Об утверждении Плана мероприятий по реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы в городе Астане
Постановление Акимата города Астаны от 12 августа 2004 года N 3-1-1628п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 августа 2004 года N 344. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 мая 2009 года N 06-526п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28.05.2009 N 06-526п
В целях реализации Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394, и во исполнение  постановления  Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года N 411 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы" акимат города Астаны постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы в городе Астане (далее - План).
2. Акимам районов "Алматы" и "Сарыарка", руководителям городских учреждений, организаций и служб, ответственным за исполнение положений Плана, принять необходимые меры для выполнения мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Координатором Плана определить государственно-правовой отдел аппарата акима города.
4. Департаменту финансов города обеспечить финансирование мероприятий Плана в пределах средств, утвержденных бюджетом текущего года, и прогнозируемых средств в бюджете 2005 года.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата города возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким города Астаны                        У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                  Есилов С.С.
Заместитель акима                         Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                         Мухамеджанов Т.М.
Заместитель акима                         Толибаев М.Е.
Заместитель акима                         Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима               Тамабаев К.Ж.
Начальник Департамента                    Аскарова А.Е.
финансов
Заведующий отделом                        Ертаев Ж.Б.
документационной экспертизы
аппарата акима
И.о. заведующего государственно-          Шегай К.Г.
правового отдела аппарата акима
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
к проекту постановления акимата города Астаны
"Об утверждении Плана мероприятий по реализации Программы
борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике
Казахстан на 2004-2005 годы в городе Астане"
Прокурор г. Астаны                     Е. Мерзадинов
Начальник Департамента Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан по г. Астане      Е. Тайжанов
Начальник Главного управления
внутренних дел г. Астаны               С. Досумов
Начальник департамента
финансов г. Астаны                     А. Аскарова
Начальник департамента
юстиции по г. Астане                   А. Акжанов
Начальник департамента
таможенного контроля по г. Астане      Е. Киргизбаев
Начальник департамента
финансовой полиции по г. Астане        А. Балтагулов
Начальник Управления Комитета
финансового контроля по г. Астане      В. Ким
Директор департамента образования      А. Рахимжанов
Директор департамента труда,
занятости и социальной
защиты населения                       А. Демеува
Директор департамента культуры         Б. Байсагатов
Директор департамента
здравоохранения                        М. Шайдаров
Директор департамента
внутренней политики                    E. Саиров
Директор департамента
туризма и спорта                       А. Айтхожин
И.о. начальника линейного
отделения внутренних дел
на станции Астана                      Т. Аубакиров
И.о. начальника линейного
отделения внутренних дел
в аэропорту                            Ж. Салпенов
Утвержден постановлением
акимата города Астаны

Астана қаласында Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Астана қаласы әкімінің 2004 жылғы 12 тамыздағы N 3-1-1628қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 18 тамызда N 344 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 28 мамырдағы N 06-526қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.28 N 06-526қ қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясын іске асыру мақсатында, "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 411 қаулысын орындау барысында Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласында Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері, Жоспар ережесінің орындалуына жауапты қалалық мекемелердің, ұйымдардың және қызметтердің басшылары Жоспармен қарастырылған іс-шараларды орындау үшін қажетті шаралар қабылдасын.
3. Жоспардың үйлестірушісі қала әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөлімі болып белгіленсін.
4. Қаланың Қаржы департаменті үстіміздегі жылдың бюджетімен бекітілген және 2005 жылдың бюджетінде болжанған қаражаттар шегінде Жоспар іс-шараларының қаржыландырылуын қамтамасыз етсін.
5. Қала әкімдігінің осы қаулысының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Толыбаевқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
Қаржы департаментінің
бастығы
Әкім аппараты құжаттамалық
сараптама бөлімінің меңгерушісі
Әкім аппараты мемлекеттік-
құқық бөлімі меңгерушісінің
міндетін атқарушы
Астана қаласы әкімдігінің "Астана қаласында Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" қаулысының жобасына келісу парағы
Астана қаласының прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті Астана
қаласы бойынша департаментінің
бастығы
Астана қаласы Ішкі істер
бас басқармасының бастығы
Астана қаласы Қаржы департаментінің
бастығы
Астана қаласының Әділет департаментінің
бастығы
Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау
департаментінің бастығы
Астана қаласы бойынша Қаржы полициясы
департаментінің бастығы
Қаржылық бақылау комитетінің
Астана қаласы бойынша
басқармасының бастығы
Білім департаментінің директоры
Еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтік қорғау департаментінің
директоры
Мәдениет департаментінің директоры
Денсаулық сақтау департаментінің
директоры
Ішкі саясат департаментінің
директоры
Туризм және спорт
департаментінің директоры
Астана стансасындағы ішкі істер
желілік бөлімшесі бастығының
міндетін атқарушы
Әуежайдағы ішкі істер желілік
бөлімшесі бастығының міндетін
атқарушы
Астана қаласы әкімдігінің

от 12 августа 2004 года
N 3-1-1628п
ПЛАН
мероприятий по реализации Программы борьбы с
наркоманией и наркобизнесом в Республике
Казахстан на 2004-2005 годы в городе Астане
N
п/п
Мероприятия, предусмотренные
республиканской программой
Форма испол-
нения на
местном уровне
Ответст-
венные за
исполнение
(реали-
зацию)
Срок
испол-
нения
1.
Подпункт 2.1. Провести
информационную, пропаган-
дистскую и консультационную работу в целях формирования
общественного наркотичес-
кого иммунитета.
Подпункт 2.3. Провести
информирование граждан
о необходимости соблюдения
антинаркотического законо-
дательства, мерах, прини-
маемых государственными
органами в борьбе с
наркоманией и наркобизнесом.
Составить медиа-план по
информаци-
онной, пропа-
гандистской и консультаци-
онной работе в целях форми-
рования общественного наркотического иммунитета.
Пресс-служба акима города, ГУВД, акимы районов "Алматы" и "Сары-
арка", ДК, ДЗ, ДО, ДТиС,
ДВП
Июль
2004 года
Проводить мероприятия в соответствии с разрабо-
танным медиа-планом.
Июль
2004 года -
январь
2005 года
2.
Подпункт 2.2. Провести полномасштабную акцию, посвященную Международному
дню борьбы с наркоманией (26 июня) на республиканс-
ком и местном уровнях.
Организовать полномасштабную акцию,
посвященную Международному дню борьбы с наркоманией (26 июня).
ГУВД, ДВП, ДК, ДО, ДЗ,
акимы
районов
"Алматы" и "Сары-
арка"
26 июня
2004-
2005
годы
3.
Подпункт 2.4. Провести организацию спортивно-
массовых и туристических
мероприятий.
Утверждать ежегодные планы по
организации спортивно-
массовых и
туристических мероприятий в рамках борьбы с наркоманией.
ДТиС, ДО, ДВП
Июль
2004 года -
декабрь
2005 года
Проводить мероприятия согласно
утвержденным планам по организации
спортивно-
массовых и туристических
мероприятий в рамках борьбы с наркоманией.
Август
2004 года -
январь
2005 года
4.
Подпункт 2.5. Провести организацию конкурсов по отбору программ среди специ-
ализированных неправительс-
твенных учреждений по
оздоровлению и реабилитации детей и молодежи, облада-
ющих зависимостью от
наркотиков.
Провести конкурсы по отбору программ среди специализиро-
ванных неправительственных учреждений по оздоровлению и реабили-
тации детей и молодежи, обладающих зависимостью от наркотиков.
ДЗ, ДВП, ДО, Центр
медико-
социаль-
ной реабили-
тации
Сентябрь
2004 года -
май 2005 года
5.
Подпункт 2.6. Мероприятия по
проведению семинара-тренинга
по организации содержа-
тельного досуга молодежи.
Провести семинары-
тренинги с
руководителями дворовых клубов, школ и
общественных объединений по
организации  содержатель-
ного досуга
молодежи.
ГУВД, ДВП, ДО
Сентябрь
2004 года -
апрель
2005 года
6.
Пункт 4. Продолжить практику проведения на  территории республики
специальных оперативно-
профилактических операций "Допинг", "Мак", "Канал",
"Арна", "Подросток" и другие.
Утвердить ежегодные планы совместных
мероприятий по выявлению и пресечению контрабандных каналов
поступления наркотических средств и психотропных веществ, а также по выявлению и пресечению деятельности
организованных преступных групп и  сообществ, занимающихся незаконным
оборотом наркотиков, с межреги-
ональными и международнымисвязями.
ГУВД, ДКНБ (по
согласо-
ванию), ДТК (по
согласо-
ванию),
ДФП (по согласо-
ванию),
Прокура-
тура (по
согласо-
ванию), ЛОВД на
станции Астана (по согла
сованию), ЛОВД в
аэропорту (по согласованию), ДО, ДВП,
ДЗ
Июль
2004 года
7.
Пункт 6. Осуществлять организацию досуговой деятельности среди детей, подростков и молодежи: строительство и реконструкция спортивных площадок, конкурсы, сеть дворовых, спортивно-
оздоровительных и культурно-просветительских учреждений для детей и подростков.
Расширить сеть
дворовых  клубов и
спортивно-оздоровительных секций.
Продолжить ра-
боту по строи-
тельству и
реконструкции спортивных площадок.
ДО, акимы
районов "Алматы" и "Сары-
арка", ГУВД, ДТиС.
Октябрь
2004 года
8.
Пункт 7. Осуществить мониторинг по вопросам трудоустройства наркозависимых лиц.
Определять на соответс-
твующий календарный год необходимое количество рабочих мест для трудоус-
тройства лиц, прошедших ле-
чение от нар-
козависимости, а также организации, в которые будут трудо-
устраиваться
указанные лица.
Предоставлять ежемесячные отчеты о коли-
честве трудо-
устроенных лиц, прошедших лечение от  наркозави-
симости.
ДТЗиСЗН, ГУВД, ДЗ, Центр медико-
социальной реабилитации,
акимы
районов "Алматы" и "Сары-
арка"
Июль-
декабрь
2004 года -
декабрь
2005 года
9.
Пункт 14. Продолжить материально-техническое укрепление спецподраз-
делений по борьбе с нарко-
бизнесом правоохранительных и специальных органов в целях повышения эффектив-
ности борьбы с незаконным оборотом наркотиков, в том числе в аэропортах, автомо-
бильных и железнодорожных
пунктах пропуска, особенно на южных участках границы.
Укрепить ведомственную кинологическую службу ГУВД города в пределах средств,
предусмотрен-
ных общей сметой расхо- дов админист-
ратора  бюджетной программы,
согласно бюджетной заявки на
соответствующий финансовый год.
ГУВД, ДФ
Июль-
август
2004 года
10.
Пункт 16. Осуществить проверки по целевому
использованию материально-
технических средств, приобретенных в рамках республиканского и местных бюджетов в областях, гг. Астане, Алматы на мероприятия по борьбе с наркоманией и наркобизнесом.
Проводить проверки по целевому
использованию материально-
технических
средств, приобретенных в рамках
местного бюджета города Астаны на мероприятия по борьбе с наркоманией и наркобизнесом. По окончании проверок
представлять отчеты в государственно-правовой отдел аппарата
акима города
Астаны.
ДФ, УКФК
(по согла-
сованию)
Еже-
квар-
тально
2004-
2005 годы
11.
Пункт 18. Укрепить органи-
зационно и материально в наркологических диспансерах отделения для несовершен-
нолетних путем:
укомплектования медицинскими и педагоги-
ческими кадрами;
оборудования необходимой техникой.
Произвести закуп медика-
ментов для от-
деления несо- вершеннолетних
Центра медико-социальной реабилитации города Астаны в пределах  предусмотрен-
ных средств, в рамках госу-
дарственного заказа на 2004 год.
ДЗ, ДФ
Июнь
2004 года
Департаменту
здравоохра-
нения города
внести бюджетную заявку на увеличение
Центра медико-
социальной
реабилитации
города Астаны на 50 койко-мест.
Сентябрь
2004 года
12.
Пункт 19. Организовать
оказание медико-психолого-
педагогической помощи,
профилактику и предупреж-
дение девиантного и суицидального поведения у
молодежи, в том числе с
организацией работы нарко-
логических постов в
областях, в организациях
высшего, профессионального,
начального, среднего профе-
ссионального и общего обра-
зования, принять меры по развитию анонимной службы.
Создать нарко-
логические
посты в орга-
низациях выс- шего, профес-
сионального,
начального,
среднего
профессио-
нального и
общего
образования,
в случае их отсутствия.
ДО, ГУВД,
ДЗ, ДВП
Сентябрь
2004 года
13.
Подпункт 20.1. Продолжить
мероприятия по поддержке
неправительственных органи-
заций, занятых в сфере про-
филактики, лечения и реаби- литации наркозависимых лиц.
Утвердить еже-
месячный план
мероприятий по
проведению
семинаров-
тренингов и
оказать
содействие в
выпуске брошюр
и буклетов
неправительс-
твенным орга-
низациям
"САКТАН" и "АЯЛАУ".
ГУВД,
ДВП, ДЗ, Центр
медико-
социальной
реабили-
тации,
Центр по
профи-
лактике и
борьбе со
СПИДом
Июль
2004 года
Провести
семинары-
тренинги,
предусмотрен-
ные вышеука-
занным планом мероприятий.
Ежемесячно
представлять
отчеты о
проделанной
работе.
Еже-
месячно
2004-
2005 годы
14.
Совершенствовать нормативно-
правовую базу по борьбе с
наркоманией и наркобизнесом
путем анализа и обобщения
практики применения
законодательства.
Внести предложение
в акимат города для
инициирования
документов о внесении
изменений и
дополнений в законодате-
льные акты
по вопросам борьбы с нар-
команией и
наркобизнесом.
ГУВД, ДЗ,
ДО, ДВП
Август
2004
года
15.
Продолжить организацию и
проведение мероприятий по
подготовке специалистов,
занятых в сфере профилактики,
лечения и реабилитации
наркозависимых.
Разработать
ежемесячный
план проведе-
ния лекций и семинаров для
специалистов,
занятых в сфере профила-
ктики, лече- ния и реабили-
литации нарко-
зависимых.
ГУВД, ДЗ,
Центр
медико-
социальной реаби-
литации,
Центр по
профи-
лактике
и борьбе со СПИДом
Июль
2004
года
Проводить
лекции и семинары согласно
разработанному
плану.
Еже-
месячно
2004-
2005 годы
Примечание:
Расшифровка аббревиатур: ГУВД - Главное управление внутренних дел;
ЛОВД на станции Астана - Линейное
отделение внутренних дел на станции Астана;
ЛОВД в аэропорту - Линейное отделение
внутренних дел в аэропорту;
ДКНБ - Департамент Комитета национальной
безопасности;
ДФП - Департамент по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовая полиция) по городу Астане;
ДТК - Департамент таможенного контроля;
ДК - Департамент культуры;
ДЗ - Департамент здравоохранения;
ДО - Департамент образования;
ДВП - Департамент внутренней политики;
ДФ - Департамент финансов;
ДТиС - Департамент туризма и спорта;
ДТЗиСЗН - Департамент труда, занятости и
социальной защиты населения;
УКФК - Управление Комитета финансового
контроля.

2004 жылғы 12 тамыздағы
N 3-1-1628қ қаулысымен
бекітілген
Астана қаласында Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с |  Республикалық  |   Жергілікті   |    Атқарылуына  | Атқарылу
N  |  бағдарламамен  |   деңгейдегі   |(іске асырылуына)| мерзімі
|  қарастырылған  |атқарылу нысаны |    жауаптылар   |
|   іс-шаралар    |                |                 |
____________________________________________________________________
1.  2.1. тармақша.    Қоғамдық нашақор.    Қала әкімінің   2004
Есірткіге қарсы   лық иммунитетін      баспасөз қызме. жылдың
қоғамдық иммуни.  қалыптастыру         ті, ІІББ,       шілдесі
тетті қалыптас.   мақсатында ақпа.     "Алматы" және
тыру мақсатында   раттық, насихат.     "Сарыарқа"
ақпараттық,       тау және кеңес       аудандарының
насихат және      беру жұмыстары       әкімдері, МД,
кеңес беру        жөніндегі медиа-     ДД, БД, ТжСД,
жұмыстарын        жоспар құрастыру.    ІСД
жүргізу.
2.3. тармақша.    ________________                     _______
Азаматтарды       Әзірленген медиа-                    2004
есірткіге         жоспарға сәйкес                      жылдың
қарсы заңна.      іс-шаралар өткізу.                   шілдесі-
маны, нашақор.                                         2005
лыққа және                                             жылдың
есірткі бизне.                                         қаңтары
сіне қарсы
күрес жөніндегі
мемлекеттік
органдар қабыл.
даған шараларды
сақтау қажеттігі
туралы
ақпараттандыру.
2.  2.2. тармақша.    Халықаралық есірт.   ІІББ, ІСД,      2004-2005
Республикалық     кіге қарсы күрес     МД, БД, ДД,      жылдарғы
және жергілікті   күніне арналған      "Алматы" және   26 маусым
деңгейде халық.   (26 маусым) толық    "Сары-арқа"
аралық есірткіге  ауқымды акциялар     аудандарының
қарсы күрес       ұйымдастыру.         әкімдері
күніне арналған
(26 маусым) толық
ауқымды акциялар
өткізу.
3.  2.4. тармақша.    Нашақорлыққа қарсы   ТжСД, БД, ІСД   2004
Спорттық-бұқара.  күрес аясында                        жылдың
лық және туристік спорттық-бұқаралық                   шілдесі -
іс-шаралар ұйым.  және туристік                        2005
дастыру жүргізу.  іс-шаралар ұйым.                     жылдың
дастыру жөніндегі                    желтоқса.
жыл сайынғы                          ны
жоспарларды бекіту.
__________________                   _________
Нашақорлыққа қарсы                   2004
күрес аясында                        жылдың
спорттық-бұқаралық                   тамызы -
және туристік                        2005
іс-шаралар ұйым.                     жылдың
дастыру жөніндегі                    қаңтары
бекітілген жоспар.
ларға сәйкес
іс-шаралар өткізу.
4.  2.5. тармақша.    Есірткіге тәуелді    ДД, ІСД, БД,    2004
Есірткіге тәуелді балалар мен          Медициналық-    жылдың
балалар мен жас.  жастарды сауықтыру   әлеуметтік      қыркүйегі
тарды сауықтыру   және оңалту жөнін.   оңалту          - 2005
және оңалту       дегі бағдарлама.     орталығы        жылдың
жөніндегі бағдар. ларды іріктеу                        мамыры
ламаларды іріктеу жөнінде мамандан.
жөнінде мамандан. дырылған үкіметтік
дырылған үкімет.  емес мекемелер
тік емес мекеме.  арасында конкурс
лер арасында      өткізу.
конкурс
ұйымдастыру.
5.  2.6. тармақша.    Жастардың бос        ІІББ, ІСД, БД   2004
Жастардың бос     уақытын мазмұнды                     жылдың
уақытын мазмұнды  ұйымдастыру жөнін.                   қыркүйегі
ұйымдастыру жө.   де аула клубтары.                    - 2005
нінде семинар-    ның, мектептердің                    жылдың
тренинг өткізу    және қоғамдық                        сәуірі
жөніндегі іс-     бірлестіктердің
шаралар өткізу.   басшыларымен
семинар-тренингтер
өткізу.
6.  4-тармақ.         Есірткі заттарының   ІІББ, ҰҚДК      2004
Республика аума.  және психотроптық    (келісім        жылдың
ғында "Допинг",   арналарды анықтау    бойынша), ТБД   шілдесі
"Көкнәр", "Арна", және алдын алу,      (келісім
"Жасөспірім" және сондай-ақ заңсыз     бойынша), ҚПД
т.б. арнайы       нашақорлық айналы.   (келісім
жедел-алдын алу   мымен айналысатын    бойынша),
операцияларын     ұйымдасқан қылмыс.   Прокуратура
өткізу практика.  тық топтар мен       (келісім
сын жалғастыру.   сыбайластықтар       бойынша),
қызметін, аймақ.     Астана қаласы
аралық және халық.   стансасындағы
аралық байланыста.   ІІЖБ (келісім
рын анықтау және     бойынша),
алдын алу жөнінде.   әуежайдағы ІІЖБ
гі бірлескен         (келісім
іс-шаралардың жыл    бойынша), БД,
сайынғы жоспарла.    ІСД, ДД
рын бекіту.
7.  6-тармақ. Балалар Аула клубтары мен    БД, "Алматы"    2004
мен жасөспірімдер спорттық-сауықтыру   және "Сарыарқа" жылдың
және жастар ара.  секцияларының        аудандарының    қазаны
сында демалыс     желілерін кеңейту.   әкімдері, ІІББ,
қызметін ұйымдас. Спорт алаңдарын      ТжСД.
тыруды жүзеге     салу және қайта
асыру:            жаңарту жөніндегі
(спорт алаңдарын  жұмыстарды жалғас.
салу және қайта   тыру.
жаңарту), конкурс.
тар, балалар мен
жасөспірімдерге
арналған аулалық,
спорттық-сауықтыру
және мәдени-ағарту
мекемелерінің
желілері.
8.  7-тармақ. Есірт. Тиісті күнтізбелік    ЕХЖжӘҚД, ІІББ,  2004
кіге тәуелді     жылға арналған        БД, Медицина.   жылдың
адамдарды жұмыс. есірткіге тәуелді.    лық-әлеуметтік  шілде-
қа орналастыру   ліктен емделген       оңалту орталы.  желтоқса.
мәселелері       адамдарды жұмысқа     ғы, "Сары-      ны - 2005
жөніндегі        орналастыру үшін      арқа" ауданда.  жылдың
мониторингті     жұмыс орындарының,    рының әкімде.   желтоқса.
жүзеге асыру.    сондай-ақ аталған     дері            ны
адамдар орналасты.
рылатын ұйымдардың
қажетті санын
анықтау. Есірткіге
тәуелділіктен
емделген, жұмысқа
орналасқан адамдар.
дың саны туралы ай
сайынғы есептерді
ұсыну.
9.  14-тармақ.       Бюджеттік бағдарлама. ІІББ, ҚД        2004
Есірткінің заң.  лар әкімшісінің жалпы                 жылдың
сыз айналымына   сметалық шығындарында                 шілде-
қарсы күрестің   қарастырылған қаражат.                тамызы
тиімділігін      тар шегінде, тиісті
арттыру мақса.   қаржылық жылға сәйкес
тында құқық      қаланың ІІББ ведом.
қорғау және      стволық кинологиялық
арнайы орган.    қызметті нығайту.
дардың есірткі
бизнесіне қарсы
күрес жөніндегі
арнайы бөлімше.
лерін, оның
ішінде әуежай.
лардағы, әсіресе
шекараның оңтүс.
тік учаскелерін.
дегі арнайы
бөлімшелерін
материалдық-тех.
никалық тұрғыдан
нығайтуды
жалғастыру.
10. 16-тармақ.       Нашақорлыққа және     ҚД, ҚБКБ        2004-2005
Нашақорлыққа     есірткі бизнесіне     (келісім        жылдары
және есірткі     қарсы күрес жөніндегі бойынша)        тоқсан
бизнесіне қарсы  іс-шаралар үшін                       сайын
күрес жөніндегі  облыстарда, Астана,
іс-шаралар үшін  Алматы қалаларында
облыстарда,      республикалық және
Астана, Алматы   жергілікті бюджет
қалаларында      шеңберінде сатып
республикалық    алынған материалдық-
және жергілікті  техникалық құралдарды
бюджет шеңберін. мақсатты пайдалану
де сатып алынған бойынша тексерулер
материалдық-тех. жүргізу. Тексерулер
никалық құрал.   аяқталысымен Астана
дарды мақсатты   қаласы әкімі аппараты
пайдалану бойын. мемлекеттік-құқық
ша тексерулерді  бөліміне есеп беру.
жүзеге асыру.
11. 18-тармақ.       Астана қаласы          ДД, ҚД         2004
Наркологиялық    Медициналық-әлеуметтік                жылдың
диспансерлер.    оңалту орталығының                    маусымы
дегі кәмелетке   кәмелетке толмағандар
толмағандарға    бөлімшелері үшін
арналған бөлім.  2004 жылға арналған
шелерді:         мемлекеттік тапсырыс
медициналық және шеңберінде дәрі-
педагогикалық    дәрмектерді сатып
кадрлармен       алуды жүргізсін.
жасақтау;        ____________________                  _________
қажетті техника. Қаланың Денсаулық                     2004
мен жабдықтау    сақтау департаменті                   жылдың
жолымен ұйымдас. Астана қаласы                         қыркүйегі
тырушылық және   Медициналық-әлеумет.
материалдық      тік оңалту орталығын
тұрғыдан         50 көйкелік орынға
нығайту.         арттыруға бюджеттік
өтінім енгізсін.
12. 19-тармақ.       Жоғарғы, кәсіптік,    БД, ІІББ, ДД,   2004
Медициналық-     бастауыш, орта        ІСД             жылдың
психологиялық    кәсіптік және жалпы                   қыркүйегі
педагогикалық    білім беру ұйымдарын.
көмек көрсетуді, да, болмаған
оның ішінде      жағдайда наркология.
облыстарда,      лық посттар құру.
жоғарғы, кәсіп.
тік, бастауыш,
орта кәсіптік
және жалпы
білім беру
ұйымдарында
наркологиялық
посттардың
жұмысын ұйымдас.
тыра отырып,
жастардың ауыт.
қымалы және
өзіне өзі қол
жұмсайтын мінез-
құлқының алдын
алуды және
ескертуді
ұйымдастыру,
анонимдік
қызметті дамыту
жөнінде шаралар
қабылдау.
13. 20.1. тармақша.  Семинарлар-тренингтер ІІББ, ІСД, ДД,  2004
Есірткіге тәуел. өткізу және "САҚТАН"  Медициналық-    жылдың
ді адамдарды     және "АЯЛДАУ" үкімет. әлеуметтік      шілдесі
профилактикалау, тік емес ұйымдарының  оңалту орталы.
емдеу және       брошюрлер мен         ғы, ЖҚТБ қарсы
оңалту саласымен буклеттер шығаруда    күрес және
айналысатын      көмек көрсету жөнін.  алдын алу
үкіметтік емес   дегі ай сайынғы       жөніндегі
ұйымдарды қолдау іс-шаралар жоспарын   орталық
жөніндегі        бекіту.
іс-шараларды     ____________________                  _________
жалғастыру.      Аталған іс-шаралар                    2004-2005
жоспарымен қарасты.                   жылдар
рылған семинар-                       ай сайын
тренингтер өткізу.
Ай сайын атқарылған
жұмыстар туралы
есептер беру.
14. Заңнаманың       Нашақорлыққа және     ІІББ, ДД, БД,   2004
қолданылу тәжі.  есірткі бизнесіне     ІСД             жылдың
рибесін талдау   қарсы күрес мәселеле.                 тамызы
және қорытынды.  рі жөніндегі заңнама.
лау жолымен      лық актілерге өзге.
нашақорлыққа     рістер мен толықтыру.
және есірткі     лар енгізу туралы
бизнесіне қарсы  құжаттарына ынтагер.
күрес жөніндегі  лік білдіру үшін
нормативтік-     қала әкімдігіне
құқықтық базаны  ұсыныстар енгізу.
жетілдіру.
15. Есірткіге        Есірткіге тәуелділер. ІІББ, ДД,       2004
тәуелділердің    дің алдын алу, емдеу  Медициналық-    жылдың
алдын алу,       және оңалту саласын.  әлеуметтік      шілдесі
емдеу және       дағы мамандарға       оңалту орталы.
оңалту саласын.  лекциялар мен семи.   ғы, ЖҚТБ қарсы
дағы мамандарды  нарлар өткізудің ай   күрес және
даярлау жөнін.   сайынғы жоспарын      алдын алу
дегі іс-шаралар. әзірлеу.              жөніндегі
ды ұйымдастыруды                       орталық
және өткізуді    ____________________                  _________
жалғастыру.      Әзірленген жоспарға                   2004-2005
сәйкес лекциялар мен                  жылдар
семинарлар өткізу.                    ай сайын
___________________________________________________________________
Ескерту:
Аббревиатураларды ажырату:
ІІББ - Ішкі істер бас басқармасы;
Астана стансасындағы ІІЖБ - Астана стансасындағы ішкі істер желілік бөлімшесі;
әуежайдағы ІІЖБ - Әуежайдағы ішкі істер желілік бөлімшесі;
ҰҚКД - Ұлттық қауіпсіздік комитетінің департаменті;
ҚПД - Астана қаласы бойынша (қаржылық полиция) экономикалық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі департамент;
КБД - Кедендік бақылау департаменті;
МД - Мәдениет департаменті;
ДД - Денсаулық сақтау департаменті;
БД - Білім департаменті;
ІСД - Ішкі саясат департаменті;
ҚД - Қаржы департаменті;
ТжСД - Туризм және спорт департаменті;
ЕХЖжӘҚ - Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті;
ҚБКБ - Қаржылық бақылау комитетінің басқармасы.