О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 27 января 2003 года N 16-ОД "Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 10 марта 2005 года N 74-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 29 марта 2005 года N 3525. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 8 мая 2013 года № 142-ОД.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 08.05.2013 № 142-ОД.
В соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 14 , подпунктом 1-2) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 1) пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 27 января 2003 года N 16-ОД "Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2157, опубликованный в Официальной газете 22 марта 2003 года N 12, внесены изменения и дополнения приказами Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 23 мая 2003 года N 138-ОД "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий", зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2357, Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 мая 2004 года N 238-ОД "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 27 января 2003 года N 16-ОД "Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2898, Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 июля 2004 года N 322-ОД "О внесении изменения и дополнения в некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3011) следующие изменения и дополнения:
в названии слово "(проектов)" заменить словами "и (или) инвестиционных проектов";
в названии и преамбуле после слова "субъектов" слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
в пункте 1 после слова "инвестиционных" дополнить словами "программ и (или) инвестиционных";
в Инструкцию по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии, утвержденной указанным приказом:
в названии и по всему тексту:
после слова "субъектов" слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
в названии и по всему тексту слова "(проектов)", "(проекты)", "(проектах)", "(проекта)", "(проектам)", "(проект)" заменить соответственно словами "и (или) инвестиционных проектов", "и (или) инвестиционные проекты", "и (или) инвестиционных проектах", "и (или) инвестиционного проекта)", "и (или) инвестиционным проектам", "и (или) инвестиционный проект";
в преамбуле и по всему тексту слова "услуги (товары, работы)", "услуг (товаров, работ)" заменить соответственно словами "регулируемые услуги (товары, работы)", "регулируемых услуг (товаров, работ)";
в пункте 1:
слова "(далее - Инструкция)" исключить;

"Табиғи монополия субъектiлерiнiң инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау және келiсу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегі агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 27 қаңтардағы N 16-НҚ бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 10 наурыздағы N 74-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 29 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3525. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 8 мамырдағы N 142-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 08.05.2013 N 142-НҚ бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  14-бабының 1-тармағының 20) тармақшасына,  15-бабының 1-тармағының 1-2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi туралы  ереженiң 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде 2003 жылғы 6 ақпанда N 2157 нөмiрмен тiркелген, Ресми газеттiң 2003 жылғы 22 наурыздағы N 12 нөмiрiнде жарияланған, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2357 нөмiрмен тiркелген, "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау агенттiгi төрағасының кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 23 мамырдағы N  138-HҚ , Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2898 нөмiрмен тiркелген, "Табиғи монополия субъектiлерiнiң инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау және келiсу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 27 қаңтардағы N 16-HҚ бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2004 жылғы 24 мамырдағы  N 238-НҚ , Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3011 нөмiрмен тiркелген, "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiс пен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2004 жылғы 19 шiлдедегi  N 322-НҚ бұйрықтарымен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген) "Табиғи монополия субъектiлерiнiң инвестициялық жобаларын қарау және келiсу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң 2004 жылғы 27 қаңтардағы N 16-НҚ  бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
атауындағы "(жобалар)" деген сөз "және (немесе) инвестициялық жобалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
атауындағы және алғысөздегi "субъектiлердiң" деген сөз "табиғи монополиялар субъектiлерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта "инвестициялық" деген сөзден кейiн "бағдарламалар және (немесе) инвестициялық" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Табиғи монополия субъектiлерiнiң инвестициялық жобаларын қарау және келiсу жөнiндегi нұсқаулықта:
атауында және барлық мәтiн бойынша:
"табиғи монополия субъектiлерiнiң" деген сөздер "табиғи монополиялар субъектiлерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
атауындағы және барлық мәтiн бойынша "жобалар", "жобалары", "жобаларда", "жобаларға" "жоба" деген сөздер тиiсiнше "және (немесе) инвестициялық жобалар", "және (немесе) инвестициялық жобалары", "және (немесе) инвестициялық жобаларда", "және (немесе) инвестициялық жобаларға", "және (немесе) инвестициялық жоба" деген сөздермен ауыстырылсын;
алғы сөзде және барлық мәтiн бойынша "қызметтер (тауарлар, жұмыстар)", қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) деген сөздер тиiсiнше "реттелiп көрсетiлетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар)", "реттелiп көрсетiлетiн қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
"(бұдан әрi - Нұсқаулық)" деген сөз алынып тасталсын;

слова "Программой совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126" исключить;
в пункте 2 и по всему тексту слова "Индикативных", "Индикативным", "Индикативного" соответственно заменить словами "Среднесрочных", "Среднесрочным", "Среднесрочного";
в абзаце втором пункта 3:
после слова "года" дополнить словом "включительно";
слова "до 5 лет" заменить словами "более 1 года до 5 лет включительно";
слово "свыше" заменить словом "более";
в пункте 4:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"инвестиционная программа - программа вложения и возврата средств, направленных на создание новых активов, расширение, восстановление, обновление, поддержку существующих активов, реконструкцию, техническое перевооружение основных средств Субъекта, на краткосрочный, среднесрочный или долгосрочный период с целью получения технико-экономического эффекта, включающая в себя один или несколько инвестиционных проектов;";
после абзаца третьего дополнить абзацами следующего содержания:
"инвестиционный проект - комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых, расширение и обновление действующих производств;
инвестиционный тариф (цена ставка сбора) - утвержденный уполномоченным органом в рамках одного инвестиционного проекта тариф (цена, ставка сбора) или его предельный уровень на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии, оказываемые на вновь созданных объектах, действующий до полной окупаемости вложенных инвестиций;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"техническая экспертиза - анализ технического состояния (технических характеристик) задействованных активов и необходимости проведения работ, обеспечивающих поддержание активов в рабочем состоянии, эффективности технологического процесса, включая соответствие установленных норм материальных, трудовых затрат, технологии производства, оценки необходимости осуществления инвестиционных программ и (или) инвестиционных проектов, уровня задействованности и правильности распределения основных средств по видам предоставляемых регулируемых услуг (товаров, работ);";
после абзаца шестого дополнить абзацем следующего содержания:
"уполномоченный орган - центральный государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции;";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"финансовая экспертиза - анализ финансово-хозяйственной деятельности субъекта естественной монополии с целью оценки исполнения им законодательства Республики Казахстан о естественных монополиях и решений уполномоченного органа, распределения доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг (товаров, работ) и в целом по иной деятельности в соответствии с порядком, утвержденным уполномоченным органом, а также влияния применяемых тарифов (цен, ставок сборов) на финансовые показатели деятельности субъекта естественной монополии, проверка (оценка) исполнения тарифной сметы и соблюдения учетной политики, исполнения инвестиционных программ и (или) инвестиционных проектов.";
абзац первый пункта 9 дополнить словами ", либо одновременно с заявкой на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора).";
в Приложении к указанной Инструкции:
в названии и по всему тексту слова "(проектов)", "(проектом)", "(проекта)" заменить соответственно словами "и (или) инвестиционных проектов", "и (или) инвестиционным проектом", "и (или) инвестиционного проекта";
по всему тексту слова "услуги", "услуг (товаров, работ)", "регулируемого вида деятельности" заменить соответственно словами "регулируемые услуги", "регулируемых услуг (товаров, работ)", "регулируемой услуги (товара, работы)";
в пункте 4 слова "Индикативным", "Индикативного" заменить соответственно словами "Среднесрочным", "Среднесрочного";
в таблице N 1:
после слова "инвестиционной программы" слово "(проекта)" заменить словами "и (или) инвестиционного проекта";
слова "услуг регулируемого вида деятельности" заменить словами "регулируемых услуг (товаров, работ)";
слова "услуг нерегулируемых видов деятельности" заменить словами "нерегулируемых услуг (товаров, работ)";
в таблице N 2:
в названии слова "(по регулируемому виду деятельности)" заменить словами "(по регулируемым услугам (товарам, работам)";
после слова "реализации" слова "программы (проекта)" заменить словами "инвестиционной программы и (или) инвестиционного проекта";
после слов "инвестиционной программы" слово "(проекта)" заменить словами "и (или) инвестиционного проекта";
слова "регулируемого вида" исключить;
в таблице N 3:
в графе 2:
в строке 4 слова "услуг (товаров, работ)" заменить словами "регулируемых услуг (товаров, работ)";
в строке 12 слово "Индикативным" заменить словом "Среднесрочным";
после слова "реализации" слова "программы (проекта)" заменить словами "инвестиционной программы и (или) инвестиционного проекта";
после слов "инвестиционной программы" слово "проекта" заменить словами "и (или) инвестиционного проекта";
в таблице N 4:
после слова "реализации" слова "программы (проекта)" заменить словами "инвестиционной программы и (или) инвестиционного проекта";
слова "регулируемого вида деятельности", "регулируемой деятельности" заменить словами "регулируемых услуг (товаров, работ)";
слова "нерегулируемых видов деятельности" заменить словами "нерегулируемых услуг (товаров, работ)".

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысымен бекiтiлген Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтiк саясатын жетiлдiрудiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасына" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақта және барлық мәтiн бойынша "индикативтiк", "индикативтi" деген сөздер "орташа мерзiмдiк", "орташа мерзiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың екiншi абзацында:
"жалға дейiн" деген сөз "жылды қоса алғанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
"5 жылға дейiн" деген сөз "1 жылдан астам 5 жылды қоса алғанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
"асатын" деген сөз "астам" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта:
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"инвестициялық бағдарлама - жаңа активтердi жасауға, қолда бар активтердi кеңейтуге, қалпына келтiруге, жаңартуға, қолдауға, бiр немесе бiрнеше инвестициялық жобаларды өзiне қамтитын техникалық-экономикалық тиiмдiлiк алу мақсатында қысқа мерзiмге, орташа мерзiмге немесе ұзақ мерзiмге арналған Субъектiнiң негiзгi құралдарын жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға бағытталған қаражаттарды салу және қайтарып алу бағдарламасы;";
үшiншi абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"инвестициялық жоба - жаңа өндiрiстер құруда, қолданыстағы өндiрiстердi кеңейту мен жаңартуда инвестицияларды көздейтiн iс-шаралардың кешенi;
инвестициялық тариф (баға, алым ставкасы) - уәкiлеттi орган бiр инвестициялық жобаның шегiнде бекiткен тариф (баға, алым ставкасы) немесе салынған инвестицияларды толық өтелгенге дейiн қолданыстағы жаңадан құрылған объектiлерге көрсетiлiп отырған табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне арналған оның шектi деңгейi;";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"техникалық сараптама - қолданысқа енгiзiлген активтердiң техникалық жай-күйiн (техникалық сипаттамасын) және жұмыс жағдайындағы активтердi қолдауды қамтамасыз ететiн жұмыстар жүргiзудiң қажеттiгiн, технологиялық процестiң тиiмдiлiгiн, материалдық, еңбек шығындарының белгiленген нормаларының сәйкестiгiн қоса, өндiрiс технологиясын, инвестициялық бағдарламаларды және (немесе) инвестициялық жобаларды жүзеге асыру қажеттiгiн бағалауды, негiзгi құралдарды ұсынылатын реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) түрлерi бойынша бөлудiң қолданысқа енгiзiлгендiк және дұрыстық деңгейiн талдау;";
алтыншы абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"уәкiлеттi орган - табиғи монополиялар салаларындағы қызметтi бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын орталық уәкiлеттi орган немесе белгiленген құзыретiнiң шегiнде облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) атқарушы орган;";
жетiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық сараптама - табиғи монополия субъектiсiнiң олардың Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасы мен уәкiлеттi органның шешiмдерiнiң орындалуын, табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгiзiлген активтердi реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) әрбiр түрi бойынша және тұтастай уәкiлеттi орган бекiткен тәртiпке сәйкес өзге қызметтер бойынша бөлудi, сондай-ақ табиғи монополия субъектiсi қызметiнiң қаржылық көрсеткiштерiне қолданылатын тарифтердiң (бағалардың, алым ставкаларының) әсерiн бағалау, тарифтiк сметаның атқарылуын және есепке алу саясатының сақталуын, инвестициялық бағдарламалардың және (немесе) инвестициялық жобалардың орындалуын тексеру (бағалау) мақсатында қаржы-шаруашылық қызметiн талдау.";
9-тармақтың бiрiншi абзацы "кешiктiрмей" деген сөзден кейiн ", не өтiнiммен бiр мезгiлде инвестициялық тарифтi (бағаны, алым ставкасын) бекiтуге" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген Нұсқаулыққа қосымшада:
атауындағы және барлық мәтiн бойынша "(жобалар)", "(жобалары)", "(жобаларда)", "(жобаларға)" "(жоба)" деген сөздер тиiсiнше "және (немесе) инвестициялық жобалар", "және (немесе) инвестициялық жобалары", "және (немесе) инвестициялық жобаларда", "және (немесе) инвестициялық жобаларға", "және (немесе) инвестициялық жоба" деген сөздермен ауыстырылсын;
барлық мәтiн бойынша "қызметтер", "қызметтер (тауарлар, жұмыстар)", "қызметтiң реттелетiн түрiнiң" деген сөздер тиiсiнше "реттелiп көрсетiлетiн қызметтер", "реттелiп көрсетiлетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар)", "реттелiп көрсетiлетiн қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "индикативтiк", "индикативтi" деген сөздер тиiсiнше "орташа мерзiмдiк", "орташа мерзiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 1 кестеде:
"инвестициялық бағдарлама" деген сөздерден кейiнгi "(жоба)" деген сөз "және (немесе) инвестициялық жоба" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қызметтiң реттелетiн түрiнiң қызметтерi" деген сөздер "реттелiп көрсетiлетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қызметтiң реттелмейтiн түрiнiң қызметтерi" деген сөздер "реттелiп көрсетiлмейтiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 2 кестеде:
атауында "(қызметтiң реттелетiн түрi бойынша)" деген сөздер "(реттелiп көрсетiлетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар) бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бағдарламаны (жобаны)" деген сөздер "инвестициялық бағдарламаны және (немесе) инвестициялық жобаны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"инвестициялық бағдарлама" деген сөздерден кейiнгi "(жоба)" деген сөз "және (немесе) инвестициялық жоба" деген сөздермен ауыстырылсын;
"реттелетiн түрi" деген сөз алынып тасталсын;
N 3 кестеде:
2-бағанда:
4-жолдағы "қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздер "реттелiп көрсетiлетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-жолдағы "индикативтiк" деген сөз "орташа мерзiмдiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бағдарламаны (жобаны)" деген сөздер "инвестициялық бағдарламаны және (немесе) инвестициялық жобаны" деген сөздермен ауыстырылсын;
"инвестициялық бағдарлама" деген сөздерден кейiнгi "(жоба)" деген сөз "және (немесе) инвестициялық жоба" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 4 кестеде:
"бағдарлама (жоба)" деген сөздер "инвестициялық бағдарлама және (немесе) инвестициялық жоба" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қызметтiң реттелетiн түрiнiң", "реттелiп отырған қызмет" деген сөздер "реттелiп көрсетiлетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қызметтiң реттелмейтiн түрлерi" деген сөздер "реттелiп көрсетiлмейтiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар) деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Досмагамбет Е.М.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель

2. Труба құбырлары және су кәрiздерi жүйелерi саласындағы реттеу мен бақылау департаментi (А.Г.Асқарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң Әкiмшiлiк жұмысы және талдау департаментi (Е.М.Досмағамбет) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн:
1) оны ресми бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгiленген тәртiппен жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзiм бақылаймын.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төрағаның мiндетiн атқарушы