Об утверждении санитарно-эпидемиологических правил и норм по хозяйственно-питьевому водоснабжению и местам культурно-бытового водопользования
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 июня 2004 года № 506. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2004 года № 2999. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 июля 2010 года № 554
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 28.07.2010 № 554 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с подпунктом 10) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые санитарно-эпидемиологические правила и нормы:
1) "Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации систем централизованного горячего водоснабжения";
2) "Санитарно-эпидемиологические требования к качеству воды централизованных систем питьевого водоснабжения";
3) "Санитарно-эпидемиологические требования по охране поверхностных вод от загрязнения".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения, Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. Министра
Согласован
председатель Комитета
по водным ресурсам
Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан
13 июля 2004 года
Утверждены приказом
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
28 июня 2004 года N 506
"Об утверждении санитарно-
эпидемиологических правил
и норм по хозяйственно-питьевому
водоснабжению и местам культурно-
бытового водопользования"
Санитарно-эпидемиологические правила и нормы
"Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации систем
централизованного горячего водоснабжения"
1. Общие положения
1. Санитарно-эпидемиологические правила и нормы "Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию и эксплуатации систем централизованного горячего водоснабжения"  (далее - санитарные правила) предназначены для физических и юридических лиц, независимо от форм собственности, деятельность которых связана с проектированием, строительством,  реконструкцией и эксплуатацией систем централизованного горячего водоснабжения.
2. Руководители организаций и физические лица обеспечивают соблюдение требований настоящих санитарных правил.
3. В настоящих санитарных правилах использованы следующие термины и определения:

Шаруашылық-ауыз суымен жабдықтауға және мәдени-тұрмыстық су пайдалану орындары жөніндегі санитарлық-эпидемиологиялық ереже мен нормаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 506 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 11 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2999. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 28 шілдедегі № 554 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.07.28 № 554 Бұйрығымен.
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 10)тармақшасына сәйкес бұйырамын :
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау жүйесiн ұстау мен пайдалануға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар";
2) "Орталықтандырылған ауыз суымен жабдықтау жүйесiнiң сапасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар";
3) "Орталықтандырылған жер бетi суын ластаудан қорғау жөнiндегi санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалар бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрi, Бас мемлекеттiк санитарлық дәрiгерi А.А.Белоногқа жүктелсiн.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министрдің
мiндетiн атқарушы
Келісілген
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары жөніндегі
комитетінің төрағасы
_____________________
2004 жылғы 13 шілде
"Шаруашылық-ауыз суымен
жабдықтауға және мәдени-тұрмыстық
су пайдалану орындары жөніндегі
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2004 жылғы 28 маусымдағы
N 506 бұйрығымен бекітілген
"Орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау жүйесін ұстау мен
пайдалануға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар"
санитарлық-эпидемиологиялық ереже мен нормалары 1. Жалпы ережелер
1. "Орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау жүйесін ұстау мен пайдалануға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық-эпидемиологиялық ереже мен нормалардың (бұдан әрі - санитарлық ереже) талаптары меншік түріне қарамастан, барлық құрылысы жоспарланып, салынып жатқан, жаңартылатын және қазіргі кезде жұмыс атқарып жатқан орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз етумен айналысатын жеке және заңды тұлғаларға таралады.
2. Осы санитарлық ереженің талаптарын орындауды ұйымның басшылары мен жеке тұлғалар қамтамасыз етеді.
3. Осы санитарлық ережені дайындау барысында мынандай терминдер мен анықтамалар пайдаланылды:

1) горячее водоснабжение - это снабжение горячей водой жилых домов, организаций для бытовых и производственных нужд комплексом специального оборудования и устройств;
2) система горячего водоснабжения - это комплекс оборудования: источник тепла, водоподготовительная аппаратура, водонагреватели, трубопроводы, транспортирующие воду, устройства для регулирования и контроля температуры воды;
3) бак-аккумулятор - емкость для накопления воды;
4) деаэрация - удаление из воды растворенных в ней газов;
5) теплоснабжение - обеспечение теплом жилых домов, организаций посредством отопления, вентиляции, горячей воды;
6) централизованная система горячего водоснабжения - это система нагрева воды на тепловой электростанции, которая передается потребителям по трубам;
7) закрытая система теплоснабжения - система теплоснабжения, при которой вода для горячего водоснабжения нагревается в водонагревателях (бойлерах);
8) открытая система теплоснабжения - система теплоснабжения с непосредственным разбором воды из тепловой сети на горячее водоснабжение;
9) система теплоснабжения с отдельными сетями горячего водоснабжения - характеризуется непосредственным нагревом воды централизованного хозяйственно-питьевого водоснабжения при отсутствии связи между системами отопления и горячего водоснабжения.
2. Санитарно-эпидемиологические требования к содержанию
и эксплуатации систем централизованного горячего водоснабжения
4. Настоящие санитарные правила распространяются на централизованное горячее водоснабжение при закрытых и открытых системах теплоснабжения, а также на системы теплоснабжения с отдельными сетями горячего водоснабжения.
5. Настоящие санитарные правила не распространяются на локальные системы местного горячего водоснабжения с огневым, электрическим или гелиотермическим подогревом (внутридомовые и по квартирные), а также системы, использующие геотермические воды.
6. Настоящие санитарные правила регламентируют санитарно-эпидемиологические требования, выполнение которых обеспечивает эпидемическую безопасность воды, благоприятные органолептические ее свойства и предупреждает возможность вредного влияния химического состава воды на организм человека.
7. Исходная вода для систем горячего водоснабжения и качество горячей воды, поступающей к потребителю, независимо от применяемой системы и способа обработки, должна отвечать требованиям действующего нормативного документа, регламентирующего гигиенические требования к качеству воды централизованной системы питьевого водоснабжения.
8. Реагенты, используемые в процессе водоподготовки и конструкционные материалы, должны быть разрешены к применению Республики Казахстан. Остаточное содержание используемых реагентов в воде не должны превышать гигиенических нормативов.

1) ыстық сумен қамтамасыз ету - тұрғын үйлердің, ұйымдардың тұрмыстық және өндірістік қажеттілігін арнайы кешенді құрал-жабдықтар мен құрылғылар арқылы ыстық сумен қамтамасыз ету;
2) ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесі - бұл кешенді құрал жабдықтардан, жылу көзінен, су дайындайтын аппараттар мен су жылытқыштардан, су әкелетін су құбырлардан және судың температурасын реттеп, бақылау жасайтын құрылымдардан тұратын жүйе;
3) аккумуляторлы бак - суды жинауға арналған сиымдылық;
4) деаэрация - суда ерітілген газдарды шығару жолы;
5) жылумен қамтамасыз ету - тұрғын үйлерді, ұйымдарда от жағу, желдету және ыстық су арқылы жылумен қамтамасыз ету;
6) орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету жүйесі - тұтынушыларға жылу құбыр арқылы берілетін жылу электростанциялары арқылы суды жылыту жүйесі;
7) жылумен қамтамасыз етудің жабық жүйесі - ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесіндегі су қыздырғыштарда (бройлерлерде) жылытылатын жүйе;
8) жылумен қамтамасыз етудің ашық жүйесі - тікелей жылу жүйесінен алынған суды ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесіне жіберу;
9) жылумен қамтамасыз ету жүйесінің жекеленген ыстық сумен қамтамасыз ету торабы - жылыту жүйесі мен ыстық сумен қамтамасыз етудің арасында байланысы жоқ орталықтандырылған шаруашылық ауыз сумен қамтамасыз етуді тікелей жылыту арқылы сипатталатын жүйе.
2. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету
жүйесінің құрылымына және пайдалануына қойылатын
санитарлық-эпидемиологиялық талаптар
4. Осы санитарлық ереженің талаптары жылумен қамтамасыз етудің жабық және ашық жүйесіндегі орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ететін, сондай-ақ жылумен қамтамасыз ететін жүйедегі ыстық су беретін жеке торабтарына арналған.
5. Осы санитарлық ереже от, электр немесе күн сәулесінің қуатымен қыздырылатын (үй ішіндегі, пәтердегі) жергілікті аз мөлшердегі ыстық сумен жабдықтау сондай-ақ, геотермальды суларды пайдаланатын жүйеге таралмайды.
6. Осы санитарлық ереже санитарлық-эпидемиологиялық талаптардың орындалуын, судың санитарлық-эпидемиологиялық тұрғыдан қауіпсіздігін қадағалап, сезім органдары арқылы судың сапасын анықтап, су құрамындағы химиялық заттардың адам организміне теріс әсерін болдырмаудың алдын алуды қарастырады.
7. Тұтынушыларға берілетін ыстық судың сапасы және ыстық сумен қамтамасыз етуге пайдаланатын алғашқы су, қолданылатын жүйе мен оны тазалау әдістерінің түріне қарамастан орталықтандырылған ауыз сумен қамтамасыз ететін жүйенің гигиеналық талаптарын реттейтін қолданыстағы нормативті құжатқа сай болуы керек.
8. Суды дайындау үрдісінде пайдаланатын реагенттер және оның құрылысына пайдаланатын материалдар шаруашылық - ауыз сумен қамтамасыз ету жүйесінде Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген, ал қолдану барысында суда қалатын олардың қалдықтарының мөлшері гигиеналық нормативтен аспауы керек.

9. Не допускается применение в системах централизованного горячего водоснабжения контрольно-измерительных приборов с ртутным заполнением.
10. Температура горячей воды в местах водоразбора независимо от применяемой системы теплоснабжения должна быть не ниже плюс 60 о С и не выше плюс 75 о С. Для систем горячего водоснабжения из оцинкованных труб при закрытой системе теплоснабжения допускается температура воды не ниже плюс 50 о С и не выше плюс 60 о С. В этих условиях после проведения ремонтных работ или устранения аварийных ситуаций в системах необходимо поддерживать температуру на уровне плюс 75 о С в течение 48 часов.
11. Лабораторно-производственный контроль качества воды на всех этапах подготовки и подачи ее населению проводится лабораторией организации, осуществляющей эксплуатацию системы горячего водоснабжения или по договору с другой лабораторией, имеющей лицензию на право выполнения этих исследований и аккредитованной в установленном порядке.
12. Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за качеством воды централизованных систем горячего водоснабжения осуществляется выборочно в местах поступления исходной воды, перед поступлением в сеть и в распределительной сети.
13. Существующие системы горячего водоснабжения, выполненные с отступлением от настоящих правил, подлежат реконструкции в сроки, согласованные с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы.
14. Тепловая мощность источника тепла должна обеспечить расчетные тепловые нагрузки системы горячего водоснабжения с учетом перспективы развития населенных пунктов.
15. Возможность применения различных систем горячего водоснабжения определяется проектной организацией, исходя из качества исходной воды, санитарно-гигиенических требований к воде в точках водоразбора и технико-экономических обоснований. При проектировании следует отдавать предпочтение к закрытым системам теплоснабжения или системам с отдельными сетями горячего водоснабжения. Разрешение на ввод в эксплуатацию систем горячего водоснабжения выдается комиссией с участием государственных органов. Комиссия создается в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан
16. В целях обеспечения эпидемической безопасности горячей воды, при открытых системах теплоснабжения, должна проводиться деаэрация при температуре не менее плюс 100 о С.
17. Конструкция баков-аккумуляторов в системах горячего водоснабжения должна исключать аварийные ситуации, попадание внутрь баков загрязнений через выхлопные устройства, а также выноса осадков из нижней части баков в сеть горячего водоснабжения. Установка баков-аккумуляторов горячей воды в жилых кварталах не допускается.

9. Ыстық сумен қамтамасыз етудің орталықтандырылған жүйесінде сынапты пайдаланатын бақылау-өлшегіш құралдарын қолдануға болмайды.
10. Жылумен қамтамасыз етуде пайдаланылатын жүйенің түріне қарамастан су торабынан алынатын ыстық судың температурасы 60 о С төмен және 75 о С-тан жоғары болмауы керек. Жылумен қамтамасыз ететін жабық жүйедегі ыстық сумен қамтамасыз ететін құбыр цинктелген болса, ондағы ыстық судың температурасы 50 0 С-тан төмен 60 0 С-тан жоғары болмауы керек. Мұндай жағдайда жөндеу жұмыстарынан соң немесе жылу жүйесінде апат орын алып, оны жөндегеннен соң 48 сағат бойы судың температурасын 75 0 С-та ұстау керек.
11. Суды халыққа берер алдындағы дайындаудың барлық кезеңдерінде судың сапасына зертханалық-өндірістік бақылауды ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесін пайдаланылуын ұйымның зертханасы немесе белгіленген тәртіп бойынша тіркеуден өтіп, мұндай тексерістерді жүргізуге құқық беретін лицензиясы бар басқа зертханалармен жасалған келісім бойынша жүргізуге болады.
12. Ыстық сумен қамтамасыз етудің орталықтандырылған жүйесіндегі судың сапасына мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық тұрғыдан қадағалау жасау судың алғаш алынатын орнында, судың жүйеге түсер тұсында және жүйеге бөлінер алдында таңдалынып алып, жүргізіледі.
13. Осы ережелердің талаптарына сай емес ыстық сумен қамтамасыз етудің қазіргі кездегі қалыптасқан жүйесі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалаудың аумақтық органдарымен келісілген мерзім ішінде қайтадан жаңартылып құрылуы керек.
14. Жылу көзінің жылу беру қуаты, елді мекенінің келешектегі өсуін еске ала отырып, ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің есептелген жылу беру мүмкіндігіне сай болуы керек.
15. Ыстық сумен қамтамасыз етудің әртүрлі жүйесін қолдану мүмкіншілігін, алғаш алынатын судың сапасына қарай, суды бөлінетін нүктелердегі судың санитарлық-эпидемиологиялық жағдайына қарап және техникалық-экономикалық негіздемелерді еске ала отырып, жобалау ұйымдары анықтайды. Жылумен қамтамасыз етуді жобалағанда артықшылықты жабық жүйеге немесе ыстық сумен қамтамасыз етудің жекеленген торабты жүйесіне берген дұрыс. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесіне рұқсат беру Қазақстан Республикасында заңдар жиынтығы арқылы белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардың қатысуымен құрылған комиссия арқылы шешіледі.
16. Жылумен қамтамасыз етудің ашық жүйесі қарастырылғанда, ыстық суды эпидемиялық тұрғыдан анық залалсыздандыру үшін, оған 100 0 С деаэрация жұмыстары жүргізілуі керек.
17. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің аккумулятор бактарының құрылысын жобалағанда, апат орын алған жағдайда ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесі ыстық сусыз қалмас үшін және двигатель жұмыс істегенде, оның түтіні мен бак түбінде тұнған лай жылу жүйесін ластамайтындай етіп жобалау керек. Тұрғын үйлер үшін аккумулятор бактары қарастырылмайды.

Баки-аккумуляторы, расположенные вне территории нахождения источника тепла должны быть ограждены. Высота ограждения должна быть не менее 2,5 метров (далее - м), расстояние от стен резервуаров - не менее 10 м. Доступ посторонних лиц к бакам запрещен.
Внутренняя поверхность баков-аккумуляторов должна быть защищена от коррозии путем нанесения покрытий, разрешенных к применению в Республике Казахстан.
18. Тепловые сети, независимо от способа прокладки и системы теплоснабжения, не должны проходить по территории кладбищ, свалок, скотомогильников, земледельческих полей орошения, полей ассенизации и других участков, представляющих опасность химического или биологического загрязнения горячей воды.
19. Прокладка тепловых сетей горячего водоснабжения в каналах совместного с сетями бытовой и производственной канализации не допускается.
Расстояние в свету (поперечном разрезе) от тепловых сетей до источников возможного загрязнения должно приниматься в соответствии с таблицей 1 приложения 1 к настоящим санитарным правилам.
20. Не допускается соединение сетей горячего водоснабжения с трубопроводами иного назначения.
21. Отвод воды из сетей горячего водоснабжения в канализацию должен проводиться с разрывом струи и осуществляться через воронку, раковину или приямок.
22. Территория вдоль трассы сооружаемой сети должна быть заблаговременно очищена и подготовлена для прокладки. Ликвидируемые выгребные ямы, расположенные вблизи трассы на расстояниях, менее указанных в таблице 1 приложения 1 к настоящим санитарным правилам, должны быть до начала работ очищены, продезинфицированы и засыпаны чистым грунтом.
23. В целях предупреждения возможного загрязнения систем гoрячего водоснабжения должны предусматриваться меры по защите отдельных ее элементов при их изготовлении, хранении, транспортировке и монтаже.
24. Новые тепловые сети систем теплоснабжения, связанные с ними системы отопления независимо от вида системы теплоснабжения, а также после капитального ремонта, аварийно-восстановительных работ должны подвергаться гидропневматической промывке с последующей дезинфекцией.
Дезинфекция осуществляется заполнением хозяйственно-питьевой водой с содержанием активного хлора в дозе 75-100 миллиграммов на кубический дециметр (далее - мг/дм 3  ) при времени контакта не менее 6 часов.
25. Скорость водо-воздушной смеси при промывке должна превышать расчетную не менее, чем на 0,5 метров в секунду (далее - м/сек) на каждом промывочном участке.
Сброс промывных вод, содержащих остаточный хлор, осуществляется в канализационную сеть населенного пункта, при ее отсутствии на рельеф местности или в водоем при условии соблюдения санитарно-эпидемиологических требований к охране поверхностных вод от загрязнения.

Жылу жүйесінің көзінен тыс орналасқан аккумуляторлы бактар қоршалынуы керек. Қоршаудың биіктігі кем дегенде 2,5 болып, сыйымдылықтан кем дегенде 10 м қашықтықта орналасуы керек.
Аккумулятор бактарының ішін тот баспайтындай етіліп, Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген заттармен жабылуы керек.
18. Жылу торабы, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің және құбырлардың қалай салынғанына қарамастан, берілетін ыстық су химиялық немесе биологиялық заттармен ластанбас үшін молалардың, қоқыс төгетін, мал көмілген аумақтардан, сумен суландыратын, боқтық төгілетін танаптар орналасқан жерден өтпеуі керек.
19. Ыстық сумен қамтамасыз ететін жылу жүйесінің жылу торабын тұрмыстық және өндірістік канализация өтетін жыра арқылы бірге салуға болмайды.
Жылу жүйесінің торабы ластану көзі болып табылады-ау деген жерден осы санитарлық ережеге 1-ші қосымшасының 1 кестесіне сай орналасуы керек.
20. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің торабын басқа мақсатқа арналған құбырлармен жалғастыруға болмайды.
21. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің торабынан басқа жүйеге су беру-ағын ағысын үзу арқылы жүргізіліп, су құйғыш, бақалшақ немесе ойынды арқылы берілуі керек.
22. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің торабын ластаудан қорғау үшін, бұл жүйе өтетін жолдың маңын алдын-ала тазалап, құбыр салуға дайындық жұмыстары жүргізілуі керек. Тораб жүретін жолдың маңындағы санитарлық ережеге 1-ші қосымшасының 1 кестесінде көрсетілген нормалардан жақын орналасса, қалдықтардан тазаланатын шұңқырлар алдын-ала тазаланып, зарарсыздандырылып, артынан топырақпен көмілуі керек.
23. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің торабын ластанудан қорғау үшін, бұл жүйені дайындау, сақтау, тасымалдау және құрастыру барысында оны болдырмайтын шаралар қарастырылуы керек.
24. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің жаңа торабын, соған байланысты пайдаланатын ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің түріне қарамастан, сондай-ақ, күрделі және апаттан кейінгі жөндеуден өткізгеннен кейін, жүйе гидропневматикалық жолменен тазаланып, артынан зарарсыздандырылуы керек.
Зарарасыздандыру жұмысы, белсенді хлордың мөлшері 75-100 мг/дм 3 болатындай, оның қабырғалармен жанасуы 6 сағаттан кем болмайтындай етіп жүйені сумен толтыру арқылы жүргізіледі.
25. Жуудың әрбір бөлігіндегі су мен ауа қосылған ерітіндінің жылдамдығы 0,5 м/сек құрап, одан кем болмауы керек.
Жуынды судағы қалдық хлор елді мекендегі канализация жүйесіне, ал ондай жүйе жоқ болғанда, жер үсті суларын ластанудан қорғаудың санитарлық-эпидемиологиялық талаптарына сай ойшық орындарға болмаса, су айдындарына жіберілуі керек.

26. Промывка и дезинфекция тепловых сетей открытых систем теплоснабжения, а также систем горячего водоснабжения, должна проводиться специализированной организацией, имеющей соответствующую лицензию, контроль качества проводится производственной лабораторией. Государственные органы санитарно-эпидемиологической службы на соответствующих территориях должны быть поставлены в известность о времени проведения работ для осуществления выборочного контроля.
27. Промывка и дезинфекция считается законченной при соответствии результатов   двукратных (последовательных) лабораторных исследований проб воды санитарно-эпидемиологическим требованиям к качеству воды централизованных систем питьевого водоснабжения. Результаты промывки и дезинфекции оформляются актом.
28. Сети открытых систем теплоснабжения и горячего водоснабжения, диаметром до 200 миллиметров (далее - мм) и протяженностью до 1 километра (далее - км), а также системы отопления и вентиляции, калориферами, греющими панелями, по согласованию с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы, разрешается не подвергать хлорированию, а дезинфицировать путем промывки горячей водой, имеющей температуру не ниже плюс 85-90оС.
29. В открытых системах теплоснабжения после окончания отопительного периода системы отопления подлежат ревизии, ремонту и промывке гидропневматическим способом с последующим заполнением водопроводной водой, содержащей ингибиторы коррозии, которая перед отопительным сезоном подлежит сбросу в канализационную сеть.
30. В период ежегодных профилактических ремонтов отключение систем горячего водоснабжения не должно превышать 15 суток. На период ремонта объекты повышенной эпидемической значимости (объекты общественного питания, пищевой промышленности, дошкольные и общеобразовательные организации, а также больничные организации) подлежат обеспечению горячей водой от других источников тепла или от собственных резервных источников.
31. Баки-аккумуляторы подлежат периодической очистке от осадков и обрастания. Периодичность очистки определяется местными условиями эксплуатации, но должна проводиться не реже одного раза в два года.
Периодичность очистки баков-аккумуляторов, защищенных специальным покрытием, устанавливается по согласованию с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы, но не реже одного раза в 2-5 лет.
32. Контроль качества промывки систем теплоснабжения и горячего водоснабжения проводится организацией, эксплуатирующей эти системы.
33. Для противонакипной обработки воды применяются химические и физические методы. Химические методы обработки применяются только на источниках тепла и включают в себя: известкование или содоизвесткование, коагуляцию, подкисление и катионирование. К физическим методам относится магнитная обработка воды, которая применяется при напряженности магнитного поля не более 2000 эрстед и при обеспечении контроля за напряженностью.

26. Ашық жүйедегі жылумен қамтамасыз ету жүйесіне, сондай-ақ, ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесін жуу және зарарсыздандыру жұмыстарын өндірістік зертханалық тексерістер жүргізуге және жүйені қауіпсіз жууға құқық беретін лицензиясы бар мамандандырылған ұйымдар жүргізуі керек. Оның сапасын өндірістік зертханалар тексереді. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің аумақтық органдарының таңдау арқылы бақылау жұмыстарын жүргізуге мүмкіндігі болуы үшін, олар бұл жұмыстың қашан жүргізілетіні туралы хабардар болуы қажет.
27. Жуу мен зарарсыздандыру жұмыстары бітті деп саналады, егер, ол орталықтандырылған ауыз сумен қамтамасыз ету жүйесіндегі судың сапасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптарына 2 рет жүргізілген (бірінің артынан бірі) тексерістері сай болғанда. Жылу мен зарарсыздандыру жұмыстарының қорытындысы акті арқылы ресімделінеді.
28. Жылумен, ыстық сумен, қамтамасыз етудің ашық жүйелеріндегі құбырдың диаметрі 200 мм, ұзындығы 1 км артық болмаса, сондай-ақ калориферлі жылу беру, желдету жүйелері мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарымен келісілген соң, оларды хлорламауға болады, мұндай жүйені зарарсыздандыру үшін температурасы 85-90 о С ыстық сумен жуу керек.
29. Жылумен қамтамасыз етудің ашық жүйесінде жылу беру мерзімі тоқтатылған соң, жүйе тексеріліп, жөндеуден өтіп, гидропневматикалық жолмен жуылып, таттануды азайтатын құрам қосылған құбыр суымен толтырылады да, жылу беретін мерзім басталардан бұрын, ол су канализация жүйесіне жіберіледі.
30. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінде жыл сайын болатын бұзылудың алдын алу үшін жүргізілетін жөндеу жұмыстары 15 күннен аспауы керек. Эпидемиологиялық маңызы бар нысандарда (қоғамдық тамақтану, тағам өнеркәсібінің объектілерінде, мектеп жасына дейінгі және жалпы білім беру ұйымдарында, сонымен қоса ауруханалық ұйымдарда) жөндеу жұмыстарын жүргізгенде, олар ыстық сумен басқа жылу немесе өздерінің резервтегі көздерін пайдалануы керек.
31. Аккумуляторлік бактар тұнбалардан, көгеруде мерзімді уақытта тазаланып отырылуы керек. Тазалану мерзімі пайдаланудың жергілікті жағдайына байланысты анықталады, дегенмен 2 жылда 1 реттен кем болмауы керек.
Іші арнайы жабылған аккумуляторлік бактарда тазалау мерзімі мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарымен келісіледі, дегенмен 2-5 жылда 1 рет тазалауы керек.
32. Жылумен қамтамасыз ету және ыстық сумен қамтамасыз ету жүйелерінде жүргізілген жуудың сапасына бақылауды осы жүйені пайдаланатын ұйым жүргізеді.
33. Қайнау барысында пайда болатын татты болдырмас үшін химиялық және физикалық әдістер қолданылады. Химиялық әдісті тек жылу көздерінде былай жүргізіледі: әктеу немесе содалай әктеу арқылы немесе тұндыру, қышқылдау және катиондау арқылы. Физикалық әдіске суды магниттеу жатады. Мұндай әдіс магниттік өрісті бақылай алатын жағдайда ғана және магниттік өріс 2000 эрстедтен аспағанда жүргізіледі.

34. Для противокоррозионной защиты трубопроводов и оборудования применяется термическая деаэрация воды, силикатная обработка и обработка воды комплексонатом цинка (оксиэтилидендифосфоновой кислоты цинковая соль).
35. Силикатная обработка проводится путем введения жидкого натриевого стекла (силиката натрия) в водопроводную воду; при этом суммарная концентрация силиката в пересчете на SiO2 в обработанной воде должна быть не более 40 миллиграммов на литр (далее - мг/л). Остаточное количество комплексоната цинка не должно превышать 5,0 мг/л.
36. При использовании подземных вод, содержащих ионы двухвалентного железа в количестве более 0,5 мг/л, должно производиться обезжелезивание воды.
3. Санитарно-эпидемиологические требования
к контролю качества воды
37. В период сезонных отключений, после ремонта и присоединения новых систем теплоснабжения допускается отступление от санитарно-эпидемиологических требований к качеству воды централизованных систем питьевого водоснабжения по показателям цветности до плюс 70оС и содержанию железа до 1 мг/л в системах горячего водоснабжения, присоединенных к открытым системам теплоснабжения, по согласованию с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы на соответствующих территориях.
38. Не допускается поступление горячей воды в сети хозяйственно-питьевого водоснабжения.
39. В отдельных случаях для контроля за герметичностью на источниках тепла и тепловой сети по согласованию с территориальным органом санитарно-эпидемиологической службы и с предварительным оповещением населения допускается использование флуоресцеина динатриевой соли (уранин А) в концентрациях, при условии, что остаточные количества в воде не будут превышать 0,0025 мг/дм3.
40. Не допускается разбор горячей воды из систем отопления.
41. Лабораторный производственный контроль качества горячей воды осуществляется:
1) в закрытых системах теплоснабжения - в местах поступления исходной воды (водопроводной) и после водонагревателей;
2) в открытых системах теплоснабжения - в местах поступления исходной воды (водопроводной или воды источника), после водоподготовки (подпиточная вода) и перед поступлением в сеть горячего водоснабжения;
3) в системах теплоснабжения с отдельными сетями горячего водоснабжения - в местах поступления исходной воды (водопроводной) и после водонагревателей.
42. Кроме того, при любой из вышеуказанных системах теплоснабжения лабораторный производственный контроль за качеством горячей воды должен осуществляться в распределительной сети в точках, согласованных с государственными органами  санитарно-эпидемиологической службы.

34. Су құбыры мен басқа да құрал-жабдықтарды таттанудан қорғау үшін ыстықпен деаэрациялау қолданылады, силикатпен, суды цинк комплексонатымен (оксиэтилиденекіфосфонды қышқылының цинкті тұзы) өңдеу жүргізіледі.
35. Силикатты өңдеу жұмысы су құбырындағы суға сұйық натрий шынысын (натрий силикатын) қосу арқылы жүргізіледі. Мұндайда силикат қанықпасының SІO 2 -ға есептегенде қалдық судағы мөлшері 40 мг/л, ал цинк комплексонатының мөлшері 5 мг/л аспауы керек.
36. Құрамында екі валентті темір ионы бар жер асты суларын пайдаланғанда, оның мөлшері 0,5 мл/л жоғары болса, ол суды темірсіздендіру керек.
3. Су сапасына жасалынатын бақылауға қойылатын
санитарлық-эпидемиологиялық талаптар
37. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесі жылумен қамтамасыз ету жүйесіне қосылғанда санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің аумақтық органдарының келісімімен ауыз сумен қамтамасыз етудің орталықтандырылған жүйесіндегі судың сапасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптарынан ауытқуға болады, егер түсі жағынан 70 0 С, құрамындағы темірдің мөлшері 1 мг/л дейін болса, маусымдық жабу немесе жаңа жүйеге қосу кезінде сондай-ақ, жылумен қамтамасыз ету жүйесі жөндеуден өткеннен кейін жабуға болады.
38. Ыстық судың шаруашылық ауыз-сумен қамтамасыз ету жүйесіне түсуіне жол беруге болмайды.
39. Кейбір жағдайда жылу көздері мен жылу жүйесіндегі герметикалық жағдайға бақылау жүргізу үшін, санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің аумақтық органдарымен келісе отырып, алдын ала халықты хабарладырғаннан кейін, мынандай жағдайды сақтай отырып, флуоресцеиннің екінатрилі тұзын (А уранин) қолдану арқылы жүргізеді, оның судағы қанықпасының мөлшері 0,0025 мг/дм 3 аспауы керек.
40. Жылыту жүйесінен ыстық суды алуға болмайды.
41. Ыстық судың сапасына зертханалық өндірістік бақылау жасау үшін сынамалар мынандай жерлерден алынады:
1) жылумен қамтамасыз етудің жабық жүйесінде - алғашқы судың (су құбырымен) келіп түсетін және су жылытылатын орындарынан кейін;
2) жылумен қамтамасыз етудің ашық жүйесінде - алғашқы судың (су құбырынан немесе су көздерінен) келіп түсетін жерінде және ыстық сумен қамтамасыз ететін жүйе жіберер жерден санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің аумақтық органдарымен келісе отырып;
3) жылумен қамтамасыз етудің ашық жүйесінің жекеленген ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінде - алғашқы судың (су құбырымен) келіп түсетін және су жылытылатын орындарынан кейін.
42. Жоғарыда көрсетілген жағдайлардан басқа, ыстық судың сапасына жасалынатын зертханалық өндірістік бақылау-санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік огандарымен келісе отырып, суды бөлу жүйесінің нүктелерінен алынуы керек.

43. Производственный лабораторный контроль качества горячей воды включает определения следующих показателей: температура ( о С); цветность (градусы), мутность (мг/л); запах (баллы); реакция рН; железо (мг/л); остаточное количество реагентов, применяемых в процессе подготовки воды (мг/л); допустимое содержание химических веществ, вымывание которых возможно из материала труб горячего водоснабжения (медь, цинк и другие элементы в мг/л); микробиологические. Показатели качества питьевой воды должны соответствовать действующим нормативным правовым актам в области санитарно-эпидемиологического благополучия.
44. Объем лабораторных исследований проб воды проводится в соответствии с таблицей 2 приложения 1 к настоящим санитарным правилам. Кратность проведения лабораторных исследований проводится по согласованию с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы с учетом санитарно-технического состояния системы централизованного горячего водоснабжения.
45. Государственный санитарный надзор за качеством воды централизованных систем горячего водоснабжения осуществляется выборочно в местах поступления исходной воды, перед поступлением в сеть и в распределительной сети.
Приложение 1
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам "Санитарно-
эпидемиологические требования к
содержанию и эксплуатации систем
централизованного горячего водоснабжения"
Расстояния от тепловых сетей до источников загрязнения
Таблица 1
__________________________________________________________________________
Источники загрязнения          |  Расстояние в свету, м. не менее
|-------------------------------------
|по горизонтали при  | по вертикали
|параллельной        |при пересечении
|прокладке           |
____________________________________|____________________|________________
1. Сети бытовой и производственной
канализации
1) при прокладке тепловых сетей в             1,0              0,2
каналах и тоннелях (от наружных стен
тоннелей и каналов);
2) при бесканальной прокладке                 1,5              0,4
тепловых сетей диаметром до 200 метров
(далее - м );
3) при бесканальной прокладке                 3,0              0,4
тепловых сетей диаметром более 200 м.
--------------------------------------------------------------------------
2. Кладбища, свалки, скотомогильники,
поля орошения и другие объекты,
обуславливающие опасность химического
и биологического загрязнения:
1) при отсутствии грунтовых вод;              10,0             0
2) при наличии грунтовых вод и в              50,0             0
фильтрующих грунтах.
--------------------------------------------------------------------------
3. Выгребные ямы:

43. Нүктелерден алынған ыстық судың сапасына жасалынатын зертханалық өндірістік бақылау осы ереженің 37 бабында көрсетілген мынандай көрсеткіштерді анықтауы керек: судың температурасын (С) түсін градуспен, лайлығын (мг/л), иісін, рН реакциясы, темірді (мг/л), суды дайындау барысында қолданатын реагенттердің қалдық мөлшерін (мг/л), ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің құбырларының қабырғасынан (мыс, мырыш және басқа да элементтер) бөлінетін химиялық заттардың рұқсат етілген мөлшерін, микробиологиялық тұрғыдан тазалығын. Су сапасының көрсеткіштері қолданыстағы халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сай болуы керек.
44. Сынамаларды алу жиілігі осы санитарлық ережеге 1-ші қосымшаның 2-кестесіне сай жүргізіледі. Ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесінің санитарлық тұрғыдан тұрақтылығына, халықтың санына, қалыптасқан эпидемиологиялық және жергілікті жердегі жағдайларға байланысты - санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдарымен келісе отырып, зертханалық өндірістік тексерістің жиілігін өзгертуге болады.
45. Ыстық сумен қамтамасыз етудің орталықтандырылған жүйесіндегі судың сапасына мемлекеттік санитарлық қадағалау жасау үшін, олардың келіп түскен жерінен, жүйеге түсер тұсынан және су бөлінетін жерден алынады.
"Орталықтандырылған ыстық сумен
жабдықтау жүйесін ұстау мен
пайдалануға қойылатын санитарлық-
эпидемиологиялық талаптар"
санитарлық-эпидемиологиялық ереже
мен нормаларына 1-қосымша
Жылу торбынан ластану көздеріне
дейінгі ара-қашықтық
1 кесте
__________________________________________________________________
Ластану көздері         |Метрмен берілген қашықтық
|         (м) кем емес
|------------------------------
|Горизонтальді |   Қиылысқан
|жағдайда тораб|жағдайда тіктей
|параллелді    |  жүргізілсе
|жүргізілгенде |
__________________________________________________________________
1. Тұрмыстық және өндірістік
канализация жүйесі:
1) жылу торабын канал және тоннель
арқылы салған жағдайда (канал мен
тоннельдің сыртқы қабырғасынан);       1,0            0,2
2) құбырының диаметрі 200 мм
дейінгі жылу торабын каналсыз
жерге салғанда;
3) құбырының диаметрі 200 мм           1,5            0,4
дейінгі жылу торабын каналсыз
жерге салғанда.
1. мола, қоқыс төгетін жерлер,
мал көметін орын, сумен
суландыратын аймақ және
химиялық және биологиялық
қауіп төндіретін басқа да
нысандар:
1) жер асты сулары болмағанда;         10,0           0
2)жер асты сулары болған
жағдайда немесе су сүзетін
топырақ бар жерде.                     50,0           0
2. Тазаланатын шұңқырлар:

1) при отсутствии грунтовых вод;               7,0             0
2) при наличии грунтовых вод и в              20,0             0
фильтрующих грунтах.
--------------------------------------------------------------------------
1) при расположении сетей канализации ниже тепловых сетей при параллельной прокладке расстояния по горизонтали должны приниматься не менее разности в отметках заложения сетей, а при расположении сетей канализации выше тепловых - расстояния, указанные в таблице, должны увеличиваться на разницу в глубине заложения.
Кратность отбора проб
Таблица 2
________________________________________________________________________
Количество обслуживаемого   |   Минимальное количество проб,
населения, человек      |   отбираемых по всей разводящей
|           сети в месяц
__________________________________|_____________________________________
до 10 000                                  2
до 20 000                                 10
до 50 000                                 30
до 100 000                                100
более 100 000                             200
________________________________________________________________________
Приложение 2
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам "Санитарно-
эпидемиологические требования к
содержанию и эксплуатации систем
централизованного горячего водоснабжения"
Реагенты, разрешенные при водоподготовке
в теплоисточниках в открытых системах теплоснабжения
1. Поваренная соль - "хлористый натрий пищевой", ГОСТ 13380-84.
2. Серная кислота - ГОСТ 2184-77.
3. Едкий натр очищенный - ГОСТ П-078-78.
4. Жидкое стекло натриевое - ГОСТ 13078-67.
5. Известь строительная воздушная не гашенная - ГОСТ 9190-77.
Утверждены приказом
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
28 июня 2004 года N 506
"Об утверждении санитарно-
эпидемиологических правил
и норм по хозяйственно-питьевому
водоснабжению и местам культурно-
бытового водопользования"
Санитарно-эпидемиологические правила и нормы
"Санитарно-эпидемиологические требования к качеству воды
централизованных систем питьевого водоснабжения"
1. Общие положения
1. Настоящие санитарно-эпидемиологические правила и нормы (далее - санитарные правила) предназначены для физических и юридических лиц, независимо от формы собственности, деятельность которых связана с проектированием, строительством, эксплуатацией централизованных систем питьевого водоснабжения.
2. Руководители организаций и физические лица обеспечивают соблюдение требований настоящих санитарных правил.
3. В настоящих санитарных правилах использованы следующие термины и определения:

1) жер асты сулары болмағанда;         7.0            0
2) жер асты сулары болған
жағдайда немесе су сүзетін
топырақ бар жерде.                     20,0           0
__________________________________________________________________
1) жазықтықта параллельді жүргізілген канализация жүйесі,
жылу жүйесінен төмен жүргізілсе олардың биіктік айырмасына кем
емес жазықтықта орналасуы керек, ал егер канализация жүйесі жылу
жүйесінен жоғары орналасса, онда кестеде көрсетілген арақашықтықтар,
сол көрсетілген тереңдікке ұлғайтуы керек.
Сынама алудың жиілігі
2 кесте
__________________________________________________________________
Қызмет көрсетілген халықтың  |Ай сайын су беретін жүйенің бойынан
саны, адам            | алынатын сынаманың ең аз саны
__________________________________________________________________
10 000 дейін                    2
20 000 дейін                    10
50 000 дейін                    30
100 000 дейін                   100
100 000 көп                     200
__________________________________________________________________
"Орталықтандырылған ыстық сумен
жабдықтау жүйесін ұстау мен
пайдалануға қойылатын санитарлық-
эпидемиологиялық талаптар"
санитарлық-эпидемиологиялық ереже
мен нормаларына 2-қосымша
Жылумен қамтамасыз ететін ашық жүйедегі жылу көздерінде суды пайдалануға дайындау кезінде қолдануға рұқсат ететін реагенттер:
1. Ас тұзы - "тағамдық хлорлы натрий", МемСТ - 13380-84.
2. Күкірт қышқылы - МемСТ 2184-77.
3. Тазаланған жегіш натр - МемСТ 078-78.
4. Натрийлік сұйық шыны - МемСТ-13078-67.
5. Жеңіл сөндірілмеген құрылыс әгі - МемСТ-9190-77.
"Шаруашылық-ауыз суымен
жабдықтауға және мәдени-тұрмыстық
су пайдалану орындары жөніндегі
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2004 жылғы 28 маусымдағы
N 506 бұйрығымен бекітілген
"Орталықтандырылған ауыз суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар"
туралы cанитарлық-эпидемиологиялық ереже мен нормалар 1. Жалпы ережелер
1. "Орталықтандырылған ауыз суымен жабдықтау жүйесінің сапасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық-эпидемиологиялық ереже мен нормалары (бұдан әрі - санитарлық ереже) орталықтандырылған ауыз-сумен қамтамасыз ететін, су құбырының құрылысын жобалаумен және құрылысын жүргізуге, оны пайдаланумен айналысатын жеке және заңды тұлғаларға арналған.
2. Осы санитарлық ереженің талаптарының орындалуын ұйымдардың басшылары мен жеке тұлғалар қамтамасыз етеді.
3. Осы санитарлық ережеде төмендегідей терминдер мен анықтамалар қолданылды:

1) питьевое водоснабжение - деятельность, направленная на обеспечение потребителей питьевой водой, включающая в себя выбор, охрану источников и сооружений водоснабжения, проектирование, строительство, эксплуатацию систем водоснабжения, забор, подготовку, хранение, подачу к местам потребления и реализацию питьевой воды;
2) централизованная система водоснабжения (далее - водопровод) - комплекс устройств, сооружений и трубопроводов, предназначенных для забора, подготовки или без нее, хранения, подачи к местам потребления питьевой воды и открытый для общего пользования;
3) коли-фаги - бактериальные вирусы, способные лизировать Е.соli и формировать зоны лизиса (бляшки) через 18 часов (плюс минус 2 часа), при температуре плюс 37оС (плюс минус 1оС) на питательном агаре;
4) общие колиформные бактерии (далее - ОКБ), - грамотрицательные, оксидазоотрицательные, не образующие спор палочки, способные расти на дифференциальных лактозных средах, ферментирующие лактозу до кислоты, альдегида и газа при температуре плюс 37оС в течение 24 - 48 часов;
5) общее микробное число (далее - ОМЧ) - общее число мезофильных аэробных и факультативно анаэробых микроорганизмов, способных образовывать колонии на питательном агаре при температуре 37о С в течение 24 часов;
6) сульфитредуцирующие клостридии - спорообразующие анаэробные палочковидные бактерии, редуцирующие сульфиты до сульфидов;
7) термотолерантные колиформные бактерии (далее - ТКБ) - бактерии, обладающие признаками общих колиформных бактерий, а так же способные ферментировать лактозу до
кислоты, альдегида и газа при температуре 44 (плюс минус 0,5) оС в течение 24 часов;
8) патогенные бактерии кишечной группы - возбудители кишечных инфекционных заболеваний семейства Enterobacteriaceae;
9) энтеровирусы (кишечные вирусы) - род рибонуклеиновокислотносодержащие вирусы, обитающие преимущественно в желудочно-кишечном тракте человека и животных, вызывающие инфекционные заболевания.
2. Санитарно-эпидемиологические требования к
обеспечению населения питьевой водой
4. Настоящие санитарные правила применяются в отношении питьевой воды, подаваемой системами централизованного водоснабжения и предназначенной для потребления населением в питьевых и бытовых целях, для использования в процессах переработки продовольственного сырья и производства пищевых продуктов, их хранения и торговли, а также для производства продукции, требующей применения воды питьевого качества.
5. Санитарно-эпидемиологические требования к качеству питьевой воды устанавливаются нормативными правовыми актами в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения.

1) ауыз сумен қамтамасыз ету - тұтынушыларды ауыз сумен қамтамасыз етумен айналысатын, оның ішінде су көздерін және су қондырғыларын таңдау, қорғау, сумен қамтамасыз ету жүйелерін жобалау, құрылысын салу, су беру жүйесін пайдалану, суды алу, дайындау, сақтау, тұтынатын орындарға жіберумен шұғылданатын қызмет түрі;
2) орталықтандырылған сумен қамтамасыз ету жүйесі (бұдан әрі - су құбыры) - суды алумен, дайындаумен айналысатын су қондырғылары, имараттар және су құбырлары немесе оларсыз-ақ ауыз суды жалпылай қолдануға арналған суды сақтауға, тұтыну орнына беруге арналған кешенді құрылым;
3) коли-фагтар - қоректендіруші агарда қосу 37 0 С (қосу-алу 1 0 С) температурада E. colі-ді ерітуге қабілетті және 18 сағаттан кейін (қосу-алу 2 сағат) еріту аумағын түзетін бактериалдық вирустар;
4) жалпы колиформдық бактериялар (бұдан әрі - ЖКБ) - дифференциалды лактозалық ортада өсіп, қосу 37 0 С температурада лактозаны қышқылға, альдегидке және газға 24-28 сағат ішінде ферменттейтін, грамтеріс, оксидазатеріс, спора таяқшаларын түзбейтін бактериялар;
5) жалпы микробтық сан (бұдан әрі - ЖМС) - қосу 37 0 С температурада 24 сағат ішінде қоректендіру агарында шоғыр түзе алатын, мезофильді аэробты және факультативті анаэробты микроорганизмдердің жалпы саны (ЖМС);
6) сульфиттерді түзетін клостридилер - сульфиттерді сульфидке дейін айналдыратын, спора түзетін анаэробты таяқша тәріздес бактериялар;
7) ыстыққа төзімді колиформалы бактериялар (бұдан әрі - ЫТКБ) - жалпы колиформалық бактериялардың қасиетіне ие, 44 0 С (қосу-алу 0,5) ыстықты 24 сағат ішінде лактозаны қышқылға, альдегидке және газға дейін ферменттейтін бактериялар;
8) ішек тобына жататын патогенді бактериялар - Enterobacterіaceae тобына жататын ішек жұқпалы ауруларын тудыратын қоздырғыштар;
9) энтеровирустарды (ішек вирустары) - құрамында РНҚ бар, жұқпалы аурулар тудыратын, адамдар мен жануарлардың асқазан, ішек жолдарында өмір сүретін вирустар.
2. Тұрғындарды ауыз сумен қамтамасыз етуге қойылатын
санитарлық-эпидемиологиялық талаптар
4. Осы санитарлық ереже тұрғындарға ауыз суды орталықтандырылған сумен қамтамасыз ету жүйелері арқылы тарату, тұрмыстық мақсатта тұтыну, азық-түліктік шикізаттарды өңдеу және тағамдық өнімдерді өндіру, оларды сақтау және сату, сол сияқты өнім өндіру үдерістерінде сапалы ауыз суды қолдануды талап ететін салада қолданылады.
5. Ауыз сумен қамтамасыз етуге қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілер арқылы анықталады.

6. Показатели, характеризующие региональные особенности химического состава питьевой воды, устанавливаются индивидуально для каждой системы водоснабжения в соответствии с (микробиологическими и паразитологическими показателями качества питьевой воды) приложением 2 к настоящим санитарным правилам.
7. При возникновении на водопроводе аварийных ситуаций или технических нарушений, которые приводят или могут привести к ухудшению качества питьевой воды и условий водоснабжения населения, организация, осуществляющая эксплуатацию системы водоснабжения должна принять меры по их устранению и информировать государственные органы санитарно-эпидемиологической службы на соответствующих территориях.
8. Организация (лаборатория), осуществляющая производственный контроль качества питьевой воды, должна немедленно информировать государственные органы санитарно-эпидемиологической службы на соответствующих территориях о каждом результате лабораторного исследования проб воды, не соответствующего гигиеническим нормативам.
9. В случаях, связанных с явлениями природного характера или с аварийными ситуациями, устранение которых не может быть осуществлено немедленно, могут быть допущены временные отклонения от гигиенических нормативов качества питьевой воды только по показателям химического состава, влияющим на органолептические свойства
10. Решение о запрещении или ограничении использования населением питьевой воды из конкретной системы водоснабжения принимается местным исполнительным органом по постановлению главного государственного санитарного врача соответствующей территории.
11. Одновременно с принятием решения о временном отступлении от гигиенических нормативов утверждается план мероприятий по обеспечению населения альтернативной питьевой водой, соответствующего гигиеническим нормативам, со сроками их выполнения и объемами финансирования.
12. Население информируется о введении отклонений от гигиенических нормативов качества питьевой воды, сроков их действия, а также о рекомендациях по использованию питьевой воды.
3. Санитарно-эпидемиологические требования и
нормативы качества питьевой воды
13. Питьевая вода должна быть безопасна в эпидемическом и радиационном отношении, безвредна по химическому составу, и иметь благоприятные органолептические свойства.
14. Качество питьевой воды должно соответствовать гигиеническим нормативам перед ее поступлением в распределительную сеть, а также в точках водоразбора наружной и внутренней водопроводной сети.
15. Безопасность питьевой воды в эпидемическом отношении определяется ее соответствием нормативам по микробиологическим и паразитологическим показателям, приведенным в приложении 1 к настоящим санитарным правилам, определение которых приводится в каждой пробе.

6. Аймақтық ерекшеліктерін сипаттайтын ауыз судың химиялық құрамының көрсеткіштері, сумен қамтамасыз ететін әр су құбыры жүйесінде осы санитарлық ережеге 2 қосымшасындағы талаптарға (ауыз судың сапасына микробиологиялық және паразитологиялық көрсеткіштері бойынша) сай көрсетіледі.
7. Су құбыры жүйесінде апатты жағдай немесе техникалық бұзушылықтар қалыптасқанда, олар ауыз су сапасының нашарлауын және тұрғындарды ауыз сумен қамтамасыз ету жағдайының төмендеуін тудырғанда, сумен қамтамасыз ету жүйесін пайдаланатын ұйым тез арада аталған кемшіліктерді жоюға шара қолдануы және ол жайлы тиісті аумақтық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау қызметін хабардар етуі керек.
8. Ауыз судың сапасына өндірістік бақылау жүргізетін ұйым (зертхана) судан алынған сынамаға жүргізілген зертханалық тексерудің әрбір қорытындысы бойынша гигиеналық нормативке сәйкес келмегендігі туралы тиісті аумақтық санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдарын тез арада хабарлап отыруы керек.
9. Тез арада жөндеуге келмейтін табиғат және апат салдарынан қалыптасқан жағдайлар орын алып, ол судың органолептикалық қасиеттеріне, ауыз су сапасының химиялық құрамы көрсеткіштеріне әсер еткенде, тиісті аумақтың санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің келісімімен жергілікті атқару органдары уақытша гигиеналық нормативтен ауытқуға рұқсат береді.
10. Ауыз судың гигиеналық нормативтік сападан ауытқуы, оның мерзімі туралы және суды қабылдау туралы берілетін ұсыныстар тұрғындарға хабарланады.
11. Гигиеналық нормативтен ауытқу туралы шешім қабылдаумен қатар, судың сапасын тиісті гигиеналық нормативке сәйкес сумен қамтамасыз ету көзі қарастыру жөнінде шаралар жоспары және оның орындалу мерзімін, және қаржыландыру көзін анықтайды.
12. Белгілі ауыз сумен қамтамасыз ету жүйесінен ауыз суды пайдалануға тиым салу немесе шектеу туралы шешімді сол аумақтың мемлекеттік санитарлық бас дәрігерінің қаулысына сәйкес жергілікті атқару органы қабылдайды.
3. Ауыз су сапасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық
талаптар және нормативтер
13. Ауыз су эпидемиялық және радиациялық жағынан қауіпсіз, химиялық құрамы бойынша зиянсыз және түйсік органдарына жайлы әсер етуі керек.
14. Ауыз судың сапасы таралым желілеріне түсетін жерде, сол сияқты бас тоғанның ішкі және сыртқы су құбыры желілерінде гигиеналық нормативке сәйкес болуға тиіс.
15. Ауыз судың эпидемиялық тұрғыдан қауіпсіздігі микробиологиялық және паразитологиялық көрсеткіштер бойынша нормативке сәйкес осы санитарлық ережеге 1-қосымшасында келтірілген, әрбір сынама сайын бойынша берілген анықтамаға сәйкес анықталады.

16. При обнаружении в пробе питьевой воды термотолерантных колиформных бактерий и (или) общих колиформных бактерий, и (или) колифагов проводится повторное исследование и определение хлоридов, азота аммонийного, нитратов и нитритов.
17. При обнаружении в повторно взятых пробах воды общих колиформных бактерий в количестве более 2 в 100 миллилитров (далее - мл) и (или) термотолерантных колиформных бактерий, и (или) колифагов проводится исследование проб воды для определения патогенных бактерий кишечной группы и (или) энтеровирусов.
18. Исследования питьевой воды на наличие патогенных бактерий кишечной группы и энтеровирусов проводится также по эпидемиологическим показаниям по решению государственного органа санитарно-эпидемиологической службы на соответствующей территории.
19. Исследования воды на наличие патогенных микроорганизмов проводятся только в лабораториях, имеющих разрешение на работу с возбудителями соответствующей группы патогенности и лицензию на указанный вид деятельности.
20. Безвредность питьевой воды по химическому составу определяется ее соответствием нормативам по показателям содержания вредных химических веществ, наиболее часто встречающихся в природных водах, веществ антропогенного происхождения; вредных химических веществ, поступающих и образующихся в воде в процессе ее обработки в системе водоснабжения (таблицы 1, 2, 3 приложения 2 к настоящим санитарным правилам); вредных химических веществ, поступающих в источники водоснабжения в результате хозяйственной деятельности человека (приложение 3 к настоящим санитарным правилам).
21. При обнаружении в питьевой воде нескольких химических веществ, относящихся к 1 и 2 классам опасности и нормируемых по санитарно-токсикологическому признаку вредности, сумма отношений, обнаруженных концентраций каждого из них в воде предельно допустимой концентрации (далее - ПДК) не должна быть больше 1.
Расчет ведется по формуле:
С 1  факт   С 2  факт           С п  факт
------- + -------- +......+ ------- </= 1
С 1  доп    С 2  доп            С п  доп
где С 1 , С 2 , С п  - концентрации индивидуальных химических веществ 1 и 2 класса опасности: факт - фактическая, доп - допустимая.
22. Органолептические свойства воды определяются показателями, указанные в таблице 3 приложения 2 к настоящим санитарным правилам, а также показателями веществ, оказывающих влияние на органолептические свойства, приведенные в таблицах 1 и 2 приложения 2 к настоящим санитарным правилам.
23. Не допускается присутствие в питьевой воде различимых невооруженным глазом водных организмов и поверхностной пленки.

16. Ауыз судан алынған сынамада термотолерантты колиформ бактериялары, жалпы колиформ бактериялары және колифагтар анықталған жағдайда, қайта тексеру жүргізіліп, хлоридтер, аммонийлық азот, нитраттар және нитриттер анықталады.
17. Қайта алынып, тексерілген су сынамасының 100 миллилитирінде (бұдан әрі - мл) 2 және одан да көп жалпы термотолерантты колиформ бактериялары және колифагтар анықталған жағдайда, санитарлық-эпидемиологиялық сараптама жүргізетін ұйымдар су сынамасының құрамындағы ішек тобына жататын патогенді бактерияларды және энтеровирустарды анықтау үшін тексеру жүргізеді.
18. Ауыз суда ішек тобына жататын патогенді бактериялардың, сол сияқты энтеровирустардың болуын анықтау, эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша, тиісті аумақтың мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарының шешімі бойынша жүргізіледі.
19. Ауыз суда патогенді бактериялардың болуын анықтау үшін зерттеу тек, тиісті патогенді топтардың қоздырғыштарымен жұмыс істеуге рұқсаты және осы жұмыс түріне лицензиясы бар зертханаларда жүргізіледі.
20. Химиялық құрамы бойынша ауыз судың зиянсыздығы, оның құрамында табиғи суларда анағұрлым жиі кездесетін, антропогендік тұрғыдағы заттардан, зиянды химиялық заттар көрсеткішінің; сумен қамтамасыз ету жүйесінде су арқылы түсіп, оны өңдеу барысында пайда болатын зиянды химиялық заттар (осы санитарлық ережеге 2-қосымшасының 1, 2, 3 кестелерінде көрсетілген; адамдардың шаруашылық жүргізу барысында сумен қамтамасыз ету көздеріне келіп түсетін зиянды химиялық заттардың (осы санитарлық ережеге 3-қосымша) нормативке сәйкес келуімен анықталады.
21. Ауыз суда қауіптілігі І және ІІ класқа жататын және зияндылығы санитарлық-токсикологиялық белгілері бойынша нормаланатын бірнеше химиялық заттардың болуы анықталған жағдайда, судағы әрбір анықталған қанықпа қосындысындағы қанықпаның рұқсат етілген шегі (бұдан әрі - ҚРШ) 1-ден аспауы керек.
С 1 нақт. + С 2 нақт.+ Сn нақт. < 1
С 1 рұқс.ет.+ С 2 рұқс.ет.+ С n рұқс.ет
бұл жерде С 1 , С 2 , С n - 1 және 2 класқа жататын жеке химиялық заттардың қанықпасы; нақт. - нақты, рұқ. - рұқсат етілетін.
22. Судың сезіну органдары анықталатын қасиеттері осы санитарлық ережеге 2 қосымшасындағы 3 кестесіне сәйкес, сол сияқты осы санитарлық ережеге 2 қосымшаның 1-2 кестесінде келтірілген, сезіну органдарына ықпал ететін заттардың көрсеткіштері арқылы анықталады.
23. Ауыз суда жай көзбен айырып, көруге болатын су организмдерінің және бетінде қабыршығының болуына рұқсат етілмейді.

24. Радиационная безопасность питьевой воды определяется ее соответствием нормативам по показателям общей (a и b - активности, представленным в таблице 4 приложения 2 к настоящим санитарным правилам).
25. Идентификация присутствующих в воде радионуклидов и измерение их индивидуальных концентраций проводится при превышении нормативов общей активности. Оценка обнаруженных концентраций проводится в соответствии с действующими нормами радиационной безопасности.
4. Санитарно-эпидемиологические требования
к контролю качества питьевой воды
26. Организации, юридические и физические лица, эксплуатирующие объекты водоснабжения, должны осуществлять контроль качества питьевой воды в аккредитованных производственных лабораториях, либо в других лабораториях, имеющих лицензию на указанный вид деятельности.
27. Организация, осуществляющая эксплуатацию водопровода, разрабатывает рабочую программу производственного контроля качества воды (далее - рабочая программа), которая согласовывается с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы на соответствующей территории.
28. Выбор контролируемых показателей питьевой воды, подлежащих постоянному производственному контролю, проводится для каждой системы водоснабжения, на основании результатов оценки состава воды источников водоснабжения, а также технологии производства питьевой воды в системе водоснабжения и проводится в два этапа: расширенные исследования и исследования по рабочей программе.
29. На первом этапе при разработке расширенных исследований организацией, осуществляющей эксплуатацию системы водоснабжения, анализируются следующие материалы за период не менее 3 последних лет:
1) государственная статистическая отчетность организаций, также официальные данные о составе и объемах сточных вод, поступающих в источники водоснабжения выше места водозабора в пределах их водосборной территории;
2) качество поверхностных, подземных вод и питьевой воды в системе водоснабжения органами охраны окружающей среды, гидрометеослужбы, управлением водными ресурсами, геологии и использования недр, организациями по результатам осуществляемого ими мониторинга качества воды и производственного контроля;
3) результаты санитарно-эпидемиологических обследований организаций, осуществляющих хозяйственную деятельность и являющихся источниками загрязнения поверхностных и подземных вод, а также по результатам исследований качества вод в местах водопользования населения и в системе водоснабжения;
4) об ассортименте и валовом объеме пестицидов и агрохимикатов, применяемых на территории водосбора (для поверхностного источника) и в пределах зоны санитарной охраны (для подземного источника) органов управления и организаций сельского хозяйства.

24. Ауыз судың радиациялық қауіпсіздігі жалпы көрсеткіштерінің нормативке сәйкес болуымен анықталады осы санитарлық ережеге 2 қосымшаның 4-кестесінде көрсетілген (а және в - белсенділігі).
25. Суда кездесетін ұқсас радионуклидтерді және олардың жеке қанықпаларын өлшеу, жалпы белсенділігі нормативтен асқан жағдайда жүргізіледі. Анықталған қанықпаның бағалау қолданыстағы радиациялық қауіпсіздік нормаларына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Ауыз судың сапасына жүргізілетін бақылауға қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар
26. Сумен қамтамасыз ету нысандарын пайдаланушы ұйымдар, заңды және жеке тұлғалар ауыз судың сапасына тіркелген өндірістік зертханаларда немесе осындай қызмет жасауға лицензиясы бар басқа зертханаларда бақылау жүргізуі керек.
27. Су құбырын пайдаланатын ұйым ауыз судың сапасына өндірістік бақылау жүргізу мақсатында жұмысшы бағдарламасын (бұдан әрі - жұмысшы бағдарламасы) әзірлеп, ол тиісті аумақтық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдарымен келісіледі.
28. Тұрақты өндірістік бақылауға жататын, ауыз судың бақылаушы көрсеткіштерін іріктеу, сумен қамтамасыз етумен айналысатын әрбір жүйеге, сумен қамтамасыз ету көздеріндегі судың құрамын бағалау қорытындысы, сол сияқты сумен қамтамасыз ету жүйесінде ауыз суды өндіру технологиясы негізінде жүргізіліп және ол екі кезеңде іске асырылады: кеңейтілген тексерулер және жұмысшы бағдарламасы бойынша тексеру.
29. Кеңейтілген тексерулерді дайындау барысының бірінші кезеңінде, сумен қамтамасыз ету жүйесін пайдаланушы ұйым кем дегенде 3 жылдық кезеңде төмендегідей материалдары талдаудан өткізіледі:
1) ұйымның мемлекеттік статистикалық есебін, сондай-ақ, су жиналатын аумақ шеңберінен түсетін судың сумен қамтамасыз ету көзінің су алатын орыннан жоғарғы жерде ағынды сулардың құрамы мен мөлшері туралы ресми мәлімет беру;
2) қоршаған ортаны қорғау, гидрометеоқызмет, су ресурстарының басқармасы, геология және жер байлығын қолдану ұйымдары арқылы су сапасына жүргізілетін өндірістік бақылау органдарының қорытындысы бойынша сумен қамтамасыз ету жүйесіндегі жер беті, жер асты және ауыз судың сапасы туралы мәліметі;
3) шаруашылық қызметпен және жер беті және жерасты суларының ластану көзі болып табылатын және су сапасын тексерудің қорытындысы бойынша тұрғындардың суды пайдаланатын орындарында ұйымдар арқылы жасалынған санитарлық-эпидемиологиялық тексерістің санитарлық сумен қамтамасыз ету жүйесіндегі судың сапасы;
4) су жинау алқабының аумағында (жер бетіне жақын орналасқан су көздері үшін) және санитарлық қорғау аумағының шекарасында (жерасты су көздері үшін) басқару органдары және ауыл шаруашылығы ұйымдарымен қолданылатын пестицидтер және агрохимикаттардың жалпы көлемі мен түрлері туралы.

30. На основании проведенного анализа составляется санитарно-эпидемиологическая характеристика конкретного источника водоснабжения по микробиологическим показателям и химическому составу. Гигиенические нормативы изложены в приложении 3 к настоящим санитарным правилам.
31. Расширенные исследования воды проводятся по составленному перечню химических веществ, а также по показателям, приведенным в таблице 1 приложения 2 к настоящим санитарным правилам.
32. Для системы водоснабжения, использующей реагентные методы обработки воды, при проведении расширенных исследований перед подачей воды в распределительную сеть дополнительно включают показатели, указанные в таблице 2 приложения 2 к настоящим санитарным правилам.
33. Расширенные лабораторные исследования воды проводятся в местах водозабора системы водоснабжения, а при наличии обработки воды или смешения воды различных водозаборов - перед подачей питьевой воды в распределительную сеть.
34. Минимальное количество исследуемых проб воды в зависимости от типа источника водоснабжения, позволяющее обеспечить равномерность получения информации о качестве воды в течение года, принимается: для подземных источников - 4 пробы в год, отбираемых в каждый сезон; для поверхностных источников - 12 проб в год, отбираемых ежемесячно.
35. При необходимости получения полной и достоверной информации о химическом составе воды и динамике концентраций присутствующих в ней веществ, количество исследуемых проб воды и их периодичность увеличиваются.
36. Государственные органы санитарно-эпидемиологической службы анализируют результаты расширенных исследований химического состава воды по каждой системе водоснабжения и с учетом оценки санитарно-гигиенических условий питьевого водопользования населения и эпидемиологической обстановки на территории определяется потенциальная опасность присутствующих в воде химических веществ, для здоровья населения.
На основании проведенной оценки разрабатываются предложения по перечню контролируемых показателей, количеству и периодичности отбора проб питьевой воды для постоянного производственного контроля.
37. Вторым этапом контроля качества питьевой воды является разработка рабочей программы, которая содержит:
1) пояснительную записку, содержащую: паспорт водопровода, информацию о водоисточнике, технологию водоподготовки, используемые реагенты, сертификаты соответствия на них, сведения о транспортировке и распределении воды, готовность производственной лаборатории к проведению работ, наличие нормативно-технической документации по подготовке питьевой воды, план мероприятий по улучшению технологии водоподготовки или разработке новых технологических решений, план мероприятий по ликвидации аварийных ситуаций и систему оповещения органов санитарно-эпидемиологической службы, приложение 4 к настоящим санитарным правилам;

30. Нақты су көзіне жүргізілген зерттеудің негізінде, микробиологиялық көрсеткіштердің және химиялық құрамы бойынша санитарлық-эпидемиологиялық су сипаттамасы жасалынады, оның гигиеналық нормативтері осы санитарлық ережеге 3 қосымшасында берілген.
31. Суға жасалатын кеңейтілген зерттеулер химиялық заттардың тізбесі, сол сияқты осы санитарлық ережеге 2 қосымшасындағы 1-кестеде келтірілген көрсеткіштер бойынша жүргізіледі.
32. Суды өңдеуде реагенттік әдістерді қолданатын сумен қамтамасыз ету жүйесі үшін, кеңейтілген тексеру жүргізу барысында үлестіру желісіне берілерден бұрын қосымша ретінде осы санитарлық ережеге 2 қосымшасындағы 2-кестеде келтірілген көрсеткіштер бойынша жүргізіледі.
33. Суға кеңейтілген зертханалық тексеру сумен қамтамасыз ету жүйесінің су жинау алабында, суды өңдеуден өткізген жағдайда немесе әртүрлі су жинау алқаптарының суларын араластыру барысында, сол сияқты ауыз суды үлестіру желісіне берер алдында жыл бойы үздіксіз жүргізіледі.
34. Сумен қамтамасыз ету көздерінің түріне байланысты, жыл бойы судың сапасы жайлы біркелкі ақпарат алуды қамтамасыз ететін, тексеруге алынатын су сынамасының ең төменгі саны төмендегідей тәртіппен алынады:
жерасты сулары үшін - әр маусым сайын 1 сынама алынып, жылына 4 сынама; жер беті су көздері үшін - әр ай сайын бір сынамадан, барлығы 12 сынама алынады.
35. Судың химиялық құрамы және ондағы кездесетін заттар қанықпасының динамикасы жайлы нақты және толық ақпарат алу қажет болған жағдайда, тексерілетін су сынамасының саны және оларды алу кезеңі көбейтіледі.
36. Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдары әрбір сумен қамтамасыз ету жүйесі бойынша судың химиялық құрамына жүргізілген кеңейтілген тексеру қорытындыларын сараптап және тұрғындардың ауыз суды қолдану жағдайларының санитарлық-гигиеналық бағалауын және қала аумағының, елді мекеннің, ауданның эпидемиологиялық ахуалын ескере отырып, тұрғындардың денсаулығы үшін қауіп тудыратын, суда кездесетін химиялық заттарды анықтайды.
Жүргізілген бағалау негізінде тұрақты өндірістік бақылау жүргізу үшін бақылауға алынатын көрсеткіштер тізбесі, судан алынатын су сынамасының саны және алу кезеңдері жайлы ұсыныстар дайындалады.
37. Ауыз су сапасын бақылаудың екінші кезеңі, жұмысшы бағдарламасын дайындау болып табылады, оның құрамына мыналар кіруге тиіс:
1) түсіндірме хат, оның мазмұнына енуге тиіс: су құбырының төл құжаты, су көзі жөнінде ақпарат, суды дайындау технологиясы, қолданылатын реагенттер, олардың сәйкестігі жайлы сертификаттар, суды тасымалдау және үлестіру жайлы мәліметтер, өндірістік зертхананың жұмыс жүргізуге дайындығы, ауыз суды дайындау және тарату туралы нормативтік құжаттардың бар болуы, суды дайындау технологиясын жақсарту жайлы шаралар жоспары немесе жаңа технологиялық шешімдерді енгізу, апатты жағдайларды жою туралы шаралар жоспары және санитарлық-эпидемиологиялық қызметтер органдарының хабарлау жүйесі осы санитарлық ережеге 4 қосымшасына сай болуы керек;

2) перечень контролируемых показателей качества воды;
3) методики определения контролируемых показателей;
4) план точек отбора проб воды в местах водозабора, перед подачей воды в распределительную сеть водопровода (в резервуаре чистой воды) и в пунктах водоразбора наружной и внутренней сети водопровода;
5) периодичность отбора проб, перечень показателей, определяемых в исследуемых пробах воды;
6) календарные графики отбора проб воды.
38. Для системы водоснабжения, имеющей несколько водозаборов, рабочая программа составляется для каждого водозабора. Для подземных водозаборов, объединенных общей зоной санитарной охраны и эксплуатирующих один водоносный горизонт, составляется рабочая программа.
39. Количество исследуемых проб воды и периодичность их отбора определяются для каждой системы водоснабжения индивидуально и не должны быть ниже установленных, согласно прилагаемым таблицам 1, 2, 3 приложения 4 к настоящим санитарным правилам.
40. В рабочей программе должно быть предусмотрено проведение ежемесячного анализа результатов контроля качества воды и определен порядок передачи информации по результатам контроля, органу санитарно-эпидемиологической службы.
41. Рабочая программа представляется для согласования в государственный орган санитарно-эпидемиологической службы и утверждается местным исполнительным органом на 5 лет.
42. Организация, осуществляющая эксплуатацию системы водоснабжения в соответствии с рабочей программой, контролирует качество воды в местах водозабора, перед поступлением в распределительную сеть, в точках водоразбора наружной и внутренней водопроводной сети.
43. Отбор проб в распределительной сети проводят из уличных водоразборных устройств на наиболее возвышенных и тупиковых ее участках, из кранов внутренних водопроводных сетей всех домов, имеющих подкачку и местные водонапорные баки.
44. Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за качеством питьевой воды осуществляют государственные органы санитарно-эпидемиологической службы на соответствующих территориях.
Приложение 1
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к качеству воды
централизованных систем питьевого
водоснабжения"
Микробиологические и паразитологические показатели
качества питьевой воды
__________________________________________________________________________
Показатели      |      Единицы измерения            |Нормативы|
--------------------------------------------------------------------------
Общее микробное число  2)       Число образующих колоний бактерий Не более 50
в 1 мл
--------------------------------------------------------------------------
Общие колиформные бактерии  2)   Число бактерий в 100 мл  1)           Отсутствие
--------------------------------------------------------------------------
Термотолерантные колиформные  Число бактерий в 100 мл  1)           Отсутствие
бактерии
--------------------------------------------------------------------------
Колифаги  3)                          Число бляшкообразующих единиц    Отсутствие
(БОЕ) в 100 мл
--------------------------------------------------------------------------
Споры сульфитредуцирующих      Число спор в 20 мл              Отсутствие
клостридий  4)
--------------------------------------------------------------------------------------------
Цисты лямблий  3)                    Число цист в 50 л               Отсутствие
_________________________________________________________________________

2) су сапасын бақылайтын көрсеткіштер тізімі;
3) бақылауға жататын көрсеткіштерді анықтау әдістері;
4) су алатын орындағы сынама алу нүктесінің, су құбырларына су берер алдындағы бөлу жүйесінің (таза суды су жинағышқа), сыртқы және ішкі жүйелерден су алатын пункттердің жоспары болуы керек;
5) су сынамаларын алудың жилігі және тексерілетін су сынамасындағы анықталатын көрсеткіштер тізбесі;
6) судан сынама алу және зерттеу жүргізудің күнтізбелік кестесі.
38. Бірнеше тоғаннан су алатын сумен қамтамасыз ету жүйесі үшін жұмысшы бағдарламасы әрбір су тоғаны үшін бөлек жасалады. Ортақ санитарлық қорғау аумағына біріктірілген және су ұстайтын бір белдеуді пайдаланушы жерасты су тоғандары үшін гидрогеологиялық қорытынды мәліметтер бойынша жұмысшы бағдарламасы жасалады.
39. Тексерілетін су сынамасының саны және оларды алу кезеңдері әрбір сумен қамтамасыз ету жүйесі үшін жеке анықталады және осы санитарлық ережеге 4 қосымшасының 1, 2, 3 кестелерінде белгіленген деңгейге сай болуы керек.
40. Жұмысшы бағдарламасында су сапасын бақылау қорытындысына ай сайын сараптау жүргізу қарастырылып және бақылау қорытындысы бойынша санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарына ақпарат беру тәртібі анықталуы керек.
41. Жұмысшы бағдарламасы мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдарына келісу үшін ұсынылып, жергілікті басқару органдары 5 жылдан аспайтын мерзімге бекітеді.
42. Сумен қамтамасыз ету жүйесін пайдаланушы ұйым жұмысшы бағдарламасына сәйкес су алатын орында, үлестіру желісіне түсердің алдында және ішкі және сыртқы су құбыры желісінің су алатын нүктелеріндегі судың сапасына бақылау жүргізеді.
43. Үлестіру желісіндегі көшедегі су алатын құрылғылардан сынама алу анағұрлым биіктеу және тұйықталған жерден, барлық үйлердің ішкі су құбыры желілеріндегі крандардан су айдағышы бар жергілікті су қысымын тудыратын бактардан сынама алу арқылы жүргізіледі.
44. Ауыз судың сапасына мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды тиісті аумақтағы санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдары жүргізеді.
"Орталықтандырылған ауыз
суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық
эпидемиологиялық талаптар"
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларына
1-қосымша
Ауыз су сапасының микробиологиялық және
паразитологиялық көрсеткіштері
__________________________________________________________________
Көрсеткіштер   |    Өлшем бірлігі        | Нормативтер
__________________________________________________________________
Жалпы микробтық сан      1мм-де бактериялар
құрған колониялар саны    50 артық емес
Жалпы колиформды         100 мл бактериялар саны   Болмауы керек
бактериялар
Термотолерантты          100 мл бактериялар саны   Болмауы керек
колиформды бактериялар
Колифагтар               Түйін түзуші бірліктер    Болмауы керек
саны 100мл (ТТБ)
Сульфит түзуші           20 мл-дегі споралар саны  Болмауы керек
клостридий споралары
Лямбляның цисталары      50 мл-дегі цисталар саны  Болмауы керек
__________________________________________________________________

1) при определении термотолерантных колиформных бактерий проводится трехкратное исследование по 100 мл отобранной пробы воды;
2) превышение норматива по общим колиформным бактериям не допускается в 95% проб, отбираемых в точках водоразбора наружной и внутренней водопроводной сети в течение 12 месяцев, при количестве исследуемых проб не менее 100 за год;
3) определение колифагов и цист лямблий проводится только в системах водоснабжения из поверхностных источников перед подачей воды в распределительную сеть;
4) определение спор сульфитредуцирующих клостридий проводится при оценке эффективности технологии обработки воды.
Приложение 2
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к качеству воды
централизованных систем питьевого
водоснабжения"
Обобщенные показатели химических веществ
Таблица 1
_________________________________________________________________________
Показатели           |Единицы  |  Нормативы  |Показатель|Класс    |
|измерения| (предельно  |вредности |опасности|
|         | допустимые  |          |         |
|         | концентрации|          |         |
|         |  - ПДК),    |          |         |
|         | не более    |          |         |
-------------------------------------------------------------------------|
Обобщенные показатели
--------------------------------------------------------------------------
Водородный показатель        единицы   в пределах 6-9
рН
--------------------------------------------------------------------------
Общая минерализация (сухой   мг/л      1000 (1500)
остаток)
--------------------------------------------------------------------------
Жесткость общая              мг-экв./л 7,0 (10)
--------------------------------------------------------------------------
Окисляемость перманганатная  мг/л      5,0
--------------------------------------------------------------------------
Нефтепродукты, суммарно      мг/л      0,1
--------------------------------------------------------------------------
Поверхностно-активные        мг/л      0,5
вещества (ПАВ), анионо-
активные
--------------------------------------------------------------------------
Фенольный индекс             мг/л      0,25
--------------------------------------------------------------------------
Неорганические вещества
--------------------------------------------------------------------------
Алюминий (А1  3+ )             мг/л      0,5              с.-т.       2
Барий (Ва  2+ )                мг/л      0,1              с.-т.       2
Бериллий (Ве  2+ )             мг/л      0,0002           с.-т.       1

1) термотолерантты колиформ бактерияларын анықтау-су сынамасын
үш қайтара 100 мл алу арқылы тексеру жүргізіледі;
2) ішкі және сыртқы су құбыры желісінің су алатын нүктелерінде
12 ай аралығында, жылына кем дегенде 100 сынама тексерілген
жағдайда,  сынаманың 95%-да жалпы колиформды бактериялардың
нормативтен асып кетуіне рұқсат етілмейді;
3) колифагтар мен лямбляның цисталарын тек жер бетіне жақын
орналасқан су көздерінен алып, сумен қамтамасыз ету жүйесіндегі
үлестірім желісіне берілер алдында ғана анықтайды;
4) сульфит түзуші клостридий спораларын анықтау суды тазарту
технологиясының тиімділігін бағалау барысында жүргізіледі.
"Орталықтандырылған ауыз
суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық
эпидемиологиялық талаптар"
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларына
2-қосымша
Химиялық заттардың қорытынды көрсеткіштері
1-кесте
__________________________________________________________________
Көрсеткіштер     |  Өлшем   | Нормативтер  |Зиянды. |Қауіп.
| бірлігі  | (қанықпаның  |лығының |тілік
|          |рұқсат етілген|көрсет. |сыныбы
|          |  шегі) артық | кіші   |
|          |      емес    |        |
__________________________________________________________________
Қорытылған көрсеткіштер
__________________________________________________________________
Сутектік көрсеткіш      РН-бірлігі 6-9 мөлшерінде
Жалпы минералдануы
(құрғақ қалдық)         Мг/л       1000 (1500)
Жалпы кермектік         Мг-экв/л   7,0 (10)
Пермангантты тотығуы    Мг/л       5,0
Мұнайөнімдері,
қосындысы               Мг/л       0,1
Бетіндегі белсенді
заттар (ББЗ),
анионды-белсенді        Мг/л       0,5
Фенолды индекс          Мг/л       0,25
__________________________________________________________________
Бейорганикалық заттар
__________________________________________________________________
Алюминий(АL 3+ )          Мг/л       0,5             с.-у.    2
Барий(Ва 2+ )             Мг/л       0,1             с.-у.    2
Бериллий(Ве 2+ )          Мг/л       0,0002          с.-у.    1

Бор (В, суммарно)            мг/л      0,5              с.-т.       2
Железо (Fe, суммарно)        мг/л      0,3(1,0)         орг.        3
Кадмий (Сd, суммарно)        мг/л      0,001            с.-т.       1
Марганец (Мn, суммарно)      мг/л      0,1(0,5)         орг.        3
Медь (Сu, суммарно)          мг/л      1,0              орг.        3
Молибден (Мо, суммарно)      мг/л      0,25             с.-т.       2
Мышьяк (Аs, суммарно)        мг/л      0,05             с.-т.       2
Никель (Ni, суммарно)        мг/л      0,1              с.-т.       3
Нитраты (по NO 3 )             мг/л       45              с.-т.       3
Ртуть (Нg, суммарно)         мг/л      0,0005           с.-т.       1
Свинец (Рb, суммарно)        мг/л      0,03             с.-т.       2
Селей (Sе, суммарно)         мг/л      0,01             с.-т.       2
Стронций (Sr  2+ )             мг/л       7,0              с.-т.      2
Сульфаты (SO 4 )               мг/л       500              орг.       4
_______________________________________________________________________
Фториды (F)для климатических районов:
-----------------------------------------------------------------------
I и II                       мг/л       1,5             с.-т.        2
III                          мг/л       1,2             с.-т.        2
Хлориды (СL -  )               мг/л       350             орг.         4
Хром (Сг  6+ )                 мг/л       0,05            с.-т.        3
Цианиды (СN~)                мг/л       0,035           с.-т.        2
Цинк (Zn  2+ )                 мг/л       5,0             орг.         3
-----------------------------------------------------------------------
Органические вещества:
----------------------------------------------------------------
у-ГХЦГ (линдан)              мг/л         0,002            с.-т.        1
ДДТ (сумма изомеров)        мг/л         0,002            с.-т.        2
2,4-Д                       мг/л         0,03             с.-т.        2
_______________________________________________________________________
1) лимитирующий признак вредности вещества, по которому установлен норматив:
с.-т. - санитарно-токсикологический, орг.- органолептический;
2) величина, указанная в скобках, может быть установлена по постановлению главного государственного санитарного врача соответствующей территории для конкретной системы водоснабжения на основании оценки санитарно-эпидемиологической обстановки в населенном пункте и применяемой технологии водоподготовки;
3) нормативы у-ГХЦГ (линдан), ДДТ (сумма изомеров), 2,4-Д приняты в соответствии с рекомендациями ВОЗ.
Химические вещества, образующиеся в воде
в процессе ее обработки
Таблица 2
__________________________________________________________________________
Показатели           |Единицы  |  Нормативы  |Показатель|Класс    |
|измерения| (предельно  |вредности |опасности|
|         | допустимые  |          |         |
|         | концентрации|          |         |
|         |  - ПДК),    |          |         |
|         | не более    |          |         |
-------------------------------------------------------------------------|
Хлор:
остаточный свободный         мг/л     в пределах      Орг.         3
0,3-0,5
остаточный связанный         мг/л     в пределах      Орг.         3
0,8-1,2

Бор(В, қосындысы)       Мг/л       0,5             с.-у     2
Темір                   Мг/л       0,3 (1,0)       Орг.     3
Кадмий (Cd қосындысы)   Мг/л       0,001           с.-у.    2
Марганец
(Mn, қосындысы)         Мг/л       0,1 (0,5)       орг.     3
Мыс(Cu, қосындысы)      Мг/л       1,0             орг.     3
Молибден
(Мо, қосындысы)         Мг/л       0,25            с.-у.    2
Күшән (Аs, қосындысы)   Мг/л       0,05            с.-у.    2
Никель (Nі, қосындысы)  Мг/л       0,1             с.-у.    3
Нитраттар
(NO 3 , бойынша)          Мг/л       45              с.-у.    3
Сынап (Hg қосындысы)    Мг/л       0,0005          с.-у.    1
Қорғасын
(Pb, қосындысы)         Мг/л       0,003           с.-у.    2
Селей (Se, қосындысы)   Мг/л       0,01            с.-у.    2
Стронций (Sr 2+ )         Мг/л       7,0             с.-у.    2
Сульфаттар(SO 4 )         Мг/л       500             Орг.     4
__________________________________________________________________
Климаттық аймақтарға арналған фторидтер (F):
__________________________________________________________________
І және ІІ               Мг/л       1,5             с.-у.    2
ІІІ                     Мг/л       1,2             с.-у.    2
Хлоридтер(CL - )          Мг/л       350             с.-у.    4
Хром (Cr 6+ )             Мг/л       0,05            с.-у.    3
Цианидтер(CN~)          Мг/л       0,035           с.-у.    2
Цинк (Zn 2+ )             Мг/л       5,0             Орг.     3
__________________________________________________________________
Органикалық заттар:
__________________________________________________________________
y-ГХЦГ (линдан)         Мг/л       0,002           С.-у     1
ДДТ (изомерлердің
қосындысы)              Мг/л       0,002           С.-у     2
2,4-Д                   Мг/л       0,03            С.-у     2
__________________________________________________________________
1) заттардың зияндылығын шектеуші белгі, ол бойынша норматив
белгіленген: с.-у. - санитарлық-уыттылығы, орг. - органолептикалық;
2) жақшаның ішінде көрсетілген мәндер, сол аумақтың
мемлекеттік санитарлық бас дәрігерінің қаулысымен нақты сумен
қамтамасыз ету жүйесі үшін елді мекендегі санитарлық-эпидемиоло.
гиялық ахуалға және қолданыстағы суды дайындау технологиясын
бағалау негізінде белгіленуі мүмкін.
3) УГХЦ (линдан), ДДТ (изомерлердің қосындысы), 2,4-Д
нормативтері ДДСҰ-ның ұсыныстарына сай алынып отыр.
Суды өңдеуден өткізу барысында түзілетін химиялық заттар
2-кесте
__________________________________________________________________
Көрсеткіштер     |  Өлшем   | Нормативтер  |Зияндылық |Қауіп.
| бірлігі  | (қанықпаның  |көрсеткіші|тілік
|          |рұқсат етілген|          |сыныбы
|          |  шегі) артық |          |
|          |      емес    |          |
__________________________________________________________________
Хлор
Бос қалдық              мг/л       0,3-0,5         орг.     3
көлемінде
Байланыстағы қалдық     мг/л       0,8-1,2         орг.     3
көлемінде
Хлороформ (суды

Хлороформ (при хлорировании   мг/л     0,2             С.-т.        2
воды)
Озон остаточный               мг/л     0,3             Орг.
Формальдегид (при             мг/л     0,05            С.-т.        2
озонировании воды)
Полиакриламид                 мг/л     2,0             С.-т.        2
Активированная кремне-        мг/л     10              С.-т.        2
кислота (по Si)
Полифосфаты  (по РО ~)       мг/л      3,5            Орг.         3
Остаточные количества        мг/л      Показатели
алюминий- и железо-                    содержания
содержащих коагулянтов                 "Алюминий",
"Железо" по
таблице 1.
_____________________________________________________________________________
1) при обеззараживании воды свободным хлором время его контакта с водой должно составлять не менее 30 минут, связанным хлором - не менее 60 минут. Контроль за содержанием остаточного хлора производится перед подачей воды в распределительную сеть.
При одновременном присутствии в воде свободного и связанного хлора их общая концентрация не должна превышать 1,2 мг/л.
В отдельных случаях, по согласованию с территориальным управлением государственного санитарно-эпидемиологического надзора, концентрация хлора в питьевой воде может быть повышена до 1 мл/л;
2) норматив хлороформа принят в соответствии с рекомендациями ВОЗ;
3) контроль содержания остаточного озона производится после камеры смешения при обеспечении времени контакта не менее 12 минут.
Органолептические показатели качества питьевой воды
Таблица 3
________________________________________________________________
Показатели    |   Единицы измерения   | Нормативы, не более|
---------------------------------------------------------------|
Запах                        баллы                   2
Привкус                      баллы                   2
Цветность                    градусы               20(35)
Мутность           ЕМФ (единицы мутности по        2,6 (3,5)
формазину) или мг/л
(по каолину)                    1,5 (2)
_______________________________________________________________
1) величина, указанная в скобках, может быть установлена по постановлению главного государственного санитарного врача соответствующей территории для конкретной системы водоснабжения на основании оценки санитарно-эпидемиологической обстановки в населенном пункте и применяемой технологии водоподготовки.
Показатели радиационной безопасности питьевой воды
Таблица 4
__________________________________________________________
Показатели        |Единицы  | Нормативы |Показатель|
|измерения|           |вредности |
---------------------------------------------------------|
Общая а-радиоактивность     Бк/л       0,1      Радиация
Общая b-радиоактивность     Бк/л       1,0      Радиация
__________________________________________________________
Приложение 3
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к качеству воды
централизованных систем питьевого
водоснабжения"
Гигиенические нормативы содержания вредных веществ
в питьевой воде

хлорлау барысында)      мг/л       0,2             с. у     2
Қалдық озон             мг/л       0,3             орг.     2
Формальдегид (суды
озондау барысында)      мг/л       0,05            с. у     2
Полиакриламид           мг/л       2,0             с. у     2
Белсенді кремний
қышқылы (Sі бойынша)    мг/л       10              с. у
Полифосфаттар (РО 4~ )
бойынша                 мг/л       3,5             орг.     3
Құрамында алюминий      мг/л       Құрамындағы
және темір бар                     "Алюминий",
коагулянттардың                    "Темір"
қалдық мөлшері                     көрсеткіштері
1-кесте бойынша
__________________________________________________________________
1) суды бос хлормен зарарсыздандыру барысында оның сумен
жанасу уақыты 30 минөттен, ал байланысқан хлормен 60 минөттен кем
болмауға тиіс. Судағы қалдық хлорды бақылау суды үлестірім желісіне
берер алдында жүргізілуге тиіс.
Судың құрамында бос хлор және байланысқан хлор қатар кездескен
жағдайда, олардың біріккен қанықпасы 1,2 мг/л аспауы керек.
Жекеленген жағдайда аумақтық мемлекеттік санитарлық-эпидемио.
логиялық қадағалау басқармасының келісімімен ауыз судағы хлордың
қанықпа мөлшерін 1 мл/л дейін жоғарлатуға болады;
2) хлороформның нормативі ДДС ұйымының ұсыныстарына сәйкес
қабылданған;
3) озонның қалдық құрамын бақылау камералар ауыстырғаннан
кейін, кем дегенде 12 минөт жанасу уақыты қамтамасыз етілген
жағдайда жүргізіледі.
Ауыз су сапасының органолептикалық көрсеткіштері
3-кесте
___________________________________________________________________
Көрсеткіштер      | Өлшем бірліктері | Нормативтер артық емес
___________________________________________________________________
Иіс                       Балл             2
Дәм                       Балл             2
Түсі                      Градус           20 (35)
Тұнықтығы         ФБТБ (формазин           2,6 (3,5)
бойынша тұнықтық
бірлігі) немесе
мгл (каолин
бойынша)                 1,5 (2)
___________________________________________________________________
1) жақшаның ішінде көрсетілген мәндер, сол аумақтағы
мемлекеттік санитарлық бас дәрігердің қаулысымен нақты сумен
қамтамасыз ету жүйесі үшін елді мекендегі санитарлық-эпидемиоло.
гиялық ахуалды және қолданыстағы суды дайындау технологиясын бағалау
негізінде белгіленуі мүмкін.
Ауыз судың радиациялық қауіпсіздігінің көрсеткіштері
4-кесте
___________________________________________________________________
Көрсеткіштер   | Өлшем бірлігі | Нормативтер |  Зияндылық
|               |             | көрсеткіштері
___________________________________________________________________
жалпы а-радио -
белсенділігі               Бк/л            0,1          Радиация
жалпы B-радио -
белсенділігі               Бк/л            1,0          Радиация
___________________________________________________________________
"Орталықтандырылған ауыз
суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық
эпидемиологиялық талаптар"
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларына
3-қосымша
Ауыз судың құрамында кездесетін зиянды
заттардың гигиеналық нормативтері

1. В список включены гигиенические нормативы вредных химических веществ в питьевой воде, которые могут присутствовать в ней.
2. Химические вещества расположены в списке в соответствии со строением органических и неорганических соединений. Каждый подраздел является расширением соответствующего раздела. Внутри подразделов вещества расположены в порядке возрастания численных значений их нормативов.
3. Если строение молекулы органического вещества позволяет отнести его одновременно к нескольким химическим классам, то в перечне его помещают по функциональной группе, с наибольшим индексом расширения (по горизонтальной рубрикации).
4. Органические кислоты, в том числе, пестициды, нормируются по аниону, независимо от того в какой форме представлена данная кислота в перечне (в виде кислоты, ее аниона или ее соли).
5. Элементы и катионы (п. 1 раздела "неорганические вещества") нормируются суммарно для всех степеней окисления, если это не указано иначе.
6. Перечень имеет следующую вертикальную рубрикацию:
1) в первой колонке перечня приведены наиболее часто употребляемые названия химических веществ;
2) во второй колонке приведены синонимы названий химических веществ и некоторые тривиальные и общепринятые наименования;
3) в третьей колонке приведены величины ПДК или ОДУ в мг/л, где ПДК - максимальные концентрации, при которых вещества не оказывают прямого или опосредованного влияния на состояние здоровья человека (при воздействии на организм в течение всей жизни) и не ухудшают гигиенические условия водопотребления; ОДУ - ориентировочные допустимые уровни веществ в водопроводной воде, разработанные на основе расчетных и экспресс-экспериментальных методов прогноза токсичности.
7. Если в колонке величины нормативов указано "отсутствие", это означает, что концентрация данного соединения в питьевой воде должна быть ниже предела обнаружения применяемого метода анализа.
8. В четвертой колонке указан лимитирующий признак вредности веществ, по которому установлен норматив: с.-т. - санитарно-токсикологический; орг. - органолептический с расшифровкой характера изменения органолептических свойств воды (зап. - изменяет запах воды; окр. - придает воде окраску; пен. - вызывает образование пены; пл. - образует пленку на поверхности воды; привк. - придает воде привкус; оп.- вызывает опалесценцию).
9. В пятой колонке указан класс опасности вещества: 1 класс - чрезвычайно опасные; 2 класс - высокоопасные; 3 класс - опасные; 4 класс - умеренно опасные.
В основу классификации положены показатели, характеризующие различную степень опасности для человека химических соединений, загрязняющих питьевую воду, в зависимости от токсичности, кумулятивности, способности вызывать отдаленные эффекты, лимитирующего показателя вредности.

1. Тізімге ауыз судың құрамында болуы мүмкін зиянды заттардың гигиеналық нормативтері енгізілген.
2. Химиялық заттар тізімде органикалық және органикалық емес құрылымдарына қарай орналасқан. Әрбір қосымша бөлімше тиісті бөлімнің кеңейтілген мағынасы болып табылады. Бөлімшелердің ішінде заттардың нормативі сандық мәнінің өсу тәртібіне қарай орналасқан.
3. Егер органикалық заттың молекулалық құрылымын бір мезгілде бірнеше химиялық класқа жатқызуға болатын болса, онда тізбеге оны ең көп кеңейту индексі бар қызметтік тобы бойынша орналастырады (көлденең бағаналар бойынша).
4. Органикалық қышқылдар, оның ішінде пестицидтер, тізім бойынша аталған қышқыл қандай түрде берілгеніне қарамастан (қышқыл түрінде, оның аниондары немесе тұз түрінде) анион бойынша нормаланады.
5. Тотығудың барлық дәрежесі үшін, егер ол басқалай көрсетілмесе, элементтер және катиондардың (органикалық емес заттардың 1 бөлімінде) қосындысы нормаланады.
6. Тізбе төмендегідей тік бағаналардан тұрады:
1) тізбенің бірінші бағанасында анағұрлым жиі қолданылатын химиялық заттардың аттары келтірілген;
2) екінші бағанада химиялық заттар атауының синонимы және кейбір үйреншікті және жалпы қабылданған атаулары келтірілген;
3) үшінші бағанада мг/л өлшенетін ҚРЕШ немесе БРЕД-тің мәндері берілген, мұндағы ҚРЕШ - қанықпаның жоғарғы дәрежесі, ол адамның денсаулығына тікелей немесе жанай әсер етпейтін (организмге өмір бойы әсер еткен жағдайда) және суды пайдаланғанда гигиеналық жағдайын төмендетпейтін заттар; БРЕД - судың уыттылығын есептеу және экспресс-экспериментальді әдіспен болжау негізінде дайындалған құбырдағы суда кездесетін заттардың болжамды рұқсат етілген деңгейлері.
7. Егер бағанада норматив мәндері "жоқ" деп көрсетілсе, онда ауыз суда аталған қосылыстың қанықпасы, сараптау барысында қолданылған әдіспен анықталатын шектен төмен болғанын білдіреді.
8. Төртінші бағанада заттардың зияндылығы белгісінің шегі берілген, ол бойынша норматив белгіленген; с.у. - санитарлық уыттылығы; орг. - судың органолептикалық қасиеттерінің өзгеру сипаттарын толық ашып көрсету (иіс - судың иісін өзгертеді; бояу - суға түс береді; көбік - суда көбік тудырады; үлдір (қабықша) - судың бетінде үлдірлі қабат құрайды; дәм - суға дәм береді; жарқылдану - судың шағылысуы).
9. Бесінші бағанада заттардың қауіптілік класы берілген: 1-класс - ерекше қауіпті; 2-класс - қауіптілігі жоғары; 3-класс - қауіпті; 4-класс - қауіптілігі орташа.
Жіктеуге негіз етіп алынған көрсеткіштер, адамға әртүрлі дәрежеде қауіп тудыратын, ауыз суды ластайтын, уыттылығына, кумулятивтігіне, бұрынғы әсерлерін қоздыра алуына байланысты зияндылық көрсеткіштерді шектеуші химиялық қосылыстар.

10. Классы опасности веществ учитывают:
1) при выборе соединений, подлежащих первоочередному контролю в питьевой воде;
2) при установлении последовательности водоохранных мероприятий, требующих дополнительных капиталовложений;
3) при обосновании рекомендаций о замене в технологических процессах высокоопасных веществ на менее опасные;
4) при определении приоритетности разработки селективных методов контроля веществ в воде.
Список вредных веществ
в питьевой воде и гигиенические нормативы их содержания
__________________________________________________________________________
Наименование вещества |        Синонимы       |Величина |Показатель|Класс
|                       |норматива|вредности |опас-
|                       | в мг/л  |          |ности
______________________|_______________________|_________|__________|______
Неорганические вещества
1. Элементы, катионы
Таллий                                          0,0001   с.-т.        2
Фосфор элементарный                             0,0001   с.-т.        1
Ниобий                                          0,01     с.-т.        2
Теллур                                          0,01     с.-т.        2
Самарий                                         0,024    с.-т.        2
Литий                                           0,03     с.-т.        2
Сурьма                                          0,05     с.-т.        2
Вольфрам                                        0,05     с.-т.        2
Серебро                                         0,05     с.-т.        2
Ванадий                                         0,1      с.-т.        3
Висмут                                          0,1      с.-т.        2
Кобальт                                         0,1      с.-т.        2
Рубидий                                         0,1      с.-т.        2
Европий                                         0,3      орг. привк.  4
Амиак (по азоту)                                2,0      с.-т.        3
Хром (Сго+)                                     0,5      с.-т.        3
Кремний                                         10,0     с.-т.        2
Натрий                                          200,0    с.-т.        2
------------------------------------------------------------------------
2. Анионы
Роданид-ион                                     0,1      с.-т.        2
Хлорит-ион                                      0,2      с.-т.        3
Хромид-ион                                      0,2      с.-т.        2
Персульфат-ион                                  0,5      с.-т.        2

10. Заттар қауіптілігінің кластары төмендегілерді есепке алады:
1) ауыз суда бірінші кезекте бақылауға алынатын қосындыларды іріктеу барысында;
2) қосымша қаржыны талап ететін, суды қорғау шараларын жүргізу кезектілігін бекіту барысында;
3) технологиялық үдерістерде қауіптілігі жоғары заттарды қауіптілігі төмен заттармен ауыстыру жөніндегі ұсынысты негіздеу барысында;
4) судағы заттарды бақылауға таңдаулы әдістерді әзірлегенде, олардың артықшылығына негізделеді.
Ауыз судың құрамында кездесетін зиянды заттардың
тізімі және олардың гигиеналық нормативтері
__________________________________________________________________
Заттардың атаулары |    Синонимдері  |  мг/л  |Зияндылық  |Қауіп.
|                 |берілген|көрсеткіші |тілік
|                 |норматив|           |класс.
|                 | мөлшері|           |
__________________________________________________________________
Бейорганикалық заттар
__________________________________________________________________
1. Элементтер, катиондар
__________________________________________________________________
Таллий                                 0,0001   с. у.       2
Жай фосфор                             0,0001   с. у.       1
Ниобий                                 0,01     с. у.       2
Теллур                                 0,01     с. у.       2
Самарий                                0,024    с. у.       2
Литий                                  0,03     с. у.       2
Сурьма                                 0,05     с. у.       2
Вольфрам                               0,05     с. у.       2
Күміс                                  0,05     с. у.       2
Ванадий                                0,1      с. у.       3
Висмут                -                0,1      с. у.       2
Кобальт                                0,1      с. у.       2
Рубидий                                0,1      с. у.       2
Европий                                0,3      орг. тарт.  4
Амиак (азот
бойынша)                               2,0      с. у.       3
Хром (Сr 3+ )                            0,5      с. у.       3
Кремний                                10,0     с. у.       2
Натрий                                 200      с. у.       2
__________________________________________________________________
2. Аниондар
__________________________________________________________________
Роданид-ион                            0,1      с. у.       2
Хлорит-ион                             0,2      с. у.       3
Хромид-ион                             0,2      с. у.       2
Персульфат-ион                         0,5      с. у.       2
Гексанигроко.

Пропилбензол             1-Фенилпропан          0,2       орг. зап.   3
n-трет-Бутилтолуол       1 -(1,1 -Диметилэтил-
4-метилбензол, 1-метил-
4-трет-бутил бензол    0,5       орг. зап.   3
Толуол                   Метилбензол            0,5       орг. зап.   4
Дибензилтолуол           [(3-Метил-4-бензил)]
фенилфенилметан        0,6       орг. зап.   3
------------------------------------------------------------------------
1.2.2.2. многоядерные
Бенз(а)пирен                                    0,000-    с.-т.       1
0, 005
------------------------------------------------------------------------
1.2.2.2.1.бифенилы
Дифенил                   Бифенил, фенилбензол  0,001     с.-т.       2
Алкилдифенил                                    0,4       орг. пленка 2
------------------------------------------------------------------------
1.2.2.2.2.конденсированные
Нафталин                                        0,01      орг. зап.   4
------------------------------------------------------------------------
2. галогенсодержащие соединения
2.1. алифатические
2.1.1. содержащие только предельные связи
Йодоформ                 Трииодометан           0,0002     орг. зап.  4
Тетрахлоргептан                                 0,0025     орг. зап.  4
1,1,9-Тетрахлорнонан                            0,003      орг.зап.   4
Бутилхлорид              1-Хлорбутан            0,004      с.-т.      2
1,1,1,5-Тетрахлорпентан                         0,005      орг. зап.  4
Четыреххлористый углерод Тетрахлорметан         0,006      с.-т.      2
1,1,1,11-Тетрахлорундекан                       0,007      орг. зап.  4
Гексахлорбутан                                  0,01       орг. зап.  3
Гексахлорэтан                                   0,01       орг. зап.  4
1,1,1,3-Тетрахлорпропан                         0,01       орг.зап.   4
1-Хлор-2,3-дибромпропан   1,2 -Дибром-3-        0,01       орг. зап.  3
хлорпропан, немагон
1,2,3,4-Тетрахлорбутан 0,02      с.-т.      2
Пентахлорбутан                                  0,02       орг. зап.  3
Перхлорбутан                                    0,02       орг. зап.  3
Пентахлорпропан                                 0,03       орг. зап.  3
Дихлорбромметан                                 0,03       с.-т.      2
Хлордибромметан                                 0,03       с.-т.      2

Пропилбензол         1-Фенилпропан     0,2      Орг. иіс    3
n-трет-Бутилтолуол   1-(1,1-Диметил-   0,5      Орг. иіс    3
этил-4-
метилбензол,
1-метил-4-
третбутил бензол
Толуол               Метилбензол       0,5      Орг. иіс    4
Дибензилтолуол       {(3-Метил-4-      0,6      Орг. иіс    3
бензил)] фенил
фенилметан
___________________________________________________________________
1.2.2.2. көп ядролық
___________________________________________________________________
Бенз(а) пирен                          0,000-   С.у.        1
0,005
___________________________________________________________________
1.2.2.2.1. бифенилдер
___________________________________________________________________
Дифенил              Бифенил,          0,001    с.у.        2
фенилбензол
Алкилдифенил                           0,4      Орг.        2
қабықш.
___________________________________________________________________
1.2.2.2.2. буланғандар
___________________________________________________________________
Нафталин                               0,01     Орг.иіс     4
___________________________________________________________________
2.құрамында галоген бар қосылыстар
___________________________________________________________________
2.1. алифаттықтар
___________________________________________________________________
2.1.1.шектеулі байланыстағылар
___________________________________________________________________
Йодоформ             Үшиодометан       0,0002   Орг. иіс    4
Тетрахлоргептан                        0,0025   Орг.иіс     4
1,1,9-Тетрахлорнонан                   0,003    Орг. иіс    4
Бутилхлорид          1-Хлорбутан       0,004    С.у.        2
1,1,1,5-                               0,005    Орг. иіс    4
Тетрахлорпентан
Төртхлорлы көміртек  Тетрахлорметан    0,006    С.у.        2
1,1,1,11-                              0,007    Орг. иіс    4
Тетрахлорундекан
Гексахлорбутан                         0,01     Орг. иіс    3
Гексахлорэтан                          0,01     Орг. иіс    4
1,1,1,3-                               0,01     Орг. иіс    4
Тетрахлорпропан
1-Хлор-2,3-          11,2-Дибром-3-    0,01     Орг. иіс    3
дибромпропан         хлорпропан,
немагон
1,2,3,4-                               0,02     С.у.        2
Тетрахлорбутан
Пентахлорбутан                         0,02     Орг. иіс    3
Перхлорбутан                           0,02     Орг. иіс    3
Пентахлорпроран                        0,03     Орг. иіс    3
Дихлорбромметан                        0,03     С.у.        2
Хлордибромметан                        0,03     С.у.        2

Спирт метиловый            Метанол, карбинол    3,0        с.-т.      2
-------------------------------------------------------------------------
3.1.1.1.1. галогензамещенные одноатомные спирты
Этиленхлоргидрин           1-Хлор-2-гидрокси-   0,1        с.-т.      2
этан, 2-хлорэтанол,
2-хлор-этиловый спирт,
хлор-метил-карбинол,
1-хлор-этан-2-ол
Спирт 1,1,7-тригидродо-    П-3                  0,1        орг.зап.   4
декафторгептиловый
Спирт 1,1,3-тригидротет-   П-1                  0,25       орг. зап.  3
рафторпропиловый
Спирт 1,1,5-тригидроок-    П-2                  0,25       орг.зап.   4
тафторпентиловый
Спирт 1,1,9-тригидрогекса- П-4                  0,25       орг. зап.  4
декафторнониловый
Спирт 1,1,13-тригидротет-  П-6                  0,25       орг. зап.  3
раэйкозафтортридециловый
Спирт 1,1,11-тригидроэй-   П-5                  0,5        орг. зап.  3
козафторундециловый
Спирт b,b-дихлоризопро-    1,3-Дихлорпропан-    1,0        орг. зап.  3
пиловый                    2-ол, дихлоргидрин,
дихлор-метилкарбинол
Спирт 1,1-дигидропер-      2,2,3,3,4,4,5,5,6,   4,0        с.-т.      2
фторгептиловый             6,7,7,7-Тридекафтор-
гептан-1-ол
--------------------------------------------------------------------------
3.1.1.2.циклические
3.1.1.2.1. алициклические
Циклогексанол              Гексагидрофенол      0,5        с.-т.      2
--------------------------------------------------------------------------
3.1.1.2.2. ароматические
3.1.1.2.2.1. одноядерные
3.1.1.2.2.1.1. фенолы
Фенол                                           0,001      орг.зап.   4
м- и n-Крезол              м- и n -Метилфенол,  0,004      с.-т.      2
1-гидрокси-2(и 4)-
метилфенол
о- и n -Пропилфенол        1-Гидрокси-2(и 4)-   0,01       орг.зап.   4
пропил-бензол
Алкилфенол                                      0,1        орг.       3
Диметилфенол Ксиленол                           0,25       орг.зап.   4
--------------------------------------------------------------------------
3.1.1.2.2.1.1.1. галогензамещенные
Хлорфенол                                       0,001      орг.зап.   4
Дихлорфенол                                     0,002      орг.привк. 4

Метил спирті         Метанол, карбинол 3,0      С.у.        2
___________________________________________________________________
3.1.1.1.1. галогеннің орынбасушы бір атомды спирттер
___________________________________________________________________
Этиленхлоргидрин     1-Хлор-2-гидрок.  0,1      С.у.        2
сиэтан, 2-хлор.
этанол, 2-хлор.
этил спирті,
хлор-метил-
карбинол, 1-хлор
-этан-2-ол
1,1,7-               П-3               0,1      Орг. иіс    4
үшгидрододекафтор-
гептилді спирт
1,1,3-               П-1               0,25     Орг. иіс    3
үшгидротетрафтор-
пропил спирті
1,1,5-               П-2               0,25     Орг. иіс    4
үшгидрооктафтор-
пентил спирті
1,1,9-               П-4               0,25     Орг. иіс    4
үшгидрогексадека-
фторнонил спирті
1,1,13-              П-6               0,25     Орг. иіс    3
үшгидротетраэйкоза-
фтортрицедил спирті
1,1,11-              П-5               0,5      Орг.иіс     3
үшгидроэйкозафтор-
ундецил спирті
в,в-дихлоризопропил  1,3-Дихлорпропан- 1,0      Орг. иіс    3
спирті               2-ол, ди-
хлоргидрин
дихлорметил-
карбинол
1,1-                 2,2,3,3,4,4,5,    4,0      С.у.        2
дигидроперфторгептил 5,6,6,7,7,7-
спирті               Үшдекафторгептан
-1-ол
___________________________________________________________________
3.1.1.2. тұйық
___________________________________________________________________
3.1.1.2.1. алициклдік
___________________________________________________________________
Циклогексанол        Гексагидрофенол   0,5      С.у.        2
___________________________________________________________________
3.1.1.2.2. хош иістілер
___________________________________________________________________
3.1.1.2.2.1. бір ядролылар
___________________________________________________________________
3.1.1.2.2.1.1. фенолдар
___________________________________________________________________
Фенол                                  0,001    Орг. иіс    4
м және п-Крезол      М және п-Метил    0,004    С.у.        2
-фенол,1-
гидрокси-2
(және 4)- метил-
фенол
о және п-Пропилфенол 1-Гидрокси-2      0,01     Орг. иіс    4
(және 4)-про-
пилбензол
Алкилфенол                             0,1      Орг.        3
Диметилфенол         Ксиленол          0,25     Орг. иіс    4
___________________________________________________________________
3.1.1.2.2.1.1.1. галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
Хлорфенол                              0,001    Орг. иіс    4
Дихлорфенол                            0,002    Орг. дәм.   4

Пирогаллол                 1,2,3-Триоксибензол  0,1        орг.окр.   3
Гидрохинон                 1,4-Диоксибензол     0,2        орг.окр.   4
5-Метилрезорцин            5-Метил-1,3-бензол-  1,0        орг.окр.   4
диол
--------------------------------------------------------------------------
3.1.3.2.1. галогензамещенные
2,2-Бис-(4-гидрокси-3,5-   Тетрахлордиан        0,1        орг.привк. 4
цихлорфенил) пропан
-------------------------------------------------------------------------
3.1.3.3. содержащие гидрокси- и оксигруппы
3.1.3.3.1.алифатические
Спирт 2-аллилоксиэтиловый                       0,4        с.-т.      3
Диэтиленгликоль            2,2'-Оксидиэтанол    1,0        с.-т.      3
Тетраэтиленгликоль         2,2'-Оксидиэтилен-   1,0        с.-т.      3
диок-сидиэтанол
Пентаэтиленгликоль         3,6,9,12-Тетраоксо-  1,0        с.-т.      3
тетрадекан-1,14-диол,
этиленгикольтет-
раоксидиэтиловый эфир
---------------------------------------------------------------------------
3.1.3.3.2. ароматические
3-Феноксибензиловый спирт 3-Феноксифенилметанол 1,0        c.-т.      3
3-Феноксифенилкарбинол
---------------------------------------------------------------------------
3.2.альдегиды и кетоны
3.2.1. содержащие только одну оксогруппу
3.2.1.1. алифатические
3.2.1.1.1. алифатические соединения, содержащие только предельные связи
Диэтилкетон                Пентан-3-он, 3-оксо- 0,1        орг. зап.  4
пентан
Метилэтилкетон             Бутан-2-он, 2-оксо-  1,0        орг. зап   3
бутан
---------------------------------------------------------------------------
3.2.1.1.1.1. галогензамещенные
Хлораль                    Трихлорацетальдегид  0,2        с.-т.      2
Перфторгептаналь гидрат                         0,5        с.-т.      2
---------------------------------------------------------------------------
3.2.1.1.1.2.содержащие гидрокси- и оксогруппы
Спирт диацетоновый         4-Гидрокси-4-метил-  0,5        с.-т.      2
пентан-2-он
---------------------------------------------------------------------------

Пирогаллол           1,2,3-            0,1      орг.боялу   3
Үшоксибензол
Гидрохинон           1,4-Диоксибензол  0,2      орг.боялу   4
5-Метилрезорцин      5-Метил-1,3-      1,0      орг.боялу   4
бензолдиол
___________________________________________________________________
3.1.3.2.1.галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
2,2-Бис-(4-гидрокси  Тетрахлордиан     0,1      орг.дәм     4
-3,5-цихлорфенил)
пропан
___________________________________________________________________
3.1.3.3.құрамында гидрокси және окситоптары барлар
___________________________________________________________________
3.1.3.3.1.алифаттық
___________________________________________________________________
2-аллилоксиэтилді                      0,4      с.-у.       3
спирт
Диэтиленгликоль      2,2'-Оксидиэтанол 1,0      с.-у.       3
Тетраэтиленгликоль   2,2'-Оксиди.      1,0      с.-у.       3
этилендиокси-
диэтанол
Пентаэтиленгликоль   3,6,9,12-Тетра.   1,0      с.-у.       3
оксотетрадекан-
1,14-диол,
этиленгииикольтет-
раокситиэтилді
эфир
___________________________________________________________________
3.1.3.3.2.хош иістілер
___________________________________________________________________
3-Феноксибензил      3-Фенокси.        1,0      с.-у.       3
спирті               фенилметанол
3-Феноксифенил.
карбинол
___________________________________________________________________
3.2. альдегиттер және кетондар
___________________________________________________________________
3.2.1. құрамында тек бір ғана оксотоп бар
___________________________________________________________________
3.2.1.1. алифаттықтар
___________________________________________________________________
3.2.1.1.1. құрамында шектелген байланыстағы алифаттық
қосындылары барлар
___________________________________________________________________
Диэтилкетон          Пентан-3-он,     0,1       орг.иіс     4
3-оксо-пентан
Метилэтилкетон       Бутан-2-он,      1,0       орг.иіс     3
2-оксобутан
___________________________________________________________________
3.2.1.1.1.1.галогеннің орнынбасушылар
___________________________________________________________________
Хлораль              Үшхлорацеталь.    0,2      с.-у.       2
дегид
Перфторгептаналь                       0,5      с.-у.       2
гидрат
___________________________________________________________________
3.2.1.1.1.2. құрамында гидрокси және оксотоптары барлар
___________________________________________________________________
Диацетон спирті      4-Гидрокси-4-     0,5      с.-у.       2
метилпентан-2-он
___________________________________________________________________

2,3,5,6-Тетрахлор-n-       Хлоранил,            0,01       орг.окр.   3
бен-зохинон                тетрахлорхинон
2,3-Дихлор-5-дихлормети-   4,5-Дихлор-2-        0,1        орг. зап.  3
лен-2-циклопентен -1,4-    (дихлорметилен)-4-
ди-он                      циклопентен-1,3-дион,
дикетон
2,3-Дихлор-1,4-нафтохинон                       0,25       с.-т.      2
1-Хлорантрахинон                                3,0        с.-т.      2
2-Хлорантрахинон           B-Хлорантрахинон     4,0        с.-т.      2
--------------------------------------------------------------------------
3.2.2.2.содержащие гидроксогруппу
1,5-Дигидроксиантрахинон   1,5-Дигидрокси-9,10- 0,1        орг.окр.   3
антрацендион
1,8-Дигидроксиантрахинон   Дантрон              0,25       орг.окр.   3
1,2-Дигидроксиантрахинон   1,2-Дигидрокси-9,10- 3,0        с.-т.      2
антрацендион,
ализарин
1,4,5,8-Тетрагидро-        1,4,5,8-Тетрагидро-  3,0        с.-т.      2
ксиантра-хинон             кси-9,10-антрацен-
дион
1,4-Дигидроксиантрахинон   Хинизарин            4,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
3.3. карбоновые кислоты и их производные
3.3.1. карбоновые кислоты и их ионы
3.3.1.1. содержащие одну карбоксигруппу
3.3.1.1.1. алифатические
3.3.1.1.1.1. содержащие только предельные связи
Кислота стеариновая, соль  Кислота октаде-      0,25       орг.мутн.  4
кановая, соль
-------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.1.1.1. галогенозамещенные
Кислота a,a,B-трихлор-     Кислота 2,2.3-       0,01       орг.привк. 4
пропионовая                трихлорпропионовая
Кислота хлорэнантовая      Кислота 7-хлоргеп-   0,05       орг. зап.  4
тоновая
Кислота монохлоруксусная,  Кислота хлоруксусная,0,05       с.-т.      2
соль                       соль
Кислота хлорундекановая    Кислота 11-хлорун-   0,1        орг. зап   4
декановая
Кислота хлорпелларгоновая  Кислота 9-хлорнона-  0,3        орг. зап.  4
новая
Кислота перфторвалериа-    Кислота нонафтор-    0,7        с.-т.      2
новая                      пентановая, кислота
перфторпентановая
Кислота a-монохлорпропи-   Кислота 2-хлор-      0,8       орг.привк.  3
оновая                     пропионовая
Кислота гидроперфтор-      Кислота 2,2,3,3,4,   1,0        с-т.       2
энантовая                  4,5,5,6,6,7,7-доде-
кафторгептановая

2,3,5,6-Тетрахлор-   Хлоранил,         0,01     орг. боялу  3
n-бензохин-он        тетрахлорхинон
2,3-дихлор-5-        4,5-Дихлор-2)-             орг.иіс     3
дихлорметилен-2-     (дихлормети-
циклопентен-1,4      лен)-4-
-дион                циклопентен-
1,3-дион,
дикетон
2,3-Дихлор-1,4-                        0,25     с.-у.       2
нафтохинон
1-Хлорантрахинон                       3,0      с.-у.       2
2-Хлорантрахинон     в-Хлорантрахинон  4,0      с.-у.       2
___________________________________________________________________
3.2.2.2. қурамында гидротобы барлар
___________________________________________________________________
1,5-Дигидроксиан.    1,5-Дигидрокси-   0,1      орг.боялу  3
трахинон             9,10-антра-
цендион
1,8-Дигидроксиан.    Дантрон           0,25     орг.боялу  3
трахинон
1,2-Дигидроксиан.    1,2-Дигидрокси-   3,0      с.-у.       2
трахинон             9,10- антра-
цендион, ализарин
1,4,5,8-Тетрагидрок. 1,4,5,8-Тетра.    3,0      с.-у.       2
сиантра-хинон        гидрокси-9,10-
антрацендион
1,4-Дигидроксиан.    Хинизарин         4,0      с.-у.       2
трахинон
___________________________________________________________________
3.3. карбон қышқылдары және олардың туындылары
___________________________________________________________________
3.3.1. карбон қышқылдары және олардың иондары
___________________________________________________________________
3.3.1.1. құрамында бір карбокситобы барлар
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1. алифаттықтар
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.1. құрамында тек шектелген байланыстағылар
___________________________________________________________________
Стеарин қышқылы,     Октадекан         0,25     орг.лай.    4
тұз                  қышқылы, тұз
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.1.1. галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
а,а,в-үшхлорпропион  2,2,3-            0,01     орг.дәм     4
қышқылы              үшхлорпропион
қышқылы
Хлорэнант қышқылы    7-хлоргептон      0,05     орг.иіс     4
қышқылы
Монохлорсірке        Хлорсірке         0,05     с.-у        2
қышқылы, тұз         қышкылы, тұз
Хлорундекан қышқылы  11-хлорундекан    0,1      орг.иіс     4
қышқылы
Хлорпелларгон        9-хлорнонан       0,3      орг.иіс     4
қышқылы              қышқылы
Перфторвалериан      Нонафторпентан    0,7      с.-у.       2
қышқылы              қышқылы,
перфторпентан
қышқылы
а-монохлорпропион    2-хлорпропион     0,8      орг.дәмі    3
қышқылы              қышқылы
Гидрофторэнант       2,2,3,3,4,4,5,5,  1,0      с.-у.       2
қышқылы              6,6,7,7-додека-
фторгептан
қышқылы

Кислота перфторэнантовая   Кислота перфтор-     1,0        с.-т.      2
гептановая
Кислота 2,2-дихлорпропи-   Далапон              2,0        орг. зап.  3
оновая, натриевая соль
Кислота трихлоруксусная,                        5,0        орг. зап.  4
соль
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.1.1.2. содержащие ароматические заместители
3.3.1.1.1.1.3. содержащие гидрокси-, окси-, и оксогруппы
Кислота 5-(2,5-диметил-    Гемфиброзил          0,001      с. т.      1
фенокси)-2,2-диметилпен-
тановая
Кислота феноксиуксусная    Кислота гликолевая,  1,0        с.-т.      2
фениловый эфир;
кислота гидрокси-
уксусная, фениловый
эфир
Кислота 2-(a-нафтокси)-    Кислота 2-(1-нафта-  2,0        с.-т.      2
пропионовая                линилокси)
пропионовая
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.1.1.3.1. галогензамещенные
Кислота 2,4-дихлорфе-      Кислота 4-(2,4-      0,01       с.-т.      2
нокси-a-масляная           дихлорфенокси)
масляная, 2,4-ДМ
Кислота 2-метил-4-хлор-    Кислота 4-(2-метил-  0,03       орг. зап.  3
феноксимасляная            фенокси)-4-хлорбу-
тановая тропотокс
Кислота 2,4-дихлорфе-      Кислота 2-(2,4-      0,5        орг.привк. 3
нокси-a-пропионовая        дихлорфенокси)
пропионовая, 2,4-ДП
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.1.2. содержащие непредельные связи
Кислота акриловая          Кислота пропан-2-ен- 0,5        с.-т.      2
карбоновая
Кислота метакриловая       Кислота 2-
метилпропан-
2-ен-карбоновая      1,0        с.-т.      3
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.1.2.1. оксо- и галогенсодержащие
Кислота a,b-дихлор-b-      Кислота 4-оксо-
формилакриловая            2,3-дихлоризо-
кротоновая, кислота
мукохлорная          1,0        с.-т.      2
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.2. циклические
3.3.1.1.2.1. алициклические
Кислота хризантемовая,     Кислота 2-Диметил-3- 0,8        с.-т.      3
соль                       пропенил-1-циклопропан-
карбоновая, соль;
кислота 3 - изобутенил-
2,2-диметил-1-цикло-
пропанкарбоновая, соль
Кислоты нафтеновые                              1,0        орг.зап.   4
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.2.2.ароматические
Кислота бензойная,

Перфторэнант қышқылы Перфторгептан     1,0      с.-у.       2
қышқылы
2,2-дихлорпропион    Далапон           2,0      орг.иіс     3
қышқылы, натрий тұзы
Үшхлорсірке                            5,0      орг.иіс     4
қышқылы, тұз
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.1.2. құрамында хош иісті орынбасушылары барлар
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.1.3.құрамында гидрокси-, окси-, және оксотоптары барлар
___________________________________________________________________
5-(2,5-              Гемфиброзил       0,001    с.-у.       1
диметилфенокси)-
2,2-диметилпентан
қышқылы
Феноксисірке қышқылы Гликол қышқылы,   1,0      с.-у.       2
фенил эфирі
гидроксисірке
қышқылы,
фенил эфирі
2-(а-нафтокси)-      2-(1-             2,0      с.-у.       2
пропион қышқылы      нафталинилокси)
пропион қышқылы
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.1.3.1. галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
2,4-дихлорфенокси-   4-(2,4-ди-        0,01     с.-у.       2
а- майлы қышқылы     хлорфенокси)
майлы қышқылы,
2,4-ДМ
2-метил-4-           4-(2-             0,03     орг.иіс     3
хлорфнеокси майлы    метилфенокси)
қышқылы              -4-хлор-бутанды
тропотокс
қышқылы
2,4-дихлорфенокси-   2-(2,4-           0,5      орг.иіс     3
а-пропион қышқылы    дихлорфенокси)
пропион
қышқылы, 2,4-ДП
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.2 шектелмеген байланыстағылар
___________________________________________________________________
Акрил қышқылы        Пропан-2-ен-      0,5      с.-у.       3
карбон қышқылы
Метакрил қышқылы     2-метилпропан-2-  1,0      с.-у.       3
ен-карбон қышқылы
___________________________________________________________________
3.3.1.1.1.2.1. құрамында оксо және галоген барлар
___________________________________________________________________
а,в-дихлор-в-        4-оксо-2,3-       1,0      с.-у.       2
формилакрил қышқылы  дихлоризокротон
қышқылы, хлор
ұны қышқылы
___________________________________________________________________
3.3.1.1.2.тұйық
___________________________________________________________________
3.3.1.1.2.1. алициклдік
___________________________________________________________________
Хризантема           2-диметил-3-      0,8      с.-у.       3
қышқылы, тұз         пропениил-1-
циклопропан-
карбон қышқылы,
тұз;
3-изобутенил-
2,2-ди-метил-1-
циклопропанкарбон
қышқылы, тұз
Нафтен қышқылы                         1,0      орг.иіс     4
___________________________________________________________________
3.3.1.1.2.2. хош иістілер
___________________________________________________________________

соль                                            0,6        орг.привк. 4
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.2.2.1. галогензамещенные
Кислота 2-хлорбензойная    Кислота              0,1        орг.привк. 4
о-хлорбензойная
Кислота 4-хлорбензойная    Кислота              0,2        орг.привк. 4
n-хлорбензойная
Кислота 2,3,6-
трихлорбензойная                                1,0        с.-т.      2
---------------------------------------------------------------------------
3.3.1.1.2.2.2. содержащие гидрокси-, окси-, оксогруппы
Кислота 2-гидрокси-
3,6-дихлорбензойная                             0,5        орг. окр.  3
Кислота 2-метокси-         Кислота 2-метокси-
3,6-ди-хлорбензойная       3,6-дихлор-бензойная,
дианат              15,0        с.-т.      2
--------------------------------------------------------------------------
3.3.1.2. многоосновные кислоты
3.3.1.2.1. алифатические
Кислота малеиновая         Кислота
цис-бутендионовая    1,0       орг.зап.    4
Кислота адипиновая,соль    Кислота гександиовая,
соль; кислота 1,4-
бутандикарбоновая,
соль                 1,0       с.-т.       3
Кислота себациновая        Кислота 1,8-
октандикарбоновая    1,5       с.-т.       3
------------------------------------------------------------------------
3.3.1.2.2. ароматические
3.3.1.2.2.1. галогензамещенные
3.3.2. сложные эфиры
3.3.2.1. сложные эфиры одноосновных кислот
3.3.2.1.1. алифатических
3.3.2.1.1.1. предельных
3.3.2.1.1.1.1. незамещенных
3.3.2.1.1.1.1.1. спиртов, содержащих только предельные связи
Метилацетат                Кислота уксусная,    0,1        с.-т.      3
метиловый эфир;
метиловый эфир
уксусной кислоты
Этилацетат                 Кислота уксусная,
этиловый эфир;
этиловый эфир
уксусной кислоты     0,2        с.-т.      2
--------------------------------------------------------------------------
содержащих двойные связи
Цис-8-Додецинилацетат      Кислота уксусная,    0,00001    орг.зап.   4
Z-додец-8-ениловый
эфир; Z-додец-8-
ениловый эфир
уксусной кислоты;
денацил
Винилацетат                Кислота уксусная,    0,2        с.-т.      2
виниловый эфир;
виниловый эфир
уксусной кислоты
--------------------------------------------------------------------------

Бензой қышқылы, тұз                    0,6      орг.дәм     4
___________________________________________________________________
3.3.1.1.2.2.1. галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
2-хлорбензой қышқылы 0-хлорбензой      0,1      орг.дәм     4
қышқылы
4-хлорбензой қышқылы n-хлорбензой      0,2      орг.дәм.    4
қышқылы
2,3,6-үшхлорбензой                     1,0      с.-у.       2
қышқылы
___________________________________________________________________
3.3.1.1.2.2.2. құрамында гидроси-, окси-, оксотоптары барлар
___________________________________________________________________
2-гидрокси-3,6-                        0,5      орг.боялу
дихлорбензол қышқылы
2-метокси-3,6-       2-метокси-3,6-    15,0     с.-у.       2
дихлорбензол         дихлорбензол
қышқылы              қышқылы,дианат
___________________________________________________________________
3.3.1.2. көпнегізді қышқылдар
___________________________________________________________________
3.3.1.2.1. алифаттықтар
___________________________________________________________________
Малеин қышқылы       цис-Бутендион     1,0      орг.иіс     4
қышқылы
Адипин қышқылы, тұз  Гександ қышқылы,  1,0      с.-у.       3
тұз: 1,4-
бутандикарбон.
қышқылы, тұз
Себацин қышқылы      1,8-октандикарбон 1,5      с.-у.       3
қышқылы
___________________________________________________________________
3.3.1.2.2.хош иістілер
___________________________________________________________________
3.3.1.2.2.1. галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
3.3.2. күрделі эфирлер
___________________________________________________________________
3.3.2.1. Бір негізді қышқылдың күрделі эфирлері
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1 алифаттықтардың
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1. шектелгендердің
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1.1. орынбасылмайтындар
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1.1.1. тек шектелген байланыстағы спирттердің
___________________________________________________________________
Метилацетат          Сірке қышқылы,    0,1      с.-у.       3
метил эфирі;
сірке қышқылынның
метил эфирі
Этилацетат           Сірке қышқылы,    0,2      с.-у.       2
этил эфирі; сірке
қышқылының
этил эфирі
___________________________________________________________________
қосбайланыстағылардың
___________________________________________________________________
Цис-8-               Сірке қышқылы,    0,00001  орг.иіс     4
Додецинилацетат      z-додец-8-енил
эфирі: сірке
қышқылының
z-додец-8-енил
эфирі: денацил
Винилацетат          Сірке қышқылы,   0,2       с.-у.       2
винил эфирі;
сірке қышқылының
винил эфирі
___________________________________________________________________

3.3.2.1.1.1.1.3. многоатомных спиртов
3.3.2.1.1.1.1.4. содержащих гидрокси-, окси-, оксогруппы
Этилидендиацетат           Кислота уксусная,    0,6        с.-т.      2
1- ацетокси-
этиловый эфир,
ацетоксиэтиловый
эфир уксусной
кислоты
--------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.1.1.2.галогензамещенных
2,4,5-Трихлор-             Кислота 2,2-         2,5        с.-т.      3
феноксиэтил a,a-           дихлорпропионовая
дихлорпропионат            2-(2,4,5-три-
хлорфенокси)
этиловый эфир;
2-(2,4,5-три-
хлор-фенокси)
этиловый эфир
2,2-дихлор-
пропионовой
кислоты; пентанат
2,4,5-Трихлорфеноксиэтил-  Кислота уксусная,    5,0        с.-т.      3
трихлорацетат              трихлор-2-(2,4,5-
трихлорфенокси)
этиловый эфир;
трихлор-2-(2,4,5-
трихлорфенокси)
этиловый эфир
уксусной кислоты;
гексанат
--------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.1.1.3. содержащие гидрокси-, окси и оксогруппы
Этиловый эфир молочной     Кислота 2-гидрокси-  0,4        с.-т.      3
кислоты                    пропановая, этиловый
эфир
Кислота ацетоуксусная,     Метилацетоацетат,    0,5        с.-т.      2
метиловый эфир             метиловый эфир
ацетоуксусной кислоты
Изопропиловый эфир         Кислота 1            1,0        с.-т.      3
молочной кислоты           гидроксипропановая,1-
метилэтиловый эфир
Ацетопропилацетат          Кислота уксусная,4-  2,8        с.-т.      2
оксопентиловый эфир;
4-оксопентиловый эфир
уксусной кислоты
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.1.1.3.1. галогензамещенных
g-Хлоркротиловый эфир      4-Хлорбут-2-         0,02       орг.зап.   4
дихлорфеноксиуксусной      ениловый эфир 2,4-
кислоты                    дихлорфеноксуксусной
кислоты; кротилин
a-Метилбензиловый          Кислота 2-хлор-3-    0,15       с.-т.      2
эфир 2-хлорацетоуксусной   оксо-масляная, 1-
кислоты                    фенилэтиловый эфир
Октиловый эфир 2,4-ди-     Кислота 2,4-         0,2        орг.зап.   3
хлорфеноксиуксусной        дихлорфеноксиуксусная,
кислоты                    октиловый эфир
Бутиловый эфир 2,4-ди-     Кислота 2,4-дихлор-  0,5        орг.зап.   3
клорфеноксиуксусной        феноксиуксусная,
кислоты                    бутиловый эфир;
бутиловый эфир 2,4-Д;
2,4-ДБ
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.1.2. содержащих двойные и тройные связи

3.3.2.1.1.1.1.3. көп атомдық спирттердің
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1.1.4. құрамында гидрокси-, окси-, оксотоптары барлардың
___________________________________________________________________
Этилидендиацетат     Сірке қышқылы,    0,6      С.-у.       2
1-ацеток-си-этил
эфирі, сірке
қышқылының
ацетоксиэтил
эфирі
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1.2. галогеннің орынбасушыларының
___________________________________________________________________
2,4,5-               2,2-дихлорпропион 2,5      с.-у.       3
Үшхлорфеноксиэтил-   қышқылы
а,а-дихлорпропионат  2-(2,4,5-үш
хлорфенокси) этил
эфирі(2-(2,4,5-
үш-хлор фенокси)
этил эфирі, 2,2-
ди-хлорпропион
қышқылы;
пен-танат
2,4,5-               Сірке қышқылы,    5,0      с.-у.       3
Үшхлорфеноксиэтил    үшхлор-2-(2,4,5-
үшхлорацетат         үшхлорфенокси)
этил эфирі;
үшхлор-2-(2,4,5-
үшхлорфенокси)
сірке қышқылының
этил эфирі;
гексанат
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1.3. Құрамында гидрокси-, окси- және оксотоптары барлар
___________________________________________________________________
Сүт қышқылының       2-гидроксипропан  0,4      с.-у.       3
этилді эфирі         қышқылы, этил
эфирі
Ацетосірке қышқылы,  Метилацетоацетат, 0,5      с.-у.       2
метил эфирі          ацетосірке
қышқылының
метил эфирі
Сүтқышқылының        1-гидроксипропан  1,0      с.-у.       3
изопропил эфирі      қышқылы, 1-метил
эфирі
Ацетопропилацетат    Сірке қышқылы,    2,8      с.-у.       2
4-оксопентил
эфирі; сірке
қышқылынның
4-оксопентил
эфирі-
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.1.3.1. галогеннің орынбасушылары
___________________________________________________________________
у-Дихлорфеноксисірке 4-Хлорбут-2-енил  0,02     орг.иіс     4
қышқылының           эфирі 2,4-
хлоркротил эфирі     дихлорфенокссірке
қышқылы; кротилин
а-Метилбензол эфирі  2-хлор-3-         0,15     с.-у.       2
2-хлорацетосірке     оксомайлы
қышқылы              қышқылы, 1-
фенилэтил эфирі
2,4-дихлорфенокси.   2,4-дихлорфенок.  0,2      орг.иіс     3
сірке қышқылының     сисірке қышқылы,
октил эфирі          октил эфирі
2,4-дихлорфенокси.   2,4-дилорфенок.   0-5      орг.иіс     3
сірке қышқылының     сисірке қышқылы,
бутил эфирі          бутил эфирі;
2,4-Д бутил
эфирі; 2,4-ДБ
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.2 қос байланысты және үш байланыстағылар
___________________________________________________________________

3.3.2.1.1.2.1. одноатомных спиртов
Этилакрилат                Кислота акриловая,   0,005      орг.зап.   4
этиловый эфир;
этиловый эфир
акриловой кислоты
Этиловый эфир 3,3-         Кислота 3,3-диметил- 0,008      орг.зап.   3
диметил-4,6,6-трихлор-     4, 6,6-трихлор-5-
5-ге-ксеновой кислоты      гексеновая,
этиловый эфир
Бутилакрилат               Кислота акриловая,   0,01       орг.привк. 4
бутиловый эфир;
бутиловый эфир
акриловой кислоты
Метилметакрилат            Кислота 2-метил-     0,01       с.-т.      2
2-пропеновая,
метиловый эфир;
метиловый эфир
метакриловой
кислоты
Бутиловый эфир             Кислота              0,2        орг.зап.   4
метакриловой кислоты       метакриловая
бутиловый эфир
Метилакрилат               Кислота акриловая,   0,02       орг.зап.   4
метиловый эфир;
метиловый эфир
акриловой кислоты
Этиловый эфир b,b-         Этиловый эфир
диметилакриловой кислоты   3-метил-бут-2-
еновой кислоты       0,4        орг. зап.  3
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.1.2.2. многоатомных спиртов
Монометакриловый эфир      Кислота
этилингликоля              метакриловая,
2-гидроксиэтиловый
эфир                 0,03       с.-т.      4
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.2. циклических
3.3.2.1.2.1. алициклических
Метиловый эфир 2,2-        Кислота 2,2-
диметил-З-пропенил-1-      диметил-3-(2-метил-
цикло-пропанкарбоновой     проп-1-енил)-
кислоты                    циклопропан-1-
карбоновая,
метиловый эфир;
метиловый эфир
хризантемовой
кислоты;
метилхризантемат     0,61       орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.2.1.1. содержащих оксогруппы
3.3.2.1.2.2. ароматических
Метилбензоат               Кислота бензойная,
метиловый эфир;
метиловый эфир
бензойной кислоты,
необоновое масло     0,05       орг.привк. 4
Кислота п-толуиловая,      Кислота 4-
метиловый эфир             метилбензойная,
метиловый эфир,
метиловый эфир
п-толуиловой
кислоты              0,05       орг.привк  4
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.1.2.2.1. с ароматическим заместителем в спирте
3.3.2.2. сложные эфиры двухосновных кислот
3.3.2.2.1. алифатических
3.3.2.2.1.1. предельных
3.3.2.2.1.1.1. алифатических предельных спиртов

3.3.2.1.1.2.1. біратомдық спирттер
___________________________________________________________________
Этилакрилат          Акрил қышқылы,    0,005    орг.иіс     4
этил эфирі; акрил
қышқылынның
этилді эфирі
3,3-диметил-4,6,6-   3,3-диметил-      0,008    орг.иіс     3
үшхлорлы-5 гексен    4,6,6- үшхлорлы
қышқылының           -5гексен қышқылы.
-этил эфирі          ның этил эфирі
Бутилакрилат         Акрил қышқылы,    0,01     орг.дәм     4
бутил эфирі;
акрил қышқылының
бутил эфирі
Метилметакрилат      2-метил-2-пропен  0,01     с.-у.       2
қышқылы, метил
эфирі; метакрил
қышқылның
метилэфирі
Метакрил қышқылынның Метакрил қышқылы, 0-2      орг.иіс     4
бутил эфирі          бутил эфирі
Метилакрилат         Акрил қышқылы,    0,02     орг.иіс     4
метил эфирі,
акрил қышқылынның
метил эфирі
в,в-диметилакрил     3-метил-бут-2-    0,4      орг.иіс     3
қышқылынның этил     еной қышқылынның
эфирі                этил эфирі
___________________________________________________________________
3.3.2.1.1.2.2. көпатомдық спирттердің
___________________________________________________________________
Этилингликолдың      Метакрил қышқылы, 0,03     с.-у.       4
монометакрил эфирі   2-гидроксиэтил
эфирі
___________________________________________________________________
3.3.2.1.2. тұйықтардың
___________________________________________________________________
3.3.2.1.2.1. алициклдік
___________________________________________________________________
2,2-диметил-3-       2,2-диметил-3-(2  0,61     орг.иіс     4
пропенил-1-цикло     -метил-проп-1-
пропанкарбон         енил)- циклопро.
қышқылынның метил    пан-1-карбон
эфирі                қышқылы, метил
эфирі; хризантем
қышқылының метил
эфирі; метил-
хризантемат
___________________________________________________________________
3.3.2.1.2.1.1. құрамында оксотоптар барлардың
___________________________________________________________________
3.3.2.1.2.2. хош иістілердің
___________________________________________________________________
Метилбензоат         Бензол қышқылы,   0,05     орг.дәм     4
метил эфирі;
бензол қышқылының
метил эфирі
необонмайы
n-толиул қышқылы,    4-метилбензол     0,05     орг.дәм     4
метил эфирі          қышқылы-метил
эфирі, n-толуил
қышқылынның
метил эфирі
___________________________________________________________________
3.3.2.1.2.2.1. спирттегі хош иісті орынбасушысы
___________________________________________________________________
3.3.2.2. екінегізгі қышқылдың күрделі эфирлері
___________________________________________________________________
3.3.2.2.1. алифаттықтардың
___________________________________________________________________
3.3.2.2.1.1. шектелгендердің
___________________________________________________________________
3.3.2.2.1.1. шектелген алифаттық спирттердің
___________________________________________________________________

3.3.2.2.1.1.2. непредельных спиртов
3.3.2.2.1.2. содержащих двойные или тройные связи
Диэтиловый эфир            Кислота малешювая,   1,0        с.-т.      2
малеиновой кислоты         диэтиловый эфир
------------------------------------------------------------------------
3.3.2.2.2. ароматических
Диметилфталат              Кислота фталевая,    0,3        с.-т.      3
диметиловый эфир;
диметиловый эфир
фталевой кислоты
Диметиловый эфир           Кислота тетра-
тетра-хлортерефталевой     хлортерефталевая,
кислоты                    диметиловый эфир;
дактал W-75;
хлорталдиметил       1,0        с.-т.      3
Диметилтерефталат          Кислота
терефталевая,
диметиловый эфир;
диметиловый эфир
терефталевой
кислоты              1,5        орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
3.3.3. ангидриды и галогенангидриды
Дихлорангидрид             Кислота терефталевая,
терефталевой кислоты       дихлорагидрид;
терефталоилхлорид;
1,4-бензол-
дикарбонилдихлорид   0,02       орг.зап.   4
Дихлорангидрид 2,3,5,6-    Кислота 2,3,5,6-
тетрахлортерефталевой      тетра-хлортерефталевая,
кислоты                    Дихлорангидрид;
2,3,5, 6-тетра-
хлортерефталоил
дихлорид; 2,3,5,6-
тетрахлор-1,4-
бензолдикар-б-
онилдихлорид         0,02       орг.зап.   4
Дихлорангидрид             Кислота изофталевая,
изофталевой кислоты        дихлорангидрид;
изофталоилхлорид;
1,3-бензолдикар-
бонилдихлорид        0,08       орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
4. Азотсодержащие соединения
4.1. амины и их соли
4.1.1. первичные
4.1.1.1. содержащие одну аминогруппу
4.1.1.1.1. алифатические
4.1.1.1.1.1. содержащие только предельные связи
Амины С16-С20                                   0,03       орг.зап.   4
Амины С10-С15                                   0,04       орг.зап.   4
Моноизобутиламин           2-Метил-1-пропанамин 0,04       орг.привк. 3
Амины С7-С9                                      0,1       орг.зап.   3
Монолпропиламин            Пропиламин            0,5       орг.зап.   3
Моноэтиламин               Этиламин              0,5       орг.зап.   3
трет-Бутиламин                                   1,0       с.-т.      3
Монометиламин              Метиламин             1,0       с.-т.      3

3.3.2.2.1.1.2. шектелмеген спирттердің
___________________________________________________________________
3.3.2.2.1.2. құрамында екі немесе үш байланстары барлардың
___________________________________________________________________
Малеин қышқылынның   Малеш қышқылы,    1,0      с.-у.       2
диэтил эфирі         диэтил эфирі
___________________________________________________________________
3.3.2.2.2.хош иісті
___________________________________________________________________
Диметилфталат        Фтал қышқылы,     0,3      с.-у.       3
диметил эфирі;
фтал қышқылының
диметил эфирі
Тетрахлортерефтал    Тетрахлортерефтал 1,5      орг..иіс    4
қышқылынның          қышқылы, диметил
диметил эфирі        эфирі; дактал
W-75; хлортал.
диметил
___________________________________________________________________
3.3.3. ангидриттер және галогенангидриттер
___________________________________________________________________
Терефтал қышқылы.    Терефтал қышқылы, 0,02     орг.иіс     4
ның дихлоран.        дихлор-агидрид;
гидриді              терефталоил.
хлорид; 1,4-
бензолдикарбо.
нилди-хлорид
Тетрахлортерефтал    2,3,5,6-          0,02     орг.иіс     4
қышқылынның дихло.   тетрахлортереф.
рангидриді-2,3,5,6.  тал қышқылы,
дихлорангидрид;
2,3,5,6-тетра.
хлортерефталоин
дихлориді;
2,3,5,6-тетрахлор
-1,4-бензол
дикарбонилди-
хлорид
Изофтал қышқылынның  Изофтал қышқылы,  0,08     орг.иіс     4
дихлорангидриді      дихлорангидрид;
изофталоил-
хлорид;1,3-
бензолдикарбон-
нилдихлорид
___________________________________________________________________
4. құрамында азоты бар қосындылар
___________________________________________________________________
4.1. аминдер және оның тұздары
___________________________________________________________________
4.1.1. алғашқылар
___________________________________________________________________
4.1.1.1. құрамында бір аминтоптары барлар
___________________________________________________________________
4.1.1.1.1. алифаттықтар
___________________________________________________________________
4.1.1.1.1.1. тек шектелген байланыстағылар
___________________________________________________________________
С16-С20 аминдері                       0,03     орг.иіс     4
С10-С15 аминдері                       0,04     орг.иіс     4
Моноизобутиламин     2-Метил-1-        0,04     орг.дәм     3
пропанамин 0,04
С7-С9 аминдер                          0,1      орг.иіс     3
Монолпропиламин      Пропиламин        0,5      орг.иіс     3
Моноэтиламин         Этиламин          0,5      орг.иіс     3
Трет-Бутиламин                         1,0      с.-у.       3
Монометиламин        Метиламин         1,0      с.-у.       3

Изопропиламин                                    2,0       с.-т.      3
Монобутиламин              Бутиламин             4,0       орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.1.1.1. содержащие окси-, оксо-, карбоксигруппы
Изопропаноламин            1-Амино-2-
гидроксипропан        0,3        с.-т.     2
Моноэтаноламин             2-Аминоэтанол         0,5        с.-т.     2
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.1.2.содержащие непредельные связи
Моноаллиламин              Аллиламин             0,005      с.-т.     2
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.1.2.1. содержащие окси-, оксо-, гидрокси- и карбоксигрупы
Виниловый эфир             2-(Этенилокси)
моноэтаноламина            этан-амин, 1-
винилокси-2-
аминоэтан             0,006     орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.1.2.2. амиды кислот
Акриламид                  Пропенамид,
Кислота акриловая,
амид                 0,01       с.-т.      2
Метакриламид               Кислота
метакриловая, амид    0,1       с.-т.      2
Метилолметакриламид        Кислота 4-
гидрокси-2-
метилбутен-2-овая,
амид                  0,1       с.-т.      2
N,N-Диметиламинометилак
риламид                    КФ-6                  2,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.2. циклические
4.1.1.1.2.1. алициклические
4.1.1.1.2.2. ароматические
4.1.1.1.2.2.1. одноядерные
Алкиланилин                                     0,003      с.-т.      2
2,4,6-Триметиланилин       2,4,6-Триметиланилин,
мезидин              0,01       с.-т.      2
Анилин                     Фениламин,
аминобензол          0,1        с.-т.      2
n-Бутиланилин              n-Аминобутилбензол   0,4        орг.зап.   3
м-Толуидин                 3-Метиланилин        0,6        с.-т.      2
n-Толуидин                 4-Метиланилин,
n-аминометил-бензол  0,6        орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.2.2.1.1. галогензамещенные

Изопропиламин                          2,0      с.-у.       3
Монобутиламиин       Бутиламин         4,0      орг.иіс     3
___________________________________________________________________
4.1.1.1.1.1.1. құрамында окси-, оксо- карбокситоптары барлар
___________________________________________________________________
Изопропаноламин      1-Амино-2-        0,3      с.-у.       2
гидрокси пропан
Моноэтаноламин       2-Аминоэтанол     0,5      с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.1.1.1.1.2. құрамында шектелмеген байланыстағылар барлар
___________________________________________________________________
Моноаллиламин        Аллиламин         0,005    с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.1.1.1.1.2.1. құрамында окси-, оксо-, гидрокси- және
карбокситоптары бар
___________________________________________________________________
Моноэтаноламинанның  2-(Этенилокси)    0,006    орг.иіс     3
винил эфирі          этан- амин,
1-винилокси-2-
аминоэтан
___________________________________________________________________
4.1.1.1.1.2.2. амид қышқылы
___________________________________________________________________
Акриламид            Пропенамид, акрил 0,01     с.-у.       2
қышқылы, амид
Метакриламид         Метакрил қышқылы, 0,1      с.-у.       2
амид
Метилолметакрил-амид 4-гидрокси-2-     0,1      с.-у.       2
метилбутен-2-
қышқылы, амид
N,N-Диметиламиноме.  КФ-6              2,0      с.-у.       2
тилак риламид
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2. тұйық
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.1. алициклдік
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2. хош иістілер
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2.1. бір ядролылар
___________________________________________________________________
Алкиналинн                             0,003    с.-у.      2
2,4,6-Үшметиланилин  2,4,6-Үшметил-    0,01     с.-у.      2
анилин, мезидин
Анилин               Фениламин,        0,1      с.-у.      2
аминобензол
n-Бутиланилин        n-Аминобутил.     0,4      орг.иіс    3
бензол
М-Тлоуидин           3-Метиланилин     0,6      с.-у.      2
n-Толуидин           4-Метиланилин,    0,6      орг.иіс    3
n-Аминометил.
бензол
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2.1.1. галогеннің орнын басушы
___________________________________________________________________

Дихлоранилин               Дихлорбензоламин     0,05       орг.       3
Бромтолуин                 Бромтолуидин
(смесь о,м,n-
изомеров)            0,05       орг.зап.   4
м-Трифторметиланилин       3-(Трифторметил)
бензоламин,
3-аминобензо-
трифторид            0,02       с.-т.      2
м-Хлоранилин               3-Хлорбензоламин     0,2        с.-т.      2
n-Хлоранилин               4-Хлорбензоламин     0,2        с.-т.      2
2,4,6-Трихлоранилин        2,4,6-Трихлорбен-
золамин              0,8        орг.привк  3
2,4,5-Трихлоранилин        2,4,5-Трихлор-
бензоламин           1,0        орг.пленка 4
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.2.2.1.2. содержащие гидрокси-, окси-, оксо-, карбоксигруппы
о-Аминофенол               1-Амино-2-гидрокси-
бензол, о-гидрокси-
анилин               0,01       орг.окр.   4
n-Анизидин                 4-Метоксианилин      0,02       с.-т.      2
о-Анизидин                 2-Метоксианилин      0,02       с.-т.      2
n-Фенетидин                4-Этоксианилин,
аминофенетол         0,02       с.-т.      2
n-Аминофенол                                    0,05       орг.окр.   4
Фенилгидроксиламин         N-Фенилгидроксиламин  0,1       с.-т.      3
м-Аминофенол               1-Амино-3-гидро-
оксибензол,
гидроксианилин        0,1       орг.окр.   4
Кислота 4-аминобензойная                         0,1       с.-т.      3
Кислота 5-аминосалициловая Кислота 5-амино-
2-гидроксибензойная   0,5       орг.окр.   4
Кислота 3-аминобензойная                        10,0       орг.окр.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.2.2.1.2.1. галогензамещенные
4-Амино-3-хлорфенол                              0,1       орг.окр.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.2.2.1.3. амиды кислот
Бензамид                                         0,2       с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.1.2.2.2. ароматические конденсированные
1-Аминоантрахинон                               10,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.2. содержащие две или более аминогрупп
4.1.1.2.1. алифатические
4.1.1.2.1.1. содержащие только предельные связи

Дихлоранилин         Дихлорбензоламин  0,05     орг.        3
Бромтолиун           Бромтолуидин      0,05     орг.иіс     4
(о,м, n-изомерлер
қоспасы)
М-Үшфторметил-       3-(Үшфторметил)   0,02     с.-у.       2
анилин               бензоламин,
3-амино
бензоүшфторид
М-Хлоранилин         3-Хлорбензоламин  0,2      с.-у.       2
n-Хлоранилин         4-Хлорбензоламин  0,2      с.-у.       2
2,4,6-Үшхлоранилин   2,4,6-Үшхлор.     0,8      орг.дәм     3
бензол-амин
2,4,5-Үшхлоранилин   2,4,5-Үшхлор.     1,0      орг.пленка  4
бензол-амин
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2.1.2. құрамында гидрокси-, окси-, карбокситоптары бар
___________________________________________________________________
0-Аминофенол         1-Амино-2гидроси- 0,01     с.-у.       2
бензол, 0-
гидроксианилин
n-Анизидин           4-Метоксианилин   0,02     с.-у.       2
0-Анизидин           2-Метоксианилин   0,02     с.-у.       2
n-Фенетидин          4-Этоксианилин,   0,02     с.-у.       2
аминофенетол
n-Аминофенол                           0,05     орг.боялу   4
Фенилгидроксиламин   N-Фенилгидр.      0,1      с.-у.       3
оксиламин
М-Аминофенол         1-Амино-3-        0,1      орг.боялу   4
гидрооксибензол,
гидроксианилин
4-аминобензол                          0,1      с.-у.       3
қышқылы
5-аминосалицил       5-амино-2-        0,5      орг.боялу   4
қышқылы              гидрокси- бензол
қышқылы
3-аминобензол                          10,0     орг.боялу   4
қышқылы
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2.1.2.1. галогеннің орнын басушы
___________________________________________________________________
4-Амино-3-хлор-                        0,1      орг.боялу   4
фенол
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2.1.3.  қышқыл амидтері
___________________________________________________________________
Бензамил                               0,2      с.-у.       3
___________________________________________________________________
4.1.1.1.2.2.2. буланған хош иістілер
___________________________________________________________________
1-Аминоантрахинон                      10,0     с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.1.1.2. құрамында екі немесе одан да көп аминотоптары барлар
___________________________________________________________________
4.1.1.2.1. алифаттықтар
___________________________________________________________________
4.1.1.2.1.1. тек шектелген байланыстағылар
___________________________________________________________________

Гексаметилендиамин         1,6-Диаминогексан    0,01       с.-т.      2
Гидразин                                        0,01       с.-т.      2
1,12-Додекаметилен-        1,12-Додекандиамин,
диамин                     1,12-диаминододекан  0,05       с.-т.      3
Этилендиамин               1,2-Диаминоэтан       0,2       орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.2.1.1.1. содержащие гидрокси-, окси-, оксо- и карбоксигруппы
Тетраоксипропил-
этилендиамин               Лапромол 294         2,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.2.1.1.2. амиды кислот
4.1.1.2.1.2. содержащие непредельные связи
Диаллиламин                                     0,01       с.-т.      2
Алкилпропилендиамин                             0,16       орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.2.2. ароматические
4.1.1.2.2.1. одноядерные
о-Фенилендиамин            1,2-Диаминобензол,
фенилен-1,2-диамин   0,01       орг.окр.   3
Фенилгидразин                                   0,01       с.-т.      3
4,4'-Диаминодифениловый    4,4'-Оксибис-
эфир                       бензоламин           0,03       с.-т.      2
м,n-фенилендиамин          Диаминобензол,
фенилендиамин         0,1       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.1.2.2.2. конденсированные многоядерные
1,4-Диаминоантрахинон      1,4-Диамино-
9,10-антрацендион    0,02       орг.окр.   3
1,5-Диаминоантрахинон      1,5-Диамино-
9,10-антра-цендион    0,2       орг.окр.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.2. вторичные
4.1.2.1. содержащие только алифатические заместители
Диизобутиламин             Бис (2-метилпропил)
-амин, 2-метил-N-
(2-метилпропил)-1-
пропанамин           0,07      орг.привк.  4
Диметиламин                                      0,1      с.-т.       2
Изопропилоктадециламин     N-Изопропилокта-
дециламин             0,1      орг.пленка  4
Диэтилентриамин            N-(2-аминоэтил)-

Гексаметилен-диамин  1,6-Диаминогексан 0,01     с.-у.       2
Гидразин                               0,01     с.-у.       2
1,12-Додекаметилен   1,/12-            0,05     с.-у.       3
диамин               Додекандиамин,
1,12-
диаминододекан
Этилендиамин         1,2-Диаминоэтан   0,2      орг.иіс     4
___________________________________________________________________
4.1.1.2.1.1.1. құрамында гидрокси-, окси-, оксо- және
карбокситоптары бар
___________________________________________________________________
Тетраоксипропил-     Лапромол 294      2,0      с.-у.       2
этилендиамин
___________________________________________________________________
4.1.1.2.1.1.2 қышқыл амидтері
___________________________________________________________________
4.1.1.2.1.2. шектелмеген байланыстағылар
___________________________________________________________________
Диаллиламин                            0,01     с.-у.       2
Алкилпропилендиамин                    0,16     орг.иіс     4
___________________________________________________________________
4.1.1.2.2. хош иістілер
___________________________________________________________________
4.1.1.2.2.1. бірядролылар
___________________________________________________________________
0-Фенилендиамин      1,2-              0,01     орг.боялу  3
Диаминобензол,
фенилен-1,2-
диамин
Фенилгидразин                          0,16     с.-у.       3
4,4-Диаминодифенил   4,4-Оксибис.      0,03     с.-у.       2
эфирі                бензол-амин
м,n-фенилендиамин    Диаминобензол,    0,1      с.-у.       2
фенилендиамин
___________________________________________________________________
4.1.1.2.2.2. буланған көпядролылар
___________________________________________________________________
1,4-Диаминоантрах-   1,4-Диамино-9,10  0,02     орг.боялу   3
инон                 -антрацендион
1,5-Диаминоантрах-   1,5-Диамино-9,10  0,2      орг.боялу   4
инон                 -антрацендион
___________________________________________________________________
4.1.2. екінші рет қайтара өндірілгендер
___________________________________________________________________
4.1.2.1.құрамында тек алифаттық орынбасушылары бар
___________________________________________________________________
Диизобутиламин       Бис(2-            0,07     орг.дәм     4
метилпропил)-
амин,2-метил-
N-(2-метилпропил)
-1-пропанмин
Диметиламин                            0,1      с.-у.       2
Изопропилоктадеци-   N-Изопропилок.    0,1      орг.үлдірі  4
ламин                тадециламин
Диэтиленүшамин       N-(2-аминоэтил)-  0,2      орг.иіс     4

1,2-этандиамин,
2,2'-диамино-
диэтиламин            0,2      орг.зап.    4
Дипропиламин               N-пропил-1-
пропанамин            0,5      орг.привк.  3
Диизопропиламин            N-изопропил-
1-изопропанамин       0,5      с.-т.       3
Этилбутиламин              N-Этил-1-бутанамин    0,5      орг. привк. 3
Дибутиламин                N-Бутил-1-бутанамин   1,0      орг. зап.   3
Диэтиламин                                       2,0      с.-т.       3
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.1.1. содержащие гидрокси-, окси-, оксо-, карбоксигруппы
Диэтаноламин                                     0,8      орг.привк.  4
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.1.2. оксимы
Ацетоксим                                        8,0      с.-т.       2
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.1.3. гидроксамовые кислоты
4.1.2.2. содержащие циклические заместители
4.1.2.2.1. содержащие алициклические заместители
N-Этилциклогексиламин                           0,1        с-т.       4
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.1.1. производные мочевины с одним алициклическим заместителем
4.1.2.2.2. содержащие одноядерные ароматические заместители
4-Аминодифениламин         N-Фенил-1,4-
бензолдиамин,
N-фенил-n-
фенилендиамин        0,005      с.-т.      2
Дифениламин                N-Фенилбензоламин    0,05       орг.зап.   3
N-Метиланилин                                   0,3        орг.зап.   2
N-Этил-о-толуидин          N-Этил-2-метиланилин 0,3        орг.зап.   3
N-Эгилметатолуидин         3-Метил-N-этиланилин 0,6        с.-т.      2
N-Этиланилин               N-Этилбензоламин     1,5        орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.2.1. содержащие гидрокси-, окси-, оксо-, карбоксигруппы
4-Амино-2-(2-гидрокси-
этил)-N-этиланилин
сульфит                                         0,2        орг.зап.   3
n-Ацетаминофенол           Кислота уксусная,
(4-гидроксифенил)-
амид; парацетамол;
4-ацетамидофенол     1,0        орг.привк. 3
N-Ацетил-2-аминофенол                           2,5        орг.окр.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.2.2.оксимы
Цианбензальдегида оксим,

1,2- этандиамин,
2,2-диаминоди.
этиламин
Дипропиламин         N-пропил-1-       0,5      орг.дәм     3
пропанамин
Диизопропиламин      N-изопрпил-1-     0,5      с.-у.       3
изопропанамин
Этилбутиламин        N-Этил-1-         0,5      орг.дәм     3
бутанамин
Дибутиламин          N-Бутил-1-        1,0      орг.иіс     3
бутанамин
Диэтиламин                             2,0      с.-у.       3
___________________________________________________________________
4.1.2.1.1.құрамында гидрокси-, окси-, оксо- карбокситоптары бар
___________________________________________________________________
Дииэтаноламин                          0,8      орг.дәм     4
___________________________________________________________________
4.1.2.1.2. оксимдер
___________________________________________________________________
4.1.2.1.3. гидроксам қышқылдары
___________________________________________________________________
4.1.2.2.құрамында циклдік орынбасушылары бар
___________________________________________________________________
4.1.2.2.1. құрамында алициклдік орынбасушылары бар
___________________________________________________________________
N-Этилциклогексил                      0,1      с.-у.       4
-амин
___________________________________________________________________
4.1.2.2.1.1. бір алициклдік орынбасушысы болатын несепнәр туындысы
___________________________________________________________________
4.1.2.2.2.құрамында бір ядролы хош иісті орынбасушылары бар
___________________________________________________________________
4-Аминодифенил-      N-Фенил-1,4-      0,005    с.-у.       2
амин                 бензолдиамин,
N-фенил ендиамин
Диифениламин         N-Фенилбензоламин 0,05     орг.иіс     3
N-Метиланилин                          0,3      орг.дәм     2
N-Этил-о-толуидин    N-Этил-2-         0,3      орг.дәм     3
метиланилин
N-Этилметатолуидин   3-Метил-          0,6      с.-у.       2
N-этиланилин
N-Этиланилин         N-Этилбензоламин  1,5      орг.иіс     3
___________________________________________________________________
4.1.2.2.2.1. құрамында гидрокси-, окси-, оксо-, карбокситоптары бар
___________________________________________________________________
4-Амно-2-(2-                           0,2      орг.иіс     3
гидроксиэтил)-
N-этиланилин
сульфат
N-Ацетамнофенол      Сіркесу қышқылы,  1,0      орг.дәм     3
(4-гидроксифе.
нил)-амиді,
парацетомол;
4-ацетамидофенол
N-Ацетил-2-амино-                      2,5      орг.боялу   4
фенол
___________________________________________________________________
4.1.2.2.2.2. оксимдар
___________________________________________________________________

натриевая соль                                 0,03        орг. зап.  4
n-Хинондиоксим             2,5-Циклогександиен-
1,4-диондиоксим      0,1        с.-т.      3
Циклогексаноноксим                              1,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.2.3. амиды кислот
3-Xлор-2,4-диметил-        Кислота 2-метил-
валеранилид                пентановая, 4-метил-
3-хлоранилид, солан  0,1        орг.зап.   4
Анилид салициловой
кислоты                                         2,5        орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.2.4. производные мочевины с одним ароматическим заместителем
м-Трифторметилфенил-       1-(3-Трифторметилфенил)
мочевина                   мочевина             0,03       орг.привк. 4
4-Хлор-2-бутинил-N-        Кислота 4-хлорфенил-
(3-хлорфенил )карбамат     карбаминовая,
4-хлорбут-2-иниловый
эфир; карбин         0,03       орг.зап.   4
3-Метилфенил-N-метил-      Кислота метил-
карбамат                   карбаминовая, метил-
фениловый эфир;
дикрезил              0,1       орг.зап.   3
Изопропилфенилкарбамат     Кислота фенил-
карбаминовая,
изопропиловый эфир    0,2       орг.зап.   4
Изопропилхлорфенил-        Кислота 3-хлорфенил-
карбамат                   карбаминовая,
изопропиловый эфир    1,0       орг.зап.   4
Оксифенилметилмочевина     1-Гидрокси-3-метил-
1- фенилмочевина,
метурин               1,0       с.-т.      3
3-Метоксикарбамидофенил-   Кислота 3-толил-
N-фенилкарбамат            карбаминовая,
3-(N-метокси-
карбониламино)
фениловый эфир;
фенмедифам            2,0       с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.3. содержащие полиядерные ароматические заместители
1-Хлор-4-бензоиламиноан-
трахинон                                        2,5        с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
4.1.2.2.3.1. производные мочевины с конденсированным ароматическим заместителем
1-Нафтил-N-метилкарбамат   Кислота метил-
карбаминовая,нафт-1-
иловый эфир; севин    0,1       орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
4.1.3. третичные
4.1.3.1. содержащие только алифатические заместители
Триаллиламин                                    0,01       с.-т.      2
1-Бутилбигуанидина
гидрохлорид                Глибутид             0,01       с.-т.      2
Триизооктиламин            N, N-Диизооктилизо-

Цианбензальдегида                      0,03     орг.иіс     4
оксимі,натрий тұзы
n-Хинондиоксим       2,5-Циклогексан.  0,1      с.-у.       3
диен- 1,4-
диондиоксим
Циклогексаноноксим                     1,0      с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.1.2.2.2.3. қышқыл амидтері
___________________________________________________________________
3-Хлор-2,4-диметил   2-Метилпентан.    0,1      орг.иіс     4
валеранилид          қышқылы, 4-метил
-3- хлораналид,
солан
Анилидсалицил                          2,5      орг.иіс     3
қышқылы
___________________________________________________________________
4.1.2.2.2.4. хош иіс беретін бір орынбасушы бар несепнәр туындысы
___________________________________________________________________
м-Үшфторметил-фенил  1-(3-Үшфторметил  0,03     орг.дәм     4
несепнәрі            -фенил) несепнәрі
4-Хлор-2-бутинил-N   4-хлорфенил-      0,03     орг.иіс     4
(3-хлорфенил)        карбамат қышқылы,
карбамат             4-хлорбут-2-инил
эфирі; карбин
3-Метилфенил-N-      Метилкарбамин     0,1      орг.иіс     3
метил карбамат       қышқылы,
метилфенил эфирі;
дикрезил
Изопропилфенил.      Хлорфенилкарбамат 0,2      орг.иіс     4
карбамат             қышқылы,
изопропил эфирі
Изопропилхлорфе.     3-Хлорфенилкар.   1,0      орг.иіс     4
нилкарбамат          бамат қышқылы,
изопропил эфирі
Оксифенилметил       1-Гидрокси-3-     1,0      с.-у.       3
несепнәрі            метил-1-фенил-
несепнәрі,
метурин
3-Метокси-           3-Толилкарбамин   2,0      с.-у.       3
карбамидофенил-       қышқылы, 3-(N-
N-фенилкарбамат      метоксикарбони.
ламино) фенил
эфирі; фенмедифам
___________________________________________________________________
4.1.2.2.3. құрамында көп ядролы хош иісті орынбасушылары барлар
___________________________________________________________________
1-Хлор-4-бензоила.                     2,5      с.-у.       3
миноан- трахинон
___________________________________________________________________
4.1.2.2.3.1. буланған хош иіс беретін орынбасушысы бар
несепнәр туындысы
___________________________________________________________________
1-Нафтил-N-метил.    Метилкарбамин     0,1      орг.иіс     4
карбомат             қышқылы,нафт-1-
ил эфирі; севин
___________________________________________________________________
4.1.3.үшінші рет қайтара өндірілгендер
___________________________________________________________________
4.1.3.1. құрамында тек алифаттық орынбасушылары барлар
___________________________________________________________________
Триаллиламин                           0,01     с.-у.       2
1-Бутилбигуанидина   Глибутид          0,01     с,-у.       2
гидрохлорид

октанамин            0,025      с.-т.      2
Триметиламин                                    0,05       орг.зап.   4
Триалкиламин С7-С9                               0,1       с.-т.      3
Алкилдиметиламин                                 0,2       с.-т.      3
N, N'-Диэтилгуанид         1,2-Диэтилгуанилид
солянокислый               моногидрохлорид       0,8       с.-т.      3
Трибутиламин                                     0,9       орг.зап.   3
Триэтиламин                                      2,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1.1. нитрилы
Малононитрил               Пропандинитрил,
дицианометан         0,02        с.-т.     2
Ацетонциангидрин           Кислота 2-гидрокси-
2- метилпропановая,
нитрил; 2-гидрокси-
метил-пропанонитрил,
нитрил гидрокси-
изомасляной кислоты  0,035      с.-т.      2
Алкиламинопропионитрил
С17-С20                                          0,05      орг.пена   4
Динитрил адипиновой
кислоты                                           0,1      с.-т.      2
Аллил цианистый            Кислота бут-3-еновая,
нитрил                 0,1      с.-т.      2
Изокротононитрил           2-Метил-2-
пропеннитрил           0,1      с.-т.      2
Кротонитрил                Кислота бут-2-еновая,
нитрил                 0,1      с.-т.      2
Сукцинонитрил              Бутандинитрил          0,2      с.-т.      2
Ацетонитрил                Кислота уксусная,
нитрил                 0,7      орг.зап.   3
Цианамид кальция           Кислота карбаминовая,
нитрил, соединение
с кальцием             1,0      с.-т.      3
Нитрил акриловой
кислоты                                           2,0      с.-т.      2
Дициандиамид               Цианогуанидин         10,0      орг.привк  4
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1.2. содержащие гидрокси-, окси-, оксо-, карбокси группы
Триизопропаноламин         Трипропиламин          0,5      с.-т.      2
Триэтаноламин                                     1,0      орг.привк. 4
Этиловый эфир              Этил-N-бензоил-N-      1,0      с.-т.      2
N-бензоил-N-               (3,4-дихлорфенил)
(3,4-дихлорфенил)-2-       аланинат, суффикс
аминопропионовой
кислоты
Метилдиэтаноламин          Бис(2-гидроксиэтил)
метиламин, 2,2-
(N-метиламино)
диэтанол              1,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1.3. амиды
Диметилацетамид                                  0,4       с.-т.      2
Диэтиламид                 N,N-Диэтил-2-

Триизооктиламин      N,N-Диизооктили.  0,025    с.-у.       2
зооктанамин
Үшметиламин                            0,05     орг.иіс     4
Үшалкиламин С7-С9                      0,1      с.-у.       3
Алкилдиметиламин                       0,2      с.-у.       3
N,N- Диэтилгуанид    1,2-Диэтилгуани.  0,8      с.-у.       3
тұз қышқылы          лид моно-
гидрохлорид
Үшбутиламин                            0,9      орг.иіс     3
Үшэтиламин                             2,0      с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.1.3.1.1. нитрилдер
___________________________________________________________________
Малононитрил                           0,02     с.-у.       2
Пропандинирил,
дициманомеан
Ацетонциангидрин     2-гидрокси-2-     0,035    с.-у.       2
метил-пропан
қышқылы, нитрил;
2-гидроксиметил-
пропанонитрил,
гидроксиизомайлы
қышқылының
нитрилі
Алкиламинопропиони-                    0,05     орг.көбік   4
трил С17-С20
Динитрил адипин                        0,1      с.-у.       2
қышқылдары
Цианист аллилі       Бут-3-ен          0,1      с.-у.       2
қышқылы, нитрилі
Изокротононитрил     2-Метил-2-        0,1      с.-у.       2
пропеннитрил
Кротонитрил          Бут-3-ен қышқылы, 0,1      с.-у.       2
нитрил
Сукцинонитрил        Бутандинитрил     0,2      с.-у.       2
Ацетонитрил          Сіркесу қышқылы,  0,7      орг.иіс     3
нитрил
Кальций цианамиді    Карбамин қышқылы, 1,0      с.-у.       3
нитрил, кальцимен
қосылысы
Акрил қышқылы                          2-0      с.-у.       2
нитрилі
Дициандиамид         Цианогуанидин     10,0     орг.дәм     4
___________________________________________________________________
4.1.3.1.2. құрамында гидрокси-,окси-,оксо-, карбокси топтары бар
___________________________________________________________________
Үшизопропанол-амин   Үшпропиламин      0,5      с.-у.       2
Үшэтаноламин                           1,0      орг.дәм     4
Аминопропион         Этил-N-бензоил-   1,0      с.-у.       2
қышқылынның N-       N-(3,4
бензоил-N-(3,4-      дихлорфенил)
дихлорфенил)-2-      аланинат,
этил эфирі           суффикс
Метилдиэтанол-амин   Бис(2-            1,0      с.-у.       2
гидроксиэтил)
метиламин,2,2-
(N-метиламино)
диэтанол
___________________________________________________________________
4.1.3.1.3. амидтер
___________________________________________________________________
Диметилацетамид                        0,4      с.-у.       2
Пропион қышқылынның  N,N-Диэтил-2-     1,0      с.-у.       2

2-(о-нафтокси)             (1-нафталенилокси)
пропионовой кислоты        -пропанамид           1,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.1.4. производные мочевины с несколькими алифатическими заместителями
N,N'-Диметилмочевина       1,3-Диметилмочевина   1,0       с.-т.      2
N,N-Диэтилкарбамил-
хлорид                                           6,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.2. содержащие циклические заместители
4.1.3.2.1. производные мочевины с алициклическими заместителями
3-(Гексагидро-4,7-         Гербан                2,0       с.-т.      2
метаниндан-5-ил)-1,1-
диметилмочевина
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.2.2. содержащие ароматические заместители
N,N-Диэтил-n-              ЦПВ, 1,4-амино-      0,1        с.-т.      2
фенилендиа-                диэтиланилин-сульфат
минсульфат
N,N-Диэтиланилин           N,N-Диэтилбензоламин 0,15       орг.окр.   3
Алкилбензилдиметил-
аммоний хлорид
С 10-С 16                                       0,3        орг.пена   3
Алкилбензилдиметил-
аммоний хлорид
С 17-С20                                        0,5        орг.пена   3
М-(С7-С9)Алкил-N-
фенил-n-фенилен-
диамин                     Продукт С-789        0,9        орг.окр.   3
Этилбензиланилин           N-Фенил-N-этил-
бензолметанамин      4,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.2.2.1. нитрилы, изонитрилы
Бензил цианистый           Изоцианометилбензол  0,03       орг.зап.   4
Динитрил изофталевой       1,3-Бензол
кислоты                    дикарбонитрил,
изофталонитрил,
1,3-дицианобензол    5,0        с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
4.1.3.2.2.2. амиды
4.1.3.2.2.3. производные мочевины с одним или несколькими
ароматическими заместителями
Дифенилмочевина            N, N'-Дифенил-
мочевина, карбанилид 0,2        орг.зап.   4
N-Трифторметилфенил-N',    1,1-Диметал-3-
N'-диметилмочевина         (3-трифторметил-
фенил) мочевина,
которан              0,3        орг.пленка 4
Диэтилфенилмочевина        Централит            0,5        орг.привк. 4
N'-(3,4-Дихлорфенил)-N,N-  1,1-Диметил-3-

2-(a-нафтокси) ди-   (1-нафталени-
этиламиді            локси)-пропанамид
___________________________________________________________________
4.1.3.1.4. бірнеше алифаттық орынбасушысы бар несепнәр туындысы
___________________________________________________________________
N, N 1-                1,3- Диметилне.   1,0       с.у.       2
Диметилнесепнәрі     сепнәрі
N, N- Диэтилкар.                       6,0      с.у.        2
бамил-хлорид
___________________________________________________________________
4.1.3.2. циклдық орынбасушылары бар
___________________________________________________________________
4.1.3.2.1. алициклді орынбасушылары бар несепнәр туындысы
___________________________________________________________________
3-(Гексагидро-4,7-   Гербан            2,0      с.-у.       2
мета-ниндан-5-ил)-
1,1-димети-ло
несепнәр
___________________________________________________________________
4.1.3.2.2. құрамында хош иісті орынбасушылары бар
___________________________________________________________________
N,N-Диэтил-n-        ЦПВ,1,4-амино.    0,1      с.-у.       2
фенилен-диамин-      диэтилани-лин-
сульфат              сульфат
N,N-Диэтиланилин     N,N-Диэтилбен.    0,15     орг.боялу   3
золамин
С10-С16                                0,3      орг.көбік   3
Алкилбензилди-
метиламмоний
хлориді
С17-С20                                0,5      орг.көбік   3
Алкилбензилди-
метиламмоний
хлориді
М-(С7-С9)Алкил-      С-789 өнімі       0,9      орг.боялу   3
N-фенил-N-
фенилендиамин
Этилбезиланилин      N-Фенил-N-этил-   4,0      с.-у.       2
бензолмета-намин
___________________________________________________________________
4.1.3.2.2.1. нитрилдер, изонитрилдер
___________________________________________________________________
Цианді бензил        Изоцианометил.    0,03     орг.иіс     4
бензол
Изофтал қышқылынның  1,3-Бензолдикар.  5,0      с.-у.       3
динитрилі            бони-трил,
изофталонитрил,
1,3 дицианобензол
___________________________________________________________________
4.1.3.2.2.2. амидтер
___________________________________________________________________
4.1.3.2.2.3. бір немесе бірнеше хош иісті орынбасушылары
бар несепнәр туындысы
___________________________________________________________________
Дифенилнесепнәрі     N,N 1 -Дифенилне.   0,2     орг.иіс     4
сепнәрі,
карбанилид
N-Үшфторметилфенил-  1,1-Диметил-3-    0,3      орг.үлдір   4
N 1 ,N 1 -диметил       (3-үшфторме-
несепнәрі            тилфенил)
несепнәрі,
которон
Диэтилфенилнесепнәрі Централит         0,5      орг.дәм     4
N 1 -(3,4-            1,1-Диметил-3-    1,0      орг.иіс     4

диметилмочевина            (3,4-дихлорфенил)
мочевина, диурон     1,0        орг. зап.  4
------------------------------------------------------------------------
4.1.4. соли четвертичных аммониевых оснований
Метилтриалкиламмония
нитрат                                          0,01       с.-т.      2
Алкил триметиламмоний
хлорид                                           0,2       с.-т.      2
Хлорхолинхлорид            N,N, N -Триметил-N-
(2-хлорэтил)
аммоний хлорид        0,2       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.2. кислород- и азотсодержащие
4.2.1. нитро- и нитрозасоединения
4.2.1.1. алифатические
Нитрометан                                      0,005      орг.зап.   4
Тринитрометан             Нитроформ             0,01       орг.окр.   3
Тетранитрометан                                 0,5        орг.зап.   4
Нитропропан                                     1,0        с.-т.      3
Нитроэтан                                       1,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.2.1.1.1. содержащие гидрокси-, окси; оксо-, карбоксигруппы
Динитродиэтилен-           Дигидроксиэтиловый
гликоль                    эфир диниграт,
диэтиленгликоль
данитрат             1,0        с.-т.      3
Динитротриэтиленгликоль                         1,0        с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
4.2.2. циклические
4.2.2.1. алициклические
Хлорнитрозоциклогексан     1-Нитрозо-1-
хлорциклогексан      0,005      орг.зап.   4
Нитроциклогексан                                0,1        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.2.1.2.2. ароматические
4.2.1.2.2.1. одноядерные
Нитробензол                                       0,2      с.-т.      3
Тринитробензол                                    0,4      с.-т.      2
Динитробензол                                     0,5      орг.зап.   4
2,4-Динитротолуол                                 0,5      с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
4.2.1.2.2.1.1. галогензамещенные
м-Трифторметил-            1-Нитро-З-трифтор-
нитробензол                метилбензол           0,01      орг.зап.  3
Нитрохлорбензол            Нитрохлорбензол
(смесь 2,3,4

Дихлорфенил)-N,N-    (3,4-дихлор-
диметилнесепнәрі     фенил) несепнәрі,
диурон
___________________________________________________________________
4.1.4. төрттен бір амоний негізінің тұздары
___________________________________________________________________
Метилүшалкиламмоний                    0,01     с.-у.       2
нитраты
Алкил үшметиламмоний                   0,2      с.-у.       2
хлориді
Хлорхолинхлорид      N,N,N-Үшметил-N-  0,2      с.-у.       2
(2-хлор-этил)
аммон хлориді
___________________________________________________________________
4.2. құрамында оттегі және азоты барлар
___________________________________________________________________
4.2.1. нитро- және нитроза қосындылары
___________________________________________________________________
4.2.1.1.алифаттықтар
___________________________________________________________________
Нитрометан                             0,005    орг.иіс     4
Үшнитрометан         Нитроформ         0,01     орг.боялу
Тетраниторметан                        0,5      орг.иіс     4
Нитропропан                            1,0      с.-у.       3
Нитроэтан                              1,0      с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.2.1.1.1. құрамында гидрокси-,окси-,оксо-, карбокситоптары барлар
___________________________________________________________________
Динитродиэтилен.     Диниграт, диэти.  1,0      с.-у.       3
гликоль              ленгликоль
дигидроксиэтил
эфирі
Динитротриэтилен.                      1,0      с.-у.       3
гликоль
___________________________________________________________________
4.2.2. тұйық
___________________________________________________________________
4.2.2.1. алициклділер
___________________________________________________________________
Хлорнитрозоцикло.    1-Нитрозо-1-      0,005    орг.иіс     4
гексан               хлорциклогек-сан
Нитроциклогексан                       0,1      с.-у.       2
___________________________________________________________________
4.2.1.2.2. хош иістілер
___________________________________________________________________
4.2.1.2.2.1. бір ядролылар
___________________________________________________________________
Нитробензол                            0,2      с.-у.       3
Үшнитробензол                          0,4      с.-у.       2
Динитробензол                          0,5      орг.иіс     4
2,4-Динитротолуол                      0,5      с.-у        2
___________________________________________________________________
4.2.1.2.2.1.1. галоген орынбасушылары
___________________________________________________________________
м-Үшфторметилнитро-  1-Нитро-3-үш.     0,01     орг.иіс     3
бензол               фторметил-бензол

силтиокарбамат             Ронит, циклоат        0,2       с.-т.      3
Этиленбисдитиокарбамат     Кислота N,N'-этилен
цинка                      бисдитиокарбаминовая,
цинковая соль; цинеб  0,3       орг.мутн.  3
Диметилдитиокарбамат       Кислота диметил-
аммония                    дитиокарбаминовая,
аммониевая соль       0,5       с.-т.       3
Тетраметилтиурамдисульфид  Тетраметилтиурам-
дисульфид, тиурам Д   1,0       с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
5.1.4.3. ксантогенаты
Бутилксантогенат           Кислота тиолтио-
угольная, бутиловый
эфир                 0,001      орг.зап.   4
Изоамилксантогенат         Кислота тиолтио-
угольная, изоамиловый
эфир; изопентилксанто-
генат                0,005      орг.зап.   4
Изопропилксантогенат,      Кислота тиолти-
соль                       угольная, изопропи-
ловый эфир, соль     0,05       орг.зап.   4
Этилксантогенат, соль      Кислота тиолтио-
угольная, этиловый
эфир, соль           0,1        орг. зап.  4
------------------------------------------------------------------------
5.1.5 содержащие группу С-N=S
5.1.6. сульфониевые соли
(4-Гидрокси-2-метил-
фенил) диметилсульфоний
хлорид                                          0,007      орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
5.2. соединения, содержащие серу, непосредственно связанную с кислородом
5.2.1. сульфоксиды
5.2.2. сульфоны
N-н-Бутил-N-(n-метилбен-   1-Бутил-1-
золсульфонил)мочевина      (n-толилсульфонил)
мочевина, бутамид    0,001      с.-т.      1
N-Пропил- N'-(n-хлорбен-   3-Пропил-1-
золсульфонил) мочевина     [(n -хлорфенил)
сульфонил] мочевина,
хлорпропамид         0,001      с.-т.      1
4,4'-Дихлордифенил-        1,1'-Сульфонил-бис
сульфон                    (4-хлорбензол),ди-4-
хлорфенилсульфон,
бис(n -хлорфеиил)
сульфон              0,4        с.-т.      2
4,4'-Диаминодифенил-       4,4'-Сульфонил-
сульфон                    дианилин             1,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
5.2.3. сульфиновые кислоты и их производные
Кислота n -толуол-         Кислота 4-
сульфиновая, солъ          метилбензол-
сульфиновая,соль     1,0        с.-т.      2
------------------------------------------------------------------------

S-Этил-N-этил-N-     Ронит, циклоат    0,2      с.-у.       3
циклогек-
силтиокарбамат
Мырыш этиленбис.     N,N-этиленбис.    0,3      Орг.лай     3
дитио-карбаматы      дитио-карбамин
қышқылы, мырыш
тұзы; цинеб
Аммоний              Диметилдитиокар.  0,5      с.-у.       3
диметилдитио-        бамин қышқылы,
карбаматы            аммоний тұзы
Тетраметилтиурам.    Тетраметилтиу.    1,0      с.-у.       2
дисульфид            рамдисульфид,
тиурам Д
___________________________________________________________________
5.1.4.3. ксантогенаттар
___________________________________________________________________
Бутилксантогенат     Тиолтиокөмір      0,001    Орг.иіс     4
қышқылы, бутил
эфирі
Изоамилксантогенат   Тиолтикөмір       0,005    Орг..иіс    4
қышқылы, изоамил
эфирі; изопентил-
ксантогенат
Изопропилксанто.     Тиолтикөмір       0,05     Орг.иіс     4
генат, тұз           қышқылы,
изопропил эфирі,
тұз
Этилксантогенат, тұз Тиолтиокөмір      0,1      Орг.иіс     4
қышқылы, этил
эфирі, тұз
___________________________________________________________________
5.1.5. құрамында C-N=S тобы барлар
___________________________________________________________________
5.1.6. сульфон тұздары
___________________________________________________________________
(4-Гидрокси-2-                         0,007    Орг.иіс     4
метилфенил)-
диметилсульфоний
хлорид
___________________________________________________________________
5.2. құрамында оттегімен тікелей байланысты болатын
күкірті бар қосындылар
___________________________________________________________________
5.2.1. сульфокситтер
___________________________________________________________________
5.2.2. сульфондар
___________________________________________________________________
N-н-Бутил-N-(n-      1-Бутил-1-(n-     0,001    с.-у.       1
метилбен-            толилсульфонил)
золсульфонил)        несепнәр,
несепнәр             бутамид
N-Пропил-N-(n-       3-Пропил-1-       0,001    с.-у.       1
метилбен-            [(n-хлорфенил)-
золсульфонил)        сульфонил]
несепнәр             несепнәр, хлор-
пропамид
4,4-Дихлордифенил.   1,1-Сульфонил-бис 0,4      с.-у.       2
сульфон              (4-хлор-бензол),
ди-4-хлорфенол,
бис (n-хлор-
фенил) сульфон
4,4-Диаминодифенил.  4,4-Сульфонилдиа. 1,0      с.-у.       2
сульфон              нилин
___________________________________________________________________
5.2.3. сульфин қышқылы және оның қосындылары
___________________________________________________________________
n-Толуолсульфин      4-Метилбензол.    1,0      с.-у.       2
қышқылы, тұз         сульфин қышқылы,
тұз
___________________________________________________________________

5.2.4. сульфокислоты и их производные
5.2.4.1. алифатические сульфокислоты и их соли
------------------------------------------------------------------------
Метилтриалкиламмоний
метилсульфат                                    0,01       с.-т.      3
Олефинсульфонат
С15-С18                                         0,2        с.-т.      2
Олефинсульфонат
С12-С14                                         0,4        орг.пена   4
Кислота N-
метилсульфаминовая                              0,4        с.-т.      2
Алкилсульфонаты                                 0,5        орг.окр.   4
------------------------------------------------------------------------
5.2.4.2. ароматические
5.2.4.2.1. одноядерные
5.2.4.2.1.1. Сульфокислоты и соли сульфокислот,
не содержащие иных заместителей, кроме алкила
------------------------------------------------------------------------
Алкилбензолсульфонаты      Хлорный сульфонол    0,5        орг.пена   4
------------------------------------------------------------------------
5.4.2.1.1.1. содержащие заместители в радикале
1,4-Бис (4-метил-2-        Краситель хромовый   0,01       орг.окр.   4
сульфо-фениламино)-5,8-    зеленый антрахиноновый
дигидрок-сиантрахинон,     2Ж
динатриевая соль
Кислота 4-нитроанилин-     4-Нитроанилин-
2-сульфоновая, соль        2-сульфокислоты соль  0,08      орг.окр.   4
Кислота аминобензол-3-     Кислота метантиловая,
сульфоновая                кислота анилин-м-
сульфоновая            0,7      орг.окр.   4
Кислота 3-нитроанилин-4-   Кислота 4-амино-
сульфоновая                2-нитробензол-
сульфоновая, кислота
3-нитро-сульфаниловая  0,9      орг.окр.   4
п-Хлорбензолсульфонат      4-Хлорбензол-          2,0      с.-т.      2
натрия                     сульфокислота,
натриевая соль;
лудигол
------------------------------------------------------------------------
5.2.4.2.1.2. эфиры ароматических сульфокислот
5.2.4.2.1.3. галогенангидриды ароматических сульфокислот
Бензолсульфохлорид         Бензолсульфонил-      0,5       орг.зап.  4
хлорид
------------------------------------------------------------------------
5.2.4.2.1.4. амиды
н-Бутиламид бензолсуль-    Кислота бензол-
фокислоты                  сульфоновая, н-бу-
тиламид; N-бутил-
бензолсульф-амид     0,03       с.-т.      2
Бензолсульфамид            Кислота бензол-
сульфоновая, амид    6,0        с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------

5.2.4. сульфон қышқылы және оның қосындылары
___________________________________________________________________
5.2.4.1. алифаттық сульфо қышқылы және оның тұздары
___________________________________________________________________
Метилүшалкиламмоний                    0,01     с.- у.      3
метилсульфат
Олефинсульфонат                        0,2      с.-у.       2
С15-С18
Олефинсульфонат                        0,4      Орг.көбік   4
С12-С14
N-метилсульфамин                       0,4      с.-у.       2
қышқылы
Алькилсульфанаттар                     0,5      Орг.боялу   4
___________________________________________________________________
5.2.4.2. хош иістілер
___________________________________________________________________
5.2.4.2.1. бір ядролық
___________________________________________________________________
5.2.4.2.1.1. сульфо қышқылдары және алкилдан басқа
орынбасушылары жоқ сульфо қышқылының тұздары
___________________________________________________________________
Алкилбензолсульфо.   Хлорлы сульфонол  0,5      Орг.көбік   4
наттары
___________________________________________________________________
5.4.2.1.1.1. радикалдың құрамындағы орынбасушылар
___________________________________________________________________
1,4-Бис (4-метил-2-  2 Ж антрахинонды  0,01     Орг.боялу   4
сульфо-фениламино)   хромды жасыл
-5,8-дигидро-ксиан   бояғыш
трахинон, динатрий
тұзы
4-Нитроанилин-2-     2-сульфо қышқылы  0,08     Орг.боялу   4
сульфон қышқылы,     4-нитро-анилин,
тұз                  тұз
Аминобензол-3-       метантил қышқылы, 0,7      Орг.боялу   4
сульфон қышқылы      анилин-м сульфон
қышқылы
3-Нитроанилин-4-     4-амино-2-        0,9      Орг.боялу   4
сульфон қышқылы      нитробензол-
сульфон қышқылы,
3-нитро-сульфанил
қышқылы
n -Хлорбензолсуль.   4-Хлорбензол.     2,0      с.-у.       2
фонат натрий         сульфо қышқылы,
натрий тұзы;
лудигол
___________________________________________________________________
5.2.4.2.1.2. сульфоқышқылының хош иісті эфирлері
___________________________________________________________________
5.2.4.2.1.3. хош иісті сульфоқышқылының галогенангидриттері
___________________________________________________________________
Бензолсульфохлорид   Бензолсульфо.     0,5      Орг. иіс    4
хлорид
___________________________________________________________________
5.2.4.2.1.4. амидтер
___________________________________________________________________
Бензолсульфоқышқы.   Бензолсульфо      0,03     с.-у.       2
лының бутиламиді-н   қышқылы,
н-бутиламиді;
N-бутилбензол-
сульфамид
Бензолсульфамид      Бензолсульфон     6,0      с.-у.       3
қышқылы, амид
___________________________________________________________________

5.2.4.2.2. конденсированные полиядерные
Кислота бис(п-бутиланилин) Краситель кислотный
антрахинон-3,3-дисуль-     антрахино-новый
фоновая, динатриевая соль  зеленый Н2С          0,04       орг.окр.   4
Кислота 1,8-диамино-
нафталин-4-сульфоновая     С-кислота            1,0        орг.зап.   3
2-Нафтол-6-сульфокислота   6-Гидрокси-2-
нафталин-сульфо-
кислота, о-нафтол-
сульфокислота,
шеффер соль          4,0        с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
5.3. эфиры и соли серной и сернистой кислот
4-Хлорфенил-4-хлорбен-     Эфирсульфонат        0,2        орг.привк. 4
золсульфонат
2-Аминоэтиловый эфир       Кислота 2-
серной кислоты             аминоэтилсерная      0,2        с.-т.
п-Метиламинофенол сульфат  Метол                0,3        орг.окр.   3
Алкилсульфаты                                   0,5        орг.пена   4
Алкилбензолсульфонат
триэтаноламина                                  1,0        орг.пена   3
------------------------------------------------------------------------
6. Фосфорсодержащие соединения
6.1. содержащие связь С-Р
6.1.1. фосфины и соли фосфония
------------------------------------------------------------------------
Трис (диэтиламино)-
2-хлор-этилфосфин          Дефос юния           2,0        орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
6.1.2. оксиды третичных фосфинов
Триизопентилфосфин         Кислота трис
оксид                      (3-метилбутил)
фосфорная            0,3        с.-т.      2
Оксид диоктилизо-          (3-Метилбутил)
пентилфосфина              диоктилфосфин оксид  1,0        с.-т.      3
------------------------------------------------------------------------
6.1.3. фосфонаты
Кислота 2-хлорэтил-        Диэфир 2-хлор-       0,2        с.-т.      2
фосфоновая, бис            этилфосфоновой кислоты
(2-хлорэтиловый) эфир
Кислота винилфосфоновая,   О,О-Бис(2-хлорэтил)  0,2        с.-т.      2
6ис(о,о-хлорэтиловый) эфир винилфосфонат,
винифос
О,О-Дифенил-1-гидрокси-
2,2,2-трихлорэтилфосфонат                       0,3        орг.пена   3
О-(2-Хлор-4-метилфенил)    (4-Метил-2-          0,4        орг.зап.   4
хлорфенил)
N'-изопропиламидо-         N-втор-бутиламидо-
хлорметилтиофосфонат       хлорметилтиофосфонат,
изофос-3
Оксигексилидендифосфонат                        0,5        с.-т.      3
Оксигептилидендифосфонат                        0,5        с.-т.      3
Оксинонилидендифосфонат                         0,5        с.-т.      3
Оксиоктилидендифосфонат                         0,5        с.-т.      3

5.2.4.2.2. булану барысындағы жартылай ядролылар
___________________________________________________________________
Бис(n-бутилани.      Антархинонды      0,04     Орг.боялу   4
линантрахин-он-3,3-  жасыл Н2С
дисульфон қышқылы,   қышқылды бояғыш
динатрий тұзы
1,8-Диаминонафталин  С-қышқылы         1,0      Орг.иіс     3
-4-сульфон қышқылы
2-Нафтол-6-сульфо    6-Гидрокси-2-     4,0      с.-у.       3
қышқылы              нафталинсульфо
қышқылы, в-
нафтолсульфо-
қышқылы, шеффер
тұзы
___________________________________________________________________
5.3. күкірт және күкіртті қышқылының эфирлері мен тұздары
___________________________________________________________________
4-Длорфенил-4-хлор   Эфирсульфонат     0,2      Орг.дәм     4
бензол-сульфонат
Күкірт қышқылының    2-аминоэтилкүкірт 0,2      с.-у.
2-аминоэтил эфирі    қышқылы
n-Метиламинофенол    Метол             0,3      Орг.боялу   3
сульфат
Алкилсульфаттар                        0,5      Орг.көбік   4
Үшэтаноламин                           1,0      Орг.көбік   3
алкилбензол-
сульфонаты
___________________________________________________________________
6. құрамында фосфоры бар қосындылар
___________________________________________________________________
6.1 құрамында С-Р байланысы барлар
___________________________________________________________________
6.1.1 фосфиндар және фосфан тұздары
___________________________________________________________________
Үш (диэтиламино)-2   Дефос             2,0      Орг.иіс     2
хлор-этилфосфин
___________________________________________________________________
6.1.2. үшінші қайтара өндірілген фосфиндер оксидтері
___________________________________________________________________
Үшизопнтилфосфин     Трис              0,3      с.-у.      2
оксид                (3-метилбутил)
фосфор қышқылы
Диодилизопентилю     (3-Метилбутил)    1,0      с.-у.      3
фосфин оксиді        диоктилфосфин
оксиді
___________________________________________________________________
6.1.3. фосфанаттар
___________________________________________________________________
2-Хлорэтилфосфон     2-хлорэтилфосфон  0,2      с.-у.       2
қышқылы, бис(2-хлор  қышқылының
этил) эфирі          диэфирі
Винилфосфон қышқылы, О,О-Бис(2-        0,2      с.-у.       2
бис(в,в-хлорэтил)    хлорэтил)
эфирі                винил-фосфанат,
винифос
О,О-Дифенил-1-                         0,3      Орг.көбік   3
гидрокси-2,2,2-үш-
хлорэтилфосфонат
О-(2-Хлор-4-         4-Метил-2-       0,4      Орг.иіс     4
метилфенил)          хлорфенил
N-изопропиламидо.    N-втор-бутиламидо.
хлормет-илтиофос.    хлормет-илтиофос.
фонат                фанат, изофос-3
Оксигексилиденди.                      0,5      с.-у.       3
фосфанат
Оксигептилиденди.                      0,5      с.-у.       3
фосфнанат
Оксинонилидендифос.                    0,5      с.-у.       3
фонат
Оксиоктилидендифос.                    0,5      с.-у.       3
фанат

Кислота оксиэтилиденди-    Кислота гидрокси-    0,6        орг.привк. 4
фосфоновая                 этан-1,1-дифос-
фоновая
Кислота 2-хлорэтил-        Моноэфир 2-хлорэтил- 1,5        с.-т.      3
фосфоновая, 2-хлор-        фосфоновой кислоты
этиловый эфир
Кислота 2-хлорэтил-        Этрел, этефон,       4,0        с.-т.      2
фосфоновая                 флорел
Кислота 2-гидрокси-1,3-     ДПФ-1Н              4,0        орг.привк. 4
пропилендиамин-N,N,N',N'-
тетраметиленфосфоновая,
натриевая соль
------------------------------------------------------------------------
6.2. производные фосфорной и фосфористой кислот
6.2.1. фосфиты
Триметилфосфит                                  0,005      орг.зап.   4
Трифенилфосфит             0,0,0-Трифенилфосфит 0,01       с.-т.      2
Диметилфосфит                                   0,02       орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
6.2.3. амиды фосфорной кислоты
6.2.2. фосфаты
------------------------------------------------------------------------
0,0,0-Трикрезилфосфат      Трикрезилфосфат      0,005      с.-т.      2
0,0,0-Трибутилфосфат       Трибутилфосфат       0,01       орг.привк  4
0,0,0-Триксиленилфосфат    Трикселенилфосфат    0,05       орг.зап.   3
0,0-Диметил-0-3-           Кислота 3-диметокси- 0,05       с.-т.      2
(карб-1-фенилэтокси)       фосфорилок-сикро-
пропен-2-ил-2-фосфат       тоновая, 1-фенил-
этиловый эфир;
циодрин
0,0-Диметил-0-(1,2-3,4,5-  Винилфосфат          0,2        орг.привк. 3
тетрахлорфенил)-2-хлор-
винилфосфат
0,0,0-Триметилфосфат       Триметилфосфат       0,3        орг.зап.   4
------------------------------------------------------------------------
6.2.2.1. галогензамещенные
0,0-Диметил-(1-гидрокси-   Хлорофос             0,05       орг.зап.   4
2,2,2-трихлорэтил)
фосфонат
0,0-Диметил-0              0-(2,2-Дихлорвинил)- 1,0        орг.зап.   3
(2,2-дихлорвинил)          0,0-диметил-фосфат,
фосфат                     ДДВФ, дихлофос
Дихлорпропил
(2-этилгексил) фосфат                           6,0        орг.       4
------------------------------------------------------------------------
6.2.2.2. тиофосфаты
S,S,S-Трибутил-
тритиофосфат               Бутифос              0,0003     орг.привк. 4
0-Крезилдитиофосфат        Дитиофосфат          0,001      орг. зап.  4
крезиловый
0,0-Диметил-S-этилмер-     0,0-Диметил-S-       0,001      орг. зап.  4
каптоэтилдитиофосфат       (2-этилтиоэтил)
дитиофосфат, М-81
0,0-Диметил-0(3-метил-4-   Кислота тиофосфорная,0,001      орг. зап.  4
метилтиофенил)тиофосфат    0,0-диметил-0(3-метил-
4-метилтио) фениловый
эфир; сульфидофос;
байтекс
0-(4-Метилтиофенил)-0-     Болстар, гелотион,   0,003      орг. зап.  4
этил-S-пропилдитиофосфат   сульпрофос

Оксиэтилидендифосфон Гидроксиэтан-     0,6      Орг.дәм     4
қышқылы              1,1-дифосфон
қышқылы
2-Хлорэтилфосфон     2-Хлорэтилфосфон  1,5      с.-у.       3
қышқылы, 2-хлорэтил  қышқылының моно
эфирі                эфирі
2-Хлорэтилфосфон     Этрел, этефон,    4,0      с.-у.       2
қышқылы              флорел
2-гидрокси-1,3-      ДПФ-1Н            4,0      Орг.дәм     4
пропиленди-амин-
N,N,N,N-
тетраметилен-фосфон
қышқылы, натрий
тұзы
___________________________________________________________________
6.2. фосфор және фосфорлы қышқылының қосындылары
___________________________________________________________________
6.2.1. фосфиттер
___________________________________________________________________
Үшметилфосфит                          0,005    Орг.иіс     4
Үшфенилфосфит        0,0,0-            0,01     с.-у.       2
Үшфенилфосфит
Диметилфосфит                          0,02     Орг.иіс     3
___________________________________________________________________
6.2.3. фосфор қышқылының амидтері
___________________________________________________________________
6.2.2. фосфаттар
___________________________________________________________________
0,0,0-Үшкрезилфосфат Үшкрезилфосфат    0,005    с.-у.       2
0,0,0-Үшбутилфосфат  Үшбутилфосфат     0,01     орг.дәм     4
0,0,0-Үшксиленил.    Үшкселенилфосфат  0,05     орг.иіс     3
фосфат
0,0-Диметил-0-3-     3-Диметоксифос.   0,05     с.-у.       2
(карб-1-фен-         форилокси-кротон
илэтокси) пропен-    қышқылы,
2-ил-2- фосфат       1-фенил-этил
эфирі; циодрин
0,0-Диметил-0-       Винилфосфат       0,2      орг.дәм     3
(1,2,3,4,5-тетр-
ахлорфенил)-2-
хлорвинил фосфат
0,0,0-Үшметилфосфат  Үшметилфосфат     0,3      орг.иіс     4
___________________________________________________________________
6.2.2.1. галогеннің орынбасушы
___________________________________________________________________
0,0-Диметил-(1-      Хлорофос          0,05     орг.иіс     4
гидрокси-2,2,2-
үшхлорэтил)
фосфанат
0,0-Диметил-0        0-(2,2-Дихлор.    1,0      огр.иіс     3
(2,2-дихлор-винил)   винил)-0,0-ди-
фосфат               метилфосфат,
ДДВФ, дихлофос
Дихлорпрпил                            6,0      орг.        4
(2-этилгексил)
фосфат
___________________________________________________________________
6.2.2.2. тиофосфаттар
___________________________________________________________________
S,S,S-Үшбутилүштио.  Бутифос           0,0003   орг.дәм     4
фосфат
0-Крезилдитиофосфат  Крезил            0,001    орг.иіс     4
дитиофосфаты
0,0-Диметил-S-       0,0-Диметил-S-    0,001    орг.иіс     4
этилмеркапто-        (2-этилтио-этил)
этилдитиофосфат      дитиофосфат, М-81
0,0-Диметил-0        Тиофосфор қышқылы 0,001    орг.иіс     4
(3-метил-4-          0,0-диметил-0
метилтиофенил)       (3-метил-4-метил
тиофосфат            -тио)фенилэфирі;
сульфи-дофос;
байтекс
0-(4-Метилтиофенил)  Болстар,          0,003    орг.иіс    4
-0-этил-S-           гелотион,
пропилдитиофосфат    сульпрофос

нил)тиофосфат              0,0-диэтилтио-фосфат,
тиофос
О,О-Диметил-S-(N-метил-    0,0-Диметил-S-       0,004      орг. зап.  4
N -формилкарбамоилме-      (N-метил-N-фор-
тил)- дитиофосфат          миламинометил)-
дитиофосфат,
ангио
0,0-Диметил-0-             Метафос              0,02       орг. зап.  4
(4-нитро-фенил)
фосфат
Буаламид О-этил-S-фе-      О-Этил-S-фенил-N-    0,03       орг. зап.  4
нилдитиофосфорной          буталамидоди-
кислоты                    тиофосфат,
фосбутил
0,0-Диметил-S-             0,0-Диметил-S-       0,03       орг. зап.  4
(N-метилкарбамидометил)    (2-N-метиламино)-
-дитиофосфат               2-оксоэтил)дитио-
фосфат, фосфа-
мид, ротор
0,0-Диметил-0-             Цианокс              0,05       орг. зап.  4
(4-цианфенил)
тиофосфат
0,0-Диметил-0-             Метилнитрофос        0,25       орг.зап.   3
(3-метил-4-
нитрофенил)
тиофосфат
0,0-Диметил-S-             Кильваль, вамидотион 0,3        орг. зап.  4
2(1-N-ме-
тилкарбамоилэтилмеркап-
то)этилтиофосфат
N-(в,в-0,0-                0,0-Диизопропил-S-   1,0        с.-т.      2
Диизопропил-               2- фенил-сульфони-
дитиофосфорилэтил)бен-     ламиноэтил-
золсульфонамид             дитиофосфат префар,
бензулид, бетасан
------------------------------------------------------------------------
6.2.4. соли фосфорной кислоты и органических оснований
1,2,4-Триаминобензола-                          0,01       орг.       3
фосфат                                                     привк.
Кислоты n-аминобензой-                          0,1        орг. зап.  3
ной фосфат
------------------------------------------------------------------------
7. Гетероциклические соединения
7.1. кислородсодержащие
7.1.1. содержащие трехчленный цикл
Оксид пропилена            1,2-Эпоксипропан,    0,01       с.-т.      2
метоксиран
Эпихлоргидрин              1-Хлор-2,3-          0,01       с.-т.      2
эпоксипропан
------------------------------------------------------------------------
7.1.2. содержащие пятичленный цикл
Дихлормалеиновый ангид-    Дихлорбутандионовый
рид                        ангидрид             0,1        с.-т.      2
Фуран                                           0,2        с.-т.      2
2-Метилфуран               Сильван              0,5        орг. зап.  4
Спирт фуриловый            Фур-2-илметанол,     0,6        с.-т.      2
2-гидроксиме-
тилфуран,
2-фуранметанол
Фурфорол                   2-Фуральдегид        1,0        орг. оп.   4
5-Нитрофурфуролдиацетат    (5-Нитро-2-фуранил)  2,0        с.-т.      2
метандиол диацетат
------------------------------------------------------------------------

нитрофенил)-         -0,0-ди-этилтио.
тиофосфат            фосфат
О,О-Диметил-S-(N-    0,0-Диметил-S-    0,004    орг.иіс     4
метил-N-формилкар.   (N-метил-N-фор.
бамоилметил)-ди-     миламинометил)-
тиофосфат            дитио-фосфат,
ангио
О,О-Диметил-0        Метафос           0,02     орг.иіс     4
(нитрофенил)-фосфат
О-этил-S-фенилди.    О-Этил-S-фенил-   0,03     орг.иіс     4
тиофосфор қышқылының N-бутал-амидо.
буаламиді            дитиофосфат,
фосбутил
0,0-Диметил-S-(N-    0,0-Димеитл-S-    0,03     орг.иіс     4
метилкар-бамидоме.   (2-N-метил-
тил)-дитиофосфат     амино)-2-
оксоэтилдитио.
фосфат, фосфамид,
ротор
0,0-Диметил-0-       Циаонкс           0,05     орг.иіс     4
(4-цианфенил)
тиофосфат
0,0-Диметил-0-       Метилнитрофос     0,25     орг.иіс     3
(3-метил-4-
нитрофенил)
тиофосфат
0,0-Диметил-S-2-     Кильваль,         0,3      орг.иіс     4
(1-N-метил-карбамо.  вамидоитон
илэтилмеркапто)
этил-тиофосфат
N-(в,в-0,0-          0,0-Диизопроил-   1,0      с.-у.       2
Диизопропилди-       S-2-фенил-суль.
тиофосфорилэтил)     фониламиноэтил.
бензолсульфонамид    дитиофосфат
префра, бензулид,
бетасан
___________________________________________________________________
6.2.4. фосфор қышқылы және органикалық негіздердің тұздары
___________________________________________________________________
1,2,4,-Үшаминобен.                     0,01     орг.дәм     3
золафосфат
n-Аминобензойфосфат                    0,1      орг.иіс     3
қышқылы
___________________________________________________________________
7. Гетеротұйық қосындылар
___________________________________________________________________
7.1. құрамында оттегі барлар
___________________________________________________________________
7.1.1. құрамында үш мүшелік циклі барлар
___________________________________________________________________
Пропилен оксиді      1,2-Эпоксипропан, 0,01     с.-у.       2
метоксиран
Эпихлоргидрин        1-Хлор-2,3-       0,01     с.-у.       2
эпоксипропан
___________________________________________________________________
7.1.2. құрамында бес мүшелік циклі барлар
___________________________________________________________________
Дихлормалейн         Дихлорбутандион   0,1      с.-у.       2
ангедриді            ангидриді
Фуран                                  0,2      с.-у.       2
2-Метилфуран         Сильван           0,5      орг.иіс     4
Фурилді спирт        Фур-2-илметанол,  0,6      с.-у.       2
2-гидрокси-
метилфуран,
2-фуранметанол
Фурфорол             2-Фуральдегид     1,0      оргоп.      4
5-Нитрофурфуролдиа.  (5-Нитро-2-       2,0      с.-у.       2
цетат                фуранил)
метан-
диолдиацетат
___________________________________________________________________

7.1.3. содержащие шестичленный цикл
5,6-Дигидро-4-метил-2Н-    Метилдигидропиран    0,0001     с.-т.      1
пиран
4-Метил-4-гидрокситетра-   4-Метилтетрагидро-4- 0,001      с.-т.      2
гидропиран                 ол-2H-пиран, спирт
пирановый
Диметилдиоксан             5,5-Диметил-1,3-     0,005      с.-т.      2
диоксан
4-Метил-4-                 4-Метил-4-этанол-    0,04       с.-т.      2
гидроксиэтил-1,3-          1,3- диоксан, спирт
диоксан                    диоксановый
------------------------------------------------------------------------
7.1.4. многоядерные
Хлорэндиковый ангидрид     Кислота              1,0        орг. зап.  3
перхлорноборн-5-ен-
2,3-дикарбоновая,
ангидрид
------------------------------------------------------------------------
7.2. азотсодержащие
7.2.1. пятичленный цикл с одним атомом азота
Циклогексилимид дихлор-    Цимид                0,04       орг. зап.  4
малеиновой кислоты
------------------------------------------------------------------------
7.2.2. шестичленный алифатический цикл с одним атомом азота
Пиперидин                                       0,06       с.-т.      3
4-Амино-2,2,6,6-тетраме-   Амин триацетонамина  4,0        с.-т.      2
тилпиперидин
Триацетонамин              2,2,6,6-Тетраметил-  4,0        с.-т.      2
пиперидин-4-он
------------------------------------------------------------------------
7.2.3. шестичленный ароматический цикл с одним атомом азота
N-Метилпиридиний хлорид    1-Метилпиридиний     0,01       орг. зап.  4
хлорид
Гептахлорпиколин           2-Трихлорметил-      0,02       с.-т.      2
3,4,5,6-
тетрахлорпиридин
Гексохлорпиколин           2-Трихлорметил-      0,02       с.-т.      2
3,4,5-трихлор-
пиридин
Гексахлораминопиколин      4-Амино-2-           0,02       с.-т.      2
трихлорметил-
3,5,6-
трихлорпиридин
Пентахлораминопиколин      4-Амино-2-           0,02       с.-т.      2
трихлорметил-
3,5-дихлорпиридин
Пентахлорпиколин           2-Трихлорметил-      0,02       с.-т.      2
дихлорпиридин
Тетрахлорпиколин           1 -Хлор-6-           0,02       с.-т.      3
(трихлорметил)
пиридин
у-Пиколин                  2-Метилпиридин       0,05       с.-т.      2
Пиридин                                         0,2        с.-т.      2
Кислота 4-амино-3,5,6-     Кислота 4-амино-     10,0       с.-т.      3
трихлорпиколиновая         3,5,6-трихлор-2-
пиридинкарбоновая,
пиклорам, тордон

7.1.3. құрамында алты мүшелік циклі барлар
___________________________________________________________________
5,6-Дигидро-4-метил  Метилдигидропиран 0,0001   с.-у.       1
-2Н-пиран
4-Метил-4-гидрокси   4-Метилтетрагидро 0,001    с.у.        2
тетра-гидропиран     -4-ол-2Н-пиран,
пиран спирті
Диметилдиоксан       5,5-Диметил-      0,005    с.-у.       2
1,3-диоксан
4-Метил-4-           4-Метил-4-        0,04     с.-у        2
гидроксиэтил         этанол-1,3
1,3-диоксан          диоксан, диоксан
спирті
___________________________________________________________________
7.1.4. көп ядролық
___________________________________________________________________
Хлорэндик ангидриді  Перхлорноборн-5-  1,0      орг.иіс     3
ен-2,3-ди-карбон
қышқылы, ангидрид
___________________________________________________________________
7.2. құрамында азоты барлар
___________________________________________________________________
7.2.1. азоттың бір атомынан тұратын бес мүшелік цикл
___________________________________________________________________
Дихлормалейн         Цимид             0,04     орг.иіс     4
қышқылының цикло.
гексилимиді
___________________________________________________________________
7.2.2. азоттың бір атомынан тұратын алифаттық алтымұшелік цикл
___________________________________________________________________
Пиперидин                              0,06     с.-у.       3
4-Амино-2,2,6,6-     Үшацетонамин      4,0      с.-у.       2
тетраметил-пиперидин амині
Үшацетонамин         2,2,6,6-Тетраме.  4,0      с.-у.       2
тилпиперидин-4-он
___________________________________________________________________
7.2.3. азоттың бір атомынан тұратын хош иісті алты мүшелік цикл
___________________________________________________________________
N-Метилпиридиний     1-Метилпиридиний  0,01     орг.иіс     4
хлорид               хлорид
Гептахлорпиколин     2-Үшхлорметил-    0,02     с.-у.       2
3,4,5,6-тетра-
хлорпиридин
Гексохлорпиколин     2-Үшхлорметил-    0,02     с.-у.       2
3,4,5-үш-
хлорпиридин
Гексахлораминопи.    4-Амино 2-үш.     0,02     с.-у.       2
колин                хлорметил-3,5,6-
үшхлорпиридин
Пентахлормаинопи.    4-Амино-2-үшхлор. 0,02     с.-у.       2
колин                метил-3,5-дихлор.
пиридин
Пентахлорпиколин     2-Үшхлорметил.    0,02     с.-у.       2
дихлорпиридин
Тетрахлорпиклин      1-Хлор-6-(үшхлор. 0,02     с.-у.       3
метил)-пиридин
2,5-Лутидин          2,5-Диметилпи.    0,05     с.-у.       2
ридин
а-Пиколин            2-Метилпиридин    0,05     с.-у.       2
Пиридин                                0,2      с.-у.       2
4-Амино-3,5,6-       4-Амино-3,5,6-    10,0     с.-у.       3
үшхлорпиколин        үшхлор-2-пири.
қышқылы              динкарбон
қышқылы,
пиклорам, тордон

4-Амино-3,5,6-трихлорпи-   Кислота 4-амино-     10,0       с.-т.      2
колинат калия              3,5,6-трихлор-2-
пиридинкарбоновая,
калиевая соль;
хлорамп
------------------------------------------------------------------------
7.2.4. многоядерные с одним атомом азота
5-Ацетокси-1,2-диметил-3-  Ацетоксииндол        0,004      с.-т.      2
карбэтоксииндол
6-Бром-5-гидрокси-З-кар-   Тиоиндол             0,004      с.-т.      2
бэтокси-1-метил-2-фенил-
тиометилиндол
2-Хлорциклогексилтио-N-    Кислота фталевая,    0,02       орг. зап.  4
фталимид                   N-(2-хлорцик-
логексилимид)
N-Трихлорметилтиофтали-    Фталан               0,04       орг. зап.  4
мид
6-Бром-5-гидрокси-4-диме-  Арбидол              0,04       с.-т.      3
тиламино-3-карбэтокси-1 -
метил-2-фенилгиометилин-
дол гидрохлорид
0,0-Диметил-S-фталимидо-   фталофос             0,2        орг.       3
метилдитофосфат                                            привк.
Трихлорметилтиотетрагид-   Каптан               2,0        орг. зап.  4
рофталимид
------------------------------------------------------------------------
7.2.5. пятичленный цикл с несколькими атомами азота
1,3-Дихлор-5,5-диметил-    5,5-Диметил-1,3-     отсутст.   с.-т.      3
гидантоин                  дихлоримидазо-лидин-
2,4-дион, дихлорантин
1-(2-Гидроксипропил)-      Карбозолин, СПД-3    0,2        с.-т.      2
1-метил-2-пентадецил-2-
имидазо-2-имидазо-
линийметилсульфат
1 -Фенил-З-пиразолидон     Фенидон              0,5        орг.окр.   3
5,5-Диметилгидантоин                            1,0        орг.привк  3
------------------------------------------------------------------------
7.2.6. шестичленный цикл с двумя атомами азота
Сульфапиридазин            6-(n-Аминобензол-    0,2        с.-т.      2
сульфамидо)-3-
метоксипиридазин;
кислота
сульфаниловая,
N-(6-метоксипи-
ридазин-3-ил)амид
0,0-Диэтил-0-(2-изопро-    0-(2-Изопропил-6-    0,3        орг. зап.  4
пил-4-метилпиримедил-6-    метилпиримидин-4-
тиофосфат                  ил)-0,0-
диэтилтиофосфат,
базудин
N-2-(Аминоэтил)пиперазин   1-(2-Аминоэтил)      0,6        с.-т.      2
пиперазин
1-Фенил-4,5-дихлорпири-                         2,0        с.-т.      3
дазон-6
1 -Фенил-4-амино-5-хлор-   5'-Амино-2-фенил-4-  2,0        с.-т.      2
пиридазон-6                хлор-пирида-зин-
3(2Н)-он, феназон
4-Амино-6-хлорпиримидин    6-Хлор-4-пиримидин   3,0        орг.окр.   3
амин
4-Амино-6-метоксипири-                          5,0        орг. окр.  3
мидин

Калийдің 4-Амино-    4-Амин-3,5,6-     10,0     с.-у.       2
3,5,6-үш-            үшхлор-2-
хлорпиколинаты       пирдинкарбон
қышқылы, калий
тұзы; хлорамп
___________________________________________________________________
7.2.4. азоттың бір атомынан тұратын көпядролылар
___________________________________________________________________
5-Ацетокси-1,2-      Ацетоксииндол     0,004    с.-у.       2
диметил-3-
карбэтоксииндол
6-Бром-5-гидрокси-   Тиондол           0,004    с.-у.       2
3-карб-этокси-1-
метил-2-фенилтио-
метилиндол
2-Хлорциклогексил.   Фтал қышқылы,     0,02     орг.иіс     4
тио-N-фталимид       N-(2-хлор-цикло.
гексилимид
N-Үшхлорметилтио.    Фталан            0,04     орг.иіс     4
фталимид
6-Бром-5-гидрокси-   Арбидол           0,04     с.-у.       3
4-димет-иламино-3-
карбэтокси-1-метил-
2-фенилгиометилиндол
гидрохлорид
0,0-Диметил-S-       Фталофос          0,02     орг.дәм     3
фталимидо-
метилдитфосфат
Үшхлорметилтиотет.   Каптан            2,0      орг.иіс     4
рагидро-фталимид
___________________________________________________________________
7.2.5. азоттың бірнеше атомынан тұратын бес мүшелік цикл
___________________________________________________________________
1,3-Дихлор-5,5-      5,5-Диметил-1,3-           с.-у.       3
диметилгидан-тоин    дихлоримид-
азолидин-2,4-
дион, дихлор-
антин
1-(2 Гиорксипропил)  Карбозалин,       0,2      с.-у.       2
-1-метил-2-пентадецил СПД-3
-2-имидазолиний
метилсульфат
1-Фенил-3-           Фенидон           0,5      орг.боялу   3
пиразолидон
5,5-Диметилгидантоин                   1,0      орг.дәм     3
___________________________________________________________________
7.2.6. азоттың екі атомнан тұратын алты мүшелік циклы
___________________________________________________________________
Сульфапиридазин      6-(n-Амниобензол. 0,2      с.-у.       2
сульфамидо)-3-
метоксипиридазин;
сульфанил
қышқылы, N-(6-
метоксипиридазин-
3-ил) амид
0,0-Диэтил-0-(2-     0-(2-Изопопил-    0,3      орг.иіс     4
изопропил-4-         6-метилпири-
метилпиримедил-      мидин-4-ил)
6-тиофосфат)         0,0-диэтилтио-
фосфат, базудин
N-2-(Аминоэтил)-     1-(2-Аминоэтил)-  0,6      с.-у.       2
пиперазин            пиперазин
1-Фенил-4,5-                           2,0      с.-у.       3
дихлорпирид-азон-6
1-Фенил-4-амино-5-   5-Амино-2-фенил-  2,0      с.-у.       2
хлор-пиридазон       4-хлор-пиридазин-
3(2Н)-он, феназон
4-Амино-6-хлор-      6-Хлор-4-         3,0      орг.боялу   3
пиримидин            пиримидин амин
4-Амино-6-                             5,0      орг,боялу   3
метоксипирим-идин

Оксиэтилпиперазин                               6,0        с.-т.      2
Диэтилендиамин             Гексагидропиразин,   9,0        орг. зап.  3
пиперазин
------------------------------------------------------------------------
7.2.7. шестичленный цикл с тремя атомами азота
2-Хлор-4,6-бис(этилами-    2,4-Бис(М-           отсутст.   орг.       4
но)- симм-триазин          этиламино)-6-хлор-              флот.
1,3,5-триазин,
симазин
2-Хлор-4,6-бис             2-Оксипроизводное    отсутст.   орг.       1
(этиламино)- симм-         симазина                        флот.
триазина- 2-окси-
производное
0,0-Диметил-5-             Сайфос, меназон,     0,1        с.-т.      3
(4,6-диамино-1,3,5-        сафикол, азадитион
триазин-2-ил-метил)
дитиофосфат
Циклотриметилентринит-     1,3,5-Tpинитро-      0,1        с.-т.      2
роамин                     1,3,5- пергидро-
триазин, гексоген
4,6-бис(Изопропиламино)-   Метазин              0,3        орг.       4
2-(N-метил-N-цианамино)-                                   привк.
1,3,5-триазин
2-Амино-4-метил-6-меток-   2-Амино-4-метил-6-   0,4        орг. зап.  3
си-1,3,5-триазин           метокси-симм-
триазин
2-Хлор-4,6-бис(изопропи-   2,4-Бис(N-           1,0        орг. зап.  4
ламино)-симм-триазин       изопропиламино)-6-
хлор-1,3,5- триазин,
пропазин,
симазин
нерастворимый
2-Метилтио-4,6-диизопро-   2-амино-4-(N,N-      3,0        орг. зап.  3
пиламино-симм-триазин      диизопропиламино)-
6-метилтио-1,3,5-
триазин,
прометрин
Кислота циануровая         1,3,5-Триазин-       6,0        орг.       3
2,4,6(1Н-3Н, 5Н)                привк.
трион
------------------------------------------------------------------------
7.2.8. многоядерные с несколькими атомами азота
1,2-Бис(1,4,6,9-           ДХТИ 150А            0,015      с.-т.      2
тетраазотрицикло
[4,4,1,1,4-9]- доде-
кано)-этилидендигидро-
хлоридт
Дипиридил                  Дипиридил            0,03       орг. зап.  3
1,2,3-Бензотриазол                              0,1        с.-т.      3
Метил-N-(2-бензимидазо-    Кислота lH-бензи-    0,1        орг.       4
лил)карбамат               мидазол-2-ил-                   пленка
карбаминовая,
метиловый эфир
3-Циклогексил-5,6-триме-   3-Циклогексил-6,7-   0,2        с.-т.      2
тиленурацил                дигидро-1 Н-
циклопентапирими-
дин-2,4(ЗН,5Н) -
дион, гексилур
1,1-Диметил-4,4'-дипири-                        0,3        орг. зап.  3
дилдиметилфосфат
Дипиридилфосфат                                 0,3        орг. зап.  4
Meтил-l-бутила-карбомоил-  Арилат               0,5        орг.       4
2-бензимидазолкарбамат                                     пленка

Оксиэтилпиперазин                      6,0      с.-у.       2
Диэтилендиамин       Гексагидропи.     9,0     орг.иіс      3
разин, пиперазин
___________________________________________________________________
7.2.7. азоттың үш атомынан тұратын алты мүшелік цикл
___________________________________________________________________
2-Хлор-4,6-бис-      2,4-Бис(М-        жоқ      орг.флот    4
(этиламино)-симм-    этиламино)-6-
триазин              хлор-1,3,5-
триазин, симазин
2-Хлор-4,6-бис       Симазин-2- окси            орг.флот    1
(этиламино)-симм-    қосындылары
триазин-2-окси
қосындылары
0,0-Диметил-5-(4,6-  Сайфос, меназон,  0,1      с.-у.       3
дамино-1,3,5-        сафикол,
триазин-2-ил-метил)  азадитион
-ди-тиофосфат
Циклоүшменүшни.      1,3,5-Үшнитро-    0,1      с.-у.       2
троамин              1,3,5-перги-
дроүшазин,
гексоген
4,6-бис              Метазин           0,3      орг.дәм     4
(Изопропиламино)
-2-(N-метил-N-
цианамино)-1,3,5-
үшазин
2-Амино-4-метил-6-   2-Амино-4-метил-  0,4      орг.иіс     3
метокси-1,3,5-үшазин 6-метокси-симм-
үшазин
2-Хлор-4.4,6-бис-    2,4-Бис (N-       1,0      орг.иіс     4
(изопропил-амино)-   изопропиламино)
симм-триазин         6-хлор-1,3,5-
триазин, проп-
азин, ерімейтін
симазин
2-Метилтио-4,6-      2-амино-4-(N,N-   3,0      орг.иіс     3
диизопропил-амино-   диизопроп-
симм-триазин         иламино)-6-
метилтио-1,3,5-
үшазин, прометрин
Цианур қышқылы       1,3,5-Триазин-    4,0     орг.дәм      3
2,4,6 (1Н,3Н,5Н)
трион
___________________________________________________________________
7.2.8. азоттың бірнеше атомынан тұратын көпядролылар
___________________________________________________________________
1,2-Бис(1,4,6,9-     ДХТИ150А          0,015    с.-у.       2
тетраазотри-цикло
[4,4,1,1,4,-9]
додекано)-этилден.
дигидрохлоридт
Дипиридил            Дипиридил         0,03     орг.иіс     3
1,2,3-Бензоүшазол                      0,1      с.-у.       3
Метил-N-(2-          1Н-бензимидазол   0,1      орг.үлдірі  4
бензимидазолил)      -2-ил-карбамин
карбамат             қышқылы, метил
эфирі
3-Циклогексил-5,6-   3-Циклогексил-    0,2      с.-у.       2
үшметил-енурацил     6,7-дигидро-1
Н-циклопентапи.
римидин-2,4-
(3Н,5Н)-дион,
тексилур
1,1-Диметил-4,4-                       0,3      орг.иіс     3
дипиридил-
метилфосфат
Дипиридилфосфат                        0,3      орг.иіс     4
Метил-1-             Арилат            0,5      орг.үлдірі  4
бутилакарбомоил-2-
бензимидзолкарбамат

Гехсаметилентетрамин       1,3,5,7-             0,5        с.-т.      2
Тетраазатрициклоде-
кан, уротропин,
аминоформ, формин
5-Амино-2-(n-аминофенил)                        1,0        с.-т.      2
-lH-бензимидазол
Триэтилендиамин            1,4-Диазобицикло-    6,0        с.-т.      2
(2,2,2)октан, ДАВСО
------------------------------------------------------------------------
7.2.9. содержащие более шести атомов в цикле
S-Этил-N-гексаметилен-     Кислота гексагидро-  0,07       орг.зап.   4
тиокарбамат                lH-азепин-1-
тиокарбоновая
S-этиловый эфир;
ярлан
Гексаметиленимина                               5,0        с.-т.      2
гидрохлорид
Циклотетраметилентетра-    Октагидро-1,3,5,7-   0,2        с.-т.      2
нитроамин                  тетранитро-1,3,5,7-
тетразоцин,
октаген
------------------------------------------------------------------------
7.3. серосодержащие
2-Хлортиофен                                    0,001      орг. зап.  4
Тетрагидротиофен-1,1-ди-   Сульфолан, тетра-
оксид                      метилен сульфон      0,5        орг. зап.  3
Тиофен                     Тиофуран             2,0        орг.зап.   3
------------------------------------------------------------------------
7.4. смешанные
7.4.1. содержащие азот и кислород в качестве гетероатомов
Кодеин                                          отсутст.
Морфин                                          отсутст.
0,0-Диэтил-S-(6-хлорбен-   S-(2,3-Дигидро-3-    0,001      орг.зап.   4
зоксазолинилметил)дитио-   оксо-6-хлорбен-
фосфат                     зоксазол-3-ил-
метил)-0,0-диэтил-
фосфат,
фозалон
Тетрагидро-1,4-оксазин     Морфолин             0,04       орг.привк  3
Бензоксазолон-2            Бензоксазол-2(3Н)-он 0,1        c.-т.      2
З-Хлорметил-6-хлорбен-     6-Хлор-3-хлорметил-
зоксазолон                 2-(ЗН) бензоксазолон 0,4        c.-т.      2
------------------------------------------------------------------------
7.4.2. содержащие азот и серу в качестве гетероатамов
Дибензтиазолдисульфид      2,2'-Дитиодибен-     отсутст.   орг. зап.  3
зотиазол,
альтакс
2-Бутилтиобензотиазол      Бутилкптакс          0,005      орг. зап.  4
3,5-Диметилтетрагидро-     3,5-Диметил-         0,01       орг. зап.  4
1,3,5-тиадиазингтион- 2    пергидро-1-3,5-
тиадиазин-2-тион,
милон, тиазон
Бензтиазол                                      0,25       орг. зап.  4
2-Гидроксибензотиазол      2-(ЗН)-Гидрокси-     1,0        с.-т.      2
бензотиазолон

Гексаметлиентетрамин 1,3,5,7-Тетрааза. 0,5      с.-у.       2
үшциклодек-ануро.
тропин, амино.
форм, формин
5-Амин-2-(n-                           1,0      с.-у.       2
аминофенил)-1Н-
бензимидозол
Үшэтилендиамин       1,4 -Диазобицикло          с.-у.       2
(2,2,)октан,
ДАВСО
___________________________________________________________________
7.2.9. циклдің құрамында алтыдан аса атомы барлар
___________________________________________________________________
S-Этил-N-гексаме.    Гексагидро-1Н-    0,07     орг.иіс     4
тиленамин-ати.       азепин-1-
карбамат             тиокарбон қышқылы
S -этил эфирі;
ярлан
Гексаметиленимина                      5,0      с.-у.       2
гидро-хлорид
Циклотетраметилен.   Октагидро-        0,2      с.-у.       2
тетра-нитроамин      1,3,5,7-
тетранитро-
1,3,5,7-
тетразооцин,
октаген
___________________________________________________________________
7.3. құрамында күкірті барлар
___________________________________________________________________
2-Хлортиофен                           0,001    орг.иіс     4
Тетрагидротиофен-    Сульфолан, тет.   0,5      орг.иіс     3
1,1-ди-оксиид        раметилен сульфон
Тиофен               Тиофуран          2,0      орг.иіс     3
___________________________________________________________________
7.4. аралас
___________________________________________________________________
7.4.1.гетероатомдар ретінде құрамында азот және оттегі барлар
___________________________________________________________________
Кодеин
Морфин
0,0-Диэтил S (6-     S-(2,3-Дигдро-3-  0,001    орг.иіс     4
хлорбензо-ксазоли.   оксо-6-хлорбен.
нилметил)            зоксазол-3-ил-
дитиофосфат          метил)-0,0-
диэтилфосфат,
фозалон
Тетрагидро-1,4-      Морфолин          0,04     орг.дәм     3
оксазин
Бензоксазолон-2      Бензоксазолон-2   0,1      с.-у.       2
(3Н)
3-Хлорметил-6-       6-Хлор-3-         0,4      с.-у.       2
хлорбензокс-азолон   хлорметил-2-(3Н)
бензоксазолон
___________________________________________________________________
7.4.2. гетероатомдар ретінде құрамында азот және күкірті барлар
___________________________________________________________________
Дибензтиазолди.      2,2-Дитиодибензо.          орг.иіс    3
сульфид              тиазол, альтакс
2-Бутилтиобен.       Бутилкптакс       0,005    орг.иіс     4
зотиазол
3,5-Диметилтетра-    3,5-Диметилпер.   0,01     орг.иіс     4
гидро-1,3,5-         гидро-1-3,5-
тиадиазингтион-2     тиадиазин-2-тион,
милон, тиазон
Бензтиазол                             0,25     орг.иіс     4
2-Гидроксибензо.     2-(3Н)-Гидрокси.  1,0      с.-у.       2
тиазол               бензотиазол-он

2-Меркаптобензтиазол       Бензотиазол-2-тиол,  5,0        орг. зап.  4
каптакс
------------------------------------------------------------------------
8) элементоорганические соединения
8.1. соединения ртути
Этилмеркурхлорид           Гранозан             0,0001     с.-т.      1
Диэтилртуть                                     0,0001     с.-т.      1
------------------------------------------------------------------------
8.2. соединения олова
Тетраэтилолово             Тетраэтилстаннан     0,0002     с.-т.      1
Бис(трибутилолово)оксид                         0,0002     с.-т.      1
Трибутилметакрилатолово    Трибутил(2-метил-1-  0,0002     с.-т.      1
оксо-2-пропенил)
оксистаннан
Дициклогексилоловооксид    Дициклоге-           0,001      с.-т.      2
ксилоксостаннан
Трициклогексилолвохло-                          0,001      с.-т.      2
рид
Дихдордибутилолово         Дибутилдихлорстаннан 0,002      с.-т.      2
Диэтилолово дихлорид       Дихлордиэтилстаннан  0,002      с.-т.      2
Тетробутилолово            Тетрабутилстаннан    0,002      с.-т.      2
Этиленбис(тиогликолят)-                         0,002      с.-т.      2
диоктилолово
Дибутилоловооксид          Дибутилоксостаннан   0,004      с.-т.      2
Дибутилдилауратолово       Бис(додеканоилокси-
дибутилстаннан       0,01       с.-т.      2
Дибутилизоокрилтиогли-     Бис(изооктило-       0,01       с.-т.      2
колятолово                 ксикарбонилметил-
тио)дибутл-
станнан
Диэтилдиоктаноатолово      Диэтилбис            0,01      с.-т.      2
(октаноилокси)
станнан,
диэтилдикаприлатолово
Диизобутилмалеатдиоктил-                        0,02       с.-т.      2
олово
Сульфиддибутилолово        Дибутилолово         0,02       с.-т.      2
сульфид
Трибутилолова хлорид       Хлортрибутилстаннан, 0,02       с.-т.      2
трибутилхлорстаннан
------------------------------------------------------------------------
8.3. соединения свинца
Тепраэтилсвинец                                 отсутст.   с.-т.      1
------------------------------------------------------------------------
8.4. соединения мышьяка
8.5. соединения кремния
Трифторпропилсилан                              1,5        орг.       4
привк
__________________________________________________________________________
Приложение 4
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к качеству воды
централизованных систем питьевого
водоснабжения"
Количество и периодичность отбора проб
воды, отбираемых в местах водозабора
Таблица 1
__________________________________________________________________________
Виды показателей      |Количество проб в течение одного года, не менее
|___________________________________________________
|Для подземных       |Для поверхностных источников
| источников         |
______________________|____________________|______________________________
Микробиологические     4 (по сезонам года)    12 (ежемесячно)
Паразитологические     не проводятся          12 (ежемесячно)
Органолептические      4 (по сезонам года)    12 (ежемесячно)
Обобщенные показатели  4 (по сезонам года)    12 (ежемесячно)
Неорганические и                1                    1
органические вещества
Радиологические                 1                    1
__________________________________________________________________________
Перечень показателей и количество исследуемых
проб питьевой воды перед ее поступлением
в распределительную сеть
Таблица 2
__________________________________________________________________________
Виды показателей |Численность населения, обеспечиваемого водой из данной
|системы водоснабжения, тыс.чел.
|________________________________________________________
|Для подземных источников     |Для поверхностных
|                             |    источников
|_____________________________|__________________________

2-Меркаптобензтиазол Бензотиазол-2-    5,0      орг.иіс     4
тиол, каптакс
___________________________________________________________________
8. элементі органикалық қосындылар
___________________________________________________________________
8.1.сынап қосындылары
___________________________________________________________________
Этилмеркурхлорид     Гранозон          0,0001   с.-у.       1
Диэтилсынабы                           0,0001   с.-у.       1
___________________________________________________________________
8.2.қалайы қосындылары.
___________________________________________________________________
Тетраэтилқалайы      Тетраэтилстаннан  0,0002   с.-у        1
Бис (үшбутилқалайы)  оксид             0,0002   с.-у.       1
Үшбутилметакрилат.   Үшбутил (2-метил  0,0002   с.-у.       1
қалайы               -1-оксо-2-
пропенил)-
оксистаннан
Дициклогексил.       Дициклогексилок.  0,001    с.-у.       2
қалайыоксиді         состаннан
Үшциклогексил.                         0,001    с.-у.       2
қалайыхлориді
Дихлордибутилқалайы  Дибутилдихлор.    0,002    с.-у.       2
станнан
Диэтилқалайы         Дихлордиэтил.     0,002    с.-у.       2
дихлориді            станнан
Тетрабутилқалайы     Тетрабутилстаннан 0,002    с.-у.       2
Этиленбис                              0,002    с.-у.       2
(тиогликоят)
-ди-октилқалайы
Дибутилқалайоксиді   Дибутилстаннан    0,004    с.-у.       2
Дибутилдилаурат.     Бис(додеканоил.   0,01     с.-у.       2
қалайы               оксидибутил-
станнан)
Дибутилизоокрилтио.  Бис (изооктил.    0,01     с.-у.       2
гликолятқалайы       оксикарбонил-
метилтио)
дибутилстаннан
Диэтилдиоктано.      Диэтилбис         0,01     с.-у.       2
атқалайы             (октаноилокси)
станнан, диэтил.
дикаприлат қалайы
Диизообутилмале.                       0,02     с.-у.       2
атдиоктил қалайы
Сульфиддибутилқалайы Дибутилқалайы     0,02     с.-у.       2
сульфиді
Үшбутилқалайы        Хлорүшбутил.      0,02     с.-у.       2
хлориді              станнан, үшбут-
илхлорстаннан
___________________________________________________________________
8.3.қорғасын қосындылары
___________________________________________________________________
Тепраэтилқорғасыны                              с.-у.       1
___________________________________________________________________
8.4. күшән қосындылары
___________________________________________________________________
8.5. кремний қосындылары
___________________________________________________________________
Үшфторпропилсилан                      1,5      орг.дәм     4
___________________________________________________________________
"Орталықтандырылған ауыз
суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық
эпидемиологиялық талаптар"
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларына
4-қосымша
Су алатын орындардан алынатын
су сынамаларының саны және жиілігі
1-кесте
___________________________________________________________________
Көрсеткіштердің  |  Бір жыл ішіндегі сынаманың саны, кем дегенде
түрлері      |------------------------------------------------
|     Жер астындағы су     |  Жер бетіндегі
|      көздері үшін        | су көздері үшін
___________________________________________________________________
Микробиологиялық   4 (жыл мерзімдері бойынша)  12 (ай сайын)
Паразитологиялық   жүргізілмейді               12 (ай сайын)
Органолептикалық   4 (жыл мерзімдері бойынша)  12 (ай сайын)
Көрсеткіштің
қорытындысы        4 (жыл мерзімдері бойынша)  12 (ай сайын)
Бейорганикалық
және органикалық
заттар                          1                    1
Радиологиялық                   1                    1
___________________________________________________________________
Тарату жүйесіне түсер алдында тексеріске алынатын ауыз су
сынамаларының саны мен көрсеткіштерінің тізімі
2-кесте
___________________________________________________________________
Көрсеткіштің түрлері  |  Көрсетілген сумен қамтамасыз ету
| жүйесінен су пайдаланатын тұрғындардың
|            саны, мың адам
|----------------------------------------
|   Жер астындағы су  | Жер бетіндегі
|     көздері үшін    | су көздері үшін
|---------------------|------------------

|до 20  |20-100 |  Свыше 100  |   до 100     |Свыше 100
_________________|_______|_______|_____________|______________|___________
Ми-    Количество   50     150       365             365          365
кро-   проб в
био-   течение
ло-    одного
гичес- года,
кие    не менее
Периодич-  ежене-  три      ежедневно     ежедневно      ежедневно
ность      дельно  раза в
отбора             неделю
проб
Пара-  Количе-            не проводятся              12           12
зито-  ство
логи-  проб в
чес-   течение
кие    одного
года,
не менее
Перио-             не проводятся          один раз в     один раз в
дичность                                  сезон года     сезон года
отбора
проб
Ор-    Количе-      50     150       365             365          365
гано-  ство
леп-   проб в
тичес- течение
кие    одного
года,
не менее
Периодич-  ежене-  три      ежедневно     ежедневно      ежедневно
ность      дельно  раза в
отбора             неделю
проб
Обоб-  Количе-      4      6         12              12           24
щен-   ство
ные    проб в
течение
одного
года,
не менее
Перио-     один    один     ежемесячно    ежемесячно     два раза
дичность   раз в   раз в                                 в месяц
отбора     сезон   два
проб       года    месяца
Не-    Количе-      1      1         1               4            12
орга-  ство
ничес- проб в
кие и  течение
орга-  одного
ничес- года,
кие    не менее
ве-    Периодич-                                 один раз в     ежемесячно
щества ность                                     сезон года
отбора
проб
Показатели,       Остаточный хлор, остаточный озон - не реже одного раза
связанные с       в час, остальные реагенты не реже одного раза в смену
технологией
водоподготовки
Радиологические     1      1         1               1            1
__________________________________________________________________________
1) при отсутствии обеззараживания воды на водопроводе из подземных источников, обеспечивающим водой до 20 тыс. человек, отбор проб для исследования по микробиологическим и органолептическим показателям, должен проводиться не реже одного раза в месяц;
2) на период паводков и чрезвычайных ситуаций должен устанавливаться усиленный режим контроля качества питьевой воды по согласованию с управлением государственного санитарно-эпидемиологического надзора.
Количество проб в распределительной водопроводной сети, отбираемых
для проведения микробиологических и органолептических исследований
Таблица 3
__________________________________________________________________________
Количество обслуживаемого населения, | Количество проб в месяц
тыс. человек                         |
_____________________________________|____________________________________

|  20  |20-100 | 100  |   100  |  100
|дейін |       |жоғары|  дейін | жоғары
___________________________________________________________________
Микробио.   1 жыл ішіндегі
логиялық    сынамалардың
саны, кем емес   50     150     365     365     365
Сынама алудың  Апта    Апта.   Күн      Күн     Күн
жиілігі        сайын   сына    сайын    сайын   сайын
үш рет
Паразито.   1 жыл ішіндегі      Жүргізілмейді       12      12
логиялық    сынамалардың
саны, кем емес
Сынама алудың       Жүргізілмейді       Жылдың  Жылдың
жиілігі                                 әр мез. әр мез.
гілі    гілі
сайын   сайын
бір рет бір рет
Органолеп.  1 жыл ішіндегі
тикалық     сынамалардың
саны, кем емес   50     150     365     365     365
Сынама алудың  Апта    Апта.   Күн      Күн     Күн
жиілігі        сайын   сына    сайын    сайын   сайын
үш рет
Қорытынды   1 жыл ішіндегі    4      6       12     12      24
сынамалардың
саны, кем емес
Сынама алудың  Жылдың  Екі     Ай       Ай       Ай
жиілігі        әр мез. айда    сайын    сайын    сайын
гілі    бір
сайын   рет
бір рет
бейорга.    1 жыл ішіндегі    1      1        1      4        12
никалық     сынамалардың
емес және   саны, кем емес
органи.     Сынама алудың                           Жылдың  Ай
калық       жиілігі                                 әр мез. сайын
гілі
сайын
бір рет
Су дайындау технология.    қалдық хлор, қалдық азон сағат сайын бір
сына байланысты көрсет.    рет, басқа реагенттерде ауысым бойынша
кіштер                     кем дегенде бір рет
Радиологиялық                 1      1        1       1        1
___________________________________________________________________
1) 20 мыңға дейін тұрғындарды сумен қамтамасыз ететін жер асты
су көздерінен алынатын су құбырындағы су зарарсыздандырылмаса микро.
биологиялық, органолептикалық көрсеткіштер бойынша сынамаларды алу
кем дегенде айына бір рет жүргізілуі керек;
2) су тасқыны, төтенше жағдай орын алғанда, мемлекеттік
санитарлық қадағалау басқармасымен келісе отырып, ауыз судың сапа.
сына бақылау жасау күшейтіледі.
Микробиологиялық, органолептикалық тексерістер жүргізу үшін
су құбырының бөлу жүйесінен алынатын сынамалардың саны
3-кесте
___________________________________________________________________
Сумен қамтамасыз етілетін  |        Ай сайын алынатын
тұрғындардың саны, мың адам  |         сынамалардың саны
___________________________________________________________________

до 10                                 2
10-20                                 10
20-50                                 30
50-100                                 100
более 100                  100 + 1 проба на каждые 5 тыс.
человек, свыше 100 тыс. населения
__________________________________________________________________________
3) в число проб не входят обязательные контрольные пробы после ремонта и иных технических работ на распределительной сети.
Приложение 5
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к качеству воды
централизованных систем питьевого
водоснабжения"
Алфавитный указатель вредных веществ в питьевой воде,
приведенных в приложении 3
Наименование вещества                   Номер раздела
-А-
Авадекс                                     5.1.4.1.
Азадитион                                   7.2.7.
Акрекс                                      4.2.1.2.2.1.2.
Акриламид                                   4.1.1.1.1.2.2.
Акриловый альдегид                          3.2.1.1.2.
Акрицид                                     4.2.1.2.2.1.2.
Акролеин                                    3.2.1.1.2.
Ализарин                                    3.2.2.2.
Алкиламинопропионитрил С17-С20              4.1.3.1.1.
Алкиланилин                                 4.1.1.1.2.2.1.
Алкил бензилдиметиламмоний хлорид С10-С16   4.1.1.1.2.2.1.
Алхилбензилдаметиламмоний хлорид С17-С20    4.1.3.2.2.
Алкилбензолсульфонаттриэтаноламина          5.3.
Алкилбензолсульфонаты                       5.2.4.1.1.
Алкилдиметиламин                            4.1.3.1.
Алкилдифенил                                1.2.2.2.1.
Алкилпропилендиамин                         4.1.1.2.1.2.
Алкилсульфаты                               5.3.
Алкилсульфонаты                             5.2.4.1.
Алкилтриметиламмоний хлорид                 4.1.4.
N -(С7-С9) Алкил-N-фенил-n-фенилендиамин    4.1.3.2.2.
Алкилфенол                                  3.1.1.2.2.1.1.
Аллиламин                                   4.1.1.1.1.2.
Аллилмеркаптан                              5.1.1.
Аллил хлористый                             2.1.2.
Аллил цианистый                             4.1.3.1.1.
Алдрин                                      2.2.1.2.
Альтакс                                     7.4.2.
Амилкарбинол                                3.1.1.1.
5-Амино-2-(n-аминофенил)-1 Н-бензимидазол   7.2.8.
1-Аминоантрахинон                           4.1.1.1.2.2.2.

10 дейін                           2
10-20                              10
20-50                              30
50-100                             100
100 көп              Халық саны 100 мыңан көп
болғанда әр 5 мың адамға
100+1 сынама
___________________________________________________________________
3) бұл сынамалардың санына бөлу жүйесін жөндеуден немесе басқа
техникалық жұмыстар жүргізілгеннен кейін алынатын сынамалар кірмейді.
"Орталықтандырылған ауыз
суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық
эпидемиологиялық талаптар"
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларына
5-қосымша
3 қосымшада келтірілген ауыз суда кездесетін зиянды
заттардың алфавиттік көрсеткіші
___________________________________________________________________
Заттардың атаулары                    бөлімнің нөмірі
___________________________________________________________________
-А-
Авадекс                                     5.1.4.1.
Азадитион                                   7.2.7.
Акрекс                                      4.2.1.2.2.1.2.
Акриламид                                   4.1.1.1.1.2.2.
Акрилді альдегид                            3.2.1.1.2.
Акрицид                                     4.2.1.2.2.1.2.
Акролеин                                    3.2.1.1.2.
Ализарин                                    3.2.2.2.
Алкиламинопропионитрил С17-С20              4.1.3.1.1.
Алкиланилин                                 4.1.1.1.2.2.1.
Алкил бензилдиметиламмоний хлориді С10-С16  4.1.1.1.2.2.1.
Алхилбензилдаметиламмоний хлориді С17-С20   4.1.3.2.2.
Алкилбензолсульфонаттриэтаноламині          5.3.
Алкилбензолсульфонаттары                    5.2.4.1.1.
Алкилдиметиламин                            4.1.3.1.
Алкилдифенил                                1.2.2.2.1.
Алкилпропилендиамин                         4.1.1.2.1.2.
Алкилсульфаттар                             5.3
Алкилсульфонаттар                           5.2.4.1.
Алкилүшметиламмоний хлориді                 4.1.4.
N-(С7-С9) Алкил-N-фенил-n-фенилдиамин       4.1.3.2.2.
Алкилфенол                                  3.1.1.2.2.1.1.
Аллиламин                                   4.1.1.1.1.2.
Аллилмеркаптан                              5.1.1.
Хлорлы аллил                                2.1.2.
Цианды аллил                                4.1.3.1.1.
Алдрин                                      2.2.1.2.
Альтакс                                     7.4.2.
Амилкарбинол                                3.1.1.1.
5-Амино-2-(n-аминофенил)-1 Н-бензимидазол   7.2.8.
1-Аминоантрахинон                           4.1.1.1.2.2.2.

Бутилбензол                                 1.2.2.1.
N-Бутилбензолсульфамид                      5.2.4.1.4.
1-Бутилбигуанидина гидрохлорид              4.1.3.1.
N-Бутил-1-бутанамин                         4.1.2.1.
2-втор-Бутил-4,6-динитрофенил-3,3-
диметилакрилат                              4.2.1.2.2.1.2.
2-втор-Бутил-4,6-динитрофенил-3-
метилкротонат                               4.2.1.2.2.1.2.
Бутилен                                     1.1.
Бутилкарбинол                               3.1.1.1.
Бутилкаптакс                                7.4.2.
Бутилксантогенат                            5.1.4.3
N-n-Бутил-N-(n-метилбензолсульфонил)
мочевина                                    5.2.2.
Бутилнитрит                                 4.2.2.
Трет-Бутиловый спирт                        3.1.1.1.
Бутиловый эфир акриловой кислоты            3.3.2.1.1.2.1.
Бутиловый эфир 2,4-Д                        3.3.2.1.1.1.3.1.
Бутиловый эфир 2,4-дихлорфеноксиуксусной
кислоты                                     3.3.2.1.1.1.3.1.
Бутиловый эфир метакриловой кислоты         3.3.2.1.1.2.1.
2-Бутилтиобензотиазол                       7.4.2.
1-Бутил-1-(n-толил-сульфонил) мочевина      5.2.2
n-трет-Бутилтолуол                          1.2.2.1.
Бутилхлорид                                 2.1.1.
1,4-Бутиндиол                               3.1.3.1.
Бут-2-ин-1,4-диол                           3.1.3.1.
Бутифос                                     6.2.2.2.
Бутоксибутенин                              3.1.2.1.
1-Бутоксибут-1-ен-3-ин                      3.1.2.1.
-В-
Вамидотион                                  6.2.2.2.2.
Винилацетат                                 3.3.2.1.1.1.1.2.
Винилбензол                                 1.2.2.1.
Виникарбинол                                3.1.1.1.
Виниловый эфир моноэтаноламина              4.1.1.1.1.2.1.
Виниловый эфир уксусной кислоты             3.3.2.1.1.1.1.2.
1-Винилокси-2-аминоэтан                     4.1.1.1.1.2.1.
Винил сульфид                               5.1.2
Винилфосфат                                 6.2.2.
Винилхлорид                                 2.1.2.
Винифос                                     6.1.3.
-Г-
Гексагидробензол                            1.2.1.1.
1.4,4а,5,8,8а-Гексагидро-1,2,3,4.10.10-
гексахлор-1,4,5,8-диметанонафталин          2.2.1.2.
2,3,3а,4,7,7а-Гексагидро-2,4,5,6,7,8,8,
-гептахлор-4,7-метаноинден                  2.2.1.2.
3-(Гексагидро-4,7-метаниндан-5-ил)-1,1-
диметилмочевина                             4.1.3.2.1.
Гексагидропиразин                           7.2.6.
Гексагидрофенол                             3.1.1.1.2.1.

Бутилбезол                                  1.2.2.1
N-Бутилбензолсульфамид                      5.2.4.1.4.
1-Бутилбигуанидина гидрохлорид              4.1.3.1.
N-Бутил-1-бутанамин                         4.1.2.1
2-втор-Бутил-4,6-динитрофенил-3,3-
диметилакрилат                              4.2.1.2.2.1.2
2-втор-Бутил-4,6-динитрофени-3-
метилкротонат                               4.2.1.2.2.1.2.
Бутилен                                     1.1.
Бутилкарбинол                               3.1.1.1.
Бутилкаптакс                                7.4.2.
Бутилксантогенат                            5.1.4.3
N-n-Бутил-N-(n-метилбензол-сульфонил)
несепнәр                                    5.2.2.
Бутилнитрит                                 4.2.2.
Трет-Бутил спирті                           3.1.1.1.
Акрил қышқылының бутил эфирі                3.3.2.1.1.2.1.
2,4-Д бутил эфирі                           3.3.2.1.1.1.3.1.
2,4-Дихлорсірке қышқылының бутил эфирі      3.3.2.1.1.1.3.1.
Метакрил қышқылының бутил эфирі             3.3.2.1.1.2.1
2-Бутилтиобензотиазол                       7.4.2.
1-Бутил-1-(n-толилсульфонил) несепнәр       5.2.2
n-трет-Бутилтолуол                          1.2.2.1
Бутилхлорид                                 2.1.1.
1,4-Бутиндиол                               3.1.3.1
Бут-2-ин-1,4-диол                           3.1.3.1
Бутифос                                     6.2.2.2
Бутоксибутенин                              3.1.2.1
1-Бутоксибут-1-ен-3-ин                      3.1.2.1.
-В-
Вамидотион                                  6.2.2.2.2.
Винилацетат                                 3.3.2.1.1.1.1.2.
Винилбензол                                 1.2.2.1.
Виникарбинол                                3.1.1.1
Моноэтаноламинонның винил эфирі             4.1.1.1.1.2.1.
Сірке қышқылының винил эфирі                3.3.2.1.1.1.1.2.
1-Винилокси-2-аминоэтан                     4.1.1.1.1.2.1.
Винил сульфид                               5.1.2
Винил фосфат                                6.2.2.
Винилхлорид                                 2.1.2
Винифос                                     6.1.3
-Г-
Гексагидробензол                            1.2.1.1.
1.4,4а,5,8,8а-Гексагидро-1,2,3,4.10.10-
гексахлор-1,4,5,8-диметанонафталин          2.2.1.2.
2,3,3а,4,7,7а-Гексагидро-2,4,5,6,7,8,8,
-гептахлор-4,7-метаноинден                  2.2.1.2.
3-(Гексагидро-4,7-метаниндан-5-ил)-1,1-
диметилнесепнәрісі                          4.1.3.2.1.
Гексагидропиразин                           7.2.6
Гексагидрофенол                             3.1.1.1.2.1

Гидрохинон                                  3.1.3.2.
Глибутид                                    4.1.3.1.
Глицерин                                    3.1.3.1.
Глутаровый альдегид                         3.2.2.
Глугаровый диалъдегид                       3.2.2.
Гранозан                                    8.1.
-Д-
ДАВСО                                       7.2.8.
Дактал W-75                                 3.3.2.2.2.
Далапон                                     3.3.1.1.1.1.
Дантрон                                     3.2.2.2.
2,4-ДБ                                      3.3.2.1.1.1.3.1.
ДДВФ                                        6.2.2.1.
Денацил                                     3.3.2.1.1.1.1.2.
Дефос                                       6.1.1.
1,4-Диазобицикло[2.2.2.]октан               7.2.8.
Диаллиламин                                 4.1.1.2.1.2.
Диамид тиокарбаминовой кислоты              5.1.4.1.
1,4-Диаминоантрахинон                       4.1.1.2.2.
1,5-Диаминоантрахинон                       4.1.1.2.2.
1,4-Диамино-9,10-антрацендион               4.1.1.2.2.
1,5-Диамино-9,10-антрацендион               4.1.1.2.2.
Диаминобензол                               4.1.1.2.2.1.
1,2-Диаминобензол                           4.1.1.2.2.1.
1,6-Диаминогексан                           4.1.1.2.1.1.
4,4'-Диаминодифениловый эфир                4.1.1.2.2.1.
4,4'-Диаминодифенилсульфон                  5.2.2.
2,2'-Диаминодиэтиламин                      4.1.2.1.
1,12-Диаминододекан                         4.1.1.2.1.1.
1,1-Диаминоэтан                             4.1.1.2.1.1.
Дианат                                      3.3.1.1.2.2.2.
Дибензилтолуол                              1.2.2.1.
Дибензтиазолдисульфид                       7.4.2.
1,2-Дибромпропан                            2.1.1.
1,2-Дибром-1,1,5-трихлорпентан              2.1.1.
1,2-Дибром-3-хлорпропан                     2.1.1.
Дибутиламин                                 4.1.2.1.
Дибутилдиизооктилтиогликололятолово         8.2.
Дибуталдилауратолово                        8.2.
Дибутилдитиофосфаты                         6.2.2.2.
Дибутилдихлорстаннан                        8.2.
Дибутилмонотиофосфат                        6.2.2.2.
Дибутилоксостаннан                          8.2.
Дибутилоловооксид                           8.2.
Дибутилолово сульфид                        8.2.
Дивинил                                     1.1.
Дивинилсульфид                              5.1.2.
b-Дигидрогептахлор                          2.2.1.2.
9,10-Дегидро-9,10-диоксоантрацен            3.2.2.

Гидрохинон                                  3.1.3.2
Глибутид                                    4.1.3.1.
Глицерин                                    3.1.3.1
Глутар альдегиді                            3.2.2
Глугар диальдегиді                          3.2.2
Гранозан                                    8.1
-Д-
ДАВСО                                       7.2.8.
Дактал W-75                                 3.3.2.2.2.
Далапон                                     3.3.1.1.1.1.
Дантрон                                     3.2.2.2.
2,4-ДБ                                      3.3.2.1.1.1.3.1.
ДДВФ                                        6.2.2.1.
Денацил                                     3.3.2.1.1.1.1.2.
Дефос                                       6.1.1
1,4-Диазобицикло[2.2.2.]октан               7.2.8
Диаллиламин                                 4.1.1.2.1.2.
Тиокарбамин қышқылының диамиді              5.1.4.1
1,4-Диаминоантрахинон                       4.1.1.2.2
1,5-Диаминоантрахинон                       4.1.1.2.2
1,4-Диамино-9,10-антрацендион               4.1.1.2.2
1,5-Диамино-9,10-аннтрацендион              4.1.1.2.2
Диаминобензол                               4.1.1.2.2.1.
1,2-Диаминобензол                           4.1.1.2.2.1.
1,6-Диаминогексан                           4.1.1.2.1.1.
4,4-Диаминодифенил эфирі                    4.1.1.2.2.1.
4,4-Диаминодифенилсульфон                   5.2.2.
2,2-Диаминодтэтиламин                       4.1.2.1.
1,12-Диаминододекан                         4.1.1.2.1.1
1,1-Диаминоэтан                             4.1.1.2.1.1.
Дианат                                      3.3.1.1.2.2.2.
Дибензилтолуол                              1.2.2.1.
Дибензтиазолдисульфид                       7.4.2
1,2-Дибромпропан                            2.1.1
1,2-Дибром-1,1,5-үшхлорпентан               2.1.1
1,2-Дибром-3-хлорпропан                     2.1.1
Дибутиламин                                 4.1.2.1.
Дибутилизооктилтиогликол-қалайы             8.2.
Дибуталдилауратқалайы                       8.2.
Дибутилдитиофосфаттары                      6.2.2.2
Дибутилдихлорстаннан                        8.2.
Дибутилмонотиофосфат                        6.2.2.2
Дибутилоксостаннан                          8.2
Дибутилқалайыоксиді                         8.2
Дибутилқалайы сульфиді                      8.2
Дивинил                                     1.1.
Дивиннил сульфид                            5.1.2.
в-Дигидрогептахлор                          2.2.1.2
9,10-Дегидро-9,10-диоксо-антрацен           3.2.2

Диэфир                                      6.2.2.1.
Диэфир 2-хлорэтилфосфоновой кислоты         6.1.3.
2,4-ДМ                                      3.3.1.1.1.1.3.1.
1,12-Додекаметилендиамин                    4.1.1.2.1.
1,12-Додекандиамин                          4.1.1.2.1.1.
цис-8-Додецинилацетат                       3.3.2.1.1.1.1.2.
Z-Додец-8-ениловый эфир уксусной кислоты    3.3.2.1.1.1.1.2.
2,4-ДП                                      3.3.1.1.1.1.3.1.
ДПФ-1Н                                      6.1.3.
Дравин 755                                  5.1.2.
ДХТИ 150А                                   7.2.8.
-И-
Изоамилксантогенат                          5.1.4.3.
Изобутенилкарбинол                          3.1.1.1.
Изобутилен                                  1.1.
Изокротононилтрил                           4.1.3.1.1.
Изопентилксантогенат                        5.1.4.3.
Изопрен                                     1.1.
Изопреновый спирт                           3.1.1.1.
Изопропаноламин                             4.1.1.1.1.1.1.
Изопропиламин                               4.1.1.1.1.1.
Изопропилбензол.                            1.2.2.1.
4,4'-Изопропилидендифенол                   3.1.2.2.
N-Изопропил-1-изопропанамин                 4.1.2.1.
Изопропилкарбинол                           3.1.1.1.
Изопропилксантогенат, соль                  5.1.4.3.
0-(2-Изопропил-6-метилпиримидин-4-ил)-0,0-
диэтилтиофосфат                             7.2.6.
Изопропиловый эфир молочной кислоты         3.3.2.1.1.1.3.
Изопропилоктадециламин                      4.1.2.1.
N-Изопропилоктадециламин                    4.1.2.1.
Изопропилфенилкарбамат                      4.1.2.2.2.4.
Изопропилхлорфенилкарбамат                  4.1.2.2.2.4.
Изофос-3                                    6.1.3.
Изофталоилхлорид                            3.3.3.
Изофталонитрил                              4.1.3.2.2.2.1.
Изоцианометилбензол                         4.1.3.2.2.1.
Индотолуидин                                4.2.1.2.2.1.3.
Иодофенфос                                  6.2.2.2.1.
Йодоформ                                    2.1.1.
-К-
Каптакс                                     7.4.2.
Каптан                                      7.2.4.
Карбанилид                                  4.1.3.2.2.3.
Карбатион                                   5.1.4.2.
Карбинол                                    3.1.1.1.
Карбозолин                                  7.2.5.
Карбоксиметилизотиомочевина                 5.1.4.1.
Карбофос                                    6.2.2.2.
Карбин                                      4.1.2.2.2.4.

Диэфир                                      6.2.2.1.
2-Хлорэтилфосфон қышқылының диэфирі         6.1.3.
2,4-ДМ                                      3.3.1.1.1.1.3.1.
1,12-Додекаметилендиамин                    4.1.1.2.1.
1,12-Додекандиамин                          4.1.1.2.1.1.
Цис-8-Додецинилацетат                       3.3.2.1.1.1.1.2.
Сіркесу қышқылының Z-додец-8-енил эфирі     3.3.2.1.1.1.1.2.
2,4-ДП                                      3.3.1.1.1.1.3.1.
ДПФ-1Н                                      6.1.3.
Дравин                                      755 5.1.2.
Дхти 150А                                   7.2.8.
-И-
Изомилксантогенат                           5.1.4.3
Изобутенилкарбинол                          3.1.1.1.
Изобутилен                                  1.1.
Изоктотононилтрил                           4.1.3.1.1.
Изопентилксантогенат                        5.1.4.3.
Изопрен                                     1.1.
Изопрен спирті                              3.1.1.1.
Изопропаноламин                             4.1.1.1.1.1.1.
Изопропиламин                               4.1.1.1.1.1.
Изопропилбензол                             1.2.2.1.
4,4-Изопропилдендифенол                     3.1.2.2.
N-Изопропил-1-изопропанамин                 4.1.2.1.
Изопропилкарбинол                           3.1.1.1
Изопропилксантогенат, тұз                   5.1.4.3
0-(2-Изопропил-6-метилпирими-дин-4-ил)
-0,0-диэтилтиофосфат                        7.2.6.
Сүт қышқылының изопропил эфирі              3.3.2.1.1.1.3.
Изопропилоктадециламин                      4.1.2.1.
N-Изопропилоктадециламин                    4.1.2.1
Изопропилфенилкарбамат                      4.1.2.2.2.4.
Изофос-3                                    4.1.2.2.2.4.
Изофталоилхлорид                            6.1.3.
Изофталонитрил                              3.3.3.
Изоцианометилбензол                         4.1.3.2.2.2.1.
Индотолуидин                                4.1.3.2.2.1.
Иодофенфос                                  4.2.1.2.2.1.3.
Йодоформ                                    6.2.2.2.1.
-К-
Каптакс                                     7.4.2.
Каптан                                      7.2.4
Карбанилид                                  4.1.3.2.2.3.
Карбатион                                   5.1.4.2.
Карбинол                                    3.1.1.1.
Карбозолин                                  7.2.5.
Кабоксиметилзотионесепнәрі                  5.1.4.1.
Карбофос                                    6.2.2.2.
Карбин                                      4.1.2.2.2.4.

Кильваль                                    6.2.2.2.2.
Кислота адипиновая, соль                    3.3.1.2.1.
Кислота азотистая, бутиловый эфир           4.2.2.
Кислота акриловая                           3.3.1.1.1.2.
Кислота акриловая, амид                     4.1.1.1.1.2.2.
Кислота акриловая, метиловый эфир           3.3.2.1.1.2.1.
Кислота акриловая, бутиловый эфир           3.3.2.1.1.2.1.
Кислота акриловая, этиловый эфир            3.3.2.1.1.2.1.
Кислота амидинотиоуксусная                  5.1.4.1.
Кислота 3-аминобензойиая                    4.1.1.1.2.2.1.2.
Кислота 4-аминобензойная                    4.1.1.1.2.2.1.2.
Кислота аминобензол-3-сульфоновая           5.2.4.1.1.1.
Кислота 5-амино-2-гидроксибензойная         4.1.1.1.2.2.1.2.
Кислота 4-амино-2-нитробензолсульфоновая    5.2.4.1.1.1.
Кислота 5-аминосалициловая                  4.1.1.1.2.2.1.2.
Кислота 4-амино-3,5,6-трихлорпиколиновая    7.2.3.
Кислота 4-амино-3,5,6-трихлор-
2-пиридинкарбоновая                         7.2.3.
Кислота 4-амино-3,5,6-трихлор-
2-пиридинкарбоновая, калиевая соль          7.2.3.
Кислота 2-аминоэтилсерная                   5.3.
Кислота анилин-м-сульфоновая                5.2.4.1.1.1.
Кислота ацетоуксусная, метиловый эфир       3.3.2.1.1.1.3.
Кислота 1 Н-бензимидазол-2-ил-карбаминовая,
метиловый эфир                              7.2.8.
Кислота бензойная                           3.3.1.1.2.2.
Кислота бензойная, метиловый эфир           3.3.2.1.2.2.2.
Кислота бензолсульфоновая, амид             5.2.4.1.4.
Кислота бензолсульфоновая, н-бутиламид      5.2.4.1.4.
Кислота бис(n-бутиланилин)антрахинон-3,3-
дисульфоновая, динатриевая соль             5.2.4.2.
Кислота бис(2-этилгексил)дитиофосфорная     6.2.2.2.
Кислота бутил(этил)тиокарбаминовая,
S-пропиловый эфир                           5.1.4.1.
Кислота 1,4-бутандикарбоновая, соль         3.3.1.2.1.
Кислота  цис -бутендионовая                   3.3.1.2.1.
Кислота бут-2-еновая, нитрил                4.1.3.1.1.
Кислота бут-3-еновая, нитрил                4.1.3.1.1.
Кислота 2-втор-бутил-4,6-динитрофениловая,
изопропиловый эфир                          4.2.1.2.2.1.2.
Кислота винилфосфоновая,
Бис(bb-хлорэтиловый)эфир                    6.1.3.
Кислота гексагидро-1 Н-азепин-
1-тиокарбоновая, S-этиловый эфир            7.2.9.
Кислота гександиновая, соль                 3.3.1.2.1.
Кислота 2-гидрокси-3,6-дихлорбензойная      3.3.1.1.2.2.2.
Кислота 4-гидрокси-2-метилбутен-2-овая,
амид                                        4.1.1.1.1.2.2.
Кислота 2-гидрокси-2метилпропановая,
нитрил                                      4.1.3.1.1.
Кислота 1-гидроксипропановая,
1-метилэтиловый эфир                        3.3.2.1.1.1.3.
Кислота 2-гидроксипропановая,
этиловый эфир                               3.3.2.1.1.1.3.

Кильваль                                    6.2.2.2.2.
Адипин қышқылы, тұз                         3.3.1.2.1.
Азот қышқылы, бутил эфирі                   4.2.2.
Акрил қышқылы                               3.3.1.1.1.2.
Акрил қышқылы,амиді                         4.1.1.1.1.2.2.
Акрил қышқылы,метил эфирі                   3.3.2.1.1.2.1.
Акрил қышқылы,бутил эфирі                   3.3.2.1.1.2.1.
Акрил қышқылы,этил эфирі                    3.3.2.1.1.2.1.
Амидинотиосіркесу қышқылы                   5.1.4.1.
3-Аминобензой қышқылы                       4.1.1.1.2.2.1.2.
4-Аминобензой қышқылы                       4.1.1.1.2.2.1.2.
3-Сульфонның аминобензол қышқылы            5.2.4.1.1.1.
5-Амино-2-гидроксибензой қышқылы            4.1.1.1.2.2.1.2.
4-Амино-2-нитробензолсульфон қышқылы        5.2.4.1.1.1.
5-Аминосалицил қышқылы                      4.1.1.1.2.2.1.2.
4-Амино-3,5,6,-үшхлорпиколин қышқылы        7.2.3.
4-Амино-3,5,6-үшхлор-2-пиридинкарбон
қышқылы                                     7.2.3.
4-Амино-3,5,6-үшхлор-2-пиридинкарбон
қышқылы,калий тұзы                          7.2.3.
2-Аминоэтилкүкірт қышқылы                   5.3.
Аннилин-м-сульфон қышқылы                   5.2.4.1.1.1.
Ацетосіркесу қышқылы,метил эфирі            3.3.2.1.1.1.3.
1Н-бензимидазол-2-ил-карбамин қышқылы,метил
эфирі                                       7.2.8.
Бензой қышқылы                              3.3.1.1.2.2.
Бензой қышқылы,метил эфирі                  3.3.2.1.2.2.2.
Бензолсульфон қышқылы,амид                  5.2.4.1.4.
Бензолсульфон қышқылы, н-бутиламид          5.2.4.1.4
Бис(n-бутиланилин)антраахинон-3,3-дисульфон
қышқылы,ди-натрий тұзы                      5.2.4.2.
Бис(2-этилгексил)дитиофосфор қышқылы        6.2.2.2.
Бутил(этил)тиокарбамин қышқылы,пропил
эфирі-S                                     5.1.4.1.
1,4-Бутандикарбон қышқылы,тұз               3.3.1.2.1
цис-Бутендион қышқылы                       3.3.1.2.1
Бут-2-енил қышқылы,нитрил                   4.1.3.1.1.
Бут-3-енил қышқылы,нитрил                   4.1.3.1.1.
2-втор-бутил-4,6-диниитрофенил
қышқылы,изопропил эфирі                     4.2.1.2.2.1.2.
Винилфосфон қышқылы Бис(в,в-хлорэтил эфирі) 6.1.3.
Гексагидро-1Н-азепин-1-тио-карбон
қышқылы,этил эфирі-S                        7.2.9.
Гександин қышқылы,тұз                       3.3.1.2.1.
2-Гидрокси-3,6-дихлорбензой қышқылы         3.3.1.1.2.2.2.
4-Гидрокси-2-метилбутен-2-қышқылы,амид      4.1.1.1.1.2.2.2
2-Гидрокси-2-метилпропан қышқылы,нитрил     4.1.3.1.1.
1-Гидроксипропан қышқылы,метилэтил эфирі-1  3.3.2.1.1.1.3.
2-Гидроксипропан қышқылы,этил эфирі         3.3.2.1.1.1.3.

Кислота 2-гидрокси-1,3-пропилен-
диамин-N,N,N',N'- тетраметиленфосфоновая,
натриевая соль                              6.1.3.
Кислота гидроксиуксусная, фениловый эфир    3.3.1.1.1.1.3.
Кислота гидроксиэтан-1,1-дифосфоновая       6.1.3.
Кислота гидроперфторэнантовая               3.3.1.1.1.1.1.
Кислота гликолевая, фениловый эфир          3.3.1.1.1.1.3.
Кислота 1,8-диаминонафталин-4-сульфоновая   5.2.4.2.
Кислота 9,10-дигидро-1-нитро-9,
10-диоксо-2-антраценовая                    4.2.1.2.2.2.
Кислота диизопропилтиокарбаминовая,
S-(2,3-дихлорпроп-2-ениловый) эфир          5.1.4.1.
Кислота диметилдитиокарбаминовая,
аммониевая соль                             5.1.4.2.
Кислота диметилдитиофосфорная               6.2.2.2.
Кислота 0,0-диметилдитиофосфорная           6.2.2.2.
Кислота 2,2-диметил-3-(2-метил-проп-
1-енил)-циклопропан-1-карбоновая,
метиловый эфир                              3.3.2.1.2.1
Кислота 2,2-диметил-3-пропенил-
1 -циклопропан-карбоновая, соль             3.3.1.1.2.1.
Кислота 3,3-диметил-4,6,6-трихлор-
5-гексеновая, этиловый эфир                 3.3.2.1.1.2.1.
Кислота 5(2,5-диметилфенокси)-
2,2-диметилпентановая                       3.3.1.1.1.1.3.
Кислота 2(диметокситиофосфорилтио)
бутандиовая, диэтиловый эфир                6.2.2.2.
Кислота (диметокситиофосфорилтио)уксусная,
этиловый эфир                               6.2.2.2.
Кислота 3-диметоксифосфорилоксикротоновая,
1-фенилэтиловый эфир                        6.2.2.
Кислота дипропилтиокарбаминовая,
S-этиловый эфир                             5.1.4.1.
Кислота дитиофосфорная 0,0-бис
(2-этилгексиловый)эфир                      6.2.2.2.
Кислота дитиофосфорная 0,0-дибутиловый
эфир, соль                                  6.2.2.2.
Кислота 2,5 -дихлор-3-нитробензойная        4.2.1.2.2.1.2.1.
Кислота 2,2-дихлорпропионовая,
натриевая соль                              3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 2,2-дихлорпропионовая,
2-(2,4,5-трихлорфенокси)этиловый эфир       3.3.2.1.1.1.2.
Кислота 2,4-дихлорфенокси-а-пропионовая     3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота 2-(2,4-дихлорфенокси)пропионовая    3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота 2,4-дихлорфенокси-а-масляная        3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота 4-(2,4-дихлорфенокси)масляная       3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота 2,4-дихлорфеноксиуксусная,
бутиловый эфир                              3.3.2.1.1.1.3.1.
Кислота 2,4-дихлорфеноксиуксусная,
октиловый эфир                              3.3.2.1.1.1.3.1.
Кислота 2,4-дихлорфеноксиуксусная, соль     3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота а, b-дихлор-b-формилакриловая       3.3.1.1.1.2.1.
Кислота диэтилдитиофосфорная                6.2.2.2.

2-Гидроокси-1,3-пропилендиамин-N,N,N,N-
тетраметиленфосфон қышқылы,натрий тұзы      6.1.3.
Гидросіркесу қышқылы,фенил эфирі            3.3.1.1.1.1.3.
Гидроксиэтан-1,1-дифосфон қышқылы           6.1.3.
Гидроперфторэнант қышқылы,                  3.3.1.1.1.1.1.
Гликоль қышқылы,фенил эфирі                 3.3.1.1.1.1.3.
1,8-Диаминонафталин-4-сульфон қышқылы       5.2.4.2.
9,10-Дигидро-1-нитро-9,10-диоксо-2-антрацен
қышқылы                                     4.2.1.2.2.2.
Диизопропилтиокарбамин қышқылы,S-
(2,3-дихлорпроп-2-енил)эфирі                5.1.4.1.
Диметилдитиокарбамин қышқылы,аммони тұзы    5.1.4.2.
Диметилдитиофосфорқышқылы                   6.2.2.2.
0,0-Диметилдитиофосфор қышқылы              6.2.2.2.
3,3-Диметил-4,6,6-үшхлор-5-гексан
қышқылы,этил эфирі                          3.3.2.1.1.2.1.
2,2-Диметил-3-(2-метил-проп-1-енил)-
циклопропан-1-карбон қышқылы,метил эфирі    3.3.2.1.2.1.
2,2-Диметил-3-пропенил-1-циклопропанкарбон
қышқылы,тұз                                 3.3.1.1.2.1.
5(2,5-диметилфенокси)-2,2-диметилпентан
қышқылы                                     3.3.1.1.1.1.3.
2(диметокситиофосфорилтио)бутандио
қышқылы,диэтил эфирі                        6.2.2.2.
Сіркесу қышқылы(диметокстио-фосфорилтио)
этил эфирі                                  6.2.2.2.
3-Диметоксифосфрилоксикротон
қышқылы,фенилэтил эфирі                     6.2.1.2
Дипропилтиокарбамин қышқылы этил эфирі-S    5.1.4.1.
дитиофосфор қышқылының 0,0-бис
(2-этилгексил)эфирі                         6.2.2.2.
Дитиофосфор қышқылының дибутил
эфирі-0,0,тұз                               6.2.2.2.
2,5-Дихлор-3-нитробензой қышқылы            4.2.1.2.2.1.2.1.
2,2-Дихлорпропион қышқылы, натрий тұзы      3.3.1.1.1.1.1.2.
2,2-Дихлорпропион қышқылы,
(2,4,5-үшхлорфенокси)этил эфирі             3.3.2.1.1.1.2
2,4-Дихлорфенокси-а-пропион қышқылы         3.3.1.1.1.1.3.1.
2-(2,4-дихлорфенокси)пропион қышқылы        3.3.1.1.1.1.3.1.1.
2,4-Дихлорфенокси-a-майлы қышқылы           3.3.1.1.1.1.3.1.
4-(2,4-дихлорфенокси)майлы қышқылы          3.3.1.1.1.1.3.1.
2,4-Дихлорфеноксисіркесу қышқылы,бутил
эфирі                                       3.3.2.1.1.1.3.1.
2,4-Дихлорфеноксисіркесу қышқылы,октил
эфирі                                       3.3.2.1.1.1.3.1.
2,4-Дихлорфеноксисіркесу қышқылы,тұз        3.3.1.1.1.1.3.1.
а,в-Дихлор-в-формилакрил қышқылы            3.3.1.1.1.2.1.
Диэтилдитиофосфор қышқылы                   6.2.2.2.

Кислота 0,0'-диэтилдитиофосфорная           6.2.2.2.
Кислота диэтилдитиофосфорная, соль          6.2.2.2.
Кислота 2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7-
додекафторгептановая                        3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 3-изобутенил-2,2-диметил-
1-циклопропан-карбоновая, соль              3.3.1.1.2.1.
Кислота изофталевая, дихлорангидрид         3.3.3.
Кислота карбаминовая, нитрил,
соединение с кальцием                       4.1.3.1.1.
Кислота малеиновая                          3.3.1.2.1.
Кислота малеиновая, диэтиловый эфир         3.3.2.2.1.2.
Кислота метакриловая                        3.3.1.1.1.2.
Кислота метакриловая, амид                  4.1.1.1.1.2.2.
Кислота метакриловая, бутиловый эфир        3.3.2.1.1.2.1.
Кислота метакриловая,
2-гидроксиэтиловый эфир                     3.3.2.1.1.2.2.
Кислота метаниловая                         5.2.4.1.1.1.
Кислота 4-метилбензойная, метиловый эфир    3.3.2.1.2.2.
Кислота 4-метилбензолсульфиновая, соль      5.2.3.
Кислота N-метилдитиокарбаминовая,
N-метиламинная соль                         5.1.4.2.
Кислота метилдитиокарбаминовая,
натриевая соль                              5.1.4.2.
Кислота метилкарбаминовая,
метилфениловый эфир                         4.1.2.2.2.4.
Кислота метилкарбаминовая,
нафт-1-иловый эфир                          4.1.2.2.3.1.
Кислота 2-метилпентановая,
4-метил-3-хлоранилид                        4.1.2.2.2.3.
Кислота 2-метилпропан-2-ен-карбоновая       3.3.1.1.1.2.
Кислота 2-метил-2-пропеновая,
метиловый эфир                              3.3.2.1.1.2.1.
Кислота N-метилсульфаминовая                5.2.4.1.
Кислота 4-(2-метилфенокси)-4-хлорбутановая  3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота 2-метил-4-хлорфеноксимасляная       3.3.1.1.1.1.3.1.
Кислота 2-метокси-3,6-дихлорбензойная       3.3.1.1.2.2.2.
Кислота а-монохлорпропионовая               3.3.1.1.1.1.1.
Кислота монохлоруксусная, соль              3.3.1.1.1.1.1.
Кислота мукохлорная кислота                 3.3.1.1.1.2.1.
Кислота 2-(1 -нафталинилокси)
пропионовая                                 3.3.1.1.1.1.3.
Кислоты нафтеновые                          3.3.1.1.2.
Кислота 2-(а-нафтокси)пропионовая           3.3.1.1.1.1.3.
Кислота 3-нитроанилин-4-сульфоновая         5.2.4.1.1.1.
Кислота 4-нитроанилин-2-сульфоновая, соль   5.2.4.1.1.1.
Кислота 1 -нитроантрахинон-2-карбоновая     4.2.1.2.2.1.
Кислота 3-нитробензойная                    4.2.1.2.2.1.2.
Кислота 4-нитробензойная                    4.2.1.2.2.1.2.
Кислота-м-нитробензойная                    4.2.1.2.2.1.2.
Кислота-n-нитробензойная                    4.2.1.2.2.1.2.
Кислота 3-иитросульфаниловая                5.2.4.1.1.1.

0,0-Диэтилдитиофосфор қышқылы               6.2.2.2.
Диэтилдитиофосфор қышқылы, тұз              6.2.2.2.
2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7-Додекафторгептан
қышқылы                                     3.3.1.1.1.1.1.
3-Изобутенил-2,2-диметил-1-циклопропан-
карбон қышқылы,тұз                          3.3.1.1.2.1.
Изофтал қышқылы,дихлор-ангидрид             3.3.3.
Карбамин қышқылы, нитрил, кальций қосындысы 4.1.3.1.1
Малейн қышқылы                              3.3.1.2.1
Малейн қышқылы,диэтил эфирі                 3.3.2.2.1.2.
Метакрил қышқылы                            3.3.1.1.1.2.
Метакрил қышқылы,амид                       4.1.1.1.1.2.2.
Метакрил қышқылы,бутил эфирі                3.3.2.1.1.2.1.
Метакрил қышқылы,гидрокси-этил эфирі-2      3.3.2.1.1.2.2.
Метанил қышқылы                             5.2.4.1.1.1.
4-Метилбензой қышқылы,метил эфирі           3.3.2.1.2.2.
4-Метилбензолсульфин қышқылы,тұз            5.2.3.
N-Метилдитиокарбамин қышқылы,N-метиламин
тұзы                                        5.1.4.2.
Метилдитиокарбамин қышқылы,натрий тұзы      5.1.4.2.
Метилкарбамин қышқылы,метилфенил эфирі      4.1.2.2.2.4.
Метилкарбамин қышқылы,нафт-1-ил эфирі       4.1.2.2.3.1.
2-Метилпентан қышқылы,4-метил-3-хлоранилид  4.1.2.2.2.3
2-Метилпропан-2-ен-карбон қышқылы           3.3.1.1.1.2.
2-Метил-2-пропен қышқылы, метил эфирі       3.3.2.1.1.2.1.
N-Метлисульфамин қышқылы                    5.2.4.1.
4-(2-метилфенокси)-4-хлорбутан қышқылы      3.3.1.1.1.1.3.1.
2-Метил-4-хлорфеноксимайлы қышқылы          3.3.1.1.1.1.3.1.
2-Метокси-3,6-дихлорбензой қышқылы          3.3.1.1.2.2.2.
а-Монохлорпропион қышқылы                   3.3.1.1.1.1.1.
Монохлорсіркесу қышқылы,тұз                 3.3.1.1.1.1.1.
Қышқыл ұнхлор қышқылы                       3.3.1.1.1.2.1.
2-(1-нафталинокси).пропион қышқылы          3.3.1.1.1.1.3.
Нафтен қышқылы                              3.3.1.1.2.
2-(а-нафтокси)пропион қышқылы               3.3.1.1.1.1.3.
3-Нитроанилин-4-сульфон қышқылы             5.2.4.1.1.1.
4-Нитроанилин-2-сульфон қышқылы,тұз         5.2.4.1.1.1.
1-Нитроантрахинон-2-карбон қышқылы          4.2.1.2.2.1.
3-Нитробензой қышқылы                       4.2.1.2.2.1.2.
4-Нитробензой қышқылы                       4.2.1.2.2.1.2.
м-Нитробензой қышқылы                       4.2.1.2.2.1.2.
n-Нитробензой қышқылы                       4.2.1.2.2.1.2.
3-Нитросульфанил қышқылы                    5.2.4.1.1.1.

Кислота 5-нитро-2-хлорбензойная             4.2.1.2.2.1.2.1.
Кислота 3-нитро-4-хлорбензойная             4.2.1.2.2.1.2.1.
Кислота нонафторпентановая                  3.3.1.1.1.1.1.
Кислота оксиэтилидендифосфоновая            6.1.3.
Кислота 4-оксо-2,3-дихлоризокротоновая      3.3.1.1.1.2.1.
Кислота октадекановая, соль                 3.3.1.1.1.1.
Кислота 1,8-октандикарбоновая               3.3.1.2.1.
Кислота пикриновая                          4.2.1.2.2.1.2.
Кислота перхлорноборн-5-ен-2,3-днкарбоновая,
ангидрид                                    7.1.4.
Кислота перфторвалериановая                 3.3.1.1.1.1.1.
Кислота перфторгептановая                   3.3.1.1.1.1.1.
Кислота перфторпентановая                   3.3.1.1.1.1.1.
Кислота перфторэнантовая                    3.3.1.1.1.1.
Кислота пропан-2-ен-карбоновая              3.3.1.1.1.2.
Кислота себациновая                         3.3.1.2.1.
Кислота стеариновая                         3.3.1.1.1.1.
Кислота сульфаниловая,
N-(6-метоксипиридазин-3-ил)амид             7.2.6.
Кислота тетрахлортерефталевая,
диметиловый эфир                            3.3.2.2.2.
Кислота 2,3,5,6-тетрахлортерефталевая,
дихлорангидрид                              3.3.3.
Кислота терефталевая, диметиловый эфир      3.3.2.2.2.
Кислота терефталевая, дихлорангидрид        3.3.3.
Кислота тиолтиоугольная, бутиловый эфир     5.1.4.3.
Кислота тиолтиоугольная, изоамиловый эфир   5.1.4.3.
Кислота тиолтиоугольная, изопропиловый
эфир, соль                                  5.1.4.3.
Кислота тиолтиоугольная, этиловый эфир,
соль                                        5.1.4.3.
Кислота тиофосфорная, 0,0-диметил-
0-(3-метил-4-метилтио)фениловый эфир        6.2.2.2.
Кислота 3-толилкарбаминовая,
3(1М-метоксикарбониламино)фениловый эфир    4.1.2.2.2.4.
Кислота n-толуиловая, метиловый эфир        3.3.2.1.2.2.
Кислота n-толуолсульфиновая, соль           5.2.3.
Кислота 2,4,6-тринитробензойная кислота,
анилид                                      4.2.1.2.2.1.3.2.
Кислота трис(3-метилбутил)фосфорная         6.1.2.
Кислота 2,3,6-трихлорбензойная              3.3.1.1.2.2.1.
Кислота 2,2,3-трихлорпропионовая            3.3.1.1.1.1.1.
Кислота а,а,b-трихлорпропионовая            3.3.1.1.1.1.1.
Кислота трихлоруксусная, соль               3.3.1.1.1.1.1.
Кислота уксусная, 1-ацетоксиэтиловый эфир   3.3.2.1.1.1.1.4.
Кислота уксусная, виниловый эфир            3.3.2.1.1.1.1.2.
Кислота уксусная, (4-гидроксифенил)амид     4.1.2.2.2.1.
Кислота уксусная, Z-додец-8-ениловый эфир   3.3.2.1.1.1.1.2.
Кислота уксусная, метиловый эфир            3.3.2.1.1.1.1.1.

5-Нитро-2-хлорбензой қышқылы                4.2.1.2.2.1.2.1.
3-Нитро-4-хлорбензой қышқылы                4.2.1.2.2.1.2.1.
Нонафторпентан қышқылы                      3.3.1.1.1.1.1.
Оксиэтилидендифосфон қышқылы                6.1.3.
4-оксо-2,3-дихлоризокротон қышқылы          3.3.1.1.1.2.1.
Октадекан қышқылы,тұз                       3.3.1.1.1.1.
1,8-Октандикарбон қышқылы                   3.3.1.2.1.
Пикрин қышқылы                              4.2.1.2.2.1.2.
Перхлорборн-5-ен-2,3-дикарбон
қышқылы,ангидрид                            7.1.4.
Перфторвалериан қышқылы                     3.3.1.1.1.1.1.
Перфторгептан қышқылы                       3.3.1.1.1.1.1.
Перфторпентан қышқылы                       3.3.1.1.1.1.1.
Перфторэнант қышқылы                        3.3.1.1.1.1.
Пропан-2-ен-карбон қышқылы                  3.3.1.1.1.2.
Себацин қышқылы                             3.3.1.2.1.
Стеарин қышқылы                             3.3.1.1.1.1.
Сульфанил қышқылы,N-(6-метоксипиридазин-
3-ил)амид                                   7.2.6.
Тетрахлортерефтал қышқылы,диметил эфирі     3.3.2.2.2.
2,3,5,6-Тетрахлортерефтал
қышқылы,дихлорангидрид                      3.3.3.
Терефтал қышқылы,диметил эфирі              3.3.2.2.2.
Терефтал қышқылы,дихлор-ангидрид            3.3.3.
Тиолтиокөмір қышқылы,бутил эфирі            5.1.4.3.
Тиолтиокөмір қышқылы,изоамил эфирі          5.1.4.3.
Тиолтиокөмір қышқылы, изопропил эфирі,тұз   5.1.4.3.
Тиолтиокөмір қышқылы, этил эфирі,тұз        5.1.4.3.
Тиофосфор қышқылы,0,0-ди-метил-0-(3-метил-
4-метилтио)-фенил эфирі,3-толилкарбамин
қышқылы                                     6.2.2.2.
3(1М-метоксикарбониламино)-фенил эфирі      4.1.2.2.2.4.
n-Толиул қышқылы,метил эфирі                3.3.2.1.2.2.
n-Толуолсульфин қышқылы,тұз                 5.2.3.
2,4,6-Үшнитробензой қышқылы,анилид          4.2.1.2.2.1.3.2.
Трис(3-метилбутил)фосфор қышқылы            6.1.2.
2,3,6-Үшхлорбензой қышқылы                  3.3.1.1.2.2.1.
2,2,3-Үшхлорпропион қышқылы                 3.3.1.1.1.1.1.
а,а,в-Үшхлорпропион қышқылы                 3.3.1.1.1.1.1.
Үшхлорсіркесу қышқылы,тұз                   3.3.1.1.1.1.1
Сіркесу қышқылы,ацетоксиэтил эфирі-1        3.3.2.1.1.1.1.4.
Сіркесу қышқылы,винил эфирі                 3.3.2.1.1.1.1.2.
Сіркесу қышқылы,(4-гидрокси-фенил)амид      4.1.2.2.2.1.
Сіркесу қышқылы,Z-додец-8-енил эфирі        3.3.2.1.1.1.1.2.
Сіркесу қышқылы,метил эфирі                 3.3.2.1.1.1.1.1.

Кислота уксусная, нитрил                    4.1.3.1.1.
Кислота уксусная, 4-оксопентиловый эфир     3.3.2.1.1.1.3.
Кислота уксусная, трихлор-2-(2,4,5-
трихлорфенокси) этиловый эфир               3.3.2.1.1.1.2.
Кислота уксусная, этиловый эфир             3.3.2.1.1.1.1.1.
Кислота 1,2-фенилен-бис(иминокарбонотиоил)
бис-карбаминовая, диэтиловый эфир           5.1.4.1.
Кислота фенилкарбаминовая,
изопропиловый эфир                          4.1.2.2.2.4.
Кислота О-фенил-О-этилтиофосфорная, соль    6.2.2.2.
Кислота феноксиуксусная                     3.3.1.1.1.1.3.
Кислота фталевая, диметиловый эфир          3.3.2.2.2.
Кислота, фталевая,
N-(2-хлорциклогексилимид)                   7.2.4.
Кислота 2-хлорбензойная                     3.3.1.1.2.2.1.
Кислота 4-хлорбензойная                     3.3.1.1.2.2.1.
Кислота о-хлорбензойная                     3.3.1.1.2.2.1.
Кислота n-хлорбензойная                     3.3.1.1.2.2.1.
Кислота 7-хлоргептановая                    3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 9-хлорнонановая                     3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 2-хлор-3-оксомасляная,
1-фенилэтиловый эфир                        3.3.2.1.1.1.3.1.
Кислота хлорпелларгоновая                   3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 2-хлорпропионовая                   3.3.1.1.1.1.1.
Кислота хлоруксусная, соль                  3.3.1.1.1.1.1.
Кислота хлорундекановая                     3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 11 -хлорундекановая                 3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 3-хлорфенилкарбаминовая,
изопропиловый эфир                          4.1.2.2.2.4.
Кислота 4-хлорфенилкарбаминовая,
4-хлорбут-2-иниловый эфир                   4.1.2.2.2.4.
Кислота хлорэнантовая                       3.3.1.1.1.1.1.
Кислота 2-хлорэтилфосфоновая                6.1.3.
Кислота 2-хлорэтилфосфоновая,
бис(2-хлорэтиловый) эфир                    6.1.3.
Кислота 2-хлорэтилфосфоновая,
2-хлорэтиловый эфир                         6.1.3.
Кислота хризантемовая, соль                 3.3.1.1.2.1.
Кислота циануровая                          7.2.7.
Кислота 1,2-этиленбистиокарбаминовая,
диаммониевая соль                           5.1.4.2.
Кислота N,N'-этиленбисдитиокарбаминовая,
цинковая соль                               5.1.4.2.
Кислоты n-аминобензойной фосфат             6.2.4.
Кислоты нафтеновые                          3.3.1.1.2.1.
Кодеин                                      7.4.1.
Которан                                     4.1.3.2.2.3.
Краситель кислотный антрахиноновый
зеленый Н2С                                 5.2.4.2.
Краситель хромовый зеленый
антрахиноновый 2Ж                           5.2.4.1.1.1.

Сіркесу қышқылы,нитрил                      4.1.3.1.1.
Сіркесу қышқылы,4-оксопентил эфирі          3.3.2.1.1.1.3.
Сіркесу қышқылы,үшхлор-2-(2,4,5-
үшхлорфенокси)этил эфирі                    3.3.2.1.1.1.2.
Сіркесу қышқылы,этил эфирі                  3.3.2.1.1.1.1.1.
1,2-Фенилен-бис(иминокарбоно-тиол)бис-
карбамин қышқылы,ди- этил эфирі             5.1.4.1.
Фенилкарбамин қышқылы,изо-пропил эфирі      4.1.2.2.2.4.
О-Фенил-О-этилтиофосфор қышқылы,тұз         6.2.2.2.
Феноксисіркесу қышқылы                      3.3.1.1.1.1.3.
Фтал қышқылы,диметил эфирі                  3.3.2.2.2.
Фтал қышқылы,N-(2-хлорцикло-гексилимид)     7.2.4.
2-Хлорбензой қышқылы                        3.3.1.1.2.2.1.
4-Хлорбензой қышқылы                        3.3.1.1.2.2.1.
0-Хлорбензой қышқылы                        3.3.1.1.2.2.1.
n-Хлорбензой қышқылы                        3.3.1.1.2.2.1.
7-Хлоргептан қышқылы                        3.3.1.1.1.1.1
9-Хлорнонан қышқылы                         3.3.1.1.1.1.1.
2-Хлор-3-оксомайлы қышқылы,1-фенилэтил
эфирі                                       3.3.2.1.1.1.3.1.
Хлорпелларгон қышқылы                       3.3.1.1.1.1.1.
2-Хлорпропион қышқылы                       3.3.1.1.1.1.1.
Хлорсіркесу қышқылы,тұз                     3.3.1.1.1.1.1.
Хлорундекан қышқылы                         3.3.1.1.1.1.1.
11-Хлорундекан қышқылы                      3.3.1.1.1.1.1.
3-Хлорфенилкарбамин қышқылы,изопропил эфирі 4.1.2.2.2.4.
4-Хлорфенилкарбамин қышқылы,4-хлорбут-
2-ининл эфирі                               4.1.2.2.2.4.
Хлорэнант қышқылы                           3.3.1.1.1.1.1.
2-Хлорэтилфосфан қышқылы                    6.1.3.
2-Хлорэтилфосфан қышқылы-,бис
(2-хлорэтил)эфирі                           6.1.3.
2-Хлорэтилфосфан қышқылы,2-хлорэтил эфирі   6.1.3.
Хризантем қышқылы,тұз                       3.3.1.1.2.1.
Цианур қышқылы                              7.2.7.
1,2-Этиленбисдииокарбамин қышқылы,диаммони
тұзы                                        5.1.4.2.
N,N-Этиленбисдитиокарбамин қышқылы,цинк
тұзы                                        5.1.4.2.
n-Аминобензойфосфат қышқылы                 6.2.4.
Нафтен қышқылы                              3.3.1.1.2.1.
Кодеин                                      7.4.1.
Которон                                     4.1.3.2.2.3.
Н2С-антрахинонды жасыл бояғыш қышқылы       5.2.4.2.
2Ж-антрахинонды жасыл хром бояғышы          5.2.4.1.1.1.

Моноэфир 2-хлорэтилфосфоновой кислоты       6.1.3.
Мороцид                                     4.2.1.2.2.1.2.
Морфин                                      7.4.1.
Морфолин                                    7.4.1.
-Н-
Нафталин                                    1.2.2.2.2.
1-Нафтил-N-метилкарбамат                    4.1.2.2.3.1.
1-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2
2-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2.
а-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2.
b-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2.
Нафт-1-ол                                   3.1.1.2.2.2.
Нафт-2-ол                                   3.1.1.2.2.2.
b-Нафтосульфокислота                        5.2.4.2.
2-Нафтол-6-сульфокислота                    5.2.4.2.
Немагон                                     2.1.1.
Немафакс                                    5.1.4.1.
Необоновое масло                            3.3.2.1.2.2.
Нитрил акриловой кислоты                    4.1.3.1.1.
Нитрил гидроксиизомасляной кислоты          4.1.3.1.1.
2-Нитроанизол                               4.2.1.2.2.1.2.
о-Нитроанизол                               4.2.1.2.2.1.2.
n -Нироанизол                                4.2.1.2.2.1.2.
2-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
3-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
4-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3
м-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
о-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
n-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
4-Нитроанилин-2-сульфокислоты соль          5.2.4.1.1.1.
Нитробензол                                 1.2.2.1.
3-Нитробензоламин                           4.2.1.2.2.1.3.
4-Нитробензоламин                           4.2.1.2.2.1.3.
1-Нитрогуанидин                             4.2.2.
4-Нитро-1,2-дихлорбезол                     4.2.1.2.2.1.1.
4-Hитpo-N,N-диэтилаланин                    4.2.1.2.2.1.3.
N-Нитрозодифениламин                        4.2.1.2.2.1.3.
Нитрозофенол                                4.2.1.2.2.1.1.
1-Нитрозо-1-хлорциклогексан                 4.2.2.1.
Нитрометан                                  4.2.1.1.
4-Нитрометоксибензол                        4.2.1.2.2.1.2.
Нитропропан                                 4.2.1.1.
1-Нитро-3-трифторметилбензол                4.2.1.2.2.1.1.
n -Нитрофениламиноэтанол                     4.2.1.2.2.1.3.2.
n-Нитрофенетол                              4.2.1.2.2.1.2.
2-[(4-Нитрофенил)амино]этанол               4.2.1.2.2.1.3.2.

2-Хлорэтилфосфон қышқылының моно эфирі      6.1.3.
Мороцид                                     4.2.1.2.2.1.2.
Морфин                                      7.4.1.
Морфолин                                    7.4.1
-Н-
Нафталин                                    1.2.2.2.2
1-Нафтил-N-метилкарбамат                    4.1.2.2.3.1.
1-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2.
2-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2.
а-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2
в-Нафтол                                    3.1.1.2.2.2.
Нафт-1-ол                                   3.1.1.2.2.2.
Нафт-2-ол                                   3.1.1.2.2.2.
Нафтолсульфоқышқылы-в                       5.2.4.2.
2-Нафтол-6-сульфоқышқылы                    5.2.4.2.
Немагон                                     2.1.1.
Немафакс                                    5.1.4.1.
Необоновое масло                            3.3.2.1.2.2.
Акрил қышқылының нитрилі                    4.1.3.1.1.
Гидроксиизомайлы қышқылының нитрилі         4.1.3.1.1.
2-Нитроанизол                               4.2.1.2.2.1.2.
о-Нитроанизол                               4.2.1.2.2.1.2.
n-Нитроанизол                               4.2.1.2.2.1.2.
2-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
3-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
4-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
м-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
о-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
n-Нитроанилин                               4.2.1.2.2.1.3.
4-Нитроанилин-2-сульфо-қышқылы тұз          5.2.4.1.1.1.
Нитробензол                                 1.2.2.1.
3-Нитробензоламин                           4.2.1.2.2.1.3.
4-Нитробензоламин                           4.2.1.2.2.1.3.
1-Нитрогуанидин                             4.2.2.
4-Нитро-1,2-дихлорбензол                    4.2.1.2.2.1.1.
4-Нитро-N,N-диэтилаланин                    4.2.1.2.2.1.3.
N-Нитрозодифениламин                        4.2.1.2.2.1.3.
Нитрозофенол                                4.2.1.2.2.1.1.
1-Нитрозо-1-хлорциклогексан                 4.2.2.1.
Нитрометан                                  4.2.1.1.
4-Нитрометоксибензол                        4.2.1.2.2.1.2.
Нитропропан                                 4.2.1.1.
1-Нитро-3-үшфторметилбензол                 4.2.1.2.2.1.1.
n-Нитрофениламиноэтанол                     4.2.1.2.2.1.3.2.
n-Нитрофенетол                              4.2.1.2.2.1.2.
2-[(4-Нитрофенил)амино]этанол               4.2.1.2.2.1.3.2.

2-[( n -Нитрофенил)ацетиламино]этан-1 -ол     4.2.1.2.2.1.2.
0-(4-Нитрофенил)-0,0-диэтилтиофосфат        6.2.2.2.2.
n-Нитрофенилхлорметилкарбинол               4.2.1.2.2.1.2.1.
[1-(4-Нитрофенил)]-2-хлорэтан-1-ол          4.2.1.2.2.1.2.1.
2-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
3-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
4-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
м-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
о-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
n-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
Нитрофор                                    4.2.1.2.2.1.3.1.
Нитроформ                                   4.2.1.1.
(5-Нитро-2-фуранил)метандиол диацетат       7.1.2.
5-Нитрофурфуролдиацетат                     7.1.2.
Нитрохлор                                   4.2.1.2.2.1.2.1.
Нитрохлорбензол                             4.2.1.2.2.1.1.
Нитрохлорбензол (смесь 2,3,4 изомеров)      4.2.1.2.2.1.1.
4-Нитро-а-хлорметилбензолметанол            4.2.1.2.2.1.2.1.
Нитроциклогексан                            4.2.2.1.
Нитроэтан                                   4.2.1.1.
4-Нитроэтоксибензол                         4.2.1.2.2.1.2.
Нонан-1-ол                                  3.1.1.1.
Норборнадиен                                1.2.1.2.
Норборнен                                   1.2.1.2.
-О-
Оксиамин                                    4.2.1.2.2.1.3.2.
Оксиацетиламин                              4.2.1.2.2.1.2.
4,4'-Оксибисбензоламин                      4.1.1.2.2.1.
1,1'-Оксибис(2-хлорэтан)                    3.1.2.1.1.
Оксигексилидендифосфонат                    6.1.3.
Оксигептилидендифосфонат                    6.1.3.
Оксид диоктилизопентинофосфина              6.1.2.
2,2'-Оксидиэтанол                           3.1.3.3.1.
2,2'-Оксидиэтилендиоксидиэтанол             3.1.3.3.1.
Оксид мезитила                              3.2.1.1.2.
Оксид пропилена                             7.1.1.
Оксинонилидендифосфонат                     6.1.3.
Оксиоктилидендифосфонат                     6.1.3.
2-Оксипроизводное симазина                  7.2.7.
Оксифенилметилмочевина                      4.1.2.2.2.4.
Оксиэтилпиперазин                           7.2.6.
2-Оксобутан                                 3.2.1.1.1.
3-Оксопентан                                3.2.1.1.1.
4-Оксопентиловый эфир уксусной кислоты      3.3.2.1.1.1.3.
Окгаген                                     7.2.9.
Октагидро-1,3,5,7-тетранитро-1,3,5,7-
тетразоцин                                  7.2.9.

2-[(n-Нитрофенил)ацтиламино] этан-1-ол      4.2.1.2.2.1.2.
0-(Нитрофенил)-0,0-диэтилтио-фосфат         6.2.2.2.2.
n-Нитрофенилхлорметилкарбинол               4.2.1.2.2.1.2.1.
[1-(4-Нитрофенил)]-2хлорэтан1ол             4.2.1.2.2.1.2.1.
2-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
3-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
4-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
м-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
о-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
n-Нитрофенол                                4.2.1.2.2.1.2.
Нитрофор                                    4.2.1.2.2.1.3.1.
Нитроформ                                   4.2.1.1.
(5-Нитро-2-фуранил)метандиол диацетат       7.1.2
5-Нитрофурфуролдиацетат                     7.1.2.
Нитрохлор                                   4.2.1.2.2.1.2.1.
Нитрохлорбензол                             4.2.1.2.2.1.1.
Нитрохлорбензол(қоспа 2,3,4 изомерлері)     4.2.1.2.2.1.1.
4Нитро-а-хлорметилбензол-метанол            4.2.1.2.2.1.2.1.
Нитроциклогексан                            4.2.2.1.
Нитроэтан                                   4.2.1.1.
4-Нитроэтоксибензол                         4.2.1.2.2.1.2.
Нонан-1-ол                                  3.1.1.1.
Норборнадиен                                1.2.1.2.
Норборнен                                   1.2.1.2
-О-
Оксиамин                                    4.2.1.2.2.1.3.2.
Оксиацтиламин                               4.2.1.2.2.1.2.
4,4-Оксибисбензоламин                       4.1.1.2.2.1.
1,1-Оксибис(2-хлорэтан)                     3.1.2.1.1.
Оксигексилидендифосфанат                    6.1.3.
Оксигептилидендифосфанат                    6.1.3.
Оксид диоктилизопентино- фосфина            6.1.2.
2,2-Оксидиэтанол                            3.1.3.3.1.
2,2-Оксидиэтилендиоксидиэтанол              3.1.3.3.1.
Оксид мезитила                              3.2.1.1.2.
Оксид пропилена                             7.1.1.
Оксинонилидендифосфанат                     6.1.3.
Оксиоктилидендифосфанат                     6.1.3.
Окситуынды смазинасы-2                      7.2.7.
Оксифенилметилнесепнәрісі                   4.1.2.2.2.4.
Оксиэтилпиперазин                           7.2.6.
2-Оксобутан                                 3.2.1.1.1
3-Оксопентан                                3.2.1.1.1.
Сіркесу қышқылынның оксопентил эфирі-4      3.3.2.1.1.1.3.
Октаген                                     7.2.9
Октагидро-1,3,5,7-тетранитро-1,3,5,7-
тетразоцин                                  7.2.9

Октан-1-ол                                  3.1.1.1.
Октилкарбинол                               3.1.1.1.
Октиловый эфир 2,4-дихлорфеноксиуксусной
кислоты                                     3.3.2.1.1.1.3.1.
Олефинсульфонат С12-С14                     5.2.4.1.
Олефинсульфонат С15-С18                     5.2.4.1.
-П-
П-1                                         3.1.1.1.1.
П-2                                         3.1.1.1.1.
П-3                                         3.1.1.1.1.
П-4                                         3.1.1.1.1
П-5                                         3.1.1.1.1.
П-6                                         3.1.1.1.1.
Парацетамол                                 4.1.2.2.2.1.
Пентанат                                    3.3.2.1.1.1.2.
Пентан-1-ол                                 3.1.1.1.
Пентан-3-он                                 3.2.1.1.1.
Пентахлораминопиколин                       7.2.3.
Пентахлорацетофенон                         3.2.1.2.2.1.1.
Пентахлорбифенил                            2.2.2.2.1.
Пентахлорбутан                              2.1.1.
Пентахлордифенил                            2.2.2.2.1.
Пентахлорпиколин                            7.2.3.
Пентахлорпропан                             2.1.1.
1-(Пентахлорфенил)этанон                    3.2.1.2.2.1.1.
Пентаэритрит                                3.1.3.1.
Пентаэтиленгликоль                          3.1.3.3.1.
Пентилкарбинол                              3.1.1.1.
Перфторгептаналь гидрат                     3.2.1.1.1.1.
Перхлорбута-1,3 -диен                       2.1.2.
Перхлорбутан                                2.1.1.
Перхлорметиленциклопентен                   2.2.1.1.
Пиклорам                                    7.2.3.
а-Пиколин                                   7.2.3.
Пиперазин                                   7.2.6.
Пиперидин                                   7.2.2.
Пиридин                                     7.2.3.
Пирогаллол                                  3.1.3.2.
Пирокатехин                                 3.1.3.2.
Полихлорпинен                               2.2.1.2.
Префар                                      6.2.2.2.2.
Продукт С-789                               4.1.3.2.2.
Прометрин                                   7.2.7.
Пропазин                                    7.2.7.
Пропандинитрил                              4.1.3.1.1.
Пропан-1-ол                                 3.1.1.1.
Пропан-2-ол                                 3.1.1.1.
Пропантриол                                 3.1.3.1.
Пропен                                      1.1.

Октан-1-ол                                  3.1.1.1
Октилкарбинол                               3.1.1.1.
2,4-Дихлорфеноксисіркесу қышқылының октил
эфирі                                       3.3.2.1.1.1.3.1.
Олефинсульфанот С12-С14                     5.2.4.1.
Олефинсульфонат С15-С18                     5.2.4.1
-П-
П-1                                         3.1.1.1.1.
П-2                                         3.1.1.1.1.
П-3                                         3.1.1.1.1.
П-4                                         3.1.1.1.1.
П-5                                         3.1.1.1.1.
П-6                                         3.1.1.1.1.
Парацетамол                                 4.1.2.2.2.1.
Пентанат                                    3.3.2.1.1.1.2.
Пентан-1-ол                                 3.1.1.1.
Пентан-3-он                                 3.2.1.1.1.
Пентахлораминопиколин                       7.2.3.
Пентахлорацетофенон                         3.2.1.2.2.1.1.
Пентахлорбифенил                            2.2.2.2.1.
Пентахлорбутан                              2.1.1.
Пентахлордифенил                            2.2.2.2.1.
Пентахлорпиколин                            7.2.3.
Пентахлорпропан                             2.1.1.
1-(пентахлорфенил)этаонон                   3.2.1.2.2.1.1.
Пентаэритрит                                3.1.3.1.
Пентаэтиленгликоль                          3.1.3.3.1.
Пентилкарбинол                              3.1.1.1.
Перфторгепталь гидрат                       3.2.1.1.1.1.
Перхлорбута-1,3-диен                        2.1.2
Перхлорбутан                                2.1.1.
Перхлорметиленциклопетен                    2.2.1.1.
Пиклорам                                    7.2.3.
а-Пиколин                                   7.2.3.
Пиперазин                                   7.2.6
Пиперидин                                   7.2.2.
Пиридин                                     7.2.3.
Пирогаллол                                  3.1.3.2.
Пирокатехин                                 3.1.3.2.
Полихлорпинен                               2.2.1.2.
Префар                                      6.2.2.2.2.
Өнім С-789                                  4.1.3.2.2.
Прометрин                                   7.2.7.
Пропазин                                    7.2.7.
Пропандинитрил                              4.1.3.1.1.
Пропан-1-ол                                 3.1.1.1.
Пропан-2-ол                                 3.1.1.1.
Пропанитрол                                 3.1.3.1.
Пропен                                      1.1.

Спирт пропиловый                            3.1.1.1.
Спирт 1,1,9-тригидрогексадекафторнониловый  3.1.1.1.1.
Спирт 1,1,7-тригидрододекафторгептиловый    3.1.1.1.1.
Спирт 1,1,5-тригидрооктафторпентиловый      3.1.1.1.1.
Спирт 1,1,3-тригидротетрафторпропиловый     3.1.1.1.1.
Спирт 1,1,13-тригидротетраэйкозафтор-
тридециловый                                3.1.1.1.1.
Спирт 1,1,11-тригидроэйкозафторундециловый  3.1.1.1.1.
Спирт фуриловый                             7.1.2.
Стирол                                      1.2.2.1.
Сукцинонитрил                               4.1.3.1.1.
Сульпрофос                                  6.2.2.2.
Сульфапиридазин                             7.2.6.
Сульфиддибутилолово                         8.2.
Сульфидофос                                 6.2.2.2.
Сульфолан                                   7.3.
1,1'-Сульфонил-бис(4-хлорбензол)            5.2.2.
4,4'-Сульронилдианилин                      5.2.2.
Суффикс                                     4.1.3.1.2.
-Т-
Терефталоилхлорид                           3.3.3.
1,3,5,7-Тетраазатрициклодекан               7.2.8.
Тетрабутилолово                             8.2.
Тетрабутилстани                             8.2.
Тетрагидробензол                            1.2.1.1.
3а,4,7,7а-Тетрагидро-1,4,5,6,7,8,8-гепато-
хлор-4,7-метано-1Н-инден                    2.2.1.2.
1,4,5,8-Тетрагидроксиантрахинон             3.2.2.2.
1,4,5,8-Тетрагидрокси-9,10-антрацендион     3.2.2.2.
3а,4,7,7а-Тетрагидро-4,7-метано-1Н-инден    1.2.1.2.
Тетрагидро-1,4-оксазин                      7.4.1.
Тетрагидротиофен-1,1-диоксид                7.3.
Тетрагидрохинон                             3.2.2.
Тетразул                                    5.1.2.
Тетраметилен сульфон                        7.3.
2,2,6,6-Тетраметилпиперидин-4-он            7.2.2.
Тетраметилтиурамдисульфид                   5.1.4.2.
Тетранитрометан                             4.2.1.1.
3,6,9,12-Тетраоксатетрадекан-1,14-диол      3.1.3.3.1.
Тетраоксипропилэтилендиамин                 4.1.1.2.1.1.1.
1,2,3,4-Тетрахлорбензол                     2.2.2.1.1.
2,3,5,6-Тетрахлор-n-бензохинон              3.2.2.1.
2,3,5,6-Тетрахлор-1,4-бензолдикарбонил-
дихлорид                                    3.3.3.
1,2,3,4-Тетрахлорбутан                      2.1.1.
Тетрахлоргептан                             2.1.1.
Тетрахлордиан                               3.1.3.2.1.
Тетрахлорметан                              2.1.1.
1,1,1,9-Тетрахлорнонан                      2.1.1.
1,1,1,5-Тетрахлорпентан                     2.1.1.
Тетрахлорпиколин                            7.2.3.

Пропил спирті                               3.1.1.1
1,1,9-Үшгидрогексадекафторнонил спирті      3.1.1.1.1
1,1,7-Үшгидрододекафторгептил спирті        3.1.1.1.1
1,1,5-Үшгидрооктафторпентил спирті          3.1.1.1.1
1,1,3-Үшгидротетрафторпропил спирті         3.1.1.1.1.
1,1,13-Үшгидротетраэйкозафтор-үшдецил
спирті                                      3.1.1.1.1
1,1,11-Үшгидроэйкозафтор-ундецил спирті     3.1.1.1.1
Фурил спирті                                7.1.2
Стирол                                      1.2.2.1
Сукцинонитрил                               4.1.3.1.1.
Сульпрофос                                  6.2.2.2
Сульфапиридазин                             7.2.6.
Сульфиддибутилқалайы                        8.2.
Сульфидофос                                 6.2.2.2.
Сульфолан                                   7.3.
1,1-Сульфонил-бис(4-хлорбензол)             5.2.2.
4,4-Сульронилдианилин                       5.2.2.
Суффикс                                     4.1.3.1.2.
-Т-
Терефталоилхлорид                           3.3.3
1,3,5,7-Тетраазатүшциклодекан               7.2.8.
Тетрабутилқалайы                            8.2.
Тетрабутилстани                             8.2.
Тетрагидробензол                            1.2.1.1.
3а,4,7,7а-Тетрагидро-1,4,5,6,7,8,8-
гепатохлор-4,7-метано-1Н-инден              2.2.1.2
1,4,5,8-Тетрагидроксиантрхинон              3.2.2.2.
1,4,5,8-Тетрагидрокси-9,10-антрацендион     3.2.2.2
3а,4,7,7а-Тетрагидро-4,7-метано-1Н-инден    1.2.1.2.
Тетрагидро-1,4-оксазин                      7.4.1.
Тетрагидротиофен-1,1-диоксид                7.3.
Тетрагидрохинон                             3.2.2.
Тетразул                                    5.1.2
Тетраметилен сульфон                        7.3.
2,2,6,6-Тетраметилпиперидин-4-он            7.2.2.
Тетраметилтиурамдисульфид                   5.1.4.2
Тетранитрометан                             4.2.1.1.
3,6,9,12-Тетраоксатетрадекан-1,14-диол      3.1.3.3.1.
Тетраоксипропилэтилендиамин                 4.1.1.2.1.1.1.
1,2,3,4-Тетрахлорбензол                     2.2.2.1.1
2,3,5,6-Тетрахлор-n-бензохинон              3.2.2.1.
2,3,5,6-Тетрахлор-1,4-
бензолдихлоридкарбонилдихлорид              3.3.3.
1,2,3,4-Тетрахлорбутан                      2.1.1.
Тетрахлоргептан                             2.1.1.
Тетрахлордиан                               3.1.3.2.1.
Тетрахлорметан                              2.1.1.
1,1,1,9-Тетрахлорнонан                      2.1.1.
1,1,1,5-Тетрахлорпентан                     2.1.1.
Тетрахлорпиколин                            7.2.3.

2-Трихлорметил-3,4,5-трихлорпиридин         7.2.3.
1,1,5-Трихлорпентен                         2.1.2.
1,2,3-Трихлорпропан                         2.1.1.
2,3,6-Трихлортолуол                         2.2.2.1.1.
1,1,1-Трихлорэтан                           2.1.1.
Трихлор-2-(2,4,5-трихлорфенокси)
этиловыЙ эфир уксусной кислоты              3.3.2.1.1.1.2.
2,4,5-Трихлорфеноксиэтил-а,
а-дихлорпропионат                           3.3.2.1.1.1.2.
2-(2,4,5-Трихлорфенокси)этиловый эфир
2,2-дихлор пропионовой кислоты              3.3.2.1.1.1.2.
2,4,5-Трихлорфеноксиэтилтрихлорацетат       3.3.2.1.1.1.2.
1,2,4-Трихлор-5-[4-(хлорфенил)тио]бензол    5.1.2.
Трихлорфенол                                3.1.1.2.2.1.1.1.
Трициклогексилоловохлорид                   8.2.
Трициклодека-3,8-диен                       1.2.1.2.
Триэтаноламин                               4.1.3.1.2.
Триэтиламин                                 4.1.3.1.
Триэтилендиамин                             7.2.8.
Тропотокс                                   3.3.1.1.1.1.3.1.
-У-
Уротропин                                   7.2.8.
-Ф-
Феназон                                     7.2.6.
n-Фенетидин                                 4.1.1.1.2.2.1.2.
Фенидон                                     7.2.5.
Фениламин                                   4.1.1.1.2.2.1.
1-Фенил-4-амино-5-хлорпиридазон-6           7.2.6.
Фенилбензол                                 1.2.2.2.1.
N-Фенилбензоламин                           4.1.2.2.2.
N-Фенил-1,4-бензолдиамин                    4.1.2.2.2.
1-Фенилбутан                                1.2.2.1.
Фенилгидразин                               4.1.1.2.2.1.
Фенилгидроксиламин                          4.1.1.1.2.2.1.2.
N-Фенилгидроксиламин                        4.1.1.1.2.2.1.2.
1-Фенил-4,5-дихлорпиридазон-6               7.2.6.
Фенилендиамин                               4.1.1.2.2.1.
Фенилен-1,2-диамин                          4.1.1.2.2.1.
м-Фенилендиамин                             4.1.1.2.2.1.
о-Фенилендиамин                             4.1.1.2.2.1.
n-Фенилендиамин                             4.1.1.2.2.1.
1-Фенил-3-пиразолидон                       7.2.5.
1-Фенилпропан                               1.2.2.1.
N-Фенил-n-фенилендиамин                     4.1.2.2.2.
N-Фенил-N-этилбензолметанамин               4.1.3.2.2.
О-Фенил-0-этилхлортиофосфат                 6.2.2.2.1.
Фенмедифам                                  4.1.2.2.2.4.
3-Феноксибензальдегид                       3.2.1.2.2.1.
м-Феноксибензальдегид                       3.2.1.2.2.1.
3-Феноксибензиловый спирт                   3.1.3.3.2.

2-Үшхлорметил-3,4,5-үшхлорпиридин           7.2.3
1,1,5-Үшхлорпентен                          2.1.2
1,2,3-Үшхлорпропан                          2.1.1
2,3,6-Үшхлортолуол                          2.2.2.1.1
1,1,1-Үшхлорэтан                            2.1.1
Сіркесу қышқылының этил эфирі үшхлор-2-
(2,4,5-үшхлорфенокси)                       3.3.2.1.1.1.2.
2,4,5-Үшхлорфеноксиэтил-а,а-дихлорпропионат 3.3.2.1.1.1.2.
2-(2,4,5-Үшхлорфенокси)этил эфирі
2,2-дихлор пропион қышқылы                  3.3.2.1.1.1.2.
2,4,5-Үшхлорфеноксиэтилүшхлор-ацетат        3.3.2.1.1.1.2.
1,2,4-Үшхлор-5-[4-(хлорфенил)тио]бензол     5.1.2
Үшхлорфенол                                 3.1.1.2.2.1.1.1.
Үшциклогексилқалайыхлорид                   8.2
Үшциклодека-3,8-диен                        1.2.1.2
Үшэтаноламин                                4.1.3.1.2
Үшэтиламин                                  4.1.3.1
Үшэтилендиамин                              7.2.8.
Тропотокс                                   3.3.1.1.1.1.3.1.
-У-
Уротропин                                   7.2.8
-Ф-
Феназон                                     7.2.6
n-Фенетидин                                 4.1.1.1.2.2.1.2
Фенидон                                     7.2.5
Фениламин                                   4.1.1.1.2.2.1.
1-Фенил-4-амино-5-хлорпиридазон-6           7.2.6
Фенилбензол                                 1.2.2.2.1.
N-Фенилбензоламин                           4.1.2.2.2
N-Фенил-1,4-бензолдиамин                    4.1.2.2.2
1-Фенилбутан                                1.2.2.1
Фенилгидразин                               4.1.1.2.2.1.
Фенилгидроксиламин                          4.1.1.1.2.2.1.2
N-Фенилгидроксиламин                        4.1.1.1.2.2.1.2
1-Фенил-4,5-дихлорпиридазон-6               7.2.6
Фенилендиамин                               4.1.1.2.2.1.
Фенилен-1,2-диамин                          4.1.1.2.2.1.
м-Фенилендиамин                             4.1.1.2.2.1.
о-Фенилендиамин                             4.1.1.2.2.1.
n-Фенилендиамин                             4.1.1.2.2.1.
1-Фенил-3-пиразолидон                       7.2.5
1-Фенилпропан                               1.2.2.1
N-Фенил-n-фенилендиамин                     4.1.2.2.2
N-Фенил-N-этилбензолметанамин               4.1.3.2.2.
О-Фенил-0-этилхлортиофосфат                 6.2.2.2.1
Фенмедифам                                  4.1.2.2.2.4
3-Феоксибензальдегид                        3.2.1.2.2.1
м-Феноксибензальдегид                       3.2.1.2.2.1.
3-Феноксибензил спирті                      3.1.3.3.2.

3-Фенокситолуол                             3.1.2.2.
м-Фенокситолуол                             3.1.2.2.
3-Феноксифенилкарбинол                      3.1.3.3.2.
3-Феноксифенилметанол                       3.1.3.3.2.
Фенол                                       3.1.1.2.2.1.1.
Флоред                                      6.1.3.
Флотореагент ТГС                            3.1.1.1.
Фозалон                                     7.4.1.
Формин                                      7.2.8.
Фосбутил                                    6.2.2.2.2.
Фосфамид                                    6.2.2.2.2.
Фреон-12                                    2.1.1.
Фреон-22                                    2.1.1.
Фреон 253                                   2.1.1.
Фталан                                      7.2.4.
Фталофос                                    7.2.4.
2-Фуральдегид                               7.1.2.
Фуран                                       7.1.2.
2-Фуранметанол                              7.1.2.
Фур-2-илметанол                             7.1.2.
Фурфурол                                    7.1.2.
-X-
Хинизарин                                   3.2.2.2.
n-Хинондиоксим                              4.1.2.2.2.2.
Хлораль                                     3.2.1.1.1.1.
Хлорамп                                     7.2.3.
Хлоранил                                    3.2.2.1.
м-Хлоранилин                                4.1.1.1.2.2.1.1.
n-Хлоранилин                                4.1.1.1.2.2.1.1.
1-Хлорантрахинон                            3.2.2.1.
2-Хлорантрахинон                            3.2.2.1.
b-Хлорантрахинон                            3.2.2.1.
1-Хлор-4-бензоиламиноантрахиион             4.1.2.2.3.
Хлорбензол                                  2.2.2.1.1.
3-Хлорбензоламин                            4.1.1.1.2.2.1.1.
4-Хлорбензоламин                            4.1.1.1.2.2.1.1.
4-Хлорбензолсульфокислота, натриевая соль   5.2.4.1.1.1.
n-Хлорбензолсульфонат натрия                5.2.4.1.1.1.
2-Хлор-4,6-бис(изопропиламино)-
симм-триазин                                7.2.7.
2-Хлор-4,6-бис(этиламино)-симм-триазин      7.2.7.
2-Хлор-4,6-бис(этиламино)-
симм-триазина-2-окси-производное            7.2.7.
2-Хлорбута-1,3-диен                         2.1.2.
1-Хлорбутан                                 2.1.1.
4-Хлорбут-2-ениловый эфир
2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты           3.3.2.1.1.1.3.1.
Хлор-n-трет-бутилтолуол                     2.2.2.1.1.
4-Хлор-2-бутинил-N-(3-хлорфенил)карбамат    4.1.2.2.2.4.
а-Хлоргидрин                                3.1.3.1.1.

3-Фенокситолуол                             3.1.2.2.
м-Фенокситолуол                             3.1.2.2.
3-Феноксифенилкарбинол                      3.1.3.3.2
3-Феноксифенилметанол                       3.1.3.3.2.
Фенол                                       3.1.1.2.2.1.1.
Флоред                                      6.1.3
Флотореагент ТГС                            3.1.1.1
Фозалон                                     7.4.1
Формин                                      7.2.8
Фосбутил                                    6.2.2.2.2
Фосфамид                                    6.2.2.2.2
Фреон-12                                    2.1.1.
Фреон-22                                    2.1.1.
Фреон-253                                   2.1.1.
Фталан                                      7.2.4
Фталофос                                    7.2.4
2-Фуральдегид                               7.1.2
Фуран                                       7.1.2
2-Фуранметанол                              7.1.2.
Фур-2-илметанол                             7.1.2
Фурфурол                                    7.1.2
-Х-
Хинизарин                                   3.2.2.2.
n-Хинондиоксим                              4.1.2.2.2.2
Хлораль                                     3.2.1.1.1.1
Хлорамп                                     7.2.3
Хлоранил                                    3.2.2.1
м-Хлоранилин                                4.1.1.1.2.2.1.1
n-Хлоранилин                                4.1.1.1.2.2.1.1
1-Хлорантрахинон                            3.2.2.1
2-Хлорантрахинон                            3.2.2.1
в-Хлорантрахинон                            3.2.2.1
1-Хлор-4-бензоиламиноантра-хинон            4.1.2.2.3.
Хлорбензол                                  2.2.2.1.1
3-Хлорбензоламин                            4.1.1.1.2.2.1.1.
4-Хлорбензоламин                            4.1.1.1.2.2.1.1.
4-Хлорбензолсульфо-қышқылы, натрий тұзы     5.2.4.1.1.1
n-Хлорбензолсульфонат натрийі               5.2.4.1.1.1.
2-Хлор-4,6-бис(изопроиламино)-симм-үшазин   7.2.7.
2-Хлор-4,6-бис(этиламино)-симм-үшазин       7.2.7
2-Хлор-4,6-бис(этиламино)-симм-үшазин-2-
окси туындысы                               7.2.7
2-Хлорбута-1,3-диен                         2.1.2
1-Хлорбутан                                 2.1.1
2,4-Дихлорфеноксисіркесу қышқылының
4-хлорбут-2-енил эфирі                      3.3.2.1.1.1.3.1.
Хлор-n-трет-бутилтолуол                     2.2.2.1.1
4-Хлор-2-бутинил-N-(3-хлор-фенил) карбамат  4.1.2.2.2.4
в-Хлоргидрин                                3.1.3.1.1

Этилендиамин                                4.1.1.2.1.1.
Этиленбисдитиокарбамат цинка                5.1.4.2.
Этиленбистиокарбамат аммония                5.1.4.2.
Этилмеркурхлорид                            8.2.
Этиленбис(тиогликолят)диоктилолово          8.2.
Этиленгликоль                               3.1.3.
Этиленхлоргидрин                            3.1.1.1.1.
Этилиндендиацетат                           3.3.2.1.1.1.1.4.
Этилкарбинол                                3.1.1.1.
Этилксантотенат, соль                       5.1.4.3.
N-Этилметатолуидин                          4.1.2.2.2.
М-Этил-2-метиланилин                        4.1.2.2.2.
Этиловый эфир акриловой кислоты             3.3.2.1.1.2.1.
Этиловый эфир N-бензоил-N-(3,4-дихлор-
Фенил)-2-аминопропионовой кислоты           4.1.3.1.2.
Этиловый эфир b,b-диметилакриловой кислоты  3.3.2.1.1.2.1.
Этиловый эфир 3,3-диметил-4,6,6-трихлор-
5-гексеновой кислоты                        3.3.2.1.1.2.1.
Этиловый эфир 3-метилбут-2-еновой кислоты   3.3.2.1.1.2.1.
Этиловый эфир молочной кислоты              3.3.2.1.1.1.3.
Этиловый эфир уксусной кислоты              3.3.2.1.1.1.1.1.
N-Этил-о-толуидин                           4.1.2.2.2.
0-Этил-S-фенил-S-бутиламидодитиофосфат      6.2.2.2.2.
Этилхлорид                                  2.1.1.
Этил хлористый                              2.1.1.
N-Этилциклогексиламин                       4.1.2.2.1.
S-Этил-N-этил-N-циклогексилтиокарбанат      5.1.4.2.
Этинилвинилбутиловый эфир                   3.1.2.1.
4-Этоксианилин                              4.1.1.1.2.2.1.2.
Этоксилат первичных спиртов С12-С15         3.1.2.1.
Этоксиэтан                                  3.1.2.1.
Этрел                                       6.1.3.
Эфирсульфонат                               5.3.
-Я-
Ялан                                        7.2.9.
Приложение 6
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к качеству воды
централизованных систем питьевого
водоснабжения"
Программа проведения расширенных исследований (макет)
_________________________________________________________________________
N|Показатель|Метод контроля|Объект исследования, кратность исследования
|          |              |_____________________________________________
|          |              |Источник|Обработанная |  Вода в рас-
|          |              |        |питьевая вода|пределительной сети
_|__________|______________|________|_____________|______________________
1|    2     |      3       |    4   |      5      |       6
_|__________|______________|________|_____________|______________________
Результаты расширенных исследований (макет)
_________________________________________________________________________
N|Показатель|Метод контроля|            Объект исследования
|          |              |_____________________________________________
|          |              |Источник      |Обработанная   |Вода в распре-
|          |              |              |  питьевая     |делительной
|          |              |              |    вода       |сети
|          |              |______________|_______________|______________
|          |              |мин|макс|сре|п|мин|макс|сред|п|мин|макс|сре|п
_|__________|______________|___|____|___|_|___|____|____|_|___|____|___|_
_|__________|______________|___|____|___|_|___|____|____|_|___|____|___|_
Перечень показателей для включения в рабочую программу
_________________________________________________________________________
N|Показатель| Метод  |Объект исследования, кратность исследования|Примеча-
|          |контроля|                                           |ние
|          |        |___________________________________________|
|          |        |Источник|Обработанная|Вода в распредели-   |
|          |        |        |  питьевая  |тельной сети         |
|          |        |        |    вода    |                     |
_|__________|________|________|____________|_____________________|________
1|    2     |   3    |   4    |     5      |        6            |   7
_|__________|________|________|____________|_____________________|________
Утверждены
приказом И.о. Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
28 июня 2004 года N 506
"Об утверждении санитарно-
эпидемиологических правил и норм
по хозяйственно-питьевому
водоснабжению и местам
культурно-бытового
водопользования"
Санитарно-эпидемиологические правила и нормы
"Санитарно-эпидемиологические требования по охране
поверхностных вод от загрязнения" 1. Общие положения
1. Настоящие санитарно-эпидемиологические правила и нормы (далее - санитарные правила) предназначены для физических и юридических лиц, независимо от форм собственности, деятельность которых связана с использованием и намечаемых к использованию водотоков и водоемов для хозяйственно-питьевых и рекреационных нужд населения.
2. Руководители организаций и физические лица обеспечивают соблюдение требований настоящих санитарных правил.
3. В настоящих санитарных правилах использованы следующие термины и определения:
1) бьеф - часть водоема, реки, канала, расположенная по течению выше водозаборного сооружения (плотины, шлюза) или ниже его;

Этилендиамин                                4.1.1.2.1.1
Этиленбисдитиокарбамат цинк                 5.1.4.2
Этиленбистиокарбамат аммониясы              5.1.4.2
Этилмеркурхлорид                            8.2.
Этиленбис(тиогликолят)диоктил қалайы        8.2
Этиленгликоль                               3.1.3.1
Этиленхлоргидрин                            3.1.1.1.1.
Этилендендиацетат                           3.3.2.1.1.1.1.4.
Этилкарбинол                                3.1.1.1.
Этилксантогенат, тұз                        5.1.4.3
N-Этилметатолуидин                          4.1.2.2.2
М-Этил-2-метиланилин                        4.1.2.2.2
Акрил қышқылының этил эфирі                 3.3.2.1.1.2.1
N-Бензоил-N-(3,4-дихлорфенил)-2-
аминопропион қышқылының этил эфирі          4.1.3.1.2.
в, в-Диметилакрил қышқылның этил эфирі      3.3.2.1.1.2.1
3,3-Диметил-4,6,6-үшхлор-5-гексан
қышқылының этил эфирі                       3.3.2.1.1.2.1
3-Метилбут-2-ен қышқылының этил эфирі       3.3.2.1.1.2.1
Сүт қышқылының этил эфирі                   3.3.2.1.1.1.3
Сіркесу қышқылының этил эфирі               3.3.2.1.1.1.1.1
N-Этил-о-толуидин                           4.1.2.2.2
0-Этил-S-фенил-S-бутиламидоди-тиофосфат     6.2.2.2.2.
Этилхлорид                                  2.1.1
Этил хлорисі                                2.1.1
N-Этилциклогексиламин                       4.1.2.2.1.
S-Этил-N-этил-N-циклогексилтиокарбанат      5.1.4.2
Этилвинилбутил эфирі                        3.1.2.1
4-Этоксианилин                              4.1.1.1.2.2.1.2
С12-С15 бірінші этоксилат спирттері         3.1.2.1
Этоксиэтан                                  3.1.2.1.
Этрел                                       6.1.3
Эфирсульфонат                               5.3
-Я-
Ялан                                        7.2.9
___________________________________________________________________
"Орталықтандырылған ауыз
суымен жабдықтау жүйесінің
сапасына қойылатын санитарлық
эпидемиологиялық талаптар"
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларына
6-қосымша
Кеңейтілген зерттеулерді өткізу бағдарламасы (макет)
N
Көрсеткіш
Бақылау
әдісі
Зерттеу нысаны, тексеру жилігі
Көзі
Өңделген
ауыз суы
Таратылу
торабын-
дағы су
1
2
3
4
5
6
Кеңейтілген зерттеулердің нәтижелері (макет)
N
Көрсеткіш
Бақылау әдісі
Зерттеу нысаны
Көзі
мин
мак
орт
п
кестенің жалғасы
Зерттеу нысаны
Өңделген ауыз суы
Таратылу торабындағы су
мин
мак
орт
п
мин
мак
орт
п
Жұмыс бағдарламасына қосу үшін
көрсеткіштердің тізбесі
N
Көрсеткіш
Бақылау
әдісі
Зерттеу нысаны, тексеру жилігі
Ескерту
Көзі
Өңделген
ауыз суы
Таратылу
торабын-
дағы су
1
2
3
4
5
6
7
"Шаруашылық-ауыз суымен
жабдықтауға және мәдени-
тұрмыстық су пайдалану
орындары жөніндегі
cанитарлық-эпидемиологиялық
ереже мен нормаларды
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2004 жылғы 28 маусымдағы
N 506 бұйрығымен
бекітілген
"Жер беті суларын ластанудан қорғау үшін қойылатын
санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" туралы
санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалар (бұдан әрі - санитарлық ережелер) меншік түріне қарамастан, пайдаланылады деп қарастырылған барлық ағынды және су қоймаларындағы суды халықтың шаруашылығына және демалу орындарында ауыз су ретінде пайдаланумен шұғылданатын ұйымдар мен жеке және заңды тұлғаларға таралады.
2. Осы санитарлық ережелердің талаптарын сақтауды ұйымның бірінші басшысы мен жеке тұлғалар қамтамасыз етеді.
3. Осы санитарлық ережелерде мынандай терминдер анықтамалар қолданылды:
1) бьеф - су алатын көзден (плотинадан, шлюзден) ағысы бойынша жоғары немесе төмен орналасқан су қоймасының, өзеннің, каналдың бір бөлігі;

2) водоохранная зона - территория, примыкающая к водным объектам и водохозяйственным сооружениям, на которой устанавливается специальный режим хозяйственной деятельности для предотвращения загрязнения, засорения и истощения вод;
3) водоохранная полоса - территория шириной не менее 20 метров (далее - м) в пределах водоохранной зоны, прилегающая к водному объекту и водохозяйственным сооружениям, на которой устанавливается режим ограниченной хозяйственной деятельности;
4) водопользование - использование водных ресурсов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, для удовлетворения собственных нужд и (или) коммерческих интересов физических и юридических лиц;
5) меженный уровень - ежегодно повторяющийся сезонный уровень стояния воды в реках;
6) ориентировочные допустимые уровни веществ в воде (далее - ОДУ) - разработанные на основе расчетных методов прогноза токсичности и применимые только на стадии предупредительного санитарного надзора за проектируемыми или строющимися организациями, очистными сооружениями;
7) пульпа - отходы производства, имеющие рыхлую (мягкую) консистенцию;
8) предельно-допустимая концентрация (далее - ПДК) - максимальное количество вредного вещества в единице объема или массы, которое при ежедневном воздействии в течении неограниченного времени не вызывает болезненных изменений в организме и неблагоприятных наследственных изменений у потомства;
9) предельно-допустимый сброс (далее - ПДС) - количество допустимых сбросов в водные объекты сточных вод, которое не окажет вредного воздействия на состояние водоема и качества воды;
10) рекреация - водный объект или его участок с прилегающим к нему берегом, используемый для массового отдыха, туризма и спорта;
11) сель - грязевые или грязекаменные потоки, внезапно возникающие в руслах горных рек вследствие резкого паводка;
12) селезащита - мероприятия, специальные сооружения, предназначенные для защиты населенного пункта, строений от разрушения селевым потоком;
13) створ - участок реки, на котором располагаются сооружения гидроузла, обеспечивающие подъем уровня воды и воспринимающие ее напор;
14) урез - линия пересечения водной поверхности реки, озера или искусственного водоема с поверхностью суши;
15) водоем первой категории - поверхностные водные объекты, используемые в качестве источника в качества источника централизованного или нецентрализованного водного хозяйственно-питьевого водоснабжения;
16) водоем второй категории - поверхностные водные объекты, используемые для массового отдыха, туризма и спорта, а так же находящиеся в черте населенных пунктов;

2) суды қорғау аумағы - су көзінің ластанбауын, сарқылмауын, бітеліп қалмауын болдырмау үшін ондағы жүргізілетін шаруашылық қызметіне арнайы тәртіп қарастырылатын, су нысандарына және су шаруашылығына байланысты ғимараттарға жақын орналасқан аумақ;
3) суды қорғау жолағы - су нысандарына және су шаруашылығына байланысты ғимараттарға жақын орналасқан жерде, шаруашылық жүргізу тәртібіне шектеу қойылған суды қорғау аумағының шегіндегі ені 20 метрден кем емес аумақ;
4) суды пайдалану - суға деген өзінің және (немесе) коммерциялық керектілігін қанағаттандыратын жеке және заңды тұлғалар үшін, Қазақстан Республикасының заңдар жиынтығымен анықталған тәртіп бойынша, су ресурстарын қолдану;
5) судың белгіленетін деңгейі - жыл сайын қайталанып отыратын судың өзендердегі мезгілдік деңгейі;
6) судағы заттардың бағытталған уыттылық деңгейі (бұдан әрі - ЗБУД) - заттардың уыттылық деңгейін шамалау арқылы есептеп, құрылысы жобаланған және жүріп жатқан кәсіпорынның тазалағыш қондырғыларынан шығатын уытты заттардың алдын алу үшін санитарлық қадағалау барысында қолданылатын судағы заттардың рұқсат етілген деңгейі;
7) пульпа - жұмсақ консистенциялы өндірістік қалдықтар;
8) қанықпаның рұқсат етілген шегі (бұдан әрі - ҚРШ) - көп уақыттар бойы күн сайын адам ағзасына әсер еткенде ауру тудырып, тұқым қуалайтын ауруды бермейтін көлем немесе салмақ бірлігіндегі зиянды заттардың ең көп мөлшері;
9) шығудың рұқсат етілген деңгейі (бұдан әрі- ШРД) - су қоймасы мен оның сапасына теріс әсер етпейтін, ағынды сулардың су нысандарына зиянды заттардың рұқсат етілген деңгейде түсетін мөлшері;
10) рекреация - жалпы демалу орындары, туризм және спорт үшін пайдаланатын жағалаулы сулы нысан немесе оның бір участкесі;
11) сел - тау өзендерінің арнасында су деңгейінің күрт көтерілуінің салдарынан кейін, кенеттен пайда болатын тас, лай ағыны;
12) селден қорғау - елді мекендерді, құрылыстарды сел ағынынан қорғау үшін жасалған арнайы құрылымдар, жүргізілетін шаралар;
13) өзеннен су алатын аумақ - су деңгейі мен қарқынына қарсы тұра алатын гидротүйінінің құрылымы орналасқан өзен арнасының бір бөлігі;
14) қиылысты беті - өзен, көл немесе жасанды су қоймасының жер бетімен қиылысатын жеріндегі белдеу;
15) бірінші категориядағы су қоймасы - орталықтандырылған немесе орталықтандырылмаған шаруашылық ауыз сумен қамтамасыз ету көзі ретінде пайдаланатын жер беті суларының нысандары;
16) екінші категориядағы су қоймасы - жалпы демалуға, туризмге және спорттық сайыстарға пайдаланатын, сондай-ақ елді мекеннің шегінде орналасқан жер бетіндегі су нысандары;

17) магистральный канал - искусственное сооружение, предназначенное для переброски воды из одного бассейна в другой, а так же из одной речной системы в другую.
2. Санитарно-эпидемиологические требования к
качеству воды для водных объектов хозяйственно-питьевого
и культурно-бытового водопользования
4. Водоемы, в зависимости от целевого использования, делятся на две категории. К первой категории относятся водоемы, используемые в качестве источника централизованного или нецентрализованного хозяйственно-питьевого водоснабжения. Ко второй категории относятся водоемы, используемые для культурно-бытовых целей, рекреации, спорта, а также находящиеся в черте населенных пунктов.
5. Ближайшие к возможным источникам загрязнения пункты водопользования первой и второй категории определяются государственными органами санитарно-эпидемиологической службы с учетом официальных данных о перспективах использования водного объекта для хозяйственно-питьевого водоснабжения и культурно-бытовых нужд населения.
6. Состав и свойства воды водных объектов должны соответствовать требованиям в створе расположенном на водотоках в одном километре выше ближайших по течению пунктов водопользования (водозабор для хозяйственно-питьевого водоснабжения, места купания, организованного отдыха, территории населенного пункта), а на непроточных водоемах и водохранилищах - в одном километре в обе стороны от пункта водопользования.
7. Состав и свойства воды водоема 1 и 2 категории не должны превышать нормативы, приведенные в приложениях 1, 2 к настоящим санитарным правилам.
8. При поступлении в водные объекты нескольких веществ с одинаковым лимитирующим признаком вредности относящихся к 1 и 2 классам опасности, и с учетом примесей, поступивших в водной объект от вышерасположенных источников, сумма отношений концентраций (С 1 , С 2 ,... С n ) каждого из веществ в водном объекте к соответствующим ПДК не должна превышать единицы:
С 1  +  С 2  +... + С
----  ---       -----  </= 1.
ПДК 1   ПДК 2        ПДК n
3. Санитарно-эпидемиологические требования
к охране вод при различных видах хозяйственной деятельности
9. Запрещается сбрасывать в водные объекты:
1) сточные воды, содержащие вещества, или продукты, трансформации веществ в воде, для которых не установлены ПДК или ориентировочные допустимые уровни. A также вещества, для которых отсутствуют методы аналитического контроля;
2) сточные воды, которые могут быть устранены путем организации бессточных производств, рациональной технологии, максимального использования в системах оборотного и повторного водоснабжения после соответствующей очистки и обеззараживания в  промышленности, городском хозяйстве и для орошения в сельском хозяйстве;

17) магистралдық канал - бір су бассейінен екінші бассейінге суды немесе бір өзен суын екінші өзенге апаратын жасанды имарат.
2. Шаруашылыққа, ауыз суға және мәдени-тұрмыстық жағдай үшін
суын пайдаланатын нысандарындағы су сапасына қойылатын
санитарлық-эпидемиологиялық талаптар
4. Су қоймалары пайдалану мақсаттарына қарап екі категорияға бөлінеді. Бірінші категориядағы су қоймасына су көзін орталықтандырылған немесе орталықтандырылмаған шаруашылық ауыз сумен қамтамасыз ететін су көзі жатады. Екінші категориядағы су қоймасына су көзін мәдени-тұрмыстық, рекреация, спорт үшін пайдаланылатын және елді-мекенді жерде орналасқан су көзі жатады.
5. Суды пайдаланудың 1 және 2 категориясына жататын су қоймаларының жақын орналасқан және күдікті деп саналатын ластану пункттерін су нысандарын халықтың шаруашылық ауыз су және мәдени-тұрмыстық керектілігіне келешекте пайдаланудың ресми мәліметтерін пайдалана отырып, санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органдары анықтайды.
6. 1 және 2 категориядағы су қоймаларындағы судың құрамы мен қасиеті нормативтерден аспауы керек.
7. Суды пайдаланатын пункттен ағысы бойынша бір километр жоғары орналасқан жердегі су нысандарындағы судың құрамы мен қасиеті су ағатын құбырында және суы ақпайтын су қоймалары мен су айдындарында су алатын пункттің екі жағынан бір километр қашықтықта осы санитарлық ережелердің 2 қосымшасындағы талаптарға сай келуі керек.
8. Су нысандарына біркелкі зиянды қабілеті бар, 1 және 2 сыныпқа жататын бірнеше заттар түскен жағдайда, әр заттың қанықпа ара қатынасының қосындысы (С1 С2 ... Сn ) су нысанына тиісті ҚРШ деңгейі бірден аспауы керек:
С1__ + С2__ + ... + Сn__ <= 1
ҚРШ 1    ҚРШ 2          ҚРШ n
3. Әр түрлі шаруашылықты жүргізгенде суды қорғауға
қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар
9. Су нысандарына мынандай заттарды қосуға болмайды:
1) су арқылы тасымалданғанда құрамында заттардың немесе өнімдердің ҚРШ-ы немесе заттардың рұқсат етілген деңгейі ЗРД анықталмаған ағынды суларды. Сондай-ақ, бақылау жасайтын әдісі жоқ заттарға да;
2) ағынды су көздерін ағынсыз суға айналдыратын өндірісті ұйымдастыру жолымен тиімді технологияны, өнеркәсіпте, қалалық шаруашылықта тиісті түрде тазартылып, залалсыздандырылғаннан кейінгі айналым және қайталанбалы сумен қамту жүйелерінде көп мөлшерде қолдану жолымен жойылатын және ауыл шаруашылығында суғару үшін қолданылатын ағынды суларды;

3) сточные воды, содержащие возбудителей инфекционных заболеваний. Сточные воды, опасные в эпидемическом отношении, могут сбрасываться в водные объекты только после соответствующей очистки и обеззараживания до коли-индекса не более 1000 и индекса коли-фага не более 1000 бляшкообразующих единиц (далее - БОЕ) в кубических дециметрах (далее - дм 3 );
4) пульп, концентрированных кубовых остатков, осадков, образующихся в результате обезвреживания сточных вод, содержащих радионуклиды и другие, технологические и бытовые отходы;
5) утечку от нефте- и продуктопроводов, нефтепромыслов, сброс  мусора, неочищенных сточных, подсланевых, балластных вод и утечек других веществ с плавучих средств водного транспорта;
6) молевой сплав леса, древесины в пучках и кошелях без судовой тяги;
7) сточные воды, в водоемы, используемые для водо- и грязелечения;
8) промывные воды после очистных сооружений.
10. Сброс, удаление и обезвреживание сточных вод, содержащих радионуклиды, должны осуществляться, в соответствии с действующими нормами радиационной безопасности.
11. Не допускается загрязнение поверхностных вод при проведении строительных, дноуглубительных и взрывных работ, при добыче полезных ископаемых, прокладке кабелей, трубопроводов и других коммуникаций при проведении сельскохозяйственных и других видов работ, включая все виды гидротехнического строительства на водных объектах и (или) в водоохранных зонах.
12. В целях поддержания благоприятного водного режима поверхностных водоемов, предупреждения их от заиления и зарастания, водной эрозии почв, ухудшения условий обитания водных животных и птиц, уменьшения колебаний стока устанавливаются водоохранные зоны и полосы.
13. Водоохранные зоны и полосы и режим их хозяйственного использования этих земель, устанавливаются решениями местных исполнительных органов на основании утвержденной проектной документации.
14. Минимальная ширина водоохранных зон по каждому берегу от уреза среднемноголетнего меженного уровня воды, включая пойму реки, надпойменные террасы, крутые склоны коренных берегов, овраги и балки, принимается:
1) для малых рек (длиной до 200 километров) - 500 м;
2) для остальных рек: с простыми условиями хозяйственного использования и благоприятной экологической обстановкой на водосборе - 500 м; со сложными условиями хозяйственного использования и при напряженной экологической обстановке на водосборе - 1000 м.

3) залалсыздандырылмаған, тазартылмаған немесе шала тазартылған өндірістік, шаруашылық-тұрмыстық ағынды суларды және өнеркәсіптік алаңы мен елді мекен аумағында орналасқан жер беті ағынды суларын;
4) жұқпалы аурулардың қоздырғыштары бар ағын сулар, эпидемиялық тұрғыдан қауіпті ағын суларды судың басқа нысандарына керекті тазалаудан өткізгеннен кейін, коли индекісі 1000-нан аспай, ал коли-фагтардың түйінтүзетін бірлігі 1000 (бұдан әрі - ТТБ) (бұдан әрі -дм 3 ) болғанда ғана ағызуға болады;
5) залалсыздандыру барысында ағынды су жиналған ыдыстарда пайда болған радионуклидтер немесе басқадай технологиялық және тұрмыстық қалдықтар бар пульпаларды, қаныққан тұнбаларды;
6) мұнай немесе басқа да өнім құбырларынан, мұнай өнеркәсібінен шыққан, қоқсық төгілген, тазаланбаған суды, сланец, үйінді топырақ астындағы суларды, жүзіп жүретін су көлігінен төгілген басқа да заттарды;
7) басқа күш жұмсамай түрлі әдістермен өзен суы арқылы ағаш ағызғанда;
8) су және лай сазбен емдегенде шығатын ағынды су;
9) Тазалау ғимараттарынан кейінгі жуынды сулар.
10. Құрамында радионуклиді бар ағынды суларды төгу және жою шаралары қолданыстағы радиациялық қауіпсіздіктің нормаларына сай жүргізілуі керек.
11. Құрылыс, түбін тереңдету және жарылыс жұмыстары жүргізіліп жатқан кезде, пайдалы қазбаларды өндіру жағдайында, кабельдерді, құбыр желілерін және ауыл шаруашылық және су нысандарында, суды қорғау аумағында су нысандарын салғанда барлық түрдегі гидротехникалық жұмыстарды жүргізгенде жер беті сулары ластанбау керек.
12. Жер беті суларының қолайлы режимін сақтау үшін, түбінде лайлануды болдырмас үшін және өсімдіктердің өсуіне жол бермес үшін, топырақта су эрозиясы орын алмауы және су жануарлары мен құстарының мекендеу жағдайы нашарламас үшін, ағынды су көзінің деңгейінің төмендеуін азайту үшін суды қорғау аумағы және суды қорғау жолағы қарастырылуы керек.
13. Суды қорғау аумағы және жолағы, олардың осы жерді шаруашылық тұрғыда қолдану тәртібі бекітілген жобалы құжаттың негізінде үкіметтің жергілікті атқару органдарымен анықталуы тиіс.
14. Судың белгіленген орташа-көп жылдық деңгейінің қиылысты бетінің әр жағалауынан болатын суды қорғау аумағының және өзеннің жайылмасының, жайылмадағы террасаның, байырғы жағадағы құламалы беткейінің, жыра мен сайдың ең кіші ені мынандай болуы керек:
1) кіші өзендер үшін (ұзындығы 200км-ге дейін болатын) - 500м;
2) шаруашылық тұрғыда қолдану жағдайымен және жағымды экологиялық жағдайымен болатын су жиналатын орында - 500м; шаруашылық тұрғыда қолданудың қиын жағдайы және ушыққан экологиялық жағдай орын алғанда - 1000м.

15. Для русловых водохранилищ минимальная ширина водоохранной зоны принимается как для реки, на которой оно расположено. Внутренняя граница водоохранной зоны проходит по урезу воды при нормальном подпертом уровне.
16. Для наливных водохранилищ и озер минимальная ширина водоохранной зоны должна быть 300 м при акватории водоема до 2 квадратных километров (далее - км 2 ) и 500 м - при акватории свыше 2 км 2 . Внутренняя граница водоохранной зоны для озер проходит по урезу среднемноголетнего уровня воды.
17. Указанные размеры водоохранных зон могут меняться в зависимости от местных физико-географических условий, значения и характера хозяйственного использования водного объекта, почвенных, гидрологических, рельефных, санитарно-технических и других условий прилегающей территории.
18. Лесные массивы, расположенные по берегам водных объектов, включаются в водоохранные зоны в соответствии с действующим порядком отнесения лесов к категории защитности.
19. Границами водоохранной зоны могут служить естественные и искусственные рубежи или препятствия, исключающие возможность поступления в водные объекты поверхностного стока с вышележащих территорий (бровки речных долин и балок, дорожно-транспортная сеть, дамбы, опушки лесных массивов).
20. В населенных пунктах в пределах водоохранной зоны должен соблюдаться режим пользования, исключающий засорение и загрязнение водного объекта.
21. Минимальная ширина водоохранных полос определяется с учетом формы и типа речных долин, крутизны прилегающих склонов, прогноза переработки берегов и состава сельскохозяйственных угодий и для всех водных объектов должна соответствовать таблицам 1, 2 приложения 1 к настоящим санитарным правилам.
22. Указанные размеры водоохранных полос должны увеличиваться на ширину прогнозной переработки берегов за десятилетний период. На ценных сельскохозяйственных угодьях допускается уменьшение ширины водоохранных полос при наличии вдоль берегов древесно-кустарниковых полос или защитных и берегоукрепительных сооружений.
23. В пределах населенных пунктов границы полос устанавливаются исходя из планировки и застройки, при обязательном обустройстве береговой зоны (парапеты, обвалование, лесокустарниковые полосы), исключающим загрязнение водного объекта.
24. Существующие приусадебные, дачные и садовые участки могут оставаться в пределах полосы при соблюдении ими водоохранного режима.
25. Установление границ водоохранных зон и полос, отвод и использование их территорий в транспортных, лесосплавных и других специальных целях осуществляется в порядке, установленном законодательством.

15. Арнасы бар су қоймалары үшін суды қорғау аумағының ең кіші ені, ол орналасқан өзендікіндей болуы керек. Суды қорғау аумағының ішкі шекарасы судың қалыпты деңгейінің қиылысты бетімен өлшенеді.
16. Толтырылатын су қоймасы мен көлдердің ең кіші суды қорғау аумағы оның акваториясындағы судың көлемі 2 км 2 болса - 300м, ал акваториясы 2 км 2 -ден көп болса - 500м болуы керек. Көлдер үшін суды қорғау аумағының ішкі шекарасы көпжылдық су деңгейінің қиылысты бетімен өлшенеді.
17. Суды қорғау аумағының көрсетілген мөлшері жергілікті физико-географиялық жағдайлардың өзгеруіне, су нысандарын шаруашылыққа пайдалану сипаты мен мәніне қарай, жақын жатқан аумақтағы топырақтың гидрологиялық, жер рельефінің санитарлық-техникалық сипатына және басқа да жағдайларға байланысты анықталады.
18. Су нысандарының жағалауында орналасқан ормандар, қолданыста жүрген тәртіпке сай, суды қорғайтын аумаққа жататындықтан, ол да қорғау аумағына кіреді.
19. Суды қорғау аумағының шекарасы ретінде табиғи және жасанды межелерді немесе жоғарғы жақтан ағатын жер беті суларының су нысандарына түсуіне кедергі жасайтын кедергілерді (өзен өткелдерін, көлік жолдарын, бөгеттерді, орман алқаптарын) пайдалануға болады.
20. Суды қорғау аумағында орналасқан елді мекендерде, су нысандарын қоқыстандыру, ластануын болдырмайтын суды пайдалану тәртібі сақталуы керек.
21. Суды қорғау жолағының ең кіші ені өзен аңғарларының түрі мен сипатына қарай, жақын орналасқан жарлардың биіктігіне қарай, ауылшаруашылыққа пайдаланатын жайылымдардың құрамы мен өзен жағалауын келешекте өңдеудің алдағы болжамына қарай анықталып, барлық су нысандары үшін оған қойылатын талаптар N1 қосымшаның 1, 2 кестесіне сай болуы керек.
22. Суды қорғау жолағының көрсетілген мөлшері он жылдық мезгілде жағалаудың болжамды өңделуіне байланысты оның ені кеңейтілуі керек. Егер жағалауды бойлай ағашты-бұталы өсімдіктер өскен болса, немесе жағалауды қорғайтын, бекітетін имараттар салынса, құнды ауылшаруашылық жайылымдар болған жағдайда суды қорғау аумағының енін тарылтуға болады.
23. Елді мекен орналасқан жағалау жолақтарының шекарасы, міндетті түрде жағалау аумағын су нысанын ластандырмайтындай етіп жайластыруына (жағалауды таспен жауып, құламайтындай етіп ағашты-бұталы өсімдіктерді егу керек) және оны жобалау, құрылысын салуға байланысты бекітіледі.
24. Суды қорғау тәртібін сақтаған жағдайда, қорғау жолағында орналасқан үй-жайларды, саябақтарды, саяжайларды сол аумақта қалдыруға болады.
25. Суды қорғау аумағы мен жолағының аумағынан көлікке, ағаш ағызуға және басқа да жағдайлар үшін жер бөлу заңдар жиынтығында көрсетілген тәртіпке сай жүргізіледі.

26. В пределах водоохранных зон не допускается:
1) ввод в эксплуатацию новых и реконструируемых объектов, необеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
2) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, ядохимикатов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания и мойки автомашин и сельхозтехники, механических мастерских, устройство свалок мусора и промышленных отходов, скотомогильников, площадок для заправки аппаратуры пестицидами и ядохимикатами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;
3) производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, сельскохозяйственных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке;
4) применение авиаобработки ядохимикатами и минеральными удобрениями сельхозкультур и лесонасаждений на расстоянии менее 2000 м от уреза воды в водном источнике;
5) ненормированный выпас скота, его купка и санитарная обработка, другие виды хозяйственной деятельности, ухудшающие режим водоемов.
При проведении обработки водоохранной зоны применяются мало- и среднетоксичных ядохимикаты на основании санитарно- эпидемиологического заключения;
6) применение пестицидов, на которые не установлены ПДК, внесение удобрений по снежному покрову, использование в качестве удобрений не обезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических ядохимикатов.
27. В пределах водоохранных полос помимо указанных в пункте 15 настоящих санитарных правил не допускается:
1) распашка земель, выпас скота, рубка древесно кустарниковой растительности;
2) применение органических и минеральных удобрений, ядохимикатов и пестицидов;
3) устройство палаточных городков, постоянных стоянок aвтомобилей, летних лагерей для скота;
4) строительство зданий и сооружений, кроме водозаборных, водорегулирующих, защитных и других сооружений специального назначения;
5) выделение участков под дачи.
28. Организация водоохранных зон не исключает создания зон санитарной охраны водных источников, используемых для водоснабжения, курортных, оздоровительных и иных нужд населения, границы и размеры которых устанавливаются в соответствии с действующими нормативными правовыми актами в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения.

26. Суды қорғау аумағында мыналарды орналастыруға болмайды:
1) су нысандарын ластанудан қорғайтын қондырғылары мен құрылымдары жоқ, жаңадан пайдалануға және қайта жөндеуден өткен нысандарды;
2) тыңайтқыштарды, пестицидтерді, улы химикаттарды, мұнай өнімдерін, техникалық қызмет көрсететін пункттерді, ауылшаруашылық техникалары мен автокөліктерді жуатын орындарды, механикалық шеберханаларды, қоқыстар төгетін орынды, өндірістік қалдықтарды, мал өлексесін көметін жерлерді, пестицидтер мен улы химикаттарды аппаратураға тиейтін алаңдарды, авиация арқылы химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын және де судың сапасына теріс әсер ететін басқа да нысандарды орналастыруға және сақтау үшін қойма құрылысының жұмыстарын жүргізуге;
3) құрылысты, өзен түбін тереңдететін және жарылыс жұмыстарын, пайдалы қазбаларды өндіретін, кабель, су құбырын, басқа да коммуникацияларды, бұрғылайтын қондырғыларды, ауылшаруашылығына байланысты басқа да жұмыстарды белгіленген тәртіп бойынша, жобасыз жүргізуге;
4) су көзіндегі су деңгейінен 2000м-ден кем қашықтықта ауылшаруашылық дақылдары мен орман шаруашылығын, улы химикаттар мен минералдық тыңайтқыштарды авиация арқылы өңдеген кезде;
5) су қоймасының тазалығын төмендететін, нормаланбаған мал бағу орындарын, малды тоғытатын, санитарлық өңдеуді және шаруашылықтың басқа да түрлерімен байланысты жұмыстарды жүргізуге болмайды. Суды қорғау аумағында тек керек болған жағдайда малды химиялық өңдеуден өткізу үшін, санитарлық-эпидемиологиялық қорытындының негізінде улылығы төмен және орта деңгейдегі улы химикаттарды қолдануға рұқсат етіледі;
6) ҚРШ белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, бетін қар жапқан жерлерге тыңайтқыштарды себуге, тыңайтқыш ретінде залалсыздандырылмаған құрамында тезек, қи бар тазартылмаған суларды және тұрақты хлорорганикалық улы химикаттарды қолдануға.
27. Суды қорғау жолағының шегінде 15 пунктте көрсетілгеннен мынандай жағдайларды жасауға болмайды:
1) жерді қазуға, мал бағуға, ағашты-бұталы өсімдіктерді шабуға;
2) органикалық және минералды тыңайтқыштарды, улы химикаттарды және пестицидтерді қолдануға;
3) шатырлы қалашықтарды, автокөлік үнемі тұратын және малдарға арналған жазғы орындарды;
4) су алуға, суды алуды реттейтін, қорғайтын және басқадай арнайы имараттардан басқа құрылыс ғимараттары мен имараттарын салуға;
5) саяжайға арналған орындарды бөлуге.
28. Суды қорғау аумағын ұйымдастыру кезінде сумен қамтамасыз етуге пайдаланылатын аумақтың ішінен шипажайларға, халықты сауықтыру үшін және басқа да қажеттеріне арналған орындарды бөлуді қарастырып, олардың шекарасын, мөлшерін қолданыста жүрген санитарлық ережелер мен нормаларға сәйкес жүргізеді.

29. Физические и юридические лица, в пользовании которых находятся земельные угодья, расположенные в пределах водоохранных зон содержат водоохранные зоны в надлежащем состоянии и соблюдают режим хозяйственного использования их территории, за исключением территорий государственного земляного запаса и территории водоохранных полос.
4. Санитарно-эпидемиологические требования
к условиям отведения сточных вод в водные объекты
30. Требования к условиям отведения сточных вод в поверхностные водные объекты распространяются:
1) на существующие выпуски всех видов сточных вод производственных, сельскохозяйственных, жилых и общественных  зданий, коммунальных, лечебно-профилактических, транспортных объектов, поверхностный сток с территорий населенных мест и производственных объектов, промышленных организаций, шахтных и рудничных вод, сбросных вод систем водяного охлаждения, гидрозолоудаления, нефтедобычи, гидровскрышных работ, сбросных и дренажных вод с орошаемых и осушаемых сельскохозяйственных территорий, в том числе обрабатываемых ядохимикатами, независимо от их форм собственности;
2) на все проектируемые выпуски сточных вод вновь строящихся, реконструируемых и расширяемых организаций, зданий и сооружений, на которых изменяется технология производства, на все проектируемые выпуски сточных вод канализаций населенных мест и отдельно стоящих объектов.
31. Сброс сточных вод в водные объекты в черте населенных пунктов не допускается.
32. Место выпуска сточных вод должно быть расположено ниже по течению реки от границы населенного пункта и всех мест водопользования населения с учетом возможности обратного течения при нагонных ветрах. Место выпуска сточных вод в непроточные и малопроточные водоемы (озера, водохранилища) должно определяться с учетом санитарных, метеорологических и гидрологических (включая возможность обратных течений при резкой смене режима гидроэлектростанций, работающих в переменном режиме) с целью исключения отрицательного влияния выпуска сточных вод на условия водопользования населения.
33. Сброс сточных вод в водные объекты в черте населенного пункта через существующие выпуски допускается лишь в исключительных случаях при соответствующем технико-экономическом обосновании и по согласованию с государственным органом санитарно- эпидемиологической службы. В этом случае нормативные требования, установленные к составу и свойствам воды водных объектов должны быть отнесены к сточным водам.
34. Условия отведения сточных вод в водные объекты определяются с учетом:

29. Суды қорғау аумағын белгілі тәртіпте ұстап, шаруашылық жүргізудің тәртібін сақтау, суды қорғау аумағында орналасып, оларды пайдаланатын жеке және заңды тұлғаларға, азаматтарға жүктеледі. Бұған мемлекеттік жер қорының және суды қорғау жолағының аумағы жатпайды, оны ұстау су ресурстарын басқаратын мемлекеттік органдарға жүктеледі.
4. Қалдық ағынды суларды су нысандарына жеткізуге
қойылатын санитарлық талаптар
30. Қалдық ағынды суларды жер беті су нысандарына жеткізу жағдайына қойылатын талаптары мыналарға таралады:
1) ведомстволық бағыныштылығы мен меншік түріне қарамастан, өндірістік, ауыл шаруашылық, тұрғын және қоғамдық ғимараттардың, коммуналдық, емдеу-профилактикалау, көлік нысандарының қалдық ағынды суларына, елді мекендер мен өндірістік нысандардың, өнеркәсіптік кәсіпорны, шахта мен кен орындары сулары аумақтарындағы жер беті суларына, сумен салқындататын жүйенің қалдық суларына, күлді су арқылы шығару, мұнай өндіру, су көздерін ашу кездерінде және ауылшаруашылыққа пайдаланатын аумақтарды суғару және құрғату кезінде бөлінетін сүзбе суларына, оның ішінде улы химикаттармен өндірілген суларға;
2) құрылысы жүріп жатқан, қайтадан жаңартылатын және кеңейтілетін кәсіпорындардың, ұйымдардың, ғимараттар мен имараттардың, сондай-ақ, өндірістік технологиясы өзгерген кәсіпорындардың, елді мекендердің канализациясына ағын суларының жобаланатын шығару орындарына және жеке орналасқан нысандардың қалдық ағынды суларына таралады.
31. Елді мекеннің ішінде орналасқан су нысандарына қалдық суларды ағызып жіберуге болмайды.
32. Ағынды суларды жіберетін орын елді-мекеннің шекарасынан, елдің барлық су алатын орындарынан, суды жел ықтырған күнде ол орыннан төмен орналасуы керек. Ақпайтын немесе ағысы аз су қоймаларына (көл) ағынды суды жіберетін орын ол жердегі санитарлық, метеорологиялық және гидрологиялық (айнымалы тәртіпте істейтін гидроэлектростанцияның жұмысы күрт өзгерген жағдайда, судың кері ағуы болатынын) жағдайларды еске ала отырып, ағынды су халықтың суды пайдалануына кері әсер етпейтіндей болуы керек.
33. Елді мекеннің ішінде орналасқан су нысандарына қалдық сулары бар тетіктер арқылы ағызу техникалық-экономикалық негіздемеге сай болғанда және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында жұмыс атқаратын атқару органдарымен келісе отырып жүргізіледі. Мұндай жағдайда су нысандарындағы судың құрамы мен қасиетіне байланысты анықталған нормативтік талаптар қалдық ағынды суларға да таралуы керек.
34. Қалдық ағынды суларды су нысандарына жеткізу жағдайы мыналарды ескере отырып жасалынады:

1) степени возможного смешения и разбавления сточных вод водой водного объекта на участке от места выпуска сточных вод до расчетных (контрольных) створов ближайших пунктов хозяйственно-питьевого, культурно-бытового водопользования населения;
2) фонового качества воды водного объекта выше места рассматриваемого выпуска сточных вод по анализам не более двухлетней давности. При наличии других (существующих и (или) проектируемых) выпусков сточных вод между рассматриваемых и ближайшим пунктом водопользования в качестве фонового применяется уровень загрязнения воды водного объекта с учетом вклада указанных выпусков сточных вод;
3) нормативов качества воды водных объектов, настоящих санитарных правил и норм применительно к виду водопользования.
35. При отсутствии установленных нормативов водопользователи должны обеспечить проведение необходимых исследований по обоснованию ПДК - или ОДУ в воде водных объектов, а также методов их определения на уровне ПДК.
36. При определении кратности разбавления сточных вод в водном объекте у расчетного (контрольного) створа водопользования проводятся расчеты  по среднечасовым расходам воды водного объекта и среднечасовым расходам фактического спуска сточных вод.
Расчетными гидрологическими условиями считаются: для не зарегулированных водотоков - минимальный среднесуточный расход воды года 95% - ной обеспеченности по данным органов гидрометеослужбы; для водотоков с зарегулированным стоком - установленный расход ниже плотины (санитарный допуск) при обязательном исключении возможности обратных течений в нижнем бьефе; для озер, водохранилищ и других малопроточных водоемов - наименее благоприятный режим, определяемый путем сопоставления расчетов для ветрового воздействия, условий сработки и заполнения водохранилищ при открытом и подледном режиме.
37. В особо маловодные годы при водности наименьшего среднемесячного расхода воды менее 95% обеспеченности условия сброса очищенных сточных вод устанавливаются на основании санитарно-эпидемиологического заключения.
38. На основании расчетов для каждого выпуска сточных вод и каждого загрязняющего вещества устанавливаются нормы ПДС веществ в водные объекты, соблюдение которых должно обеспечить нормативное качество воды в расчетном (контрольном) створе водного объекта в соответствии с требованиями настоящих санитарных правил.
39. Отведение сточных вод в водные объекты осуществляется на основании разрешений на специальное водопользование, выдаваемых в установленном порядке после согласования условий отведения с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы.

1) қалдық ағынды суларды жіберу орнынан жақын орналасқан тұрғындарды шаруашылық-ауыз сумен және мәдени-тұрмыстық жағдайларына керекті суды пайдалану пункттерінің есептелетін (бақыланатын) нөміріне дейінгі су нысандарындағы сумен қалдық ағынды сулардың араласу және еселеу дәрежесін ескере отырып;
2) екі жылдан аспайтын уақыт ішінде алынған анализ бойынша анықталатын қалдық ағынды суларды жіберетін орнынан жоғары орналасқан су нысанының фондық сапасын ескере отырып. Анықталған және жақын орналасқан суды пайдалану пункттерінің арасында басқа да қалдық ағынды суларды жіберу орны болған жағдайда, фондық сапасы ретінде көрсетілген қалдық ағынды сулардың барлық жіберу орнынан болатын ластану деңгейі ескеріледі;
3) осы санитарлық ережелер мен нормалар суын пайдаланатын нысандардың суының нормативті сапасына сай анықталады.
35. Су пайдаланушылар бекітілген норматив болмаған жағдайда, су нысандарындағы жағдайда ҚРШ немесе ЗРД-ны сақтауға, сондай-ақ, ҚРШ деңгейін анықтайтын, тексеретін әдіспен тексеріс жүргізуді талап етуі керек.
36. Су нысанындағы қалдық ағынды сумен еселену дәрежесін анықтағанда, есеп жасайтын нөпір басында су пайдаланушылар үшін мыналарды басшылыққа алу керек: сағат сайынғы су нысандарындағы орташа су шығынына және сағат сайын орташа түрде нақты түрде түсетін қалдық ағынды суларға есеп жасау арқылы жүргізіледі; есеп жүргізетін гидрогеологиялық жағдай деп мыналарды санау керек: су ағуы реттелмегендер үшін: гидрометеорологиялық органдардың мәліметі бойынша керекті мөлшердің 95 пайызын құрағанда, жыл бойындағы тәуліктік орташа ең кіші шығыны саналады; су ағуы реттелгендер үшін: төменгі бьефте болатын кері ағыстың болуын міндетті түрде жоққа шығаратын плотинадан төмен орналасқан су шығыны (санитарлық жіберу) алынады; көл, су қоймалары және суы аз ағатын басқа да су қоймалары үшін: желдің әсерінен, ашық және мұз басқан су қоймаларының сумен толтырылуын, оның жіберілуін салыстыра отырып, ең қолайсыз жағдайын есептеу арқылы анықтайды.
37. Су ең аз болатын жылдарда орташа айлық су шығыны сумен қамтудың 95% кем болғанда, тазаланған суларды ағызу санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарының келісуімен жүргізіледі.
38. Әрбір ағын суды жіберуге және ондағы ластанған заттарды есептеу негізінде заттардың суға түсетін ШШМ-ы анықталады, су нысанындағы су алатын аумақтан шығатын судың нормативті сапасын сақтау санитарлық ережелер мен нормалардың талаптарына сай жүргізілуі керек.
39. Ағын суларды су нысандарына жеткізу, белгіленген тәртіп бойынша санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісілгеннен кейін арнайы суды пайдалануға берілген рұқсат негізінде жүргізіледі.

40. Согласование условий отведения сточных вод в водные объекты должно производиться:
1) при выборе площадки для строительства организаций, зданий, сооружений и других объектов, влияющих на состояние вод, при рассмотрении вопроса о реконструкции (расширении), техническом перевооружении организации или изменении технологии производства;
2) при рассмотрении проектов канализации, очистки, обезвреживания и обеззараживания сточных вод новых и реконструируемых (расширяемых) объектов;
3) при рассмотрении материалов специального водопользования и проектов ПДС действующих объектов.
5. Санитарно-эпидемиологические требования к размещению,
проектированию, строительству, реконструкции (техническому переоборудованию)
организаций, зданий и сооружений, влияющих на состояние поверхностных вод
41. При размещении, проектировании, строительстве и вводе в эксплуатацию новых и реконструируемых объектов, при техническом перевооружении действующих объектов должно быть обеспечено соблюдение ПДК загрязняющих веществ в воде водоемов и водотоков на основе использования малоотходной и безотходной технологии, систем повторного и оборотного водоснабжения, а также мероприятий по очистке, обезвреживанию и обеззараживанию сточных вод и производственных отходов, создания бессточных и безотходных производств. Запрещается ввод в эксплуатацию новых и реконструированных объектов, которые не обеспечены сооружениями для предотвращения загрязнения поверхностных и подземных вод и при отсутствии установленных ПДК и методов определения вредных веществ в воде.
42. Размещение, проектирование и строительство новых, реконструкция и техническое перевооружение действующих объектов осуществляются в соответствии с утвержденными предплановыми,  проектными документами, в составе которых должны быть представлены материалы о влиянии этих объектов на санитарное состояние водоемов и водотоков, а также мероприятия, направленные на предупреждение или ликвидацию существующего загрязнения.
43. При разработке технико-экономических обоснований и технико-экономических расчетов оценка условий отведения сточных вод и планируемых водоохранных мероприятий, согласовываются на стадии выбора площадки (трассы) под строительство.
44. Запрещается приемка в эксплуатацию объектов с недоделками, отступлениями от утвержденного проекта или состава  пускового комплекса, не обеспечивающими соблюдение нормативного качества воды, а также без опробования, испытания и проверки работы всего установленного оборудования и механизмов.

40. Ағын суларды су нысандарына жеткізуге берілетін келісім мынандай жағдайларда жүргізілуі керек:
1) судың жағдайына әсер ететін кәсіпорынның, ғимараттар мен имараттардың және басқа да нысандардың құрылысын жүргізуге орын таңдағанда және құрылысын қайта жаңартуды (кеңейтуді), кәсіпорында техникалық құрал-жабдықтармен жабдықтағанда немесе өндірістік технологиясының өзгеруіне қарай;
2) жаңа және құрылысы қайта жаңартылған (кеңейтілген) су нысандарында ағын суларды тазалау, залалсыздандыру және зарарсыздандыру, канализация жобасын жасағанда;
3) арнайы суды пайдалану материалдарын және қолданыстағы нысандардың ШШМ-інің жобасын қарастырғанда.
5. Жер беті суларының жағдайына әсер ететін кәсіпорынды,
ұйымдарды, ғимараттар мен имараттарды орналастырғанда, жобалағанда,
құрылысын жүргізгенде және қайта жаңартқанда (техникалық жолмен қайта
жабдықтағанда) қойылатын талаптар
41. Жаңа және құрылысы жаңартылған нысандарды орналастырып, жобалағанда, құрылысын салып, оларды пайдаланғанда және қолданыстағы нысандарды техникалық құрал-жабдықтармен жабдықтаған кезде, аз қалдықты және қалдықсыз технологияны, сумен қамтудың қайталанбалы және кері жүйесін пайдалану, сондай-ақ, ағын сулар мен өндірістік қалдықтарына тазалау, залалсыздандыру және зарарсыздандыру шараларын жүргізу, ағын сусыз және қалдықсыз өндірісті шығару негізінде су қоймалары мен ағын сулардағы ластанған заттардың ШШМ-і сақталуы керек. Жер беті және жер асты суларының ластануын болдырмас үшін қондырғылармен қамтамасыз етілмеген және судағы анықталған ШШМ мен ондағы кездесетін зиянды заттарды анықтау әдісі болмаған жағдайда жаңа және құрылысы жаңартылған нысандарды пайдалануға болмайды, тыйым салынған.
42. Жаңа және қолданыстағы нысандарды орналастыру, жобалау, құрылысын жаңарту, техникалық құрал-жабдықтармен жабдықтау бекітілген жоспар алдындағы жобалау құжаттарына сай жүргізілуі керек, оның құрамында су қоймасы мен ағын сулардың санитарлық жағдайына әсер ететін материалдар және ластанудың алдын алатын немесе орын алған ластануды жоятын шаралар қарастырылуы керек.
43. Ағынды суларға және жоспарланған суды қорғау шараларын, техникалық-экономикалық негіздеме және техникалық-экономикалық есептеу жұмыстарын әзірлегенде, келісім құрылыс жұмыстарын жүргізетін алаңды (трассаны) таңдау сатысында жасалынады.
44. Нысандардың құрылысы толық аяқталмағанда, бекітілген жобадан ауытқушылықтар болғанда немесе жұмысқа қосатын кешеннің құрамында судың нормативтік сапасын сақтауды қамтамасыз етпейтін жағдай орын алғанда, сонымен қатар, қойылған құрал-жабдықтар мен механизмдерді тексеруден өткізбей, жұмысын тексермей қабылдауға болмайды.

45. Водопользователи должны проводить, согласованные с органами санитарно-эпидемиологической службы, технологические, санитарно-технические, организационно-хозяйственные мероприятия, обеспечивающие бесперебойную работу очистных сооружений и соблюдение гигиенических нормативов качества воды водных объектов.
46. Запрещается увеличение производительности технологических агрегатов, сопровождающееся увеличением объема сточных вод и (или) концентрации содержащихся в них вредных веществ без одновременного наращивания мощности существующих сооружений для очистки сточных вод.
47. Водопользователи должны обеспечить систематический лабораторный контроль за работой очистных сооружений, за качеством воды водоема или водотока выше спуска сточных вод и у ближайших пунктов водопользования населения.
48. Порядок контроля, осуществляемого водопользователями (выбор пунктов контроля, перечень анализируемых показателей с учетом степени опасности вредных компонентов сточных вод для здоровья населения, частота исследований), согласовывается с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы.
49. На объектах и сооружениях, подверженных авариям (нефте- и продуктопроводы, нефте- и продуктохранилища, накопители сточных вод, канализационные коллекторы и очистные сооружения, суда и другие плавучие средства, нефтяные скважины, буровые платформы, пункты заправки плавучих средств), должны быть разработаны планы ликвидации аварий, содержащие:
1) указания по оповещению заинтересованных служб и организаций;
2) перечень сооружений и территорий, подлежащих особой защите от загрязнения (водозаборы, пляжи);
3) порядок действий при возникновении аварийных ситуаций;
4) перечень требуемых технических средств и аварийного запаса обеззараживающих реагентов;
5) способ сбора и удаления загрязняющих веществ и обеззараживания территории;
6) режим водопользования в случае аварийного загрязнения водного объекта.
50. При ухудшении показателей качества воды водного объекта в контрольном пункте, а также при возникновении аварийных ситуаций водопользователи должны немедленно сообщить об этом государственный орган санитарно-эпидемиологической службы.
51. На случаи аварийного загрязнения водного объекта владельцами хозяйственно-питьевых водопроводов должны разрабатываются планы мероприятий, согласованные с государственными органами санитарно-эпидемиологической службы.
Приложение 1
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования по охране
поверхностных вод от загрязнения"
Размеры водоохранных полос рек
и магистральных каналов
Таблица 1
__________________________________________________________________________
Длина реки, магистрального канала | Ширина прибрежной водоохранной
в километрах (далее - км)         | полосы от берега реки,
| магистрального канала в метрах
| (далее - м)
--------------------------------------------------------------------------

45. Суды пайдаланушылар санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісе отырып, технологиялық, санитарлық-техникалық, ұйымдастыру-шаруашылық шараларын және тазарту қондырғыларының үздіксіз жұмыс істеуін, су нысандарында судың гигиеналық-нормативтік сапасын қамтамасыз етілуін міндетті түрде жүргізуі керек.
46. Бірден ағын суларды тазартуға арналған қондырғылардың қуатын көбейтпей тұрып, ағынды сулардың көлемін ұлғайтатын және зиянды заттардың қанықпадағы мөлшерінің көбеюімен жүретін технологиялық агрегаттардың өндіру мөлшерін көбейтуге болмайды.
47. Суды пайдаланушылар тазарту қондырғыларының атқаратын жұмысына және ағынды суларды шығаратын орыннан жоғары орналасқан су қоймаларының немесе ағынды судың сапасына, жақын жерде пайдаланатын.
48. Су пайдаланушылар жасайтын бақылау тәртібі (бақылау пунктінің орнын анықтау, талданатын көрсеткіштердің ағын сулардағы халық денсаулығына қатерлі әсер ететін құрамдарының деңгейін ескере отырып) санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісе отырып жасалады.
49. Апат әсеріне ұшырайтын нысандар мен қондырғыларда (мұнай және өнім өткізгіштер, мұнай мен өнім қоймалары, ағын сулардың жиналатын жері, канализациялық коллекторлар және тазарту қондырғылары, кемелер мен басқа да жүзетін көліктер, мұнай ұңғымасы, бұрғы платформасы, суда жүзетін көліктерге май құятын пункттер) апат орын алғанда, оны болдырмау үшін құрамында мынандай шаралар қарастырылған жоспар әзірлеу керек:
1) мүдделі қызметтер мен ұйымдарды құлақтандыру туралы нұсқаулар;
2) ластанудан (бас тоғандар, жағажайлар) ерекше қорғалатын қондырғылар мен аумақтардың тізбесі;
3) апат орын алған жағдайда қолданылатын іс-шаралардың тәртібі;
4) талап етілетін техникалық құрал-жабдықтар мен зарарсыздандыратын реагенттердің апаттық қорының тізбесі;
5) ластандырғыш заттарды жинап, жою және аумақты зарарсыздандыру тәсілі;
6) су нысаны апаттық жолмен ластанған жағдайда суды пайдалану режимі.
50. Бақылау пунктіндегі су нысанындағы су сапасының көрсеткіші нашарлаған жағдайда, сол сияқты апатты жағдай орын алғанда суды пайдаланушылар бұл туралы тез арада тұрғындардың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету саласында жұмыс атқаратын аумақтық атқарушы органға хабарлаулары керек.
51. Шаруашылық-ауыз су құбыры иелерінің су нысандары ластанғанда шаруашылық-ауыз суға арналған су құбырларының жұмысын реттейтін санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісілген шаралардың болуы міндет.
"Жер беті суларын ластанудан
қорғау үшін қойылатын санитарлық-
эпидемиологиялық талаптар" туралы
санитарлық-эпидемиологиялық
ережелер мен нормалар
1 қосымша
Өзеннің су қорғау жолағының және магистральді
каналдардың мөлшерлері
1-кесте
____________________________________________________________________
Өзеннің, магистральді      |   Жағалаудағы су қорғау жолағының,
каналдың ұзындығы км       |магистральді каналдың өзен жағасынан
|    өлшенетін ені, м есебінде
_______________________________|____________________________________

До 50                                 20
50-100                                 50
100-200                                100
__________________________________________________________________________
1. На крупных реках (протяженностью свыше 200 км) прибрежные водоохранные полосы устанавливаются индивидуально согласно утвержденным проектам.
2. Вдоль ручьев прибрежная водоохранная полоса должна быть шириной от каждого берега не менее 10 м.
3. На реках, расположенных в пределах горных долин (с размером ложа в сечении до 100 м) устанавливаются только водоохранные прибрежные полосы в соответствии с таблицей 1.
Минимальная ширина прибрежной водоохранной
полосы на водохранилищах
Таблица 2
__________________________________________________________________________
Ландшафтные особенности  | Крутизна склонов      | Ширина прибрежной
побережья                | побережья, в градусах | водоохранной полосы, м
--------------------------------------------------------------------------
Покрыты травянистой
растительностью
пастбищного и сенокосного        до 3                      35
использования                    3-16                     35-50
Покрыты лесом,
кустарником,                     до 3                     35-50
занято пашней                    3-16                     55-100
_________________________________________________________________________
Приложение 2
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования по охране
поверхностных вод от загрязнения"
Гигиенические требования к составу и свойствам воды водных объектов
в пунктах хозяйственно-питьевого и культурно-бытового водопользования
__________________________________________________________________________
Показатели состава и |          Категории водопользования
свойств воды водного |----------------------------------------------------
объекта              |Для централизованного или  | Для отдыха населения,
|нецентрализованного        | а также водоемы в черте
|хозяйственно-питьевого     | населенных мест
|водоснабжения (I категория)| (II категория)
--------------------------------------------------------------------------
Взвешенные вещества     Содержание взвешенных веществ не должно
(содержание в воде      увеличиваться больше, чем на: 0,25 миллиграммов
взвешенных антропоген-  на кубический дециметр (далее - мг/дм 3 ) 0,75 мг/
ных веществ: хлопья     дм 3 . Для водоемов, содержащих в межень более
гидроксидов металлов,   30 мг/дм 3  природных минеральных веществ,
образующихся при        допускается увеличение содержания взвешенных

50-ге дейін                             20
50-100                                  50
100-200                                 100
____________________________________________________________________
1) ірі өзендерге арналған су жағалауындағы су қорғау жолағы
бекітілген жобаға сай жеке түрде анықталуы керек;
2) жылға бойындағы су жағалауындағы су қорғау жолағының ені
әрбір жағадан 10м-ден кем болмауы керек;
3) таулы аңғарларда орналасқан өзендерде 1 кестеге сай, тек
қана су жағалау маңындағы су қорғау жолағы анықталынады.
Бөгендердегі су жағалауындағы су қорғау жолақтарының ең аз ені
2-кесте
____________________________________________________________________
Жағалау ландшафының    | Жағалау беткейінің | Су жағалауындағы
ерекшеліктері        |  биіктігі, градус  |      су қорғау
|    есебімен        | жолақтарының ені,
|                    |        м
____________________________|____________________|__________________
Орылатын шөп және жайылымға
қолданылатын шөпті өсімдіктер     3-ке дейін               35
өскен жер                            3-16                 35-50
Орман, бұтақтар өсіп кеткен,      3-ке дейін              35-50
егістікке арналған жер               3-16                 55-100
____________________________________________________________________
"Жер беті суларын ластанудан
қорғау үшін қойылатын санитарлық-
эпидемиологиялық талаптар" туралы
санитарлық-эпидемиологиялық
ережелер мен нормалар
2 қосымша
Мәдени-тұрмыстық және шаруашылық-ауыз суды пайдалану
пункттеріндегі су нысандарындағы судың құрамы мен қасиетіне
қойылатын гигиеналық талаптар
____________________________________________________________________
Су нысанындағы     |          Суды пайдалану категориясы
судың құрамы       |______________________________________________
мен қасиетінің     |Орталықтандырылған     |Тұрғындар демалу үшін,
көрсеткіштері      |немесе орталықтандырыл.| сондай-ақ, тұрғындар
|маған шаруашылық-ауыз  | мекендейтін орындар.
| сумен қамту үшін      |   дағы су қоймалары
|    (І категория)      |   (ІІ категория)
____________________________________________________________________
Жүзгінді заттар         Жүзгінді заттардың құрамы мыналардан асып
(судың құрамында        кетпеуі керек:
жүзгінді антропогенді      0,25 мг/дм 3              0,75 мг/дм 3
заттардың болуы):       Су қоймалары сабасының құрамындағы табиғи
9 және 37 баптарға      минералды заттар 30 мг/дм 3 -ден асса,

очистке сточных вод,    веществ в воде в пределах 5,0%. Взвеси со скоростью
частицы асбеста,        выпадения более 0,4 миллиметров в секунду (далее-
стекловолокна,          мм/сек) для проточных водоемов и более 0,2 мм/сек
базальта и других       для водохранилищ к спуску запрещаются.
регламентируются
в соответствии с
пунктами 9 и 37).
Плавающие примеси       На поверхности водоема не должны обнаруживаться
(вещества)              плавающие пленки, пятна минеральных масел и
скопления других примесей.
Запахи                  Вода не должна приобретать несвойственных ей
запахов интенсивностью более 1 балла,
обнаруживаемых: непосредственно или при
непосредственно последующем хлорировании или
других способов обработки
Окраска                 Не должна обнаруживаться в столбике:
20 сантиметров (далее - см)      10 см
Температура             Летняя температура воды в результате спуска
сточных вод не должна повышаться более чем на 3 о С
по сравнению со среднемесячной температурой
самого жаркого месяца года за последние 10 лет.
Водородный показатель   Не должен выходить за пределы 6,5-8,5
(рН)
Минеральный состав      Не должен превышать по сухому остатку 1000 мг/дм 3 ,
в том числе хлоридов 350 мг/дм 3 , сульфатов
500 мг/дм 3 .
Растворенный кислород   Не должен быть менее 4 мг/дм 3  в любой период года,
в пробе, отобранной до 12 часов дня.
БПК полное              Не должно превышать при 20 о С:
3,0 мгО 2 /дм 3                6,0 мгО 2 /дм 3 , для зон
рекреации - 4,0
ХПК                     Не должно превышать:
15 мгО 2 /дм 3                 30 мгО 2 /дм 3
Возбудители заболеваний Вода не должна содержать возбудители заболеваний.
Лактозоположительные    не более 1000-50000 в дм 3 , в черте населенных мест -
кишечные палочки (ЛКП)  в зависимости от класса    не более 5000 в дм 3 ,
поверхностного водо-       для лодочно-парусного
источника (не распрост-    спорта - 10000 дм 3 ,
раняется на источники      для купания - 1000 дм 3
децентрализованного
хозяйственно-питьевого
водоснабжения)
Коли-фаги (в бляшко-    не более 100 в дм 3            не более 100 в дм
образующих единицах)    не распространяется на
источники децентрализо-
ванного хозяйственно-
питьевого водоснабжения
Жизнеспособные яйца     Не должны содержаться в 1 кубических дециметрах
гельминтов (аскарид,
власоглав, токсокар,
фасциол), онкосферы
тениид и жизне-
способные цисты
патогенных кишечных
простейших
Химические вещества     Не должны содержаться в концентрациях,
превышающих ПДК или ПДУ
__________________________________________________________________________
Приложение 3
к санитарно-эпидемиологическим
правилам и нормам
"Санитарно-эпидемиологические
требования по охране
поверхностных вод от загрязнения"
Предельно-допустимые концентрации вредных веществ в воде
водных объектов хозяйственно-питьевого и
культурно-бытового водопользования
__________________________________________________________________________
п/п| Наименование вещества   | N по CAS  | Величина | Лимити- | Класс
|                         |           | ПДК в    | рующий  | опасности
|                         |           | милиграм-| показа- |
|                         |           | мах на   | тель    |
|                         |           | итр.     | вред-   |
|                         |           | (далее-  | ности   |
|                         |           | мг/л)    |         |
--------------------------------------------------------------------------

сай қалдық суларды      судағы жүзгінді заттардың құрамын 5,0%-ға
тазартқан кезде пайда   дейін көбейтуге болады.
болатын металл          Ағынды су қоймасына түсетін жүзгіннің түсу
гидроксидтерінің        жылдамдығы 0,4 мм/сек асса және бөгендерге
ұнтақтары, асбест,      0,2 мм/сек асса оларды ағызуға болмайды.
шыныталшық, базальт
және басқа да бөлшек.
тері белгіленеді
Жүзгіш қоспалар         Су қоймаларының бетінде қалқып жүрген
(заттар)                үлбірлер, минерал майының дақтары болмау
керек және басқа да қоспалар жиналмауы
керек.
Иісі                    Суда, қарқындылығы 1 баллдан асатын өзге
мынандай иістері болмауы керек:
Тікелей немесе қайталап хлорлаған кезде
немесе басқа да әдістермен өңдеген кездегі
Түсі                    Мынандай бағанада болмауы керек:
20 см                     10 см
Температурасы           Қалдық суды ағызып жіберген жағдайда судың
жаз мезгіліндегі температурасы соңғы 10 жыл
ішінде болған ең ыстық айдың орта айлық
температурасына қарағанда 3 0 C-дан аспауы
керек.
Сутегі көрсеткіші (рН)  6,5-8,5 шегінен шықпауы керек
Минералды құрамы        Құрғақ қалдық бойынша 1000 мг/дм 3 -ден,
оның ішінде хлоридтері 350 мг/дм 3 ,
сульфаттары 500 мг/дм 3 -ден аспауы керек
Ерітілген оттегі        Жылдың барлық кезеңінде, түскі сағ. 12-ге
дейін алынған сынамада 4 мг/дм 3 -ден кем
болмауы керек.
Толық  КБК              20 о С-та болған жағдайда мыналардан аспауы
керек:
3,0 мгО 2 /дм 3                6,0 мгО 2 /дм 3 ,
рекреация аумағы үшін - 4,0
ХПК                     Мыналардан аспауы керек:
15 мгО 2 /дм 3                  30 мгО 2 /дм 3
Ауру қоздырғыштары      Судың құрамында ауру қоздырғыштары болмауы
керек
Лактоза оң ішек         Жер беті су көздерінің   5000 дм 3 -ден аспауы
таяқшалары (ЛІТ)        сыныбына сай 1000        керек шомылу үшін
-50000 дм 3 -ден аспауы     -1000 дм 3
керек (орталықтанды.      қайық-желкен спорт
рылмаған шаруашылық-ауыз  түрі үшін - 10000
сумен қамту көздеріне     дм 3
таралмайды)
Коли-фагтар             100 дм 3 -ден аспауы керек  100 дм 3 -ден аспауы
(түйін түзетін          орталықтандырылмаған      керек
бірлікте)               шаруашылық-ауыз сумен
қамту көздеріне
таралмайды
Өмір сүре алатын
гельминт жұмыртқасы         1 дм 3 құрамында болмауы керек
(аскаридалар, қылды.
рық-бас құрттары,
токсокар, фасциол),
тениидтер онкосферасы
және патогенді жай
ішектік өмір сүргіш
цист құрты
Химиялық заттар         қанықпаның құрамында ҚРШ немесе ЗРД-дан
жоғары болмауы керек
____________________________________________________________________
"Жер беті суларын ластанудан
қорғау үшін қойылатын санитарлық-
эпидемиологиялық талаптар" туралы
санитарлық-эпидемиологиялық
ережелер мен нормалар
3 қосымша
Мәдени-тұрмыстық және шаруашылық-ауыз суды пайдалану
нысандарындағы судағы зиянды заттар қанықпасының рұқсат
етілген шегі
___________________________________________________________________
|                       |    CAS    |  ҚРШ   |Зиянды.|Қауіп.
|   Заттардың атаулары  |  бойынша  | көлемі |лықтың |тілік
р/н  |                       |     N     | (мг/л) |шектел.|сыныбы
|                       |           |        |  ген  |
|                       |           |        |көрсет.|
|                       |           |        |кіштері|
_____|_______________________|___________|________|_______|________

1 |          2              |     3     |     4    |    5    |     6
--------------------------------------------------------------------------
1   Адипинат натрия           23311-84-4     1,0       с.-т.       3
2   6-Аза-2,4-диокса-5-
имино-6 -цианимино-
нонан-7-он                               0,3       с.-т.       2
3   4,4-Азобис-(4-цианпен-
тановая) кислота           2638-94-0    0,25      орг.зап.     4
4   Акриламид                   79-06-1     0,01       с.-т.       2
5   Акриловая кислота           79-10-7      0,5       с.-т.       2
6   Акрилонитрил               107-13-1      2,0       с.-т.       2
7   Алкамон OC-2                             0,5      орг. пен.    4
8   Алкиламидометансульфонат
натрия                                   0,5      орг. пен.    3
9   Алкиламинопропионитрил
C 17 -C 20                                   0,05      орг. пен.    4
10   Алкиланилин                            0,003       с.-т.       2
11   Алкилбензилдиметиламмоний
хлорид C 10 -C 16                             0,3      орг. пен.    3
12   Алкилбензилдиметиламмоний
хлорид C 17 -C 20                                0,5      орг. пен.    3
13   Алкилбензолсульфонат аммония             1,0      с.-т.        3
14   Алкилбензолсульфонат кальция             0,2      орг. пен.    4
15   Алкилбензолсульфонат натрия              0,4      орг. пен.    3
16   Алкилбензолсульфонат
триэтаноламина                           1,0      орг. пен.    3
17   Алкилбензолсульфонаты                    0,5      орг. пен.    4
18   Алкилдиметиламин                         0,2      с.-т.        3
19   Алкилполиоксиэтиленгликолевого
эфира сульфоянтарной кислоты
динатриевая соль                         0,1      орг. пен.    4
20   Алкилпропилендиамин                     0,16      орг. зап.    4
21   Алкилсульфаты                            0,5      орг. пен.    4
22   Алкил - C11-C18 -
сульфонат натрия                         0,4      с.-т.        2
23   Алкилсульфонаты                          0,5      орг. пен.    4
24   Алкилсульфоянтарная кислота              0,1      с.-т.        2
25   Алкилтриметиламмоний хлорид              0,2      с.-т.        2
26   Алкилфенол сланцевый                     0,1      орг. пен.    3
27   Аллилизотиуроний хлорид                 0,004     орг. зап.    3

1  |           2           |     3     |   4    |    5  |    6
___________________________________________________________________
1    Натрий aдипинаты          23311-84-4    1,0     с. у       3
2    6-Аза-2,4-диокса-5-
имино-6-цианимино-
нонан-7-он                              0,3     с. у       2
3    4,4-Азобис-(4-цианпен.
тановая) қышқылы          2638-94-0    0,25   орг. иісі    4
4    Акриламид                   79-06-1    0,01     с. у       2
5    Акрил  қышқылы              79-10-7     0,5     с. у       2
6    Акрилонитрил               107-13-1     2,0     с. у       2
7    Алкамон OC-2                            0,5     Орг.       4
көбіктенуі.
8    Натрий aлкиламидометан.                 0,5     Орг.       3
сульфонаты                                   көбіктенуі.
9    Алкиламинопропионитрил                 0,05     орг.       4
C 17 -C 20                                       көбіктенуі.
10   Алкиланилин                           0,003     с. у       2
11   Алкилбензилдиметилам.                   0,3     орг.       3
моний хлорид C 10 - C 16                         көбіктенуі.
12   Алкилбензилдиметилам.                   0,5     орг.       3
моний хлорид C 17 - C 20                        көбіктенуі.
13   Aммоний aлкилбензол.                    1,0      с. у      3
сульфонаты
14   Кальций aлкилбензол.                    0,2     орг.       4
сульфонаты                                   көбіктенуі.
15   Натрий aлкилбензол.                     0,4     орг.       3
сульфонаты                                   көбіктенуі.
16   Триэтаноламин aлкилбен.                 1,0     орг.       3
золсульфонаты                                көбіктенуі.
17   Алкилбензолсульфонаты                   0,5     орг.       4
көбіктенуі.
18   Алкилдиметиламин                        0,2     с. у       3
19   Алкилполиксиэтилен.                     0,1     орг.       4
гликольді эфирдің сульфо.                    көбіктенуі.
янтарь қышқылының
динатрий тұзы
20   Алкилпропилендиамин                    0,16   орг. иісі    4
21   Алкилсульфаты                           0,5     орг.       4
көбіктенуі.
22   Алкил - C 11 -C 18 -                       0,4      с. у      2
натрийсульфонаты
23   Алкилсульфонаттар                       0,5     орг.       4
көбіктенуі.
24   Алкилсульфоянтарь қышқылы               0,1     с. у       2
25   Алкилтриметиламмоний                    0,2     с. у       2
хлорид
26   Сланца aлкилфенолы                      0,1     орг.       3
көбіктенуі.
27   Аллилизотиуроний хлорид               0,004    орг. иісі   3

28   Альфанол                                 0,1      орг. пен.    4
29   Алюминий                    7429-90-5    0,5      с.-т.        2
30   Алюминий гидроксид хлорид   12042-91-0   1,5      орг. зап.    3
31   Амидинотиоуксусная кислота               0,4      с.-т.        2
32   Амин нитропарафиновый
обогащенный                             0,15      орг. привк.  4
33   4-Амино-N-(аминоиминометил)
бензолсульфонамид              57-67-0  0,01      общ.         3
34   5-Амино-2-(4-аминофенил)-
1H-бензимидазол              7621-86-5   1,0      с.-т.        2
35   1-Амино-9,10-антрацендион      82-45-1  10,0      с.-т.        2
36   2-Аминобензойная кислота      118-92-3   0,1      общ.         3
37   3-Аминобензойная кислота       99-05-8  10,0      орг. окр.    4
38   4-Аминобензойная кислота      150-13-0   0,1      с.-т.        3
39   4-Аминобензойной кислоты
фосфат                                   0,1      орг. зап.    3
40   4-Аминобензолсульфонамид       63-74-1   0,5      общ.         4
41   3-Аминобензолсульфоновая
кислота                       121-47-1   0,7      орг. окр.    4
42   4-Амино-6-трет-бутил-3-
метилтио-1,-2,4-триазин-
(4H) -5-он                  21087-64-9   0,1      общ.         4
43   1-Амино-2-гидроксибензол       95-55-6  0,01      орг. окр.    4
44   4-Амино-2-гидроксибензол      123-30-8  0,05      орг. окр.    4
45   5-Амино-2-гидроксибензойная
кислота                        89-57-6   0,5      орг. окр.    4
46   1-Амино-2-гидроксипропан       78-96-6   0,3      с.-т.        2
47   4-Амино-2-(2-гидроксиэтил)-
N-этил-анилин сульфит                    0,2      орг. зап.    3
48   7-Аминодезацетоксицефалоспо-
рановая кислота                        0,001      с.-т.        2
49   4-Амино-N-(2,4-диаминофенил)
бензамид                    60779-50-2  0,02      с.-т.        2
50   1-Амино-2,4- дибром-
9,10 - антрацендион            81-49-2  10,0      общ.         3
51   4-Амино-N-(4,6-диметил-
2-пиридинил) бензол-
сульфонамид                    57-68-1   1,0      общ.         3
52   2-Амино-4,6-динитрофенол       96-91-3   0,1      общ.         4
53   4-Аминодифениламин            101-54-2 0,005      с.-т.        2
54   3-Амино-2,5-дихлорбензойная
кислота                       133-90-4   0,5      общ.         3
55   N-(4-Амино-3-метилфенил)-
1,4-бензохинонимин                       1,0      с.-т.        2
56   4-Амино-1,5-нафталиндисуль-
фонат натрия                            10,0      общ.         4
57   3-Амино-1,5-нафталиндисуль-
фоновая кислота                         10,0      общ.         4
58   4-Амино-1,5-нафталиндисуль-
фоновая кислота               117-55-5   5,0      общ.         4
59   4-Амино-2-нитробензол-
сульфоновая кислота          4616-84-2   0,9      орг. окр.    4
60   4-Амино-2,2,6,6-
тетраметилпиперидин         36768-62-4   4,0      с.-т.        2
61   4-Амино-N-2-тиазолил-
бензолсульфонамид              72-14-0   1,0      общ.         3
62   4-Амино-2-(трихлорметил)-
3,5-дихлорпиридин           14321-05-2  0,02      с.-т.        2
63   4-Амино-2-(трихлорметил)-
3,5,6-трихлорпиридин         5005-62-9  0,02      с.-т.        2
64   4-Амино-3,5,6-трихлор-
пиколинат калия              2545-60-0  10,0      с.-т.        2
65   4-Амино-3,5,6-трихлор-
пиколинат натрия            50655-56-6  10,0      с.-т.        2
66   4-Амино-3,5,6-трихлор-
2-пиридинкарбоновая
кислота                      1918-02-1  10,0      с.-т.        3
67   [(4-Аминофенил)
амино]оксо- уксусная
кислота                       103-90-2   1,0      орг. привк.  3
68   7-(D-альфа-
Аминофенилацетамидо)-
3-метил-3-цефем-4-
карбоновая кислота          15686-71-2   0,0005   с.-т.        1
69   [2S-[2альфа, 5альфа,

28   Альфанол                              0,1      орг.       4
көбіктенуі.
29   Алюминий                 7429-90-5     0,5     с. у        2
30   Алюминий гидроксид       12042-91-0    1,5    орг. иісі    3
хлорид
31   Амидинотиосірке суы                    0,4      с. у       2
қышқылы
32   Байытылған нитропара.                  0,15    орг. дәмі   4
финді амин
33   4-Амино-N-(аминоимино.     57-67-0     0,01     ж. с.      3
метил) бензолсульфонамид
34   5-Амино-2-(4-аминофенил)   7621-86-5    1,0     с. у       2
-1H-бензимидазол
35   1-Амино-9,10-антрацендион   82-45-1    10,0     с. у       2
36   2-Аминобензой қышқылы       118-92-3    0,1     ж. с.      3
37   3-Аминобензой қышқылы        99-05-8   10,0   орг. түсі    4
38   4-Аминобензой қышқылы       150-13-0    0,1     с. у       3
39   4-Аминобензой қышқылы                   0,1   орг. иісі    3
фосфаты
40   4-Аминобензолсульфонамид     63-74-1    0,5     ж. с.      4
41   3-Аминобензолсульфон        121-47-1    0,7   орг. түсі    4
қышқылы
42   4-Амино-6-трет-бутил-3-    21087-64-9   0,1     ж. с.      4
метилтио-1,-2,4-триазин-
(4H) 5-он
43   1-Амино-2-гидроксибензол     95-55-6   0,01   орг. түсі    4
44   4-Амино-2-гидроксибензол    123-30-8   0,05   орг. түсі    4
45   5-Амино-2-гидроксибензой     89-57-6    0,5   орг. түсі    4
қышқылы
46   1-Амино-2-гидроксипропан     78-96-6    0,3     с. у       2
47   4-Амино-2-(2-гидроксиэтил)              0,2   орг. иісі    3
-N-этил-анилин сульфит
48   7-Аминодезацетоксицефалос.            0,001     с. у       2
поран қышқылы
49   4-Амино-N-(2,4-диамино.   60779-50-2   0,02     с. у       2
фенил)бензамид
50   1-Амино-2,4- дибром-9,10   81-49-2     10,0     ж. с.      3
- антрацендион
51   4-Амино-N-(4,6-диметил-     57-68-1     1,0     ж. с.      3
2-пиридинил) бензолсуль.
фонамид
52   2-Амино-4,6-динитрофенол    96-91-3     0,1     ж. с.      4
53   4-Аминодифениламин         101-54-2    0,005    с. у       2
54   3-Амино-2,5-дихлорбензой   133-90-4     0,5     ж. с.      3
қышқылы
55   N-(4-Амино-3-метилфенил)                1,0     с. у       2
- 1,4-бензохинонимин
56   Натрий 4-Амино-1,5-нафта.              10,0     ж. с.      4
линдисульфонат
57   3-Амино-1,5-нафталинди.                10,0     ж. с.      4
сульфон қышқылы
58   4-Амино-1,5-нафталинди.     117-55-5    5,0     ж. с.      4
сульфон қышқылы
59   4-Амино-2-нитробензол.     4616-84-2    0,9   орг. дәмі    4
сульфон қышқылы
60   4-Амино-2,2,6,6-тетра.     36768-62-4   4,0     с. у       2
метил-пиперидин
61   4-Амино-N-2-тиазолил.        72-14-0    1,0     ж. с.      3
бензол-сульфонамид
62   4-Амино-2-(трихлорметил)  14321-05-2   0,02     с. у       2
- 3,5-дихлорпиридин
63   4-Амино-2-(трихлорметил)   5005-62-9    0,02     с. у      2
- 3,5,6-трихлорпиридин
64   Калий 4-Амино-3,5,6-три.   2545-60-0    10,0     с. у      2
хлорпиколинаты
65   Натрий 4-Амино-3,5,6-     50655-56-6    10,0     с. у      2
трихлорпиколинаты
66   4-Амино-3,5,6-трихлор-2    1918-02-1    10,0     с. у      3
-пиридинкарбон қышқылы
67   [(4-Аминофенил) амино]     103-90-2      1,0  орг. дәмі    3
оксо-сірке суы қышқылы
68   7-(D-альфа-Аминофенила.  15686-71-2     0,0005    с. у     1
цета-мидо)-3-метил-3-
цефем-4-карбон қышқылы
69   [2S-[2альфа, 5альфа,        69-53-4      0,02     с. у     2

6бета, (S+)]]-6-
[Аминофенилацетил)амино]-
3,3-диметил-7-оксо-4-тиа-
1-азабицикло [3,2,0]
гептен-2-карбоновая
кислота                        69-53-4   0,02     с.-т.        2
70   5-Амино-2-фенил-4-
хлорпири-дазин-3-
(2H)-он                      1698-60-8    2,0     с.-т.        2
71   5-Амино-2-хлорбензойная
кислота                        89-54-3    2,0     общ.         4
72   4-Амино-3-хлорфенол         17609-80-2    0,1     орг. окр.    4
73   2-Аминоэтанол                 141-43-5    0,5     с.-т.        2
74   2-Аминоэтансульфоновая
кислота                                   0,3     общ.         3
75   (2-Аминоэтил)
карбамодитионовая кислота   20950-84-9    0,8     с.-т.        2
76   1-(2-Аминоэтил)пиперазин      140-31-8    0,6     с.-т.        2
77   N-(2-Аминоэтил)-1,2-
этандиамин                    111-40-0    0,2     орг.зап.     4
78   2-Амино-2-этокси-6-
нафталин-сульфоновая кислота              2,5     орг.окр.     4
79   Амины C7-C9                               0,1     орг.зап.     3
80   Амины C10-C15                            0,04     орг. зап.    4
81   Амины C16-C20                            0,03     орг. зап.    4
82   Аммиак (по азоту)            664-41-77    2,0     с.-т.        3
83   Аммоний персульфат           7727-54-0    0,5     с.-т.        2
84   Аммоний перхлорат            7790-98-9    5,0     с.-т.        2
85   диАммоний сульфат (по азоту) 7783-20-2    1,0     орг.привк.   3
86   АМФИКОР (ингибитор серо-
водородной коррозии)                     0,22     орг.         4
87   Анилин                         62-53-3    0,1     с.-т.        2
88   АНСК-50 (ингибитор
атмосферной коррозии)                     0,5     с.-т.        3
89   9,10-Антрацендион              84-65-1   10,0     с.-т.        3
90   9,10-Антрацендион-1-
сульфонат натрия            60274-89-7   10,0     общ.         4
91   9,10-Антрацендион-2-
сульфонат натрия              131-08-8   10,0     общ.         4
92   АПН-2 (флотореагент)                     0,05     орг. зап.    3
93   N-L-альфа-Аспартил-
L-фенилаланина
метиловый эфир                            1,0     общ.         4
94   Аценол                                0,00003     орг. зап.    4
95   Ацетальдегид                   75-07-0    0,2     орг. зап.    4
96   S-(2-Ацетамидоэтил)-O,O-ди-
метилдитиофосфат            13265-60-6    0,1     орг. зап.    4
97   N-Ацетил-D,L-альфа-
аминоизовалериановая
кислота                      3067-19-4    2,5     общ.         3
98   N-Ацетил-D,L-альфа-
амино-гамма-метил-
меркаптомасляная кислота      348-67-4    0,7     орг. зап.    3
99   (6R-транс)3-[(Ацетилокси)
метил]-7-амино-8-оксо-5-
тиа-1-аза-бицикло[4,-2,0]
окт-2 -ен-2-карбоновая
кислота                       957-68-6  0,001     с.-т.        2

6бета, (S+)]]-6-
[Аминофенилацетил) амино]
-3,3-диметил-7-оксо-4-
тиа-1-азабицикло [3,2,0]
гептен-2-карбон қышқылы
70   5-Амино-2-фенил-4-хлор.     1698-60-8     2,0     с. у     2
пиридазин-3-(2H)-он
71   5-Амино-2-хлорбензой         89-54-3      2,0     ж. с.    4
қышқылы
72   4-Амино-3-хлорфенол         17609-80-2    0,1  орг.түсі    4
73   2-Аминоэтанол                141-43-5     0,5     с. у     2
74   2-Аминоэтансульфон                        0,3    ж. с.     3
қышқылы
75   (2-Аминоэтил)карбамо.      20950-84-9    0,8     с. у      2
дитион қышқылы
76   1-(2-Аминоэтил)пипе.        140-31-8     0,6     с. у      2
разин
77   N-(2-Аминоэтил)-1,2-        111-40-0     0,2  орг. иісі    4
этандиамин
78   2-Амино-2-этокси-6-                      2,5  орг. түсі    4
нафталинсульфон қышқылы
79   Амины C 7 - C 9                             0,1  орг. иісі    3
80   Амины C 10 - C 15                           0,04  орг. иісі    4
81   Амины C 16 - C 20                           0,03  орг. иісі    4
82   Аммиак (азот бойынша)      664-41-77     2,0     с. у      3
83   Аммоний персульфат         7727-54-0     0,5     с. у      2
84   Аммоний перхлорат          7790-98-9     5,0     с. у      2
85   ДиАммоний сульфат          7783-20-2     1,0  орг. дәмі    3
(азот бойынша)
86   АМФИКОР (күкіртсутегі                   0,22     орг.      4
тотығының ингибиторы)
87   Анилин                      62-53-3      0,1     с. у      2
88   АНСК-50 (ауа тотығының                   0,5     с. у      3
ингибиторы
89   9,10-Антрацендион           84-65-1     10,0     с. у      3
90   Натрий 9, 10 -           60274-89-7     10,0     ж. с.     4
Антрацендион -1-
сульфонаты
91   Натрий 9, 10 -             131-08-8     10,0     ж. с.     4
Антрацендион -1-
сульфонаты
92   АПН-2 (флотореагент)                    0,05   орг. иісі   3
93   N-L-альфа-Аспартил-L-                   1,0     ж. с.      4
фенилаланина метильді
эфирі
94   Аценол                               0,00003   орг. иісі   4
95   Ацетальдегид               75-07-0      0,2    орг. иісі   4
96   S-(2-Ацетамидоэтил)-O,O- 13265-60-6     0,1    орг. иісі   4
диметилдитиофосфат
97   N-Ацетил-D,L-альфа.      3067-19-4      2,5       ж. с.    3
аминоизо-валериан
қышқылы
98   N-Ацетил-D,L-альфа-      348-67-4       0,7    орг. иісі   3
амино-гамма-метилмер.
каптомай қышқылы
99   (6R-транс)3-[(Ацети.      957-68-6    0,001      с. у      2
локси) метил]-7-амино-
8-оксо-5-тиа-1-аза-
бицикло[4,-2,0]окт-2
-ен-2-карбон қышқылы

100  Ацетоксим                                 8,0     с.-т.        2
101  Ацетонитрил                    75-05-8    0,7     орг. зап.    3
102  Барий                        7440-39-3    0,1     с.-т.        2
103  Белково-витаминный
концентрат                               0,02     с.-т.        3
104  Бензальдегид                  100-52-7  0,003     орг. зап.    4
105  Бензальдегид-2,4-дисульфо-
кислоты динатриевая соль                  0,5     общ.         4
106  Бенз(а)пирен                   50-32-8  0,000005  с.-т.        1
107  Бензилбензоат                 120-51-4    0,4     общ.         3
108  3-Бензилтолуол                620-47-3   0,08     орг. зап.    2
109  Бензилхлорид                  100-44-7   0,001    с.-т.        2
110  Бензилцианид                  140-29-4    0,03    орг. зап.    4
111  Бензин                       8032-32-4     0,1    орг. зап.    3
112  Бензоат калия                 582-25-2     7,5    орг. привк.  3
113  Бензойная кислота              65-85-0     0,6    общ.         4
114  Бензоксазол-2(3H)-он           59-49-4     0,1    с.-т.        2
115  Бензол                         71-43-2     0,5    с.-т.        2
116  1,3-Бензолдикарбонил-
дихлорид                       99-63-8    0,08    орг.зап.     4
117  1,4-Бензолдикарбонил-
дихлорид                      100-20-9    0,02    орг.зап.     4
118  1,3-Бензолдикарбонитрил       626-17-5     5,0    с.-т.        3
119  1,2-Бензолдикарбоновая
кислота                        88-99-3     0,5    общ.         3
120  1,4-Бензолдикарбоновая
кислота                       100-21-0     0,1    общ.         4
121  1,2-Бензолдиол                120-80-9     0,1    орг.окр.     4
122  Бензолсульфамид                98-10-2     6,0    с.-т.        3
123  Бензолсульфонилхлорид          98-09-9     0,5    орг. зап.    4
124  1,2,4,5-Бензолтетра-
карбоновая кислота,
диангидрид                     89-32-7    0,06    общ.         3
125  1,2,3-Бензолтриол              87-66-1     0,1    орг. окр.    3
126  Бензотиазол-2-тион            149-30-4     5,0    орг. зап.    4
127  Бензотиазолил-2-
морфолин-сульфид              102-77-2     0,5    общ.         3
128  1,2,3-Бензотриазол             95-14-7     0,1    с.-т.        3
129  Бериллий                     7440-41-7  0,0002(в  с.-т.        1
130  2,2'-Бипиридин                366-18-7    0,03    орг. зап.    3
131  4,4'-Бипиридин                553-26-4    0,03    орг. зап.    4
132  4,4'-Бипиридин дигидрат                   0,03    орг. зап.    4
133  2,2-Бис-(4-гидрокси-
3,5-дихлорфенил)пропан                     0,1    орг. привк.  4
134  2,2-Бис(гидроксиметил)
пропан-1,3-диол               115-77-5     0,1    с.-т.        2
135  2,4-Бис(N-изопропиламино)-
6-хлор-1,3,5-триазин          139-40-2     1,0    орг. зап.

100  Ацетоксим                               8,0      с. у      2
101  Ацетонитрил               75-05-8       0,7    орг. иісі   3
102  Барий                    7440-39-3      0,1      с. у      2
103  Белокты-витаминді                       0,02     с. у      3
концентрат
104  Бензальдегид              100-52-7     0,003   орг. иісі   4
105  Бензальдегид-2,4-                       0,5      ж. с.     4
дисульфо-қышқылының
динатрий тұзы
106  Бенз(а)пирен              50-32-8     0,000005   с. у      1
107  Бензилбензоат             120-51-4       0,4     ж. с.     3
108  3-Бензилтолуол            620-47-3      0,08   орг. иісі   2
109  Бензилхлорид              100-44-7     0,001     с. у      2
110  Бензилцианид              140-29-4      0,03   орг. иісі   4
111  Бензин                    8032-32-4      0,1   орг. иісі   3
112  Калий бензоаты             582-25-2      7,5   орг. дәмі   3
113  Бензой қышқылы             65-85-0       0,6     ж. с.     4
114  Бензоксазол-2(3H)-он       59-49-4       0,1     с. у      2
115  Бензол                     71-43-2       0,5     с. у      2
116  1,3-Бензолдикарбонил.      99-63-8      0,08   орг. иісі   4
дихлорид
117  1,4-Бензолдикарбонил.     100-20-9      0,02   орг. иісі   4
дихлорид
118  1,3-Бензолдикарбо.        626-17-5       5,0     с. у      3
нитрил
119  1,2-Бензолдикарбон         88-99-3       0,5     ж. с.     3
қышқылы
120  1,4-Бензолдикарбон        100-21-0       0,1     ж. с.     4
қышқылы
121  1,2-Бензолдиол            120-80-9       0,1   орг. окр.   4
122  Бензолсульфамид            98-10-2       6,0     с. у      3
123  Бензолсульфонилхлорид      98-09-9       0,5   орг. иісі   4
124  1,2,4,5-Бензолтетра.       89-32-7       0,06     ж. с.    3
карбон қышқылы,
диангидрид
125  1,2,3-Бензолтриол          87-66-1       0,1   орг. окр.   3
126  Бензотиазол-2-тион         149-30-4      5,0   орг. иісі.  4
127  Бензотиазолил-2-морфолин-  102-77-2      0,5     ж. с.     3
сульфид
128  1,2,3-Бензотриазол          95-14-7       0,1     с. у     3
129  Бериллий                  7440-41-7     0,0002    с. у     1
130  2,2'-Бипиридин             366-18-7      0,03  орг. иісі   3
131  4,4'-Бипиридин             553-26-4      0,03  орг. иісі   4
132  4,4'-Бипиридин дигидрат                  0,03  орг. иісі   4
133  2,2-Бис-(4-гидрокси-3,5-                 0,1   орг. дәмі   4
дихлорфенил)пропан
134  2,2-Бис(гидроксиметил)     115-77-5      0,1     с. у      2
пропан-1,3-диол
135  2,4-Бис(N-изопропиламино)  139-40-2      1,0   орг. иісі
-6-хлор-1,3,5-триазин

136  Бис(2-метилпропил)амин        110-96-3    0,07    орг. привк.  4
137  N,N'-Бис(1-метилэтил)
гуанидин гидрохлорид        38588-66-8     1,0    общ.         4
138  N,N'-Бис(1-метилэтил)-6
(метилтио)-1,3,5-триазин-
2,4-диамин                   7287-19-6     3,0    орг. зап.    3
139  2,4(2,6 или 3,5)-Бис
(1-метилэтил)
фенилгидроксид              79554-48-6     0,6    общ.         3
140  2,5-Бис(1-метилэтил)
фенил-гидроксид                            0,3    общ.         3
141  1,2-Бис(1,4,6,9-
тетраазотрицикло
[4,-4,1,1,4,9]-
додекано) этилиден
дигидрохлорид                            0,015    с.-т.        2
142  Бис(трибутилолово)оксид        56-35-9  0,0002    с.-т.        1
143  1,3-Бис(трихлорметил)
бензол                        881-99-2   0,008    орг. зап.    4
144  1,4-Бис(трихлорметил)бензол    68-36-0    0,03    орг. зап.    4
145  1,1-Бис(4-хлорфенил)-
2,2,2 -трихлорэтанол          115-32-2    0,02    общ.         4
146  2,4-Бис(N-этиламино)-6-
хлор-1,3,5-триазин            122-34-9   отсут-
ствие    орг. пл.     4
147  O,O-Бис(2-этилгексил)
дитиофосфат                  5810-88-8    0,02    с.-т.        2
148  1,1'-Бифенил                   92-52-4   0,001    с.-т.        2
149  2,2-Бициклогексен-3                      1,0(в    общ.         4
150  Бицикло(2,2,1)гепта-
2,5-диен                      121-46-0   0,004    орг. зап.    4
151  Бор                          7440-42-8     0,5    с.-т.        2
152  Бром                         7726-45-6     0,2    с.-т.        2
153  3-Бромбензальдегид           3132-99-8    0,02    с.-т.        2
154  O-(4-Бром-2,5-дихлорфенил)
O,O-диметилтиофосфат         2104-96-3    0,01    орг. зап.    4
155  4-Бром-1-метиламино-9,10-
антрацендион                  128-93-8   5,0(в    общ.         3
156  Бутадиен-1,3                  106-99-0    0,05    орг. зап.    4
157  1-Бутанамин                   109-73-9     4,0    орг. зап.    3
158  1,4-Бутандикарбоновая
кислота                       124-04-9     2,0    с.-т.        3
159  Бутандинитрил                 110-61-2     0,2    с.-т.        2
160  1,4-Бутандиол                 110-63-4     5,0    с.-т.        2
161  Бутановая кислота             107-92-6     0,7    общ.         4
162  Бутан-1-ол                     71-36-3     0,1    с.-т.        2
163  Бутан-2-ол                     78-92-2     0,2    с.-т.        2
164  Бутан-2-он                     78-93-3     1,0    орг. зап.    3
165  Бут-1-ен                      106-98-9     0,2    орг. зап.    3
166  Бут-2-еналь                  4170-30-3     0,3    с.-т.        3

136  Бис(2-метилпропил)амин     110-96-3      0,07  орг. дәмі   4
137  N,N'-Бис(1-метилэтил)     38588-66-8     1,0     ж. с.     4
гуанидин гидрохлорид
138  N,N'-Бис(1-метилэтил)-6    7287-19-6     3,0  орг. иісі    3
-(метилтио)-1,3,5-триазин-
2,4-диамин
139  2,4(2,6 немесе 3,5)-Бис    79554-48-6    0,6     ж. с.     3
(1-метилэтил)
фенилгидроксид
140  2,5-Бис(1-метилэтил)                     0,3     ж. с.     3
фенилгидроксид
141  1,2-Бис(1,4,6,9-тетраазо.              0,015     с. у      2
трицикло[4,-4,1,1,4,9]-
додекано)этилиден
дигидрохлорид
142  Бис(трибутилолово)оксид     56-35-9    0,0002    с. у      1
143  1,3-Бис(трихлорметил)      881-99-2     0,008   орг. иісі  4
бензол
144  1,4-Бис(трихлорметил)       68-36-0      0,03   орг. иісі  4
бензол
145  1,1-Бис(4-хлорфенил)-2,     115-32-2     0,02    ж. с.     4
2,2 - трихлорэтанол
146  2,4-Бис(N-этиламино)-6 -    122-34-9   болмауы  орг.үлдір  4
хлор-1,3,5-триазин                              қабыршақ
147  O,O-Бис(2-этилгексил)      5810-88-8     0,02     с. у     2
дитио-фосфат
148  1,1'-Бифенил                92-52-4     0,001     с. у     2
149  2,2-Бициклогексен-3                      1,0      ж. с.    4
150  Бицикло(2,2,1)гепта-       121-46-0     0,004  орг. иісі   4
2,5-диен
151  Бор                        7440-42-8     0,5     с. у      2
152  Бром                       7726-45-6     0,2     с. у      2
153  3-Бромбензальдегид         3132-99-8     0,02    с. у      2
154  O-(4-Бром-2,5-дихлор.      2104-96-3     0,01  орг. иісі   4
фенил)-O,O-диметилтио.
фосфат
155  4-Бром-1-метиламино-9,10    128-93-8     5,0     ж. с.     3
- антрацендион
156  Бутадиен-1,3                106-99-0     0,05  орг. иісі   4
157  1-Бутанамин                 109-73-9     4,0   орг. иісі   3
158  1,4-Бутандикарбон қышқылы   124-04-9     2,0     с. у      3
159  Бутандинитрил               110-61-2     0,2     с. у      2
160  1,4-Бутандиол               110-63-4     5,0     с. у      2
161  Бутан қышқылы               107-92-6     0,7     ж. с.     4
162  Бутан-1-ол                   71-36-3     0,1     с. у      2
163  Бутан-2-ол                   78-92-2     0,2     с. у      2
164  Бутан-2-он                   78-93-3     1,0  орг. иісі    3
165  Бут-1-ен                    106-98-9     0,2  орг. иісі    3
166  Бут-2-еналь                4170-30-3     0,3     с. у      3

167  цис-Бут-2-ендионовая кислота  110-16-7     1,0    орг. зап.    4
168  2-Бутенонитрил               4786-20-3     0,1    с.-т.        2
169  Бут-3-енонитрил               109-75-1     0,1    с.-т.        2
170  Бутилакрилат                  141-32-2    0,01    орг. привк.  4
171  Бутиламид O-этил-S-фенилди-
тиофосфорной кислоты         4205-52-1    0,03    орг. зап.    4
172  4-Бутиланилин                 104-13-2     0,4    орг. зап.    3
173  Бутилацетат                   123-86-4     0,1    общ.         4
174  Бутилбензол                   104-51-8     0,1    орг. зап.    3
175  N-Бутилбензолсульфамид       3622-84-2    0,03    с.-т.        2
176  O-Бутилдитиокарбонат                     0,001    орг. зап.    4
177  Бутил-2,4-дихлорфенокси-
ацетат                         94-80-4     0,5    орг. зап.    3
178  Бутил-2-метилпроп-2-еноат      97-88-1    0,02    орг. зап.    4
179  Бутилнафталинсульфонат
натрия                                     0,1    орг. зап.    3
180  Бутилнитрит                   544-16-1    0,05    орг. зап.    4
181  2-Бутилтиобензотиазол        2314-17-2   0,005    орг. зап.    4
182  Бутил-2-(3-циклогек-
силуреидо) циклопент-1-
ен-1-карбонат                             0,05    орг.  пл.    4
183  Бут-2-ин-1,4-диол             110-65-6     1,0    с.-т.        2
184  1-Бутоксибут-1-ен-3-ин       2798-72-3   0,002    орг. зап.    4
185  Бутоксиэтилен                 111-34-2   0,003    общ.         3
186  Ванадий                      7440-62-2     0,1    с.-т.        3
187  ВА-2-Т (поливинилтолуольный
флокулянт)                                 0,5    с.-т.        2
188  ВА-102 (флокулянт)                         2,0    с.-т.        2
189  ВА-212 (флокулянт)                         2,0    с.-т.        2
190  Винилацетат                   108-05-4     0,2    с.-т.        2
191  Винилбензол                   100-42-5     0,1    орг. зап.    3
192  Винилметиладипинат           2969-87-1     0,2    общ.         3
193  Винилсиликонат натрия                      2,0    орг.         3
194  Висмут                       7440-69-9    0,1(в   с.-т.        2
195  Вольфрам                     7440-33-7    0,05    с.-т.        2
196  Выравниватель А                            0,3    орг. пен.    4
197  2,3,3а,4,7,7а-
Гексагидро -
2,4,5,6,7,8,8-
гептахлор -
4,7-метаноинден              4168-01-5     0,1     орг. зап.   4
198  3-(Гексагидро-4,7-
метаниндан-5-ил)-
1,1-диметилмочевина                        2,0     с.-т.       2
199  2,3,3-альфа,4,5,6-
Гексагид- ро-8-
циклогексил-1H-
пиразино-[3,2,1-i,k]
карбазола гидрохлорид                    0,002     с.-т.       1
200  9,9,8,8,7,7,6,6,5,5,
4,4,3,3,2,2,-
Гексадекафторнонановой
кислоты аммонийная соль                    2,0     с.-т.       2
201  2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,
7,7,8,8,9,9-
Гексадекафторнонан-
1-ол                          376-18-1    0,25     орг. зап.   4

167  цис-Бут-2-ендион қышқылы    110-16-7     1,0  орг. иісі    4
168  2-Бутенонитрил             4786-20-3     0,1     с. у      2
169  Бут-3-енонитрил             109-75-1     0,1     с. у      2
170  Бутилакрилат                141-32-2     0,01  орг. дәмі   4
171  O-этил-S-фенилди-тиофосфор
қышқылының бутиламиді      4205-52-1     0,03  орг. иісі   4
172  4-Бутиланилин               104-13-2     0,4   орг. иісі   3
173  Бутилацетат                 123-86-4     0,1     ж. с.     4
174  Бутилбензол                 104-51-8     0,1   орг. иісі   3
175  N-Бутилбензолсульфамид     3622-84-2     0,03     с. у     2
176  O-Бутилдитиокарбонат                    0,001  орг. иісі   4
177  Бутил-2,4-дихлорфенок.       94-80-4     0,5   орг. иісі   3
сиацетат
178  Бутил-2-метилпроп-2-еноат    97-88-1     0,02  орг. иісі   4
179  Натрий aутилнафталин.                    0,1  орг. иісі    3
сульфонаты
180  Бутилнитрит                 544-16-1     0,05  орг. иісі   4
181  2-Бутилтиобензотиазол      2314-17-2    0,005  орг. иісі   4
182  Бутил-2-(3-циклогексилу.                 0,05  орг. үлдір  4
реидо)циклопент-1-ен-1-                         қабыршақ
карбонат
183  Бут-2-ин-1,4-диол           110-65-6     1,0     с. у      2
184  1-Бутоксибут-1-ен-3-ин     2798-72-3    0,002  орг. иісі   4
185  Бутоксиэтилен               111-34-2    0,003    ж. с.     3
186  Ванадий                     7440-62-2     0,1     с. у     3
187  ВА-2-Т (поливинилтолу.                    0,5     с. у     2
ольды флокулянт)
188  ВА-102 (флокулянт)                        2,0     с. у.    2
189  ВА-212 (флокулянт)                        2,0     с. у     2
190  Винилацетат                  108-05-4     0,2     с. у     2
191  Винилбензол                  100-42-5     0,1  орг. иісі   3
192  Винилметиладипинат          2969-87-1     0,2     ж. с.    3
193  натри aинилсиликонаты                     2,0     орг.     3
194  Висмут                      7440-69-9    0,1      с. у     2
195  Вольфрам                    7440-33-7    0,05     с. у     2
196  А тегістегіші                             0,3     орг.     4
көбіктенуі.
197  2,3,3а,4,7,7а-Гексагидро    4168-01-5     0,1  орг. иісі   4
- 2,4,5,6,7,8,8-гептахлор
- 4,7-метаноинден
198  3-(Гексагидро-4,7-метанин.                2,0     с. у     2
дан-5-ил)-1,1-диметил
несеп нәрі
199  2,3,3-альфа,4,5,6-Гекса.                0,002     с. у     1
гидро-8-циклогексил-1H-
пиразино-[3,2,1-i,k]
карбазола гидрохлорид
200  9,9,8,8,7,7,6,6,5,5,4,4,                  2,0     с. у     2
3,3,2,2,-Гексадекафтор.
нонан қышқылының
аммонийлі тұзы
201  2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,   376-18-1     0,25   орг. иісі   4
8,8,9,9-Гексадекафторно.
нан-1-ол

202  Гексаметилендиамин            124-09-4    0,01     с.-т.       2
203  Гексаметилендиаминадипинат   3323-53-3     1,0     общ.        3
204  Гексаметиленимина
гидрохлорид                                5,0     с.-т.       2
205  Гексаметиленимина
3-нитробензоат               7270-73-7    0,01     с.-т.       2
206  Гексаметилентетрамин          100-97-0     0,5     с.-т.       2
207  Гексаметилполидиметил-
полиметил(гамма-
трифторпропил) силоксан                   10,0     орг. пл.    3
208  N,N'-1,6-Гександиилбис-
мочевина                     2188-09-2     2,5     орг. зап.   4
209  Гексанитрокобальтиат калия                 1,0     с.-т.       2
210  Гексан-1-ол                   111-27-3    0,01     с.-т.       2
211  Гекса(гамма-трифторпропил)-
полидиметил(полиметил)-
триф-торпропилсилоксан                     5,0     орг. пл.    4
212  Гексахлорбензол               118-74-1    0,05     с.-т.       3
213  Гексахлорбутан                            0,01     орг. зап.   3
214  (1альфа, 4альфа,
4альфабета, 5альфа, 8альфа,
8альфабета)-1,2,3,4,10,10-
Гексахллор-1, 4,4а,5,8,8а-
гексагидро-1,4: 5,8-
диметанонафталин              309-00-2   0,002     орг. привк. 3
215  4,5,6,7,8,8-Гексахлор-
3а,4,7,7а-тетрагидро-
4,7-метаноизобензофуран       115-27-5     1,0     орг. зап.   3
216  4,5,6,7,8,8-Гексахлор-
3а,4, 7,7а-тетрагидро-
2-(2-метил- фенил)-
4,7-метано-1H-изоин-
дол-1,3(2H)-дион            18709-04-1      0,1     общ.       3
217  1,2,3,4,5,6-
Гексахлорциклогексан          608-73-1     0,02     орг. зап.  4
218  1,2,3,4,5,5-Гексахлор-
1,3 - циклопентадиен           77-47-4    0,001     орг. зап.  3
219  Гексахлорэтан                  67-72-1     0,01     орг. зап.  4
220  цис-Гептадека-9-
енкарбоновая кислота                        0,5     общ.       4
221  Гептан-1-ол                   111-70-6    0,005     с.-т.      2
222  1,4,5,6,7,8,8-Гептахлор-3а,
4,7,7а-тетрагидро-4,7-
метано-1H-инден                76-44-8     0,05     с.-т.      2
223  Гидразин                      302-01-2     0,01     с.-т.      2
224  N-Гидроксибензоламин          100-65-2      0,1     с.-т.      3
225  2-Гидроксибензотиазол         934-34-9      1,0     с.-т.      2
226  N-Гидроксигексанамид         4312-93-0      0,1      общ.      4
227  N-Гидроксигептанамид                        0,1      общ.      3
228  N-Гидроксидеканамид          2259-85-0      0,1      общ.      4
229  2-Гидрокси-3,6-
дихлорбензойная кислота      3401-80-7      0,5     орг.окр.   3
230  N-Гидрокси-N'-(3,4-
дихлорфенил) мочевина                       0,8     с.-т.      2

202  Гексаметилендиамин         124-09-4     0,01     с. у      2
203  Гексаметилендиаминадипинат 3323-53-3     1,0     ж. с.     3
204  Гексаметиленимин                         5,0     с. у      2
гидрохлорид
205  Гексаметиленимин            7270-73-7   0,01     с. у      2
3-нитробензоат
206  Гексаметилентетрамин        100-97-0     0,5     с. у      2
207  Гексаметилполидиметил.                  10,0  орг. үлдір   3
полиметил (гамма-трифтор.                      қабыршақ
пропил) силоксан
208  N,N'-1,6-Гександиилбис      2188-09-2    2,5  орг. иісі    4
несепнәрі
209  Калий гексанитрокобальтиат              1,0     с. у       2
210  Гексан-1-ол                 111-27-3    0,01    с. у       2
211  Гекса(гамма-трифторпропил)              5,0   орг. үлдір   4
-полидиметил(полиметил)-                       қабыршақ
триф-торпропилсилоксан
212  Гексахлорбензол             118-74-1   0,05      с. у      3
213  Гексахлорбутан                         0,01    орг. иісі   3
214  (1 альфа, 4 альфа, 4       309-00-2    0,002   орг. дәмі   3
альфабета, 5 альфа, 8
альфа, 8 альфабета) -
1,2,3,4,10,10-Гексахлор-
1, 4,4а,5,8,8а-гекса.
гидро-1,4: 5,8-диметано.
нафталин
215  4,5,6,7,8,8-Гексахлор-     115-27-5      1,0  орг. иісі    3
3а,4, 7,7а-тетрагидро-
4,7-метаноизобензофуран
216  4,5,6,7,8,8-Гексахлор-3а,  18709-04-1    0,1     ж. с.     3
4, 7,7а-тетрагидро-2-
(2-метил-фенил)-4,7-
метано-1H-изоин- дол-
1,3(2H)-дион
217  1,2,3,4,5,6-Гексахлор.     608-73-1     0,02   орг. иісі   4
цикло-гексан
218  1,2,3,4,5,5-Гексахлор-     77-47-4     0,001   орг. иісі   3
1,3 - циклопентадиен
219  Гексахлорэтан               67-72-1     0,01   орг. иісі   4
220  цис-Гептадека-9-енкарбон                 0,5     ж. с.     4
қышқылы
221  Гептан-1-ол                111-70-6     0,005     с. у     2
222  1,4,5,6,7,8,8-Гептахлор-   76-44-8      0,05      с. у     2
3а, 4,7,7а-тетрагидро-
4,7-мета- но-1H-инден
223  Гидразин                   302-01-2      0,01    с. у      2
224  N-Гидроксибензоламин       100-65-2      0,1     с. у      3
225  2-Гидроксибензотиазол      934-34-9      1,0     с. у      2
226  N-Гидроксигексанамид      4312-93-0      0,1     ж. с.     4
227  N-Гидроксигептанамид                     0,1     ж. с.     3
228  N-Гидроксидеканамид       2259-85-0      0,1     ж. с.     4
229  2-Гидрокси-3,6-дихлор.   3401-80-7       0,5   орг. түсі   3
бензой қышқылы
230  N-Гидрокси-N'-(3,4-                       0,8     с. у     2
дихлорфенил) мочевина

231  Гидроксиламин сульфат       10039-54-0      0,1      общ.      2
232  Гидроксиметансульфонат
натрия                        870-72-4      0,1     орг. зап.  4
233  1-Гидрокси-3-метилбензол      108-39-4    0,004     с.-т.      2
234  1-Гидрокси-4-метилбензол      106-44-5    0,004     с.-т.      2
235  6-Гидрокси-4-метил-2-
(1-метилэтил)-пиримидин                     0,2      общ.      3
236  2-Гидрокси-2-метилпропано-
нитрил                         75-86-5    0,035     с.-т.      2
237  (4-Гидрокси-2-метилфенил)
диметилсульфоний хлорид                   0,007     орг. зап.  4
238  N-Гидрокси-N'-метил-N-
фенил-мочевина               6263-38-3      1,0     с.-т.      3
239  6-Гидрокси-2-нафталин-
сульфо-кислота                 93-01-6      4,0     с.-т.      3
240  N-Гидроксиоктанамид          7377-03-9      0,1     общ.       4
241  5-Гидроксипентан-2-он        1071-73-4      5,0     общ.       4
242  [[(-2-Гидрокси-1,3-
пропандиил) диамино]
тетракис(метилен)
тетракисфосфоновая кислота  54622-43-4      4,0     орг. привк.4
243  2-Гидроксипропановая
кислота                        50-21-5      0,9     общ.       4
244  1-Гидрокси-2-пропилбензол     644-35-9     0,01     орг. зап.  4
245  1-Гидрокси-4-пропилбензол     645-56-7     0,01     орг. зап.  4
246  2-Гидрокси-1,3-пропилендиа-
мин-N,-N,N',N'-тетраметилен-
фосфоновой кислоты
натриевая соль                              4,0     орг.привк. 4
247  1-(2-Гидроксипропил)-1-
метил-2-пентадецил-2-имидазо-
2-имидазолиний метилсульфат                 0,2     с.-т.      2
248  альфа-Гидрокси-2-(2,4,5-
три-хлорфенил)- уксусная
кислота                     14299-51-5      0,2     общ.       3
249  N-(2-Гидроксифенил)ацетамид   614-80-2      2,5     орг.окр.   4
250  2-Гидрокси-N-фенилбензамид     87-17-2      2,5     орг.зап.   3
251  N-Гидрокси-N'-(п-хлорфенил)
мочевина                    30085-34-8      0,1     орг. пл.   4
252  4-Гидрокси-2-(этиламино)
толуол                        120-37-6      0,1     общ.       3
253  1-Гидроксиэтилиденди-
фосфоновая кислота           2809-21-4      0,6     орг.привк. 4
254  2-Гидроксиэтил-2-
метилпроп- 2-еноат            868-77-9      0,03    с.-т.
255  Гидролизованный бутиловый
"аэрофлот"                                 0,001    орг.зап.   4
256  Гидролизованный полиакрил-
нитрил (препарат К-4)                        2,0    с.-т.      2
257  Гидролизованный полиакрил-
нитрил (гипан)                               6,0    с.-т.      2
258  Гидропол-200                                 0,1    орг.пен.   4
259  Гидросульфид                 7783-06-4     0,003    орг. зап.  4

231  Гидроксиламин сульфат      10039-54-0     0,1     ж. с.    2
232  Натрий гидроксиметан.      870-72-4       0,1   орг. иісі  4
сульфонаты
233  1-Гидрокси-3-метилбензол    108-39-4    0,004     с. у     2
234  1-Гидрокси-4-метилбензол    106-44-5    0,004     с. у     2
235  6-Гидрокси-4-метил-2-                    0,2      ж. с.    3
(1-метилэтил)-пиримидин
236  2-Гидрокси-2-метилпропано-   75-86-5    0,035     с. у     2
нитрил
237  (4-Гидрокси-2-метилфенил)               0,007   орг. иісі  4
диметилсульфоний хлорид
238  N-Гидрокси-N'-метил-N-     6263-38-3     1,0      с. у     3
фенил-несепнәрі
239  6-Гидрокси-2-нафталин.       93-01-6     4,0      с. у     3
сульфо-қышқылы
240  N-Гидроксиоктанамид        7377-03-9     0,1      ж. с.    4
241  5-Гидроксипентан-2-он      1071-73-4     5,0      ж. с.    4
242  [[(-2-Гидрокси-1,3-       54622-43-4     4,0   орг. дәмі   4
пропандиил)диамино]
тетракис(метилен)тетра.
кисфосфон қышқылы
243  2-Гидроксипропан қышқылы    50-21-5     0,9      ж. с.     4
244  1-Гидрокси-2-пропилбензол   644-35-9    0,01   орг. иісі   4
245  1-Гидрокси-4-пропилбензол   645-56-7    0,01   орг. иісі   4
246  2-Гидрокси-1,3-пропилендиа-              4,0   орг. дәмі   4
мин-N,-N,N',N'-тетрамети.
лен-фосфон қышқылының
натрий тұзы
247  1-(2-Гидроксипропил)-1-                  0,2     с. у      2
метил-2-пентадецил-2-
имидазо-2-имидазолиний
метилсульфат
248  альфа-Гидрокси-2-(2,4,5-  14299-51-5     0,2     ж. с.     3
три-хлорфенил)- сірке су
қышқылы
249  N-(2-Гидроксифенил)        614-80-2      2,5   орг. түсі   4
ацетамид
250  2-Гидрокси-N-фенилбензамид  87-17-2      2,5   орг. иісі   3
251  N-Гидрокси-N'-(п-хлорфенил) 30085-34-8   0,1  орг. үлдір   4
несепнәрі                                     қабыршақ
252  4-Гидрокси-2-(этиламино)    120-37-6     0,1     ж. с.     3
толуол
253  1-Гидроксиэтилидендифосфон  2809-21-4    0,6  орг. дәмі    4
қышқылы
254  2-Гидроксиэтил-2-метилпроп- 868-77-9     0,03     с. у
2-еноат
255  Гидролизделген бутилді                  0,001  орг. иісі   4
"аэрофлот"
256  Гидролизделген полиакрил.                2,0     с. у      2
нитрил (препарат К-4)
257  Гидролизделген полиакрил.                6,0     с. у      2
нитрил (гипан)
258  Гидропол-200                            0,1      орг.      4
көбіктенуі.
259  Гидросульфид               7783-06-4   0,003   орг. иіс    4

260  Гидросульфидион                              3,0    с.-т.      2
261  Глифтор (смесь 1,3-
дифторпропан-2-ола 70 -
74% с 3 - фтор-1-
хлорпропан-2-олом)           8065-71-2     0,006    с.-т.      2
262  ДД (смесь 1,2-
дихлорпропана и
1,3-дихлорпропена)           8003-19-8       0,4    с.-т.      2
263  ДДБ (смесь 1,2-
дихлоризобутана,
1,3-дихлоризобутилена
и 3,3-дихлоризобутиленок-
сима)                        8065-92-7       0,4    с.-т.      2
264  1,10-Декандиовая кислота      111-20-6       1,5    с.-т.      3
265  Дефос                                        2,0    орг. зап.  3
266  1,4-Диазобицикло
[2.2.2.] - октан              280-57-9       6,0    с.-т.      2
267  Диалкилдиметиламинийхлорид
C17 - C20                                    0,1    с.-т.      3
268  Ди(алкилфенилполигликоль)
фосфит                                      0,02    орг.пен.   4
269  1,4-Диамино-9,10-
антрацендион                  128-95-0      0,02    орг.окр.   3
270  1,5-Диамино-9,10-
антрацендион                  129-44-2       0,2    орг.окр.   4
271  4,5-Диаминонафталин-1-
сульфоновая кислота          6362-18-1       1,0    орг.зап.   3
272  3,4-Диамино-1-нитробензол      99-56-9     0,005    орг.окр.   4
273  1,3-Диаминопропан-2-ол        616-29-5       0,2    общ.       4
274  3,7-Диацетил-1,3,5,7-
тетраазабицикло
[3,3,1] нонан               32516-05-5       2,0    орг.привк. 4
275  Дибензилтолуол              26898-17-9       0,6    орг.зап.   3
276  Дибензтиазолдисульфид         120-78-5     отсутст- орг.зап.   3
вие
277  1,2-Дибромпропан               78-75-1       0,1    с.-т.      3
278  1,2-Дибром-1,1,5-
трихлорпентан               19792-94-0      0,04    орг.зап.   3
279  1,2-Дибром-3-хлорпропан        96-12-8      0,01    орг. зап.  3
280  Дибутиладипинат               105-99-7       0,1    общ.       4
281  Дибутиламин                   111-92-2       1,0    орг. зап.  3
282  Дибутилбис [(1-оксододецил)
окси]олово                     77-58-7      0,01    с.-т.      2
283  Дибутилтиооксоолово          4253-22-9      0,02    с.-т.      2
284  Дибутилдитиофосфат калия     3549-51-7       0,1    орг. зап.  3
285  Дибутилдитиофосфат натрия   36245-44-0       0,2    с.-т.      2
286  Дибутилтиофосфат калия      51825-87-7       0,1    орг. зап.  3
287  Дибутилнафталинсульфат
натрия                      25414-20-3       0,5    орг. пен.  3
288  Дибутилоловооксид             818-08-6     0,004    с.-т.      2
289  Дибутилфенилфосфат           2528-36-1       1,5    общ.       3
290  Дибутилфталат                  84-74-2       0,2    общ.       3

260  Гидросульфид ион                        3,0      с. у      2
261  Глифтор (1,3-дифтор-       8065-71-2    0,006    с. у      2
пропан-2-ол 70 - 74% және
3 - фтор-1-хлорпропан-
2-олом қоспасы)
262  ДД (1,2-дихлорпропан және  8003-19-8     0,4     с. у.     2
1,3-дихлорпропен қоспасы)
263  ДДБ (1,2-дихлоризобутан,   8065-92-7     0,4     с. у      2
1,3-дихлоризобутилен және
3,3-дихлоризобутиленоксима
қоспасы)
264  1,10-Декандион қышқылы      111-20-6     1,5     с. у      3
265  Дефос                                    2,0   орг. иіс    3
266  1,4-Диазобицикло [2.2.2.]   280-57-9     6,0     с. у      2
- октан
267  Диалкилдиметиламинийхлорид               0,1     с. у      3
C 17 - C 20
268  Ди(алкилфенилполигликоль)                0,02     орг.     4
фосфит                                        көбіктенуі.
269  1,4-Диамино-9,10-антрацен- 128-95-0     0,02   орг. түсі   3
дион
270  1,5-Диамино-9,10-антрацен- 129-44-2      0,2   орг. түсі   4
дион
271  4,5-Диаминонафталин-1-     6362-18-1     1,0   орг. иіс    3
сульфон қышқылы
272  3,4-Диамино-1-нитробензол   99-56-9     0,005  орг. түсі   4
273  1,3-Диаминопропан-2-ол      616-29-5     0,2     ж. с.     4
274  3,7-Диацетил-1,3,5,7-     32516-05-5     2,0  орг. т-дәмі  4
тетраазабицикло [3,3,1]
нонан
275  Дибензилтолуол             26898-17-9    0,6   орг. иіс    3
276  Дибензтиазолдисульфид       120-78-5  Болмауы  орг. иіс    3
277  1,2-Дибромпропан             78-75-1      0,1     с. у     3
278  1,2-Дибром-1,1,5-трихлор.  19792-94-0    0,04   орг. иіс   3
пентан
279  1,2-Дибром-3-хлорпропан      96-12-8     0,01   орг. иіс   3
280  Дибутиладипинат             105-99-7      0,1     ж. с.    4
281  Дибутиламин                 111-92-2      1,0   орг. иіс   3
282  Дибутилбис [(1-оксодо.       77-58-7     0,01     с. у     2
децил) окси] қалайы
283  Дибутилтиооксоқалайы        4253-22-9    0,02     с. у     2
284  Калий дибутилдитиофосфаты   3549-51-7     0,1   орг. иіс   3
285  Натрий дибутилдитиофосфаты  36245-44-0    0,2     с. у     2
286  Калий дибутилтиофосфаты     51825-87-7    0,1   орг. иіс   3
287  Натрий дибутилнафталин.     25414-20-3    0,5     орг.     3
сульфат                                        көбіктенуі.
288  Дибутилқалайыоксиді          818-08-6   0,004     с. у     2
289  Дибутилфенилфосфат          2528-36-1     1,5     ж. с.    3
290  Дибутилфталат                 84-74-2     0,2     ж. с.    3

291  Дивинилсульфид                627-51-0       0,5    орг.зап.   3
292  9,10-Дигидро-9,10-диоксо-
1,5-антрацендисульфоновая
кислота                       117-14-6       5,0    общ.       4
293  9,10-Дигидро-9,10-диоксо-
1,8-антрацендисульфоновая
кислота                        82-48-4       5,0    общ.       4
294  1,2-Дигидрокси-9,10-антра-
цендион                        72-48-0       3,0    с.-т.      2
295  1,4-Дигидрокси-9,10-антра-
цендион                        81-64-1       4,0    с.-т.      2
296  1,5-Дигидрокси-9,10-антра-
цендион                       117-12-4       0,1    орг.окр.   3
297  1,8-Дигидрокси-9,10-антра-
цендион                       117-10-2      0,25    орг.окр.   3
298  1,4-Дигидроксибензол          123-31-9       0,2    орг.окр.   4
299  2,2'-Ди(гидроксиэтил)амин     111-42-2       0,8    орг.привк. 4
300  5,6-Дигидро-4-метил-2H-пиран  16302-35-5    0,0001  с.-т.      1
301  9,10-Дигидро-1-нитро-9,10-
диоксо-2-антраценовая
кислота                       128-67-6      2,5     с.-т.      3
302  S-(2,3-Дигидро-3-оксо-6-
хлор-бензоксазол-3-илметил)-
O,O-диэтилфосфат             2310-17-0     0,001    орг.зап.   4
303  1,2-Дигидро-3,6-
пиридазиндион натрия        30681-31-3       1,0    общ.       4
304  Дигидро-3,5,5-триметил-
2-ци-клогексен-1-она
пероксид                                     0,1    с.-т.      2
305  Дигидрофуран-2-он              96-48-0       5,0    с.-т.      4
306  6,7-Дигидро-3-циклогексил-
1H-циклопентапиримидин-2,4
(3H, 5H)-дион                2164-08-1       0,2    с.-т.      2
307  (5альфа,6альфа)7,8-
Дидегидро-4,5-эпокси-17-
метилморфинан-3,6-диол         57-27-2      отсут-  с.-т.      1
ствие
308  1,4-Диглицидил-3-метил-
1,2, 4-триазолон-5                          0,5     с.-т.      2
309  (5альфа,6альфа)7,8-
Дидегид- ро-4,5-эпокси-3-
метокси-17 -метилморфинан-     76-57-3      отсут-  с.-т.      1
6-ол                                        ствие
310  Диизобутилмалеат-
диоктилолово                                0,02    с.-т.      2
311  Диизобутилтиофосфат
натрия                      10533-38-7      0,2     с.-т.      2
312  N,N-Диизооктилизо-
октанамин                   25549-16-0      0,025   с.-т.      2
313  Диизооктил-2,2'-
[дибутилоло-во]бис-(тио)
бис(ацетат)                 25168-24-5      0,01    с.-т.      2
314  Диизопропиламин               108-18-9       0,5    с.-т.      3
315  1,3-Диизопропилбензол          99-62-7      0,05    с.-т.      2
316  1,4-Диизопропилбензол         100-18-5      0,05    с.-т.      2
317  Диизопропилгуанидин         38588-65-7       1,0     общ.      4
318  Диизопропилдитиофосфат
калия                        3419-34-9      0,02    орг.зап.   4
319  O,O-Диизопропил-S-[2-[
(фенилсульфонил)амино]
этилдитиофосфат               741-58-2       1,0     с.-т.     2

291  Дивинилсульфид               627-51-0     0,5  орг. иісі   3
292  9,10-Дигидро-9,10-диоксо     117-14-6     5,0     ж. с.    4
- 1,5-антрацендисульфон
қышқылы
293  9,10-Дигидро-9,10-диоксо     82-48-4      5,0     ж. с.    4
- 1,8-антрацендисульфон
қышқылы
294  1,2-Дигидрокси-9,10-антра-    72-48-0     3,0     с. у     2
цендион
295  1,4-Дигидрокси-9,10-антра-    81-64-1     4,0     с. у     2
цендион
296  1,5-Дигидрокси-9,10-антра-   117-12-4     0,1   орг. түсі  3
цендион
297  1,8-Дигидрокси-9,10-антра-   117-10-2    0,25   орг. түсі  3
цендион
298  1,4-Дигидроксибензол         123-31-9     0,2   орг. түсі  4
299  2,2'-Ди(гидроксиэтил)амин    111-42-2     0,8   орг. дәмі  4
300  5,6-Дигидро-4-метил-2H-     16302-35-5  0,0001     с. у    1
пиран
301  9,10-Дигидро-1-нитро-9,10-    128-67-6     2,5     с. у    3
диоксо-2-антрацен қышқылы
302  S-(2,3-Дигидро-3-оксо-6 -    2310-17-0  0,001   орг. иіс   4
хлор-бензоксазол-3-илметил)
-O,O-диэтилфосфат
303  Натрий 1,2-Дигидро-3,6-      30681-31-3     1,0     ж. с.  4
пиридазиндион
304  Дигидро-3,5,5-триметил-2-                   0,1     с. у   2
циклогексен-1-она пероксид
305  Дигидрофуран-2-он              96-48-0      5,0     с. у   4
306  6,7-Дигидро-3-циклогексил-   2164-08-1      0,2     с. у.  2
1H-циклопентапиримидин-2,4
(3H, 5H)-дион
307  (5альфа, 6альфа)7,8-Дидегид- 57-27-2     Болмауы    с. у   1
ро-4,5-эпокси-17-метилмор.
финан-3,6-диол
308  1,4-Диглицидил-3-метил-                    0,5      с. у   2
1,2, 4-триазолон-5
309  (5альфа,6альфа)7,8-         76-57-3     болмауы     с. у   1
Дидегид- ро-4,5-эпокси-
3-метокси-17 -метилмор.
финан-6-ол
310  Диизобутилмалеатдиок.                     0,02      с. у   2
тилқалайы
311  Натрий диизобутилтио.     10533-38-7      0,2       с. у   2
фосфаты
312  N,N-Диизооктилизоокта.     25549-16-0     0,025     с. у   2
намин
313  Диизооктил-2,2'-           25168-24-5     0,01      с. у   2
[дибутилолово]бис-(тио)
бис (ацетат)
314  Диизопропиламин           108-18-9         0,5      с. у   3
315  1,3-Диизопропилбензол      99-62-7        0,05      с. у   2
316  1,4-Диизопропилбензол     100-18-5        0,05      с. у   2
317  Диизопропилгуанидин       38588-65-7       1,0      ж. с.  4
318  Калий диизопропилдитио.   3419-34-9       0,02   орг. иіс  4
фосфаты
319  O,O-Диизопропил-S-[2-     741-58-2         1,0      с. у   2
[(фенилсульфонил)амино]
этилдити-офосфат

320  O,O-Диизопропилфосфит        1809-20-7      0,02    орг. зап.  4
321  Диметиламин                   124-40-3       0,1     с.-т.     2
322  N-[(Диметиламино)метил]
проп-2-енамид                2627-98-7       2,0     с.-т.     2
323  2-(Диметиламино)этанол        108-01-0      0,07     общ.      4
324  N,N-Диметилацетамид           127-19-5       0,4     с.-т.     2
325  3,3-Диметилбутан-2-он          75-97-8      0,04    орг.привк. 4
326  2,3-Диметил-6-
винилпиридинийметил-
сульфат                                      4,0     с.-т.     2
327  5,5-Диметилгидантоин           77-71-4     1,0(д    орг.привк. 3
328  O,O-Диметил-(1-гидрокси-
2,2,2-трихлорэтил)
фосфонат                       52-68-6      0,05    орг.зап.   4
329  O,O-Диметил-S-(4,6-
диамино-1,3,5-
триазин-2-ил-метил)
дитиофосфат                    78-57-9       0,1     с.-т.     3
330  O,O-Диметил-S-
(1,2-дикарбэ-
токсиэтил)дитиофосфат         121-75-5      0,05     орг.зап.  4
331  2,2-Диметил-3,3-
диметилцик-
лопропанкарбоновой
кислоты метиловый эфир       5460-63-9       0,61     орг.зап. 4
332  5,5-Диметил-1,3-диоксан       872-98-0      0,005     с.-т.    2
333  1,1-Диметил-4,4'-
дипиридил-
диметилфосфат                                 0,3     орг.зап. 3
334  Диметилдисульфид              624-92-0       0,04     орг.зап. 3
335  Диметилдитиокарбамат
аммония                      3226-36-6        0,5     с.-т.    3
336  Диметилдитиокарбамат
кальция                     20279-69-0      0,5(б     общ.     4
337  Диметилдитиокарбамат
натрия                        128-04-1        1,0     общ.     4
338  O,O-Диметилдитио-
фосфорная кислота             298-06-6        0,1     орг.зап. 4
339  O,O-Диметил-O-
(2,2-дихлор-винил)-
фосфат                         62-73-7        1,0     орг.зап. 3
440  5,5-Диметил-1,3-
дихлоримида-золидин-
2,4-дион                      118-52-5      отсут-    с.-т.    3
ствие(д
441  O,O-Диметил-O-
(2,5-дихлор - 4-
иодофенил) тиофосфат        18181-70-9        1,0     орг.зап. 3
442  2,2-Диметил-3-
(2,2-дихлор-этенил)
циклопропанкарбоновой
кислоты метиловый эфир      61898-95-1        0,1     орг.зап. 4
443  2,5-Диметил-N,N-
диэтилбензамид              26906-15-0       0,06     общ.     4
444  Диметилизофталат                              0,1     общ.     4
445  2,2-Диметил-3-
(2-карбокси-1-пропенил)
циклопропанкарбоновая
кислота                       497-95-0        5,0     с.-т.    3
446  O,O-Диметил-S-
карбэтоксиметилтиофосфат     2088-72-4       0,03     орг.зап. 4
447  O,O-Диметил-S-(2-
(N-метила- мино)-
2-оксоэтил)дитиофосфат         60-51-5       0,03     орг.зап. 4
448  O,O-Диметил-S-
[2-[[1-метил- 2-
(метиламино)-2-оксоэтил]
тио]этил]тиофосфат           2275-23-2        0,3     орг.зап. 4
449  O,O-Диметил-O-(3-метил-
4-метилтиофенил)
тиофосфат                      55-38-9      0,001     орг.зап. 4
450  O,O-Диметил-O-
(3-метил-4 -нитрофенил)
тиофосфат                                    0,25     орг.зап. 3
451  2,2-Диметил-3-
(2-метилпроп- 1-енил)-
циклопропан-1-
карбоновой кислоты
1,3,4,5,6,7 -
гексагидро-1,3-
диоксо-2H - изоиндол-
2-илметиловый эфир           7696-12-0        1,0     общ.     4
452  [2S-(2-альфа, 5-альфа,

320  O,O-Диизопропилфосфит     1809-20-7     0,02    орг. иіс   4
321  Диметиламин               124-40-3       0,1      с. у     2
322  N-[(Диметиламино)метил]   2627-98-7      2,0      с. у     2
проп-2-енамид
323  2-(Диметиламино)этанол     108-01-0      0,07      ж. с.   4
324  N,N-Диметилацетамид        127-19-5       0,4      с. у    2
325  3,3-Диметилбутан-2-он       75-97-8      0,04   орг. дәмі  4
326  2,3-Диметил-6-винилпи.                    4,0      с. у    2
ридинийметилсульфат
327  5,5-Диметилгидантоин        77-71-4      1,0    орг. дәмі  3
328  O,O-Диметил-(1-гидрокси-    52-68-6      0,05    орг. иіс  4
2,2,2-трихлорэтил)фосфонат
329  O,O-Диметил-S-(4,6-диами.   78-57-9      0,1     с. у      3
но-1,3,5-триазин-2-ил-
метил) дитиофосфат
330  O,O-Диметил-S-(1,2-         121-75-5     0,05   орг. иіс   4
дикарбэ-токсиэтил)
дитиофосфат
331  2,2-Диметил-3,3-диметил.    5460-63-9    0,61  орг. иіс    4
циклопропан-карбон
қышқылының метильді
эфирі
332  5,5-Диметил-1,3-диоксан    872-98-0    0,005    с. у       2
333  1,1-Диметил-4,4'-                      0,3     орг. иіс    3
дипиридил- диметилфосфат
334  Диметилдисульфид           624-92-0     0,04    орг. иіс   3
335  Aммоний диметилдитио.     3226-36-6     0,5       с. у     3
карбаматы
336  Кальци диметилдитио.      20279-69-0    0,5     ж. с.      4
карбаматы
337  Натрий диметилдитио.      128-04-1      1,0     ж. с.      4
карбаматы
338  O,O-Диметилдитиофосфор    298-06-6      0,1   орг. иіс     4
қышқылы
339  O,O-Диметил-O-(2,2-       62-73-7       1,0   орг. иіс     3
дихлор-винил)-фосфат
440  5,5-Диметил-1,3-         118-52-5   болмауы      с. у      3
дихлоримида-золидин-
2,4-дион
441  O,O-Диметил-O-(2,5-      18181-70-9    1,0     орг. иіс    3
дихлор - 4-иодофенил)
тиофосфат
442  2,2-Диметил-3-(2,2-      61898-95-1    0,1     орг. иіс    4
дихлор-этенил)циклопро.
панкарбон қышқылының
метилді эфирі
443  2,5-Диметил-N,N-         26906-15-0    0,06     ж. с.      4
диэтилбенза-мид
444  Диметилизофталат                        0,1     ж. с.      4
445  2,2-Диметил-3-(2-         497-95-0      5,0     с. у       3
карбокси-1-пропенил)
циклопропанкарбон
қышқылы
446  O,O-Диметил-S-карбэток.  2088-72-4      0,03   орг. иіс    4
симе-тилтиофосфат
447  O,O-Диметил-S-(2-(N-       60-51-5      0,03   орг. иіс    4
метила- мино)-2-оксоэтил)
дитиофосфат
448  O,O-Диметил-S-[2-[[1-     2275-23-2      0,3   орг. иіс    4
метил- 2-(метиламино)-
2-оксоэтил] тио]этил]
тиофосфат
449  O,O-Диметил-O-(3-метил-    55-38-9      0,001  орг. иіс    4
4-ме-тилтиофенил)
тиофосфат
450  O,O-Диметил-O-(3-метил-                0,25    орг. иіс    3
4 - нитрофенил)
тиофосфат
451  2,2-Диметил-3-(2-          7696-12-0     1,0     ж. с.     4
метилпроп-1-енил)-
циклопропан-1-карбон
қышқылы 1,3,4,5,6,7 -
гексагидро-1,3-диоксо-2H
- изоиндол-2-илметилді
эфир
452  [2S-(2-альфа, 5-альфа,      66-79-5      0,02     с. у     2

6-бе-та)]-3,3-Диметил-
6-[[(5-метил-3-фенил-
4-изоксазолил)-
карбонил]амино]-
7-оксо-4 -тиа-1-
азабицикло[3.2.0]-
гептан-2-карбоновая
кислота                        66-79-5        0,02    с.-т.    2
453  1,3-Диметилмочевина            96-31-1         1,0    с.-т.    2
454  O,O-Диметил-O-
(4-нитрофенил) фосфат         298-00-0        0,02   орг.зап.  4
455  [2S-(2альфа, 5альфа,
6бета)] -3,3-Диметил-
7-оксо-6-[(фенилацетил)
амино]-4-тиа-1-аза-
бицикло[3,2,0]гептан-
2-карбоновая кислота           61-33-6        0,02     с.-т.    2
456  N,N-Диметил-N-
октадецил-бензолмета-
наминий хлорид                122-19-0         0,1     с.-т.    3
457  2,5-Диметилпиридин            589-93-5
458  Диметилсульфид                 75-18-3        0,01    орг.зап.  4
459  Диметилсульфоксид              67-68-5         0,1     общ.     3
460  Диметилтерефталат             120-61-6         1,5    орг.зап.  4
461  3,5-Диметилтетрагидро-1,3,
5-тиадиазинтион-2             533-74-4        0,01    орг.зап.  4
462  Диметилтетрахлортерефталат   1861-32-1         1,0    с.-т.     3
463  O,O,-Диметил-O-[1-(2,3,4,5-
тетрахлорфенил)-2-винил]
фосфат                                         0,2    орг.привк.3
464  1,1-Диметил-3-
(3-трифторме-
тилфенил) мочевина           2164-17-2         0,3    орг.пл.   4
465  (Z)-O,O-Диметил-O-
(1-(2,4,5-трихлорфенил)-
2-хлорвинил) фосфат         22248-79-9         0,3    общ.      4
466  N,N-Диметил-альфа-
фенилбензацетамид             957-51-7         1,0    с.-т.     2
467  N'-(2,4-Диметилфенил)-
N - ((2,4-диметилфенил)
имино) метил]метанимид      33089-61-1        0,05    орг.зап.  4
468  Диметил[1,2-фениленбис
(ими-нокарбонотиоил)]
бискарбамат                 23564-06-9         0,5   орг.привк. 3
469  5-(2,5-Диметилфенокси)-
2,2 -диметилпентановая
кислота                     25812-30-0       0,001     с.-т.    1
470  Диметилфенол                  576-26-1        0,25    орг. зап. 4
471  Диметилформамид                68-12-2        10,0    общ.      4
472  O,O-Диметил-S-(2-
(формилме-тиламино)-
2-оксоэтилдитио-фосфат       2540-82-1       0,004    орг.зап.  4
473  Диметилфталат                 131-11-3         0,3    с.-т.     3
474  O,O-Диметил-S-
фталимидоме-тилдитиофосфат    732-11-6         0,2   орг.привк. 3
475  Диметилхлортиофосфат         2524-03-0        0,07    орг. зап. 3
476  N,N-Диметил-N'-
(4-хлорфенил)гуанидин                        0,003    орг.привк.4
477  3,3-Диметил-1-хлор-1-
(4-хлорфенокси)
бутан-2-он                  57000-78-9        0,04      с.-т.   4
478  N,N-Диметил-1-(2-хлорэтил)
гидразиния хлорид                              1,0      с.-т.   2
479  O,O-Диметил-O-
(4-цианфенил) тиофосфат      2636-26-2        0,05     орг.зап. 4

6-бе-та)]-3,3-Диметил-
6-[[(5-ме- тил-3-фенил-
4-изоксазолил) -карбонил]
амино]-7-оксо-4 - тиа-1-
азабицикло[3.2.0]-геп-
тан-2-карбон қышқылы
453  1,3-Диметил несепнәрі     96-31-1        1,0     с. у      2
454  O,O-Диметил-O-(4-        298-00-0       0,02    орг. иіс   4
нитрофенил)фосфат
455  [2S-(2альфа,5альфа,6      61-33-6        0,02    с. у      2
бета)] -3,3-Диметил-
7-оксо-6-[(фени-
лацетил)амино]-4-тиа-
1-аза- бицикло[3,2,0]
гептан-2-карбон
қышқылы
456  N,N-Диметил-N-октаде.    122-19-0       0,1     с. у       3
цил-бензолметанаминий
хлорид
457  2,5-Диметилпиридин       589-93-5
458  Диметилсульфид            75-18-3      0,01    орг. иіс    4
459  Диметилсульфоксид         67-68-5       0,1     ж. с.      3
460  Диметилтерефталат        120-61-6       1,5    орг. иіс    4
461  3,5-Диметилтетра.        533-74-4      0,01    орг. иіс    4
гидро-1,3, 5-тиадиа.
зинтион-2
462  Диметилтетрахлорте.      1861-32-1      1,0     с. у       3
рефталат
463  O,O,-Диметил-O-[1-                      0,2    орг. дәмі   3
(2,3,4,5- тетрахлор.
фенил)-2-винил]фосфат
464  1,1-Диметил-3-(3-        2164-17-2      0,3   орг. үлдір   4
трифторметилфенил)                            қабыршақ
несепнәрі
465  (Z)-O,O-Диметил-O-       22248-79-9     0,3     ж. с.      4
(1-(2,4,5-трихлорфенил)
-2-хлорвинил) фосфат
466  N,N-Диметил-альфа-        957-51-7      1,0     с. у       2
фенилбен-зацетамид
467  N'-(2,4-Диметилфенил)-  33089-61-1      0,05   орг. иіс    4
N -[((2,4-диметил.
фенил)имино) метил]
метанимид
468  Диметил[1,2-фенилен.    23564-06-9      0,5   орг. дәмі    3
бис(ими- нокарбоно.
тиоил)]бискарбамат
469  5-(2,5-Диметилфенокси)  25812-30-0     0,001     с. у      1
-2,2-диметилпентан
қышқылы
470  Диметилфенол             576-26-1       0,25   орг. иіс    4
471  Диметилформамид          68-12-2        10,0     ж. с.     4
472  O,O-Диметил-S-(2-        2540-82-1     0,004   орг. иіс    4
(формилме-тиламино)
-2-оксоэтилдитио-
фосфат
473  Диметилфталат             131-11-3      0,3      с. у      3
474  O,O-Диметил-S-            732-11-6      0,2    орг. дәмі   3
фталимидоме-тилдитио.
фосфат
475  Диметилхлортиофосфат     2524-03-0      0,07   орг. иіс    3
476  N,N-Диметил-N'-(4-                     0,003   орг. дәмі   4
хлорфенил)гуанидин
477  3,3-Диметил-1-хлор-1-    57000-78-9     0,04     с. у      4
(4-хлорфенокси)
бутан-2-он
478  N,N-Диметил-1-(2-                       1,0     с. у       2
хлорэтил) гидразиния
хлорид
479  O,O-Диметил-O-(4-        2636-26-2      0,05  орг. иіс     4
цианфенил) тиофосфат

480  N,N-Диметилэтандиоламин                       0,07     общ.     4
481  1-(1,1-Диметилэтил)-
4-метилбензол                  98-51-1         0,5     орг.зап. 3
482  4-(1,1-Диметилэтил)-
1-метил-2-хлорбензол        42597-10-4       0,002     орг.зап. 4
483  O,O-Диметил-O-
этилмеркапто-
этилтиофосфат и
О,O-диметил-S-
этилмеркаптоэтилтиофосфат,
смесь                        8022-00-2        0,01     орг. зап.4
484  O,O-Диметил-S-этилмер-
капто-этилдитиофосфат         640-15-3       0,001     орг. зап.4
485  [S-(R*,S*)]-6,7-Диметокси-3
-(5,6,7,8-тетрагидро-4-
метокси-6-метил-1,3-
диоксоло[4,5-д]изохинолин-    128-62-1       отсут-     с.-т.   1
5-ил)-1(3H)-изобензофуранон                  ствие
486  5-[[(3,4-Диметоксифенил)
этил]-метил-амино]-2-(3,4-
диметоксифенил)-2-
изопропил-валеронитрила
гидрохлорид                 23313-68-0       0,001      с.-т.   1
487  Динил(смесь дифенила 26,5%
идифенилового эфира 73,5%)   8004-13-5       0,002      с.-т.   2
488  2,4-Динитроанилин              97-02-9        0,05     орг.окр. 4
489  2,5-Динитроанилин             619-18-1        0,05     орг.окр. 4
490  3,4-Динитроанилин             610-41-3        0,05     орг.окр. 4
491  Динитробензол               25154-54-5         0,5     орг.зап. 4
492  2,4-Динитро-2,4-диазопентан 13232-00-3        0,02       с.-т.  2
493  Динитро-3,6-диоксаоктан-
1,8-диол                                       1,0       с.-т.  3
494  2,6-Динитро-N,
N-дипропил-4 -
(трифторметил) анилин         1582-09-8         1,0     орг.зап. 4
495  2,6-Динитро-N,
N-диэтил-4 -
(трифторметил) бензоламин     5254-27-3         1,0     орг.зап. 4
496  2,4-Динитрометилбензол         121-14-2         0,5     с.-т.    2
497  4,6-Динитро-2-метилфенол       534-52-1        0,05     с.-т.    2
498  Динитронафталин              27478-34-8         1,0    орг. окр. 4
499  2,4-Динитро-N-
(4-нитрофенил) бензамид      59651-98-8        0,02     с.-т.    2
500  2,4-Динитрофенилтиоцианат     1594-56-5         0,5     общ.     4
501  2,4-Динитрофенол                51-28-5        0,03     с.-т.    3
502  2,4-Динитро-1-хлорбензол        97-00-7         0,5     орг.зап. 3
503  3,6-Диоксаоктан-1,8-диол       111-21-7         0,5     общ.     3
504  Диоктил-1,10-деканоат         2432-87-3         0,1     общ.     4
505  Диоктилфталат                  117-81-7         1,0     общ.     3
506  Дипиридилфосфат                                 0,3    орг.зап.  4
507  2,4-Дипиридиний-N-
метилметилен-
салигенилдихлорид                               0,5     общ.     3
508  Дипропиламин                   142-84-7         0,5    орг.привк.3

480  N,N-Диметилэтандиоламин                 0,07   ж. с.       4
481  1-(1,1-Диметилэтил)-4-    98-51-1       0,5   орг. иіс     3
метил-бензол
482  4-(1,1-Диметилэтил)-1-   42597-10-4    0,002  орг. иіс     4
метил-2-хлорбензол
483  O,O-Диметил-O-этилмер.   8022-00-2      0,01  орг. иіс     4
капто-этилтиофосфат и
O,O-диметил-S-этилмер.
каптоэтилтиофосфат,
қоспа
484  O,O-Диметил-S-этилмер.   640-15-3      0,001  орг. иіс     4
капто-этилдитиофосфат
485  [S-(R*,S*)]-6,7-         128-62-1     болмауы    с. у      1
Диметокси-3-(5,6,7,8-
тетрагидро-4-меток-си-
6-метил-1,3-диоксоло
[4,5-д]изохинолин-5-ил)
-1(3H)-изобензофуранон
486  5-[[(3,4-Диметоксифенил) 23313-68-0     0,001    с. у      1
этил]-метил-амино]-2-
(3,4 - диметоксифенил)
-2-изопропил-валерони.
трила гидрохлорид
487  Динил (26,5% дифенил     8004-13-5      0,002     с. у     2
қоспасы және 73,5%-ды
дифенил эфирі)
488  2,4-Динитроанилин         97-02-9       0,05   орг. түсі   4
489  2,5-Динитроанилин        619-18-1       0,05   орг. түсі   4
490  3,4-Динитроанилин        610-41-3       0,05   орг. түсі   4
491  Динитробензол            25154-54-5      0,5   орг. иіс    4
492  2,4-Динитро-2,4-         13232-00-3     0,02     с. у      2
диазопентан
493  Динитро-3,6-диоксаоктан                  1,0     с. у      3
-1,8-диол
494  2,6-Динитро-N,N-
дипропил-4 -(трифтор.    1582-09-8      1,0    орг. иіс    4
метил)анилин
495  2,6-Динитро-N,N-диэтил-  5254-27-3      1,0   орг. иіс     4
4 -(трифторметил)
бензоламин
496  2,4-Динитрометилбензол    121-14-2      0,5     с. у       2
497  4,6-Динитро-2-метилфенол  534-52-1      0,05    с. у       2
498  Динитронафталин           27478-34-8    1,0   орг. түсі    4
499  2,4-Динитро-N-(4-         59651-98-8   0,02     с. у       2
нитрофенил)бензами д
500  2,4-Динитрофенилтиоцианат 1594-56-5     0,5     ж. с.      4
501  2,4-Динитрофенол            51-28-5    0,03     с. у       3
502  2,4-Динитро-1-хлорбензол   97-00-7      0,5   орг. иіс     3
503  3,6-Диоксаоктан-1,8-диол    111-21-7    0,5     ж. с.      3
504  Диоктил-1,10-деканоат       2432-87-3   0,1     ж. с.      4
505  Диоктилфталат               117-81-7    1,0     ж. с.      3
506  Дипиридилфосфат                         0,3   орг. иіс     4
507  2,4-Дипиридиний-N-метилме-              0,5     ж. с.      3
тилен-салигенилдихлорид
508  Дипропиламин                142-84-7    0,5   орг. дәмі    3

509  Дифалон                                         5,0    орг.привк.4
510  Дифениламин                    122-39-4        0,05    орг.зап.  3
511  O,O-Дифенил-1-гидрокси-
2,2, 2-трихлорэтилфосфонат   38457-67-9         0,3    орг.пен.  3
512  Дифенилгуанидин                102-06-7         1,0      общ.    3
513  1,3-Дифенилгуанидин
гидрохлорид                                     1,0      общ.    3
514  N,N'-Дифенилмочевина           102-07-8         0,2    орг.зап.  4
515  Дифтордихлорметан               75-71-8        10,0      с.-т.   2
516  Дифторхлорметан                 75-45-6        10,0      с.-т.   2
517  2,5-Дихлораминобензол           95-82-9        0,05    орг.зап.  4
518  3,4-Дихлораминобензол           95-76-1        0,05    орг.зап.  4
519  1,2-Дихлорбензол             25321-22-6       0,002    орг.зап.  3
520  1,4-Дихлорбензол               106-46-7       0,002    орг.зап.  3
521  2,6-Дихлорбензоламин           608-31-1        0,05      орг.    3
522  Дихлор-1,1-бифенил           255-12-429       0,001      с.-т.   2
523  2,3-Дихлорбута-1,3-диен       1653-19-6        0,03      с.-т.   2
524  3,4-Дихлорбут-1-ен           11069-19-5         0,2      с.-т.   2
525  1,3-Дихлорбут-2-ен             926-57-8        0,05    орг.зап.  4
526  1,5-Дихлор-9,10-дигидро-
9,10-диоксоантрацен             82-46-2         1,0       общ.   3
527  1,1-Дихлор-2-гидрокси-4-
метилпентен-4                                  0,16    орг.привк.3
528  Дихлордибутилолово             683-18-1       0,002      с.-т.   2
529  1,4-Дихлор-2-
(1,1-диметилэтил)-
5-метилбензол                61468-35-7       0,003    орг.зап.  3
530  4,5-Дихлор-2-
(дихлорметилен)-4-
циклопентен-1,3-дион         18964-31-3         0,1    орг.зап.  3
531  Дихлордиэтилолово              866-55-7       0,002     с.-т.    2
532  Дихлорид бис(N,N-
диметил-N - карбодец-
оксиметилэтилен)
аминийсульфид                                   0,1      общ.    3
533  Дихлоркарбоновые
кислоты фракции C17 -C20                        1,0      общ.    4
534  Дихлорметан                     75-09-2         7,5    орг.зап.  3
535  2,4-Дихлор-1-метилбензол        95-73-8        0,03    орг.зап.  3
536  4-(Дихлорметилен)-
1,2,3,3,5,5-
гексахлорциклопентен          3424-05-3        0,05    орг.зап.  4
537  1,1-Дихлор-4-метилпентади-
1,3-ен                       55667-43-1        0,41    орг.зап.  3
538  1,1-Дихлор-4-метилпентади-
1,4-ен                       62434-98-4        0,37    орг.привк.3
539  3,3-Дихлор-2-метил-1-
пропен                       22227-75-4         0,4    с.-т.     2

509  Дифалон                                 5,0   орг. дәмі    4
510  Дифениламин                 122-39-4   0,05   орг. иіс     3
511  O,O-Дифенил-1-гидрокси-     38457-67-9  0,3     орг.       3
2,2, 2-трихлорэтилфосфонат                   көбіктенуі
512  Дифенилгуанидин             102-06-7    1,0     ж. с.      3
513  1,3-Дифенилгуанидин                     1,0     ж. с.      3
гидрохлорид
514  N,N'-Дифенил несепнәрі      102-07-8    0,2   орг. иіс     4
515  Дифтордихлорметан            75-71-8   10,0     с. у       2
516  Дифторхлорметан              75-45-6   10,0     с. у       2
517  2,5-Дихлораминобензол        95-82-9   0,05   орг. иіс     4
518  3,4-Дихлораминобензол        95-76-1   0,05   орг. иіс     4
519  1,2-Дихлорбензол           25321-22-6  0,002  орг. иіс     3
520  1,4-Дихлорбензол            106-46-7   0,002  орг. иіс     3
521  2,6-Дихлорбензоламин        608-31-1   0,05     орг.       3
522  Дихлор-1,1-бифенил        255-12-429   0,001    с. у       2
523  2,3-Дихлорбута-1,3-диен    1653-19-6    0,03    с. у       2
524  3,4-Дихлорбут-1-ен         11069-19-5   0,2     с. у       2
525  1,3-Дихлорбут-2-ен          926-57-8    0,05   орг. иіс    4
526  1,5-Дихлор-9,10-дигидро -    82-46-2     1,0     ж. с.     3
9,10-диоксоантрацен
527  1,1-Дихлор-2-гидрокси-4-                0,16   орг. дәмі   3
ме-тилпентен-4
528  Дихлордибутил қалайы        683-18-1   0,002     с. у      2
529  1,4-Дихлор-2-(1,1-диметил-
этил)-5-метилбензол        61468-35-7   0,003   орг. иіс   3
530  4,5-Дихлор-2-(дихлормети-  18964-31-3     0,1   орг. иіс   3
лен)-4-циклопентен-
1,3-дион
531  Дихлордиэтил қалайы        866-55-7     0,002    с. у      2
532  Дихлорид бис (N,N-                       0,1     ж. с.     3
диметил-N -карбодецок.
симетилэтилен)
аминийсульфид
533  Дихлоркарбон қышқылы                     1,0     ж. с.     4
фракции C 17 - C 20
534  Дихлорметан                75-09-2       7,5   орг. иіс    3
535  2,4-Дихлор-1-метилбензол    95-73-8     0,03   орг. иіс    3
536  4-(Дихлорметилен)-1,2,3,   3424-05-3    0,05   орг. иіс    4
3,5,5-гексахлорциклопентен
537  1,1-Дихлор-4-метилпентади  55667-43-1   0,41   орг. иіс    3
- 1,3-ен
538  1,1-Дихлор-4-метилпентади   62434-98-4  0,37   орг. дәмі   3
- 1,4-ен
539  3,3-Дихлор-2-метил-1-пропен 22227-75-4   0,4     с. у      2

540  2,3-Дихлор-1,4-нафтохинон      117-80-6        0,25    с.-т.     2
541  2,5-Дихлор-3-
нитробензойная кислота          88-86-8         2,0    с.-т.     2
542  1,4-Дихлор-2-нитробензол        89-61-2         0,1    с.-т.     2
543  1,2-Дихлор-4-нитробензол        99-54-7         0,1    с.-т.     3
544  2,6-Дихлор-4-нитробензоламин    99-30-9         0,1   орг.окр.   3
545  (Z)-2,3-Дихлор-4-оксобут-2
-еновая кислота                 87-56-9         1,0    с.-т.     2
546  1,2-Дихлорпропан                78-87-5         0,4    с.-т.     2
547  1,3-Дихлорпропан-2-ол           96-23-1         1,0    орг.зап.  3
548  1,3-Дихлорпроп-1-ен            542-75-6         0,4     с.-т.    2
549  2,3-Дихлорпроп-1-ен             78-88-6         0,4     с.-т.    2
550  (2,3-Дихлорпроп-2-енил)
изо- пропилтиокарбамат                         0,03    орг.зап.  4
551  Дихлорпропил
(2-этилгексил) фосфат                           6,0     орг.     4
552  2,2-Дихлорпропионат
натрия                          75-99-0         2,0    орг.зап.  3
553  Дихлортрис (гексагидро-2H-
азепин-2-он-O)-медь          13978-70-6         0,1     общ.     4
554  N-(3,4-Дихлорфенил) аланин    5472-67-3         0,1     общ.     4
555  N'-(3,4-Дихлорфенил)-
N,N - диметилмочевина          330-54-1         1,0    орг. зап. 4
556  N-(3,4-Дихлорфенил)-N'-
метоксиметилмочевина           330-55-2         1,0     с.-т.    2
557  2,4-Дихлорфенил-4-
нитрофениловый эфир           1836-75-5         4,0     с.-т.    2
558  O-(2,4-Дихлорфенил)-
O-этил-хлортиофосфат         18351-18-3        0,05      общ.    4
559  O-(2,4-Дихлорфенил)-S-
пропил-O-этилтиофосфат       34643-46-4        0,05    орг.зап.  3
560  2,4-Дихлорфеноксиацетат
аммония                       2307-55-3         0,2    орг.привк.3
561  2,4-(Дихлорфенокси)
ацетат натрия                 2702-72-9         1,0    орг.зап.  4
562  4-(2,4-Дихлорфенокси)
бутановая кислота               94-82-6        0,01      с.-т.   2
563  2-(2,4-Дихлорфенокси)
пропионовая кислота            120-36-5         0,5    орг.привк.3
564  Дихлорфенол                                   0,002    орг.привк.4
565  3,4-Дихлор-2,5-фурандион     42595-14-2         0,1      с.-т.   2
566  1,1-Дихлорциклогексан         2108-92-1        0,02    орг. зап. 3
567  Дициандиамид                   461-58-5        10,0    орг.привк.4
568  1,4-Дицианобутан               111-69-3         0,1      с.-т.   2
569  Дицианометан                   109-77-3        0,02      с.-т.   2
570  Дициклогексиламина нитрит     3129-91-7        0,01      с.-т.   2

540  2,3-Дихлор-1,4-нафтохинон    117-80-6   0,25     с. у      2
541  2,5-Дихлор-3-нитробензой     88-86-8     2,0     с.-т.     2
қышқылы
542  1,4-Дихлор-2-нитробензол      89-61-2     0,1     с. у     2
543  1,2-Дихлор-4-нитробензол      99-54-7     0,1     с. у     3
544  2,6-Дихлор-4-нитробензоламин  99-30-9     0,1  орг. түсі   3
545  (Z)-2,3-Дихлор-4-оксобутен-   87-56-9     1,0     с. у     2
2 қышқылы
546  1,2-Дихлорпропан              78-87-5     0,4     с. у     2
547  1,3-Дихлорпропан-2-ол         96-23-1     1,0  орг. иіс    3
548  1,3-Дихлорпроп-1-ен           542-75-6    0,4     с. у     2
549  2,3-Дихлорпроп-1-ен           78-88-6     0,4     с. у     2
550  (2,3-Дихлорпроп-2-енил)                  0,03   орг. иіс   4
изо-пропилтиокарбамат
551  Дихлорпропил(2-этилгексил)               6,0     орг.      4
фосфат
552  Натрий  2,2-Дихлорпропио.     75-99-0     2,0  орг. иіс    3
наты
553  Дихлортрис(гексагидро-2H -  13978-70-6    0,1     ж. с.    4
азепин-2-он-O)-мыс
554  N-(3,4-Дихлорфенил)аланин    5472-67-3    0,1     ж. с.    4
555  N'-(3,4-Дихлорфенил)-N,N -   330-54-1     1,0   орг. иіс   4
диметил несепнәрі
556  N-(3,4-Дихлорфенил)-N'-ме-   330-55-2     1,0     с. у     2
токсиметил несепнәрі
557  2,4-Дихлорфенил-4-           1836-75-5    4,0     с. у     2
нитрофенил эфирі
558  O-(2,4-Дихлорфенил)-O-      18351-18-3    0,05    ж. с.    4
этил- хлортиофосфат
559  O-(2,4-Дихлорфенил)-S-      34643-46-4    0,05  орг. иіс   3
пропил-O-этилтиофосфат
560  2,4-Дихлорфеноксиацетат     2307-55-3     0,2   орг. дәмі  3
аммония
561  Натрий 2,4-(Дихлорфенокси)  2702-72-9     1,0   орг. иіс   4
ацетат
562  4-(2,4-Дихлорфенокси)       94-82-6     0,01     с. у      2
бутан қышқылы
563  2-(2,4-Дихлорфенокси)       120-36-5     0,5  орг. дәмі    3
пропион қышқылы
564  Дихлорфенол                             0,002 орг. дәмі    4
565  3,4-Дихлор-2,5-фурандион    42595-14-2    0,1    с. у      2
566  1,1-Дихлорциклогексан        2108-92-1   0,02  орг. иіс    3
567  Дициандиамид                 461-58-5    10,0  орг. дәмі   4
568  1,4-Дицианобутан              111-69-3    0,1    с. у      2
569  Дицианометан                  109-77-3   0,02    с. у      2
570  Дициклогексиламина нитрит    3129-91-7   0,01    с. у      2

571  Дициклогексилоловооксид      22771-17-1       0,001      с.-т.   2
572  2,3-Дицикло[2.2.1]гептен       498-66-8       0,004    орг.зап.  4
573  Диэтениладипинат              4074-90-2         0,2      общ.    4
574  Диэтиламин                     109-89-7         2,0      с.-т.   3
575  Диэтиламинометиловый эфир
синтетических жирных
спиртов C 10  -C 18                                 0,15      с.-т.   2
576  2-(Диэтиламино)-N-
(2,6-диметилфенил) ацетамид,
гидрохлорид моногидрат        6108-05-0         1,0      с.-т.   3
577  N-(Диэтиламино)метил-
N'-этилмочевина                                 4,0     орг.зап. 4
578  2-(N,N-Диэтиламино) этантиол   100-38-9         0,1     орг.зап. 4
579  O,O-Диэтил-S-бензилтиофосфат 13286-32-3        0,05      с.-т.   2
580  1,3-Диэтилбензол             25340-14-4        0,04     орг.зап. 4
581  N,N-Диэтилбензоламин            91-66-7        0,15     орг.окр. 3
582  N,N-Диэтил-1,4-
бензолдиамин сульфат (1:1)    6283-63-2         0,1      с.-т.   2
583  Диэтилбис (октаноилокси)
олово                         2641-56-7        0,01      с.-т.   2
584  Диэтилбутендиоат               141-05-9         1,0      с.-т.   2
585  N,N-Диэтилгуанидин           18240-93-2         0,3      общ.    3
586  1,2-Диэтилгуанидин
гидрохлорид                                     0,8      с.-т.   3
587  Диэтилдитиокарбамат натрия     148-18-5         0,5      общ.    3
588  Диэтилдитиофосфат калия       3454-66-8         0,5     орг.зап. 3
589  Диэтилдитиофосфат              298-06-6         0,2     орг.зап. 4
590  N,N-Диэтилкарбамилхлорид        88-10-8         6,0      с.-т.   2
591  O,O-Диэтил-S-
карбэтоксиметилтиофосфат      2425-25-4        0,03     орг.зап. 4
592  N,N-Диэтил-2-
(1-нафталенилокси)-
пропанамид                   15299-99-7         1,0      с.-т.   2
593  O,O-Диэтил-O-(4-нитрофенил)
тиофосфат                       56-38-2       0,003     орг.зап. 4
594  Диэтилртуть                    627-44-1      0,0001      с.-т.   1
595  Диэтилфенилмочевина                             0,5    орг.привк.4
596  O,O-Диэтилхлортиофосфат       2524-04-1        0,05     орг.зап. 4
597  N,N-Диэтилэтанамин             121-44-8         2,0      с.-т.   2
598  O,O-Диэтил-O-(2-этилтио)
этилтиофосфат (70%),
смесь сO,O-диэтил-S-
(2-этилтио)
этилтиофосфатом (30%)         8065-48-3        0,01    орг.привк.4
599  1,1-Диэтоксиэтан               105-57-7         0,1    орг.зап.  4
600  ДКS-70                                          0,1    орг.пен.  4
601  DH-75 (диспергатор)                             0,1    орг.пен.  4

571  Дициклогексилоловооксид     22771-17-1   0,001   с. у      2
572  2,3-Дицикло[2.2.1]гептен      498-66-8   0,004  орг. иіс   4
573  Диэтениладипинат             4074-90-2     0,2    ж. с.    4
574  Диэтиламин                    109-89-7     2,0    с. у     3
575  Синтетикалық майлы спирттің               0,15    с. у     2
диэтиламинометил эфирі
C 10 - C 18
576  2-(Диэтиламино)-N-(2,6-      6108-05-0   1,0     с. у     3
диметилфенил)ацетамид,
гидрохлорид моногидрат
577  N-(Диэтиламино)метил-N' -                4,0   орг. иіс   4
этил несепнәрі
578  2-(N,N-Диэтиламино)этантиол   100-38-9     0,1  орг. иіс   4
579  O,O-Диэтил-S-бензилтиофосфат  13286-32-3  0,05    с. у     2
580  1,3-Диэтилбензол              25340-14-4  0,04  орг. иіс   4
581  N,N-Диэтилбензоламин           91-66-7    0,15  орг. түсі  3
582  N,N-Диэтил-1,4-бензолдиамин   6283-63-2    0,1    с. у     2
сульфат (1:1)
583  Диэтилбис(октаноилокси)       2641-56-7   0,01    с. у     2
қалайы
584  Диэтилбутендиоат               141-05-9    1,0    с. у     2
585  N,N-Диэтилгуанидин            18240-93-2   0,3    ж. с.    3
586  1,2-Диэтилгуанидин                         0,8    с. у     3
гидрохлорид
587  Натрий диэтилдитиокарбаматы   148-18-5    0,5    ж. с.     3
588  Калий диэтилдитиофосфаты     3454-66-8    0,5  орг. иіс    3
589  Диэтилдитиофосфат             298-06-6    0,2  орг. иіс    4
590  N,N-Диэтилкарбамилхлорид       88-10-8    6,0    с. у      2
591  O,O-Диэтил-S-карбэтокси.     2425-25-4   0,03  орг. иіс    4
метилтиофосфат
592  N,N-Диэтил-2-(1-нафталенило  15299-99-7    1,0   с. у      2
-кси)-пропанамид
593  O,O-Диэтил-O-(4-нитрофенил)  56-38-2     0,003  орг. иісі  4
тиофосфат
594  Диэтилсынап                  627-44-1     0,0001   с. у    1
595  Диэтилфенил несепнәрі                      0,5  орг. дәмі  4
596  O,O-Диэтилхлортиофосфат     2524-04-1    0,05   орг. иіс   4
597  N,N-Диэтилэтанамин           121-44-8     2,0     с. у     2
598  O,O-Диэтил-O-(2-этилтио)     8065-48-3   0,01  орг. дәмі   4
этилтиофосфат (70%),
O,O-диэтил-S-(2-этилтио)
этилтиофосфат (30%)
қоспасымен
599  1,1-Диэтоксиэтан            105-57-7     0,1  орг. иіс     4
600  ДКS-70                                   0,1     орг.      4
көбіктенуі.
601  DH-75 (диспергатор)                      0,1     орг.      4
көбіктенуі.

602  1,12-Додекандиамин            2783-17-7        0,05      с.-т.   3
603  2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7-
До-декафторгептановая кислота 1546-95-8         1,0      с.-т.   2
604  2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7-
До-декафторгептан-1-ол         335-99-9         0,1    орг.зап.  4
605  (Z)-Додец-8-енилацетат       28079-04-1     0,00001    орг. зап. 4
606  ДЦМ (закрепитель, продукт
конденсации дициандиамина
с формальдегидом и 10%
ацетатамеди)                                    0,5    орг.привк.4
607  ДЦУ (закрепитель, продукт
конденсации дициандиамида
с формальдегидом)                               1,0      общ.    4
608  Жарилек (по монобензилтолуолу)                 0,01     орг.зап. 2
609  Желатина техническая                            0,1      общ.    4
610  Железо (включая хлорное железо)
по Fe                                          0,3(в    орг.окр. 3
611  Жирные кислоты синтетические
C5 - C20                                        0,1      общ.    4
612  Загуститель акриловый
водорастворимый                                 1,0      общ.    3
613  Замасливатель А-1                               0,4     орг. пл. 4
614  Замасливатель Б-73                              3,0     орг. пл. 4
615  Замасливатель БВ                                1,0     орг.зап. 4
616  Изопропилбензол                 98-82-8         0,1     орг.зап. 3
617  O-(2-Изопропил-6-
метилпиримидин-4-ил)-
O,O-диэтилтио-фосфат           333-41-5         0,3     орг.зап. 4
618  O-Изопропил-N-
метилтиокарбамат                               0,06      с.-т.   3
619  Изопропилоктадециламин       13329-71-0         0,1     орг.пл.  4
620  Изопропилфенилкарбамат         122-42-9         0,2     орг.зап. 4
621  Изопропилхлорфенилкарбамат     101-21-3         1,0     орг.зап. 4
622  N-Изопропил-6-хлор-N-этил-
1,3,5-триазин-2,4-диамин      1912-24-9         0,5     общ.     3
623  Изофталевая кислота            121-91-5         0,1     общ.     4
624  ИМ-50 (флотореагент)                            0,1     общ.     4
625  7-(2-Имидазолинил) перфтор-
4,7-диметил-3,6-диоксаген-
тилсульфамид этилендиамина                      1,0     с.-т.    2
626  7-2-(Имидазолинил)
перфтор-4,7-диметил-3,6-
диоксагеп-тилсульфонат калия                    1,0     с.-т.    2
627  1,1-Иминобис (пропан-2-ол)     110-97-4         0,5     с.-т.    2
628  Ингибитор древесносмоляной
прямой гонки                                  0,001    орг.зап.  3
629  Ингибитор СНПХ 6004                            0,03   орг.привк. 3
630  Ингибитор СНПХ 7401                             0,7    орг.зап.  3
631  Ингибитор солеотложения
фосфатный SP-181                                0,5     общ.     3
632  Ингибитор солеотложения
фосфатный SP-191                                0,5     общ.     3
633  Ингибитор солеотложения
фосфатный SP-203                                0,5     общ.     3
634  ИОМС-1 (ТУ 6-05-211-1153-81)                    4,0   орг. зап.  4

602  1,12-Додекандиамин         2783-17-7    0,05     с. у      3
603  2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,       1546-95-8     1,0     с. у      2
7,7-До- декафторгептан
қышқылы
604  2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,       335-99-9     0,1   орг. иіс     4
7,7-До-декафторгептан-
1-ол
605  (Z)-Додец-8-енилацетат   28079-04-1   0,00001 орг. иіс     4
606  ДЦМ (беріктегіш,                        0,5   орг. дәмі    4
формальдегиді бар
дициандиаминнің және
10%-ды мыстың ацетаты
конденсациясының өнімі)
607  ДЦУ (беріктегіш,                        1,0     ж. с.      4
формальдегиді бар
дициандиаминнің және
10%-ды мыстың ацетаты
конденсациясының өнімі)
608  Жарилек (монобензилто.                 0,01   орг. иіс     2
луол бойынша)
609  Техникалық желатина                     0,1     ж. с.      4
610  Fe бойынша темір                       0,3    орг. түсі    3
(хлорлы темірді қоса
есептегенде)
611  Синтетикалық май қышқылы                0,1     ж. с.      4
C 5 - C 20
612  Суда еритін акрилді                     1,0     ж. с.      3
қоюландырғыш
613  Майлағыш А-1                            0,4  орг. үлдір    4
қабыршақ
614  Майлағыш Б-73                           3,0   орг. үлдір   4
қабыршақ
615  Майлағыш БВ                             1,0   орг. иіс     4
616  Изопропилбензол           98-82-8       0,1   орг. иіс     3
617  O-(2-Изопропил-6-         333-41-5      0,3   орг.иіс      4
метилпири- мидин-
4-ил)-O,O-диэтилтио-
фосфат
618  O-Изопропил-N-                          0,06     с. у      3
метилтиокарбамат
619  Изопропилоктадециламин  13329-71-0      0,1  орг. үлдір    4
қабыршақ
620  Изопропилфенилкарбамат   122-42-9       0,2  орг. иіс      4
621  Изопропилхлорфенил.      101-21-3       1,0   орг. иіс     4
карбамат
622  N-Изопропил-6-хлор-N-    1912-24-9      0,5     ж. с.      3
этил-1,3,5-триазин-
2,4-диамин
623  Изофталевая кислота      121-91-5       0,1     ж. с.      4
624  ИМ-50 (флотореагент)                    0,1     ж. с.      4
625  Этилендиам 7-(2-Имида.                  1,0     с. у       2
золинил)перфтор-4,7-
диметил-3,6-диоксаген-
тилсульфамиді
626  Калий 7-2-(Имидазо.                     1,0     с. у       2
линил)перфтор-4,7-
диметил-3,6-диоксагеп-
тилсульфонаты
627  1,1-Иминобис (пропан-    110-97-4       0,5    с. у        2
2-ол)
628  Aғаш шайырлы тікелей                   0,001  орг. иіс     3
айдау ингибиторы
629  Ингибитор СНПХ 6004                     0,03  орг. дәмі    3
630  Ингибитор СНПХ 7401                     0,7   орг. иіс     3
631  Жиналған тұздың SP-181                  0,5     ж. с.      3
фосфатты eнгибиторы
632  Жиналған тұздың SP-191                  0,5     ж. с.      3
фосфатты eнгибиторы
633  Жиналған тұздың SP-203                  0,5     ж. с.      3
фосфатты eнгибиторы
634  ИОМС-1 (ТУ 6-05-211-                    4,0   орг. иіс     4
1153-81)

635  Кадмий                        7440-43-9      0,001(в   с.-т.     2
636  Калий O-(3-метилбутил)
дитио-карбонат                 928-70-1       0,005   орг.зап.   4
637  Калий O-(2-метилпропил)
дитиокарбонат                13001-46-2       0,005   орг.зап.   4
638  Калий O-(2-метилэтил)
дитио-карбонат                 140-92-1        0,05   орг.зап.   4
639  Калий силикат (по SiO3 )     10006-28-7        30,0    с.-т.     2
640  Калий O-этилдитиокарбонат      140-89-6         0,1   орг. зап.  4
641  Кальций фосфат
(2:1) (по PO4 )               7758-23-8         3,5     общ.     4
642  эпсилон-Капролактам            105-60-2         1,0     общ.     4
643  Карбозолин СПД-3                                0,2    с.-т.     2
644  Карбозон-O                                      1,0     общ.     3
645  Карбоксилметилцеллюлоза                         5,0     общ.     3
646  Карбомол                                        (а      общ.     4
647  Карбомол ЦЭМ (водный
растворметильного
производного этиленмочевины)                  10,0      общ.     4
648  К-4 (гидролизованный
полиакрилнитрил, флокулянт)                    2,0      с.-т.    2
649  К-6 (гидролизованный
полиакрилнитрил, флокулянт)                    2,0      с.-т.    2
650  Керосин окисленный                            0,01     орг.зап.  4
651  Керосин осветительный         8008-20-6       0,05     орг.зап.  4
652  Керосин сульфированный                         0,1     орг.зап.  4
653  Керосин технический           8008-20-6       0,01     орг.зап.  4
654  Керосин тракторный            8008-20-6       0,01     орг.зап.  4
655  Кобальт                       7440-48-4        0,1      с.-т.    2
656  Кобальта (II) ацетат
тетра- гидрат (по Co)         6147-53-1        0,1      с.-т.    2
657  Коррексит 7664                                 0,2     орг.зап.  4
658  Коррексит ОС-5                                 0,3     орг.зап.  3
659  Краситель органический
активный ярко-красный 5"СХ"  17804-49-8      0,003     орг.окр.  4
660  Краситель органический
ацетонорастворимый
сине-черный                                   0,02     орг.окр.  4
661  Краситель органический
броминдиго-П                                   5,0     орг.окр.  4
662  Краситель органический
дисперсный синий
полиэфирный светопрочный                       0,4     орг.окр.  3
663  Краситель органический
дисперсный темно-
коричневый  2Ж полиэфирный                    0,25     орг.окр.  4
664  Краситель органический
дисперсный темно-синий
3 полиэфирный                75497-74-4       0,25     орг.окр.  4
665  Краситель органический
катионный желтый 6 "З"       12217-50-4       0,04     орг.окр.  3
666  Краситель органический
катионный красно-
фиолетовый                                    0,04     орг.окр.  3
667  Краситель органический
катионный оранжевый "Ж"                       0,04     орг.окр.  3
668  Краситель органический
катионный розовый 2 "С"                       0,04     орг.окр.  3
669  Краситель органический
кислотный антрахиноновый
зеленый Н2С                   6408-57-7       0,04     орг.окр.  4
670  Краситель органический
кислотный антрахиноновый
чисто  голубой 2 "3"                           0,1     орг.окр.  4
671  Краситель органический
кислотный антрахиноновый
ярко -синий                   4474-24-2       0,02     орг.окр.  4
672  Краситель органический
кислотный коричневый К                         0,2     орг.окр.  4
673  Краситель органический
кислотный красный 2С          3567-69-9       0,03     орг.окр.  4
674  Краситель органический
кислотный оранжевый
светопрочный                  1936-15-8       0,04     орг.окр.  4
675  Краситель органический
кислотный сине-черный         1064-48-8      0,025     орг.окр.  4
676  Краситель органический
кислотный синий 2К            3861-73-2       0,02     орг.окр.  4
677  Краситель органический
кислотный фиолетовый
антрахиноновый                4430-18-6        0,1     орг.окр.  4
678  Краситель органический
кислотный фиолетовый
антрахиноновый Н4К                             0,3     орг.окр.  4
679  Краситель органический
кислотный хром желтый         6054-99-5       0,01     орг.окр.  4
680  Краситель органический
кислотный черный "С"          3071-73-6       0,01     орг.окр.  4
681  Краситель органический
кислотный чисто
голубой антрахиноновый                         0,2     орг.окр.  4
682  Краситель органический
кислотный ярко
красный антрахиноновый Н8С    39291-15-1      0,04     орг.окр.  4
683  Краситель органический
кислотный ярко
красный 4Ж                                    0,02     орг.окр.  4
684  Краситель органический
коричневый б/м                                 0,8     орг.окр.  4
685  Краситель органический
красно-фиолетовый
легкосмываемый                                0,02     орг.окр.  4
686  Краситель органический
красный легкосмываемый                        0,04     орг.окр.  4
687  Краситель органический
кубовый оранжевый                              3,0     орг.окр.  4
688  Краситель органический
кубовый черный П                               3,0     орг.окр.  4
689  Краситель органический
кубовый ярко голубой ЗП                        5,5     орг.окр.  4
690  Краситель органический
кубовый ярко зеленый 4ЖП                       1,0     орг.окр.  4
691  Краситель органический
кубовый ярко  зеленый ЖП                       1,0     орг.окр.  4
692  Краситель органический
кубовый ярко зеленый С                         0,3     орг.окр.  4
693  Краситель органический
кубовый ярко фиолетовый К                      1,0     орг.окр.  4

635  Кадмий                   7440-43-9   0,001      с. у       2
636  Калий O-(3-метилбутил)   928-70-1     0,005   орг. иіс     4
дитиокарбонат
637  Калий O-(2-метилпропил)  13001-46-2   0,005   орг. иіс     4
дитиокарбонат
638  Калий O-(2-метилэтил)     140-92-1     0,05   орг. иіс     4
дитиокарбонат
639  Калий силикат (по SіO 3 )  10006-28-7    30,0     с. у       2
640  Калий O-этилдитиокарбонат  140-89-6     0,1   орг. иіс     4
641  Кальций фосфаты           7758-23-8     3,5     ж. с.      4
(2:1) (по PO 4 )
642  эпсилон-Капролактам         105-60-2    1,0     ж. с.      4
643  Карбозолин СПД-3                        0,2     с. у       2
644  Карбозон-O                              1,0     ж. с.      3
645  Карбоксилметилцеллюлоза                 5,0     ж. с.      3
646  Карбомол                                        ж. с.      4
647  Карбомол ЦЭМ (өндірістік                10,0    ж. с.      4
этиленнесепнәрінің су
ерітіндісі)
648  К-4 (гидролизделген                     2,0     с. у       2
полиакрилнитрил,
флокулянт)
649  К-6 (гидролизденген                     2,0     с. у       2
полиак-рилнитрил,
флокулянт)
650  Тотықтырылған керосин                   0,01   орг. иіс    4
651  Мөлдірленген керосин      8008-20-6     0,05   орг. иіс    4
652  Сульфирленген керосин                    0,1   орг. иіс    4
653  Техникалық керосин        8008-20-6     0,01   орг. иісі   4
654  Трактор керосині          8008-20-6     0,01   орг. иісі   4
655  Кобальт                   7440-48-4      0,1     с. у      2
656  Кобальт (II) ацетат        6147-53-1     0,1     с. у      2
тетра- гидраты  (по Co)
657  Коррексит 7664                           0,2   орг. иіс    4
658  Коррексит ОС-5                           0,3   орг. иіс    3
659  Органикалық белсенді    17804-49-8     0,003   орг. түсі   4
ашық-қызыл 5 "СХ"
бояғыш
660  Органикалық ацетонды-                   0,02   орг. түсі   4
көкшіл-қара ерегіш
бояғыш
661  Органикалық бром индиго                 5,0   орг. түсі    4
П бояғыш
662  Органикалық майдалық көк               0,4     орг. түсі   3
полиэфирлі мөлдір
қанықтырылған бояғыш
663  Органикалық майдалық                   0,25    орг. түсі   4
жабық қоңыр түсті 2Ж
полиэфирлі бояғыш
664  Органикалық майдалық көк  75497-74-4   0,25    орг. түсі   4
түсті 3 полиэфирлі
бояғыш
665  Органикалық катионды      12217-50-4   0,04    орг. түсі   3
сары 6 "З" бояғышы
666  Органикалық катионды                   0,04    орг. түсі   3
қызыл-көк түсті бояғыш
667  Органикалық катионды
қоңыр сары "Ж" бояғышы                 0,04    орг. түсі   3
668  Органикалық катионды                   0,04     орг. түсі  3
қызғылт 2 "С" түсті
бояғышы
669  Органикалық қышқылды     6408-57-7     0,04    орг. түсі   4
антрахинонды жасыл Н2С
бояғышы
670  Органикалық қышқылды                   0,1     орг. түсі   4
антрахинонды 2 "3"
көгілдір түсті бояғыш
671  Органикалық қышқылды     4474-24-2     0,02    орг. түсі   4
антрахинонды ашық көк
түсті бояғыш
672  Органикалық қышқылды                    0,2    орг. түсі   4
қоңыр К түсті бояғыш
673  Органикалық  қышқылды    3567-69-9     0,03    орг. түсі   4
қызыл 2N түсті бояғыш
674  Органикалық қышқылды     1936-15-8     0,04    орг. түсі   4
қоңыр сары түсті
қанықтырылған бояғыш
675  Органикалық қышқылды    1064-48-8     0,025   орг. түсі    4
көк-қара түсті бояғыш
676  Органикалық қышқылды    3861-73-2     0,02    орг. түсі    4
көк түсті 2К бояғышы
677  Органикалық қышқылды    4430-18-6      0,1    орг. түсі    4
көкшіл антрахинонды
бояғыш
678  Органикалық қышқылды                   0,3    орг. түсі    4
көкшіл түсті
антрахинонды Н4К
бояғышы
679  Органикалық қышқылды    6054-99-5     0,01    орг. түсі    4
сары К хром бояғышы
680  Органикалық қышқылды    3071-73-6     0,01    орг. түсі    4
қара "С" бояғышы
681  Органикалық қышқылды                  0,2     орг. түсі    4
таза көгілдір түсті
антрахинонды бояғыш
682  Органикалық қышқылды     39291-15-1   0,04    орг. түсі    4
aшық-қызыл антрахинонды
Н8С бояғышы
683  Органикалық қышқылды                  0,02    орг. түсі    4
ашық қызыл түсті 4Ж
бояғышы
684  Органикалық қоңыр түсті                0,8    орг. түсі    4
бояғыш б/м
685  Органикалық қызыл-көкшіл              0,02    орг. түсі    4
түсті оңай жуылатын
бояғыш
686  Органикалық қызыл түсті               0,04    орг. түсі    4
оңай жуылатын бояғыш
687  Органикалық кубты                     3,0     орг. түсі    4
қоңыр-сары бояғыш
688  Органикалық кубты П                   3,0     орг. түсі    4
қара түсті бояғыш
689  Органикалық кубты ашық                5,5     орг. түсі    4
көк түсті ЗП бояғышы
690  Органикалық кубты ашық                1,0     орг. түсі    4
жасыл түсті 4ЖП бояғышы
691  Органикалық кубты ашық                 1,0    орг. түсі    4
жасыл түсті ЖП бояғышы
692  Органикалық кубты ашық                 0,3    орг. түсі    4
жасыл С бояғышы
693  Органикалық кубты ашық                1,0     орг. түсі    4
көк көкшіл түсті К
бояғышы

694  Краситель М                                    0,1     орг.окр.  4
695  Краситель органический
нигрозин водорастворимый
марки "А"                                      0,1     орк.окр.  4
696  Краситель органический
нигрозин водорастворимый
марки "Б"                                      0,1     орк.окр.  4
697  Краситель органический
одно-хромовый оливковый                        0,1     орг.окр.  4
698  Краситель органический
основной фиолетовый "К"                        0,1     орг.окр.  4
699  Краситель органический
прямой бордо СВ "СМ"          6837-87-2        0,1     орг.окр.  4
700  Краситель органический
прямой голубой светопрочный                   0,05     орг.окр.  4
701  Краситель органический
прямой диазо - зеленый Ж      5893-32-3       0,03     орг.окр.  4
702  Краситель органический
прямой желтый СВ "К"          6629-26-1        0,1     орг.окр.  4
703  Краситель органический
прямой коричневый
светопрочный 2К                               0,03     орг.окр.  4
704  Краситель органический
прямой розовый СВ "С"         2829-43-8        0,1     орг.окр.  4
705  Краситель органический
прямой синий светопрочный     4399-55-7       0,02     орг.окр.  4
706  Краситель органический
прямой синий светопрочный КУ                   0,2     орг.окр.  4
707  Краситель органический
прямой темно зеленый          3626-28-6        0,1     орг.окр.  4
708  Краситель органический
прямой черный З для кожи                       0,1     орг.окр.  4
709  Краситель органический
прямой черный 2С              6428-38-2        0,1     орг.окр.  4
710  Краситель органический
прямой черный                                  0,3     орг.окр.  4
711  Краситель органический
родамин "Ж"                    989-38-8        0,1     орг.окр.  4
712  Краситель органический
синий"З"                                      10,0      общ.     4
713  Краситель органический
темно коричневый 2Ж                            0,9      орг.     4
714  Краситель органический
темно синий 3 полиэфирный                      0,8      орг.     4
715  Краситель органический
тиозоль коричневый БС                          0,5     орг.окр.  4
716  Краситель органический
тиоиндиго красно-
коричневый  ЖП                                 5,0     орг.окр.  4
717  Краситель органический
тио- индиго оранжевый КХП                      5,0     орг.окр.  4
718  Краситель органический
тиоиндиго черный П            3687-67-0        4,0     орг.окр.  4
719  Краситель органический
тио-индиго ярко розовый ЖП                     2,0     орг.окр.  4
720  Краситель органический
уранин А                       518-47-8     0,0025     орг.окр.  4
721  Краситель органический
флуоресцеин                   2321-07-5     0,0025     орг.окр.  4
722  Краситель органический
хризофенин                    2870-32-8        0,1     орг.окр.  4
723  Краситель органический
хромовый бордо "С"            6408-82-8       0,05     орг.окр.  4
724  Краситель органический
хромовый желтый               1344-37-2       0,06     орг.окр.  4
725  Краситель органический
хромовый зеленый
антрахиноновый                4403-90-1        0,3     орг.окр.  4
726  Краситель органический
хромовый зеленый
антрахиноновый 2Ж                             0,01     орг.окр.  4
727  Краситель органический
хромовый коричневый К        10114-76-8       0,06     орг.окр.  4
728  Краситель органический
хромовый красный
ализариновый                   130-22-3        0,3     орг.окр.  4
729  Краситель органический
хромовый рубиновый С                          0,03     орг.окр.  4
730  Краситель органический
хромовый сине - черный        2538-85-4        0,1     орг.окр.  4
731  Краситель органический
хромовый сине - черный
антрахиноновый С              1324-21-6       0,04     орг.окр.  4
732  Краситель органический
хромовый синий 2К             6844-73-1       0,02     орг.окр.  4
733  Краситель органический
хромовый ярко  красный 2С                     0,02     орг.окр.  4

694  М бояғышы                             0,1     орг. түсі    4
695  Органикалық нигрозинді                0,1     орг. түсі    4
суда ерігіш "A" таңбалы
бояғыш
696  Органикалық нигрозин суда              0,1     орг. түсі   4
ерігіш "Б" таңбалы бояғыш
697  Органикалық бірхромды                 0,1     орг. түсі    4
зәйтүн ағашы бояғышы
698  Органикалық негізгі "К"               0,1     орг. түсі    4
көкшіл түсті бояғыш
699  Органикалық тіке СВ "СМ"  6837-87-2   0,1     орг. түсі    4
бордо бояғышы
700  Органикалық тіке                      0,05     орг. түсі   4
қанықтырылған көгілдір
түсті бояғыш
701  Органикалық тіке диазо-   5893-32-3    0,03   орг. түсі    4
жасыл түсті Ж бояғышы
702  Органикалық  тіке сары    6629-26-1    0,1    орг. түсі    4
СВ "К" түсті бояғыш
703  Органикалық тіке                      0,03    орг. түсі    4
қанықтырылған қоңыр
түсті К бояғыш
704  Органикалық тіке СВ      2829-43-8     0,1    орг. түсі    4
"С" қызғылт түсті
бояғыш
705  Органикалық тіке         4399-55-7    0,02    орг. түсі    4
қанықтырылған көк
түсті бояғыш
706  Органикалық тіке                      0,2     орг. түсі    4
қанықтырылған көк
түсті КУ бояғышы
707  Органикалық тіке        3626-28-6     0,1     орг. түсі    4
жабық жасыл түсті
бояғыш
708  Органикалық тіке қара                 0,1     орг. түсі    4
З былғарыға арналған
бояғыш
709  Органикалық тіке қара   6428-38-2     0,1     орг. түсі    4
2С бояғышы
710  Органикалық тіке қара                 0,3     орг. түсі    4
бояғыш
711  Органикалық родамин     989-38-8      0,1     орг. түсі    4
"Ж" бояғышы
712  Органикалық көк "З"                   10,0     ж. с.       4
бояғышы
713  Органикалық қоңырқай                   0,9     орг.        4
2Ж түсті бояғыш
714  Органикалық көкшіл                     0,8      орг.       4
түсті 3 полиэфирлі
бояғыш
715  Органикалық қоңыр                      0,5    орг. түсі    4
тиозоль БС бояғышы
716  Органикалық тиондиго                   5,0    орг. түсі    4
қызыл-қоңыр түстес ЖП
бояғышы
717  Органикалық қоңыр-сары                 5,0    орг. түсі    4
түсті тиондиго КХП
бояғышы
718  Органикалық қара          3687-67-0    4,0    орг. түсі    4
тиондиго П бояғышы
719  Органикалық тиондиго                   2,0    орг. түсі    4
ашық-қызыл түстес ЖП
бояғышы
720  Органикалық A уранині    518-47-8    0,0025   орг. түсі    4
бояғышы
721  Органикалық флуоресцеин  2321-07-5   0,0025  орг. түсі     4
бояғышы
722  Органикалық хризофенин   2870-32-8    0,1    орг. түсі     4
бояғышы
723  Органикалық хромды "С"   6408-82-8    0,05   орг. түсі     4
бордо бояғышы
724  Органикалық хромды       1344-37-2     0,06   орг. түсі    4
сары бояғыш
725  Органикалық хромды       4403-90-1     0,3    орг. түсі    4
жасыл aнтрахинонды
бояғыш
726  Органикалық хромды                     0,01   орг. түсі    4
жасыл антрахинонды 2Ж
бояғышы
727  Органикалық хромды      10114-76-8     0,06   орг. түсі    4
қоңыр түсті К бояғышы
728  Органикалық хромды      130-22-3       0,3   орг. түсі     4
қызыл aлизаринді
бояғыш
729  Органикалық хромды                     0,03  орг. түсі     4
лағыл С бояғышы
730  Органикалық хромды      2538-85-4      0,1   орг. түсі     4
қара-көк бояғыш
731  Органикалық хромды      1324-21-6     0,04   орг. түсі     4
қара-көк антрахинонды
С бояғышы
732  Органикалық хромды      6844-73-1     0,02   орг. түсі     4
көк түсті 2К бояғышы
733  Органикалық хромды                    0,02   орг. түсі     4
ашық қызыл 2С бояғышы

734  о-Крезилдитиофосфат                          0,001     орг.зап.  4
735  Кремний (по Si)               7631-86-9       10,0      с.-т.    2
736  3-Кротилизотиуроний хлорид                     0,1     орг.пен.  4
737  Ксилол (смесь изомеров)       1330-20-7       0,05     орг.зап.  3
738  Лак КО-075                                     0,1     орг.пл.   4
739  Лак КО-921                                    0,03     орг.пл.   4
740  Лакрис 20 марки А                              2,0     орг.пен.  4
741  Лакрис 20 марки Б                              2,0     орг.пен.  4
742  Лапрол 1502-2-70                               0,1     орг.пен.  4
743  Лапрол 202                                     0,3     орг.пен.  4
744  Лапрол 402-2-100                               0,3     орг.пен.  4
745  Лапрол 501-2-100                               1,0     орг.пен.  4
746  Лапрол 502-2-10                                0,5     орг.пен.  4
747  Лапрол 503                                     0,3     орг.пен.  4
748  Лапрол 564                                     0,3     орг.пен.  4
749  Лапрол 702                   25322-69-4        0,2     орг.пен.  4
750  Лапрол 805                                    10,0      общ.     4
751  Лапрол 805 "О"                                 0,3     орг.пен.  4
752  Лапрол 1102-4-80                               0,5     орг.пен.  4
753  Лапрол 1103 К                                  0,5     орг.пен.  4
754  Лапрол 1601-2-50 "Р"                           0,1     орг.пен.  4
755  Лапрол 1601-2-50 "Б"                           0,3     орг.пен.  4
756  Лапрол 2102                                    0,1     орг.пен.  4
757  Лапрол 2402                                    0,1     орг.пен.  4
758  Лапрол 2501-2-50                               0,1     орг.пен.  4
759  Лапрол 2502-2Б-40                              0,1     орг.пен.  4
760  Лапрол 2505-2-70                               0,1     орг.пен.  4
761  Лапрол 3003                                   10,0      общ.     4
762  Лапрол 3003/2-60                               0,1     орг.пен.  4
763  Лапрол 3502-2Б-20                              0,1     орг.пен.  4
764  Лапрол 3503-2-70                               0,1     орг.пен.  4
765  Лапрол 3603-2-12                               0,1     орг.пен.  4
766  Лапрол 4003-2-20                               0,1     орг.пен.  4
767  Лапрол 4202-2Б-30                              0,1     орг.пен.  4

734  о-Крезилдитиофосфат                   0,001  орг. иіс      4
735  Кремний (по Sі)         7631-86-9     10,0     с. у        2
736  3-Кротилизотиуроний                    0,1    орг.         4
хлориді                                     көбіктенуі.
737  Ксилол (изомерлер       1330-20-7     0,05   орг. иісі     3
қоспасы)
738  Лак КО-075                            0,1   орг. үлдір     4
қабыршақ
739  Лак КО-921                            0,03   орг. үлдір    4
қабыршақ
740  A таңбалы Лакрис 20                   2,0      орг.        4
көбіктенуі.
741  Б таңбалы Лакрис 20                   2,0       орг.       4
көбіктенуі.
742  Лапрол 1502-2-70                      0,1       орг.       4
көбіктенуі.
743  Лапрол 202                            0,3       орг.       4
көбіктенуі.
744  Лапрол 402-2-100                      0,3       орг.       4
көбіктенуі.
745  Лапрол 501-2-100                      1,0       орг.       4
көбіктенуі.
746  Лапрол 502-2-10                       0,5      орг.        4
көбіктенуі.
747  Лапрол 503                            0,3       орг.       4
көбіктенуі.
748  Лапрол 564                            0,3       орг.       4
көбіктенуі.
749  Лапрол 702               25322-69-4    0,2      орг.       4
көбіктенуі.
750  Лапрол 805                            10,0      ж. с.      4
751  Лапрол 805 "О"                        0,3        орг.      4
көбіктенуі.
752  Лапрол 1102-4-80                      0,5        орг.      4
көбіктенуі.
753  Лапрол 1103 К                         0,5        орг.      4
көбіктенуі.
754  Лапрол 1601-2-50 "Р"                  0,1        орг.      4
көбіктенуі.
755  Лапрол 1601-2-50 "Б"                  0,3        орг.      4
көбіктенуі.
756  Лапрол 2102                           0,1        орг.      4
көбіктенуі.
757  Лапрол 2402                           0,1        орг.      4
көбіктенуі.
758  Лапрол 2501-2-50                      0,1        орг.      4
көбіктенуі.
759  Лапрол 2502-2Б-40                     0,1        орг.      4
көбіктенуі.
760  Лапрол 2505-2-70                      0,1       орг.       4
көбіктенуі.
761  Лапрол 3003                           10,0       ж. с.     4
762  Лапрол 3003/2-60                      0,1        орг.      4
көбіктенуі.
763  Лапрол 3502-2Б-20                     0,1        орг.      4
көбіктенуі.
764  Лапрол 3503-2-70                      0,1        орг.      4
көбіктенуі.
765  Лапрол 3603-2-12                      0,1       орг.       4
көбіктенуі.
766  Лапрол 4003-2-20                      0,1       орг.       4
көбіктенуі.
767  Лапрол 4202-2Б-30                     0,1       орг.       4
көбіктенуі.

768  Лапрол 5003-2Б10                              16,0     орг.привк.4
769  Лапрол 6003-2Б-18                              0,1     орг.пен.  4
770  Лапрол 6003-2Б-7                               0,1     орг.пен.  4
771  Латекс ЛМФ                                     6,0     орг.пен.  4
772  Лауриламинопропионитрил                       0,07     орг.зап.  4
773  Лаурилпропилендиамин                           0,1     орг.зап.  3
774  Лигнин сульфатный лиственный                   5,0     орг.окр.  4
775  Лигнин сульфатный хвойный                      5,0     орг.окр.  4
776  Лигнинсульфоновые кислоты                      1,0     общ.      4
777  Лигносульфиновые кислоты                       0,3     общ.      4
778  Литий                        7439-93-2      0,03(в     с.-т.     2
779  Магний хлорат               10326-21-3        20,0     общ.      3
780  Марганец                     7439-96-5         0,1     орг.окр.  3
781  Медь                         7440-50-8         1,0     орг.привк.3
782  Метазин                                        0,3     орг.привк.4
783  Метакриламид                   79-39-0         0,1     с.-т.     2
784  Метанол                        67-56-1         3,0     с.-т.     2
785  Метантиол                      74-93-1      0,0002     орг.зап.  4
786  Метилакрилат                   96-33-3        0,02     орг.зап.  4
787  Метиламин                      74-89-5         1,0     с.-т.     3
788  N-Метиламин-N-
метилдитиокар-бамат                           0,02     орг.зап.  3
789  1-Метиламино-9,10-
антрацендион                   82-38-2         5,0      общ.     3
790  2,2'-(Метиламино)
бисэтанол                     105-59-9         1,0     с.-т.     2
791  4-Метиламинофенол сульфат    1936-57-8         0,3     орг.окр.  3
792  (R*,S*)-(+/-)-альфа-
[1-(Ме- тиламино)этил]-
бензолметанолгидрохлорид      134-71-4        0,05     общ.      2
793  N-Метиланилин                 100-61-8         0,3     орг.зап.  2
794  3-Метиланилин                 108-44-1         0,6     с.-т.     2
795  4-Метиланилин                 106-49-0         0,6     орг.зап.  3
796  Метилацетат                    79-20-9         0,1     с.-т.     3
797  Метил-N-(2-бензимидазолил)
карбамат                    10605-21-7         0,1     орг.пл.   4
798  Метил-1H-бензимидазол-2-ил-
карбамата гидрохлорид       37574-18-8         0,5     общ.      4
799  Метилбензоат                   93-58-3        0,05     орг.привк.4
800  4-Метилбензолсульфиновая
кислота                       536-57-2         1,0     с.-т.     2
801  4-Метилбензолсульфинат
натрия                        824-79-3         1,0     с.-т.     3

768  Лапрол 5003-2Б10                      16,0     орг. дәмі   4
769  Лапрол 6003-2Б-18                      0,1       орг.      4
көбіктенуі.
770  Лапрол 6003-2Б-7                       0,1       орг.      4
көбіктенуі.
771  Латекс ЛМФ                             6,0       орг.      4
көбіктенуі.
772  Лауриламинопро.                        0,07    орг. иіс    4
пионитрил
773  Лаурилпропилендиамин                   0,1     орг. иіс    3
774  сульфатты жапырақ                      5,0     орг. түсі   4
лигнин
775  сульфатты қылқан                       5,0     орг. түсі   4
жапырақты лигнин
776  Лигнинсульфон қышқылы                  1,0      ж. с.      4
777  Лигносульфин қышқылы                   0,3      ж. с.      4
778  Литий                    7439-93-2     0,03      с. у      2
779  Магний хлорат           10326-21-3     20,0      ж. с.     3
780  Марганец                 7439-96-5      0,1    орг.окр.    3
781  Мыс                      7440-50-8      1,0    орг. үлдір  3
қабыршақ
782  Метазин                                0,3     орг. үлдір  4
қабыршақ
783  Метакриламид              79-39-0       0,1      с. у      2
784  Метанол                   67-56-1       3,0      с. у      2
785  Метантиол                 74-93-1     0,0002    орг. иіс   4
786  Метилакрилат              96-33-3       0,02    орг. иіс   4
787  Метиламин                 74-89-5        1,0     с. у      3
788  N-Метиламин-N-                          0,02    орг. иіс   3
метилдитиокарбамат
789  1-Метиламино-9,10-        82-38-2        5,0     ж. с.     3
антрацен- дион
790  2,2'-(Метиламино)         105-59-9       1,0     с. у      2
бисэтанол
791  4-Метиламинофенол        1936-57-8       0,3   орг. түсі   3
сульфат
792  (R*,S*)-(+/-)-альфа-      134-71-4       0,05     ж. с.    2
[1-(Метиламино)этил]-
бензолметанолгидро.
хлорид
793  N-Метиланилин             100-61-8       0,3    орг. иіс   2
794  3-Метиланилин             108-44-1       0,6     с. у.     2
795  4-Метиланилин             106-49-0       0,6    орг. иіс   3
796  Метилацетат                79-20-9       0,1      с. у     3
797  Метил-N-(2-бензимида.     10605-21-7     0,1   орг. үлдір  4
золил) карбамат                                 қабыршақ
798  Метил-1H-бензимидазол-    37574-18-8     0,5     ж. с.     4
2-ил-гидрохлорид
карбаматы
799  Метилбензоат               93-58-3      0,05    орг. дәмі  4
800  4-Метилбензолсульфин      536-57-2       1,0     с. у      2
қышқылы
801  Натрий 4-метилбензол.      824-79-3     1,0      с. у      3
сульфинаты

802  4-Метилбензолсульфонилхлорид   98-59-9         1,0     общ.      3
803  2-Метилбута-1,3-диен           78-79-5       0,005     орг.зап.  4
804  2-Метил-2,3-бутандиол       53399-77-2        0,04     с.-т.     2
805  3-Метилбут-1-ен-3-ол          513-42-8       0,005     с.-т.     2
806  3-Метилбут-3-ен-1-ол          763-32-6       0,004     с.-т.     2
807  Метил-1-бутилакарбомоил-2-
бензимидазолкарбамат                           0,5     орг.пл.   4
808  (3-Метилбутил)
диоктилфосфин оксид         53521-41-8         1,0     с.-т.     3
809  (1-Метилбутил)-4-метилбен-
золсульфонат                                   5,0     общ.      3
810  (1-Метилвинил)бензол           98-83-9         0,1     орг.привк.3
811  4-Метил-4гидроксиэтил-
1,3 - диоксан                2018-45-3        0,04     с.-т.     2
812  Метил-2,2-диметилпропионоат   598-98-1         0,5     общ.      4
813  Метилдитиокарбамат натрия     137-42-8        0,02     орг.зап.  3
814  2-Метил-1,2-дихлорпропан      594-37-6         0,4     с.-т.     2
815  2-Метил-1,3-дихлорпроп-1-ен  3375-22-2         0,4     с.-т.     2
816  O-Метилдихлортиофосфат       2523-94-6      0,01(б     с.-т.     2
817  Метиленбиснафталинсульфонат
динатрия                    26545-58-4          (a     общ.      4
818  2,2-Метиленбис(3,4,6-
трихлорфенол)                  70-30-4        0,03     общ.      3
819  Метилизобутилполисилоксан                      2,0     орг.пл.   4
820  Метилкарбаматнафталин-1-ола    63-25-2         0,1     орг.зап.  4
821  Метил-4-метилбензоат           99-75-2        0,05     орг.привк.4
822  Метил-2-метилпроп-2-еноат      80-62-6        0,01     с.-т.     2
823  3-Метил-4-метилтиофенол      3120-74-9        0,01     орг.привк.4
824  Метилметилфосфит            16391-06-3        0,02     орг.зап.  3
825  N-Метил-N-метокси-N'-
(4-хлорфенил)-мочевина       1746-81-2        0,05     общ.      4
826  Метилолметакриламид                            0,1     с.-т.     2
827  2-Метилпентановой кислоты
4-метил-3-хлоранилид         2307-68-8         0,1     орг.зап.  4
828  1-Метилпентан-1-ол          54972-97-3        0,01     с.-т.     2
829  2-Метилпентан-2-ол            590-36-3        0,01     с.-т.     2
830  2-Метилпиридин                109-06-8        0,05     с.-т.     2
831  2-Метилпиридин гидрохлорид  14401-91-3        0,05     с.-т.     2
832  1-Метилпиридиний хлорид      7680-73-1        0,01     орг.зап.  4
833  1-Метил-2-пироллидинон        872-50-4         0,5     общ.      3
834  2-Метил-1-пропанамин           78-81-9        0,04     орг.привк.3

802  4-Метилбензолсульфо.       98-59-9      1,0      ж. с.     3
нилхлорид
803  2-Метилбута-1,3-диен       78-79-5     0,005   орг. иіс    4
804  2-Метил-2,3-бутандиол     53399-77-2    0,04     с. у      2
805  3-Метилбут-1-ен-3-ол       513-42-8    0,005     с. у      2
806  3-Метилбут-3-ен-1-ол       763-32-6    0,004     с. у      2
807  Метил-1-бутилакарбомоил                  0,5  орг. үлдір   4
-2 - бензимидазолкар.                          қабыршақ
бамат
808  (3-Метилбутил)диоктил.    53521-41-8     1,0     с. у      3
фосфин оксид
809  (1-Метилбутил)-4-метилбен-               5,0     ж. с.     3
золсульфонат
810  (1-Метилвинил)бензол        98-83-9      0,1   орг. дәмі   3
811  4-Метил-4гидроксиэтил-
1,3 - диоксан             2018-45-3     0,04     с. у      2
812  Метил-2,2-диметилпро.     598-98-1       0,5     ж. с.     4
пионоат
813  Натрий метилдитиокар.     137-42-8      0,02   орг. иіс    3
баматы
814  2-Метил-1,2-дихлорпропан   594-37-6      0,4     с. у      2
815  2-Метил-1,3-дихлорпроп-   3375-22-2      0,4     с. у      2
1-ен
816  O-Метилдихлортиофосфат    2523-94-6    0,01      с. у      2
817  Динатрий метиленбиснаф.   26545-58-4             ж. с.     4
талинсульфонат
818  2,2-Метиленбис(3,4,6-      70-30-4      0,03     ж. с.     3
три-хлорфенол)
819  Метилизобутилполиси.                     2,0  орг. үлдір   4
локсан                                         қабыршақ
820  Метилкарбаматнафталин-     63-25-2      0,1     орг. иіс   4
1-ола
821  Метил-4-метилбензоат       99-75-2      0,05   орг. дәмі   4
822  Метил-2-метилпроп-2-еноат  80-62-6      0,01     с. у      2
823  3-Метил-4-метилтиофенол    3120-74-9    0,01   орг. дәмі   4
824  Метилметилфосфит          16391-06-3    0,02   орг. иіс    3
825  N-Метил-N-метокси-N'-      1746-81-2    0,05     ж. с.     4
(4-хлорфенил)- несепнәр
826  Метилолметакриламид                      0,1     с. у      2
827  2-Метилпентан қышқылының  2307-68-8      0,1   орг. иіс    4
4-метил-3-хлоранилиді
828  1-Метилпентан-1-ол        54972-97-3     0,01    с. у      2
829  2-Метилпентан-2-ол          590-36-3     0,01    с. у      2
830  2-Метилпиридин              109-06-8     0,05    с. у      2
831  2-Метилпиридин            14401-91-3     0,05    с. у      2
гидрохлорид
832  1-Метилпиридиний хлорид    7680-73-1     0,01   орг. иіс   4
833  1-Метил-2-пироллидинон      872-50-4      0,5     ж. с.    3
834  2-Метил-1-пропанамин         78-81-9     0,04  орг. дәмі   3

835  2-Метил-2-пропанамин           75-64-9         1,0     с.-т.     3
836  2-Метилпропан-1-ол             78-83-1        0,15     с.-т.     2
837  2-Метилпропан-2-ол             75-65-0         1,0     с.-т.     2
838  2-Метилпроп-1-ен              115-11-7         0,5     орг.зап.  3
839  2-Метилпроп-2-еннитрил        126-98-7         0,1     с.-т.     2
840  2-Метилпроп-2-еновая кислота   79-41-4         1,0     с.-т.     3
841  2-(1-Метилпропил)-4,6-дини-
трофенил-3-метил-2-бутеноат   485-31-4        0,03     с.-т.     2
842  2-(1-Метилпропил)-4,6-дини-
трофенол                      530-17-6         0,1     орг.окр.  4
843  5-Метилрезорцин моногидрат   6153-39-5         1,0     орг.окр.  4
844  Метилсиликонат натрия                          2,0     орг.зап.  3
845  N-Метилсульфаминовая
кислота                      4112-03-2         0,4     с.-т.     2
846  4-Метилтетрагидро-2H-
пиран-4-ол                   7525-64-6       0,001     с.-т.     2
847  3-Метилтио-2-бутанон-O-
(метиламинокарбонил)оксим   34681-10-2         0,1     орг.зап.  3
848  3-Метил-1,2,4-триазол       16681-65-5         1,0     общ.      4
849  Метилтриалкиламмония
метил- сульфат                                0,01     с.-т.     3
850  Метилтриалкиламмония нитрат                   0,01     с.-т.     2
851  2-Метил-1,3,5-
тринитробензол                118-96-7         0,5     общ.      4
852  3-Метил-1,2,4-трихлорбензол  2077-46-5        0,03     орг.зап.  3
853  альфа-Метилтрицикло
[3,3,1,3,7,1] декан-1-
метанамин гидрохлорид        1501-84-4        0,06     с.-т.     2
854  O-Метил-O-(2,4,5-трихлор-
фенил)-O-этилтиофосфат       2633-54-7         0,4     орг.зап.  4
855  Метилфенил-N-метилкарбамат  58481-70-2         0,1     орг.зап.  3
856  (3-Метилфенил)-3-
[(метокси- карбонил)амино]
фенилкарбамат               13684-63-4         2,0     с.-т.     3
857  N-Метил-N'-фенилмочевина     1007-36-9         5,0     общ.      3
858  1-Метил-1-фенилэтилгидро-
пероксид                       80-15-9         0,5     с.-т.     3
859  Метилфеноксиацетат           2065-23-8         0,5     общ.      4
860  2-Метилфуран                  534-22-5         0,5     орг.зап.  4
861  2-Метил-3-хлорпроп-1-ен       563-47-3        0,01     с.-т.     2
862  4-(2-Метил-4-хлорфенокси)
бутановая кислота              94-81-5        0,03     орг.зап.  3
863  2-Метилэтиламин                75-31-0         2,0     с.-т.     3
864  2-Метил-N-этиланилин                           0,3     орг.зап.  3
865  3-Метил-N-этиланилин          102-27-2         0,6     с.-т.     2
866  (1-Метилэтил)-1-
гидроксипропаноат             617-51-6         1,0     с.-т.     3
867  4,4'-(1-Метилэтилидин)
бисфенол                       80-05-7        0,01     орг.привк.4
868  Метилэтил-[2-
(1-метилпропил)-4,6-
динитрофенил]карбонат         973-21-7         0,2     орг.пл.   4
869  O-Метил-O-
этилхлортиофосфат           13289-13-9       0,002     орг.зап.  4

835  2-Метил-2-пропанамин         75-64-9      1,0     с. у     3
836  2-Метилпропан-1-ол           78-83-1     0,15     с. у     2
837  2-Метилпропан-2-ол           75-65-0      1,0     с. у     2
838  2-Метилпроп-1-ен            115-11-7      0,5   орг. иіс   3
839  2-Метилпроп-2-еннитрил      126-98-7      0,1     с. у     2
840  2-Метилпроп-2-ен қышқылы     79-41-4      1,0     с. у     3
841  2-(1-Метилпропил)-4,6-      485-31-4     0,03     с. у     2
дини-трофенил-3-метил-2-
бутеноат
842  2-(1-Метилпропил)-4,6-      530-17-6       0,1 орг. түсі   4
дини- трофенол
843  5-Метилрезорцин моногидрат  6153-39-5      1,0 орг. иіс    4
844  Натрий метилсиликонаты                     2,0 орг. иісі   3
845  N-Метилсульфамин қышқылы    4112-03-2      0,4   с. у      2
846  4-Метилтетрагидро-2H-       7525-64-6    0,001   с. у      2
пиран-4-ол
847  3-Метилтио-2-бутанон-O-     34681-10-2     0,1  орг. иіс   3
(метиламинокарбонил) оксим
848  3-Метил-1,2,4-триазол       16681-65-5     1,0    ж. с.    4
849  Метилтриалкиламмоний.                      0,01   с. у     3
метилсульфаты
850  Метилтриалкиламмоний.                      0,01   с. у     2
нитраты
851  2-Метил-1,3,5-тринитро.     118-96-7       0,5    ж. с.    4
бензол
852  3-Метил-1,2,4-трихлор.      2077-46-5     0,03  орг. иіс   3
бензол
853  альфа-Метилтрицикло         1501-84-4     0,06     с. у    2
[3,3,1,3,7,1] декан-1-
метанамин гидрохлорид
854  O-Метил-O-(2,4,5-трихлор.  2633-54-7       0,4   орг. иіс  4
фенил)-O-этилтиофосфат
855  Метилфенил-N-метилкарбамат 58481-70-2      0,1  орг. иіс   3
856  (3-Метилфенил)-3-          13684-63-4      2,0    с. у     3
[(метокси- карбонил)
амино] фенилкарбамат
857  N-Метил-N'-фенилнесепнәр   1007-36-9       5,0   ж. с.     3
858  1-Метил-1-фенилэтилгидро-  80-15-9         0,5   с. у      3
пероксид
859  Метилфеноксиацетат         2065-23-8       0,5   ж. с.     4
860  2-Метилфуран                534-22-5       0,5  орг. иіс   4
861  2-Метил-3-хлорпроп-1-ен     563-47-3      0,01    с. у     2
862  4-(2-Метил-4-хлорфенокси)  94-81-5        0,03   орг. иіс  3
бутан қышқылы
863  2-Метилэтиламин              75-31-0       2,0    с. у     3
864  2-Метил-N-этиланилин                       0,3  орг. иісі  3
865  3-Метил-N-этиланилин        102-27-2       0,6    с. у     2
866  (1-Метилэтил)-1-            617-51-6       1,0    с. у     3
гидроксипро-паноат
867  4,4'-(1-Метилэтилидин)       80-05-7      0,01  орг. дәмі  4
бисфе-нол
868  Метилэтил-[2-(1-метилпро-   973-21-7      0,2  орг. үлдір  4
пил)-4,6-динитрофенил]                          қабыршақ
карбонат
869  O-Метил-O-этилхлортио.     13289-13-9    0,002 орг. иіс    4
фосфат

870  2-Метоксианилин                90-04-0        0,02     с.-т.     2
871  4-Метоксианилин               104-94-9        0,02     с.-т.     2
872  Метоксибензол                 100-66-3        0,05     с.-т.     3
873  2-Метокси-3,6-
дихлорбензойной кислоты
диметиламин                  2300-66-5        15,0     с.-т.     2
874  N-Метоксиэтилхлорацетат 2-
метиланилина                                  0,05     орг.зап.  4
875  2-(2-Метоксиэтокси)этанол     111-77-3         0,3     общ.      3
876  Мобильтерм 605                                 0,1     орг.зап.  3
877  Модификатор 113-63                             0,2     орг.пл.   3
878  Модификатор РУ-ВМ                              0,7     орг.оп.   3
879  Модификат полиэтиленимина
(молекулярная масса 30000)                     2,0     с.-т.     2
880  Молантин Р (производное
феноксибензола)                               0,05     с.-т.     2
881  Молибден                     7439-98-7        0,25     с.-т.     2
882  Моноалкилсульфоянтарной
кислоты динатриевая соль                       0,5     с.-т.     3
883  Мочевина                       57-13-6          (а     общ.      4
884  МСДА (соль
дициклогексиламина и
технических жирных кислот
C10 -C13 и C17 -C20)                          0,01     с.-т.     2
885  Муравьиная кислота             64-18-6         3,5     общ.      3
886  Мышьяк                       7440-38-2      0,05(в     с.-т.     2
887  Натриевая соль цефалотина      58-71-9       0,001     с.-т.     2
888  Натриевая соль цинкового
комплекса гидроксиэтилиден-
дифосфоновой кислоты                           5,0     с.-т.     3
889  Натрий                       7440-23-5       200,0     с.-т.     2
890  тетраНатрий дифосфат
(по PO4)                     7722-88-5         3,5     общ.      4
891  Натрий метафосфат
(по PO4 )                   10361-03-2         3,5     общ.      4
892  Натрий силикат (по SiO3)     6834-92-0        30,0    с.-т.      2
893  Натрий тиосульфат           10124-57-9         2,5     общ.      3
894  триНатрий фосфат (по PO4)    7601-54-9         3,5     общ.      4
895  Натрий хлорат                7775-09-9        20,0    орг.привк. 3
896  Натрий хлорит                7758-19-2         0,2    с.-т.      3
897  Нафталин                       91-20-3        0,01    орг.зап.   4
898  Нафталин-1,5-дисульфоновая
кислота                        81-04-9         1,0    общ.       4
899  (R)-2-(1-Нафталинилокси)
пропионовая кислота         57128-29-7         2,0    с.-т.      2
900  Нафтеновые кислоты                             1,0    орг.зап.   4

870  2-Метоксианилин              90-04-0      0,02    с. у     2
871  4-Метоксианилин             104-94-9      0,02    с. у     2
872  Метоксибензол               100-66-3      0,05    с. у     3
873  2-Метокси-3,6-дихлор.     2300-66-5       15,0    с. у     2
бензой-ной кислоты
диметиламин
874  N-Метоксиэтилхлорацетат                  0,05  орг. иіс    4
2 - метиланилина
875  2-(2-Метоксиэтокси)       111-77-3        0,3     ж. с.    3
этанол
876  Мобильтерм 605                           0,1   орг. иіс    3
877  Модификатор 113-63                       0,2   орг. үлдір  3
қабыршақ
878  Модификатор РУ-ВМ                        0,7   Орг.  Оп.   3
879  Модификат полиэтиленимина                2,0     с. у      2
(молекулярлық массасы
30000)
880  Молантин Р (феноксибензол               0,05     с. у      2
көбейтіндісі)
881  Молибден                  7439-98-7     0,25     с. у.     2
882  Моноалкилсульфоянтарь                    0,5     с. у      3
қышқылының динатрий
тұзы
883  Несепнәр                  57-13-6                ж. с.     4
884  МСДА (дициклогексиламин                 0,01     с. у      2
және техникалық май
қышқылының C 10 - C 13 и
C 17 - C 20 тұзы)
885  Құмырсқа қышқылы          64-18-6        3,5     ж. с.     3
886  Күшән                    7440-38-2      0,05     с. у      2
887  Цефалотиннің натрий тұзы  58-71-9       0,001    с. у.     2
888  Гидроксиэтилидендифосфон                 5,0     с. у      3
қышқылының мырыш кешені.
нің натрий тұзы
889  Натрий                    7440-23-5     200,0    с. у      2
890  ТетраНатрий дифосфат      7722-88-5       3,5    ж. с.     4
(по PO 4 )
891  Натрий метафосфат         10361-03-2      3,5    ж. с.     4
(по PO 4 )
892  Натрий силикат (по SіO 3 )  6834-92-0      30,0    с. у      2
893  Натрий тиосульфат         10124-57-9      2,5    ж. с.     3
894  ТриНатрий фосфат (по PO 4 ) 7601-54-9       3,5    ж. с.     4
895  Натрий хлорат              7775-09-9      20,0  орг. дәмі  3
896  Натрий хлорит              7758-19-2      0,2    с. у      3
897  Нафталин                     91-20-3      0,01  орг. иіс   4
898  Нафталин-1,5-дисульфон    81-04-9         1,0     ж. с.    4
қышқылы
899  (R)-2-(1-Нафталинилокси)  57128-29-7      2,0     с. у     2
пропион қышқылы
900  Нафтен                                    1,0   орг. иіс   4

901  Нафт-1-ол                      90-15-3         0,1    орг.зап.   3
902  Нафт-2-ол                     135-19-3         0,4    с.-т.      3
903  о-Нафтохинондиазид                            0,06    орг.окр.   4
904  НГЖ-4 (основное вещество
дибутилфенилфосфат)                            2,0    орг.пен.   4
905  НГЖ-5У                                         3,0    орг.зап.   3
906  Неионоген ЕА-160                              0,05    орг.пен.   4
907  Неонол АФ9-12              131890-11-4         0,1    орг.пен.   4
908  Неонол АФ9-25                                  0,1    орг.пен.   4
909  Неонол АФ9-4                 7311-27-5         0,3    орг.пен.   4
910  Неонол АФ9-6                34166-38-6         0,3    орг.пен.   4
911  Неонол АФ9-8                                   0,2    орг.пен.   4
912  Неонол АФ-14                                   0,1    орг.пен.   4
913  Неонол АФМ-10                                  0,1    орг.пен.   4
914  Неонол АФМ9-10 (0,9)                           0,1    орг.пен.   4
915  Неонол АФМ9-12 (0,3)                           0,1    орг.пен.   4
916  Неонол АФМ9-10 (0,5)                           0,1    орг.пен.   4
917  Неонол АФС9-4КМ                                0,1    орг.пен.   4
918  Неонол АФС9-5КМ                                0,1    орг.пен.   4
919  Неонол АФС9-6КМ                                0,1    орг.пен.   4
920  Неонол АФС9-10 КМ                              0,1    орг.пен.   4
921  Неонол АФС9-12СН                               0,1    орг.пен.   4
922  Неонол 2В-1317-12                              0,1    орг.пен.   4
923  Неонол В 1020-3
(оксиэтилированные
вторичные спирты)                              0,1    орг.пен.   4
924  Нефть многосернистая                           0,1    орг.пл.    4
925  Нефть прочая                 8002-05-9         0,3    орг.пл.    4
926  Никель                       7440-02-0         0,1    с.-т.      3
927  Ниобий                      10026-12-7       0,01(в   с.-т.      2
928  Нитраты (по NO3 )                             45,0    с.-т.      3
929  4-Нитро-N,N-диэтиланилин     2216-15-1       0,002    орг.окр.   3
930  Нитрилотри(метилен)трис
(фосфоновой кислоты)
тринатриевая соль,
цинковый комплекс                              1,0     общ.      3
931  Нитрилотрис(метилен)три
(фосфоновая)кислота          6419-19-8         1,0     общ.      3
932  Нитрилотрис(метилен)
трифосфоновой кислоты
медный комплекс,
тринатриевая соль,
тригидрат                                      1,0     с.-т.     2

901  Нафт-1-ол                   90-15-3       0,1   орг. иіс   3
902  Нафт-2-ол                   135-19-3      0,4     с. у     3
903  о-Нафтохинондиазид                       0,06  орг. түсі   4
904  НГЖ-4 (дибутилфенилфосфат                2,0     орг.      4
негізгі заты)                                 көбіктенуі.
905  НГЖ-5У                                   3,0   орг. иіс    3
906  Неионоген ЕА-160                        0,05     орг.      4
көбіктенуі.
907  Неонол АФ9-12             131890-11-4    0,1     орг.      4
көбіктенуі.
908  Неонол АФ9-25                            0,1     орг.      4
көбіктенуі.
909  Неонол АФ9-4               7311-27-5     0,3     орг.      4
көбіктенуі.
910  Неонол АФ9-6             34166-38-6     0,3     орг.       4
көбіктенуі.
911  Неонол АФ9-8                            0,2      орг.      4
көбіктенуі.
912  Неонол АФ-14                            0,1     орг.       4
көбіктенуі.
913  Неонол АФМ-10                           0,1     орг.       4
көбіктенуі.
914  Неонол АФМ9-10 (0,9)                    0,1     орг.       4
көбіктенуі.
915  Неонол АФМ9-12 (0,3)                     0,1     орг.      4
көбіктенуі.
916  Неонол АФМ9-10 (0,5)                    0,1     орг.       4
көбіктенуі.
917  Неонол АФС9-4КМ                         0,1     орг.       4
көбіктенуі.
918  Неонол АФС9-5КМ                         0,1     орг.       4
көбіктенуі.
919  Неонол АФС9-6КМ                         0,1     орг.       4
көбіктенуі.
920  Неонол АФС9-10 КМ                       0,1     орг.       4
көбіктенуі.
921  Неонол АФС9-12СН                        0,1     орг.       4
көбіктенуі.
922  Неонол 2В-1317-12                       0,1     орг.       4
көбіктенуі.
923  Неонол В 1020-3                         0,1      орг.      4
(оксиэтильденген                              көбіктенуі.
екінші спирті)
924  Күкірті көп мұнай                       0,1  орг. т-үлдір   4
қабыршақ
925  Өзге мұнай               8002-05-9      0,3   орг. үлдір   4
қабыршақ
926  Никель                   7440-02-0      0,1     с. у       3
927  Ниобий                   10026-12-7    0,01     с. у       2
928  Нитраты (по NO 3 )                       45,0     с. у      3
929  4-Нитро-N,N-диэтиланилин  2216-15-1    0,002   орг. түсі   3
930  Нитрилотри(метилен)трис.                 1,0     ж. с.     3
(фосфон қышқылының)
тринатрий тұзы, мырыш
кешені
931  Нитрилотрис(метилен)     6419-19-8      1,0      ж.с.      3
три(фосфон) қышқылы
932  Нитрилотрис(метилен)                    1,0      с. у      2
трифосфон қышқылының
мыс кешені, тринатрий
тұзы, тригидрат

933  2,2',2"-Нитрилотрисэтанол     102-71-6         1,0     орг.привк.4
934  Нитролполисилоксан                             5,0     орг.пл.   4
935  Нитриты (по NO2 )                              3,3     с.-т.     2
936  2-Нитроанилин                  88-74-         0,01     орг.окр.  3
937  3-Нитроанилин                 99-09-2         0,15     орг.окр.  3
938  4-Нитроанилин                100-01-6         0,05     с.-т.     3
939  4-Нитроанилин-2-
сульфокислоты
аммонийная соль                               0,08     орг.окр.  4
940  1-Нитро-9,10-антрацендион     82-34-8          2,5     общ.      3
941  3-Нитробензойная кислота     121-92-6          0,1     орг.окр.  4
942  4-Нитробензойная кислота      62-23-7          0,1     с.-т.     3
943  Нитробензол                   98-95-3          0,2     с.-т.     3
944  3-Нитробензолсульфонат
натрия                     27215-71-0           (а     общ.      4
945  Нитрогуанидин                556-88-7          0,1     с.-т.     2
946  N-Нитрозо-N-фенилбензоламин   86-30-6         0,01     с.-т.     2
947  Нитрозофенол              102763-39-3          0,1     орг.окр.  3
948  1-Нитрозо-1-
хлорциклогексан              695-64-7        0,005     орг.зап.
949  Нитрометан                    75-52-5        0,005     орг.зап.  4
950  2-Нитрометоксибензол          91-23-6          0,3     орг.привк.3
951  4-Нитрометоксибензол         100-17-4          0,1     орг.привк.3
952  Нитропропан                25322-01-4          1,0     с.-т.     3
953  2-[(4-Нитрофенил)амино]
этанол                      1965-54-4          0,5     орг.зап.  4
954  2-[(4-Нитрофенил)
ацетиламино]этан-1-ол                          1,0     орг.зап.  4
955  2-Нитрофенол                  88-75-5         0,06     с.-т.     2
956  3-Нитрофенол                 554-84-7         0,06     с.-т.     2
957  4-Нитрофенол                 100-02-7         0,02     с.-т.     2
958  2-Нитро-4-хлоранилин          89-63-4        0,025     орг.окр.  3
959  3-Нитро-4-хлорбензойная
кислота                       96-99-1         0,25     орг.привк.3
960  5-Нитро-2-хлорбензойная
кислота                     2516-96-3          0,3     орг.привк.4
961  Нитрохлорбензол
(смесь 2,3, 4 изомеров)    25167-93-5         0,05     с.-т.     3
962  4-Нитро-альфа-
хлорметилбензолметанол     13407-16-4          0,2     орг.зап.  4
963  Нитроциклогексан            1122-60-7          0,1     с.-т.     2
964  Нитроэтан                     79-24-3          1,0     с.-т.     2
965  4-Нитроэтоксибензол          100-29-8        0,002     с.-т.     2

933  2,2',2"-Нитрилотрисэтанол  102-71-6     1,0    орг. дәмі   4
934  Нитролполисилоксан                      5,0    орг. үлдір  4
қабыршақ
935  Нитриттар (NO 2 бойынша)                 3,3     с. у       2
936  2-Нитроанилин             88-74-4      0,01    орг. түсі   3
937  3-Нитроанилин             99-09-2      0,15    орг. түсі   3
938  4-Нитроанилин            100-01-6      0,05     с. у       3
939  4-Нитроанилин-2-сульфо.                0,08   орг. түсі    4
қышқылының aммонийлі
тұзы
940  1-Нитро-9,10-антрацендион  82-34-8       2,5    ж. с.      3
941  3-Нитробензой қышқылы      121-92-6      0,1  орг. түсі    4
942  4-Нитробензой қышқылы      62-23-7       0,1     с. у      3
943  Нитробензол                98-95-3       0,2     с. у.     3
944  Натрий 3-Нитробензол.      27215-71-0            ж. с.     4
сульфонаты
945  Нитрогуанидин               556-88-7      0,1    с. у      2
946  N-Нитрозо-N-фенилбензо.    86-30-6        0,01   с. у      2
ламин
947  Нитрозофенол               102763-39-3    0,1  орг. түсі   3
948  1-Нитрозо-1-хлорцикло.     695-64-7     0,005  орг. иіс
гексан
949  Нитрометан                  75-52-5     0,005  орг. иіс    4
950  2-Нитрометоксибензол        91-23-6       0,3  орг. дәмі   3
951  4-Нитрометоксибензол       100-17-4       0,1  орг. дәмі   3
952  Нитропропан                25322-01-4     1,0     с. у     3
953  2-[(4-Нитрофенил)амино]   1965-54-4       0,5   орг. иіс   4
этанол
954  2-[(4-Нитрофенил)ацети.
лами-но]этан-1-ол                          1,0  орг. иіс   4
955  2-Нитрофенол               88-75-5       0,06    с. у      2
956  3-Нитрофенол               554-84-7      0,06    с. у      2
957  4-Нитрофенол               100-02-7      0,02    с. у      2
958  2-Нитро-4-хлоранилин       89-63-4      0,025  орг. түсі   3
959  3-Нитро-4-хлорбензой      96-99-1        0,25  орг. дәмі   3
қышқылы
960  5-Нитро-2-хлорбензой      2516-96-3      0,3   Орг.дәмі    4
қышқылы
961  Нитрохлорбензол (2,3,4    25167-93-5     0,05     с. у     3
изомерлерінің қоспасы)
962  4-Нитро-альфа-хлорметил.  13407-16-4     0,2    Орг. иіс   4
бен-золметанол
963  Нитроциклогексан           1122-60-7     0,1     с. у      2
964  Нитроэтан                    79-24-3     1,0     с. у      2
965  4-Нитроэтоксибензол         100-29-8    0,002    с. у.     2

966  Нонангидроксамовая кислота                     0,1     общ.      4
967  Нонан-1-ол                   143-08-8         0,01     с.-т.     2
968  Нонафторпентановая кислота  2706-90-3          0,7     с.-т.     2
969  OG-4 Activator                                 0,1     общ.      4
970  OG-4 Gellant                                  0,07     общ.      3
971  OG-4 Surfactant                               0,08     орг.      4
972  Оксалаты                                       0,2     общ.      4
973  Оксамат                                        1,5     общ.      4
974  Оксанол КШ-9                                   0,1     орг.пен.  4
975  Оксанол Л-7                                    0,1     орг.пен.  4
976  4,4'-Оксибисбензоламин       101-80-4         0,03     с.-т.     2
977  Оксибисметан                 115-10-6          5,0     с.-т.     4
978  2,2'-Оксибис
(2-хлорпропан)             39638-32-9          0,1     общ.      3
979  2,2'-Оксибисэтанол
динитрат                     693-21-0          1,0     с.-т.     3
980  Оксигексилидендифосфонат
натрия                                         0,5     с.-т.     3
981  Оксигептилидендифосфонат
натрия                                         0,5     с.-т.     3
982  Оксид алкилдиметиламина                        0,4     с.-т.     2
983  2,2'-Оксидиэтилендиоксиди-
этанол                       112-60-7          1,0     с.-т.     3
984  2,2'-Оксидиэтанол            111-46-6          1,0     с.-т.     3
985  Оксинонилидендифосфонат
натрия                                         0,5     с.-т.     3
986  Оксиоктилидендифосфонат
натрия                                         0,5     с.-т.     3
987  Оксифос Б                                      0,2     орг.пен.  3
988  Оксиэтилидендифосфоновой
кислоты медьаммонийный
комплекс                                       0,6     с.-т.     3
989  Оксиэтилидендифосфоновой
кислоты цинковый комплекс                      5,0     с.-т.     3
990  Оксиэтилированные
вторичные спирты                               1,0     орг.пен.  3
991  Оксиэтилированный алкилфенол                   0,1     орг.пен.  3
992  Оксиэтилированный перфтор-
дециловый спирт                                0,1     орг.пен.  3
993  Оксиэтилкрахмал                                1,0     общ.      3
994  Оксиэтилпиперазин                              6,0     с.-т.     2
995  Октагидро-1,3,5,7-тетранитро-
1,3,5,7-тетразоцин           2691-41-0         0,2     с.-т.     2
996  6-(Октадециламино)
гексаноат натрия                               0,5     общ.      4

966  Нонангидроксам қышқылы                   0,1     ж. с.     4
967  Нонан-1-ол                  143-08-8     0,01    с. у      2
968  Нонафторпентан қышқылы     2706-90-3     0,7     с. у      2
969  OG-4 Actіvator                           0,1     ж. с.     4
970  OG-4 Gellant                            0,07     ж. с.     3
971  OG-4 Surfactant                        0,08     орг.       4
972  Оксалаттар                              0,2     ж. с.      4
973  Оксамат                                 1,5     ж. с.      4
974  Оксанол КШ-9                            0,1     орг.       4
көбіктенуі.
975  Оксанол Л-7                            0,1     орг.        4
көбіктенуі.
976  4,4'-Оксибисбензоламин   101-80-4      0,03    с. у        2
977  Оксибисметан             115-10-6       5,0    с. у        4
978  2,2'-Оксибис            39638-32-9      0,1     ж. с.      3
(2-хлорпропан)
979  2,2'-Оксибисэтанол        693-21-0       1,0    с. у       3
динитрат
980  Натрий оксигексилиден.                   0,5    с. у.      3
дифосфонаты
981  Натрий оксигептилиден.                   0,5     с. у.     3
дифосфонаты
982  Оксид алкилдиметиламина                  0,4     с. у      2
983  2,2'-Оксидиэтилендиокси.  112-60-7       1,0     с. у      3
диэтанол
984  2,2'-Оксидиэтанол         111-46-6       1,0     с. у      3
985  Натрий оксинонилиден.                    0,5     с. у      3
дифосфонаты
986  Натрий оксиоктилиден.                    0,5     с.-т.     3
дифосфонаты
987  Оксифос Б                                0,2     орг.      3
көбіктенуі.
988  Оксиэтилидендифосфон                      0,6     с. у     3
қышқылының мыс аммоний
кешені
989  Оксиэтилидендифосфон                     5,0     с. у      3
қышқылының мырыш кешені
990  Оксиэтильденген екінші                    1,0    орг.      3
спирт                                          көбіктенуі.
991  Оксиэтилированный                         0,1     орг.     3
алкилфенол                                     көбіктенуі.
992  Оксиэтильденген перфтор.                  0,1     орг.     3
децил спирті                                   көбіктенуі.
993  Оксиэтилкрахмал                           1,0     ж. с.    3
994  Оксиэтилпиперазин                         6,0     с. у     2
995  Октагидро-1,3,5,7-       2691-41-0        0,2     с. у     2
тетранит-ро-1,3,5,7-
тетразоцин
996  Натрий 6-(Октадецила.                     0,5     ж. с.    4
мино)гексаноаты

997  Октан-1-ол                   111-87-5         0,05     орг.привк.3
998  2,2,3,3,4,4,5,5-
Октафторпен-тан-1-ол         355-80-6         0,25     орг.зап.  4
999  Октахлорпин-2-ен           25267-15-6          0,2     с.-т.     3
1000 Октил-2,4-
дихлорпропеноксиацетат      1928-44-5          0,2     орг.зап.  3
1001 Олефинсульфонат натрия                         0,5     орг.пен.  4
1002 Олефинсульфонат C12-C14                        0,4     орг.пен.  4
1003 Олефинсульфонат C15-C18                        0,2      с.-т.    2
1004 ОП-7                                           0,1     орг.пен.  4
1005 ОП-10                                          0,1     орг.пен.  4
1006 ОПС-Б                                          2,0      общ.     3
1007 ОПС-М                                          0,5     с.-т.     2
1008 Пантотеноат кальция                            0,4     с.-т.     3
1009 Пеназолин 10-16Б                              0,25     орг.      3
1010 Пентадециламин гидрохлорид   1838-05-7         0,4     орг.зап.  3
1011 Пентандиаль                   111-30-8        0,07     с.-т.     2
1012 Пентан-1-ол                    71-41-0         1,5     орг.зап.  3
1013 Пентан-3-он                    96-22-0         0,1     орг.зап.  4
1014 Пентахлорацетофенон         25201-35-8        0,02     орг.привк.3
1015 Пентахлорбифенил            25429-29-2       0,001     с.-т.     1
1016 Пентахлорбутан              31391-27-2        0,02     орг.зап.  3
1017 Пентахлорпиколин                              0,02     с.-т.     2
1018 Пентахлорпропан             16714-68-4        0,03     орг.зап.  3
1019 Пентахлорфенол                 87-86-5        0,01     с.-т.     2
1020 Пентахлорфенолят натрия       131-52-2         5,0     орг.зап.  3
1021 Пентахлорфенолят
терпеномалеинового аддукта                     1,0     с.-т.     2
1022 Первичный алкилсульфат                         0,5     орг.пен.  3
1023 Пероксид водорода            7722-84-1         0,1     с.-т.     2
1024 Персульфат калия             7727-21-2         0,5     с.-т.     2
1025 Перфторгептаналь гидрат                        0,5     с.-т.     2
1026 Перфторгептановая кислота     375-85-9         1,0     с.-т.     2
1027 Перхлорбута-1,3-диен           87-68-3        0,01     орг.зап.  3
1028 Перхлорбутан                 6820-74-2        0,02     орг.зап.  3
1029 Пиперазин                     110-85-0         9,0     орг.зап.  3
1030 Пиперидин                     110-89-4        0,06     с.-т.     3
1031 Пиридин                       110-86-1         0,2     с.-т.     2

997  Октан-1-ол               111-87-5        0,05  орг. дәмі   3
998  2,2,3,3,4,4,5,5-         355-80-6        0,25  орг. иіс    4
Октафторпен-тан-1-ол
999  Октахлорпин-2-ен         25267-15-6      0,2     с. у      3
1000 Октил-2,4-дихлорпропен.  1928-44-5       0,2   орг. иіс    3
оксиацетат
1001 Натрий олефинсульфонаты                  0,5     орг.      4
көбіктенуі.
1002 C 12 - C 14 олефинсуль.                    0,4     орг.      4
фонаты                                        көбіктенуі.
1003 C 15 - C 18 олефинсульфо.                  0,2     с. у      2
наты
1004 ОП-7                                    0,1     орг.       4
көбіктенуі.
1005 ОП-10                                   0,1     орг.       4
көбіктенуі.
1006 ОПС-Б                                   2,0     ж. с.      3
1007 ОПС-М                                   0,5     с. у       2
1008 Кальций пантотеноаты                    0,4     с. у       3
1009 Пеназолин 10-16Б                        0,25     орг.      3
1010 Пентадециламин гидрохлорид 1838-05-7    0,4   орг. иіс     3
1011 Пентандиаль                111-30-8    0,07      с. у      2
1012 Пентан-1-ол                 71-41-0     1,5   орг. иіс     3
1013 Пентан-3-он                 96-22-0     0,1   орг. иіс     4
1014 Пентахлорацетофенон       25201-35-8   0,02   орг. дәмі    3
1015 Пентахлорбифенил          25429-29-2   0,001     с. у      1
1016 Пентахлорбутан            31391-27-2    0,02   орг. иіс    3
1017 Пентахлорпиколин                        0,02     с. у      2
1018 Пентахлорпропан           16714-68-4    0,03   орг. иіс    3
1019 Пентахлорфенол              87-86-5     0,01     с. у      2
1020 Пентахлорфенолят натрия     131-52-2     5,0   орг. иіс    3
1021 Терпеномалеин аддукті.                  1,0     с. у       2
сінің пентахлорфеноляты
1022 Aлғашқы алкилсульфат                    0,5     орг.       3
көбіктенуі.
1023 Сутегі пероксиді          7722-84-1     0,1     с. у       2
1024 Калий персульфаты         7727-21-2     0,5     с. у       2
1025 Перфторгептаналь гидрат                 0,5     с. у       2
1026 Перфторгептан қышқылы      375-85-9     1,0     с. у       2
1027 Перхлорбута-1,3-диен        87-68-3    0,01   орг. иіс     3
1028 Перхлорбутан               6820-74-2   0,02   орг. иіс     3
1029 Пиперазин                   110-85-0    9,0   орг. иіс     3
1030 Пиперидин                   110-89-4   0,06     с. у       3
1031 Пиридин                     110-86-1    0,2     с. у       2

1032 Пиролизат древесной смолы                     0,02     орг.зап.  4
1033 Полиакриламид                9003-05-8         2,0     с.-т.     2
1034 Полиакрилат натрия                            15,0     с.-т.     2
1035 Полиаминометилфосфат                           5,0     общ.      3
1036 Поли(гексаметиленгуанидин
гидрохлорид)                                   0,1     общ.      3
1037 Поли(диметилдипроп-2-
енила-миний-хлорид)                            0,1     с.-т.     3
1038 Поли-(2-карбонил-натрий-
6,4-метиленфенол)                              0,1     орг.зап.  4
1039 Полимер 2-метилпроп-2-
еновой кислоты и метил-2-
метилпроп-2-еноата                            10,0     с.-т.     2
1040 Полимер 2-метилпроп-
2-еновой кислоты и
2-метилпроп-2-енамида                          5,0     с.-т.     2
1041 Полиметилгидросилоксан                         2,0     орг.пл.   4
1042 Полиметилдихлорфенилсилоксан                  10,0     орг.пл.   4
1043 Полиметилфенилсилоксан ФМ-5                    2,5     орг.пл.   4
1044 Полиметилфенилсилоксан ФМ -1322/30            10,0     орг.пл.   4
1045 Полиоксипропилендиамин ДА 500                  0,3     орг.привк.2
1046 Полиоксипропилендиамин ДА - 1050               0,3     с.-т.     2
1047 Полиоксипропилентриамин ТА 1500                0,2     с.-т.     4
1048 Полиоксипропилентриамин ТА 1100               0,03     с.-т.     2
1049 Полиоксипропилентриамин ТА 750                0,03     орг.пен.  2
1050 Политрибутилоловометакрилат                   0,08     с.-т.     2
1051 Полифосфаты (PO4)                              3,5     орг.      3
1052 Полифурит 500                                  1,0     общ.      4
1053 Полифурит 1000                                 1,0     общ.      4
1054 Полифурит 1500                                 0,2     общ.      4
1055 Полихлорбензойные кислоты                    5,0(в     с.-т.     3
1056 Поли-[(4этенилбензил)три-
метиламмонийхлорид]                            0,5     с.-т.     2
1057 Поли-(5-этенил-1,2-диметил-
пиридинийметилсульфат)                         4,0     с.-т.     2
1058 Полиэтенилхлорид             9002-86-2       отсут-    включе-   4
ствие     ния
1059 Полиэтеноксид мол.
масса 2 -3 млн.             25322-68-3         0,1     общ.      4
1060 Полиэтеноксид мол.
масса 5 млн.                25322-68-3        0,02     общ.      4
1061 Полиэтенол                   9002-89-5         0,5     орг.пен.  4
1062 Полиэтенол мол.
масса 5000                   9002-89-5         0,1     орг.пен.  4

1032 Ағаш шайырының пиролизаты              0,02   орг. иіс     4
1033 Полиакриламид              9003-05-8    2,0     с. у       2
1034 Натрий полиакрилаты                    15,0     с. у       2
1035 Полиаминометилфосфат                   5,0      ж. с.      3
1036 Поли(гексаметиленгуанидин               0,1     ж. с.      3
гидрохлорид)
1037 Поли(диметилдипроп-2-                   0,1     с. у       3
енила-миний-хлорид)
1038 Поли-(2-карбонил-натрий-                0,1   орг. иіс     4
6,4-метиленфенол)
1039 2-метилпроп-2-ен                        10,0      с. у     2
қышқылының және метил-2-
метилпроп-2-еноатының
полимері
1040 2-метилпроп-2-ен қышқылы.               5,0     с. у       2
ның және метил-2-метилпроп
-2-емидінің полимері
1041 Полиметилгидросилоксан                  2,0  орг. үлдір    4
қабыршақ
1042 Полиметилдихлорфенилсию.                10,0  орг. үлдір   4
локсан                                        қабыршақ
1043 Полиметилфенилсилоксан                   2,5  орг. үлдір   4
ФМ-5                                          қабыршақ
1044 Полиметилфенилсилоксан                  10,0  орг. үлдір   4
ФМ - 1322/30                                  қабыршақ
1045 Полиоксипропилендиамин ДА               0,3   орг. дәмі    2
500
1046 Полиоксипропилендиамин ДА               0,3     с. у       2
-1050
1047 Полиоксипропилентриамин ТА              0,2     с. у       4
1500
1048 Полиоксипропилентриамин ТА              0,03    с. у       2
1100
1049 Полиоксипропилентриамин ТА              0,03     орг.      2
750                                           көбіктенуі.
1050 Политрибутилоловомета.                  0,08     с. у      2
крилат
1051 Полифосфат (PO 4 )                        3,5     орг.       3
1052 Полифурит 500                           1,0     ж. с.      4
1053 Полифурит 1000                          1,0     ж. с.      4
1054 Полифурит 1500                          0,2     ж. с.      4
1055 Полихлорбензой қышқылы                  5,0     с. у       3
1056 Поли-[(4этенилбензил)три-               0,5     с. у       2
метиламмонийхлорид]
1057 Поли-(5-этенил-1,2-диме.                4,0     с. у       2
тил-пиридинийметилсульфат)
1058 Полиэтенилхлорид          9002-86-2    болмауы  Включе.    4
ния
1059 Полиэтеноксид мол. Масса  25322-68-3    0,1     ж. с.      4
2-3 млн.
1060 Полиэтеноксид мол.        25322-68-3    0,02   ж. с.       4
Масса -5 млн.
1061 Полиэтенол                 9002-89-5     0,5    орг.       4
көбіктенуі.
1062 Полиэтенол мол.          9002-89-5       0,1    орг.       4
Масса 5000                                   көбіктенуі.

1063 Полиэтенол 18/11             9002-89-5         0,1     орг.пен.  4
1064 Полиэтилгидросилоксан                         10,0     орг.пл.   4
1065 Полиэтиленимин               9002-98-6         0,1     с.-т.     2
1066 Полиэтиленовая эмульсия
(водная дисперсия 25%
полиэтилена)                                   0,3     орг.пен.  4
1067 Полиэтиленполиамин                           0,005     с.-т.     2
1068 Полиэтилентиурамдисульфид
цинка                        9006-42-2         2,0     орг.зап.  4
1069 Полиэтилсилоксановая
жидкость                                      10,0     орг.пл.   4
1070 Превоцел W 12                                  0,1     орг.пена  4
1071 Превоцел W-12                                  0,1     орг.пена  4
1072 Превоцел W-OFP                               0,025     орг.пена  4
1073 Превоцел WOFP-100                              0,1     орг.пен.  4
1074 Препарат АМ                                    5,0     общ.      3
1075 Препарат Д-11                                  0,2     с.-т.     3
1076 Препарат ДА-52                                 0,6     с.-т.     2
1077 Препарат ОС-20                                 0,1     орг.пен.  4
1078 Проксамин 385                                  0,1     орг.пен.  4
1079 Проксанол 186                                  0,1     орг.пен.  4
1080 Пропандиамид                 108-13-4          1,0     общ.      3
1081 Пропан-1,2-диол               57-55-6          0,6     общ.      3
1082 Пропан-1-ол                   71-23-8         0,25     орг.зап.  4
1083 Пропан-2-ол                   67-63-0         0,25     орг.зап.  4
1084 Пропан-2-он                   67-64-1          2,2     общ.      3
1085 1,2,3-Пропантриол             56-81-5          0,5     общ.      4
1086 Пропен                       115-07-1          0,5     орг.зап.  3
1087 Проп-2-ен-1-аль              107-02-8         0,02     с.-т.     1
1088 Проп-1-енамин                107-11-9        0,005     с.-т.     2
1089 N-Пропенилпроп-2-ен-1-амин   124-02-7         0,01     с.-т.     2
1090 Проп-2-ен-1-ол               107-18-6          0,1     орг.привк.3
1091 Проп-2-ен-1-тиол             870-23-5       0,0002     орг.зап.  3
1092 Пропиламин                   107-10-8          0,5     орг.зап.  3
1093 Пропилбензол                 103-65-1          0,2     орг.зап.  3
1094 S-Пропилбутил-
этилтиокарбамат             1114-71-2         0,01     орг.зап.  3
1095 S-Пропил-O-[4-
(метилтио)фенил]-O-
этилдитиофосфат            35400-43-2        0,003     орг.зап.  4
1096 Пропионат натрия             137-40-6          0,8     общ.      4
1097 Пропионовой кислоты

1063 Полиэтенол 18/11         9002-89-5       0,1    орг.       4
көбіктенуі.
1064 Полиэтилгидросилоксан                    10,0  орг. үлдір  4
қабыршақ
1065 Полиэтиленимин            9002-98-6      0,1     с. у      2
1066 Полиэтиленді эмульсия                    0,3     орг.      4
(полиэтиленнiң  25% сулы                       көбіктенуі.
дисперсиясы)
1067 Полиэтиленполиамин                     0,005     с. у      2
1068 Мырыш полиэтилентиурам.   9006-42-2       2,0  орг. иіс    4
дисульфиді
1069 Полиэтилсилоксан                        10,0  орг. үлдір   4
сұйықтығы                                      қабыршақ
1070 Превоцел W 12                           0,1     орг.       4
көбіктенуі.
1071 Превоцел W-12                            0,1     орг.      4
көбіктенуі.
1072 Превоцел W-OFP                          0,025     орг.     4
көбіктенуі.
1073 Превоцел WOFP-100                        0,1     орг.      4
көбіктенуі.
1074 АМ Препарат                             5,0     ж. с.      3
1075 Д-11 Препарат                           0,2     с. у       3
1076 ДА-52 Препарат                          0,6     с. у       2
1077 ОС-20 Препарат                          0,1     орг.       4
көбіктенуі.
1078 Проксамин 385                           0,1     орг.       4
көбіктенуі.
1079 Проксанол 186                           0,1     орг.       4
көбіктенуі.
1080 Пропандиамид              108-13-4      1,0     ж. с.      3
1081 Пропан-1,2-диол           57-55-6       0,6     ж. с.      3
1082 Пропан-1-ол               71-23-8      0,25   орг. иіс     4
1083 Пропан-2-ол               67-63-0      0,25   орг. иіс     4
1084 Пропан-2-он               67-64-1       2,2     ж. с.      3
1085 1,2,3-Пропантриол         56-81-5       0,5     ж. с.      4
1086 Пропен                   115-07-1       0,5    орг. иіс    3
1087 Проп-2-ен-1-аль          107-02-8      0,02     с. у       1
1088 Проп-1-енамин            107-11-9     0,005     с. у       2
1089 N-Пропенилпроп-2-        124-02-7      0,01     с. у       2
ен-1-амин
1090 Проп-2-ен-1-ол           107-18-6       0,1   орг. дәмі    3
1091 Проп-2-ен-1-тиол         870-23-5    0,0002   орг. иіс     3
1092 Пропиламин               107-10-8       0,5   орг. иіс     3
1093 Пропилбензол             103-65-1       0,2   орг. иіс     3
1094 S-Пропилбутилэтил.       1114-71-2     0,01   орг. иіс     3
тиокарбамат
1095 S-Пропил-O-[4-          35400-43-2     0,003  орг. иіс     4
(метилтио)фе-нил]
-O-этилдитиофосфат
1096 Пропионат натрия          137-40-6      0,8     ж. с.      4
1097 Пропион қышқылының

N-(3,4- дихлоранилид)        709-98-8          0,1     общ.      4
1098 Резорцин                   81133-29-1          0,1     общ.      4
1099 РИП (деэмульгатор-
ингибитор коррозии)                            0,3     орг.пен.  3
1100 РИПД (деэмульгатор-
ингибиторкоррозии)                            0,75     орг.пен.  3
1101 РИФ (смесь на основе
O-ал-килфосфатов
N-алкиламмония
иблоксополимеров окиси
пропилена и этилена)                          0,22     орг.пен.  3
1102 РИФД (смесь на основе
O-ал-килфосфатов
N-алкиламмония
иблоксополимеров окиси
пропилена и этилена)                           0,9     орг.пен.  3
1103 Родамин Ж                    989-38-8         0,01     общ.      4
1104 Родамин 4С                                     0,1     орг.окр.  4
1105 Родамин-2Ц-основание                          0,01     общ.      4
1106 Роданиды                                       0,1     с.-т.     2
1107 Родий (III)
гидридокарбонил-трис
(трифенилфосфин)                              0,02     общ.      3
1108 Ртуть                       7439-97-6     0,0005(в     с.-т.     1
1109 Рубидий хлористый           7791-11-9          0,1     с.-т.     2
1110 Сапонин                     8047-15-2          0,2     орг.зап.  3
1111 Свинец                      7439-92-1         0,03     с.-т.     2
1112 Селен                       7782-49-2       0,01(в     с.-т.     2
1113 Серебро                     7440-22-4       0,05(в     с.-т.     2
1114 Силанол лака КО-116                          0,015     орг.зап.  4
1115 Силанол лака КО-075                            0,5     орг.пл.   4
1116 Силанол лака 6О-921                           0,05     орг.пл.   4
1117 Силоксан жидкость 187                          5,0     орг.пл.   4
1118 Синтамид 5                 26635-75-6          0,1     орг.пен.  4
1119 Синтанол ВН-7                                  0,1     орг.пен.  4
1120 Синтанол ВТ-15                                 0,1     орг.пен.  4
1121 Синтанол ДС-10                                 0,1     орг.пен.  4
1122 Синтанол ДТ-7                                  0,1     орг.пен.  4
1123 Синтанол МЦ-10                                 0,1     орг.пен.  4
1124 Скипидар
(в пересчете на С)                             0,2     орг.зап.  4
1125 Смола древесная
лиственных пород                              0,01     орг.зап.  4
1126 Смола КС-35                                    0,1     с.-т.     2
1127 Смола МКС-10                                   3,0     с.-т.     3
1128 Спирт 2-аллилоксиэтиловый                      0,4     с.-т.     3

N-(3,4- дихлоранилид)      709-98-8     0,1     ж. с.      4
1098 Резорцин                 81133-29-1     0,1     ж. с.      4
1099 РИП (деэмульгатор-                     0,3     орг.        3
ингибитор коррозии)                           көбіктенуі.
1100 РИПД (коррозия                         0,75     орг.       3
деэмульгатор-ингибиторы)                      көбіктенуі.
1101 РИФ (N-алкиламмонийдің                 0,22     орг.       3
О-алкилфосфаты негізін.                       көбіктенуі.
дегі және пропилен мен
этилен тотығының
блоксополимерлері)
1102 РИФД (N-алкиламмонийдің                0,9     орг.        3
О-алкилфосфаты негізін.                      көбіктенуі.
дегі және пропилен мен
этилен тотығының
блоксополимерлері)
1103 Родамин Ж                 989-38-8      0,01    ж. с.      4
1104 Родамин 4С                               0,1 орг. түсі     4
1105 Родамин-2Ц-основание                    0,01    ж. с.      4
1106 Роданиды                                 0,1     с. у      2
1107 Родий (III)гидридокар.                  0,02     ж. с.     3
бонил-трис (трифенил.
фосфин)
1108 Сынап                     7439-97-6   0,0005     с. у      1
1109 Хлорлы рубидий            7791-11-9      0,1     с. у      2
1110 Сапонин                   8047-15-2      0,2   орг. иісі   3
1111 қорғасын                  7439-92-1     0,03      с. у     2
1112 Селен                     7782-49-2    0,01       с. у     2
1113 Күміс                     7440-22-4    0,05       с. у     2
1114 Лак силанолы  КО-116                   0,015   орг. иіс    4
1115 Лак силанолы  КО-075                    0,5    орг. үлдір  4
қабыршақ
1116 Лак силанолы  6О-921                   0,05    орг. үлдір  4
қабыршақ
1117 Силоксан сұйықтық 187                  5,0     орг. үлдір  4
қабыршақ
1118 Синтамид 5                26635-75-6   0,1        орг.     4
көбіктенуі.
1119 Синтанол ВН-7                          0,1        орг.     4
көбіктенуі.
1120 Синтанол ВТ-15                         0,1       орг.      4
көбіктенуі.
1121 Синтанол ДС-10                         0,1       орг.      4
көбіктенуі.
1122 Синтанол ДТ-7                          0,1       орг.      4
көбіктенуі.
1123 Синтанол МЦ-10                         0,1      орг.       4
көбіктенуі.
1124 Скипидар (С-ғa қайта                   0,2     орг. иіс    4
есептегенде)
1125 Жапырақты ағаш түрінің                 0,01   орг. иіс     4
шайыры
1126 КС-35 шайыры                           0,1     с. у         2
1127 МКС-10 шайыры                          3,0     с. у         3
1128 2-аллилоксиэтиль спирті                0,4     с. у         3

1129 Стеарокс-6                                     1,0     орг.пен.  4
1130 Стеарокс-820                                   0,5     орг.пен.  4
1131 Стронций                     7440-24-6         7,0     с.-т.     2
1132 Сульфамид C12-C17                              0,1     общ.      4
1133 Сульфаты (по SO4 )                           500,0     орг.привк.4
1134 Сульфенамид БТ                                0,05     орг.зап.  4
1135 Сульфиды                                     отсут-    общ.      3
ствие
1136 4-Сульфоинден-1-
карбоновой кислоты
натриевая соль,
сульфоэфир с бисфенолфор-
мальдегидной смолой                           0,04     орг.окр.  4
1137 Сульфокарбоновых кислот
натриевые соли                                 3,0     орг.пен.  4
1138 Сульфоксимина метионин                       0,004     с.-т.     2
1139 1,1'-Сульфонил-бис
(4-хлор-бензол)              80-07-9           0,4     с.-т.     2
1140 4,4'-Сульфонилдианилин       80-08-0           1,0     с.-т.     2
1141 Сульфонол НП-1                                 0,5     орг.пен.  3
1142 Сульфонол НП-3                                 0,5     орг.пен.  3
1143 Сульфонол сланцевый ЭС-1                       0,5     орг.пен.  3
1144 Сульфоэтоксилат C10 -C13                       0,2     орг.пен.  4
1145 Сурьма                       7440-36-0      0,05(в     с.-т.     2
1146 Таллий                       7440-28-0    0,0001(в     с.-т.     1
1147 Тебаин                                       отсут-    с.-т.     1
ствие
1148 Теллур                      13494-80-9      0,01(в     с.-т.     2
1149 2',4',5',7'-
Тетрабромфлуоресцеин        15086-94-9         0,1     орг.окр.  4
1150 Тетрабутилолово              1461-25-2       0,002     с.-т.     2
1151 Тетрагидробензиловый эфир                      0,1     общ.      3
1152 4,5,6,7-Тетрагидро-1,3-
изо-бензофурандион           2426-02-0         0,5     общ.      4
1153 Тетрагидро-1,4-оксазин        110-91-8        0,04     орг.привк.3
1154 1,4,5,8-Тетрагидрокси-9,10-
антрацендион                   81-60-7         3,0     с.-т.     2
1155 Тетрагидротиофен-1,1-
диоксид                       126-33-0         0,5     орг.зап.
1156 3а,4,7,7а-Тетрагидро-2-
[(трихлорметил)тио]-
1H-изо- индол-1,3(2H)-
дион                          133-06-2         2,0     орг.зап.  4
1157 Тетрагидрофуран               109-99-9         0,5     общ.      4
1158 Тетрагидро-2-фуранметанол      97-99-4         0,5     общ.      4
1159 3-(2,2,6,6-
Тетраметилпиперид-4-
иламино) пропионовой
кислоты N-(2,2,6,6-
тетраметилпиперид-4-ил)
амид                        76505-58-3         8,0     с.-т.     2

1129 Стеарокс-6                             1,0      орг.        4
көбіктенуі.
1130 Стеарокс-820                           0,5     орг.         4
көбіктенуі.
1131 Стронций                  7440-24-6    7,0     с. у         2
1132 Сульфамид C 12 -C 17                       0,1     ж. с.        4
1133 Сульфаттар (по SO 4 )                  500,0  орг. дәмі      4
1134 Сульфенамид БТ                        0,05   орг. иіс       4
1135 Сульфиды                            болмауы    ж. с.        3
1136 4-Сульфоинден-1-карбон                 0,04  орг. түсі      4
қышқылының натрий тұзы,
бисфенолформальдегид
шайырымен болатын
сульфоэфир
1137 Сульфокарбон қышқылының                 3,0     орг.        4
натрийлі тұзы                                   көбіктенуі.
1138 Сульфоксимин метионині                 0,004    с. у        2
1139 1,1'-Сульфонил-бис(4-    80-07-9       0,4      с. у        2
хлорбензол)
1140 4,4'-Сульфонилдианилин   80-08-0        1,0     с. у        2
1141 Сульфонол НП-1                          0,5     орг.        3
көбіктенуі.
1142 Сульфонол НП-3                          0,5     орг.        3
көбіктенуі.
1143 Сланцалы сульфонол ЭС-1                 0,5     орг.        3
көбіктенуі.
1144 C 10 - C 13                                   0,2     орг.        4
Сульфоэтоксилат                                 көбіктенуі.
1145 Сүрме                     7440-36-0     0,05    с. у        2
1146 Таллий                    7440-28-0   0,0001    с. у        1
1147 Тебаин                                отсутст-  с. у        1
вие
1148 Теллур                    13494-80-9    0,01    с. у        2
1149 2',4',5',7'-
Тетрабромфлуо
ресцеин                   15086-94-9    0,1     орг. түсі   4
1150 Тетрабутилқалайы          1461-25-2     0,002   с. у        2
1151 Тетрагидробензил эфир                   0,1     ж. с.       3
1152 4,5,6,7-Тетрагидро-1,3-
изо- бензофурандион       2426-02-0     0,5     ж. с.       4
1153 Тетрагидро-1,4-оксазин    110-91-8      0,04   орг. дәмі    3
1154 1,4,5,8-Тетрагидрокси-
9,10 -антрацендион        81-60-7       3,0     с. у        2
1155 Тетрагидротиофен-1,1-
диоксид                   126-33-0      0,5     орг. иіс
1156 3а,4,7,7а-Тетрагидро-2
- [(трихлорметил)тио]-1H-
изо- индол-1,3(2H)-дион   133-06-2      2,0     орг. иіс   4
1157 Тетрагидрофуран           109-99-9      0,5     ж. с.      4
1158 Тетрагидро-2-фуранметанол 97-99-4       0,5     ж. с.      4
1159 3-(2,2,6,6-Тетраметил.
пипе- рид-4-иламино)
пропион қышқылының
N-(2,2,6,6-тетраметил.
пиперид-4-ил)амиді        76505-58-3    8,0     с. у       2

1160 2,2,6,6-
Тетраметилпиперидин-4-он      826-36-8         4,0     с.-т.     2
1161 Тетраметилтиопероксидикар-
бондиамид                     137-26-8         1,0     с.-т.     2
1162 Тетрамон C                                      (а     общ.      4
1163 Тетранитрометан               509-14-8         0,5     орг.зап.  4
1164 Тетраоксипропилэтилендиамин                    2,0     с.-т.     2
1165 3,6,9,12-Тетраоксатетрадекан-
1,14-диол                    4792-15-8         1,0     с.-т.     3
1166 2,2,3,3-Тетрафторпропан-1-ол   76-37-9        0,25     орг.зап.  3
1167 1,2,3,4-Тетрахлорбензол       634-66-2        0,01     с.-т.     2
1168 Тетрахлор-1,4-
бензолдикарбоновая кислота   2136-79-0        10,0     общ.      4
1169 2,3,5,6-Тетрахлор-1,4-
бензохинон                    118-75-2        0,01     орг.окр.  3
1170 3,3,3',4'-Тетрахлорбицикло
[2,2,1]гепт-5-ен-2-
спиро-1'-циклопент-3-ен-
2',5'-дион                  68089-39-4        0,01     общ.      4
1171 1,2,3,4-Тетрахлорбутан       3405-32-1        0,02     с.-т.     2
1172 Тетрахлоргептан             25641-64-9      0,0025     орг.зап.  4
1173 1,1,1,9-Тетрахлорнонан       1561-48-4       0,003     орг.зап.  4
1174 1,1,1,5-Тетрахлорпентан      2467-10-9       0,005     орг.зап.  4
1175 1,1,1,3-Тетрахлорпропан      1070-78-6        0,01     орг.зап.  4
1176 Тетрахлорпропен             60320-18-5       0,002     с.-т.     2
1177 2,3,5,6-Тетрахлор-
терефталевой кислоты
дихлорангидрид                719-32-4        0,02     орг.зап.  4
1178 1,1,1,11-Тетрахлорундекан   63981-28-2       0,007     орг.зап.  4
1179 Тетрахлорэтан               25322-20-7         0,2     орг.зап.  4
1180 Тетраэтилолово                597-64-8      0,0002     с.-т.     1
1181 Тетраэтилсвинец                78-00-2      отсут-     с.-т.     1
ствие
1182 Тетраэтилтиопероксиди-
карбондиамид                   97-77-8        0,25     орг.мутн. 3
1183 N-(1,2,3-Тиадиазол-5-ил)-
N-фенилмочевина                                2,0     общ.      4
1184 Тиоациланилид кислот
фракции C5 - C6,
включая тиоациланилимид                        0,5     орг.зап.  4
1185 Тиомочевина                    62-56-6        0,03     с.-т.     2
1186 Тиофен                        110-02-1         2,0     орг.зап.  3
1187 Тиофосфорилхлорид            3982-91-0      0,05(б     с.-т.     2
1188 Титан                        7440-32-6       0,1(в     общ.      3
1189 Толуол                        108-88-3         0,5     орг.зап.  4
1190 Толуолсульфонат натрия      12068-03-0        0,05     общ.      4
1191 1,3,5-Триазин-2,4,6
(1H,3H,5H) трион              108-80-5         6,0     орг.привк.3
1192 1,3,5-Триазин-2,4,6
(1H,3H,5H) трион натрия      2624-17-1        25,0     орг.привк.3

1160 2,2,6,6-
Тетраметилпиперидин-4-он  826-36-8      4,0     с. у       2
1161 Тетраметилтиопероксиди.
кар- бондиамид            137-26-8      1,0     с. у       2
1162 Тетрамон C                                      ж. с.      4
1163 Тетранитрометан           509-14-8      0,5     орг. иіс   4
1164 Тетраоксипропилэтилен.
диамин                                  2,0     с. у       2
1165 3,6,9,12-
Тетраоксатетрадекан-
1,14-диол                 4792-15-8     1,0     с. у       3
1166 2,2,3,3-Тетрафторпропан
-1-ол                     76-37-9       0,25    орг. иіс   3
1167 1,2,3,4-Тетрахлорбензол   634-66-2      0,01    с. у       2
1168 Тетрахлор-1,4-
бензолдикарбон қышқылы    2136-79-0     10,0    ж. с.      4
1169 2,3,5,6-Тетрахлор-1,4-
бензо-хинон               118-75-2      0,01    орг. түсі  3
1170 3,3,3',4'-Тетрахлор.
бицикло [2,2,1]гепт-5-
ен-2-спиро-1'-циклопент
-3-ен-2',5'-дион          68089-39-4    0,01    ж. с.      4
1171 1,2,3,4-Тетрахлорбутан    3405-32-1     0,02    с. у       2
1172 Тетрахлоргептан           25641-64-9    0,0025  орг. иіс   4
1173 1,1,1,9-Тетрахлорнонан    1561-48-4     0,003   орг. иіс   4
1174 1,1,1,5-Тетрахлорпентан   2467-10-9     0,005   орг. иіс   4
1175 1,1,1,3-Тетрахлорпропан   1070-78-6     0,01    орг. иіс   4
1176 Тетрахлорпропен           60320-18-5    0,002   с. у       2
1177 2,3,5,6-Тетрахлортереф.
тале- вой кислоты
дихлорангидрид            719-32-4      0,02    орг. иіс   4
1178 1,1,1,11-Тетрахлорундекан 63981-28-2    0,007   орг. иіс   4
1179 Тетрахлорэтан             25322-20-7    0,2     орг. иіс   4
1180 Тетраэтилқалайы           597-64-8      0,0002  с. у       1
1181 Тетраэтилқорғасын         78-00-2       отсутст с. у       1
-вие
1182 Тетраэтилтиоперокси.
дикарбон-диамид           97-77-8       0,25    орг.       3
лайлануы
1183 N-(1,2,3-Тиадиазол-5-
ил)-N -фенилнесепнәрі                   2,0     ж. с.      4
1184 C5 - C6 фракция                         0,5     орг.иіс    4
қышқылының тиоциланимидті
қоса есептегендегі
тиоациланилиді
1185 Тионесепнәрі              62-56-6       0,03    с. у       2
1186 Тиофен                    110-02-1      2,0     орг. иіс   3
1187 Тиофосфорилхлорид         3982-91-0     0,05    с. у       2
1188 Титан                     7440-32-6     0,1(в   ж. с.      3
1189 Толуол                    108-88-3      0,5     орг. иіс   4
1190 Натрий толуолсульфонаты   12068-03-0    0,05    ж. с.      4
1191 1,3,5-Триазин-2,4,6(1H,
3H, 5H)трион              108-80-5      6,0     орг. дәмі  3
1192 Натрий 1,3,5-Триазин-
2,4,6 (1H,3H, 5H) трионы  2624-17-1     25,0    орг. дәмі  3

1193 Триалкиламин C7-C9                             0,1     с.-т.     3
1194 1,2,4-Триаминобензола
фосфат                      63189-94-6        0,01     орг.привк.3
1195 Трибутиламин                  102-82-9         0,9     орг.зап.  3
1196 Трибутил[(2-метил-1-
оксо-2 -пропенил)окси]
олово                        2155-70-6      0,0002     с.-т.     1
1197 S,S,S-Трибутилтритиофосфат     78-48-8      0,0003     орг.привк.4
1198 O,O,O-Трибутилфосфат          126-73-8        0,01     орг.привк.4
1199 Трибутилхлоролово            1461-22-9        0,02     с.-т.     2
1200 1,1,13-Тригидротетраэйкоза-
тортридециловый спирт                         0,25     орг.зап.  3
1201 Триглицидиловый эфир
полиоксипропилентриола                         0,3     орг.пен.  4
1202 2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,7-
Тридекафтор-1-гептанол        375-82-6         4,0     с.-т.     2
1203 2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,7-
Тридекафтор-гептилпроп-2-
еноат                         559-11-5         1,0     орг.зап.  4
1204 Триизопентилфосфин оксид                       0,3     с.-т.     2
1205 Триизопропаноламин                             0,5     с.-т.     2
1206 Трииодометан                   75-47-8      0,0002     орг.зап.  4
1207 Трикобальта тетроксид
(по Co)                                        0,1     орг.мутн. 4
1208 Триметиламин                   75-50-3        0,05     орг.зап.  4
1209 2,4,6-Триметиланилин           88-05-1        0,01     с.-т.     2
1210 1,2,5-Триметил-4-фенил-                      отсут-
4-пи-перидинол пропионат       64-39-1       ствие     с.-т.     1
1211 Триметилфосфат                512-56-1         0,3     орг.зап.  4
1212 Триметилфосфит                121-45-9       0,005     орг.зап.  4
1213 N,N,N-Триметил-2-
хлорэтана-миний хлорид        999-81-5         0,2     с.-т.     2
1214 Тринитробензол              25377-32-6         0,4     с.-т.     2
1215 Тринитрометан                 517-25-9        0,01     орг.окр.  3
1216 1,3,5-Тринитро-1,3,5-
пергидротриазин               121-82-4         0,1     с.-т.     2
1217 2,4,6-Тринитрофенол            88-89-1         0,5     орг.окр.  3
1218 Три(проп-1-енил)амин          102-70-5        0,01     с.-т.     2
1219 Трис (N,N-дибутиламид)
фосфорной кислоты                              0,5     общ.      4
1220 O,O,O-Трис(ксилил)фосфат    25155-23-1        0,05     орг.зап.  3
1221 Трис (метилфенил) фосфат     1330-78-5       0,005     с.-т.     2
1222 Трифенилфосфин                603-35-0      0,02(б     общ.      3
1223 Трифенилфосфит                101-02-0        0,01     с.-т.     2

1193 Триалкиламин C7 - C9                    0,1     с. у       3
1194 1,2,4-Триаминобензол
фосфат                    63189-94-6    0,01   орг. Привк. 3
1195 Трибутиламин              102-82-9      0,9     орг. иіс   3
1196 Трибутил[(2-метил-1-оксо
-2 -пропенил)окси]қалайы  2155-70-6     0,0002  с. у       1
1197 S,S,S-
Трибутилтритиофосфат      78-48-8       0,0003  орг. дәмі  4
1198 O,O,O-Трибутилфосфат      126-73-8      0,01    орг. дәмі  4
1199 Трибутилхлорқалайы        1461-22-9     0,02    с. у       2
1200 1,1,13-
Тригидротетраэйкоза-
фтортридецил спирті                     0,25    орг. иіс   3
1201 Полиоксипропилентриолдың
триглицидил эфирі                       0,3     орг.       4
көбіктенуі
1202 2,2,3,3,4,4,5,5,
6,6,7,7,7 -Тридекафтор-
1-гептанол                375-82-6      4,0     с. у       2
1203 2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,
7,7,7 - Тридекафтор-
гептилпроп -2 - еноат     559-11-5      1,0     орг. иіс   4
1204 Триизопентилфосфин оксид                0,3     с. у       2
1205 Триизопропаноламин                      0,5     с. у       2
1206 Трииодометан              75-47-8       0,0002  орг. иіс   4
1207 Трикобальта тетроксид
(по Co)                                 0,1     орг.       4
лайлануы
1208 Триметиламин              75-50-3       0,05    орг. иісі  4
1209 2,4,6-Триметиланилин      88-05-1       0,01    с. у       2
1210 1,2,5-Триметил-4-фенил-4
-пи-перидинол пропионат   64-39-1       отсут-  с. у       1
ствие
1211 Триметилфосфат            512-56-1      0,3     орг. иіс   4
1212 Триметилфосфит            121-45-9      0,005   орг. иіс   4
1213 N,N,N-Триметил-2-
хлорэтана- миний
хлорид                    999-81-5      0,2     с. у       2
1214 Тринитробензол            25377-32-6    0,4     с. у       2
1215 Тринитрометан             517-25-9      0,01    орг. түсі  3
1216 1,3,5-Тринитро-1,3,5-
пергид-ротриазин          121-82-4      0,1     с. у       2
1217 2,4,6-Тринитрофенол       88-89-1       0,5     орг. түсі  3
1218 Три(проп-1-енил)амин      102-70-5      0,01    с.-т.      2
1219 Фосфор қышқылының
(N,N-дибутиламид) трисі                 0,5     ж. с.      4
1220 O,O,O-Трис(ксилил)фосфат  25155-23-1    0,05    орг. иісі  3
1221 Трис(метилфенил)фосфат    1330-78-5     0,005   с. у       2
1222 Трифенилфосфин            603-35-0      0,02    ж. с.      3
1223 Трифенилфосфит            101-02-0      0,01    с. у       2

1224 Трифторметилбензол             98-08-8         0,1     с.-т.     2
1225 3-(Трифторметил)бензоламин     98-16-8        0,02     с.-т.     2
1226 3-Трифторметилнитробензол      98-46-4        0,01     орг.зап.  3
1227 1-(3-Трифторметилфенил)
мочевина                    13114-87-9        0,03     орг.привк.4
1228 Трифторпропилсилан            460-48-0         1,5     орг.привк.4
1229 Трифторхлорпропан                              0,1     с.-т.     2
1230 2,4,5-Трихлоранилин           636-30-6         1,0     орг.пл.   4
1231 2,4,6-Трихлоранилин           634-93-5         0,8     орг.привк.3
1232 Трихлорацетальдегид            75-87-6         0,2     с.-т.     2
1233 Трихлорацетат натрия          650-51-1         5,0     общ.      4
1234 Трихлорбензоксазолинон-2                       1,0     орг.пл.   4
1235 2,3,6-Трихлорбензойная
кислота                        50-31-7         1,0     с.-т.     2
1236 Трихлорбензол               12002-48-1        0,03     орг.зап.  3
1237 Трихлорбифенил              25323-68-6       0,001     с.-т.     1
1238 2,3,4-Трихлорбутен-1         2431-50-7        0,02     с.-т.     2
1239 2,3,6-Трихлор-4-
(1,1 диметилэтил) толуол                       0,1     орг.зап.  4
1240 Трихлорметан                   67-66-3        0,06     с.-т.     2
1241 N-Трихлорметилтиофталимид                     0,04     орг.зап.  4
1242 2-Трихлорметил-
3,4,5,6-тетрахлорпиридин    1134-04-91        0,02     с.-т.     2
1243 2-Трихлорметил-3,4,5-
тетрахлорпиридин             1201-30-5        0,02     с.-т.     2
1244 1,1,5-Трихлорпент-1-ен       2677-33-0        0,04     орг.зап.  3
1245 1,2,3-Трихлорпропан            96-18-4        0,07     орг.зап.  3
1246 O,O,O-Трис(2-хлорпропил)
фосфат                                         0,1     общ.      3
1247 Трихлорпропионат натрия                        1,0     орг.зап.  3
1248 2,2,3-Трихлорпропионовая
кислота                      3278-46-4        0,01     орг.привк.4
1249 2-(2,4,5-Трихлорфенокси)-
этил-2-2-дихлорпропионат      136-25-4         2,5     с.-т.     3
1250 2-(2,4,5-Трихлорфенокси)
этилтрихлорацетат           25056-70-6         5,0     с.-т.     3
1251 Трихлорфенол                25167-82-2       0,004     орг.привк.4
1252 1,2,4-Трихлор-5-[4-
(хлорфенил) тио]-бензол      2227-13-6         0,2     орг.пл.   4
1253 1,1'-(2,2,2-
Трихлорэтилиден) бис
(4-хлорбензол)                 50-29-3         0,1     с.-т.     2
1254 Трициклогексилолова хлорид                   0,001     с.-т.     2
1255 Трициклодека-3,8-диен          77-73-6       0,015     орг.зап.  3

1224 Трифторметилбензол        98-08-8       0,1     с. у       2
1225 3-(Трифторметил)
бензоламин                98-16-8       0,02    с. у       2
1226 3-Трифторметилнитробензол 98-46-4       0,01    орг. иіс   3
1227 1-(3-Трифторметилфенил)
несепнәр                  13114-87-9    0,03    орг. дәмі  4
1228 Трифторпропилсилан        460-48-0      1,5     орг. дәмі  4
1229 Трифторхлорпропан                       0,1     с. у       2
1230 2,4,5-Трихлоранилин       636-30-6      1,0     орг. үлдір 4
қабыршақ
1231 2,4,6-Трихлоранилин       634-93-5      0,8     орг. дәмі  3
1232 Трихлорацетальдегид       75-87-6       0,2     с. у       2
1233 Трихлорацетат натрия      650-51-1      5,0     ж. с.      4
1234 Трихлорбензоксазолинон-2                1,0     орг.үлдір  4
қабыршақ
1235 2,3,6-Трихлорбензой
қышқылы                   50-31-7       1,0     с. у       2
1236 Трихлорбензол             12002-48-1    0,03    орг. иіс   3
1237 Трихлорбифенил            25323-68-6    0,001   с. у       1
1238 2,3,4-Трихлорбутен -1     2431-50-7     0,02    с. у       2
1239 2,3,6-Трихлор-4-
(1,1диметилэтил)толуол                  0,1     орг. иіс   4
1240 Трихлорметан              67-66-3       0,06    с. у       2
1241 N-Трихлорметилтиофталимид               0,04    орг. иіс   4
1242 2-Трихлорметил-3,4,5,6-
тет- рахлорпиридин        1134-04-91    0,02    с. у       2
1243 2-Трихлорметил-3,4,5-
тетра- хлорпиридин        1201-30-5     0,02    с. у       2
1244 1,1,5-Трихлорпент-1-ен    2677-33-0     0,04    орг. иіс   3
1245 1,2,3-Трихлорпропан       96-18-4       0,07    орг. иіс   3
1246 O,O,O-Трис(2-хлорпропил)
фосфат                                  0,1     ж. с.      3
1247 Натрий трихлорпропионаты                1,0     орг. иіс   3
1248 2,2,3-Трихлорпропион
қышқылы                   3278-46-4     0,01    орг. дәмі  4
1249 2-(2,4,5-Трихлорфенокси)
- этил-2-2-
дихлорпропионат           136-25-4      2,5     с. у       3
1250 2-(2,4,5-Трихлорфенокси)
этилтрихлорацетат         25056-70-6    5,0     с. у       3
1251 Трихлорфенол              25167-82-2    0,004   орг. дәмі  4
1252 1,2,4-Трихлор-5-[4-       2227-13-6     0,2     орг.үлдір  4
(хлорфе- нил)тио]-                              қабыршақ
бензол
1253 1,1'-(2,2,2-
Трихлорэтилиден)бис
(4-хлорбензол)            50-29-3       0,1     с. у       2
1254 Трициклогексилолова
хлорид                                  0,001   с. у       2
1255 Трициклодека-3,8-диен     77-73-6       0,015   орг. иісі  3

1256 Триэтилфосфат                  78-40-0         0,3     общ.      3
1257 Т-66 (флокулянт)                               0,2     с.-т.     2
1258 Углерод дисульфид              75-15-0         1,0     орг.зап.  4
1259 Уксусная кислота               64-19-7         1,0     общ.      4
1260 Универсин компаундированный
жидкий битум (ТУ 38 3028-75)                  0,01     орг.зап.  3
1261 Феназепам                   51753-57-2         0,8     с.-т.     2
1262 альфа-Фенилбензолуксусная
кислота                       117-34-0         0,5     общ.      4
1263 Фенилгидразин                 100-63-0        0,01     с.-т.     3
1264 N-Фенил-N,N'-диметилмочевина  101-42-8         0,2     общ.      4
1265 1-Фенил-1-(диметилфенил)
этан(смесь изомеров)                          0,02     с.-т.     2
1266 1-Фенил-4,5-дихлорпиридазон-6                  2,0     с.-т.     3
1267 Фенилдихлорфосфат             770-12-7         0,5     общ.      3
1268 1,3-Фениленбис
(1-метилэтили-ден)
бисгидроксид натрия                            0,5     с.-т.     2
1269 1,4-Фениленбис
(1-метилэтили-ден)
бисгидроксид натрия                            1,0     с.-т.     2
1270 1,3-Фениленбис
(1-метилэтили-ден)
бис-гидропероксид             721-26-6         1,0     с.-т.     2
1271 1,4-Фениленбис
(1-метилэтилиден)
бис-гидропероксид            3159-98-6         1,0     с.-т.     2
1272 Фенилен-1,2-диамин             95-54-5        0,01     орг.окр.  3
1273 Фенилен-1,3-диамин            108-45-2         0,1     с.-т.     2
1274 Фенилен-1,4-диамин            106-50-3         0,1     с.-т.     3
1275 Фенилметанол                  100-51-6         0,4     общ.      3
1276 1-Фенил-3-пиразолидон          92-43-3         0,5     орг.окр.  3
1277 N-Фенил-N-[1-
(2-фенилэтил)-
4-пиперидинил]                                 отсут-
пропанамид                    437-38-7         ствие   с.-т.     1
1278 1-Фенилэтан-1-ол               98-85-1         0,4     общ.      4
1279 2-Фенилэтан-1-ол             1517-69-7         0,01    общ.      3
1280 1-Фенилэтанон                  98-86-2         0,1     с.-т.     3
1281 N-Фенил-N-
этилбензолметанамин            92-59-1         4,0     с.-т.     2
1282 (E)1-Фенилэтил-3-
[(диметок-
сифосфинил) окси]
бут-2-еноат                  7700-17-6         0,05    с.-т.     2
1283 1-Фенилэтил-
3-оксобутаноат              40552-84-9         0,8     общ.      4
1284 O-Фенил-
O-этилтиофосфорной
кислоты натриевая соль                         0,1     орг.зап.  4
1285 1-Фенилэтил-
2-хлор-
3-оксобутаноат              68683-30-7         0,15    с.-т.     2
1286 O-Фенил-

1256 Триэтилфосфат             78-40-0       0,3     ж. с.      3
1257 Т-66 (флокулянт)                        0,2     с. у       2
1258 Дисульфид көміртегі       75-15-0       1,0     орг. иіс   4
1259 Сірке су қышқылы          64-19-7       1,0     ж. с.      4
1260 Универсин компаундир.
ленілген сұйық битум
(ТУ 38 3028-75)                         0,01    орг. иіс   3
1261 Феназепам                 51753-57-2    0,8     с.-т.      2
1262 Альфа-Фенилбензолсірке
су қышқылы                117-34-0      0,5     ж. с.      4
1263 Фенилгидразин             100-63-0      0,01    с. у       3
1264 N-Фенил-N,N'-
диметилнесепнәр           101-42-8      0,2     ж. с.      4
1265 1-Фенил-1-(диметилфенил)
этан(изомерлер қоспасы)                 0,02    с. у       2
1266 1-Фенил-4,5-
дихлорпиридазон-6                       2,0     с. у       3
1267 Фенилдихлорфосфат         770-12-7      0,5     ж. с.      3
1268 Натрий 1,3-Фениленбис
(1-метилэтили-ден)
бис-гидроксиді                          0,5     с. у       2
1269 Натрий 1,4-Фениленбис
(1-метилэтили-ден)
бис-гидроксиді                          1,0     с. у       2
1270 1,3-Фениленбис(1-
метилэтили-ден)бис-
гидропероксид             721-26-6      1,0     с. у       2
1271 1,4-Фениленбис(1-
метилэтили-ден)бис-
гидропероксид             3159-98-6     1,0     с.-т.      2
1272 Фенилен-1,2-диамин        95-54-5       0,01    орг. түсі  3
1273 Фенилен-1,3-диамин        108-45-2      0,1     с. у       2
1274 Фенилен-1,4-диамин        106-50-3      0,1     с. у       3
1275 Фенилметанол              100-51-6      0,4     ж. с.      3
1276 1-Фенил-3-пиразолидон     92-43-3       0,5   орг. түсі    3
1277 N-Фенил-N-[1-
(2-фенилэтил)-
4-пиперидинил]
пропанамид                437-38-7    болмауы   с. у       1
1278 1-Фенилэтан-1-ол          98-85-1       0,4     ж. с.      4
1279 2-Фенилэтан-1-ол          1517-69-7     0,01    ж. с.      3
1280 1-Фенилэтанон             98-86-2       0,1     с. у       3
1281 N-Фенил-N-
этилбензолметанамин       92-59-1       4,0     с. у       2
1282 (E)1-Фенилэтил-3-[
(диметок- сифосфинил)
окси]бут-2-еноат          7700-17-6     0,05    с. у       2
1283 1-Фенилэтил-3-
оксобутаноат              40552-84-9    0,8     ж. с.      4
1284 O-Фенил-O-этилтиофосфор
қышқылының натрийлі тұзы                0,1     орг. иіс   4
1285 1-Фенилэтил-2-хлор-3-
оксобутаноат              68683-30-7    0,15    с. у       2
1286 O-Фенил-O-

O-этилхлортиофосфат         38052-05-0         0,005   орг.зап.  3
1287 (7-Фенил-4-этокси)-
6-аза-3,5-диокса-
8-нитрил-4-фосфа-окт-
6-ен-4-сульфид              14816-18-3         1,0     орг.зап.  3
1288 ((1-Феноксиацетил)-
1H-бензи-мидазол-2-ил)
карбаминовой кислоты
метиловый эфир              42784-13-4         10,0     общ.     3
1289 3-Феноксибензальдегид       39515-51-0         0,02     с.-т.    2
1290 3-Фенокситолуол              3586-14-9         0,04     орг.     4
1291 Феноксиуксусная кислота       122-59-8          1,0     с.-т.    2
1292 Фенол                         108-95-2      0,001(г     орг.зап. 4
1293 10H-Фенотиазин                 92-84-2          1,0     общ.     4
1294 Ферроцианиды                                   1,25     с.-т.    2
1295 Флотол C7-C8                                    0,5     с.-т.    3
1296 Флотореагент ААР-1                            0,001     орг.зап. 4
1297 Флотореагент АРР-2                            0,005     орг.зап. 4
1298 Флотореагент Оксаль                             0,2     с.-т.    2
1299 Флотореагент СФК
(по амиловому спирту)                          0,02     с.-т.    2
1300 Флотореагент Т-81                               0,2     с.-т.    2
1301 Формальдегид                   50-00-0         0,05     с.-т.    2
1302 Фосфор элементарный          7723-14-0       0,0001     с.-т.    1
1303 29H, 31H-
Фталоцианиндисульфат(4-)-
N 29, N30, N31, N25-
кобальта (SP-4-1)                               0,3     орг.зап. 3
1304 Фтор для климатических
районов I-II                 7782-41-4        1,5(д     с.-т.    2
1305 Фтор для климатического
III района                   7782-41-4        1,2       с.-т.    2
1306 Фтор для климатического
IV района                    7782-41-4        0,7       с.-т.    2
1307 2-Фуральдегид                  98-01-1        1,0       орг.оп.  4
1308 Фуран                         110-00-9        0,2       с.-т.    2
1309 Хлор                         7782-50-5        отсут-    общ.     3
ствие(д
1310 Хлорангидрид
дифенилуксусной кислоты                       0,1       общ.     4
1311 3-Хлоранилин                  108-42-9        0,2       с.-т.    2
1312 4-Хлоранилин                  106-47-8        0,2       с.-т.    2
1313 1-Хлор-9,10-антрацендион       82-44-0        3,0       с.-т.    2
1314 2-Хлор-9,10-антрацендион      131-09-9        4,0       с.-т.    2
1315 Хлорацетат амина канифоли                     0,5       орг.зап. 3
1316 Хлорацетат натрия            3926-62-3        0,05      с.-т.    2
1317 альфа-Хлорацетоуксусный эфир                  0,5       общ.     3

этилхлортиофосфат         38052-05-0    0,005   орг. иіс   3
1287 (7-Фенил-4-этокси)-6-
аза - 3,5-диокса-8-
нитрил-4-фосфа-окт-
6-ен-4-сульфид            14816-18-3    1,0     орг. иіс   3
1288 ((1-Феноксиацетил)-1H-
бензи-мидазол-2-ил)
карбамин қышқылының
метильді эфирі            42784-13-4    10,0    ж. с.      3
1289 3-Феноксибензальдегид     39515-51-0    0,02    с. у       2
1290 3-Фенокситолуол           3586-14-9     0,04    орг.       4
1291 Феноксисірке су қышқылы   122-59-8      1,0     с. у       2
1292 Фенол                     108-95-2      0,001   орг. иіс   4
1293 10H-Фенотиазин            92-84-2       1,0     ж. с.      4
1294 Ферроцианидтер                          1,25    с. у       2
1295 Флотол C7-C8                            0,5     с. у       3
1296 ААР-1 Флотореагент                      0,001   орг. иіс   4
1297 АРР-2 Флотореагент                      0,005   орг. иіс   4
1298 Флотореагент Оксаль                     0,2     с. у       2
1299 Флотореагент СФК (амил                  0,02    с. у       2
1300 Флотореагент Т-81                       0,2     с. у       2
1301 Формальдегид              50-00-0       0,05    с. у       2
1302 қарапайым фосфор          7723-14-0     0,0001  с. у       1
1303 (4-)-N29,N30,N31,N25
-кобальтының (SP-4-1)
29H,31H
Фталоцианиндисульфаты                   0,3     орг. иіс   3
1304 І-ІІ Климаттық
аудандарға арналған
фтор                      7782-41-4     1,5     с. у       2
1305 ІІІ Климаттық
аудандарға арналған фтор  7782-41-4     1,2     с. у       2
1306 ІV Климаттық аудандарға
арналған фтор             7782-41-4     0,7     с. у       2
1307 2-Фуральдегид             98-01-1       1,0     орг. оп.   4
1308 Фуран                     110-00-9      0,2     с. у       2
1309 Хлор                      7782-50-5     отсутс- ж. с.      3
вие
1310 Дифенилсіркесуы
қышқылының хлорангидриді                0,1     ж. с.      4
1311 3-Хлоранилин              108-42-9      0,2     с. у       2
1312 4-Хлоранилин              106-47-8      0,2     с. у       2
1313 1-Хлор-9,10-антрацендион  82-44-0       3,0     с. у       2
1314 2-Хлор-9,10-антрацендион  131-09-9      4,0     с. у       2
1315 Амин шайыршығының
хлорацетаты                             0,5     орг. иіс   3
1316 Натрий хлорацетаты        3926-62-3     0,05    с. у       2
1317 альфа-хлорацетат
сіркесулы эфир                          0,5     ж. с.      3

1318 1-Хлор-4-бензоиламино-
9,10 -антрацендион                            2,5       с.-т.    3
1319 2-Хлорбензойная кислота       118-91-2        0,1      орг.привк.4
1320 4-Хлорбензойная кислота        74-11-3        0,2      орг.привк.4
1321 6-Хлорбензоксазолон         19932-84-4        0,2      орг.пленка3
1322 Хлорбензол                    108-90-7        0,02     с.-т.     3
1323 4-Хлорбензолсульфонат натрия 5138-90-9        2,0      с.-т.     2
1324 2-Хлор-4,6-бис(этиламино)
симмтриазина                                  отсут-
2-оксипроизводное                             ствие    орг.пл.   4
1325 2-Хлорбута-1,3-диен           126-99-8        0,01     с.-т.     2
1326 1-Хлорбутан                   109-69-3        0,004    с.-т.     2
1327 4-Хлорбутенил-2,4-
дихлорфеноксиацетат          2971-38-2        0,02     орг.зап.  4
1328 4-Хлор-2-бутинил-N-
(3-хлор- фенил)-карбамат      101-27-9        0,03     орг.зап.  4
1329 7-Хлоргептановая кислота      821-57-8        0,05     орг.зап.  4
1330 Хлор-1,1-дифенил            27323-18-8       0,001     с.-т.     2
1331 Хлориды (по Cl)                              350,0     орг.привк.4
1332 (Хлорметил)оксиран            106-89-8        0,01     с.-т.     2
1333 О-(2-Хлор-4-метилфенил)-
N'-изопропиламидохлор-
метилтиофосфонат                               0,4     орг.зап.  4
1334 (4-Хлор-2-метилфенокси)
уксусная кислота               94-74-6        0,25     орг.зап.  4
1335 3-Хлорметил-6-
хлорбензоксазолон           40507-94-6         0,4     с.-т.     2
1336 2-Хлорнафталин                 91-58-7        0,01     орг.зап.  4
1337 9-Хлорнонановая кислота      1120-10-1         0,3     орг.зап.  4
1338 3-Хлор-1,2-пропандиол          96-24-2         0,7     орг.привк.3
1339 3-Хлорпроп-1-ен               107-05-1         0,3     с.-т.     3
1340 2-Хлорпропионат натрия      16987-02-3         2,0     орг.зап.  3
1341 2-Хлорпропионовая кислота     598-78-7         0,8     орг.привк.3
1342 2-Хлортиофен                   96-43-5       0,001     орг.зап.  4
1343 2-Хлортолуол                   95-49-8         0,2     с.-т.     3
1344 4-Хлортолуол                  106-43-4         0,2     с.-т.     3
1345 1-Хлор-6-(трихлорметил)
пиридин                      1929-82-4        0,02     с.-т.     3
1346 Хлоруксусная кислота           79-11-8        0,06     с.-т.     2
1347 Хлоруксусной кислоты
N-изо-пропиланилид           1918-16-7        0,01     общ.      4
1348 11-Хлорундекановая кислота   1860-44-2         0,1     орг.зап.  4
1349 N-(2-Хлорфенил)-N',
N'-диметилмочевина                             5,0     орг.пл.   4

1318 1-Хлор-4-бензоиламино-
9,10 -антрацендион                      2,5     с. у       3
1319 2-Хлорбензой қышқылы      118-91-2      0,1     орг. дәмі  4
1320 4-Хлорбензой қышқылы      74-11-3       0,2     орг. дәмі  4
1321 6-Хлорбензоксазолон       19932-84-4    0,2    орг. үлдір  3
қабыршақ
1322 Хлорбензол                108-90-7      0,02    с. у       3
1323 Натрий
4-Хлорбензолсульфонаты    5138-90-9     2,0     с. у       2
1324 4,6-бис(этиламино)                    отсутст-  орг.       4
симм-триазиннің                       вие       үлдір
2-оксиқосынды 2-Хлоры                           қабыршақ
1325 2-Хлорбута-1,3-диен       126-99-8      0,01    с. у       2
1326 1-Хлорбутан               109-69-3      0,004   с. у       2
1327 4-Хлорбутенил-2,4-
дихлорфе- ноксиацетат     2971-38-2     0,02    орг. иіс   4
1328 4-Хлор-2-бутинил-N-
(3-хлор- фенил)-карбамат  101-27-9      0,03    орг. иіс   4
1329 7-Хлоргептан қышқылы      821-57-8      0,05    орг. иіс   4
1330 Хлор-1,1-дифенил          27323-18-8    0,001   с. у       2
1331 Хлориды (по Cl)                         350,0   орг. дәмі  4
1332 (Хлорметил)оксиран        106-89-8      0,01    с. у       2
1333 О-(2-Хлор-4-метилфенил)-
N' -изопропиламидохлор.
метилтио- фосфонат                      0,4     орг. иіс   4
1334 (4-Хлор-2-метилфенокси)
сіркесуы қышқылы          94-74-6       0,25    орг. иіс   4
1335 3-Хлорметил-6-
хлорбензокса- золон       40507-94-6    0,4     с. у       2
1336 2-Хлорнафталин            91-58-7       0,01    орг. иіс   4
1337 9-Хлорнонан қышқылы       1120-10-1     0,3     орг. иіс   4
1338 3-Хлор-1,2-пропандиол     96-24-2       0,7     орг. дәмі  3
1339 3-Хлорпроп-1-ен           107-05-1      0,3     с. у       3
1340 Натрий 2-Хлорпропионаты   16987-02-3    2,0     орг. иісі  3
1341 2-Хлорпропион қышқылы     598-78-7      0,8     орг. дәмі  3
1342 2-Хлортиофен              96-43-5       0,001   орг. иісі  4
1343 2-Хлортолуол              95-49-8       0,2     с. у       3
1344 4-Хлортолуол              106-43-4      0,2     с. у       3
1345 1-Хлор-6-(трихлорметил)
пири-дин                  1929-82-4     0,02    с. у       3
1346 Хлорсіркесуы қышқылы      79-11-8       0,06    с. у       2
1347 Хлорсіркесуы қышқылының
N-изо- пропиланилиді      1918-16-7     0,01    ж. с.      4
1348 11-Хлорундекан қышқылы    1860-44-2     0,1     орг. иіс   4
1349 N-(2-Хлорфенил)-N',N'-                  5,0   орг. үлдір   4
диме- тилнесепнәрі                            қабыршақ

1350 4-Хлорфенил-4-хлорбензол
сульфонат                      80-33-1         0,2     орг.привк.4
1351 Хлорфенол                   25167-80-0       0,001     орг.зап.  4
1352 Хлорциклогексан               542-18-7        0,05     орг.зап.  3
1353 2-[(2-Хлорциклогексил)тио]
фталимид                    59939-44-5        0,02     орг.зап.  4
1354 Хлорэтан                       75-00-3         0,2     с.-т.     4
1355 2-Хлорэтанол                  107-07-3         0,1     с.-т.     2
1356 Хлорэтилен                     75-01-4      0,05(в     с.-т.     2
1357 бета-Хлорэтилтрис
(диэтиламино)
фосфоний хлорид                                2,0     орг.      3
1358 2-Хлорэтилфосфоновая
кислота                     16672-87-0         4,0     с.-т.     2
1359 2-Хлорэтилфосфоновой
кислоты бис
(2-хлорэтиловый)эфир                           0,2     с.-т.     2
1360 2-Хлорэтилфосфоновой
кислоты 2-хлорэтиловый эфир                    1,5     с.-т.     3
1361 Хризантемат натрия                             0,8     общ.      4
1362 Хромолан                                       0,5     общ.      3
1363 Хром Cr3+                                      0,5     с.-т.     3
1364 Хром Cr6+                                      0,05    с.-т.     3
1365 Цакс                                           2,0     с.-т.     2
1366 Целатокс                                       0,5     орг.мутн. 3
1367 Цианамид кальция              156-62-7         1,0     с.-т.     3
1368 Цианбензальдегида
оксим-натриевая соль                           0,03    орг.зап.  4
1369 Цианиды                                     0,035(е    с.-т.     2
1370 Циклогексан                   110-82-7         0,1     с.-т.     2
1371 2,5-Циклогександиен-
1,4-диондиоксим               105-11-3         0,1     с.-т.     3
1372 Циклогексан-1,4-дион          637-88-7        0,05     орг.зап.  3
1373 Циклогексанол                 108-93-0         0,5     с.-т.     2
1374 Циклогексанон                 108-94-1         0,2     с.-т.     2
1375 Циклогексаноноксим            100-64-1         1,0     с.-т.     2
1376 Циклогексен                   110-83-8        0,02     с.-т.     2
1377 Циклогекс-1-ен-1,2-
дикарбоновой кислоты имид    4720-86-9         0,7     общ.      3
1378 Циклогекс-3-енкарб-1-
альдегид                      100-50-5         0,1     общ.      3
1379 Циклогексиламин               108-91-8         0,1     общ.      3
1380 Циклогексиламина
гидрохлорид Хлоргидрат       4998-76-9         2,0     с.-т.     2
1381 Циклогексиламина карбонат                     0,01     с.-т.     2

1350 4-Хлорфенил-4-хлорбензол
сульфонат                 80-33-1       0,2     орг. дәмі  4
1351 Хлорфенол                 25167-80-0    0,001   орг. иіс   4
1352 Хлорциклогексан           542-18-7      0,05    орг. иіс   3
1353 2-[(2-Хлорциклогексил)
тио] фталимид             59939-44-5    0,02    орг. иіс   4
1354 Хлорэтан                  75-00-3       0,2     с. у       4
1355 2-Хлорэтанол              107-07-3      0,1     с. у       2
1356 Хлорэтилен                75-01-4       0,05    с. у.      2
1357 бета-Хлорэтилтрис
(диэтилами-но)
фосфоний хлорид                         2,0     Орг.       3
1358 2-Хлорэтилфосфон қышқылы  16672-87-0    4,0     с. у.      2
1359 2-Хлорэтилфосфон
қышқылының бис(2-
хлорэтильді) эфирі                      0,2     с. у       2
1360 2-Хлорэтилфосфон
қышқылының 2-хлорэтильді
эфирі                                   1,5     с. у       3
1361 Натрий хризантематы                     0,8     ж. с.      4
1362 Хромолан                                0,5     ж. с.      3
1363 Хром Cr 3+                                0,5     с. у       3
1364 Хром Cr 6+                                0,05    с. у       3
1365 Цакс                                    2,0     с. у       2
1366 Целатокс                                0,5     орг.       3
лайлануы
1367 Кальций цианамиді         156-62-7      1,0     с. у       3
1368 Цианбензальдегидінің
оксим-натрийлі тұзы                     0,03    орг. иіс   4
1369 Цианидтер                               0,035   с. у       2
1370 Циклогексан               110-82-7      0,1     с. у       2
1371 2,5-Циклогександиен-
1,4-ди- ондиоксим         105-11-3      0,1     с. у       3
1372 Циклогексан-1,4-дион      637-88-7      0,05    орг. иіс   3
1373 Циклогексанол             108-93-0      0,5     с. у       2
1374 Циклогексанон             108-94-1      0,2     с. у       2
1375 Циклогексаноноксим        100-64-1      1,0     с. у       2
1376 Циклогексен               110-83-8      0,02    с. у       2
1377 Циклогекс-1-ен-1,2-
дикарбон қышқылының имиді 4720-86-9     0,7     ж. с.      3
1378 Циклогекс-3-енкарб-1-
альде- гид                100-50-5      0,1     ж. с.      3
1379 Циклогексиламин           108-91-8      0,1     ж. с.      3
1380 Циклогексиламин
гидрохлориді Хлоргидрат   4998-76-9     2,0     с. у       2
1381 Циклогексиламин карбонаты               0,01    с. у       2

1382 Циклогексиламина хромат                       0,01     с.-т.     2
1383 Циклогексиламид
дихлормалеиновой кислоты                      0,04     орг.зап.  4
1384 Циклогексилмочевина           698-90-8         3,0     общ.      4
1385 N-Циклогексилтофталимид     17796-82-6        0,06     орг.зап.  4
1386 Циклопентанол-2-
карбоксибутан-1                                0,1     общ.      4
1387 Цинк                         7440-66-6         1,0     общ.      3
1388 2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,
7,7,8,8,9,9,10,10,11,11-
Эйкозафторундекан-1-ол        307-70-0         0,5     орг.зап.  3
1389 Экозоль-401                                   0,25     орг.мутн. 3
1390 Экохим-СК-110                                  3,5     с.-т.     2
1391 Эмукрил С                                      5,0     орг.пен.  3
1392 Эпамин 06                                      2,0     общ.      3
1393 ЭПН-5                                          0,2     орг.пен.  4
1394 1,2-Эпоксипропан               75-56-9        0,01     с.-т.     2
1395 2,3-Эпоксипропил-
2-метилпроп-2-еноат           106-91-2        0,09     общ.      3
1396 1,2-Этандиилбискар-
бамодитионовой кислоты
диаммонийная соль                             0,04     орг.зап.  3
1397 Этандиовая кислота            144-62-7         0,5     общ.      3
1398 Этан-1,2-диол                 107-21-1         1,0     с.-т.     3
1399 1,1-Этандиолдиацетат          542-10-9         0,6     с.-т.     2
1400 2,2'-(1,2-Этендиил)бис
[2 -аминобензолсульфоновая
кислота]                       81-11-8         2,0     общ.      4
1401 (2,2'-(1,2-Этендиил)бис
[5 - нитробензолсульфоновая
кислота]                      128-42-7         3,0     общ.      4
1402 2-(Этенилокси)этанамин       7336-29-0       0,006     орг.зап.  3
1403 Этилакрилат                   140-88-5       0,005     орг.зап.  4
1404 Этиламин                       75-04-7         0,5     орг.зап.  3
1405 N-Этиланилин                  103-69-5         1,5     орг.зап.  3
1406 Этилацетат                    141-78-6         0,2     с.-т.     2
1407 (DL)Этил-N-бензоил-N-
(3,4 -дихлорфенил)
аланинат                    22212-55-1         1,0     с.-т.     2
1408 Этилбензол                    100-41-4        0,01     орг.привк.4
1409 N-Этил-1-бутанамин          13360-63-9         0,5     орг.привк.3
1410 S-Этил-N-
гексаметилентиокарбамат      2212-67-1        0,07     орг.зап.  4
1411 2-Этилгексан-1-ол             104-76-7        0,15     общ.      3
1412 2-Этилгексеналь             26266-68-2         0,2     орг.зап.  4
1413 2-Этилгексилакрилат                           0,02     орг.зап.  3

1382 Циклогексиламин хроматы                 0,01    с. у       2
1383 дихлормалеин қышқылының
циклогексамиді                          0,04    орг. иіс   4
1384 Циклогексилнесепнәрі      698-90-8      3,0     ж. с.      4
1385 N-Циклогексилтофталимид   17796-82-6    0,06    орг. иіс   4
1386 Циклопентанол-2-
карбоксибу- тан-1                       0,1     ж. с.      4
1387 Цинк                      7440-66-6     1,0     ж. с.      3
1388 2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,
7,8,8,9,9,10,10,11,11-
Эйкозафто- рундекан-1-ол  307-70-0      0,5     орг. иіс   3
1389 Экозоль-401                             0,25    орг.       3
лайлануы
1390 Экохим-СК-110                           3,5     с. у       2
1391 Эмукрил С                               5,0     орг.       3
көбіктенуі
1392 Эпамин 06                               2,0     ж. с.      3
1393 ЭПН-5                                   0,2     орг.       4
көбіктенуі
1394 1,2-Эпоксипропан          75-56-9       0,01    с. у       2
1395 2,3-Эпоксипропил-2-метил-
проп-2-еноат              106-91-2      0,09    ж. с.      3
1396 1,2-Этандиилбискарбамо.
дитион қышқылының
қосаммонийлі тұзы                       0,04    орг. иіс   3
1397 Этандиолы қышқыл          144-62-7      0,5     ж. с.      3
1398 Этан-1,2-диол             107-21-1      1,0     с. у       3
1399 1,1-Этандиолдиацетат      542-10-9      0,6     с. у       2
1400 2,2'-(1,2-Этендиил)бис
[2 - аминобензолсульфон
қышқылы]                  81-11-8       2,0     ж. с.      4
1401 (2,2'-(1,2-Этендиил)бис
[5 - нитробензолсульфон
қышқылы]                  128-42-7      3,0     ж. с.      4
1402 2-(Этенилокси)этанамин    7336-29-0     0,006   орг. иіс   3
1403 Этилакрилат               140-88-5      0,005   орг. иіс   4
1404 Этиламин                  75-04-7       0,5     орг. иіс   3
1405 N-Этиланилин              103-69-5      1,5     орг. иіс   3
1406 Этилацетат                141-78-6      0,2     с. у       2
1407 (DL)Этил-N-бензоил-N-
(3,4 - дихлорфенил)
аланинат                  22212-55-1    1,0     с. у       2
1408 Этилбензол                100-41-4      0,01    орг. дәмі  4
1409 N-Этил-1-бутанамин        13360-63-9    0,5     орг. дәмі  3
1410 S-Этил-N-
гексаметилентиокарбамат   2212-67-1     0,07    орг. иіс   4
1411 2-Этилгексан-1-ол         104-76-7      0,15    ж. с.      3
1412 2-Этилгексеналь           26266-68-2    0,2     орг. иіс   4
1413 2-Этилгексилакрилат                     0,02    орг. иіс   3

1414 (2-Этилгексил)
сульфат натрия                126-92-1         5,0     орг.привк.4
1415 Этил-2-гидроксипропаноат       97-64-3         0,4     с.-т.     3
1416 Этил-3,3-диметил-
4,6,6-трихлоргекс-5-еноат   59897-92-6       0,008     орг.зап.  3
1417 S-Этил-N,N'-
дипропилтиокарбамат           759-94-4         0,1     орг.зап.  3
1418 О-Этилдихлортиофосфат        1498-64-2        0,02     орг.зап.  4
1419 Этилен                         74-85-1         0,5     орг.зап.  3
1420 Этилен-бис-дитиокарбамат
цинка                       12122-67-7         0,3     орг.мутн. 3
1421 Этиленбис(тиогликолят)
диоктилолова                                 0,002     с.-т.     2
1422 Этилендиамин                  107-15-3         0,2     орг.зап.  4
1423 Этилендиаминтетраацетат
динатрия соль                6381-92-6         4,0     с.-т.     2
1424 Этилмеркурхлорид              107-27-7      0,0001     с.-т.     1
1425 Этил-3-метилбут-2-еноат       638-10-8         0,4     орг.зап.  3
1426 N-Этил-N-метилсульфамидо-
2 -(1,4-фенилендиамин)
дисульфат                                      0,1     с.-т.     2
1427 Этиловый эфир N-3,4-
дихлорфенилаланина (DL)     22212-58-4         0,1     общ.      4
1428 Этилсиликонат натрия                           2,0     орг.мутн. 3
1429 Этил-[3-[(фениламино)
карбонил]окси]фенил]
карбамат                    13684-56-5         5,0     общ.      3
1430 N-Этилциклогексиламин        5459-93-8         0,5     общ.      3
1431 N-Этилциклогексиламин
гидрохлорид                                    0,1     с.-т.     4
1432 N-Этилциклогексилтио-
карбаминовой кислоты
N-этилциклогексиламинная соль                  4,0     с.-т.     2
1433 N-Этилэтанамин гидрохлорид    660-68-4        0,25     орг.зап.  4
1434 N-Этилэтанамин нитрат       27096-30-6         0,1     общ.      4
1435 S-Этил-N-этил-N-
циклогексилтиокарбамат                         0,2     с.-т.     3
1436 4-Этоксиланилин               156-43-4        0,02     с.-т.     2
1437 Этоксилат первичных
спиртов C12  - C15                             0,1     орг.пен.  4
1438 Этоксиэтан                     60-29-7         0,3     орг.привк.4
1439 2-Этоксиэтанол                110-80-5         1,0     общ.      3
1440 2-(2-Этоксиэтокси)этанол      111-90-0         0,3     общ.      3
1441 2-[2-(2-Этоксиэтокси)
этокси] этанол                112-50-5        0,08     общ.      4
1442 Эфир этиленгликоля
и жирных кислот                                0,7     общ.      4
1443 Эфир этилкарбитола
и жирных кислот                                0,8     общ.      4
--------------------------------------------------------------------------
Примечание:

1414 Натрий (2-Этилгексил)
сульфаты                  126-92-1      5,0     орг. дәмі  4
1415 Этил-2-гидроксипропаноат  97-64-3       0,4     с. у       3
1416 Этил-3,3-диметил-4,6,6
-трих-лоргекс-5-еноат     59897-92-6    0,008   орг. иіс   3
1417 S-Этил-N,N'-
дипропилтиокар- бамат     759-94-4      0,1     орг. иіс   3
1418 О-Этилдихлортиофосфат     1498-64-2     0,02    орг. иіс   4
1419 Этилен                    74-85-1       0,5     орг. иіс   3
1420 Мырыш этилен-бис-
дитиокарбаматы            12122-67-7    0,3     орг.       3
лайлануы
1421 диоктил қалайының
этиленбис (тиогликолят)                 0,002   с. у       2
1422 Этилендиамин              107-15-3      0,2     орг. иіс   4
1423 Этилендиаминтетраацетат
динатрий тұзы             6381-92-6     4,0     с. у       2
1424 Этилмеркурхлорид          107-27-7      0,0001  с. у       1
1425 Этил-3-метилбут-2-еноат   638-10-8      0,4     орг. иіс   3
1426 N-Этил-N-метилсульфамидо
-2 -(1,4-фенилендиамин)
дисульфат                               0,1     с. у       2
1427 N-3,4-дихлорфенилала.
ниннің (DL) этильді эфирі 22212-58-4    0,1     ж. с.      4
1428 Натрий этилсиликонаты                   2,0     орг.       3
лайлануы
1429 Этил-[3-[(фениламино)
карбо-нил]окси]фенил]
карбамат                  13684-56-5    5,0     ж. с.      3
1430 N-Этилциклогексиламин     5459-93-8     0,5     ж. с.      3
1431 N-Этилциклогексиламин
гидро-хлорид                            0,1     с. у       4
1432 N-Этилциклогексилтиокар.
бамин қышқылының N-
этилциклогексиламинді
тұзы                                    4,0     с. у       2
1433 N-Этилэтанамин
гидрохлорид               660-68-4      0,25    орг. иіс   4
1434 N-Этилэтанамин нитрат     27096-30-     0,1     ж. с.      4
1435 S-Этил-N-этил-N-
циклогексил-тиокарбамат                 0,2     с. у       3
1436 4-Этоксиланилин           156-43-4      0,02    с. у       2
1437 Алғашқы спирттің                        0,1     орг.       4
этоксилаты C12 - C15                          көбіктенуі.
1438 Этоксиэтан                60-29-7       0,3     орг. дәмі  4
1439 2-Этоксиэтанол            110-80-5      1,0     ж. с.      3
1440 2-(2-Этоксиэтокси)этанол  111-90-0      0,3     ж. с.      3
1441 2-[2-(2-Этоксиэтокси)
этокси]этанол             112-50-5      0,08    ж. с.      4
1442 Этиленгликоль және май
қышқылының эфирі                        0,7     ж. с.      4
1443 Этилкарбитол және май
қышқылының эфирі                        0,8     ж. с.      4
___________________________________________________________________

1. Названия индивидуальных веществ в алфавитном порядке приведены, где это было возможно, в соответствии с правилами Международного союза теоретической и прикладной химии, ИЮПАК (International Union of Pure and Applied Chemistry, IUPAC) и обеспечены регистрационными номерами Chemical Abstracts Service (CAS) для облегчения идентификации веществ.
2. Величины ПДК приведены в миллиграммах вещества на 1 литр воды (далее - мг/л).
3. Буквенные индексы, стоящие с величинами ПДК для некоторых веществ, обозначают следующее:
1) в пределах, допустимых расчетом на содержание органических веществ в воде и по показателям БПК и растворенного кислорода;
2) опасно при поступлении через кожу;
3) для неорганических соединений, в том числе переходных элементов, с учетом валового содержания всех форм;
4) ПДК фенола - 0,001 мг/л указана для суммы летучих фенолов, придающих воде хлорфенольный запах при хлорировании (метод пробного хлорирования). Эта ПДК относится к водным объектам хозяйственно-питьевого водопользования, при условии применения хлора для обеззараживания воды в процессе ее очистки на водопроводных сооружениях или при определении условий сброса сточных вод, подвергающихся обеззараживанию хлором. В иных случаях допускается содержание суммы летучих фенолов в воде водных объектов в концентрациях 0,1 мг/л;
5) допускается сброс в водные объекты только при условии предварительного связывания активного хлора, образующегося в воде;
6) цианиды простые и комплексные (за исключением цианоферратов) в расчете на цианид-ион.
4. Если вместо величины ПДК указано "отсутствие", это означает, что сброс данного соединения в водные объекты недопустим.
5. Наряду с величинами ПДК указан класс опасности и лимитирующий показатель вредности, по которому установлена ПДК:
1) с.-т. - санитарно-токсикологический;
2) общ. - общесанитарный;
3) орг. - органолептический с расшифровкой характера изменения органолептических свойств воды (зап. - изменяет запах воды, мутн. - увеличивает мутность воды, окр. - придает воде окраску, пен. - вызывает образование пены, пл. - образует пленку на поверхности воды, привк. - придает воде привкус, оп. - вызывает опалесценцию).
6. Вещества разделены на четыре класса опасности: 1 класс - чрезвычайно опасные, 2 класс - высокоопасные, 3 класс - опасные, 4 класс - умеренно опасные. В основу классификации положены показатели, характеризующие различную степень опасности для человека химических соединений, загрязняющих воду, в зависимости от токсичности, кумулятивности, способности вызывать отдаленные эффекты, лимитирующего показателя вредности.

1. Жеке заттардың атаулары теориялық және қолданбалы химияның Халықаралық одағы, ИЮПАК (Іnternatіonal Unіon of Pure and Applіed Chemіstry, ІUPAC) ережелеріне сай бола отырып, мүмкін болар жерлерінде алфавиттік тәртіппен көрсетілген және заттардың ұқсастығын жеңілдету үшін Chemіcal Abstracts Servіse (CAS) тіркеу нөмірімен белгіленген.
2. Қанықпаның рұқсат етілген шегінің (ҚРШ) көлемі 1л судағы заттың мг мөлшері есебінде көрсетілген.
3. Кейбір заттарға арналған ҚРШ көлемінің үстінде тұрған әрбір әріп көрсеткіштері мынандай мәнді білдіреді:
а) суда кездесетін органикалық заттардың ОБТМ және ерітілген оттегінің көрсеткіші бойынша рұқсат етілген шегінде;
б) тері арқылы ішке түсу қауіптілігі;
в) барлық түрдің жалпы мөлшерін есептей отырып, бейорганикалық қосындылар үшін, оның ішінде ауыспалы элементтер үшін;
г) фенол ҚРШ- суды хлорлаған кезде (сынама ретінде хлорлау әдісі) оған хлорфенолды иіс беретін, ұшқыш фенолдардың қосындылары үшін 0,001мг/л ретінде көрсетілген. ҚРШ хлорды су құбыры имараттарындағы суды тазарту үдерісі барысында залалсыздандыру жұмысын жүргізу үшін қолдану жағдайында немесе хлормен залалсыздандырылатын ағын суларды ағызу жағдайын анықтау кезінде шаруашылық-ауыз суды пайдалану нысандарына жатады. Басқа жағдайларда су нысандарының суында кездесетін ұшқыш фенолдар қосындыларының қанықпалары 0,1 мг/л болғанда рұқсат етіледі;
д) суда орын алатын хлордың белсенділігін алдын ала жойған жағдайда ғана суды су нысандарына ағызуға болады;
е) қарапайым және кешенді цианидтер цианид-ионды есептеу арқылы (цианоферраттан басқалары) анықталады.
4. Егер ҚРШ көлемінің орнына "жоқ" деп көрсетілсе, онда бұл ондағы қосындылардың су нысандарына ағызуға болмайтынын білдіреді.
5. ҚРШ көлемімен бірге қауіптілік сыныбы және зияндылық көрсеткіші арқылы анықталған ҚРШ-тар:
1) с.-у. - санитарлық-уытты;
2) жалп.- жалпы санитарлық;
3) орг. - судың органолептикалық қасиетінің өзгеру сипатының белгішарты, органолептикалық (иіс.- судың иісін өзгертеді, лай.- судың лайлануының өсуі, түс.- суға түс береді, көп.- суда көпіршіктің пайда болуы, үлд.- судың бетінде үлдірдің пайда болуы, тат.- суда татымның орын алуы, оп.- опалесценцияның орын алуы).
6. Заттар қауіптілік жағынан төрт сыныпқа бөлінеді: 1сынып - өте қауіпті, 2сынып - қауіптілігі жоғары, 3сынып - қауіпті, 4сынып - қауіптілігі онша емес. Жіктелуі негізінде, судың уыттылығына, кумулятивтілігіне, соңынан пәрменді әсер туғыза алатын, зияндылықтың көрсеткішіне қарай суды ластайтын химиялық қосындылардың адам үшін қауіпті болуының түрлі дәрежесін сипаттайтын көрсеткіштер ретінде берілген.

7. Классы опасности веществ учитывают:
1) при выборе соединений, подлежащих первоочередному контролю в воде в качестве индикаторных веществ;
2) при установлении последовательности водоохранных мероприятий, требующих дополнительных капиталовложений;
3) при обосновании рекомендаций о замене в технологических процессах высокоопасных веществ на менее опасные;
4) при определении очередности в разработке чувствительных методов аналитического определения веществ в воде.
8. Перечень снабжен указателем наиболее распространенных синонимов, технических, торговых и фирменных названий нормированных веществ.

7. Заттардың қауіптілік сыныптары мыналар арқылы анықталады:
1) судағы индикаторлы заттар ретінде алғашқы бақылау жасалынатын қосындыларды таңдау кезінде;
2) қосымша капитал жұмсалуды талап ететін су қорғау аумағы шараларын кезекті түрде қарастырғанда;
3) технологиялық үдерістері тұрғысында қауіптілігі жоғары заттарды қауіптілігі төменгі заттармен ауыстыру туралы ұсыныстар негізделгенде;
4) судағы заттарды аналитикалық жолмен анықтағанда, сезімталдығы жоғары әдісті әзірлеу кезектілігін анықтаған жағдайда.
8. Бұл тізбе нормаланған заттардың ең көп қолданылатын саудалық және фирмалық, техникалық атаулары мен синонимдерінің көрсеткіштерімен қамтылған.