Об утверждении Правил организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 декабря 2004 года № 02-01-02/138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2005 года № 3339. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 мая 2011 года № 02-01-02/96
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 17.05.2011 № 02-01-02/96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 5 августа 2005 года N 02-01-02/104 .
В соответствии с Правилами переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1457 ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 5 августа 2005 года N 02-01-02/104 .
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 24 декабря 2004 года N 02-01-02/138
ПРАВИЛА
организации переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих в Академии государственного
управления при Президенте Республики Казахстан,
региональных центрах переподготовки и повышения
квалификации государственных служащих,
других организациях образования

Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 02-01-02/138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 10 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3339. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының м.а. 2011 жылғы 17 мамырдағы N 02-01-02/96 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының м.а. 2011.05.17 N 02-01-02/96 (ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 5 тамыздағы N 02-01-02/104 (Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1457 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ұсынылып отырған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың ұйымдастыру ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 5 тамыздағы N 02-01-02/104 (Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
жөніндегі агенттігі төрағасының
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 02-01-02/138 бұйрығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясында, мемлекеттік
қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін
арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге білім беру
ұйымдарында мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау
және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру
ЕРЕЖЕСІ

Сноска. По тексту слова "в Академии государственной службы при Президенте Республики Казахстан" заменены словами "в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан" - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 5 августа 2005 года N 02-01-02/104 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования (далее - Правила) разработаны в соответствии с Правилами переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1457.
2. Правила определяют условия организации переподготовки административных государственных служащих в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (далее - Академия), региональных центрах переподготовки и повышения квалификации (далее - центры), а также повышения квалификации государственных служащих в Академии, центрах, других организациях образования.
3. Образовательные программы переподготовки и повышения квалификации, реализуемые в Академии, центрах разрабатываются Академией и согласовываются с Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство) в срок не позднее месяца до начала учебного года.
2.  Организация переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих
4. В Академии осуществляется переподготовка административных государственных служащих групп категорий А, В, C, в том числе категорий С-O-1, С-О-2, С-R-1, D-1 - D-3, D-O-1, D-O-2, Е-1, Е-2, Е-R-1.
В центрах осуществляется переподготовка административных государственных служащих категорий С-О-3 - С-О-6, С-R-2 - C-R-5, D-4 - D-5, D-O-3 - D-O-6, E-3 - E-5, E-R-2 - E-R-5, E-G-1 - E-G-4.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.07.2009 № 02-01-02/127 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

Ескерту. Тақырыбындағы және барлық мәтін бойынша "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік қызмет академиясы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 5 тамыздағы N 02-01-02/104 (Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырудың осы ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1457 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесіне сәйкес әзірленді.
2. Ереже Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында (бұдан әрі - Академия), қайта даярлау және біліктілікті арттырудың аумақтық орталықтарында (бұдан әрі - орталықтар) мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін қайта даярлауды, сондай-ақ Академияда, орталықтарда және өзге білім беру ұйымдарында мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруды ұйымдастыру шарттарын анықтайды.
3. Академияда, орталықтарда іске асырылатын қайта даярлаудың және біліктілікті арттырудың білім беру бағдарламалары Академиямен әзірленеді және оқу жылы басталғанға дейін бір айдан кешіктірілмей Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігімен (бұдан әрі - Агенттік) келісіледі.
2. Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен
олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру
Ескерту: 2-тарау ескертумен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 17 наурыздағы N 02-01-02/35 бұйрығымен .
4. Академияда А, В, С санаттар топтарының, соның ішінде С-О-1, С-О-2, С-R-1, D-1-D-3, D-O-1, D-O-2, E-1, E-2, E-R-1 санаттарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін қайта даярлау жүзеге асырылады.
Орталықтарда C-O-3 - C-O-6, C-R-2-C-R-5, D-4-D-5, D-О-3-D-O-6, E-3-E-5, E-R-2-E-R-5, E-G-1-E-G-4 санаттарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін қайта даярлау жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының м.а. 2009.07.22 N 02-01-02/127 Бұйрығымен.

