Об утверждении Правил аттестации (переаттестации) производителей семян первой, второй и третьей репродукций и формы бланка свидетельства производителя семян первой, второй и третьей репродукций
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 марта 2004 года N 103. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2004 года N 2782. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 сентября 2008 года № 575
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 12.09.2008 № 575 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О семеноводстве" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила аттестации (переаттестации) производителей семян первой, второй и третьей репродукций;
2) форму бланка свидетельства производителя семян первой, второй и третьей репродукций.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
Утверждены
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 марта 2004 года N 103
"Об утверждении Правил аттестации
(переаттестации) производителей семян
первой, второй и третьей репродукций
и формы бланка свидетельства производителя
семян первой, второй и третьей репродукций"
Правила
аттестации (переаттестации) производителей
семян первой, второй и третьей репродукций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила аттестации (переаттестации) производителей семян первой, второй и третьей репродукций (далее - Правила) определяют порядок и условия аттестации (переаттестации) физических и юридических лиц на право осуществления деятельности по производству и реализации семян сельскохозяйственных растений первой, второй и третьей репродукций.
2. Физические и юридические лица, претендующие на получение статуса производителя семян первой, второй и третьей репродукций должны соответствовать квалификационным требованиям, определяемым настоящими Правилами.
3. Физические и юридические лица, имеющие статус элитно-семеноводческого хозяйства и отвечающие квалификационным требованиям, предъявляемым к производителю семян первой, второй и третьей репродукций могут одновременно претендовать на присвоение статуса производителя семян первой, второй и третьей репродукций.
2. Квалификационные требования, предъявляемые
к производителям семян первой, второй и третьей репродукций
4. Квалификационные требования, предъявляемые к производителям семян первой, второй и третьей репродукций (далее - семеноводческие хозяйства), включают следующее:
1) наличие опыта работы по семеноводству не менее 2 лет;
2) наличие площади пашни, достаточной для ведения производства семян первой, второй и третьей репродукций в соответствии с требованиями, предъявляемыми к их производству (на орошаемых землях - водообеспеченной севооборотной пашни);
3) наличие семеноводческих севооборотов, введенных в соответствии с научно-обоснованными рекомендациями для конкретной почвенно-климатической зоны с учетом особенностей сельскохозяйственного растения, по которому ведется производство семян первой, второй и третьей репродукций;
4) наличие площади паров в структуре пашни за последние три года (на орошаемые земли требование не распространяется; в зернопропашных севооборотах допускается замена паров пластом многолетних трав) в среднем по хозяйству - не менее 16 процентов;
5) наличие семеноводческих посевов в общей посевной площади не менее 20 процентов;
6) количество возделываемых культур, по которым ведется семеноводство, не должно быть более 3;
7) наличие сортов по каждой возделываемой культуре, по которой ведется семеноводство, не должно быть более 3;
8) наличие договора с элитно-семеноводческим хозяйством о поставке элитных семян для производства семян первой, второй и третьей репродукций, на срок не менее трех лет с момента подачи заявления на аттестацию;

Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді аттестаттау (қайта аттестаттау) ережесін және бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушінің куәлігі бланкының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 2 наурыздағы N 103 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2782. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2008 жылғы 12 қыркүйектегі N 575 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2008 жылғы 12 қыркүйектегі N 575 Бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының   6-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            М. Оразаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2008 жылғы 12 қыркүйектегі
N 575 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының тізбесі
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. "Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді аттестаттау (қайта аттестаттау) ережесін және бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушінің куәлігі бланкының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 2 наурыздағы N 103 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2782 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2004 ж., N 25-28, 950-бет).
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді аттестаттау (қайта аттестаттау) ережесі;
2) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушінің куәлігі бланкының нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәттен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары-Министр
"Бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерді аттестаттау
(қайта аттестаттау) ережесін
және бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым
өндірушінің куәлігі
бланкының нысанын
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2004 жылғы 2 наурыздағы
N 103 бұйрығымен
бекітілген
Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерді аттестаттау (қайта аттестаттау) ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді аттестаттау (қайта аттестаттау) ережесі (бұдан әрі - Ереже) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымдарын өндіру және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау (қайта аттестаттау) тәртібін және шарттарын айқындайды.
2. Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесін алуға үміткер жеке және заңды тұлғалар осы Ережемен айқындалатын біліктілік талаптарына сай болулары тиіс.
3. Элиталық тұқым өндіруші шаруашылық мәртебесі бар және бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушіге қойылатын біліктілік талаптарына сай жеке және заңды тұлғалар сонымен қатар бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесін алуға үміттене алады.
2. Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерге қойылатын біліктілік талаптары
4. Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерге (бұдан әрі - тұқым шаруашылықтары) қойылатын біліктілік талаптарына мыналар енеді:
1) тұқым шаруашылығы жөніндегі жұмыс тәжірибесі 2 жылдан кем болмауы;
2) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды өндіруге қойылатын талаптарға сәйкес оны өндіруді жүргізу үшін жеткілікті егістік алқаптың (суармалы жерлерде - сумен қамтамасыз етілген ауыспалы егіс егістігінің) болуы;
3) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіру жүргізілетін ауыл шаруашылығы өсімдігінің ерекшеліктерін ескере отырып нақты топырақ-климаттық аймаққа арналған ғылыми негізделген ұсыныстарға сәйкес салынған және екіден кем емес айналымнан өткен игерілген тұқым шаруашылығы ауыспалы егістердің болуы;
4) соңғы үш жылдағы егістік құрылымындағы сүрі жерлер алқабының (суармалы жерлерге талап жүрмейді; астықты-отамалы дақылда ауыспалы егістерде сүрі жерлерді көпжылдық шөптердің жер қыртысымен алмастыруға жол беріледі) шаруашылық бойынша орташа есеппен 16 пайыздан кем болмауы;
5) тұқым шаруашылығы егістіктерінің жалпы егістік алқапта 20 пайыздан кем болмауы;
6) солар бойынша тұқым шаруашылығы жүргізілетін өңделетін дақылдардың саны 3-тен артық болмауы тиіс;
7) сол бойынша тұқым шаруашылығы жүргізілетін әрбір өңделетін дақыл бойынша сорттардың саны 3-тен артық болмауы тиіс;
8) аттестаттауға өтініш берген сәттен бастап үш жылдан кем емес мерзімге бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіру үшін элиталық тұқым жеткізу туралы элиталық тұқым өндіруші шаруашылықпен жасалған шарттың болуы;

9) соблюдение рекомендованной для конкретной агроэкологической зоны агротехнологии возделывания сельскохозяйственных растений;
10) отсутствие карантинных объектов на территории семеноводческого хозяйства, при этом карантинные объекты должны отсутствовать на территории семеноводческого хозяйства также и в период не менее трех лет до момента аттестации;
11) наличие не менее одного агронома-семеновода;
12) наличие плана сортообновления по культурам и сортам;
13) наличие схем по выращиванию сортовых семян первой, второй и третьей репродукций;
14) наличие исходного семенного материала в ассортименте и объемах, необходимых для производства планируемого количества семян первой, второй и третьей репродукций;
15) наличие необходимого количества специальной сельскохозяйственной техники, включая семяочистительную технику и технику для протравливания семян, для обеспечения всего комплекса работ по производству планируемого объема семян первой, второй и третьей репродукций;
16) наличие в достаточном количестве специализированных токов, крытых асфальтированных площадок, складских помещений, позволяющих размещать партии семян, не допуская их смешения;
17) ведение по каждому сорту сельскохозяйственных растений учета количества и качества, происхождения произведенных, реализованных и использованных в собственном хозяйстве семян (акты посева, приемки и (или) апробации посевов, уборки, оприходования, очистки и подработки, реализации семян, аттестата на семена, свидетельства на семена, удостоверения о кондиционности семян);
18) обеспечение сохранности материалов учета по семеноводству в течение не менее 3 лет;
19) наличие заключений о пригодности материально-технической базы к осуществлению производственной деятельности:
органов санитарного и экологического надзора - на соответствие производственной базы требованиям безопасности экологии и здоровья людей;
государственного инспектора по карантину растений - об отсутствии карантинных объектов.
3. Порядок аттестации (переаттестации)
семеноводческого хозяйства
5. Аттестация (переаттестация) семеноводческого хозяйства осуществляется на основании его заявления экспертной комиссией с численным составом 5 человек, которая создается приказом начальника областного территориального управления Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - облтеруправления). В состав комиссии включаются специалисты облтеруправления, районных территориальных управлений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, департамента (управления) сельского хозяйства при Акиме области, научно-исследовательских и учебных учреждений. Экспертная комиссия большинством голосов принимает решение о соответствии или несоответствии физического или юридического лица статусу производителя семян первой, второй и третьей репродукции.

9) нақты агроэкологиялық аймақ үшін ұсынылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерін өңдеу агротехнологиясын ұстау;
10) тұқым шаруашылығы аумағында карантиндік объектілердің болмауы, бұл ретте карантиндік объектілер тұқым шаруашылығы аумағында сонымен қатар аттестаттау сәтіне дейін үш жылдан кем емес кезеңде де болмауы тиіс;
11) агроном-тұқымшының біреуден кем болмауы;
12) дақылдар мен сорттар бойынша сорт жаңарту жоспарының болуы;
13) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген сорттық тұқымдарды өсіру жөніндегі сызбаның болуы;
14) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның жоспарланған көлемін өндіру үшін қажетті ассортиментте және көлемде негізгі тұқымдық материалдың болуы;
15) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымның жоспарланған көлемін өндіру жөніндегі жұмыстардың барлық кешенін қамтамасыз етуге арналған мамандандырылған ауыл шаруашылығы техникасының, оның ішінде тұқым тазалайтын техниканың және тұқымды дәрілейтін техниканың, қажетті санының болуы;
16) араласуына жол бермей тұқым партияларын орналастыруға мүмкіндік беретін мамандандырылған қырмандардың, жабық асфальттанған алаңқайлардың, қоймалардың жеткілікті көлемде болуы;
17) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің әр сорты бойынша өндірілген, сатылған және өз шаруашылығында пайдаланылған тұқымның саны мен сапасына, шыққан тегіне (себу, егістіктерді қабылдау және (немесе) байқаудан өткізу, тұқымды жинау, кіріске алу, тазалау және өңдеу, сату актілері, тұқым аттестаты, тұқым куәлігі, тұқымның сапасы туралы куәлік) есеп жүргізу;
18) тұқым шаруашылығы жөніндегі есеп материалдарының 3 жылдан кем емес мерзім ішінде сақталуын қамтамасыз ету;
19) материалды-техникалық базаның өндірістік қызметті жүзеге асыруға жарамдылығы туралы:
санитарлық және экологиялық қадағалау органдарының - өндірістік базаның экология және адам денсаулығы қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігіне;
өсімдік карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың - карантиндік объектілердің жоқ екендігі туралы қорытындылардың болуы.
3. Тұқым шаруашылығын аттестаттау
(қайта аттестаттау) тәртібі
5. Тұқым шаруашылығын аттестаттауды (қайта аттестаттауды) оның өтініші негізінде сандық құрамы 5 адамнан тұратын сараптамалық комиссия жүзеге асырады. Ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстық аумақтық басқармасы (бұдан әрі - облыстық аумақтық басқарма) бастығының бұйрығымен құрылады. Комиссияның құрамына облыстық аумақтық басқарманың, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аудандық аумақтық басқармасының, облыс әкімі жанындағы ауыл шаруашылығы департаментінің (басқармасының), ғылыми-зерттеу және оқу мекемелерінің мамандары енгізіледі (келісім бойынша) енгізіле алады. Сараптамалық комиссия көпшілік дауыспен жеке немесе заңды тұлғаның тұқым шаруашылығы мәртебесіне сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.

6. Заявление на переаттестацию должно быть подано семеноводческим хозяйством за 1 (один) месяц до истечения срока действия свидетельства производителя семян первой, второй и третьей репродукций.
7. Переаттестация семеноводческого хозяйства производится один раз в три года в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами для аттестации производителей семян первой, второй и третьей репродукций.
8. Для аттестации (переаттестации) хозяйства представляют в соответствующие облтеруправления следующие документы:
1) заявление установленного образца (приложение 1);
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копию документа, удостоверяющего личность физического лица;
3) нотариально засвидетельствованную копию правоудостоверяющего документа на земельный участок;
4) нотариально засвидетельствованную копию устава;
5) документы, подтверждающие соответствие семеноводческого хозяйства квалификационным требованиям, указанным в пункте 4;
6) сведения о специалистах, непосредственно занимающихся производством семян первой, второй и третьей репродукций.
9. Все документы, представленные семеноводческим хозяйством в облтеруправление, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) представителю семеноводческого хозяйства с отметкой о дате приема документов.
За представление недостоверных или искаженных сведений производитель семян первой, второй и третьей репродукций несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Экспертная комиссия, созданная в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил в течение 15 календарных дней со дня поступления заявления на аттестацию (переаттестацию) от семеноводческого хозяйства изучает представленные документы и с выездом на место устанавливает степень его соответствия квалификационным требованиям.
11. По результатам обследования семеноводческого хозяйства составляется акт обследования на соответствие квалификационным требованиям по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в котором отражается степень соответствия семеноводческого хозяйства по каждому пункту квалификационных требований отдельно и подписывается всеми членами экспертной комиссии.
12. Общий срок рассмотрения заявления физического или юридического лица на присвоение статуса производителя семян первой, второй и третьей репродукций не должен превышать 1 (один) месяц.
13. Физическим и юридическим лицам, получившим положительное заключение экспертной комиссии, приказом начальника облтеруправления присваивается статус производителя семян первой, второй и третьей репродукций и выдается свидетельство установленной формы.

6. Қайта аттестаттауға өтінішті тұқым шаруашылығы Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші куәлігі күшінің мерзімі аяқталуына дейін 1 (бір) ай бұрын беруі тиіс.
7. Тұқым шаруашылығын қайта аттестаттау осы Ережеде бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді аттестаттауға белгіленген талаптарға сәйкес үш жылда бір рет жүргізіледі.
8. Аттестаттау (қайта аттестаттау) үшін шаруашылықтар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің тиісті облыстық аумақтық басқармаларына (бұдан әрі - облыстық аумақтық басқарма) мына құжаттарды:
1) белгіленген үлгідегі өтінішті (1-қосымша);
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) жер учаскесіне құқығын куәландыратын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
4) жарғының нотариалды куәландырылған көшірмесін;
5) тұқым шаруашылығының 4-тармақта көрсетілген біліктілік талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды;
6) бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірумен тікелей айналысатын мамандар туралы мәліметтерді тапсырады.
9. Тұқым шаруашылығы облыстық аумақтық басқарма мен сараптамалық комиссияға берген барлық құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады. Оның көшірмесі құжаттар қабылданған күн туралы белгі қойылып, тұқым шаруашылығының өкіліне жіберіледі (беріледі).
Шындыққа сай емес немесе бұрмаланған мәліметтер бергені үшін бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік көтереді.
10. Осы Ереженің 5-тармағына сәйкес құрылған сараптамалық комиссия тұқым шаруашылығынан аттестаттауға (қайта аттестаттауға) өтініш түскен күннен бастап 15 күнтізбелік күн ішінде тапсырылған құжаттарды зерделейді және орнына бару арқылы оның біліктілік талаптарға сәйкестігі дәрежесін белгілейді.
11. Тұқым шаруашылығын зерттеу нәтижелері бойынша осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысанда біліктілік талаптарға сәйкестігін зерттеу кесімі жасалады. Онда тұқым шаруашылығының біліктілік талаптардың әр тармағы бойынша бөлек сәйкестігі дәрежесі көрсетіледі.
12. Бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесін беру туралы жеке немесе заңды тұлғаның өтінішін қарастырудың жалпы мерзімі 1 (бір) айдан аспауы тиіс.
13. Сараптамалық комиссияның оң қорытындысын алған жеке немесе заңды тұлғаларға облыстық аумақтық басқарма бастығының бұйрығымен бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесі беріледі және белгіленген нысандағы куәлік тапсырылады.

14. В случае обнаружения Государственными инспекторами по семеноводству в течение года двух и более фактов несоответствия семеноводческого хозяйства квалификационным требованиям, нарушения семеноводческим хозяйством технологии при производстве и использовании семян первой, второй и третьей репродукций, фальсификации качества произведенных, реализуемых и используемых семян, облтеруправление вправе привлечь экспертную комиссию к рассмотрению указанного вопроса и, при подтверждении вышеназванных фактов, лишить семеноводческое хозяйство статуса.
15. Реорганизация юридического лица являются основанием для его переаттестации, и в случае несоответствия квалификационным требованиям лишения статуса производителя семян первой, второй и третьей репродукций. В указанном случае семеноводческому хозяйству или его правопреемнику необходимо подать заявление о переаттестации, с приложением документов, подтверждающих указанные изменения.
Приложение 1
к Правилам аттестации (переаттестации)
производителей семян первой, второй и
третьей репродукций, утвержденным приказом
Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан от 2 марта 2004 года N 103
В областное территориальное управление Министерств сельского хозяйства
Республики Казахстан от ______________________________________________
______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, Ф. И. О. физического лица)
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу провести аттестацию (переаттестацию) и присвоить статус
производителя семян первой, второй и третьей репродукций
______________________________________________________________________
(указать сельскохозяйственное растение, сорт)
Сведения о физическом или юридическом лице:
1. Форма собственности _________________________________________
2. Год образования _____________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица или удостоверение личности физического лица
______________________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома,
телефон, факс, e-mail)
5. Ф.И.О. руководителя _________________________________________
6. Банковские реквизиты ________________________________________
______________________________________________________________________
(РНН, МФО, N счҰта, наименование и местонахождение банка)
7. Прилагаемые документы:_______________________________________
______________________________________________________________________
(в соответствии с квалификационными требованиями)
Руководитель _____________ ____________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"_________200__г.
Заявление принято к рассмотрению "___ "_________ 200__ года
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись ответственного лица,
принявшего заявление)
__________________________________________________
Приложение 2
к Правилам аттестации (переаттестации)
производителей семян первой, второй и
третьей репродукций, утвержденным приказом
Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан от 2 марта 2004 года N 103
АКТ
обследования физического или юридического лица на соответствие
квалификационным требованиям, предъявляемым к физическим и
юридическим лицам, претендующим на присвоение
статуса производителя семян первой,
второй и третьей репродукций
от "___" ___________200___ года N____
Экспертной комиссией, утвержденной приказом ____________________
областного территориального управления Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан от "___" __________ 200__ г. N __________________
составлен настоящий акт о результатах обследования ___________________
______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
______________________________________________________________________
на соответствие статусу производителя семян первой, второй и третьей
репродукций __________________________________________________________
(наименование сельскохозяйственного растения, сортов)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
в результате обследования установлено:________________________________
(указывается степень соответствия по каждому
______________________________________________________________________
пункту квалификационных требований отдельно) ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Заключение: __________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Председатель комиссии _____________ _________________
(подпись)    (ФИО, должность)
Члены комиссии _____________ _________________
(подпись)   (ФИО, должность)
________________________________________________________________
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан -
от 2 марта 2004 года N 103
"Об утверждении Правил аттестации
(переаттестации) производителей семян
первой, второй и третьей репродукций
и формы бланка свидетельства производителя
семян первой, второй и третьей репродукций"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
_________ областное территориальное управление
СВИДЕТЕЛЬСТВО N _____
Выдано__________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
которому на основании приказа начальника___________________ областного
территориального управления Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан от "___" ______ 200__ года N____ присвоен статус производителя
семян первой, второй и третьей репродукций
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование сельскохозяйственного растения)
Ф.И.О. руководителя _______________________ _____________
(подпись)
Должность _______________________________________________
Дата выдачи "____"____________ 200__ года
М.П.
Действительно до "____"___________ 200__ года

14. Тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлар бір жылдың ішінде тұқым шаруашылығының біліктілік талаптарға сәйкес еместігі, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқымды өндіру және пайдалану кезінде бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушінің технологияны бұзғаны, өндірілген және пайдаланудағы тұқымның сапасын бұрмалағаны жөнінде екі және одан көп фактілер тапқан жағдайда облыстық аумақтық басқарма сараптамалық комиссияны көрсетілген мәселені қарастыруға тартуға және жоғарыда аталған фактілер расталған жағдайда тұқым шаруашылығын мәртебесінен айыруға құқылы.
15. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру оны қайта аттестаттауға және біліктілік талаптарға сай болмаған жағдайда бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесінен айыруға негіз болып табылады. Көрсетілген жағдайда тұқым шаруашылығы немесе оның құқықтық мұрагері көрсетілген өзгерістерді растайтын құжаттарды қоса отырып қайта аттестаттау туралы өтініш беруі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2004 жылғы 2 наурыздағы
N 103 бұйрығымен бекітілген
Бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерді аттестаттау
(қайта аттестаттау)
ережесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің
облыстық аумақтық басқармасына ____________________________________
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның Ф., А.,Ә)
ӨТІНІШ
Аттестаттау (қайта аттестаттау) жүргізуді және ______________
___________________________________________________________________
(дақыл, сорт)
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесін беруді сұраймын.
Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ___________________________________________
2. Құрылған жылы ___________________________________________
3. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе жеке
тұлғаның жеке куәлігі ____________________________________________
___________________________________________________________________
(N, кім және қашан берді)
4. Мекен-жайы: ______________________________________________
(индексі, қаласы,
___________________________________________________________________
ауданы, облысы, көшесі, үйдің N, телефоны, факсы, e-mail)
5. Басшының Ф.А.Ә. __________________________________________
6. Банкілік реквизиттер _____________________________________
___________________________________________________________________
(РНН, МФО, есеп-шот N, банкінің атауы және тұрған жері)
7. Қоса беріліп отырған құжаттар: ___________________________
___________________________________________________________________
(біліктілік талаптарға сәйкес)
Басшы _________________ ____________________________________
(қолы)         (фамилиясы, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
200__ жылғы "___" _________________
Өтініш қарастыруға 200__ жылғы "___" ___________ қабылданды.
___________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған жауапты тұлғаның фамилиясы, аты, әкесінің аты, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2004 жылғы 2 наурыздағы
N 103 бұйрығымен бекітілген
Бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерді аттестаттау
(қайта аттестаттау)
ережесіне
2-қосымша
Жеке немесе заңды тұлғаның бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесін алуға
үміткер жеке және заңды тұлғаларға қойылатын
біліктілік талаптарға
сәйкестігін зерттеу
КЕСІМІ
200__ жылғы "___" ___________ N ____
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
______________________ облыстық аумақтық басқармасының 200__ жылғы
"__" _________ N __ бұйрығымен бекітілген сараптамалық комиссия
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Ф.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(дақылдардың, сорттардың атауы)
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесіне сәйкестігін зерттеу нәтижелері туралы осы кесімді жасады.
Зерттеу нәтижесінде белгілі болғаны:
___________________________________________________________________
(біліктілік талаптардың әр тармағы бойынша
___________________________________________________________________
бөлек сәйкестігі дәрежесі көрсетіледі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қорытынды:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Комиссия төрағасы _____________     ________________________
(қолы)            (Ф.А.Ә., лауазымы)
Комиссия мүшелері ____________      _________________________
(қолы)            (Ф.А.Ә., лауазымы)
"Бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым
өндірушілерді аттестаттау
(қайта аттестаттау) ережесін
және бірінші, екінші және
үшінші көбейтілген тұқым
өндірушінің куәлігі
бланкының нысанын
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2004 жылғы 2 наурыздағы
N 103 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк елтаңбасы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
____________ облыстық аумақтық басқармасы
КУӘЛІК N ___
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
__________________________ облыстық аумақтық басқармасы бастығының
200__ жылғы "____" __________________ N ________ бұйрығы негізінде
__________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы өсімдігінің атауы)
бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндіруші мәртебесі
берілген ________________________________________________ берілді.
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Ф.А.Ә)
Басшының Ф.А.Ә. _________________________         ________________
(қолы)
Лауазымы __________________________________________
Берілген күні: 200__ жылғы "___" _______________
М.О.
200__ жылғы "___" ___________________ дейін күші бар