О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2286)
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 453. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2003 года N 2546. Утратил силу приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 4 июня 2008 года N 164.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов РК от 04.06.2008 N 164.
Извлечение из приказа
Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов РК от 04.06.2008 N 164
"О признании утратившими силу
некоторых приказов в сфере таможенного дела"
В соответствии с пунктом 1 статьи 27  Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы в сфере таможенного дела, согласно перечню к настоящему приказу.
2. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Нурбаев Т.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
3. Управлению кадров Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Омарова А.К.) обеспечить доведение настоящего приказа до сведения Министерства юстиции Республики Казахстан и личного состава Комитета таможенного контроля Республики Казахстан Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Кененбаева Е.А.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель                               К-К. Карбузов
Приложение
к приказу Председателя Комитета
таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
от 04 июня 2008 года N 164
Перечень утративших силу некоторых приказов
в сфере таможенного дела
1. ...;
2. Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 453 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2546);

"Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2286 болып тіркелген) толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 30 қыркүйектегі N 453 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 28 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2546. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 164 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 164 бұйрығымен.
Үзінді:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті төрағасының
2008 жылғы 4 маусымдағы N 164 бұйрық
Кеден ісі саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды
деп тану туралы
Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 27 бабы 1 тармағына сәйкес, Бұйырамын:
1. Осы бұйрыққа қосымша тізімдегі кеден ісі саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (Т.Б. Нұрбаев) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Кадр басқармасы (А.Қ. Омарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің жеке құрамының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын қадағалау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының орынбасары Е.Ә. Кененбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға                                   Қ-К. Кәрбозов
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Кедендік бақылау
комитеті төрағасының
2008 жылғы 4 маусымдағы
N 164 бұйрығына қосымша
Кеден ісі саласындағы күші жойылған кейбір
бұйрықтардың тізбесі
1. ...;
2. "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмыстарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 30 қыркүйектегі N 453 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2546 болып тіркелген);

3. ...;
4. ...;
5. ....
В соответствии с Реестром должностей сотрудников Агентства таможенного контроля Республики Казахстан по категориям, утвержденным  Указом  Президента Республики Казахстан от 25 мая 2001 года N 576, в целях приведения в соответствие с ведомственными актами  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2003 года N 2286, опубликованный в "Официальной газете" от 28 июня 2003 года N 26) (далее - Приказ) следующие дополнения и изменение:
в Квалификационных требованиях к должностным лицам таможенных органов Республики Казахстан, утвержденных указанным Приказом:
в пункте 3:
1) дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) Для должности начальника управления в составе территориального подразделения, таможни Агентства таможенного контроля, начальника таможенного поста:
образование высшее профессиональное;
не менее двух лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года работы на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее одного года стажа на руководящих или иных должностях в государственных органах или не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа;
знание  Конституции  Республики Казахстан, Таможенного  кодекса  Республики Казахстан, законов  "О государственной  службе", " О борьбе  с коррупцией", " Об административных  процедурах", " О нормативных  правовых актах",  Стратегии  развития Казахстана до 2030 года,  Правил  служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации государственных должностей данной категории;
другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.";
2) дополнить подпунктом 2-2) следующего содержания:
"2-2) Для должности заместителя начальника управления в составе территориального подразделения, таможни Агентства таможенного контроля, заместителя начальника таможенного поста:
образование высшее профессиональное;
не менее полутора лет стажа государственной службы или не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.

3. ...;
4. ...;
5. ....
______________________________________________
Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 25 мамырдағы N 576  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің қызметкерлері лауазымдарының тізіліміне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202  бұйрығына  (бұдан әрі - Бұйрық) (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 20 мамырда N 2286 болып тіркелген, 2003 жылғы 28 маусымдағы N 26 "Ресми газетте" жарияланған) мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдарына қойылатын біліктілік талаптарында:
3-тармақта:
1) мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) Кедендік бақылау агенттігі аумақтық бөлімшесінің, кеденінің құрамындағы басқарма бастығы, кеден бекетінің бастығы лауазымдары үшін:
білімі жоғары кәсіптік;
екі жылдан кем емес мемлекеттік қызмет стажының болуы, оның ішінде кемінде бір жыл келесі төменгі санаттағы лауазымдарда жұмыс істеуі, не мемлекеттік органдарда басшылық немесе өзге де лауазымдарда бір жылдан кем емес стажының немесе аталған санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда, оның ішінде басшы лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс стажының болуы немесе мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша оқуы;
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының Кеден  кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы " Заңдарды,  2030  жылғы дейінгі Қазақстанның Даму стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасы  ережесін , Қазақстан Республикасының аталған санаттағы мемлекеттік лауазымдардың мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін заңнамалық және нормативтік құқықтық кесімдерін білуі;
аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті міндетті білімдерінің болуы.";
"2-2) Кедендік бақылау агенттігі аумақтық бөлімшесінің, кеденінің құрамындағы басқарма бастығының орынбасары, кеден бекеті бастығының орынбасары лауазымдары үшін:
білімі жоғары кәсіптік;
бір жарым жылдан кем емес мемлекеттік қызмет стажының болуы немесе аталған санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда үш жылдан кем емес жұмыс стажының болуы;

Знание  Конституции  Республики Казахстан, Таможенного  кодекса  Республики Казахстан, законов  "О государственной  службе", " О борьбе  с коррупцией", " Об административных  процедурах", " О нормативных  правовых актах",  Стратегии  развития Казахстана до 2030 года,  Правил  служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации государственных должностей данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.";
3) в подпунктах 3) и 4) слова "таможенного поста" исключить.
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Касымов Н.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Департаменту организационной и административной работы Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) довести настоящий приказ до сведения и руководства в работе руководителям структурных подразделений центрального аппарата Агентства таможенного контроля Республики Казахстан и территориальных таможенных органов Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель

Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының Кеден  кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы " Заңдарды,  2030  жылғы дейінгі Қазақстанның Даму стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасы  ережесін , Қазақстан Республикасының аталған санаттағы мемлекеттік лауазымдардың мамандануына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін заңнамалық және нормативтік құқықтық кесімдерін білуі;
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті міндетті білімдерінің болуы.";
3) 3) және 4) тармақшалардағы "кеден бекеті" деген сөз алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі (Н.Қасымов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Ұйымдастырушылық және әкімшілік жұмыстар департаменті (К.І.Махамбетов) осы бұйрықты жұмыста басшылыққа алу үшін Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінің және Қазақстан Республикасы аумақтық кеден органдары басшыларының назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.Қ.Ержановқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға