Об установлении ставок платы за загрязнение окружающей среды по городу Астане на 2005 год
Решение маслихата города Астаны от 24 декабря 2004 года N 110/15-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 29 декабря 2004 года N 368. Утратило силу - решением маслихата города Астаны от 23 декабря 2005 года N 212/28-III.
Утратило силу -решением маслихата города Астаны от 23 декабря 2005 года N 212/28-III.
___________________________
Рассмотрев материалы, представленные городским территориальным управлением охраны окружающей среды, в соответствии со статьей 462  Кодекса  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", маслихат города Астаны  решил:
1. Установить ставки платы за загрязнение окружающей среды по городу Астане на 2005 год согласно приложения.
2. Считать утратившим силу решение маслихата города Астаны N 25/5-III от 27 января 2004 года "Об установлении ставок платы за загрязнение окружающей среды на 2004 год" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 5 февраля 2004 года, N 310).
Председатель сессии
маслихата города Астаны                  Ж. Нуркенов
Секретарь маслихата
города Астаны                            В. Редкокашин
Согласовано:
Начальник городского
территориального управления
охраны окружающей среды
города Астаны                            З.С. Сарсембаев
Приложение к решению
маслихата города Астаны
от 24 декабря 2004 года
N 110/15-III
СТАВКИ
платы за загрязнение окружающей среды
по городу Астане на 2005 год
N
п/п
Показатели нормативов платы
Единица измерения
Класс токсичности
Ставки, тенге
1.
За выбросы загрязняющих веществ от   стационарных источников.
За выбросы загрязняющих веществ от   теплоисточников (теплоэлектростанции, котельные), обслуживающих население.
усл. тонна
усл. тонна
305
152
2.
За выбросы загрязняющих веществ от передвижных источников   при сжигании:
этилированного бензина;
неэтилированного бензина,
керосина;
дизельного топлива;
сжиженного газа.
тонна
тонна
тонна
тонна
573
262
682
378
3.
За сброс загрязняющих веществ со сточными водами после очистки.
усл. тонна
29756
4.
За промотходы, размещаемые на полигонах, в накопителях и на санкционированных свалках.
тонна
тонна
тонна
тонна
тонна
I
II
III
IV
V
3760
1880
470
235
117
5.
За размещение, хранение, захоронение твердых бытовых отходов (нетоксичные)
тонна
V
117
6.
За размещение (хранение, захоронение) золы и золошлаков;
за размещение (хранение, захоронение) золы и золошлаков от теплоисточников (теплоэлектростанции, котельные), обслуживающих население.
тонна
тонна
IV
IV
234
73
7.
Вскрышные породы
тонна
11
Секретарь маслихата
города Астаны                       В. Редкокашин

Астана қаласы бойынша 2005 жылға қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем ставкаларын белгілеу туралы
Астана қалалық мәслихатының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 110/15-ІІІ шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 29 желтоқсанда N 368 тіркелді
Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 212/28-ІІІ  шешімімен .
_________________________________________
Қоршаған ортаны қорғау қалалық аумақтық басқармасының ұсынған материалдарын қарап, Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексінің  462 бабына сәйкес Астана қаласы мәслихаты  ШЕШТІ:
1. Астана қаласы бойынша 2005 жылға қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем ставкалары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Астана қаласы мәслихатының "Қоршаған ортаны ластағаны үшін 2005 жылға төлем ставкаларын белгілеу туралы" 2004 жылғы 27 қаңтардағы N 25/5-ІІІ шешімінің (Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 5 ақпанда N 310 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Келісілген:
Астана қаласы қалалық аумақтық
қоршаған ортаны қорғау
басқармасының бастығы
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 110/15-ІІІ Астана қаласы
мәслихатының шешіміне
қосымша
Астана қаласы бойынша 2005 жылға қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем Ставкалары
___________________________________________________________________
N  |Төлем нормативтерінің көрсеткіші|өлшем бірлігі|токсикалық|Став.
|                                |             |класы     |ка.
|                                |             |          |лар,
|                                |             |          |теңге
___|________________________________|_____________|__________|_____
1.  Стационарлық көздерден            Шамамен т.               305
ластайтын заттарды шығарғаны
үшін;
Халыққа қызмет көрсететін         Шамамен т.               152
жылыту көздерінің (жылу электр
стансалары, қазандықтар)
ластайтын заттарды шығарғаны
үшін
2.  Жылжымалы көздерден
жаққанда ластайтын заттарды
шығарғаны үшін:
- этилді бензинді;                тонна                    573
- этилі жоқ бензинді;             тонна                    262
- керосинді;
- дизелді отынды;                 тонна                    682
- сығымдалған газды.              тонна                    378
3.  Тазартылғаннан кейін ағын         Шамамен т.               29756
сулармен су орындарын
ластайтын заттарды шығарып
тастағаны үшін
4.  Арнайы орындарға,                 тонна            І       3760
жинағыштарға және рұқсат          тонна            ІІ      1880
етілген күл-қоқыс төгетін         тонна            ІІІ      470
орындарға шығарып төккен          тонна            ІY       235
өнеркәсіптік қалдықтары үшін      тонна            Y        117
5.  Тұрмыстық қатты қалдықтарды       тонна            Y        117
орналастырғаны үшін (сақтау,
жерге көму)
6.  Күлдерді, күлшлак қалдықтарын     тонна            IY       224
орналастырғаны үшін (сақтау,
жерге көму)
Халыққа қызмет көрсететін         тонна            IY        73
жылыту көздерінің (жылыту
электр стансалары, қазандықтар)
шыққан күлдерді және күл
қалдықтарын орналастырғаны
үшін
7.  Жиналған тау-кендер               тонна                      11
қалдықтары
___________________________________________________________________
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы