Об утверждении форм актов, протоколов, постановлений, предписаний и Правил составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года № 178. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2004 года № 2737. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 мая 2010 года № 377
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 24.05.2010 № 377.
В целях реализации  Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы актов, протоколов, постановлений и предписаний;
2) Правила составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения, Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
23 февраля 2004 года N 178
"Об утверждении форм актов протоколов,
постановлений, предписаний и Правил
составления и выдачи актов должностных лиц,
осуществляющих государственный санитарно-
эпидемиологический надзор"
Правила
составления и выдачи актов должностных лиц,
осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор
1. Настоящие Правила устанавливают порядок составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор, обязательных для исполнения физическими и юридическими лицами.
2. В целях принятия правовых мер воздействия по результатам проверок объектов, в зависимости от установленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения, должностными лицами издаются следующие акты:

Актілердің, хаттамалардың, қаулылардың, ұйғарымдардың нысандарын және Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді жасау және беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 178 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 15 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2737. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 24 мамырдағы № 377 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.05.24 № 377 Бұйрығымен.
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған:
1) Актілердің, хаттамалардың, қаулылар мен ұйғарымдардың нысандары;
2) Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді жасау және беру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А. Белоногқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 23 ақпандағы
"Актілердің, хаттамалардың,
қаулылардың, ұйғарымдардың
нысандары мен Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалауды жүзеге асыратын
лауазымды адамдардың актілерді
жасау және беру ережесін
бекіту туралы"
N 178 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді
жасау және беру ережесі
Ескерту: Бүкіл мәтін бойынша:
"халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзу туралы" деген сөздер тиісінше "әкімшілік құқық бұзушылық туралы" деген сөздермен ауыстырылды;
"әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы" деген сөздер тиісінше "әкімшілік жаза қолдану туралы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
1. Осы Ереже мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың жеке және заңды тұлғалар орындау үшін міндетті актілерді жасау және беру тәртібін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасының халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы заңымен белгіленген талаптардың бұзылуына қарай объектілерді тексерудің нәтижесі бойынша құқықтық ықпал ету шараларын қабылдау мақсатында лауазымды адамдар мынадай актілер шығарады:

1) акт санитарно-эпидемиологического обследования;
2) протокол об административном правонарушении;
3) постановления главных государственных санитарных врачей о проведении профилактических и противоэпидемических мероприятий;
4) постановления о наложении дисциплинарного взыскания, о наложении административного взыскания, временном отстранении от работы лиц, приостановлении хозяйственной деятельности, запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности, запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей в случаях нарушений требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) предписания об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения и о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий.
Должностные лица, осуществляющие государственный санитарно-эпидемиологический надзор должны осуществлять контроль за исполнением вышеуказанных актов.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ), от 18 октября 2006 года   N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).
3. Акты должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор издаются на бланках, изготовленных типографским способом, с соблюдением утвержденной формы и заполняются на государственном и русском языках.
Бланк протокола об административном правонарушении дополнительно нумеруется и является документом строгой отчетности.
4. Все акты должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор, составляются в необходимом количестве экземпляров, выдаются соответствующим лицам под роспись с указанием даты получения, первый экземпляр - подшивается в дело государственного органа санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан.
Постановление о проведении профилактических и противоэпидемических мероприятий подписывается Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте.
Постановление о наложении дисциплинарного взыскания подписывается Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан.
Постановления о наложении административного взыскания, приостановлении хозяйственной деятельности, запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности, запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей о временном отстранении от работы лиц и предписание об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения, а также предписание о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий подписываются Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями и заверяются печатью с изображением Государственного герба.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ), от 18 октября 2006 года   N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).

1) санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісі;
2) әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама;
3) алдын алу және індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлердің қаулылары;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптары бұзылған жағдайда адамдарға тәртіптік жаза қолдану туралы, әкімшілік жаза қолдану туралы, уақытша жұмыстан босату туралы, шаруашылық жүргізу қызметін тоқтату, халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметте әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіпті деп танылған жағдайда шикізаттың, өнімнің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу туралы қаулылары;
5) халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзуға жол бермеу және санитарлық-індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы ұйғарымдар.
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды тұлғалар.
Ескерту: 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі  N 482 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.
3. Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілері бекітілген нысандар сақтала отырып, типографиялық тәсілмен басып шығарылады және мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама бланкісі қосымша нөмірленеді және қатаң есептілік құжат болып табылады.
4. Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың барлық актілері қажетті көлемдегі данада жасалады, қол қойылып, алынған күні көрсетіле отырып, тексерілетін объектінің басшысына (өкіліне) тапсырылады, бірінші данасы - мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының ісіне тігіледі.
Алдын алу және індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы қаулыға Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің, тиісті аумақтағы, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлерінің қолы қойылады.
Тәртіптік жаза қолдану туралы қаулыға Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері қол қояды.
Әкімшілік жауаптылыққа тарту, шаруашылық жүргізу қызметін тоқтату туралы, халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметте әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіпті деп танылған жағдайда шикізаттың, өнімнің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу уақытша жұмыстан босату туралы қаулыларға және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзуға жол бермеу туралы ұйғарымға, сондай-ақ санитарлық-індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы ұйғарымға Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері мен оның орынбасарлары, тиісті аумақтың, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлері және олардың орынбасарлары қол қояды да, Мемлекеттік елтаңбаның бейнесі бар мөрмен куәландырады.
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі  N 482 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.

5. Акт санитарно-эпидемиологического обследования (далее - акт) - документ, выдаваемый должностным лицом, осуществляющим государственный санитарно-эпидемиологический надзор, по результатам проверки объекта на его соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
В разделе "Заключение" указанного акта следует указывать соответствует ли обследуемый объект требованиям соответствующих санитарно-эпидемиологических правил и норм (далее - санитарные правила), если не соответствует указывать какие пункты, каких санитарно-эпидемиологических правил и норм (далее - санитарные правила), гигиенических нормативов и иных нормативных правовых актов нарушены.
В разделе "Требования" указанного акта следует кратко указать перечень мероприятий, необходимых для устранения нарушений (это графа необходима для руководителя государственного органа санитарно-эпидемиологической службы).
При отказе от подписи делается соответствующая отметка в акте. Акт составляется и подписывается должностным лицом с указанием даты окончания обследования. Экземпляр акта выдается присутствующему при проверке, под роспись.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).
6. Протокол об административном правонарушении (далее - протокол) составляется должностным лицом, осуществляющим государственный санитарно-эпидемиологический надзор.
С момента составления протокола дело об административном правонарушении считается возбужденным.
Производство по делам об административных правонарушениях в Республике Казахстан ведется на государственном языке, а при необходимости в производстве наравне с государственным употребляется русский язык или другие языки. Поэтому, при возбуждении административного дела должностное лицо должно уточнить у правонарушителя, на каком языке он желает выступать в рассмотрении дела и внести соответствующую запись в протокол. На основании данной записи и в соответствии со  статьей 21 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" Главный государственный санитарный врач (заместитель) определяет своим постановлением язык производства по рассматриваемому делу, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При составлении протокола на основании акта санитарно-эпидемиологического обследования, физическому лицу или законному представителю юридического лица, в отношении которых возбуждено дело, а также другим участникам производства по делу разъясняются их права и обязанности, предусмотренные  Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (далее - КоАП РК), о чем делается отметка в протоколе.
В протоколе указываются дата и место его составления, должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол; сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело; место, время совершения и существо административного правонарушения; статья особенной части КоАП РК, предусматривающая административную ответственность за данное правонарушение; фамилии, имена, отчества, адреса свидетелей, если они имеются; объяснение физического лица либо законного представителя юридического лица, в отношении которого возбуждено дело.
Протокол подписывается лицом, его составившим, и лицом, совершившим административное правонарушение. Физическому лицу или законному представителю юридического лица, в отношении которых возбуждено дело, должна быть предоставлена возможность ознакомления с протоколом. В случае отказа этих лиц от подписания протокола, в нем производится соответствующая запись.
Копия протокола выдается физическому лицу или законному представителю юридического лица, в отношении которых возбуждено административное дело по его просьбе, под роспись немедленно после его составления, без решения главного государственного санитарного врача (заместителя). Протокол в течение трех суток с момента составления направляется для рассмотрения должностному лицу (главному государственному санитарному врачу или его заместителю) или в суд. При квалификации действии или бездействии правонарушителя, повлекших нарушения санитарных правил и гигиенических нормативов следует руководствоваться КоАП РК.
После рассмотрения протокола главным государственным санитарным врачом (заместителем), лицо, в отношении которого возбуждено административное дело вызывается в государственный орган санитарно-эпидемиологической службы для дачи объяснений и участия в рассмотрении фактов нарушения законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения согласно повестке, приведенной в приложении 1 к настоящим Правилам.
Дело об административном правонарушении рассматривается с участием лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении, а также при необходимости, переводчика, защитника и при наличии потерпевших, свидетелей, понятых.
В случае уклонения лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении, от явки по вызову Главного государственного санитарного врача (заместителя), в производстве которого находится дело об административном правонарушении, это лицо может быть подвергнуто приводу сотрудниками органа внутренних дел (полицией) на основании определения Главного государственного санитарного врача (заместителя), вынесенного согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Рассмотрев дело об административном правонарушении, Главный государственный санитарный врач (заместитель) выносит одно из следующих постановлений:

5. Санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісі (бұдан әрі - акт) - объектінің халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкестігін тексеру нәтижелері бойынша мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адам беретін құжат.
Көрсетілген актінің "Қорытындылар" деген бөлімінде егер қандай пункттер, қандай санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалар (бұдан әрі - санитарлық ережелер), гигиеналық нормативтер және өзге құқықтық нормативтік актілер бұзылғанын көрсету сәйкес келмесе, тексерілетін объектінің тиісті санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалардың (бұдан әрі - санитарлық ережелер) талаптарына сәйкес келетінін көрсеткен жөн.
Көрсетілген актінің "Талаптар" деген бөлімінде бұзушылықтарды жою үшін қажетті іс-шаралар тізбесін қысқаша көрсеткен жөн (бұл баған санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органы басшысы үшін қажет).
Қол қоюдан бас тартқан кезде актіге тиісті белгі қойылады. Актіні тексерудің аяқталған күнін көрсете отырып, лауазымды адам жасайды және оған қол қояды. Актінің данасы тексеру кезінде қатысқан адамға қол қойғызып беріледі.
Ескерту: 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
6. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы (бұдан әрі - хаттама) тексеруді жүргізгенде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзушылық анықталған кезде мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адам жасайды.
Хаттама жасалған сәттен бастап әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалды деп есептелінеді.
Қазақстан Республикасындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу мемлекеттік тілде жүргізіледі, ал қажетіне қарай орыс тілі немесе басқа да тілдер мемлекеттік тілмен тең қолданылады. Сондықтан әкімшілік іс қозғалған кезде лауазымды адам құқық бұзушыдан істі қарау кезінде қай тілде сөйлейтінін және хаттаманы қай тілде жазу керектігін нақтылап алуы қажет. Осы жазбаның негізінде және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің  21-бабына сәйкес Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері (орынбасары) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес қаралатын іс бойынша іс жүргізу тілін өзінің қаулысымен айқындайды.
Оларға қатысты іс қозғалған жеке тұлғаға немесе заңды тұлғаның заңды өкіліне, сондай-ақ басқа да іс бойынша іс жүргізуге қатысушыларға санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісінің негізінде хаттама жасалған кезде Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы"  Кодексімен (бұдан әрі - ҚР ӘҚБК) көзделген олардың құқықтары мен міндеттері түсіндіріледі, ол туралы хаттамада белгі қойылады.
Хаттамада оның жасалған күні мен орны, хаттаманы жасаған адамның лауазымы, тегі және аты-жөні; оған қатысты іс қозғалған адам туралы мәліметтер; әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған орын, уақыты мен мәні, ҚР ӘҚБК ерекше бөлімінің аталған құқық бұзушылық үшін әкімшілік жауаптылық көзделетін бабы, егер олар бар болса, куәлардың аты-жөні, мекен-жайы, өзіне қатысты іс қозғалған жеке адамның не заңды тұлғаның заңды өкілінің түсініктемесі көрсетіледі.
Хаттамаға оны жасаған адам және әкімшілік құқық бұзушылықты жасаған адам қол қояды. Оларға қатысты іс қозғалған жеке тұлғаларға немесе заңды тұлғалардың заңды өкіліне хаттамамен танысу мүмкіндігі берілуі тиіс. Бұл адамдар хаттамаға қол қоюдан бас тартқан жағдайда онда тиісті жазу жазылады.
Хаттаманың көшірмесі бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің (орынбасарының) шешімінсіз, оларға қатысты әкімшілік іс қозғалған жеке тұлғалардың немесе заңды тұлғалардың заңды өкілінің сұранысы бойынша, ол жасалғаннан кейін қол қойыла отырып, дереу беріледі. Хаттама үш тәулік ішінде қарау үшін лауазымды адамға (бас мемлекеттік санитарлық дәрігерге немесе оның орынбасарына) немесе сотқа берілуі тиіс. Санитарлық ережелер мен гигиеналық нормативтерді бұзушылыққа жол берген құқық бұзушының іс-әрекетінің біліктігі немесе әрекетсіздігі кезінде ҚР ӘҚБК басшылыққа алған жөн.
Хаттаманы бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (оның орынбасары) қарағаннан кейін түсініктеме беру және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының бұзылу фактілерін қарауға қатысу үшін осы Ереженің 1-қосымшасында берілген шақыру қағазына сәйкес әкімшілік іс қозғалған адам санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органына шақырылады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі жүргізуге қатысты адамның, сондай-ақ қажетіне қарай аудармашының, қорғаушының қатысуымен және жәбірленушілер, куәгерлер, куәлар болған жағдайда әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қаралады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі жүргізуге қатысты адам әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс оны жүргізуде болған Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің (орынбасарының) шақыруы бойынша келуден бас тартқан жағдайда, бұл адам осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес шығарылған Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің (орынбасарының) анықтамасы негізінде ішкі істер органының қызметкерлері (полиция) мәжбүрлеп келтіруі мүмкін.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарап, Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары) мына қаулылардың бірін шығарады:

1) о наложении административного взыскания;
2) о прекращении производства по делу;
3) о передаче дела на рассмотрение судье, органу (должностному лицу), правомочному налагать за данное административное правонарушение взыскание иного вида или размера.
Дело об административном правонарушении, направляемое в суд в порядке, установленном статьей 636 КоАП РК оформляется следующим образом:
1) к протоколу прикладываются копии акта санитарно-эпидемиологического обследования, лабораторных исследований, объяснений участников, должностной инструкции правонарушителя, документа, удостоверяющего личность правонарушителя, учредительных документов юридического лица, лицензии на указанный вид деятельности корешков повесток (если таковые имеются);
2) материал подшивается, пронумеровывается, составляется опись всех приложенных документов и сопроводительным письмом направляется в течение трех суток в суд согласно приложениям 2, 3 к настоящим Правилам.
При наличии хотя бы одного из обстоятельств, предусмотренных статьями  580 ,  581 КоАП РК, должностное лицо, в производстве которого находится дело, выносит постановление о прекращении производства по делу об административном правонарушении согласно приложению 4 к настоящим Правилам.  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ), от 18 октября 2006 года   N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).
7. Постановление о проведении профилактических и противоэпидемических мероприятий выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте в соответствии с действующим законодательством о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения по результатам санитарно-эпидемиологического мониторинга.
Указанное постановление принимается в случае, если проведения профилактических или противоэпидемических мероприятий распространяются на всю территорию (района, города, области, республики) или группу однопрофильных объектов и не выносится для закрытия объектов.
8. Предписание о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями для проведения санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий юридическими и должностными лицами, а также индивидуальными предпринимателями, наименования которых перечисляются в соответствующей строке, в целях профилактики распространения карантинных, особоопасных, инфекционных, паразитарных заболеваний, а также отравлений и организации соответствующих санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий.
Экземпляр указанного предписания выдается под роспись законному представителю юридического лица или индивидуальному предпринимателю или должностному лицу с указанием даты получения. Если предписание отправлено заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения, об этом делаются соответствующие записи и прикладывается квитанция.  <*>
Сноска. Пункт 8 в редакции - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).

1) әкімшілік жаза қолдану туралы;
2) іс жүргізуді тоқтату туралы;
3) істі сотқа, осы әкімшілік құқық бұзушылық үшін жазаның басқа түрін немесе мөлшерін қолдануға құқылы органға (лауазымды адамға) қарауға беру туралы.
ҚР ӘҚБКо  636-бабында белгіленген тәртіппен сотқа жіберілетін әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс мынадай тәртіппен ресімделеді:
1) санитарлық-эпидемиологиялық тексеру, зертханалық тексеру, актінің, қатысушылардың түсініктемелерінің, құқық бұзушының лауазымдық нұсқаулықтарының, құқық бұзушының жеке басын куәландыратын құжаттың, заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының, көрсетілген қызмет түріне лицензияның, шақыру қағаздарының (егер мұндайлар болса) көшірмелері қоса беріледі;
2) материал тігіледі, нөмірленеді, қоса берілген барлық құжаттардың тізімдемесі жасалады және ілеспе хатпен осы Ереженің 2, 3-қосымшаларына сәйкес үш тәуліктің ішінде сотқа жіберіледі.
ҚР ӘҚБКо 580,  581-баптарында көзделген жағдайлардың біреуі болған кезде, істі жүргізіп жатқан лауазымды тұлға осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша өндірісті тоқтату туралы қаулы шығарады.
Ескерту: 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі  N 482 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.
7. Алдын алу және індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы қаулыны Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері, тиісті аумақтың, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлері халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы қолданыстағы заңнамасына сәйкес санитарлық-эпидемиологиялық мониторингтің нәтижесі бойынша шығарады.
Көрсетілген қаулы егер алдын алу және індетке қарсы іс-шараларды жүргізу күллі аумаққа (республиканың, облыстың, қаланың, ауданның) немесе бір бейінді объектілер тобына қолданылатын болса, қабылданады және объектілерді жабу үшін шығарылмайды.
8. Санитарлық-індетке қарсы іс-шаралар жүргізу туралы ұйғарымды карантиндік, аса қауіпті, жұқпалы, паразитарлық аурулардың, сондай-ақ уланулардың таралуын алдын алу және тиісті санитарлық-індетке қарсы (алдын алу) іс-шараларды ұйымдастыру мақсатында заңды және жеке тұлғалардың, атаулары тиісті жолда санамаланатын жеке кәсіпкерлердің санитарлық-індетке қарсы (алдын алу) іс-шараларды өткізуі үшін Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері және оның орынбасарлары, тиісті аумақтардың, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлері және олардың орынбасарлары шығарады.
Көрсетілген ұйғарымның данасы алған күні көрсетіліп, заңды тұлғаның өкіліне немесе жеке кәсіпкерге не лауазымды тұлғаға беріліп, қолы қойылады. Егер ұйғарым оның табыс етілгені туралы хабарламасы бар тапсырысты хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, сондай-ақ хабарламаны белгілеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс көздері арқылы жіберілсе, бұл туралы тиісті жазба жазылып, түбіртегі қоса беріледі.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).

9. Постановление о наложении дисциплинарного взыскания выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан на главных государственных санитарных врачей и руководителей центров санитарно-эпидемиологических экспертиз соответствующих территорий, на транспорте и их заместителей за нарушение трудовой дисциплины, неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных обязанностей в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Постановление о наложении административного взыскания выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями и предусматривает предупреждение или наложение штрафа в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. Данному постановлению присваивается номер соответствующего протокола.
Дело об административном правонарушении рассматривается с участием лица, в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении. В отсутствие указанного лица дело может быть рассмотрено лишь в случаях, когда имеются данные о надлежащем его извещении, о месте и времени рассмотрения дела и, если от него не поступало ходатайство об отложении рассмотрения дела.
Указанное постановление выдается физическому лицу или законному представителю юридического лица, в отношении которых возбуждено административное дело, в получении которого он расписывается. Если постановление отправлено заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения, об этом делаются соответствующие записи и прикладывается квитанция. Указанное постановление может быть обжаловано в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
11. Постановление о временном отстранении от работы лиц выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями.
Указанным постановлением отстраняются лица, являющиеся потенциальными источниками распространения инфекционных и паразитарных заболеваний, а также находившиеся в контакте с инфекционными больными, лица, из числа декретированных групп населения, больные инфекционными заболеваниями и носители различных источников болезней, а также не прошедшие медицинские осмотры.
В указанном постановлении указываются:

9. Тәртіптік жаза қолдану туралы қаулыны Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері тиісті аумақтардың, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлеріне және санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының басшыларына және олардың орынбасарларына еңбек ету тәртібін бұзғаны, жүктелген міндеттерді орындамағаны немесе тиесілі орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен шығарады.
10. Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыны Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері мен оның орынбасарлары, тиісті аумақтағы, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлері және олардың орынбасарлары шығарады және ол Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ескерту жасауды немесе айыппұл салуды көздейді. Аталған қаулыға тиісті хаттаманың нөмірі қойылады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс өзі жөнінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адамның қатысуымен қаралады. Аталған адамға істің қаралатын орны мен уақыты тиісті түрде хабарланғаны туралы деректер болған және одан істі қарауды кейінге қалдыру туралы өтініш түспеген ретте ғана іс оның өзі болмаған жағдайда қаралуы мүмкін.
Көрсетілген қаулы оларға қатысты әкімшілік іс қозғалған жеке тұлғаларға немесе заңды тұлғалардың заңды өкіліне беріледі, ол алдым деп қол қояды. Егер қаулы, оның берілгені туралы хабарланатын тапсырыс хатпен, хабардың белгіленуін қамтамасыз ететін телефонограммамен немесе телеграммамен, және де өзге байланыс құралдарын пайдаланумен жіберілсе, ол туралы жазу жазылады да, түбіртек жапсырылады.
11. Уақытша жұмыстан босату туралы қаулыны Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері және оның орынбасарлары, тиісті аумақтағы, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлер мен олардың орынбасарлары шығарады. Көрсетілген қаулымен жұқпалы және паразиттік аурулардың ықтимал көздері болып табылатын, сондай-ақ ауыратын науқастармен қарым-қатынаста болғандар мен әр түрлі ауру көздерін жұқтырушылар, сондай-ақ, медициналық қараулардан уақтылы өтпеген адамдар жұмыстан босатылады.
Көрсетілген қаулыда:

1) дата;
2) с какого числа и до устранения причин, повлекших отстранение от работы;
3) должность, фамилия, имя, отчество отстраняемого лица.
Указанное постановление выдается под роспись индивидуальному предпринимателю, руководителю или законному представителю юридического лица.
12. В исключительных случаях, при возникновении угрозы распространения карантинных, особоопасных, инфекционных, паразитарных, профессиональных заболеваний, а также отравлений и при признании продукции опасной для здоровья населения и среды обитания допускается немедленное приостановление деятельности юридического лица или индивидуального предпринимателя, запрещение ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности и запрещение производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария без судебного решения на срок не более трех дней, с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд. При этом выносится постановление о приостановлении хозяйственной деятельности или о запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности либо о запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями на основании акта санитарно-эпидемиологического обследования объекта, результатов лабораторных исследований. При этом, перечисленные постановления действуют до устранения нарушений санитарно-эпидемиологических правил и норм либо до вынесения судебного решения о приостановлении деятельности или о запрещении ввоза, производства, применения и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности либо о запрещении производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария.
Экземпляр вынесенного постановления выдается под роспись лицу, чья деятельность приостанавливается или запрещается деятельность по ввозу, производству, применению и реализации продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в хозяйственной деятельности и производству, применению и реализации новых видов сырья, продукции, технологического оборудования, процессов, инструментария.
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - приказом Министра здравоохранения РК от 18 октября 2006 года  N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).

1) жұмыстан босатылған күні;
2) қай күннен бастап босатылғаны және жұмыстан босатудың себептері жойылғанға дейін;
3) адамның тегі, аты-жөні, лауазымы көрсетіледі.
Қаулының данасы уақытша жұмыстан босатылған жеке кәсіпкерге, заңды тұлғаның басшысына немесе заңды өкіліне қол қойыла отырып беріледі.
12. Ерекше жағдайларда карантиндік, аса қауіпті, жұқпалы, паразиттік, кәсіби аурулардың және уланулар таралу қаупі білінген мен өнімнің халықтың денсаулығы мен тіршілік ету ортасы үшін қауіпті деп танылған кезде, көрсетілген мерзімде талап етуші арызды сотқа міндетті түрде ұсына отырып, үш күннен аспайтын мерзімде соттың шешімінсіз заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің қызметін дереу тоқтатуына, халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметте арналған  өнімдерді әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салуға және шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салуға болады. Бұл ретте шаруашылық жүргізу қызметті тоқтату туралы немесе халықтың пайдалануына және қолдануына, сондай-ақ шаруашылық жүргізу қызметіне арналған  өнімдерді әкелуге, өндіруге, қолдануға және іске асыруға тыйым салу туралы немесе шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, үдерістердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және іске асыруға тыйым салу туралы қаулыны Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері мен оның орынбасарлары, тиісті аумақтағы, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлер мен олардың орынбасарлары санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісі, лабораториялық зерттеулер нәтижелері негізінде шығарады. Бұл ретте, аталған қаулылар санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормаларды бұзушылық жойылғанға дейін немесе қызметті тоқтату туралы немесе халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ шаруашылық қызметті әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу туралы немесе шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға тыйым салу туралы сот шешімі шыққанға дейін  қолданылады.
Шығарылған қаулының бір данасы халықтың пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді, сондай-ақ  шаруашылық қызметті әкелуге, өндіруге, қолдануға және сатуға және шикізаттардың, өнімдердің, технологиялық жабдықтардың, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және сатуға байланысты қызметіне тыйым салынатын немесе тоқтатылатын адамға қол қойдырту арқылы беріледі.
Ескерту: 12-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.

13. Предписание об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями на основании акта санитарно-эпидемиологического обследования объекта, в случае выявления на объекте нарушений санитарных правил и гигиенических нормативов, а также иных нормативных правовых актов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения, наименования которых перечисляются в соответствующей строке.
Экземпляр указанного предписания выдается под роспись юридическому лицу или индивидуальному предпринимателю с указанием даты получения. Если постановление отправлено заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения, об этом делаются соответствующие записи и прикладывается квитанция.
14. В предписаниях, приведенных в пунктах 8 и 13 настоящих Правил, указываются четко сформулированные мероприятия с конкретными сроками их исполнения.
Приложение 1 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор  <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 1 - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).
Повестка
о явке в государственный орган
санитарно-эпидемиологической службы
Лицо ___________________________________________________________
________________________________________________________________
место проживания _______________________________________________
адрес
В соответствии со  статьей 11 Закона Республики Казахстан
"О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" и статьи
642 -652 КоАП РК, Вы обязаны явиться в _________________________
наименование
________________________________________________________________
государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
________________________________________________________________
по адресу ______________________________________________________
________________________________________________________________
"___"__________20___ года к ______________часам, в кабинет N____
для дачи объяснений и участия в рассмотрении дела об
административном правонарушении по поводу выявленных нарушений
требований законодательства в области санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, протокол от "__"_________ 20___ года.
В случае неявки без уважительных причин, Вы можете быть
подвергнуты принудительному приводу полицией на основании статей
584 и  648 КоАП РК
Главный государственный санитарный врач ________________________
фамилия, имя, отчество, подпись
________________________________________________________________
________________________________________________________________
наименовании территории, транспорта
----------------------------------------------------------------
линия отрыва
Лицо ___________________________________________________________
Место проживания _______________________________________________
адрес
Повестку о явке "_____"________________20____года
в ______________________________________________________________
наименование государственного органа
________________________________________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
________________________________________________________________
получил "__" ________ 20___ года _______________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Приложение 2 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор   <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 2 - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).
____________________________________
наименование государственного органа
____________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
АДМИНИСТРАТИВНОЕ ДЕЛО N
В отношении ____________________________________________
указать наименование юридического лица или
______________________________________________________________
фамилию, имя, отчество гражданина или индивидуального
______________________________________________________________
предпринимателя или должностного лица
дата рождения "_____"_________ ______ года
Уроженец (уроженка) __________________________________________
Домашний адрес _______________________________________________
по статье _____________ КоАП РК
20______год
Приложение 3 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор   <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 3 - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).
в суд ____________________
района, города

13. Қазақстан Республикасының халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы заңының талаптарын бұзуға жол беруге жол бермеу туралы ұйғарымды Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері мен оның орынбасарлары, тиісті аумақтағы, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлер мен олардың орынбасарлары объектіде санитарлық ережелер мен гигиеналық нормативтерді, сондай-ақ атаулары тиісті жолда аталған халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы өзге де нормативтік құқықтық актілерді бұзу анықталған жағдайда санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісі негізінде шығарады.
Қаулының данасы қызметі тоқтатылатын заңды тұлғаға немесе жеке кәсіпкерге қол қойыла отырып беріледі. Егер қаулы, оның берілгені туралы хабарланатын тапсырыс хатпен, хабардың белгіленуін қамтамасыз ететін телефонограммамен немесе телеграммамен, және де өзге байланыс құралдарын пайдаланумен жіберілсе, ол туралы жазу жазылады да, түбіртек жапсырылады.
14. Осы Ереженің 8 және 13-тармақтарында келтірілген ұйғарымдарда оларды орындаудың нақты мерзімдері көрсетіле отырып нақты құрастырылған іс-шаралар көрсетіледі.
Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет
органына келу туралы шақыру қағазы
Тұлға _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
ҚР ӘҚБК-нің  642 652 баптарына және "Халықтың
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының  11-бабына сәйкес, Сіз ________________________
___________________________________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы
___________________________________________________________________
Келесі мекен-жай бойынша __________________________________________
___________________________________________________________________
20__ жылғы "___"__________ сағат ______________, N ______ кабинетке
анықталған халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы заң бұзушылықтарына қатысты әкімшілік құқық бұзушылық
туралы істі қарауда қатысуға және түсініктеме беру үшін келуге
міндеттісіз. 20___ жылғы "____"______________ хаттама.
Дәлелді себептерсіз келмеген жағдайда, Сіз ҚР ӘҚБК-нің  584
және  648-баптары негізінде полициямен мәжбүрлеп келтірілуіңіз
мүмкін.
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері _______________________________
Аты-жөні, тегі, қолы
___________________________________________________________________
аумақтың, көліктің атауы
-------------------------------------------------------------------
кесу сызығы
Тұлға _____________________________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
20__ жылғы "___"________ __________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы
________________________________________ келу туралы шақыру қағазын
20__ жылғы "___"______________ алдым _____________________________"
Аты-жөні, тегі, қолы
Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
________________________________________
қызмет органының атауы
ӘКІМШІЛІК ІС N_______
_____________________ _____________________________________ қатысты
заңды тұлғаның атауын немесе азаматтың немесе жеке кәсіпкер немесе
___________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның аты-жөнін, тегін атап көрсету
туған жылы "_____"_________ _______ жылы
туған жері _____________________________
мекен-жайы _____________________________
ҚР ӘҚБК-нің _______________ бабы бойынша
20______жыл ";
Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 3-қосымша
Ескерту: 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
сотқа ____________________
аудандық, қалалық
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауын немесе азаматтың немесе жеке кәсіпкер немесе
_______________________________________________________ ҚР ӘҚБК-нің
лауазымды тұлғаның аты-жөнін, тегін атап көрсету

В соответствии со статьями  636 ,  646 КоАП РК направляю для
рассмотрения по существу административный материал
на _____________________________________________________________
указать наименование юридического лица или фамилию, имя, отчество
________________________________________________________________
гражданина или индивидуального предпринимателя или должностного лица
по статье _____________ КоАП РК
________________________________________________________________
Приложение:
Административный материал на ______ листах.
М.П. Главный государственный санитарный врач
______________________________________
наименование территории, транспорта             подпись______________
Исполнитель ___________________
телефон: ______________________
Приложение 4 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор   <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 4 - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).
ПОСТАНОВЛЕНИЕ N___
о прекращении производства по делу
об административном правонарушении
"__"__________20___ года                      __________
место
Главный государственный санитарный врач (заместитель) __________
________________________________________________________________
рассмотрев представленный протокол N___ от "__" _______20 _ года
на _____________________________________________________________
и другие материалы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________
Указать характер правонарушения
________________________________________________________________
Обстоятельства, исключающие производство по делу об
________________________________________________________________
административном правонарушении и позволяющие не привлекать к
________________________________________________________________
административной ответственности согласно
________________________________________________________________
статьям  580 ,  581 КоАП РК
На основании изложенного и руководствуясь статьями  649 -652
КоАП РК,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Административное производство на ______________________
________________________________________________________________
прекратить.
2. Настоящее постановление объявить правонарушителю под
роспись.
Главный государственный санитарный врач (заместитель)
________________________________________________________________
Постановление мне объявлено: ___________________________________
Фамилия, имя, отчество, подпись
"___"____________20___ года
Приложение 5
к Правилам составления и выдачи
актов должностных лиц, осуществляющих
государственный санитарно-
эпидемиологический надзор
Сноска. Правила дополнены приложением 5 - приказом Министра здравоохранения РК от 18 октября 2006 года  N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).
Постановление
об определении языка производства
по делу об административном правонарушении
"___" ___________ 20__ года                  N ____
Я, Главный государственный санитарный врач (заместитель) _________
Нужное подчеркнуть
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (далее - ФИО)
рассмотрев представленный протокол об административном
правонарушении от "___" ________ 20__года и на основании  статьи 21
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
Постановляю:

636 ,  646 баптарына сәйкес әкімшілік істі мәні бойынша қарау үшін
жіберемін.
ҚР ӘҚБК-нің ______________ бабы бойынша
___________________________________________________________________
Қосымша:
Әкімшілік іс ______ бетте.
М.О.  Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері
_________________________________________
аумақтың, көліктің атауы                           қолы____________
Орындаушы____________________
телефоны:____________________
Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді
қысқарту жөнінде қаулы N___
20___ жылғы " "__________                                __________
орны
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері (орынбасары) __________________
___________________________________________________________________
хаттаманы N__________ 20___ жылғы " _____ " _______________________
________________________________ қарастырып және өзге материалдарды
АНЫҚТАДЫМ :
___________________________________________________________________
Құқық бұзушылықтың сипатын атап көрсету
___________________________________________________________________
ҚР ӘҚБК-нің  580 , 581 баптарына сәйкес
___________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді болдырмайтын және
___________________________________________________________________
әкімшілік жауапқа тартпауға мүмкіндік беретін мән-жайлар
Жоғарыда аталғандардың негізінде және ҚР ӘҚБК-нің  649 652
баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН :
1. Әкімшілік іс ___________________________________________________
_____________________________________________________ қысқартылсын.
2. Осы қаулы құқық бұзушыға қол қойғызып хабарлансын.
Бас мемлекеттік
санитарлық дәрігер
(орынбасары)
Қаулы маған хабарланды: ___________________________________________
Аты-жөні, тегі, қолы
20___ жылғы " "____________"
Санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалауды жүзеге асыратын
лауазымды адамдардың актілерді
жасау және беру ережесіне
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
іс жүргізу тілін айқындау туралы қаулы
20 __ жылғы "___"_______                                  N _____
Мен, Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер(орынбасары) _______________
Керегінің астын сызыңыз          (Тегі, аты-жөні, (бұдан  әрі - ТАЖ)
200_жылғы "__" _________ N ____   әкімшілік құқық бұзушылық туралы
ұсынылған хаттаманы қарап және әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Қазақстан Республикасы Кодексінің  21-бабының негізінде
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:

1. Определить языком производства при рассмотрении дела об
административном правонарушении
___________________________________________________________________
(указать язык производства)
2. Лицо, совершившее административное правонарушение
___________________________________________________________________
(сведения о лице, совершившем административное правонарушение)
в переводе на ________________________ язык, не нуждается/нуждается
(подчеркнуть нужное)
М.П. Главный государственный
санитарный врач (заместитель) ________________________________
ФИО, подпись
Примечание: Лицу, совершившему административное правонарушение в
соответствии со  статьей 584 Кодекса Республики Казахстан Об
административных правонарушениях, разъяснены права делать заявления,
давать объяснения и показания, заявлять ходатайства, приносить жалобы,
знакомиться с материалами дела, выступать при его рассмотрении на
родном языке или другом языке, которым он (а) владеет, бесплатно
пользоваться услугами переводчика.
С постановлением ознакомлен (а) _________________________________ "
(ФИО, подпись лица,
___________________________________________________________________
совершившего административное правонарушение)
Приложение 6
к Правилам составления и выдачи
актов должностных лиц, осуществляющих
государственный санитарно-
эпидемиологический надзор
Сноска. Правила дополнены приложением 6 - приказом Министра здравоохранения РК от 18 октября 2006 года  N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).
Определение о приводе N _____
"___" ______________ 20__ года        ____________________________
(место составления)
Главный государственный санитарный врач (заместитель) ____________
____________________________________________, рассмотрев материалы
ФИО
административного дела о неявке по вызову для участия в
рассмотрении дела в качестве гр-на _______________________________
ФИО
Установил
Гр-н ____________, проживающий ___________________________________
(фамилия)              (город, улица, номер дома и квартиры)
______________________________, "___" _____________ 20__года
был вызван повесткой N ____ от "___" _____________ 20__ года,
на "___" _______________ 20__года для участия в рассмотрении дела
об административном правонарушении в качестве ________________ по
административному делу N _____________ Однако ___________________
ФИО
в ________________________________________________________________
наименование государственного органа
_______________________________________________________ не явился.
Произведенной проверкой установлено, что указанная повестка ______
была вручена своевременно и он не явился в _______________________
_________________________________________ без уважительных причин.
наименование государственного органа
На основании изложенного и руководствуясь  статьей 584 КоАП РК,
ОПРЕДЕЛЯЮ:

1. Әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі істі қарау кезінде__________
(іс жүргізу тілін көрсетіңіз)
іс жүргізу тілі болып айқындалсын.
2. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адам   ___________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адам туралы мәлімет)
_______________________ тіліне аударуды қажет етеді/қажет етпейді.
(керегінің астын сызыңыз)
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)_____________________
ТАЖ, қолы
Ескертпе: Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамға Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің  584-бабына
сәйкес оның өтініш жасауға, түсініктеме беруге және куә болуға,
қолдау хат жазуға, шағым жасауға, істің материалдарымен танысуына,
оны  қарау кезінде ана тілінде немесе ол меңгерген басқа тілде
сөйлеуге, аудармашының қызметін тегін пайдалануына құқылы екендігі
түсіндірілді.
Қаулымен таныстым:________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамның ТАЖ, қолы)
Санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалауды жүзеге асыратын
лауазымды адамдардың актілерді
жасау және беру ережесіне
6-қосымша
Ескерту: 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.
Мәжбүрлеп келтіру туралы N______ анықтама
20 __ жылғы "___" ___________        ____________________________
(толтыру орны)
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)____________________
___________________________________________________________, азамат
Тегі, аты-жөні
___________________ _______________________________________ ретінде
Тегі, аты-жөні
істі қарауға қатысуы үшін шақырылуы бойынша келмегені туралы
әкімшілік іс материалдарын қарап, келесіні анықтады:
____________________________________ тұратын, азамат_______________
(қала, көше, үйдің және пәтердің нөмірі)                 (ТАЖ)
20__жылғы "___" ___________N_______ әкімшілік іс бойынша __________
ретінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарауға қатысу үшін
20 __ жылғы "____" _____________ , 20__жылғы "___" ________N_______
шақыру қағазымен шақырылған болатын.
Бірақ_____________________ ________________________________________
Тегі, аты-жөні              мемлекеттік органның атауы
_______________________________________  келмеді.
Жүргізілген тексерісте көрсетілген ________________________________
шақыру қағазы қолға уақтылы тапсырылғаны және оның ________________
___________________________________________________________________
мемлекеттік органның атауы
себепсіз келмегені анықталды.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде және ҚР ӘҚБ Кодексінің  584-бабын
басшылыққа ала отырып,
АНЫҚТАЙМЫН:

1. Подвергнуть ___________________________________________________
ФИО
проживающего _____________________________________________________
(адрес: город, улица, номер дома и квартиры)
приводу в ________________________________________________________
наименование государственного органа
к ______ часам "__" ____________ 20__ года
2. Настоящее определение направить для исполнения начальнику
отдела внутренних дел ____________________________________________
(исполнительный орган)
М.П. Главный государственный
санитарный врач (заместитель) _______________________________
(подпись)
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 февраля 2004 года N 178
Формы
актов, протоколов, постановлений и предписаний
<*>
Сноска. Форма акта в редакции - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ).
______________________________________
наименование государственного органа
______________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
_____________________________
местонахождение объекта
_____________________________
банковские реквизиты,
регистрационный номер
налогоплательщика (далее - РНН)
Акт
санитарно-эпидемиологического обследования
Мною(Нами)______________________________________________________
Наименование государственного органа санитарно-эпидемиологической
________________________________________________________________
службы, должность, фамилия, имя, отчество (далее - ФИО),
с участием _____________________________________________________
________________________________________________________________
указать других специалистов, участвовавших в обследовании
в присутствии __________________________________________________
должность, ФИО должностного лица или
________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя или руководителя юридического лица
________________________________________________________________
________________________________________________________________
проведено ___________________ обследование _____________________
указать вид обследования                   наименование объекта,
________________________________________________________________
юридического лица или индивидуального предпринимателя
начато "___"________ 20___ года в____ часов __ минут
При обследовании установлено:___________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Заключение: ____________________________________________________
________________________________________________________________
указать пункты нарушения требований санитарно-эпидемиологических
________________________________________________________________
правил и норм, гигиенических нормативов и иных нормативных правовых актов
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Требования: ____________________________________________________
указать меры по устранению нарушений и сроки их исполнения
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Подписи ________________________________  ______________________
должностное лицо государственного   органа       участвовавшие другие
санитарно-эпидемиологической службы         специалисты, свидетели
При обследовании присутствовал, и экземпляр акта получил _______
________________________________________________________________
должность и Ф.И.О. представителя юридического лица или
________________________________________________________________
должностного лица или индивидуального предпринимателя
Отметка об отказе от подписи лица ______________________________
окончено "__"___ в __ часов__ минут
Акт составлен в __ экземплярах
"___"_________ 20____ года
<*>
Сноска. Форма протокола в редакции - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ), от 18 октября 2006 года   N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).
_______________________________________
наименование государственного органа
_______________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
Протокол об административном правонарушении N___
"___"________20____ года  ______________________________________
дата                                     время
________________________________________________________________
место составления
Мною _____________________________________________________
должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол
________________________________________________________________
При санитарно-эпидемиологическом обследовании __________________
________________________________________________________________
место и время совершения нарушений, наименование юридического  лица или
________________________________________________________________
должность, фамилия и инициалы должностного лица или
________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя, адрес
________________________________________________________________
на основании: __________________________________________________
акта санитарно-эпидемиологического обследования,
________________________________________________________________
лабораторных исследований, обращений лиц
установлено: ___________________________________________________
существо административного правонарушения
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
что является нарушением требований санитарно-эпидемиологических
правил и норм либо гигиенических нормативов либо иных нормативных
правовых актов __________________________________________________
указать пункты нарушения
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
статья особенной части Кодекса Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях" (далее - КоАП РК),
предусматривающая административную ответственность за данное
правонарушение
Язык производства ______________________________________________
Сведения о лицах, в отношении которых возбуждено административное
дело: физическое, должностное лицо, индивидуальный предприниматель
(нужное подчеркнуть)
________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________
число, месяц, год, рождения "___"_______________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
правонарушителя _______________________________________________________
________________________________________________________________
Гражданство ____________________________________________________
Место работы, занимаемая должность, адрес организации __________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Адрес местожительства и телефон ________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
N свидетельства индивидуального предпринимателя и дата выдачи
Юридическое лицо _______________________________________________
полное наименование, фамилия, имя, отчество руководителя,
________________________________________________________________
местонахождение, организационно-правовая форма, номер и дата
________________________________________________________________
государственной регистрации в качестве юридического лица банковские
________________________________________________________________
реквизиты, телефон законного представителя
Регистрационный номер налогоплательщика - лица, в отношении
которого возбуждено административное дело ______________________
Привлекался ли ранее к административной ответственности в области
санитарно-эпидемиологического благополучия населения ___________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Объяснение лица, в отношении которого возбуждено дело __________
________________________________________________________________
Отметка о необходимости помощи переводчика, защитника или об
отказе от такой помощи _________________________________________
________________________________________________________________
Отметка о разъяснении прав и обязанностей  лицу, в отношении
которого возбуждено дело, а также другим участникам производства
по делу, предусмотренных статьей  584 КоАП РК
________________________________________________________________
Отметка об отказе от подписи лица, от дачи объяснения __________
При наличии потерпевших и свидетелей, а также в случаях участия
понятых, их фамилии, имена, адреса и подписи ___________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
К протоколу прилагаются документы: _____________________________
________________________________________________________________
Иные сведения, необходимые для разрешения дела _________________
________________________________________________________________
Копию протокола получил ________________________________________
(подпись лица, совершившего
________________________________________________________________
административное правонарушение и дата получения)
Подпись должностного лица, составившего протокол _______________
серия N
___________________________________________
наименование государственного органа
___________________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
Постановление о проведении
профилактических и противоэпидемических мероприятий
"____"____________20___года                              N_______________
Главный государственный санитарный врач __________________________________
фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________________
рассмотрев представленные материалы (перечислить)
__________________________________________________________________________
установил ________________________________________________________________
указать характер складывающейся санитарно-эпидемиологической
ситуации на территории, группе объектов,
__________________________________________________________________________
нарушения законодательства Республики Казахстан в области санитарно-
эпидемиологического благополучия населения
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

1. ____________________________________________ ____________тұратын
(қала, көше, үйдің және пәтердің нөмірі)
___________________________________________________________________
(Тегі, аты-жөні)
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
20__жылғы "___"  ______ ___ сағат ___________  мәжбүрлеп келтірілсін.
2. Осы анықтама____________________________________________________
атқарушы орган
ішкі істер бөлімінің бастығына орындау үшін жіберілсін.
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)____________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 23 ақпандағы
N 178 бұйрығымен бекітілген
Актілердің, хаттамалардың, қаулылар
мен ұйғарымдардың нысандары
_______________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
_______________________________________
қызмет органының атауы
_____________________________
объектінің орналасқан жері
_____________________________
банктік реквизиттері, салық
төлеушінің тіркелу нөмірі
(бұдан әрі - СТТН)
Санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісі
Ескерту: Актінің нысаны жаңа редакцияда жазылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482  бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
Мен (Біз)__________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты-жөні (бұдан әрі - ТАЖ), мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы
___________________________________________________________________
мыналардың: _______________________________________________________
тексеруге қатысқан басқа мамандарды көрсету керек
___________________________________________________________________
________________________________________________________ қатысуымен
мыналар: __________________________________________________________
тексерілетін заңды тұлға басшысының немесе жеке кәсіпкердің
немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________________________ болғанда тексеруді жүргіздім.
объектінің, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы
20___ жылғы "____"_________________ сағат____ ____ минутта басталды
______________ тексеру кезінде мыналар анықталды: _________________
тексеру түрін көрсету
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қорытындылар: _____________________________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалардың,
гигиеналық нормативтердің және өзге нормативтік құқықтық
актілердің талаптары бұзылған пункттерді көрсету керек
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________ ____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Талаптар: _________________________________________________________
бұзушылықтарды жою жөніндегі шараларды және оларды
орындау мерзімдерін көрсету керек
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қолдары ____________________________________ _____________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық  басқа да қатысқан
қызмет органының лауазымды адамы         мамандар, куәгерлер
Тексеру кезінде болдым және актінің данасын алдым _________________
заңды тұлға өкілінің немесе жеке кәсіпкер немесе лаузымды тұлғаның
___________________________________________________________________
лауазымы және тегі, аты-жөні
20 ___ жылғы "____"____________ сағат____ ____ аяқталды.
Қол қоюдан бас тарту туралы белгі _________________________________
___________________________________________________________________
Акт _____ данада жасалды
______________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
________________________________________
қызмет органының атауы
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама N___
Ескерту: Хаттаманың нысаны жаңа редакцияда жазылды, өзгерту  енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі  N 482 , 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.
20___ жылғы "____"_________    ____________________________________
толтырылған уақыты
___________________________________________________________________
толтырылған орны
___________________________________________________________________
хаттаманы толтырған адамның
___________________________________________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық тексеру кезінде _______________________
бұзушылықтың болған орны және уақыты,
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы немесе жеке кәсіпкердің немесе
___________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі, аты-жөні, мекен-жайы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісінің, зертханалық
зерттеудің, тұлғалардың өтініштерінің негізінде
мыналарды: ________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық жасаудың мәні
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ анықтадым.
Бұл санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормаларды не
гигиеналық нормативтердің _________________________________________
не өзге нормативтік құқықтық актілердің
бұзылған тармақтарын атап көрсету керек
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________________________ бұзушылық болып табылады.
Осы құқық бұзушылық үшін әкімшілік жауапкершілікті көздейтін ҚР
ӘҚБКо-ның ерекше бөлігінің бабы ___________________________________
Іс жүргізу тілі ___________________________________________________
Оларға қатысты іс қозғалған тұлғалар туралы мәліметтер:
Жеке тұлға, лауазымды тұлға, жеке кәсіпкер: ________________________
(керегінің астын сызу керек)               Тегі, аты-жөні
___________________________________________________________________
Туған жылы, күні, айы "____"_______________________________________
құқық бұзушының жеке басын куаландыратын құжаттың атауы және реквизиті _________________________________________________________
Азаматтығы ________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жұмыс орны, қызметтік лауазымы, ұйымның мекен-жайы ________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мекен-жайы және телефоны __________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жеке кәсіпкердің куәлігінің нөмірі N және берілген күні
Заңды тұлға _______________________________________________________
Толық атауы, басшысының аты-жөні, тегі, орналасқан жері,
___________________________________________________________________
ұйымдастыру-құқықтық нысаны, заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік
___________________________________________________________________
тіркеудің нөмірі және күні банктік реквизиттері,
___________________________________________________________________
заңды өкілінің телефоны
Оған қатысты әкімшілік іс қозғалған тұлға-салық төлеушінің тіркелу
нөмірі ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бұрын халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы әкімшілік жауаптылыққа тартылды ма ____________________
Оған қатысты іс қозғалған тұлғаның түсініктемесі __________________
___________________________________________________________________
Аудармашы, қорғаушы көмектерінің қажеттілігі немесе ондай көмектен
бас тарту туралы белгі ____________________________________________
___________________________________________________________________
Оған қатысты іс қозғалған тұлғаның, сондай-ақ іс бойынша іс
жүргізуге қатысушы басқа да тұлғалардың ҚР ӘҚБ Кодексінің
584-бабында көзделген құқықтары мен міндеттерін түсіндіру туралы
белгі _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тұлғаның қол қоюдан, түсіндіруден бас тартуы туралы белгі _________
Куәлардың және жәбірленушілердің, егер олар болса, сондай-ақ
куәгерлер қатысқан жағдайда, олардың тегі, аты-жөні, мекен-жайлары
және қолдары ______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Хаттамаға құжаттар қоса беріледі __________________________________
___________________________________________________________________
істің шешілуіне қажет өзге де мәліметтер
___________________________________________________________________
Хаттаманың көшірмесін алдым _______________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның қолы және алған күні)
Хаттаманы толтырған лауазымды адамның қолы _____________
сериясы және N
Профилактикалық және індетке қарсы
іс-шараларды жүргізу туралы қаулы
20____ жылғы "____"___________              N ____________________
_______________________________ бас мемлекеттік санитарлық дәрігер
тегі, аты-жөні
ұсынылған мына материалдарды (атап көрсету керек) _________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ қарай келе
мыналарды _________________________________________________________
аумақта, объектілер тобында қалыптасқан
___________________________________________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық жағдайдың, халықтың
___________________________________________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында Қазақстан
___________________________________________________________________
Республикасының заңын бұзушылық сипатын көрсету керек)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ анықтадым.
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы"

На основании  статей 11 ,  13 Закона Республики Казахстан "О санитарно-
эпидемиологическом благополучии населения"
постановил: выполнить следующие профилактические, противоэпидемические
мероприятия:
__________________________________________________________________________
N |       Наименование мероприятий              |   Срок исполнения
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
М. П.     Главный государственный санитарный врач
_____________________________________      _________________
наименование территории, транспорта            подпись
______________________________________    "____" _____20__года
Постановление получил ____________________________________________________
(занимаемая должность, фамилия, имя, отчество, дата получения)
Постановление составлено в_____экземплярах.
Постановление
о наложении дисциплинарного взыскания
"____"____________20___года                              N _______________
Главный государственный санитарный врач Республики Казахстан _____________
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество
рассмотрев представленные материалы (перечислить)_________________________
__________________________________________________________________________
установил ________________________________________________________________
указать характер нарушений
__________________________________________________________________________
На основании  статьи 13 Закона Республики Казахстан "О санитарно-
эпидемиологическом благополучии населения"
постановил:
наложить дисциплинарное взыскание на______________________________________
должность, фамилия, имя, отчество, вид взыскания __________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
М. П.    Главный государственный                   _______________________
санитарный врач Республики Казахстан              подпись
"____" _________20___года
Постановление получил ____________________________________________________
(занимаемая должность, фамилия, имя, отчество, дата получения)
Постановление составлено в _____экземплярах
Отметка о высылке постановления заказным письмом, телефонограммой или
телеграммой, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих
фиксирование извещения ___________________________________________________
(число, месяц, год, N квитанции)
<*>
Сноска. Форма постановления в редакции - приказом И.о. Министра здравоохранения РК от 23 сентября 2005 года N  482 (порядок введения в действие см. п.5 прик. N  482 ), от 18 октября 2006 года   N 489 (вводится со дня офиц. опубликования).
______________________________________
наименование государственного органа
______________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
Постановление
о наложении административного взыскания
"___" _________ 20__ года                          N ________
Главный государственный санитарный врач (заместитель) ____________
(нужное подчеркнуть)                  фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________
дата и место рассмотрения дела ___________________________________
сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело:
физическое либо должностное лицо либо индивидуальный предприниматель
(нужное подчеркнуть)
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________
N и дата выдачи свидетельства государственной регистрации
__________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя
дата рождения ____________________________________________________
место жительства _________________________________________________
__________________________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
__________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика
__________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства
Место работы, занимаемая должность, адрес организации ____________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Юридическое лицо _________________________________________________
фамилия, имя, отчество руководителя, наименование,
__________________________________________________________________
организационно-правовая форма
__________________________________________________________________
местонахождение, номер и дата
__________________________________________________________________
государственной регистрации в качестве юридического лица
__________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика и банковские реквизиты
язык производства по рассматриваемому делу _______________________
__________________________________________________________________
статья КоАП РК, предусматривающая ответственность
__________________________________________________________________
за административное правонарушение обстоятельства,
установленные при рассмотрении дела ______________________________
характер совершенного
__________________________________________________________________
административного правонарушения
__________________________________________________________________
личность виновного, в том числе его поведение до и после
__________________________________________________________________
совершения правонарушения
__________________________________________________________________
имущественное положение обстоятельства, смягчающие и
__________________________________________________________________
отягчающие ответственность
На основании вышеизложенного и руководствуясь  статьей 557
КоАП РК,  статьей 11 Закона Республики Казахстан "О санитарно-
эпидемиологическом благополучии населения"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
наложить административное взыскание в виде предупреждения или штрафа
(нужное подчеркнуть)
в размере  ________________________________________________________
(прописью)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Штраф должен быть уплачен не позднее тридцати дней со дня
вступления постановления о наложении административного штрафа в
законную силу либо со дня истечения срока отсрочки, предусмотренной
статьей 701 КоАП РК, с последующим уведомлением в письменной форме
органа (должностного лица), вынесшего постановление о наложении
штрафа.
Жалоба, протест на настоящее постановление могут быть поданы
в течение десяти дней со дня вручения копии постановления, а

Қазақстан Республикасы  Заңының 11 ,  13-баптарының негізінде
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН: мына профилактикалық, індетке қарсы іс-шаралар
орындалсын:
___________________________________________________________________
N   |    Іс-шараның атауы                  | Орындалу мерзімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
М.О.
__________________________________________________________________
Аумақтың, көліктің атауы
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері ____    20___жылғы "__" _______
қолы
Қаулыны алдым _____________________________________________________
(қызметтік лауазымы, тегі, аты-жөні, алған күні)
___________________________________________________________________
Қаулы _____ данада жасалды
Қызметтік жаза қолдану туралы қаулы
20___ жылғы "____"___________              N ______________________
_____ Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері
тегі, аты-жөні
___________________________________________________________________
ұсынылған мына материалдарды (атап көрсету керек)__________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ қарай келе
___________________________________________________________________
(бұзушылық сипатын көрсету керек)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________________________________________ анықтадым.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының  13-бабының негізінде
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН :
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты-жөні
___________________________________________________________________
_______________________________________ қызметтік жаза қолданылсын.
жаза түрі
М.О.  Қазақстан Республикасының                 __________________
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері              қолы
20___ жылғы "___" _______
Қаулыны алдым _____________________________________________________
(қызметтік лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты,
алған күні)
___________________________________________________________________
Қаулыны тапсырыс хатпен салу туралы белгі _________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(күні, айы, жылы, түбіртектің N)
Қаулы _____ данада жасалды
_______________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет
_______________________________________________
органының атауы
Ескерту: Қаулының нысаны жаңа редакцияда жазылды - ҚР  Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 қазандағы   N 489   (қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз)   бұйрығымен.
____________________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________________
санитарлық-эпидемиологиялық қызмет
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы
20__жылғы "__" ______________                        N ________
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары)______________
(керегінің астын сызыңыз)                тегі, аты-жөні
____________________________________________________________________
істің қаралатын күні және орны______________________________________
қаралған іске қатысты адам туралы мәліметтер:
жеке немесе лауазымды адам немесе жеке кәсіпкер_____________________
керегінің астын сызыңыз                 тегі, аты-жөні
____________________________________________________________________
жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу куәлігінің N және берілген күні
туған жылы, айы, күні_______________________________________________
мекен-жайы__________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және реквизиттері
____________________________________________________________________
салық төлеушінің тіркелу нөмірі
____________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы мәлімет
____________________________________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын лауазымы, ұйымның мекен-жайы__________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлға_________________________________________________________
басшының тегі, аты-жөні, атауы, ұйымдастыру-құқықтық нысаны
____________________________________________________________________
орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген нөмірі
____________________________________________________________________
және күні салық төлеушінің тіркелген нөмірі және банктік реквизиттері
қаралатын іс бойынша іс  жүргізу тілі_______________________________
____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылыққа жауапкершілікті қарастыратын ҚР ӘҚБ
Кодексінің бабы істі қарау кезінде белгіленген мән-жайлар___________
____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық сипаты
____________________________________________________________________
кінәлінің жеке басы, соның iшiнде оның құқық бұзушылық жасағанға
____________________________________________________________________
дейiнгi және одан кейiнгi мiнез-құлқы мүліктік жағдайы жауаптылықты
____________________________________________________________________
жеңілдететін және ауырлататын мән-жайлар
Жоғарыда баяндалғанның негізінде және ҚР ӘҚБ Кодексінің
557-бабын , "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  11-бабын басшылыққа ала отырып
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________мөлшерінде
(жазумен)
ескерту немесе айыппұл түрінде әкімшілік жаза қолданылсын.
(керегінің астын сызыңыз)
Айыппұл әкімшілік айыппұл салу туралы қаулы заң күшіне енген
күнінен бастап немесе ҚР ӘҚБ Кодексінің  701-бабында көзделген
кейінге қалдыру мерзімі аяқталған күнінен бастап отыз күннен
кешіктірілмей, айыппұл салу туралы қаулыны шығарған органның
(лауазымды адамның) жазбаша түрде кейіннен хабардар етуімен төленуі
тиіс.
Осы қаулыға арыз, қарсылық білдіру шағымы қаулының көшірмесін
берген күннен бастап он күн ішінде, ал ҚР ӘҚБ Кодексінің