О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты, регламентирующие предоставление отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года № 164. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2005 года за № 3706. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 59
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 59 (вводится в действие с 01.01.2017).
В целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования рынка ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативные правовые акты, регламентирующие предоставление отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг, следующие изменения и дополнения:
1) Утратил силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 26.01.2009 N 8 (порядок введения в действие см. п. 3);
3) Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23.09.2013 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам представления
отчетов кастодианом
Отчет о ценных бумагах,
находящихся в номинальном держании
[наименование кастодиана]
на конец отчетного периода
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23.09.2013 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам представления
отчетов кастодианом
Отчет об операциях с ценными бумагами,
находящимися в номинальном держании
[наименование кастодиана], совершенных на
неорганизованном рынке ценных бумаг
за период с ___________ по ___________
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23.09.2013 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию инадзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года N 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1865" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2817, опубликованное в журнале Финансовый вестник N 6(6)2004), с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года N 252 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3072) следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетов организаторами торгов, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Организатор торгов ежеквартально, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставляет в уполномоченный орган следующие отчеты за отчетный квартал:
1) отчет организатора торгов о количестве ценных бумаг и количестве эмитентов, чьи ценные бумаги включены в торговые списки в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам;
2) отчет организатора торгов об объемах сделок списки в соответствии с приложением 11 к настоящим Правилам;
3) отчет организатора торгов о капитализации эмитентов, чьи ценные бумаги включены в торговые списки в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам.
Приложения 6-9 к Правилам изложить в следующей редакции:
«Приложение 6
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов [наименование организации]
о заявках на покупку/продажу ценных бумаг Форма 1. Отчет организатора торгов
[наименование организации] о заявках
на покупку/продажу государственных ценных бумаг за период с _____________ по _____________
N
Да-
та
Время заявки в формате (часы, минуты, секунды)
Код ценной бумаги
Идентифика-
ционный номер ценной бумаги
Валюта котиро-
вания
Курс
валюты к
тенге
Продолжение таблицы
Тип
заявки
Код члена
органи-
затора торгов
Счет
депо
Тип сделки
Цена
в тенге
тор-
говая
индика-
тивная
покупка
продажа
Продолжение таблицы
Цена в
процентах от
номинальной
стоимости по
долговым
ценным
бумагам
Доходность
по долговым ценным бумагам
Коли-
чест-
во
Объем
(в тен-
ге)
Раз-
меще-
ние
Время
снятия
заявки в формате (часы, минуты, секунды)
Форма 2. Отчет организатора торгов
[наименование организации] о заявках
на покупку/продажу негосударственных ценных бумаг за период с _____________ по _____________
N
Да-
та
Время заявки в формате (часы, минуты, секунды)
Код ценной бумаги
Идентифика-
ционный номер ценной бумаги
Валюта котиро-
вания
Курс
валюты к
тенге
Продолжение таблицы
Тип
заявки
Код члена
органи-
затора торгов
Счет
депо
Тип сделки
Цена
в тенге
тор-
говая
индика-
тивная
покупка
продажа
Продолжение таблицы
Цена в
процентах от
номинальной
стоимости по
долговым
ценным
бумагам
Доходность
по долговым ценным бумагам
Коли-
чест-
во
Объем
(в тен-
ге)
Раз-
меще-
ние
Время
снятия
заявки в формате (часы, минуты, секунды)
«Приложение 7
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов [наименование организации]
о результатах торгов с ценными бумагами
с указанием сторон сделок Форма 1. Отчет организатора торгов
[наименование организации] о результатах
торгов с государственными ценными бумагами
с указанием сторон сделок за период с ____________ по ______________
N
Да-
та
Время в формате (часы, минуты, секунды)
Код
ценной
бумаги
Идентифи-
кационный
номер
ценной
бумаги
Тип
Код
про-
давца
тор-
го-
вая
инди-
катив-
ная
Продолжение таблицы
Счет "де-
по" про-
да-
жи
Код по-
ку-
па-
те-
ля
Счет "де-
по" по-
куп-
ки
Це-
на (тен-
ге)
Сре-
дне-
взве-
шенная
цена 1
Откло-
нение
цены
сделки от
средне-
взвешенной
цены, в
процентах
Коли-
чест-
во
цен-
ных
бумаг
Объем
сдел-
ки
(тен-
ге)
Раз-
ме-
ще-
ние
Продолжение таблицы
Для долговых ценных бумаг
Све-
дения
об ан-
нули-
рова-
нии
Но-
мер
сдел-
ки
цена
в про-
центах
от номи-
нальной стои-
мости
да-
та
пога-
шения
дней
до по-
гаше-
ния
доход-
ность к
погаше-
нию, в
процен-
тах
годовых
эффек-
тивная
ставка,
в про-
центах
годовых
Примечание:
1 Указывается средневзвешенная цена, рассчитываемая в соответствии c нормативным правовым актом уполномоченного органа, устанавливающим порядок признания сделок с ценными бумагами как заключенных с целью манипулирования ценами.
Форма 2. Отчет организатора торгов
[наименование организации] о
результатах торгов
с негосударственными ценными бумагами
с указанием сторон сделок за период с ______________ по ______________
N
Да-
та
Время в формате (часы, минуты, секунды)
Код
ценной
бумаги
Идентифи-
кационный
номер
ценной
бумаги
Тип
Код
про-
давца
тор-
го-
вая
инди-
катив-
ная
Продолжение таблицы
Счет "де-
по" про-
да-
жи
Код по-
ку-
па-
те-
ля
Счет "де-
по" по-
куп-
ки
Це-
на (тен-
ге)
Сре-
дне-
взве-
шенная
цена 1
Откло-
нение
цены
сделки от
средне-
взвешенной
цены, в
процентах
Коли-
чест-
во
цен-
ных
бумаг
Объем
сдел-
ки
(тен-
ге)
Раз-
ме-
ще-
ние
Продолжение таблицы
Для долговых ценных бумаг
Све-
дения
об ан-
нули-
рова-
нии
Но-
мер
сдел-
ки
цена
в про-
центах
от номи-
нальной стои-
мости
да-
та
пога-
шения
дней
до по-
гаше-
ния
доход-
ность к
погаше-
нию, в
процен-
тах
годовых
эффек-
тивная
ставка,
в про-
центах
годовых
«Приложение 8
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов [наименование организации]
о заявках на операции "РЕПО" с ценными бумагами Форма 1. Отчет организатора торгов [наименование организации]
о заявках на операции "РЕПО" с государственными ценными бумагами за период с _____________ по _____________
N
Да-
та
Время в формате
(часы, минуты, секун-
ды)
Код
цен-
ной
бума-
ги
Идентифи-
кационный номер ценной бумаги
Тип
Код
члена органи-
затора торгов
опера-
ции
"репо"
метода
операции "репо"
Продолжение таблицы
Счет
"депо"
Цена
Доход-
ность
Коли-
чество
Объем
Время снятия
заявки
в формате
(часы, минуты,
секунды)
Форма 2. Отчет организатора торгов
[наименование организации]
о заявках на операции "РЕПО" с
негосударственными ценными бумагами
за период с _____________ по ___________
N
Да-
та
Время в формате
(часы, минуты, секун-
ды)
Код
цен-
ной
бума-
ги
Идентифи-
кационный номер ценной бумаги
Тип
Код
члена органи-
затора торгов
опера-
ции
"репо"
метода
операции "репо"
Продолжение таблицы
Счет
"депо"
Цена
Доход-
ность
Коли-
чество
Объем
Время снятия
заявки
в формате
(часы, минуты,
секунды)
«Приложение 9
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов
[наименование организации] об операциях
"РЕПО" с ценными бумагами с
указанием их участников Форма 1. Отчет организатора торгов
[наименование организации] об операциях "РЕПО"
с государственными ценными бумагами
с указанием их участников
за период с _____________ по ___________
N
Да-
та
Время в формате (часы, минуты, секунды)
Код ценной бумаги
Идентифи-
кационный
номер
ценной
бумаги
Тип
опера-
ции
"репо"
метода
операции
"репо"
Продолжение таблицы
Код
про-
давца
Счет "депо" продажи
Код
поку-
пателя
Счет
"депо"
покупки
Цена
открытия
(тенге)
Цена
закрытия
(тенге)
Продолжение таблицы
Доходность
Количе-
ство
ценных
бумаг
Объем
(тенге)
Сведения
об аннули-
ровании
Номер
сделки
Форма 2. Отчет организатора торгов
[наименование организации] об
операциях "РЕПО"
с негосударственными ценными бумагами
с указанием их участников за период с _____________ по ___________
N
Да-
та
Время в формате (часы, минуты, секунды)
Код ценной бумаги
Идентифи-
кационный
номер
ценной
бумаги
Тип
опера-
ции
"репо"
метода
операции
"репо"
Продолжение таблицы
Код
про-
давца
Счет "депо" продажи
Код
поку-
пателя
Счет
"депо"
покупки
Цена
открытия
(тенге)
Цена
закрытия
(тенге)
Продолжение таблицы
Доходность
Коли-
чество
ценных
бумаг
Объем
(тенге)
Сведения
об аннули-
ровании
Номер
сделки

Бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының есеп беруін реттейтін кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 1 шіледеде тіркелді. Тіркеу N 3706. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 59 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 59 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бағалы қағаздар нарығы қызмет етуінің айқындық және тиімділік дәрежесін көтеру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының есеп беруін реттейтін кейбір нормативтік құқықтық актілерге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 8 Қаулысымен.
3) Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 248 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4) Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген  Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына , Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті  ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2817 тіркелген, Қаржы хабаршысы журналында жарияланған N 6(6)2004), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы N 252 қаулысымен енгізілген өзгерістерімен (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3072 тіркелген) мынадай  өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
Аталған қаулымен бекітілген сауда-саттық ұйымдастырушылары есеп беру ережеде :
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Сауда-саттық ұйымдастырушының есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күннен кешіктірмей тоқсан сайын уәкілетті органға есепті тоқсанға мынадай есептерді ұсынады:
1) бағалы қағаздардың саны және осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес сауда тізіміне бағалы қағаздары қосылған эмитенттердің саны туралы сауда-саттық ұйымдастырушының есеп беруі;
2) осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес мәміле көлемі туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есеп беруі;
3) осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес сауда тізіміне бағалы қағаздары қосылған эмитенттерді капиталдандыру туралы сауда-саттық ұйымдастырушының есеп беруі.".
Ережеге 6-9-қосымшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
6-қосымшасы
Сауда-саттықты ұйымдастырушының
[ұйымдардың атауы] бағалы қағаздарды сатып
алуға/сатуға берген өтінімдері туралы есебі
1 нысан. _____  бастап ___________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға
берген өтінімдері туралы есебі
N
күн
Форматтағы
өтінімнің
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
Бағалы
қағаздың
коды
Бағалы
қағаздың
бірегей-
лену
нөмірі
Валю-
таны
бел-
гілеу
Валю-
таның
теңге-
дегі
бағамы
кестенің жалғасы
Өтінімнің түрі
Сауда-
саттық
ұйымдас-
тырушының
мүшелік
коды
депо-
ның
шоты
Мәміленің түрі
Теңге-
дегі
бағасы
Сауда-
саттық
инди-
кативті
Сатып
алу
сату
кестенің жалғасы
Борыштық
бағалы
қағаздары
бойынша
номиналды
құнының
проценттегі
бағасы
Борыштық
бағалы
қағаздар
бойынша
кіріс-
тілігі
Саны
Көлемі
(тең-
гедегі)
Орна-
лас-
тыру
Форматтағы
өтінімді
түсіру
уақыты
(сағаты,
минуттар,
секундттар)
2 нысан. ___________ бастап ___________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушылардың
[ұйымның атауы] мемлекеттік емес бағалы қағаздарды
сатып алуға/сатуға берген өтінімдері туралы есебі
N
күн
Форматтағы
өтінімнің
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
Бағалы
қағаздың
коды
Бағалы
қағаздың
бірегей-
лену
нөмірі
Валю-
таны
бел-
гілеу
Валю-
таның
теңге-
дегі
бағамы
кестенің жалғасы
Өтінімнің түрлері
Сауда-
саттық
ұйымдас-
тырушының
мүшелік
коды
депо-
ның
шоты
Мәміленің түрлері
Теңге-
дегі
бағасы
Сауда-
саттық
инди-
кативті
Сатып
алу
сату
кестенің жалғасы
Борыштық
бағалы
қағаздары
бойынша
номиналды
құнының
проценттегі
бағасы
Борыштық
бағалы
қағаздар
бойынша
кіріс-
тілігі
Саны
Көлемі
(тең-
гедегі)
Орна-
лас-
тыру
Форматтағы
өтінімді
түсіру
уақыты
(сағаты,
минуттар,
секундттар)
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
7-қосымшасы
Сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымның атауы]
мәміленің тараптары көрсетілген бағалы қағаздармен
сауда-саттығының нәтижесі  туралы есебі
1 нысан. ____________ бастап ___________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымның атауы]
мәміленің тараптары көрсетілген мемлекеттік бағалы
қағаздармен сауда-саттығының нәтижесі туралы есебі
N
Күні
Форматтағы
уақыты
(сағаттары,
минуттары,
секундттары)
Бағалы
қағаз-
дың
коды
Бағалы
қағаздың
біре-
гейлену
нөмірі
Түрі
Сату-
шының
коды
Сауда-
саттық
инди-
ка-
тивті
кестенің жалғасы
"де-
по"
сату
шоты
Сатып
алу-
шының
коды
"де-
по"
сатып
алу
шоты
Бағасы
(теңге)
Ор-
таша
алын-
ған
ба-
ғасы 1
Мәмі-
ленің
баға-
сының
орташа
алынған
бағадан
проце-
нттегі
ауытқуы
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дар-
дың
саны
Мәміле-
лердің
көлемі
(теңге)
кестенің жалғасы
Ор-
на-
лас-
тыру
Борыштық бағалы қағаздар үшін
Күшін
жой-
ған-
дығы
туралы
мәлі-
мет
Мә-
міле
нө-
мірі
Номи-
налды
құны-
нан
про-
цен-
ттегі
ба-
ғасы
өтеу
күні
өтеуге
дейінгі
күндер
өтеуге
жылдық
процен-
ттегі
кіріс-
тілігі
Жылдық
проце-
нттегі
тиімді
став-
касы
Ескерту:
1 Бағамен айла-әрекет жасау мақсатымен бағалы қағаздармен жасалған мәмілелерді тану тәртібін белгілеген  уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес есептелген орташа алынған бағасы көрсетіледі.
2 нысан. __________ бастап __________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
мәмілелердің тараптары көрсетілген мемлекеттік емес
бағалы қағаздармен сауда-саттығының нәтижесі
туралы есебі
N
Күні
Форматтағы
уақыты
(сағаттары,
минуттары,
секундттары)
Бағалы
қағаз-
дың
коды
Бағалы
қағаздың
біре-
гейлену
нөмірі
Түрі
Сату-
шының
коды
Сауда-
саттық
инди-
ка-
тивті
кестенің жалғасы
"де-
по"
сату
шоты
Сатып
алу-
шының
коды
"де-
по"
сатып
алу
шоты
Бағасы
(теңге)
Ор-
таша
алын-
ған
ба-
ға 1
Мәмі-
ленің
баға-
сының
орташа
алынған
бағадан
проце-
нттегі
ауытқуы
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дар-
дың
саны
Мәміле-
лердің
көлемі
(теңге)
кестенің жалғасы
Ор-
на-
лас-
тыру
Борыштық бағалы қағаздар үшін
Күшін
жой-
ған-
дығы
туралы
мәлі-
мет
Мә-
міле
нө-
мірі
Номи-
налды
құны-
нан
про-
цен-
ттегі
бағасы
өтеу
күні
өтеуге
дейінгі
күндер
өтеуге
жылдық
процен-
ттегі
кіріс-
тілігі
Жылдық
проце-
нттегі
тиімді
став-
ка
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
8-қосымшасы
Сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
бағалы қағаздармен "РЕПО" операцияларына өтінімдері
туралы есебі
1 нысан.__________ бастап __________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушылардың [ұйымдардың атауы]
мемлекеттік бағалы қағаздармен "РЕПО" операцияларына
өтінімдері туралы есебі
N
Күні
Форматтағы
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
Бағалы
қағаздың
коды
Бағалы
қағаздың
біре-
гейлену
коды
Түрі
"репо"
опера-
циясы
"репо"
операция-
сының
әдісі
кестенің жалғасы
Сауда-
саттықты
ұйымдас-
тырушы
мүшесінің
қолы
"депо"
шоты
Бағасы
Кіріс-
тілігі
Саны
Көлемі
Форматтағы
өтінімді
түсіру
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
2 нысан. __________ бастап ___________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
мемлекеттік емес бағалы қағаздармен "РЕПО"
операцияларына өтінімдері туралы есебі
N
Күні
Форматтағы
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
Бағалы
қағаздың
коды
Бағалы
қағаздың
біре-
гейлену
коды
Типі
"репо"
опера-
циясы
"репо"
операция-
сының
әдісі
кестенің жалғасы
Сауда-
саттықты
ұйымдас-
тырушының
мүшелік
қолы
"депо"
шоты
Бағасы
Кіріс-
тілігі
Саны
Көлемі
Форматтағы
өтінімді
түсіру
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
9-қосымшасы
Сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
олардың қатысушылары көрсетілген бағалы қағаздармен
"РЕПО" операциялары туралы есебі
1 нысан. __________ бастап _________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
олардың қатысушылары көрсетілген мемлекеттік бағалы
қағаздармен "РЕПО" операциялары туралы есебі
N
Күні
Форматтағы
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
Бағалы
қағаздың
коды
Бағалы
қағаздың
біре-
гейлену
коды
Типі
"репо"
опера-
циясы
"репо"
операция-
сының
әдісі
кестенің жалғасы
Сауда-
саттықты
ұйымдас-
тырушының
мүшелік
қолы
"депо"
шоты
Бағасы
Кіріс-
тілігі
Саны
Көлемі
Форматтағы
өтінімді
түсіру
уақыты
(сағаттар,
минуттар,
секундттар)
2 нысан. __________ бастап _________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
олардың қатысушылары көрсетілген мемлекеттік емес бағалы
қағаздармен "РЕПО" операциялары туралы есебі
N
Кү-
ні
Формат-
тағы
уақыты
(сағат-
тар,
минут-
тар,
секун-
дттар)
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дың
коды
Бағалы
қағаз-
дың
біре-
гей-
лену
коды
Түрі
Са-
ту-
шы-
ның
коды
"де-
по"
сату
шоты
"ре-
по"
опе-
ра-
ция-
сы
"ре-
по"
опе-
ра-
ция-
сының
әдісі
кестенің жалғасы
Сатып
алу-
шының
шоты
"де-
по"
са-
тып
алу
шоты
Ашылу
ба-
ғасы
(тең-
ге)
Жа-
былу
ба-
ғасы
(те-
ңге)
Кі-
ріс-
ті-
лігі
Бағалы
қағаз-
дардың
саны
Кө-
лемі
(тең-
ге)
Күшін
жой-
ған-
дығы
ту-
ралы
мәлі-
мет
Мә-
міле
нө-
мірі

дополнить приложениями 10-12 следующего содержания:
"Приложение 10
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов [наименование организации]
о количестве ценных бумаг и количестве эмитентов,
чьи ценные бумаги включены в торговые списки за период с _____________ по ____________
Категория списков
Количество выпусков ценных бумаг
Количество эмитентов
1
2
3
Официальный список по наивысшей категории листинга
акции
облигации
Официальный список по следующей за наивысшей категории листинга
акции
облигации
категория "Нелистинговые ценные бумаги"
акции
облигации
Итого по спискам
акции
облигации
Итого по акциям
Итого по облигациям
Приложение 11
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов
[наименование организации] об объемах сделок за период с _____________ по ________________
Количество сделок
Объем сделок,
в тенге
Официальный список по наивысшей категории листинга
в том числе:
1) первичное размещение
из них:
акций
облигаций
2) вторичное обращение
из них:
акций
облигаций
3) сделки репо
из них:
акций
облигаций
Официальный список по следующей за наивысшей категорией листинга
в том числе:
1)первичное размещения
2)вторичное обращение
из них:
акций
облигаций
3)сделки репо
из них:
акций
облигаций
По сектору "Нелистинговые ценные бумаги"
в том числе:
сделки репо
С государственными ценными бумагами
в том числе:
первичные размещения
сделки репо
С государственными пакетами акций
Ценными бумагами международных финансовых организаций
Приложение 12
к Правилам представления
отчетов организаторами торгов
Отчет организатора торгов [наименование организации]
о капитализации эмитентов, чьи ценные бумаги
включены в торговые списки
по состоянию на ___________
Квартал
Официальный список по наивысшей категории листинга
Официальный список по следующей за наивысшей категорией листинга
акции
облигации
Акции
облигации
тенге
валюта
тенге
валюта
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всего
".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 26.01.2009 N 8 (порядок введения в действие см. п.3 ).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н. Т.):

10-12 қосымшалар мынадай мазмұнмен толықтырылсын.
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
10-қосымшасы
__________ бастап __________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
бағалы қағаздары сауда-саттық тізіміне енгізілгендердің
бағалы қағаздарының саны туралы және эмитенттердің
саны туралы есебі
_____________  ________________
Тізімдердің санаты
Бағалы
қағаздар
шығары-
лымының
саны
Эмитент-
тердің
саны
1
2
3
Листингтің ең жоғары санаты
бойынша ресми тізімі
акциялар
облигациялар
Листингтің мынадай ең жоғары
санаты бойынша ресми тізімі:
акциялар
облигациялар
"Листинг емес бағалы қағаздар" санаты
акциялар
облигациялар
Тізім бойынша санаты
акциялар
облигациялар
Акциялар бойынша жиынтығы
Облигациялар бойынша жиынтығы
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
11-қосымшасы
__________ бастап ___________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы]
жасалған мәмілелер туралы есебі
Мәміле-
лердің
саны
Мәміле-
лердің
көлемі,
теңгеде
Листингтің ең жоғары санаты
бойынша ресми тізімі
оның ішінде:
1) бастапқы орналастыру
Олардың ішінде:
акциялар
облигациялар
2) екінші рет айналысқа жіберу
Олардың ішінде:
акциялар
облигациялар
3) репо мәмілелері
Олардың ішінде:
акциялар
облигациялар
Листингтің мынадай ең жоғары
санаты бойынша ресми тізімі
Олардың ішінде:
1) бастапқы орналастыру
2) екінші рет айналысқа жіберу
Олардың ішінде:
акциялар
облигациялар
3) репо мәмілелері
Олардың ішінде:
акциялар
облигациялар
"Листингтік емес бағалы қағаздар"
секторы бойынша
оның ішінде:
репо мәмілелері
Мемлекеттік бағалы қағаздармен
Оның ішінде:
бастапқы орналастыру
Репо мәмілелері
Акциялардың мемлекеттік пакеттерімен
Халықаралық қаржы ұйымдарының
бағалы қағаздарымен
"Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есебін ұсыну ережесінің
12-қосымшасы
__________ жағдай бойынша сауда-саттықты
ұйымдастырушының [ұйымдардың атауы] бағалы қағаздары
сауда-саттық тізіміне енгізілген эмитенттерді
капиталдандыру саны туралы есебі
Тоқсан
Листингтің ең жоғары
санаты бойынша ресми
тізімі
Листингтің мынадай ең
жоғары санаты бойынша
ресми тізімі
акция-
лар
облигациялар
Акция-
лар
облигациялар
теңге
валюта
теңге
валюта
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
Барлығы
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 248 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткенге дейін күшіне енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаментіне (Тоқабаев Н.Т.):

1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и организатора торгов.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить официальную публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

1) Осы қаулыны Заң департаментімен бірлесіп (Байсынов М.Б.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан Тізілім ұстаушыларының Қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және сауда-саттықты ұйымдастырушыларға жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға