О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 172. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2005 года N 3366. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года N 49
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организациям, осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами (далее - организации), ежегодно представлять в уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) годовую финансовую отчетность, которая включает в себя следующее:
1) бухгалтерский баланс, составленный по форме 1 (приложение 1 к настоящему постановлению);
2) отчет о прибылях и убытках, составленный по форме 2 (приложение 2 к настоящему постановлению);
3) отчет о движении денежных средств, составленный по форме 3 (приложение 3 к настоящему постановлению);
4) отчет об изменениях в капитале, составленный по форме 4 (приложение 4 к настоящему постановлению);
5) пояснительную записку к годовой финансовой отчетности, составленную в соответствии с требованиями по ее заполнению, установленными приложением 5 к настоящему постановлению.
Годовая финансовая отчетность представляется организациями за период с 1 января по 31 декабря отчетного года, не позднее 1 апреля года, следующего за отчетным годом, с аудиторским отчетом по результатам проведенного аудита финансовой отчетности за отчетный год.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2. Организациям обеспечить представление годовой финансовой отчетности в уполномоченный орган на электронном и бумажном носителях.
3. Настоящее постановление не распространяется на накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
5. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):

Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 172 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3366. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 25 мамырдағы N 49 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі - ұйымдар) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) жыл сайын мыналар кіретін жылдық қаржылық есепті берсін:
1) 1-нысан бойынша жасалған бухгалтерлік баланс (осы қаулының 1-қосымшасы);
2) 2-нысан бойынша жасалған пайдалар мен зияндар туралы есеп (осы қаулының 2-қосымшасы);
3) 3-нысан бойынша жасалған ақша қаражаты қозғалысы туралы есеп (осы қаулының 3-қосымшасы);
4) 4-нысан бойынша жасалған, капиталдағы өзгерістер туралы есеп (осы қаулының 4-қосымшасы);
5) толтырылуы жөнінде осы қаулының 5-қосымшасында белгіленген талаптарға сәйкес жасалған жылдық қаржылық есепке түсіндірме жазба.
Ұйымдар есепті жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін жылдық қаржылық есепті есепті жылғы қаржылық есепке жүргізілген аудит нәтижелері жөніндегі аудиторлық есеппен келесі есепті жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ұйымдар жылдық қаржылық есепті уәкілетті органға электрондық тасымалдауышта және қағазға басып ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларына қолданылмайды.
4. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
5. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):

1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Ассоциации финансистов Казахстана.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
23 декабря 2004 г.
Приложение 1
к Постановлению Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 172
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
форма 1
Бухгалтерский баланс
______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
по состоянию на "____" "_____________" 200____года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статьи
При-
ме-
ча-
ние
на
конец отчет-
ного
года
на
конец
преды-
дущего
года
1
2
3
4
Активы
Основные средства
(за вычетом амортизации)
Нематериальные активы
(за вычетом амортизации)
Долгосрочные активы,
предназначенные для
продажи
Инвестиционная
недвижимость
Инвестиции в капитал
других юридических лиц
Дебиторская
задолженность (за
вычетом резервов на
возможные потери)
Ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения (за вычетом
резервов на возможные
потери)
Ценные бумаги,
имеющиеся в наличии
для продажи (за вычетом
резервов на возможные
потери)
Отсроченное налоговое
требование
Прочие активы
Требования к бюджету по налогам и другим
обязательным платежам
в бюджет
Комиссионные
вознаграждения
Операция "Обратное РЕПО"
Производные финансовые
инструменты
Торговые ценные бумаги (за вычетом
резервов на
возможные потери)
Вклады размещенные
(за вычетом резервов на возможные потери)
Деньги и денежные
эквиваленты
Итого активы:
Капитал
Уставный капитал
Премии (дополнительный
оплаченный капитал)
Изъятый капитал
Резервный капитал
Прочие резервы
Нераспределенная
прибыль (непокрытый
убыток)
в том числе:
отчетного года
предыдущих лет
Итого капитал:
Доля меньшинства
Обязательства
Полученные займы
Кредиторская
задолженность
Оценочные
обязательства
Отсроченное налоговое
обязательство
Начисленные расходы
по расчетам с
акционерами по акциям
Начисленные расходы
по расчетам с персоналом
Обязательство перед
бюджетом по налогам и
другим обязательным
платежам в бюджет
Операция "РЕПО"
Производные финансовые
инструменты
Прочие обязательства
Итого обязательства:
Итого капитал и
обязательства
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель____________________ дата ____________
Телефон _____________
Место для печати
Приложение 2
к Постановлению Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 172
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
форма 2
Отчет о прибылях и убытках
______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
по состоянию на "____" "_____________" 200____года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статей
При-
ме-
ча-
ние
За
отчет-
ный
год
За
предыду-
щий год
1
2
3
4
Комиссионные
вознаграждения
Доходы в виде
вознаграждения по
текущим счетам и
размещенным вкладам
Доходы в виде
вознаграждения (купона
и/или дисконта) по
приобретенным
ценным бумагам
Доходы (убытки) от купли-продажи ценных
бумаг (нетто)
Доходы (убытки) от
изменения стоимости
торговых ценных бумаг
(нетто)
Доходы по операциям
"обратное РЕПО"
Доходы (убытки) от
переоценки иностранной
валюты (нетто)
Доходы от реализации
нефинансовых активов и
получения активов
Прочие доходы
Итого доходов
Комиссионные расходы
Расходы в виде
вознаграждения (премии)
по приобретенным
ценным бумагам
Расходы по операциям
"РЕПО"
Расходы в виде
вознаграждения по
полученным займам
и финансовой аренде
Общие административные
расходы
Расходы от реализации
нефинансовых активов и
передачи активов
Прочие расходы
Итого расходов
Прибыль (убыток) до
отчисления в резервы
(провизии)
Резервы (восстановление
резервов) на возможные
потери по операциям
Доход от участия в
капитале других
юридических лиц
Прибыль (убыток) за
период
Прибыль (убыток) от
прекращенной
деятельности
Прибыль (убыток) до
налогообложения
Корпоративный
подоходный налог
Чистая прибыль
(убыток) после
налогообложения
Доля меньшинства
Чистая прибыль
(убыток) за период
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель____________________ дата ____________
Телефон _____________
Место для печати
Приложение 3
к Постановлению Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 172
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
форма 3
Отчет о движении денежных средств
(косвенный метод)
______________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
по состоянию на "____" "_____________" 200____года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статей
При-
ме-
ча-
ние
За
отчет-
ный год
За
преды-
дущий
год
1
2
3
4
Денежные поступления и
платежи, связанные с
операционной деятельностью
Чистая прибыль (убыток)
до налогообложения
Корректировки на
неденежные операционные
статьи:
в том числе:
амортизационные
отчисления и износ
расходы по резервам на
возможные потери
нереализованные доходы и расходы в виде
курсовой разницы по
операциям с иностранной
валютой
доходы, начисленные в
виде вознаграждения к
получению
расходы на выплату
вознаграждения
прочие корректировки на
неденежные статьи
Операционный доход
(убыток) до изменения в
операционных активах и
обязательствах
(Увеличение) уменьшение
в операционных активах:
(увеличение) уменьшение
долгосрочной деби-
торской задолженности
(увеличение) уменьшение
ценных бумаг, имеющихся
в наличии для продажи
(увеличение) уменьшение
расходов будущих
периодов
(увеличение) уменьшение
краткосрочной дебиторской
задолженности
(увеличение) уменьшение
операции "Обратное РЕПО"
(увеличение) уменьшение
торговых ценных бумаг
(увеличение) уменьшение
вкладов размещенных
(увеличение) уменьшение
прочих активов
Увеличение (уменьшение)
в операционных обязательствах:
увеличение (уменьшение)
долгосрочной кредиторской
задолженности
увеличение (уменьшение)
доходов будущих периодов
увеличение (уменьшение)
краткосрочной кредиторской
задолженности
увеличение (уменьшение)
операции "РЕПО"
увеличение (уменьшение)
прочих обязательств
Увеличение (уменьшение)
денег от операционной
деятельности
Корпоративный подоходный налог
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
операционной
деятельности после
налогообложения
Денежные поступления и
платежи, связанные с
инвестиционной
деятельностью
Покупка (продажа)
ценных бумаг,
удерживаемых до погашения
Покупка основных
средств и нематериальных
активов
Продажа основных
средств и нематериальных
активов
Инвестиции в капитал
других юридических лиц
Прочие поступления и
платежи
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
инвестиционной
деятельности
Денежные поступления и
платежи, связанные с
финансовой деятельностью
Выпуск акций
Изъятие или погашение
акций и долей участия
Займы полученные
Выплата дивидендов по
акциям
Прочие поступления и
платежи
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
финансовой деятельности
Итого чистое увеличение
(уменьшение) денег за
отчетный период
Остаток денег и денежных
эквивалентов на начало
периода
Остаток денег и денежных
эквивалентов на конец
периода
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель____________________ дата ____________
Телефон _____________
Место для печати
Приложение 4
к Постановлению Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 172
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
форма 4
Отчет об изменениях в капитале
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионными активами)
по состоянию на "___"______________ 200___года
(в тысячах казахстанских тенге)
Капитал родительской организации
Доля
мень-
шинства
Итого
капи-
тал
Устав-
ный
капитал
Резерв-
ный
капитал
Про-
чие
ре-
зер-
вы
Нерас-
преде-
ленная прибыль (убыток)
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на
начало
предыдущего
периода
Изменения
в учетной
политике и
корректировка
ошибок
Пересчитан-
ное сальдо
на начало
предыдущего
периода
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных бумаг,
имеющихся в
наличии для
продажи
Хеджирование
денежных
потоков
Прибыль
(убыток)
от прочих
операций
Прибыль
(убыток),
признанная/ый
непосредст-
венно в
самом
капитале
Прибыль
(убыток)
за период
Всего прибыль
(убыток) за
период
Дивиденды
Эмиссия акций
(вклады и паи
учредителей)
Выкупленные
акции (вклады
и паи
учредителей)
Внутренние
переводы
в том числе:
изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
формирование
резервного
капитала
Прочие
операции
Сальдо
на начало
отчетного
периода
Изменения
в учетной
политике и
корректировка
ошибок
Пересчитан-
ное сальдо
на начало
отчетного
периода
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных бумаг,
имеющихся в
наличии для
продажи
Хеджирование
денежных
потоков
Прибыль
(убыток)
от прочих
операций
Прибыль
(убыток),
признанная/ый
непосредст-
венно в самом
капитале
Прибыль
(убыток)
за период
Всего прибыль
(убыток) за
период
Дивиденды
Эмиссия акций
(вклады и паи
учредителей)
Выкупленные
акции (вклады
и паи
учредителей)
Внутренние
переводы
в том числе:
изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
формирование
резервного
капитала
Прочие
операции
Сальдо
на конец
отчетного
периода
Графы "Капитал родительской организации" и "Доля меньшинства"
заполняются при составлении консолидированной финансовой отчетности.
При составлении неконсолидированной финансовой отчетности или
отсутствии дочерних организаций организации, осуществляющие инвести-

1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне және Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығына жіберсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ. Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігінің
Төрағасы
2004 жылғы 23 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 172 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-нысан
Бухгалтерлік баланс
_____________________________________________________
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
200____ жылғы " ___" ___________ жағдай бойынша
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті
жылдың
соңында
Өткен
жылдың
соңында
1
2
3
4
Активтер
Негізгі құрал-жабдықтар
(амортизацияны шегергенде)
Материалдық емес активтер амортизацияны шегергенде)
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Инвестициялық жылжымайтын мүлік
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар
Дебиторлық берешек (ықтимал ысырапқа
арналған резервтерді шегергенде)
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар (ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздар (ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
Мерзімі ұзартылған салықтық талап
Басқа да активтер
Салықтар және бюджетке төленетін басқа
да міндетті төлемдер бойынша бюджетке
қойылатын талаптар
"Кері РЕПО" операциясы
Туынды қаржы құралдары
Сауда бағалы қағаздары (ықтимал
ысырапқа арналған резервтерді
шегергенде)
Орналастырылған салымдар (болуы
ықтимал шығындар резервін шегеруімен)
Ақша және ақша баламалары
Активтердің жиынтығы:
Капитал
Жарғылық капитал
Сыйлықақылар (қосымша төленген капитал)
Алынған капитал
Резервтік капитал
Басқа да резервтер
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
оның ішінде:
есепті жылдың
өткен жылдардың
Капитал жиынтығы:
Азшылық үлесі
Міндеттемелер
Алынған заемдар
Кредиторлық берешек
Бағалау міндеттемелері
Шығарылған борыштық бағалы қағаздар
Мерзімі ұзартылған салықтық міндеттеме
Акционерлермен акциялар бойынша есеп
айырысу бойынша есептелген шығыстар
Қызметкерлермен есеп айырысу бойынша
есептелген шығыстар
Салықтар және бюджетке төленетін басқа
да міндетті төлемдер бойынша бюджет
алдындағы міндеттеме
"РЕПО" операциясы
Туынды қаржы құралдары
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелер жиынтығы:
Капитал және міндеттемелер жиынтығы
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: _____________________ күні__________________
телефон:__________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 172 қаулысына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-нысан
пайдалар мен зияндар туралы есеп
______________________________________________
(Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
200____ жылғы " ___" ____________ жағдай бойынша
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті
жылда
Өткен
жылда
1
2
3
4
Комиссиялық сыйақы
Ағымдағы шоттар және орналастырылған
салымдар бойынша сыйақы түріндегі
кірістер
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
сыйақы (купон және/немесе дисконт)
түріндегі кірістер
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан
кірістер (шығындар) (нетто)
Сауда бағалы қағаздары құнының өзгеруінен кірістер (шығындар) (нетто)
"Кері РЕПО" операциялары бойынша
кірістер
Шетел валютасын қайта бағалаудан
кірістер (шығындар) (нетто)
Қаржылық емес активтерді сатудан
және активтерді алудан кірістер
Басқа да кірістер
Кірістер жиынтығы
Комиссиялық шығыстар
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
сыйақы (сыйлықақы) түріндегі шығыстар
"РЕПО" операциялары бойынша шығыстар
Алынған заемдар және қаржылық жалдау
бойынша сыйақы түріндегі шығыстар
Жалпы әкімшілік шығыстар
Қаржылық емес активтерді сатудан
және активтерді өткізуден шығыстар
Басқа да шығыстар
Шығыстар жиынтығы
Резервтерге (провизияларға)
аударылғанға дейінгі пайда (шығын)
Операциялар бойынша ықтимал шығындарға
арналған резервтер (резервтерді қалпына
келтіру)
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан кіріс
Кезеңдегі пайда (зиян)
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян)
Салық салынғанға дейінгі пайда (шығын)
Корпоративтік табыс салығы
Салық салынғаннан кейінгі таза пайда
(шығын)
Азшылық үлесі
Кезең ішіндегі таза пайда (шығын)
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: _____________________ күні__________________
телефон:__________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 172 қаулысына 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-нысан
Ақша қаражаты қозғалысы (жанама әдіс) туралы есеп
_____________________________________________
(Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
200_ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті
жылда
Өткен
жылда
1
2
3
4
Операциялық қызметке байланысты
ақша түсімдері және төлемдері
Салық салынғанға дейінгі таза пайда
(шығын)
Ақшалай емес операция баптарына
түзетулер:
оның ішінде:
амортизациялық аудару және тозу
ықтимал ысырапқа арналған
резервтер бойынша шығыстар
шетел валютасымен операциялар бойынша
бағамдық айырма түріндегі жұмсалмаған
кірістер мен шығыстар
алатын сыйақы түріндегі есептелген
кірістер
сыйақы төлеу шығыстары
ақшалай емес баптарға басқа да түзетулер
Операциялық активтер мен міндеттемелер
өзгергенге дейінгі операциялық кіріс
(шығын)
Операциялық активтердегі (ұлғаю) азаю:
ұзақ мерзімді дебиторлық берешектің
(ұлғаюы) азаюы
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздардың (ұлғаюы) азаюы
болашақ кезеңдер шығыстарының
(ұлғаюы) азаюы
қысқа мерзімді дебиторлық берешектің
(ұлғаюы) азаюы
"Кері РЕПО" операцияларының
(ұлғаюы) азаюы
сауда бағалы қағаздарының (ұлғаюы) азаюы
орналастырылған салымдардың
(ұлғаюы) азаюы
басқа да активтердің (ұлғаюы) азаюы
Операциялық міндеттемелердің ұлғаюы
(азаюы):
ұзақ мерзімді кредиторлық берешектің
ұлғаюы (азаюы)
болашақ кезеңдер кірістерінің ұлғаюы
(азаюы)
қысқа мерзімді кредиторлық берешектің
ұлғаюы (азаюы)
"РЕПО" операцияларының ұлғаюы (азаюы)
Басқа да міндеттемелердің ұлғаюы (азаюы)
Операциялық қызметтен ақшаның ұлғаюы
(азаюы)
Корпоративтік табыс салығы
Операциялық қызметтен ақшаның салық
салынғаннан кейінгі ұлғаюы (азаюы)
Инвестициялық қызметке байланысты
ақша түсімдері мен төлемдер
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздарды сатып алу (сату)
Негізгі құрал-жабдықтар мен материалдық
емес активтерді сатып алу
Негізгі құрал-жабдықтар мен материалдық
емес активтерді сату
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар
Басқа да түсімдер мен төлемдер
Инвестициялық қызметтен ақшаның
ұлғаю (азаю) жиынтығы
Қаржылық қызметке байланысты
ақша түсімдері мен төлемдер
Акциялар шығару
Акцияларды және қатысу үлестерін
алу немесе өтеу
Алынған заемдар
Акциялар бойынша дивидендтер төлеу
Басқа да түсімдер мен төлемдер
Қаржылық қызметтен ақшаның ұлғаю
(азаю) жиынтығы
Есепті кезеңдегі ақшаның таза
ұлғаю (азаю) жиынтығы
Кезең басындағы ақша және ақша баламалары қалдығы
Кезең соңындағы ақша және ақша баламалары қалдығы
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: _____________________ күні__________________
телефон:__________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 172 қаулысына 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4-нысан
_____________________________________________
(зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның толық атауы)
200_ жылғы "___" _______  жағдай бойынша
капиталындағы өзгеріс туралы есеп
(мың Қазақстан теңгесімен)
Бас ұйымның капиталы
Жарғылық
капитал
Резервтік капитал
Басқа да резервтер
1
2
3
4
Алдыңғы кезең
басындағы сальдо
Есеп
саясатындағы
өзгерістер және
қателерді түзету
Өткен кезең
басында қайта
саналған сальдо
Негізгі
құрал-жабдықтарды
қайта бағалау
Сатуға арналған
қолда бар бағалы
қағаздар құнының
өзгеруі
Ақша ағындарын
хеджирлеу
Басқа да
операциялардан
пайда (зиян)
Капиталдың
өзінде тікелей
танылған пайда
(зиян)
Кезеңдегі пайда
(зиян)
Кезеңдегі барлық
пайда (зиян)
Дивидендтер
Акциялар
эмиссиясы
(құрылтайшылардың
салымдары және
пайлары)
Сатып алынған
акциялар
(құрылтайшылардың
салымдары және
пайлары)
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
негізгі
құрал-жабдықтарды
жинақталған
қайта бағалаудың
өзгеруі
резервтік
капиталды
қалыптастыру
Басқа да
операциялар
Есепті кезең
басындағы сальдо
Есеп
саясатындағы
өзгерістер және
қателерді түзету
Есепті кезең
басында қайта
саналған сальдо
Негізгі
құрал-жабдықтарды
қайта бағалау
Сатуға арналған
қолда бар бағалы
қағаздар құнының
өзгеруі
Ақша ағындарын
хеджирлеу
Басқа да
операциялардан
пайда (зиян)
Капиталдың
өзінде тікелей
танылған пайда
(зиян)
Кезеңдегі пайда
(зиян)
Кезеңдегі барлық
пайда (зиян)
Дивидендтер
Акциялар
эмиссиясы
(құрылтайшылардың
салымдары және
пайлары)
Сатып алынған
акциялар
(құрылтайшылардың
салымдары және
пайлары)
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
Негізгі
құрал-жабдықтарды
жинақталған
қайта бағалаудың
өзгеруі
резервтік
капиталды
қалыптастыру
Басқа да
операциялар
Есепті кезең
соңындағы сальдо
кестенің жалғасы
Азшылық үлесі
Капитал жиынтығы
Бөлінбеген
пайда
(өтелмеген
зиян)
Барлығы
5
6
7
8
«     "Бас ұйымның капиталы" және "Азшылық үлесі" бағандары шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.

ционное управление пенсионными активами, заполняют графы 2-6.
Первый руководитель     ___________________ дата ___________________
Главный бухгалтер       ___________________ дата ___________________
Исполнитель             ___________________ дата ___________________
Телефон _______________________________
Место для печати
Приложение 5
Постановлению Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 172
Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Требования по заполнению пояснительной записки
к годовой финансовой отчетности
1. В пояснительной записке классификация статей, приведенная в финансовой отчетности, при необходимости, дополняется информацией, поясняющей их смысл.
2. Изменения, произошедшие за отчетный период раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике.
3. Пояснительная записка к финансовой отчетности включает разделы в следующей последовательности:
1) изменения, произошедшие за отчетный период, по активам и обязательствам;
2) изменения, произошедшие за отчетный период, по результатам финансово-хозяйственной деятельности;
3) изменения, произошедшие за отчетный период, по денежным потокам;
4) изменения, произошедшие за отчетный период, по капиталу.

Шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті жасау кезінде немесе еншілес ұйымдар болмаған кезде инвестициялық портфельді басқарушылар 2-6-бағандарды толтырады.
Бірінші басшы ___________________ күні ___________________
Бас бухгалтер ______________________ күні ___________________
Орындаушы ___________________________ күні ___________________
Телефоны _______________________________
Мөр қоюға арналған орын
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 172 қаулысына 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жылдық қаржылық есепке түсіндірме
жазбаны толтыру жөніндегі талаптар
1. Түсіндірме жазбада қаржылық есепте келтірілген баптарды жіктеу қажетіне қарай, олардың мағынасын түсіндіретін ақпараттармен толықтырылады.
2. Есепті жылы болған өзгерістер есеп саясатына сәйкес жиынтықты мөлшерді сипаттай отырып әрбір бап бойынша ашылады.
3. Қаржылық есепке түсіндірме жазбаға мынадай тәртіппен орналасқан бөлімдер кіреді:
1) активтер мен міндеттемелер бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
2) қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
3) ақша ағындары бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер;
4) капитал бойынша есепті кезеңде болған өзгерістер.