О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 460 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года N 4057. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 644
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 644 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии со статьей 121 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 460 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3367) следующие дополнения и изменения:
Правила составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений, утвержденные указанным приказом:
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов бюджетных программ составляются по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и заполняются следующим образом:
в графе 1 указывается наименование администратора бюджетных программ;
в столбцах графы 2 указываются наименования и коды субсчетов бухгалтерского учета, с отражением сложившейся за отчетный период суммы кредиторской задолженности по каждому субсчету;
в графе 3 показывается сумма кредиторской задолженности в целом по администратору бюджетных программ по состоянию на отчетную дату;
в графе 4 показывается общая сумма кредиторской задолженности по администратору бюджетных программ, сложившаяся на начало финансового года;
в графе 5 отражается сумма кредиторской задолженности, сложившаяся в текущем году (разница граф 3 и 4);
в строках "Итого на отчетную дату" и "Итого на начало года" отражаются общие суммы кредиторской задолженности в целом по каждому субсчету, сложившиеся на отчетную дату и на начало финансового года;
в строке "Отклонение" отражается сумма кредиторской задолженности по каждому субсчету, сложившаяся в текущем году (разница строк "Итого на отчетную дату" и "Итого на начало года").";
в пункте 20:
цифру "15" заменить цифрой "20";
дополнить словами ", вместе с аналитическими данными о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов бюджетных программ за соответствующие периоды";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 460 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4057. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 644 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008.12.30 N 644 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 121-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 460 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3367 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесі:
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы көрсетіледі;
2-бағанның бағаншаларында әрбір қосалқы шот бойынша есепті кезеңде қалыптасқан кредиторлық берешек сомаларын көрсете отырып, бухгалтерлік есепке алудың қосалқы шоттарының атаулары мен кодтары көрсетіледі;
3-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша тұтастай алғанда кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басында қалыптасқан бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша кредиторлық берешектің жалпы сомасы көрсетіледі;
5-бағанда ағымдағы жылы қалыптасқан кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі (3 және 4 бағандар айырмасы);
"Есепті күнге жиыны" және "Жылдың басына жиыны" деген жолдарда есепті күнге және қаржы жылының басында қалыптасқан әрбір қосалқы шот бойынша тұтастай алғанда кредиторлық берешектің жалпы сомалары көрсетіледі;
"Ауытқу" деген жолда ағымдағы жылы қалыптасқан әрбір қосалқы шот бойынша кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі ("Есепті күнге жиыны" және "Жылдың басына жиыны" деген жолдар айырмасы).";
20-тармақта:
"15" деген сан "20" деген санмен ауыстырылсын;
"нақтыланған есептерді" деген сөздерден кейін "тиісті кезеңдердегі бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректермен бірге" деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. Отчеты о кредиторской задолженности по формам КЗ-Б-свод и КЗ-П-свод, а также аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов местных бюджетных программ по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, представляемые местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), подписываются руководителями местного исполнительного органа, местного уполномоченного органа по исполнению бюджета и его структурного подразделения, ответственного за их составление, и заверяются печатью соответствующего местного исполнительного органа.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Отчеты о кредиторской задолженности по формам КЗ-Б-свод и КЗ-П-свод, а также аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов республиканских бюджетных программ по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, представляемые Комитетом казначейства, подписываются руководителями Комитета казначейства, его структурного подразделения, ответственного за их составление, и заверяются печатью Комитета казначейства.";
дополнить приложением 5 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту отчетности и статистики (Парусимова Л.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 января 2006 года N 29
Приложение 5
к Правилам составления и представления
отчетов о кредиторской задолженности
государственных учреждений
Аналитические данные
о состоянии кредиторской задолженности по
расчетным статьям балансов администраторов
республиканских/местных бюджетных программ
на ______________  200___ года
Вид бюджета  -  ____________________
Периодичность - квартальная, годовая
Единица измерения - тыс. тенге
Наименование
АБП
Субсчета
На
отчет-
ную
дату
На
начало
года
Отклонение
в сравнении
с началом
года
N__
N__
N__
1
2
3
4
5
1.
2.
3.
...
Итого на
отчетную дату
Итого на
начало года
Отклонение
Руководитель Комитета           _________    ___________________
казначейства/местного           (подпись)   (расшифровка подписи)
уполномоченного органа      М.П.
по исполнению бюджета
Руководитель структурного       _________    ___________________
подразделения Комитета          (подпись)   (расшифровка подписи)
казначейства/местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета,
ответственного за
составление данных

"22. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары ұсынатын КБ-Б-жиынтық және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша кредиторлық берешек туралы есептер, сондай-ақ осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерге жергілікті атқарушы органның, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның және олардың жасалуына жауапты оның құрылымдық бөлімшесінің басшылары қол қояды және тиісті жергілікті атқарушы органның мөрімен расталады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазынашылық комитеті ұсынатын КБ-Б-жиынтық және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша кредиторлық берешек туралы есептер, сондай-ақ осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерге Қазынашылық комитетінің, олардың жасалуына жауапты оның құрылымдық бөлімшесінің басшылары қол қояды және Қазынашылық комитетінің мөрімен расталады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Есептілік және статистика департаменті (Л.И.Парусимова) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында оның кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 қаңтардағы
N 29 бұйрығына қосымша
Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық
берешегі туралы есепті жасау
және беру ережесіне
5-қосымша
Республикалық/жергілікті бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша
кредиторлық берешектің жағдайы туралы
200__жылғы_________арналған
талдамалы деректер
Бюджеттің түрі -_______________
Мерзімділігі - тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
ББӘ атауы
Қосалқы шоттар
Есепті
күнге
Жылдың
басына
Жылдың
басымен
салыстыр-
ғанда
ауытқу
N_
N_
N_
1
2
3
4
5
1.
2.
...
Есепті күнге
жиыны
Жылдың басына
жиыны
Ауытқу
Қазынашылық комитетінің/бюджетті
атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның басшысы
_____________         _________________________
М.О.     (қолы)            (қолтаңбаның толық жазылуы)
Қазынашылық комитеті құрылымдық
бөлімшесінің/деректерді жасауға
жауапты, бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органның басшысы
_____________         __________________________
(қолы)            (қолтаңбаның толық жазылуы)