5. В Академии осуществляется повышение квалификации политических и административных государственных служащих групп категорий А, В, С, в том числе категорий С-О-1, C-O-2, C-R-1, D-1 - D-3, D-O-1, D-O-2, E-1, E-2, E-R-1.
В центрах осуществляется переподготовка административных государственных служащих категорий С-О-3 - С-О-6, С-R-2 - C-R-5, D-4 - D-5, D-O-3 - D-O-6, E-3 - E-5, E-R-2 - E-R-5, E-G-1 - E-G-4.
В центрах также может осуществляться повышение квалификации акимов городов, районов, сел, сельских округов, поселков, аулов, их заместителей, административных государственных служащих категорий С-R-1, Е-1, Е-2, Е-R-1.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.07.2009 № 02-01-02/127 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6. Число государственных служащих, подлежащих переподготовке и повышению квалификации, определяется кадровыми службами государственных органов в соответствии с выделенными бюджетными средствами.
Примечание: переподготовка и повышение квалификации государственных служащих Агентства Республики Казахстан по статистике и Национального Банка Республики Казахстан может осуществляться в региональном центре переподготовки и повышения квалификации государственных служащих города Алматы. <*>
Сноска. В главу 2 внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 17 марта 2005 года N 02-01-02/35 .
3. Заключительные положения
7. Академия, центры, другие организации образования представляют в Агентство до 10 января информацию о переподготовке и повышении квалификации государственных служащих по формам, согласно приложениям № 1, 2.
8. Академия, центры, другие организации образования могут вносить в Агентство предложения по совершенствованию программ переподготовки и повышения квалификации государственных служащих.
Приложение № 1
к Правилам организации переподготовки и повышения
квалификации государственных служащих Республики
Казахстан в Академии государственного управления при
Президенте Республики Казахстан, региональных
центрах переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих, других
организациях образования <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 5 августа 2005 года N 02-01-02/104 .
Данные об итогах переподготовки государственных служащих
в_____________________________________________
(Академии, Центрах)
Категории государственных служащих
Государственные служащие, содержащиеся за счҰт республиканского бюджета
Государственные служащие, содержащиеся  за счҰт местного бюджета
Общее количество обучившихся государственных служащих
В том числе:
впервые
поступивших на государственную службу;
назначенных на руководящую должность
Приложение № 2
к Правилам организации переподготовки и повышения
квалификации государственных служащих Республики
Казахстан в Академии государственного управления при
Президенте Республики Казахстан, региональных
центрах переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих, других
организациях образования <*>

5. Академияда A, B, С санаттар топтарының, соның ішінде C-O-1, С-О-2, C-R-1, D-1-D-3, D-O-1, D-O-2, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттарының саяси және мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің біліктілігін арттыру жүзеге асырылады.
Орталықтарда C-O-3 - C-O-7, C-R-2 - C-R-6, D-4 - D-6, D-О-3 - D-O-7, E-3 - E-6, E-R-2 - E-R-6, E-G-1 - E-G-5 санаттарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін қайта даярлау жүзеге асырылады.
Сондай-ақ, орталықтарда қалалар, аудандар, селолар, селолық округтер, кенттер, ауылдар әкімдерінің, олардың орынбасарларының, C-R-1, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің біліктілігін арттыру жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының м.а. 2009.07.22 N 02-01-02/127 Бұйрығымен.
6. Қайта даярлау мен біліктілігін арттыруға жататын мемлекеттік қызметшілердің саны бөлінген бюджеттік қаражаттарға сәйкес мемлекеттік органдардың кадрлар қызметтерімен анықталады.
___________________________
Ескерту: Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру Алматы қаласындағы мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру аумақтық орталығында жүзеге асырылуы мүмкін.
3. Қорытынды ережелер
7. Академия, орталықтар, өзге білім беру ұйымдары 10 қаңтарға дейін N 1, 2 қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандар бойынша мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру туралы ақпаратты Агенттікке тапсырады.
8. Академия, орталықтар, өзге білім беру ұйымдары мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттырудың бағдарламаларын жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды Агенттікке енгізуі мүмкін.
Қазақстан Қазақстан
Республикасы Президентінің
жанындағы Мемлекеттік басқару
академиясында, мемлекеттік
қызметшілерді қайта даярлау
және олардың біліктілігін
арттырудың аумақтық
орталықтарында, өзге білім
беру ұйымдарында
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік қызметшілерін
қайта даярлау және олардың
біліктілігін арттыруды
ұйымдастыру Ережесіне
N 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 5 тамыздағы N 02-01-02/104 (Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау
жиынтығы туралы деректер
___________________________________________________
(Академияда, орталықтарда)
мемлекеттік
қызметшілердің
санаттары
республикалық
бюджет есебінен
ұсталатын
мемлекеттік
қызметшілер
жергілікті
бюджет
есебінен
ұсталатын
мемлекеттік
қызметшілер
оқудан өткен
мемлекеттік
қызметшілер-
дің жалпы
саны
мемлекеттік
қызметке алғаш
қабылданғандар
басшы лауазымға
тағайындалғандар
Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясында, мемлекеттік
қызметшілерді қайта даярлау
және олардың біліктілігін
арттырудың аумақтық
орталықтарында, өзге білім
беру ұйымдарында
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік қызметшілерін
қайта даярлау және олардың
біліктілігін арттыруды
ұйымдастыру Ережесіне
N 2 қосымша

Сноска. В приложение 2 внесены изменения - приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 5 августа 2005 года N 02-01-02/104 .
Данные об итогах повышения квалификации государственных служащих
в___________________________________________________
(Академии, Центрах , других организациях образования)
Государственные служащие, содержащиеся за счҰт республиканского бюджета
Государственные служащие, содержащиеся за счҰт местного бюджета
Общее количество обучившихся государственных служащих

Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 5 тамыздағы N 02-01-02/104 (Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін
арттыру жиынтығы туралы деректер
___________________________________________________________
(Академияда, орталықтарда, өзге білім беру ұйымдарында)
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын
мемлекеттік
қызметшілер
жергілікті бюджет
есебінен ұсталатын
мемлекеттік
қызметшілер
оқудан өткен
мемлекеттік қызметшілердің
жалпы саны