Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 г. N 424. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2004 г. за N 3293. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года N 89
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2009 N 89 (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. Преамбула с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
В соответствии с подпунктом 14) статьи 61 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и пунктом 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления отчетности государственными учреждениями.
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Саткалиева В.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 декабря 2004 г. N 424
Правила
составления и представления отчетности
государственными учреждениями
1. Общие положения
1. Настоящими Правилами устанавливаются объем, формы, периодичность, сроки и порядок составления и представления годовой, квартальной, ежемесячной отчетности государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, для целей их предоставления пользователям.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.04.2007 N 108 ; от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
2. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, составляют годовые, квартальные отчеты в объеме и по формам, установленным настоящими Правилами.
3. При составлении отчетности должны быть соблюдены следующие требования:
полнота и достоверность отражений за отчетный период всех операций;
тождество данных аналитического учета оборотам и остаткам по счетам синтетического учета на первое число месяца, следующего за отчетным периодом, а также данных отчетов и баланса - данным синтетического и аналитического учета;
аккуратность заполнения показателей и недопустимость подчисток и помарок. В случае исправления ошибок делаются соответствующие записи, заверенные лицами, подписавшими отчетность, с указанием даты исправления.

Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 20 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3293. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 61-бабының 14) тармақшасына және "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің есептілігін
жасау мен ұсынудың ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес кейбір нормативтік
құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (В.А.Сәтқалиева) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 1 желтоқсандағы
N 424 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін
жасау мен ұсынудың ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережемен пайдаланушыларға көрсету мақсатында республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің жылдық, тоқсандық, ай сайынғы есептілігінің көлемі, нысандары, кезеңділігі, мерзімі және жасалу мен ұсынылу тәртібі белгіленеді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04 N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2008.10.28 N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер осы Ережеде белгіленген көлемде және нысандар бойынша жылдық, тоқсандық есептер жасайды.
3. Есептілікті жасау кезінде мынадай талаптар сақталуы тиіс:
есепті кезеңдегі барлық операциялар көрсеткіштерінің толықтығы және растығы;
есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі синтетикалық есеп шоттары бойынша айналымдар мен қалдықтардың талдамалы есебі деректерінің, сондай-ақ синтетикалық және талдамалы есеп деректерінің есеп пен баланс деректерімен тепе-теңдігі;
көрсеткіштердің толтырылу ұқыптылығы және өшіріп жазу мен түзетулерді жібермеу. Қателерді түзеткен жағдайда, түзету күнін көрсете отырып, есептілікке қол қойған тұлғаның растауымен тиісті жазбалар жасалады.

4. Формы отчетов заполняются в точном соответствии с предусмотренными в них показателями. Изменение показателей и их кодов в утвержденных формах отчетов или внесение в них дополнительных показателей не допускается.
Изменения данных отчетности, относящиеся как к текущему отчетному периоду, так и к предыдущему периоду (после их утверждения), производятся в отчетности, составленной за период, в котором были обнаружены искажения данных.
5. В случае внесения администратором республиканских бюджетных программ изменений в отчетность подведомственных государственных учреждений, администратор республиканских бюджетных программ обязан направить подведомственным государственным учреждениям, в отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причин внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами республиканских бюджетных программ, обязано внести изменения в свой экземпляр отчетности в течение 10 дней с момента внесения изменений администратором республиканских бюджетных программ.
Исправления в отчетность государственного учреждения вносятся только на основании письменного уведомления администратора республиканских бюджетных программ по результатам рассмотрения им отчета подведомственного государственного учреждения, с обязательным соблюдением порядка внесения исправлений, установленного нормативными правовыми актами.
В случае внесения центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета изменений в сводный отчет администратора республиканских бюджетных программ, последним исправления в отчетность следует вносить в аналогичном порядке.
Администраторам республиканских бюджетных программ и государственным учреждениям, внесшим исправления в отчетность, необходимо внести соответствующие изменения в экземпляр отчета, ранее представленный ими в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
6. В случае внесения администратором местных бюджетных программ изменений в отчетность подведомственных государственных учреждений, администратор местных бюджетных программ обязан направить подведомственным государственным учреждениям, в отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причин внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами местных бюджетных программ, обязано внести изменения в свой экземпляр отчета.
В случае внесения местным уполномоченным органом по исполнению бюджета изменений в сводный отчет администратора местных бюджетных программ, последним исправления в отчетность следует вносить в аналогичном порядке.

4. Есептердің нысандары онда көзделген көрсеткіштерге толықтай сәйкестендіріліп толтырылады. Бекітілген есеп нысандарында көрсеткіштерді және олардың кодтарын өзгертуіне немесе оларға қосымша көрсеткіштер енгізуге болмайды.
Ағымдағы есепті кезеңге, сонымен бірге өткен кезеңге жататын (оларды бекіткеннен кейін) есептілік деректерінің өзгеруі деректердің алшақтығы байқалған кезеңде жасалған есептілікте жүргізіледі.
5. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге басшы мен бас бухгалтердің қолдарымен өзгерістер енгізу себептерін көрсете отырып, енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарлама жіберуге міндетті.
Мемлекеттік мекеме республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің енгізген өзгерістеріне сәйкес өз есептілігінің данасына республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі өзгерістер енгізген сәттен бастап 10 күн ішінде өзгерістерді енгізуге міндетті.
Мемлекеттік мекеменің есептілігіне түзетулер нормативтік құқықтық актілерде белгіленген түзетулер енгізу тәртібін міндетті түрде сақтай отырып, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер есепті қарау нәтижелері жөніндегі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жазбаша хабарламасының негізінде ғана енгізіледі.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық есебіне өзгерістер енгізген жағдайда, есептілікке соңғы түзетулер ұқсас тәртіппен енгізілуі керек.
Есептілікке түзетулер енгізген республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі және мемлекеттік мекемелер өздері бұрын Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитетіне берген есептің данасына тиісті өзгерістерді енгізуі қажет.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге өзгерістер енгізу себебі көрсетілген, басшы мен бас бухгалтердің қолы қойылған енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарламаны жіберуге міндетті.
Мемлекеттік мекеме жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері енгізген өзгерістерге сәйкес өзіндегі есептің данасына өзгерістер енгізуге міндетті.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық есебіне өзгерістер енгізген жағдайда, есептілікке соңғы түзетулер ұқсас тәртіппен енгізілуі керек.

7. Адресная часть форм заполняется в следующем порядке:
реквизит "Месторасположение" - указывается месторасположение государственного учреждения в соответствии со Справочником кодов областей и районов Республики Казахстан, утвержденным приказом Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 22 февраля 2002 года № 279;
реквизит "Функциональная группа" - наименование и код функциональной группы из Функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Администратор бюджетных программ" - наименование и код администратора бюджетных программ из Функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Бюджетная программа" - наименование и код бюджетной программы;
реквизит "Подпрограмма" - наименование и код подпрограммы;
реквизит "Наименование государственного учреждения" - наименование государственного учреждения и его код в соответствии со Справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов;
реквизит "Периодичность" - указывается период отчетности;
реквизит "Единица измерения" - тенге в отчетах государственных учреждений, тысяч тенге в сводных отчетах администраторов бюджетных программ;
код "ОКПО" - указывается код государственного учреждения согласно Общего классификатора предприятий и организаций, утвержденного и введенного в действие постановлением Комитета по стандартизации, методологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 5 июля 1999 года № 10 в качестве государственного классификатора Республики Казахстан.
8. Годовой отчет составляется по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, квартальные отчеты - по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года.
Годовой отчет составляется за календарный период с 1 января по 31 декабря.
9. Сроки представления отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, для администраторов местных бюджетных программ - местными уполномоченными органами по исполнению бюджета. Исходя из этих сроков, администраторы бюджетных программ устанавливают сроки представления отчетности подведомственным государственным учреждениям. График сроков представления отчетности доводится до государственных учреждений до даты представления отчетности.
Отчетность представляется в сброшюрованном виде с пронумерованными страницами и оглавлением.
Администраторы местных бюджетных программ представляют отчетность соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Администраторы республиканских бюджетных программ представляют отчетность центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета. Датой представления отчета считается дата его регистрации в канцелярии центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Процедура проверки и принятия уполномоченным органом по исполнению бюджета отчета каждого администратора бюджетных программ осуществляется в течение 5 рабочих дней с даты представления отчета.
Датой представления отчетности для одногороднего государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, а для иногородней - дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия, но не позднее 5 дней до даты представления отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетов с выходным (нерабочим) днем, отчет представляется на следующий за ним первый рабочий день.

7. Нысандардың мекен-жай бөлігі мынадай тәртіпте толтырылады:
"Орналасқан орны" деректемесі - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2002 жылғы 22 ақпандағы N 279 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының облыстары мен аудандары кодтарының анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің орналасқан орны көрсетіледі;
"Функциялық топ" деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасынан функционалдық тобының атауы мен коды;
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі" деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасынан функционалдық тобының атауы мен коды;
"Бюджеттік бағдарлама" деректемесі - бюджеттік бағдарламаның атауы мен коды;
"Кіші бағдарлама" деректемесі - кіші бағдарламаның атауы мен коды;
"Мемлекеттік мекеменің атауы" деректемесі - Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің атауы және оның коды;
"Кезеңділігі" деректемесі - есептілік кезеңі көрсетіледі;
"Өлшем бiрлiгi" деректемесі - мемлекеттiк мекемелер есептерiнде теңге, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің жиынтық есептерінде теңге;
"КҰЖЖ" коды - Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеуіші ретінде Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Стандарттау, метрология және сертификаттау комитетінің 1999 жылғы 5 шілдедегі N 10 қаулысымен бекітілген және күшіне енгізілген Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеуішіне сәйкес мемлекеттік мекеменің коды көрсетіледі.
8. Жылдық есеп есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтардағы жағдай бойынша, тоқсандық есептер - ағымдағы қаржы жылының 1 шілдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша жасалады.
Жылдық есеп 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда күнтiзбелiк жыл үшін жасалады.
9. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін есептілікті ұсыну мерзімін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін - бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді. Осы мерзімдерді ескере отырып, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің есептілікті ұсыну мерзімін белгілейді. Есептілікті ұсыну мерзімінің кестесі есептілікті ұсыну күніне дейін мемлекеттік мекемелерге жеткізіледі.
Есептілік беттері нөмірленген және алғы сөзі бар кітапша түрінде ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есептілікті тиісті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есептілікті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады. Есеп берілген күн оны бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның кеңсесінде тіркеген күн болып есептеледі.
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган әрбір бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебін тексеру және қабылдау рәсімі есеп берілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Бір қаладағы мемлекеттік мекеме үшін есептілікті ұсыну күні оны іс жүзінде тиесілігіне қарай табыс еткен күн, ал басқа қаладағылар үшін - почта кәсіпорнының, бiрақ есептiлiктi ұсыну күнiне дейiн 5 күннен кешiктiрмей штемпелінде көрсетілген оны жіберген күн болып есептелінеді.
Есептерді ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс күнге (жұмыс емес күнге) сәйкес келген жағдайда, есеп одан кейінгі бірінші жұмыс күнінде ұсынылады.

10. Администраторы республиканских бюджетных программ и их подведомственные государственные учреждения обязаны предоставлять центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета и Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета в установленные сроки информацию, необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета.
11. При составлении отчетности необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", Инструкцией по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30, нормативными правовыми актами по бухгалтерскому учету и отчетности в государственных учреждениях и указаниями о порядке заполнения форм отчетности, изложенными в настоящих Правилах.
2. Объем годовой, квартальной отчетности
Сноска. Название раздела 2 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
12. В объем годовой, квартальной отчетности, представляемой государственными учреждениями (приложение 1 к настоящим Правилам), включаются следующие формы:
баланс - форма № 1 со справкой о движении сумм финансирования из бюджета (приложение 3 к настоящим Правилам);
отчет об исполнении плана финансирования - форма № 2 (приложение 4 к настоящим Правилам);
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма № 4 (приложение 5 к настоящим Правилам);
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма № 4-сводная (приложение 6 к настоящим Правилам);
отчет по деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности - форма № 4-д (приложение 7 к настоящим Правилам);
отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи - форма № 4-сп (приложение 8 к настоящим Правилам);
отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по форме N 4-сп-сводная (приложение 28 к настоящим Правилам);
отчет о движении средств в иностранной валюте - форма № 4-в (приложение 9 к настоящим Правилам);
отчет о движении активов - форма № 5 (приложение 11 к настоящим Правилам);
отчет о движении материальных запасов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов - форма № 6 (приложение 12 к настоящим Правилам);
отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты - форма № 7 (приложение 13 к настоящим Правилам);

10. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және олардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитетiне белгiленген мерзiмде республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты беруге мiндеттi.
11. Есептілікті жасаған кезде "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсақаулықты, мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп және есептілік жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді және осы Ережеде айтылған есептілік нысандарын толтыру тәртібі туралы нұсқауларды басшылыққа алу қажет.
2. Жылдық, тоқсандық есептілік көлемі
Ескерту. 2-бөлімнің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік мекемелер ұсынатын жылдық, тоқсандық есептілік (осы Ережеге 1-қосымша) көлемінде мынадай нысандар қамтылады:
баланс - бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтамамен бірге N 1 нысан (осы Ережеге 3-қосымша);
қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп - N 2 нысан (осы Ережеге 4-қосымша);
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп - N 4 нысан (осы Ережеге 5-қосымша);
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп - жиынтық N 4 нысан (осы Ережеге 6-қосымша);
жеке немесе заңды тұлға оларды қайтару шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша бойынша есеп - 4-д нысан (осы Ережеге 7-қосымша);
демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен ақша түсімдері және оның жұмсалуы туралы есеп - 4-дк-нысан (осы Ережеге 8-қосымша);
демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі және жұмсалуы туралы есеп - N 4-дк-жиынтық нысан (осы Ережеге 28-қосымша);
шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есеп - N 4-в нысан (осы Ережеге 9-қосымша);
активтердің қозғалысы туралы есеп - N 5 нысан (осы Ережеге 11-қосымша);
материалдық қорлардың және төмен бағалы және тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп - N 6 нысан (осы Ережеге 12-қосымша);
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттардың пайдаланылуы туралы есеп - N 7 нысан (осы Ережеге 13-қосымша);

отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат - форма № 8 -вп (приложение 14 к настоящим Правилам);
отчет об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов - форма № 9 (приложение 15 к настоящим Правилам);
отчет о недостачах и хищениях активов, материальных ценностей и денежных средств в государственных учреждениях - форма № 10 (приложение 16 к настоящим Правилам);
отчет по внешним займам - форма № 11 (приложение 17 к настоящим Правилам);
отчет по грантам - форма № 12 (приложение 18 к настоящим Правилам);
аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета - форма № 15 (приложение 21 к настоящим Правилам);
аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов - форма № 16 (приложение 22 к настоящим Правилам);
аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета - форма № 17 (приложение 23 к настоящим Правилам);
аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов - форма № 18 (приложение 24 к настоящим Правилам);
cводный отчет по расходам - форма № 4-20 (приложение 25 к настоящим Правилам);
отчет об использовании бюджетных средств с применением аккредитивной формы расчетов - форма N 19 (приложение 27 к настоящим Правилам).
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
13. К годовому и квартальному отчетам обязательно прилагается пояснительная записка с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на исполнение плана финансирования по бюджету и плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), а также причин отклонения кассовых расходов от фактических и причин неисполнения планов финансирования в разрезе бюджетных программ (подпрограмм) и специфик экономической классификации расходов. В пояснительной записке необходимо отразить данные о результатах проведенной инвентаризации, состояние дебиторской и кредиторской задолженностей с указанием причин их образования. В пояснительной записке к отчету необходимо отразить списание недостачи материальных ценностей и денежных средств за счет государственного учреждения, а также причины образования кредиторской задолженности за приобретенные товары (работы, услуги) сверх утвержденного плана финансирования государственного учреждения. Кроме того, следует указать причины образования остатков наличных денег в кассе государственного учреждения, не сданных в текущем финансовом году для зачисления на бюджетный счет, которые в обязательном порядке должны быть возвращены в новом финансовом году на бюджетный счет с последующим перечислением в соответствующий бюджет по кодам бюджетной классификации доходов.
Государственные учреждения, получившие средства резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, в пояснительной записке должны отразить информацию по полученным и использованным средствам резерва, а в случае наличия остатков неиспользованных средств - причины их не использования или частичного использования.
Информация в пояснительной записке к годовому и квартальному отчетам должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения; пояснения данных баланса; исполнение плана финансирования и причины, повлиявшие на кассовое и фактическое исполнение; пояснение по другим формам отчетности, включенным в состав отчета; информация о принятых обязательствах за отчетный период в разрезе бюджетных программ (подпрограмм).

зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды, жерлеуге арналған жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді төлеу туралы есеп - N 8-зт нысан (осы Ережеге 14-қосымша);
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервінен бөлінген қаражаттардың пайдаланылуы туралы есеп - N 9 нысан (осы Ережеге 15-қосымша);
мемлекеттік мекемелерде активтердің, материалдық құндылықтардың және ақша қаражаттарының жетіспеушілігі мен ұрлану туралы есеп - N 10 нысан (осы Ережеге 16-қосымша);
сыртқы қарыздар бойынша есеп - N 11-нысан (осы Ережеге 17-қосымша);
гранттар бойынша есеп - N 12 нысан (осы Ережеге 18-қосымша);
республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер - N 15 нысан (осы Ережеге 21-қосымша);
жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер - N 16 нысан (осы Ережеге 22-қосымша);
республикалық бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің балансының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер - N 17 нысан (осы Ережеге 23-қосымша);
жергiлiктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелердің балансының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер - N 18 нысан (осы Ережеге 24-қосымша);
шығыстар бойынша жиынтық есеп - N 4-20 нысан (осы Ережеге 25-қосымша);
есеп айырысудың аккредитивтік нысанын пайдалана отырып, бюджет қаражатын пайдалану туралы есеп -N 19 нысан (осы Ережеге 27-қосымша).
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
13. Жылдық және тоқсандық есептерге бюджет бойынша қаржыландыру жоспарының және тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуына әсерін тигізген негізгі факторлар, сондай-ақ кассалық шығыстардың іс жүзіндегіден ауытқу себептері және бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен шығыстардың экономикалық сыныптама ерекшеліктері бөлінісінде қаржыландыру жоспарларының орындалмау себептері баяндалатын түсіндірме жазба міндетті түрде қоса беріледі. Түсіндірме жазбада жүргізілген түгендеу, дебиторлық және кредиторлық берешектердің пайда болу салдары көрсетіле отырып, олардың жағдайының нәтижелері туралы деректер көрсетілуі қажет. Есепке түсiндiрме жазбада материалдық құндылықтардың және ақша қаражаттарының жетiспеуiн мемлекеттiк мекеменің есебiнен шығаруын, сондай-ақ мемлекеттiк мекеменің бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн кредиторлық берешектің пайда болу себептерiн көрсету қажет. Бұдан басқа, кiрiстердің бюджеттiк сыныптамасының кодтары бойынша тиiстi бюджетке кейiннен аудара отырып, жаңа қаржы жылы бюджеттiк шотқа мiндеттi түрде қайтарылуы тиiс, ағымдағы қаржы жылы бюджеттiк шотқа есепке алу үшiн тапсырылмаған мемлекеттiк мекеменің кассасындағы қолма-қол ақша қалдықтарының пайда болу себептерiн көрсету керек.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен қаражат алған мемлекеттiк мекемелер түсiндiрме жазбада алған және пайдаланылған резерв қаражаттары, ал пайдаланылмаған қаражаттардың қалдығы болған жағдайда - олардың пайдаланылмау немесе ішінара пайдаланылмау себептері жөніндегі ақпарат көрсетілуі қажет.
Жылдық және тоқсандық есептерге түсіндірме жазбадағы ақпарат қысқа жазылуы және мынадай бөлімдер бойынша түсінік беруді қамтуы тиіс: жалпы ережелер; балансының деректерін түсіндіру; қаржыландыру жоспарының орындалуы мен оның кассалық және іс жүзіндегі атқарылуына әсер ететін себептері; есеп құрамына енгізілген есептіліктің басқа нысандары бойынша түсіндіру; бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бөлінісінде есепті кезең ішінде қабылданған міндеттемелер туралы ақпарат.

Сноска. В пункт 13 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
14. Годовые и квартальные отчеты с пояснительными записками к ним подписываются руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в государственном учреждении.
Правом первой подписи на сводной отчетности администратора республиканских бюджетных программ обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.
Во всех формах представляемой отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера обязательно должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).
15. Согласование основных показателей по формам годового и квартальных отчетов государственного учреждения производится по схеме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
16. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы, получающие целевые трансферты, составляют отчетность о полученных средствах по форме № 2 "Отчет об исполнении плана финансирования" и пояснительную записку к ней и представляют администраторам республиканских бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты, без представления формы № 1 "Баланс".
16-1. Администратор местных бюджетных программ представляет ежемесячно местному уполномоченному органу по исполнению бюджета и администратору республиканских бюджетных программ, от которого были получены целевые трансферты за счет внешних займов, 3 числа месяца, следующего за отчетным, Отчет по внешним займам по форме № 11-а (приложение 29 к настоящим Правилам). Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета Отчет по внешним займам по форме № 11-а представляет территориальному подразделению казначейства 5 числа месяца, следующего за отчетным.
По строке 044 указывается сумма поступивших целевых трансфертов за счет внешних займов из республиканского бюджета с начала года - всего, по кодам доходов Единой бюджетной классификации; по строке 050 - сумма израсходованных средств с начала года - всего (в том числе по спецификам).
Территориальное подразделение казначейства и местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, получив Отчет по внешним займам по форме № 11-а, отражают полученные данные в Отчете об исполнении соответствующего бюджета.
Форма № 11-а является месячной отчетностью.
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Түсіндірме жазбасымен бірге жылдық және тоқсандық есептерге мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтер немесе мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізуді қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға қол қояды.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісін жиынтық есептілікке бірінші қол қою құқығы осы органның басшысында немесе белгіленген тәртіппен оны алмастыратын тұлғада, екінші қол қою құқығы - бас бухгалтерде болады.
Есептілікпен қоса берiлген барлық нысандарда басшы мен бас бухгалтердiң қолының қасына мiндеттi түрде қойылған қолды таратып жазу қажет (аты-жөнi және тегi).
15. Мемлекеттік мекемелердің жылдық және тоқсандық есептерінің нысандары бойынша негізгі көрсеткіштерді келісу осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес схема бойынша жүргізіледі.
16. Мақсатты трансферттер алған облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары "Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп" N 2 нысаны бойынша алынған қаражат туралы есептiлікті және оларға түсiндiрме жазбаны жасайды және оларды "Баланс" N 1 нысанын ұсынбай-ақ мақсатты трансферттерді алған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне бередi.
16-1. Жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшілігі сыртқы қарыздар бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға және сыртқы қарыз есебінен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 3 күні N 11–а нысаны бойынша ай сайын Есеп береді (осы ережеге 29-қосымша). Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган N 11-а нысаны бойынша сыртқы қарыздар жөнінде есепті қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне айдың 5 күні беріледі.
044-жол бойынша республикалық бюджеттен жыл басынан бастап түскен сыртқы қарыздар есебінен нысаналы трансферттер сомасы көрсетіледі – барлығы бірыңғай бюджет сыныптаушының кіріс кодтары бойынша; 050 жол бойынша – жыл басынан бастап жұмсалған қаражат сомасы – барлығы (оның ішінде ерекшеліктер бойынша).
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі және бюджетті атқару жөнінде жергілікті уәкілетті орган N 11-а нысаны бойынша сыртқы қарыздар жөнінде есептен алынған деректерді тиісті бюджеттің атқарылуы туралы есепте көрсетеді.
N 11-а нысан айлық есептілік болып табылады.
Ескерту. 16-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің  2008.10.28 N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

17. Государственные учреждения (органы внутренних дел), содержащиеся за счет республиканского бюджета, но получающие разрешения из местных бюджетов на соответствующие цели, представляют Отчет об исполнении плана финансирования по форме № 2 в соответствующие местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, а отчетность в полном объеме форм в вышестоящий орган.
Сноска. В пункт 17 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
17-1. исключен приказом Министра финансов РК от 28.10.2008  № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
18. При реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) министерства и иного исполнительного органа, имущественные права и обязанности переходят к правопреемнику при слиянии и присоединении - в соответствии с передаточным актом, а при разделении и выделении - в соответствии с разделительным балансом. Разделительный баланс делается по одному экземпляру для каждого выделяющегося государственного учреждения. При ликвидации составляется ликвидационный баланс по форме № 1 "Баланс".
В объем форм годовой отчетности включается разделительный или ликвидационный баланс на дату передачи и представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета отдельными отчетами по каждому министерству или иному исполнительному органу.
19. Государственные учреждения, которые передаются из одного подчинения в другое, составляют отчет на дату передачи в объеме форм годового отчета и представляют его вышестоящему органу, как по прежней, так и по новой подчиненности.
20. Государственные учреждения, составляют отчетность в полном объеме форм в двух экземплярах, один из которых направляется вышестоящему органу. Прием и проверка отчетности администраторами бюджетных программ от подведомственных государственных учреждений осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 20 в редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
21. Образцы специализированных форм годовой и квартальной отчетности могут разрабатываться соответствующими администраторами бюджетных программ по согласованию с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
3. Порядок закрытия счетов текущего бухгалтерского учета
22. Годовые, квартальные отчеты государственные учреждения составляют на основе проверенных бухгалтерских записей, подтвержденных соответствующими документами. До составления баланса производится сверка оборотов и остатков по аналитическим счетам с оборотами и остатками по счетам синтетического учета.

17. Республикалық бюджеттен ұсталатын, бiрақ тиiстi мақсаттарға жергiлiктi бюджеттен рұқсаттар алатын мемлекеттiк мекемелер (ішкі істер органдары) N 2 нысан бойынша Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептi тиiстi бюджетті атқару жөніндегі жергiлiктi уәкілетті органдарға, ал есептiлікті нысандарын толық көлемiнде жоғары тұрған органға ұсынады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
17-1. <*>
Ескерту. 17-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің  2008.10.28 N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
18. Министрлікті және өзге де атқарушы органды қайта ұйымдастыру (біріктіру, қосу, бөлу, бөліну) кезінде мүліктік құқықтар мен міндеттемелер біріктіру және қосу кезінде - тапсырып беру актісіне сәйкес, ал бөлген және бөлінген кезде - бөлу балансына сәйкес құқықтық мирасқорға беріледі. Бөлу балансы әр бөлінетін мемлекеттік мекеме үшін бір данадан жасалады. Тарату кезінде "Баланс" N 1-нысаны бойынша тарату балансы жасалады.
Жылдық есептілік нысанының көлемінде беру күнгі бөлу немесе тарату балансы қамтылады және оны бюджетті атқару жөніндегі орталық атқарушы органға әрбір министрлік немесе өзге де атқарушы орган бойынша жеке есептермен бірге беріледі.
19. Бір бағыныстан екінші бағынысқа берілетін мемлекеттік мекемелер жылдық есеп нысандарының көлемінде беру күні есеп жасайды және оны жоғары тұрған органға бұрынғы бойынша және жаңа бағыныс бойынша ұсынады.
20. Мемлекеттік мекемелер есептілікті нысандардың толық көлемінде екі данада жасайды, оның біреуі жоғары тұрған органға жіберіледі. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден есептілікті қабылдауы және тексеруі осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Жылдық және тоқсандық есептіліктің мамандандырылған нысандарының үлгілерін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның келісімі бойынша тиісті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері дайындауы мүмкін.
3. Ағымдағы бухгалтерлік есеп шоттарын жабу тәртібі
22. Мемлекеттік мекемелер жылдық, тоқсандық есептерді тиісті құжаттармен расталған тексерілген бухгалтерлік жазбалардың негізінде жасайды. Баланс жасалғанға дейін синтетикалық есепке алу шоты бойынша айналымдармен және қалдықтармен бірге талдамалы шоттар бойынша айналымдар мен қалдықтарды салыстырып тексеру жүргізіледі.

23. Данные статей баланса на конец отчетного года должны быть подтверждены результатами проведенной инвентаризации и расхождения, обнаруженные при этом, должны быть отрегулированы до представления годового отчета.
Проведение инвентаризации обязательно:
перед составлением годовой отчетности;
при смене материально-ответственных лиц (на день приема-передачи);
при установлении фактов хищений или злоупотреблений, а также порчи ценностей;
в случае пожара или стихийного бедствия;
при ликвидации, реорганизации (при слиянии, присоединении, разделении и выделении) государственного учреждения как юридического лица.
Выявленные при инвентаризации расхождения фактического наличия активов, материальных ценностей и денежных средств с данными бухгалтерского учета регулируются в следующем порядке:
активы, материальные ценности и денежные средства, оказавшиеся в излишке, подлежат оприходованию с последующим установлением причин возникновения излишка;
суммы установленных недостач и хищений активов, материальных ценностей и денежных средств, а также суммы потерь от порчи материальных ценностей относят за счет виновных лиц.
24. Разрешения, выданные государственным учреждениям, действительны до 31 декабря текущего финансового года. Неиспользованные разрешения до 31 декабря текущего финансового года аннулируются.
25. Государственные учреждения, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, помимо бюджетных средств могут иметь в своем распоряжении деньги от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, передаваемые физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности в номинальном выражении, независимо от того, должны ли они быть возвращены по первому требованию или через какой-либо срок, полностью или по частям, с заранее оговоренной надбавкой либо без таковой, непосредственно физическим или юридическим лицом, либо переданы соответствующему республиканскому или местным бюджетам (далее - деньги временного размещения физических или юридических лиц), средства в иностранной валюте на специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам и счетах в иностранной валюте.
Действие утвержденного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, прекращается 31 декабря текущего финансового года.
Сноска. В пункт 25 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
26. Суммы дебиторской задолженности должны быть взысканы, а кредиторская задолженность - погашена. Незаконченные расчеты с дебиторами и кредиторами должны быть сверены, подтверждены, и о числящейся задолженности должны быть даны пояснения в пояснительной записке к отчету.
От подотчетных лиц необходимо своевременно затребовать авансовые отчеты, а также возврат остатков.

23. Баланс баптарының деректері есепті жылдың аяғында жүргізілген түгендеудің нәтижелерімен расталуы керек және бұл ретте байқалған алшақтық жылдық есеп ұсынылғанға дейін реттелуі тиіс.
Түгендеуді:
жылдық есептілікті жасаудан бұрын;
материалдық-жауапты тұлғаларды алмастырған кезде (қабылдау-беру күні);
ұрлану немесе зиян келтіру, сондай-ақ құндылықтардың бүліну фактілері анықталған кезде;
өрт немесе табиғат апаттары жағдайында;
мемлекеттік мекемені заңды тұлға ретінде таратқан, қайта ұйымдастырған кезде (біріктірген, қосқан, бөлген және бөлінген кезде) жүргізу міндетті.
Түгендеу кезінде анықталған активтердің, материалдық құндылықтардың және бухгалтерлік есеп деректері бар ақша қаражаттарының іс жүзіндегі болу алшақтығы мынадай тәртіппен реттеледі:
артық деп танылған активтер, материалдық құндылықтар мен ақша қаражаттары кейіннен артық болу себебін белгілеп, кіріске алуға жатады;
активтердің, материалдық құндылықтардың және ақша қаражаттарының жетіспеушілігі мен ұрлануы белгіленген сомалар, сондай-ақ материалдық құндылықтардың бүлінуі салдарынан жоғалған сомалар кінәлі тұлғалардың шотына жатқызылады.
24. Мемлекеттік мекемелерге берілген рұқсаттар ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін күшінде болады. Ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейін пайдаланылмаған рұқсаттардың күші жойылады.
25. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер бюджеттік қаражаттардан басқа өзінің иелігінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен, алдын ала айтылған үстемақымен немесе онсыз ол бірінші талап етуі бойынша немесе қандай да бір мерзім өткеннен кейін, толық немесе бөліктермен қайтарылуы тиіс пе, қарамастан, атаулы түрінде оларды қайтару шарттарында жеке немесе заңды тұлға, тікелей жеке немесе заңды тұлға беретін, немесе тиісті республикалық немесе жергілікті бюджеттерге берілген ақшаны (бұдан әрі - жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасы), шетел валютасындағы қаражатты, сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарында және шоттардағы шетел валютасынан түсетiн ақшаны иелене алады
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Дебиторлық берешек сомалары өндіріліп алынуы, ал кредиторлық берешек - өтелуі керек. Дебиторлармен және кредиторлармен аяқталмаған есеп айырысуларға есепке түсіндірме жазбада түсініктеме берілуі тиіс.
Есеп беретін тұлғалардан аванстық есептер, сондай-ақ пайдаланылмаған сомалардың қалдықтары уақытылы талап етілуі қажет.

27. Закрытие счетов текущего учета по исполнению плана финансирования по бюджету производится в следующем порядке. В дебет субсчета 230 "Финансирование из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия" (140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия") списываются:
остаток по субсчету 200 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения и другие мероприятия", за исключением суммы софинансирования, выделенной из государственного бюджета на реализацию инвестиционного проекта за счет внешнего займа, которая будет списана после завершения инвестиционного проекта;
расходы по законченным и принятым научным разработкам по субсчету 201 "Расходы на научные разработки.
Если сумма фактических расходов по бюджету превышает остаток финансирования по субсчету 230 "Финансирование из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия" или субсчету 140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия", списание расходов производится в сумме, равной остатку по этим субсчетам.
В дебет субсчетов 231 "Финансирование из бюджета капитальных вложений" и 143 "Расчеты по финансированию из бюджета капитальных вложений" списываются:
сумма закрытых 31 декабря остатков средств по субсчетам 093 "Разрешения на капитальные вложения", 103 "Разрешения на капитальные вложения по местным бюджетам";
затраты по законченным и сданным в эксплуатацию объектам нового строительства и реконструкцию по субсчету 203 "Расходы по бюджету на капитальные вложения".
В дебет субсчета 234 "Финансирование по трансфертам" списывается сумма по субсчету 205 "Расходы по трансфертам".
Списание фактических расходов по субсчету 200 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения и другие мероприятия" на субсчет и 238 "Прочие средства на содержание государственного учреждения" производится в суммах, равных остатку средств на этом субсчете на конец года, остальная сумма относится на субсчет 230 "Финансирование из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия" (140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия").
Сноска. В пункт 27 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).

27. Бюджет бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы жөніндегі ағымдағы есептің шоттарын жабу мынадай тәртіпте жүргізіледі. 230 "Мемлекеттік мекеменің және басқа да іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шоттың дебетіне (140 "Мемлекеттік мекеменің және басқа да іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру жөніндегі есеп айырысу") инвестициялық жоба аяқталғаннан кейін есептен шығарылатын, сыртқы қарыздың есебінен инвестициялық жобаны іске асыруға арналып мемлекеттік бюджеттен бөлінген бірлесіп қаржыландыру сомасын қоспағанда, 200 "Мемлекеттік мекемені ұстауға және басқа да іс-шараларға бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шоты бойынша қалдық;
201 "Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар" қосалқы шоты бойынша аяқталған және қабылданған ғылыми әзірлемелер бойынша шығыстар есептен шығарылады.
Егер бюджет бойынша іс жүзіндегі шығыстардың сомасы 230 "Мемлекеттік мекеменің және басқа іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шот немесе 140 "Мемлекеттік мекеменің және басқа іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру жөніндегі есептер" қосалқы шот бойынша қаржыландыру қалдығынан асып кетсе, шығыстарды есептен шығару осы қосалқы шоттар бойынша қалдыққа тең сомада жүргізіледі.
231 "Күрделі жұмсалымдарды бюджеттен қаржыландыру" және 143 "Күрделі жұмсалымдарды бюджеттен қаржыландыру жөніндегі есеп айырысулар" қосалқы шоттарының дебетіне:
093 "Күрделі жұмсалымдарға рұқсаттар", 103 "Жергілікті бюджеттер бойынша күрделі жұмсалымдарға рұқсаттар" қосалқы шоттары бойынша 31 желтоқсанда жабылған қаражаттар қалдығының сомасы;
203 "Күрделі жұмсалымдарға бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шоты бойынша аяқталған және пайдалануға берілген жаңадан салынған және жаңғыртылған объектілер бойынша шығындар есептен шығарылады.
234 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" қосалқы шотының дебетіне 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шоты бойынша сома есептен шығарылады.
200 "Мемлекеттік мекемені және басқа іс-шараларды ұстауға бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шот бойынша іс жүзіндегі шығыстарды 238 "Мемлекеттік мекемені ұстауға арналған өзге де қаражаттар" қосалқы шотына есептен шығару жыл аяғындағы осы қосалқы шоттағы қаражаттардың қалдығына тең сомада жүргізіледі, қалған сома 230 "Мемлекеттік мекеменің және басқа іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру" (140 "Мемлекеттік мекеменің және басқа іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру жөніндегі есептер") қосалқы шотқа жатқызылады.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.

28. Государственные учреждения, располагающие прочими фондами, по окончании года фактические расходы по субсчету 215 "Расходы за счет прочих фондов" закрывают путем списания их в дебет субсчета 272 "Прочие фонды". Затраты по законченным и сданным в эксплуатацию объектам в течение года числятся на субсчете 216 "Расходы за счет прочих фондов на капитальные вложения", а по окончании года списываются в дебет субсчета 272 "Прочие фонды".
29. Закрытие счетов текущего учета по деньгам от реализации товаров (работ, услуг), государственного учреждения, остающихся в его распоряжении производится путем списания в дебет субсчета 400 "Доходы от реализации товаров (работ, услуг)" остатка по субсчету 211 "Расходы за счет денег от реализации товаров (работ, услуг)" в пределах остатка на конец года по субсчету 400 "Доходы от реализации товаров (работ, услуг)". По подсобным сельским хозяйствам и производственным (учебным) мастерским с небольшим объемом вырабатываемой продукции, ведущим учет доходов и расходов на субсчетах 400 "Доходы от реализации товаров (работ, услуг)" и 211 "Расходы за счет денег от реализации товаров (работ, услуг)", на конец года могут оставаться суммы затрат, относящихся к незавершенному производству.
30. В конце года по законченным и сданным в эксплуатацию объектам, а также другие затраты, не подлежащие отнесению на себестоимость выпускаемой продукции, списываются с кредита субсчета 212 "Расходы на капитальные вложения за счет прочих средств" в дебет субсчетов 400 "Доходы от реализации товаров (работ, услуг)", 246 "Фонд производственного и социального развития". Затраты по незаконченным и законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции остаются на балансе по субсчету 212 "Расходы на капитальные вложения за счет прочих средств".
31. Закрытие счетов по производственным (учебным) мастерским и подсобным сельским хозяйствам, планируемым по планам поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении учет затрат и реализация продукции и изделий которых ведется на субсчетах 080 "Затраты производственных (учебных) мастерских" и 280 "Реализация изделий производственных (учебных) мастерских", производится путем списания результатов реализации выпущенной продукции, изделий и оказанных услуг с дебета субсчета 280 "Реализация изделий производственных (учебных) мастерских" в кредит субсчета 410 "Прибыли и убытки" при прибыльном ведении хозяйства, а в случае образования убытков - в дебет субсчета 410 "Прибыли и убытки" с кредита субсчета 280 "Реализация изделий производственных (учебных) мастерских".

28. Өзге де қорлармен айналысатын мемлекеттік мекемелер жыл аяғында 215 "Өзге де қорлар есебінен шығыстар" қосалқы шоты бойынша іс жүзіндегі шығыстар 272 "Өзге де қорлар" қосалқы шотының дебетіне есептен шығару жолымен жабылады. Аяқталған және пайдалануға берілген объектілер бойынша шығындар жыл ішінде 216 "Күрделі жұмсалымға арналған өзге де қорлар есебінен шығыстар" қосалқы шотына есептелінеді, ал жыл аяқталған соң 272 "Өзге де қорлар" қосалқы шотының дебетіне есептен шығарылады.
29. Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша бойынша ағымдағы есептiң шоттарын жабу 400 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетiн кiрiстер" қосалқы шот бойынша жыл аяғындағы қалдық шегінде 400 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетiн кiрiстер" қосалқы шотының дебетiнде 211 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша есебінен шығыстар" қосалқы шоты бойынша қалдықты есептен шығару арқылы жүргiзiледi.
Аз көлемде өнім шығарылатын, 400 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетiн кiрiстер" және 211 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша есебінен шығыстар" қосалқы шоттарда кірістер мен шығыстар есебін жүргізетін қосалқы ауыл шаруашылық және өндірістік (оқу) шеберханалары бойынша жыл аяғында аяқталмаған өндіріске жататын шығындар сомасы қалуына болады.
30. Жыл соңында аяқталған және пайдалануға берілген объектілер бойынша, сондай-ақ шығарылатын өнімнің өзіндік құнына жатпайтын басқа да шығындар 212 "Өзге қаражаттар есебінен күрделі жұмсалымдарға шығыстар" қосалқы шоттың кредитінен 400 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетiн кiрiстер", 246 "Өндірістік және әлеуметтік даму қоры" қосалқы шоттардың дебетіне есептен шығарылады. Аяқталмаған және аяқталған, бірақ пайдалануға берілмеген құрылыс және қайта құру объектілері бойынша шығындар 212 "Өзге қаражаттар есебінен күрделі жұмсалымдарға шығыстар" қосалқы шоты бойынша баланста қалады.
31. Мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарлары бойынша жоспарланатын өндірістік (оқу) шеберханалары мен қосалқы ауыл шаруашылығы бойынша шоттарды жабу шығындардың есебі және 080 "Өндірістік (оқу) шеберханалардың шығындары" және 280 "Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату" қосалқы шоттарында жүргізілетін өнімдер мен бұйымдарды сату шығарылған өнімдерді, бұйымдар мен көрсетілген қызметтерді сату нәтижелерін шаруашылықты табысты жүргізген жағдайда 280 "Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату" қосалқы шоты дебетінен 410 "Пайдалар мен зияндар" қосалқы шотының кредитіне, ал зияндар пайда болған жағдайда - 410 "Пайдалар мен зияндар" қосалқы шот дебетіне 280 "Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату" қосалқы шот кредитінен есептен шығару жолымен жүргізіледі.

32. Расходы по проектам за счет внешних правительственных займов, освоение которых завершено в текущем финансовом году, списываются в конце года, при этом производится запись по дебету субсчета 249 "Внешние займы" и по кредиту субсчета 204 "Расходы по проектам, финансируемым за счет внешних займов".
Расходы по проектам за счет грантов, освоение которых завершено в текущем финансовом году, списываются в конце года, при этом производится запись по дебету субсчета 245 "Гранты" и по кредиту субсчета 209 "Расходы по проектам, финансируемым за счет грантов".
33. В баланс государственным учреждением должны включаться операции по всем счетам: бюджетному счету, по контрольным счетам наличности для учета операций по поступлениям от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и произведенным по ним платежам (далее - КСН по платным услугам), по поступлениям от спонсорской и благотворительной помощи для государственных учреждений и производимым за счет них платежам (далее - КСН спонсорской, благотворительной помощи), по деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности в номинальном выражении, независимо от того, должны ли они быть возвращены по первому требованию или через какой-либо срок, полностью или по частям, с заранее оговоренной надбавкой либо без таковой, непосредственно физическим или юридическим лицом, либо переданы соответствующему республиканскому или местным бюджетам (далее - КСН временного размещения денег физических или юридических лиц), по счету в иностранной валюте и специальным счетам бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам независимо от места их обслуживания и назначения.
Сноска. Пункт 33 в редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
34. После окончательных записей составляется заключительный Баланс по форме № 1 на 1 января следующего года.
4. Порядок заполнения форм годовой, квартальной отчетности
35. Баланс по форме № 1 состоит из двух частей актива и пассива.
Актив - первая часть баланса, состоит из девяти разделов. Актив характеризует состав, размещение и использование средств бюджета государственного учреждения. В нем отражаются средства государственного учреждения на бюджетном счете, деньги на КСН по платным услугам, КСН спонсорской, благотворительной помощи, КСН временного размещения денег физических или юридических лиц, на счете в иностранной валюте и специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам, в кассе, расчеты с бюджетом и другие расчеты.

32. Ағымдағы қаржы жылында игеру аяқталған сыртқы үкіметтік қарыздар есебінен болатын жобалар бойынша шығыстар жылдың аяғында есептен шығарылады, бұл ретте 249 "Сыртқы қарыздар және гранттар" қосалқы шотының дебеті бойынша және 204 "Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Ағымдағы қаржы жылында игеру аяқталған гранттар есебінен болатын жобалар бойынша шығыстар жылдың аяғында есептен шығарылады, бұл ретте 245 "Гранттар" қосалқы шотының дебеті бойынша және 209 "Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар" қосалқы шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
33. Балансқа мемлекеттік мекеме мынадай шоттар бойынша: бюджеттік шот, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатуынан түсетін түсімдер және олар бойынша жүргізілген төлемдер бойынша операцияларды есепке алу үшін қолма-қол ақшаны бақылау шоттары бойынша (бұдан әрі - ақылы қызметтер жөніндегі ҚБШ), алдын ала айтылған үстемақымен немесе онсыз ол бірінші талап етуі бойынша немесе қандай да бір мерзім өткеннен кейін, толық немесе бөліктермен қайтарылуы тиіс пе, қарамастан, атаулы түрінде оларды қайтару шарттарында жеке немесе заңды тұлға, тікелей жеке немесе заңды тұлға беретін, немесе тиісті республикалық немесе жергілікті бюджеттерге берілген ақша бойынша (бұдан әрі - жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының ҚБШ), оларға қызмет көрсету және тағайындау орнына қарай шетел валютасындағы шот бойынша және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттары бойынша операцияларды енгізуі тиіс.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Жазбалар түпкілікті аяқталғаннан кейін келесі жылдың 1 қаңтарына N 1 нысан бойынша қорытынды Баланс жасалады.
4. Жылдық, тоқсандық есептілік
нысандарын толтыру тәртібі
35. N 1 нысан бойынша баланс актив және пассив болып екі бөліктен тұрады.
Актив - баланстың бірінші бөлігі, тоғыз бөлімнен тұрады. Актив мемлекеттік мекеменің бюджет қаражаттарының құрамын, орналасуын және пайдаланылуын сипаттайды. Онда мемлекеттік мекеменің бюджеттік шоттағы, ақылы қызметтер бойынша ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының ҚБШ және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнаулы шоттарындағы, кассадағы қаражаты, бюджетпен есеп айырысу және басқа да есеп айырысулар көрсетіледі.

Сноска. В пункт 35 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
36. В разделе "Активы" актива баланса отражаются все принадлежащие государственному учреждению активы, приобретенные за счет бюджетных средств, денег от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, счета в иностранной валюте и специальных счетов бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам, в том числе и сданные в аренду, по первоначальной стоимости, то есть по фактическим затратам их приобретения, сооружения, изготовления. Изменение первоначальной стоимости активов допускается лишь в случаях осуществления дополнительных капитальных вложений или частичной ликвидации, а также оценки активов, проводимой в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан.
По строке 010 "Активы" показывается стоимость всех активов государственного учреждения, учитываемых на субсчетах с 010 по 019, за исключением субсчета 014 "Нематериальные активы", который отражается в балансе отдельной строкой.
Арендованные активы в эту строку не включаются и учитываются на забалансовом счете 01 "Арендованные активы".
По строке 011 "Нематериальные активы" (014) показывается стоимость права пользования землей, водой, полезными ископаемыми и другими природными ресурсами, зданиями, сооружениями, оборудованием; лицензии, права на товарные знаки и торговые марки, а также иные имущественные права, брокерские места, гудвилл, программное обеспечение, организационные расходы, маркетинг и другие активы. Нематериальные активы отражаются в учете в сумме фактических затрат на их приобретение и приведение в состояние готовности.
Сноска. В пункт 36 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
37. В разделе "Материальные запасы" актива баланса отражаются принадлежащие государственному учреждению строительные материалы, оборудование к установке, материалы, продукты питания, топливо и горючее, корма, фураж, тара, запасные части к машинам и оборудованию, продукция и изделия подсобных хозяйств, молодняк животных и животные на откорме, материалы для учебных, научных и других целей, а также материалы длительного использования и на лабораторном испытании.

Ескерту. 35-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Баланс активінің "Активтер" бөлімінде мемлекеттік мекемеге бүкіл тиесілі бюджеттік қаражаттар, тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша, шетел валютасындағы шоттар және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнаулы шоттары есебінен сатып алынған активтер, оның ішінде бастапқы құны бойынша жалға берілген, яғни оларды сатып алған іс жүзіндегі шығын бойынша ғимараттар, дайындаулар көрсетіледі. Активтердің бастапқы құнының өзгеруі қосымша күрделі жұмсалымдарды немесе бөлшектеп таратуды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес жүргізілген активтерді бағалауды жүзеге асырылған жағдайда ғана жүргізіледі.
010 "Активтер" жолы бойынша баланста жеке жолда көрсетілетін 014 "Материалдық емес активтер" қосалқы шотын қоспағанда, 010-нан 019-ды қоса алғанда қосалқы шоттарда ескерілетін мемлекеттік мекемелердің барлық активтерінің құны көрсетіледі.
Жалға берілген активтер бұл жолға енгізілмейді және 01 "Жалға берілген активтер" баланстан тысқары шотына ескеріледі.
011 "Материалдық емес активтер" (014) жолы бойынша жерді, суды, пайдалы қазбаларды және басқа да табиғи ресурстарды, ғимараттарды, құрылыстарды, жабдықтарды пайдалану құқығының; тауарлық белгілеріне және тауарлық маркаларды беру құқығына лицензиялардың, сондай-ақ өзге де мүліктік құқықтардың, делдалдық орындардың, гудвилл, бағдарламалық қамтамасыз ету, ұйымдастыру шығыстарының, маркетинг және басқа да активтердің құны көрсетіледі. Материалдық емес активтер есепте оларды сатып алуға және дайын жағдайға келтіруге арналған іс жүзіндегі шығындар сомасында көрсетіледі.
Ескерту. 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Баланс активінің "Материалдық қорлар" бөлімінде мемлекеттік мекемеге тиесілі құрылыс материалдары, қондырғы жабдықтар, материалдар, тамақ өнімдері, отын және жанар май, мал азығы, жемшөп, ыдыс, машиналарға және жабдықтарға босалқы бөлшектер, қосалқы шаруашылықтардың өнімдері мен бұйымдары, мал төлдері мен бордақылаудағы малдар, оқу, ғылыми және басқа мақсаттарға арналған материалдар, сондай-ақ ұзақ қолданылатын және зертханалық сынаққа арналған материалдар көрсетіледі.

По строкам 020-070 показывается стоимость материальных ценностей, продукция и изделия подсобных хозяйств, молодняк животных и животные на откорме, учитываемых на счетах 03 "Изделия и продукция", 04 "Оборудование, строительные материалы и материалы для научных исследований", 05 "Молодняк животных и животные на откорме", 06 "Материалы и продукты питания".
38. В раздел "Малоценные и быстроизнашивающиеся предметы" актива баланса отражаются все принадлежащие государственному учреждению малоценные и быстроизнашивающиеся предметы (далее - МБП), включая находящиеся на складе, по стоимости их приобретения.
По строке 080 "Малоценные и быстроизнашивающиеся предметы" показывается стоимость МБП, в том числе специальной одежды и специальной обуви, учитываемых на субсчетах 070-073.
39. В разделе "Затраты на производство и другие цели" актива баланса отражаются затраты на изготовление изделий и продукции производственных (учебных) мастерских, подсобных сельских и учебно-опытных хозяйств, по изданию печатной продукции и оказанию услуг, а также затраты по заготовке и переработке материалов.
По строкам 090-130 данного раздела показываются затраты, учитываемые на счете 08 "Затраты на производство и другие цели".
40. В разделе "Денежные средства" актива баланса отражается учет операций на бюджетном счете государственного учреждения, денег на КСН по платным услугам, КСН спонсорской, благотворительной помощи, КСН временного размещения денег физических или юридических лиц, на счете в иностранной валюте и специальных счетах бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам и грантам, деньги в кассе, а также прочие денежные документы.
По строке 140 "Разрешения государственного учреждения на принятие обязательств" (090) показывается остаток сумм разрешений на принятие обязательств.
По строке 150 "Разрешения на капитальные вложения" (093) показывается остаток сумм разрешений на финансирование капитальных вложений.
По строке 152 "Разрешения по трансфертам" (095) показывается остаток сумм разрешений на финансирование трансфертов общего характера, целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие.
По строке 160 "Разрешения за счет других бюджетов" (096) показывается остаток сумм разрешений, выданных государственным учреждениям на принятие обязательств, финансируемых за счет других бюджетов.
По строке 161 "Разрешения по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их" (098) показывается сумма разрешений на расходы государственного учреждения и на другие мероприятия за счет поступлений в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг).

020-070 жолдар бойынша 03 "Бұйымдар мен өнімдер", 04 "Жабдықтар, құрылыс материалдары мен ғылыми зерттеулерге арналған материалдар", 05 "Мал төлдері мен бордақылаудағы малдар", 06 "Материалдар мен тамақ өнімдері" шоттарда ескерілетін материалдық құндылықтардың, қосалқы шаруашылық өнімдері мен бұйымдары, мал төлдері мен бордақылаудағы малдардың құны көрсетіледі.
38. Баланс активінің "Арзан құнды және тез тозатын заттар" бөлімінде мемлекеттік мекемеге тиесілі оларды сатып алу құны бойынша қоймадағыларды қоса алғанда, арзан құнды және тез тозатын барлық заттар (бұдан әрі - АТЗ) көрсетіледі.
080 "Арзан құнды және тез тозатын заттар" жолы бойынша АТЗ-ның, оның ішінде 070-073 қосалқы шоттарда ескерілетін арнайы киімдер мен арнайы аяқ-киімдердің құны көрсетіледі.
39. Баланс активінің "Өндіріске және басқа да мақсаттарға арналған шығындар" бөлімінде өндірістік (оқу) шеберханалардың, қосалқы ауыл шаруашылығы мен оқу-тәжірибелік шаруашылықтардың бұйымдары мен өнімдерін дайындауға арналған, баспа өнімдерін шығару және қызмет көрсетулер жөніндегі шығындар, сондай-ақ материалдарды дайындау және ұқсату жөніндегі шығындар көрсетіледі.
Бұл бөлімнің 090-130 жолдары бойынша 08 "Өндіріске және басқа да мақсаттарға арналған шығындар" шотында ескерілетін шығындар көрсетіледі.
40. Баланс активтінің "Ақша қаражаттары" бөлімінде мемлекеттік мекеменің бюджет шотындағы операциялардың есебі, ақылы қызметтер бойынша ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының ҚБШ шетел валютасындағы шоттардағы және сыртқы қарыздар мен гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоттарындағы ақша, кассадағы ақша, сондай-ақ өзге де ақшалай құжаттар көрсетіледі.
140 "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған рұқсаттары" (090) жолы бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған рұқсаттар сомасының қалдығы көрсетіледі.
150 "Күрделі жұмсалымдарға арналған рұқсаттар" (093) жолы бойынша күрделі жұмсалымдарды қаржыландыруға арналған рұқсаттар сомасының қалдығы көрсетіледі.
152 "Трансферттер бойынша рұқсаттар" (095) жолы бойынша жалпы сипаттағы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді, дамуға арналған нысаналы трансферттерді қаржыландыруға арналған рұқсаттар сомасының қалдығы көрсетіледі.
160 "Басқа да бюджеттердің есебінен рұқсаттар" (096) жолы бойынша басқа да бюджеттер есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерді қабылдауға берілген рұқсаттар сомасының қалдығы көрсетіледі.
161 "Республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетiн түсiмдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша рұқсаттар" (098) жолы бойынша - мемлекеттiк мекеменiң шығыстарына және республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетiн түсiмдердің есебiнен басқа да iс-шараларға арналған рұқсаттардың сомасы көрсетiледi.

По строке 162 "Разрешения по проектам за счет внешних займов и связанных грантов" (099) показывается сумма разрешений на финансирование по проектам за счет внешних займов и связанных грантов с начала отчетного года.
По строке 170 "Разрешения государственного учреждения на принятие обязательств" (100) показывается остаток сумм разрешений, выданных местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, на содержание государственного учреждения.
По строке 171 "Разрешения на капитальные вложения по местным бюджетам" (103) показывается остаток разрешений на финансирование капитальных вложений, выделяемых из местных бюджетов.
По строке 172 "Разрешения по операциям, связанным с поступлениями в местный бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их" (108) показывается сумма разрешений на расходы государственного учреждения и на другие мероприятия за счет поступлений в местный бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг).
По строке 190 "КСН спонсорской, благотворительной помощи" (110) показывается остаток денег, полученных от спонсорской, благотворительной помощи государственными учреждениями.
По строке 200 "КСН по платным услугам" (111) показывается остаток денег по операциям, связанным с исполнением плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении.
По строке 210 "КСН временного размещения денег физических или юридических лиц" (112) показывается остаток денег, передаваемый физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности.
По строке 211 "Специальный счет бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам" (113) показывается остаток средств на специальном счете по внешним займам.
По строке 212 "Карт-счет государственного учреждения" (114) показывается остаток средств на карт-счете государственного учреждения.
По строке 213 "Расчетный счет" (115) показывается остаток бюджетных средств, поступивших на содержание загранучреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан и иных организаций.
По строке 214 "Специальный счет бюджетного инвестиционного проекта по грантам" (116) показывается остаток средств на специальном счете по грантам.
По строке 215 "Счет в иностранной валюте" (118) показывается остаток валютных средств в валюте Республики Казахстан, полученной путем перерасчета иностранной валюты по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, действующему на последнее число отчетного периода.

162 "Сыртқы заемдардың және байланысты гранттардың есебiнен жобалар бойынша рұқсаттар" (099) жолы бойынша есептi жылдың басынан бастап сыртқы заемдардың және байланысты гранттардың есебiнен жобалар бойынша қаржыландыруға рұқсаттардың сомасы көрсетiледi.
170 "Мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған рұқсаттары" (100) жолы бойынша мемлекеттік мекемені ұстауға бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың берген рұқсаттары сомасының қалдығы көрсетіледі.
171 "Жергілікті бюджеттер бойынша күрделі жұмсалымдарға рұқсаттар" (103) жолы бойынша жергілікті бюджеттерден бөлінген күрделі жұмсалымдарды қаржыландыруға арналған рұқсаттардың қалдығы көрсетіледі.
172 "Жергiлiктi бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетiн түсiмдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша рұқсаттар" (108) жолы бойынша - мемлекеттiк мекеменің шығыстарына және жергiлiктi бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетiн түсiмдер есебiнен басқа да iс-шараларға арналған рұқсаттар көрсетіледі.
190 "қайырымдылық, демеушілік көмектің ҚБШ" (110) жолы бойынша мемлекеттік мекемелердің қайырымдылық, демеушілік көмектен алған ақшасының қалдығы көрсетіледі.
200 Ақылы қызметтер бойынша ҚБШ (111) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарын орындауға байланысты операциялар бойынша ақша қалдығы көрсетіледі.
210 "Жеке немесе заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастырудың ҚБШ" (112) жолы бойынша жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақшаның қалдығы көрсетіледі.
211 "Сыртқы қарыздар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнаулы шоты" (113) жолы бойынша сыртқы қарыздар бойынша арнаулы шоттағы қаражаттардың қалдығы көрсетіледі.
212 "Мемлекеттік мекеменің карт-шоты" (114) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің карт-шотындағы қаражат қалдығы көрсетіледі.
213 "Есеп айырысу шоты" (115) жолы бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің және өзге де ұйымдардың шетелдік мекемелерін ұстауға түскен бюджеттік қаражаттардың қалдығы көрсетіледі.
214 "Гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнаулы шоты" (116) жолы бойынша гранттар бойынша арнаулы шоттағы қаражаттардың қалдығы көрсетіледі.
215 "Шетел валютасындағы шот" (118) жолы бойынша есепті жылдың соңғы күнінде қолданылған Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен анықталған валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бойынша шетел валютасын қайта есептеу жолымен алынған валюталық қаражат қалдығы Қазақстан Республикасының валютасымен көрсетіледі.

По строке 216 "Деньги в пути" (119) показываются суммы, переведенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан на финансирование расходов загранучреждений, но не поступившие на расчетный счет загранучреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
По строке 220 "Касса" (120) показывается остаток денег в кассе государственного учреждения.
По строке 230 "Аккредитивы" (130) показывается остаток аккредитивов, открытых в соответствии с обязательствами государственных учреждений, возникающими перед поставщиками по оплате за поставку товаров (работ, услуг).
По строке 231 "Денежные документы" (132) показывается остаток разных денежных документов: оплаченные талоны на бензин и масла, на питание, оплаченные путевки в дома отдыха, санатории, турбазы, полученные извещения на почтовые переводы, почтовые марки и марки госпошлины, облигации займа (сданные на хранение и т.п.), бланки трудовых книжек и вкладыши к ним и др.
По строке 232 "Финансовые вложения" (134) показывается сумма вложений (инвестиций) государственным учреждением в депозиты банков, ценные бумаги организаций, процентные облигации государственных и местных займов.
Сноска. В пункт 40 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
41. В разделе "Расчеты" актива баланса приводятся остатки по счетам бухгалтерского учета, отражающим расчеты в балансе в развернутом виде: остатки по счетам, по которым имеется дебетовое сальдо - в активе баланса (дебиторская задолженность), по которым имеется кредитовое сальдо - в пассиве (кредиторская задолженность).
По строке 239 (551 в пассиве) "Расчеты по обязательствам за счет внешних займов" (151) показывается сумма задолженности заказчикам (поставщикам (подрядчикам)) за выполненные работы (услуги) по проектам, реализуемым за счет внешних займов.
По строке 240 (552 в пассиве) "Расчеты по научным разработкам" (152) показывается сумма задолженности по выполнению заказов предприятиями и организациями по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам, научным исследованиям, научно-техническим работам и другие.
По строке 241 (553 в пассиве) "Расчеты с заказчиками за выполненные работы и оказанные услуги" (153) в профтехшколах показывается сумма задолженности заказчиков (заказчикам) за выполненные для них работы, оказанные услуги и реализованные готовые изделия, а также задолженность организаций за работы, выполненные учащимися в процессе производственного обучения.

216 "Жолдағы ақша" (119) жолы бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі шетелдік мекемелердің шығыстарын қаржыландыруға аударған, бірақ Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі шетелдік мекемелерінің есеп айырысу шотына түспеген сома көрсетіледі.
220 "Касса" (120) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің кассасындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
230 "Аккредитивтер" (130) жолы бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) жеткiзуге ақы төлеу бойынша берушiлер алдында туындаған мемлекеттiк мекемелердің мiндеттемелерiне сәйкес ашылған аккредитивтердің қалдығы көрсетiледi.
231 "Ақша құжаттары" (132) жолы бойынша әртүрлі ақша құжаттардың: бензин мен майға, тамақтануға төленген талондар, демалыс үйлеріне, санаторийлерге, турбазаларға төленген жолдамалар, почта аударымдарына алынған хабарламалар, почта маркалары мен мемлекеттік баж маркалары, қарыз облигациялары (сақтауға және т.б. тапсырылған), еңбек кітапшасының бланкілері мен оларға ішпектер және т.б. қалдығы көрсетіледі.
232 "Қаржылық жұмсалымдар" (134) жолы бойынша банктер депозиттеріне мемлекеттік мекемелердің жұмсалымдарының (инвестицияларының) сомасы, ұйымның бағалы қағаздары, мемлекеттік және жергілікті қарыздардың проценттік облигациялары көрсетіледі.
Ескерту. 40-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
41. Баланс активінің "Есеп айырысулар" бөлімінде баланста есеп айырысуды көрсететін бухгалтерлік есеп шоттары бойынша қалдықтар ашық күйде көрсетіледі: баланс активінде дебеттік сальдосы бар (дебиторлық берешек), пассивте - кредиторлық сальдосы бар (кредиторлық берешек) шоттар бойынша қалдықтар.
239 (551 пассивте) "Сыртқы қарыздар есебінен міндеттемелер бойынша есеп айырысулар" (151) жолы бойынша сыртқы қарыздар есебінен сатылатын жобалар бойынша орындалған жұмыстар (қызмет көрсетулер) үшін тапсырысшыларға (берушілерге (мердігерлерге)) берешек сома көрсетіледі.
240 (552 пассивте) "Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар" (152) жолы бойынша кәсіпорындардың және ұйымдардың ғылыми-зерттеу мен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар, ғылыми зерттеулер, ғылыми-техникалық жұмыстар және басқалар жөніндегі тапсырыстарды орындауы бойынша берешек сомасы көрсетіледі.
241 (553 пассивте) "Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер үшін тапсырысшылармен есеп айырысулар" (153) жолы бойынша кәсіптік-техникалық мектептерде тапсырысшылардың (тапсырысшыларға) олар үшін орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер мен сатылған дайын бұйымдар үшін берешек, сондай-ақ оқушылардың өндірістік оқу процесінде орындаған жұмыстары үшін ұйымдардың берешек сомасы көрсетіледі.

По строке 250 (560 в пассиве) "Расчеты по обязательствам за счет грантов" (155) показывается сумма задолженности поставщикам и подрядчикам за выполненные работы (услуги) по проекту.
По строке 261 "Расчеты по авансам заказчиков за работы и услуги" (157) показывается сумма, поступившая от организации (заказчика) в качестве аванса для выполнения работ и услуг по договору, по строке 571 в пассиве баланса по этому счету - сумма задолженности за выполненные работы и услуги по договору.
По строке 262 "Расчеты по взносам социального налога" (159) показывается сумма социального налога, излишне перечисленная государственным учреждением в бюджет, по строке 580 в пассиве - сумма задолженности государственного учреждения по уплате социального налога в бюджет.
По строке 270 "Расчеты с подотчетными лицами" (160) показывается сумма задолженности за подотчетными лицами по выданным им авансам на командировочные расходы, а также на оплату расходов, которые не могут быть произведены путем безналичных расчетов. Кредитовые остатки по субсчету 160 показываются в пассиве баланса по строке 581.
По строке 280 "Расчеты по недостачам" (170) показывается сумма задолженности по недостачам и хищениям активов, материальных ценностей и денежных средств, суммы потерь от порчи материальных ценностей, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке.
По строке 290 "Расчеты по социальному пособию по временной нетрудоспособности" (171) показывается сумма задолженности государственных учреждений работникам по начисленным пособиям по временной нетрудоспособности, по строке 582 в пассиве показывается остаток задолженности пособия по временной нетрудоспособности.
По строке 300 (590 в пассиве) "Расчеты по специальным видам платежей" (172) показывается сумма задолженности за обучение детей в музыкальных школах-семилетках; за содержание воспитанников в школах-интернатах; за рабочими и служащими за форменную одежду; за питание детей в интернатах при школах.
По строке 301 "Расчеты по платежам в бюджет" (173) показывается сумма задолженности за бюджетом, образовавшаяся в результате излишне перечисленных платежей, подлежащих возврату, по строке 600 в пассиве - сумма задолженности по налогам, подлежащим взносу в бюджет, но не перечисленным по каким-либо причинам на конец отчетного периода, а также другие суммы, подлежащие перечислению в бюджет.

250 (560 пассивте) "Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша есеп айырысулар" (155) жолы бойынша берушілер мен мердігерлерге жоба бойынша орындалған жұмыстар (қызметтер) үшін берешек сомасы көрсетіледі.
261 "Тапсырыс берушілердiң жұмыстар мен қызметтер үшiн аванстары бойынша есеп айырысулар" (157) жолы бойынша шарт бойынша жұмыстар мен қызмет көрсетулерді орындау үшін аванс ретінде ұйымнан (тапсырысшыдан) түскен сома, 571 жолы бойынша пассивте осы шот бойынша баланста - шарт бойынша орындалған жұмыстар мен қызметтер үшін берешек сома көрсетіледі.
262 "Әлеуметтiк салықтың жарналары бойынша есеп айырысулар" (159) жолы бойынша мемлекеттiк мекемелердiң бюджетке артық аударған әлеуметтiк салық сомасы, 580 жол бойынша пассивте - мемлекеттiк мекемелердiң бюджетке әлеуметтiк салықты төлеу бойынша берешек сомасы көрсетiледi.
270 "Есеп беретін тұлғалармен есеп айырысулар" (160) жолы бойынша іссапар шығыстарына, сондай-ақ қолма қол ақшасыз есеп айырысу жолымен жүргізілуі мүмкін шығыстарды төлеуге арналған оларға берілген аванстар бойынша есепті тұлғаларға берешек сома көрсетіледі. 160 қосалқы шот бойынша кредит қалдықтары 581 жол бойынша баланс пассивінде көрсетіледі.
280 "Жетіспеушіліктер бойынша есеп айырысулар" (170) жолы бойынша активтердің, материалдық құндылықтардың және ақша қаражаттарының жетіспеушілігі мен ұрлануы бойынша берешек сома, кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған материалдық құндылықтардың бүлінуінен шеккен зиян сомасы және белгіленген тәртіпте ұсталуға тиісті басқа да сомалар көрсетіледі.
290-жол бойынша (171) "Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы жөніндегі есеп айырысулар" мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша есептелген жәрдемақы берешектерінің сомасы көрсетіледі, 582-жол бойынша пассивте уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша жәрдемақы берешегінің қалдығы көрсетіледі.
300 (590 пассивте) "Төлемдердің арнайы түрлері бойынша есеп айырысулар" (172) жолы бойынша жеті жылдық музыка мектептеріндегі балаларды оқытуға; мектеп-интернатта тәрбиеленушілерді ұстауға; жұмысшылар мен қызметшілердің нысанды киімдеріне; мектеп жанындағы интернаттардағы балаларды тамақтандыруға арналған берешек сома көрсетіледі.
301 "Бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысулар" (173) жолы бойынша артық аударылған төлемдердің нәтижесінде жиналған бюджетке қайтаруға жататын берешек сома, 600 пассивте жолы бойынша - бюджетке төленетін жарнаға жататын, бірақ есепті жылдың аяғында қандай да бір себеп бойынша аударылмаған салықтар бойынша берешек сома, сондай-ақ бюджетке аударылуға жататын басқа да сомалар көрсетіледі.

По строке 302 "Расчеты по средствам, полученным на кредитование субъектов малого и среднего бизнеса" (175) показываются кредиты, выделенные из местных бюджетов на кредитование малого и среднего бизнеса.
По строке 310 (640 в пассиве) "Расчеты с прочими дебиторами и кредиторами в пределах утвержденного плана финансирования" (178) показывается сумма задолженности государственного учреждения по счетам, не указанным в данном разделе в пределах утвержденного плана финансирования.
По строке 320 "Расчеты в порядке авансовых платежей" (179) показывается сумма задолженности поставщикам, расчеты с которыми осуществляются не по каждой отдельной сделке (отгрузке, отпуску товара и оказанию услуг), а путем периодического перечисления средств в сроки и размерах, заранее согласованных сторонами.
По строке 321 "Расчеты, связанные с изъятием наличных тиынов из денежного обращения" (188) - показывается остаток суммы излишне выплаченных тиынов в результате применения арифметического метода округления суммы до одного тенге, по строке 671 в пассиве показывается остаток суммы невыплаченного остатка заработной платы, стипендии, остатков невыплаченных сумм, удержанных по исполнительным листам, сумм задолженности перед подотчетным лицом в тиынах, в результате применения арифметического метода округления суммы до одного тенге.
По строке 322 "Расчеты по выплате пенсий и пособий" (191) показывается сумма задолженности по выплате пенсий и пособий, в активе - сумма задолженности по невыплаченным пенсиям и социальным пособиям Государственным Центром по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в пассиве (строка 681) фактические расходы по выплаченным пенсиям и социальным пособиям Государственного Центра по выплате пенсий.
По строке 323 "Расчеты по трансфертам на обязательное социальное обеспечение" (192) - показываются суммы, перечисленные на счета работодателей по обязательному социальному обеспечению.
По строке 324 "Расчеты по целевым трансфертам" (194) администраторами бюджетных программ показывается сумма недоиспользованных целевых трансфертов выделенных областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы.
По строке 325 "Расчеты по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды" (198) показывается сумма задолженности по обязательным взносам в накопительный пенсионный фонд, в активе - образовавшаяся в результате излишне перечисленных платежей, в пассиве (строка 683) - не перечисленных по каким-либо причинам.

302 "Шағын және орта бизнес субъектiлерiне кредит беруге алынған қаражаттар бойынша есеп айырысулар" (175) жолы бойынша жергiлiктi бюджеттерден шағын және орта бизнеске кредит беруге бөлiнген кредиттер көрсетiледi.
310 (640 пассивте) "Бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде өзге де дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысулар" (178) жолы бойынша осы бөлімде көрсетілмеген бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде шоттар бойынша мемлекеттік мекеменің берешек сомасы көрсетіледі.
320 "Аванстық төлемдер тәртібінде есеп айырысулар" (179) жолы бойынша есеп айырысулар әрбір мәміле бойынша (тауарды тиеу, жөнелту және қызмет көрсетулер) жеке-жеке емес, ал тараптармен алдын ала келісілген мерзімде және мөлшерде қаражаттарды дүркін-дүркін аудару жолымен жүзеге асырылатын берушілерге берешек сома көрсетіледі.
321 "Қолма-қол тиындардың ақша айналымынан алынуына байланысты есеп айырысулар" (188) жолы бойынша соманы бiр теңгеге дейiн дөңгелектеудiң арифметикалық әдiсiн қолдану нәтижесiнде артық төленген тиындардың қалдық сомасы көрсетiледi, 671-жол бойынша пассивте жалақының, стипендияның төленбеген қалдық сомасының қалдығы, атқару парақтары бойынша ұсталған төленбеген сомалардың, соманы бiр теңгеге дейiн дөңгелектеудiң арифметикалық әдiсiн қолдану нәтижесiнде тиындармен есепті тұлға алдындағы берешек сомалардың қалдықтары көрсетiледi.
322 "Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу бойынша есеп айырысулар" (191) жолы бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу жөнiндегі берешек сома, активте - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Зейнетақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа төленбеген зейнетақылар мен әлеуметтiк жәрдемақылар бойынша берешек сома, пассивте (681 жол) Зейнетақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа төленген зейнетақылар мен әлеуметтiк жәрдемақылар бойынша нақты шығыстар көрсетiледi.
323 "Мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған трансферттер бойынша есеп айырысулар" (192) жолы бойынша - мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыру бойынша жұмыс берушiлердiң шоттарына аударылған сомалар көрсетiледi.
324 "Нысаналы трансферттер бойынша есептеулер" (194) жолы бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне бөлінген жете пайдаланылмаған нысаналы трансферттердің сомасын көрсетеді.
325 "Міндетті зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша есеп айырысулар" (198) жолы бойынша міндетті зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары бойынша, активте - артық аударылған төлемдер нәтижесінде жинақталған, пассивте (683 жол) - қандай да бір себептер бойынша аударылмаған берешек сома көрсетіледі.

По строке 326 "Расчеты по внутреннему кредитованию" (199) - показывается остаток задолженности по обязательствам внутреннего кредитования на возвратной основе, а также по государственному образовательному кредиту и государственному студенческому кредиту.
По строке 327 "Расчеты по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования" (195) показывается сумма обязательных социальных отчислений, излишне перечисленная государственным учреждением в Государственный фонд социального страхования, по строке 684 в пассиве - сумма задолженности государственного учреждения по уплате обязательных социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.
Сноска. Пункт 41 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.04.2007 N 108 ; от 28.11.2007 N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования); от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
42. В разделе "Расходы" актива баланса учитываются фактические расходы по средствам, производимым государственными учреждениями на мероприятия, предусмотренные по планам финансирования, а также расходы, полученные от других бюджетов. В квартальном отчете показываются суммы фактически произведенных расходов, в годовом - остаток сумм непокрытых фактических расходов.
По строке 330 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения и другие мероприятия в пределах утвержденного плана финансирования" (200) показывается сумма фактических расходов, произведенных за счет бюджетного финансирования в пределах утвержденного плана финансирования.
По строке 331 "Расходы на научные разработки" (201) показывается сумма расходов по незаконченным научным разработкам (научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам, научным исследованиям, научно-техническим работам и другие), а также сумма расходов по законченным, но не принятым научным разработкам.
По строке 340 "Расходы за счет других бюджетов" (202) показывается сумма расходов, произведенных за счет разрешений, полученных из других бюджетов на выполнение мероприятий, не предусмотренных планом финансирования данного государственного учреждения.
По строке 341 "Расходы по проектам, финансируемым за счет внешних займов" (204) показывается сумма фактически произведенных расходов в ходе реализации проектов за счет внешних займов.
По строке 342 "Расходы на содержание государственного учреждения и другие мероприятия сверх утвержденного плана финансирования" (208) показывается сумма фактических расходов государственного учреждения сверх утвержденного плана финансирования, в случае невозможности возврата поставщику товаров (работ, услуг), приобретенных в долг.

326 "Iшкi кредит беру бойынша есеп айырысулар" (199) жолы бойынша - қайтарымды негiзде iшкi кредит берудің мiндеттемелерi бойынша, сондай-ақ мемлекеттiк бiлiмдiк кредит және мемлекеттiк студенттiк кредит бойынша берешектердiң қалдығы көрсетіледi.
327 "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша есептеулер" (195) жолы бойынша Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына мемлекеттік мекеме артық аударған міндетті әлеуметтік аударымдардың сомасы, пассивте 684-жол бойынша - Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдарды төлеу жөніндегі мемлекеттік мекеменің берешек сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 41-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
42. Баланс активінің "Шығыстар" бөлімінде қаржыландыру жоспары бойынша көзделген іс-шараларға арналған қаражат бойынша мемлекеттік мекемелер жүргізетін іс жүзіндегі шығыстар, сондай-ақ басқа да бюджеттерден алынған шығыстар ескеріледі. Тоқсандық есепте іс жүзінде жүргізілген шығыстардың сомасы, жылдықта - жабылмаған іс жүзіндегі шығыстар сомасының қалдығы көрсетіледі.
330 "Бекiтілген қаржыландыру жоспарының шегiнде мемлекеттік мекемені ұстауға және басқа да іс-шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар" (200) жолы бойынша бекiтілген қаржыландыру жоспарының шегiнде бюджеттік қаржыландыру есебінен жүргізілген іс жүзіндегі шығыстар сомасы көрсетіледі.
331 "Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар" (201) жолы бойынша аяқталмаған ғылыми әзірлемелер (ғылыми-зерттеу мен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар, ғылыми зерттеулер, ғылыми-техникалық жұмыстар және басқалар), сондай-ақ аяқталған, бірақ қабылданбаған ғылыми әзірлемелер бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
340 "Басқа да бюджеттер есебінен шығыстар" (202) жолы бойынша осы мемлекеттік мекеменің қаржыландыру жоспарында көзделмеген іс-шараларды орындау үшін басқа да бюджеттерден алынған рұқсаттардың есебінен жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.
341 "Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша қарыздар" (204) жолы бойынша сыртқы қарыздар есебінен жобаларды іске асыру барысында іс жүзінде жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.
342 "Бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс мемлекеттiк мекеменi ұстауға және басқа да iс-шараларға арналған шығыстар" (208) жолы бойынша - қарызға алынған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiге қайтару мүмкiндiгi болмаған жағдайда, мемлекеттiк мекеменiң бекiтiлген қаржыландыру жоспарынан тыс iс жүзiндегi шығыстарының сомасы көрсетiледi.

По строке 343 "Расходы по проектам, финансируемым за счет грантов" (209) показывается сумма фактически произведенных расходов в ходе реализации проектов за счет грантов.
По строке 344 "Расходы по трансфертам" (205) показывается сумма расходов, произведенных за счет полученных трансфертов, государственного учреждения.
По строке 350 "Расходы к распределению" (210) показывается сумма затрат, которые к концу отчетного периода не могли быть отнесены непосредственно на определенный вид работ (объект) или на себестоимость определенного вида изделий, продукции.
По строке 360 "Расходы за счет денег от реализации товаров (работ, услуг)" (211) показывается сумма фактических расходов за счет денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении.
По строке 370 "Расходы за счет денег от спонсорской и благотворительной помощи и прочих средств" (213) показывается сумма фактических расходов за счет денег от спонсорской и благотворительной помощи и прочих средств.
По строке 372 "Расходы за счет прочих фондов" (215) показывается сумма фактических расходов, произведенных за счет прочих фондов министерств и иных исполнительных органов, образованных в установленном порядке.
По строке 373 "Расходы за счет прочих фондов на капитальные вложения" (216) показывается сумма расходов, фактически произведенных за счет прочих фондов министерств и иных представительных и исполнительных органов на капитальные вложения.
По строке 375 "Расходы за счет средств в иностранной валюте" (220) показывается сумма фактических расходов за счет средств в иностранной валюте.
Сноска. В пункт 42 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
43. В разделе "Убытки" актива баланса по строке 380 "Убытки" (410) показывается результат (убыток), полученный от реализации выпущенной продукции, изделий и оказанных услуг.
44. В разделе "Затраты на капитальное строительство" актива баланса показываются затраты на приобретение оборудования к установке в строящихся (реконструируемых) объектах, материальных ценностей, необходимых для строительства, за счет средств, выделенных на капитальные вложения по бюджету и за счет денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении, от спонсорской и благотворительной помощи.

343 "Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар" (209) жолы бойынша гранттар есебінен жобаларды іске асыру барысында іс жүзінде жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.
344 "Трансферттер бойынша шығыстар" (205) жолы бойынша мемлекеттік мекеменің алған трансферттері есебінен жүргізілген шығыстар сомасы көрсетіледі.
350 "Бөлуге арналған шығыстар" (210) жолы бойынша есепті жылдың аяғында жұмыстардың (объектінің) белгілі бір түріне немесе белгілі бір бұйым, өнім түрінің өзіндік құнына тікелей жатқызылмайтын шығындардың сомасы көрсетіледі.
360 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша есебiнен шығыстар (211)" жолы бойынша мемлекеттік мекеменің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша есебінен іс жүзіндегі шығыстардың сомасы көрсетіледі.
370 "Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен ақша және өзге де қаражаттардың есебiнен шығыстар" (213) жолы бойынша - демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен ақша және өзге де қаражаттардың есебiнен іс жүзіндегі шығыстардың сомасы көрсетiледi.
372 "Өзге де қорлар есебінен шығыстар" (215) жолы бойынша белгіленген тәртіппен құрылған министрліктердің және басқа да атқарушы органдардың өзге де қорлары есебінен жүргізілген іс жүзіндегі шығыстардың сомасы көрсетіледі.
373 "Күрделі жұмсалымдарға арналған өзге де қорлар есебінен шығыстар" (216) жолы бойынша күрделі жұмсалымдарға арналған министрліктердің және басқа да өкілдік және атқарушы органдардың өзге де қорлары есебінен іс жүзінде жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
375 "Валюталық қаражаттар есебінен шығыстар" (220) жолы бойынша шетел валютасындағы қаражаттың есебінен іс жүзіндегі шығыстар сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 42-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
43. Баланс активінің "Залалдар" бөлімінде 380 "Залалдар" (410) жолы бойынша шығарылған өнімді, бұйымды және көрсетілген қызметтерді өткізуден алынған нәтиже (залал) көрсетіледі.
44. Баланс активінің "Күрделі құрылысқа арналған шығындар" бөлімінде бюджет бойынша күрделі жұмсалымдарға бөлінген қаражаттардың есебінен және мемлекеттік мекеменің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілiк және қайырымдылық көмектен түскен ақша есебінен салынып жатқан (қайта құрылып жатқан) объектілерде орнатуға арналған жабдықтарды, құрылысқа қажетті материалдық құндылықтарды сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.

По строке 390 "Оборудование к установке" (040) показывается сумма готовых к установке строительных конструкций и деталей, а также отечественного и импортного оборудования, требующего монтажа, предназначенного для установки.
По строке 400 "Строительные материалы для капитального строительства" (041) показывается сумма строительных материалов на капитальное строительство и используемых в процессе строительства и монтажных работ.
По строке 410 "Расчеты с поставщиками и подрядчиками" (150) показывается сумма задолженности, образовавшаяся по расчетам с поставщиками и подрядчиками за строительные материалы, конструкции и детали, оборудование для установки и т.д., приобретаемые за счет средств, выделенных на капитальные вложения.
По строке 420 "Расходы по бюджету на капитальные вложения" (203) в квартальном отчете показывается сумма затрат за счет бюджета по незаконченным объектам нового строительства и реконструкции зданий и сооружений, а также сумма затрат по законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции за счет переоценки, а в годовом - сумма непокрытых расходов.
По строке 430 "Расходы на капитальные вложения за счет прочих средств" (212) показывается сумма затрат за счет денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении, спонсорской и благотворительной помощи и грантов по незаконченным и законченным, но не сданным в эксплуатацию объектам строительства и реконструкции, а также на приобретение оборудования.
45. По строке 440 "Баланс" показывается общая сумма строк с 010 по 430 по графам 3 и 4 соответственно.
46. Пассив - вторая часть баланса, состоит из 5 разделов. Пассив баланса показывает источники образования средств бюджета государственного учреждения. В нем отражаются финансирование на расходы государственного учреждения и капитальное строительство, расчеты, фонды, доходы государственного учреждения.
47. В разделе "Финансирование" пассива баланса отражаются расчеты по финансированию из бюджета и других источников, возникающие в процессе исполнения плана финансирования между администраторами бюджетных программ и подведомственными государственными учреждениями. В квартальном отчете показывается сумма финансирования из бюджета и других источников, в годовом - остаток сумм финансирования.
По строке 450 "Финансирование из бюджета на расходы государственного учреждения и другие мероприятия" (230, 140) показывается сумма финансирования из бюджета.

390 "Орнатуға арналған жабдық" (040) жолы бойынша орнатуға дайын құрылыс конструкциялары мен детальдардың, сондай-ақ орнатуға арналған монтаждауды қажет ететін отандық және шетелдік жабдықтардың сомасы көрсетіледі.
400 "Күрделі құрылысқа арналған құрылыс материалдары" (041) жолы бойынша күрделі құрылысқа арналған құрылыс материалдарының және құрылыс процесінде және монтаждау жұмыстарында пайдаланылатын сома көрсетіледі.
410 "Өнім берушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар" (150) жолы бойынша күрделі жұмсалымдарға бөлінген қаражаттар есебінен сатып алынған құрылыс материалдары, конструкциялар және детальдар орнату үшін жабдықтар және т.б. үшін өнім берушілермен және мердігермен есеп айырысулар бойынша пайда болған берешек сома көрсетіледі.
420 "Күрделі жұмсалымдарға арналған бюджет бойынша шығыстар" (203) жолы бойынша тоқсандық есепте бюджет есебінен аяқталмаған жаңа құрылыс және ғимараттар мен құрылыстарды қайта құру объектілері бойынша шығындардың сомасы, сондай-ақ аяқталған, бірақ қайта бағалау есебінен пайдалануға берілмеген құрылыс және қайта құру объектілері бойынша шығындар сомасы, ал жылдықта - жабылмаған шығыстар сомасы көрсетіледі.
430 "Басқа да қаражаттардың есебінен күрделі жұмсалымдарға арналған шығыстар" жолы бойынша мемлекеттік мекеменің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша есебінен және гранттардан аяқталмаған және аяқталған, бірақ пайдалануға берілмеген құрылыс және қайта құру объектілері бойынша, сондай-ақ жабдықтарды сатып алуға арналған шығыстар сомасы көрсетіледі.
45. 440 "Баланс" жолы бойынша 3 және 4-бағандар бойынша тиісінше 010-жолдан бастап 430-жолды қоса алғандағы жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
46. Пассив - баланстың екінші бөлігі, 5 бөлімнен тұрады. Баланстың пассиві мемлекеттік мекеме бюджеті қаражаттарының пайда болу көздерін көрсетеді. Онда мемлекеттік мекеменің және күрделі құрылыстың, есеп айырысулардың, қорлардың, мемлекеттік мекеме кірістерінің шығыстарына арналған қаржыландыру көрінеді.
47. Баланс пассивінің "Қаржыландыру" бөлімінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен ведомостволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер арасындағы қаржыландыру жоспарын орындау процесінде туындайтын бюджеттен және басқа көздерден қаржыландыру бойынша есеп айырысу көрінеді. Тоқсандық есепте бюджеттен және басқа да көздерден қаржыландыру сомасы, жылдықта - қаржыландыру сомасының қалдығы көрсетіледі.
450 "Мемлекеттік мекеменің және басқа да іс-шаралардың шығыстарын бюджеттен қаржыландыру жөніндегі шығыстар" (230, 140) жолы бойынша бюджеттен қаржыландыру сомасы көрсетіледі.

По строке 460 "Финансирование за счет других бюджетов" (232, 142) показывается сумма финансирования, полученного на проведение отдельных мероприятий за счет других бюджетов.
По строке 462 "Финансирование по трансфертам" (234) показывается сумма финансирования по трансфертам общего характера, целевым текущим трансфертам, целевым трансфертам на развитие.
По строке 480 "Прочие средства на содержание государственного учреждения" (238) показывается сумма финансирования, полученного в соответствии с действующим порядком из прочих источников.
По строке 481 "Финансирование проектов из средств внешних займов и связанных грантов" (239) показывается сумма финансирования проектов за счет внешних займов и связанных грантов.
По строке 482 "Внутреннее кредитование" (247) показывается остаток задолженности по суммам кредитов, выданных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (по внутреннему кредитованию), а также по средствам государственного образовательного кредита и государственного студенческого кредита.
По строке 490 "Кредиты" (248) показываются суммы, предоставляемые из местных бюджетов местным исполнительным органом для кредитования субъектов малого и среднего бизнеса, суммы не погашенных кредитов, полученных в учреждениях банка в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
По строке 491 "Внешние займы" (249) показываются суммы займов, полученных для финансирования проектов в соответствии с международным договором о займах.
До составления сводного баланса администраторами бюджетных программ должны быть выверены с подведомственными им государственными учреждениями внутриведомственные расчеты по финансированию.
Остатки по счетам расчетов по финансированию подведомственных государственных учреждений в активе баланса вышестоящего органа должны соответствовать остаткам по счетам расчетов по финансированию в пассиве баланса подведомственных государственных учреждений. Остатки по этим счетам в активе и пассиве сводного баланса взаимно исключаются.
Сноска. В пункт 47 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
48. В разделе "Фонды и средства целевого назначения" пассива баланса отражаются фонды, имеющиеся в государственном учреждении, износ активов и нематериальных активов.

460 "Басқа да бюджеттердің есебінен қаржыландыру" (232, 142) жолы бойынша басқа да бюджеттердің есебінен жекелеген іс-шараларды жүргізуге алынған қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
462 "Трансферттер бойынша қаржыландыру" (234) жолы бойынша жалпы сипаттағы трансферттер, ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға арналған нысаналы трансферттер бойынша қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
480 "Мемлекеттік мекемені ұстауға арналған өзге де қаражат" жолы бойынша (238) өзге көздерден қолданыстағы тәртіпке сәйкес алынған қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
481 "Сыртқы заемдар және байланысты гранттар қаражатынан жобаларды қаржыландыру" жолы бойынша (239) сыртқы заемдар және байланысты гранттар есебінен жобаларды қаржыландыру сомасы көрсетіледі.
482 "Ішкі кредит беру" жолы бойынша (247) қайтарымды негізде республикалық немесе жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен берілген кредиттердің сомасы бойынша (ішкі кредит беру бойынша), сондай-ақ мемлекеттік білім беру кредит және мемлекеттік студенттік кредит қаражаттары бойынша берешектің сомасы көрсетіледі.
490 "Кредиттер" жолы бойынша (248) шағын және орта бизнес субъектілеріне кредит беру үшін жергілікті атқарушы орган жергілікті бюджеттерден беретін сомалар, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес банк мекемелерінен алынған өтелмеген кредит сомасы көрсетіледі.
491 "Сыртқы қарыздар" жолы бойынша (249) қарыз туралы халықаралық шартқа сәйкес жобаларды қаржыландыру үшін алынған қарыздар сомасы көрсетіледі.
Жиынтық баланс жасалғанға дейін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелермен қаржыландыру жөніндегі ішкі ведомстволық есеп айырысуларды салыстырылып тексеруі тиіс.
Жоғары тұрған орган балансының активіндегі ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жөніндегі есеп айырысулардың шоттары бойынша қалдықтар баланс пассивінде ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жөніндегі есеп айырысулардың шоттары бойынша қалдықтарға сәйкес келуі тиіс. Жиынтық баланстың активінде және пассивінде осы шоттар бойынша қалдықтар өзара алынып тасталады.
Ескерту. 47-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
48. Баланс пассивінің "Қорлар мен нысаналы мақсаттағы қаражаттар" бөлімінде мемлекеттік мекемеде бар қорлар, активтер мен материалдық емес активтердің тозуы көрсетіледі.

По строкам 510, 520 "Фонд материального поощрения" (240), "Фонд производственного и социального развития" (246) показываются остатки средств соответствующего фонда, не использованных на конец отчетного периода.
По строке 515 "Гранты" (245) показывается остаток средств по грантам.
По строке 530 "Фонд в активах" (250) показывается сумма вложений в фонд активов (с учетом износа), находящихся в непосредственном распоряжении государственного учреждения.
По строке 533 "Прочие фонды" (272) показывается остаток средств фондов министерств, государственных комитетов и иных представительских и исполнительских органов, образованных в установленном порядке.
По строке 534 "Фонд средств в иностранной валюте" (273) показывается остаток средств фонда в иностранной валюте.
По строке 535 "Фонд в ценных бумагах" (274) показывается стоимость государственного пакета акций, принадлежащего государству в лице Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
По строке 540 "Износ активов" (020) показывается общая сумма износа активов, числящихся на балансе государственного учреждения.
По строке 541 "Износ нематериальных активов" (021) показывается общая сумма износа нематериальных активов, принадлежащих государственному учреждению.
По строке 550 "Фонд в малоценных и быстроизнашивающихся предметах" (260) показывается сумма, равная стоимости МБП, находящихся в непосредственном распоряжении государственного учреждения.
Сноска. В пункт 48 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
49. В разделе "Расчеты" пассива баланса приводятся остатки по счетам бухгалтерского учета, отражающим расчеты, по которым имеется кредитовое сальдо (кредиторская задолженность).
По строке 554 "Расчеты с кредиторами сверх утвержденного плана финансирования" (154) показывается сумма задолженности за приобретенные товары (работы, услуги) сверх утвержденного плана финансирования государственного учреждения.
По строке 572 "Расчеты по операциям, связанным с поступлениями в бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их" (158) - сумма задолженности за полученные активы, МБП и другие материальные ценности, за обучение кадров, ремонт оборудования и другие виды работ и услуг, оказанных государственному учреждению по операциям, связанным с поступлениями в бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их.

510, 520 "Материалдық көтермелеу қоры" (240), "Өндірістік және әлеуметтік даму қоры" (246) жолдары бойынша есепті кезеңнің соңында пайдаланылмаған тиісті қордың қаражат қалдықтары көрсетіледі.
515 "Гранттар" жолы бойынша (245) гранттар бойынша қаражат қалдығы көрсетіледі.
530 "Активтегі қор" жолы бойынша (250) мемлекеттік мекеменің тікелей билігінде бар активтер қорына (тозуын ескере отырып) салым сомалары көрсетіледі.
533 "Өзге де қорлар" жолы бойынша (272) белгіленген тәртіппен құрылған министрліктер, мемлекеттік комитеттер және өзге де өкілдік пен орындаушы органдар қорларының қаражат қалдығы көрсетіледі.
534 "Шетел валютасындағы қаражаттың қоры" (273) жолы бойынша шетел валютасындағы қор қаражатының қалдығы көрсетіледі.
535 "Бағалы қағаздардағы қор" жолы бойынша (274) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің атынан мемлекетке жататын акциялардың мемлекеттік пакетінің құны көрсетіледі.
540 "Активтердің тозуы" жолы бойынша (020) мемлекеттік мекеменің балансында есептелетін активтердің тозуының жалпы сомасы көрсетіледі.
541 "Материалдық емес активтердің тозуы" жолы бойынша (021) мемлекеттік мекемеге жататын материалдық емес активтердің тозуының жалпы сомасы көрсетіледі.
550 "Арзан бағалы және тез тозғыш заттардағы қор" жолы бойынша (260) мемлекеттік мекеменің тікелей билігіндегі арзан бағалы және тез тозғыш заттардың құнына тең сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 48-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Баланс пассивінің "Есеп айырысулар" бөлімінде кредит сальдосы (кредиторлық берешек) бар есеп айырысуларды көрсететін бухгалтерлік есептің шоттары бойынша қалдықтар келтіріледі.
554 "Бекітілген қаржыландыру жоспарынан тыс кредит берушілерімен есеп айырысулар" жолы бойынша (154) - мемлекеттік мекемені қаржыландырудың бекітілген жоспарынан тыс сатып алынған тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) берешектің сомасы көрсетіледі.
572 "Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны ретінде бюджетке түсетін түсімдермен және олардың жұмсалуымен байланысты операциялар бойынша есеп айырысулар" жолы бойынша (158) - алынған активтер, арзан бағалы және тез тозғыш заттар үшін, кадрларды оқыту, жабдықты жөндеу және мемлекеттік мекемеге тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны ретінде бюджетке түсетін түсімдермен және олардың жұмсалуымен байланысты операциялар бойынша көрсетілген жұмыстардың және қызметтердің басқа да түрлері үшін берешектің сомасы.

По строке 610 "Расчеты по деньгам временного размещения физических или юридических лиц" (174) показывается сумма денег, переданная физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности.
По строке 620 "Расчеты по деньгам, полученным на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи" (176) показываются расчеты денег, поступивших в виде спонсорской и благотворительной помощи и используемым строго по целевому назначению.
По строке 630 "Расчеты с депонентами" (177) показывается сумма заработной платы и стипендий, компенсаций, материальной помощи и других денежных выплат, не полученных в установленный срок.
По строке 650 "Расчеты с рабочими и служащими" (180) показывается сумма задолженности по заработной плате и другим денежным выплатам, пособиям по временной нетрудоспособности.
По строке 660 "Расчеты со стипендиатами" (181) показывается сумма задолженности по стипендиям студентам и аспирантам вузов и учащимся школ, колледжей и др.
По строке 670 "Расчеты с рабочими и служащими по безналичным перечислениям" (182-187) показывается сумма задолженности: за товары, проданные в кредит; по заработной плате, перечисленной в банки на счета по вкладам; по перечислениям страховых платежей путем безналичных расчетов; по удержанию членских профсоюзных взносов; за ссуды, полученные рабочими и служащими в учреждениях банка; по удержаниям из заработной платы, стипендии, по исполнительным листам и другим документам.
По строке 680 "Другие расчеты за выполненные работы" (189) показывается сумма задолженности за гонорары, выплачиваемые за работы и выступления по договорам.
По строке 681 "Расчеты по выплате пенсий и пособий" (191) показывается сумма задолженности по выплате пенсий и пособий.
По строке 682 "Расчеты по трансфертам физическим лицам" (193) показывается сумма задолженности по социальным выплатам и социальной помощи, по возмещению ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем, либо иным повреждением здоровья, связанным с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством, по компенсациям репатриантам (оралманам), по единовременным выплатам родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих, по денежной компенсации военнослужащим на оплату расходов по содержанию жилища и коммунальных услуг, по другим трансфертам физическим лицам.

610 "Жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасы бойынша есептеулер" (174) жолы бойынша жеке немесе заңды тұлға мемлекеттік мекемеге қайтарымдылық шарттарында берген ақшаның сомасы көрсетіледі.
620 "Демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен шығыстарға алынған ақшалар бойынша есеп айырысулар" жолы бойынша (176) демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде түскен және қатаң түрде мақсатты тағайындау бойынша пайдаланылатын ақшаның есеп айырысулары көрсетіледі.
630 "Депоненттермен есеп айырысулар" жолы бойынша (177) жалақының және стипендияның, өтемақының, материалдық көмектің және белгіленген мерзімде алынбаған басқа да ақшалай төлемдердің сомасы көрсетіледі.
650 "Жұмысшылармен және қызметшілермен есеп айырысу" жолы бойынша (180) жалақы және жұмысқа уақытша жарамсыздығы бойынша басқа да ақшалай төлемдер, жәрдемақылар бойынша берешектің сомасы көрсетіледі.
660 "Стипендиаттармен есеп айырысулар" жолы бойынша (181) жоғары оқу орындары студенттері мен аспиранттарының және мектептердің, колледждердің және басқа да оқушылардың стипендиялары бойынша берешек сомасы көрсетіледі.
670 "Жұмысшылармен және қызметшілермен қолма-қол ақшасыз аударымдар бойынша есеп айырысулар" жолы бойынша (182-187) кредитке сатылған тауарлар үшін, салымдар бойынша банктердегі шоттарға аударылған жалақы бойынша, қолма-қол ақшасыз есеп айырысулар арқылы сақтандыру төлемдерінің аударымдары бойынша, мүшелік кәсіподақ жарналарын ұстап қалу бойынша, банк мекемелерінен жұмысшылар мен қызметшілер алған несиелер үшін, жалақыдан, стипендиядан алынатын ұстап қалулар бойынша, атқарушы парақтар мен басқа да құжаттар бойынша берешек сомасы көрсетіледі.
680 "Орындалған жұмыстар үшін басқа да есеп айырысулар" жолы бойынша (189) жұмыстар үшін төленетін қаламақылар және шарттар бойынша әрекет ету үшін берешектің сомасы көрсетіледі.
681 "Зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша есеп айырысулар" жолы бойынша (191) - зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу бойынша берешектің сомасы көрсетіледі.
682 "Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша есеп айырысу" жолы бойынша (193) - әлеуметтік төлемдер және әлеуметтік көмек бойынша, жұмысшыларға және қызметшілерге келтірілген жарақаттың залалын өтеу немесе заңнамаға сәйкес олардың еңбек міндеттерін орындауына байланысты өзге де денсаулығының зақымдалуы бойынша, репатрианттарға (оралмандарға) берілетін өтемақылар бойынша, ата-аналарға, бала асырып алушыларға, қайтыс болғандардың қамқоршыларына, қайтыс болған әскери қызметшілерге берілетін бір жолғы төлемдер бойынша, тұрғын үй мен коммуналдық қызметтерді ұстау бойынша шығыстарды төлеуге әскери қызметшілерге берілетін ақшалай өтемақы бойынша, жеке тұлғаларға берілетін басқа да трансферттер бойынша берешектің сомасы көрсетіледі.

По строке 683 "Расчеты по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды" (198) показывается сумма обязательных пенсионных взносов, удержанная с дохода работников и не перечисленная в накопительные пенсионные фонды.
Сноска. В пункт 49 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
50. В разделе "Реализация продукции и доходы" пассива баланса отражается конечный результат производственной деятельности мастерских, подсобных сельских и учебно-опытных хозяйств, выполнения работ и оказания услуг.
По строке 690 "Реализация изделий производственных (учебных) мастерских" (280) показывается сумма реализованных готовых изделий, выпущенных производственными (учебными) мастерскими, а также сумма реализованной готовой печатной продукции и оказанных услуг.
По строке 700 "Реализация продукции подсобных учебных сельских хозяйств" (281) показывается сумма реализованной продукции, выпускаемой подсобными сельскими и учебно-опытными хозяйствами.
По строке 720 "Доходы от реализации товаров (работ, услуг)" (400) показывается сумма поступлений, полученная от реализации товаров (работ, услуг) которая в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан остается в распоряжении государственного учреждения и расходуется на определенные цели.
По строке 730 "Прибыль" (410) показывается сумма результата (прибыль), полученная от реализации выпущенной продукции, изделий и оказанных услуг.
51. В разделе "Финансирование капитального строительства" пассива баланса отражается финансирование капитальных вложений из государственного бюджета.
По строке 740 "Расчеты с поставщиками и подрядчиками" (150) показывается сумма задолженности по расчетам с поставщиками и подрядчиками за строительные материалы, конструкции, детали и оборудование для установки и т.п., приобретаемые за счет средств, выделенных на капитальные вложения.
По строке 750 "Финансирование из бюджета капитальных вложений" (231, 143) показывается остаток сумм финансирования капитальных вложений администраторов бюджетных программ, государственных учреждений, содержащихся за счет бюджета.
52. По строке 760 "Баланс" показывается общая сумма строк с 450 по 750 графы 3 и 4 и эта сумма должна быть тождественна строке 440 графам 3 и 4.
53. На забалансовых счетах отражаются ценности, не принадлежащие государственному учреждению, но временно находящиеся в его пользовании или распоряжении, а также бланки строгой отчетности, путевки в дома отдыха и другие.

683 "Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналар бойынша есеп айырысулар" жолы бойынша (198) - қызметкерлердің кірісінен ұсталған және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылмаған міндетті зейнетақы жарналарының сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 49-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Баланс пассивінің "Өнімді сату және кірістер" бөлімінде шеберханалық, қосалқы ауыл және оқу-тәжірибе шаруашылықтары өндірістік қызметінің түпкілікті нәтижесі, жұмыстардың орындалуы және қызметтер көрсету көрсетіледі.
690 "Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату" жолы бойынша (280) сатылған дайын бұйымдардың, өндірістік (оқу) шеберханалары шығарған сатылған дайын бұйымдардың сомасы, сондай-ақ сатылған дайын баспа өнімдерінің және көрсетілген қызметтердің сомасы көрсетіледі.
700 "Қосалқы оқу ауылшаруашылығы өнімдерін сату" жолы бойынша (281) қосалқы ауыл және оқу-тәжірибе шаруашылықтары шығарған сатылған өнімдердің сомасы көрсетіледі.
720 "Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін табыстар" жолы бойынша (400) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынған түсімдердің сомасы көрсетіледі, онда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекеменің билігінде қалады және белгілі мақсаттарға жұмсалады.
730 "Пайда" жолы бойынша (410) шығарылған өнімдерді, бұйымдарды және көрсетілген қызметтерді сатудан алынған нәтиже (пайда) сомасы көрсетіледі.
51. Баланс пассивінің "Күрделі құрылысты қаржыландыру" бөлімінде мемлекеттік бюджеттен күрделі салымдарды салуды қаржыландыру көрсетіледі.
740 "Берушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар" жолы бойынша (150) құрылыс материалдары, конструкциялар, деталдар және күрделі салымға бөлінген қаражат есебінен сатып алынатын қондыруға және т.б. жабдық үшін берушілермен және мердігерлермен есеп айырысулар бойынша берешектің сомасы көрсетіледі.
750 "Күрделі салымдарды бюджеттен қаржыландыру" жолы бойынша (231, 143) бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары әкімшілерінің капиталды салымдарын қаржыландыру сомасының қалдығы көрсетіледі.
52. 760 "Баланс" жолы бойынша 3 және 4-бағандардың 450-ден бастап 750-ге дейінгі жолдарының жалпы сомасы көрсетіледі және осы сома 3 және 4-бағандардың 440 жолына толық сай келуі тиіс.
53. Баланстан тысқары шоттарда мемлекеттік мекемеге жатпайтын, бірақ оның пайдаланылуында немесе билігінде уақытша болатын құндылықтар, сондай-ақ қатаң есептілік бланкілері, демалыс үйлеріне жолдамалар және басқалар көрсетіледі.

По строкам 770-779 соответственно номерам строк перечислены забалансовые счета, на которых учитываются материальные ценности, арендованные активы и другие, а также сумма принятых государственным учреждением обязательств.
54. Справка о движении сумм финансирования из бюджета по субсчетам 230; 231; 234; 239 (140; 143) предназначена для сверки сумм бюджетного финансирования, показанных в балансе, с данными администраторов бюджетных программ и представляется вместе с балансом.
В графах 3 и 4 (дебет) справки показываются:
по строке 800 "Отнесено на счет 173 - "Расчеты по платежам в бюджет" показывается сумма, поступившая от реализации активов и материальных ценностей и других поступлений, подлежащая перечислению в доход бюджета и сумма начисленной недостачи, отнесенная за счет виновных лиц;
по строкам 810 "Списано нереальной для взыскания задолженности" и 820 "Списано недостач материалов, принятых на счет государственного учреждения" - соответственно суммы нереальной для взыскания дебиторской задолженности и недостач материалов, списанных за счет государственного учреждения;
по строке 830 "Остаток разрешений, закрытых 31 декабря" - сумма закрытых 31 декабря остатков неиспользованных разрешений из бюджета;
по строке 831 "Остаток разрешений по внешним займам и связанным грантам закрытых 31 декабря" - сумма закрытых 31 декабря остатков неиспользованных разрешений по внешним займам и связанным грантам;
по строке 840 "Списано затрат по законченным и сданным в эксплуатацию объектам строительства" (в квартальном отчете не заполняют) по графе 4 показывается сумма затрат по законченным и сданным в эксплуатацию объектам нового строительства и реконструкции, списанных в конце года;
по строке 850 "Списано расходов в отчетном году" (в квартальном отчете не заполняют) - сумма фактических расходов по исполнению плана финансирования, списанных в конце года, с учетом остатка расходов на начало года, отраженных по субсчету 200, расходов по законченным и принятым научным разработкам по субсчету 201 "Расходы на научные разработки и сумма расходов, произведенных за счет полученных трансфертов, государственного учреждения по субсчету 205 "Расходы по трансфертам";
по строке 860 "Списано разрешений, выданных в отчетном году за счет внешних займов и связанных грантов" (в квартальном отчете не заполняют) в графе 3 показывается сумма по проектам, финансируемым за счет внешних займов и связанных грантов, списанных в конце года;

770-779 жолдар бойынша жолдардың нөмірлері тиісінше баланстан тысқары шоттарға аударылды, онда материалдық құндылықтар, жалға алынған активтер және басқалар, сондай-ақ мемлекеттік мекеме қабылдаған міндеттемелердің сомасы ескеріледі.
54. 230; 231; 234; 239 (140; 143) қосалқы шоттары бойынша бюджеттен алынатын қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің деректерімен баланста көрсетілген бюджеттік қаржыландыру сомасын салыстыруға арналған және баланспен бірге беріледі.
3 және 4 (дебет) бағандарда анықтамалар көрсетіледі:
173 "Бюджетке төлемдер бойынша есеп айырысу" шотына жатқызылды" 800 жолы бойынша бюджеттің кірісіне аударуға жататын активтерді және материалдық құндылықтарды және басқа да түсімдерді сатудан түсетін сома және кінәлі тұлғалар есебіне жатқызылған есептелген жетіспеу сомасы көрсетіледі;
810 "Өндіріп алу үшін нақтыланбаған берешек есептен шығарылды" және 820 "Мемлекеттік мекеменің есебіне қабылданған материалдардың жетіспеушіліктері есептен шығарылды" жолдары бойынша - мемлекеттік мекеменің есебінен шығарылған дебиторлық берешекті және материалдардың жетіспеушіліктерін өндіріп алу үшін тиісінше сомасы нақтыланбаған;
830 "31 желтоқсанда жабылған рұқсаттардың қалдығы" жолы бойынша - 31 желтоқсанда жабылған бюджеттен алынған пайдаланылмаған рұқсат қалдықтарының сомасы;
831 "31 желтоқсанда жабылған сыртқы заемдар және байланысты гранттар бойынша рұқсаттардың қалдығы" жолы бойынша - 31 желтоқсанда жабылған сыртқы заемдар бойынша пайдаланылмаған рұқсат қалдықтарының сомасы;
840 "Аяқталған және пайдалануға берілген құрылыс объектілері бойынша шығындар есептен шығарылды" жолы бойынша (тоқсандық есепте толтырмайды) 4-бағанда аяқталған және пайдалануға берілген жаңа құрылыс объектілері және жылдың аяғында есептен шығарылған қайта құру бойынша шығындар сомасы көрсетіледі;
850 "Есепті жылда шығыстар есептен шығарылды" жолы бойынша (тоқсандық есепте толтырмайды) - 200 қосалқы шоты бойынша көрсетілген жылдың басындағы шығыс қалдықтарын ескере отырып жылдың аяғында есептен шығарылған қаржыландыру жоспарын атқару жөніндегі іс-жүзіндегі шығыстар сомасы, 201 "Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар" қосалқы шоты бойынша аяқталған және қабылданған ғылыми әзірлемелер бойынша шығыстар және 205 "Трансферттер бойынша шығыстар" қосалқы шоты бойынша мемлекеттік мекеменің алған трансферттері есебінен жүргізілген шығыстар сомасы;
860 "Сыртқы заем және байланысты гранттар есебінен есепті жылы берілген рұқсаттар есептен шығарылды" жолы бойынша (тоқсандық есепте толтырмайды) 3-бағанда жылдың аяғында есептен шығарылған сыртқы заемдар және байланысты гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша сома көрсетіледі;

по строке 870 "Безвозмездно переданные материальные ценности и денежные документы" в графе 3 показывается сумма материальных ценностей и денежных документов, переданных безвозмездно другим государственным учреждениям;
по строке 871 "Передача финансирования не законченных объектов строительства" в графе 4 показывается сумма, переданного финансирования не законченных объектов строительства одним государственным учреждением другому;
по строке 880 "Всего" - сумма строк с 800 по 871.
В графах 7 и 8 (кредит) справки показываются:
по строке 890 "Остаток на начало года" - остаток средств по субсчетам 230 и 231 (140 и 143), 234 на начало года;
по строке 900 "Разрешения выданные в течение года (квартала)" - сумма выданных разрешений;
по строке 910 "Оприходовано излишков и безвозмездно полученных материалов" - сумма излишков материалов и продуктов питания, выявленных при инвентаризации, стоимость безвозмездно полученных материалов;
по строке 920 "Выплаты, произведенные в централизованном порядке администраторами бюджетных программ за счет плана финансирования данного государственного учреждения" - стоимость полученных от администратора бюджетных программ материалов, а также сумма других выплат, произведенных в централизованном порядке администратором бюджетных программ за счет плана финансирования подведомственного государственного учреждения;
по строке 930 "Переведено и поступило от ликвидации активов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов на счет материалов" - стоимость предметов, переведенных со счетов активов и МБП и поступивших от ликвидации активов и МБП на счет материалов;
по строке 940 "Курсовая разница" - суммы курсовой разницы;
по строке 941 "Разрешения по внешним займам и связанным грантам" - по графе 7 показывается сумма финансирования проектов за счет средств внешних займов и связанных грантов;
по строке 943 "Списано нереальной для взыскания задолженности" - сумма нереальной для взыскания кредиторской задолженности;
по строке 961 "Прочие" - другие суммы, отнесенные на увеличение субсчетов финансирования;
по строке 962 "Получено финансирование не законченных объектов строительства" в графе 8 показывается сумма финансирования, полученного от государственного учреждения, не законченных объектов строительства;
по строке 970 "Всего" - сумма строк с 890 по 962;
по строке 980 "Остаток по субсчету на конец года (квартала)" - остаток сумм финансирования на отчетную дату после закрытия счетов текущего учета.
Форма № 1 является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 54 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.04.2007 N 108 ; от 28.11.2007 N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования); от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

870 "Өтеусіз берілген материалдық құндылықтар мен ақшалай құжаттар" жолы бойынша 3-бағанда басқа мемлекеттік мекемелерге өтеусіз берілген материалдық құндылықтар мен ақшалай құжаттардың сомасы көрсетіледі;
871 "Аяқталмаған құрылыс объектілеріне қаржыландыру беру" жолы бойынша 4-бағанда аяқталмаған құрылыс объектілерін бір мемлекеттік мекеменің екіншісіне берген қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
880 "Барлығы" жолы бойынша - 800-ден бастап 871-ге дейін жолдар сомасы.
7 және 8-бағандарда (кредит) анықтамалар көрсетіледі:
890 "Жыл басындағы қалдық" жолы бойынша - жылдың басындағы 230 және 231 (140 және 143), 234 қосалқы шоттары бойынша қаражат қалдығы;
900 "Жыл (тоқсан) ішінде берілген рұқсаттар" жолы бойынша - берілген рұқсаттардың сомасы;
910 "Артық және қайтарымсыз алынған материалдар қосып алынды" жолы бойынша - түгендеу кезінде айқындалған артық материалдар мен азық-түлік сомасы, қайтарымсыз алынған материалдардың құны;
920 "Осы мемлекеттік мекемені қаржыландыру жоспары есебінен орталықтандырылған тәртіппен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жүргізген төлемдер" жолы бойынша - бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінен алынған материалдардың құны, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемені қаржыландыру жоспары есебінен орталықтандырылған тәртіппен бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жүргізген басқа да төлемдердің сомасы;
930 "Активтер мен АТЗ-ны жоюдан материалдар шотына аударылғаны және түскені" жолы бойынша - активтер мен АТЗ шоттарынан аударылған және активтер мен АТЗ-ны жоюдан материалдар шотына түскен заттардың құны;
940 "Бағамдық айырмашылық" жолы бойынша - бағамдық айырманың сомасы;
941 "Сыртқы заемдар және байланысты гранттар бойынша рұқсаттар" жолы бойынша 7-баған бойынша сыртқы заемдар және байланысты гранттар қаражаты есебінен жобаларды қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
943 "Өндіріп алу үшін нақты емес берешек есептен шығарылды" жолы бойынша - өндіріп алу үшін нақты емес кредиторлық берешек сомасы;
961 "Өзге де" жолы бойынша - қаржыландырудың қосалқы шоттарын арттыруға жатқызылған басқа сома;
962 "Аяқталмаған құрылыс объектілеріне қаржыландыру алынды" жолы бойынша 8-бағанда мемлекеттік мекемеден алынған аяқталмаған құрылыс объектілерін қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
970 "Барлығы" жолы бойынша - 890-нан бастап 962-ге дейін жолдардың сомасы;
980 "Жыл (тоқсан) аяғындағы қосалқы шот бойынша қалдық" жолы бойынша - ағымдағы жылдың шоттарын жапқаннан кейін есепті күнге қаржыландыру сомасының қалдығы.
N 1 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 54-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.

55. Отчет об исполнении плана финансирования по форме № 2 позволяет увидеть расходы государственного учреждения в развернутом виде по спецификам экономической классификации расходов. Отчетность составляется по каждой функциональной группе, учреждению, бюджетной программе, подпрограмме Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.
В графе 3 показываются годовые бюджетные назначения в соответствии с утвержденным планом финансирования с учетом изменений на отчетную дату, внесенных в него в установленном порядке в разрезе специфик экономической классификации расходов;
в графе 4 показываются суммы плана финансирования по обязательствам в соответствии с экономической классификацией расходов бюджета на отчетную дату нарастающим итогом с начала года, с учетом изменений, внесенных в него в установленном законодательством порядке;
в графе 5 показывается итоговая сумма по бюджетной программе (подпрограмме) в соответствии с планом финансирования по платежам на отчетную дату нарастающим итогом с начала года, с учетом изменений, внесенных в него в установленном законодательством порядке;
в графе 6 показываются суммы разрешений в разрезе расходов по спецификам экономической классификации расходов;
в графе 7 показываются суммы расходования бюджетных средств, произведенных на кассовой основе, на отчетный период нарастающим итогом с начала года по спецификам экономической классификации расходов с бюджетных счетов государственного учреждения по чекам, счетам к оплате и другим документам за вычетом сумм, внесенных на восстановление кассового расхода;
в графе 8 показываются фактические расходы по исполнению плана финансирования по спецификам экономической классификации расходов отчетного периода.
Форма № 2 является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. В пункт 55 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
56. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4 составляется и представляется государственные учреждения, имеющие поступления денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
В форме 4 показываются поступления, фактические и кассовые расходы денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении при наличии одного вида поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг).

55. N 2 нысан бойынша Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп ашық түрде шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша мемлекеттік мекеменің шығыстарын көруге мүмкіндік береді. Есептілік Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының әрбір функционалдық тобы, мекемесі, бюджеттік бағдарламасы, кіші бағдарламасы бойынша жасалады.
3-бағанда қаржыландырудың бекітілген жоспарына сәйкес шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің бөлінісінде белгіленген тәртіппен есепті күні оған енгізілген өзгерістерді ескере отырып жылдық бюджеттік тағайындаулар көрсетіледі;
4-бағанда заңнамада белгіленген тәртіппен оған енгізілген өзгерістерді ескере отырып жыл басынан бастап есепті күнге өспелі қорытындымен бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасына сәйкес міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарының сомасы көрсетіледі;
5-бағанда заңнамада белгіленген тәртіппен оған енгізілген өзгерістерді ескере отырып жыл басынан бастап есепті күнге өспелі қорытындымен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша қорытынды сома көрсетіледі;
6-бағанда шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстар бөлігінде рұқсаттар сомасы көрсетіледі;
7-бағанда кассалық шығысты қалпына келтіруге енгізілген соманы шегере отырып чектер, төлеуге берілетін шоттар және басқа да құжаттар бойынша мемлекеттік мекеменің бюджеттік шоттарынан шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жылдың басынан бастап өспелі қорытындымен есепті кезеңге кассалық негізде жүргізілген бюджет қаражатын жұмсаудың сомалары көрсетіледі;
8-бағанда есепті кезең шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша қаржыландыру жоспарын орындау бойынша іс-жүзіндегі шығыстар көрсетіледі;
N 2 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 55-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
56. N 4 нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсім жоспарлары мен ақшаның жұмсалуын орындау туралы есепті олардың билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері бар мемлекеттік мекемелер жасайды және береді.
4-нысанда тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдерінің бір түрі болған кезде оның билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақшаның түсімдері, іс-жүзіндегі және кассалық шығыстары көрсетіледі.

По графе 4 "Утверждено по плану на год" показываются данные утвержденного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении по графе 5 "Утверждено по плану с начала года" - показываются данные, утвержденные по плану с начала года на отчетную дату, в графе 6 - следует отражать суммы поступлений и кассовые расходы, а в графе 7 - показываются фактические расходы нарастающим итогом с начала года.
По строкам 010 и 170 по графе 7 "Кассовые расходы" показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации товаров (работ, услуг) на начало и на конец отчетного периода, с выделением соответственно по строкам 011 и 171 - "в том числе остаток денег". Строки 010 и 011 отчетного периода должны соответствовать строкам 170, 171 отчета формы № 4 за предыдущий год.
По строке 020 показывается сумма поступлений денег, получаемых государственным учреждением от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении за отчетный период за вычетом сумм возвращенных доходов.
По строке 040 показывается сумма строк 010, 020.
По строке 050 показывается общая сумма расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении с последующей расшифровкой расходов по спецификам экономической классификации расходов, в том числе сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 051 показывается сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 160 показывается сумма нереальной для взыскания дебиторской задолженности и недостач материалов, принятых за счет государственного учреждения.
Форма № 4 является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 56 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
57. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме N 4-сводная формируется по структуре, определенной настоящими Правилами, кодам товаров (работ, услуг) в соответствии с Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - Классификатор), утвержденным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, а также с учетом кодов функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.

"Жоспар бойынша бір жылға бекітілді" 4-бағаны бойынша - мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдері мен ақша шығыстарының бекітілген жоспарының деректері көрсетіледі, "Жоспар бойынша жыл басынан бастап бекітілді" 5-бағаны бойынша олардың билігінде қалғандары - есепті күнге жоспар бойынша жыл басынан бастап бекітілген деректер көрсетіледі, 6-бағанда түсімдердің сомасы және кассалық шығыстар көрсетілуі керек, ал 7-бағанда жыл басынан бастап өспелі қорытындымен іс жүзіндегі шығыстар көрсетіледі.
"Кассалық шығыстар" 7-бағаны бойынша 010 және 170 жолдары бойынша 011 және 171 - "оның ішінде ақшаның қалдығы" жолдары бойынша тиісінше бөле отырып есепті кезеңнің басында және соңында тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын қаражат қалдықтарының сомасы көрсетіледі. Есепті кезеңнің 010 және 011 жолдары өткен жыл үшін N 4 нысан есебінің 170, 171 жолдарына сәйкес келуі тиіс.
020 жолы бойынша қайтарылған кірістердің сомаларын шегере отырып есепті кезең үшін оның билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан мемлекеттік мекеме алатын ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
040 жолы бойынша 010, 020 жолдарының сомасы көрсетіледі.
050 жолы бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстарды кейіннен ашып жаза отырып мемлекеттік мекеменің оның билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынған ақша шығыстарының жалпы сомасы, оның ішінде тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома көрсетіледі.
051 жол бойынша тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома көрсетіледі.
160 жол бойынша мемлекеттік мекеме есебінен қабылданған өндіріп алу үшін нақты емес дебиторлық берешек және материалдардың жетіспеушілігінің сомасы көрсетіледі.
N 4 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 56-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
57. N 4-жиынтық нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын түсім жоспарларының және ақша шығыстарының орындалуы туралы есеп осы Ережеде айқындалған құрылым, Қазақстан Республикасы Қаржы министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 8 мамырдағы N 163 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышына сәйкес тауарлар (жұмыстар, қызметтер) кодтары бойынша, сондай-ақ бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтарын есепке ала отырып қалыптастырылады.

Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме N 4-сводная составляют администраторы бюджетных программ в сводном виде на основании данных, показанных в Отчете об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме N 4.
Доходная часть:
по строке 010 - "Всего поступлений" отражается общая сумма поступлений, которая включает в себя остаток денег, на начало финансового года и сумму поступлений текущего года (строка 011 плюс строка 012);
по строке 011 - "Остаток средств на начало финансового года" отражается остаток денег на начало финансового года;
по строке 012 - "Поступления текущего года" отражается сумма поступлений текущего года.
Расходная часть:
по строке 020 - "Всего расходы, в том числе по спецификам" в графе 11 отражается общая сумма кассовых расходов по всем спецификам экономической классификации расходов, в том числе с указанием сумм, перечисленных в бюджет;
по строке 021 - "из них перечислено в доход бюджета" отражается сумма, перечисленная в доход соответствующего бюджета.
По строке 030 - "Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года" отражается остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года.
Форма N 4-сводная является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 57 в редакции приказа Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
58. В Отчете по деньгам, передаваемым физическим или юридическим лицом государственному учреждению на условиях их возвратности по форме N 4-д показывается движение денег временного размещения физических или юридических лиц.
По строке 010 в графе 3 показываются остатки средств на начало года, а по строке 011 "в том числе остаток денег", которые должны соответствовать строкам 170, 171 отчета № 4-д за предыдущий год.
По строке 020 показываются поступление денег временного размещения физических или юридических лиц за текущий год.
По строке 040 показывается сумма строк 011 и 020.
По строке 050 показываются кассовые расходы средств.
По строке 140 показывается сумма, перечисленная в доход бюджета.
По строке 170 в графе 3 показываются остатки средств на конец отчетного периода всего, а по строке 171 - "в том числе остаток денег".
Форма № 4-д является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. В пункт 58 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .

N 4-жиынтық нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын түсім жоспарларының және ақша шығыстарының орындалуы туралы есепті жиынтық түрде N 4 нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын түсім жоспарларының және ақша шығыстарының орындалуы туралы есепте көрсетілген деректердің негізінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жасайды.
Кіріс бөлігі:
010 "Түсімдердің барлығы" деген жол бойынша өзіне қаржы жылының басындағы ақша қалдығын және ағымдағы жылдың түсімдер сомасын қамтитын түсімдердің жалпы сомасы көрсетіледі (011 жол қосу 012 жол);
011 "Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
012 "Ағымдағы жылдың түсімдері" деген жол бойынша ағымдағы жыл түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
Шығыс бөлігі:
11-бағанда 020 "Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер бойынша" деген жол бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының барлық ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджетке аударылған сомаларды жаза отырып көрсетіледі;
021 "оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылды" деген жол бойынша тиісті бюджеттің кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
030 "Ағымдағы жылдың есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы" деген жол бойынша ағымдағы жылдың есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
N 4-жиынтық нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
58. N 4 нысаны бойынша жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша жөніндегі есепте жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының қозғалысы көрсетіледі.
3-бағанда 010 жол бойынша жылдың басындағы, ал "оның ішінде ақша қалдығы" 011 жолы бойынша өткен жылғы N 4-д есептің 170, 171 жолдарына сәйкес келетін қаражат қалдықтары көрсетіледі.
020 жол бойынша - ағымдағы жыл үшін жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасының түсімі көрсетіледі.
040 жол бойынша - 011 және 020 жолдарының сомасы көрсетіледі.
050 жол бойынша - қаражаттың кассалық шығыстары көрсетіледі.
140 жол бойынша - бюджеттің кірісіне аударылған сома көрсетіледі.
3-бағанда 170 жол бойынша барлық есепті кезеңнің соңындағы, ал 171 жол бойынша - "оның ішінде ақша қалдығы" қаражатының қалдықтары көрсетіледі.
N 4-д нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 58-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

59. В Отчете о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по форме № 4-сп показывается движение денег от спонсорской и благотворительной помощи, поступивших для использования по назначению.
В графе 3 показывается поступление и расходование денег от спонсорской и благотворительной помощи.
По строкам 010 и 170 показываются остатки на начало года и конец отчетного периода с выделением по строкам 011 и 171 "в том числе остатков денег". Строки 010 и 011 отчетного периода должны соответствовать строкам 170 и 171 данной формы отчета за предыдущий год.
По строке 020 - поступление от спонсорской и благотворительной помощи.
По строке 040 - сумма строк 011, 020.
По строке 050 - общая сумма произведенных кассовых расходов за отчетный период, в том числе сумма, перечисленная в доход бюджета.
По строке 051 показывается сумма, перечисленная в доход бюджета.
Форма № 4-сп является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 59 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
59-1. Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по форме N 4-сп-сводная составляют администраторы бюджетных программ в сводном виде, где показывается движение денег от спонсорской и благотворительной помощи, поступивших для использования по назначению.
В графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ.
В графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года.
В графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года.
В графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета.
В графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года.
В графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета.
В графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.
Форма N 4-сп-сводная является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 59-1 дополнен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
60. Отчет о движении средств в иностранной валюте по форме № 4-в представляют государственные учреждения, имеющие средства в иностранной валюте.

59. N 4-сп нысан бойынша Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі және жұмсалуы туралы есепте мақсатқа сай пайдалану үшін түскен демеушілік және қайырымдылық көмектен алынатын ақшаның қозғалысы көрсетіледі.
3-бағанда демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі және жұмсалуы көрсетіледі.
010 және 170 жолдар бойынша "оның ішінде ақша қалдығын" 011 және 171 жолдар бойынша бөле отырып жылдың басындағы және есепті кезеңнің соңындағы қалдықтар көрсетіледі. Есепті кезеңнің 010 және 011 жолдары өткен жыл үшін есептің осы нысанының 170 және 171 жолдарына сәйкес келуі тиіс.
020 жол бойынша - демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін түсімдер.
404 жолы бойынша - 011, 020 жолдарының сомасы.
050 жолы бойынша - есепті кезең үшін жүргізілген кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджет кірісіне аударылған сома.
051 жол бойынша - бюджеттің кірісіне аударылған сома көрсетіледі.
N 4-сп нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 59-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
59-1. N 4-дк нысан бойынша Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі және жұмсалуы туралы есепті жиынтық түрде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жасайды, онда мақсатқа сай пайдалану үшін демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның қозғалысы көрсетіледі.
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды және атауы көрсетіледі.
3-бағанда ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы жыл басынан бастап өспелі қорытындымен көрсетіледі.
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды және атауы көрсетіледі.
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінде жұмсалған ақша сомасы жыл басынан бастап өспелі қорытындымен көрсетіледі.
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі.
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатқа сай жұмсалған ақша айырмасы ретінде айқындалатын есепті кезеңнің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
N 4-дк-жиынтық нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 59-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
60. N 4-в нысан бойынша Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есепті шетел валютасындағы қаражаты бар мемлекеттік мекемелер білдіреді.

По строкам 010, 170 показываются остатки средств в иностранной валюте (остатки на субсчете 273 "Фонд средств в иностранной валюте") на начало года и конец отчетного периода, с выделением по строкам 011, 171 "в том числе на счете в иностранной валюте" (остатки на субсчете 118 "Счет в иностранной валюте"). Остатки на начало отчетного года (строки 010, 011) тождественны остаткам на конец года отчета за предыдущий год (строки 170, 171).
По строке 020 - сумма поступлений средств в иностранной валюте.
По строке 021 - курсовая разница.
По строке 030 - сумма поступивших бюджетных средств для конвертации.
По строке 040 - сумма строк 011, 020, 021, 030.
По строке 050 - израсходованные суммы средств в иностранной валюте, по данной строке показываются кассовые расходы, с последующей расшифровкой расходов по спецификам экономической классификации расходов.
По строке 140 - внесено в доход бюджета.
По строке 141 - прочие перечисления.
Форма № 4-в является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. В пункт 60 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
61. исключен.
Сноска. Пункт 61 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
62. В отчете о движении активов по форме № 5 в первом разделе "Наличие активов" показывается наличие активов по субсчетам (010-019).
Графа 3 "На начало года" должна соответствовать данным по соответствующим строкам графы 6 "На конец отчетного периода" данной формы отчета за предыдущий год.
В графе 4 "Поступило" показываются поступления активов в отчетном периоде.
В графе 5 "Выбыло" - сколько выбыло активов в отчетном периоде.
В графе 6 показывается остаток активов на конец отчетного периода.
Во втором разделе формы № 5 показывается движение активов.
По строке 130 показывается поступление - всего активов с выделением по строкам 140, 150, 151, 160, 161, 162, 163 источников увеличения активов.
По строке 163 показывается перевод в активы из МБП и прочее поступление активов не перечисленное в строках 140-162.
По строке 180 - выбытие активов и МБП с выделением по строкам 190-232, в связи с чем выбыли активы.
По строке 190 показывается сумма недостачи активов списанная за счет государственного учреждения;
по строке 200 показывается сумма недостачи активов списанная за счет виновных лиц.
По строке 210 показывается сумма активов, переданная безвозмездно государственным учреждениям своей системы;
по строке 211 показывается сумма активов, переданная безвозмездно другим организациям.
По строке 220 показывается сумма активов, выбывших по ветхости и износу, а также выбывших от реализации излишнего и ненужного имущества.

010, 170 жолдар бойынша "оның ішінде шетелдік валютадағы шотта" (118 "Шетелдік валютадағы шот" қосалқы шотындағы қалдықтар) 011, 171 жолдары бойынша бөле отырып жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы шетел валютасындағы қаражаттың қалдықтары (273 "Шетел валютасындағы қаражат қоры" қосалқы шотындағы қалдықтар) көрсетіледі. Есепті жылдың басындағы қалдықтар (010, 011 жолдар) өткен жыл үшін жылдың аяғындағы есептің қалдықтарына (170, 171 жолдар) ұқсас.
020 жолы бойынша - шетел валютасындағы қаражат түсімдерінің сомасы.
021 жолы бойынша - бағамдық айырма.
030 жолы бойынша - айырбастау үшін түскен бюджет қаражатының сомасы.
040 жолы бойынша - 011, 020, 021, 030 жолдарының сомасы.
050 жолы бойынша - осы жол бойынша шетел валютасындағы қаражаттың жұмсалған сомасы шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстарды кейіннен ашып жаза отырып кассалық шығыстар көрсетіледі.
140 жолы бойынша - бюджеттің кірісіне енгізілді.
141 жолы бойынша - өзге де аударымдар.
N 4-в нысаны тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 60-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. алынып тасталды
Ескерту. 61-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. N 5 нысан бойынша Активтердің қозғалысы туралы есепте "Активтердің болуы" бірінші бөлімінде қосалқы шоттар бойынша (010-019) активтердің болуы көрсетіледі.
"Жылдың басындағы" 3-баған өткен жылғы есептің осы нысанының "Есепті кезеңнің соңында" 6-бағанының тиісті жолдарының деректеріне сәйкес келуі тиіс.
"Түскені" 4-бағанында есепті кезеңдегі активтердің түсімі көрсетіледі.
"Кеткені" 5-бағанында - есепті кезеңде қанша актив кетті.
6-бағанда есепті кезеңнің соңындағы активтердің қалдығы көрсетіледі.
N 5 нысанның екінші бөлімінде активтердің қозғалысы көрсетіледі.
130 жол бойынша 140, 150, 151, 160, 161, 162, 163 жолдар бойынша активтерді ұлғайту көздерін бөле отырып барлық активтердің түсімі көрсетіледі.
163 жол бойынша активтерге АТЗ-дан ауыстыру және 140-162 жолдарда көрсетілмеген активтердің өзге де түсімі көрсетіледі.
180 жол бойынша - 190-232 жолдар бойынша бөле отырып активтер мен АТЗ кетуі, осыған байланысты активтер кетті.
190-жол бойынша мемлекеттік мекеме есебінен есептен шығарылған активтердің жетіспеу сомасы көрсетіледі;
200-жол бойынша айыпты тұлғалар есебінен шығарылған активтердің жетіспеу сомасы көрсетіледі;
210-жол бойынша өз жүйесінің мемлекеттік мекемелеріне ақысыз берілген активтер сомасы көрсетіледі;
211-жол бойынша басқа ұйымдарға ақысыз берілген активтер сомасы көрсетіледі.
220-жол бойынша ескіруі және тозуы бойынша есептен шыққан, сондай-ақ артық және керек емес мүлікті сату тізімінен шыққан активтер сомасы көрсетіледі.

По строке 230 в графе 3 - выбытие активов в отчетном периоде за счет перевода в МБП.
По строке 231 графы 3 показываются суммы переведенных активов в материалы.
По строке 232 показывается сумма выбывших активов, не перечисленных в строках 190-231.
Форма № 5 является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 62 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
63. В Отчете о движении материальных запасов и малоценных быстроизнашивающихся предметов по форме № 6 показывается наличие и движение материалов, продуктов питания и МБП, принадлежащих государственным учреждениям.
В первом разделе "Наличие материалов, продуктов питания и малоценных и быстроизнашивающихся предметов" показывается стоимость остатков материалов, продуктов питания и МБП на начало и конец года, а также стоимость материалов и продуктов питания, израсходованных на нужды государственного учреждения в отчетном году.
В графе 3 показываются остатки на начало отчетного года, которые должны соответствовать остаткам на конец года данной формы отчета за предыдущий год.
В графе 4 - остатки материалов, продуктов питания и МБП на конец года.
В графе 5 - расход материалов, продуктов питания и МБП за отчетный год.
Во втором разделе "Движение материалов, продуктов питания и малоценных и быстроизнашивающихся предметов" показывается движение материалов, продуктов питания и МБП.
По строке 160 показывается общая сумма поступления материалов, продуктов питания и МБП за отчетный год с указанием по строкам 161-190 источников их поступления.
Общая сумма выбывших материалов, продуктов питания и МБП в отчетном году показывается по строке 200 с выделением по строкам 201-260, за счет чего произошло выбытие материалов, продуктов питания и МБП.
Форма № 6 является годовой отчетностью.
64. Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме № 7 представляют администраторы бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты.
Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан должны представить в сводном виде "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, последний представляет отчет в сводном виде в составе отчетности в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Администраторы местных бюджетных программ "Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты" представляют в установленном порядке в соответствующие местные уполномоченные органы по исполнению бюджета.

3-бағанда 230 жол бойынша есепті кезеңде АТЗ-ға ауыстыру есебінен активтердің кетуі.
3-бағандағы 231 жол бойынша материалдарға ауыстырылған активтердің сомасы көрсетіледі.
232-жол бойынша 190-231-жолдарда санамаланбаған есептен шығарылған активтер сомасы көрсетіледі.
N 5 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 62-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
63. N 6 нысан бойынша Материалдық қорлардың және арзан бағалы тез тозғыш заттардың қозғалысы туралы есепте материалдардың, азық-түліктің және мемлекеттік мекемелерге жататын АТЗ болуы және қозғалысы көрсетіледі.
"Материалдардың, азық-түліктің және арзан бағалы және тез тозғыш заттардың болуы" бірінші бөлімінде жылдың басындағы және аяғындағы материалдардың, азық-түліктің және АТЗ қалдықтарының құны, сондай-ақ есепті жылы мемлекеттік мекеменің қажеттілігіне жұмсалған материалдар мен азық-түліктің құны көрсетіледі.
3-бағанда есепті жылдың басындағы қалдықтар көрсетіледі, ол өткен жылғы осы есеп нысанының жылдың аяғындағы қалдықтарына сәйкес келуі тиіс.
4-бағанда жылдың аяғындағы материалдардың, азық-түліктің және АТЗ қалдықтары.
5-бағанда есепті жыл үшін материалдардың, азық-түліктің және АТЗ жұмсалуы.
"Материалдардың, азық-түліктің және арзан бағалы және тез тозғыш заттардың қозғалысы" екінші бөлімінде материалдардың, азық-түліктің және АТЗ қозғалысы көрсетіледі.
160 жол бойынша материалдардың, азық-түліктің және АТЗ түсімдерінің жалпы сомасы есепті жыл үшін 161-190 жолдар бойынша олардың түсім көздерін көрсете отырып көрсетіледі.
Есепті жылы кеткен материалдардың, азық-түліктің және АТЗ жалпы сомасын 201-260 жолдар бойынша бөле отырып 200 жол бойынша көрсетіледі, оның есебінен материалдардың, азық-түліктің және АТЗ кетуі болды.
N 6 нысан жылдық есептілік болып табылады.
64. N 7 нысан бойынша Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті өкілдік шығындарға қаражат алған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері береді.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі жасаған Іс-шаралар жоспарына сәйкес өкілдік шығындарға қаражат алған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне "Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті" жиынтық түрде беруі тиіс, соңынан жиынтық түрде есептілік құрамда бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органға есепті береді.
"Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті" жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгіленген тәртіппен бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдарға береді.

В графе 3 "Утверждено по смете" показывается сумма представительских расходов, утвержденная по смете расходов на организацию и проведение мероприятия, в графе 4 "Кассовые расходы" показываются суммы произведенных кассовых расходов, в графе 5 "Остаток неиспользованных разрешений" показывается остаток неиспользованных разрешений. Кроме того, cправочно показывается сумма выданных разрешений.
Форма № 7 является квартальной и годовой отчетностью.
65. Отчет о выплате пенсий, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат по форме № 8-вп представляют в составе отчета: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета; областные, городов Астаны, Алматы департаменты (управления), районные (городские) отделы труда, занятости и социальной защиты населения - в соответствующие местные уполномоченные органы по исполнению бюджета. В форме отчета в графе 3 показывается сумма выданных разрешений с начала отчетного периода по разрешениям из республиканского бюджета или из местных бюджетов, в графе 4 - поступление бюджетных средств на расчетный счет Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" или его филиалов (далее - ГЦВП), в графе 5 - перечисление суммы платежным поручением ГЦВП в банк второго уровня или организацию, имеющих лицензию Национального банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций, в графе 6 - показываются суммы, зачисленные Национальным банком на лицевые счета получателей.
Форма № 8-вп является квартальной и годовой отчетностью.
По строкам 1 и 4 показываются остатки бюджетных средств на начало года и конец отчетного периода.
По строке 2 показывается общая сумма выплат, выделенная в отчетном периоде, в том числе с разбивкой по видам выплат в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан.
По строке 3 в графах 4 и 5 показываются суммы возвращенные Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и зачисленные в отчетном периоде в доход бюджета.
Сноска. В пункт 65 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
66. Отчет об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов по форме № 9 составляют администраторы бюджетных программ, получившие средства из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов. В отчете показываются: в графе 2 - номер и дата постановления Правительства Республики Казахстан, либо распоряжения местных исполнительных органов на выделение средств из резервов; в графе 3 - сумма выделенная по постановлению Правительства Республики Казахстан или распоряжению местных исполнительных органов; в графе 4 - код расходов бюджетной классификации (функциональной группы, администратора бюджетных программ, бюджетной программы, подпрограммы, специфики); в графе 5 - сумма выданных разрешений; в графе 6 - сумма кассовых расходов; в графе 7 показывается сумма остатка неиспользованных средств (графа 5 минус графа 6).
Форма № 9 является годовой отчетностью.

"Смета бойынша бекітілді" 3-бағанында іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге арналған шығыстардың сметасы бойынша бекітілген өкілдік шығыстардың сомасы көрсетіледі, "Кассалық шығыстар" 4-бағанында жүргізілген кассалық шығыстардың сомасы көрсетіледі, "Пайдаланылмаған рұқсаттардың қалдығы" 5-бағанында пайдаланылмаған рұқсаттардың қалдығы көрсетіледі. Бұдан басқа, берілген рұқсаттардың сомасы көрсетіледі.
N 7 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
65. N 8-вп нысан бойынша Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттік жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп есептің құрамында мыналарды білдіреді: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі - бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органға; облыстық, Астана, Алматы қалаларының департаменттері (басқармалар), аудандық (қалалық) еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау бөлімдері - бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдар. 3-бағандағы есептің нысанында республикалық бюджет немесе жергілікті бюджеттен алынған рұқсаттар бойынша есепті кезеңнің басынан бастап берілген рұқсаттардың сомасы, 4-бағанда - "Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның немесе оның филиалдарының (бұдан әрі - МЗТО) есеп айырысу шотына бюджет қаражатының түсуі, 5-бағанда - банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банкке немесе ұйымға МЗТО төлем сомасымен сомаларды аудару көрсетіледі, 6-бағанда - Ұлттық банк алушылардың дербес шоттарына есептеген сомалар көрсетіледі.
N 8-зт нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
1 және 4-жолдар бойынша жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы бюджет қаражатының қалдықтары көрсетіледі.
2-жол бойынша есепті кезеңде бөлінген, оның ішінде Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік нысыптамасына сәйкес төлемдердің түрлеріне бөле отырып, төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
3-жол бойынша 4 және 5-бағандарда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне қайтарылған және есепті кезеңде бюджеттің кірісіне есептелген сома көрсетіледі.
Ескерту. 65-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. N 9 нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерінен бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерінен қаражат алған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жасайды. Есепте: 2-бағанда - Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының немесе резервтерден қаражат бөлуге жергілікті атқарушы органдар өкімінің нөмірі мен күні; 3-бағанда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы немесе жергілікті атқарушы органдардың өкімі бойынша бөлінген сома; 4-бағанда бюджеттік сыныптама шығыстарының (функционалдық топтың, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджеттік бағдарламаның, кіші бағдарламаның, ерекшеліктің) коды; 5-бағанда - берілген рұқсаттардың сомасы; 6-бағанда - кассалық шығыстардың сомасы; 7-бағанда - пайдаланылмаған қаражат қалдығының сомасы көрсетіледі (5-баған минус 6-баған).
N 9 нысан жылдық есептілік болып табылады.

67. Отчет о недостачах и хищениях активов, материальных ценностей и денежных средств в государственных учреждениях по форме № 10 отражает суммы недостач и хищений активов, материальных запасов, МБП и денежных средств, суммы потерь от порчи активов, материальных запасов, МБП, отнесенные за счет виновных лиц, списанные за счет государственного учреждения и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке, выявленных в течение года в ходе проверок, ревизий, инвентаризации.
В форме № 10 по строке 010 отражается остаток задолженности по недостачам и хищениям активов, материальных запасов, МБП и денежных средств, суммы потерь от порчи активов, материальных запасов, МБП, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке на начало года, который должен соответствовать строке 060 этой формы за предыдущий год.
По строке 020 показывается общая сумма установленных недостач и хищений активов, материальных запасов, МБП и денежных средств, а также суммы потерь от порчи активов, материальных запасов, МБП, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке, выявленных при ревизиях, проверках и инвентаризациях в отчетном году и отнесенные за счет виновных лиц с выделением по строке 030 сумм, отнесенных на виновных лиц, согласно решениям суда.
По строке 040 показываются суммы, взысканные с виновных лиц, в возмещение причиненного ущерба по активам, материальным запасам, МБП и денежным средствам, суммы потерь от порчи активов, материальных запасов, МБП, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке.
По строке 050 показывается сумма недостач и хищений активов, материальных запасов, МБП и денежных средств, суммы потерь от порчи активов, материальных запасов, МБП, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке, выявленная в отчетном году и в прошлые годы, списанная за счет государственного учреждения в отчетном году из-за неплатежеспособности виновных лиц и другим причинам в установленном порядке.
По строке 060 указывается сумма остатка задолженности по недостачам и хищениям активов, материальных запасов, МБП и денежных средств, суммы потерь от порчи активов, материальных запасов, МБП, отнесенные за счет виновных лиц, и другие суммы, подлежащие удержанию в установленном порядке на конец года. Суммы остатков задолженности по строкам 010 и 060 должны быть тождественны суммам, показанным по субсчету 170 "Расчеты по недостачам" баланса формы 1 в графах 3 и 4 по строке 280 соответственно.
Форма № 10 является годовой отчетностью.

67. N 10 нысан бойынша Мемлекеттік мекемелерде ақшалай активтер, материалдық құндылықтар мен қаражаттың жетіспеушілігі мен ұрлануы туралы есеп активтердің, материалдық қорлардың, АТЗ және ақшалай қаражаттың жетіспеушілігі мен ұрлану сомаларын, мемлекеттік мекеменің есебінен шығарылған кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған активтерді, материалдық қорларды, АТЗ бүлінуінен алынған ысырап сомасын және белгіленген тәртіппен бір жылдың ішінде тексерулердің, тексерістердің, түгендеулердің барысында айқындалған ұстауға жататын басқа да сомаларды көрсетеді.
N 10 нысанда 010 жол бойынша активтердің, материалдық қорлардың, АТЗ және ақшалай қаражаттың жетіспеушілігі мен ұрлануы бойынша берешек қалдығы, кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған активтерді, материалдық қорларды, АТЗ бүлінуінен алынған ысырап сомасы және жылдың басында белгіленген тәртіппен ұстауға жататын басқа да сомалар көрсетіледі, ол өткен жыл үшін осы нысанның 060 жолына сәйкес келуі тиіс.
020 жол бойынша белгіленген активтердің, материалдық қорлардың, АТЗ және ақшалай қаражаттың жетіспеушілігі мен ұрлануының жалпы сомасы, сондай-ақ кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған активтерді, материалдық қорларды, АТЗ бүлінуінен алынған ысырап сомасы және белгіленген тәртіппен есепті жылы тексерулер, тексерістер, түгендеулер кезінде айқындалған ұстауға жататын және соттың шешіміне сәйкес 030 жол бойынша кінәлі тұлғаларға жатқызылған сомаларды бөле отырып кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған басқа да сомалар көрсетіледі.
040 жол бойынша активтер, материалдық қорлар, АТЗ және ақшалай қаражаттар бойынша келтірілген залалды өтеуге кінәлі тұлғалардан өндіріп алынған сомалар, кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған активтерді, материалдық қорларды, АТЗ бүлінуінен алынған ысырап сомасы және белгіленген тәртіппен ұстауға жататын басқа да сомалар көрсетіледі.
050 жолы бойынша активтер, материалдық қорлар, АТЗ және ақшалай қаражаттың сомалары, кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған активтерді, материалдық қорларды, АТЗ бүлінуінен алынған ысырап сомасы және есепті жылы кінәлі тұлғалардың төлем қабілетсіздігінен және белгіленген тәртіппен басқа да себептермен мемлекеттік мекеменің есебінен есептен шығарылған есепті жылы және өткен жылдарда белгіленген тәртіппен ұстауға жататын басқа да сомалар көрсетіледі.
060 жолы бойынша активтер, материалдық қорлар, АТЗ және ақшалай қаражаттың жетіспеушілігі мен ұрлануы бойынша берешек қалдығының сомасы, кінәлі тұлғалардың есебіне жатқызылған активтерді, материалдық қорларды, АТЗ бүлінуінен алынған ысырап сомасы және белгіленген тәртіппен жылдың аяғында ұстауға жататын басқа да сомалар көрсетіледі. 010 және 060 жолдар бойынша берешек қалдығының сомасы 280 жол бойынша тиісінше 3 және 4-бағандарда 1-нысан баланысының 170 "Жетіспеушіліктер жөніндегі есеп айырысулар" қосалқы шоты бойынша көрсетілген сомаларға ұқсас болуы тиіс.
N 10 нысан жылдық есептілік болып табылады.

68. Отчет по внешним займам по форме № 11 заполняет и представляет государственное учреждение, содержащееся за счет республиканского бюджета, реализующее проект в установленные сроки администратору республиканских бюджетных программ. В форме проставляются: по строке 010, 170 остаток денежных средств на начало года и на конец отчетного периода; по строке 040 - сумма поступивших средств с начала года - всего (в т.ч. от доноров и целевые трансферты из республиканского бюджета по кодам доходов); по строке 050 - израсходовано денежных средств с начала года - всего (в том числе по спецификам).
На основании данных отчета формы № 11 заполняется графа 6 отчета об исполнении плана финансирования государственных учреждений форма № 2.
Форма № 11 является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Пункт 68 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 28.11.2007 N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования); от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
69. Отчет по грантам составляется администраторами бюджетных программ, получающими связанные гранты по форме № 12.
По строкам 010, 170 показываются остатки на начало года и конец отчетного периода с выделением по строкам 011 и 171 "в том числе остаток денежных средств".
По строке 020 - поступление сумм по грантам.
По строке 040 - сумма строк 011, 020.
По строке 050 - общая сумма произведенных кассовых расходов за отчетный период.
Форма № 12 является квартальной и годовой отчетностью. <*>
Сноска. В пункт 69 внесены изменения - приказом и.о. Министра финансов РК от 21 сентября 2005 года N 341 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
70. исключен.
Сноска. Пункт 70 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
71. исключен.
Сноска. Пункт 71 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
72. Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета по форме № 15 представляются государственными учреждениями, содержащимися за счет республиканского бюджета на основании результатов инвентаризации расчетов с дебиторами и кредиторами на отчетную дату в тенге. Аналогично администраторами республиканских бюджетных программ в составе отчета представляются сводные данные в тысячах тенге.
При заполнении следует иметь в виду, что дебиторская и кредиторская задолженность показывается в балансе развернуто, т.е. расчеты с дебиторами - в активе баланса, расчеты с кредиторами - в пассиве баланса.
Администраторам республиканских бюджетных программ при проверке отчета подведомственных государственных учреждений необходимо сверить по всем субсчетам суммы, отраженные в аналитических данных о состоянии дебиторской задолженности, с суммами, отраженными в разделах VI "Расчеты", IX "Затраты на капитальное строительство" актива баланса.

68. N 11 нысан бойынша Ішкі қарыздар жөніндегі есепті белгіленген мерзімдерде республикалық бюджеттік бағдардамалдардың әкімшілеріне жобаны іске асыратын республикалық бюджет есебінен ұсталатын, мемлекеттік мекеме білдіреді. Нысанда: 010, 170 жол бойынша жылдың басындағы және есепті кезеңнің соңындағы ақшалай қаражаттың қалдығы; 040 жол бойынша - жылдың басынан бастап түскен қаражаттың сомасы - барлығы (оның ішінде кірістердің кодтары бойынша донорлардан және республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер); 050 жолы бойынша - жылдың басынан бастап ақшалай қаражат жұмсалды - барлығы (оның ішінде ерекшеліктер бойынша) қойылады.
N 11 нысанның есебі деректерінің негізінде N 2 нысан мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептің 6-бағаны толтырылады.
N 11 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 68-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
69. Гранттар бойынша есеп N 12 нысан бойынша, байланысты гранттарды алатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жасайды.
010, 170 жолдар бойынша "оның ішінде ақшалай қаражаттың қалдығы" 011 және 170 жолдары бойынша бөле отырып жылдың басындағы және есепті кезеңнің соңындағы қалдықтар көрсетіледі.
020 жол бойынша - гранттар бойынша сомалардың түсуі.
040 жол бойынша - 011, 020 жолдардың сомасы.
050 жол бойынша - есепті кезең үшін жүргізілген кассалық шығыстардың жалпы сомасы.
N 12 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту: 69-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2005.09.21. N 341 , 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
70. алынып тасталды
Ескерту. 70-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71. алынып тасталды
Ескерту. 71-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. N 15 нысан бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерді есепті күнге теңгемен дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысуларды түгендеу нәтижесінің негізінде республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер береді. Осыған ұқсас есептің құрамында республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жиынтық деректерді мың теңгемен береді.
Толтыру кезінде дебиторлық және кредиторлық берешек баланста, оның ішінде дебиторлармен есеп айырысулар - баланстың активінде, кредиторлармен есеп айырысулар - баланстың пассивінде ашық көрсетілетінін ескеру қажет.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің есебін тексеру кезінде VI "Есеп айырысулар" IX "Күрделі құрылысқа арналған шығындар" баланс активтерінің бөлімдерінде көрсетілген сомалармен дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерде көрсетілген соманың барлық қосалқы шоттары бойынша салыстыру қажет.

Сноска. В пункт 72 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
73. Порядок заполнения Аналитических данных о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов по форме № 16 аналогичен порядку заполнения формы Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета по форме № 15.
74. Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета по форме № 17 представляются государственными учреждениями, содержащимися за счет республиканского бюджета представляют в составе отчета на основании результатов инвентаризации расчетов с дебиторами и кредиторами на отчетную дату в тенге. Аналогично администраторами республиканских бюджетных программ в составе отчета представляются сводные данные в тысячах тенге.
При заполнении следует иметь в виду, что дебиторская и кредиторская задолженность показывается в балансе развернуто, т.е. расчеты с дебиторами - в активе баланса, расчеты с кредиторами - в пассиве баланса.
Администраторам республиканских бюджетных программ при проверке отчета подведомственных государственных учреждений необходимо сверить по всем субсчетам суммы, отраженные в аналитических данных о состоянии кредиторской задолженности, с суммами, отраженными в разделах III "Расчеты", V "Финансирование капитального строительства" пассива баланса.
При этом к кредиторской задолженности государственного учреждения относится сумма принятых обязательств, неоплаченных в установленный срок. В случае несоответствия аналитических данных балансу по отдельным субсчетам, в пояснительной записке необходимо отразить причины несоответствия.
Сноска. В пункт 74 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
75. Порядок заполнения Аналитических данных о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов по форме № 18 аналогичен порядку заполнения формы Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета.
75-1. Отчет об использовании бюджетных средств с применением аккредитивной формы расчетов по форме N 19 представляют государственные учреждения, которым открыт аккредитив, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан.

Ескерту. 72-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
73. N 16 нысан бойынша жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер балансының есеп айырысу баптары жөніндегі дебиторлық берешектің жағдайы туралы Талдамалы деректерді толтырудың тәртібі N 15 нысан бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер балансының есеп айырысу баптары бойынша дебиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерді толтыру нысанының тәртібіне ұқсас.
74. N 17 нысан бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер балансының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерді есепті күнге теңгемен дебиторлармен және кредиторлармен есеп айырысуларды түгендеу нәтижелерінің негізінде есептің құрамында білдіретін республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер білдіреді. Осыған ұқсас есептің құрамында республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жиынтық деректерді мың теңгемен береді.
Толтыру кезінде дебиторлық және кредиторлық берешек баланста, оның ішінде дебиторлармен есеп айырысулар - баланстың активінде, кредиторлармен есеп айырысулар - баланстың пассивінде ашық көрсетілетінін ескеру қажет.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің есебін тексеру кезінде III "Есеп айырысулар", V "Күрделі құрылысты қаржыландыру" баланс пассивінің бөлімдерінде көрсетілген сомалармен кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерде көрсетілген соманың барлық қосалқы шоттары бойынша салыстыру қажет.
Ескерту. 74-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
75. N 18 нысан бойынша жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер балансының есеп айырысу баптары жөніндегі кредиторлық берешектің жағдайы туралы Талдамалы деректерді толтырудың тәртібі республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер балансының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы Талдамалы деректерді толтыру нысанының тәртібіне ұқсас.
75-1. N 19 нысан бойынша есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есепті Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес аккредитив ашылған мемлекеттік мекемелер береді.

В графах 1, 2, 3, 4 и 5 указываются коды и наименование функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
В графе 6 - номер и дата решения Правительства Республики Казахстан на основании которого производится открытие аккредитива.
В графе 7 - дата открытия аккредитива.
В графе 8 - срок действия аккредитива.
В графе 9 - общая сумма открытого аккредитива в том числе:
В графе 10 - остаток на начало отчетного года аккредитива прошлых лет;
В графе 11 - сумма открытого аккредитива за отчетный период.
В графе 12 - сумма освоенного аккредитива за отчетный период.
В графе 13 - сумма, перечисленная в доход бюджета.
В графе 14 - остаток неиспользованного аккредитива на отчетную дату (графа 9 минус графа 12 минус графа 13).
В графе 15 - показывается дата закрытия аккредитива.
Форма N 19 является квартальной и годовой отчетностью.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 75-1 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
76. Сводный отчет по расходам по форме № 4-20 государственные учреждения получают от органов казначейства ежемесячно.
В форме № 4-20 отражаются: учреждение, бюджетная программа, подпрограмма, специфика; план финансирования по обязательствам на год; план финансирования по обязательствам с начала года, разрешения; сумма зарегистрированных обязательств с начала года; оплаченные обязательства по бюджетной программе (подпрограмме); неоплаченные обязательства; невыплаченные обязательства; остаток средств.
Администраторы республиканских бюджетных программ ежеквартально получают от Комитета казначейства сводный отчет по расходам по форме N 4-20. По состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, заверяют его подписью и печатью администратора республиканских бюджетных программ и представляют в составе годового отчета центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Администратор местных бюджетных программ на основании представленных годовых отчетов государственных учреждений составляет сводный отчет и сверяет с данными органов казначейства по форме № 4-20 по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, заверяет его подписью и печатью администратора местных бюджетных программ и представляет его соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Сноска. В пункт 76 внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).

1, 2, 3, 4 және 5-бағандарда бюджет шығыстары функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары мен атауы көрсетіледі.
6-бағанда - негізінде аккредитив ашу жүргізілетін Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің нөмірі мен күні;
7-бағанда - аккредитивтің ашылған күні.
8-бағанда - аккредитивтің қолданылу мерзімі.
9-бағанда - ашылған аккредитивтің жалпы сомасы, оның ішінде:
10-бағанда - есепті жылдың басына өткен жылдар аккредитивінің қалдығы;
11-бағанда - есепте кезеңде ашылған аккредитивтің сомасы.
12-бағанда - есепті кезеңде игерілген аккредитивтің сомасы.
13-бағанда - бюджеттің кірісіне аударылған сома.
14-бағанда - есепті күнге пайдаланылмаған аккредитивтің қалдығы (9-баған шегеру 12-баған шегеру 13-баған).
15-бағанда - аккредитивтің жабылған күні көрсетіледі.
19 нысан тоқсандық және жылдық есептілік болып табылады.
Ескерту. 75-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. N 4-20 нысан бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есеп мемлекеттік мекемелер қазынашылық органдарынан ай сайын алады.
N 4-20 нысанында: мекеме, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік; міндеттемелер бойынша бір жылға арналған қаржыландыру жоспары; міндеттемелер бойынша жыл басынан бастап қаржыландыру жоспары, рұқсаттар; жыл басынан бастап тіркелген міндеттемелердің сомасы; бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төленген міндеттемелер; төленбеген міндеттемелер; қаражат қалдығы көрсетіледі.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тоқсан сайын Қазынашылық комитетінен N 4-20 нысан бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есепті алады. Есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша оны бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қолтаңбасымен және мөрімен куәландырады да бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға жылдық есептің құрамында ұсынады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мемлекеттік мекемелердің берілген жылдық есебінің негізінде жиынтық есепті жасайды және есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша N 4-20 нысан бойынша қазынашылық органдарының деректерімен салыстырады, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қолымен және мөрімен растайды және оны бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға береді.
Ескерту. 76-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.

77. исключен.
Сноска. Пункт 77 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил составления
и представления отчетности
государственными учреждениями"
от 1 декабря 2004 г. N 424
Перечень
нормативных правовых актов, подлежащих признанию
утратившими силу
1. Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 517).
2. Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 25 мая 1999 года № 239 "Об утверждении изменений и дополнений к Инструкции "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности бюджетных организаций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 816).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2001 года № 267 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1547).
4. Подпункт 2) пункта 1 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 71 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1792, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, № 19).
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 июля 2002 года № 311 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1939, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, № 37).
6. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2004 года № 100 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217 "Об утверждении Инструкции об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 517" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2742).
Приложение 1
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 1 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Перечень
форм годовой, квартальной отчетности
государственных учреждений
Номера форм
Наименование форм
Годовая и квартальная
Годовая
1
2
3
1
Баланс
2
Отчет об исполнении плана финансирования
4
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сводная
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-д
Отчет по деньгам, передаваемым
физическим или юридическим лицом
государственному учреждению на
условиях их возвратности
4-сп
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
4-сп-
сводная
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
4-в
Отчет о движении средств в
иностранной валюте
5
Отчет о движении активов
6
Отчет о движении материальных запасов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов
7
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты
8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат
9
Отчет об использовании средств, выделенных из резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
10
Отчет о недостачах и хищениях материальных ценностей и денежных средств в государственных учреждениях
11
Отчет по внешним займам
12
Отчет по грантам
15
Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета
16
Аналитические данные о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов
17
Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета
18
Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов

77. алынып тасталды
Ескерту. 77-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 1 желтоқсандағы
N 424 бұйрығына қосымша
Күштері жойылды деп тануға жататын
нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 517 тіркелген).
2. "Бюджеттік ұйымдардың бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 25 мамырдағы N 239 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 816 тіркелген).
3. "Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есебiнiң жылдық, тоқсандық көлемi мен нысандары туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 22 мамырдағы N 267 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 1547 тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 71 бұйрығының 1-тармағының 2) тармақшасы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 1792 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2002 жылғы N 19 жарияланған).
5. "Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 шілдедегі N 311 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 1939 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2002 жылғы N 37 жарияланған).
6. "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 517 тіркелген "Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы" нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 100 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 2742 тіркелген).
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің
жылдық, тоқсандық нысандарының тізбесі
Нысандардың
нөмірі
Нысандардың атауы
Жылдық және тоқсандық
Жылдық
1
2
3
1
2
4
4-жиынтық
4-д
4-дк
4-дк
жиынтық
5
7
8-зт
11
12
15
16
17
18
19
6
9
10

4-20
Сводный отчет по расходам
19
Отчет об использовании бюджетных
средств с применением
аккредитивной формы расчетов
Приложение 2
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 2 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 ; приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Схема
согласования основных показателей по формам
годового и квартальных отчетов государственных учреждений
Проверяемый показатель
Согласуемый с ним показатель
1
2
Форма № 1 Баланс
Форма № 1 Баланс
1. Строки 010, 011 графы 3, 4
1. Строка 530 плюс строка 540 плюс строка 541 графы 3, 4 соответственно
2. Строка 080 графы 3 и 4
2. Строка 550 графы 3 и 4 соответственно
3. Строка 150 плюс строка 390 плюс строка 400 плюс строка 410 плюс строка 420 графа 4 (квартальный отчет)
3. Строка 740 плюс строка 750 графа 4
Справка о движении сумм финансирования из бюджета по субсчетам 230; 231; 234; 239 (140; 143)
4. Строка 450 графа 3 плюс строка 462 графа 3
4. Строка 890 графа 7
5. Строка 450 графа 4 плюс строка 481 графа 4 плюс строка 462 графа 4
5. Строка 980 графа 7
6. Строка 750 графа 3
6. Строка 890 графа 8
7. Строка 750 графа 4
7. Строка 980 графа 8
8. Строка 341 графа 4 минус графа 3 плюс строка 211   графа 4 минус графа 3 плюс строка 239 графа 4 минус  графа 3
8. Строка 491 графа 4 минус графа 3
Форма № 2 Отчет об исполнении плана финансирования
9. Строка 330 графа 4 минус графа 3 плюс строка 331 графа 4 минус графа 3 плюс строка 341 графа 4 минус графа 3 плюс строка 342 графа 4 минус графа 3 плюс строка 343 графа 4 минус графа 3 плюс строка 344 графа 4 минус графа 3 плюс строка 420 графа 4 минус графа 3
9. Строка «Всего» графа 8
10. Строка 900 графа 7 плюс
графа 8 минус строка 140
графа 4 минус строка 150
графа 4 (квартальный отчет)
10. Строка «Всего» графа 7
11. Строка 900 графа 7 и 8 минус строка 830 графа 3 и 4 (годовой отчет)
11. Строка «Всего» графа 7
12. Строка 840 графы  3 и 4  плюс строка 850 графы  3 и 4  плюс строка 420 графа 4 минус строка 420 графа 3 плюс строка 330 графа 4 минус строка 330 графа 3 плюс строка 331 графа 4 минус строка 331 графа 3
12. Строка «Всего» графа 8 минус форма  № 2 «внешние займы» графа 8 минус форма N 2 (по связанным грантам) графа 8
Форма N 2 Отчет об исполнении плана финансирования (по внешним займам и связанным грантам)
13. Строка 481 графа 4
13. Строка «"Всего"» графа 6 формы N 2 (по внешним займам) плюс строка
"Всего" графа 6 формы N 2
(по связанным грантам)
14. Строка 171 графа 6
14. Строка 011 плюс строка 020 минус строка 050 графы 6
Форма № 4 Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
15. Строка 720 графы 3 и 4  (годовой отчет)
15. Строка 010 и 170 графа 7 соответственно
16. Строка 200  графы 3 и 4
16. Строки 011 и 171 графа 6 соответственно
17. Исключен
Форма № 4-сводная  Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)

4-20
Баланс
Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау жөнін- дегі есеп
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді)
сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау жөнін- дегі есеп
Жеке немесе заңды тұлға қайтарым- дылық шарттарында мемлекеттік меке- меге беретін ақша бойынша есеп
Демеушілік және қайырымдылық көмек- тен түскен ақша түсімдері және шы- ғыстары туралы есеп
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша түсімдері және шығыстары туралы есеп
Активтердің қозғалысы туралы есеп
Материалдық құндылықтар мен арзан құнды және тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп
Өкілдік шығыстарға бөлінген қара-
жатты пайдалану туралы есеп
Зейнетақылар, мемлекеттік әлеумет- тік жәрдемақылар, арнайы мемлекеттік жәрдемақылар және жерлеуге арналған жәрдемақылар төлеу туралы есеп
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың
резервінен бөлінген қаражатты пай- далану туралы есеп
Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қа- ражаттар, активтер мен материалдық құндылықтардың жетіспеушілігі мен ұрлануы туралы есеп
Сыртқы заемдар бойынша есеп
Гранттар бойынша есеп
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау ба- лансының есеп айырысу баптары бойын- ша дебиторлық берешектердің жай-күйі туралы талдамалы деректемелер
Жергілікті бюджеттің есебінен ұста- латын мемлекеттік мекемелердің қар- жыландыру жоспарын орындау балансы- ның есеп айырысу баптары бойынша де- биторлық берешектердің жай-күйі ту- ралы талдамалы деректемелер
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарын орындау балан- сының есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектердің жай-күйі туралы талдамалы деректемелер
Жергілікті бюджеттің есебінен ұста- латын мемлекеттік мекемелердің қар- жыландыру жоспарын орындау балансы- ның есеп айырысу баптары бойынша кредиторлық берешектердің жай-күйі туралы талдамалы деректемелер
Есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есеп
Шығыстар бойынша жиынтық есеп
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Мемлекеттік мекемелер есебінің жылдық,
тоқсандық нысандары бойынша негізгі
көрсеткіштердің келісу кестесі
Тексерілетін көрсеткіш
Онымен келісетін көрсеткіш
1
2
Баланс N 1-нысан
Баланс N 1-нысан
1. 010, 011-жолдар 3, 4-бағандар
2. 080-жол 3 және 4-бағандар
3. 150-жол қосу 390-жол қосу 400-жол қосу 410-
жол қосу 420-жол 4-баған (тоқсандық есеп)
4. 450-жол 3-баған қосу
462-жол 3-баған
5. 450-жол 4-баған қосу 481-жол 4-баған
қосу 462-жол 4-баған
6. 750-жол 3-баған
7. 750-жол 4-баған
8. 341-жол 4-баған алу
3-баған қосу 211-жол
4-баған алу 3-баған қосу 239-жол 4-баған алу
3-баған
1. 530-жол қосу 540-жол қосу
541-жол тиісінше 3, 4-бағандар
2. 550-жол тиісінше 3 және 4-бағандар
3. 740-жол қосу 750-жол 4-баған
230; 231; 234; 239; (140; 143) қосалқы шоттар бойынша бюджеттен қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама
4. 890-жол 7-баған
5. 980-жол 7-баған
6. 890-жол 8-баған
7. 980-жол 8-баған
8. 491-жол 4-баған алу
3-баған
Қаржыландыру жоспарын
орындау бойынша есеп
N 2-нысан
9. 330-жол 4-баған алу
3-баған қосу 331-жол
4-баған алу 3-баған
қосу 341-жол 4-баған
алу 3-баған қосу
342-жол 4-баған алу
3-баған 343-жол 4-баған
алу 3-баған қосу
344-жол 4-баған алу
3-баған қосу 420-жол
4-баған алу 3-баған
10. 900-жол 7-баған қосу 8-баған алу 140-жол 4-баған алу  150-жол 4-баған (тоқсандық есеп)
11. 900-жол 7 және 8-баған алу 830-жол 3 және 4-баған (жылдық есеп)
12. 840-жол 3 және 4-бағандар қосу 850-жол 3 және 4-бағандар қосу 420-жол 4-баған алу 420-жол 3-баған қосу 330-жол 4-баған алу
330-жол 3-баған қосу
331-жол 4-баған алу
331-жол 3-баған
9. "Барлығы"-жолы 8-баған
10. "Барлығы" 7-баған
11. "Барлығы" 7-баған
12. "Барлығы"-жолы 8-баған алу N 2 «сыртқы заемдар» нысаны 8-баған алу N 2 нысан
(байланысты гранттар бойынша)
8-баған
Қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп (сыртқы заемдар мен байланысты гранттар бойынша) N 2 нысан
13. 481-жол 4-баған
14. 491-жол (4-баған алу 3-баған)алу 211-жол (4-баған алу 3-баған)
13. N 2 нысанның (сыртқы заемдар бойынша) "Барлығы" жолы 6-бағаны қосу N 2 нысанның (байланысты гранттар бойынша) "Барлығы" жолы 6-баған
14. "Барлығы"-жолы 7-баған N 2
нысан (сыртқы заемдар бойынша)
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау жөніндегі есеп N 4-нысан
15. 720-жол 3 және 4-бағандар (жылдық есеп)
16. 200-жол 3 және 4-бағандар
17. алынып тасталды
15. 010 және 170-жол  тиісінше 7-баған
16. 011 және 171-жол тиісінше
6 - баған
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау жөніндегі есеп N 4-жиынтық нысаны

18. Строка 200 графы 3 и 4
18. Строка 011 и строка 030 графы 11
Форма № 4-д Отчет по деньгам,
передаваемым физическим или
юридическим лицом
государственному учреждению
на условиях их возвратности
19. Строка 610 графы 3 и 4
19. Строки 010 и 170 графы 3 соответственно
20. Строка 210 графы 3 и 4
20. Строки 011 и 171 графы 3 соответственно
21. исключен
22. исключен
23. исключен
Форма № 4-в Отчет о движении
средств в иностранной валюте
24. Строка 534 графы 3 и 4
24. Строки 010 и 170 графа 4 соответственно
25. Строка 215 графы 3 и 4
25. Строки 011 и 171 графа 4 соответственно
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
26. Строка 620 графы 3 и 4
26. Строки 010 и 170 графа 3 соответственно
27. Строка 190 графы 3 и 4
27. Строки 011 и 171 графа 3 соответственно
Форма № 5 Отчет о движении активов
28. Строка 010 графы 3 и 4
28. Строка 120 графы 3 и 6 соответственно
29. Строка 011 графы 3 и 4
29. Строка 121 графы 3 и 6 соответственно
Форма № 6 Отчет о движении материальных запасов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов
30. Строка 070 графы 3 и 4
30. Строка 110 графы 3 и 4 соответственно
31. Строка 820 графы 3 и 4
31. Строка 230 плюс строка 240 графы 3
32. Строка 080 графы 3 и 4
32. Строка 111 графы 3 и 4 соответственно
33. Строка 910 графа 7
33. Строка 170 плюс строки 171, 190 графы 3
34. Строка 930 графа 7
34. Строка 168 плюс строки 169, 180 графы 3
Форма № 10 Отчет о недостачах и хищениях активов, материальных ценностей и денежных средств в государственных учреждениях
35. Строка 280 графы 3 и 4
35. Строки 010 и 060 графа 3 соответственно
Форма № 11 Отчет по внешним займам
36. Строка 211 графы 3 и 4
36. Строки 010 и 170 графа 5 соответственно
37. Строка 491 графа 4 минус графа 3 (квартальный отчет)
37. Строка 040 графы 5
38. Строка 239 графа 4 минус графа 3 плюс строка 341 графа 4 минус графа 3
38. Строка 050 графа 5
39. Исключен
Форма № 12 Отчет по грантам
40. Строка 214 графы 3 и 4
40. Строки 011, 171 графы 5 соответственно
41. Строка 515 графы 3 и 4
41. Строки 010 и 170 графы 5 соответственно
Форма N 19 Отчет об
использовании бюджетных
средств с применением
аккредитивной формы расчетов
41-1. Строка 230 графы 3 и 4
41-1. Строка "Всего" графы
10 и 14 соответственно
Форма № 11 Отчет по внешним займам
Форма № 11 Отчет по внешним займам
42. Строка 170 графа 5
42. Строка 010 графа 5 плюс строка 040 графа 5 минус строка 050 графа 5
43. Строка «Всего» графа 6 формы № 2  «внешние займы»
43. Строка 050 графы 5
Форма № 4 Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
Форма № 4 Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)

18. 200-жол 3 және 4-бағандар
18. 011-жол және 030-жол 11-баған
Жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша бойынша есеп N 4-д-нысаны
19. 610-жол 3 және 4-бағандар
20. 210-жол 3 және 4-бағандар
19. 010 және 170-жолдар тиісінше 3-баған
20. 011 және 171-жолдар тиісінше 3-баған
21. алынып тасталды
22. алынып тасталды
23. алынып тасталды
21.
22.
23.
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп N 4-в-нысаны
24. 534-жол 3 және 4-бағандар
25. 215-жол 3 және 4-бағандар
24. 010 және 170-жолдар тиісінше 4-баған
25. 011 және 171-жолдар тиісінше 4-баған
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша түсімдері және шығыстары туралы есеп N 4-д-нысаны
26. 620-жол 3 және 4-бағандар
27. 190-жол 3 және 4-бағандар
26. 010 және 170-жолдар тиісінше 3-баған
27. 011 және 171-жолдар тиісінше 3-баған
Активтер қозғалысы туралы есеп N 5-нысаны
28. 010-жол 3 және  4-бағандар
29. 011-жол 3 және  4-бағандар
28. 120-жол тиісінше 3 және 6-бағандар
29. 121-жол тиісінше 3 және 6-бағандар
Материалдық қорлар және аз құнды және тез тозатын заттар қозғалысы туралы есеп N 6-нысан
30. 070-жол 3 және 4-бағандар
31. 820-жол 3 және 4-бағандар
32. 080-жол 3 және 4-бағандар
33. 910-жол 7-баған
34. 930-жол 7-баған
30. 110-жол тиісінше 3 және 4-бағандар
31. 230-жол қосу 240-жол 3-баған
32. 111-жол тиісінше 3 және 4-бағандар
33. 170-жол қосу 171, 190-жолдар 3-баған
34. 168-жол қосу 169, 180-жолдар 3-баған
Мемлекеттік мекемелердегі активтер, материалдық құндылықтардың және ақша қаражаттарының кемшілігі және ұрлануы N 10-нысан
35. 280-жол 3 және 4-бағандар
35. 010 және 060 тиісінше
3-баған
Сыртқы заемдар бойынша есеп N 11-нысан
36. 211-жол 3 және 4-бағандар
37. 49-жол 4-баған алу 3-баған (тоқсандық есеп)
38. 239-жол 4-баған алу 3-баған қосу 341-жол 4-баған алу 3-баған
39. алынып тасталды
36. 010 және 170-жолдар тиісінше 5-баған
37. 040-жол 5-баған
38. 050-жол 5-баған
Гранттар бойынша есеп
N 12-нысан
40. 214-жол 3 және 4-бағандар
41. 515-жол 3 және 4-бағандар
40. 011, 171-жолдар тиісінше 5-баған
41. 010 және 170-жолдар тиісінше 5-баған
Сыртқы заемдар бойынша есеп N 11-нысан
Сыртқы заемдар бойынша есеп N 11-нысан
42. 170-жол 5-баған
43.«Барлығы»- жолы 6-бағаны
42. 010-жол 5-баған қосу 040-жол 5-баған алу 050-жол 5-баған
43. 050-жолы 5-бағаны
N 19 нысан Есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есеп
41-1. 3 және 4-бағандар-
дың 230-жолы
41-1. Тиісінше 10 және 14-бағандардың "Барлығы" жолы
N 4 Тауарларды (жұмыс- тарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау бойынша есеп N 4 нысан
N 4 Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау бойынша есеп N 4-нысан

44. Строка 170 графа 6, 7
44. Строка 010 плюс строка 020 минус строки 050, 130,140, 160 графа 6, 7
Форма № 4-сводная Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
Форма № 4-сводная Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
45. Строка 030 графа 11
45. Строка 010 графы 11 минус строка 020 графы 11
Форма № 4-д Отчет по деньгам,
передаваемым физическим или
юридическим лицом
государственному учреждению
на условиях их возвратности
Форма № 4-д Отчет по деньгам,
передаваемым физическим или
юридическим лицом
государственному учреждению
на условиях их возвратности
46. Строка 171 графа 3
46. Строка 011 плюс строка 020 минус строка 050 минус 140 минус строка 141 графы 3
Форма № 4-в Отчет о движении
средств в иностранной валюте
Форма № 4-в Отчет о движении
средств в иностранной валюте
47. Строка 171 графа 4
47. Строка 011 плюс строки 020, 021, 030 минус строки 050, 140, 141 графы 4
48. исключен
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
Форма № 4-сп Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
49. Строка 171 графа 3
49. Строка 011 плюс строка 020 минус строки 050 графы 3
Форма № 5 Отчет о движении активов
Форма № 5 Отчет о движении активов
50. Строка 120 графы 3, 4, 5, 6
50. Сумма строк 010-110 графы 3, 4, 5, 6 соответственно (кроме строки 011)
51. Строка 120 графа 3 плюс графа 4 минус графа 5
51. Строка 120 графа 3 плюс строка 130 графа 3 минус строка 180 графа 3
52. Строка 121 графа 3 плюс графа 4 минус графа 5
52. Строка 121 графа 3 плюс строка 130 графа 4 минус строка 180 графа 4
53. Строка 130 графы 3 и 4
53. Строка 140 плюс строки 150, 151, 160, 161, 162, 163 граф 3 и 4
54. Строка 180 графы 3 и 4
54. Строка 190 плюс строка 200 плюс строка 210 плюс строка 220 плюс строка 230 плюс строка 231 плюс строка 232 граф 3 и 4
Форма № 6 Отчет о движении материальных запасов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов
Форма № 6 Отчет о движении материальных запасов и малоценных и быстроизнашивающихся предметов
55. Строка 110 графы 3, 4, 5
55. Сумма строк 010-100 графы 3, 4, 5 соответственно (кроме строк 011-013)
56. Строка 110 графа 5
56. Строка 201 графа 3
57. Строка 111 графа 5
57. Строка 201 графа 4
58. Строка 110 графа 4
58. Строка 110 графа 3 плюс строка 160 графа 3 минус строка 200 графа 3
59. Строка 160 графа 3
59. Сумма строк 161-190 (кроме строк 181 и 182) графа 3
60. Строка 200 графа 3
60. Сумма строк 201-250 плюс 260 графа 3
61. Строка 111 графа 4

44. 171-жол  6-баған
44. 011-жол қосу 020-жол алу 050-жол 6-баған
Тауарларды (жұмыс- тарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау жөніндегі есеп
N 4-жиынтық нысаны
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстар жоспарларын орындау жөніндегі есеп N 4-жиынтық нысаны
45. 030-жол 11-баған
45. 010-жол 11-баған алу 020-жол 11-баған
Жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шартта- рында мемлекеттік мекемеге беретін ақша бойынша есеп
N 4-д-нысаны
Жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша бойынша есеп N 4-д-нысаны
46.1-жол 3-баған
46. 011-жол қосу 020-жол  алу 050-жол алу 140 алу 141-жол  3-баған
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
N 4-в-нысаны
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп N 4-в-нысаны
47. 171-жол 4-баған
47. 011-жол қосу 020,  021, 030-жолдар алу 050, 140, 141-жолдар 4-баған
Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп
N 4-ф-нысаны
Бюджеттен тыс қорлар бойынша есеп N 4-ф-нысаны
48. алынып тасталды
48.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша түсімдері және шығыстары туралы есеп N 4-дк-нысаны
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша түсімдері және шығыстары туралы есеп
N 4-дк-нысаны
49. 171-жол 3-баған
49. 011-жол қосу 020-жол алу 050-жол 3-баған
Активтердің қозғалысы туралы есеп N 5-нысаны
Активтердің қозғалысы туралы есеп N 5-нысаны
50. 120-жол 3, 4, 5, 6-бағандар
51. 120-жол 3-баған қосу 4-баған алу 5-баған
52. 121-жол 3-баған қосу 4-баған алу 5-баған
53. 130-жол 3 және 4 бағандар
54. 180-жол 3 және 4-бағандар
50. 010-110-жолдар сомасы тиісінше 3, 4, 5, 6-бағандар (011-жолдан басқасы)
51. 120-жол 3-баған қосу 130-жол 3-жол алу 180-жол 3-баған
52. 121-жол 3-баған қосу 130-жол 4-баған алу 180-жол 4-баған
53. 140-жол қосу 150, 151, 160, 161, 162, 163-жолдар 3 және 4-бағандар
54. 190-жол қосу 200-жол қосу 210-жол қосу 220-жол қосу 230-жол қосу 231-жол қосу 232-жол 3 және 4-бағандар
Материалдық құндылықтар мен арзан құнды және тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп
N 6-нысан
Материалдық құндылықтар мен арзан құнды және тез тозатын заттардың қозғалысы туралы есеп N 6-нысан
55. 110-жол 3, 4, 5-бағандар
56. 110-жол 5-баған
57. 111-жол 5-баған
58. 110-жол 4-баған
59. 160-жол 3-баған
60. 200-жол 3-баған
61. 111-жол 4-баған
55. 010-100-жолдарының сомасы тиісінше 3, 4, 5-бағандар (011-013-жолдарынан басқа)
56. 201-жол 3-баған
57. 201-жол  4-баған
58. 110-жол 3-баған қосу 160-жол 3-баған алу 200-жол 3-баған
59. 161-190-жолдарының сомасы (181 және 182-жолдарынан басқа) 3-баған
60. 201-250-жолдарының сомасы қосу 260  3-баған

61. Строка 111 графа 3 плюс строка 160 графа 4 минус строка 200 графа 4
Форма № 10 Отчет о недостачах и хищениях активов, материальных ценностей и денежных средств в государственных учреждениях
Форма № 10 Отчет о недостачах и хищениях активов, материальных ценностей и денежных средств в государственных учреждениях
62. Строка 060 графа 3
62. Строка 010 плюс строка 020 минус строки 040, 050 графы 3
Приложение 3
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 04.04.2007 N 108 ; от 28.11.2007 N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования); от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Баланс
Форма N 1               Код
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Наименование государственного учреждения _____________ по ОКПО  _________
на "___" ___________ _____г.
Периодичность: годовая, квартальная___________________
Единица измерения: ___________________________________
Актив
Код
строки
на начало
отчетного
года
на отчетную
дату
1
2
3
4
I. Активы
Активы (010 - 013, 015 - 019)..........    010
Нематериальные активы (014)............    011
II. Материальные запасы
Изделия производственных (учебных)
мастерских (030).............              020
Продукты подсобных (учебных) сельских
хозяйств (031).............                030
Материалы длительного использования для
научных исследований и на лабораторном
испытании (043)........................    040
Молодняк животных и животные на откорме
(050)..........................            060
Материалы и продукты питания
(060 - 069)......................          070
III. Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы
Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы (070 - 073)........               080
IV. Затраты на производство и другие
цели
Затраты производственных (учебных)
мастерских (080)...............            090
Затраты подсобных (учебных) сельских
хозяйств (081)................             100
Затраты на изготовление
экспериментальных устройств (083).....     120
Затраты по изготовлению и переработке
материалов (084)............. .......      130
V. Денежные средства
Разрешения государственного учреждения
на принятие обязательств (090)........     140
Разрешения на капитальные
вложения (093).........................    150
Разрешения по трансфертам (095)........    152
Разрешения за счет других бюджетов
(096).........................             160
Разрешения по операциям, связанным с
поступлениями в республиканский бюджет в
виде стоимости товаров (работ, услуг) и
расходованием их (098).................    161
Разрешения по проектам за счет внешних
займов и связанных грантов (099).......    162
Разрешения государственного учреждения
на принятие обязательств (100).........    170
Разрешения на капитальные вложения
по местным бюджетам (103)..............    171
Разрешения по операциям, связанным с
поступлениями в местный бюджет в
виде стоимости товаров (работ, услуг) и
расходованием их (108).................    172
КСН спонсорской, благотворительной
помощи (110) ..........................    190
КСН по платным услугам (111) ..........    200
КСН временного размещения денег
физических или юридических лиц (112) ....  210
Специальный счет бюджетного инвестиционного
проекта по внешним займам (113)........... 211
Карт-счет государственного
учреждения (114).......................... 212
Расчетный счет (115).....................  213
Специальный счет бюджетного
инвестиционного проекта по грантам (116).  214
Счет в иностранной валюте (118)..........  215
Деньги в пути (119)......................  216
Касса (120)..............................  220
Аккредитивы (130)........................  230
Денежные документы (132).................  231
Финансовые вложения (134)................  232
VI. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет
внешних займов (151).....................  239
Расчеты по научным разработкам (152).....  240
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги (153)..........  241
Расчеты по обязательствам за счет
грантов (155)............................  250
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157)...........................  261
Расчеты по взносам социального налога
(159)....................................  262
Расчеты с подотчетными лицами (160)......  270
Расчеты по недостачам (170)..............  280
Расчеты по социальному пособию
по временной нетрудоспособности (171)..... 290
Расчеты по специальным видам платежей
(172)....................................  300
Расчеты по платежам в бюджет (173).......  301
Расчеты по средствам, полученным на
кредитование субъектов малого и среднего
бизнеса (175)............................  302
Расчеты с прочими дебиторами в пределах
утвержденного плана финансирования (178))  310
Расчеты в порядке авансовых платежей
(179)....................................  320
Расчеты связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188)......  321
Расчеты по выплате пенсий и пособий (191)  322
Расчеты по трансфертам на обязательное
социальное обеспечение (192).............  323
Расчеты по целевым трансфертам (194) ....  324
Расчеты по обязательным пенсионным
взносам в накопительные пенсионные фонды
(198)....................................  325
Расчеты по внутреннему кредитованию (199)  326
Расчеты по обязательным социальным
отчислениям в Государственный фонд
социального страхования (195) ...........  327
VII. Расходы
Расходы по бюджету на содержание
госучреждения и другие мероприятия в
пределах утвержденного плана
финансирования (200).....................  330
Расходы на научные разработки (201)......  331
Расходы за счет других бюджетов (202)....  340
Расходы по проектам, финансируемым за счет
внешних займов (204).....................  341
Расходы на содержание госучреждения и
другие мероприятия сверх утвержденного
плана финансирования (208) ..............  342
Расходы по проектам, финансируемым за
счет грантов (209).......................  343
Расходы по трансфертам (205).............  344
Расходы к распределению (210)............  350
Расходы за счет денег от реализации
товаров (работ, услуг) (211).............  360
Расходы за счет денег от спонсорской и
благотворительной помощи и прочих средств
(213)....................................  370
Расходы за счет прочих фондов (215)......  372
Расходы за счет прочих фондов на
капитальные вложения (216)...............  373
Расходы за счет средств в иностранной
валюте (220) ............................  375
VIII. Убытки
Убытки (410).............................  380
IX. Затраты на капитальное строительство
Оборудование к установке (040)...........  390
Строительные материалы для капитального
строительства (041) .....................  400
Расчеты с поставщиками и подрядчиками
(150)....................................  410
Расходы по бюджету на капитальные вложения
(203)....................................  420
Расходы на капитальные вложения за счет
прочих средств (212) ....................  430
Баланс...................................  440
Пассив
Код
строки
на
начало
отчетного
года
на
отчетную
дату
1
2
3
4
I. Финансирование
Финансирование из бюджета на расходы
государственных учреждений и другие
мероприятия (230, 140)..................   450
Финансирование за счет других бюджетов
(232, 142)..............................   460
Финансирование по трансфертам (234).....   462
Прочие средства на содержание
государственных учреждений (238)........   480
Финансирование проектов из средств
внешних займов и связанных грантов (239)   481
Внутреннее кредитование (247)...........   482
Кредиты (248)...........................   490
Внешние займы (249).....................   491
II. Фонды и средства целевого назначения
Фонд материального поощрения (240)......   510
Гранты (245)............................   515
Фонд производственного и социального
развития (246)..........................   520
Фонд в активах (250)....................   530
Прочие фонды (272)......................   533
Фонд средств в иностранной валюте (273).   534
Фонд в ценных бумагах (274).............   535
Износ активов (020).....................   540
Износ нематериальных активов (021)......   541
Фонд в малоценных и быстроизнашивающихся
предметах (260).........................   550
III. Расчеты
Расчеты по обязательствам за счет внешних
займов (151)............................   551
Расчеты по научным разработкам (152)....   552
Расчеты с заказчиками за выполненные
работы и оказанные услуги (153).........   553
Расчеты с кредиторами сверх утвержденного
плана финансирования (154)..............   554
Расчеты по обязательствам за счет грантов
(155) ...................................  560
Расчеты по авансам заказчиков за работы
и услуги (157) ..........................  571
Расчеты по операциям, связанным с
поступлениями в бюджет в виде стоимости
товаров (работ, услуг) и расходованием
их (158).................................  572
Расчеты по взносам социального налога
(159)....................................  580
Расчеты с подотчетными лицами (160)......  581
Расчеты по социальному пособию по
временной нетрудоспособности (171).......  582
Расчеты по специальным видам платежей
(172)....................................  590
Расчеты по платежам в бюджет (173).......  600
Расчеты по деньгам временного размещения
физических или юридических лиц (174).....  610
Расчеты по деньгам, полученным на расходы
за счет спонсорской и благотворительной
помощи (176) ............................  620
Расчеты с депонентами (177)..............  630
Расчеты с прочими кредиторами в пределах
утвержденного плана финансирования (178).  640
Расчеты с рабочими и служащими (180).....  650
Расчеты со стипендиатами (181)...........  660
Расчеты с рабочими и служащими по безналичным
перечислениям (182 - 187)................  670
Расчеты, связанные с изъятием наличных
тиынов из денежного обращения (188) .....  671
Другие расчеты за выполненные работы
(189)....................................  680
Расчеты по выплате пенсий и пособий (191)  681
Расчеты по трансфертам физическим лицам
(193)....................................  682
Расчеты по обязательным пенсионным
взносам в накопительные пенсионные фонды
(198)....................................  683
Расчеты по обязательным социальным
отчислениям в Государственный фонд
социального страхования (195)............  684
IV. Реализация продукции и доходы
Реализация изделий производственных
(учебных) мастерских (280) ..............  690
Реализация продукции подсобных (учебных)
сельских хозяйств (281)..................  700
Доходы от реализации товаров (работ,
услуг) (400).............................  720
Прибыль (410)............................  730
V. Финансирование капитального строительства
Расчеты с поставщиками и подрядчиками
(150)....................................  740
Финансирование из бюджета капитальных
вложений (231, 143).. ...................  750
.........................................
.........................................
.........................................
Баланс...................................  760
Забалансовые счета
Арендованные активы (01).................  770
Товарно-материальные ценности, принятые
на ответственное хранение (02)...........  771
Бланки строгой отчетности (04)...........  772
Списанная задолженность неплатежеспособных
дебиторов (05)...........................  773
Материальные ценности, оплаченные по
централизованному снабжению (06) ........  774
Задолженность учащихся и студентов за
невозвращенные материальные ценности (07). 775
Переходящие спортивные призы и кубки (08). 776
Путевки (09).............................. 777
Учебные предметы военной техники (11)..... 778
Обязательства (12)........................ 779
Справка о движении сумм финансирования

61. 111-жол 3-баған қосу 160-жол  4-баған алу 200-жол 4-баған
Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қаражаттар, активтер мен материал- дық құндылықтардың жетіспеушілігі мен ұрлануы туралы есеп
N 10-нысан
Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қаражаттар, активтер мен материалдық құндылықтардың жетіспеу- шілігі мен ұрлануы туралы есеп N 10-нысан
62. 060-жол 3-баған
62. 010-жол қосу 020-жол алу 040, 050-жолдар 3-баған
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.04. N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Баланс
N 1-нысан         Коды
______
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____   ҚҰБС бойынша ______
Мемлекеттік мекеменің атауы____________   ҚҰБС бойынша ______
"___" ________ ___ж.
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық _______________________
Өлшем бірлігі _________________________________________
Актив
Жол коды
есепті жылдың басын-
дағы
есепті күнгі
1
2
3
4
I. Активтер
Активтер (010-013, 015-019).........
Материалдық емес активтер (014).....
010
011
II. Материалдық қорлар
Өндірістік(оқу) шеберханаларының    бұйымдары (030) ....................
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнім- дері (031)..........................
Ғылыми-зерттеу және зертханалық сы- нақ үшін ұзақ уақыт пайдаланылатын материалдар (043)...................
Жануарлардың жас төлдері мен борда- қылаудағы малдар (050)..............
Материалдар мен азық-түлік өнімдері (060-069)...........................
020
030
040
060
070
III. Арзан құнды және тез тозатын заттар
Арзан құнды және тез тозатын заттар (070-073)...........................
080
IV. Өндіріске және басқа да мақсат- тарға арналған шығындар
Өндірістік (оқу) шеберханаларының шығындары (080).....................
Қосалқы (оқу) ауыл шаруашылығының шығындары (081).....................
Эксперименттік қондырғыларды дайын- дауға арналған шығындар (083).......
Материалдарды дайындау және ұқсату жөніндегі шығындар (084)............
090
100
120
130
V. Ақшалай қаражат
Мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған рұқсаттары (090)....................
Күрделі қаржыға арналған ашық рұқ- саттар (093)........................
Трансферттер бойынша рұқсаттар (095)
Басқа бюджеттердің есебінен ашылған рұқсаттар (096).....................
Республикалық бюджетке түсетін тү- сімдердің тауарлық немесе заттай бөлігіне және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша рұқсаттар (098).....................
Сыртқы заемдардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша рұқсаттар (099).....................
Мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған рұқсаттары (010).....................
Жергілікті бюджет бойынша күрделі қаржыға арналған ашық рұқсаттар (103)...............................
Жергілікті бюджетке түсетін түсім- дердің тауарлық немесе заттай бөлі- гіне және олардың жұмсалуына байла- нысты операциялар бойынша рұқсаттар
Демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ (110)
Ақылы қызметтер бойынша ҚБШ (111)
Жеке немесе заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ (112)
Сыртқы қарыздар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоты (113) ..............................
Мемлекеттік мекеменің карт-шоты (114)..............................
Есеп айырысу шоты (115).............
Гранттар бойынша бюджеттік инвес- тициялық жобаның арнайы шоты (116)..
Шетел валюталық шот (118)...........
Жолдағы ақша (119)..................
Касса (120).........................
Аккредитивтер (130).................
Ақшалай құжаттар (132)..............
Қаржылық салымдар (134).............
140
150
152
160
161
162
170
171
172
190
200
210
211
212
213
214
215
216
220
230
231
232
VI. Есеп айырысу
Сыртқы қарыздар есебінен міндетте- мелер бойынша есеп айырысулар(151)..
Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар (152).......
Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер үшін тапсырысшылармен есеп айырысу.......................
Гранттар есебінен міндеттемелер бойынша есеп айырысулар(155)........
Жұмыстар мен қызметтер үшін тапсы- рысшылардың аванстары бойынша есеп айырысу(157)........................
Әлеуметтік салық жарнасы бойынша есеп айырысу (159)..................
Есеп беруші тұлғалармен есеп айыры- су (160)............................
Кемшіліктер бойынша есеп айырысу (170)...............................
Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы бойынша есеп айырысу (171).....
Төлемдердің арнайы түрлері бойынша есеп айырысулар (172)...............
Бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысулар (173)...............
Шағын және орта бизнес субъектіле- ріне кредит беруге алынған қаражат бойынша есеп айырысулар (175).......
Бекітілген қаржыландыру жоспарының шегінде өзге де дебиторлармен есеп айырысулар (178)..................
Аванстық төлемдер тәртібінде есеп айырысулар (179)....................
Ақша айналымынан қолма-қол тиындар- дың алынуына байланысты есеп айырысулар (188) ...................
Зейнетақы мен жәрдемақылар төлеу жөніндегі есеп айырысулар (191)
Міндетті әлеум. қамсызд. арналған трансферттер бойынша есеп айырысу
Нысаналы трансферттер бойынша есеп айырысулар (194)
Жинақтаушы зейнетақы қорларына мін- детті зейнетақы жарналары бойынша есеп айырысу (198)
Ішкі кредит беру бойынша есеп айырысу (199)
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша есеп айырысу (195)
239
240
241
250
261
262
270
280
290
300
301
302
310
320
321
322
323
324
325
326
327
VII.  Шығыстар
Бекітілген қаржыландыру жоспарының шегінде мемлекеттік мекемелерді ұс- тауға және басқа шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар (200)......
Ғылыми әзірлемелерге арналған шығыстар (201).....................
Басқа бюджеттердің есебінен шығыстар (202)  ....................
Сыртқы заемдардың есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар (202)
Бекітілген қаржыландыру жоспарынан тыс мемлекеттік мекемелерді ұстауға және басқа шараларға арналған  шығыстар (208)
Гранттар есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша шығыстар (209).....
Трансферттер бойынша шығыстар (205).
Бөлуге арналған шығыстар (210).....
Тауарларды (қызметтерді)сатудан алынатын қаражат есебінен шығыстар (211)...............................
Демеушілік және қайырымдылық көмек қаражаты есебінен, және өзге қаражат есебінен шығыстар (213).....
Басқа да қорлар есебінен шығыстар (215)...............................
Күрделі қаржыларға арналған өзге де қорлар есебінен шығыстар (216)......
Шетел валютасындағы қаражаттың есебінен шығыстар (220)
330
331
340
341
342
343
344
350
360
370
372
373
375
VIII. Шығындар
Шығындар (410) .....................
380
IX. Күрделі құрылысқа арналған шығындар
Қондыруға арналған жабдықтар (040)..
Күрделі құрлыстар үшін құрылыс материалдары (041)..................
Берушілермен және мердігерлермен есеп айырысу (150) .................
Бюджет бойынша күрделі қаржыға арналған шығыстар (203) ............
Басқа қаражат есебінен күрделі қаржыға арналған шығыстар (212)
Баланс .............................
390
400
410
420
430
440
Пассив
жол коды
есепті жылдың басын-
дағы
есепті күнгі
1
2
3
4
I. Қаржыландыру
Мемлекеттік мекемелердің шығындарына
және басқа да іс-шараларды бюджет- тен қаржыландыру (230, 140).........
Басқа да бюджеттер есебінен қаржы- ландыру (232, 142) .................
Трансферттер бойынша қаржыландыру (234)..............................
Меммекемелерді ұстауға арналған өзге де қаражаттар (238)............
Сыртқы заемдар және байланысты гранттар қаражатынан жобаларды қаржыландыру (239)..............
Ішкі кредит беру (247)..............
Кредиттер (248).....................
Сыртқы қарыздар (249)...............
450
460
462
480
481
482
490
491
II. Қорлар мен нысаналы мақсаттағы қаражаттар
Материалдық ынталандыру қоры (240)..
Гранттар (245)
Өндірістік және әлеуметтік даму қоры (246)..........................
Активтердегі қор (250)..............
Басқа да қорлар (272)...............
Шетел валютасындағы қаражаттың қоры (273)........
Бағалы қағаздардағы қор (274) ......
Активтердің тозуы (020) ............
Материалдық емес активтердің тозуы  (021)...............................
Арзан құнды және тез тозатын заттардағы қор-260
510
515
520
530
533
534
535
540
541
550
III. Есеп-айырысулар
Сыртқы қарыздар есебінен міндетте- мелер бойынша есеп айырысу (151)....
Ғылыми әзірлемелер бойынша есеп айырысулар (152) ........
Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер үшін тапсырыс берушілермен
есеп айырысу (153) .................
Бекітілген қаржыландыру жоспарынан тыс кредит берушілерімен есеп айырысу (154)
Гранттар есебінен міндеттемелер бо- йынша есеп айырысулар (155)
Жұмыстар мен қызметтер үшін тапсырыс
берушілердің аванстары бойынша е.а (157)...............................
Бюджетке түсетін түсімдердің тауар- лық немесе заттай бөлігіне және оларды жұмсалуға байланысты опера- циялар бойынша есеп айырысу-158
Әлеуметтік салық жарнасы бойынша есеп айырысулар (159)...............
Есеп беруші тұлғалармен есеп айырысулар (160)....................
Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы жөніндегі есеп айырысулар (171)..........
Төлемдердің арнайы түрлері бойынша есеп айырысулар (172)...............
Бюджетке төленетін төлемдер бойынша есеп айырысулар (173)...............
Жеке және заңды тұлғалардың уақытша орналастыру ақшасы бойынша есеп айырысулар (174) ................
Демеушілік және қайырымдылық көмек қаражаты есебінен жұмсалатын шығын- дарға қаражат есебінен есеп айыры- сулар
Депоненттермен есеп айырысу (177)...
Бекітілген қарж.жоспарының шегінде басқа кредит берушілермен есеп айырысу (178).......................
Жұмысшылармен және қызметшілермен есеп айырысу (180)..................
Степендиаттармен есеп айырысулар (181)...............................
Жұмысшылармен және қызметшілермен қолма-қол ақшасыз аудару бойынша есеп айырысулар (182-187) ..........
Ақша айналымынан қолма-қол
тиындардың алынуына байланысты есеп
айырысулар (188) ...................
Орындалған жұмыстар үшін басқа да есеп айырысулар  (189)..............
Зейнетақы мен жәрдемақыларды төлеу жөніндегі есеп айырысулар (191).....
Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша есеп айырысу  (193)...........
Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналар бойынша есеп айырусылар (198)...............
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша есеп айырысулар (195)
551
552
553
554
560
571
572
580
581
582
590
600
610
620
630
640
650
660
670
671
680
681
682
683
684
IV. Өнімді сату және кірістер
Өндірістік (оқу) шеберханаларының бұйымдарын сату (280)...............
Қосалқы (оқу) ауылшаруашылығы өнімдерін сату (281)................
Тауарларды (қызметтерді) іске асырудан түсетін табыстар (400).....
Пайда (410)........................
690
700
720
730
V. Күрделі құрлысты қаржыландыру
Берушілермен және мердігерлермен
есеп айырысу (150)..................
Күрделі салымдарды бюджеттен қаржыландыру (231, 143).............
....................................
....................................
....................................
Баланс.............................
Баланстан тыс шоттар
740
750
760
Жалдауға алынған активтер(01).......
Жауапты сақтауға қабылданған тауарлық-материалдық құндылықтар (02)................................
Қатаң есептілік бланкілері (04)....
Төлем қабілеті жоқ дебиторлардың берешегін есептен шығару (05)
Орталықтанд. жабд. бойынша төленген
материалдық құндылықтар
Қайтарылмаған материалдық құндықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі (07).......................
Ауыспалы спорттық жүлделер мен кубоктар (08).......................
Жолдамалар (09).....................
Әскери техниканың үйрету заттары (11)................................
Міндеттемелер (12)
770
771
772
773
774
775
776
777
778
779

из бюджета по субсчетам 230; 231; 234; 239 (140; 143)
Сноска. Заголовок и Справка с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Дебет
Код строки
Сумма
по плану финансирования
капиталовложения и др. мероприятия
1
2
3
4
Отнесено на счет 173 -"Расчеты по платежам в бюджет"  ..........
800
Списано нереальной для взыскания задолженности
810
Списано недостач материалов, принятых за счет гос.учреждения...
820
Остаток разрешений, закрытых 31 декабря (1)
830
Остаток разрешений по внешним займам и связанным грантам
закрытых 31 декабря (1).
831
Списано затрат по законченным и сданным в эксплуатацию объектам строительства (1).....
840
Списано расходов в отчетном году (1)  ....
850
Списано разрешений, выданных в отчетном году за счет внешних займов и связанным грантам (1)
860
Безвозмездно переданные материальные ценности и денежные документы
870
Передача финансирования незаконченных объектов строительства
871
Всего  ......
880
Справочно :
881
Продолжение таблицы
Кредит
Код строки
Сумма
по плану финансирования
капиталовложения и др. мероприятия
5
6
7
8
Остаток на начало года
890
Разрешения выданные в течение года (квартала)
900
Оприходовано излишков и безвозмездно полученных материалов…………
910
Выплаты, произведенные в централизованном порядке администраторами бюджетных программ за счет плана финансирования данного  госучреждения
920
Переведено и поступило от ликвидации активов и МБП на счет материалов
930
Курсовая разница........
940
Разрешения по внешним займам и связанным грантам

Бюджеттен 230; 231; 234; 239 (140; 143) қосалқы шоттар бойынша
қаржыландыру сомасының қозғалысы туралы анықтама
Дебет
жол
коды
Сомасы
Кредит
жол
коды
Сомасы
қар-
жы
жос-
пары
бой-
ынша
күр-
делі са-
лым-
дар және бас-
қа ша-
ра-
лар
қар-
жы
жос-
пары
бой-
ынша
күр-
делі са-
лым-
дар және бас-
қа са-
лым-
дар
1
2
3
4
5
6
7
8
173 "Бюджетке
төлемдер бо- йынша есеп
айырысу"
шотына жат-
қызылды
800
Жыл басындағы
қалдық
890
Өндіріп алуға
болмайтын берешектер есептен шығарылды
810
Жыл (тоқсан) ішінде беріл-
ген рұқсаттар
900
Мем.мекеме есебіне
қабылданған материалдың кемшілдері есептен
шығарылды
820
31 желтоқсан-
да жабылған
рұқсаттар
қалдығы (1)..
830
Басы артық
және тегін
алынған мате-
риалдар есеп-
ке алынды....
910
31 желтоқсан-
да жабылған
сыртқы қарыз-
дар және
байланысты
гранттар
бойынша
рұқсаттар
қалдығы (1)..
831
Бюджеттік
бағдарламалар
әкімшісінің
мемлекеттік
мекемелерді
қаржыландыру
жоспары есе-
бінен орта-
лықтандырыл-
ған тәртіппен
жүргізілген
төлемдері
920
Аяқталған және пайдала-
нуға беріл-
ген құрылыс
объектілері
бойынша шы-
ғындар есеп-
тен шығарыл-
ды (1).......
840
Активтер мен
АТЗ ны жою-
дан материал-
дар шотына
аударылғаны
және түскені
930
Есепті жылда
шығыстар есептен шыға-
рылды (1)....
850
Бағамдық
айырмашылық
940
Сыртқы қарыз және байла-
нысты грант-
тар есебінен
есепті жылы
бөлінген рұқ-
саттар есеп-
тен шығарыл-
ды (1)
860
Сыртқы қарыз-
дар және
байланысты
гранттар
бойынша
рұқсаттар

941
Списано нереальной для взыскания задолженности
943
Прочие  ..........
961
Получено финансирование незаконченных объектов строительства
962
Всего  ............
970
Остаток по субсчету на конец года (квартала)
980
(1) В квартальном отчете не заполняют.
М.П.        Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение 4
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 4 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Отчет об исполнении плана финансирования
Форма N 2                   Код
Функциональная группа ________________________________          _________
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Бюджетная программа __________________________________          _________
Подпрограмма _________________________________________ по ОКПО  _________
Государственное учреждение ___________________________          _________
на "___" ___________ _____г.
Периодичность: годовая, квартальная___________________
Единица измерения: ___________________________________
Наименование
специфики
расходов
Код
специ-
фики
Уточ-
ненный
план
финан-
сиро-
вания
на год
Уточненный
план финанси-
рования на
отчетный пе-
риод по
Раз-
реше-
но c
нача-
ла
года
Опла-
ченные
обяза-
тель-
ства
по
бюд-
жетной
про-
грамме
(под-
про-
грам-
ме)
Факти-
ческие
расхо-
ды
обяза-
тельст.
плате-
жам
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
Дата "___" __________ 200 __ г.
Приложение 5
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Отчет
об исполнении планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ, услуг)
Форма N 4                   Код
Функциональная группа ________________________________          _________
Подфункция____________________________________________
Администратор бюджетных программ _____________________ по ОКПО  _________
Бюджетная программа __________________________________          _________
Подпрограмма _________________________________________ по ОКПО  _________
Государственное учреждение ___________________________          _________
на "___" ___________ _____г.
Периодичность: годовая, квартальная___________________
Единица измерения: ___________________________________
Вид платных услуг
Наименование
доходов и
расходов
Код
строки
Код
спе-
ци-
фики
Утверж-
дено по
плану
на год
Утверждено
по плану с
начала
года
Кассо-
вые
рас-
ходы
Факти-
ческие
рас-
ходы
1
2
3
4
5
6
7
Доходы
Остаток средств на
начало года - всего     010            Х
в том числе остаток
денег                   011
Поступления текущего
года                    020
Итого доходов           040
Расходы
Расходы - всего         050
в том числе по
спецификам:
из них, внесено в доход 051
бюджета
Списано нереальной для
взыскания дебиторской
задолженности и
недостач материалов,
принятых за счет гос.
учреждений              160            Х
Остаток  средств на
конец отчетного
периода - всего         170            Х
в том числе остаток
денег                   171            Х
Руководитель ___________________     Главный бухгалтер ___________________
(подпись) (фамилия и.о.)                (подпись) (фамилия и.о.)
"___"______________г.
Приложение 6
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Отчет
об исполнении планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ, услуг)
Сноска. Название с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Вид бюджета __________________________
Периодичность: _______________________                       форма N 4-сводная
(квартальная, годовая)
Единица измерения: тыс. тенге
Код
строки
Код
пос-
тупле-
ний
от реа-
лизации
товаров
(работ,
услуг)
Функ-
цио-
наль-
ная
гру-
ппа
Ад-
ми-
нис-
тра-
тор
бюд-
жет-
ных
про-
грамм
Бюд-
жет-
ная
про-
гра-
мма
Под-
про-
гра-
мма
Спе-
ци-
фика
Наименование
Годо-
вой
план
План
на
отчет-
ный
период
Испол-
нение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
010
Всего
поступлений
011
Остаток
средств
на начало
финансового
года
012
Поступления
текущего
года
020
Всего рас-
ходы, в том
числе по
спецификам
021
из них,
перечислено
в доход
бюджета
030
Остаток
денег на
конец
отчетного
периода
текущего
финансового
года
Руководитель ________________      _______________________
(подпись)          (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер ____________     _______________________
(подпись)        (расшифровка подписи)
"___" _______________ 200__г.
Приложение 7
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 7 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Форма N 4-д
Отчет
по деньгам, передаваемым физическим
или юридическим лицом государственному учреждению
на условиях их возвратности
Код
Администратор бюджетных программ _____________________          _________
Государственное учреждение____________________________ по ОКПО  _________
на _____________ ________ г.          по ОКПО  _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________
Единица измерения: ___________________________________
__________________________________________________________________________
Наименование
Код
строки/
специфики
Исполнено
1
2
3
Остаток денег временного
размещения физических или
юридических лиц на начало
года - всего
010
в том числе остаток денег
011
Поступления текущего года
020
Итого
040
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам
Перечислено в доход бюджета

941
Өтеусіз бе-
рілген мате-
риалдар құн-
дылықтар мен
ақшалай құжаттар
870
Өндіріп алуға
болмайтын берешектер
есептен
шығарылды
943
Басқалар....
961
Аяқталмаған құрылыс
объектілерін қаржыландыру-
ға беру
871
Аяқталмаған құрылыс
объектілеріне қаржыландыру алынды
962
Барлығы......
881
Барлығы .....
970
Анықтама:
881
Жыл (тоқсан)
аяғындағы
қосалқы шот
бойынша қалдық
980
(1) Тоқсандық есепке толтырылмайды
М.О. Басшы ______  __________
(қолы)  (аты-жөні)
Бас бухгалтер ______  __________
(қолы)  (аты-жөні)
200__ж. "___" __________
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Қаржыландыру жоспарын орындау туралы есеп
N 2-нысан
Функционалдық топ ________________________________   ______
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____ҚҰБС бойынша   Коды
Бағдарлама _______________________________________   ______
Кіші бағдарлама___________________________________   ______
Мемлекеттік мекеменің атауы____________ҚҰБС бойынша  ______
___________ ___ж.
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ___________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Шығыстар ерекшелігінің атауы
ерек-
шелік коды
Бір жылға арналған нақтыланған қаржыландыру жоспары
Есепті
кезеңгі
қаржылан-
дыру
жоспары
бойынша
Жыл
басы-
нан
рұқ-
сат
етіл-
гені
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төленген міндеттемелер
Іс
жүзін-
дегі
шығыс-
тар
мін-
дет-
тем.
тө-
лем-
дер
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы:
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
Күні ____________ж. "__"____________
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан
түскен№ақша түсімдері мен шығыстарының жобасын
орындау туралы есеп
N 4-нысан
Функционалдық топ ________________________________   ______
Кіші функция______________________________________    Коды
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі______ҚҰБС б/ша   ______
Бюджеттік бағдарлама _____________________________   ______
Кіші бағдарлама __________________________________
Мемлекеттік мекеме______________________ ҚҰБС б/ша
______жылғы "_____"____________
Кезең: жылдық, тоқсандық __________________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Ақылы қызметтердің түрі
Кірістер
мен шығыстардың
атауы
Жол
коды
Ерек-
шелік
коды
Бір
жылдық
жоспар
б/ша
бекі-
тілген
Жыл
басынан
жоспар
б/ша
бекі-
тілген
Касса-
лық
шығыс-
тар
Іс
жү-
зін-
дегі
шы-
ғыс-
тар
1
2
3
4
5
6
7
Кірістер
Жыл басындағы қаражат
қалдығы - барлығы
010
Х
Оның ішінде ақшалай
қаражаттың қалдығы
011
Ағымдағы жылдың
түсімдері
020
Банк кредиттері
030
Кірістер жиыны
040
Шығыстар
Шығыстар - барлығы
050
Оның ішінде ерекшелік-
тер бойынша:
оның ішінде бюджеттің кірісіне енгізілді
051
Банк кредиттерін өтеу
150
Мемлекеттік мекеме
есебінен қабылданған
нақты емес дебиторлық
берешекті және мате-
риалдардың жетіспеуші-
лігін өндіріп алу
үшін есептен шығарылды
160
Х
Есепті кезеңнің аяғын
дағы қаражаттардың
қалдығы - барлығы
170
Х
Оның ішінде ақшалай
қаражаттың қалдығы
171
Х
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
________ж. "__"____________
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен
ұсынудың ережесіне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан
түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы жоспарларының орындалуы
туралы есеп
Бюджет түрі____________________              4-жиынтық есеп нысаны
Кезеңділігі____________________
(тоқсандық, жылдық)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол
коды
Тауар-
ларды
(жұмыс-
тарды,
қызмет-
терді)
сатудан
түсетін
түсім-
дердің
коды
Функци-
оналдық
топ
Бюджеттік
бағдарла-
малар
әкімшісі
Бюджет-
тік бағ-
дарлама
Кіші
бағдар-
лама
Ерек-
шелік
1
2
3
4
5
6
7
010
011
012
020
021
030
кестенің жалғасы
Жол
коды
Атауы
Жылдық жоспар
Есепті
кезеңге
арналған
жоспар
Орындалуы
1
8
9
10
11
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылының
басындағы қаражат
қалдығы
012
Ағымдағы жылдың
түсімдері
020
Шығыстардың барлығы,
оның ішінде ерекшелік-
тер бойынша
021
оның, бюджет кірісіне
аударылғаны
030
Ағымдағы қаржы жылының
есепті кезеңінің
соңындағы ақша қалдығы
Басшы         ________________    ______________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Бас бухгалтер ________________    ______________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
200__ жылғы "__" __________
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) ,  2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық
шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін
ақша бойынша есеп
N 4-д-нысан
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі________________  ______
Мемлекеттік мекеме ________________________________   Коды
___________ ___ж.          ______
______
______
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ___________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Атауы
Жол/
ерек-
шелік
коды
Орын-
далды
1
2
3
Жылдың басына жеке немесе заңды тұлғалардың уақытша орналастырылған ақшасының қалдығы - барлығы
010
Оның ішінде қалдық ақша
011
Бастапқы жылдың түсімі
020
Жиыны
040
Шығыстар-барлығы
050
Оның ішінде ерекшеліктер бойынша
Бюджет кірісіне аударылғаны

140
Возврат сумм при наступлении условий депозита
141
Остаток денег временного
размещения физических или
юридических лиц на конец
отчетного периода - всего
170
в том числе остаток денег
171
__________________________________________________________________________
Руководитель _________ ______________
(подпись) (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _________  ________________
(подпись)   (фамилия и.о.)
"___" __________ 200 __ г.
Приложение 8
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской
и благотворительной помощи
Код
__________
Форма N 4-сп  по ОКПО  __________
Администратор бюджетных программ_________________по ОКПО  __________
Государственное учреждение ______________________         __________
на 1______ ________г.
Периодичность: годовая, квартальная _____________
Единица измерения _______________________________
Наименование
Код  строки/специфики
Сумма спонсорской и благотворит. помощи
1
2
3
Остаток средств на начало года - всего
010
в том числе остаток денег
011
Поступления текущего года
020
Итого
040
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам
из них, перечислено
в доход бюджета
051
Остаток средств на конец отчетного  периода - всего
170
в том числе остаток  денег
171
Руководитель __________________     Главный бухгалтер ___________________
(подпись) (фамилия и.о.)                   (подпись) (фамилия и.о.)
"___"___________200__г.
Приложение 9
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями

140
Депозит шартының басталуы
кезінде қайтарылған сома
141
Есептілік кезеңнің аяғындағы жеке немесе заңды тұлға қайтарымдылық шарттарында мемлекеттік мекемеге беретін ақша қалдығы-барлығы
170
оның ішінде қалдық ақша
171
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен
ақша түсімдері мен шығыстары туралы есеп
N 4-дк-нысан
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____ҚҰБС бойынша  ______
Мемлекеттік мекеме ____________________ҚҰБС бойынша   Коды
___________ ___ж.          ______
______
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ___________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Атауы
Жол/
ерек-
шелік
коды
Демеушілік және қайы-
рымдылық
көмек сомасы
1
2
3
Жылдың басына қаражаттардың қалдығы - барлығы
010
Оның ішінде қалдық ақша
011
Ағымдағы жылға түсімдер
020
Жиыны
040
Шығыстар - барлығы
050
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
оның ішінде бюджеттің кірісіне
енгізілді
051
Есептілік кезеңнің аяғындағы
қалдық ақша-барлығы
170
оның ішінде қалдық ақша
171
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 9-қосымша

Сноска. Приложение 10 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Приложение 11
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 28.11.2007 N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования); от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Отчет о движении активов
Код
__________
Форма N 5     по ОКПО  __________
Администратор бюджетных программ_________________по ОКПО  __________
Государственное учреждение ______________________         __________
на 1______ ________г.
Периодичность: годовая, квартальная _____________
Единица измерения _______________________________
I. Наличие активов
Показатели
Код
строки
На
начало
года
Пос-
тупило
Вы-
было
На конец
отчетного
периода
(гр3+
гр4-гр5)
1
2
3
4
5
6
Здания (010)..........   010
из них жилые здания...   011
Земля (010-1).........   020
Сооружения (011)......   030
Передаточные
устройства (012)......   040
Машины и оборудование
(013).................   050
Транспортные средства
(015).................   070
Инструмент
производственный
(включая принадлежности)
и хозяйственный
инвентарь (016)......    080
Рабочий и продуктивный
скот (017)...........    090
Библиотечный фонд
(018)................    100
Прочие активы (019)..    110
Итого активов (сумма
стр. с 010 по 110)       120
Нематериальные активы
(014)................    121
II. Движение активов
Показатели
Код
строки
Всего активов
активов
Нематериальных
активов
1
2
3
4
Поступило - всего..........   130
в том числе:
за счет финансирования
по бюджету.................   140
за счет денег от
реализации товаров (работ,
услуг)...                     150
за счет денег от
спонсорской и благо-
творительной помощи           151
от безвозмездных
поступлений................   160
за счет внешних займов.....   161
за счет грантов............   162
прочие поступления.........   163
Выбыло - всего.............   180
в том числе:
списано недостач за счет
государственного учреждения.  190
списано недостач на счета
виновных лиц...............   200
передано безвозмездно:
государственным учреждениям   210
своей системы
другим организациям           211
по ветхости, износу, а также
от реализации излишнего и
ненужного имущества........   220
перевод из активов в МБП...   230                       Х
перевод из активов в
материалы..................   231                       Х
прочие.....................   232                       Х
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение 12
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Отчет о движении материальных
запасов и малоценных быстроизнашивающихся предметов
Код
__________
Форма N 6     по ОКПО  __________
Администратор бюджетных программ_________________по ОКПО  __________
Государственное учреждение ______________________         __________
на 1______ ________г.
Периодичность: годовая, квартальная _____________
Единица измерения _______________________________
I. Наличие материалов, продуктов питания и МБП
Показатели
Код
строки
Остаток
на
начало
отчет-
ного
года
Остаток
на
конец
года
Израсходовано
на нужды госу-
дарственного
учреждения
за отчетный
год
1
2
3
4
5
Материалы для учебных, научных и
других целей(060)                  010
Из них: лом и отходы черных
металлов                   011
лом и отходы цветных
металлов                   012
*)материалы специального
запаса                     013
Продукты питания(061)              020
Медикаменты и перевязочные
средства(062)                      030
Хозяйственные материалы и канце-
лярские принадлежности (063)       040
Топливо, горючее и смазочные
материалы(064)                     050
Корма и фураж(065)                 060
Тара(066)                          070
Прочие материалы(067)              080
Материалы в пути(068)              090
Запасные части к машинам и
оборудованию(069)                  100
Всего материалов и продуктов
питания(060-069)                   110
__________________________________________
Малоценные и быстроизнашивающиеся
предметы (070-073)                 111
II. Движение материалов, продуктов питания м МБП
Показатели
Код
строки
Материалы
МБП
1
2
3
4
Поступило в отчетном году-всего   160
в том числе:
Приобретено:
за счет финансирования по бюджету 161
за счет денег от реализации
работ (товаров, услуг)            162
за счет денег от спонсорской
и благотворительной помощи        163
за счет внешних займов            164
за счет грантов                   165
из прочих источников              166
Перевод в МБП из активов          167       х
Перевод в материалы из активов    168                х
Перевод в материалы из МБП        169                х
Принято безвозмездно:
от государственных учреждений
своей системы                     170
от других организаций             171
Поступило от ликвидации активов
и МБП                             180                х
из них лом и отходы:
черных металлов                   181
цветных металлов                  182
Оприходовано излишков             190
Продолжение таблицы:
Показатели
Код
строки
Материалы
МБП
1
2
3
4
Выбыло в отчетном году-всего      200
в том числе:
Израсходовано на нужды
государственного учреждения       201
Передано безвозмездно:
государственным учреждениям
своей системы                     210
другим организациям               220
Списано от порчи и
стихийных бедствий                230
Списано от недостач и хищений:
за счет государственного
учреждения                        240
за счет виновных лиц              241
Реализовано                       250
из низ лом и отходы:
черных металлов                   251
цветных металлов                  252
Перевод из МБП в материалы        253       х
Прочие                            260
Руководитель __________________     Главный бухгалтер __________________
(подпись) (фамилия и.о.)                  (подпись) (фамилия и.о.)
"___"___________200__г.
Приложение 13
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Отчет об использовании средств, выделенных
на представительские затраты
Форма N 7
Код
Функциональная группа ________________________________          _________
Администратор бюджетных программ _____________________  по ОКПО _________
Бюджетная программа___________________________________          _________
Подпрограмма__________________________________________          _________
на "___"_____________г.
Государственное учреждение ___________________________  по ОКПО _________
Периодичность: годовая, квартальная___________________
Единица измерения: ___________________________________
N
п/п
Наименование затрат
Утверждено
по смете
Кассовые
расходы
Остаток
неиспользо-
ванных
разрешений
1
2
3
4
5
1.  Оплата проживания и
транспортных затрат до пункта
назначения лиц, приглашаемых
в Республику Казахстан для
участия в мероприятиях, в
случаях, предусмотренных
решением Премьер-Министра
Республики Казахстан
2.  Официальные обеды, ужины,
кофе-брейки, фуршеты
3.  Музыкальное сопровождение при
проведении официальных приемов
4.  Приобретение сувениров,
памятных подарков
5.  Автотранспортное обслуживание
6.  Оплата услуг переводчиков
7.  Аренда зала
8.  Иные расходы, разрешенные
Министерством иностранных дел
Республики Казахстан
9.  ………………………………………………
10. ………………………………………………
11. ………………………………………………
Всего
___________________________________________________________________
Справочно:                               Выданных разрешений
___________________________________________________________________
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"_____________г.
Приложение 14
к Правилам составления
и представления отчетности
государственными учреждениями

Ескерту. 10-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Активтердің қозғалысы туралы есеп
N 5-нысаны
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі______ҚҰБС б/ша   ______
Мемлекеттік мекеме ______________________ҚҰБС б/ша    Коды
1___________ ___ж.          ______
______
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ___________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
I. Активтердің болуы
Көрсеткіштер
Жол коды
Жыл басына
Түс-
кені
Кет-
кені
Есептік кезең аяғына (3б.+4б.-5б.)
1
2
3
4
5
6
Ғимараттар(010)............
010
Оның ішінде тұрғын үйлер...
011
Жер (010-1)............
020
Үй-жайлар (011)............
030
Беріліс құрылғылары (012)..
040
Машиналар мен жабдықтар
(013)......................
050
Көлік құралдары(015).......
070
Өндірістік аспап (керек-
жарақтарды қоса алғанда)
және шаруашылық мүккамал
(016)......................
080
Жұмыс және өнім малы (017)
...........................
090
Кітапхана қоры (018).......
100
Басқа да активтер (019)....
110
Активт.барлығы (сақт.
сомасы 010-ден 110)
120
Материалдық емес активтер
(014)......................
121
II. Активтердің қозғалысы
Көрсеткіштер
Жол коды
Активтердің
барлығы
активтер
Мате-
риалдық
емес
активтер
1
2
3
4
Түскені-барлығы.....................
130
оның ішінде:
бюджет бойынша қаржыландыру
есебінен............................
140
тауарларды (жұмыст., қызметтерді)
сатудан түскен ақша есебінен........
150
Демеушілік және қайырымдылық
көмектен түскен ақша есебінен
151
қайтарымсыз түсімдер есебінен.......
160
сыртқы заемдардың есебінен..........
161
гранттардың есебінен................
162
басқа да түсімдер...................
163
Түскені - барлығы...................
180
оның ішінде:
Меммекеменің есебінен
олқыл.шығ...........................
190
Айыпты тұлға шотынан олқ.есептен
шығ.................................
200
қайтарымсыз берілді:
өз жүйесінің мемлекеттік мекемелеріне
басқа ұйымдарға
210
211
көнергендігінен, тозуынан сондай-ақ
артық және жарамсыз мүлікті сатудан
....................................
220
активтерден АТЗ-ға ауыстыру.
230
Х
активтерден материалдарға ауыстыруға
231
Х
басқалар............................
232
Х
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 12-қосымша
Ескерту. 12-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2008.10.28  N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Материалдық құндылықтар мен аз бағалы тез
тозатын заттардың қозғалысы туралы
ЕСЕП
N 6-нысан
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі______ҚҰБС б/ша   ______
Мемлекеттік мекеме ______________________ҚҰБС б/ша    Коды
1___________ ___ж.          ______
______
Мерзімділігі: жылдық___________ ___________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
I. Материалдардың, тамақ өнімдерінің және АТЗ-ның болуы
Көрсеткіштер
Жол коды
Жыл
басын-
дағы
қалдық
Жыл
аяғын-
дағы
қалдық
Есепті
жыл үшін мемме-
кеменің мұқтаж-
дығына жұмсал-
ғаны
1
2
3
4
5
Білім, ғылым және басқа мақ-
саттар үшін материалдар (060)
010
олардың: темір-терсек және
қара металлдардың қалдығы....
011
темір-терсек және түрлі-
түсті металлдардың қалдығы...
012
*) арнайы қордағы материал-
дар..........................
013
Тамақ өнімдері (061).........
020
Дәрі-дәрмектер және таңу
құралдары (062)..............
030
Шаруашылық материалдары және
кеңсе құрал-жабдықтары
(063) .......................
040
Отын, жанар және жағар май
материалдары (064)...........
050
Жем және қоспа жемшөп (065)..
060
Ыдыс (066)...................
070
Басқа да материалдар (067)...
080
Жолдағы материалдар (068)....
090
Машиналар мен жабдықтарға
қосалқы бөлшектер (069)
100
Материалдар мен тамақ
өнімдерінің барлығы (060-069)
110
Аз бағалы және тез тозатын
заттар (070-073)
111
II. Материалдардың, тамақ өнімдерінің
және АТЗ-ның қозғалысы
Көрсеткіштер
Жол коды
Мате-
риал-
дар
АТЗ
Көрсеткіштер
Жол
коды
Мате-
риал-
дар
АТЗ
1
2
3
4
1
2
3
4
Есепті жылы түскені-барлығы......
160
Есепті жылы шығарылғаны-
барлығы......
200
оның ішінде:
оның ішінде:
Сатып алынғаны:
Бюджет бойынша қаржыландыру есебінен
161
Меммекеменің мұқтаждығына жұмсалғаны
201
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша есебінен
162
Қайтарымсыз берілгені:
Демеушілік және қайырым-
дылық көмектен түскен ақша есебінен
163
өз жүйесін- дегі меммеке-
мелерге
210
сыртқы заемдар есебінен
164
басқа ұйымдарға
220
гранттар есебінен
165
Сынудан және табиғи апат- тардан есеп- тен шығарыл- ғаны
230
басқа да көздерден
166
Жетіспеуден және ұрлану- дан есептен шығарылғаны:
Активтерден АТЗ-ға аудару
167
Х
Меммекеме есебінен
240
Активтерден материалдарға аудару
168
Х
айыпты тұлғалардың есебінен.
241
АТЗ-дан
материалдарға аудару
169
Х
Сатылғаны
250
Қайтарымсыз қабылданғаны: өз жүйесіндегі мем. мекеме-
лерден
170
Олардан темір-терсек және қалдық-
тар: қара металдар
251
басқа ұйымдардан
171
түрлі-түсті металдар
252
Активтер мен АТЗ-ны тара-
тудан түскені
180
Х
олардың темір-
терсек және қалдықтары: қара металдар
181
АТЗ-дан материалдарға аударылғаны
253
Х
түрлі-түсті металдар
182
Артығын есепке алу
190
Басқалар
260
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 13-қосымша
N 7-нысан
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың
пайдаланылуы туралы есеп
Функционалдық топ_________________________________   ______
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі_____ ҚҰБС б/ша    Коды
______
Бюджеттік бағдарлама_____________________
Кіші бағдарлама__________________________
___________ ___ж.
Мемлекеттік мекеме ______________________ҚҰБС б/ша  ______
Мерзімділігі: жылдық, тоқсан___ ___________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
N
п/п
Шығындардың атауы
Смета
бойынша
бекі-
тілген
Кассалық
шығыстар
Пайдала-
нылмаған
рұқсаттың
қалдығы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімдерімен
көзделген жағдайларда
іс-шараларға қатысу
үшін Қазақстан Рес-
публикасына шақырылған
тұлғаларды тағайындал-
ған пунктіне дейінгі
тұру ж/е көліктік
шығындарын төлеу
2.
Ресми түскі астар,
кешкі астар,
кофе-брейктер,
фуршеттер
3.
Ресми қабылдаулар
жүргізген кездегі
музыкалық сүйемелдеу
4.
Естелік сыйлықтарын,
кәдесыйларды сатып алу
5.
Автокөліктік қызмет
көрсетулер
6.
Аудармашылар қызметін
төлеу
7.
Залды жалдау
8.
Қазақстан Республика-
сының Сыртқы істер
министрлігі рұқсат
еткен басқа да шығындар
9.
.......................
10.
.......................
11.
.......................
Барлығы
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 14-қосымша

Сноска. Приложение 14 в редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Отчет
о выплате пенсий, государственных социальных пособий,
специальных государственных пособий, пособий на
погребение и других социальных выплат
форма N 8-вп
________
| Код    |
по ОКПО   |        |
Администратор бюджетных программ__________________
на ______________ 200___ г.
Периодичность: ___________________________________
( годовая, квартальная)
Единица измерения:________________________________
N
п/п
Показатели
Разрешено
ГЦВП
Банк
Зачислено
на лицевой
счет
получателя
1
2
3
4
5
6
1.
2.
Остаток бюджетных
средств на начало
года
Всего выделено в
отчетном периоде:
в том числе на:
.................
.................
.................
.................
х
х
3.
Внесено в доход
бюджета
4.
Остаток бюджетных
средств на конец
отчетного периода
х
х
Руководитель _______________ ___________________
МП                    (подпись)      (фамилия и. о.)
Главный бухгалтер _____________ ________________
(подпись)    (фамилия и. о.)
"___" ___________ 200__ г.
Приложение 15
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Отчет
об использовании средств, выделенных из резервов
Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов
за __________________ год
Код
__________
Форма N 9     по ОКПО  __________
Администратор бюджетных программ_________________по ОКПО  __________
Государственное учреждение ______________________         __________
Периодичность: годовая
Единица измерения тыс.тенге
№ п/п
Номер и дата постановления Правительства, распоряжения местных исполнительных органов
Выделено по постановлению, распоряжению
Код расходов бюджетной классификации (функц. группы, админ. бюдж.программ, бюдж. программы, подпрограммы, специф.)
Средства, выделенные из резервного фонда
Разрешено
Кассовое исполнение
Остаток
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"________200__г.
Приложение 16
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Отчет
о недостачах и хищениях денежных средств,
активов и материальных ценностей в государственных учреждениях
Код
__________
Форма N 10    по ОКПО  __________
Администратор бюджетных программ_________________по ОКПО  __________
Государственное учреждение ______________________         __________
на 1___________ _________ г.
Периодичность: годовая
Единица измерения _____________________________________
Показатели
Код строки
Сумма
1
2
3
Задолженность по недостачам и
хищениям активов, материальных
запасов, МБП и денежных
средств, суммы потерь от порчи
активов, материальных запасов,
МБП, отнесенные за счет
виновных лиц, и другие суммы,
подлежащие удержанию в
установленном порядке на
начало года……………

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды,
жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
____________
N 8-тм нысаны              | Коды        |
ҚҰЖЖ бойынша |____________|
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ____________________
____________ 200 __ ж. арналған
Мерзімділігі: ______________________________________
(жылдық, тоқсандық)
Өлшем бірлігі: _____________________________________
N
р/р
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген
МЗТО
Банк
Алушының дербес шотына аударылғаны
1
2
3
4
5
6
1.
Жыл басындағы бюджет қалдығы
х
2
Есепті кезеңде барлық бөлінгені:
оның ішінде:
................................................
3.
Бюджеттің кірісіне енгізілгені
4.
Есептік кезең аяғындағы бюджет қаражатының қалдығы
х
х
Басшы ________________  _____________
(қолы)          (аты-жөні)
МП
Бас бухгалтер _____________   _____________
(қолы)          (аты-жөні)
"___" ________ 200 __ ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 15-қосымша
N 9-нысан
Қазақстан Республикасының Үкіметі және жергілікті
атқару органдар резервінен бөлінген қаражаттың
пайдаланылуы туралы _________ жылға арналған
есеп
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі_____ ҚҰБС бойынша ______
Мемлекеттік мекеме _____________________ ҚҰБС бойынша  Коды
Мерзімділігі: жылдық                                  ______
Өлшем бірлігі: мың теңге                               ______
N
р/р
Үкімет қаулы-
ларының, атқару
органдары тап-
сырмаларының
нөмірі мен күні
Қаулы,
өкім
бойынша
бөлінді
Бюджет
сыныпта-
масының
шығыстар
коды
(функ.
топтың,
бюдж.
бағд.
әкімш.,
бағдарл.,
кіші
бағд.,
ерекш.
Резервтік
қордан бөлінген
қаражаттар
Рұқсат
етілді
Кассалық ат-
қару
Қал-
дық
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
Күні "__"____________ 200____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 16-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде ақшалай қаражаттар,
активтер мен материалдық құндылықтардың
жетіспеушілігі мен ұрлануы туралы есеп
N 10-нысан
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі_____ ҚҰБС бойынша ______
Мемлекеттік мекеме _____________________ ҚҰБС бойынша  Коды
1___________ ___ж.           ______
Мерзімділігі: жылдық                                  ______
Өлшем бірлігі:                                        ______
Көрсеткіштер
Жол
коды
Сома
1
2
3
Жауапты тұлғалардың есебіне жатқызылған
материалдық қорлардың, АҚТЗ бүлінуінен
жоғалған сомалар, ақшалай қаражаттар мен
материалдық қорлардың АҚТЗ жетіспеушілігі
мен ұрлануы б/ша қарыздар, белгіленген
тәртіппен жыл басында ұстауға жататын
басқа сомалар.....

010
Установлено недостач и хищений
активов, материальных запасов,
МБП и денежных средств, суммы
потерь от порчи активов,
материальных запасов, МБП,
отнесенные за счет виновных
лиц, и другие суммы,
подлежащие удержанию
в установленном порядке в
отчетном году - всего.........
020
из них: отнесено на виновных
лиц, согласно решениям
суда..........
030
Взыскано с виновных лиц.
040
Списано за счет государственного учреждения в
отчетном году.
050
Остаток задолженности по
недостачам и хищениям активов,
материальных запасов, МБП и
денежных средств, суммы потерь
от порчи активов, материальных
запасов, МБП отнесенные за
счет виновных лиц, и другие
суммы, подлежащие удержанию в
установленном порядке на конец
года (стр. 010+020-040-050)
060
в том числе:
присуждено
судом.........................
..............................
................
070
находится в следственных
органах.......................
........................
080
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"________200__г.
Приложение 17
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Отчет по внешним займам
Код
Форма N 11
Функциональная группа ________________________________          _________
Администратор бюджетных программ______________________  по ОКПО
Наименование государственного учреждения,
реализующее инвестиционный проект ____________________          _________
______________________________________________________  по ОКПО
Бюджетная программа___________________________________          _________
Подпрограмма__________________________________________
Периодичность: годовая, квартальная___________________
Единица измерения тыс. тенге _________________________
Наименование
Номер
займа
Код
строки
Код
дохода
или
специ-
фики
Сумма
Всего
(гр.6 +
гр.7)
по спец.
счету
оффшор.
платежи
1
2
3
4
5
6
7
Остаток денежных
средств на начало года        010                              Х
Поступило с начала
года - всего                  040      Х
в том числе (от донора)
- АБР                   041
- МБРР                  042
- ЕБРР                  043
- целевые трансферты
из республиканского
бюджета               044
-                       045
Израсходовано с начала
года - всего                  050      Х
в том числе (по спецификам)
Остаток денежных
средств на спецсчете
на конец                      170                              Х
отчетного периода
в том числе - на валютном
счете (по курсу)              171                              Х
- на тенговом специальном
счете                         172                              Х
Руководитель      ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер ________________  ______________
(подпись)      (фамилия и.о.)
"____"________200__г.
Приложение 18
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями  <*>
Сноска. Приложение 18 в редакции - приказом и.о. Министра финансов РК от 21 сентября 2005 года N 341 .
Отчет по грантам
форма N 12
Код
по ОКПО ______
Администратор бюджетных программ ____________________________

010
Жауапты тұлғалардың есебіне жатқызылған
материалдық қорлардың, АҚТЗ бүлінуінен
жоғалған сомалар, ақшалай қаражаттар мен
материалдық қорлардың, АҚТЗ жетіспеушілігі
мен ұрлануы, белгіленген тәртіппен есепті
жылда ұстауға жататын басқа сомалар
белгіленді-барлығы....................
020
оның ішінде: сот шешіміне сәйкес жауапты
тұлғаларға жатқызылды.........
030
Жауапты тұлғалардан өндірілді ............
040
Есепті жылда мемлекеттік мекеме есебінен
есептен шығарылды
050
Жауапты тұлғалардың есебіне жатқызылған
материалдық қорлардың, АҚТЗ бүлінуінен
жоғалған сомалар, ақшалай қаражаттар мен
материалдық қорлардың АҚТЗ жетіспеушілігі
мен ұрлануы б/ша қарыздардың, белгіленген
тәртіппен жыл аяғында ұстауға жататын
басқа сомалар қалдығы
(010+020-040-050 бет).....
060
оның ішінде:
сотпен берілді............................
070
тергеу органдарында.............................
080
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ 200____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 17-қосымша
Ескерту. 17-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Сыртқы займдар бойынша есеп
N 11-нысан
Функционалдық топ ________________________________    _______
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________ ҚҰБС б/ша      Коды
Инвестициялық жобаны іске асыратын                    _______
мемлекеттік мекеменің атауы ____________ ҚҰБС б/ша    _______
__________________________________________________    _______
Бюджеттік бағдарлама _____________________________
Кіші бағдарлама __________________________________
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық __________________
Өлшем бірлігі: мың теңге___________________________
Атауы
займ
нө-
мірі
Жол
коды
Кіріс-
тер
немесе
ерек.
коды
Сомасы
Бар-
лығы
(6б.+
7б.)
ар-
найы
шот
бо-
йын-
ша
офф-
шор.
тө-
лем-
дер
1
2
3
4
5
6
7
Жыл басындағы
ақшалай қара-
жат қалдығы
010
Х
Жыл басынан
түскені -
барлығы
040
Х
оның ішінде
(донардан)
- АДБ
041
- ХҚДБ
042
- ЕҚДБ
043
республикалық
бюджеттен
нысаналы
трансферттер
044
-
044
-
045
Жыл басынан
жұмсалғаны -
барлығы
оның ішінде (ерекшеліктер
бойынша)
050
Х
Есепті кезең-
нің аяғында
арнайы шот-
тағы ақшалай
қаражаттың
қалдығы
170
Х
оның ішінде
- валюталық
шотта (курс
бойынша)
171
Х
- теңгелік
арнайы шотта
172
Х
Басшы ___________ __________________
(қолы)       (аты-жөні)
Бас бухгалтер ____________ _________________
(қолы)        (аты-жөні)
"__"____________ 200____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережесіне 18-қосымша
Ескерту: Қосымша жаң редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 341 бұйрығымен .
Гранттар бойынша есеп
N 12-нысан     _________
|   Коды   |
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі______ КҰЖЖ бойынша  |_________|

170
в том числе остаток денежных средств
171
Руководитель _____________   ______________
(подпись)         (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ________   ______________
(подпись)      (Ф.И.О.)
"___"____________г.
Приложение 19
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 19 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Приложение 20
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 20 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Приложение 21
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями <*>
Сноска. Приложение 21 в редакции - приказом и.о. Министра финансов РК от 21 сентября 2005 года N 341 ; Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Аналитические данные
о состоянии дебиторской задолженности по расчетным
статьям баланса государственных учреждений,
содержащихся за счет республиканского бюджета

170
оның ішінде ақша қаражаттарының қалдығы
171
Басшы         _________   ___________________
(қолы)         (аты-жөні)
Бас бухгалтер _________   ___________________
(қолы)          (аты-жөні)
_____ж. "___"______________
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 19-қосымша
Республикалық бюджеттен алынған қаражат
туралы тізімдеме
Ескерту. 19-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 20-қосымша
Республикалық бюджеттен алынған қаражат туралы
жиынтық тізімдеме
Ескерту. 20-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережесіне 21-қосымша
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2005.09.21. N 341 , өзгерту енгізілді - 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік
мекемелердің теңгерімінің есеп айырысу баптары бойынша

Форма № 4-20
Сводный отчет по расходам
по_________________ 200__г.
по бюджетной классификации
Вид бюджета:_________________________________________________
Месторасположение:___________________________________________
Источник финансирования:_____________________________________
Администратор бюджетных программ:____________________________
Единица измерения:___________________________________________
Наименование государственного учреждения:____________________
Стр. 1
Учреждение
Бюд.программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
План  финан-
сирования
по обяза-
тельствам
на год
План
финан-
сирования
по обяза-
тельствам
с начала
года
Разрешено
с начала года
за текущий месяц
(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
ВСЕГО
Стр. 2
Учрежде-
ние Бюд.
программа
Подпрограм-
ма
Специфика
Наимено-
вание
Сумма
заре-
ги-
стри-
ро-
ван-
ных
обя-
за-
тель-
ств с
нача-
ла
года
Оплаченные
обязательства
по бюджетной
программе
(подпрограмме)
Неопла-
ченные
обяза-
тельства
Невыпла-
ченные обяза-
тельства
Остаток
средств
с на-
чала
года
теку-
щий
месяц
(7)
(8)
(9)
(10)=
(7)-(8)
(11)
(12)=
(5)-(7)
ВСЕГО
Руководитель ТПК_________ ________    Руководитель ГУ_________ ________
(подпись) (Ф.И.О.)                   (подпись) (Ф.И.О.)
М.П.                                      М.П.
Ответисполнитель _____________ Главный бухгалтер ГУ __________ _________
(подпись)                         (подпись)  (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 26
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 26 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Приложение 27
к Правилам составления
и представления отчетности
государственными учреждениями
Сноска. Приложение 27 дополнено - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 108 .
Отчет об использовании бюджетных средств
с применением аккредитивной формы расчетов
форма N 19
_______
| Код   |
Администратор бюджетных программ _________ по ОКПО |       |
Государственное учреждение _______________ по ОКПО |       |
на ___________________________
Периодичность: годовая, квартальная_______________
Единица измерения: _______________________________
Админис-
тратор
Програ-
мма
Подпро-
грамма
Специ-
фика
Наиме-
нование
кодов
ЕБК
Основание
открытия
аккреди-
тива (N и
дата НПА)
Дата
откры-
тия
аккре-
дитива
Срок
действия
аккре-
дитива
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы
Сумма аккредитива
Освоено
аккре-
дитива
за
отчет-
ный
период
Перечислено
в доход
бюджета
Остаток
аккре-
дитива
на
отчетную
дату
(гр.9-
гр.12-
гр.13)
Дата
закрытия
аккре-
дитива
всего
в том числе
остаток на
начало
отчетного
года аккре-
дитива
прошлых лет
за отчет-
ный
период
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель ________________ ______________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _____________ ____________________
(подпись)     (фамилия и.о.)
"__" __________ 200__г.
Приложение 28
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Приложение 28 дополнено приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 421 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования).
Отчет о поступлении и расходовании денег
от спонсорской и благотворительной помощи
Вид бюджета __________________________                форма N 4-сп сводная
Периодичность: _______________________
(квартальная, годовая)
Единица измерения: тыс. тенге
Админи-
стратор
бюджетных
программ
Наиме-
нова-
ние
Поступление
Расходование
Остаток
денег на
конец
отчетного
периода
текущего
финансового
года
гр. 3-гр. 7
всего
в т.ч.
остаток
денег на
начало
года
специфика
в
с
е
г
о
из них
перечис-
лено в
доход
бюджета
код
наиме-
нование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ________________         _______________________
(подпись)             (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер ____________        _______________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
"___" _______________ 200__г.
Приложение 29
к Правилам составления и представления
отчетности государственными учреждениями
Сноска. Правила дополнены приложением 29 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 28.10.2008 № 533 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Отчет по внешним займам
форма № 11-а
_______
Функциональная группа________________________             |_Код___|
Администратор местных бюджетных программ ________ по ОКПО |_______|
Наименование государственного учреждения,                 |       |
реализующее инвестиционный проект________________ по ОКПО |_______|
_________________________________________________
Бюджетная программа______________________________
Подпрограмма_____________________________________
Периодичность: месячная
Единица измерения: тенге
Наименование
Код
строки
Коды
ЕБК
Сумма
1
2
3
4
Поступило с
начало года
целевых
трансфертов за
счет внешних
займов из
республиканского
бюджета, всего:
Израсходовано с
начала года -
всего в том
числе (по
спецификам):
-
-
-

N 4-20-нысан
Бюджеттің түрі:____________________________________________
Орны:______________________________________________________
Қаржыландыру көзі:_________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі:_______________________
Өлшем бірлігі:_____________________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы:_______________________________
1-бет
Мекеме
Бюд.бағдарлама
Кіші бағдарл.
Ерекшелік
Атауы
Бір
жылға
міндет-
темелер
бойынша
арналған
қаржы-
ландыру
жоспары
Жыл
басынан
бастап
міндет-
темелер
бойынша
қаржы-
ландыру
жоспары
Рұқсат
етілді
жыл
басы-
нан
бастап
ағым-
дағы
айға
1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
БАРЛЫҒЫ
2-бет
Мекеме
Бюд.
бағдар-
лама
Кіші
бағдарл.
Ерек-
шелік
Атауы
Жыл
бас.
бастап
тіркелген
міндет.
сомасы
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша төленген міндеттемелер
Ақысы төленбеген
мін-
дет-
тер
Ат-
қа-
рыл-
ма-
ған
мін-
дет-
тер
Қал-
дық
қа-
ра-
жат
жыл
басы-
нан
бас-
тап
ағым-
дағы
ай
(7)
(8)
(9)
(10)
=(7)
-(8)
(11)
(12)
=
(5)
-(7)
БАРЛЫҒЫ
ҚАБ басшысы ________ __________     ММ басшысы _________ __________
(қолы)  (аты-жөні)                 (қолы)   (аты-жөні)
М.О.                                 М.О.
Жауапты орындаушы ________  ММ бас бухгалтері ________ _____________
(қолы)                      (қолы)    (аты-жөні)
М.О.
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен ұсынудың
ережелеріне 26-қосымша
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің
200_ жылғы ____________ бастап ___________ қоса
алғандағы кезең үшін қаражатты жұмсауы туралы
АҚПАРАТ
Ескерту. 26-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің есептілігін
жасау мен ұсынудың ережесіне
27-қосымша
Есеп айырысудың аккредитивтік нысанын қолдана отырып
бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есеп
Ескерту. 27-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
N 19 нысан
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі_____________       __________
|   Коды    |
Мемлекеттік мекеме_________________      ҚҰЖЖ бойынша |__________|
___________________арналған    ҚҰЖЖ бойынша |__________|
Мерзімділігі: жылдық, тоқсандық ______________
Өлшем бірлігі: _______________________________
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
ББС кодтарының атауы
Аккредитивті ашу негізі (НҚА N және күні)
1
2
3
4
5
6
Барлығы
кестенің жалғасы
Аккредитивтің ашылған күні
Аккредитивтің қолданылу мерзімі
Аккредитив сомасы
барлығы
есепті жылдың басына өткен жылдар аккредитивтінің қалдығы
есепті кезең
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде аккредитив игерілді
Бюджеттің кірісіне аударылды
Есепті күнге аккредитивтің қалдығы (9-бағ. - 12-бағ. - 13-бағ.)
Аккредитивтің жабылған күні
12
13
14
15
Басшы ________________  _____________
(қолы)          (аты-жөні)
Бас бухгалтер _____________   _____________
(қолы)          (аты-жөні)
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен
ұсынудың ережесіне
28-қосымша
Ескерту: 28-қосымшамен толықтырылды - 2007.11.28. N 421 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның
түсімі және жұмсалуы туралы есеп
Бюджет түрі____________________              4-дк жиынтық
Кезеңділігі____________________
(тоқсандық, жылдық)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік
бағдарламалар
әкімшісі
Атауы
Түсімі
барлығы
оның ішінде
жылдың басындағы
ақша қалдығы
1
2
3
4
ЖИЫНЫ
кестенің жалғасы
Жұмсалуы
Ағымдағы қаржы
жылының есепті
кезеңінің
соңындағы ақша
қалдығы 3-бғ.
-7-бағ.
ерекшелік
барлығы
оның бюджет
кірісіне
аударылғаны
коды
атауы
5
6
7
8
9
Басшы         ________________    ______________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Бас бухгалтер ________________    ______________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
200__ жылғы "__" __________
Мемлекеттік мекемелердің
есептілігін жасау мен
ұсынудың ережесіне
29-қосымша
Ескерту: 29-қосымшамен толықтырылды - 2008.10.28. N 533 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Сыртқы қарыздар бойынша есеп
N 11-а-нысан
Функционалдық топ____________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі____________________ҚҰБС б/ша_____
Инвестициялық жобаны іске асырушы мемлекеттік мекеме_________________
_______________________________________________________ҚҰБС б/ша Коды
Бюджеттік бағдарлама ________________________________________________
Кіші бағдарлама _____________________________________________________
Мерзімділігі: айлық
Өлшем бірлігі: теңге
Атауы
Жол коды
ББС коды
сомасы
1
2
3
4
Жылдың басынан бері сыртқы қарыздар есебінен республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсті, барлығы:
Жылдың басынан бері жұмсалды – барлығы:
Оның ішінде (ерекшеліктер бойынша):

044
050
Руководитель ___________ ______________
(подпись)  (Фамилия и.о.)
Главный бухгалтер _____________ ______________
(подпись)   (Фамилия и.о.)
Дата «___»___________200__г.

044
050
Басшы         ______________ ________________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер ______________ ________________________________
(қолы)                (аты-жөні)
күні: 200___жыл "___"___________.