О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 марта 2005 года N 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2005 года N 3556. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 января 2016 года № 16
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 12.01.2016 № 16.
В целях дальнейшего совершенствования правоприменительной деятельности дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в вопросах административной практики, обеспечения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан при осуществлении производства по делам об административных правонарушениях, единообразного применения законодательства об административных правонарушениях в подразделениях органов внутренних дел  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  Приказ  Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N№486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1639, опубликован в бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 33, внесены изменения и дополнения Приказами Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года  N 777 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2093, от 28 января 2003 года  N   43 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2153, от 29 сентября 2003 года  N   536 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2536, от 5 января 2005 года  N 1 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3378) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел, утвержденной указанным Приказом:
1) в пункте 70-3 цифру "60" заменить цифрой "15";
2) в пункте 87 после слов "Постановление по делу об административном правонарушении" дополнить словами "(приложение 26)";

"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 9 наурыздағы N 151 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 8 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3556. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 16 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 12.01.2016 № 16 бұйрығымен.
Әкімшілік тәжірибе, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша өндірісті жүргізу кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауды қамтамасыз ету мәселелерінде Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі жол полициясының құқық қолдану қызметін одан әрі жетілдіру, ішкі істер органдары бөлімшелеріндегі әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы заңнаманы біркелкі қолдану мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1639 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2001 жыл, N 33, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2093 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы  N 777 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2153 болып тіркелген 2003 жылғы 28 қаңтардағы  N 43 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2536 болып тіркелген 2003 жылғы 29 қыркүйектегі  N 536 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3378 болып тіркелген 2005 жылғы 5 қаңтардағы N 1  бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі нұсқаулықта:
1) 70-3-тармақта "60" деген сан "15" деген санмен ауыстырылсын;
2) 87-тармақта "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулыға" деген сөздерден кейін "(26-қосымша)" деген сөздермен толықтырылсын;

3) абзац третий пункта 91 дополнить предложением следующего содержания:
"В таких случаях водителям выдается направление установленного образца (приложение 27).";
4) в пункте 133 после слов "Административные дела" дополнить словами ", государственные регистрационные номерные знаки";
5) в пункте 139 после слов "(рапорты, докладные)" дополнить словами ", государственные регистрационные номерные знаки";
6) дополнить пунктом 141-1 следующего содержания:
"141-1. Для регистрации и учета изъятых государственных регистрационных номерных знаков ведется журнал (приложение 28).";
7) в приложении 14 цифру "60" заменить цифрой "15";
8) дополнить приложениями 26, 27 и 28 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Начальникам Главных управлений внутренних дел городов Астаны и Алматы, Главных управлений внутренних дел, Управлений внутренних дел областей организовать работу подразделений дорожной полиции в соответствии с требованиями настоящего Приказа.
3. Департаменту дорожной полиции (Тусумов О.Т.) обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Отто И.И. и начальника Департамента дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции Тусумова О.Т.
5. Настоящий Приказ вводится по истечении десяти дней со дня первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение N 1 к приказу
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 9 марта 2005 года N 151
"О внесений изменений и дополнений в Приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 20 июня 2001 года N 486
"Об утверждении Инструкции по применению
Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях
в деятельности органов внутренних дел"
Приложение 26 к Инструкции
по применению Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях в деятельности
органов внутренних дел, утвержденной приказом
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции
по применению Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях
в деятельности органов внутренних дел"
Корешок АА N ____получил __________________________
(звание, должность)
от "__"_______20___г. ____________ ________________
(фамилия,и.о.)    (подпись)
ПОСТАНОВЛЕНИЕ АА N 000000
о наложении административного взыскания
"____"________________20___г. ________________________________
(населенный пункт)
Уполномоченное лицо __________________________________________
(должность, наименование горрайлинорган,
звание, фамилия, инициалы)
В соответствии со ст. ст. 543,   650,  651 Кодекса Республики
Казахстан "Об административных правонарушениях" (далее - КРКоАП),
рассмотрев материалы административного производства о
правонарушении, совершенном гражданином (-кой)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Гражданство _____________Год и место рождения _________________
Место постоянного жительства __________________________________
Место работы, должность________________________________________
За нарушение требования п.п. _____ ПДД ответственность, за
которое предусмотрено ст. ст. _______ КРКоАП, выразившее в том,
что "__" _______ 20 ___ г. в _____ часов _____ минут гр-н (ка)
управляя ТС ___________________________________________________
(место и существо административного правонарушения)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
ПОСТАНОВИЛ
Гр-на (ку)_____________________________________________________
(Ф.И.О.)
В соответствии со  ст.707  КРКоАП обязываю внести
вышеуказанный штраф в течение 30 дней в отделение банков второго
уровня Республики Казахстан на расчетный счет N____________, и
представить квитанцию об оплате штрафа.
Настоящее постановление в течение 10 дней, в соответствии
со ст.  ст. 656 , 657 КРКоАП может быть обжаловано в вышестоящий
орган внутренних дел (должностному лицу), прокуратуру или суд.
В случае неуплаты штрафа в установленный срок в
соответствии со ст.  ст. 708 , 709 КРКоАП постановление направляется
в суд для принудительного взыскания штрафа
__________________________________________________________
(специальное звание, должность, фамилия, инициалы,
подпись должностного лица)
РАСПИСКА
Постановление мне объявлено и копию с наложением административного
взыскания получил_______________________________________________
(подпись правонарушителя)
"____" _____________20___г.
Приложение N 2 к приказу
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 9 марта 2005 года N 151
"О внесении изменений и дополнений в Приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 20 июня 2001 года N 486
"Об утверждении Инструкции по применению
Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях
в деятельности органов внутренних дел"
Приложение 27 к Инструкции
по применению Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях в деятельности
органов внутренних дел, утвержденной приказом
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции
по применению Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях
в деятельности органов внутренних дел"
Направление
на проверку знаний Правил дорожного движения
Направляется г._________________________________________________
(фамилия, имя, отчество водителя)
Год рождения _______ серия и N водительского удостоверения______
________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы лица, принявшего решение)
"______"____________20___г.          Подпись ___________________
Дата
проверки
Результаты проверки
Подпись
сотрудника
РЭО и
печать
Знаний ПДД
Навыков
вождения
Приложение N 3 к приказу
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 9 марта 2005 года N 151
"О внесении изменений и дополнений в Приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 20 июня 2001 года N 486
"Об утверждении Инструкции по применению
Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях
в деятельности органов внутренних дел"
Приложение 28 к Инструкции
по применению Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях в деятельности
органов внутренних дел, утвержденной приказом
Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции
по применению Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях
в деятельности органов внутренних дел"
___________________________________________________________
Наименование горрайлиноргана
Журнал
регистрации и учета изъятых государственных
регистрационных номерных знаков
Начат: "_____"___________200__г.
Окончен: "____"__________200__г.
N
п/п
Государст-
венный
регистра-
ционный
номерной
знак
Дата
изъя-
тия
Ф.И.О.
звание
долж-
ность
сот-
руд-
ника
ДП
Причина
изъятия
N ад-
мини-
стра-
тив-
ного
про-
токола
и дата
сос-
тав-
ления
При-
нятое
реше-
ние
Под-
пись
води-
теля в
полу-
чении

3) 91-тармақтың үшінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Мұндай жағдайларда жүргізушілерге белгіленген үлгідегі жолдама (27-қосымша) беріледі.";
4) 133-тармақта "Әкімшілік істер" деген сөздерден кейін ", мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 139-тармақта "(рапорттар, баяндау хаттар)" деген сөздерден кейін ", мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілері" деген сөздермен толықтырылсын;
6) мынадай мазмұндағы 141-1-тармақпен толықтырылсын:
"141-1. Алып қойылған мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін тіркеу және есепке алу үшін журнал (28-қосымша) жүргізіледі.";
7) 14-қосымшада "60" деген сан "15" деген санмен ауыстырылсын;
8) осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 26, 27, 28-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Астана және Алматы қалалары Ішкі істер бас басқармаларының бастықтары, облыстардағы ішкі істер бас басқармаларының, ішкі істер басқармаларының бастықтары жол полициясы бөлімшелерінің жұмысын осы Бұйрықтың талаптарына сәйкес ұйымдастырсын.
3. Жол полициясы департаменті (Ө.Т.Түсімов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер бірінші вице-министрі полиция генерал-лейтенанты И.И.Оттоға және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Жол полициясы департаментінің бастығы полиция полковнигі Ө.Т.Түсімовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 9 наурыздағы
N 151 бұйрығына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулыққа 26-қосымша
АА N000000 қаулының түбіршегін __________ алдым ___________________
(лауазымы)
20__жылдың "___"___________  ________________  ____________________
(тегі)              (қолы)
Әкімшілік жаза қолдану туралы
АА N000000 ҚАУЛЫ
"___"__________200 ж.               _______________________________
(елді мекен)
Уәкілетті адам ____________________________________________________
(лауазымы, қалалық, аудандық, желілік органның атауы,
атағы, тегі, аты-жөні)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған орны, уақыты және мәнісі)
түріндегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы кодексінің ____________________________ бабын бұзған үшін
Азамат (ша) _______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Азаматтығы_________________________________________________________
Туған жылы мен жері _______________________________________________
Тұрғылықты жері____________________________________________________
Жұмыс орны ________________________________________________________
Лауазымы __________________________________________________________
жасаған құқық бұзушылық туралы әкімшілік іс жүргізу материалдарын
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
кодексінің 543, 650, 651-баптарына сәйкес қарап шығып,
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
Азамат (ша) _______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________сомадағы айыппұлға тартылсын (ескертілсін).
(жазбаша сомасы)
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
кодексінің 707-бабына сәйкес жоғарыда көрсетілген айыппұлды 30
күннің ішінде Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі
банкілерінің бөлімшесіне N_____ есеп шотқа төлем жасауды және
айыппұл төленгені жөнінде түбіршекті ұсынуды міндеттеймін.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы
кодексінің 656, 657-баптарына сәйкес осы қаулыға 10 күн ішінде
жоғары тұрған ішкі істер органдарына (лауазымды адамдарға),
прокурорға немесе сотқа шағым беруге болады.
Егер айыппұл белгіленген мерзімде төленбесе Қазақстан
Республикасының құқық бұзушылықтар туралы кодексінің 708,
709-баптарына сәйкес айыппұлды мәжбүрлеп өндіріп алу үшін қаулы
сотқа жіберіледі.
___________________________________________________________________
(Лауазымды адамның арнаулы атағы, лауазымы, тегі, аты-жөні, қолы)
ҚОЛХАТ
Қаулы маған айтылды және әкімшілік жаза тартудың көшірмесін
алдым
__________________________          "___" _____________ 20___ жылғы
(құқықбұзушының қолы)
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 9 наурыздағы
N 151 бұйрығына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулыққа 27-қосымша
Жол қозғалысы ережелерін білуін тексеруге
Жолдама
Азамат _________________________________________________ жіберіледі
(жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған жылы _________ жүргізуші куәлігінің N және сериясы __________
___________________________________________________________________
(шешім қабылдаған адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні)
20____жылғы "_____"______________       Қолы_______________________
Тексеру күні
Тексеру нәтижелері
ТЕБ қызметкерінің
қолы және мөр
ЖҚЕ білуі
Жүргізу дағдылары
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 9 наурыздағы
N 151 бұйрығына 3-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2001 жылғы 20 маусымдағы
N 486 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексін ішкі істер
органдарының қызметінде
қолдану жөніндегі
Нұсқаулыққа 28-қосымша
___________________________________________________________________
Қалалық, аудандық, желілік органның атауы
Алып қойылған мемлекеттік тіркеу нөмірлік
белгілерін тіркеу және есепке алу журналы
20___ж. "____"______________басталды
20___ж. "___"______________аяқталды
Р/с
N
Мемле-
кеттік
тіркеу
нөмірлік
белгісі
Алып
қойыл-
ған
күні
ЖП
қызмет-
керінің
лауа-
зымы,
атағы,
Т.А.Ә.
Алып
қою
себебі
Әкім-
шілік
хатта-
маның
N және
толтыр-
ылған
күні
Қабыл-
данған
шешім
Алғаны
туралы
жүргізу-
шінің
қолы