Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 6 января 2005 года N 3331. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2008 года N 649
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2008 N 649 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О лекарственных средствах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Список основных (жизненно важных) лекарственных средств, состоящего из:
1) основного перечня, содержащего наименования лекарственных средств, применяемых при базисной терапии наиболее распространенных заболеваний, согласно приложению 1;
2) дополнительного перечня, содержащего наименования лекарственных средств, применяемых в специализированных медицинских организациях (подразделениях), а также в случаях невозможности или ограничения использования лекарственных средств, входящих в основной перечень, согласно приложению 2.
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Пак Л.Ю.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Административному департаменту (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Руководителям организаций здравоохранения разрешить использовать в рамках утверждаемых лекарственных формуляров в течение 2005 года лекарственные средства, имеющиеся в наличии, не вошедшие в прилагаемый Список основных (жизненно важных) лекарственных средств, закупленные до 1 января 2005 года.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вступает в силу с момента его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
И.о. Министра
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года № 883
Сноска. Внесены изменения - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 636; приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года N 617 ; приказом Министра здравоохранения РК от 4 декабря 2007 года  N 716 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Основной перечень
Списка основных (жизненно важных)
лекарственных средств
1. Анестетики
1.1. Средства для общей анестезии и кислород
Азота оксид
для ингаляции
Галотан
для ингаляции
Кетамин
раствор для инъекций 50 мг/мл
Кислород
для ингаляций (медицинский газ)
Натрия оксибат
раствор для инъекций 20%
Тиопентал
порошок для инъекций во флаконе (натриевая соль) 500 мг, 1000 мг
1.2. Препараты для местной анестезии
Бупивакаин
раствор для инъекций 5 мг
Лидокаин
раствор для инъекций, 1%, 2%, 10%
(гидрохлорид);
аэрозоль 10 %
Прокаин
раствор для инъекций 0,25%, 0,5%,
2%
1.3. Предоперационные лекарственные средства и седативные средства для проведения непродолжительных процедур
Атропин
раствор для инъекций в ампуле (сульфат) 0,1%
Диазепам
раствор для инъекций в ампуле 10 мг/2 мл;

Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3331. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 649 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2008.12.12 N 649 бұйрығымен.
------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарының күшін жойылды деп тану туралы
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1117 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына бұйрықтардың күші жойылды деп есептелсін:
1) ...;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін
атқарушы 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 "Негізгі (өмірлік маңызды)
дәрілік заттар тізімін бекіту туралы" бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде за N 3331 тіркелген, "Заңгер газетінде" 2005 жылғы 28 желтоқсанда N 243-244 (977-978) жарияланған, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министірінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 636 бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министірінің міндетін атқарушы 2006 жылғы 14 желтоқсанда N 617 бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министірінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы N 716 бұйрығымен өзгерістер енгізілген);
3) ...
.........
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді. сақтау
Министр                                       Ж. Досқалиев
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Мыналардан:
1) 1-қосымшаға сәйкес барынша көп таралған аурулардың базистік терапиясы кезінде қолданылатын дәрілік заттардың атаулары бар негізгі тізбесінен;
2) 2-қосымшаға сәйкес мамандандырылған медициналық ұйымдарда (бөлімшелерде), сондай-ақ негізгі тізбеге енетін дәрілік заттарды пайдалану мүмкіндігінің болмауы немесе шектеулі болуы жағдайында қолданылатын дәрілік заттардың атауы бар қосымша тізбеден тұратын Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті (Л.Ю.Пак) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік департаменті (Д.В.Акрачкова) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларына қоса беріліп отырған Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізіміне енбеген, 2005 жылғы 1 қаңтарға дейін сатып алынған, қолда бар дәрілік заттарды 2005 жылдың ішінде бекітілетін дәрілік формулярлардың шеңберінде пайдалануға рұқсат етілсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап күшіне енеді және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министрдің міндетін
атқарушы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 883 бұйрығына 1 қосымша
Негізгі тізбе
Негізгі (өмірлік маңызды)
дәрілік заттар
Тізімі
Ескерту: Тізімге өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау
министрінің 2005.12.23. N 636 , 2006.12.14. N 617 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз), 2007.12.04. N 716 Бұйрықтарымен.
1. Анестетиктер
1.1 Жалпы анестезияға арналған дәрілер мен оттегі
Азот тотығы
ингаляцияға арналған
Галотан
ингаляцияға арналған
Кетамин
50 мг/мл инъекцияға арналған ерітінді
Оттегі
ингаляцияға арналған
(медициналық газ)
Натрий оксибаты
инъекцияға арналған 20% ерітінді
Тиопентал
сауытта инъекцияға арналған ұнтақ
(натрий тұзы) 500 мг, 1000 мг
1.2. Жергілікті анестезияға арналған препараттар
Бупивакаин
инъекцияға арналған 5 мг ерітінді
Лидокаин
инъекцияға арналған 1%, 2%, 10%
ерітінді (гидрохлорид); 10 % аэрозоль
Прокаин
инъекцияға арналған 0,25%, 0,5%, 2% ерітінді
1.3. Операция алдындағы дәрілік заттар мен ұзаққа
созылмайтын процедураларды жүргізуге арналған
седативтік дәрілер
Атропин
ампулада инъекцияға арналған
(сульфат) 0,1% ерітінді
Диазепам
ампулада инъекцияға арналған
10 мг/2 мл ерітінді;

таблетка 5 мг, 10 мг
Дроперидол
раствор для инъекций в ампуле 25 мг/10 мл
Морфин
раствор для инъекций в ампуле 1%
Прометазин
раствор для инъекций в ампуле 50 мг/2 мл
Фентанил
раствор для инъекций в ампуле
0,005%
2. Анальгетики, антипиретики, нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС), лекарственные средства, применяемые при подагре и средства, применяемые при ревматических заболеваниях
2.1. Неопиоидные анальгетики и нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС)
Ацетилсалициловая кислота
таблетка 100 мг, 250 мг, 325 мг, 500 мг
Диклофенак натрия
таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг;
раствор для инъекций 75 мг/3 мл
суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг мазь
Ибупрофен
таблетка 200 мг, 400 мг
Парацетамол
таблетка 200 мг, 500 мг;
сироп 2,4% во флаконе, раствор,
порошок для приема внутрь,
суспензия; суппозитории 80 мг,
100 мг, 250 мг
2.2. Опиоидные анальгетики
Морфин
раствор для инъекций в ампуле 1%
Тримепиридина гидрохлорид
раствор для инъекций в ампуле 1 % и 2 %
2.3. Лекарственные средства, применяемые при подагре, амилоидозе
Аллопуринол
таблетка 100 мг, 300 мг
2.4. Средства, применяемые при ревматических заболеваниях
Хлорохин
таблетка 100 мг, 150 мг (в виде фосфата или сульфата)
3. Противоаллергические лекарственные средства и лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии
Гидрокортизон
суспензия для инъекций
Дексаметазон
раствор для инъекций 4 мг/мл, 8 мг/2 мл
дексаметазона фосфат (в виде динатриевой соли)
Дифенгидрамин
раствор для инъекций 1%
Преднизолон
раствор для инъекций 30 мг/мл;
таблетка 5 мг
Эпинефрин
раствор для инъекций в ампуле 0,18 %
4. Антидоты и другие субстанции, употребляемые при отравлениях
4.1. Неспецифические
Активированный уголь
таблетка 250 мг
Смектит
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
4.2. Специфические
Атропин
раствор для инъекций 0,1%
(сульфат)
Ацетилцистеин
раствор для инъекций 2% таблетка
100 мг, 200 мг
Димеркапрол
раствор для инъекций 5% в ампуле
Дефероксамин
лиофилизированный порошок для инъекций 500 мг
Кальция глюконат
раствор 10%
Метилтионина хлорид (метиленовый синий)
раствор спиртовый 1%
Месна
раствор для инъекций 400 мг/4 мл 200 мг/2 мл в ампулах;
таблетки 600 мг, 400 мг
Налоксон
раствор для инъекций 0,04% в
(гидрохлорид)
Натрия тиосульфат
раствор для инъекций 30%
Пеницилламин
таблетка 250 мг
капсулы 50 мг, 150 мг
DL-метионин
таблетка 250 мг
5. Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства
Вальпроевая кислота
таблетка, капсула 150 мг, 300 мг, 500 мг
Диазепам
раствор для инъекций 5 мг/мл,
таблетка 2 мг, 5 мг
Карбамазепин

5 мг, 10 мг таблетка
Дроперидол
ампулада инъекцияға арналған
25 мг/10 мл ерітінді
Морфин
ампулада инъекцияға арналған
1% ерітінді
Прометазин
ампулада инъекцияға арналған
50мг/2 мл ерітінді
Фентанил
ампулада инъекцияға арналған
0,005% ерітінді
2. Анальгетиктер, антипиретиктер, қабынуға қарсы
стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД), подаграда
қолданатын дәрілік заттар мен ревматикалық ауруларда
қолданылатын дәрілер
2.1. Апиындық емес анальгетиктер мен қабынуға
қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД)
Ацетилсалицил қышқылы
100 мг, 250 мг, 325 мг, 500 мг
таблетка
Натрий диклофенагы
25 мг, 100 мг, 150 мг таблетка;
инъекцияға арналған 75 мг/3 мл
ерітінді;
ректальды 50 мг, 100 мг
суппозиторийлер;
жақпа май
Ибупрофен
200 мг, 400 мг таблетка
Парацетамол
200 мг, 500 мг таблетка сауытта
2,4% сироп, ішке арналған ерітінді, ұнтақ, суспензия;
80 мг суппозиторийлер, 100 мг, 250 мг
2.2. Апиындық анальгетиктер
Морфин
ампулада инъекцияға арналған
ерітінді
Тримепиридин
гидрохлориді
ампулада инъекцияға арналған
ерітінді 1% және 2%
2.3. Подаграда, амилоидозда қолданылатын дәрілік заттар
Аллопуринол
100 мг, 300 мг таблетка
2.4. Ревматикалық ауруларда қолданылатын дәрілер
Хлорохин
100 мг, 150 мг таблетка
(фосфат немесе сульфат түрінде)
3. Аллергияға қарсы дәрілік заттар және
анафилаксия кезінде қолданылатын дәрілік заттар
Гидрокортизон
инъекцияға арналған суспензия
Дексаметазон
инъекцияға арналған 4 мг/мл, 8 мг/2 мл дексаметазон фосфаты ерітіндісі (динатрий тұзы түрінде)
Дифенгидромерамин
инъекцияға арналған 1% ерітінді
Преднизолон
инъекцияға арналған 30 мг/мл
ерітінді;
5 мг таблетка
Эпинефрин
ампулада инъекцияға арналған 0,18%
ерітінді
4. Улану кезінде қолданылатын у қайырғылар және басқа
да субстанциялар
4.1. Спецификалық емес
Белсенділендірілген
көмір
250 мг таблетка
Смектит
ішу үшін суспензия дайындауға
арналған ұнтақ
4.2. Спецификалық
Атропин
инъекцияға арналған 0,1% ерітінді (сульфат)
Ацетилцистеин
инъекцияға арналған 2% ерітінді;
100 мг, 200 мг таблетка
Димеркапрол
ампулада инъекцияға арналған 5% ерітінді
Дефероксамин
инъекцияға арналған 500 мг
лиофилизирленген ұнтақ
Кальций глюконаты
10% ерітінді
Метилтионин хлориді
(метиленді көк)
спиртті 1% ерітінді
Месна
ампулаларда инъекцияға арналған
400 мг/4 мл, 200 мг/2 мл ерітінді;
600 мг, 400 мг таблеткалар
Налоксон
инъекцияға арналған 0,04% ерітінді (гидрохлорид)
Натрий тиосульфаты
инъекцияға арналған 30% ерітінді
Пеницилламин
250 мг таблетка
50 мг, 150 мг капсулалар
DL-метионин
250 мг таблетка
5. Құрысуға қарсы және қояншыққа қарсы дәрілік заттар
Вальпрой қышқылы
150 мг, 300 мг, 500 мг таблетка, капсуласы
Диазепам
5мг/мл ден инъекцияға арналған ерітінді; 2 мг, 5 мг таблеткасы
Карбамазепин

таблетка 100 мг, 200 мг
Бензобарбитал
таблетка 100 мг
Магния сульфат
раствор для инъекций 25% (для
применения при эклампсии и
тяжелой преэклампсии)
Фенобарбитал
таблетка 15-100 мг; раствор для инъекций 200 мг/мл (фенобарбитал натрия); пероральный раствор 15 мг/5 мл (фенобарбитал) или 5 мл (фенобарбитал натрия)
6. Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства
6.1. Антигельминтные лекарственные средства
Средства, действующие на кишечных паразитов
Левамизол
таблетка 50 мг, 150 мг
Мебендазол
жевательная таблетка 100 мг
Пирантел
таблетка 250 мг;
пероральная суспензия 125 мг
Празиквантел
таблетка, покрытая оболочкой 600 мг
6.2. Антибактериальные средства
6.2.1. В-лактамные лекарственные средства
Ампициллин
таблетка 250 мг;
капсула 250 мг, 500 мг;
порошок для приготовления   инъекционного раствора 500 мг, 1000 мг;
суспензия 125/5 мл во флаконе
Амоксициллин
таблетка 500 мг, 1000 мг;
капсула 250 мг, 500 мг;
пероральная суспензия 250 мг/5 мл
Амоксициллин + клавулановая кислота
таблетка 375 мг, 625 мг, 1000 мг;
порошок для приготовления
инъекционного раствора 600 мг;
порошок для приготовления
оральной суспензии 156,25 мг/5
мл, 228,5 мг/5 мл, 312 мг/5 мл,
457 мг/5 мл
Бензилпенициллин
порошок для инъекций во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Бензатин бензилпенициллин
порошок для приготовления раствора для инъекций во флаконе 1 200 000 ЕД, 2 400 000 ЕД
Цефазолин
порошок для приготовления инъекционного раствора 1000 мг
Цефалексин
таблетка, капсула по 250 мг, 500 мг;
гранулы для приготовления оральной суспензии 125 мг, 250 мг/ 5 мл
Цефтазидим
порошок для приготовления инъекционного раствора 500 мг, 1000 мг, 2000 мг
6.2.2. Прочие антибактериальные средства
Азитромицин
таблетка 125 мг, 500 мг;
капсула 250 мг
порошок лиофилизированный для приготовления инфузионного раствора во флаконах 500 мг
Гентамицин
раствор для инъекций 40 мг/мл, 80 мг/2мл в ампуле
Доксициклин
таблетка, капсула 100 мг
Метронидазол
таблетка 250 мг
раствор для инфузий 0,5% во флаконе 100 мл, вагинальные суппозитории 500 мг
Сульфаметоксазол+триметоприм
таблетка 120 мг, 480 мг;
раствор для инъекций в ампуле 480 мг/5 мл
пероральная суспензия 240 мг/5 мл
Фуразолидон
таблетка 0,05 г
Хлорамфеникол
капсула 250 мг;
таблетка 500 мг;
порошок для приготовления инъекционного раствора 1000 мг
Ципрофлоксацин
таблетка 250 мг, 500 мг;
раствор для инфузий во флаконе 200 мг/100 мл, концентрат для приготовления инфузионного раствора 100 мг/10 мл
Эритромицин

100 мг, 200 мг таблетка
Бензобарбитал
100 мг таблетка
Клоназепам
25 мг, 100 мг таблетка
Магний сульфаты
инъекцияға арналған 25% ерітінді (эклампсияда және ауыр преэклампсияда қолдануға арналған)
Фенобарбитал
таблетка 15-100 мг; инъекцияға
арналған ерітінді; 200 мг/мл (натрий
фенобарбиталы); пероральді ерітінді;
15 мг/5 мл (фенобарбитал) немесе 5
мл (натрий фенобарбиталы) таблетка
6. Микробқа қарсы және паразитке қарсы дәрілік заттар
6.1.  Антигельминттік дәрілік заттар
Ішек паразиттеріне қарсы әсер ететін дәрілер
Левамизол
50 мг, 150 мг таблетка
Мебендазол
100 мг шайнайтын таблетка
Пирантел
250 мг таблетка;
125 мг ішетін суспензия
Празиквантел
600 мг қабықпен қапталған таблетка
6.2. Бактерияға қарсы дәрілер
6.2.1. b-лактамдық дәрілік заттар
Ампициллин
250 мг таблетка;
250 мг, 500 мг капсула;
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 500 мг, 1000 мг ұнтақ;
сауытта 125/5 мл суспензия
Амоксициллин
500 мг,1000 мг таблетка;
250 мг, 500 мг капсула;
250 мг/5 мл ішетін суспензия
Амоксициллин +
клавулан қышқылы
375 мг, 625 мг, 1000 мг таблетка; инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 600 мг ұнтақ; 156,25 мг/5 мл, 228,5 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457 мг/5 мл ауыз арқылы қабылдайтын суспензия дайындауға арналған ұнтақ
Бензилпенициллин
сауытта инъекцияға арналған 500000
ӘБ, 1000000 ӘБ ұнтақ
Бензатин
бензилпенициллин
сауытта инъекцияға арналған
1200000 ӘБ, 2400000 ӘБ ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
Цефазолин
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 1000 мг ұнтақ
Цефалексин
250 мг, 500 мг таблетка, капсула;
125 мг, 250 мг/5мл суспензия дайындауға арналған гранулалар
Цефтазидим
500 мг, 1 000 мг, 2 000 мг инъекцияға арналған ұнтақ
6.2.2. Басқа да бактерияға қарсы дәрілер
Азитромицин
125 мг, 500 мг таблетка;
250 мг капсула
500 мг флакондағы көк тамырға енгізуге арналған инфузияны дайындауға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизделген ұнтақ
Гентамицин
ампулада инъекцияға арналған
40 мг/мл, 80 мг/2мл ерітінді
Доксициклин
100 мг таблетка, капсула
Метронидазол
250 мг таблетка сауытта инфузияға
арналған 0,5% 100 мл ерітінді, 500 мг вагинальді ембалауызы
Мидекамицин
400 мг таблеткасы, 175 мг/5мл ішке қабылдайтын суспензия дайындауға арналған түйіршік
Сульфаметоксазол+
триметоприм
120 мг, 480 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
480 мг/5 мл ерітінді
240 мг/5 мл ішетін суспензия
Фуразолидон
0,05 г таблетка
Хлорамфеникол
250 мг капсула;
500 мг таблетка;
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 1000 мг ұнтақ
Ципрофлоксацин
250 мг, 500 мг таблетка;
сауытта инфузияға арналған
200 мг/100 мл ерітінді, 100 мг/10мл инфузияға арналған концентрат ерітіндісі
Эритромицин

таблетка 250 мг, 500 мг;
пероральная суспензия 250 мг/5 мл
Мидекамицин
таблетка 400 мг, гранулы для
приготовления суспензии для
приема внутрь 175 мг/5 мл
6.2.3. Антилепрозные лекарственные средства
Дапсон
таблетка 25 мг, 50 мг, 100 мг
Клофазимин
капсула 50 мг, 100 мг
Рифампицин
капсула 150 мг, 300 мг
6.3. Противогрибковые лекарственные средства
Итраконазол
капсулы 100 мг
раствор для приема внутрь 10 мг/мл
Нистатин
таблетка 500 000 ЕД;
суппозитории вагинальные 250 000 ЕД
Флуконазол
капсула 50 мг; 100 мг; 150 мг;
раствор во флаконе для в/в
введения 2 мг/мл; сироп 5 мг/мл
6.4. Противовирусные лекарственные средства
6.4.1. Лекарственные средства, применяемые при герпесе
Ацикловир
таблетка 200 мг;
порошок во флаконе 250 мг
6.4.2. Антиретровирусные лекарственные средства
6.4.2.1. Нуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы
Диданозин
буферная жевательная, растворимая таблетка 100 мг;
порошок для приготовления раствора для приема внутрь во флаконе 2000 мг.
Зидовудин
раствор для приема внутрь 200 мл
концентрат для инфузий 10 мг/мл
капсулы, таблетки 100 мг
Ламивудин
таблетка 100 мг
раствор для приема внутрь 5 мг/мл
Ставудин
капсула 30 мг, 40 мг;
порошок для приготовления раствора для приема внутрь 1мг/1мл
Абакавир
пероральный раствор 100 мг (в виде сульфата)/5 мл; таблетка 300 мг (в виде сульфата)
Эмтрицитабин
капсула 200 мг; пероральный раствор 10 мг/мл
Тенофовир дизопроксил фумарат
таблетка 300 мг (тенофовир дизопроксил фумарат - эквивалент 245 мг тенофовир дизопроксила)
6.4.2.2. Ненуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы
Невирапин
таблетка 200 мг;
пероральная суспензия 50 мг/5 мл
Эфавиренз
капсула 50 мг; 100 мг; 200 мг; пероральный раствор 150 мг/мл; таблетка 600 мг
6.4.2.3. Ингибиторы протеазы
Индинавир
капсула 200 мг, 400 мг (в виде сульфата)
Нельфинавир
таблетка 250 мг (в виде мезилата);
порошок для перорального раствора
Саквинавир
капсула 200 мг
Лопинавир + Ритонавир
капсула 133,3 мг/33,3 мг; пероральный раствор 400 мг/100 мг/5 мл
Ритонавир
пероральный раствор 400 мг/5 мл; пероральная твердая лекарственная форма 100 мг
Комбинации лекарственных средств с фиксированными дозами
Эфавиренз + эмтрицитабин + тенофовир
таблетка 600 мг/200 мг/300 мг
Эмтрицитабин + тенофовир
таблетка 200 мг/300 мг
Ставудин + ламивудин + невирапин
таблетка 30 мг/150 мг/200 мг
Зидовудин + ламивудин
таблетка 300 мг/150 мг
Зидовудин + ламивудин + невирапин
таблетка 300 мг/150 мг/200 мг
6.5. Антипротозойные лекарственные средства
6.5.1. Лекарственные средства, применяемые при амебиазе и ляблиозе
Метронидазол
таблетка 250 мг;
раствор для инфузий во флаконе
6.5.2. Противолейшманиозные лекарственные средства
Глюкантим
таблетка 150 мг

250 мг, 500 мг таблетка;
250 мг/5 мл ішетін суспензия
6.2.3. Алапеске қарсы дәрілік заттар
Дапсон
25 мг, 50 мг, 100 мг таблетка
Клофазимин
50 мг, 100 мг капсула
Рифампицин
150 мг, 300 мг капсула
6.3. Грибокқа қарсы дәрілік заттар
Итраконазол
100 мг капсулалар ішуге арналған
10 мг/мл ерітінді
Нистатин
500000 ӘБ таблетка;
250000 ӘБ қынаптық суппозиторийлер
Флуконазол
50 мг, 100 мг, 150 мг капсула;
сауытта көк тамырға енгізуге
арналған 2мг/мл; сироп 5мг/мл ерітінді
6.4. Вирусқа қарсы дәрілік заттар
6.4.1. Ұшық кезінде қолданылатын дәрілік заттар
Ацикловир
200 мг таблетка;
сауытта 250 мг ұнтақ
6.4.2. Ретровирусқа қарсы дәрілік заттар
6.4.2.1. Кері транскриптазаның нуклеозидтік тежегіштері
Диданозин
100 мг буферлік шайнайтын,
еритін таблеткалар;
ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған 2000 мг ұнтақ флаконда
Зидовудин
ішуге арналған ерітінді 200 мл
инъекцияға арналған концентрат
10 мг/мл капсулар, таблеткалар
100 мг
Ламивудин
100 мг таблетка
ішуге арналған 5 мг/мл ерітінді
Ставудин
30 мг, 40 мг капсула;
ішке қабылдауға арналған ерітінді
дайындауға арналған 1 мг/1 мл ұнтақ
флаконда
Абакавир (АВС)
пероральді ерітінді 100 мг (сульфат
түрінде)/5 мл; таблетка 300 мг
(сульфат түрінде)
Эмтрицитабин
капсула 200 мг; пероральді ерітінді
10 мг/мл
Тенофовир дизопроксил фумарат
таблетка 300 мг (тенофовир
дизопроксил фумарат - эквивалент 245
мг дизопроксил тенофовирі)
6.4.2.2. Кері транскриптазаның нуклеозидтік емес
тежегіштері
Невирапин
200 мг таблетка;
ішетін 50 мг/5 мл суспензия
Эфавиренз
капсула 50 мг; 100 мг; 200 мг;
пероральді ерітінді 150 мг/5 мл;
таблетка 600 мг
6.4.2.3. Протеаза тежегіштері
Индинавир
200 мг, 400 мг капсула
(сульфат түрінде)
Нельфинавир
250 мг таблетка (мезилат түрінде);
ішетін ерітінді дайындауға
арналған ұнтақ
Саквинавир
200 мг капсула
Лопинавир + Ритонавир
капсула 133,3 мг/33,3 мг; пероральді
ерітінді 400 мг/100 мг/5 мл
Ритонавир
пероральді ерітінді 400 мг/5 мл;
пероральді қатты дәрілік нысан 100 мг
Белгілі мөлшерлі
дәрілік заттардың
үйлесімі
Эфавиренз +
эмтрицитабин +
тенофовир
таблетка 600 мг/200 мг/ 300 мг
Эмтрицитабин +
тенофовир
таблетка 600 мг/200 мг/ 300 мг
Ставудин + ламивудин
+ невирапин
таблетка 30 мг/150 мг/200 мг
Зидовудин + ламивудин
таблетка 300 мг/150 мг
Зидовудин +
ламивудин+ невирапин
таблетка 300 мг/150 мг/200 мг
6.5.  Протозойға қарсы дәрілік заттар
6.5.1. Амебиазда және ляблиозда қолданылатын
дәрілік заттар
Метронидазол
250 мг таблетка;
сауытта инфузияға арналған ерітінді
6.5.2. Лейшманиозға қарсы дәрілік заттар
Глюкантим
150 мг таблетка

6.5.3. Противомалярийные лекарственные средства
Для лечения и профилактики
Хлорохин
раствор для инъекций в ампуле 5% 5 мл;
таблетка 250 мг
6.5.4. Лекарственные средства, применяемые при пневмоцистозе и токсоплазмозе
Сульфаметоксазол+триметоприм
раствор для инъекций в ампуле 480 мг/5 мл;
таблетка 120 мг, 480 мг
Пириметамин
таблетка 25 мг
7. Лекарственные средства, применяемые при мигрени
7.1. Для лечения острых приступов
Ацетилсалициловая кислота
таблетка 200 мг - 500 мг
Парацетамол
таблетка 300-500 мг
7.2. Для профилактики
Пропранолол
таблетка 40 мг
8. Антинеопластические и иммуносупрессивные лекарственные средства и лекарственные средства, применяемые для ухода за больными при паллиативном лечении
См. дополнительный перечень
9. Противопаркинсонические лекарственные средства
Бромокриптин
таблетка 2,5 мг
Тригексифенидил
таблетка 2 мг
Леводопа+карбидопа
таблетка 250 мг/25 мг
10. Лекарственные средства, влияющие на кровь
10.1. Антианемические лекарственные средства
препараты железа,
однокомпонентные и
комбинированные препараты
таблетка, капсула, драже,
содержащие не менее 30 мг
железа; оральные растворы,
содержащие не менее 20 мг/5
мл железа
таблетки, капсулы, драже, содержащие более 60 мг железа
таблетки, содержащие не менее 30 мг (для детей)
оральные растворы, содержащие более 20 мг/мл соли железа
Фолиевая кислота
таблетка 1 мг
Цианокобаламин
раствор для инъекций (500 мкг)
10.2. Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию
Варфарин
таблетка 2,5 мг
Гепарин
Гепарин натриевая соль раствор
для инъекций 5 000 МЕ, 25 000
МЕ
Менадиона натрия бисульфит
раствор для инъекций 1% 1 мл
таблетка 0,015 г
Пентоксифиллин
таблетка 100 мг, 600 мг;
раствор для инъекций 2% в  ампуле 5 мл
Протамин-сульфат
раствор для инъекций 10 мг в ампуле 5 мл
Этамзилат
таблетка 250 мг;
раствор для инъекций 12,5% в ампуле 2 мл
Надропарин
кальций раствор для инъекций в
шприцах 2850 МЕ анти-Ха, 3 800
МЕ анти-Ха; 5 700 МЕ анти-Ха,
7 600 МЕ анти-Ха
Эноксапарин
раствор для инъекций в шприцах
2 000 АнтиХа МЕ, 4 000 АнтиХа
МЕ; 6 000 АнтиХа МЕ, 8 000
АнтиХа МЕ, 10 000 АнтиХа МЕ
Фитоменадион
раствор для инъекций 10 мг/мл; таблетка 10 мг
11. Препараты, получаемые из крови, плазмозаменяющие средства и средства для парентерального питания
11.1. Плазмозаменяющие средства
Декстран
раствор для инфузий во флаконе 200 мл, 400 мл
Пентакрахмал
раствор для в/в введения 60 мг/мл, 100 мг/мл во  флаконах по 250мл, 500мл
12. Сердечно-сосудистые лекарственные средства
12.1. Антиангинальные лекарственные средства
Верапамила гидрохлорид
таблетка 40 мг, 80 мг;
раствор для инъекций 2,5 мг (гидрохлорид)/мл в ампуле
Изосорбида динитрат
таблетка короткого и
пролонгированного действия 10 мг,
20 мг, 40 мг, 60 мг;
раствор для инъекций 0,1%;
аэрозоль
Нитроглицерин

6.5.3. Безгекке қарсы дәрілік заттар
Емдеу және алдын алу үшін
Хлорохин
ампулада инъекцияға арналған
5% 5 мл ерітінді;
250 мг таблетка
6.5.4. Пневмоцистозда және токсоплазмозда
қолданылатын дәрілік заттар
Сульфаметоксазол+
триметоприм
ампулада инъекцияға арналған
480 мг/5 мл ерітінді;
120 мг, 480 мг таблетка
Пириметамин
таблетка 25 мг
7. Бас  сақинасында қолданылатын дәрілік заттар
7.1. Жедел ұстамаларды емдеуге арналған
Ацетилсалицил қышқылы
300-500 мг таблетка
Парацетамол
200-500мг таблеткасы
7.2. Алдын алу үшін
Пропранолол
40 мг таблетка
8. Антинеопластикалық және иммунсупрессивтік дәрілік
заттар мен паллиативтік емдеу кезінде науқастарды күту
үшін қолданылатын дәрілік заттар
Қосымша тізбені қараңыз
9. Паркинсонизмге қарсы дәрілік заттар
Бромокриптин
2,5 мг таблетка
Тригексифенидил
2 мг таблетка
Леводопа+карбидопа
250 мг/25 мг таблетка
10. Қанға әсер ететін дәрілік заттар
10.1. Анемияға қарсы дәрілік заттар
темір препараттары, біркомпонентті және комбинирленген препараттар, 30мг-нан аз емес темір тұздары бар таблетка, капсула, драже, 20мг/5 мл-нан көп темір тұздары бар оральді ерітінділер
құрамында 60 мг астам темірі бар
таблеткалар, капсулар, драже құра-
мында 30 мг-нан кем емес темір
бар (балаларға арналған) таблетка-
лар құрамында 20 мг/мл астам темір
тұздары бар ішілетін ерітінділер
Фолий қышқылы
1 мг таблетка
Цианокобаламин
инъекцияға арналған (500 мкг) ерітінді
10.2. Коагуляцияға әсер етуші дәрілік заттар
Варфарин
2,5 мг таблетка
Гепарин
инъекцияға арналған натрий тұзы 5 000, 25 000 МЕ гепарин *****
шприцте инъекцияға арналған 2850 МЕ анти - Ха, 3 800 МЕ анти - Ха, 5 700 МЕ анти - Ха, 7 600 МЕ анти - Ха надропарин кальций ерітіндісі
шприцте инъекцияға арналған 2 000 АнтиХа МЕ, 4 000 АнтиХа МЕ, 6 000 АнтиХа МЕ, 8 000 АнтиХа МЕ, 10 000 АнтиХа МЕ эноксапарин ерітіндісі
Менадион натрий
бисульфиті
инъекцияға арналған 1% 1 мл
ерітінді 0,015 г таблетка
Пентоксифиллин
100 мг, 600 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
2% 5 мл ерітінді
Протамин-сульфат
5 мл ампулада инъекцияға
арналған 10 мг ерітінді
Этамзилат
250 мг таблетка;
2 мл ампулада инъекцияға
арналған 12,5% ерітінді
Фитоменадион
инъекцияға арналған ерітінді 10
мг/мл ампулада 5 мл; таблетка 10 мг
11. Қаннан алынатын препараттар және
плазма-алмастырғыш дәрілер
11.1.  Плазма-алмастырғыш дәрілер
Декстран
сауытта инфузияға арналған
200 мл, 400 мл ерітінді
Пентакрахмал
250 мл, 500 мл сауыттарда көк
тамырға енгізуге арналған
60 мг/мл, 100 мг/мл ерітінді
12. Жүрек-қан тамыр дәрілік заттары
12.1.  Антиангинальдық дәрілік заттар
Верапамил гидрохлориді
40 мг, 80 мг таблетка; инъекцияға
арналған ерітінді 2,5 мг
(гидрохлорид)/мл 2 мл ампулада
Изосорбид динитраты
10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг қысқа және ұзартылған әсерлі таблеткасы; 0,1% инъекцияға арналған ерітіндісі; аэрозоль
Нитроглицерин

таблетка 0,0005 г;
концентрат для приготовления раствора для инфузий 1 мг/мл в ампуле; аэрозоль
12.2. Антиаритмические лекарственные средства
Верапамила гидрохлорид
таблетка 40 мг, 80 мг; раствор для инъекций 2,5 мг (гидрохлорид)/мл в ампуле
Дигоксин
таблетка 62,5 мкг, 250 мкг;
раствор для инъекций 0,025%
Лидокаина гидрохлорид
раствор для инъекций 10%
Амиодарон
таблетка 200 мг
раствор для инъекций в ампуле
150 мг/3 мл
Эпинефрин
раствор для инъекций в ампуле 0,18 %
12.3. Антигипертензивные лекарственные средства
Гидрохлоротиазид
таблетка 25 мг
Индапамид
таблетка 2,5 мг;
пролонгированного действия 1,5 мг
Метилдопа
таблетка 250 мг
Нифедипин
таблетка 10 мг, 20 мг; 30 мг, 60
мг
Эналаприл
таблетка 2,5 мг, 10 мг;
раствор в ампуле 1,25 мг/1 мл
Гидралазин*
порошок для инъекций 20 мг (гидрохлорид) в ампуле; таблетка 25 мг, 50 мг (гидрохлорид);
* только в случае неотложного введения при тяжелой гипертензии, вызванной беременностью.
12.4. Лекарственные средства, применяемые при сердечной недостаточности
Гидрохлоротиазид
таблетка 25 мг
Дигоксин
таблетка 62,5 мкг, 250 мкг;
раствор для инъекций 0,025%
Эналаприл
таблетка 2,5 мг,10 мг;
раствор в ампуле 1,25 мг/1 мл
12.5. Антитромботические лекарственные средства
Ацетилсалициловая кислота
таблетка 75-500 мг
Стрептокиназа
порошок для приготовления инъекционного раствора 1 500 000 МЕ во флаконе
13. Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)
13.1. Противогрибковые лекарственные средства
Клотримазол
мазь, крем 1%;
раствор 1% во флаконе, вагинальные таблетки
Миконазол
крем 2%
Натрий тиосульфат
раствор 30%
Тербинафин
крем 1%, гель 1%, таблетка 125 мг, 250 мг
13.2. Антибактериальные лекарственные средства
Бриллиантовый зеленый
раствор спиртовый 1%, 2% во флаконе
Калия перманганат
водный раствор 1:10 000
Метиленовый синий
раствор 1%
Повидон - йод
раствор 1% во флаконе;
вагинальные суппозитории 200 мг
13.3. Противовоспалительные и противозудные лекарственные средства
Бетаметазон
мазь, крем 0,1%
Мометазон
мазь, крем 0,1 %
Деготь + дерматол + аэросил + касторовое масло
линимент
13.4. Вяжущие лекарственные средства
Висмута нитрат основной
мазь 5%, 10%
Танин
раствор 1%, 2%
мазь 10%
13.5. Лекарственные средства, влияющие на процессы дифференцировки и пролиферации клеток кожного покрова
Метилурацил
мазь 10%
Резорцин
раствор спиртовый 2%
Салициловая кислота
мазь 2% 50 г;
раствор спиртовый 1%, 2%
13.6. Лекарственные средства для лечения педикулеза и чесотки
Бензил бензоат
крем 25%
эмульсия 20%
Перметрин
раствор 0,5%
14. Диагностические средства
14.1. Офтальмологические лекарственные средства
Тропикамид
капли глазные 0,5%, 1%

таблетка 0,0005 г; инфузияға
арналған 1 мг/мл ерітінді дайындауға
арналған концентрат ампулада;
аэрозоль
12.2. Аритмияға қарсы дәрілік заттар
Верапамил гидрохлориді
40 мг, 80 мг таблетка; инъекцияға
арналған ерітінді: 2,5 мг
(гидрохлорид)/мл 2 мл ампулада
Дигоксин
62,5 мкг, 250 мкг таблетка;
инъекцияға арналған 0,025% ерітінді
Лидокаин гидрохлориді
инъекцияға арналған 10% ерітінді
Амиодарон
200 мг таблетка ампулада инъекцияға
арналған 150 мг/3 мл ерітінді
Эпинефрин
ампулада инъекцияға арналған 0,18% ерітінді
12.3. Гипертензияға қарсы дәрілік заттар
Гидрохлоротиазид
25 мг таблетка
Индапамид
2,5 мг таблетка әсері ұзартылған 1,5 мг таблетка
Метилдопа
250 мг таблетка
Нифедипин
10 мг, 20 мг таблетка, 30 мг, 60 мг
Эналаприл
2,5 мг, 10 мг таблетка;
ампулада 1,25 мг/1 мл ерітінді
Гидралазин*
инъекцияға арналған 20 мг ұнтақ
(гидрохлорид) ампулада; таблетка 25
мг, 50 мг (гирохлорид);
* гидралазин тек жүктіліктен пайда
болған ауыр гипертензияны жедел
енгізу жағдайында ғана қолдану
мақсатында
12.4. Жүрек жеткіліксіздігі кезінде қолданылатын
дәрілік заттар
Гидрохлоротиазид
25 мг таблетка
Дигоксин
62,5 мкг, 250 мкг таблетка;
инъекцияға арналған 0,025% ерітінді
Эналаприл
2,5 мг,10 мг таблетка;
ампулада 1,25 мг/1 мл ерітінді
12.5. Тромбқа қарсы дәрілік заттар
Ацетилсалицил қышқылы
таблетка 75-500 мг
Стрептокиназа
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 1 500 000
ХБ ұнтақ
13. Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдануға арналған)
13.1. Грибокқа қарсы дәрілік заттар
Клотримазол
жақпа май, крем 1%;
сауытта 1% ерітінді, вагинальды таблетка
Миконазол
2% крем
Натрий тиосульфаты
30% ерітінді
Тербинафин
1% крем, гель 1%, 125 мг, 250 мг таблетка
13.2. Бактерияға қарсы дәрілік заттар
Бриллиант жасылы
сауытта спиртті 1%, 2% ерітінді
Калий перманганаты
сулы ерітінді 1:10000
Метилен көгі
1% ерітінді
Повидон - йод
сауытта 1% ерітінді; 200 мг вагинальді суппозиторийлер
13.3. Қабынуға қарсы және қышымаға қарсы дәрілік заттар
Бетаметазон
жақпа май, крем 0,1%
Мометазон
жақпа май, крем 0,1 %
Қара май + дерматол
+ аэросил + майсана
майы
линимент
13.4.  Тұтқыр дәрілік заттар
Негізгі висмут
нитраты
5%, 10% жақпа май
Танин
1%, 2% ерітінді
10% жақпа май
13.5. Дифференцировка мен тері жабындары жасушаларының
пролиферациясы процестеріне әсер етуші дәрілік заттар
Метилурацил
10% жақпа май
Резорцин
спиртті 2% ерітінді
Салицил қышқылы
2% 50 г жақпа май;
спиртті 1%, 2% ерітінді
13.6. Педикулез бен қотырды емдеуге арналған дәрілік заттар
Бензил бензоат
25% крем 20% эмульсия
Перметрин
0,5% ерітінді
14. Диагностикалық дәрілер
14.1. Офтальмологиялық дәрілік заттар
Тропикамид
0,5%, 1% көз тамшысы

14.2. Рентгеноконтрастые средства
Бария сульфат
водная суспензия
Йогексол
раствор 300 мг/мл, 350 мг/мл во
флаконе
Йопромид
раствор для инъекций 240 мг/мл,
300 мг/мл, 370 мг/мл
15. Антисептические и дезинфицирующие средства
15.1. Антисептики
Йод
раствор спиртовый 5%
Нитрофурал
таблетка 20 мг
Перекись водорода
раствор 3%
Повидон - йод
раствор 1% во флаконе
Хлоргексидин
раствор 0,05%, 5%
Этанол
раствор 70 % (денатурированный)
15.2. Дезинфицирующие средства
Соединения на основе хлора,
брома, йода, гуанидинов,
кислорода, альдегидсодержащие
средства, фенолсодержащие
средства, поверхностно-
активные вещества на основе
четвертично - аммониевых
соединений (ЧАС),
трихлоризациануровая кислота
и другие кислоты
порошки, таблетки, концентраты,
растворы, гели, гранулы, жидкости
16. Диуретики
Гидрохлоротиазид
таблетка 25 мг, 100 мг
Маннитол
раствор 10%, 20%
Спиронолактон
таблетка 25 мг;
капсула 50 мг
Фуросемид
таблетка 40 мг;
раствор для инъекций 20 мг/2мл в ампуле
17. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения
17.1. Антацидные и другие противоязвенные лекарственные средства
Висмута трикалия дицитрат
таблетка, покрытая оболочкой 120 мг
Комбинированные препараты, содержащие гидроокись алюминия, гидроокись магния
суспензия для приема внутрь
таблетки
Омепразол
таблетка 20 мг
Ранитидин
таблетка 150 мг, 300 мг;
раствор для инъекций в ампуле 25 мг/мл
17.2. Противорвотные лекарственные средства
Домперидон
таблетки 10 мг
Метоклопрамид
таблетка 10 мг;
раствор 5 мг/мл
Прометазин
раствор для инъекций 2,5%;
таблетка 25 мг
17.3. Антигеморроидальные лекарственные средства
Местные анестетики, вяжущие и противовоспалительные средства
мази;
суппозитории
17.4. Противовоспалительные лекарственные средства
Месалазин
таблетка 400 мг
таблетка с энтеросолюбильным покрытием 250 мг, 500 мг
суппозитории 250 мг, 500 мг клизмы ректальные 4г/60мл
Сульфасалазин
таблетка 500 мг
17.5. Спазмолитические лекарственные средства
Атропин
раствор для инъекций 0,1%
(сульфат)
17.6. Слабительные
Лактулоза
сироп во флаконе
Макрогол 4000
порошок для приготовления перорального раствора
17.7. Лекарственные средства, применяемые при диарее
17.7.1.Средства для пероральной регидратации
Соли для приготовления пероральных глюкозо- электролитных  растворов
порошок
17.7.2. Антидиарейные (симптоматические) лекарственные средства
Лоперамид
капсула 2 мг
Сульфат цинка*
пероральный раствор 10 мг на стандартную лекарственную форму; таблетка 10 мг на стандартную лекарственную форму;
* В случае тяжелой диареи сульфат цинка должен использоваться в качестве дополнительного средства к солевым составам для пероральной регидратации

14.2. Рентгенконтрастылы дәрілер
Барий сульфаты
сулы суспензия
Йогексол
300мг/мл, 350мг/мл флакондағы ерітінді сауыттағы
Йопромид
инъекцияға арналған 240 мг/мл
300 мг/мл 370 мг/мл
15. Антисептикалық және дезинфекциялаушы дәрілер
15.1.  Антисептиктер
Йод
5% спиртті ерітінді;
Нитрофурал
20 мг таблетка
Сутегі асқын тотығы
3% ерітінді
Повидон - йод
сауытта 1% ерітінді
Хлоргексидин
0,05%, 5% ерітінді
Этанол
70% ерітінді (денатурирленген)
15.2. Дезинфицирлеуші дәрілер
Хлор, бром, йод, гуанидиндер, оттегі негізіндегі қосылыстар, альдегид құрамды заттар, фенол құрамды заттар, төртіншілік
аммоний қосылыстары (ТАҚ) негізіндегі беттік активті заттар, трихлоризацианур қышқылы және басқа қышқылдар, ұнтақтар, таблеткалар, концентраттар, ерітінділер, гелдер, түйіршіктер, сұйықтықтар
16. Диуретиктер
Гидрохлоротиазид
25 мг, 100 мг таблетка
Маннитол
10%, 20% ерітінді
Спиронолактон
25 мг таблетка;
50 мг капсула
Фуросемид
40 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
20 мг/2мл ерітінді
17. Ас қорыту мүшелері ауырған кезде қолданылатын дәрілік заттар
17.1. Антацидті және ойық жараға қарсы басқа да дәрілік заттар
Висмут трикалий
дицитраты
қабықпен қапталған 120 мг таблетка
Құрамында алюминий
гидро тотығы, магний
гидро тотығы бар
біріктірілген
препараттар
ішуге арналған суспензия таблеткалар
Омепразол
20 мг таблетка
Ранитидин
150 мг, 300 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
25 мг/мл ерітінді
17.2. Құсуға қарсы дәрілік заттар
Домперидон
10 мг таблетка
Метоклопрамид
10 мг таблетка;
5 мг/мл ерітіндісі
Прометазин
инъекцияға арналған 2,5% ерітінді;
25 мг таблетка
17.3. Антигеморроидальды дәрілік заттар
Жергілікті анестетик,
тұтқыр және қабынуға
қарсы дәрілер
жақпа майлар;
суппозиторийлер
17.4.  Қабынуға қарсы дәрілік заттар
Месалазин
400 мг таблетка 250 мг, 500 мг
энтеросолюбильді жабындысы бар
таблеткалар 250 мг, 500 мг
суппозиторийлер 4 г/60 мл ректальды
клизма
Сульфасалазин
500 мг таблетка
17.5. Спазмолитикалық дәрілік заттар
Атропин
инъекцияға арналған 0,1% ерітінді (сульфат)
17.6.  Іш жібіткіш
Лактулоза
сауытта сироп
Макрогол 4000
ішілетін ерітінді дайындауға
арналған ұнтақ
17.7. Диарея кезінде қолданылатын дәрілік заттар
17.7.1. Регидратацияға арналған ішілетін дәрі
Ішілетін глюкозасы
бар электролитті
ерітінді дайындауға
арналған тұздар
ұнтақ
17.7.2. Диареяға қарсы (симптоматикалық) дәрілік заттар
Лоперамид
2 мг капсула
Цинк сульфаты*
пероральді ерітінді 10 мг стандартты
дәрілік қалыпқа; таблетка 10 мг
стандартты дәрілік қалыпқа;
* Ауыр диарея жағдайында цинк
сульфаты пероральді регидратацияға
арналған тұзды құрамдарға қосымша
құрал ретінде қолданылуы керек

17.7.3. Средства, способствующие восстановлению микроэкологического баланса кишечника
Лиофилизированные бактерии
порошок лиофилизированный во флаконах по 3 и 5 доз;
капсула
Стерильный концентрат продуктов обмена кишечной микрофлоры
капли для приема внутрь
18. Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы
18.1. Кортикостероиды и синтетические аналоги
Бетаметазон
раствор для инъекций
Гидрокортизон
суспензия для инъекций
Дексаметазон
таблетка 0,5 мг, 1,5 мг
Преднизолон
раствор для инъекций 30 мг/мл;
таблетка 5 мг
18.2. Андрогены
См. дополнительный перечень
18.3. Контрацептивы
См. дополнительный перечень
18.4. Эстрогены
См. дополнительный перечень
18.5. Инсулины и другие антидиабетические лекарственные средства
Глибенкламид
таблетка 3,5 мг, 5 мг
Гликлазид
таблетка 30 мг, 80 мг
Глимепирид
таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг
Инсулин растворимый
раствор для инъекций 100 МЕ/мл
Инсулин средней продолжительности действия
суспензия для инъекций 100 МЕ/мл
Метформин
таблетка 500 мг, 850 мг
Смесь растворимого инсулина с инсулином средней продолжительности действия
суспензия для инъекций 100 МЕ/мл
18.6. Стимуляторы овуляции
см. Дополнительный перечень
18.7. Прогестагены
Норэтистерон
таблетка 5 мг
18.8. Тиреоидные гормоны и антитиреоидные лекарственные средства
Калия йодид
таблетка 100 мкг, 200 мкг
Левотироксин
таблетка 25 мкг, 50 мкг, 75 мкг, 100 мкг, 125 мкг, 150 мкг
Тиамазол
таблетка 5 мг
Пропилтиоурацил
таблетка 50 мг
18.9. Гормоны гипофиза, гипоталамические гормоны и их аналоги
Десмопрессин
таблетка 0,1 мг, 0,2 мг
раствор для инъекций
Соматотропин
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 18 МЕ, 36 МЕ
раствор для инъекций 5 мг/1,5 мл, 10 мг/1,5 мл
Хорионический гонадотропин
порошок лиофилизированный для инъекций в ампуле 500 МЕ, 2 000 МЕ, 5 000 МЕ
19. Иммунологические средства
19.1. Диагностические средства
Туберкулин, очищенный сухой
раствор для инъекций
19.2. Сыворотки, иммуноглобулины, анатоксины
Сыворотка противостолбнячная
раствор для инъекций
Сыворотка противозмеиная поливалентная
раствор для инъекций
Сыворотка противоботулиническая
раствор для инъекций
Сыворотка противодифтерийная
раствор для инъекций 1 000 МЕ
Сыворотка противогангренозная
раствор для инъекций в ампуле
Анти Д - иммуноглобулин человека
раствор для инъекций 10%
Иммуноглобулин противостафилакокковый
раствор водный 3 мл в ампуле
Иммуноглобулин против клещевого энцефалита
раствор для инъекций
Иммуноглобулин антирабический
раствор для инъекций в разведении 1:100
Иммуноглобулин сибиреязвенный
раствор в ампуле
Анатоксин дифтерийный с уменьшенной концентрацией дифтерийного компонента
раствор для инъекций
Анатоксин дифтерийно-столбнячный
раствор для инъекций
Анатоксин дифтерийно-столбнячный с уменьшенным содержанием дифтерийного компонента
раствор для инъекций
Анатоксин противостолбнячный
раствор для инъекций

17.7.3. Ішектің микроэкологиялық тепе-теңдігін
қалпына келтіруге ықпал ететін дәрілер
Лиофилизирленген
бактериялар
сауытта лиофилизирленген ұнтақ
3 және 5 мөлшерден;
капсула
Ішек микрофлоралары алмасуы өнімдерінің стерильді концентраты
ішуге арналған тамшылар
18. Гормондар, басқа эндокриндік дәрілік заттар мен контрацептивтер
18.1.  Кортикостероидтар мен синтетикалық аналогтар
Бетаметазон
инъекцияға арналған ерітінді
Гидрокортизон
инъекцияға арналған суспензия
Дексаметазон
0,5 мг, 1,5 мг таблетка
Преднизолон
инъекцияға арналған
30 мг/мл ерітінді;
5 мг таблетка
18.2. Андрогендер
Қосымша тізбені қараңыз
18.3. Контрацептивтер
Қосымша тізбені қараңыз
18.4. Эстрогендер
Қосымша тізбені қараңыз
18.5. Инсулиндер мен диабетке қарсы басқа да дәрілік заттар
Глибенкламид
3,5 мг, 5 мг таблетка
Гликлазид
30 мг, 80 мг таблетка
Глимепирид
1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг таблетка
Еритін инсулин
инъекцияға арналған 100 ХБ/мл
суспензия
Әсер ету ұзақтығы
орташа инсулин
инъекцияға арналған 100 ХБ/мл
суспензия
Метформин
500 мг, 850 мг таблетка
Еритін инсулиннің
әсер ету ұзақтығы
орташа инсулинмен
қоспасы
инъекцияға арналған 100 ХБ/мл
суспензия
18.6. Овуляция көтермелегіші
Қосымша тізбені қараңыз
18.7. Прогестаген
Норэтистерон
5 мг таблетка
18.8. Тиреоидты гормондар мен титиреоидқа қарсы
дәрілік заттар
Калий йодиді
100мкг, 200мкг таблетка
Левотироксин
25 мкг, 50 мкг, 75 мкг, 100 мкг,
125 мкг, 150 мкг таблетка
Тиамазол
5 мг таблетка
Пропилтилурацил
50 мг таблетка
18.9. Гипофиз гормондары, гипоталамия гормондары және олардың аналогтары
Десмопрессин
0,1 мг, 0,2 мг таблетка
инъекцияға арналған ерітінді
Соматотропин
инъекция үшін ерітінді дайындауға
арналған  лиофилизирленген 18 ХБ,
36 ХБ ұнтақ инъекцияға арналған
5 мг/1,5 мл, 10 мг/1,5 мл ерітінді
Созылмалы гонадотропин
ампулада инъекцияға арналған
лиофилизирленген 500 ХБ, 2000 ХБ,
5000 ХБ ұнтақ
19. Иммунологиялық дәрілер
19.1. Диагностикалық дәрілер
Құрғақ тазартылған
туберкулин
инъекцияға арналған ерітінді
19.2. Екпе, иммуноглобулиндер, анатоксиндер
Сіреспеге қарсы екпе
инъекцияға арналған ерітінді
Жылан уына қарсы
поливалентті екпе
инъекцияға арналған ерітінді
Ботулиникаға қарсы екпе
инъекцияға арналған ерітінді
Дифтерияға қарсы екпе
инъекцияға арналған 1000 ХБ ерітінді
Гангренозға қарсы
дәрілер
ампулада инъекцияға арналған
ерітінді
Анти Д - адам
иммуноглобулині
инъекцияға арналған 10% ерітінді
Стафилакокктарға
қарсы иммуноглобулин
ампулада 3 мл сулы ерітінді
Кене энцефалитіне
қарсы иммуноглобулин
инъекцияға арналған ерітінді
Антирабиялық
иммуноглобулин
1:100 қатынасында сұйылтылған
инъекцияға арналған ерітінді
Күйдіргіге қарсы
иммунглобулин
ампулада ерітінді
Дифтериялық анатоксин
дифтериялық компо-
ненті азайтылған
концентрациясымен
бірге
инъекцияға арналған ерітінді
Дифтерийлі-сіреспелі
анатоксин
инъекцияға арналған ерітінді
Дифтерийлі-сіреспелік
анатоксин дифтерийлі
компонентінің құрамы
азайтылған
инъекцияға арналған ерітінді
Сіреспеге қарсы
анатоксин
инъекцияға арналған ерітінді

19.3. Вакцины
Вакцина БЦЖ (сухая)
инъекции
Вакцина
дифтерийно-коклюшно-
столбнячная
инъекции
Вакцина дифтерийно-столбнячная
инъекции
Вакцина против гепатита В
инъекции
Вакцина против кори
инъекции
Вакцина против полиомиелита
пероральный раствор
Вакцина против эпидемического паротита
инъекции
Вакцина антирабическая
инъекции
Вакцина против брюшного тифа
инъекции
Вакцина против гепатита А
инъекции
Вакцина против гриппа
инъекции
Вакцина против клещевого энцефалита
инъекции
Вакцина против краснухи
инъекции
Вакцина против сибирской язвы
инъекции
Вакцина против туляремии
инъекции
Вакцина против чумы
инъекции
Вакцина для профилактики заболеваний, вызванных менингококками групп А, С, W, Y
инъекции
Вакцина для профилактики ветряной оспы
инъекции
Вакцина дифтерийно-коклюшно-
столбнячная+вакцина гемофильная инфекция типа b
инъекции
Вакцина дифтерийно-коклюшно-
столбнячная+вакцина против гепатита В+вакцина гемофильная инфекция типа b
инъекции
Вакцина против кори, краснухи и эпидемического паротита
инъекции
20. Миорелаксанты и ингибиторы холинэстеразы
Неостигмин
раствор для инъекций 0,05%;
таблетка 15 мг
Пипекурония бромид
порошок лиофилизированный для инъекций 4 мг с растворителем
Суксаметоний
раствор для инъекций 0,1 мг/5 мл в ампуле (хлорид)
21. Офтальмологические средства
21.1. Антибактериальные средства
Гентамицин
раствор (глазные капли) 0,3%
Сульфацетамид натрия
раствор (глазные капли) 20%, 30 %
Тетрациклин
глазная мазь 3% 15 г, 30 г (гидрохлорид)
Хлорамфеникол
раствор (капли глазные)
21.2. Противовоспалительные средства
Дексаметазон
раствор (глазные капли) 0,1%
Преднизолон
раствор (глазные капли) 0,5%
Диклофенак натрия
глазные капли 0,1 %
21.3. Местные анестетики
Пропаркаин гидрохлорид
раствор (глазные капли) 0,5%
Оксибупрокаин
глазные капли 0,4 %
21.4. Миотические и противоглаукомные лекарственные средства
См. Дополнительный перечень
21.5. Мидриатические средства
Атропин
раствор (глазные капли) (сульфат) 0,1%, 0,5%, 1%
21.6. Противовирусные  средства
Ацикловир
мазь глазная
Идоксуридин
раствор (глазные капли) 0,1%
22. Средства, повышающие или угнетающие сократительную активность миометрия
22.1. Средства, повышающие сократительную активность миометрия
Метилэргометрин
раствор для инъекций 0,2%
Окситоцин
раствор для инъекций 5 ЕД/мл в ампуле
22.2. Средства, угнетающие сократительную активность миометрия
Фенотерола гидробромид
таблетка 5 мг;
раствор для инъекций 0,5 мг/10 мл
23. Концентраты, растворы и соли для проведения гемодиализа
24. Психотерапевтические лекарственные средства
24.1. Антипсихотические лекарственные средства
Галоперидол

19.3. Вакциналар
БЦЖ вакцинасы
(құрғақ)
инъекциялар
Дифтериялы-көкжөтел-
сіреспе вакцинасы
инъекциялар
Дифтериялы-сіреспе
вакцинасы
инъекциялар
В гепатитіне қарсы
вакцина
инъекциялар
Қызылшаға қарсы
вакцина
инъекциялар
Полиомиелитке қарсы
(жанды атенуирленген)
вакцина
ішілетін ерітінді
Эпидемиялық паротитке
қарсы вакцина
инъекциялар
Антирабиялық вакцина
инъекциялар
Іш сүзегіне қарсы
вакцина
инъекциялар
А гепатитіне қарсы
вакцина
инъекциялар
Тұмауға қарсы вакцина
инъекциялар
Кене энцефалитіне
қарсы вакцина
инъекциялар
Қызылшаға қарсы
вакцина
инъекциялар
Күйдіргіге қарсы
вакцина
инъекциялар
Туляремияға қарсы
вакцина
инъекциялар
Обаға қарсы вакцина
инъекциялар
A, C, W, Y тобының
менингококктары
туғызған аурулардың
алдын алуға арналған
вакцина
инъекциялар
Жел шешегінің алдын
алуға арналған
вакцина
инъекциялар
Дифтерия-көк
жөтел-тырысқақ
вакцинасы+b
гемофильдік инфекция
вакцинасы
инъекция түрінде
Дифтерия-көк
жөтел-тырысқақ
вакцинасы+гепатит
В-ге қарсы вакцина+b
гемофильдік инфекция
вакцинасы
инъекция түрінде
Қызылша, қызамық және
эпидемиялық паротитке
қарсы вакцина
инъекция түрінде
20. Миорелаксанттар мен холинэстераза тежегіші
Неостигмин
инъекцияға арналған 0,05% ерітінді;
15 мг таблетка
Пипекуроний бромиді
инъекцияға арналған лиофилизир-
ленген 4 мг ұнтақ еріткішімен
Суксаметоний
ампулада инъекцияға арналған
0,1 мг/5мл ерітінді (хлорид)
21. Офтальмологиялық дәрілер
21.1. Бактерияға қарсы дәрі
Гентамицин
0,3% ерітінді (көз тамшысы)
Натрий сульфацетамиді
20%, 30 % ерітінді (көз тамшысы)
Тетрациклин
3% 15 г көз жақпа майы,
30 г (гидрохлорид)
Хлорамфеникол
ерітінді (көз тамшысы)
21.2. Қабынуға қарсы дәрілер
Дексаметазон
0,1% ерітінді (көз тамшысы)
Преднизолон
0,5% ерітінді (көз тамшысы)
Натрий диклофенакы
көз тамшылары 0,1 %
21.3. Жергілікті анестетиктер
Пропаркаин
гидрохлориді
0,5% ерітінді (көз тамшысы)
Оксибупрокаин
көз тамшылары 0,4 %
21.4. Миотикалық және глаукомаға қарсы дәрілік заттар
Қосымша тізбені қараңыз
21.5. Мидриатикалық дәрілер
Атропин
0,1%, 0,5%, 1% ерітінді (көз
тамшысы) (сульфат)
21.6. Вирусқа қарсы дәрілер
Ацикловир
көз жақпа майы
Идоксуридин
0,1% ерітінді (көз тамшылары)
22. Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін көтеретін немесе күйзелтетін дәрілер
22.1.  Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін көтеретін дәрілер
Метилэргометрин
инъекцияға арналған 0,2% ерітінді
Окситоцин
ампулада инъекцияға арналған
5 ӘБ/мл ерітінді
22.2. Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін күйзелтетін дәрілер
Фенотерол
гидробромиді
5 мг таблетка;
инъекцияға арналған
0,5 мг/10 мл ерітінді
23. Гемодиализді жүргізу үшін концентраттар,
ерітінділер және тұздар
24. Психотерапиялық дәрілік заттар
24.1. Психикаға қарсы дәрілік заттар
Галоперидол

таблетка 1,5 мг, 5 мг, 10 мг;
раствор для инъекций в ампуле 5 мг/мл; масляный раствор для
инъекций 50 мг/мл
Флуфеназин
раствор для инъекций 25 мг
Хлорпромазин
раствор для инъекций 2,5%;
драже 25 мг, 100 мг
24.2. Лекарственные средства, применяемые при нарушениях настроения
24.2.1. Антидепрессанты
Амитриптилин
таблетка 25 мг, 50 мг; раствор
для инъекций 10 мг/мл
Флуоксетин
капсула 10 мг, 20 мг
24.2.2. Лекарственные средства, применяемые при биполярных расстройствах
Вальпроевая кислота
таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Карбамазепин
таблетка 200 мг, 400 мг
Лития карбонат
таблетка, капсула 300 мг
Ламотриджин
таблетка 25 мг, 50 мг
24.3. Анксиолитики и снотворные лекарственные средства
Диазепам
таблетка 2 мг, 5 мг
24.4. Лекарственные средства, применяемые при обсессивно-компульсивных расстройствах и при панических атаках
24.5. Лекарственные средства, улучшающие метаболизм и мозговое кровообращение
Винпоцетин
таблетка 5 мг, 10 мг;
раствор для инъекций
Пирацетам
таблетка 400 мг, 800 мг, 1200 мг;
раствор для инъекций 20%
Циннаризин
таблетка 25 мг
25. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания
25.1. Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких
Бекламетазон
аэрозоль 50 мкг/доза, 100
мкг/доза, 250 мкг/доза;
ингалятор, активируемый вдохом
100 мкг/доза, 250 мкг/доза
Ипратропия бромид
аэрозоль 20 мкг/доза, 40 мкг/доза, раствор для ингаляций 250 мг/мл
Сальбутамол
аэрозоль 100 мкг/доза;
ингалятор, активируемый вдохом
100 мкг/доза таблетка, капсула 4
мг, 8 мг; раствор для небулайзера
Теофиллин
таблетка, капсула 100 мг, 200 мг, 300 мг
таблетка, капсула ретард 350 мг
Фенотерол
аэрозоль 100 мкг/доза
Фенотерола гидробромид + ипратропия гидробромид
раствор для ингаляций 500 мкг + 250 мкг/ мл, аэрозоль, 50 мкг + 21 мкг/ доза
25.2. Муколитические лекарственные средства
Амброксол
таблетка 30 мг;
раствор для инъекций 15 мг/2 мл в ампуле
сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл, раствор 7,5 мг/1 мл
26. Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса
26.1. Пероральные растворы
Соли для приготовления пероральных глюкозо- электролитных растворов
порошок
26.2. Парентеральные растворы
Глюкоза
раствор для инфузий 5%, 10% во
флаконе;
раствор 40% в ампуле
Натрия хлорид
натрия ацетат
натрия лактат
кальция хлорид
калия хлорид
магния хлорид
натрия гидрокарбонат
однокомпонентные и комбинированные растворы для инфузий и инъекций
Сложный раствор натрия лактата
раствор для инъекций
26.3. Другие
Вода для инъекций
раствор для инъекций

1,5 мг, 5 мг, 10 мг таблетка;
инъекцияға арналған 50 мг/мл майлы ерітінді
Флуфеназин
инъекцияға арналған 25 мг ерітінді
Хлорпромазин
инъекцияға арналған 2,5% ерітінді;
25 мг, 100 мг драже
24.2. Көңіл-күйдің бұзылуы кезінде қолданылатын
дәрілік заттар
24.2.1. Антидепрессанттар
Амитриптилин
25 мг, 50 мг таблетка; инъекцияға арналған 10 мг/мл ерітінді
Флуоксетин
10 мг, 20 мг капсула
24.2.2. Биполярлы бұзылулар кезінде қолдануға
арналған дәрілік заттар
Вальпрой қышқылы
150 мг, 300 мг, 500 мг таблетка
Карбамазепин
200мг, 400мг таблетка
Ламотриджин
таблетка 25 мг, 50 мг
Литий карбонаты
таблетка, капсула 300 мг
24.3. Анксиолитиктер мен ұйықтататын дәрілік заттар
Диазепам
2 мг, 5 мг таблетка
24.4. Обсессивтік-компульсивтік бұзылулар мен үрей билегенде қолданылатын дәрілік заттар
24.5. Метаболизм мен ми қан айналымын жақсартатын дәрілік заттар
Винпоцетин
5 мг, 10 мг таблетка;
инъекцияға арналған ерітінді
Пирацетам
400 мг, 800 мг, 1200 мг таблеткасы; инъекцияға арналған 20% ерітінді
Циннаризин
25 мг таблетка
25. Тыныс мүшелері аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар
25.1. Бронхтық демікпе мен өкпенің созылмалы тарылу
ауруларында қолдануға арналған дәрілік заттар
Бекламетазон
50 мкг/доза, 100 мкг/доза, 250 мкг/дозалы аэрозоль; 100 мкг/мөлшер, 250 мкг/мөлшер демалумен белсендендірілетін ингалятор
Ипратропия бромиді
20мкг/доза, 40мкг/доза, 250 мг/мл ингаляцияға арналған ерітінді, аэрозоль
Сальбутамол
аэрозоль 100 мкг/ мөлшер; 100 мкг/мөлшер дем алумен белсендендірілетін ингалятор, таблетка, капсула 4 мг, 8 мг; небулайзерге арналған ерітінді
Теофиллин
100 мг, 200 мг, 300 мг таблетка
350 мг ретард таблеткасы, капсула
Фенотерол
100 мкг/доза аэрозоль
Фенотерол гидробромиді + ипратропий гидробромиді
ингаляцияға арналған ерітінді, 500мкг + 250 мкг/мл, 50 мкг + 21мкг/дозалы аэрозоль
25.2.  Муколитикалық дәрілік заттар
Амброксол
30 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
15 мг/2 мл ерітінді;
15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл сироп, 7,5мг/мл ерітінді
26. Су, электролит және қышқылдық-негіздік тепе-теңдік
бұзылуын түзету үшін қолданылатын ерітінділер
26.1. Ішілетін ерітінділер
Ішілетін глюкозасы бар
электролитті ерітінді
дайындауға арналған
тұздар
ұнтақ
26.2. Парентеральды ерітінділер
Глюкоза
сауытта инфузияға арналған 5%,
10%, ерітінді;
ампулада 40%, ерітінді
Натрий хлориді
Натрий ацетаты
Натрий лактаты
Кальций хлориді
Калий хлориді
Магний  хлориді
Натрий гидрокарбонаты
инфузия мен инъекция үшін бір
компонентті және біріктірілген
ерітінділер
Күрделі ерітінді натрий
лактаты
инъекцияға арналған ерітінді
26.3. Басқалары
Инъекцияға арналған су
инъекцияға арналған ерітінді

27. Витамины и минеральные вещества
Аскорбиновая кислота
таблетка 50 мг, 100 мг, 500 мг;
раствор для инъекций 5%, 10%
Никотиновая кислота
таблетка 50 мг;
раствор 1%
Пиридоксин
таблетка 10 мг, 20 мг;
раствор для инъекций 1%, 5%
Ретинола ацетат
раствор в ампуле 1 мл;
раствор в масле 50 мг в капсуле;
драже 114 мг
Рибофлавин
таблетка 10 мг
Тиамин
раствор для инъекций 5%
Токоферола ацетат
масляный раствор в ампулах 5%,
10%, 30%
масляный раствор 50% в капсулах
Фолиевая кислота
таблетка 1 мг
Цианокобаламин
раствор для инъекций в ампуле
(500 мкг)
Эргокальциферол
раствор масляный;
раствор водный
28. Изделия медицинского назначения
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года № 883
Сноска. Внесены изменения - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 636; приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года N 617 ; приказом Министра здравоохранения РК от 4 декабря 2007 года  N 716 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Дополнительный перечень
Списка основных (жизненно важных)
лекарственных средств
1. Анестетики
1.1. Средства для общей анестезии и кислород
Пропофол
эмульсия для внутривенного
ведения 10 мг/мл; 20 мг/мл
Изофлуран
жидкость для ингаляционной
анестезии 99,9 %
Севофлуран
жидкость для ингаляционной
анестезии, 250 мл
1.2. Препараты для местной анестезии
Нафазолин
раствор 0,1%, 0,05%
2. Анальгетики, антипиретики, нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС), лекарственные средства, применяемые при подагре и средства, применяемые при ревматических заболеваниях
2.1. Неопиоидные анальгетики и нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС)
Кетопрофен
раствор для инъекций 50 мг/мл;
капсула 50 мг; таблетка 100
мг, 150 мг; суппозитории 100
мг; крем 5%
Ацеклофенак
таблетка 100 мг
Лорноксикам
таблетка 4 мг, 8 мг; порошок
лиофилизированный для
приготовления раствора для
инъекций 8 мг
2.2. Опиоидные анальгетики
Бупренорфин
раствор для инъекций в ампулах 0,03%
Трамадол
капсула 50 мг;
раствор в ампуле 50 мг/1 мл;
суппозитории 100 мг
Буторфанола тартрат
раствор для инъекций 2 мг/мл
2.4. Средства, применяемые при ревматических заболеваниях
Азатиоприн
таблетка 50 мг
Метотрексат
таблетка 2,5 мг
Пеницилламин
таблетка, капсула 250 мг
Сульфасалазин
таблетка 500 мг
Мелоксикам
таблетка 7,5 мг, 15 мг;
раствор для инъекций
15 мг/1,5 мл
Инфликсимаб
порошок для приготовления
инъекционного раствора 100 мг
3. Противоаллергические лекарственные средства и
лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии
Кетотифен
таблетка 1 мг
Лоратадин
таблетка 10 мг
Хлоропирамин
таблетка 25 мг;
раствор для инъекций 20 мг/мл в ампуле
Цетиризин

27. Витаминдер мен минералдық заттар
Аскорбин қышқылы
50 мг, 100 мг, 500 мг таблетка;
инъекцияға арналған 5%, 10% ерітінді
Никотин қышқылы
50 мг таблетка;
1% ерітінді
Пиридоксин
10 мг, 20 мг таблетка;
инъекцияға арналған 1%, 5% ерітінді
Ретинол ацетаты
ампулада 1 мл ерітінді;
капсулада 50 мг майлы ерітінді;
114 мг драже
Рибофлавин
10 мг таблетка
Тиамин
инъекцияға арналған 5% ерітінді
Токоферол ацетаты
ампулада 5%, 10%, 30% майлы
ерітінді капсулаларда 50% майлы ерітінді
Фолий қышқылы
1 мг таблетка
Цианокобаламин
ампулада инъекцияға арналған (500 мкг) ерітінді
Эргокальциферол
майлы ерітінді;
сулы ерітінді
28. Медициналық мақсаттағы бұйымдар
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы  22 желтоқсандағы
N 833 бұйрығына 2 қосымша
Қосымша тізбе
Негізгі (өмірлік маңызды)
дәрілік заттар Тізімі
Ескерту: Тізімге өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 636 , 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 617 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз), 2007.12.04. N 716 Бұйрықтарымен.
1. Анестетиктер
1.1.  Жалпы анестезияға арналған дәрілер мен оттегі
Изофлуран
ингаляциялық анестезияға арналған 99,9 % сұйықтық
Пропофол
көк тамырға енгізуге арналған
10 мг/мл эмульсия; 20 мг/мл
Севофлуран
ингаляциялық анестезияға
арналған сұйықтық, 250 мл
1.2. Жергілікті анестезияға арналған препараттар
Нафазолин
0,1%, 0,05% ерітінді
2. Анальгетиктер, антипиретиктер, қабынуға қарсы
стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД), подаграда
қолданатын дәрілік заттар мен ревматикалық ауруларда
қолданылатын дәрілер
2.1. Апиындық емес анальгетиктер мен қабынуға
қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД)
Ацеклофенак
таблетка 100 мг
Кетопрофен
инъекцияға арналған 50 мг/мл ерітінді; капсула 50 мг; таблетка - форте 100 мг, 150 мг; суппозиторийлер 100 мг; крем 5%
Лорноксикам
таблетка 4 мг, 8 мг; 8 мг инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
2.2. Апиындық анальгетиктер
Бупренорфин
ампулада инъекцияға арналған
0,03% ерітінді
Буторфанол тартраты
инъекцияға арналған 2 мг/мл ерітіндісі
Трамадол
50 мг капсула;
ампулада 50 мг/мл ерітінді;
100 мг суппозиторийлер
2.4. Ревматикалық ауруларда қолданылатын дәрілер
Азатиоприн
50 мг таблетка
Метотрексат
2,5 мг таблетка
Пеницилламин
250 мг таблетка, капсула
Сульфасалазин
500 мг таблетка
Мелоксикам
таблетка 7,5 мг, 15 мг; инъекцияға арналған 15 мг/1,5 мл ерітінді
Инфликсимаб
инъекцияға арналған 100 мг ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
3. Аллергияға қарсы дәрілік заттар және анафилаксия
кезінде қолданылатын дәрілік заттар
Кетотифен
1 мг таблетка
Лоратадин
10 мг таблетка
Хлоропирамин
25 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
20 мг/мл ерітінді
Цетиризин

таблетка 10 мг, сироп 1 мг/мл
Норэпинефрин
раствор для инъекций 0,2 %
Хифенадин гидрохлорид
таблетка 25 мг
Диметинден
гель 0,1%; раствор (капли)
для приема внутрь 0,1%
4. Антидоты и другие субстанции, употребляемые при отравлениях
4.2. Специфические
Флумазенил
раствор для инъекций
5. Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства
Клоназепам
таблетка 0,5 мг, 0,25 мг, 1 мг, 2 мг
Ламотриджин
таблетка 25 мг, 50 мг, 100 мг
Топирамат
капсула 15 мг, 25 мг, 50 мг
6. Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства
6. 1. Антигельминтные лекарственные средства
Альбендазол
таблетка, покрытая оболочкой 400 мг, оральная суспензия 400 мг/10 мл
6.2. Антибактериальные средства
6.2.1. В-лактамные лекарственные средства
Имепинем + Циластатин
порошок для приготовления инъекционного раствора 500 мг
Цефуроксим
таблетка 250 мг, 500 мг;
порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконе 750 мг, 1,5 г,
гранулы для приготовления
оральной суспензии 125
мг/5мл, 250 мг/5мл
Цефепим
порошок для приготовления инъекционного раствора 1000 мг
Цефтриаксон
порошок для приготовления инъекционного раствора 250 мг, 500 мг, 1000 мг во флаконе
Тикарцилина натриевая соль,
клавулановая кислота
лиофилизированный порошок для
приготовления раствора для
инфузий 3000 мг/200 мг
Меропенем
лиофилизат для приготовления
раствора для инъекций 500 мг,
1 г
6.2.2. Прочие антибактериальные средства
Ванкомицин
порошок лиофилизированный для
инъекций 500 мг для
приготовления инъекционного
раствора
Кларитромицин
таблетка 250 мг, 500 мг (включен в список только для эрадикации Helicobacter pylori)
Линкомицин
раствор для инъекций 30%
Нетилмицин
раствор для инъекций 50 мг/2 мл, 200 мг/2 мл во флаконе
Нитрофурантоин
таблетка 100 мг
Пипемидиновая кислота
таблетка, капсула 200 мг
Спирамицин
гранулы для суспензии 1,5 млн ЕД, 375 тыс ЕД, 750 тыс ЕД
таблетка 1,5 млн. ЕД, 3 млн. ЕД, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 1,5 млн. ЕД (преимущественно при токсоплазмозе, криптоспоридиозе или резистентности к эритромицину)
Тетрациклин
таблетка 100 мг, 200 мг
Фрамицетина сульфат+ Грамицидин+
Дексаметазон
капли глазные и ушные 5 мг+50 мкг+500 мкг/мл
Цефоперазон
порошок для приготовления
раствора для инъекций 1,0 г
Цефоперазон, сульбактам
порошок для приготовления
раствора для инъекций 2 г
6.2.4. Противотуберкулезные лекарственные средства
Изониазид
таблетка 100 мг-300 мг
раствор для инъекций 10% в ампулах
Пиразинамид
таблетка 250 мг-500 мг
Рифампицин
капсула 150 мг, 300 мг
лиофилизат для приготовления
раствора для инъекций 150 мг
Рифампицин + изониазид
таблетка 60 мг+30 мг; 150 мг+75 мг; 300 мг+150 мг; 60 мг+60 мг; 150 мг+150 мг (для прерывистого курса три раза в неделю)
Рифампицин + изониазид + пиразинамид
таблетка 60 мг+30 мг+150 мг; 150 мг+75 мг+400 мг;
150 мг+150 мг+500 мг (для прерывистого курса три раза в неделю)
Рифампицин + изониазид + пиразинамид + этамбутол
таблетка 150 мг+75 мг+400 мг+275 мг
Стрептомицин
порошок для приготовления  инъекционного раствора 1 000 мг
Этамбутол
таблетка 200 мг, 400 мг;
суппозитории 400 мг
Резервные противотуберкулезные средства для лечения резистентных форм туберкулеза (MDR-ТВ) следует употреблять в специализированных учреждениях, придерживающихся стандартов ВОЗ по борьбе с туберкулезом (D)
Амикацин

10 мг таблетка, 1 мг/мл сироп
Норэпинефрин
0,2% инъекцияға арналған ерітіндісі
Хифенадин гидрохлориді
25 мг таблеткасы
Диметинден
гель ішке қолдануға арналған 0,1 %; 0,1 % ерітінді (тамшылар)
4. Улану кезінде қолданылатын у қайырғылар
және басқа да субстанциялар
4.2. Спецификалық
Флумазенил
инъекцияға арналған ерітінді
5. Құрысуға қарсы және қояншыққа қарсы дәрілік заттар
Клоназепам
0,5 мг, 0,25мг, 1мг, 2мг
Ламотриджин
25 мг, 50 мг таблетка, 100мг
Топирамат
капсула 15 мг, 50 мг, 25 мг
6. Микробқа қарсы және паразитке қарсы дәрілік заттар
6.1. Антигельминтті дәрілік заттар
Альбендазол
400 мг қабықпен қапталған таблеткасы, 400 мг/10мл суспензиясы
6.2. Бактерияға қарсы дәрілер
6.2.1. b-лактамдық дәрілік заттар
Имепинем + Циластатин
500мг инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ
Цефепим
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 1000 мг ұнтақ
Цефтриаксон
сауытта  инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 250 мг,
500 мг, 1000 мг ұнтақ
Цефуроксим
250 мг, 500 мг таблетка;
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 750 мг ұнтақ, 1,5 г, 125мг/5мл, 250мг/5мл суспензия дайындауға арналған гранулалар
Тикарцилин натрий тұзы, клавулан қышқылы
инфузиялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген 3000 мг/200 мг ұнтақ
Меропенем
инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 500 мг, 1 г лиофилизат
6.2.2. Басқа да бактерияға қарсы дәрілер
Ванкомицин
инъекция  үшін инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген 500 мг ұнтақ
Кларитромицин
250 мг, 500 мг таблетка
(тек Helicobacter pylori
эрадикациясы үшін тізімге
қосылған)
Линкомицин
инъекцияға арналған 30% ерітінді
Цефоперазон
инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 1,0 г ұнтақ
Цефоперазон, сульбактам
инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 2 г ұнтақ
Нетилмицин
сауытта инъекцияға арналған
50 мг/2 мл, 200мг/2мл ерітінді
Нитрофурантоин
100 мг таблетка
Пипемидин қышқылы
таблетка; капсула 200 мг
Спирамицин
суспензияға арналған 1,5 млн
ӘБ, 375 мың ӘБ, 750 мың ӘБ
түйіршік 1,5 млн. ӘБ, 3 млн. ӘБ таблетка, инфузияға арналған 1,5 млн. ӘБ ұнтақ (негізінен токсоплазмозда, криптоспоридиоза немесе эритромицинге төзімділікте)
Тетрациклин
100 мг, 200 мг таблетка
Фрамицетина сульфат+
Грамицидин+Дексаметазон
5 мг+50 мкг+500 мкг/мл
көзбен құлаққа тамшысы
6.2.3. Туберкулезге қарсы дәрілік заттар
Изониазид
100 мг - 300 мг таблетка
ампулада инъекцияға арналған
10 % ерітінді
Пиразинамид
250 мг - 500 мг таблетка
Рифампицин
150 мг, 300 мг капсула инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 150 мг лиофилизат
Рифампицин + изониазид
60 мг + 30 мг; 150 мг + 75 мг;
300 мг + 150 мг; 60 мг + 60 мг;
150 мг + 150 мг таблетка (апта-
сына үш рет үзілісті курс үшін)
Рифампицин + изониазид +
пиразинамид
60 мг + 30 мг + 150 мг; 150 мг
+ 75 мг + 400 мг; 150 мг +
150 мг + 500 мг таблетка (апта-
сына үш рет үзілісті курс үшін)
Рифампицин + изониазид +
пиразинамид + этамбутол
150 мг + 75 мг + 400 мг +
275 мг таблетка
Стрептомицин
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 1000 мг ұнтақ
Этамбутол
200 мг, 400 мг таблетка; 400 мг суппозиторийлер
Туберкулездің төзімді түрлерін (MDR-ТВ) емдеуге арналған
туберкулезге қарсы қосымша резервтік дәрілерді туберкулезге
қарсы  күрес жөніндегі БДҰ стандарттарын (D) ұстанатын
мамандандырылған мекемелерде қолдану керек
Амикацин

раствор для инъекций 500 мг/2 мл
Канамицин
порошок для приготовления инъекционного раствора 1 000 мг
Капреомицин
порошок для приготовления инфузионного раствора 1 000 мг
Левофлоксацин
таблетка 250 мг, 500 мг;
раствор для инфузий 5 мг/мл
Офлоксацин
таблетка 200 мг; 400 мг;
раствор для инфузий 2 мг/мл
Протионамид
таблетка 250 мг
Этионамид
таблетка 250 мг
Циклосерин
капсула 250 мг
Ципрофлоксацин
таблетка 250 мг, 500 мг
Пара-аминосалициловая кислота
порошок для приготовления
раствора внутрь 5,52 г,
раствор для инфузий 3%
Моксифлоксацин
таблетка 400 мг; раствор для инфузий 400 мг/250 мл
6.3. Противогрибковые лекарственные средства
Амфотерицин-В
порошок для приготовления инъекционного раствора 50 мг
Кетоканазол
таблетка 200 мг
6.4. Противовирусные лекарственные средства
6.4.1. Лекарственные средства, применяемые при герпесе
Валацикловир
таблетка 500 мг
6.4.2. Антиретровирусные лекарственные средства
6.4.2.1. Нуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы
Рибавирин
таблетка 200 мг
Осельтамивир
капсула 75 мг, порошок для приготовления оральной суспензии 30 мг
6.4.3. Препараты для местного применения
Оксолин
мазь 0,25%
6.5. Антипротозойные лекарственные средства
6.5.1. Лекарственные средства, применяемые при амебиазе и ляблиозе
Орнидазол
таблетки 250 мг, 500 мг, вагинальная таблетка 500 мг
6.5.2. Противолейшманиозные лекарственные средства
Амфотерицин В
порошок для приготовления инъекционного раствора 50 мг во флаконе
6.5.3. Противомалярийные лекарственные средства
Примахин
таблетки (в виде фосфата) 7,5 мг, 15 мг
Доксициклин
капсула 100 мг (гидрохлорид)
6.5.4. Лекарственные средства, применяемые при пневмоцистозе и токсоплазмозе
Пириметамин+Сульфадоксин
таблетка 25 мг+500 мг
раствор для инъекций в ампулах
25 мг+500 мг/2,5 мл
Пентамидин
таблетка 200 мг; 300 мг
8. Антинеопластические и иммуносупрессивные лекарственные средства и лекарственные средства, применяемые для ухода за больными при паллиативном лечении
8.1. Иммуносупрессивные лекарственные средства
Азатиоприн
таблетка 50 мг
порошок для приготовления инъекционного раствора 50 мг во флаконе
Циклоспорин
капсула 25 мг, 100 мг
8.2. Цитостатические лекарственные средства
Аспарагиназа
раствор для инъекций в ампуле 5 000 ЕД, 10 000 ЕД
Базиликсимаб
порошок для приготовления инъекционного раствора 20 мг
(профилактика острого отторжения трансплантата в составе комбинированной терапии)
Блеомицин
порошок для приготовления инъекционного раствора 15 мг во флаконе
Бусульфан
таблетка 2 мг
Винбластин
порошок для приготовления инъекционного раствора 5 мг, 10 мг во флаконе
Винкристин
порошок лиофилизированный для инъекций 1 мг во флаконе
Винорелбин

инъекцияға арналған 500 мг/2 мл
ерітінді
Канамицин
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 1 000 мг ұнтақ
Капреомицин
инфузиялық ерітінді дайындауға
арналған 1 000 мг ұнтақ
Левофлоксацин
250 мг, 500 мг таблетка; инфузияға арналған 5 мг/мл ерітінді
Офлоксацин
200 мг таблетка; 400 мг; 2мг/мл инфузияға арналған ерітінді
Пара-аминосалицил қышқылы
ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған 5,52 г ұнтақ, инфузияға арналған 3% ерітінді
Протионамид
250 мг таблетка
Этионамид
250 мг таблетка
Циклосерин
250 мг капсула
Ципрофлоксацин
250 мг, 500 мг таблетка
Моксифлоксацин
таблетка 400 мг; инфузияға
арналған ерітінді 400 мг/250 мл
6.3. Грибокқа қарсы дәрілік заттар
Амфотерицин-В
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 50 мг ұнтақ
Кетоканазол
200 мг таблетка
6.4. Вирусқа қарсы дәрілік заттар
6.4.1-кіші бөлімде "Герпесте қолданылатын дәрілік заттар
Валацикловир
таблетка 500 мг
6.4.2. Ретровирусқа қарсы дәрілік заттар
6.4.2.1. Кері транскриптазаның нуклеозидтік тежегіштері
Рибавирин
200 мг таблетка
Осельтамивир
75мг капсуласы, 30мг ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ
6.4.3. Препараты для местного применения
Оксолин
мазь 0,25%
6.5. Протозойға қарсы дәрілік заттар
6.5.1. Амебиазда және ляблиозда қолданылатын дәрілік заттар
Орнидазол
250 мг, 500 мг таблетка, 500 мг вагинальді таблеткасы
6.5.2. Лейшманиозға қарсы дәрілік заттар
Амфотерицин В
инъекциялық ерітінді дайын-
дауға арналған 50 мг ұнтақ
6.5.3. Безгекке қарсы дәрілік заттар
Примахин
7,5 мг, 15 мг таблетка
(фосфат түрінде)
Доксициклин
100 мг капсула (гидрохлорид)
6.5.4. Пневмоцистозда және токсоплазмозда
қолданылатын дәрілік заттар
Пириметамин + Сульфадоксин
25 мг + 500 мг таблетка
ампулада инъекцияға арналған
25 мг + 500 мг/2,5 мл ерітінді;
Пентамидин
таблетка 200 мг; 300 мг
8. Антинеопластикалық және иммунсупрессивтік дәрілік
заттар мен паллиативтік емдеу кезінде науқастарды күту үшін
қолданылатын дәрілік заттар
8.1. Иммунсупрессивтік дәрілік заттар
Азатиоприн
50 мг таблетка сауытта
инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған
50 мг ұнтақ
Циклоспорин
25 мг, 100 мг капсула
8.2. Цитостатикалық дәрілік заттар
Аспарагиназа
ампулада инъекцияға арналған
5000 ӘБ, 10000 ӘБ ерітінді
Базиликсимаб
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 20 мг ұнтақ (бірік-
тірілген терапия құрамында
трансплантанттың жедел
кірікпеуінің алдын алу)
Блеомицин
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 15 мг ұнтақ
Бусульфан
2 мг таблетка
Винбластин
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 5 мг,
10 мг ұнтақ
Винкристин
сауытта инъекцияға арналған
лиофилизирленген 1 мг ұнтақ
Винорелбин
инъекцияға арналған

раствор для инъекций 10 мг/1 мл, 50 мг/5 мл
Гемцитабин
порошок лиофилизированный для инфузий 1 г/50 мл; 200 мг/10 мл
Гидроксикарбамид
капсула 500 мг
Дакарбазин
порошок лиофилизированный для инъекций 100 мг, 200 мг
Даунорубицин
порошок лиофилизированный для инъекций 20 мг (в виде гидрохлорида)
Диметиламиноарглабина гидрохлорид
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 40 мг  во флаконе
Доксорубицин
порошок лиофилизированный 10 мг, 50 мг во флаконе
Доцетаксел
концентрат для инфузий 20 мг, 80 мг
Золедроновая кислота
раствор для инфузий 4 мг/5 мл
Иматиниб
капсула 100 мг
Иринотекан
концентрат для инфузий во флаконах 100 мг/5 мл; 40 мг/2 мл
Ифосфамид
порошок сухой для приготовления инъекционного раствора во флаконе для в/в введения 200 мг, 500 мг, 1000 мг, 2000 мг
Кальция фолинат
таблетка, капсула 15 мг; раствор для инъекций 10 мг/мл; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах 10 мг, 25 мг
Карбоплатин
раствор для инъекций во флаконе 50 мг, 150 мг, 450 мг раствор или концентрат для инъекций 50 мг/5мл, 150 мг/15мл, 450 мг/45мл; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах 150 мг/15мл, 50 мг/5мл
Капецитабин
таблетка 150 мг, 500 мг
Клодроновая кислота
капсулы 400 мг; таблетка,
покрытая пленочной оболочкой
800 мг; концентрат для инфузий
60 мг/мл, 300 мг/мл
Левамизол
таблетка 50 мг (в виде гидрохлорида)
Ленограстим
порошок для приготовления инъекционного раствора 33,6 млн ЕД в ампуле
Летрозол
таблетка, покрытая оболочкой 2,5 мг
Ломустин
капсулы 40 мг
Меркаптопурин
таблетка 50 мг
Метотрексат
таблетка 2,5 мг, 5 мг;
порошок лиофилизированный или концентрат для приготовления инъекционного раствора, раствор для инъекций 50 мг, 500 мг
Митоксантрон
раствор для инъекций во флаконе 10 мг/5 мл, 20 мг/10 мл, 25 мг/12,5 мл, 30 мг/15 мл
Митомицин С
раствор для инъекций 2,5 мг, 20 мг
Молграмостим
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 150 мкг, 300 мкг во флаконе
Мофетила микофенолат
капсула 250 мг (для профилактики острого отторжения трансплантата в составе комбинированной терапии)
Паклитаксел
раствор для инъекций во флаконах 30 мг, 100 мг, 210 мг
Пегаспарагиназа
раствор для инъекций 5 мл во флаконе
Прокарбазин
капсула 50 мг
Ритуксимаб
концентрат для инфузий 10 мг/мл
Темозоламид
капсулы 5 мг, 20, 100 мг, 250 мг
Тиогуанин
таблетка 40 мг
Трастузумаб
лиофилизированный порошок для инъекций 440 мг
Третиноин
капсула 10 мг
Филграстим
раствор для инъекций 30 млн ЕД/1 мл во флаконе
Флударабина фосфат
лиофилизированный порошок для
инъекций 50 мг; таблетка,
покрытая оболочкой 10 мг
Флуороурацил

10 мг/1 мл, 50 мг/5 мл ерітінді
Гемцитабин
инфузияға арналған
лиофилизирленген 1 г/50 мл;
200 мг/10 мл ұнтақ
Гидроксикарбамид
500 мг капсула
Дакарбазин
инъекцияға арналған лиофили-
зирленген 100 мг, 200 мг ұнтақ
Даунорубицин
инъекцияға арналған
лиофилизирленген 20 мг ұнтақ
(гидрохлорид түрінде)
Диметиламиноарглабин гидрохлориді
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған
лиофилизирленген 40 мг ұнтақ
Доксорубицин
сауытта лиофилизирленген
10 мг, 50 мг ұнтақ
Доцетаксел
инфузияға арналған 20 мг,
80 мг концентрат
Золедрон қышқылы
инфузияға арналған
4 мг/5 мл ерітінді
Иматиниб
100 мг капсула
Иринотекан
сауыттарда инфузияға арналған
100 мг/5 мл;
40 мг/2 мл концентрат
Ифосфамид
сауытта көк тамырға енгізу үшін
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 200 мг, 500 мг, 1000
мг, 2000 мг құрғақ ұнтақ
Кальций фолинаты
таблетка, капсула 15 мг; 10 мг/мл инъекцияға арналған ерітінді; 10 мг, 25 мг лиофилизирленген ұнтақ
Карбоплатин
сауытта инъекцияға арналған
50 мг, 150 мг, 450 мг ерітінді;
50мг/5мл, 150мг/15мл, 450мг/45мл инъекцияға арналған ерітінді немесе концентрат; 150мг/15мл, 50мг/5мл инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
Капецитабин
150 мг, 500 мг таблетка
Клодрон қышқылы
400 мг капсула; 800 мг пленкалы қабықшамен қапталған таблетка; инфузияға арналған 60 мг/мл, 300 мг/мл концентрат
Левамизол
50 мг таблетка
(гидрохлорид түрінде)
Ленограстим
ампулада инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 33,6 млн
ӘБ ұнтақ
Летрозол
қабықпен қапталған
2,5 мг таблетка
Ломустин
40 мг капсулалар
Меркаптопурин
50 мг таблетка
Метотрексат
2,5 мг, 5 мг таблетка;
50 мг, 500 мг инъекциялық ерітіндіні немесе концентрат дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
Митоксантрон
сауытта инъекцияға арналған
10 мг/5 мл, 20 мг/10 мл, 25
мг/12,5 мл, 30 мг/15 мл ерітінді
Митомицин С
инъекцияға арналған 2,5 мг,
20 мг ерітінді
Молграмостим
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған
лиофилизирленген 150 мкг,
300 мкг ұнтақ
Мофетил микофенолат
250 мг капсула (біріктірілген
терапия құрамында
трансплантанттың жедел
кірікпеуінің алдын алу үшін)
Паклитаксел
сауыттарда инъекцияға арналған
30 мг, 100 мг, 210 мг ерітінді
Пегаспарагиназа
сауытта инъекцияға арналған
5 мл ерітінді
Прокарбазин
50 мг капсула
Ритуксимаб
инфузияға арналған 10 мг/мл
концентрат
Темозоламид
5 мг, 20 мг, 100 мг, 250 мг
капсулалар
Тиогуанин
40 мг таблетка
Трастузумаб
инъекцияға арналған
лиофилизирленген 440 мг ұнтақ
Третиноин
10 мг капсула
Филграстим
Сауытта инъекцияға арналған
30 млн ӘБ/1 мл ерітінді
Флударабин фосфаты
Инъекцияға арналған
лиофилизирленген 50 мг ұнтақ қабықшамен қапталған 10 мг таблетка
Флуороурацил
ампулада инъекцияға арналған

раствор для инъекций в ампуле 5% по 5 мл
Циклоспорин
капсула 25 мг, 50 мг, 100 мг
Циклофосфамид
драже 50 мг;
порошок для приготовления инъекционного раствора 200 мг, 500 мг во флаконе
Цисплатин
порошок лиофилизированный во флаконе 10 мг, 25 мг, 50 мг; раствор для инъекций, концентрат для приготовления инфузионного раствора 0,5 мг/мл
Цитарабин
таблетка 100 мг
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 100 мг, 1000 мг/20 мл в ампуле
Эпирубицин
порошок для приготовления инъекционного раствора с растворителем во флаконе 10 мг, 50 мг, концентрированный раствор для инфузий 2 мг/мл
Этопозид
капсула 50 мг, 100 мг;
раствор, концентрат для приготовления инъекционного раствора 20 мг/мл
Оксалиплатин
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах 50 мг
Хлорамбуцил
таблетка 2 мкг, 5 мкг
Фотемустин
порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконах 208 мг
Бикалутамид
таблетка 50 мг
Анастрозол
таблетка, покрытая оболочкой 1 мг
Топотекана гидрохлорид
порошок для приготовления раствора для инъекций 4 мг
Амифостин лиофилизированный
порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконах 500 мг
Алемтузумаб
концентрат для приготовления
раствора для инъекций 30 мг/мл
Бортезомиб
лиофилизат для приготовления
раствора для инъекций 3,5 мг
Пеметрексид
лиофилизат для приготовления
раствора для инфузий 500 мг
Тегафур
капсула 400 мг
8.3. Гормональные и антигормональные лекарственные средства
Дексаметазон
раствор для инъекций 4 мг/мл;
таблетка 500 мкг
Гидрокортизон
суспензия для инъекций
Кальцитонин
раствор для инъекций в ампулах 100 МЕ/мл; спрей назальный 200 МЕ/доза
Метилпреднизолон
таблетки 4 мг
порошок для приготовления инъекционного раствора 40 мг, 125 мг, 250 мг, 500 мг
Октреотид
раствор для инъекций 50 мкг, 100 мкг
Преднизолон
таблетка 5 мг
Тамоксифен
таблетка 10 мг, 20 мг
Трипторелин
порошок для приготовления
инъекционного раствора 3,75 мг
порошок для приготовления
суспензии пролонгированного
высвобождения для инъекций 0,1
мг, 11,25 мг
Ципротерон
таблетка 10 мг, 50 мг, 100 мг;
раствор маслянный для инъекций
100 мг/мл
Ланреотид
лиофилизированные микросферы во
флаконах по 30 мг; раствор для
инъекций пролонгированного
высвобождения 60 мг, 90 мг, 120
мг
Гозерелин
шприц - ампула 3,6 мг, 10,8 мг
Финастерид
таблетка 5 мг
Фулвестрант
раствор для внутримышечных инъекций 250 мг/5 мл
10. Лекарственные средства, влияющие на кровь
10.1. Антианемические лекарственные средства
препараты железа для
парентерального введения
раствор для инъекций
Эпоэтин
порошок лиофилизированный во
флаконах 1 000 ЕД, 2 000 ЕД,
5 000 ЕД, раствор для инъекций
1 000 МЕ, 2 000 МЕ, 4 000 МЕ,
10 000 МЕ, 40 000 МЕ

5% ерітінді 5 мл-ден
Циклоспорин
25 мг, 50 мг, 100 мг капсула
Циклофосфамид
50 мг драже;
сауытта инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 200 мг,
500 мг  ұнтақ
Цисплатин
сауытта лиофилизирленген
10 мг, 25 мг, 50 мг ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді, 0,5 мг/мл инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
Цитарабин
100 мг таблетка ампулада
инъекция үшін ерітінді
дайындауға арналған лиофилизир-
ленген 100 мг, 1000 мг/20 мл
ұнтақ
Эпирубицин
сауытта еріткішімен бірге
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 10 мг, 50 мг ұнтақ, 2 мг/мл инфузияға арналған концентрлі ерітінді
Этопозид
50 мг, 100 мг капсула;
ерітінді, 20 мг/мл инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған концентрат
Оксалиплатин
флакондағы лиофилизирленген 50 мг ұнтақ
Хлорамбуцил
2 мкг, 5 мкг таблеткасы
Фотемустин
инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған 208 мг ұнтақ
Бикалутамид
50 мг таблеткасы
Анастразол
қабықшамен қапталған 1 мг таблеткасы
Топотекан гидрохлориді
инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 4 мг ұнтақ
Алемтузумаб
инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 30 мг/мл концентрат
Бортезомиб
инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 3,5 мг лиофилизат
Амифостин
500 мг инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат
Пеметрексид
инфузияға арналған ерітінді
дайындауға арналған 500 мг
лиофилизат
Тегафур
капсула 400 мг
8.3. Гормональдық және антигормональдық дәрілік заттар
Дексаметазон
инъекцияға арналған 4 мг/мл
ерітінді;
500 мкг таблетка
Гидрокортизон
инъекцияға арналған суспензия
Кальцитонин
100 ХБ/мл ампуладағы инъекцияға арналған ерітінді; 200 МЕ/доза назальді спрей
Метилпреднизолон
4 мг таблетка инъекциялық
ерітінді дайындауға арналған
40 мг, 125 мг, 250 мг, 500 мг
ұнтақ
Октреотид
инъекцияға арналған 50 мкг, 100 мкг ерітінді
Преднизолон
5 мг таблетка
Тамоксифен
10 мг, 20 мг таблетка
Трипторелин
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналқан 3,75 мг ұнтақ
инъекцияға арналған ұзартылып босатылуға арналған суспензия дайындауға арналған 0,1 мг, 11,25 мг ұнтақ
Гозерелин
3,6 мг, 10,8 мг шприц - ампулалары
Ципротерон
таблетка 10 мг, 50 мг, 100 мг; инъекцияға арналған 100 мг/мл майлы ерітінді
Ланреотид
сауыттарда лиофилизирленген
микросфералар 30 мг-нан; ұзартылып босатылатын инъекцияға арналған 60 мг, 90 мг, 120 мг ерітінді
Финастерид
5 мг таблетка
Фулвестрант
бұлшықет инъекцияларына арналған
ерітінді 250 мг/5 мл
10. Қанға әсер ететін дәрілік заттар
10.1. Анемияға қарсы дәрілік заттар
Парентеральді енгізуге арналған темір препараттары
инъекцияға арналған ерітінді
Эпоэтин
сауыттардағы лиофилизирленген 1 000 ЕД, 2 000 ЕД, 5 000 ЕД ұнтақ, инъекцияға арналған 1 000 МЕ, 2 000 МЕ, 4 000 МЕ, 10 000 МЕ, 40 000 МЕ ерітінді

10.2. Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию
Аминометилбензойная кислота
таблетка 250 мг;
раствор для инъекций 50 мг/5 мл в ампуле;
губка для местного применения
Аминокапроновая кислота
раствор 5%
Местные гемостатические средства
Апротинин (для лечения синдрома диссеминированного, внутрисосудистого свертывания)
раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 10 000 ЕД/мл
Раствор жидкого желатина
раствор для внутривенного
введения
Фондапаринукс
раствор для подкожного введения, в шприцах 2,5 мг/0,5 мл; 5 мг/0,4 мл; 7,5 мг/0,6 мл
11. Препараты, получаемые из крови, плазмозаменяющие средства и средства для парентерального питания
11.2. Фракции плазмы крови для специального применения
Альбумин
раствор для инфузий во флаконе 5%, 10%, 20%;
Активированный рекомбинантный фактор VII
порошок 1,2 мг, 2,4 мг
Фактор VIII концентрат
порошок лиофилизированный 100 МЕ, 250 МЕ, 500 МЕ
Фактор IX концентрат
порошок лиофилизированный 600 МЕ, 1200 МЕ
Антиингибиторный коагулянтный комплекс
лиофилизат для приготовления для инфузий 500 ЕД, 1000 ЕД
11.3. Средства для парентерального питания
Жировая эмульсия для парентерального питания
МСТ/ЛСТ эмульсия 10%, 20%
12. Сердечно-сосудистые лекарственные средства
12.1. Антиаритмические лекарственные средства
Аденозина фосфат
раствор 1% (для купирования
пароксизмальной
наджелудочковой тахикардии)
Пропранолол
раствор для инъекций 5 мг/5 мл (тиреотоксический криз, острая наджелудочковая аритмия)
Пропафенон гидрохлорид
таблетка, покрытая оболочкой 150 мг, 300 мг
Изосорбид-5-мононитрат
капсула 40 мг, 60 мг; таблетка 20 мг, 50 мг
Дилтиазем
таблетка ретард 90 мг, 180 мг
12.3. Антигипертензивные лекарственные средства
Амлодипин
таблетка 5 мг, 10 мг
Доксазозин
таблетка 1 мг; 2 мг, 4 мг
(при АГ на фоне аденомы
предстательной железы)
Натрия нитропруссид
порошок для приготовления инъекционного раствора 50 мг в ампуле
Лизиноприл
таблетки 2,5 мг, 5 мг, 10 мг, 20 мг
Периндаприл
таблетки 4 мг, 8 мг
Моксонидин
таблетка, покрытая оболочкой 0,2 мг, 0,3 мг, 0,4 мг
Фозиноприл
таблетка 10 мг, 20 мг
Бисопролола фумарат
таблетка 2,5 мг, 5 мг, 10 мг
Небиволол
таблетка 5 мг
Периндоприл/Индапамид
таблетка 2 мг/0,625 мг; 4 мг/1,25 мг
Корведилол
таблетка 6,25 мг, 12,5 мг, 25 мг
Каптоприл
таблетка 25 мг
Эпросартана мезилат
таблетка 600 мг
Рамиприл
таблетка 1,25 мг, 2,5 мг,
5 мг, 10 мг
Моэксиприл
таблетка, покрытая оболочкой
7,5 мг, 15 мг
Теразозин
таблетка 1 мг, 2 мг, 5 мг,
10 мг
Клонидин (для наркологии)
таблетка 0,075 мг, 0,15 мг
12.4. Лекарственные средства, применяемые при сердечной
недостаточности
Допамин

10.2. Коагуляцияға әсер етуші дәрілік заттар
Аминометилбензой қышқылы
250 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
50 мг/5 мл ерітінді;
жергілікті қолдануға
арналған губка
Аминкапрон қышқылы
5% ерітінді
Апротинин
(тамыр ішіндегі қоюландыруындағы диссеминиреленген синдромын емдеу үшін) инъекцияға арналған ерітінді, 10 000 БҰ/м инекцияға арналған ерітіндісін дайындауға лиофилизиреленген ұнтақ
сұйық желатин
көк тамырғылыққа егуге арналған
ерітінді
Фондапаринукс
тері астына енгізуге арналған
ерітінді, 2,5 мг/0,5 мл; 5
мг/0,4 мл; 7,5 мг/0,6 мл
шприцтерде
Жергілікті қолданылатын гемостатикалық заттар
11. Қаннан алынатын препараттар, плазма-алмастырғыш
дәрілер және парентеральды қоректенуге арналған дәрілер
11.1. Арнайы қолдануға арналған қан плазмасының фракциясы
Альбумин
сауытта инфузияға арналған
5%, 10%, 20% ерітінді;
Белсенділендірілген
рекомбинантты фактор VІІ
1,2 мг, 2,4 мг ұнтақ
Фактор VIII концентрат
лиофилизирленген 100 ХБ,
250 ХБ, 500 ХБ ұнтақ
Фактор IX концентрат
лиофилизирленген 600 ХБ,
1200 ХБ ұнтақ
Ингибиторға қарсы
коагулянтты кешен
инфузияға арналған лиофилизат
500 ӘБ, 1000 ӘБ
11.2. Парентеральды қоректенуге арналған дәрілер
Парентеральды қоректенуге
арналған майлы эмульсия
МСТ/ЛСТ 10%, 20% эмульсия
12. Жүрек-қан тамыр дәрілік заттары
12.1 Аритмияға қарсы дәрілік заттар
Аденозин фосфаты
1% (пароксизмальдық қарынша үсті
тахикардиясын басу үшін)
Пропранолол
5мг/5мл инъекцияға арналған ерітінді (тиреоуыттылық кризі, жедел қарынша үсті аритмиясы)
Пропафенон гидрохлориді
150мг, 300мг қабықшамен қапталған таблеткасы
Изосорбид -5-мононитрат
40 мг, 60 мг;
таблетка 20 мг, 50 мг капсула
Дилтиазем
90 мг, 180 мг таблетка ретард
12.2. Гипертензияға қарсы дәрілік заттар
Амлодипин
5 мг, 10 мг таблетка
Доксазозин
1 мг таблетка; 2 мг, 4 мг (қуық түбі безі аденомасы аясындағы АГ кезінде)
Эпросартан мезилаты
600 мг таблетка
Рамиприл
1,25 мг, 2,5 мг, 5 мг, 10 мг таблеткалар
Моэксиприл
7,5 мг, 15 мг қабықпен қапталған таблеткалар
Теразозин
1 мг, 2 мг, 5 мг, 10 мг таблеткалар
Клонидин
(наркологияға арналған) 0,075 мг, 0,15 мг таблеткалар
Натрий нитропруссид
ампулада инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 50 мг ұнтақ
Лизиноприл
2,5 мг, 5 мг, 10 мг,
20 мг таблеткалар
Периндоприл
4 мг, 8мг таблеткалар
Моксонидин
0,2 мг, 0,3 мг, 0,4 мг қабықшамен қапталған таблеткасы
Фозиноприл
10мг, 20мг таблеткасы
Бисопролол фумараты
таблетка 2,5 мг, 5 мг, 10 мг
Небиволол
таблетка 5 мг
Периндоприл/Индапамид
таблетка 2 мг/0,625 мг;
4 мг/1,25 мг
Корведилол
6,25мг, 12,5, 25мг таблеткасы
Каптоприл
25мг таблеткасы
12.3. Жүрек жеткіліксіздігі кезінде қолданылатын
дәрілік заттар
Допамин
ампулада инъекцияға арналған

раствор для инъекций в ампуле 0,5%, 4%
Добутамин
раствор для инфузий 5 мг/мл
Метопролол
таблетка 25 мг, 50 мг, 100 мг
Спиронолактон
таблетка 25 мг, 50 мг
Триметазидин
таблетка, покрытая оболочкой
35 мг; 20 мг
Фуросемид
таблетка 40 мг;
раствор для инъекций 20 мг/2мл
Мельдоний
капсула 250 мг; 500 мг;
раствор для инъекций 10%
Фруктоза-1,6-дифосфат
порошок для инъекций с
растворителем 5 г
Ивабрадин
таблетка 2 мг/0,625 мг; 4 мг/1,25 мг
12.5. Антитромботические лекарственные средства
Алтеплаза
лиофилизированный порошок для приготовления инфузионного раствора 50 мг
Клопидогрель
таблетка, покрытая оболочкой 75 мг
12.6. Лекарственные средства, применяемые при облитерирующих заболеваний артерий
Алпростадил
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 20 мкг; концентрат для приготовления раствора для инфузий 0,1 мг/0,2 мл (в случаях критических ишемических состояний)
12.7. Антихолистеринемические препараты
Симвастатин
таблетка 10 мг, 20 мг, 40 мг
Аторвастатин
для оказания высоко
специализированной медицинской
помощи таблетка, покрытая
оболочкой 10 мг
13. Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)
13.3. Противовоспалительные и противозудные лекарственные средства
Метилпреднизолон
мазь 1 г
Сера
мазь 50-100 г
цинка окись
мазь 10% 25 г, 50 г
Пимекролимус
крем 1%
13.5. Лекарственные средства, влияющие на процессы дифференцировки и пролиферации клеток кожного покрова
Гиалуронат цинка
раствор
14. Диагностики
14.2. Рентгеноконтрастые средства
Гадодиамид
раствор для инъекций
Йодиксанол
раствор для внутривенного
введения 270 мг/мл; 320 мг/мл
Гадопентетовая кислота
раствор для инъекций 469,01 мг/мл
15. Антисептические и дезинфицирующие средства
15.1. Антисептики
Борная кислота
раствор спиртовый 3% порошок
Йод+калия хлорид+глицерин+Вода
раствор
17. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения
17.1. Антацидные и другие противоязвенные лекарственные средства
Рабепразол
таблетки 10 мг, 20 мг
Фамотидин
таблетка 40 мг раствор для инъекций 20 мг
17.2. Противорвотные лекарственные средства
Ондансетрон
раствор для инъекций 4 мг/2мл;
таблетка 4 мг, 8 мг
Трописетрон
капсула 5 мг
раствор для инъекций 5 мг/5 мл во флаконе
17.4. Противовоспалительные лекарственные средства
Гидрокортизон
суспензия 25, 125 мг
17.5. Спазмолитические лекарственные средства
Дротаверин
таблетка 40 мг, 80 мг;
раствор для инъекций 40 мг/2 мл
Платифиллин
раствор для инъекций  0,2 %
Мебеверина гидрохлорид
капсула пролонгированного действия 200 мг
17.6. Слабительные
Макрогол 4 000
калия хлорид
натрия сульфат
натрия бикарбонат
натрия хлорид
порошок для приготовления перорального раствора для подготовки к диагностическим исследованиям и хирургическим вмешательствам

0,5%, 4% ерітінді
Метопролол
25 мг, 50 мг, 100 мг, ретард 50 мг, 100 мг таблеткалар
Спиронолактон
25 мг, 50 мг таблетка
Фуросемид
40 мг таблетка;
инъекцияға арналған 20
мг/2мл ерітінді
Триметазидин
35 мг; 20 мг қабықшамен қапталған таблеткасы
Мельдоний
250 мг; 500 мг капсулалар; инъекцияға арналған 10% ерітінді
Еріткіші бар фруктоза -1,6-дифосфат
инъекцияға арналған 5 г ұнтақ
Добутамин
5 мг/мл инфузияға арналған ерітінді
Ивабрадин
таблетка 2 мг/0,625 мг;
4 мг/1,25 мг
12.4. Тромбқа қарсы дәрілік заттар
Алтеплаза
инфузиондық ерітінді дайындауға
арналған лиофилизирленген 50 мг
ұнтақ
Клопидогрель
75мг қабықшамен қапталған таблеткасы
12.5. Артериялардың облитерирленетін ауруларға
қолданатын дәрілік заттар
Алпростадил
инфузиялық ерітінді дайындауға
арналған 20 мкг лиофилизат;
инфузиялық ерітінді дайындауға
арналған 0,1 мг/0,2 мл
концентрат (ишемия ахуалындағы
қысылған жағдайда)
12.6 Холистеринемияға қарсы препараттар
Аторвастатин
жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге арналған, қабықшамен қапталған таблетка 10 мг
Симвастатин
10 мг, 20 мг, 40 мг таблеткалар
13. Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдануға арналған)
13.3. Қабынуға қарсы және қышымаға қарсы дәрілік заттар
Метилпреднизолон
1 г жақпа май
Күкірт
50-100 г жақпа май
Мырыш тотығы
10% 25г, 50 г жақпа май
Пимекролимус
крем 1%
13.5. Дифференцировка мен тері жабындары жасушаларының
пролиферациясы процестеріне әсер етуші дәрілік заттар
Мырыш глиалуронаты
ерітінді
14. Диагностикалар
14.2. Рентгенконтрастылы дәрілер
Гадодиамид
инъекцияға арналған ерітінді
Йодиксанол
көктамырға енгізуге арналған 270/мл; 320 мг/мл ерітіндісі
Гадопентетовая қышқылы
инъекцияға арналған ерітінді
469,01 мг/мл
15. Антисептикалық және дезинфекциялаушы дәрілер
15.1. Антисептиктер
Бор қышқылы
3% спиртті ерітінді ұнтақ
Йод+калий хлориді+
глицерин+су
сауытта ерітінді
17. Ас қорыту мүшелері ауырған кезде қолданылатын
дәрілік заттар
17.1. Антацидті және ойық жараға қарсы басқа да
дәрілік заттар
Рабепразол
10мг, 20мг таблетка;
Фамотидин
40 мг таблетка
17.2. Құсуға қарсы дәрілік заттар
Ондансетрон
инъекцияға арналған
4 мг/2мл ерітінді;
4 мг, 8 мг таблетка
Трописетрон
5 мг капсула сауытта инъекцияға
арналған 5 мг/5 мл ерітінді
17.4 Қабынуға қарсы дәрілік заттар
Гидрокортизон
25, 125 мг суспензия
17.5. Спазмолитикалық дәрілік заттар
Дротаверин
40 мг, 80 мг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
40 мг/2мл ерітінді
Платифиллин
Инъекцияға арналған
0,2% ерітінді
Мебеверин гидрохлориді
ұзартылған әсерлі капсула 200 мг
17.6. Іш жібіткіш
Макрогол 4 000
калий хлориді
натрий сульфаты
натрий бикарбонаты
натрий хлориді
диагностикалық зерттеулер мен
хирургиялық араласуларға
дайындық жүргізу үшін ішілетін
ерітінді дайындауға арналған
ұнтақ

17.8. Препараты пищеварительных ферментов
Панкреатин
таблетка, капсула с содержанием липазы не менее 4 500 ЕД
17.9. Лекарственные средства с гепатопротекторным действием
Адеметионин
таблетка 400 мг
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 400 мг
Урсодезоксихолевая кислота
капсула 250 мг
Селимарин, фумарин
капсула; драже 35 мг
Карнитина оротат,
ДЛ-карнитина хлорид,
пиридоксина гидрохлорид,
цианокобаламин, аденозин
капсула, порошок для
приготовления раствора для
инъекций 1 г
Орнитин
таблетка 150 мг
18. Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы
18.1. Кортикостероиды и синтетические аналоги
Кортизон
таблетка 100 мкг
Метилпреднизолон
таблетка 4 мг, 16 мг
порошок для приготовления раствора для инъекций 40 мг/мл, 125 мг/2мл, 250 мг/4мл
Мазипредон
раствор для инъекций 30 мг\мл
18.2. Андрогены
Нандролон
масляный раствор для инъекций 50 мг
Тестостерон
раствор для инъекций 250 мг/мл в ампуле (энантат);
капсула 40 мг
18.3. Контрацептивы
Гормональные контрацептивы
Этинилэстрадиол+левоноргестрел
таблетка 30 мкг+150 мкг
Этинилэстрадиол+гестоден
таблетка 75 мкг+20 мкг
Этинилэстрадиол+дезогестрел
таблетка 20мкг+15 мкг, 30мкг+15мкг
Медроксипрогестерона ацетат
суспензия для инъекций 150 мг/мл
18.4. Этрогены
Этинилэстрадиол
таблетка 50 мкг
18.5. Инсулины и другие антидиабетические лекарственные средства
Гликвидон
таблетка 30 мг
Глюкагон
порошок лиофилизированный во флаконе в комплекте с растворителем 1 мг
Пиоглитазон
таблетка 15 мг, 30 мг
Репаглинид
таблетка 0,5 мг, 1 мг, 2 мг
Акарбоза
таблетка 50 мг, 100 мг
18.6. Стимуляторы овуляции
Кломифен
таблетка 50 мг
18.7. Прогестагены
Дидрогестерон
таблетка 10 мг
Прогестерон
капсула 100 мг
раствор для инъекций
18.9. Гормоны гипофиза, гипоталамические гормоны и их аналоги
Октреотид
порошок для приготовления инъекционного раствора 2 мг, 3 мг
19. Иммунологические средства
19.1. Диагностические средства
Тулярин, очищенный сухой
раствор для инъекций
Бруцеллин, очищенный сухой
раствор для инъекций
Антракцин, очищенный сухой
раствор для инъекций
19.2. Сыворотки, иммуноглобулины, анатоксины и бактериофаги
Бактериофаг сальмонеллезный
таблетка с кислотоустойчивым покрытием
Бактериофаг брюшнотифозный
таблетка с кислотоустойчивым покрытием
Бактериофаг дизентерийный
таблетка с кислотоустойчивым  покрытием
Вакцина гонококковая
раствор
Вакцина против укуса паука каракурта
инъекции
Гемагглютинин - комплекс, ботулинического токсина типа А (для лечения детского церебрального паралича)
порошок лиофилизированный для
инъекций 500 ЕД
Иммуноглобулин человеческий нормальный
лиофилизированный порошок для инфузий

