О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 августа 1998 года № 172 "Об утверждении документов, регламентирующих безопасность плавания маломерных судов на водоемах Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 июня 2005 года № 220-I. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 4 июля 2005 года № 3713. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 6 августа 2011 года № 496
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 06.08.2011 № 496.
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 августа 1998 года N 172 "Об утверждении документов, регламентирующих безопасность плавания маломерных судов на водоемах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 618), следующие изменения и дополнения:
В Инструкции по техническому надзору за маломерными судами Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом (зарегистрированной в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 608):
по всему тексту слова "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "органами Транспортной инспекции", "инспектора Транспортной инспекции", "органами Транспортной инспекции", "Транспортному инспектору по маломерным судам", "штатные и внештатные работники Транспортной инспекции Республики Казахстан", "областным отделением Транспортной инспекцией", "инспекции", "транспортный инспектор", "Транспортной инспекции Республики Казахстан, Положением областных транспортных инспекторов по контролю маломерных судов", "инспектор", "областного отделения Транспортной инспекции", "госинспектор", "инспектора", "инспекции", "Областное отделение Транспортной инспекции", "инспектора" заменить соответственно словами "Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет)", "территориальными органами Комитета", "работника территориального органа Комитета", "территориальными органами Комитета", "работнику территориального органа Комитета, проводящему освидетельствование", "работники территориальных органов Комитета", "территориальным органом Комитета", "соответствующих территориальных органов Комитета", "работник территориального органа Комитета", "Комитете транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", "работник территориального органа Комитета", "начальника территориального органа Комитета", "работник территориального органа Комитета", "работника территориального органа Комитета", "территориальном органе Комитета", "Территориальный орган Комитета", "работника".
В Инструкции по аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденной указанным приказом (зарегистрированной в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 618):
по всему тексту слова "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортной инспекции областей", "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Главным транспортным инспектором Республики Казахстан", "наиболее подготовленные транспортные инспекторы", "Транспортной инспекции области", "транспортной инспекции области", "Транспортной инспекции области", "Транспортной инспекцией области", "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "заместителем начальника Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортной инспекции области", "начальником Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортной инспекции области", "Транспортной инспекции", "Транспортным инспектором", "Транспортной инспекции области", "Транспортной инспекции Республики Казахстан" заменить соответственно словами "Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальных органов", "территориальных органов Комитета", "Комитету", "начальника территориального органа Комитета", "заместители начальников территориальных органов Комитета", "территориальных органов Комитета", "территориальных органов Комитета", "территориального органа Комитета", "территориальным органом Комитета", "территориального органа Комитета", "начальником территориального органа Комитета", "территориального органа Комитета", "Председателем Комитета или его заместителем", "территориальном органе Комитета", "территориального органа Комитета", "работником территориального органа Комитета", "территориального органа Комитета", "территориального органа Комитета".
В Правилах пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок, утвержденных указанным приказом (зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 591):
по всему тексту слова ", судов органов МВД, а также спортивных судов", "Транспортной инспекцией Республики Казахстан", "Транспортная инспекция Республики Казахстан", "Транспортная инспекция", "Транспортной инспекцией Республики Казахстан и инспекцией по безопасности судоходства Минтранскома", слова "должностным лицам, инспекции по безопасности судоходства Минтранскома РК", "транспортную инспекцию (по маломерным судам)", "Транспортной инспекции", "Транспортной инспекцией Республики Казахстан", "Транспортной инспекцией Республики Казахстан", "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Государственной транспортной инспекцией" заменить соответственно словами "и судов пограничных войск", "территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет)", "Комитет", "Комитет", "территориальными органами Комитета", "работникам территориальных органов Комитета", "территориальный орган Комитета", "территориальных органах Комитета", "Комитетом", "территориальными органами Комитета", "территориальных органов Комитета", "Комитета", "территориальными органами Комитета".
В Инструкции по оценке технического состояния маломерных судов, их баз-стоянок, переправ, поднадзорных Транспортной инспекции Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом (зарегистрированной в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 617):
в заголовке слова "Транспортной инспекции Республики Казахстан" заменить словами "Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";
в преамбуле слова "инспекторов Транспортной инспекции Республики Казахстан" заменить словами "работников Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальных органов";
по всему тексту слова "инспектор", "инспектором", "Транспортный инспектор", "транспортного инспектора", "органами Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортной инспекции", "органами Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортной инспекции Республики Казахстан", "органами Транспортной инспекции Республики Казахстан", "Транспортным инспектором", "органах Транспортной инспекции Республики Казахстан" заменить соответственно словами "работник территориального органа Комитета", "работником территориального органа Комитета, проводящим освидетельствование", "работник территориального органа Комитета", "работника территориального органа Комитета", "территориальными органами Комитета", "Комитета", "территориальными органами Комитета", "Комитета", "территориальными органами Комитета", "работником территориального органа Комитета", "территориальных органах Комитета".

"Қазақстан Республикасы су қоймаларында шағын өлшемді кемелердің жүзу қауіпсіздігін белгілейтін құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрі м.а. 1998 жылғы 10 тамыздағы N 172 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің 2005 жылғы 24 маусымдағы N 220-І Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 4 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3713. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 6 тамыздағы № 496 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011.08.06 № 496 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестікке келтіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Қазақстан Республикасы су қоймаларында шағын өлшемді кемелердің жүзу қауіпсіздігін белгілейтін құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі м.а. 1998 жылғы 10 тамыздағы N 172 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 618 болып тіркелді) бұйрығына қосымшаға сәйкес мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Қазақстан Республикасы шағын өлшемді кемелерді техникалық қадағалау бойынша  нұсқаулықта (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 608 болып тіркелді):
барлық мәтіні бойынша "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының", "Көлік инспекциясы органдарымен", "Көлік инспекциясы инспекторының", "Көлік инспекциясының органдарымен", "шағын өлшемді кеме бойынша көлік инспекторына", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының штаттағы және штаттан тыс қызметкерлері", "Көлік инспекциясының облыстық бөлімшесімен", "инспекция", "көлік инспекторы", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясы жөніндегі ережені, Шағын өлшемді кемелерді бақылау бойынша облыстық көлік инспекциясы ережелерін", "инспектор", "Көлік инспекциясының облыс бөлімінің", "меминспектор", "инспектордың", "инспекцияда", "Көлік инспекциясының облыстық бөлімшесі", "инспектордың" деген сөздерді тиісінше "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің (бұдан әрі - Комитет)", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Комитеттің аумақтық органы қызметкерінің", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "куәландыру жүргізген Комитеттің аумақтық органының қызметкеріне", "Комитеттің аумақтық органдарының қызметкерлері", "Комитеттің аумақтық органымен", "Комитеттің тиісті аумақтық органдарының", "Комитеттің аумақтық органының қызметкері", "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті туралы ережені", "Комитеттің аумақтық органының қызметкері", "Комитеттің аумақтық органының", "Комитеттің аумақтық органының қызметкері", "Комитеттің аумақтық органы қызметкерінің", "Комитеттің аумақтық органында", "Комитеттің аумақтық органы", "қызметкердің" деген сөздермен ауыстырылсын.
Шағын өлшемді кемені жүргізу құқығына кеме жүргізушілерді аттестаттау бойынша  нұсқаулықта (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 618 болып тіркелді):
барлық мәтіні бойынша "Көлік инспекциясының", "облыстар Көлік инспекцияларының", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының", "Қазақстан Республикасының Бас көлік инспекторының", "Даярлығы жоғары көлік инспекторлары", "Облыстық Көлік инспекциясы", "облыстық көлік инспекциясының", "Облыс көлік инспекциясының Облыс көлік инспекциясы", "Облыстың көлік инспекциясымен", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясы бастығының орынбасарымен", "Облыстың көлік инспекциясында", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының бастығымен", "Облыстың көлік инспекциясында", "Көлік инспекциясының", "Көлік инспекторымен", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясының" деген сөздерді тиісінше "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) және оның аумақтық органдарының", "Комитеттің аумақтық органдарының", "Комитеттің", "Комитеттің аумақтық органы бастығының", "Комитеттің аумақтық органдары бастығының орынбасарлары", "Комитеттің аумақтық органдары", "Комитеттің аумақтық органдарының", "Комитеттің аумақтық органының Комитеттің аумақтық органы", "Комитеттің аумақтық органымен", "Комитеттің аумақтық органының бастығымен", "Комитеттің аумақтық органының", "Комитеттің аумақтық органдарында", "Комитет төрағасымен немесе оның орынбасарымен", "Комитеттің аумақтық органында", "Комитеттің аумақтық органының", "Комитеттің аумақтық органының қызметкерімен", "Комитеттің аумақтық органы" деген сөздермен ауыстырылсын.
Шағын өлшемді кемелерді және олардың тұрағы үшін базаларды (құрылыстарды) пайдалану  ережелерінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 591 болып тіркелді):
барлық мәтіні бойынша ", ІІМ органдарының кемелерінен, сондай-ақ спорттық кемелерден", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясымен", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясы", "Көлік инспекциясы", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясымен және Көліккомминнің кеме жүзу қауіпсіздігі жөніндегі инспекциясымен", "ҚР Көліккомминінің кеме жүзу қауіпсіздігі жөніндегі инспекциясына", "(шағын өлшемді кеме бойынша) Көлік инспекциясына", "Көлік инспекциясында", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясымен", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясымен", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясының", "Қазақстан Республикасының Көлік инспекциясының", "Мемлекеттік көлік инспекциясымен" деген сөздерді тиісінше "және шекара әскерлерінің кемелерінен", "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органдарымен", "Комитет", "Комитет", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Комитеттің аумақтық органдарының қызметкерлеріне", "Комитеттің аумақтық органына", "Комитеттің аумақтық органдарында", "Комитет", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Комитеттің аумақтық органдарының", "Комитеттің", "Комитеттің аумақтық органдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының қадағалауындағы шағын өлшемді кемелердің, олардың тұрақ-базаларының, өткелдердің техникалық күйін бағалау бойынша  нұсқаулықта (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 617 болып тіркелді):
тақырыбындағы "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспедегі "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының инспекторлары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің (бұдан әрі - Комитет) қызметкерлері" деген сөздермен ауыстырылсын;
барлық мәтіні бойынша "инспектор", "инспектормен", "Көлік инспекторымен", "көлік инспекторы", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының органдарымен", "Көлік инспекциясының", "ҚР Көлік инспекциясымен", "ҚР Көлік инспекциясының", "ҚР Көлік инспекциясының органдарымен", "Көлік инспекторымен", "Қазақстан Республикасы Көлік инспекциясының органдарында" деген сөздері тиісінше "Комитеттің аумақтық органының қызметкері", "Комитеттің аумақтық органының куәландыру жүргізген қызметкерімен", "Комитеттің аумақтық органының қызметкерімен", "Комитеттің аумақтық органының қызметкері", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Комитеттің", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Комитеттің", "Комитеттің аумақтық органдарымен", "Комитеттің аумақтық органының қызметкерімен", "Комитеттің аумақтық органдарында" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Мустафин К.С.) в установленном порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Кошанова Е.Ж.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о. Министра

2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Қ.С.Мұстафин) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін жіберсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Е.Ж.Қошановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы