Об утверждении Квалификационных требований для допуска граждан к работе в качестве морских лоцманов
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 марта 2004 года N 111-I. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2004 г. за N 2781
В соответствии с пунктом 2 статьи 45 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования для допуска граждан к работе в качестве морских лоцманов.
2. Департаменту водного транспорта (Уандыков Б.К.) обеспечить представление настоящего приказа для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абылгазина Т.Б.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня официального опубликования.
Министр
Утверждены
приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 9 марта 2004 года N 111-I
"Об утверждении Квалификационных
требований для допуска граждан к работе
в качестве морских лоцманов"
Квалификационные требования для допуска граждан
к работе в качестве морских лоцманов
Квалификационные требования для допуска граждан к работе в качестве морских лоцманов включают наличие:
гражданства Республики Казахстан;
высшего или среднего морского специального образования по специальности судоводителя;
диплома не ниже диплома старшего помощника капитана;
стажа работы не менее пяти лет в должности капитана или старшего помощника капитана на судах валовой вместимостью 500 и более регистровых тонн;
заключения соответствующей медицинской комиссии о пригодности к работе на морских судах;
лоцманского удостоверения.

Азаматтарға теңіз лоцмандары ретіндегі жұмысқа рұқсат ету үшін қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Көлік және комуникациялар министрінің 2004 жылғы 9 наурыздағы N 111-І бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2781
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтарға теңіз лоцмандары ретіндегі жұмысқа рұқсат ету үшін қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Су көлігі департаменті (Б.Қ.Уандықов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар вице-министрі Т.Б.Әбілғазинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
"Азаматтарға теңіз лоцмандары
ретіндегі жұмысқа рұқсат ету
үшін қойылатын біліктілік
талаптарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің
2004 жылғы 09 наурыздағы
N 111-І бұйрығымен
бекітілген
Азаматтарға теңіз лоцмандары ретіндегі
жұмысқа рұқсат ету үшін қойылатын біліктілік талаптары
Азаматтарға теңіз лоцмандары ретіндегі жұмысқа рұқсат ету үшін біліктілік талаптары:
Қазақстан Республикасының азаматтығы;
кеме жүргізуші мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнайы теңіз білімі;
капитанның аға көмекшісінің дипломынан төмен емес дипломы;
жалпы сыйымдылығы 500 және одан артық регистрлі тонна кемелерінде капитан немесе капитанның аға көмекшісі лауазымы бойынша кемінде бес жыл жұмыс өтілі;
теңіз кемелеріндегі жұмысқа жарамдылығы туралы тиісті медициналық комиссиясының қорытындысы;
лоцмандық куәлігі бар болуын қамтиды.