17.8. Ас қорыту ферменттерінің препараттары
Панкреатин
құрамында 4500 ӘБ кем емес
липаза бар таблетка, капсула
17.9. Гепатопротекторлы әсер ететін дәрілік заттар
Адеметионин
400 мг таблетка инъекциялық
ерітінді дайындауға арналған
400 мг лиофилизирленген ұнтақ
Урсодезоксихолинді қышқыл
250 мг капсула
Селимарин, фумарин
капсула драже 35 мг
Карнитин оротаты, ДЛ-карнитин хлориді, пиридоксин гидрохлориді, цианокобаламин, аденозин
капсула, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған 1 г ұнтақ
Орнитин
150 мг таблетка
18. Гормондар, басқа эндокриндік дәрілік заттар
мен контрацептивтер
18.1. Кортикостероидтар мен синтетикалық аналогтар
Кортизон
100 мкг таблетка
Метилпреднизолон
4 мг, 16 мг таблетка;
инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған
40 мг/мл, 125 мг/2мл, 250мг/4мл ұнтақ
Мазипредон
инъекцияға арналған ерітінді
30 мг/мл
18.2. Андрогендер
Нандролон
инъекцияға арналған майлы
ерітінді 50 мг
Тестостерон
ампулада инъекцияға арналған
250 мг/мл (энантат) ерітінді;
40 мг капсула
18.3 Контрацептивтер
Гормональды контрацептивтер
Этинилэстрадиол+левонор-
гестрел
30 мкг+150 мкг таблетка
Этинилэстрадиол + гестоден
75 мкг + 20 мкг таблетка
Этинилэстрадиол +
дезогестрел
20 мкг + 15 мкг, 30 мкг+15 мкг
таблетка
Медроксипрогестерон
ацетаты
инъекцияға арналған 150 мг/мл  суспензия
18.4. Эстрогендер
Этинилэстрадиол
50 мкг таблетка
18.5. Инсулиндер мен диабетке қарсы басқа да дәрілік заттар
Акарбоза
50 мг, 100 мг таблетка
Гликвидон
30 мг таблетка
Гликлазид
30 мг, 80 мг таблетка
Глюкагон
сауытта лиофилизирленген ұнтақ
жиынтықта 1 мг еріткішімен
Пиоглитазон
15 мг, 30 мг таблетка
Репаглинид
0,5 мг, 1 мг, 2 мг таблетка
18.6 Овуляция көтермелегіші
Кломифен
50 мг таблетка
18.7. Прогестагендер
Дидрогестерон
10 мг таблетка
Прогестерон
100 мг капсула инъекцияға арналған ерітінді
18.8. Гипофиз гормондары, гипоталамия гормондары және
олардың аналогтары
Октреотид
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған 2 мг, 3 мг ұнтақ
19. Иммунологиялық дәрілер
19.1. Диагностикалық дәрілер
Құрғақ тазартылған тулярин
инъекцияға арналған ерітінді
Құрғақ тазартылған
бруцеллин
инъекцияға арналған ерітінді
Құрғақ тазартылған
антракцин
инъекцияға арналған ерітінді
19.2 Екпе, иммуноглобулиндер, анатоксиндер мен
бактериофагтар
Сальмонеллез бактериофагы
қышқылға төзімді қабығы бар
таблеткалар
Іш сүзегі бактериофагы
қышқылға төзімді қабығы бар
таблеткалар
Дизентериялық бактериофаг
қышқылға төзімді қабығы бар
таблеткалар
Гонококкқа қарсы вакцина
ерітінді
Қарақұрт уына қарсы
вакцина
инъекция
Адамның қалыпты
иммуноглобулині
инфузияға арналған
лиофилизирленген ұнтақ
Гемагглютинин - А түрлі ботулинді токсин комплексы (балалардың церебральды параличын емдеу үшін)
инъекцияға арналған лиофилизирленген 500 ЕД ұнтақ

19.3. Иммуномодуляторы. Цитокины.
Интерферон - альфа 2a
порошок для приготовления инъекционного раствора 3 МЕ, 4,5 МЕ, 9 МЕ
Интерферон - бета 1 а, 1 в
раствор для инъекций 6 млн. МЕ, 12 млн. МЕ; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 6 млн. МЕ, 9,6 млн. МЕ
Интерферон - альфа 2b
порошок сухой во флаконе 3 МЕ, 5 МЕ, 10 МЕ порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах и ампулах 1 МЕ, 3 МЕ, 6 МЕ, 9 МЕ
Интерлейкин - 2
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 0,25 мг, 1 мг
Пегинтерферон - альфа 2 а
Раствор для инъекций 135 мкг/мл, 180 мкг/мл
Пэгинтерферон - альфа 2b
порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора и растворитель 50 мкг, 80 мкг, 100 мкг, 120 мкг
Комплекс бактериальных
лизатов, рибосом
таблетка 50 мг, 750 мкг, капсула 7 мг, 3,5 мг,
спрей назальный
20. Миелорелаксанты (с периферическим механизмом действия) и ингибиторы холинэстеразы
Баклофен
таблетка 10 мг, 25 мг
Пиридостигмин
таблетка 60 мг;
раствор для инъекций  5 мг/мл
Толперизон
драже 50 мг, 150 мг раствор для инъекций 100 мг
Тизанидин
таблетка 2 мг, 4 мг
21. Офтальмологические средства
Глазные лекарственные формы (капли, мази, растворы), содержащие антибактериальные средства, кортикостероиды, витамины
21.4. Миотические и противоглаукомные лекарственные средства
Ацетазоламид
таблетка 250 мг
Таурин
раствор 4% (глазные капли)
Пилокарпин
раствор (глазные капли) (гидрохлорид) 2% 5 мл, 4%
Тимолол
раствор (глазные капли)
0,25%, 0,5%
22. Средства, повышающие или угнетающие сократительную активность миометрия
22.1. Средства, повышающие сократительную активность миометрия
Динопростон
гель в одноразовом шприце 0,5 мг/3 г
раствор для инъекций 5 мг
Мифепристон*
таблетка 200 мг
* требует тщательного медицинского наблюдения
Мизопростол*
таблетка 200 мг
* требует тщательного медицинского наблюдения
22.2. Средства, угнетающие сократительную активность миометрия
Гексопреналин
таблетка 500 мкг;
раствор для инъекций 10 мг/2 мл в ампуле
24. Психотерапевтические лекарственные средства
24.1. Антипсихотические лекарственные средства
Арипипразол
таблетка 5 мг, 10 мг, 15 мг, 30 мг
Палиперидон
таблетка пролонгированного действия 6 мг
Клозапин
таблетка 50 мг
Оланзапин
таблетка 5 мг, 10 мг;
диспергируемая 5 мг, 10 мг;
порошок для приготовления
инъекционного раствора 10 мг
Рисперидон
таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4
мг, для рассасывания 1 мг, 2
мг; раствор для приема
внутрь 1 мг/мл
порошок для приготовления
суспензий для
внутримышечного применения,
25 мг,37,5 мг, 50 мг
Левомепромазин
таблетка, покрытая оболочкой
25 мг, раствор для инъекций
25 мг/мл
Тиоридазин

19.3. Иммунмодуляторлар. Цитокиндер.
Бактериальді лизаттар, рибосомалар кешені
50 мг, 750 мкг, капсула 7 мг,
3,5 мг, таблеткалар, мұрын
қуысына арналған спрей
Интерферон - альфа 2а
инъециялық ерітінді дайындауға
арналған 3 ХБ, 4,5 ХБ, 9 ХБ ұнтақ
Интерферон - бета 1в, 1а
6 млн. БҰ, 12 млн. БҰ иньекцияға арналған ерітінді 6 млн. МЕ,; 9,6 млн. БҰ иньекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ
Интерферон - альфа 2b
сауытта 3 ХБ, 5 ХБ, 10 ХБ құрғақ
ұнтақ инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған лиофилизи-
рленген 1ХБ, 3ХБ, 6ХБ, 9ХБ
ұнтақ сауытта және ампулаларда
Интерлейкин
2 иньекция дайындауға арналған 0,25мг, 1мг лиофилизирленген ұнтақ
Пегинтерферон - альфа 2а
инъекцияға арналған 135 мкг/мл, 180 мкг/мл ерітінді
Пэгинтерферон - альфа 2b
инъекциялық ерітінділерді
дайындауға арналған
лиофилизирленген ұнтақ және
еріткіш 50 мкг, 80 мкг, 100 мкг,
120 мкг
20. Миелорелаксанттар (шеткі әсер ету механизмі)
мен холинэстераза тежегіші
Баклофен
10 мг, 25 мг таблетка
Пиридостигмин
60 мг таблетка;
инъекцияға арналған 5 мг/мл ерітінді
Тизанидин
2 мг, 4 мг таблетка
Толперизон
50 мг, 150 мг драже инъекцияға
арналған 100 мг ерітінді
21. Офтальмологиялық дәрілер
Көздік дәрілік заттар (тамшылар, майлар, ерітінділер) құрамында антибактериальды заттар, кортикостероидтар, витаминдер
21.4 Миотикалық және глаукомаға қарсы дәрілік заттар
Ацетазоламид
250 мг таблетка
Таурин
4% ерітінді (көз тамшысы)
Пилокарпин
2% 5 мл, 4% ерітінді (көз тамшысы)  (гидрохлорид)
Тимолол
0,25%, 0,5% ерітінді (көз тамшысы)
22. Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін көтеретін
немесе күйзелтетін дәрілер
22.1. Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін
көтеретін дәрілер
Динопростон
Бір реткі шприцтегі
0,5 мг/3г гель
Мифепристон*
таблетка 200 мг* мұқият
медициналық бақылауды талап етеді
Мизопростол*
таблетка 200 мг* мұқият
медициналық бақылауды талап етеді
22.2. Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін
күйзелтетін дәрілер
Гексопреналин
500 мкг таблетка;
ампулада инъекцияға арналған
10 мг/2  мл ерітінді
24. Психотерапиялық дәрілік заттар
24.1. Психикаға қарсы дәрілік заттар
Клозапин
50 мг таблетка
Оланзапин
5 мг, 10 мг таблеткасы; 5 мг, 10 мг дисперсияланатын; 10мг инъекциялық ерітінді дайындауға арналған ұнтақ;
Рисперидон
таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг, соруға арналған 1 мг, 2 мг; ішуге
арналған 1 мг/мл ерітінді
бұлшық етке қолдану үшін
суспензия дайындауға арналған
25 мг, 37,5 мг, 50 мг ұнтақ
Левомепромазин
қабықшамен қапталған таблетка 25 мг, инъекцияға арналған 25 мг/мл ерітінді
Тиоридазин

драже 10 мг, 25 мг, 100 мг
Кветиапин
таблетка, покрытая оболочкой
25 мг, 100 мг, 200 мг
Амисульприд
таблетка 100 мг, 200 мг, 400
мг
24.2. Лекарственные средства, применяемые при нарушениях настроения
Антидепрессанты
Дулоксетин
капсула 60 мг
Дисульфирам
таблетка 0,15 г
Налтрексона гидрохлорид
таблетка, капсула 50 мг
Тианептин
таблетка, покрытая оболочкой 12,5 мг
Флувоксамин
таблетки 50 мг
Милнаципрана гидрохлорид
капсула 25 мг, 50 мг
Венлафаксин
таблетка 37,5 мг, 75 мг
Сертралин
таблетка, покрытая оболочкой
50 мг
Хлорпротиксен
таблетка, покрытая оболочкой
15 мг, 50 мг
24.3. Анксиолитики и снотворные лекарственные средства
Зопиклон
таблетка 7,5 мг
Мидазолам
таблетка 15 мг, раствор для инъекций 5 мг/мл
Тофизопам
таблетка 50 мг
24.5. Лекарственные средства, улучшающие метаболизм и мозговое кровообращение
Стантизированный экстракт гинко билоба EGb 761
стандартизированный экстракт 40 мг
Депротеинизированный гемодериват из телячьей крови
драже 200 мг
раствор для инъекций 40 мг/мл, 42,5 мг/мл, раствор для инфузий 10%, 20%
Цитиколин
раствор для инъекций 500 мг/4,0 мл, 1000 мг/4,0 мл; раствор для приема внутрь 30 мл
Комплекс пептидов, полученных из головного мозга свиньи
раствор для инъекций
Нимодипин
таблетка 30 мг
раствор для инфузий
Ницерголин
таблетка, покрытая оболочкой 5 мг, 10 мг, 30 мг
порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконе по 4 мг
Холина альфосцерат
капсула 400 мг; раствор для
инъекций 100 мг
3-окси-6-метил-2-этилпиридина
сукцинат
таблетка 125 мг, раствор для
инъекций 50 мг/мл
24.6. Средства для устранения головокружения:
Бетагистина дигидрохлорид
таблетка 8 мг, 16 мг, 24 мг
24.7 Лекарственные средства, применяемые для лечения синдрома нарушенного внимания и гиперактивности детей
Метилфенидат
таблетка пролонгированного высвобождения 18 мг, 36 мг, 54 мг
25. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания
25.1. Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких
Аминофиллин
раствор для инъекций 2,4%
Салметерол
аэрозоль для ингаляций 25 мкг/доза
Флютиказон
аэрозоль 50 мкг/доза, 125 мкг/доза, 250 мкг/доза
Сальметерол + Флутиказон
аэрозоль 25/50 мкг, 25/125
мкг, 25/250 мкг; порошок для
ингаляции 50 мкг/100 мкг; 50
мкг/250 мкг; 50 мкг/500 мкг
25.3. Лекарственные средства для лечения синдрома дыхательных расстройств новорожденных
препараты сурфактанта
порошок, суспензия
26. Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса

драже 10 мг, 25 мг, 100 мг
Кветиапин
қабықшамен қапталған таблеткалар 25 мг, 100 мг, 200 мг
Амисульприд
таблеткалар 100 мг, 200 мг, 400 мг
Арипипразол
таблетка 5 мг, 10 мг, 15 мг,
30 мг
Палиперидон
ұзартылған әсерлі таблетка 6 мг
24.2. Көңіл-күйдің бұзылуы кезінде қолданылатын
дәрілік заттар
Антидепрессанттар
Тианептин
12,5мг қабықшамен қапталған таблеткасы
Дисульфирам
0,15г таблеткасы
Налтрексон гидрохлориді
50мг таблеткасы, капсуласы
Флувоксамин
50 мг таблеткалар
Милнаципран гидрохлориді
капсулалар 25 мг, 50 мг
Венлафаксин
таблеткасы 37,5 мг, 75 мг
Сертралин
қабықшамен қапталған таблетка 50 мг
Хлорпротиксен
таблетка, қабықшамен қапталған 15 мг, 50 мг
Дулоксетин
капсула 60 мг
24.3. Анксиолитиктер мен ұйықтататын дәрілік заттар
Зопиклон
7,5 мг таблетка
Мидазолам
15мг таблеткасы, 5мг/мл инъекцияға арналған ерітінді
Тофизопам
таблетка 50 мг
24.5. Метаболизм мен ми қан айналымын жақсартатын дәрілік заттар
Стантизирленген гинкго
билоба экстракті EGb 761
40 мг стандартталған сығынды
Бұзау қанынан жасалған
протеинсіздендірілген
гемодериват
200 мг драже инъекцияға
арналған 40 мг/мл, 42,5 мг/мл,
ерітінді инфузияға арналған 10%,
20% ерітінді
Шошқа миынан алынған
пептидтер кешені
Инъекцияға арналған ерітінді
Нимодипин
30 мг таблетка инфузияға
арналған ерітінді
Холина альфосцераты
капсула 400 мг; инъекцияға арналған 100 мг ерітінді
3-окси-6-метил-2-этилпиридин сукцинаты
таблетка 125 мг, инъекцияға арналған 50 мг/мл ерітінді
Ницерголин
қабықпен қапталған 5 мг, 10 мг,
30 мг таблетка сауытта 4 мг-нан
инъекциялық ерітінді дайындауға
арналған ұнтақ
Цитиколин
инъекцияға арналған ерітінді 500
мг/4,0 мл, 1000 мг/4,0 мл; ішке
қабылдауға арналған ерітінді 30 мл
24.6. Бас айналуын болдырмаушы заттар
Бетагистин дигидрохлориді
таблеткалар 8 мг, 16 мг, 24 мг
24.7. Балалардың бұзылған көңіл аудару мен гипербелсенділігі
синдромын емдеуде қолданылатын дәрілік заттар
Метилфенидат
ұзартылып босап шығарылатын
таблетка 18 мг, 36 мг, 54 мг
25. Тыныс мүшелері аурулары кезінде қолданылатын
дәрілік заттар
25.1. Бронхтық демікпе мен өкпенің созылмалы тарылу
ауруларында қолдануға арналған дәрілік заттар
Аминофиллин
инъекцияға арналған 2,4% ерітінді
Салметерол
ингаляцияға арналған
аэрозоль 25 мкг/мөлшер
Флютиказон
50 мкг/доза, 125 мкг/доза, 250 мкг/доза аэрозоль
Сальметерол + Флютиказон
25/50 мкг, 25/125 мкг, 25/250 мкг аэрозолі; ингаляцияға арналған 50 мкг/100мкг; 50 мкг/250 мкг ұнтақ; 50 мкг/500 мкг
25.3. Жаңа туғандардың тыныс алуы бұзылулары
синдромын емдеуге арналған дәрілік заттар
Сурфактант препараттары
ұнтақ, суспензия
26. Су, электролит және қышқылдық-негіздік тепе-теңдік
бұзылуын түзету үшін қолданылатын ерітінділер

26.2. Парентеральные растворы
Натрия хлорида - 6,0; калия хлорида - 0,39; магния хлорида - 0,19; натрия гидрокарбоната - 0,65; натрия фосфата однозамещенного - 0,2; глюкозы - 2,0
эмульсия для внутривенных инъекций 200,0 мл
Комплекс аминокислот для парентерального питания
раствор для инфузий
Калия, магния аспарагинат
раствор для инфузий
27. Витамины и минеральные вещества
Кальция глюконат
раствор для инъекций 100 мг/мл
Тиоктовая кислота (альфа-липоевая кислота)
таблетка 600 мг; раствор
для инъекций 1,2%, 3%,
600,0 мг

26.2. Парентеральды ерітінділер
Натрий хлориді - 6,0; калий
хлориді - 0,39, магний
хлориді - 0,19; натрий
гидрокарбонаты - 0,65; бір
ауысымды натрий фосфаты -
0,2; глюкоза - 2,0
көктамыр инъекцияларына
арналған 200,0 мл эмульсия
Парентеральды қоректенуге
арналған амин қышқылдары
кешені
инфузияға арналған ерітінді
Калий, магний аспарагинаты
инфузияға арналған ерітінді
27. Витаминдер мен минералдық заттар
Кальций глюконаты
инъекцияға арналған 100 мг/мл ерітінді;
Тиоктол қышқылы (альфа-липоевая қышқылы)
таблетка 600 мг; инъекцияға арналған 1,2%, 3% ерітінді