О внесении изменений и дополнений в решение 21 сессии Темиртауского городского маслихата от 2 августа 2001 года N 21/7 "О регламенте городского маслихата", регистрационный номер - 405
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 21 мая 2004 года N 7/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 мая 2004 года за N 1524. Утратило силу - решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 28 мая 2007 года N 40/8
Сноска. Утратило силу решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 28.05.2007 N 40/8.
В соответствии с Конституционным Законом Республики Казахстан от 14 апреля 2004 года N 545-II "О внесении изменений и дополнений в Конституционный Закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", с подпунктом 5, пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" N 148 от 23 января 2001 года, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 21 сессии Темиртауского городского маслихата от 2 августа 2001 года N 21/7 "О регламенте городского маслихата", регистрационный номер - 405, следующие изменения:
1) в главе "1. Общие положения":
пункт 1.1, 1.2, 1.3, читать 1., 2., 3
в пункте 1 дефис 1, 2, 3, 4, 5 заменить на 1), 2), 3), 4), 5)
в пункте 3 дефис 1, 2, 3, 4, 5, 6 заменить на 1), 2), 3), 4), 5), 6)
2) в главе "2. Подготовка и проведение сессий городского маслихата":
пункт 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, читать 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
в пункте 6 слова "второй внеочередной сессии" заменить словами "последующих внеочередных сессий";
в пункте 12 дефис 1, 2 заменить на 1), 2)
в пункте 19 дефис 1, 2, 3 заменить на 1), 2), 3)
3) в главе "3. Рассмотрение и принятие актов городского маслихата, утверждение бюджета, планов и программ социально-экономического развития города":
пункт 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13, читать 22, 23, 24, 25, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
в пункте 30 дефис 1, 2, 3 заменить на 1), 2), 3)
4) в главе "4. Комиссии и депутатские группы, должностные лица Маслихата, осуществление контрольных функций":
пункт 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 4.10, 4.11, 4.12, читать 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45

Теміртау қалалық мәслихаттың 2001 жылдың 2 тамызындағы 21 сессиясының N 21/7 "Қалалық мәслихаттың регламенті туралы" тіркеу нөмірі - 405, шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2004 жылғы 21 мамырдағы N 7/4 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2004 жылғы 27 мамырда N 1524 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 40/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 28.05.2007 N 40/8 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 14 сәуірдегі № 545-II "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына, өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Конституциялық Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Занының 8-бабы 3 тармағы 5-тармақшасына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихаттың 2001 жылдың 2 тамызындағы 21 сессиясының № 21/7 "Қалалық мәслихаттың регламенті туралы", тіркеу нөмірі - 405, шешіміне келесі өзгертулер енгізілсін:
1) "1. "Жалпы ережелер" бөліміндегі:
1.1, 1.2, 1.3 тармақтары 1., 2., 3. тармақ деп оқылсын
1–тармақтағы сызықша 1, 2, 3, 4, 5 тармақшалары 1), 2), 3), 4), 5) алмастырылсын
3- тармақтағы сызықша 1, 2, 3, 4, 5, 6 тармақшалары 1), 2), 3), 4), 5), 6) алмастырылсын.
2) "2. Қалалық мәслихат сессиясын дайындау және өткізу" бөліміндегі:
2..1, 2.2, 2.3, 2..4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18 тармақтары 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 тармақ деп оқылсын
6-тармақтағы "кезектен тыс екінші сессия" сөзі "келесі кезектен тыс сессияларды" сөзімен алмастырылсын;
12–тармақтағы сызықша 1, 2 тармақшалары 1), 2) алмастырылсын
19-тармақтағы сызықша 1, 2, 3 тармақшалары 1), 2), 3) алмастырылсын.
3) "3. Қалалық мәслихаттың актілерді, қаланың әлеуметтік-экономикалық даму бағдарламалары мен жоспарларын қарау және қабылдау, бюджетті бекіту" бөліміндегі:
3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11, 3.12, 3.13 тармақтары 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 тармақ деп оқылсын
30-тармақтары сызықша 1, 2, 3 тармақшалары 1), 2), 3) алмастырылсын
4) "4. Мәслихаттың лаузымдық тұлғалары, комиссиялары және депутаттық топтары, бақылау функцияларын атқару" бөліміндегі:
4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 4.10, 4.11, 4.12 тармақтары 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 тармақтары деп оқылсын.

5) в главе "5. Организация и обеспечение деятельности маслихата":
пункт 5.1, 5.2, 5.3, читать 46, 47, 48
5) дополнить главой 6 следующего содержания:
"6. Порядок образования избирательных комиссий
49. Внесение изменений в составы избирательных комиссий осуществляется путем принятия решения городского маслихата, при этом формирование состава проводится на основании предложений политических партий и иных общественных объединений. Срок полномочий и количество членов избирательных комиссий осуществляется в соответствии с действующим законодательством.
50. На замещение освободившейся должности члена избирательной комиссии принимаются предложения от политических партий и иных общественных объединений, представители которых отсутствуют в данной избирательной комиссии. Процедура замещения на освободившиеся должности осуществляется в соответствии с пунктами 51, 52, 53 настоящего регламента.
51. Создание временной рабочей комиссии (далее временная комиссия) по формированию составов избирательных комиссий осуществляется на основании распоряжения секретаря городского маслихата в срок не позднее чем за 3 дня до опубликования объявления в средствах массовой информации об образовании избирательных комиссий. Состав временной комиссии образуется из депутатов и работников аппарата городского маслихата.
Не позднее, чем за два месяца до окончания срока полномочий избирательных комиссий, областной маслихат оповещает в средствах массовой информации о начале работы по образованию новых избирательных комиссий. В сообщении указываются перечень избирательных комиссий, подлежащих формированию, срок и порядок представления предложений по кандидатурам для избрания в состав избирательных комиссий, адрес, куда представляются данные предложения.
В течение 30 дней со дня опубликования перечня избирательных органов в средствах массовой информации политические партии и иные общественные объединения направляют по форме списки кандидатов с указанием избирательных комиссий, в которые они представлены, прилагая к ним:
1) выписку из протокола заседания органа политической партии или иного общественного объединения, их структурных подразделений, выписку из решения вышестоящей избирательной комиссии о представлении кандидата в состав соответствующей избирательной комиссии;
2) копию документа о регистрации политической партии или иного общественного объединения, их структурных подразделений в органах юстиции;
3) заявление кандидата в соответствующий маслихат о согласии на участие в работе избирательной комиссии и биографические данные о кандидате".

5) "5. Мәслихат қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету" бөліміндегі;
5.1, 5.2, 5.3 тармақтары 46, 47, 48 тармақ деп оқылсын.
5) тармақша келесі мағанадағы 6 бөліммен толықтырылсын
"6. Сайлау комиссияларын құру тәртібі
49. Сайлау комиссияларының құрамына өзгерістер енгізу қалалық мәслихаттың шешімін қабылдау жолымен жүзеге асырылады, мұнда құрамды қалыптастыру саяси партиялар мен басқа да қоғамдық бірлестіктердің ұсыныстары негізінде жүргізіледі. Сайлау комиссиялары мүшелерінің өкілеттік мерзімі мен саны қолданылып жүрген заңға сәйкес жүзеге асырылады.
50. Сайлау комиссиясы мүшесінің босаған лауазымына осы сайлау комиссиясында өкілі жоқ саяси партия мен басқа да қоғамдық ұйымдардан ұсыныстар қабылданды. Босаған лауазымды ауыстыру процедурасы осы регламенттің 51, 52, 53 тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
51. Сайлау комиссияларының құрамын қалыптастыру жөніндегі уақытша жұмыс комиссиясын (бұдан әрі уақытша комиссия) құру сайлау комиссияларын құру туралы бұқаралық ақпарат құралдарында хабарландыру жарияланғаннан кемі үш күн бұрын мерзімде қалалық Мәслихат хатшысының өкімі негізінде жүзеге асырылады. Уақытша комиссияның құрамы депутаттардан және қалалық мәслихаттың аппараты қызметкерлерінен құрылады.
Сайлау комиссиялары өкілеттігінің мерзімі аяқталғанға дейін екі айдан кешіктірмей қалалық мәслихат бұқаралық ақпарат құралдарында жаңа сайлау комиссияларының құрылғандығы туралы хабарлайды.
Хабарламада құруға жататын сайлау комиссияларының тізбесі, сайлау комиссияларының құрамына сайлау үшін ұсынылған кандидатуралар бойынша ұсыныстардың мерзімі мен тәртібі, осы ұсыныстар берілетін мекен-жай көрсетіледі.
Сайлау органдарының тізбесі бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланғаннан бастап 30 күннің ішінде саяси партиялар және басқа да қоғамдық бірлестіктер ұсынылатын сайлау комиссиясын көрсете отырып тиісті формаға сәйкес кандидаттар тізімін жібереді, оларға мыналарды қоса береді:
1) саяси партияның және өзге де қоғамдық бірлестіктің, олардың құрылымдық бөлімшелерінің органы отырысының кандидатты тиісті сайлау комиссиясына ұсыну туралы хаттамасына көшірмені;
2) саяси партияны және өзге де қоғамдық бірлестіктің, олардың құрылымдық бөлімшелерін әділет органдарыда тіркеу туралы құжаттың көшірмесін;
3) кандидаттың тиісті мәслихат хатшысының атына жазылған сайлау комиссиясының жұмысына қатысуға келісімі туралы өтініші".

6) дополнить главой 7 следующего содержания:
"7. Формирование и избрание избирательных комиссий
52. Временная комиссия маслихата занимается сбором и обработкой предложений, поступивших от политических партий и иных общественных объединений, их структурных подразделений, вышестоящих избирательных комиссий по кандидатурам в состав формируемых избирательных комиссий и вносит на утверждение городского маслихата.
При подготовке состава избирательных комиссий временная комиссия руководствуется в первую очередь предложениями, поступившими от политических партий.
При поступлении от политических партий предложений, равных количеству членов соответствующей избирательной комиссии (семь), временная комиссия вносит на заседание маслихата предложение проголосовать за состав данной избирательной комиссии. В случае, если депутаты маслихата выскажутся против конкретной кандидатуры, она заменяется другой, представляющей ту же политическую партию либо общественное объединение. Данную процедуру предлагается проводить не более одного раза.
При поступлении от политических партий предложений, превышающих количество членов соответствующей избирательной комиссии (более семи), временная комиссии предлагает сессии маслихата провести рейтинговое голосование по избранию данной избранию данной избирательной комиссии. Временная комиссия готовит для каждого депутата бюллетень голосования, в который включаются кандидатуры, предложенные политическими партиями, с указанием от какой политической партии внесена данная кандидатура. Кандидатуры включаются в бюллетень в порядке, соответствующем очередности поступления предложений от политических партий. Справа от фамилии кандидатур в бюллетене обозначаются квадраты, в которые депутаты вносят отметки (крестик, галочку) только в семи квадратах. Избранными считаются представители политических партий, набравшие большее число голосов на первые семь мест.
При поступлении от политических партий предложений по количеству членов соответствующей избирательной комиссии менее семи, временная комиссия вносит предложения по недостающим кандидатурам на вакантные места от иных общественных объединений и вышестоящих избирательных комиссий.
53. После проведения рейтингового голосования председатель счетной комиссии объявляет о члене избирательной комиссии, который будет вести организационное заседание избирательной комиссии по избранию председателя, заместителя и секретаря избирательной комиссии. Данная кандидатура определяется счетной комиссией по наибольшему количеству полученных им голосов депутатов. В случае равенства голосов депутатов данная кандидатура определяется открытым голосованием депутатов.
Председатели, заместители председателя, секретари территориальных, окружных избирательных комиссий избираются на заседаниях избирательных комиссий, которые проводятся не позднее, чем в семидневный срок после их образования. Городской маслихат публикует составы и изменения в избирательных комиссиях в средствах массовой информации. Объем публикуемых материалов должен размещаться в одном номере издания с приложением к нему".

6) тармақша келесі мағандағы 7 бөліммен толықтырылсын:
"7. Сайлау комиссияларын құру және сайлау
52. Мәслихаттың уақытша комиссиясы саяси партия және басқада қоғамдық бірлестіктерден, олардың құрылымдық бөлімшелерінен, жоғары тұрған комиссиядан құрылатын сайлау комиссиясының құрамына түскен ұсыныстарды жинастырумен, оңдеумен айналысып, қалалық мәслихаттың бекітуіне ұсынады.
Сайлау комиссияларының құрамын дайындауда уақытша комиссия алдымен саяси партиялардан түскен ұсыныстарды басшылыққа алады.
Саяси партиядан тиісті сайлау комиссиясының мүшелерінің санына тең (жеті) ұсыныс түскенде уақытша комиссия мәслихаттың отырысына осы сайлау комиссиясының құрамына дауыс беру ұсыныс енгізеді. Егер мәслихат депутаттары нақты бір кандидатураға қарсылығын білдірсе, ол сол саяси партияны не қоғамдық бірлестікті танытатын кандидатураға ауыстырылады. Бұл рәсімді бір реттен артық жүргізбеу ұсынылады.
Саяси партиялардан тиісті сайлау комиссиясының мүшелері санынан артық (жетіден артық) ұсыныс болғанда, уақытша комиссия мәслихаттың отырысында рейтингілік дауыс беруді өткізуді ұсынады. Уақытша комиссия әрбір депутат үшін осы кандидатураны қандай саяси партия еңгізгенін көрсете отырып саяси партиялар ұсынған кандидатуралар кіретін бюллетеньді дайындайды. Бюллетеньге кандидатуралар саяси партиялардан ұсыныстардың келіп түсу кезектілігімен қосылады. Депутаттар бюллетеньге кандидатуралар тектерінің және саяси партиялардың атауларының оң жағында барлығы тек жеті квадратқа ғана белгі қояды. Алғашқы жеті орынға ең көп дауыс алған саяси партияның өкілдері сайланған болып саналады.
Саяси партиядан тиісті сайлау комиссиясы мүшелерінің санынан кем (жетіден кем) ұсыныс түскен кезде уақытша комиссия жетіспейтін кандидатуралар бойынша бос орындарға басқа қоғамдық бірлестіктен мен жоғары тұрған сайлау комиссияларыннан ұсыныс енгізеді.
53. Рейтінгілік дауыс бергеннен кейін Есеп комиссиясының төрағасы сайлау комиссиясының төрағасың, орынбасарын, хатшысын сайлау жөніндегі сайлау комиссиясының ұйымдастыру мәжілісін жүргізетін сайлау комиссиясының мүшесін атайды. Бұл кандидатураны Есеп комиссиясы мәслихат депутаттарының берген даусының санына қарай анықтайтын болады. Мұндай депутаттар даусы бірдей болған жағдайда аталмыш кандидатура депутаттардың ашық дауыс беруімен анықталады.
Аймақтық, округтік сайлау комиссияларының төрағалары, төраға орынбасары, хатшысы сайлау комиссиясы құрылғаннан кейін кемінде жеті күннің ішінде сайлау комиссиясының отырсында сайланады.
Қалалық мәслихат сайлау комиссияларының құрамын және өзгерістерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайды. Жарияланатын материалдардың көлемі сол басылымның бір нөмірінде оның қосымшасымен бірге жарияланады".

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянные комиссии по вопросам экономики, промышленности и сферы обслуживания (Дмитриев В.П.), по вопросам социальной сферы и законности (Бабенко Н.Н.).
Секретарь маслихата

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, өндіріс және қызмет көрсету мәселелері жөніндегі (В.П. Дмитриев), әлеуметтік сала және заңдылық мәселелері (Н.Н. Бабенко) жөніндегі тұрақты комиссияларға жүктеледі.
Мәслихат хатшысы А. Аркатов