О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 265 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2005 года N 389. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 23 ноября 2005 года N 3941. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 121
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 121 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
В соответствии с подпунктами 11), 15) пункта 2  статьи 3 статьей 49  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктами 5), 6) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Агентства от 25 сентября 2004 года N 265 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3189, опубликованное в 2004 году в издании Агентства "Финансовый вестник" N 11), с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868) следующие дополнения и изменение:
в Правилах расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2:
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 389 Қаулысы. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 23 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3941. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 121 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 121 Қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабына, 3-бабы 2-тармағының 11), 15) тармақшаларына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 5), 6) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3189 тіркелген, 2004 жылы Агенттіктің "Қаржы хабаршысы" N 11 басылымында жарияланған), Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3868 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде:
2-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:

"5-1) инфраструктурные облигации организаций Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;";
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) акции организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;";
дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) паи открытого и/или интервального паевых инвестиционных фондов, за вычетом резервов на возможные потери (уменьшенные на пятьдесят процентов);";
в приложении:
таблицу "Расчет пруденциального норматива по состоянию на "__"______20__года":
дополнить строкой 5-1 следующего содержания:
5-1.
Инфраструктурные облигации
организаций Республики
Казахстан (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
100 %
дополнить строкой 10-1 следующего содержания:
10-1.
Акции организаций Республики
Казахстан, не являющихся
аффилиированными лицами по
отношению к регистратору,
имеющих рейтинговую оценку не
ниже "ВВ" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard
& Poor's" и "Fitch") или "Ва2"
(по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors
Service"), или рейтинговую
оценку "А" по национальной
шкале Standard & Poor's
Республики Казахстан,
обращающиеся на организованных
рынках иностранных государств
или Республики Казахстан, и
долговые ценные бумаги
организаций Республики
Казахстан, не являющихся
аффилиированными лицами по
отношению к регистратору,
имеющие рейтинговую оценку не
ниже "ВВ" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard
& Poor's" и "Fitch") или "Ва2"
(по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors
Service"), или рейтинговую
оценку "А" по национальной
шкале Standard & Poor's
Республики Казахстан,
обращающиеся на организованных
рынках иностранных государств
или Республики Казахстан (с
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на
возможные потери

"5-1) ықтимал шығындар резервін шегере отырып, Қазақстан Республикасы ұйымдарының инфрақұрылымдық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
"10-1) ықтимал шығындар резервін шегере отырып, (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары;";
мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) ықтимал шығындар резервтерін шегере отырып (елу процентке азайтылған) ашық және/немесе аралық инвестициялық пай қорларының пайлары;";
қосымшада:
"20__ жылғы "___" ___________ жағдайы бойынша пруденциалдық нормативтің есебі" кестесін:
мынадай мазмұндағы 5-1 жолмен толықтырылсын:
5-1.
Ықтимал шығындар резервін
шегере отырып, Қазақстан
Республикасы ұйымдарының
инфрақұрылымдық
облигациялары (негізгі
қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала
отырып)
100%
мынадай мазмұндағы 10-1 жолмен толықтырылсын:
10-1.
Ықтимал шығындар резервін
шегере отырып, (негізгі
қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала
отырып) шетел мемлекет-
тердің немесе Қазақстан
Республикасының
ұйымдастырылған
рыноктарында айналыста
жүретін, "ВВ"-ден
("Standard & Poor's" және
"Fіtch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің
жіктеуі бойынша)
рейтингтік бағасы бар
немесе Қазақстан
Республикасының "Standard
& Poor's" ұлттық шәкілі
бойынша "А" рейтингтік
бағасы бар тіркеушіге
қатысты аффилиирленген
тұлға болып табылмайтын
Қазақстан Республикасы
ұйымдарының акциялары және шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан
Республикасының ұйымдас-
тырылған рыноктарында
айналыста жүретін,
"ВВ"-ден емес ("Standard
& Poor's" және "Fіtch"
рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе
"Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's"
ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты
аффилиирленген тұлға
болып табылмайтын
Қазақстан Республикасы
ұйымдарының борыштық
бағалы қағаздары

100 %
дополнить строкой 12-1 следующего содержания:
12-1.
Паи открытого и/или интер-
вального паевых инвести-
ционных фондов, за вычетом резервов на возможные потери
5 0%
в таблице "Дополнительные сведения для расчета пруденциального норматива по состоянию на "__"_____20__года":
строку 8014 в графе "Наименование показателя" изложить в следующей редакции:
"Акции организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери";
дополнить строкой следующего содержания:
8015
Прочие ценные бумаги

100%
мынадай мазмұндағы 12-1 жолмен толықтырылсын:
12-1.
Ықтимал шығындар
резервтерін шегере отырып
ашық және/немесе аралық
инвестициялық пай
қорларының пайлары
50%
"20__ жылғы "___" ___________ жағдайы бойынша Пруденциалдық нормативті есептеуге арналған қосымша мәліметтер" кестедегі:
"Көрсеткіштің атауы" бағанындағы 8014 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ықтимал шығындар резервін шегере отырып, (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
8015
Басқа бағалы қағаздар

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня принятия настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы қабылданған күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан тізілім ұстаушыларының қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға