская сестра  палаты интенсивной терапии
105. Медицинская сестра анестезистка отделений реаниматологии и
анестезиологии, в том числе детских
106. Медицинская сестра офтальмологического профиля
107. Медицинская сестра ожогового отделения
108. Медицинская сестра торакального отделения (кабинета)
109. Медицинская сестра стоматологического профиля
110. Операционная медицинская сестра
111. Медицинская сестра отделений функциональной диагностики
112. Медицинская сестра отделений лучевой диагностики
113. Лаборант
114. Старший лаборант
115. Клинический лаборант
116. Лаборант службы крови
117. Лаборант службы СПИД
118. Лаборант зубопротезного отделения (кабинета)
119. Лаборант судебно-медицинской экспертизы
120. Фельдшер-лаборант
121. Фельдшер-лаборант (лаборант) бактериологической лаборатории
122. Фельдшер-лаборант (лаборант) паразитологической лаборатории
123. Фельдшер-лаборант (лаборант) лаборатории особо опасных
инфекций
124. Фельдшер-лаборант (лаборант) санитарно-гигиенической
лаборатории
125. Лаборант нейрофизиологической лаборатории
126. Лаборант патопсихологической лаборатории
127. Лаборант по клинико-диагностическим исследованиям
128. Лаборант по биохимическим исследованиям
129. Лаборант по гистологическим исследованиям
130. Лаборант рентгенотделения (кабинет)
131. Лаборант (фельдшер-лаборант) медицинский генетик
132. Лаборант (фельдшер-лаборант) иммунолог
133. Медицинский статистик
134. Техник-оптик
135. Оптик-офтальмолог
136. Оптикометрист
137. Медицинский техник по обслуживанию медицинской аппаратуры
138. Инструктор-дезинфектор
139. Дезинфектор
140.  (Пункт исключен - приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года  N 9 )
141. Техник-физик

104. Қарқынды емдеу палаталарының мейірбикесі
105. Реаниматология және анестезиология, оның ішінде балалар бөлімшесінің анестезист мейірбикесі
106. Офтальмологиялық бейіндегі мейірбике
107. Күйік бөлімшесінің мейірбикесі
108. Торакальдық бөлімшенің (кабинеттің) мейірбикесі
109. Стоматологиялық бейіндегі мейірбике
110. Операциялық мейірбике
111. Функциялық диагностика бөлімшесінің мейірбикесі
112. Сәулелік диагностика бөлімшесінің мейірбикесі
113. Зертханашы
114. Аға зертханашы
115. Клиникалық зертханашы
116. Қан қызметінің зертханашысы
117. ЖҚТБ қызметінің зертханашысы
118. Тіс протезі бөлімшесінің (кабинетінің) зертханашысы
119. Сот-медициналық сараптау зертханашысы
120. Фельдшер зертханашы
121. Бактериалогиялық зертхананың фельдшер зертханашысы (зертханашы)
122. Паразитологиялық зертхананың фельдшер зертханашысы (зертханашы)
123. Аса қауіпті жұқпалар зертханасының фельдшер зертханашысы (зертханашы)
124. Санитарлық-гигиеналық зертхананың фельдшер зертханашысы (зертханашы)
125. Нейрофизиологиялық зертхананың зертханашысы
126. Патопсихологиялық зертхананың зертханашысы
127. Клиникалық-диагностикалық зерттеулер жөніндегі зертханашы
128. Биохимиялық зерттеулер жөніндегі зертханашы
129. Гистологиялық зерттеулер жөніндегі зертханашы
130. Рентген бөлімшесінің (кабинетінің) зертханашысы
131. Зертханашы (фельдшер-зертханашы) медициналық генетик
132. Зертханашы (фельдшер- зертханашы) иммунолог
133. Медициналық статистик
134. Техник-оптик
135. Оптик-офтальмолог
136. Оптикометрист
137. Медициналық аппараттармен қызмет көрсету жөніндегі медициналық техник
138. Нұсқаушы-дезинфектор
139. Дезинфектор
140.  алынып тасталды
141. Техник-физик