О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 517
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года N 100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2004 года N 2742. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 1 декабря 2004 г. N 424 (V043293) (вводится в действие с 1 января 2005 года)
В соответствии с постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" приказываю:
1. Внести в приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 1998 года за N 517, опубликованный Издательством "Каржы-каражат" Министерства финансов Республики Казахстан в 1998 году отдельным официальным изданием, внесены изменения и дополнения приказами Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года N 239  - зарегистрирован 23 июня 1999 года за N 816, от 22 мая 2001 года N 267  - зарегистрирован 18 июня 2001 года за N 1547, от 19 февраля 2002 года N 71  - зарегистрирован 14 марта 2002 года за N 1792, от 5 июля 2002 года N 311  - зарегистрирован 7 августа 2002 года за N 1939) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту:
слова "финансовое разрешение" заменить словом "разрешение";
слова "и софинансированию" исключить;
слова "пособий на погребение" дополнить словами "и других социальных выплат";
слова "сметы", "сметам" заменить соответственно словами "планы доходов и финансирования расходов", "планам доходов и финансирования расходов";

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 517 тіркелеген "Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" нұсқаулықты бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 17 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2742. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығымен
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 517 тіркелеген "Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 01.12.2004 N 424 бұйрығымен.
"Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттің атқарылуы және есептілік нысандарын жүргізу (мерзімдік және жылдық) жөніндегі қаржылық рәсімдердің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі N 832 қаулысына сәйкес Бұйырамын:
1."Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 28 мамырдағы N 517 тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Қаржы-қаражат" баспасында 1998 жылы жеке ресми  басылымымен жарияланған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 25 мамырдағы N 239 - 1999 жылғы 23 маусымдағы N 816 тіркелген, 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 - 2001 жылғы 18 маусымдағы  N 1547 тіркелген, 2002 жылғы 19 ақпандағы N 71 - 2002 жылғы 14 наурыздағы N 1792 тіркелген, 2002 жылғы 5 шілдедегі бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген N 311 - 2002 жылғы 7 тамыздағы  N 1939 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы нұсқаулықта (бұдан әрі - Нұсқаулық):
барлық мәтін бойынша:
"қаржылық рұқсат" деген сөздер "рұқсат" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қайта қаржыландыру" деген сөздер алынып тасталсын;
"жерлеуге арналған жәрдемақыларды" деген сөздер "және басқа да әлеуметтік төлемдерді" деген сөздермен толықтырылсын;
"сметасының", "сметасы" деген сөздер тиісінше "кірістерді жоспарлаудың және шығыстарды қаржыландырудың", "кірістерді жоспарлау және шығыстарды қаржыландыру" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пункте 1.7:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1.7. Бухгалтерская отчетность об исполнении планов финансирования представляется с пронумерованными страницами в сброшюрованном виде, с оглавлением, в сроки, установленные в соответствии с утвержденным графиком, который доводится до государственных учреждений до даты представления бухгалтерской отчетности.";
после абзаца первого дополнить абзацами следующего содержания:
"Государственные учреждения, содержащиеся за счет местных бюджетов, представляют отчетность вышестоящему государственному учреждению по подчиненности. Администратор местных бюджетных программ представляет отчет соответствующему местному финансовому органу.
Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского бюджета, представляют отчетность соответствующему территориальному органу казначейства и вышестоящему государственному учреждению по подчиненности.
Администраторы республиканских бюджетных программ представляют отчетность Министерству финансов Республики Казахстан. Датой представления отчета считается дата его регистрации в канцелярии Министерства финансов Республики Казахстан. Процедура проверки и принятия Министерством финансов Республики Казахстан отчета каждого администратора республиканских бюджетных программ осуществляется в течение 5 рабочих дней с даты представления отчета.";
в пункте 1.8 слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О бухгалтерском учете" заменить словами "Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности";
в пункте 2.1:
абзацы семнадцатый и восемнадцатый дополнить словами "или Сводный отчет по расходам - форма 4-20";
после абзаца девятнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"отчет по грантам - форма N 17";
в пункте 2.2:
в предложении первом абзаца первого после слов "по целевому назначению" дополнить словами ", а также изложить причины отклонения кассовых расходов от фактических и причин недоосвоения бюджетных средств в разрезе программ (подпрограмм) и специфик экономической классификации расходов";
после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
"Информация в пояснительной записке к годовому и квартальному бухгалтерским отчетам должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: Общие положения; Пояснения данных баланса исполнения плана финансирования; Исполнение плана финансирования и причины, повлиявшие на кассовое и фактическое исполнение; Пояснение по другим формам бухгалтерской отчетности, включенным в состав отчета; Информация о принятых обязательствах за отчетный период в разрезе программ (подпрограмм).";
в абзаце пятом после слов "органов Казначейства" дополнить словами ", работающих в Банковской автоматизированной системе Казначейства (далее - в системе БАСК-М),";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"Правом первой подписи на сводной бухгалтерской отчетности об исполнении плана финансирования администратора республиканских бюджетных программ обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.";

1.7-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1.7. Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы бухгалтерлік есептілікті мемлекеттік мекемелерге бухгалтерлік есептілікті беру күніне дейін жеткізілетін бекітілген кестеге сәйкес белгіленген мерзімдерде кітапша түрінде нөмірленген беттерімен, алғы сөзімен ұсынылады.";
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер есептілікті бағыныштылығына қарай жоғары тұрған мемлекеттік мекемеге ұсынады. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті тиісті жергілікті қаржы органына ұсынады.
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер есептілікті бағыныштылығына қарай қазынашылықтың тиісті аумақтық органына және жоғары тұрған мемлекеттік мекемеге ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есептілікті Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне ұсынады. Есепті беру күні оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кеңсесінде тіркеу күні болып есептеледі. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің әрбір республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебін тексеру және қабылдау рәсімі есеп берілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.";
1.8-тармақта "Бухгалтерлік есеп туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732 Заң күші бар Жарлығын" деген сөздер "Бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.1-тармақта:
он жетінші және он сегізінші абзацтар "немесе Шығыстар бойынша жиынтық есеп - 4-20-нысан";
тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"гранттар бойынша есеп - N 17 нысан";
2.2-тармақта:
бірінші сөйлемдегі "қоса беріледі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ кассалық шығыстардың іс жүзіндегіден ауытқу себептері және бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен шығыстардың экономикалық сыныптама ерекшеліктері бөлінісінде бюджет қаражатының жете игерілмеу себептері айтылады" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жылдық және тоқсандық бухгалтерлік есептерге түсіндірме жазбадағы ақпарат қысқа жазылуы және мынадай бөлімдер бойынша түсінік беруді қамтуы тиіс: Жалпы ережелер; Қаржыландыру жоспары атқарылу балансының деректерін түсіндіру; Қаржыландыру жоспарын атқару мен оның кассалық және іс жүзіндегі атқарылуына әсер ететін себептері; Есеп құрамына қосылған бухгалтерлік есептіліктің басқа нысандары бойынша түсіндіру; Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бөлінісінде есепті кезең ішінде қабылданған міндеттемелер туралы ақпарат.";
бесінші абзацтағы "Қазынашылықтың" деген сөздің алдынан "Қазынашылықтың банктік автоматтандырылған жүйесінде жұмыс істейтін (бұдан әрі - БАСК-М жүйесінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспарының атқарылуы туралы жиынтық бухгалтерлік есепке бірінші қол қою құқығы осы органның басшысында немесе белгіленген тәртіппен оны алмастыратын тұлғада, екінші қол қою құқығы - бас бухгалтерде болады.";

пункт 2.3-2 исключить;
абзацы третий и четвертый пункта 3.4 изложить в следующей редакции:
"Действия планов доходов и финансирования расходов государственного учреждения по средствам, получаемым от реализации платных услуг, прекращаются 31 декабря текущего финансового года.
Остатки средств от платных услуг в случае сохранения вида платных услуг, используются государственными учреждениями в новом финансовом году, в случае отсутствия соответствующего вида платных услуг - перечисляются в доход соответствующего бюджета.";
абзац шестой пункта 3.6 исключить;
в пункте 4.6:
в абзаце первом слова "для спонсорской и благотворительной помощи, на счетах для средств от платных услуг, депозитных счетах" заменить словами "по спонсорской и благотворительной помощи, по платным услугам, по депозитным средствам";
абзацы четвертый и тринадцатый исключить;
абзацы четырнадцатый и пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"По строке 190 "Счет по спонсорской и благотворительной помощи" (110) показывается остаток средств, полученных государственными учреждениями, в соответствии с действующим законодательством от юридических и физических лиц в виде спонсорской и благотворительной помощи, а также в виде страховой выплаты.
По строке 200 "Счет по платным услугам" (111) показывается остаток средств по операциям, связанным с исполнением плана доходов и финансирования расходов по средствам, получаемым от реализации платных услуг.";
в абзаце шестнадцатом:
слова "Депозитный счет" заменить словами "Счет по депозитным средствам";
слова "и его районов" исключить;
абзац восемнадцатый исключить;
после абзаца девятнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 214 "Специальный счет по грантам" (116) показывается остаток средств по грантам на специальном счете в банке второго уровня.";
в абзаце двадцатом слова "по курсу Национального банка Республики Казахстан" заменить словами "по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан";
после абзаца двадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 216 "Деньги в пути" (119) показываются суммы, переведенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан на финансирование расходов загранучреждений, но не поступившие на расчетный счет загранучреждений.";
пункт 4.7 после абзаца четвертого дополнить абзацем следующего содержания:

2.3-2-тармақ алынып тасталсын;
3.4-тармақтың үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мекеменің ақылы қызметті іске асырудан алынатын қаражаттары бойынша кірістер және шығыстарын қаржыландыру жоспарларының қолданысы ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанында тоқтатылады.
Ақылы қызметтердің түрі сақталған жағдайда, ақылы қызметтерден алынатын қаражаттың қалдықтарын мемлекеттік мекемелер жаңа қаржы жылы пайдаланады, ақылы қызметтердің тиісті түрі болмаған жағдайда - тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.";
3.6-тармақтың алтыншы абзацы алынып тасталсын;
4.6-тармақта:
бірінші абзацтағы "демеушілік және қайырымдылық көмекке арналған шоттарда, ақылы қызмет көрсетуден түсетін қаражаттарға арналған шоттарда, депозиттік шоттарда бойынша" деген сөздер "бойынша, демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша, ақылы қызметтер бойынша, депозиттік қаражат бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші және он үшінші абзацтар алынып тасталсын;
он төртінші және он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"190 "Демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша шот"(110) жолы бойынша қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекемелер демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде заңды және жеке тұлғалардан алған қаражаттың қалдығы, сондай-ақ сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
200 "Ақылы қызметтер бойынша шот" (111) жолы бойынша ақылы қызметтерді сатудан алған қаражат бойынша кірістер және шығыстарды қаржыландыру жоспарының атқарылуымен байланысты операциялар бойынша қаражаттың қалдығы көрсетіледі.";
он алтыншы абзацта:
"Депозиттік шот" деген сөздер "Депозиттік қаражат бойынша шот" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және оның аудандарының" деген сөздер алынып тасталсын;
он сегізінші абзац алынып тасталсын;
тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"214 "Гранттар бойынша арнайы шот" (116) жолы бойынша екінші деңгейдегі банкте арнайы шотта гранттар бойынша қаражаттың қалдығы көрсетіледі.";
жиырмасыншы абзацтағы "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағамы бойынша" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен анықталған рыноктық валюта айырбастау бағамы бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"216 "Жолдағы ақша" (119) жолы бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі шетелдік мекемелердің шығыстарын қаржыландыруға аударған, бірақ шетелдік мекемелердің есеп айырысу шотына түспеген сома көрсетіледі.";
4.7-тармақ төртінші абзацтан кейінгі мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

"По строке 250 (560 в пассиве) "Расчеты по обязательствам за счет грантов" (155) показывается сумма задолженности поставщикам и подрядчикам за выполненные работы (услуги) по проекту.";
в пункте 4.8:
абзац третий исключить;
после абзаца шестого дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 343 "Расходы по проектам, финансируемым за счет грантов" (209) показывается сумма фактически произведенных расходов в ходе реализации проектов за счет грантов.";
в абзаце шестом пункта 4.10:
слова "Расходы на капитальные вложения и приобретение оборудования за счет средств, получаемых от реализации платных услуг" заменить словами "Расходы на капитальные вложения за счет прочих средств";
после слов "от реализации платных услуг" дополнить словами ", спонсорской и благотворительной помощи и грантов";
абзац четвертый пункта 4.12 исключить;
в пункте 4.13 после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
"По строке 515 "Гранты" (245) показывается остаток средств по грантам.";
в абзаце втором пункта 4.17 слова "обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды" заменить словами "сумма принятых государственным учреждением обязательств";
в абзаце шестнадцатом пункта 4.18 слова "по ф.1, 2, 2а, 2б, 1МБР, 1МБЗ, 1МБЗ-СУБВ, 1МБР-СУБВ" исключить;
в пункте 4.21 слова "формы 2, 2-а" исключить;
в абзацах пятом и шестом пункта 4.22:
слова "по смете" заменить словами "по плану";
слова "утвержденной сметы расходов государственного учреждения" заменить словами "утвержденного плана доходов и финансирования расходов государственного учреждения по средствам, получаемым от реализации платных услуг";
пункт 4.24 после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"Форма 4-д является квартальной и годовой отчетностью.";
в пункте 4.25:
абзац второй исключить;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"Форма 4-в является квартальной и годовой отчетностью.";
в пункте 4.27:
абзац первый исключить;
в абзаце втором после слова "годовая" дополнить словом ", квартальная";
в абзацах пятом, шестом, двенадцатом слова "в отчетном году" заменить словами "в отчетном периоде";
в абзаце седьмом слова "на конец года" заменить словами "на конец отчетного периода";
в пункте 4.28-2 слова "соответственно из республиканского бюджета - по казначейским разрешениям или из местных бюджетов - по финансовым разрешениям" заменить словами "по разрешениям из республиканского бюджета или из местных бюджетов";

"250 (пассивте 560) "Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша есеп айырысулар" (155) жолы бойынша берушілер мен мердігерлерге жоба бойынша орындалған жұмыстар (қызметтер) үшін берешек сомасы көрсетіледі.";
4.8-тармақта:
үшінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"343 "Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар" (209) жолы бойынша гранттар есебінен жобаларды іске асыру барысында іс жүзінде жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.";
4.10-тармақтың алтыншы абзацында:
"Ақылы қызмет көрсетуді сатудан алынатын қаражаттардың есебінен күрделі жұмсалымдарға және жабдықтарды сатып алуға арналған шығыстар" деген сөздер "Басқа да қаражаттың есебінен күрделі жұмсалымдарға арналған шығыстар";
"ақылы қызмет көрсетуді сатудан" деген сөздер "демеушілік және қайырымдылық көмектен және гранттардан" деген сөздермен толықтырылсын;
4.12-тармақтың төртінші абзацы алынып тасталсын;
4.13-тармақта екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"515 "Гранттар" (245) жолы бойынша гранттар бойынша қаражаттың қалдығы көрсетіледі.";
4.17-тармақтың екінші абзацындағы "жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары" деген сөздер "мемлекеттік мекемелер қабылдаған міндеттемелер сомасы";
4.18-тармақтың он алтыншы абзацындағы "1, 2, 2а, 2б-н., 1МБР, 1МБЗ, 1МБЗ-СУБВ, 1МБР-СУБВ бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
4.21-тармақтағы "2, 2-а" деген сөздер алынып тасталсын;
4.22-тармақтың бесінші және алтыншы абзацтарында:
"смета бойынша" деген сөздер "жоспар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мемлекеттiк мекеменiң бекiтiлген шығыстар сметасының" деген сөздер "ақылы қызметтерді сатудан алынатын қаражат бойынша мемлекеттік мекеменің бекітілген кірістер және шығыстарын қаржыландыру жоспарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.24-тармақ бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"4-д нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.";
4.25-тармақта:
екінші абзац алынып тасталсын;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4-д нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.";
4.27-тармақта:
бірінші абзац алынып тасталсын;
екінші абзацтағы "жылдық" деген сөзден кейін ", тоқсандық" деген сөзбен толықтырылсын;
бесінші, алтыншы, он екінші абзацтағы "есепті жылда" деген сөздер "есепті кезеңде" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы "жыл аяғында" деген сөздер "есепті кезеңнің аяғында" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.28-2-тармақтағы "тиiсiнше қазынашылық рұқсаттар бойынша республикалық бюджеттен немесе қаржылық рұқсаттар бойынша - жергiлiктi бюджеттерден" деген сөздер "республикалық бюджеттен немесе жергілікті бюджеттерден рұқсаттар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пункте 4.30:
после слова "казначейства" дополнить словами ", работающих в системе БАСК-М,";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Государственные учреждения, обслуживаемые органами казначейства, работающими в системе ИИСК получают форму 4-20 "Сводный отчет по расходам".";
пункт 4.31 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Распорядители лимитов, имеющие подведомственные государственные учреждения в разных областях, оформляют две ведомости о полученных из бюджета лимитах. Одна ведомость составляется по подведомственным государственным учреждениям, находящимся в одной области с распорядителем лимитов, заверяется соответствующим территориальным органом Казначейства и передается вышестоящему распорядителю лимитов. Вторая ведомость составляется по подведомственным государственным учреждениям, находящимся в других областях, на основании форм 032-А, 4-20, полученных от подведомственных государственных учреждений. Ведомость высылается вышестоящему распорядителю лимитов с приложением всех форм 032-А, 4-20.";
в пунктах 4.31 и 4.32 после слов "032-А" дополнить словами ", 4-20 "Сводный отчет по расходам";
в пункте 4.33:
в абзаце первом после слова "казначейства" дополнить словами ", работающих в системе БАСК-М,";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Государственные учреждения, обслуживаемые органами казначейства, работающими в системе ИИСК получают форму 4-20 "Сводный отчет по расходам".";
в абзаце третьем пункта 4.34 слово "заимствования" заменить словами "долга и кредитования";
после пункта 4.34. дополнить пунктом следующего содержания:
"Форма N 17 - Отчет по грантам
4.34.1 Отчет по грантам составляется администраторами бюджетных программ по форме N 17
По строкам 010, 170 показываются остатки на начало и конец отчетного периода с выделением по строкам 011 и 171 "В том числе остаток денежных средств".
по строке 020 - поступление сумм по грантам;
по строке 040 - сумма строк 011, 020;
по строке 050 - общая сумма произведенных кассовых расходов за отчетный период.";
в абзаце первом пункта 4.35 после слов "органов Казначейства" дополнить словами ", работающих в системе БАСК-М,";
в абзаце втором пункта 4.36 и в абзаце первом пункта 4.37 после слов "органом Казначейства" дополнить словами ", работающим в системе БАСК-М,";
в пункте 4.39:
в абзаце первом:
слова "по внебюджетным фондам Акима г. Алматы и его районов" заменить словами "по внебюджетному фонду акима г. Алматы";
дополнить предложением следующего содержания: "Кроме того, по данной форме Министерством образования и науки Республики Казахстан составляется отчет по фонду науки.";
после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"Форма 4-"внебюдж" является квартальной и годовой отчетностью.";

4.30-тармақта:
"қазынашылық" деген сөздің алдынан "БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін қазынашылық органдары қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелер 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысанын алады.";
4.31-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Әр түрлі облыстарда ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері бар лимит иеленушілері бюджеттен алынған лимиттер туралы екі тізімдеме ресімдейді. Бір тізімдеме лимит иеленушісімен бір облыстағы ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер бойынша жасалады, Қазынашылықтың тиісті аумақтық органы растайды және жоғары тұрған лимит иеленушісіне береді. Екінші тізімдеме ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерден алынған 032-А, 4-20-нысандардың негізінде басқа облыстардағы ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекеме бойынша жасалады. Тізімдеме барлық 032-А, 4-20-нысандарының қосымшаларымен жоғары тұрған лимит иеленушілеріне жіберіледі.";
4.31 және 4.32-тармақтардағы "032-А" деген сөздерден кейін ", 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" деген сөздермен толықтырылсын;
4.33-тармақта:
бірінші абзацтағы "қазынашылық" деген сөздің алдынан "БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін қазынашылық органдары қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелер 4-20 "Шығыстар бойынша жиынтық есеп"нысанын алады.";
4.34-тармақтың үшінші абзацындағы "заемдар" деген сөз "борыш және кредит беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.34-тармақтан кейін мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын:
"N 17 нысан Гранттар бойынша есеп
4.34.1. Гранттар бойынша есепті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері N 17 нысан бойынша жасайды.
010, 170-жолдар бойынша 011 және 171 "оның ішінде ақшалай қаражат қалдығы" жолдары бойынша бөлінген есепті кезеңнің басына және аяғына қалдықтар көрсетіледі.
020-жол бойынша - гранттар бойынша соманың түсуі;
040-жол бойынша - 011, 020-жолдардың сомасы;
050-жол бойынша - есепті кезең үшін жүргізілген кассалық шығыстардың жалпы сомасы.";
4.35-тармақтың бірінші абзацындағы "қазынашылықтың" деген сөздің алдынан "БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
4.36-тармақтың екінші абзацындағы және 4-37-тармақтың бірінші абзацындағы "қазынашылықтың" деген сөздің алдынан "БАСК-М жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
4.39-тармақта:
бірінші абзацта:
"Алматы қаласы әкiмiнiң және оның аудандарының бюджеттен тыс қорлар бойынша" деген сөздер "Алматы қаласы әкімінің бюджеттен тыс қоры бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұдан басқа, осы нысан бойынша Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі ғылыми қор бойынша есеп жасайды.";
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"4-"бюджтыс" нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.";

в пункте 4.40 после слов "для сдачи" дополнить словом "годового";
пункт 4.41 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При этом к кредиторской задолженности государственного учреждения относится сумма принятых обязательств, неоплаченных в установленный срок. В случае несоответствия аналитических данных балансу по отдельным субсчетам, в пояснительной записке необходимо отразить причины несоответствия.";
приложение N 1 "Перечень форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений" изложить в новой редакции согласно приложению N 1 к настоящему приказу;
в приложении N 2 "Схема согласования основных показателей по формам годового и квартальных бухгалтерских отчетов об исполнении планов финансирования государственных учреждений":
строку, порядковый номер 11.2 изложить в следующей редакции:
"11.2. Строка 491 (графа 4 минус графа 3) минус строка 211 (графа 4 минус графа 3)", "11.2. Строка "Всего" графы 7";
строку, порядковый номер 17.2 исключить;
в строках, порядковые номера 28, 29 графы 2 цифру "5" заменить цифрой "3";
после строки, порядковый номер 35.2.2 дополнить строкой следующего содержания:
"Форма N 17 "Отчет по грантам";
дополнить строками, порядковые номера 35.2.3 и 35.2.4 следующего содержания:
"35.2.3 Строка 214 графы 3 и 4", "35.2.3 Строки 011, 171 графы 3 соответственно";
"35.2.4 Строка 515 графы 3 и 4", "35.2.4 Строки 010 и 170 графы 3 соответственно";
в строке, порядковый номер 39 в графах 1 и 2 цифру "5" заменить цифрой "3";
в строке, порядковый номер 55 графы 2 после цифры "250" дополнить словами "плюс 260";
форму N 1 "Баланс исполнения плана финансирования" изложить в новой редакции согласно приложению N 2 к настоящему приказу;
форму N 2 "Отчет об исполнении плана финансирования государственного учреждения" изложить в новой редакции согласно приложению N 3 к настоящему приказу;
форму N 4 "Отчет об использовании средств, получаемых от реализации платных услуг государственного учреждения" изложить в новой редакции согласно приложению N 4 к настоящему приказу;
форму N 4-в "Отчет о движении фонда валютных средств" изложить в новой редакции согласно приложению N 5 к настоящему приказу;
форму N 4-внебюдж "Отчет по внебюджетным фондам" изложить в новой редакции согласно приложению N 6 к настоящему приказу;
форму N 4-д "Отчет по депозитным средствам" изложить в новой редакции согласно приложению N 7 к настоящему приказу;
форму N 5 "Отчет о движении активов" изложить в новой редакции согласно приложению N 8 к настоящему приказу;
форму N 7 "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" изложить в новой редакции согласно приложению N 9 к настоящему приказу;

4.40-тармақтағы "бухгалтерлік есеп" деген сөздер "жылдық бухгалтерлік есепті" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.41-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Бұл ретте мемлекеттік мекеменің кредиторлық берешегіне белгіленген мерзімде төленбеген қабалданған міндеттемелер сомасы жатады. Ұқсас деректер жекелеген қосалқы шоттар бойынша балансқа сәйкес келмеген жағдайда, түсіндірме жазбада сәйкес келмеу себептері көрсетілуі тиіс.";
N 1 "Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есебiнiң жылдық, тоқсандық нысандарының тiзбесi" қосымшасы осы бұйрыққа N 1 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 2 "Мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау туралы бухгалтерлік есептің жылдық, және тоқсандық нысандары бойынша негізгі көрсеткіштерін келісу тәсімі" қосымшасында:
реттік нөмірі 11.2-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"11.2 491-жол (4-баған минус 3-бағам) шегеру 211-жол (4-баған минус 3-баған)", "11.2 "Барлығы" жолы 7-баған";
реттік нөмірі 17.2-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 28, 29-жолдарда "5" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 35.2.2-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"N 17 "Гранттар бойынша есеп" нысаны";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 35.2.3 және 35.2.4-жолдармен толықтырылсын:
"35.2.3 3 және 4-бағандардың 214-жолы", "35.2.3 3-бағанның 011, 171-жолдары тиісінше";
"35.2.4 3 және 4-бағандардың 515-жолы", "35.2.4 3-бағанның 010 және 171-жолдары тиісінше";
1 және 2 бағандарда реттік нөмірі 39-жолда "5" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
2-бағанда реттік нөмірі 55-жолда "250" деген саннан кейін "плюс 260" деген сөздермен толықтырылсын;
N 1 "Қаржыландыру жоспарының атқарылу балансы" нысаны осы бұйрыққа N 2 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 2 "Мемлекеттік мекеменің қаржыландыру жоспарының атқарылуы туралы есеп" нысаны осы бұйрыққа N 3 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 4 "Мемлекеттік мекемелердің ақылы қызметтерді сатудан алынған қаражатты пайдалануы туралы есеп" нысаны осы бұйрыққа N 4 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 4-в "Валюталық қаражат қорының қозғалысы туралы есеп" нысаны осы бұйрыққа N 5 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 4-бюджтыс "Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп" нысаны осы бұйрыққа N 6 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 4-д "Депозиттік қаражат бойынша есеп" нысаны осы бұйрыққа N 7 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 5 "Активтердің қозғалысы туралы есеп" нысаны осы бұйрыққа N 8 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 7 "Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есеп" нысаны осы бұйрыққа N 9 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

форму N 8-вп "Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий и пособий на погребение" изложить в новой редакции согласно приложению N 10 к настоящему приказу;
форму N 16 "Отчет по внешним займам" изложить в новой редакции согласно приложению N 11 к настоящему приказу;
форму "Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета" изложить в новой редакции согласно приложению N 12 к настоящему приказу;
форму "Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов" изложить в новой редакции согласно приложению N 13 к настоящему приказу;
форму "Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета" изложить в новой редакции согласно приложению N 14 к настоящему приказу;
форму "Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса исполнения плана финансирования государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов" изложить в новой редакции согласно приложению N 15 к настоящему приказу;
дополнить формой N 17 "Отчет по грантам" согласно приложению N 16 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение N 1
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100 "О внесении изменений
и дополнений в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении
Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве
юстиции Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217
Перечень
форм годовой, квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений
__________________________________________________________________________
Номера форм     |
_____________________|               Наименование форм
Годовая и  | Годовая|
квартальная |        |
____________|________|____________________________________________________
1     |    2   |                        3
____________|________|____________________________________________________
1               Баланс исполнения плана финансирования со справкой
о движении сумм финансирования из бюджета
2               Отчет об исполнении плана финансирования государст-
венного учреждения
2-(отзыв)           Отчет об исполнении плана финансирования государст-
венного учреждения с отметкой "отзыв"
4               Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственного
учреждения
4-сводная           Отчет об использовании средств, получаемых от
реализации платных услуг государственного
учреждения
4-в             Отчет о движении валютных средств
4-внебюдж.          Отчет по внебюджетным фондам
4-д              Отчет по депозитным средствам
4-сп             Отчет о движении средств спонсорской и благотвори-
тельной помощи и страховой выплаты
5               Отчет о движении активов
6     Отчет о движении материальных ценностей и
малоценных и быстроизнашивающихся предметов
7               Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские затраты
8-вп             Отчет о выплате пенсии, государственных социальных
пособий, специальных государственных пособий и
пособий на погребение и других социальных выплат
15     Отчет о недостачах и хищениях денежных средств,
активов и материальных ценностей в государственных
учреждениях
16               Отчет по внешним займам
17               Отчет по грантам
1     Ведомость о полученных из республиканского бюджета
средствах с распределением сумм по распорядителям
лимитов
2     Сводная ведомость о полученных из республиканского
бюджета средствах
032-А   Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по
республиканскому бюджету
132-А   Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых
расходов с учетом взятых обязательств по местному
бюджету

N 8-вп "Зейнетақы, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, арнайы мемлекеттік жәрдемақы және жерлеуге жәрдемақы төлеу туралы есеп" нысаны осы бұйрыққа N 10 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 16 "Сыртқы қарыздар бойынша есеп" нысаны осы бұйрыққа N 11 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы ұқсас деректер" нысаны осы бұйрыққа N 12 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы ұқсас деректер" нысаны осы бұйрыққа N 13 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы ұқсас деректер" нысаны осы бұйрыққа N 14 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы ұқсас деректер" нысаны осы бұйрыққа N 15 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 17 "Гранттар бойынша есеп" нысаны осы бұйрыққа N 16 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің
жылдық, тоқсандық нысандарының тізбесі
__________________________________________________________________
Нысандардың нөмірі |
___________________|
Жылдық   | Жылдық  |             Нысандардың атауы
және     |         |
тоқсандық|         |
________ |_________|_______________________________________________
1        2                            3
___________________________________________________________________
1                 Бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы
туралы анықтамамен бiрге қаржыландыру жоспа.
рының орындалу балансы
2                 Мемлекеттiк мекеменiң қаржыландыру жоспарының
орындалуы туралы есеп
2-(қайта.         Мемлекеттiк мекеменiң "қайтарып алу" белгісі
рып алу)          бар қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы
есеп
4                 Мемлекеттiк мекеменiң ақылы қызметтерiн
сатудан алынатын қаражатты пайдалану туралы
есеп
4-жиынтық         Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтерiн
көрсетудi сатудан алатын қаражатты пайдалану
туралы есеп
4-в               Валюталық қаражат қорының қозғалысы туралы есеп
4-бюд.тыс         Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
4-д               Депозиттiк қаражаттар бойынша есеп
4-дк              Демеушілiк және қайырымдылық көмек
қаражаттарының сақтандыру төлемi сомасының
қозғалысы туралы есеп
5                 Активтердiң қозғалысы туралы есеп
6        Материалдық құндылықтар мен арзан құнды және
тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп
7                 Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттарды
пайдалану туралы есеп
8-зт              Зейнетақылар, мемлекеттiк әлеуметтік
жәрдемақылар, арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
және жерлеуге арналған жәрдемақылар төлеу
туралы есеп
15       Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қаражаттар,
активтер мен материалдық құндылықтардың
жетiспеушiлiгi мен ұрлану туралы есеп
16                Сыртқы қарыздар бойынша есеп
17                Гранттар бойынша есеп
1        Лимиттердi бөлушiлер бойынша сомаларды бөле
отырып, республикалық бюджеттен алынған
қаражат туралы тiзiмдеме
2        Республикалық бюджеттен алынған қаражат
туралы жиынтық тiзiмдеме
032-А    Республикалық бюджет бойынша алынған
мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген
лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының
тiзiмдемесi
132-А    Жергілiктi бюджет бойынша алынған
мiндеттемелердi ескере отырып, бөлiнген
лимиттер және кассалық шығыстар қозғалысының
тiзiмдемесi

4.-20   Сводный отчет по расходам
046               Разрешения администратора бюджетных программ о
распределении лимитов по республиканскому бюджету
047               Ведомость контроля полноты распределения лимитов,
выделенных из республиканского бюджета
146               Разрешение, подлежащее распределению по местному
бюджету
Справка об использовании средств, выделенных из
резервов Правительства Республики Казахстан и
местных исполнительных органов
3      Информация о расходовании средств администраторами
республиканских бюджетных программ
Аналитические данные о состоянии дебиторской
задолженности по расчетным статьям баланса
исполнения плана финансирования государственных
учреждений, содержащихся за счет республиканского
бюджета
Аналитические данные о состоянии кредиторской
задолженности по расчетным статьям баланса
исполнения плана финансирования государственных
учреждений, содержащихся за счет республиканского
бюджета
Аналитические данные о состоянии дебиторской
задолженности по расчетным статьям баланса
исполнения плана финансирования государственных
учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов
Аналитические данные о состоянии кредиторской
задолженности по расчетным статьям баланса
исполнения плана финансирования государственных
учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов
--------------------------------------------------------------------------
Приложение N 2
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100 "О внесении изменений
и дополнений в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении
Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве
юстиции Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217
Баланс
исполнения плана финансирования
Форма N 1 по ОКУД       Код
О503001
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Государственного учреждения __________________________ по ОКПО
на "___" ___________ _____г.     Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
__________________________________________________________________________
| Код  |  на начало   |на отчетную
Актив                 |строки|отчетного года|   дату
________________________________________|______|______________|___________
1                   |   2  |       3      |     4
________________________________________|______|______________|___________
I. Активы

4.-20    Шығыстар бойынша жиынтық есеп
046               Республикалық бюджет бойынша лимиттердi бөлу
туралы бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң
рұқсаты
047               Республикалық бюджеттен бөлiнген лимиттердiң
толығымен бөлiнуiне бақылау жасау тiзiмдемесi
146               Жергiлiктi бюджет бойынша бөлуге жататын
рұқсат
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және
жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен
бөлiнген қаражатты пайдалану туралы анықтама
3                 Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың
әкiмшiлерiнiң қаражатты жұмсауы туралы
ақпарат
Республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын
мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарын
орындау балансының есеп айырысу баптары
бойынша дебиторлық берешектердiң жай-күйi
туралы талдамалы деректемелер
Жергiлiктi бюджеттiң есебiнен ұсталатын
мемлекеттік мекемелердiң қаржыландыру жоспарын
орындау балансының есеп айырысу баптары
бойынша дебиторлық берешектердiң жай-күйi
туралы талдамалы деректемелер
Республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын
мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарын
орындау балансының есеп айырысу баптары
бойынша кредиторлық берешектердiң жай-күйi
туралы талдамалы деректемелер
Жергілікті бюджеттің есебінен ұсталатын
мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын
орындау балансының есеп айырысу баптары бойынша
кредиторлық берешектердің жай-күйі туралы
талдамалы деректемелер
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыз N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Қаржыландыру жоспарының орындалу
баласы
Коды
N 1-нысан ЕҚБС бойынша               О503001
_____
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ________     ҚҰБС бойынша  _____
Мемлекеттік мекеме ____________________________  ҚҰБС бойынша  _____
"__"_________ _________ жылғы        Күні     _____
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ________________ ЕҚБС бойынша  _____
Өлшем бiрлiгi __________________________________ ӨББЖ бойынша  _____
Бақылау сомасы
___________________________________________________________________
|Жол |есепті|есепті
Актив                                |коды|жылдың|күнгі
|    |басын.|
|    |дағы  |
________________________________________________|____|______|______
1                                     2     3     4
___________________________________________________________________
І. Активтер

Активы (010 - 013, 015 - 019)..........    О10
Нематериальные активы (014)............    О11
II. Материальные запасы
Изделия производственных (учебных)
мастерских (030).............              О20
Продукты подсобных (учебных) сельских
хозяйств (031).............                О30
Материалы длительного использования для
научных исследований и на лабораторном
испытании (043)........................    О40
Молодняк животных и животные на откорме
(050)..........................            О60
Материалы и продукты питания
(060 - 069)......................          О70
III. Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы
Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы (070 - 073)........               О80
IV. Затраты на производство и другие
цели
Затраты производственных (учебных)
мастерских (080)...............            О90
Затраты подсобных (учебных) сельских
хозяйств (081)................             100
Затраты на изготовление
экспериментальных устройств (083).....     120
Затраты по изготовлению и переработке
материалов (084)............. .......      130
V. Денежные средства
Открытые лимиты на расходы
гос.учреждения, для перевода подведомст-
венным учреждениям и на другие
мероприятия (090)......................    140
Открытые лимиты в пути (091)...........    141
Открытые лимиты на капитальные
вложения (093).........................    150
Лимиты отозванных (взысканных) средств
нецелевого использования (095).........    152
Открытые лимиты за счет других бюджетов
(096).........................             160
Лимиты по операциям, связанным с
товарной или натуральной частью
поступлений в респуб. бюджет и
расходованием их (098).................    161
Открытые лимиты на расходы по проектам
за счет внешних займов (099)...........    162
Лимиты на расходы гос.учреждения, для
перевода подведомственным учреждениям
и на другие мероприятия (100)..........    170
Лимиты на капитальные вложения (103)...    171
Лимиты по операциям, связанным с
товарной или натуральной частью
поступлений в местный бюджет и
расходованием их (108).................    172
Счет по спонсорской и благотворительной
помощи (110)...........................    190
Счет по платным услугам (111)..........    200
Счет по депозитным средствам (112).....    210
Специальный счет по внешним займам
(113)............. ....................    211

Активтер (010 - 013, 015 - 019)...........        О10
Материалдық емес активтер (014).................  О11
II. Материалдық қорлар
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының бұйымдары
(030).....                                        О20
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнiмдерi (031)....  О30
Ғылыми-зерттеу және лабораториялық сынақ үшiн
ұзақ уақыт пайдаланылатын материалдар (043)...... О40
Жануарлардың жас төлдерi мен бордақылаудағы
малдар (050)...................                   О60
Материалдар мен азық-түлiк өнiмдерi
(060 - 069).......                                О70
III. Арзан құнды және тез тозатын заттар
Арзан құнды және тез тозатын заттар
(070 - 073).......                                О80
IV. Өндiрiске және басқа да мақсаттарға арналған
шығындар
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының шығындары
(080) ....                                        О90
Қосалқы (оқу) ауыл шаруашылығы шығындары
(081)........                                     100
Эксперименттік қондырғыларды дайындауға арналған
шығындар (083) ........                           120
Материалдарды дайындау және ұқсату жөнiндегi
шығындар (084).......                             130
V. Ақшалай қаражаты
Мем.мекеменiң шығыстарына, ведомстволық
бағыныстағы мекемелерге және басқа да шараларға
аудару үшін ашылған лимиттер (090)..............  140
Жолдағы ашылған лимиттер (091).................   141
Күрделі қаржыға арналған ашық лимиттер (093)...   150
Мақсатсыз пайдаланудың қайтарып алынған (өндіріп
алынған) қаражат лимиттері (095)                  152
Басқа бюджеттердің есебінен ашылған лимиттер
(096)........                                     160
Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің
тауарлық немесе заттай бөлігіне және олардың
жұмсалуына байланысты операциялар бойынша
лимиттер (098)                                    161
Сыртқы заемдар есебінен жобалар бойынша
шығыстарға арналған ашық лимиттер (099)           162
Меммекеменiң шығыстарына, ведомстволық
бағыныстағы мекемелерге және басқа да
шараларға аудару үшiн лимиттер (100)......        170
Күрделi қаржыға арналған ашық лимиттер
(103).....                                        171
Жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердiң тауарлық
немесе заттай бөлiгiне және оларды жұмсауға
байланысты операциялар бойынша лимиттер (108)     172
Демеушілік және қайырымдылық көмек бойынша
шот (110)...............                          190
есептеу үшін ағымдағы шот (110).......            190
Ақылы қызметтер бойынша шот (111)..............   200
Депозиттiк қаражаттар бойынша шот (112).......    210
Сыртқы қарыздар бойынша арнайы шот (113).....     211

Расчетный счет (115)...................    213
Специальный счет по грантам (116)......    214
Валютный счет (118)....................    215
Деньги в пути (119)....................    216
Касса (120)............................    220
Аккредитивы (130)......................    230
Денежные документы (132)...............    231
Финансовые вложения (134)..............    232
VI. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов(151)....................    239
Расчеты по частичной оплате заказов на
опытно-конструкторские разработки по
бюджетной тематике (152)...............    240
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги(153).........    241
Расчеты по обязательствам за счет
грантов (155)..........................    250
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157).........................    261
Расчеты по взносам социального
налога (159)..................... .....    262
Расчеты с подотчетными лицами (160)....    270
Расчеты по недостачам (170)............    280
Расчеты по обязательному социальному
обеспечению (171)......................    290
Расчеты по специальным видам платежей
(172)....................... ..........    300
Расчеты по платежам в бюджет (173).....    301
Расчеты по средствам, полученным на
кредитование субъектов малого и
среднего бизнеса (175).................    302
Расчеты с прочими дебиторами в
пределах утвержденного плана
финансирования (178)...................    310
Расчеты в порядке авансовых платежей
(179).............                         320
Расчеты связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188)....    321
Расчеты по выплате пенсий и пособий
(191)                                      322
Расчеты по трансфертам на
обязат.соц.обеспечение (192)...........    323
Расчеты по обязат.пенс.взносам в
накопит.пенс.фонды (198)...............    324
Расчеты по внутреннему кредитованию
(199)..................................    325
VII. Расходы
Расходы по бюджету на содержание
гос.учреждения и другие мероприятия в
пределах утвержденного плана
финансирования(200)....................    330
Расходы за счет других бюджетов (202)..    340
Расходы по проектам, финансируемым

Есеп айырысу шот (115).......................     213
Гранттар бойынша арнайы шот (116)........         214
Валюталық шот (118)..........................     215
Жолдағы ақша (119)                                216
Касса (120)..................................     220
Аккредитивтер (130)..........................     230
Ақшалай құжаттар (132).......................     231
Қаржылық салымдар (134)......................     232
VI. Есеп айырысу
Сыртқы қарыздар есебiнен мiндеттемелер бойынша
есеп айырысулар (151).........................    239
Бюджет тақырыбы бойынша тәжiрибелi-конструкторлық
әзiрлемелерге арналған тапсырыстарға ішінара төлеу
бойынша есеп айырысулар (152)................     240
Орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтер
үшiн тапсырысшылармен есеп айырысу (153) ........ 241
Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша
есеп айырысулар ...........(155)                  250
Жұмыстар мен қызметтер үшiн тапсырысшылардың
аванстары бойынша есеп айырысу (157)............  261
Әлеуметтiк салық жарнасы бойынша есеп
айырысу (159)...                                  262
Есеп беруші тұлғалармен есеп айырысу (160)......  270
Кемшiлiктер бойынша есеп айырысу (170)..........  280
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша
есеп айырысулар (171)...........................  290
Төлемдердiң арнайы түрлерi бойынша есеп
айырысулар (172)................................  300
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша есеп
айырысулар (173)................................  301
Шағын және орта бизнес субъектiлерiне кредит
беруге алынған қаражат бойынша есеп айырысулар
(175).........                                    302
Бекiтiлген қарж. жоспарының шегiнде басқа
кредит берушілермен есеп айырысу (178)            310
Аванстық төлемдер тәртiбiндегi есеп айырысулар
(179)................................             320
Ақша айналымынан қолма-қол тиындардың алынуына
байланысты есеп айырысулар (188)...............   321
Зейнетақы мен жәрдемақылар төлеу жөнiндегi
есеп айырысулар (191)..........................   322
Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға трансферттер
бойынша есеп айырысу (192)....................... 323
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы
жарналары бойынша есеп айырысу (198)............  324
Iшкi кредит беру бойынша есеп айырысу (199).....  325
VІІ. Шығыстар
Бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде
мемлекеттiк  мекемелердi ұстауға және
басқа шараларға арналған бюджет бойынша шығыстан
(200).......                                      330
Басқа бюджеттердiң есебiнен шығыстар (202 ).....  340
Сыртқы заемдардың есебінен қаржыландырылатын

за счет внешних займов (204)...........    341
Расходы на содержание гос.учреждения и
другие мероприятия сверх утвержденного
плана финансирования (208).............    342
Расходы по проектам, финансируемым за
счет грантов (209).....................    343
Расходы к распределению (210)..........    350
Расходы за счет средств, получаемых от
реализации платных услуг (211).........    360
Расходы за счет средств от спонсор. и
благотв.помощи, за счет страховой
выплаты и прочих средств (213).........    370
Расходы за счет прочих фондов (215)....    372
Расходы за счет прочих фондов на
капитальные вложения (216)                 373
Расходы за счет валютных средств (220).    375
VIII. Убытки
Убытки (410)...........................    380
IX. Затраты на капитальное
строительство
Оборудование к установке (040).........    390
Строительные материалы для капитального
строительства (041)....................    400
Расчеты с поставщиками и подрядчиками
(150)................ .................    410
Расходы по бюджету на капитальные
вложения (203)........................     420
Расходы на капитальные вложения за
счет прочих средств (212).............     430
Баланс................................     440
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
| Код  |  на начало   |на отчетную
Пассив                 |строки|отчетного года|   дату
________________________________________|______|______________|___________
1                   |   2  |       3      |     4
________________________________________|______|______________|___________
I. Финансирование
Финансирование из бюджета на расходы
гос.учреждений и другие мероприятия
(230, 140)...........................      450
Финансирование за счет других бюджетов
(232, 142)..................... .....      460
Средства родителей на содержание
детского учреждения (236)............      470
Прочие средства на содержание
гос.учреждений (238).................      480
Финансирование проектов из средств
внешних займов (239).................      481
Внутреннее кредитование (247)........      482
Кредиты (248)........................      490
Внешние займы (249)..................      491
II. Фонды и средства целевого
назначения

жобалар бойынша шығыстар (204)..................  341
Бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс
мемлекеттiк мекемелердi ұстауға және басқа
шараларға арналған шығыстар (208)..............   342
Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар
бойынша шығыстар (209)........................... 343
Бөлуге арналған шығыстар ( 210 )................  350
Ақылы қызметтерді сатудан алынатын қаражат
есебiнен шығыстар (211).........................  360
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаты
есебiнен, сақтандыру төлемдері және өзге қаражат
есебінен шығыстар (213)....................       370
Басқа да қорлар есебiнен шығыстар (215).........  372
Күрделi қаржыларға арналған өзге де қорлар есебінен
шығыстар (216)..................................  373
Валюталық қаражаттар есебiнен шығыстар (220)....  375
VІІI. Залалдар
Зияндар (410)...................................  380
IХ. Күрделi құрылысқа арналған шығындар
Қондырғыға арналған жабдықтар (040).............  390
Күрделi құрылыстар үшін құрылыс материалдары
(041)....                                         400
Берушiлермен және мердiгерлермен есеп
айырысу (150)...................................  410
Бюджет бойынша күрделi қаржыға арналған шығыстар
(203)......                                       420
Басқа қаражат есебінен күрделі қаржыға арналған
шығыстар (212)..............                      430
Баланс.........................................   440
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
|Жол |есепті|есепті
Пассив                       |коды|жылдың|күнгі
|    |басын.|аяғын.
|    |дағы  |дағы
________________________________________________|____|______|______
1                               2      3     4
___________________________________________________________________
І. Қаржыландыру
Мемлекеттiк мекемелердiң шығындарына және
басқа да iс-шараларды бюджеттен қаржыландыру
(230, 140)........                               450
Басқа да бюджеттер есебiнен қаржыландыру
(232, 142)......                                 460
Балалар мекемелерiн ұстауға арналған үшiн
ата-аналардың қаражаттары (236) ........         470
Меммекемелердi ұстауға арналған өзге де
қаражаттар (238)....                             480
Жобаларды сыртқы қарыздар қаражатынан
қаржыландыру (239).............                  481
Iшкi кредит беру (247)...............            482
Кредиттер (248)........................          490
Сыртқы қарыздар (249)..........................  491
II. Қорлар мен нысаналы мақсаттағы қаражаттар

Фонд материального поощрения (240)....     510
Гранты (245)..........................     515
Фонд производственного и социального
развития (246).............. ..........    520
Фонд в активах (250)...................    530
Прочие фонды (272).....................    533
Фонд валютных средств (273)............    534
Фонд в ценных бумагах (274)............    535
Износ активов (020)....................    540
Износ нематериальных активов (021).....    541
Фонд в малоценных и быстроизнашивающихся
предметах(260)                             550
III. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов (151)...................    551
Расчеты по частичной оплате заказов на
опытно-конструкторские разработки по
бюджетной тематике (152)..............     552
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги (153).......     553
Расчеты с кредиторами сверх
утвержденного плана финансирования
(154).................................     554
Расчеты по обязательствам за счет
грантов (155).........................     560
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157)........................     571
Расчеты по операциям, связанным с
товарной или натуральной частью
поступлений в бюджет и расходованием
их (158)...............................    572
Расчеты по взносам социального
налога (159)...........................    580
Расчеты с подотчетными лицами (160)....    581
Расчеты по обязательному социальному
обеспечению (171).............. .......    582
Расчеты по специальным видам платежей
(172)................. ...............     590
Расчеты по платежам в бюджет (173)....     600
Расчеты по депозитным суммам (174)....     610
Расчеты по средствам, полученным на
расходы за счет спонсорской и благотво-
рительной помощи, страховой выплаты
(176).................................     620
Расчеты с депонентами (177)...........     630
Расчеты с прочими кредиторами в
пределах утвержденного плана
финансирования (178)...................    640
Расчеты с рабочими и служащими (180)...    650
Расчеты со стипендиатами (181).........    660
Расчеты с рабочими и служащими по
безналичным перечислениям (182-187)....    670
Расчеты, связанные с изъятием наличных

Материалдық ынталандыру қоры (240).............  510
Гранттар (245)                                   515
Өндiрiстiк және әлеуметтiк даму қоры (246).....  520
Активтердегi қор (250).........................  530
Басқа да қорлар (272)..........................  533
Валюталық қаражат қоры (273)...................  534
Бағалы қағаздардағы қор (274)..................  535
Активтердiң тозуы (020) .......................  540
Материалдық емес активтердiң тозуы (021).......  541
Арзан құнды және тез тозатын заттардағы қор
(260).....                                       550
III. Есеп айырысулар
Сыртқы қарыздар есебiнен мiндеттемелер бойынша
есеп айырысу (151).....                          551
Бюджет тақырыбы бойынша тәжiрибелi-конструк.
торлық әзiрлемелерге арналған тапсырыстарды
ішінара төлеу бойынша есеп айырысулар (152)....  552
Орындалған жұмыстар мен көрсетiлген қызметтер
үшiн тапсырыс берушілермен есеп айырысу (153)..  553
Бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс кредит
берушiлермен есеп айырысу (154)                  554
Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша есеп
айырысулар (155)                                 560
Жұмыстар мен қызметтер үшін тапсырыс беруші.
лердің аванстары бойынша е.а. (157)......        571
Бюджетке түсетiн түсiмдердiң тауарлық немесе
заттай бөлiгiне және оларды жұмсалуға
байланысты операциялар бойынша есеп айырысу
(158)......................                      572
Әлеуметтiк салық жарнасы бойынша есеп
айырысулар (159) ...............                 580
Есеп беруші тұлғалармен есеп айырысулар (160)... 581
Мiндеттi әлеуметтiк қамтамасыз ету бойынша есеп
айырысу (171).......                             582
Төлемдердiң арнайы түрлерi бойынша есеп
айырысулар (172)................                 590
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша есеп
айырысулар (173)................                 600
Депозиттiк сома бойынша есеп айырысулар
(174)......                                      610
Демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаты
сақтандыру төлемдері есебiнен жұмсалатын
шығындарға қаражат есебінен есеп айырысулар
(176)...                                         620
Депоненттермен есеп айырысу (177).............   630
Бекiтiлген қарж. жоспарының шегінде басқа кредит
берушiлермен есеп айырысу (178)...............   640
Жұмысшылармен және қызметшiлермен есеп айырысу
(180)........................                    650
Стипендиаттармен есеп айырысулар (181)........   660
Жұмысшылармен және қызметшiлермен қолма-қол
ақшасыз аудару бойынша есеп айырысулар
(182-187)..............                          670
Ақша айналымынан қолма-қол тиындарды алынуына

тиынов из денежного обращения (188)....    671
Другие расчеты за выполненные
работы (189)...........................    680
Расчеты по выплате пенсий и пособий
(191)................. ................    681
Расчеты по трансфертам физическим лицам
(193)........... ......................    682
Расчеты по обязательным пенсионным
взносам в накопительные пенсионные фонды
(198)..................................    683
IV. Реализация продукции и доходы
Реализация изделий производственных
(учебных) мастерских (280).............    690
Реализация продукции подсобных (учебных)
сельских хозяйств (281)................    700
Доходы от реализации платных услуг
(400)..................................    720
Прибыль (410)..........................    730
V. Финансирование капитального строительства
Расчеты с поставщиками и подрядчиками
(150)................. ........... ....    740
Финансирование из бюджета капитальных
вложений (231, 143)........... .......     750
......................................
......................................
......................................
Баланс................................     760
Забалансовые счета
Арендованные активы (01)..............     770
Товарно-материальные ценности, принятые
на ответственное хранение (02).........    771
Бланки строгой отчетности (04).........    772
Списанная задолженность неплатежеспо-
собных дебиторов (05)                      773
Материальные ценности, оплаченные по
централиз.снабжен.(06)                     774
Задолженность учащихся и студентов за
невозвращенные материальные
ценности (07).........................     775
Переходящие спортивные призы и
кубки (08)...........................      776
Путевки (09).........................      777
Учебные предметы военной
техники (11).........................      778
Обязательства (12)                         779
Контрольная сумма....................      780
__________________________________________________________________________
Справка о движении сумм финансирования
из бюджета по субсчетам 230; 231; 239 (140; 143)
__________________________________________________________________________
Дебет     | Код |      Сумма  |     Кредит     | Код |      Сумма
|стро-|_____________|                |стро-|______________
|ки   |по пла-|капи-|                |ки   |по пла-|капи-
|     |ну фи- |тало-|                |     |ну фи- |тало-
|     |нанси- |вло- |                |     |нанси- |вло-
|     |рования|жения|                |     |рования|жения
|     |       |и др.|                |     |       |и др.
|     |       |меро-|                |     |       |меро-
|     |       |прия-|                |     |       |прия-
|     |       |тия  |                |     |       |тия
________________|_____|_______|_____|________________|_____|_______|______
1        |  2  |   3   |  4  |        5       |  6  |   7   |  8
________________|_____|_______|_____|________________|_____|_______|______
Отнесено на счет                     Остаток на начало

байланысты есеп айырысулар (188).....            671
Орындалған жұмыстар үшiн басқа да есеп
айырысулар (189).........                        680
Зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу жөнiндегі
есеп айырысулар (191)...............             681
Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер бойынша
есеп айырысу (193)..............                 682
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi
зейнетақы жарналар бойынша есеп айырысулар
(198)...............                             683
IV. Өнiмдi сату және кiрiстер
Өндiрiстiк (оқу) шеберханаларының бұйымдарын
сату (280)....                                   690
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнiмдерiн сату
(281)....                                        700
Ақылы қызметтерді іске асырудан түсетiн
табыстар (400)..................                 720
Пайда (410).....................                 730
V. Күрделi құрылысты қаржыландыру
Өнім берушiлермен және мердiгерлермен
есеп айырысу (150)...                            740
Күрделi салымдарды бюджеттен қаржыландыру
(231, 143).......                                750
...........................................
...........................................
...........................................
Баланс.....................................      760
Баланстан тыс шоттар
Жалға берілген активтер (01)...............      770
Жауапты сақтауға қабылданған тауарлық-материалдық
құндылықтар (02)...........................      771
Қатаң есеп беру бланкiлерi (04)............      772
Төлем қабiлетi жоқ дебиторлардың берешегiн
есептен шығару (05)                              773
Орталықтанд. жабд. бойынша төленген материалдық
құндылықтар (06)                                 774
Қайтарылмаған материалдық құндықтар үшiн
оқушылар мен студенттердiң берешегi (07) ......  775
Ауыспалы спорттық жүлделер мен кубоктар (08)...  776
Жолдамалар (09)................................  777
Әскери техниканың үйрету заттары (11)..........  778
Жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi жарналар
(12)                                             779
Бақылау сомасы.................................  780
___________________________________________________________________
Бюджеттен 230; 231; 239; (140; 143) қосалқы шоттар бойынша
қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама
___________________________________________________________________
|Жол |  Сомасы     |            |Жол | Сомасы
Дебет       |коды|_____________|   КРЕДИТ   |коды|____________
|    |Қарж.|күрде. |            |    |Қарж. |күрде.
|    |жос. |лі     |            |    |жоспа.|лі
|    |пары |салым. |            |    |ры    |салым.
|    |бой. |дар    |            |    |бойын.|дар
|    |ынша |және   |            |    |ша    |және
|    |     |басқа  |            |    |      |басқа
|    |     |шаралар|            |    |      |шара.
|    |     |       |            |    |      |лар
_________________|____|_____|_______|____________|____|______|______
1              2     3     4          5        6      7   8
___________________________________________________________________

173 - "Расчеты                       года              890
по платежам в                        Открыто лимитов
бюджет".......    800                в течение года
Списано нереаль-                     (квартала)        900
ной для взыска-                      в т.ч. открытые
ния задолжен-                        лимиты в пути     901
ности             810                Оприходовано
Списано недос-                       излишков и
тач, материалов,                     безвозмездно по-
принятых за счет                     лученных мате-
гос.учреждений..  820                риалов .........  910
Остаток неисполь-
зованных лимитов,
закрытых 31
декабря (1)...... 830
Остаток неис-                        Выплаты, произ-
пользованых                          веденные в цент-
лимитов по внеш-                     рализованном по-
ним займам, зак-                     рядке вышестоя-
рытых 31 декабря                     щим распорядите-
(1)...........    831                лем лимитов за
счет плана фи-
нансирования
данных государ-
ственных учреж-
дений             920
Списано затрат                       Переведено и
по законченным и                     поступило от
сданным в                            ликвидации акти-
эксплуатацию                         вов и МБП на
объектам строи-                      счет материалов   930
тельства (1)....  840
Списано расходов                     Курсовая раз-
в отчетном году                      ница...........   940
(1)..........     850                Открыто лимитов
Списано лимитов,                     по внешним зай-
выделенных в                         мам............   941
отчетном году за                     в т.ч. открытые
счет внешних                         лимиты по внеш-
займов (1).....   860                ним займам в
пути              942
Списано нереаль-
ной для взыска-
ния задолжен-
ности             943
Безвозмездно                         Отзыв.......      951
переданные мате-                     в т.ч. отзыв в
риальные ценнос-                     пути              952
ти и денежные                        Прочие .......    961
документы         870
Передача финан-                      Получено финан-
сирования неза-                      сирование неза-
конченных объек-                     конченных объек-
тов строитель-                       тов строитель-
ства              871                ства              962

173 "Бюджетке                       Жыл басындағы  890
төлемдер бойынша                    қалдық
есеп айырысу"                       Жыл (тоқсан)
шотына жатқы.                       ішінде ашылған
зылды ......      800               лимиттер       900
Өндiрiп алуға                       о.і.жолдағы    901
болмайтын                           ашық лимиттер
берешектер        810               Басы артық жә.
есептен шыға.                       не тегін
рылды                               алынған
Мем.мекеме                          материалдар
есебiне                             есепке
қабылданған                         алынды......   910
материалдың
кемшідері
есептен шыға.     820
рылды
31 желтоқ.                          Жоғары тұрған
санда жабыл.                        лимиттерді
ған пайдала.                        бөлушінің
нылмаған                            мемлекеттік
лимиттердің                         мекемелерді
қалдығы (1)..     830               лерді қаржы.
ландыру
жоспары есе.
бінен орталық
31 желтоқсанда                      тандырылған
жабылған сыртқы                     тәртіппен
қарыздар бойынша                    жүргізілген     920
пайдаланылмаған                     төлемдері
лимиттер қал.
дығы (1)....      831
Аяқталған және                      Активтер мен
пайда.                              АТЗ-ны
лануға берiлген                     жоюдан матери.
құрылыс                             алдар
объектiлерi                         шотына ауда.
бойынша                             рылғаны
шығындар                            және түскені    930
есептен
шығарылды (1).... 840
Есептi жылда шы.                    Бағамдық айырма.
ғыстар есептен                      шылық           940
шығарылды (1).... 850               Сыртқы қарыздар
Сыртқы қарыз                        бойынша ашылған
есебінен есептi                     лимиттер        941
жылы бөлiнген                       Жолдағы сыртқы
лимиттер есептен                    қарыздар
шығарылды (1).... 860               бойынша ашылған
лимиттер        942
Өтеусiз берiлген                    Өндіріп алуға
материалдар                         болмайтын
құндылықтар                         берешектер
мен ақшалай                         есептен шыға.   943
құжаттар          870               рылады
Қайтарып алу... 951
оның ішінде
жолдағы қайта.
рып алу         952
Басқалар......  961
Аяқталмаған                         Аяқталмаған
құрылыс                             құрылыс
объектiлерiн      871               объектiлерiне   962
қаржыландыруға                      қаржыландыру
беру                                алынды

Всего..........   880                Всего .........   970
Справочно:        881                Остаток по суб-
счету на конец
года (квартала)   980
__________________________________________________________________________
(1) В квартальном отчете не заполняют.
М.П.        Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение N 3
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100 "О внесении изменений
и дополнений в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении
Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве
юстиции Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217
Отчет об исполнении плана финансирования
государственного учреждения
Форма N 2 по ОКУД           Код
О603008
Функциональная группа ________________________________          _________
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Программа ____________________________________________          _________
Подпрограмма _________________________________________ по ОКПО  _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на "___" ___________ _____г.     Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
Контрольная сумма
_________________________________________________________________________
Наименование      | Код  | План |План финанси- | Разрешено  |Факти-
специфики расходов   |специ-|финан-|рования на    |____________|ческие
|фики  |сиро- |отчетный пе-  |с на-|Кассо-|расходы
|      |вания |риод по       |чала |вые   |
|      |на год|______________|года |расхо-|
|      |      |обяза- |плате-|     |ды    |
|      |      |тельст.|жам   |     |      |
_______________________|______|______|_______|______|_____|______|_______
1           |   2  |   3  |   4   |   5  |  6  |   7  |   8
_______________________|______|______|_______|______|_____|______|_______
Основная заработная
плата                     111
Дополнительные денежные
выплаты                   112
Компенсационные выплаты   113
Обязательные пенсионные
взносы военнослужащих,
сотрудников органов
внутренних дел и финан-
совой полиции в накопи-
тельные пенсионные
фонды                     114
Социальный  налог         121
Взносы на обязательное
страхование гражданско-
правовой ответственнос-
ти владельцев авто-
транспортных средств      125
Взносы на государствен-
ное обязательное личное
страхование работников
государственных учреж-
дений                     126
Приобретение продуктов
питания                   131
Приоб-е медикаментов и
прочих ср-в мед.назна-
чен.                      132
Приобретение, пошив и
ремонт предметов веще-
вого имущества и другого
форменного и специаль-
ного обмундирования       134
Приобретение особого
оборудования и материа-
лов                       135
Служебные командировки
внутри страны             136
Служебные командировки
за пределы страны         137
Оплата аренды помещений   138
Приобретение прочих
товаров                   139
Оплата коммунальных
услуг                     141
Оплата услуг связи        142
Оплата транспортных
услуг                     143
Оплата за электроэнер-
гию                       144
Оплата за отопление       145
Содержание, обслужива-
ние, текущий ремонт
зданий, помещений, обо-
рудования и других
основных средств          146
Прочие услуги и работы    149
Затраты Фонда всеобщ.
обязат.средн. образова-
ния                       153
Исполнение исполнитель-
ных документов            155
Особые затраты            157
Прочие текущие затраты    159
Выплаты вознаграждений
(интересов) по внутрен-
ним займам                211
Выплаты вознаграждений
(интересов) по займам,
полученным из республи-
канского бюджета мест-
ными исполнительными
органами                  212
Выплаты вознаграждений
(интересов) по внешним
займам                    221
Текущие трансферты юри-
дическим лицам на
покрытие их убытков       311
Целевые текущие транс-
ферты юридическим лицам   312
Трансферты физическим
лицам                     332
Пенсии                    333
Стипендии                 334
Субвенции                 341
Бюджетные изъятия         342
Прочие текущие транс-
ферты другим уровням
государственного управ-
ления                     349
Текущие трансферты орга-
низациям за границу       351
Различные прочие теку-
щие трансферты            369
Приобретение активов      411
Приобретение зданий и
сооружений                412
Строительство зданий и
сооружений                421
Строительство дорог       422
Капитальный ремонт зда-
ний, сооружений           431
Капитальный ремонт
дорог                     432
Приобретение земли        451
Приобретение немате-
риальных активов          452
Капитальные трансферты
юридическим лицам         461
Капитальные трансферты
другим уровням государ-
ственного управления      464
Прочие капитальные
трансферты                469
Капитальные трансферты
международным органи-
зациям и правительствам
иностранных государств    471
Прочие капитальные
трансферты за границу     479
Кредиты другим уровням
гос.управления            511
Кредиты юридическим
лицам                     512
Кредиты физическим
лицам                     514
Прочие внутренние
кредиты                   519
Различные внешние
кредиты                   521
Приобретение акций
международных органи-
заций                     531
Приобретение акций
прочих иностранных
организаций               539
Погашение долга другим
уровням государствен-
ного управления           611
Погашение долга по
государственным ценным
бумагам, размещенным
на внутреннем рынке       612
Погашение прочего
внутреннего долга         619
Погашение внешнего
долга                     621
Приобретение государст-
венных эмиссионных
ценных бумаг на органи-
зованном рынке ценных
бумаг                     711
Всего
Плата, поступившая от
учащихся учебных заведений
за общежитие
Родительская плата на
содержание детей
Задолженность родителей
_________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
Дата "___" __________ 200 __ г.
Приложение N 4
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100 "О внесении изменений
и дополнений в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении
Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве
юстиции Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217
Отчет                              Форма 4
об использовании средств, получаемых от реализации
платных услуг государственного учреждения
по ОКУД     Код
О503041
Функциональная группа ________________________________          _________
Подфункция ___________________________________________          _________
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Программа ____________________________________________          _________
Подпрограмма _________________________________________          _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на "___" ___________ _____г.     Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
Вид платных услуг ____________________________________          _________
__________________________________________________________________________
Название         | Код  |Код   |Утверждено|Утверж- |Факти-|Кассо-
доходов и расходов    |строки|специ-|по плану  |дено по |ческ. |вые
|      |фики  |доходов и |плану   |расхо-|расхо-
|      |      |финансиро-|доходов |ды    |ды
|      |      |вания рас-|и финан-|      |
|      |      |ходов на  |сирова- |      |
|      |      |год       |ния рас-|      |
|      |      |          |ходов с |      |
|      |      |          |начала  |      |
|      |      |          |года    |      |
__________________________|______|______|__________|________|______|______
1            |   2  |   3  |     4    |    5   |   6  |  7
__________________________|______|______|__________|________|______|______
Доходы
Остаток средств на начало
года-всего                  О10               Х
В том числе остаток
денежных средств            О11
Поступления текущего года   О20
Кредиты банка               О30
Итого доходов               О40
Расходы
Расходы - всего             О50
в том числе:

Барлығы.........  880               Барлығы.......  970
Жыл (тоқсан)
аяғындағы
Анықтама:         881               қосалқы шот бой.
ынша қалдық     980
___________________________________________________________________
(1) Тоқсандық есепте толтырылмайды.
М.О. Басшы ________ ____________   Бас бухгалтер ________ __________
(қолы)     (аты-жөні)                 (қолы)  (аты-жөні)
200___жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 3 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Мемлекеттік мекеменің қаржыландыру
жоспарын орындауы туралы
Есеп
_________
Коды
N 2-нысан    ЕҚБС бойынша    _________
О603008
Функционалдық топ _____________________________________    _________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі__________ҚҰБС бойынша  _________
Бағдарлама ____________________________________________    _________
Кіші бағдарлама _______________________________________    _________
Мемлекеттік мекеменің атауы _________________ҚҰБС бойынша  _________
_________ __________ж.                    Күні          _________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ____________ ЕҚБС бойынша  _________
Өлшем бiрлiгi ______________________________ ӨББЖ бойынша  _________
Бақылау сомасы
___________________________________________________________________
Шығыстар                 |Ерек.|Бір  |Есепті кезеңге|Жыл  |Кас.|Іс
ерекшелігінiң            |шелік|жылға|қаржыландыру  |басы.|са. |жү.
атауы                    |коды |қар. |жоспары б/ша  |нан  |лық |зін.
|     |жы.  |              |рұқ. |шы. |дегі
|     |лан. |______________|сат  |ғыс.|шы.
|     |дыру |мін.   |төлем.|етіл.|тар |ғыс.
|     |жос. |дет.   |дер   |гені |    |тар
|     |пары |тем.   |      |     |    |
_________________________|_____|_____|_______|______|_____|____|___
1                 2     3      4       5      6    7   8
___________________________________________________________________
Негiзгi жалақы            111
Қосымша ақшалай төлемдер  112
Өтемақы төлемдерi         113
Ішкі істер органдары
қызметкерлерінің,
әскери қызметкерлер
жинақтаушы зейнетақы
қорларына міндетті
зейнетақы төлемдері       114
Әлеуметтік салық          121
Автокөлiк құралдары
иелерiнiң азамат.
тық-құқықтық жауапкер.
шiлiгiн мiндеттi
сақтандыруға арналған
жарналар                  125
Мемлекеттiк мекеме
қызметкерлерінің
мемлекеттiк мiндеттi
жеке сақтандыру           126
төлемдері
Азық-түлік сатып алу      131
Дәрi-дәрмектер мен басқа
мед. тағайындаудағы
жабдық сатып алу          132
Заттай мүлiк керек-жа.
рақтарын және басқа
арнайы киiм-кешектерiн
сатып алу, тiгу және
жөндеу                    134
Ерекше жабдықтар мен
материалдар сатып алу     135
Ел iшiндегі қызметтiк
сапарлар                  136
Шетелдерге iссапарлар
мен қызметтік сапарлар    137
Үй-жайларға жалгерлiк
төлем                     138
Басқа да тауарларды
сатып алу                 139
Коммуналдық қызметтерге
ақы төлеу                 141
Байланыс қызметіне ақы
төлеу                     142
Көліктік қызметтерге ақы
төлеу                     143
Электр энергиясына ақы
төлеу                     144
Жылуға ақы төлеу          145
Ғимаратты, үй-жайларды,
жабдықтарды және негiзгi
құрал-жабдықтарды ұстау,
қызмет көрсету, ағымдағы
жөндеу                    146
Басқа да қызметтер мен
жұмыстар                  149
Жалп. бiрд. мiнд. орта
бiлім қорының шығындары   153
Атқару құжаттарының
орындалуы                 155
Ерекше шығындар           157
Басқа да ағымдағы
шығындар                  159
Ішкi заемдар бойынша
сыйақы (мүдде) төлемдері  211
Жергiлiктi атқарушы
органдары  республикалық
бюджеттен алынған қарыз.
дар бойынша сыйақы
(мүдде) төлеу             212
Сыртқы заемдар бойынша
сыйақы (мүдде) төлемдері  221
Заңды тұлғаларға олардың
шығындарын жабуға
берілетін ағымдағы
трансферттер              311
Заңды тұлғаларға
берілетін мақсаттық
ағымдағы трансферттері    312
Жеке тұлғаларға беріле.
тін трансферттер          332
Зейнетақылар              333
Стипендиялар              334
Субвенциялар              341
Бюджеттiк алымдар         342
Мем. мекемелердің басқа
деңгейлеріне арналған
басқа да ағымдағы
трансферттер              349
Шетелдегi ұйымд. ағымдағы
трансферттер              351
Әртүрлi басқа да ағымдағы
трансферттер              369
Активтердi сатып алу      411
Ғимараттар мен үй-жай.
ларды сатып алу           412
Ғимараттар мен үй-жай.
ларды салу                421
Жол салу                  422
Ғимараттарды, үй-жайларды
күрделi жөндеу            431
Жолдарды күрделi жөндеу   432
Жер сатып алу             451
Материалдық емес активтер
сатып алу                 452
Заңды тұлғаларға арналған
күрделi трансферттер      461
Мемлекеттік басқарудың
басқа деңгейлеріне
арналған өзге күрделi
трансферттер              464
Басқа күрделі
трансферттер              469
Халықаралық ұйымдарға
ж/е шет мемлекеттердiң
үкiметтерiне арналған
күрделi трансферттер      471
Шетелге арналған басқа
да күрделi трансферттер   479
Мемлекеттік басқарманың
басқа деңгейлерiне
кредиттер                 511
Заңды тұлғаларға
арналған кредиттер        512
Жеке тұлғаларға кредиттер 514
Басқа да iшкi кредиттер   519
Әр түрлі сыртқы кредиттер 521
Халықаралық ұйымдардың
акцияларын сатып алу      531
Басқа шетел ұйымдарының
акцияларын сатып алу      539
Мемлекеттік басқарудың
басқа  деңгейлеріне
борышты өтеу              611
Ішкі рынокта орналасқан
мемлекеттік бағалы
қағаздар бойынша
борышты өтеу              612
Басқа да iшкi борышты
өтеу                      619
Сыртқы борышты өтеу       621
Бағалы қағаздардың
ұйымдасқан рыногында
мемлекеттік эмиссиялық
бағалы қағаздарды сатып
алу                       711
Барлығы
Оқу орнында оқығандардан
түскен төлем
жатақхана үшiн
Балаларды ұстауға
арналған ата-ана төлемi
Ата-аналардың берешегі
___________________________________________________________________
Басшы ______ ____________   Бас бухгалтер ________ ______________
(қолы) (аты-жөні)                    (қолы)    (аты-жөні)
___ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 4 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Мемлекеттік мекеменің ақылы қызметті іске
асыруынан алынатын қаражатты пайдалану туралы
есебі
_________
Коды
ЕҚБС бойынша    _________
О503041
Функционалдық топ _____________________________________    _________
Ішкі функция __________________________________________    _________
Бюджеттік бағдарламалардың                                 _________
әкімшісі ________________________________  КҰЖЖ бойынша    _________
Бағдарлама ____________________________________________    _________
Кіші бағдарлама _______________________________________    _________
Мемлекеттік мекеменің атауы ___________________________    _________
_________ жылғы "__" _________   Күні     _________
Мерзімділігi: жылдық, тоқсандық ___________ ЕҚБС бойынша   _________
Өлшем бiрлiгi ______________________________ӨББЖ бойынша   _________
Ақылы қызметтердің түрі
___________________________________________________________________
Кірістер мен шығыстардың  |Жол |Ерек.|Бір  |Жыл |іс жүзіндегі|Касса.
атауы                     |коды|шелік|жылға|ба. |шығыстар    |лық
|    |лік  |ар/н |сы. |            |шығыс.
|    |коды |смета|нан |            |тар
|    |     |б/ша |сме.|            |
|    |     |бекі.|та  |            |
|    |     |тіл. |бой.|            |
|    |     |ген  |ын. |            |
|    |     |     |ша  |            |
|    |     |     |бе. |            |
|    |     |     |кі. |            |
|    |     |     |тіл.|            |
|    |     |     |ген |            |
__________________________|____|_____|_____|____|____________|_____
1              2    3     4     5       6          7
___________________________________________________________________
Кірістер
Жыл басында қалған
қаражат-барлығы            О10          Х
Оның iшiнде ақша қаража.
тының қалдығы              О11
Ағымдағы жылдың түсім.
дері                       О20
Банк кредиті               О30
Кірістер жиыны             О40
Шығыстар
Шығыстар-барлығы           О50
оның ішінде:

Основная заработная плата   О51     111
Дополнительные денежные
выплаты                     О52     112
Компенсационные выплаты     О53     113
Обязательные пенсионные
взносы военнослужащих,
сотрудников органов внут-
ренних дел и финансовой
полиции в накопительные
пенсионные фонды            О54     114
Социальный налог            О55     121
Взносы на обязательное
страхование гражданско-
правовой ответственности
владельцев автотранспорт-
ных средств                 О56     125
Взносы на государственное
обязательное личное стра-
хование работников госу-
дарственных учреждений      О57     126
Приобретение продуктов
питания                     О58     131
Приобретение медикаментов
и прочих средств медицин-
ского назначения            О59     132
Приобретение, пошив и
ремонт предметов вещевого
имущества и другого фор-
менного и специального
обмундирования              О60     134
Приобретение особого
оборудования и материалов   О61     135
Служебные командировки
внутри страны               О62     136
Служебные командировки за
пределы страны              О63     137
Оплата аренды помещений     О64     138
Приобретение прочих
товаров                     О65     139
Оплата коммунальных услуг   О66     141
Оплата услуг связи          О67     142
Оплата транспортных услуг   О68     143
Оплата за электроэнергию    О69     144
Оплата за отопление         О70     145
Содержание, обслуживание,
текущий ремонт зданий,
помещений, оборудования и
других основных средств     О71     146
Прочие услуги и работы      О72     149
Затраты Фонда всеобщего
обязательного среднего
образования                 О73     153
Исполнение исполнительных
документов                  О74     155
Особые затраты              О75     157
Прочие текущие затраты      О76     159
Выплаты вознаграждений
(интересов) по внутренним
займам                      О77     211
Выплаты вознаграждений
(интересов) по займам,
полученным из республи-
канского бюджета местными
исполнительными органами    О78     212
Выплаты вознаграждений
(интересов) по внешним
займам                      О79     221
Текущие трансферты
юридическим лицам на
покрытие их убытков         О80     311
Целевые текущие
трансферты юридическим
лицам                       О81     312
Трансферты физическим
лицам                       О82     332
Пенсии                      О83     333
Стипендии                   О84     334
Субвенции                   О84     341
Бюджетные изъятия           О86     342
Прочие текущие трансферты
другим уровням государст-
венного управления          О87     349
Текущие трансферты органи-
зациям за границу           О88     351
Различные прочие текущие

Негiзгі жалақы             О51   111
Қосымша ақша төлемдері     О52   112
Өтемақы төлемдерi          О53   113
Әскери қызметшілердің,
ішкі істер органдары
және қаржы полициясы
қызмет/н
жинақтаушы зейнет/ы
қорына міндетті зейнетақы
жарналары                  О54   114
Әлеуметтiк салық           О55   121
Автокөлік құралдары
иелерінің азаматтық-
құқықтық жауапкер.
шілігін міндетті сақ.
тандыруға арналған
жарналар                   О56   125
Мемлекеттiк мекеме
қызметкелерінің
мемлекеттік мiндетті
жеке сақтандырына
төлемдері                  О57   126
Азық-түлік тағамдарын
сатып алу                  О58   131
Дәрi-дәрмектер мен басқа
мед. мақсаттағы құрал.
дарды сатып алу            О59   132
Заттай мүлік керек-жа.
рақтарын және басқа
нысанды және киiм-ке.
шектерiн сатып алу,
тiгу және жөндеу           О60   134
Ерекше жабдықтар мен
материалдар сатып алу      061   135
Ел ішіндегі іссапарлар     О62   136
Шетелдерге іссапарлар      О63   137
Үй-жайларға жалгерлік
төлем                      О64   138
Басқа да тауарларды
сатып алу                  О65   139
Коммуналдық қызметтерге
ақы төлеу                  О66   141
Байланыс қызметіне ақы
төлеу                      О67   142
Көліктік қызметтерге ақы
төлеу                      О68   143
Электр энергиясына ақы
төлеу                      О69   144
Жылуға ақы төлеу           О70   145
Ғимараттарды, үй-жайларды,
жабдықтарды және негізгі
құрал-жабдықтарды ұстау,
қызмет көрсету, ағымдағы
жөндеу                     О71   146
Басқа да қызметтер мен
жұмыстар                   О72   149
Жалп. бірд. мінд. орта
білім қорының шығындары    О73   153
Атқару құжаттарының
орындалуы                  О74   155
Ерекше шығындар            О75   157
Басқа да ағымдағы шығындар О76   159
Ішкі қарыздар бойынша
сыйақы (мүдд) төлемдері    О77   211
Жергілікті атқарушы
органдары республикалық
бюджеттен алынған қарыздар
бойынша сыйақы (мүдд)
төлемдері                  О78   212
Сыртқы қарыздар бойынша
сыйақы (мүдд) төлемдері    О79   221
Заңды тұлғ. олардың
шығындарын жабуға
берілетін ағымдағы
трансферттер               О80   311
Заңды тұлғаларға
берілетін мақсаттық
ағымдағы трансферттері     О81   312
Жеке тұлғаларға берілетін
трансферттер               О82   332
Зейнетақылар               О83   333
степендиялар               О84   334
Субвенциялар               О84   341
Бюджеттік алулар           О86   342
Мем. мекемелердің басқа
деңгейлеріне басқа да
ағымдағы трансферттер      087   349
Шетелдегі ұйымдарға
берілетін ағымдағы
трансферттер               О88   351
Әртүрлі басқа да ағымдағы

трансферты                  О89     369
Приобретение активов        О90     411
Приобретение зданий и
сооружений                  О91     412
Строительство зданий и
сооружений                  О92     421
Строительство дорог         О93     422
Капитальный ремонт
зданий, сооружений          О94     431
Капитальный ремонт дорог    О95     432
Приобретение земли          О96     451
Приобретение нематериаль-
ных активов                 О97     452
Капитальные трансферты
юридическим лицам           О98     461
Капитальные трансферты
другим уровням государст-
венного управления          О99     464
Прочие капитальные
трансферты                  100     469
Капитальные трансферты
международным организациям
и правительствам иностран-
ных государствствам иност-
ранных государств           101     471
Прочие капитальные транс-
ферты за границу            102     479
Кредиты другим уровням
государственного управ-
ления                       103     511
Кредиты юридическим лицам   104     512
Кредиты физическим лицам    105     514
Прочие внутренние кредиты   106     519
Различные внешние кредиты   107     521
Приобретение акций между-
народных организаций        108     531
Приобретение акций прочих
иностранных организаций     109     539
Погашение долга другим
уровням государственного
управления                  110     611
Погашение долга по госу-
дарственным ценным бума-
гам, размещенным на внут-
реннем рынке                111     612
Погашение прочего внут-
реннего долга               112     619
Погашение внешнего долга    113     621
Приобретение государст-
венных эмиссионных ценных
бумаг на организованном
рынке ценных бумаг          114     711
Отчисления в фонды,
производимые по решениям
Правительства               130               Х
Внесено в доход бюджета     140
Погашение кредитов банка    150
Списано нереальной для
взыскания дебиторской
задолженности и недостач
материалов, принятых за
счет гос.учреждений         160               Х
Остаток средств на конец
отчетного периода - всего   170               Х
В том числе остаток
денежных средств            171               Х
Контрольная сумма           980
__________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение N 5
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100 "О внесении изменений
и дополнений в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении
Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве
юстиции Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217
Отчет о движении валютных средств
Код

трансферттер               О89   369
Активтерді сатып алу       О90   411
Ғимараттар мен үй-жайларды
сатып алу                  О91   412
Ғимараттар мен үй-жайларды
салу                       О92   421
Жол салу                   О93   422
Ғимараттарды, үй-жайларды
күрделі жөндеу             О94   431
Жолдарды күрделі жөндеу    О95   432
Жер сатып алу              О96   451
Материалдық емес актив.
терді сатып алу            О97   452
Заңды тұлғаларға
берілетін күрделі транс.
ферттер                    О98   461
Мем. басқарудың басқа
деңгейлеріне арналған
күрделі трансферттер       О99   464
Басқа да күрделі
трансферттер               100   469
Халықаралық ұйымдарға
ж/е шет  мемлекеттердің
үкіметтеріне арналған
күрделі трансферттер       101   471
Шетелге берілетін
басқа да күрделі
трансферттер               102   479
Мемлекеттік басқарудың
басқа деңгейлеріне
берілетін кредиттер        103   511
Заңды тұлғаларға берілетін
кредиттер                  104   512
Жеке тұлғаларға кредиттер  105   514
Басқа да ішкі кредиттер    106   519
Әр түрлі сыртқы кредиттер  107   521
Халықаралық ұйымдардың
акцияларын сатып алу       108   531
Басқа шетел ұйымдарының
акцияларын сатып алу       109   539
Мемлекеттік басқарудың
басқа деңгейлеріне
борышты өтеу               110   611
Ішкі рынокта орналасқан
мемлекеттік бағалы қа.
ғаздар бойынша борышты
өтеу                       111   612
Басқа да ішкі борышты
өтеу                       112   619
Сыртқы борышты өтеу        113   621
Бағалы қағаздардың
ұйымдасқан рыногында
мемлекеттік эмиссиялы
бағалы қағаздарды сатып
алу                        114   711
Үкімет шешімі бойынша
жүргізілетін қорға
аударымдар                 130          Х
Бюджет кірісіне енгізілді  140
Банк кредиттерін өтеу      150
Өндіріп алуға келмейтін
дебиторлық берешек
және мем.мекемелер
есебінен қабылданған
материалдардың жетіспеу.
шілігі есептен шығарылады  160          Х
Есептік кезең аяғындағы
қаражаттар қалдығы -
барлығы                    170          Х
Оның ішінде ақша
қаражатының қалдығы        171          Х
Бақылау сомасы             980
___________________________________________________________________
Басшы ________ _______________  Бас бухгалтер _________ ___________
(қолы)   (аты-жөні)                      (қолы)    (аты-жөні)
_____ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 5 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Валюта қаражатының қозғалысы туралы есеп
Коды
__________

Форма N 4-в по ОКУД         О503047
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Государственного учреждения __________________________          _________
на "___" ___________ _____г.     Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
_________________________________________________________________________
Показатели               |  Код   |Код спе-|  Валютные
| строки |цифики  |  средства
|        |        |_____________
|        |        |   Всего
_________________________________________|________|________|_____________
1                    |    2   |    3   |      4
_________________________________________|________|________|_____________
Остаток валютных средств на начало года      О10
в том числе остаток на валютном счете        О11
Начислено (поступило)                        О20
Курсовая разница                             О21
Поступление бюджетных средств для
конвертации                                  О30
Всего                           О40
Израсходовано - всего                        О50
в том числе по спецификам:
_______________________________
_______________________________
Внесено в доход бюджета                      140
Прочие перечисления                          141
Остаток валютных средств на конец
отчетного периода - всего                    170
в том числе остаток на валютном счете        171
_________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение N 6
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100 "О внесении изменений
и дополнений в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 "Об утверждении
Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной
бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве
юстиции Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности
государственных учреждений", утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 мая 1998 года N 217
Отчет по внебюджетным фондам
Код
форма 4 "внебюдж" по ОКУД
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на "___" ___________ _____г.             _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________ по ОКУД  _________
Единица измерения: ___________________________________ по СОЕИ  _________
_________________________________________________________________________
Наименование               | Код/строки |   Исполнение
|  специфики |
__________________________________________|____________|_________________
1                    |      2     |       3
__________________________________________|____________|_________________
Остаток фонда (средств) на начало
года - всего                                    О10
в том числе остаток денежных средств            О11
Поступления текущего года                       О20
Итого                                           О40
Расходы - всего                                 О50
в том числе по спецификам
_____________________________________
_____________________________________
Внесено в доход бюджета                         140
Остаток фонда(средств) на конец отчетного
периода - всего                                 170
в том числе остаток денежных средств            171
_________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение N 7
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
"Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции
Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
Отчет по депозитным средствам
Форма N 4-д по ОКУД
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на ______________ _____г.        Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________  по ОКУД _________
Единица измерения: ___________________________________  по СОЕИ _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
________________________________________________________________________
Наименование                   | Код строки/ | Исполнено
| специфики   |
______________________________________________|_____________|___________
1                          |      2      |    3
______________________________________________|_____________|___________
Остаток депозитных средств на начало года
- всего                                             О10
В том числе остаток денежных средств                О11
Поступления текущего года                           О20
Итого                                               О40
Расходы - всего                                     О50
в том числе по спецификам
Перечислено в доход бюджета                         140
Возврат сумм при наступлении условий депозита       141
Остаток депозитных средств на конец отчетного
периода - всего                                     170
в том числе остаток денежных средств                171
_______________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение N 8
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
"Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции
Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
Отчет о движении активов
Код
Форма N 5   по ОКУД  0503051
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
на 1______________ _____г.       Дата    _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________  по ОКУД _________
Единица измерения: ___________________________________  по СОЕИ _________
Контрольная сумма ____________________________________          _________
I. Наличие активов
_________________________________________________________________________
Показатели        |Код   |На начало|Поступило|Выбыло|На конец
|строки|года     |         |      |отчетного периода
|      |         |         |      |(гр3+гр4-гр5)
______________________|______|_________|_________|______|________________

N 4-В нысан  ЕҚБС бойынша  О503047
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ________ ҚҰБС бойынша __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________         __________
_________ жылға ___________     Күні              __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi _______________________________ӨББЖ бойынша __________
Бақылау сомасы ___________________________________        __________
___________________________________________________________________
|Жол. |Ерек. |Валюта
Көрсеткiштер                       |дың  |шелік.|қаражаты
|коды |коды  |____________
|     |      |Барлығы
_________________________________________|_____|______|____________
1                             2      3        4
___________________________________________________________________
Жыл басындағы валюта қаражатының қалдығы  О10
___________________________________________________________________
оның iшiнде валюталық шотындағы қалдық    О11
___________________________________________________________________
Есептелгенi (түскенi)                     О20
___________________________________________________________________
Бағамдық айырмашылық                      О21
___________________________________________________________________
Айырбас үшiн бюджет қаражатының түсуi     О30
___________________________________________________________________
Барлығы                          О40
___________________________________________________________________
Жұмсалған - барлығы                       О50
___________________________________________________________________
оның ішінде ерекшеліктер бойынша:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджет кірісіне енгізілгені               140
___________________________________________________________________
Өзге аударымдар                           141
___________________________________________________________________
Есептік кезең аяғындағы валюта қаражаттың
қалдығы барлығы                           170
___________________________________________________________________
оның iшiнде валюта шотындағы қалдық       171
___________________________________________________________________
Басшы ________ _______________  Бас бухгалтер _________ ___________
(қолы)   (аты-жөні)                      (қолы)    (аты-жөні)
"___" _______________ ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыз N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 6 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
Коды
__________
"бюджтыс" 4-нысан                ЕҚБС бойынша
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ________ ҚҰБС бойынша __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________         __________
_________ ___________ ж.                          __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi _______________________________ӨББЖ бойынша __________
___________________________________________________________________
|Жол      |Орындалуы
Атауы                           |ерекшелік|
|коды     |
___________________________________________|_________|_____________
1                                2          3
___________________________________________________________________
Жыл басындағы қор (қаражат)
қалдығы - барлығы                             О10
___________________________________________________________________
оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          О11
___________________________________________________________________
Ағымдағы жылдың түсiмi                        О20
___________________________________________________________________
Жиыны                                         О40
___________________________________________________________________
Шығыстар-барлығы                              О50
___________________________________________________________________
оның ішінде кірісіне енгізілгені
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджеттiң кiрiсiне енгізілгені                140
___________________________________________________________________
Есептік кезең аяғындағы қор (қаражат)
қалдығы-барлығы                               170
___________________________________________________________________
оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          171
___________________________________________________________________
Басшы ________ _____________   Бас бухгалтер ________ _____________
(қолы)   (аты-жөні, тегі)              (қолы) (аты-жөні, тегі)
"___" __________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыз N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 7 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Депозиттік қаражат бойынша есеп
__________                                 N 4-д нысан ЕҚБС бойынша   __________
Бюджеттік бағдарламалардың әкішісі__________ҚҰЖЖ бойынша  __________
Мемлекеттік мекеменiң атауы _____________________         __________
_________ ___________ ж. Күні                     __________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ЕҚБС бойынша __________
Өлшем бiрлiгi _______________________________ӨББЖ бойынша __________
Бақылау сомасы ______________________________________     __________
___________________________________________________________________
|Жол      |Орындалуы
Атауы                           |ерекшелік|
|коды     |
___________________________________________|_________|_____________
1                                2          3
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жыл басындағы депозиттік қаражаттың
қалдығы - барлығы                             О10
___________________________________________________________________
Оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          О11
___________________________________________________________________
Ағымдағы жылдың түсiмi                        О20
___________________________________________________________________
Жиыны                                         О40
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шығыстар-барлығы                              О50
___________________________________________________________________
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджеттiң кiрiсiне енгізілген                 140
___________________________________________________________________
Депозит шарттары басталған кезде соманың
қайтарылуы                                    141
___________________________________________________________________
Есептік кезең аяғындағы депозит қаражатының
қалдығы-барлығы                               170
___________________________________________________________________
оның iшiнде ақша қаражатының қалдығы          171
___________________________________________________________________
Басшы ________ _____________   Бас бухгалтер ________ _____________
(қолы)    (аты-жөні)                    (қолы)     (аты-жөні)
"___" __________ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыз N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 8 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Активтердің қозғалысы туралы
есеп
Коды
0503051
______
N 5-нысан   ЕҚБС бойынша  |      |
|______|
|      |
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі   ______  ҚҰБС бойынша |______|
|______|
_____ж_______________________          Күні        |      |
|______|
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _____________ ЕҚБС бойынша |      |
Өлшем бірлігі _____________________ _________ ӨББЖ бойынша |      |
Бақылау сомасы ___________________________________________ |______|
I. Активтердің болуы
___________________________________________________________________
|Жол | Жыл  |Түс.|Есептен |Есептік ке.
|коды|басына|кені|шығарыл.|зеннің ая.
|    |      |    |ғаны    |ғына
Көрсеткіштер             |    |      |    |        |(3-бағ+
|    |      |    |        |4-бағ-
|    |      |    |        |5-бағ)
______________________________|____|______|____|________|__________

1           |   2  |    3    |    4    |   5  |       6
______________________|______|_________|_________|______|________________
Здания (010)..........   010
из них жилые здания...   020
Сооружения (011)......   030
Передаточные
устройства (012)......   040
Машины и оборудование
(013).................   050
Транспортные средства
(015).................   070
Инструмент
производственный
(включая принадлежности)
и хозяйственный
инвентарь (016)......    080
Рабочий и продуктивный
скот (017)...........    090
Библиотечный фонд
(018)................    100
Прочие активы (019)..    110
Итого активов (сумма
стр. с 010 по 110)       120
Нематериальные активы
(014)................    121
_______________________________________________________________________
II. Движение активов
_________________________________________________________________________
Показатели        |Код   |            Всего активов
|строки|--------------------------------------
|      |активов  |  Нематериальных активов
___________________________|______|_________|____________________________
1             |   2  |    3    |             4
___________________________|______|_________|____________________________
Поступило - всего..........   130
в том числе:
за счет финансирования
по бюджету.................   140
за счет средств от
реализации платных услуг...   150
за счет средств от
спонсорской и благо-
творительной помощи           151
от безвозмездных
поступлений................   160
за счет внешних займов.....   161
за счет грантов............   162
прочие поступления.........   163
Выбыло - всего.............   180
в том числе:
списано недостач за счет
гос.учреждения............   190
списано недостач на счета
виновных лиц...............   200
от безвозмездных передач...   210
по ветхости, износу, а также
от реализации излишнего и
ненужного имущества........   220
перевод из активов в МБП...   230                       Х
перевод из активов в
материалы..................   231                       Х
прочие.....................   232                       Х
Контрольная сумма..........   980
______________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение N 9
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
"Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции
Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
Форма 7
Отчет об использовании средств, выделенных
на представительские затраты
Код
Функциональная группа ________________________________          _________
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
Программа_____________________________________________          _________
Подпрограмма__________________________________________          _________
на "___"_____________г.         Дата    _________
Наименование государственного учреждения _____________          _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________  по ОКУД _________
Единица измерения: ___________________________________  по СОЕИ _________
__________________________________________________________________________
N  |      Наименование затрат     | Утверждено|Кассовые |Остаток неисполь-
п/п|                              | по смете  |расходы  |зованного лимита
___|______________________________|___________|_________|_________________
1 |                 2            |      3    |    4    |        5
___|______________________________|___________|_________|_________________

1                   |  2 |   3  |  4 |  5     | 6
______________________________|____|______|____|________|__________
Ғимараттар (010)............  | 010|      |    |        |
Олардың тұрғын үйлері.....    | 020|      |    |        |
Құрылыстар (011)...........   | 030|      |    |        |
Берілген құрылғылары (012)... | 040|      |    |        |
Машиналар мен жабдықтар       |    |      |    |        |
(013).........                | 050|      |    |        |
Көлік құралдары (015).......  | 070|      |    |        |
Өндірістік аспап              |    |      |    |        |
(керек-жарақтарды қоса        |    |      |    |        |
алғанда) және шаруашылық      |    |      |    |        |
мүккәмал (016)........        | 080|      |    |        |
Жұмыс және өнім малы (017) .. | 090|      |    |        |
Кітапхана қоры (018)......... | 100|      |    |        |
Басқа да активтер (019)... қ.а| 110|      |    |        |
Активт. барл. (сақт. сомасы   |    |      |    |        |
010-ден 110)                  | 120|      |    |        |
Материалдық емес активтер     |    |      |    |        |
(014).............            | 121|      |    |        |
______________________________|____|______|____|________|__________
II. Активтердің қозғалысы
___________________________________________________________________
|    |  Активтердің
|Жол |    барлығы
|коды|_________________
Көрсеткіштер             |    |актив.|материал.
|    | тер. |дық емес
|    | дің  |активтер
____________________________________________|____|______|__________
1                  |  2 |   3  |    4
____________________________________________|____|______|__________
Түскені - барлығы .....................     | 130|      |
|____|______|__________
оның ішінде:                |    |      |
|    |      |
Бюджет бойынша қаржыландыру есебінен...     | 140|      |
|____|______|__________
Ақылы қызметті іске асырудан түскен         | 150|      |
қаражаттың есебінен                         |    |      |
|____|______|__________
Демеушілік және қайырымдылық көмектен       | 151|      |
түскен қаражаттың есебінен                  |____|______|__________
қайтарымсыз түсімдерден ..............      | 160|______|__________
сыртқы заемдардың есебінен ...........      | 161|______|__________
гранттардың есебінен ...............        | 162|______|__________
басқа да түсімдер  .................        | 163|______|__________
Кеткені-барлығы .....................       | 180|______|__________
оның ішінде:                 |    |______|__________
меммекеменің есебінен жетіспеушіліктер      |    |      |
есептен шығ.....                            | 190|______|__________
айыпты тұлғ. шотынан жетіспеушіліктер       |    |      |
есепт. шығ....                              | 200|______|__________
қайтарымсыз беруден ...................     | 210|______|__________
көнергендігінен, тозуынан, сондай-ақ        |    |      |
артық және жарамсыз мүлікті сатудан....     | 220|______|__________
активтерден АТЗ-ға ауыстыру ...........     | 230|______|   х
активтерден материалдарға ауыстыру.....     | 231|______|   х
басқалар..........                          | 232|______|   х
Бақылау сомасы ........................     | 980|      |
____________________________________________|____|______|__________
Басшы ________ _____________   Бас бухгалтер ________ _____________
(қолы)   (аты-жөні)                    (қолы)     (аты-жөні)
"___" __________ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 9 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың
пайдаланылуы туралы есеп
Функционалдық топ___________________________________        _______
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі______________ҚҰБС б/ша   Коды
Бағдарлама___________________________________________       _______
Кіші бағдарлама______________________________________       _______
____________ж  "_____"             Күні          _______
Мемлекеттік мекеменің атауы_______________________________  _______
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ________________ ЕҚБС б/ша _______
Өлшем бірлігі ___________________________________ӨББЖ б/ша  _______
___________________________________________________________________
N  |                                 |Смета  |Кассалық|пайдаланылма
р/р|  Шығындардың атауы              |бойынша|шығыстар|ған лимиттің
|                                 |бекі.  |        |қалдығы
|                                 |тілген |        |
___|_________________________________|_______|________|____________
1                      2                3       4         5
___________________________________________________________________

1.  Оплата проживания и
транспортных затрат до пункта
назначения лиц, приглашаемых
в Республику Казахстан для
участия в мероприятиях, в
случаях, предусмотренных
решением Премьер-Министра
Республики Казахстан
2.  Официальные обеды, ужины,
кофе-брейки, фуршеты
3.  Музыкальное сопровождение при
проведении официальных приемов
4.  Приобретение сувениров,
памятных подарков
5.  Автотранспортное обслуживание
6.  Оплата услуг переводчиков
7.  Аренда зала
8.  Иные расходы, разрешенные
Министерством иностранных дел
Республики Казахстан
9.  ………………………………………………
10. ………………………………………………
11. ………………………………………………
Всего
_________________________________________________________________________
Справочно:                               Выделено лимита
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение N 10
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 3 марта 2004 года N 100
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра
финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
"Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции
Республики Казахстан за N 517"
Приложение
к Инструкции об объеме и формах годовой,
квартальной бухгалтерской отчетности государственных
учреждений, утвержденной приказом Министра финансов
Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217
Форма N 8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных
социальных пособий, специальных государственных пособий,
пособий на погребение и других
социальных выплат
Код
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
на "___"_________200_г.          Дата    _________
Периодичность: _______________________________________  по ОКУД _________
(годовая, квартальная)
Единица измерения: тенге                                 по СОЕИ _________
__________________________________________________________________________
N  |      Показатели      |Выделено|Поступление|Суммы перечисленных и
п/п|                      | лимитов|бюджетных  |зачисленных бюдж. средств
|                      |        |средств на |--------------------------
|                      |        |расч. счет |Перечислено   |Зачислено
|                      |        |ГЦВП       |платеж. поруч.|на лицевой
|                      |        |           |в банк        |счет полу-
|                      |        |           |              |чателя
___|______________________|________|___________|______________|__________
1 |         2            |   3    |     4     |        5     |     6
___|______________________|________|___________|______________|__________

1.  Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің шешімдерімен
көзделген жағдайларда
іс-шараларға қатысу үшін
Қазақстан Республикасына
шақырылған тұлғаларды
тағайындау пунктіне дейінгі тұру
ж/е көліктік шығындарын төлеу
2.  Ресми түскі астар, кешкі астар,
кофе-брейктер, фуршеттер
3.  Ресми қабылдаулар жүргізген
кездегі музыкалық сүйемелдеу
4.  Естелік сыйлықтарын, кәдесый.
ларды сатып алу
5.  Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.  Аудармашылар қызметін төлеу
7.  Залды жалдау
8.  Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі рұқсат
еткен
басқа да шығындар
9.  ..............................
10. ..............................
11. ..............................
Барлығы
___________________________________________________________________
Анықтама:
Бөлінген лимит
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы_________ ____________  Бас бухгалтер_________  ______________
(қолы)  (аты-жөні)                  (қолы)       (аты-жөні)
"_____"________________________ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығына
Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық,
тоқсандық көлемі мен нысандары туралы
нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15
мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
N 10 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998
жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен
бекітілген Мемлекеттік мекемелердің
бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі
мен нысандары туралы нұсқаулыққа қосымша
8-зт нысан
Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттік жәрдемақыларды
және жерлеуге жәрдемақыларды төлеу туралы
есеп
______
| Коды |
|______|
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____________   ҚҰБС б/ша |______|
__________________ 200___ж.                 Күні      |______|
Мерзімділігі:__________________________________   ЕҚБС б/ша |______|
(жылдық, тоқсандық)                         |______|
Өлшем бірлігі: ____теңге_______________________   ӨББЖ б/ша |______|
___________________________________________________________________
N  |                               |Бөлінген|Бюджет |бюджет қаража.
р/р|     Көрсеткіштер              |лимиттер|қаража.|тына аударыл.
|                               |        |тының  |ж/е есептелген
|                               |        |ГЦВП   |сомалар
|                               |        |есеп   |______________
|                               |        |шотына |Банк  |Алушының
|                               |        |түсуі  |төлем.|дербес
|                               |        |       |тапсы.|шотына
|                               |        |       |рысына|есепке
|                               |        |       |ауда. |алынғаны
|                               |        |       |рылға.|
|                               |        |       |ны    |
___|_______________________________|________|_______|______|_______
1              2                      3       4       5      6
___________________________________________________________________