Об утверждении формы и сроков представления отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года № 224. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2005 года за № 3750. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 147
Сноска. Постановление утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.06.2013 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", пунктом 1-1 статьи 54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Банки второго уровня (далее - банки) представляют в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков, согласно приложению к настоящему постановлению.
В целях формирования отчета активы и обязательства в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, предусмотренном в пункте 1 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 28 января 2009 года № 36 и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 4 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5570).
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков представляется на электронном носителе в следующие сроки:
1) ежедневный отчет представляется не позднее двух рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением первых отчетных дней месяца, которые сдаются одновременно с ежемесячным отчетом);
2) ежемесячный отчет - не позднее трех рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца.
Банки, имеющие десять и более филиалов, представляют отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах в следующие сроки:
ежедневный отчет не позднее трех рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением первых отчетных дней месяца, которые сдаются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячный отчет - не позднее пяти рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).

Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын және ұсыну мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 25 маусымдағы N 224 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 25 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3750. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 28 маусымдағы № 147 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.06.2013 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
"Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6)-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банктік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-1-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын  реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1. Екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі - банктер) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы қаулының қосымшасына сәйкес банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есепті ұсынады.
Есепті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 36 бұйрығының және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Валютаны айырбастаудың нарықтық бағамын анықтау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 4 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5570 тіркелген) 1-тармағында көзделген тәртіппен айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеуде көрсетіледі.
Банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп электрондық тасымалдауышта мынадай мерзімдерде:
1) күн сайынғы есеп есепті күннен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылады (ай сайынғы есеппен бір мезгілде тапсырылатын айдың алғашқы есепті күндерін қоспағанда);
2) ай сайынғы есеп - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылады.
Он және одан да көп филиалдары бар банктер баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есепті мынадай мерзімдерде:
күн сайынғы есепті есепті күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бір мезгілде тапсырылатын айдың алғашқы есепті күндерін қоспағанда);
ай сайынғы есепті - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі бес жұмыс күннен кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 2011 жылғы 28 қазандағы № 170 Қаулысымен.

1-1. Отчеты на бумажных носителях по состоянию на отчетную дату подписываются первым руководителем банка (на период его отсутствия - лицом, его замещающим), главным бухгалтером банка, заверяются печатью и хранятся в банках.
По требованию уполномоченного органа банки не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют отчеты по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
Отчеты на электронном носителе представляются с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем банка (на период его отсутствия - лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
1-2. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, банк в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной банком, уполномоченный орган уведомляет об этом банк. Банк не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-2 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Юридическому департаменту (Байсынов М.Б.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

1-1. Есептілік есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағышта банктің бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтері қол қойып мөрмен куәландырылады және банкте сақталады.
Банк уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күннен кешіктірмей белгілі бір күнгі жағдай бойынша есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Электрондық тасымалдағыштағы есептер құпиялылығын және ұсынылатын деректердің түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдаланумен ұсынылады.
Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін банктің бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
1-2. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, банк есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Банк ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында банкке хабарлайды. Банк уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту. Қаулы 1-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Заң департаменті (Байсынов М.Б.):
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелерге, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

1255
Долгосрочные вклады, размещенные в других банках
1256
Условные вклады, размещенные в других банках
1257
Просроченная задолженность других банков по вкладам
1259
Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
1260
Счет положительной корректировки стоимости срочного
вклада, размещенного в других банках
1261
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного
вклада, размещенного в других банках
1262
Счет положительной корректировки стоимости условного
вклада, размещенного в других банках
1263
Счет отрицательной корректировки стоимости условного
вклада,  размещенного в других банках
1264
Вклад, являющийся обеспечением обязательств банка,
ипотечной организации и акционерного общества "Банк
Развития Казахстана"
1265
Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266
Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267
Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной
организации
1300
Займы, предоставленные другим банкам
1301
Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302
Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303
Займы овернайт, предоставленные другим банкам
1304
Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305
Финансовый лизинг другим банкам
1306
Просроченная задолженность других банков по займам
1309
Просроченная задолженность других банков по финансовому
лизингу
1310
Счет положительной корректировки стоимости займа,
предоставленного другим банкам
1311
Счет отрицательной корректировки стоимости займа,
предоставленного другим банкам
1312
Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313
Премия по займам, предоставленным другим банкам
1319
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
1320
Займы и финансовый лизинг, предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1321
Займы овердрафт, предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1322
Краткосрочные займы, предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1323
Долгосрочные займы, предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1324
Счет положительной корректировки стоимости займа,
предоставленного организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1325
Счет отрицательной корректировки стоимости займа,
предоставленного организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1326
Финансовый лизинг организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1327
Просроченная задолженность по займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций

1255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
1256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар
1257
Салымдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1259
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1260
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
1261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
1262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
1263
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
1264
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
1265
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1267
Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету ретінде берілген ақшаны (қардарлық, қарымжы) сақтау шоты
1300
Басқа банктерге берілген заемдар
1301
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдары
1302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдар
1303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары
1304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдар
1305
Басқа банктерге қаржы лизингі
1306
Заемдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1309
Қаржы лизингі бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1310
Басқа банктерге берілген заем құнын оң түзету шоты
1311
Басқа банктерге берілген заем құнын теріс түзету шоты
1312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт
1313
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы
1319
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі
1321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары
1322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдар
1323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар
1324
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын оң түзету шоты
1325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын теріс түзету шоты
1326
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға қаржы лизингі
1327
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешек

1328
Просроченная задолженность по финансовому лизингу,
предоставленному организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1329
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1330
Дисконт по займам, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1331
Премия по займам, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций

1328
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
1329
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1330
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконт
1331
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша сыйлықақы

1700
Начисленные доходы, связанные с получением вознаграждения
1705
Начисленные доходы по корреспондентским счетам
1710
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в Национальном
Банке Республики Казахстан
1725
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в других банках
1726
Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в
других банках
1727
Начисленные доходы по аффинированным драгоценным металлам,
размещенным на металлических счетах
1728
Начисленные доходы по вкладу, являющемуся обеспечением
обязательств банка, ипотечной организации и акционерного
общества "Банк Развития Казахстана"
1730
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
1731
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу, предоставленным другим банкам
1733
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1734
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
1735
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его
филиалами
1740
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
1741
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу, предоставленным клиентам
1744
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по
справедливой стоимости через прибыль или убыток
1745
Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до
погашения
1746
Начисленные доходы по ценным бумагам, имеющимся в наличии
для продажи
1747
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и
субординированный долг
1748
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными
бумагами
1749
Прочее просроченное вознаграждение
1750
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1752
Начисленные доходы по учтенным векселям
1753
Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми
инструментами
1755
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в
доверительное управление
1756
Начисленные доходы по прочим операциям
1757
Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в
категории "займы и дебиторская задолженность"
1771
Начисленные доходы исламского банка по инвестиционной
деятельности на условиях аренды
1772
Просроченная задолженность по инвестиционной деятельности
на условиях аренды
1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным
операциям

1700
Сыйақы алуға байланысты есептелген кірістер
1705
Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген кірістер
1710
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1725
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1726
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1727
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша есептелген кірістер
1728
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген кірістер
1730
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1731
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1733
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1734
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1735
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген кірістер
1740
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1741
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1744
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1745
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1746
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1747
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген кірістер
1748
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген кірістер
1749
Басқа мерзімі өткен сыйақы
1750
Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1752
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген кірістер
1753
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1755
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша есептелген кірістер
1756
Басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1757
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша есептелген кірістер
1771
Ислам банкінің жалдау шарттарындағы инвестициялық қызмет бойынша есептелген кірістері
1772
Жалдау шарттарындағы инвестициялық қызмет бойынша мерзімі өткен берешек
1790
Сыйақылар мен шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған заемдар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдердің шығыстары
1799
Басқа алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кірістер
1811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер

1812
Начисленные комиссионные доходы за агентские услуги
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже
ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже
иностранной валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным
операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с
гарантиями
1817
Начисленные комиссионные доходы за услуги по приему
вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы
1819
Начисленные комиссионные доходы по профессиональной
деятельности на рынке ценных бумаг
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных
документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым
операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по
форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым
операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже
аффинированных драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым
операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным
операциям
1832
Просроченные комиссионные доходы за агентские услуги
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по
купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по
купле-продаже иностранной валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по
доверительным операциям
1836
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным
гарантиям
1837
Просроченные комиссионные доходы за услуги по приему
вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1838
Просроченные прочие комиссионные доходы
1839
Просроченные комиссионные доходы по профессиональной
деятельности на рынке ценных бумаг
1840
Просроченные комиссионные доходы за акцепт платежных
документов
1841
Просроченные комиссионные доходы за услуги по кассовым
операциям
1842
Просроченные комиссионные доходы по документарным расчетам
1843
Просроченные комиссионные доходы за услуги по
форфейтинговым операциям

1812
Агенттік қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1815
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1816
Кепілдіктері бар операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1817
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1818
Басқа есептелген комиссиялық кірістер
1819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1820
Төлем құжаттарының акцептісі үшін есептелген комиссиялық кірістер
1821
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1822
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1823
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1824
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825
Инкассация бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1832
Агенттік қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі еткен комиссиялық кірістер
1835
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1836
Берілген кепілдіктер бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1837
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1838
Басқа мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1839
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1840
Төлем құжаттарының акцептісі үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1841
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1842
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1843
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер

2023
Вклады до востребования других банков
2024
Просроченная задолженность по вкладам до востребования
других банков
2030
Займы, полученные от Правительства Республики
Казахстан, местных исполнительных органов Республики
Казахстан и национального управляющего холдинга
2034
Краткосрочные займы, полученные от Правительства
Республики Казахстан и местных исполнительных органов
Республики Казахстан
2035
Счет положительной корректировки стоимости займа,
полученного от Правительства Республики Казахстан и
местных исполнительных органов Республики Казахстан

2023
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
2024
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар
2034
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2035
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты

2036
Долгосрочные займы, полученные от Правительства
Республики Казахстан, местных исполнительных органов
Республики Казахстан и национального управляющего
холдинга
2037
Счет отрицательной корректировки стоимости займа,
полученного от Правительства Республики Казахстан и
местных исполнительных органов Республики Казахстан
2038
Просроченная задолженность по займам, полученным от
Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов Республики Казахстан

2036
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ мерзімді заемдар
2037
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2038
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек

2040
Займы, полученные от международных финансовых
организаций
2041
Дисконт по займам, полученным от международных
финансовых организаций
2042
Премия по займам, полученным от международных
финансовых организаций
2044
Краткосрочные займы, полученные от международных
финансовых организаций
2045
Счет положительной корректировки стоимости займа,
полученного от международных финансовых организаций
2046
Долгосрочные займы, полученные от международных
финансовых организаций
2047
Счет отрицательной корректировки стоимости займа,
полученного от международных финансовых организаций
2048
Просроченная задолженность по займам, полученным от
международных финансовых организаций
2050
Займы, полученные от других банков и организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2051
Займы, полученные от Национального Банка Республики
Казахстан
2052
Займы, полученные от иностранных центральных банков
2054
Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055
Счет положительной корректировки стоимости займа,
полученного от других банков и организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2056
Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057
Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058
Просроченная задолженность по займам и финансовому
лизингу, полученным от других банков
2059
Просроченная задолженность по займам и финансовому
лизингу, полученным от Национального Банка Республики
Казахстан
2064
Краткосрочные займы, полученные от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2065
Счет отрицательной корректировки стоимости займа,
полученного от других банков и организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066
Долгосрочные займы, полученные от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2067
Финансовый лизинг, полученный от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2068
Просроченная задолженность по займам и финансовому
лизингу, полученным от организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
2069
Премия по полученным займам
2070
Дисконт по полученным займам
2110
Займы овернайт
2111
Займы овернайт, полученные от Национального Банка
Республики Казахстан
2112
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных
банков
2113
Займы овернайт, полученные от других банков
2120
Срочные вклады
2121
Срочные вклады Национального Банка Республики Казахстан
2122
Срочные вклады иностранных центральных банков
2123
Краткосрочные вклады других банков (до одного месяца)
2124
Краткосрочные вклады других банков (до одного года)
2125
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь

2040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
2041
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша дисконт
2042
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2045
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2050
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар
2051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар
2052
Шетел орталық банктерінен алынған заемдар
2054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар
2055
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар
2057
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
2058
Басқа банктерден алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдармен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді заемдар
2065
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі
2068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2069
Алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2070
Алынған заемдар бойынша дисконт
2110
Овернайт заемдары
2111
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт заемдары
2112
Шетел орталық банктерінен алынған овернайт заемдары
2113
Басқа банктерден алынған овернайт заемдары
2120
Мерзімді салымдар
2121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары
2122
Шетел орталық банктерінің мерзімді салымдары
2123
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары (бір айға дейін)
2124
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары (бір жылға дейін)
2125
Басқа банктерден бір түнге тартылған салымдар

2875
Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным
обязательствам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2890
Обязательства по операциям с производными финансовыми
инструментами и дилинговым операциям
2891
Обязательства по операциям фьючерс
2892
Обязательства по операциям форвард
2893
Обязательства по опционным операциям
2894
Обязательства по операциям спот
2895
Обязательства по операциям своп
2899
Обязательства по операциям с прочими производными
финансовыми инструментами
Итого Обязательства
III класс - СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ
3000
Уставный капитал
3001
Уставный капитал - простые акции
3003
Выкупленные простые акции
3025
Уставный капитал - привилегированные акции
3027
Выкупленные привилегированные акции
3100
Дополнительный капитал
3101
Дополнительный оплаченный капитал
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3300
Счет корректировки резервов (провизий)
3301
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по корреспондентским счетам в других банках и
текущим счетам ипотечных организаций
3302
Счет корректировки резервов (провизий) по вкладам,
размещенным в других банках
3303
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и
финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
3304
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и
финансовому лизингу, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
3305
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и
финансовому лизингу, предоставленным клиентам
3306
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по ценным бумагам, имеющимся в наличии для
продажи
3307
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по операциям "Обратное РЕПО" с ценными бумагами
3308
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по инвестициям в дочерние и ассоциированные
организации
3309
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
3310
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по прочим долговым инструментам в категории
"займы и дебиторская задолженность"
3311
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков от прочей банковской деятельности
3312
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по дебиторской задолженности, связанной с
банковской деятельностью
3313
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие
убытков по дебиторской задолженности, связанной с
неосновной деятельностью

2875
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2880
Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2880
Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2890
Туынды қаржы құралдарымен операциялар және дилинг операциялары бойынша міндеттемелер
2891
Фьючерс операциялары бойынша міндеттемелер
2892
Форвард операциялары бойынша міндеттемелер
2893
Опциялық операциялар бойынша міндеттемелер
2894
Спот операциялары бойынша міндеттемелер
2895
Своп операциялары бойынша міндеттемелер
2899
Басқа туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша міндеттемелер
Жиынтығы Міндеттемелер
III сынып - МЕНШІКТІ КАПИТАЛ
3000
Жарғылық капитал
3001
Жарғылық капитал - жай акциялар
3003
Сатып алынған жай акциялар
3025
Жарғылық капитал - артықшылықты акциялар
3027
Сатып алынған артықшылықты акциялар
3100
Қосымша капитал
3101
Төленген қосымша капитал
3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
3300
Резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3301
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар және ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3302
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3303
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3304
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3305
Клиенттерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3306
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3307
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3308
Еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3309
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3310
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3311
Басқа банктік қызметтен шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3312
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3313
Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты

3580
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
прошлых лет
3589
Резервы по прочей переоценке
3599
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
Итого собственный капитал
Итого Пассив:
Пояснение по заполнению
Отчеты по балансовым счетам № 1662 и № 2865 представляются в уполномоченный орган со дня введения в действие постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7237).
2. Отчет об остатках на балансовых счетах доходов и расходов
Сноска. Таблица 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.10.2006 N 232 (порядок ведения в действие см. п. 2 ); от 24.12.2007 N 279 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 28.11.2008 N 204 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 29.04.2009 N 93; от 30.04.2010 № 63 (порядок введения см. п. 2); от 11.03.2011 № 28 (вводится в действие с 01.07.2011); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).
(в тысячах тенге)
NN
балан-
совых счетов
Наименования классов, групп счетов и балансовых счетов
Сумма
IV класс - ДОХОДЫ
4050
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским счетам
4051
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по корреспондентскому счету в
Национальном Банке Республики Казахстан
4052
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по корреспондентским счетам в других банках
4100
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4101
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан (на одну ночь)
4102
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам до востребования, размещенным в
Национальном Банке Республики Казахстан
4103
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по срочным вкладам, размещенным в
Национальном Банке Республики Казахстан
4104
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по обязательным резервам в Национальном
Банке Республики Казахстан

3580
Өткен жылдардың бөлінбеген таза пайдасы (орны толтырылмаған шығын)
3589
Басқа қайта бағалау бойынша резервтер
3599
Бөлінбеген таза пайда (орны толтырылмаған шығын)
Жиынтығы меншікті капитал
Жиынтығы Пассив:
Толтыру бойынша түсіндірме
№ 1662 және № 2865 баланстық шоттар бойынша есептер уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 109 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7237 тіркелген) қолданысқа енгізілген күннен бастап ұсынылады.
2. Кірістер мен шығыстардың баланстық шоттарындағы
қалдықтар туралы есеп
Ескерту. 2-кестеге өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының  2011.03.11 № 28 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.10.28 № 170 Қаулыларымен.
Баланстық
шоттардың
NN
Кластардың, шот топтарының және
баланстық шоттардың атауы
Сомасы
IV класс - КІРІСТЕР
4050
Корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шот бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4052
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір түнге)
4102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан талап ету бойынша салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4105
Доходы по амортизации дисконта по вкладам,
размещенным в Национальном Банке Республики
Казахстан
4200
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по ценным бумагам,
учитываемым по справедливой стоимости через
прибыль или убыток
4201
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по ценным бумагам,
учитываемым по справедливой стоимости через
прибыль или убыток
4202
Доходы по амортизации дисконта по
приобретен ным ценным бумагам, учитываемым по
справедливой стоимости через прибыль или
убыток
4250
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в других банках
4251
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в других банках (на
одну ночь)
4252
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам до востребования, размещенным в
других банках
4253
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным вкладам, размещенным в
других банках (до одного месяца)
4254
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным вкладам, размещенным в
других банках (до одного года)
4255
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным вкладам, размещенным в
других банках
4256
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по условным вкладам, размещенным в других
банках
4257
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности других банков
по вкладам
4260
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по аффинированным драгоценным металлам,
размещенным на металлических счетах
4261
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости срочного вклада, размещенного в
других банках
4262
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости условного вклада, размещенного в
других банках
4263
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
других банков
4264
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
других банков
4265
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по вкладу, являющемуся
обеспечением обязательств банка, ипотечной
организации и акционерного общества "Банк
Развития Казахстана"
4266
Доходы по амортизации дисконта по вкладам,
размещенным в других банках
4270
Доходы по амортизации премии по вкладам,
привлеченным от Национального Банка
Республики Казахстан, иностранных
центральных банков и других банков
4300
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам, предоставленным другим банкам
4301
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным другим
банкам
4302
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным
другим банкам

4105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан салымдар бойынша дисконт амортизациясынан кірістер
4200
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4201
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4202
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау жөніндегі кірістер
4250
Басқа банктерде орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4251
Басқа банктерде орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір түнге)
4252
Басқа банктерде орналасқан талап ету бойынша салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4253
Басқа банктерде орналасқан қысқа мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір айға дейін)
4254
Басқа банктерде орналасқан қысқа мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір жылға дейін)
4255
Басқа банктерде орналасқан ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4256
Басқа банктерде орналасқан шартты салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4257
Салымдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4260
Металл шоттарда орналасқан тазартылған қымбат металдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4261
Басқа банктерде орналасқан мерзімді салымның құнын дұрыс түзету түріндегі кірістер
4262
Басқа банктерде орналасқан шартты салымның құнын дұрыс түзету түріндегі кірістер
4263
Басқа банктерде тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4264
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4265
Банктердің, ипотекалық ұйымның және «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақыны алумен байланысты кірістер
4266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконт амортизациясынан кірістер
4270
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан кірістер
4300
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4301
Басқа банктерге берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4303
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овернайт, предоставленным другим
банкам
4304
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
другим банкам
4305
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовому лизингу, предоставленному
другим банкам
4306
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности других банков
по займам
4309
Комиссионное вознаграждение по займам,
предоставленным другим банкам
4310
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного другим
банкам
4311
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от других банков
4312
Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным другим банкам
4320
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды  банковских операций или полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
4321
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4322
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4323
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4324
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4325
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских
операций

4303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4305
Басқа банктерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4306
Заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4309
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
4310
Басқа банктерге берілген заем құнының дұрыс түзету түріндегі кірістер
4311
Басқа банктерден алынған заем құнының теріс түзету түріндегі кірістер
4312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт амортизациясынан кірістер
4320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асырушы ұйымдардың немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асырушы ұйымдардан алынған заемдары және қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4324
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын дұрыс түзету түріндегі кірістер
4325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын теріс түзету түріндегі кірістер

4326
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовому лизингу, предоставленному
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4327
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
4328
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности по финансовому
лизингу, предоставленному организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских
операций

4326
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4327
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4328
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4407
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по факторингу клиентам
4411
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным
клиентам
4417
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
клиентам
4420
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовому лизингу, предоставленному
клиентам
4422
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по форфейтингу клиентам
4424
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности клиентов по
займам

4407
Клиенттерге факторингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4411
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4420
Клиенттерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4422
Клиенттерге берілген форфейтинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4424
Заемдар бойынша клиенттердің мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер

4426
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по операциям финансирования
торговой деятельности
4427
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по просроченной задолженности
по операциям финансирования торговой
деятельности
4428
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по прочим займам, предоставленным клиентам
4429
Комиссионное вознаграждение по займам,
предоставленным клиентам
4430
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного клиентам

4426
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4427
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4428
Клиенттерге берілген басқа заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4429
Клиенттерге берілген заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
4430
Клиенттерге берілген заемның құнын оң түзету түріндегі кірістер

4431
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и международных финансовых организаций
4432
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
клиентов
4433
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
клиентов
4434
Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным клиентам

4431
Қазақстан Республикасы Үкіметінен, Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарынан және халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4432
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4433
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4434
Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконт амортизациясынан кірістер

4440
Доходы по амортизации премии по вкладам,
привлеченным от клиентов
4445
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовым активам, переданным в
доверительное управление
4450
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
4451
Исключена - от 24 декабря 2007 года N 279
4452
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по ценным бумагам, имеющимся в наличии для
продажи
4453
Доходы по амортизации дисконта по
приобретенным ценным бумагам
4454
Доходы по амортизации премии по выпущенным в
обращение ценным бумагам
4455
Доходы по амортизации премии по выпущенным в
обращение субординированным облигациям
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по операциям "обратное РЕПО" с ценными
бумагами
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по операциям "обратное РЕПО" с ценными
бумагами
4470
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по инвестициям в капитал и субординированный
долг
4471
Дивиденды, полученные по акциям дочерних
организаций
4472
Дивиденды, полученные по акциям
ассоциированных организаций
4475
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по инвестициям в субординированный долг
4476
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим инвестициям
4477
Доходы исламского банка, связанные с
получе нием вознаграждения по инвестиционной
деятельности на условиях аренды
4480
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам,
удерживаемым до погашения
4481
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по приобретенным
ценным бумагам
4482
Доходы по амортизации дисконта по
приобретенным ценным бумагам
4490
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по прочим долговым инструментам в категории
"займы и дебиторская задолженность"
4491
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по прочим долговым инструментам в категории
"займы и дебиторская задолженность"
4492
Доходы по амортизации дисконта по прочим
долговым инструментам в категории "займы и
дебиторская задолженность"
4500
Доходы по дилинговым операциям
4510
Доходы по купле-продаже ценных бумаг
4530
Доходы по купле-продаже иностранной валюты
4540
Доходы по купле-продаже  драгоценных металлов
4560
Нереализованный доход от переоценки
форвардных операций по ценным бумагам
4570
Нереализованный доход от переоценки
форвардных операций по иностранной валюте
4580
Нереализованный доход от переоценки
форвардных операций по аффинированным
драгоценным металлам
4590
Нереализованный доход от переоценки
финансовых фьючерсов
4591
Нереализованный доход от переоценки
опционных операций
4592
Исключен постановлением АФН РК от 11.03.2011 № 28
(вводится в действие с 01.07.2011)

4440
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан кірістер
4445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4450
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4451
Алынып тасталды - 2007.12.24. N 279 Қаулымен.
4452
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4453
Сатылып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт амортизациясынан кірістер
4454
Айналымға жіберілген бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы амортизациясынан кірістер
4455
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша сыйлықақы амортизациясынан кірістер
4465
Бағалы қағаздармен жүргізілетін "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4465
Бағалы қағаздармен жүргізілетін "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4470
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4471
Еншілес ұйымдарының акциялары бойынша дивидендтер
4472
Қауымдасқан ұйымдарының акциялары бойынша алынған дивидендтер
4475
Реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4476
Басқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4477
Жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша сыйақы алумен байланысты ислам банкінің кірістері
4480
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4481
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
4482
Сатып алынған бағалы қағаздардың дисконт
амортизациясы бойынша кірістер
4490
«Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4491
«Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4492
«Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4500
Дилинг операциялары бойынша кірістер
4510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша кірістер
4530
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша кірістер
4540
Қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша кірістер
4560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс
4570
Шетел валютасы бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс
4580
Тазартылған қымбат металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс
4590
Қаржы фьючерстерін қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс
4591
Опцион операцияларын қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс

4955
Доходы от восстановления резервов
(провизий), созданных  по займам и
финансовому лизингу, предоставленным
клиентам
4956
Доходы от восстановления резервов
(провизий), созданных по займам и
финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
4957
Доходы от восстановления резервов
(провизий), созданных на покрытие
убытков от прочей банковской деятельности
4958
Доходы от восстановления резервов
(провизий), созданных по условным
обязательствам
4959
Доходы от восстановления резервов
(провизий), созданных по дебиторской
задолженности, не связанной с основной
деятельностью
4999
Доход до налогов
4999
Доход до налогов
Итого Доходы
NN балансо-
вых счетов
Наименования классов, групп счетов и балансовых счетов
Сумма
V класс - РАСХОДЫ
5020
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по  корреспондентским счетам
5021
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам Национального
Банка Республики Казахстан
5022
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам иностранных
центральных банков
5023
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам других банков
5024
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по корреспондентским счетам организации,
осуществляющей отдельные виды банковских
операций
5026
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по металлическим счетам других банков в
аффинированном драгоценном металле
5030
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от Правительства
Республики Казахстан, местных исполнительных
органов Республики Казахстан и национального
управляющего холдинга
5034
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от
Правительства и местных исполнительных органов
Республики Казахстан
5036
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от
Правительства и местных исполнительных органов
Республики Казахстан

4955
Клиенттерге берген заемдар және қаржылық
лизинг бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден түскен
кірістер
4956
Банктің жекелеген түрлерін жүзеге асыра-
тын ұйымдарға берілген заемдар және қар-
жылық лизинг бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден түскен
кірістер
4957
Басқа банк қызметінен болған шығындарды
өтеуге құрылған резервтерді (провизиялар-
ды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4958
Шартты міндеттемелер бойынша құрылған
резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4959
Негізгі қызметпен байланысты емес деби-
торлық берешектер бойынша құрылған
резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4999
Салыққа дейінгі кіріс
4999
Салыққа дейінгі кіріс
Жиынтығы Кірістер
Баланстық
шоттардың
NN
Кластардың, шот топтарының және
баланстық шоттардың атауы
Сомасы
V класс - ШЫҒЫСТАР
5020
Корреспонденттiк есепшоттар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің корреспонденттік шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5022
Шетел орталық банктерінің корреспонденттік шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5023
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5024
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асырушы корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5026
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдармен салынған металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
5034
Үкіметтен және Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5036
Үкіметтен және Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар

5037
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от Правительства
Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5038
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5040
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от международных финансовых организаций
5044
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от
международных финансовых организаций
5046
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от
международных финансовых организаций
5047
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от международных
финансовых организаций
5048
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от международных финансовых
организаций

5037
Үкіметтен және Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарынан алынған заем құнын дұрыс түзету түріндегі шығыстар
5038
Үкіметтен және Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
5040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын дұрыс түзету түріндегі шығыстар
5048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5050
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от других банков
5051
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от Национального Банка
Республики Казахстан
5052
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам, полученным от иностранных
центральных банков
5053
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по финансовому лизингу, полученному от других
банков
5054
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от других
банков
5055
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от других банков
5056
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от других
банков
5057
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, предоставленного другим банкам
5058
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от других банков
5059
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от Национального Банка Республики
Казахстан
5060
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5063
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по финансовому лизингу, полученному от
организаций,  осуществляющих отдельные виды
банковских операций
5064
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным займам, полученным от
организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
5065
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, полученного от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских
операций
5066
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным займам, полученным от
организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций

5050
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша сыйақы төлемімен байланысты шығыстар
5051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар бойынша сыйақы төлемімен байланысты шығыстар
5052
Шетелдік орталық банктерден алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5053
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты  шығыстар
5054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлемімен байланысты шығыстар
5055
Басқа банктерден алынған заем құнын дұрыс түзету түріндегі шығыстар
5056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлемімен байланысты шығыстар
5057
Басқа банктерге берілген заем құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5058
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлемімен байланысты шығыстар
5059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5060
Туынды қаржы құралдарымен болатын операциялар бойынша талаптар
5063
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизинг бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5065
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заем құнын дұрыс түзету түріндегі шығыстар
5066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5067
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, предоставленного
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
5068
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
полученным от организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
5069
Расходы по амортизации дисконта по полученным
займам
5070
Расходы по амортизации премии по займам,
предоставленным другим банкам

5067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заем құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған мерзімі өткен берешек бойынша және заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5069
Алынған заемдар бойынша дисконт амортизациясынан шығыстар
5070
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан шығыстар

5071
Расходы по амортизации премии по займам,
предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
5090
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения
5091
Другие расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по операциям с другими банками
5095
Комиссионное вознаграждение по займам,
полученным от других банков
5110
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам овернайт
5111
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам овернайт Национального Банка
Республики Казахстан
5112
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам овернайт иностранных центральных
банков
5113
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по займам овернайт других банков

5071
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан шығыстар
5090
Басқа сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5091
Басқа банктермен жасалатын операциялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5095
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
5110
Овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5111
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5112
Шетел орталық банктерінің овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5113
Басқа банктердің овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5120
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладам других банков
5121
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладам до востребования Национального
Банка Республики Казахстан
5122
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по срочным вкладам Национального Банка
Республики Казахстан
5123
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладам до востребования иностранных
центральных банков
5124
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по срочным вкладам иностранных центральных
банков

5120
Басқа банктердің салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап ету бойынша салымдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5122
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5123
Шетел орталық банктерінің талап ету бойынша салымдар бойынша шығыстар
5124
Шетел орталық банктерінің мерзімді салымдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5125
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладам до востребования других банков
5126
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным вкладам других банков (до
одного месяца)
5127
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным вкладам других банков (до
одного года)
5128
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным вкладам других банков
5129
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по вкладам,
привлеченным от других банков
5130
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладу, являющемуся обеспечением
обязательств других банков
5133
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по условным вкладам других банков
5134
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости срочного вклада, размещенного в
других банках

5125
Басқа банктердің талап ету бойынша салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5126
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар  (бір айға дейін)
5127
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар (бір жылға дейін)
5128
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5129
Басқа банктерден тартылған салымдар бойынша мерзімі өткен берешектен болған сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз етуші болып табылатын салымдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5133
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлемімен байланысты шығыстар
5134
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымдардың құнын теріс түзету түріндегі шығыстар

5135
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости условного вклада, размещенного в
других банках
5136
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
других банков
5137
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
других банков
5138
Расходы по амортизации дисконта по вкладам,
привлеченным от Национального Банка Республики
Казахстан, иностранных центральных банков и
других банков

5135
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5136
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын дұрыс түзету түріндегі шығыстар
5137
Басқа банктерден тартылған шартты салым құнының оң түзетуі түріндегі шығыстар
5138
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконт амортизациясынан шығыстар

5140
Расходы по амортизации премии по вкладам,
размещенным в Национальном Банке Республики
Казахстан
5141
Расходы по амортизации премии по вкладам,
размещенным в других банках
5150
Расходы по расчетам с филиалами
5151
Расходы по расчетам с головным офисом
5152
Расходы по расчетам с местными филиалами
5153
Расходы по расчетам с зарубежными филиалами
5200
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по требованиям клиентов
5201
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по деньгам государственного бюджета
5203
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по текущим счетам клиентов
5204
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по финансовым активам, принятым в
доверительное управление
5211
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладам до востребования клиентов
5212
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по металлическим счетам клиентов в
аффинированных драгоценных металлах
5215
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по краткосрочным вкладам клиентов
5216
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
срочным вкладам клиентов в аффинированных
драгоценных металлах
5217
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по долгосрочным вкладам клиентов
5219
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по условным вкладам клиентов
5221
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по карт-счетам клиентов

5140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан шығыстар
5141
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан шығыстар
5150
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5151
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5152
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5153
Шетел филиалдарымен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5200
Клиенттердің талаптары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5201
Мемлекеттік бюджеттің ақшалары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5202
Алынып тасталды - 2008.11.28. N 204 Қаулымен
5203
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5204
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5211
Клиенттердің талап ету салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5212
Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5215
Клиенттердің қысқа мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5216
Клиенттердің тазартылған қымбат
металдарда жедел салымдары
бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
5217
Клиенттердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5219
Клиенттердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5221
Клиенттердің карт-шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5222
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по счетам дочерних организаций специального
назначения
5223
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по вкладу, являющемуся обеспечением
обязательств клиентов
5224
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по вкладам до
востребования клиентов
5225
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по прочим
операциям с клиентами

5222
Арнайы тағайындалған еншілес ұйымдардың шоттары бойынша шығыстар
5223
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз етуші болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5224
Клиенттердің талап ету салымдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5225
Клиенттермен болатын басқа операциялар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5226
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по просроченной задолженности по срочным
вкладам клиентов
5227
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по полученному финансовому лизингу
5228
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по указаниям, неисполненным в срок
5229
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
на сумму денег, принятых в качестве
обеспечения (заклад, задаток) обязательств
клиентов
5230
Комиссионное вознаграждение по принятым вкладам

5226
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5227
Алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5228
Мерзімінде орындамаған нұсқаулар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5229
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
5230
Қабылданған салымдар бойынша комиссиялық сыйақы

5232
Расходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, предоставленного клиентам
5233
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
клиентов
5234
Расходы в виде положительной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
клиентов
5235
Расходы по амортизации премии по учтенным
векселям
5236
Расходы по амортизации дисконта по вкладам,
привлеченным от клиентов
5240
Расходы по амортизации премии по займам,
предоставленным клиентам
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5300
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по ценным бумагам
5301
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по выпущенным в обращение облигациям
5303
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по выпущенным в обращение прочим ценным бумагам
5305
Расходы по амортизации премии по приобретен ным
ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
5306
Расходы по амортизации премии по приобретенным
ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
5307
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным
в обращение ценным бумагам
5308
Расходы по амортизации премии по приобретенным
ценным бумагам, удерживаемым до погашения
5309
Расходы по амортизации премии по прочим
долговым инструментам в категории "займы
и дебиторская задолженность"
5400
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу
5401
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по субординированному долгу со сроком
погашения менее пяти лет
5402
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по субординированному долгу со сроком
погашения более пяти лет
5404
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным
в обращение субординированным облигациям
5406
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по субординированным облигациям
5407
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по бессрочным финансовым инструментам
5450
Ассигнования на обеспечение
5451
Ассигнования на резервы (провизии) по вкладам,
размещенным в других банках
5452
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и
финансовому лизингу, предоставленным другим
банкам
5453
Ассигнования на резервы (провизии) по
дебиторской задолженности, связанной с
банковской деятельностью
5455
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и
финансовому лизингу, предоставленным клиентам

5232
Клиенттерге берілген заемның құнын теріс түріндегі шығыстар
5233
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5234
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5235
Есепке алынған вексельдер бойынша сыйлықақы амортизациясынан шығыстар
5236
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконт амортизациясынан шығыстар
5240
Клиенттерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан шығыстар
5250
Бағалы қағаздармен жүргізілетін "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5250
Бағалы қағаздармен жүргізілетін "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5300
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5301
Облигацияларға айналымға шығарылу бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5303
Басқа бағалы қағаздарға айналымға шығарылу бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5305
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5306
Сатып алынған сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы амортизациясына байланысты шығыстар
5307
Бағалы қағаздарға айналымға жіберілу бойынша дисконт амортизациясына байланысты шығыстар
5308
Өтегенге дейін ұсталынып қалатын сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлық-
ақы амортизациясына байланысты шығыстар
5309
«Заемдар және дебиторлық берешек» санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5400
Реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5401
Өтеу мерзімі бес жылдан кем емес реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5402
Өтеу мерзімі бес жылдан астам реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5404
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша дисконт амортизациясынан шығыстар
5406
Реттелген облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5407
Мерзімсіз қаржылық инструменттер
бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
5450
Қамтамасыз етуге қаржы бөлу
5451
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5452
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5453
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5454 - жол алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 232 қаулысымен.
5455
Клиенттерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5456 - жол алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 232 қаулысымен.

5457
Ассигнования на резервы (провизии) на покрытие
убытков от прочей банковской деятельности
5459
Ассигнования на резервы (провизии) по
дебиторской задолженности, не связанной с основной деятельностью
5464
Ассигнования на резервы (провизии) по ценным
бумагам
5465
Ассигнования на резервы (провизии) по условным
обязательствам
5466
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и
финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
5468
Ассигнования по созданию оценочных
обязательств
5500
Расходы по дилинговым операциям
5510
Расходы по купле-продаже ценных бумаг
5530
Расходы по купле-продаже иностранной валюты
5540
Расходы по купле-продаже драгоценных металлов
5560
Нереализованный расход от переоценки
форвардных операций по ценным бумагам
5570
Нереализованный расход от переоценки
форвардных операций по иностранной валюте
5580
Нереализованный расход от переоценки
форвардных операций по аффинированным
драгоценным металлам
5590
Нереализованный расход от переоценки
финансовых фьючерсов
5591
Нереализованный расход от переоценки опционных
операций
5592
Исключен постановлением АФН РК от 11.03.2011 № 28
(вводится в действие с 01.07.2011)
5593
Нереализованный расход от переоценки операций
своп
5594
Нереализованный расход от переоценки операций
с прочими производными финансовыми
инструментами
5600
Комиссионные расходы
5601
Комиссионные расходы по полученным услугам по
переводным операциям
5602
Комиссионные расходы по полученным агентским услугам
5603
Комиссионные расходы по полученным услугам по
купле-продаже ценных бумаг
5604
Комиссионные расходы по полученным услугам по
купле-продаже иностранной валюты
5605
Комиссионные расходы по полученным услугам по
доверительным операциям
5606
Комиссионные расходы по полученным услугам по
гарантиям
5607
Комиссионные расходы по полученным услугам по
карт-счетам клиентов
5608
Прочие комиссионные расходы
5609
Комиссионные расходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
5700
Расходы от переоценки
5703
Нереализованный расход от переоценки
иностранной валюты
5704
Нереализованный расход от переоценки
аффинированных драгоценных металлов
5705
Расход от переоценки займов в тенге с
фиксацией валютного эквивалента займов

5457
Басқа банктік қызметтен шығындардың орнын толтыруға резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5458 - жол алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 232 қаулысымен.
5459
Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5460-5463 - жолдар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 232 қаулысымен.
5464
Бағалы қағаздар бойынша резервтерге (провизияларға) қаржы бөлу
5465
Шартты міндеттемелер бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5466
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржылық лизинг бойынша арнайы резервтерге (провизияларға) қаражат
5468
Бағалау міндеттемелерді құру бойынша
қаржы бөлу
5500
Дилинг операциялары бойынша шығыстар
5510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5530
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша шығыстар
5540
Қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған жұмсалмаған шығыс
5570
Шетел валютасы бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған жұмсалмаған шығыс
5580
Тазартылған қымбат металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған жұмсалмаған шығыс
5590
Қаржы фьючерстерін қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс
5591
Опцион операцияларын қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс
5593
Своп операцияларын қайта бағалаудан болған жұмсалмаған шығыс
5594
Басқа туынды қаржы құралдарымен жасалған операцияларды қайта бағалаудан болған жұмсалмаған шығыс
5600
Комиссиялық шығыстар
5601
Аударым операциялары бойынша алынған қызмет көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
5602
Алынған агенттік қызмет көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
5603
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша алынған қызмет көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
5604
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша алынған қызмет көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
5605
Сенімгерлік операциялары бойынша алынған қызмет көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
5606
Кепілдік бойынша алынған қызмет көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
5607
Клиенттердің карт-шоттары бойынша алынған қызмет бойынша комиссиялық шығыстар
5608
Басқа комиссиялық шығыстар
5609
Бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметі бойынша комиссиялық шығыстар
5700
Қайта бағалаудан шығыстар
5703
Шетел валютасын қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс
5704
Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс
5705
Заемдардың валюта баламасын белгілей отырып теңгемен заемдарды қайта бағалаудан шығыс

5942
Исключена - от 24 декабря 2007 года N 279
5943
Исключена - от 24 декабря 2007 года N 279
5999
Корпоративный подоходный налог
5999
Корпоративный подоходный налог
Итого Расходы
3. Отчет об остатках на внебалансовых счетах условных и
возможных требований и обязательств
Сноска. Таблица с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.10.2006 N 232 (порядок ведения в действие см. п. 2 ); от 24.12.2007 N 279 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 28.11.2008 N 204 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 11.03.2011 № 28 (вводится в действие с 01.07.2011).
(в тысячах тенге)
NN балансо-
вых счетов
Наименования классов, групп счетов и балансовых счетов
Сумма
VI класс -
УСЛОВНЫЕ И ВОЗМОЖНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
6000
Счета по аккредитивам

5942
Алынып тасталды - 2007.12.24. N 279 Қаулымен.
5943
Алынып тасталды - 2007.12.24. N 279 Қаулымен.
5999
Корпоративтік табыс салығы
5999
Корпоративтік табыс салығы
Жиынтығы Шығыстар
3. Шартты әрі мүмкін талаптардың және міндеттемелердің
баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
Ескерту. 3-кестеге өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының  2011.03.11 № 28 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
(мың теңге)
Баланстық
шоттардың
NN
Кластардың, шот топтарының және
баланстық шоттардың атауы
Сомасы
VI класс - ШАРТТЫ ЖӘНЕ МҮМКІН ТАЛАПТАР
6000
Аккредитивтер бойынша шоттар

7404
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги,
включенные в официальный список Казахстанской
фондовой биржи
7405
Ценные бумаги международных финансовых
организаций
7406
Вклады в других банках
7407
Прочие пенсионные активы
7408
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/
премия) по краткосрочным государственным
ценнам бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7409
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/
премия) по долгосрочным государственным ценным
бумагам Республики Казахстан, в которые
размещены пенсионные активы

7404
Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енген мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар
7405
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
7406
Басқа банктердегі салымдар
7407
Басқа зейнетақы активтері
7408
Зейнетақы активтері орналасқан қысқа мерзімді Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7409
Зейнетақы активтері орналасқан ұзақ мерзімді Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)

7410
Начисленное вознаграждение (купон,
дисконт/премия) по негосударственным
эмиссионным ценным бумагам, включенным в
официальный список Казахстанской фондовой
биржи, в которые размещены пенсионные активы
7411
Начисленное вознаграждение (купон,
дисконт/премия) по ценным бумагам
международных финансовых организаций, в
которые размещены пенсионные активы
7412
Начисленное вознаграждение по вкладам в других
банках, в которые размещены пенсионные активы

7410
Зейнетақы активтері орналасқан Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енген мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7411
Зейнетақы активтері орналастырылған халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7412
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа банктердегі салымдар бойынша есептелген сыйақы

7535
Ипотечные займы, права требования по которым
приняты в доверительное управление
7536
Просроченные ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7542
Начисленное вознаграждение по ипотечным
займам, права требования по которым приняты в
доверительное управление
7543
Неустойка (штраф, пеня) по ипотечным займам,
права требования по которым приняты в
доверительное управление
7544
Просроченное вознаграждение по ипотечным
займам, права требования по которым приняты в
доверительное управление

7535
Талап ету құқығы сенімгерлік басқаруға алынған ипотекалық заемдар
7536
Талап ету құқығы сенімгерлік басқаруға
алынған мерзімі өткен ипотекалық заемдар
7540 - жолдар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 232 қаулысымен.
7542
Сенімгерлік басқаруға қабылданған талаптар құқығы ипотекалық заемдар бойынша есептелген сыйақы
7543
Сенімгерлік басқаруға қабылданған талаптар құқығы ипотекалық заемдар бойынша есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсiмпұл)
7544
Талап ету құқығы сенімді басқаруға қабылданған ипотекалық займдар бойынша мерзімі өткен сыйақылар

7883
Расходы от купли-продажи активов
7884
Реализованные расходы по курсовой разнице
7885
Реализованные расходы от переоценки активов по
справедливой стоимости
7886
Нереализованные расходы по курсовой разнице
7887
Нереализованные расходы от переоценки активов
по справедливой стоимости
7888
Амортизационные отчисления по основным
средствам
7889
Убытки от обесценения активов
7890
Прочие расходы
Итого: Счета меморандума к балансу
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати

7883
Активтерді сатып алудан-сатудан пайда болған шығыстар
7884
Айырбас бағамы бойынша іске асырылған шығыстар
7885
Әділ құны бойынша активтерді қайта бағалаудан іске асырылған шығыстар
7886
Айырбас бағамы бойынша іске асырылмаған шығыстар
7887
Әділ құны бойынша активтерді қайта бағалаудан іске асырылмаған шығыстар
7888
Негізгі қаражат бойынша амортизациялық аударымдар
7889
Активтердің құнсыздануынан болған шығындар
7890
Басқа шығыстар
Жиынтығы: Балансқа меморандум шоттары
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны