Об утверждении Правил направления запросов банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, для предоставления сведений в отношении бездействующего юридического лица
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2005 года N 433. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 18 октября 2005 года N 3900. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 625
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.12.2008 N 625 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях реализации подпункта 9) пункта 1  статьи 16  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила направления запросов банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, для предоставления сведений в отношении бездействующего юридического лица.
2. Управлению налогового администрирования Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Кипшаков А.М.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан Усенову Н.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Председатель
"СОГЛАСОВАНО":
Председатель
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
20 сентября 2005 год
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 26 сентября 2005 года
N 433
Правила направления запросов банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций, для
предоставления сведений в отношении бездействующего
юридического лица
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со  статьей 16  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок направления запросов органами налоговой службы и предоставления банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений о наличии и номерах банковских счетов бездействующих юридических лиц, об остатках и движении денег на этих счетах (далее - информация).
2. Бездействующим юридическим лицом согласно пункту 2  статьи 525  Налогового кодекса признается юридическое лицо, не представившее декларацию по корпоративному подоходному налогу или упрощенную декларацию по истечении одного года после установленного Налоговым кодексом срока их представления, за исключением налогоплательщиков, на которых не распространяются требования по представлению указанных деклараций.

Әрекетсiз заңды тұлғаға қатысты мәлiметтердi беру үшiн банктерге немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға сұрау салуды жiберу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2005 жылғы 26 қыркүйектегі N 433 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3900. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 625 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы Министрінің 2008.12.29 N 625 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексi (Салық кодексi) 16-бабының 1-тармағы 9) тармақшасын iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса берiлген Әрекетсiз заңды тұлғаға қатысты мәлiметтердi беру үшiн банктерге немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға сұрау салуды жiберу ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң Салық әкiмшiлiктендiруi басқармасы (А.М.Қыпшақов) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеуден өткiзуге Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жiберсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Салық комитетi Төрағасының Бiрiншi орынбасары Н.Д.Yсеноваға жүктелсiн.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеу күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төраға
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
Агенттігінің Төрағасы
2005 жылғы 20 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi Төрағасының
2005 жылғы 26 қыркүйектегі
N 433 бұйрығымен бекiтiлген
Әрекетсiз заңды тұлғаға қатысты мәлiметтердi
беру үшiн банктерге және банк операцияларының
жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға
сұрау салуларды жiберу ережесi
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 16-бабына сәйкес әзiрленген және салық қызметi органдарының сұрау салуларды жiберуi мен банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың әрекетсiз заңды тұлғалардың банкi шоттарының бар-жоқтығы мен нөмiрлерi жөнiнде, осы шоттарда ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәлiметтердi (бұдан әрi - ақпарат) беру тәртiбiн айқындайды.
2. Салық кодексiнiң 525-бабы 2-тармағына сәйкес әрекетсiз заңды тұлға болып корпорациялық табыс салығы туралы декларацияны немесе жеңiлдетiлген декларацияны Салық кодексiнде белгiленген оларды беру мерзiмiнен бiр жыл өткеннен кейiн бермеген заңды тұлға танылады, бұған аталған декларацияларды беру жөнiндегi талаптар қолданылмайтын салық төлеушiлер қосылмайды.

3. Процедура определения бездействующего юридического лица для условного исключения из Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан осуществляется один раз в год.
4. Для получения информации в отношении бездействующих юридических лиц Налоговый комитет направляет запрос в банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в электронном виде с использованием информационных технологий и осуществляет контроль за его исполнением.
5. Информация предоставляется в централизованном порядке в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет) банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в электронном виде с использованием информационных технологий в Xml-формате на основании полученных запросов.
6. Банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в течение тридцати календарных дней со дня получения запроса представляют в Налоговый комитет информацию по каждому бездействующему юридическому лицу по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Информация представляется на дату ее отправки по всем банковским счетам бездействующего юридического лица.
8. Информация от банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, поступает на центральный уровень информационной системы Налогового комитета и направляется в налоговые органы по месту регистрации бездействующего юридического лица.
9. Налоговые органы при получении информации в отношении бездействующего юридического лица принимают меры, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
10. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, решаются в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам направления запросов
банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций, для
предоставления сведений в
отношении бездействующего
юридического лица
Сведения о наличии и номерах банковских счетов,
об остатках и движении денег на счетах
бездействующих юридических лиц за период
с "__" _______ 200_ года по "__" _______ 200_ года
N
п/п
Бездей-
ствующее
юридическое
лицо
Реквизиты банка,
его структурных
подразделений, в
котором открыты
банковские счета
Вид
банков-
ского
счета
Валюта
счета
РНН
наимено-
вание
РНН
БИК
наиме-
нование
1
2
3
4
5
6
7
8
(продолжение таблицы)
Номер счета
Остаток
денег на
банковском
счете на
начало
периода
дата
сумма
платежа
отправитель
денег
РНН
наиме-
нование
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Движение денег на банковских счетах
бездействующего юридического лица
поступление денег на банковский счет
перечисление
денег с
банковского
счета
реквизиты
банка-отправителя
назна-
чение
платежа
дата
сумма
платежа
РНН
БИК
наиме-
нование
15
16
17
18
19
20
(продолжение таблицы)
Остаток
денег на
банковском
счете на
конец
периода
назна-
чение
платежа
получатель
денег
реквизиты
банка-получателя
РНН
наиме-
нование
РНН
БИК
наиме-
нование
21
22
23
24
25
26
27

3. Қазақстан Республикасы Салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiнен шартты түрде шығарып тастау үшiн әрекетсiз заңды тұлғаны айқындау рәсiмi жылына бiр рет жүзеге асырылады.
4. Әрекетсiз заңды тұлғаға қатысты ақпаратты алу үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Салық комитеті (бұдан әрi - Салық комитетi) банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға сұрау салуларды ақпаратты технологияларды пайдаланумен электронды түрде жiбередi және оның орындалуына бақылауды жүзеге асырады.
5. Алған сұрау салулар негiзiнде банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар ақпаратты технологияларды пайдаланумен электронды түрде Xml-форматта Салық комитетiне орталықтандырылған тәртiпте тапсырады.
6. Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар сұрау салуларды алған күннен отыз күнтiзбелiк күн iшiнде осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысанда әрбiр әрекетсiз заңды тұлға бойынша ақпаратты Салық комитетiне тапсырады.
7. Ақпаратты әрекетсiз заңды тұлғаның барлық банкi шоттары бойынша оны жiберу күнiнен бастап тапсырылады.
8. Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардан ақпарат Салық комитетiнiң ақпараттық жүйесiнiң орталық деңгейiне келiп түседi және әрекетсiз заңды тұлғаны тiркеу орны бойынша салық органдарына жiберiледi.
9. Салық органдары заңды тұлғаға қатысты ақпаратты алысымен Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген iс-шаралар қабылдайды.
10. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген тәртiппен шешiледi.
Әрекетсiз заңды тұлғаға
қатысты мәліметтердi беру
үшiн банктерге және банк
операцияларының жекелеген
түрлерiн жүзеге асыратын
ұйымдарға сұрау салулар
жiберу ережесiне қосымша
200__ жылдың "__" ______ 200__ жылдың "__"______
мерзiмi үшiн әрекетсiз заңды тұлғалардың банкi
шоттарының бар-жоқтығы мен нөмiрлерi жөнiнде,
шоттарда ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы
мәлiметтер
p/c
N
Әрекетсiз заңды тұлға
банкi шоттарын ашқан банкiнiң, оның құрылымдық бөлiмшесiнің деректемелерi
банкi
шо-
тының
түрі
шот-
тың
валю-
тасы
шот-
тың
нө-
мірі
Кезең
басын-
дағы
банкi
шотында
ақшаның
қалдығы
СТН
атауы
СТН
БЖК
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Әрекетсiз заңды тұлғалардың банкi
шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы
банкi шотына ақшаның түсуi
күні
төлем-
нiң
сомасы
ақшаны жiберушi
жiберушi-банкiнiң
деректемелерi
төлемнің мақсаты
СТН
атауы
СТН
БЖК
атауы
11
12
13
14
15
16
17
18
Әрекетсiз заңды тұлғалардың банкi
шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы
Кезең
соңын-
дағы
банкi
шотында
ақшаның
қалдығы
банкi шотынан ақшаны аудару
күні
Төлем-
нiң
сомасы
Ақшаны алушы
алушы-банкiнің
деректемелерi
төлем-
нің
мақ-
саты
СТН
атауы
СТН
БЖК
атауы
19
20
21
22
23
24
25
26
27