О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 февраля 2005 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2005 года № 3436. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 95
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 02.04.2010 № 95.
Руководствуясь статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 октября 1998 года N 114 "Вопросы государственной регистрации избирательных фондов кандидатов в Президенты Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 624), следующие изменения:
в преамбуле слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона," заменить словами "Конституционного закона Республики Казахстан";
в пункте 2 слова "Агентству по регистрации недвижимости и юридических лиц" заменить словами "Комитету регистрационной службы";
в пункте 3 слова "вице-министра юстиции Ваисова М.К." заменить словами "курирующего Вице-Министра юстиции";
в Правилах о порядке государственной регистрации избирательных фондов кандидатов в Президенты Республики Казахстан (далее - Правила), утвержденных указанным Приказом:
в пункте 1:
слова "Агентства по регистрации недвижимости и юридических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Агентство)" заменить словами "Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет)";
подпункт 2) исключить;
по всему тексту Правил:
слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона," заменить словами "Конституционного закона Республики Казахстан";
слова "Агентством", "Агентство", "Агентства" заменить словом "Комитетом" в соответствующих падежах и числах;
в приложении N 3 к Правилам:
слова "Директор Агентства по регистрации недвижимости и юридических лиц" заменить на слова "Председатель Комитета регистрационной службы".
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июля 1999 года N 57 "Вопросы государственной регистрации избирательных фондов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 833) (далее - Приказ), следующие изменения и дополнения:
кроме пункта 4 по всему тексту Приказа слова "Мажилиса Парламента Республики Казахстан" заменить словами "Парламента и маслихатов";
по всему тексту Приказа после слов "политической партии" дополнить словами "(избирательного блока)";
пункт 2 Приказа изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 11 ақпандағы N 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 3436. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі N 95 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.04.02 N 95 Бұйрығымен.
"Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Қазақстан Республикасының Президенттiгiне кандидаттардың сайлау қорларын мемлекеттiк тiркеу мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 1998 жылғы 20 қазандағы N 114  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 624 тiркелген) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
кiрiспесiнде "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығын" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Жылжымайтын мүлiктi және заңды тұлғаларды тiркеу жөнiндегi агенттiкке" деген сөздер "Тiркеу қызметi комитетiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "Әдiлет вице-министрi М.Қ.Уәйiсовке" деген сөздер "жетекшiлiк ететiн Әдiлет вице-министрiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Президенттiгiне кандидаттардың сайлау қорларын мемлекеттiк тiркеу тәртiбi туралы ережеде (бұдан әрi - Ереже):
1-тармақта:
"Жылжымайтын мүлiктi және заңды тұлғаларды тiркеу жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк)" деген сөздер "Тiркеу қызметi комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша алынып тасталсын;
Ереженiң барлық мәтiндерi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығын" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Агенттiктiң", "Агенттiк" деген сөздер тиiстi септiктермен "Комитеттiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
Ережеге N 3 қосымшада:
"Жылжымайтын мүлiктi және заңды тұлғаларды тiркеу жөнiндегi агенттiгiнiң директоры" деген сөздер "Тiркеу қызметi комитетiнiң Төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. "Сайлау қорларын мемлекеттiк тiркеу мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 1999 жылғы 9 шiлдедегi N 57  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiзiлiмiнде N 833 тiркелген) (бұдан әрi - Бұйрық) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
4-тармақтан басқа, Бұйрықтың барлық мәтiндерi бойынша "Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң" деген сөздер "Парламент пен мәслихаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
Бұйрықтың барлық мәтiндерi бойынша "саяси партияның" деген сөздерден кейiн "(сайлау блогы)" деген сөздермен толықтырылсын;
Бұйрықтың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Поручить департаментам юстиции областей, городов Астаны и Алматы осуществлять государственную регистрацию избирательных фондов кандидатов в депутаты Парламента и избирательных фондов (избирательных блоков) политической партии. Территориальным органам Министерства юстиции осуществлять государственную регистрацию избирательных фондов кандидатов в депутаты маслихатов.".
В пункте 3 слова "Территориальным органам управления Министерства юстиции" заменить словами "Территориальным органам юстиции";
в пункте 5:
после предлога "на" дополнить словом "курирующего";
слова "Ваисова М.К." исключить;
в пункте 6 слова "в качестве нормативного правового акта" исключить;
в Правилах государственной регистрации избирательных фондов, утвержденных указанным Приказом:
в пункте 1 "территориальных органов управления Министерства юстиции Республики Казахстан" заменить словами "территориальных органов юстиции";
по всему тексту Правил:
слова "Мажилиса Парламента Республики Казахстан", "Мажилиса Парламента Республики Казахстан" заменить словами "Парламента и маслихатов" в соответствующих падежах и числах;
после слов "политических партий", "политической партии" дополнить словами соответственно "(избирательных блоков)", "(избирательного блока)";
обозначение абзацев дефисами исключить;
в форме Реестра избирательных фондов, утвержденной указанным Приказом:
графу 3 после слова "Наименование" дополнить словом "(принадлежность)";
в форме заявления на государственную регистрацию избирательного фонда кандидата в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан, утвержденной указанным Приказом:
слова "Мажилиса Парламента Республики Казахстан" заменить на слова "Парламента и маслихатов";
в форме заявления на государственную регистрацию избирательного фонда политической партии, утвержденной указанным Приказом:
после слов "политической партии" дополнить словами "(избирательного блока)";
в форме свидетельства о государственной регистрации избирательного фонда кандидата в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан, утвержденной указанным Приказом:
слова "Мажилиса Парламента Республики Казахстан" заменить на слова "Парламента и маслихатов";
в тексте год "1999 г." заменить на год "20_ года";
в форме свидетельства о государственной регистрации избирательного фонда политической партии, утвержденной указанным Приказом:
после слов "политической партии" дополнить словами "(избирательного блока)";
в тексте год "1999 г." заменить на год "20_ года".

"2. Әдiлет министрлiгiнiң облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы Әдiлет департаменттерiне Парламент депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын және саяси партиялардың сайлау қорларын (сайлау блоктарын) мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыру тапсырылсын. Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдары мәслихатқа депутаттыққа кандидаттардың сайлау қорларын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырады.";
3-тармақта "Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық басқару органы" деген сөздер "Аумақтық әдiлет органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
"бақылау" деген сөзден кейiн "жетекшiлiк ететiн" деген сөздермен толықтырылсын;
"М.Қ. Уәйiсовке" деген сөз алынып тасталсын;
6-тармақта "нормативтiк құқықтық акт ретiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Сайлау қорларын мемлекеттiк тiркеу қағидасында:
1-тармақта "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдарының" деген сөздер "аумақтық әдiлет органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қағиданың барлық мәтiндерi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң" деген сөздер "Парламент пен мәслихаттың" деген сөздермен тиiстi септiкте және сандарда ауыстырылсын;
Қағиданың барлық мәтiндерi бойынша "саяси партияларының", "саяси партияның" деген сөздерден кейін "(сайлау блоктарының)" сөздермен толықтырылсын;
Қағиданың барлық мәтiндерi бойынша абзацтарды белгiлеген дефистер алынып тасталсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Сайлау қорлары тiзiлiмiнiң нысанында:
3-баған "атауы" деген сөзден кейiн "(тиесiлiгi)" деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаттығына кандидаттың сайлау қорын мемлекеттiк тiркеуге берiлетiн өтiнiш нысанында:
"Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң" деген сөздер "Парламент пен мәслихаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Саяси партияның сайлау қорын мемлекеттiк тiркеуге берiлетiн арыз нысанында:
"саясы партияның" деген сөздерден кейiн "(сайлау блоктарының)" деген сөздермен толықтырсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаттығына кандидаттың сайлау қорын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң нысанында:
"Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң" деген сөздер "Парламент пен мәслихаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтiнде "1999 ж." деген жыл "20 жылғы" деген жылға ауыстырылсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Саяси партияның сайлау қорын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң нысанында:
"саясы партияның" деген сөздерден кейiн "(сайлау блоктарының)" деген сөздермен толықтырсын;
мәтiнде "1999 ж." деген жыл "20 жылғы" деген жылға ауыстырылсын;

3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
Министр юстиции
Республики Казахстан

3. Осы бұйрық оны мемлекеттiк тiркеген күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрi